ŠPUNTÍCI 18. časť ? Môj deň

Rodičovství

Ahojte kamaráti špuntíci. Možno ste trochu prekvapení, že Vám dnes píšem ja namiesto mamky, ale ona sa tvári hrozne unavene. Už som aj uvažoval prečo, ale neprišiel som na nič. Teda vlastne na jednu maličkosť. V noci si ju tak 810 krát skontrolujem. Ako? No proste trošku zaplačem a ona ku mne príde, pohladká ma a keď náhodou nemám cumlík, tak mi ho podá. Viete aké je to krásne vedieť, že je stále pri mne? No ale kontrola musí byť. Čo keby mi náhodou niekam odišla? A ja som nerád sám. Takto mám aspoň istotu, že je so mnou v izbe a môžem zase spokojne spinkať. Samozrejme len do ďalšej kontroly.

Najskôr som nevedel, čo Vám napíšem, ale potom som sa rozhodol. Napíšem Vám ako to u nás celý deň chodí. Ráno o pol piatej dostanem mliečko a na chvíľku si ešte zdriemnem. Definitívne vstanem medzi 6 ?7 hodinou. Mamka sa väčšinou tvári, že by chcela ešte spať, ale ja jej to nedovolím. Najskôr zleziem z postele a ťahám ju za ruku, potom za nohu, potom jej stiahnem perinu. Ak nič nezaberá, tak idem do predsiene pre topánky a dám jej ich do postele, aby vedela, že je čas na prechádzku. Tie topánky v posteli sa jej fakt nepáčia, tak radšej vstane. Párkrát sa pokúšala oklamať ma hračkami pripravenými pri posteli, ale predsa nie som malý ? takéto triky na mňa neplatia.

Keď sa mi podarí vytiahnuť mamku z postele, tak povie: ?fuuuuj smraďoch? a rýchlo mi vymení plienku. No a po prezlečení nasledujú raňajky. Mňam mňam, to mám naozaj rád. Hlavne teda toasty s babičkiným džemom. A po dobrom jedle nasleduje práca ? ide sa na nákup. Už chodím bez kočíka. Trvá nám to síce aj hodinu a pol, ale keď tam Vám je toľko zaujímavých vecí. Nie, nehovorím o obchode. Ten prebehneme rýchlo, ale cestou. Sú tam psíkovia, veľa kamienkov, stále stretneme nejakú tetu, alebo uja, no a hlavne električky. Na tie by som sa dokázal pozerať strááášne dlho. V obchode stále dostanem rohlík, ináč odmietnem pokračovať ? nejakú odmenu si predsa za tak dlhú cestu zaslúžim, že? No a po namáhavej ceste si musím trošku oddýchnuť. Mamka mi dá mliečko a ja si pekne na hodinku až dve schrupnem. Neviem, čo vtedy robí mamka, ale stále keď vstanem mám pripravený dobrý obedík a upratané hračky. Našťastie už mamka pochopila, že zemiaky jesť nebudem, tak mi ich nenúti. A všetko ostatné je mňamka ? hlavne cestoviny so zeleninou.

A po dobrom obede hurá do parku. /teda niekedy ideme na plavčo, alebo do mesta/ Tam to mám rád. Je tam piesok, hojdačky, kamienky a hlavne veľa kamarátov a majú úžasné hračky. Neviem načo tam mamka ťahá tie moje ? tie predsa poznám a kamaráti majú oveľa zaujímavejšie. Je pravda, že niekedy sa o ne bijeme a potom plačeme, ale ináč sme fakt kamaráti. Dokonca im ponúknem aj svoj jogurt alebo pribináčka, ktorého mám na olovrant. Odísť z parku sa mi nikdy nechce, aj keď teraz je okolo šiestej už dosť zima. Teda neviem si predstaviť, čo budeme robiť, keď bude zlé počasie. No mamka už určite niečo vymyslí. Mamka mi stále pripomenie, že doma na mňa čaká ocko a to je potom iná reč. Ocka mám rád, lebo keď ma kúpe, tak sa stále bláznime. Je s ním väčšia sranda ako s mamkou, ale on má málo času. Vraj je stále v práci ? párkrát som tam bol a vôbec sa mi tam nepáčilo. Bolo tam veľa ľudí, ktorí sa tvárili hrozne dôležite. Teda aby som nezabudol. Pred kúpaním ešte papám. V poslednom čase mi najviac chutí rohlík s paradajkou. To vám je taká úžasná vec ? tečie z nej červená šťava, ja som celý špinavý, no a mamka už len prehlási že je rada, že mi chutná.

Spinkať chodím okolo ôsmej. Dostanem na noc ešte mliečko, aby som spokojne a dlho spinkal a mamka ma drží za ruku, kým nezaspím. Je dobre, že je so mnou. Aspoň sa sám nebojím. No a vlastne aj preto si ju stále kontrolujem.

Jé jé. Ja som sa teda rozpísal. To preto, že ma mamka nechce pustiť k počítaču. Tak som to musel využiť, však? A čo Vy kamaráti? Čo celý deň robíte? Mamky Vás poslúchajú? A tiež máte oteckov ktorí stále pracujú? A čo budete robiť keď bude vonku pršať? Ak máte nejaký dobrý nápad tak sem s ním.

No teraz Vám už želám pekný týždeň a všetkých Vás pozdravujem. Kristián s mamkou

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 27.09.04 18:07

Juchůůůůůůůůůůůůů, jsem prvníííí !!!
Tak jsem se dočkala.
Dušička má klid tak jdu dělat kaši.
Quatro+Em

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 27.09.04 19:58

Ahojky Kristiánko a všichni ostatní Špuntíci!
Tak ty naše mamky konečně pochopily, že když nás pustí k počítači, budou mít víc klidu :-)))), takže já vám taky napíšu, jak u nás vypadá vzorový den.
Ráno vstávám už asi 14 dní ve čtvrt na sedm, na minutu to sedí, přesnost musí být, že:-)) Mamka si teda trošku stěžuje, že půl osmá byla taková mamkomilejší, ale co nadělá. Když se vzbudím, tak bych si dal něco k snědku, takže hledám mamku. Ta s náma s taťkou nějak nespí, nevím proč…a začnu ji volat. Taťka mi ji přivede a já si jí bucnu na prsa a piju a mamka se snaží spát, ale já jí to teda moc netoleruju. Je fakt, že jak ji teď po ránu nemůžu najít, tak jsem ji přestal hledat i v noci, zjistil jsem, že to asi nemá cenu se kvůli tomu budit, když je tam stejnak jenom taťka.
Tak si tam spolu ležíme tak do sedmi do půl osmé, pak už teda nemilosrdně budíme i taťku - stylem profackovat, vytahat za uši…
Když taťka nikam nespěchá, tak mě umyje, přebalí a převleče a pak už teda tahám z postele i mamku. Většinou pak dostanu na sváču jogurtík (mňam, kromě kaše jediný slušný jídlo, co mi dají) a po svačině jdeme ven nebo do města nebo plavat nebo tak…jak to má zrovna mamka v plánu.
Oběd bývá kolem poledne, většinou nějaká zelenina, občas s masem, těstovinama, kuskusem…je mi to celkem jedno, všecko by si to mohli klíďo nechat, protože je to docela bléééé. Pak už honem utíkáme spinkat, buďto mi dá mamka ještě prsíčko a já doopravdy poobědvám a usnu u toho, nebo mě šupne do kočárku a spinkám venku. (venku skoro o hodinu dýl, takže žádný usínání u prsa už moc bývat nebude - pozn. mamky). Když se vzbudím, tak mamka zase otravuje s jídlem - většinou nějaký ovoce. To by sice chuťově ušlo, ale jenom když si ho můžu ukusovat. A to zase nic nesním, tak se mi to mamka snaží vnutit jako přesnídávky, ale to je pro mrňata, to já už přece nejsem. Takže si většinou stejnak zase vymrčím prsíčko. Vůbec, to je vám taková mňamka…nevím nevím, jestli se ho kdy dobrovolně vzdám.
Pak jdeme na písek nebo si hrajem doma nebo jdeme s Tinou a u toho všeho čekáme na taťku. Ten pak přijde domů, já se na něho vrhnu a mamka uklízí :-))) Dobře jí tak, měla by lepší to nechat všechno tak a taky si s náma hrát. Ale při tom úklidu mi teda uvaří kašičku, to musím ocenit, protože ta je moooc dobrá. Taťka mě nakrmí a jdem se cachtat. Když se dostatečně vyblbnem ve vaně, tak jdem blbnout k našim do postele - už totiž nemám přebalovák, už jsem velkej kluk. Tam teda řádím jak éro a taťka mě honí až mě nakonec celýho namaže a obleče a pak si lehnem všichni tři a já se zase hezky napiju mamčinýho mlíčka. U toho už většinou usínám, pak mi dá mamka dobrou noc, já kníknu, přitulím se k taťkovi, ten začne krásně zpívat a pak .....a pak už nevím…pak už je ráno a já jsem strašně krásně vyspinkaný a nachystaný na další den.
Tak jsem se taky teda rozepsal, takže možná v dalším přispěvku nechám zase mamku.

Mějte se krásně a nezapomeňte hezky pořádně zlobit rodiče, ať mají na co vzpomínat :-)))

Ondrášek 14m1t

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 27.09.04 21:18

Ahoj Kristiáne a Ondrášku,
teda vy jste, ale ukecaní chlapi a jak jste se krásně rozepsali, úplně si umím představit jak to u Vás doma chodí…doma jste králové Vy..a to mi něco připomíná-mou drahou princeznu všemi mastmi mazanou.
Ona by Vám taky písla jak to chodí u nás, bohužel už chrní.

Já jsem tu jen naskok, neb se snažím dodělat resty a stáhnout všechny videa z kamery do PC a vypálit je na DVD, celkem se mi to daří, snad budu do půlnoci hotová,chi, teda pálit se to bude až do ránička.
Zítra jedem jen na otočku k mamce.
Em je ještě pořádně nachlazená a ta rýma-děs..a ten „tuberácký“ kašel-hrůza, ale celkově se mi to teď večer zdálo lepší.
Pořád trénuje…postaví se uplně sama a jde -po:,–(í a zas chvíli jen leze, na nějakou delší samostatnou chůzi to není, ale já myslím, že do 14.dnů to asi bude.
Zubařka dneska v poho..dostala jsem plombu a pak mě poslala na RTG čelisti, protože se jí nezdá zub moudrosti! Tak mě zrentgenovali a jdu zas ve středu a to mi udělá i vstupní prohlídku a skásne mě o 200 Kč, no nic se nedá dělat jeví se jako příjemný profík…snad tentokrát u ní zakotvím nastálo.
Jinak děs, když mi tu stoličku plombovala..mě holky tak natahovalo jsem děsná, dělá mi to, i když si čistím zuby natož, když se mi někdo hrabe v puse.
Jdu dodělat to video !!
Užijte si Špuntíci zítřek, to budou asi tátové doma, když je ten svátek, teda my budem mít taťku doma určitě.
Pa Quatro+Em

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 27.09.04 22:04

Zlatý oči, náš tatínek doma nebude. Ona by mu ta kancelář asi spadla nebo nevím, prý je těch svátků moc a kdesi cosi…prostě my jsme zítra sami.
Em - jsi moc šikovná holčička. Fakt ti to chození závidíme, dneska na písku jsem viděla, jak moc by se to Ondrovi hodilo. On totiž ani tak není na písku jako všude kolem.
Tak dobrou.
 Sylva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 00:04

Ahojky, tak video se mi už skoro pálí.
Sylvo-teda vy máte tatínka workoholika, nebo jak se to píše, ale zato váš tatínek po koupání maže a oblíká…náš okoupe a zbytek musí mamka, při pohledu na „poklad“ v plínce omdlívá, ale i tak se snaží pomoci v jiných věcech. A už se těším až napíšeš, že se Ondra pokouší o první krůčky, to já teď nedělám nic jiného než chválím, tleskám a povzbuzuju!
Dobrou Nepřihlášená Quatro

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 28.09.04 12:56

Už je to tady!!!!!!
Hurá, dneska 28. září - t.j. ve 14 měsících a 10 dnech přesně se ten náš myšák pokusil o samostatnou chůzi!!!!
Stál u postele a Petr ho zavolal ať jde za ním - tak se otočil a ŠEL!!!! Celé čtyři kroky!!!
Pak jsme ještě chvilku trénovali - posílali jsme si ho s tatínkem, tak se snažil, měl z toho hroznou radost, nahlas se chechtal, ale pak už samo začal dělat blbiny a spíš na nás padal než že by záměrně držel stabilitu. Ale je to tam!
Jinak jsme byli nakupovat, když už ten tatínek pracuje, naštěstí jel na kole, takže jsme měli auto. Je to děs a bída, člověk nic nekoupí a penízky letí…ale mám teda nové sluneční brýle, ty staré se mi nepodařilo slepit, Ondra je rozlomil tak blbě :-( a taky deštník do kočárku, ten už jsem chtěla dlouho. Jenom takový maličký lehoučký, když jsme ve městě a já nemám nepromokavou bundu, budu ho v tom kočárku nechávat pořád pro jistotu.
Tak jo, sdělená radost, dvojnásobná radost :-))), tak já jdu něco dělat s tím nákupem.
Akorát jsem samozřejmě zapomněla koupit kazetu do videokamery, takže ty úúúúúplně první krůčky natočený nebudou :-(
Papa
Sylva a Ondrášek chodec (skoro :-))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 13:36

Ahojky holky,
tak narychlo jím kousek chleba..a jen tak jsem prolítla deníček…všechny vás zdravím…tak jsem opět na cestě do koupelny ;-))) no jo čas je trochu jinačí než obvykle ale co..

Sylvo - gratulujeme Ondrášovi k chůzi!!! takže teď pořádný boty a hurá do světa..že jo Ondro!! ;-))

Ostatní promiňte reagovat budu snad brzo!

tak u nás je situace stále zajímavá..Janku přestaly trochu trápit zuby, no ještě slintá..ale chytla rýmu..Martinka bojuje se zubama..vypadá to opět děsivě, včera ji tak cuklo s pusou a prstíkem si šrmdolila trochu krve po papuli..ach jo…to mi nikdo neřek!!! trpím..;-)) takže noc byla opět spartánská..Janka chrápala a budila se, že nemůže dýchat,a sem tam ji taky vezme zub a Martinka nekompromisně nespala projistotu vůbec..a těch slziček…no ale pořád si říkám, že každým dnem to bude dozajista lepší…s tátou se bavíme kolik asi tak naspíme hodin..dneska prý 2 hod. v kuse!! já si jen pamatuju, že jsem si přála ať už je ráno…
no a jídlo..naši vzorní jedlíci jsou ti tam, když je přemluvím k pár soustům musí to být sladké a absolutně bez hrudek…dneškem rezignuju na vaření zeleniny, jdu do kompotu..dnešní jablíčkový,s ci­tronem, a rozmixovaný s čerstvým banánem slavil úspěch ovšem musela jsem to nacpat do skleniček od výživ a dělat, že je právě otevírám..;-)))neb z normální misky co jí, si to nechtějí vzít…jojojoj kam tohle spěje netuším..ale spraví se to, že jo?? ;-))))))

no jinak nic nového neb toho moc nezvládáme..jen chceme koupit botičky holkám a nikde nemají nic pořádnýho…žádný výběr a velikost nic, a natož aby měli dva páry…

holky chleba sněden, koupelna volá, pak jdu zapnout žehličku, nemám odvahu jít vedle uvařit si kafe…tak se aspoň vyřádím na prádle..chicht to jediný mi fakt chybí ;-)))))

mějte se parádně

Zdeník a M+J tč. spící (už 30min!!!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 19:44

Ahooooooooooooooj,
jen nakukuju, neb jsme dojeli od mamky a musím udělat večeři, nebo umřu hlady, Em usla za jízdy v autě, tak jsem jí jen přenesla, přebalila a spí v postýlce dál, doufám, že až do rána.

SYLVO-moooooooooooooooc gratuluju ONDRÁŠKOVI k chůzi, je prostě jednička, to jsem ráda, že jste na ton stejně, holt se přece Ondra nenechá zahanbit Emily. Ještě jednou gartuluju a piš jak se dál vyvíjí.
Zatím hladová Quatro

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 20:33

Ondro, gratuluji ke krůčkům!!!!

Sylvo, ty máš šikovného manžela:-) Náš táta mi poví, že mně obdivuje, jakou mám s Vojtou trpělivost a je to. Ale někdy uspává.

Evka a Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 20:44

Ahojky holky,

nějak se nám to tady rozchodilo. I u nás. Včera a dnes se Vojtík na procházkách pouštěl ruky a šel sám, dokonce i po nerovnosti, spadl na pusinku jen jednou.

Zdeníku- teda Tě obdivuji. Nepotřebuješ poslat kotel kafeho?

Vojta po příjezdu z dovolené také řádí, v noci se budí už po hodině a dožaduje se mojí přítomností, přes den odmítá spát, i když už je totálně ospalý. Já do toho migrény, včera mně píchli jakousi injekci, mám doposud křeče v nohách, v noci jsem šla pro mlíko s několika přestávkami.
Mluvení ho moc nebere, žvatle si pro sebe, občas táta, máma.
V poslední době nemá žádný režim. Máme to totálně rozhašené, jsem zvědavá kdy se to dá dohromady.

No jo, už zase začíná noční buzení. Mějte se Evka a Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 21:18

Ahojte
Tak Kristian konečne vytuhol. Dnes pre istotu cez deň nespal vôbec. To asi preto, že už to vyzeralo na nejaký režim, tak aby som sa netešila. Náš ocinko dnes tiež nebol doma. Teda bol doobeda. Stihol prechádzku s Kristiánom a ja umyť okná a prehodiť letné veci za zimné atd. Proste veľké upratovanie. No a potom šiel pomáhať rekonštruovať kamarátovi byt. To aby nebol celý deň s nami. Našťastie sme boli plávať, tak sme to veľmi nepostrehli. Teda až na to, že všetky deti tam mali oboch rodičov, iba my sme boli chudáčikovia. Nikto nás nefotil, nekameroval a keď sa posielali deti pod vodou medzi mamičkou a oteckom, tak nám musela robiť otecka teta inštruktorka.
Včera sme boli na cvičení pre deti tu na sídlisku. Kristián im to tam pekne sabotoval. Boli tam totiž deti okolo 2 rokov. Už si pekne krestlili, prechádzali tunelom atd. Kristiánovi sa zapáčili lopty a tak ho žiadne Kolo, kolo mlynské nezaujímalo. No uvidíme ako sa to bude vyvíjať. Keď nič iné, tak aspoň bude medzi deťmi a možno od starších niečo okuká - trebárs na čo sa používa nočník.

OBROVSKÁ GRATULÁCIA VŠETKÝM NOVÝM CHODCOM.
Takže mamičky nakupujte poriadne botičky a hurá na prechádzku bez kočíka.

Zdeni - teda nechápem, že ešte žiješ. Chudák princezny. Tie si teda užijú. Už nech je to za Vami. Posielam Ti virtuálne na povzbudenie Kit kat - práve ho tu chrúmem. Čokoláda je fakt dobrá na nervy, lepšia ako kafe. O jej nežiadúcich účinkoch radšej pomlčím.

Sylvi - škoda, že som si neskoro prečítala, že aj Váš taťka je veľký pracovník. Mohli sme niekam spolu vyraziť.

Tak Vám želám všetkým pevné nervy do ďalších dní a zlaté detičky, ktoré nič netrápi. zuzana a kristián

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.09.04 21:49

Ahojky spuntici,

my se hlasime po delsi dobe, pze o vikendu jsme byli u babicky a po+ut byla babicka u nas.
A jak to teda u nas chodi? Musim se vam pochlubit - uz zhruba 14 dni spim celou noc. Mamka to tady dlouho nechtela zverejnovat, pze si prvni myslela, ze je to nejaky omyl a pak se bala, ze kdyz to napise, hned se to pokazi, ale ja to teda bonznu ;-). Byl to celkem boj - trvalo nam to 2 noci nez jsem pochopila, ze v noci fakt mliko nebude a tudiz nema smysl se budit. Mamka me totiz ani nenechala hrat si, ona me k sobe pritulila, obejmula a at jsem se vzpirala jak chtela, mela jsem smulu. Chtela me teda puvodne jedenkrat v noci kojit, ale nejak jsme se nedohodly na hodine - ja chtela totiz cim dal tim driv a ne az v 5, jak si mamka usmyslela ;-). Nastesti ji jedna nase znama poradila, ze nejlepsi je spuntikovi vysvetlit, ze mliko bude, az bude svetlo, ze to pochopi. A fakt ze jo. Takze ted si hezky spinkame, ja se teda obcas trochu vzbudim, ale staci, aby na me nekdo z rodicu udelal pst, prip. me pohladil a spim dal. Mamka taky za ty 2 tydny pribrala 2kg, ha, ha, ha, asi se bude muset prestat tak cpat ;-/.
No takze ted to u nas vypada tak, ze usinam kolem deviti (u kojeni) a budim se kolem osme. Pak snidame a hrajeme si, prip. jdeme na bazen nebo cviceni. Dopoledne taky dostanu mlicko a nejake to ovoce. Kolem 11 se mamka pokousi pripravit muj obidek - to vypada tak, ze ja stojim, drzim se ji za nohu a desne protestuju ;-). Tvarim se hrozne unavene, ale sotva poobedvam, razem se mi zlepsi nalada a nejradeji bych si hrala. Ale to se mamce nelibi, takze me hezky uspi (u prsicka, jak jinak ;-)) a ja pak spim 2-3 hodiny (doma, na uspavani v kocaru nemam nervy - pozn. mamky).
Pak se vzbudim, dam si odpol svacinku (vetsinou ovoce) a jde se ven. Tam me to ted moc neba, pze musim sedet v kocare, jsem tam zachumlana, ani ti psi uz me neberou. Vzdycky kdyz jdeme kolem hriste, naruzive ukazuju, ze tam chci, ale posledni dobou to vetsinou neprojde - pry uz je zima na to, abych sedela na pisku. Takze se nudim v kocare. Nastesti s nama jdou vetsinou nejake tety s kamaradama a to je pak lepsi - to na sebe aspon povykujeme nebo se chytame za ruce.
Po prochazce si jeste hraju doma, pak prijde tata, da mi veceri (kasi nebo jogurt), potom me spolecne s mamou vykoupou - tam vydam posledni zbytky sil pri cakani - a jde se do hajan.
No tak jsem se vycerpala a predavam slovo mamce ;-).

Vikend jsme stravili u nasich - v sobotu jsme podnikly damskou jizdu do Polska, docela me to zklamalo, moc veci pro deti tam nemeli a navic byly drahe ;-(. Ale aspon jsme opatrili zimni bundu - tu, o ktere jsem vam basnila minuly tyden, akorat o stovku levneji, hura ;-). Vcera jsme k ni jeste dokoupily oteplovacky, takze zima muze zacit. Mno, mam takove podezreni, ze letos bude mirna zima a vubec ty veci nevynosime ;-/.
Dneska jsme byly plavcit - Iva se odmitla ucastnit spolecneho programu, vzala si kelimek a celou dobu si polivala hlavicku a rikala u toho „hop“. Jinak obchazi nabytek, naucila se (asi sama?) spravne slizat z postele, dneska nekde ulovila lzicku, postavila se ke mne a zacala me nekompromisne krmit ;-). Taky me dost sokovala, kdyz jsem prebirala pradlo, Iva z kose nahodne vytahla jednu ponozku, ja ji jen tak ze srandy rekla, ze potrebuju jeste druhou stejnou a ona mi ji fakt podala.

Jinak zacina byt posledni dobou pekne vztekla - kdyz ji chci krmit a ona nechce, kdyz ji chci prebalovat a ona nechce, proste obecne kdyz cokoliv a ona nechce ;-). Uzasne se u toho prohne a zacne neskutecne vrestet. No snad to casem prejde.

ZDENIKU - teda u vas je to samy horor, jeste navic dvojmo. Myslim na vas, at je to brzo zase v pohode.

QUATRO, SYLVI - gratulace chodcum ;-).

ZUZKO - diky za krasny denicek. Na srazik muzem tento ct nebo pa.

Tak zatim pa
Pavlina + Iva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.09.04 22:00

Jo, jeste jsem zapomnela na jedno zabavne „cislo“ - obcas kdyz se Iva nastve, odleze ode me kosmickou rychlosti na nejakou mekkou podlozku (puzzle, polstar), tam si lehne na brisko a ceka, az za ni prijdu a budu ji hladit ;-). Je u toho fakt kouzelna. Me na tom nejvic fascinuje, ze si nelehne na zem, ale jde za necim pohodlnejsim ;-).

P.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 28.09.04 22:25

Ahojky,
tak Em mi kašle ze spaní, ale nebudí se jen se převaluje..asi mě zítra ta Dr. nemine a pak hned zas ten můj zubař, a ke všemu se mi zdá, že mě škrábe v krku snad mě to jen straší.
Pavli-teda malá je šikulka, že už spinká celou noc…a s tou druhou ponožkou jsi mě dostala! je to fakt šikovná holčička…to Em vypilovala třískání čelem o zem, když jí něco nedovolím… celkem samodestrukce…a ten řev, když se nechce přebalit, nechce jíst..jůůůů jsem ráda, že taky hlasitě nesouhlasí Ivka.
Malá Ti taky bude co nevidět chodit, když tak hezky obchází nábytek a to jak čeká až jí příjdeš na koberec hladit je sladkéééé.
Evko-Vojta je šikovný chodec !
Zdeníku-moc, moc přeju ať se v noci vyspíš a holky nic netrápí.
Kristiánovi-posílám pusinku.
Dobrou noc a krásné sny přejí Q+E

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 28.09.04 22:40

Ahojky,
tak nevím, co to mělo znamenat, ale Ondra snědl devadesát procent kaše a pak ji hezky vyblinkal. No budu doufat, že se prostě přejedl. Naštěstí pak ve vaně se tvářil v poho a spinká na rozdíl od včerejška bez probuzení.
EVKO - gratulujem Vojtíkovi k chození - to je pořádný chození a ne to naše :-))) a hezky klidně zapadněte do běžného rytmu.
ZUZKAJ - my teoreticky taky můžem ve čtvrtek ev. v pátek, ale až po plavču - ale to končí v půl desáté, takže vlastně jo, i v pátek to jde :-). Jinak doufám, že se už konečně pořádně vyspíte :-)
ZDENI - my už botky máme :-)), bez nich by to už fakt nešlo - písek a tak…moc holkám přejem (i vám samozřejmě), ať už to máte všecko za sebou!
PAVLINO - no teda, jak si to tak čtu, Ivka je čím dál šikovnější…s po­nožkama je dobrá, Ondra mě taky občas takhle s něčím dostane.
QUATRO - no Em byla asi pro Ondru dobrá inspirace, přece se nedá zahambit. Hlavně buďte, holky, zdravé.

Tak jo, možná zítra přes den, ale večer určitě na CHATu!!!!!!

Pa

Sylva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.04 12:38

Ahojte.
Kristian vytuhol, tak rýchlo píšem. Boli sme dnes na cvičení detí v Kenny v Kohoutkach. Teda poviem Vám ťažko ma to sklamalo. Pomer cena - výkon..... Najskôr ma zarazilo, že sa celé cvičenie odohráva na podlahe s linom, čo je síce dobré kôli čistote, ale bola tam dosť zima. Deti síce mali papučky, ale keď po zemi lozili, alebo sedeli… Našťastie Kristián mal plienku, tak to šlo, ale staršie detičky to podľa mňa nemali ľahké. Ďalšia úúúúúžasná drobnosť je, že tam majú kopec zásuviek asi 20 cm od zeme a samozrejme nechránených. Kristián to ako správny elektrikár hneď odhadol a vydal sa ich skúmať. No a potom ma strašne udivilo, že tá miestosť nebola nejak detsky vymaľovaná, alebo že nemala na stenách hračky atd. Bola to úplne suchá jednofarebná stena. Cvičenie bolo síce dobré, ale to prostredie fakt nic moc. No a trvalo to len 45 minút. Keď to porovnám s cvičením, kde sme boli v pondelok - dvojnásobná doba za polovičnú cenu a to cvičenie sa mi páčilo. No tak asi do Kenny už nepôjdeme.
Pavli - konečne ste sa ozvali. Tak Ivka je fakt šikovná. Nakoniec tých našich lumpíkov aj tak predbehne - aj keď si ako správna dáma dáva načas. A vôbec si neviem predstaviť ako sa môže taká zlatá slečna vztekat. To si mamka určite vymýšľa. No a to nočné spanie musíme prebrať podrobne. Neexistuje aby som toho nášho špuntíka nenaučila spať.

Quatro - choroby pošlite rýchlo preč, nech neotravujú

To stretnutie by som nechala na poobede, po spánku, lebo Kristián v kočíku fakt moc spať nechce a potom je to malá otravka. AJ tak neviem, koľké sa tam stretneme. Terka je na dovči a Zdeník neviem, či bude mať dosť sily. Čo Ty na to Zdenko?? Keď tak sa podrobne dohodneme na chate dnes večer dobre??

Tak zatiaľ sa majte. zuzana a kristián

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 29.09.04 13:03

Ahojky,

tak Iva dneska vytuhla necekane o pul jedenacte a to jsem si to pochvalovala, jak jsme pekne presli na jeden poobedovy spanek. Holt clovek mini, dite meni ;-).
No jsem zvedava, jestli odpoledne vydrzi nebo bude chtit jeste spat…

Jeste jsem zapomnela pripsat nas jidelnicek poslednich dni - no u nasich varil dedecek a dal si s tim praci: jeden den placicky z kruty (naskrabane maso + bazalka + stava z rajcat), druhy den fazolky se zakysanou smetanou - na ty se Iva tvarila dost rozpacite, ale pak si do toho zacala namacet maso a bylo to ok ;-). Vcera slepici vyvar s masem, nudlemi a mrkvi, dneska zeleninka s pohankou. Dneska rano jsem nemela cerstve pecivo, tak jsem zkusila dat presnidavku - no to bylo vztekani ;-). Neuspela jsem ani s oblibenymi hrozny, takze byla proste hladem. Pozdeji teda svolila, ze si da aspon par kousku hrusky ;-). Kam to povede, predkladat na snidani tri chody? ;-)

ZUZKO - to je skoda s tim cvicenim, tady to teda taky neni nic moc, ale zase tam chodime tri kamaradky spolecne, takze to je o necem jinem. Ale samotne by se mi tam moc nechtelo, taky jsem si to predstavovala trosku jinak ;-(.

Tak pa na chatu ;-)

Pavlina + Iva

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 29.09.04 13:24

Ahojky,
tak u nás se zatím ještě spinká, tak zkusím honem něco napsat.
My do žádnýho extra cvičení nechodíme, ale chodíme tady na ty Hvězdičky - tím, že s to organizujou mamky samy, tak to není nějak extra special, ale zase se tam všecky známe, tím se to kompenzuje. Ale zpíváme, máme hudební nástroje, děláme takový ty říkanky a k tomu různý pohyby…Ondrovi se to líbí. Pak se teda vždycky něco kreativně činí, to pro nás není, ale teď tam byly nový mamky se stejně starýma dětma, takže to budem nějak řešit spolu. A je to hlavně pět minut od domu a za dvacet korun. Ale v pondělí už jdu sama s Ondrou i s Verčou, tak doufám, že to nějak zvládnem.
Jo dneska jsme měli k obědu poprvé špenát, tak jsem měla samozřejmě jeden a půl porce, Ondra nechtěl. Jinak to byl špenát na cibulce, s troškou česneku, s jogurtem a bramborou. Původně zamýšlené vajo jsem zapomněla uvařit :-((
Jo noc byla zase krušná, nejspíš měl Ondra hlad, když večer tu kaši vyblinkal…já už jsem byla asi třikrát nachystaná, že za nima půjdu, ale Petr nevyměkl…takže nakonec Ondra vstával v sedm (hurá) a po napití se dospával až do devíti. I tatínek…no pak nemá chodit ve svátky do práce, když ve všední dny chodí v deset :-)
PAVLINO - já jsem si taky dneska tak medila, jak jsme ten přechod na jednodenní spánek hezky zvládli…tak doufám, že se to nepokazí.
ZUZKAJ - my jsme klidně pro odpolední sraz, já kdyžtak vyrazím s Ondrou v kočárku, on mi v něm pořád spí dýl než doma, naštěstí. A nebo navrhuju, že bychom se mohly sejít tady na Kraváku, je tady krásný hřiště s pískovištěm…:-)))))

Tak pro zatím ahojky, večer doufám, že přijdu na chat, bude tady mamka asi až do víkendu, tak uvidím, jak moc to půjde.

Papa

Sylva a Ondrášek - pilně trénující chůzi :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.04 13:49

Ahojky holky,
tak jsem opět tu…no holky usnuly, doufám, že alespoň na hodinu! a hlásím, že Jaňula spala celou noc!!! sama a v postýlce!! no Martinka ještě nemá jednu stoličku takže je to neverending…ale docela nás nechala vyspat takže snad to je krok správným směrem (jsem neskromná co?);-))

no co mi dělá starosti je naše jídlo, včera holky vymlaskly večer moji rýži, moje maso a bylo jim naprosto jedno jak velký sousto je…tak jsem povzbuzena dneska udělala holkám bez pardónu kuř.minutku na másle,naloženou v oliv. oleji, troše soli, a bazalce…no bylo to táááák dobrý…tak Jaňula vyjedla maso, Martinka vyjídala taky maso, ale musela to jíst sama, mou vidličkou a vztekala se, že jí to nejde napíchnout a já ji nesměla pomáhat..takže vcelku fiasko..ale hlad má..začínám si říkat, že už to není o zubech ale zkoušíme co mamka vydrží..i to vztekání není takový jako pláč od bolesti…ach jo ještě ze mě bude psycholog..;-))))) jsem z toho nejezení a dělání ofuků kolem jídla víc utahaná než z nevyspání…

a teď do toho přijeli kamarádi s čerstvýma dvojčatama! ani se mi nechtělo věřit, že holky byly taky tak malý..fakt drobátka a taky holky! a hooodný. no a my jim dali sedačky (vajíčka), holky se do nich ještě vešly ovšem poslední týden už jim dost byly fakt na knop..no co vám to vyprávím, všichni už máte po nákupech dalších sedaček..takže teď čekám nějaký tip a pokud možno s ohledem na cenu násobíme 2× ;-))))))))))))))))))))

Gratuluju i Vojtíkovi chodci! to je paráda jak už jsou ty naši drobci šikovní, co?
Pavli-Ivka je fakt šikulka..a ten jídelníček to můžem akorát závidět..;-))

mno tak zatím čauky jdu zase něco udělat..aspoň si kafe…takový je tu b…l a to přišla i ta návštěva jsem myslela, že se propadnu..tak se tu propadat s hadrem..;-)))

mějte se snad mi to vyjde na chat…ten srazík by byl kdy? přiští tyden?

Zdenik a M+J

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 29.09.04 14:01

Náš den vypadá trochu jinak a trochu stejně. Takže z pohledu Lídy:

Ráno vstanu a hlasitě se dovolávám pozornosti tatínka. Maminka už je od půl sedmé v práci, takže se nepotkáváme. Vstávám totiž až po sedmé hodině, ale klidně i o půl deváté :-) Táta mi přichystá flašu mléka k snídani, obleče mě a po snídani mě předá babičce a jde pracovat. To znamená, že se zavře ve své pracovně. Že opravdu pracuje poznám podle toho, že se z pracovny linou někdy poměrně nevybíravé výrazy, když tatínek domlouvá své stanici, aby si z něj nedělala srandu a makala. S babičkou počkáme až vysvitne slunko a jdeme na vycházku. Bud do humna na houpačku, nebo s kočárkem pro panenku. Někdy mě babička přinutí sedět na svém kočáru, ale to si málokdy nechám líbit. Svačím kolem desáté, podle toho, kdy snídám. Někdy nesvačím vůbec. Okolo jedenácté hodiny začnu být nervozní, stojím u schodů a volám na tatínka (táta táta..) Tatínek mě totiž každý den dá na hlavu přilbu( bez ní si odmítám sednout na kolo) a jede se mnou do kastrolku pro obědy. Poobědvám s tátou a babičkou. Někdy mi babička připravuje jídlo zvlášt, to když je třeba guláš, nebo jiná dobrota, kterou mi máma zakazuje. Po obědě jdu spinkat a spím asi hodinu a půl. Nejpozději ve dvě hodiny vstávám, dýl mě spát nenechají, protože pak večer zlobím a nechci spinkat. Chodím naproti dědovi a chystám s babičkou kafíčko :-) Po třetí hodině přijíždí máma. Dá mi svačinku a většinou jdeme na procházku. Někdy jde s námi i o měsíc starší Verunka a její mamka. Maminka je někdy docela nervozní a to jsem pak protivná i já, ale většinou jsme nejlepší kamarádky, teda pokud si zrovna neusmyslím házet panenku do silnice, nebo strkat odhozené vajgly do pusy. Po návratu domů stavíme komín z kostek, malujeme, někdy spolu pracujeme, zpíváme si. Někdy chystáme večeři,jindy večeří každý „co dům dá“. V sedm večer dostanu večeři, někdy mléko, jindy chleba. Miluju rajčata, sýry, chutná mi i vajíčko. Pak mě máma okoupe a hned pak mě odnese do postýlky, zhasne a jde pryč a já vím, že mám spinkat. Většinou i spím, ale musím mít svůj polštářek. Bez něj ani ránu. Tuhle si ho máma dovolila vyprat a zkusila mě dát spát jen tak s medvídkem a já začala hystericky řváááát a nepřestala jsem, dokud mi MŮJ polštářek nepřinesli. Vůbec mi nevadilo, že ještě není pořádně suchý…

Tak tak nějak možná vidí Lída své všední dny. O víkendu se přidává plavání.
Gratuluju k prvním krůčkům a tiše závidím, že přišly ve 14 měsících. Lída chodila v 11 měs. a od té doby máme místo miminka v kočárku létající torpédo, které zá:,–(ně odmítá jít tam, kam chci já…

eliška+lidka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.04 14:34

Ahooooooooooooooj,

tak jsem přežila další návštěvu zubaře, tentokrát „jen“ 2 plomby a jsem objednaná na 6.10. ohledně mých ďasní, zlobí mě, otíkají..... tak se chce na to zubařka extra mrknout!
Em hlídala sestřenice, a když jsem dorazila domů tak Emísek spal a sestřenka říkala, že si hráli asi 15 minut a pak to zalomila.

Za chvíli se chystám ven, neb jsme nebyli na prochátce 2 dny, právě kvůli té rýmy a pak zas kašel.
Ještě jsem chtěla napsat, že jsme u Emilinčiné Dr. nebyli neb ráno z nosu neteklo a kašel žádný, dle mě je to díky Fenistilu, který jsem jí nakapala, měli jsme ho od minula právě na kašel. Teď jí sice trošičku z nosíku teče, ale celkově je hodně dobrá.
Budu končit a co nejdív se ozvu.
Quatro+Em
P.S já máááááám hlad…neobědvala jsem a teď kvůli zubaři nesmím 3 hodiny jíst…jé ja bych jedla až bych brečela…

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 30.09.04 12:29

Ahojky Špuntíci,
konečně chvilka, i když Vojtík mi tady pochoduje, píská a snaží se vylézt na mne. Od včerejška má asi své dny, neustále padá, už si rozrazil ret, udělal dalších pár šrámů a snaží se o další.
Dneska jsme byly pro výsledky krve, všechno v pohodě, jen imuno proti nemoci je na spodní hranici /to vím už dávno/. Včera jsem objevila žluto-bílou stolici, mám na to dávat bacha a případně jít zase k dr. No, Vojtíškovi se asi u paní doktorky líbí:-( Díky kontrole jsme přetáhli spaní, tak jsem zvědavá, kdy se mi ho podaří uspat.
Zubáky se snaží popolézt, občas má dásínka napuchlé, zatím je docela v pohodě.

Quatro - zubaře mi ani nepřipomínej. V pondělí se mi zlomil zub a bojim,bojim. Mám tam velkou plombu. Ten zubák se mi rozpadá od 17.let. A přeji Em hodně zdravíčka.

Zdeniku, jaká byla noc? Už je to lepší? No jsem zvědavá, jak to bude vypadat u nás. Když si představím, že ještě 18 zubů… :-(

Zatím co tady písám, Vojtek je nádherně hodný, no nepřebírá tátovi šuplík? :-) Letím zachraňovat různé drobné věci. Mějte se fajn.

Evka a Vojta

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.09.04 12:32

Nazdárek,
já jen tak v krátkosti…chys­táme se po probuzení na náhradu plavča, tak abych všechno stihla.
A začala jsem fakt dobře - je tu moje mamka, šla před chvilkou pryč, ale předtím uvařila králičí vývar, mňamka…jenom si odlila a nechala to tak v papiňáku, ať to sliju a udělám si co potřebuju se zeleninou a masem…no tak jsem to začala slívat…ano jsem trubka obecná…do umyvadla…auto­maticky, tak jak slívám těstoviny…takže tipuju tak jednu porci jsem vylila do kanálu. Ach jo…škoda přeškoda.
Tak experimentuju a dělám druhák. Přecedila jsem zbytek a teď to všecko mám zalitý vodou znova a znova vařím…uvidíme :-))))
Jinak Ondrášek prý ráno svévolně zase pochodoval, ale viděla ho jenom mamka. Za mnou má snahu jít, jde mu to dobře. Ale ráno to prý bylo pro nějakou hračku.
Tak jo, mám hlad, takže ahojky.

Sylva

Včera se chat vydařil, že? :D))))))

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.09.04 12:51

A ještě jsem chtěla napsat, jaká jsem nešikovná. Byli jsme dopoledne v H&M, jede se tam po schodech (nebo, kdo není líný, tak výtahem). Nahoru v pohodě, dolů normálně taky…vždycky jsem jezdila tak, že jsem byla já a nede mnou kočárek. Ale jsem lenoch, tak jsem zjistila, že když kočár dostatečně naklopím, tak můžu jet nad ním. No a tak si tak jedu a najednou jsem se převážila…no kdyby nebyl Ondra přivázaný, tak asi letěl…měla jsem co dělat, abychom nespadli i s kočárem úplně :-((( jsem fakt nemožná. Ale vím, že už budu jezdit jenom naopak… tak jenom tak, abyste věděly…
 S.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 30.09.04 13:04

Ahojky,

tak dneska mi Iva zase malem usla dopol, ale vcas jsem to zachytila a sla hezky spat az poobede ;-). V noci se jednou vzbudila, desne rvala, ale zas nastesti usla.
Na obed bylo rizoto - Iva z nej vyjedla nejprve hrasek, pak kureci jatru, pak trochu brokolice a zbytek pry si mam nechat ;-/. Vubec ted zacina byt nejaka vybirava - vcera nechtela kasi, ale dala si chleba. S jogurtem zacina byt taky problem. No jo, uz to nase ditko ma svou vlastni hlavu ;-))).
Jinak mame trochu rymu - ja porad, Iva jen po ranu, dneska jsem se ji to snazila odsat, no to bylo boj. Ale trochu tam neco mela, je to takova ta divna ryma, kdy ji z nosu netece, ale chrmle to tam nekde vzadu. Zkousela jsem ji naucit smrkat, ale bezvysledne ;-))).

SYLVO - to znam, to jsem malem taky uz nekolikrat udelala ;-))).

Chat byl fajn, az na ten nas spadly pocitac. Ted behem psani vytuhl zase, budeme muset reklamovat ;-(.

Pavlina + Iva (skoro 15M)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 30.09.04 13:22

Ahojky,
zdarvím všechny kuchařinky(Sylvu obzvlášť) já se asi zbláznila a udělala obrovský hrnec zelňačky, vypadá to, že to budem jíst snad 14 dní.
Pavli-ani nemluv..Em má takovou tu děsnou tekoucí rýmu od neděle a to je boj, odsát jaksi nejde, neb bych jí asi udusila tím jak na ní ležím a ona se vzpouzí, tak ty snoplíky jen utírám..ježiší a to je teprve boj..cuká hlavou tak jí to roztírám od ucha k uchu.

Lidko-ty jsi šikovná holčička, když s tatínkem jezdíš na kole pro obědy a jak hezky spinkáš s polštářkem.

Evko-to je dobře, že je Vojtík už fit, i když ta imunita je horší, určitě se to spraví…
Pomooooooooc mám jen já ten pocit, nebo máte dneska všichni tak protivné Špuntíky jako je Em..holt mám dneska doma místo dítka pavijána… Pustila jsem si relax.hudbu, neb nějak na Em nezabírá.

Nechápu jak se mi podařilo dopoledne vyžehlit prádlo !!!
Doufám, že se má Ondra na plavču dobře !!
Za chvíli jedu na sociálku vyřizovat přídavky na Em..už se nemůžu dočkat až mi přiznaji tech 250Kč nebo kolik to přesně je.
pa Quatro+Em
P.S. Lindicko ozvi se nám !!!

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.09.04 16:53

Ahojky,
tak už jsme po plavču, po dloooooooooooooouhé době…Ondra si to parádně užil, zaskákal si, zaklouzal se…super. A zítra znova :-)
A nejlepší bylo, že jsem měla mamčino auto, takže to bylo časově velmi dobře zvládnutelné.
A ještě lepší je, že mamka bude večer hlídat a my jdem do kina. Vybrala jsem Horem pádem, on teda moc jinej výběr není (Shreka máme na dvd a Garfielda taky :-)
PAVLÍNO - tos mě uklidnila, zrovna do tebe bych nikdy neřekla, že skoro převracíš Ivku i s kočárkem. Doufám, že to bylo k tomu :-))))) Jo - Ondra se taky v noci vzbudil a strašně ale fakt strašně brečel, něco mezi hysterií a velkým leknutím…musela jsem ho nakonec vzít k sobě, takže je vám jasné, jak jsem se asi vyspala…nechápu, co to mělo znamenat, ale tipuju, že se mu něco příšernýho zdálo.
ELDO - vy jste celý den venku, to zní, jak říká Pavlína, sqele:-)). Máte to hezky zorganizovaný, důležitá je tam asi ta babička, co?
QUATRO - Ondra byl dneska hodnej, ale protivnej byl včera…tak si to nějak předáváme.

No nic, vypínám to, ale vy pište, ať je co číst.

Zítra dám vědět, jaký bylo kino.

Ahojky Sylva a raubíř vodníček Ondrášek

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.09.04 16:54

Joo, ten vývar…nakonec to není tak zlý, ten druhák byl slabší, ale dohromady je to dobrý…zítra bude obídek…mňam, pro mě, pro Ondru, i pro Tinu tam něco zbylo :-)))

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 30.09.04 20:21

Ahojky holky,
tak vám ještě před totálním vytuhnutím napíšu, že se máme dobře…až na pár drobností..;-))))) tak nějak si častěji a častěji klademe doma otázku jak dlouho to člověk může vydržet za plného provozu bez spánku? ;-)))

no ale máme první vlaštovky! Janka spala opět celou noc..teda ta půl šestá ranní je docela noc ale díky za ni..;-)) a Martinka projistotu nespala asi vůbec..já asi taky ne a M. asi taktéž nic…mám z noci všechno rozmazané, jen vím, že jsem chystala mlíko(zoufale na zkoušku), chytala Martinku, aby nespala na zemi, odchytávala Martinku při její mrčící obchůzce po kuchyni atd atd ..nechtěla samozřejmě ani mě, ani tátu, naštěstí mlíko vypila a asi na 15 min usnula, čaj vypila a neusnula, gel na zuby tak nějak vydávila (asi ji nechutná ;-))) taky zabral asi na 10 min a neusnula, a tak to šlo až do pěti ráno, já jsem normálně na hodinu odpadla a hotovo…já vím líčím to jak horor…ale v podstatě jsem ráda, že už tři čtverky má Martinka venku (teda po zběžném ohledání) a jedna mrška je tak na dva dny..noci…takže fakt by mohl být konec..ovšem co ten zbytek zubů?? doufám, že se lekl gelu a vyleze bezbolestně…;-)))

jo a taky konečně Maťka po prvních protestech sní nějaké jídlo..ale dnešní oběd..dokonale rozmixovaná mrkev, mi připoměla naše začátky ovšem to prskání je daleko vymakanější a důmyslenější..;-))

takže povzbuzena jídlovým „úspěchem“, sem tam i usmívající se M. (zbytek času brečí a mečí, leží přitom vztekle na zemi, nebo visí na mě..) půjdu i když ještě není ani půl deváte do hajan…

Janka už je zlatíčko, pořád něco vymýšlí, a dneska seděla, hrála si s tkaničkama a broukala si u toho LA LA..novinka! děsně ji to bavilo..

no nic už se začíná ozývat volání divočiny ;-)) jo ani jsem vám nenapsala, že Martince se taky udělal opar na spodním rtu..a mě se spouští rýma..no máme toho málo…

domluvily jste včera nějaký ten srazík?

Sylvi - druhák mě fakt rozesmál ;-))) já zase místo oleje na pánvičku liju ocet a do rozpáleného octu dávám výborné naložené maso!! minutka jak má být! ;-)))

no nic teď už opravdu utíkám..no spíš se plazím do postele..

Zdeník a ozubená M+J

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 30.09.04 21:24

Dobrý večer měsíčci,
Tak tu ještě koukám co nového a musím reagovat…
Zdeníku-teda vy byste potřebovali zápis do Gynesovky..ten popis jak se u Vás odvíjí noc je fakt strašidelnýýý. Moc na Vás myslím a nepřeju si nic jiného jen ať holky ty zuby přestanou bolet..hlavně Martinku jak tak čtu začíná s těma nočníma šichtama nějak brzo. Doufám, že se ti rýma vyhne to by Ti ještě scházelo.

Sylvi-to je fajn, že se Ondra na plavču vyblbnul..známí byli na Horem dolem v neděli říkali, že se jim to líbilo, tak pak písni jaké to bylo.

Holky dneska mi asi 20× ruply nervy z Emily, to se mi ještě nestalo, nevím co se děje, ale takhle protivná ještě nebyla, nebo jsem já „přepracovaná“ a moc si to beru. Několikrát jsem jí plácla přes plínku zato, že furt tříská tím čelem o zem a co myslíte ???? žádný účinek, řvala ještě víc a do rytmu třískala tou hlavou. Dokonce jsem na ní taky zvyšila hlas, ale dost. A ke všemu jsme si dost škaredě vyměnili s Martinem odpoledne názory…no prostě den blbec!!!! Tak jsem si postěžovala!
Než Em usla tak jsem se koukala do pusy a vypadá to, že vedle horních jedniček už má prořezané dvojky, ale co mě překvapilo, tak hned vedle se klubou trojky(špičáky?)už jsou vidět, akorát nejsou venku a vedle té vylezlé stoličky to tak vypadá na další, takže je možné, že je tak vzteklá kvůli těm zubům, ale stejně mě ten dnešek zničil…ještě, že spí celou noc, ťu, ťuk…
No nic budu končit.
Quatro+Em

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 30.09.04 21:25

Zapomněla jsem napsat, že jsem si odpoledne dokonce nalela 2 panáky !!!!
Asi ze mě bude alkoholik !
 Q.

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 01.10.04 11:45

Qautro, proč alkoholik :-)Na uklidněnou někdy fakt neuškodí paňáca :-))

Babička hraje v naší organizaci domácnosti roli podstatnou, ne-li hlavní. Ale jsme dvě ženské na jedno děcko, ona je doma a ještě jí není 50 let. Já dostala dobrou nabídku, tak jsem šla. Zatím to funguje a křest ohněm byl, když jsem nastoupila a babička si po třech týdnech zlomila nohu. manža přestěhoval kancelář domů a nějak jsme to zvládli. Tchyně už má nohu OK, manžel je doma pořád.

Zuby: první dva jsme taky odstonali, ale o dalších vůbec nevím. Vždycky je objevím, až jsou venku. Naštěstí.

Moje zuby : :-((( nic moc

Kolo : dcera moc ráda jezdí a nekompromisně jsem trvala na tom, že jestli zjistím, že ju někdo po:,–(il na kolo bez přilby, tak budu vraždit. Všichni to dodržují, aspon doufám. Dobře si pamatuju svůj pád v lese, kdy jsem řidítkama rozrazila kámen jak pěst. Taky jsem viděla, co umí odražený kámen od zadního kola kamionu (kamarád přilbu vyhodil,ale hlava byla v pořádku)…

Posledně jsem se chlubila, že Lída krásně spí, no - včera nám předvedla něco úplně jiného. Do čtvrt na jedenáct vyváděla. Chtěla si hrát, spát ani omylem. Měla narušeny večerní rituály, byla plavat a my ju už nechtěli koupat. Nakonec jsme ju museli v deset večer šoupnout do vany. Pak byla ochotná (po dalším půlhodinovém řevu) usnout…

Jinak splodila první větu. Teda ona to byla určitě náhoda, ale nasmáli jsme se. Hodila polštářek na zem, já jí začala domlouvat, že se to nedělá…Ona se podívala na mě, na dědu a prohlásila :„děda báác“ typická ženská - svedla to na chlapa :-)

hezký víkend přejí Eliška+Lída

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.10.04 12:20

Ahoj holky,
kde jste kdo ????

Eliško-je fajn, že se s tchýní sneseš a ještě se dokážete domluvit ohledně Lidky, mimochodem dcera má krásné jméno, originál je Lídie????
My budem jezdit s Em na kole až v létě, letos to nějak nevyšlo a v srpnu měla teprve rok, tak nevím jestli by z toho ježdění něco měla. A ohledně helmy s Tebou naprosto souhlasím, bez ní ani ránu!!!
Vím, že to máš náročné ohledně práce, ale po včerejšku, kdy jsem byla z Em nervní Ti upřímně závidím, dostaneš se mezi lidi…
Jojo, my musíme taky dodržovat večerní rituál, neb je terno.
A taky gratulujeme Lidce k první větě, to se asi dědeček divil…

Ráno jsem šla s Em k Dr. zdálo se mi, že sípá a je před náma víkend a to se mi nechce lítat po pohotovosti. Dr. říkala, že má průdušky úplně čisté, takže jsem ráda, dostali jsme jen kapky na tu rýmu ale celkově se mi zdá o hodně lepší.
Zítra jsme pozvaní na vítání občánků!! Mají to dvojčata od Ráchel, sice už jsou trochu přerostlí, ale to neva, těším se !!!

P.S.taky jsem si včera vyměnila názory s mým drahým manželem..pěkně mě nasral(s promi­nutí), vypadlo zněho, že nechápe z čeho jsem nervní, že jsem věděla, do čeho jdu, a že budu 3 roky doma…a já hned ženská držkatá mu řekla, že bych ho chtěla vidět..no super atmosféra..naštěstí nám ta tichá domácnost nikdy dlouho nevydrží a večer jsme se společně chlamali u telky, chjo stojí ty hádky zato?!
zatím Quatro+Emily

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 01.10.04 12:39

Ahojky,

taky mi prave odpadlo ditko, doslova. Obedvaly jsme, Iva najednou zacala hrozne brecet, az jsem se vydesila, no a po chvili to bylo jasne - trosku nasosla a vytuhla. Ryma porad pokracuje, skoro se mi zda, ze se zhorsuje ;-(.
Vcera jsem byla poprve na francouzstine, no bude to narocne. Oni totiz jedou podle jine knizky nez jsem zvykla, takze sice umim neco navic, ale zase naopak zbytek musim dohnat.
A kdyz jsem se vcera vecer vratila z fr, manzel mi hrde hlasil, ze nas poklad umi vylezt na perinak (mame ho za postelemi, je vyvyseny a je na nem spousta plysaku). A Iva mi to hned nazorne predvedla - u:,–(i se tam mezi plysaky (velikosti docela zapada ;-)) a rozina a zhasina svetylka…mno dneska rano jsme to uz nevydrzeli a mila svetylka vypojili, jinak by tam asi Iva travila cely den ;-).

ZDENIKu - moc na vas myslime a drzime palecky, at posledni ctyrka vyleze co nejrychleji a vy se konecne vyspite.

QUATRO - ja myslim, ze takovy dobre nacasovany panak neni na skodu ;-). I kdyz je fakt, ze ja jsem naposled mela panaka pred tehulkovstvim, ted se docela bojim, co by to se mnou udelalo ;-).

ELISKO - tak takhle zafixovane vecerni ritualy teda nemame, pze Ivu denne nekoupeme. Ale vzdycky pred spanim se jdeme rozloucit s tatinkem, jako ze ho pohladi, da mu pusu a zamava. A tuhle se mi stalo, ze jsem jednou odpoledne zavelela jdem spat a Iva me pohladila, dala pusu a zamavala ;-). Jo a jeste hladime tucnaka, hm…
Taky si ted po ranu zvykla, ze kdyz ji vezmu k nam do postele, po chvili se vrhne na spiciho tatinka a dava mu pusu a hladi ho. A to on se pak musi chte nechte probudit a venovat se ji ;-))).

Tak zatim pa pa, ja jdu mrknout na tu francouzstinu, at tam priste nevypadam jak trubka

Pavlina + Iva

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.10.04 13:04

Ahojky,
jsem tu zas !
Teda už asi 1,5 hodiny v kuse, neb mi nedá, abych nepozdravila francouzku Pavlu a peřiňákového lezce Ivku.
Taky válčíme s tou děsnou rýmou !!!

Tak co Zdeníku..co zuby? Už je to lepší? myslíme na Vás!!!

Copak asi dělá Kristián?
Ondra asi plavčí??!!!
A Emily už 1,5 hod. spí !!!
Maty od Lindicky se neozývá, tak doufám, že jsou v pohodě!
Tak napsala jsem „šíleně“ dlouhý komentář !
papa Quatro+Em

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 01.10.04 13:05

no, s tchýní se snesu relativně dobře. Vlastně spolu moc nekomunikujeme - jsme tak jiné, jak jen můžeme být. Občas podezírám manžela, že si nevzal svou matku (jak se říká, že chlapi dělají), ale svého otce. Pravda bude uprostřed.

V práci se dostanu mezi lidi až moc, ale má to své ALE. Někdy těm maminkám na 3leté mateřské „dovolené“ závidím, že si to dítko užijou. Ale asi bych neměnila. Zvykla jsem si, že se na dcerku těším,i když na ni někdy přenáším vlastní nervozitu z práce. Snažím se, jak se dá. Věnovat se jí - a přitom ju nerozmazlovat. Být s ní a občas něco podělat v domácnosti..Není to lehké a vůbec si nedokážu představit, že bych pracovala a měla holku v jeslích a po návratu by mě čekalo dítko a celý barák.Zlatá tchýně. Dokud jsem neměla Lídu tak jsme se mockrát přetahovaly o práci. Ona je ten typ, co nedokáže sedět a když si zlámala tu nohu a všechno bylo najednou na mě,tak byla nesnesitelně protivná na celý svět. Takže paradoxně nebyl nejhorší ten nápor zaměstnání-dítě-dům-částečně zahrada, ale tchýně, ze které se stalo ufnukané děcko.. Už je to zase OK, ale radši nemyslím na to, co nám máma přichystá za překvápka, až jí bude třeba 70…

Jo a originál je LUDMILA. Je to nádherné slovanské jméno a navíc pro nás vrcholně diplomatické. Stejně se jmenuje moje matka, babička i tchýně :-))

elda+lída

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 01.10.04 13:08

Nazdárek!
Dneska teda není den nic moc…ráno jsme začali tím, že se nám do pokoje vloudila babička (moje mamka) a začala monolog o tom, že mám přesat kojit, že se Ondra v noci budí hlady, že nemohla spát a pořád o tom přemýšlela…, že si pije, kdy ho napadne, já že jsem hubená, on pořádně nejí, že mu nedávám dost, v poledne jenom hladovou zeleninu…no měla jsem co dělat.
Pak jsem mu pokazila plavčo, protože jsem sice zavelela á šup, ale ponořila jsem ho nějak dřív, takže se parádně napil a už jsme to skoro celý prořvali a běda, jak měl dělat něco jiného než si hrát s balonkama…ach jo.
K obědu jsme měli ten králičí vývar se zeleninou a domácíma nudlema…mňamka, i Ondra se tvářil, že jo, ale snědl toho trošku…já teda ale nevím, jak ho mám jako nutit do jídla…když celý dopoledne nic nejedl, jenom dvě lžičky přesnídávky, víc nechtěl…byl plavat…no podle mě musel být vyhládlý. Si to mamka představuje jak hurvínek válku :-(
ELDO - naprosto tě chápu s tou přilbou, my taky jezdíme oba s a Ondra má svoji samozřejmě taky. Kolo se mu moc líbí, neužili jsme si ho teda až tak, jak jsme si představovali, ale je z něho nadšený.
ZDENIKU - tak se konečně blýská na lepší časy? To je dobře…a zase budete mít pokoj. U nás stále zubů šest a občas se něco tváří, že vyleze, asi to popoleze a zase dost. :-)

Tak jo, mějte se.

Sylva

PS: kino bylo bezvadný, ale trošku drsný.

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 01.10.04 14:37

Ahojky,

Quatro já včera byla z Vojty také hotová. Za celý den spal 45 minut a to po dvouhodinovém usínání. Jinak samé kník. Kdybych nebyla 100% abstinent, dala bych si také nějakou posilu. Rostou mu zuby, ale to u nás vypadá tak, že dva dny kníká a má opuchlé dásínka, pak je pár dní klid a pořád dokola a zub stále nikde.

Zdravím Ivu horolezce. Pěkně si to lození po horách-peřiňáčích natrénuj:-)

Eldo - Lidka je pěkné jméno.

… tak jsem donutila dítko spát /opět dvě hodiny usínání/ a ono spinkalo víc jak dvě hodiny /ať mi netvrdí, že se mu spunkat nechce; mámě se chtělo až moc/.

Mějte se Evka a Vojta za pět dní 14.měsíců

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 22:14

Ahoooj holky
Normálne absťák. Včera nám nejak vypadol net a ja som vôbec nemohla zistiť, čo je u Vás nového. ALe malo to svoje kladné stránky. Vyžehlila som 4 práčky prádla. Hurá. Miloš má v čom chodiť do práce a ja si dokonca tiež mám čo obliecť. Som z toho strašne nadšená. Ono fakt platí, že všetko zlé je na niečo dobré.
Dnes nás opustil na celý víkend otecko a tak tu zase požieram čokoládu. Stále keď som večer sama doma tak žeriem /sorry ale ináč sa to napísať nedá/
No a čo Kristián? Nespí a nespí. Už nie iba v noci ale ani cez deň. Včera vôbec a dnes 25 minút. Samozrejme, že potom jačí, padá, chce všetko a nič.....Veď to poznáte. A máme novú zábavu. Miesto spania sa v postielke postavíme, odhrnieme záclonu a čumíme do okien susedom. Tam vonku je toľko svetielok. No skúste potom dieťa uspať. A to nám už stačilo 10minút.

Jé a dnes sme mali dobrú príhodu. Boli sme cez obed v meste, tak sme pozvali ocka nech sa s nami naobeduje. Kristiána sme si stiedali na rukách a keď ho kŕmil Miloš, tak zrazu mu začal za kažkou lyžičkou dávať pusinku. Bol strašne zlatý. No ja som sa musela smiať na celé kolo, lebo Miloš vyzeral celkom vyjavene.
Ináč teraz ma napadá, že som sa vrátila na chat asi 2 minúty po tom, čo to Sylva vzdala. Tak zase nabudúce.

Zdeníku ešte žijete? Držíme Martinke palce,nech to máte chytro za sebou. Potom ma poučíš akos a dá vydržať tak dlho nespať.
Eliško- fakt to máte doma krásne zohraté. Ako sa Ti podarilo naučiť Ludmilku zaspať samú? Z nej bude nejaký kecko, že? Kristián vie jedno slovo a ona už skladá vety. Je fakt šikovná.
Pavli - zdravíme horolezkyňu Ivku. Asi k nej Kristiána nepustím blízko, aby sa niečo pekného nenaučil. Stačí mi, že začína vyliezať z postielky. A našťastie periňák nemáme.
Quatro - želáme Em rýchle uzdravenie, lebo tie sviečky pod nosom sú fakt lahôdka. A ja mať doma vašu dobrú slivku, tak v niektorých situáciách si asi uhnem tiež.
Sylvi - ty sa snáď chceš Ondráška zbaviť? Keď sa Ti nepodarilo ho vysypať z kočíka, tak si sa ho pokúsila utopiť a keď ani to nie, tak ho chceš utrápiť hladom, že? Ešte, že je tam babička, tá mu dá najesť poriadny vývar a nie len druháka:-))))
Vojtíšku - len pekne mamku trénuj. Nech si nemysli, že budeš spať. Ona by sa potom určite flákala na nete. Ja tiež nespím a mamku tým pekne štvem. K

Došla mi čokoláda. Nasťastie mám v zásobe polomáčané. Už si pre nich bežím. Jé ešte mám jednu novinku. Kámoška, ktorá žije v Nemecku mi práve napísala, že je v 7. týždni. Strašne jej to prajem a teším sa na chrústika, ale zároveň som zistila, že je mi smutno za bruškom, za bábätkom, Kristián je už veľký chlap a asi začnem Miloša presviedčať, že by sme mohli mať Sašenku. Aj keď si to prakticky neviem predstaviť. Ale držať zase bábätko.....

No tak všetkým špuntíkom a mamičkám krásny víkend bez boľavých zúbkov, sviečok pod nosom a s krásnymi sníčkami bez prebudenia. zuzana a Krisitán

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.10.04 15:12

Ahojky holky,
tak se hlásím!! spala jsem v noci!! Martinka sice s námi, ale už tolik neskučí a nemele sebou…

no příště holky se právě probudily po doooost dlouhéém spánku..

aaaa

mějte se

Zdenik a M+J

ps. já se ještě vrátím ;-))))) doufám…;-))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 16:20

ahoj holky!!!!!
Jsme doma a opálení :)
Počkám na nový deníček a rozpíšu se.
Jinak zdravím novou maminku Elišku s Liduškou!
Zdeni, já nespala pořádně dvě noci (předposlední a poslední noc dovči) a můžu říct, že jsem z toho měla slušnou migrénu. Naštěstí zabral Ibalgin,ale spánek je spánek. Přeji ti už jen klidné noci!
Jinak krátce - Klárka v Řecku i přes all inclusive skoro nic nejedla, stoličky má už 4 venku, teď ji roste trojka. Jediné štěstí bylo,že jsem s sebou vezla 8ks jídla Hami (od 4 měsíců, to úplně pomixované, jiné nejí) a 6 ks přesnídávek,které jsem ředila vodou a ona je pila. Jinak bylo skvěle a já mám obrovský problém doma cokoliv udělat. Jsem prostě zhnilá, a to mám na balkóně vyprané 4 pračky!
papa,
Tereza a Klárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 20:33

Ahooojte
Tak po dlhom čase prežívam zase víkend bez otecka a týmto vzdávam hold slobodným mamičkám, alebo mamičkám, ktoré majú manželov bežne na pár dní mimo. Neviem, či som ja tak zhýčkaná /to asi nie, lebo Miloš po príchode o siedmej večer Kristiána iba okúpe, aj to len tak posledné 2 mesiace/ale teda je to dosť psycho. Asi hlavne preto, že som stašne ukecaná a baviť sa celý deň len so špuntíkom je o hubu. No nech už je zajtra večer a Miloš naspäť doma.

Zdeni blahoželáme k spánku. Tak už sa to skončí. Ja sa „strašne teším“ kedy to dorazí k nám. Zatial sme mali problém pri každom zube, takže si asi fakt užijeme niečo podobné ako u vás - teda len polovicu.
Terko, Klárko - vitajte a už sa teším na zážitky.

Peknú nedeľu Zuzana a Kristián

PS. zdeni chcem žiť v dobe toho inzerátu a nemusím si ani nič kupovať.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 21:30

Dnes byl krásný den. Jeden z těch,kdy jsou velký člověk a malý člověk na stejné frekvenci…Udělaly jsme spoustu práce,uvařily,u­klidily,pozame­taly,byly jsme plavat(bez řevu). To jsou dny,kdy má člověk pocit, že to štěně (tak Lídě někdy s manželem říkáme-mezi sebou) je jako houba,která nasává a nasává a najednou strašně poskočí s rozumem dopředu a domluví se o 100% líp,než včera..

Zuzano, já Lídu nijak spát samotnou neučila. Máme štěstí na hodné dítě-v tomto směru. Ona spává celou noc sama od šesti týdnů. Já měla problémy s kojením a musela jsem ju v noci budit aby pila a já si tak držela laktaci. Jak jsem v noci nekojila,byla jsem bez mlíka. Když jsem si zlomila ruku,staral se manžel a v noci mi ju na první kojení přinesl do postele a já pak už neměla srdce budit ho, aby ju dal zpátky do postýlky, tak spávala dva měsíce s náma. Přechod zpátky „do svého“ zvládla bez křiku-a to jsem z toho měla hrůzu,že bude vyžadovat spaní s náma…Párkrát jsem ju samozřejmě musela nechat vyřvat, ale ona Lída nemá jaksi výdrž,brečí maximálně půl hodiny a pak to vzdá.Vynucování si pláčem se u nás prostě netoleruje.Pokud pláče delší dobu, tak ju spolehlivě něco bolí,nebo je nějak rozrušená.Ted je to tak,že prostě ví, že se má spinkat,když ju dáme do ložnice…Chvíli si vykládá, hraje si s polštářkem a pak spí.Občas má samozřejmě špatný den, ale to je normální u každého tvora lidského.
Na příkladu mé kamarádky se stejně starou dcerkou vidím,že to nefunguje na každého…Verunka byla schopná upadnout do bezvědomí,když ju zkusili nechat vyřvat.Ona spala jen s prsem v puse a máma se nesměla ani pohnout..Nakonec byli vzůru 30krát za noc a kamarádka zoufalá prosila doktorku o radu. Na:,–(ila diazepam,což je silný oblbovák,ale i tak to milá Verča vydržela 2,5hodiny, než usnula.použili ho 3× a trochu se jim to spaní upravilo,ale i tak si gratuluje, když k ní vstane jen 3× za noc. Dokonce ju kvůli tomu v 11 měsících odstavila. Prostě už nemohla,nebyla schopná fungovat. Příklad Verunčin je naštěstí extrém.

taky bych chtěla druhé mimčo, klidně hned. Bytová situace by se vyřešila za pochodu, ale ráda bych vydržela v práci aspon dva roky. Manžel by bral druhé taky, byl by rád.Já vlastně řeším dilema děti-kariéra.Jsem ráda,že jsem začala s dětmi na dnešní dobu docela brzo,budu mít víc času na další dítka. nevím, ale dokážu si představit, že bych měla klidně děcek třeba 6 a byla doma, ale stejně tak si umím představit samu sebe na nějaké top pozici v práci,doma max.2 dítka s 12letým věkovým rozdílem.Typický blíženec. Nechám to „vyhnít“, ono se to vyřeší tak nějak samo…
Co myslíte, kdy další dítko ?- teda vy,které nechcete zůstat při jednom,jako ta má kamarádka.Prý po zkušenostech s Verunkou by se musela zbláznit,aby chtěla něco takového, jako je první rok života dcerky opakovat…

eliška+lída

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 03.10.04 07:42

Eliško,
druhé dítko, bohužel, máme s manželem částečně vyřešené. Musíme podstupovat umělé oplodnění. Takže na další mimino máme 2pokusy se šancí 30%. Chceme je podstoupit co nejdříve a nečekat. Ono toje dost časově náročné a pokud bych to odkládala a našla práci, asi bych to těžko vysvětlovala, proč chodím stále k lékaři, případně zas budu na nemocenské od prvopočátku těhotenství. A pokud se nezadaří, budeme mít jen Vojtíka.

Vojtík spinkal od 18:45 do 6:00. Hmmm, kvalita spánku nic moc. Včera jsem mu koukala do pusinky, stav zubů: 2 spodní jedničky, a snaží se vylézt spodní trojky a možná horní jedničky. Jak znám růst jeho zubů, tak to bude ještě pár týdnů trvat:-)

Evka a Vojta

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.10.04 14:59

Ahojky holky,
takhle já se vracím…holky opět spí, a už už se proberou…

tak předně..Martinka spala celou noc v postýlce!!!! probudila se mírně o půl páté ráno a to jsme ji šoupli k nám a v šest se probrala Janka! a vstávali jsme! takže dneska máme první vlaštovku s koncem této vlny růstu zubů! ťuk ťuk ať to nezakřiknu!

ty naše děvčátka jsou ovšem po těch 14 dnech naprosto jako vyměněná, jako by jim někdo nalil další sílu! jsou nějaký aktivnější včerejšek a zatím dnešek …no lítají jak splašený asi to musí všechno dohnat..kam ale doženou mě?? ;-))))))

no abych pravdu řekla tak konečně máme doma zase trochu klidu a věčného mrčení a brekotu a ééééééééé už jsem fakt byla dost mimo…no s Maťkou už jsem byla dost otupělá ;-))))

a musím se pochlubit, že dneska jsem holky nechala lítat 2,5 hodiny bez plínek..a odchytávala..no jsem zmordovaná jako kůň už teď ale: Janka 100% úspěšnost po cca 20min posazování na nočník pokaždé aspoň ucvrkla ;-))) a korunovala to..no víte čím ;-)) a Martinka skóre dvoje počůrané tepláky, jednou do nočníku..ale umí si krásně sama sednout..a taky teď za mnou pořád nosí nočník…asi cítí, že narozdíl od nich jsem se dopoledne nestačila na záchodě ani zastavit ;-)))

no a ještě vám napíšu jak jsem v klidu krásně uvařila a holky nááááádherně jedly..já jsem z toho naprosto unešená a nechápu jak zvládáte nebo jste zvládaly nejedlíky..mě by fakt vezli…;-))))
holčičí oběd: složení:špenát,trocha česneku,zakys­.smetana a brambory…fakt mňamka! včera to měli s těstovinou a žloutkem..na zítra mám nachystanou polívku(brambo­račku) zahustím vločkama..

já to nechápu tady se vrtá, bouchá, pracuje a holky spí jak dřeva..a už skoro 1,5 hod.

tak nic jdu si trochu pročíst komentáře a co ten srazík?

mějte se

Zdenik a M+J

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 03.10.04 21:29

Ahojte Šputníci,
tak se hlásíme zase z Brna :-)))
Strávili jsme super víkend v Praze a okolí, včera jsme byli u kámošky, co má čtyřměsíčního Jirku (možná si pamatujete, jak jsem netrpělivě očekávala jejich porod - teď už pražáků - v Brně :-))) Tak to bylo fakt dobrý, Petr ač je skoro vůbec neznal, se bavil skvěle, trošku jsme popili…no pohoda…jenom jsem se moc nevyspala, protože Ondra samozřejmě spal mezi náma v posteli - t.j. když jsem přišla spát, tak se na mě vrhl a nepustil až do rána.
Dneska jsme byli na OBR srazíku v dětském centru Motýlek, tak to bylo taky bezva, hlavně je příjemný poznat všechny ty lidi na živo. Ale upřímně, jsme z toho docela zničení, Ondra prospal celou cestu domů, a i tak odpadl v sedm a já skoro taky…už se ale pomale probírám, takže můžu sedět tady :-)))) No myslím, že o srazíku se ještě dočtete víc než dost ve všech deníčcích.
ZDENIKU - no konečně, hurá…to je slast, spánek, co? Srazík jsme nakonec přesunuly na tento týden, ale nějak jsme nedomluvily žádný termín. Jenom já jsem sobecky navrhla sraz na Kraváku - ty hřiště jsou tady ale fakt dobrý :-))))
Tak jo, jdu číst dál.

A - ještě důležitá informace - Lindička Olča byla na srazu, říkala, že je bez počítače, ale že by snad měl zítra být, takže deníček bude, jenom asi trošku později. Takže piště zatím sem.

Papapa Sylva

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 04.10.04 10:07

Ahojky,
hlásíme se po skvělém víkendu. V sobotu jsme byli na Vítání občánku_dvojčátek od Rachel a odpoledne jsme měli pozvané známé + Rachel na návštěvu, sedělo a pilo se do pozdních hodin. Kupodivu Emily usla v poho a i přes bavící se lidičky spala až do rána. za to mě bolel jaksik žaludek, no bodejť na burčák pít myslivce s kolou????jak nějaká puboška!! ráno jsem si poležela, pak zkusila posnídat a nějak jsem se „chytla“ tak jsme jeli k mace a bylo super !!!
je fajn, že jste si srazík Sylvo užili a Zdeníku je super, že se rýsují klidnější noci !!!
za chvíli mi má přijít známá, no je to holka co jsem jí měla 3 roky po sobě jako holčičku v oddíle, když jsem ještě byla vedouci, teď už je z ní velká slečna !!!
Pa Zuzka+Emily

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 12:38

Ahoj.
Tak sme ten vikend sami prežili a otecko sa nám včera večer vrátil a zapadol do postele o ôsmej s Kristiánom. No fakt „neviem“ čo na tej chate robili.
Dnes sme prežili zase noc - blbec. Uvidíme ako dlho ešte. Zdeníku ešte minulý týždeň som ťa strašne ľutovala a teraz blahoželám k spavým nociam a trochu závidím. Ale verím, že aj u nás sa to v dobré obráti.
Sylvi zrazík kľudne na Kraváku. Musíme predsa spoznávať Brno z pohľadu detských ihrísk. Nám je to od stredy jedno. Tak sa ozvite ostatné kedy môžete.
Pekný deň želá Z+K

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 04.10.04 13:20

Ahojte všichni,
mám teď chviličku klidu, tak hned píšu (obědvám u toho teda - těstoviny s kuřecím masem, tymiánem, šalvějí, zakysanou smetanou a parmezánem - mňam :-)))
Tak mám dneska hlídací premiéru, zatím je to docela v klidu (musím zaklepat). Verča je hodńoučká, hezky po Ondrovi dojedla oběd - děcka měly těstoviny s kuř. masem, zeleninou a jogurtem. Dopoledne jsme byli na Hvězdičkách, tak tam to taky vcelku šlo, přece jenom, tam si ty dětičky hrají spolu…, Verča byla pěšky, Ondra v šátku. Pak jsme šli domů, naobědvali se a šly jsme s Verunkou uspat Ondru, ten naštěstí vzhledem k hodině (12,40) usnul po padesáti metrech, pak Verča cosi prohlašovala, že ona spinkat necce, ale vylezla si do kočárku a usnula taky do deseti minut. Tak teď mám chvilku klidu a jím a čtu a tak…Jana přijde ve čtyři, tak uvidíme, jak to bude probíhat dál. Každopádně ještě že máme dvě odrážedla, děcka se tady honí po bytě a nehádají se o ně. (Což probíhalo, než jsem si vzpomněla na motorku za dveřma :-)
Tak jo, jdu si dál číst.
Srazík se nám hodí prakticky kdykoli odpoledne, dopoledne jdeme středa, čtvrtek, pátek plavat.

Ahojky
Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.10.04 13:25

Ahojky,

tak my porad chrchleme, ale uz se mi to zda trochu lepsi, vcera teda Iva pridala chrapot, tak jsme se dneska radsi sly ukazat nasi dr (stejne jsme tam potrebovaly vyridit zelezo) - pry je to dobry, fasly jsme akorat Mucosolvan na odkaslavani a mame byt hodne venku. Iva se dneska doslova vrhla na obed (mrkev+kedlub+bro­kolice s pohankou, zakusek rajce) a pak hned odpadla a ted spiiii.
O vikendu jsme nic zvlastniho neprovozovali, akorat vcera po dlouhe dobe navsteva u tchyne, celkem v pohode, akorat Ive furt nabizela buchtu - no nakonec jsem ji presvedcila, ze lepsi bude nakrajet ji jabko ;-). Jinak vikendovy jidelnicek: v sobotu jsme dali Ive ochutnat kousek pstruha a mooooooc ji chutnal, k tomu pecene brambory, v nedeli bylo kure na soli (ono se na soli jen pece, ale slane pak neni) a to ji teda taky jelo. Jednou na veceri byly palacinky (at furt nema kase a jogurt) a ty pry byly taky dobre. Dneska na snidani jsem ji doslova vnutila presnidavku, pze uz jsme nemeli cerstve pecivo - no vztekala se desne, ale pak ji celou zblajzla ;-).

ZDENIKU - to je fajn, ze uz je u vas dobre… ja mam pocit, ze Ive lezou horni trojky, jsem si myslela, ze po tech stolickach bude chvili klid a ono asi neee…

Srazik - nam se hodi ct+pa, ve ct jdu teda dopol na gyndu do mesta, tak tam muzem pripadne zustat a presunout se rovnou na Kravak. Na pa zatim nic nemame. Jo, akorat si myslim, ze do sraziku jeste Ivka nebude uplne zdrava - no uvidim, jak bude vypadat, prinejhorsim neprijdem, at vas necim nenakazime.

Tak zatim
Pavlina + Iva (za 2 dny 15M)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »