ŠPUNTÍCI 34. diel ? To je moje na to nešahať!!!!!!

Rodičovství

Ahojte Špuntíci a ostatní čitatelia. Tak a je tu zase rad na slovenský denníček. Asi už na neho netrpezlivo čakáte, ale ja sa fakt snažím. Akurát je zbytočné sa snažiť niečo napísať, keď manžel okupuje počítač celý víkend, lebo potrebuje dokončiť zákazku.

Takto vyriešil moje večné frflanie na to, keď chodí do práce aj cez víkendy. Ale zisťujem, že je pre mňa výhodnejšie keď je v práci, aspoň mám počítač. Takto nemám ani manžela ani emimino. No a ako som tak čakala na voľnú klávesnicu, tak som úporne rozmýšľala o čom by mal ten dnešný denníček byť. Napadol ma problém, s ktorým sa stretávame posledné 2-3 týždne - najnovšie vývojové štádium nášho špuntíka ? súkromníčenie.

S dosiahnutím veku 18 mesiacov /to teda letí/ začal veľmi dobre chápať čo je jeho výlučným vlastníctvom a podľa toho sa aj správať.
Základné prejavy tohto vývojového štádia sú

  • nikto nemôže siahnuť na JEHO hračku, kým mu ju sám nepodá
  • nerozdelí sa o jedlo, čo robil doteraz úplne samozrejme /raz mamke, raz mne…/
  • nikto nesmie siahnuť na JEHO kočík, uterák, oblečenie…
    a všetko ostatné, o čom usúdi, že patrí iba jemu.

Samozrejme máme potom úžasné príhody typu:

  • cestujeme v električke, pristúpi k nám Terka s Klárkou a Klárka sa chce držať Kristiánovho kočíka ? to je vylúčené a rev na celú električku.
  • v klube mamičiek si vezme iné dieťa piškótu z Kristiánovej misky ? najskôr výstražný pohľad a po druhej piškóte už nemilosrdný útok
  • chlapček sedí na lavičke a vyloží si nohu na koliesko Kristiánovho kočíku ? nasleduje dôrazné upozornenie v svahilštine doprevádzané jasnými posunkami /trojročný chlapček fakt nechápe, čo mu Kristián vykladá/, vo fáze dva si privolá na pomoc mňa a pohoršene mi ukazuje, čo si to ten ?nevychovanec? dovoľuje, no a keďže ja nezasahujem, ale snažím sa mu vysvetliť, že mu s tým kočíkom fakt nič neurobí nasleduje fáza tri ? nemilosrdné zhodenie nechcenej nohy a dôrazné upozornenie opäť v svahilštine, že ešte raz a uvidí…

Takýchto príhod máme celú kopu. Ja sa snažím výchovne pôsobiť a presvedčiť nášho SÚKROMNÍKA, že veci sa požičiavajú a aj iné deti mu niečo požičajú....., ale fakt to nepomáha. Snažím sa na to ísť rôznymi úskokmi, ale dieťa je už dosť inteligentné na to, aby mi nenaletelo. A tak začínam s hrôzou zisťovať, že asi je načase začať čítať rôzne príručky o výchove detí, aby sa môj milý synček nezmenil na nespratné a nevychované chlapčisko. V takýchto chvíľach ma stále napadne príhoda asi spred 3 rokov. Kamarátka mala asi pol ročného synčeka, ja bezdetná a vyšli sme s malým na nákup do sídliskových potravín. Tam na lavičke sedelo zo 5 dvanásťročných chalanov, ktorí boli fakt výkvetom /sprosté slová, cigarety…/ a ona vyhlásila: ?Zuzi, ja keď si predstavím, čo mi z neho vyrastie…? Vtedy som si myslela, že preháňa, ale teraz zisťujem, že sa často pristihnem pri otázke ? čo mi z neho vyrastie? No asi je fakt načase začať ?výchovne pôsobiť? Ale ako na to? Poradíte?

Všetkých Vás zdraví a krásny týždeň želá Zuzana a Kristián /v utorok 1,5 roka

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.01.05 22:25

AHOJKY HOLKY!!!
ha číhám a číhám a jsem zase první…že jo?! a honem teď jdu psát…

Zdenik a M+J

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 22:27

Ahooooooooooooooj,
hurááááááááááá, deníček je tady…stejně je to zvláštní, jak úderem páteční půlnoci všichni přestanem psát do deníčku stávajícího a čekáme na nový…a přitom vím, že by bylo i o víkendu co psát, že toho spoustu zapomenem…možná bychom se mohly domluvit a tady ten „bojkot“ zrušit :-))))). Že bychom prostě psaly dokud nevyjde nový a pak se jenom vždycky přesunuly?
My jsme o víkendu měli tatínka v práci, tak jsme vyrazili k babičce na venkov. V sobotu jsme to nestihli, ale v neděli šel Ondrášek poprvé bobovat…no nadšení nebralo konce (přestože boby jsem poprvé rozmlátila cca ve 12 letech a od té doby se pořád dokola rozpadají a lepí a rozpadají a lepí…a taky zatáčí do leva…sáňky máme v Brně…), vždycky když jsme dojeli dolů a já vystoupila, tak byly hlasité protesty, typu: táááááááám, neeeeeeeeee, mam mam, tááááááám…plus posunky samozřejmě…tak jsme jezdili…fakt mě to překvapilo, jak neskutečně byl Ondrášek nadšený. A unavilo ho to taky parádně, protože po obědě jsem ho nakonec musela budit, abych stíhali naplánovaný squash…
No a to nebyla jediná premiéra…v sobotu v noci jsem se definitivně naštvala a odstěhovala si dítě z postele…rozuměj přimontovala zpět čtvrtou stranu postýlky a odšoupla ji ke zdi asi metr od naší postele…čekali jsme, co bude, ale překvapení…usínání naprosto v pohodě, tak jako doteď - nakojit, přesunout do postýlky, zpívat nebo povídat a spánek…a v noci sice bylo pár protestů, nespali jsme naši tradiční hodinu a půl, ale tak nějak to proběhlo daleko víc v klidu, bez hysterčení, jen pár mama mama, asi třikrát postavení se, na mlíko se vzbudil až ve čtvrt na sedm…fakt to bylo pohodovější, Petr se dokonce ráno musel ptát, jaká byla noc…to znamená, že on spal celou!
Uvidíme dneska, usnul v klidu a zatím spí, my jsme byli s Petrem na spinningu a Katka si hlídání pochvalovala…platit jí za koukání na tv…:-)))
ZUZKAJ - deníček s tématem jako na zavolanou…Ondráš taky začíná soukromničit…ne ještě tak hrozně moc, ale zase když není COKOLI po jeho, tak je agresivní…mám ze dneška parádní škrábanec na tváři…a bohužel taky moc nevím, co s tím…knížku o výchově mám rozečtenou už asi rok…jsem v půlce…asi to vezmu znova od začátku…

Takže se mějte a ve středu se těšíme!

Sylva a Ondrášek 18m6d

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 22:28

Teda já tady spisuju…bych taky byla první :-)))))))))))))))).....S.

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.01.05 22:28

Ahojky Zuzko a Špuntíci,
Tvůj deníček je velice výstižný..Úplně stejně jako Ty si neustále říkám, jaké budou naše děti..Asi to zní hloupě, ale teď jsou opravdu tak nevinné, ale den ode dne používají vlastního rozumu čím dál tím víc..(to mě znervózňuje :-)) Když jsem byla na horách, měla jsem možnost pozorovat děti pětileté, šestileté, osmileté a najednou jsem si vážila mého Špuntíka a říkala jsem si, vždyť prožívám tak nádherné období, ale za chvíli bude vše úplně jinak, budeme řešit jiné věci, děti začnout mít požadavky, na kterých budou trvat..no, já si to vůbec nedokážu představit..a co teprve puberta??? Doufám, že bude stále existovat emimino (nebo spíš epuberťák..)..to budou teprve zážitky!!! a ještě si rádi zavzpomínáme, jak jsme lítali kolem našich drobečků, kteří v podstatě jakžtakž dělali to, co chtějí rodiče… nějak jsem se tu zamyslela, já to ale opravdu nedávno řešila a jsem ráda, že o tom Zuzka napsala…

Ještě dodatek, ve výchově asi nebudeme ideální, určitě se každý z nás snaží..pro mě je ale hodně důležité, abychom s manželem drželi při sobě ..naštěstí máme podobný přístup, někdy jsem přísnější já, někdy on, ale v podstatě jsme za jedno.. Věřím, že pro dítě to je dobré znamení:-)))

A teď k víkendu..začali jsme horečkou z pátka na sobotu, v noci paralen a sobota bez problémů..akorát tu je zase rýma, ta se drží a dělá bubliny u nosu, ne které Kryštof reaguje: ééééééé (specielně, když si na ni šáhne.. vždy vypadá, že je naprosto znechucen), nicméně jsme byli dnes plavat a dobrý..Tak uvidíme..Tzn, že jsme nebyli v sobotu v ZOO, ale nevadí..

A dnes…konečně máme v Praze pořádný sníh!!!! Už jsem si myslela, že se to nepodaří!! Zítra jdeme na procházku se sáňkama, už se těším…
Večer přiskřípnutý prst do dveří od ledničky, sedřená kůže a velký křik..ale přežil to.. je to hrdina:-)

Tak já jdu spát a těším se na Vaše komentáře…

Theo a Kryštof

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 22:28

Jé, já jsem anonym…tak já se jdu přihlásit…sor­ky…Sylva

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.01.05 22:32

teda to je smršť komentářů, alespoň si ještě počtu, ale reakce asi až zítra…Theo

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.01.05 22:37

Sylvo, máš pravdu, já bych taky byla pro komentáře do poslední chvíle, o víkendu je většinou vše úplně jiné, než ve všední den a je škoda ho shrnout do malého odstavce, ne????
Tak to zkusíme!!..
 Theo

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.01.05 22:51

Ahojky holky!

Zuzko - parádní deníček…a co nám z těch našich cácorek vyroste? mno zrovna dneska jsem se na přechodu potkala se třídou tak 16-17ti letých holek mno mno mno mno napadlo mě jestli ještě někdy budu vůči mladistvým tolerantní ;-)))))) a jak na výchovu? tak tady jsem v koncích zatím jsem ve stádiu vysvětlování, že sestra se neškrábe, nebije, nežďuchá.....a to stádium je už pěkně dlouhé…doufám, že naše pokyny použijí i v praxi tedy na ostatní členy společnosti…zatím je to ale tak nějak mno jak to napsat… v plenkách ;-))))))))

a co u nás jiného, nového? nic moc…nechtěla jsem to zakřiknout, ale tento víkend(29,30) jsme měli mít premiéru hlídání přes noc u našich.....v so­botu ráno bychom holkám zamávali a v neděli k večeru si je zase pěkně odvezli domů…já jsem naplánovala plno činností, které můžeme stihnout leda při dni o 72hod ;-)) to víte po letech společná ničím nerušená chvilka…no a co čert nechtěl babi včera lehla a je doma s jakousi chorobou…hmmm hlásí, že v patek bude ok…tak jsem zvědavá…snad nám to vyjde..

holky jsou pořád tak nějak rozjívený, ale taky nějak chytřejší..nebo já blbější ;-)))))…já nevím…zima mi nevadí ale ať už je teplo a můžem prostě pořádně ven!

Terko - dneska jsi opět přišla o dobrou hodinu spinnu…running, skoky i na dvě doby, a mezitím jen kopce a kopce…já blbec ještě letěla přes město a přilítla na poslední chvíli úplně spocená…pak už jsem se nestačila ani utírat…;-))) ale nezamluvila jsem ti místo, nevěděla jsem jestli už ho nemáš..blbec to jsem se mohla zeptat že? ;-)))

no nic jdu číhat na komentáře! na další jak píše Marťa „news“ ;-)

tak zatím

Zdenik a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.01.05 22:57

jsem si myslela, že tu je někdo schovaný ;-))))))))) sichr je sichr ;-))))
 Z.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 24.01.05 23:01

Zdeni,
skoky?????????? no tak to mi teda (pravda, byla jsem tam dvakrát) zatím nikdo ani nenaznačil, že se na spinningu něco takovýho dělá…bože, co mě ještě čeká?????????? .-)))))))))))))))
 S.

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.01.05 23:08

čeká?…teď už jen samá pozitiva a sociální jistoty ;-))))))))))))))))))))))

Z.

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 25.01.05 07:16

Ahoj holky,
predem se omlouvam za hrozne dlouhou slataninu, uz se to nebude opakovat:-)vcera jsem rekla jen zdenikovi jak sem dopadla na gynde, asi uz tusite prooooc :-)No tak to je narez, my cekame dvojcata, nevim, kdy to vydycham a hlavne kdy mi to vůbec dojde?..uz mi to pripada i super pres ten pocatecni sok :-)
Tak sem nabehla v pondeli i s anickou do ordinace k nove pani dr. (diky sylvo za doporuceni, je fakt skvela, moc sympaticka a hlavne!!! se mnou mluvi ..Donesla sem ji kartu od byvaleho gynekologa a po pocatecnim rozhovoru, ze teda bude tehotenstvi rizikove kvuli hellp syndromu, ktery jsem mela u anicky po porodu, tak pak jsem si vylezla na kozu a udelala mi ten vnitrni UTZ a ja sem tam videla dva vacky, ale myslela sem si ze je to nejaka tkan, ktera jako ten jeden vacek pretina a to uz se me pani dr ptala, vy ste rikala, ze ste nebrala antikoncepci ze(tak uz sem zacla tusit) a mate v rodine dvojcata? Neeeeeee nemame :-)))))))))))no a tak ted je budete mit?do toho vseho brecela anicka, pze si myslela asi, ze mi neco delaji kdyz tam tak lezim rozcapena, sestricka ji utesovala, no velke kino! Pak uz mam vsechno v oparu?vim ze budu chodit casteji na kontroly a ze se musim objednat na hematologii kvuli tem komplikacim u prvniho porodu apod?.
No pak sme vlezly do auta a nejdriv sem samozrejme cela vyklepana volala radimovi, tak ten mel zachvat smichu, no byl uplne nadseny a rikal, ze teda dneska dopracoval, ze uz nic neudela, pak sem volala klasicky rodicum, tak taky vysokovani a nadseni?no a kdyz sem dojela domu tak sem volala s kamoskama co o tom vedely, tak reakce byly ruzne?.?si delas prdel???mne vypadnou oci z dulku????manzel se pta radima, jak se to dela, pry chce taky dvojcata?.-?no a hlavne samozrejme gratulace, no ja bych taky kazdymu prala dvojcata:-) ?..musela sem to samozrejme napsat taky zdenikovi, kdyz mi zavolala, tak sem mela zrovna trochu chmurnou naladu (to se ted u me porad strida euforie a velke obavy)?tak mi svym klasickym optimistickym pristupem spravila naladu?:-)
Jeste sem vlastne zdenikovi zminovala, ze mi pripadlo vcera, ze mi uz roste bricho, ze je to desny a uz se teda nedivim?.no jdu teda z extremu do extremu, s anikem (ktera mela 2,60 kg jsem mela miniaturni pupek a ted?…:-)
Jinak u dr sme vlastne vubec neresily termin porodu apod. pze to pry az priste az se potvrdi ze biji srdicka, ted to neslo poznat..no ale podle MS by to melo vychzaet na 24/9..i kdyz kdovijak to bdue s dvojcatkama
Jo a vlastne mi jeste rekla, ze to vypada na dvojvajecne?.
No snazime se to brat s radimem s humorem, shodli jsem se ze ty jeho spermie jsou ludry agresivni, co si to dovolily!!! :-)

Tak a ted jeste o anicce?.po babycafe kde se ji poprve podarilo pokrtit nocnik, uz se ji to parkrat podarilo i doma, ale myslim, ze tak trikrat, ale i bobek, tak snad se to pomalu zlomi?.jo a uplne jsem zapomnela napsat, ze uz asi 14 dni nekojim vecer (to sem ani netusila ze sem tehotna, ale zdalo se mi ze se mi dela uz malo mlika, asi to bylo taky tim tehotenstvim) docela ten prechod na flasku zvladla bez problemu?2× se povztekala, ale pak vypila 250ml a od te doby uplne v pohode, dneska sem zacla s odstavenim i rano a taky nejdrive nenene mami, ale pak zase si bucla ke mne na bok, jako by pila z prsa a vypila 200ml?no tak to vypada ze aktualne kojim jen 1× denne a tak to enjak zvladnem uplne casem. Holcicka moje, vubec netusi, co ji ceka, dva mali ukricenci:-)
jo a kdyz jsem byli v babycafe v sobotu (meli vyjimecne zase od 14h. otevreno) tak jsme tam chvili byli sami, tak to asi brala ze je vsechno jeji, a kdyz prichazeli deti, tak na vsechny kricela nenenene, jakoze at ji tam nelezou, tak je to asi vsude stejny :-)) a anik je zamilovana do adamka nasich znamych, to je o tri mesice mladsi chlapecek (no mne se taky libi:-) a kdyz jsme tam byli v sobotu, tak oni tam meli taky prijit, tak porad volala Ado Ado a kdyz konecne dosli, tak mu davala svoje susenky! tak je to mezi nimi vazne!

p.s. bohuzel se nezucastnime ve stredu babycafe, anik porad chrmle (nastesti nema teplotu), tak sem tento tyden zrusila vsechny navstevy s detma, at nekoho nenakazime

Omlouvam se ze nereaguju, k tomu se dostanu pozdeji

Zdeniku jak je to s tema dvojvajecnyma dvojcataa? Ja myslela, ze je kazdy jiny, ale kdyz si rikala ze i martinka a janicka jdou dvojvajecny a pritom mne uplne pripadnou stejny, nerozeznam je?

Tak ja jdu zase zhluboka dychat :-)

martina+anicka+ty­kadla (tykadlo jsem rikala anicce v brisku, snad to dvojcatkum prinese stesti:-)

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 25.01.05 07:35

No, tož to je nářez.....Teda chtěla jsem říct GRATULUJU, a přidávám modlitbu, abych podobné štěstí neměla… :-DD Ty jo, obdivuju tvůj pozitivní přístup, já bych nejspíš byla akorát vzteklá - a to antikoncepci beru a dvojčata v rodině máme. Asi bych byla nakrknutá na přírodu, co si to jako dovoluje, když JÁ si naplánuju jedno a ony jsou dvě…

At ti tykadla rostou jak mají

elda+lída

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.01.05 08:45

Marťo,
to je teda zprávička! No jo, to se nejčastěji povede lidem, co mají děti po roce:-)). Tak doufám, že budeš všecko zvládat skvěle.
Brzo se uzdravte, ¨
Jana s Verčou od Filutů

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 25.01.05 08:55

No teda. Normálne cez deň nepíšem, lebo Kristián mi vypína natvrdo počítač, ale teraz to musím prebojovať. BLAHOŽELÁME, BlahoŽELÁME a ešte raz BLAHOŽELÁME. A samozrejme držíme palce, aby všetko dobre dopadlo. Zuzana a Kristián

Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.01.05 09:27

Marti,
moc moc gratuluji!!!!
Ještěže máte ten domek!!!!!!!!! :)))))
Letím teď s kamarádkou do Olympie, odpoledne se rozepíšu…
Marti, příjdeš zítra?
 Tereza

Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.01.05 09:30

Omlouvám se, už to čtu, že nepříjdete…Tak doufám, že za týden to oslavíme marlenkou :))))
 T.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 09:46

Ty jo. Gratuluju a jsem v soku!
Mirus
P.S. To je normalni, ze ma clovek z niceho nic dvojcata??? Ja taky neberu antikoncepci a nikdy jsem zadnou nebrala.

-Evka-
Závislačka 3732 příspěvků 25.01.05 09:57

Marti, velká gratulace. Vy jste ale šikovní:-)
Evka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 10:00

gratulujeme moooooooooc a držíme palce, Marti !!!!
Skvěle to bereš !!!!
Zdeník je asi „nakažlivý“
pa jdu dělat sekanou.
Quatro+Em

-Evka-
Závislačka 3732 příspěvků 25.01.05 10:12

Ahoj Špuntíci,
tak se nám po dlouhé době zvrhl víkend do nemocí a doktorů. Malému se vrátila virozka z týdne, totálně mne poblinkal v nákupním centru - raději mne než koberec v knihkupectví.

Konečně i k nám dorazil sníh a zatím netaje. Jakmile se špuntík vyspinká, půjdeme ho vyzkoušet.

Tak naše snažení se opět odkládá na neurčito. Opravdu co návštěva u dr - to šok. Opět nějaká nemoc na obzoru. To je tak abychom se doma nenudili.

… právě nám dovezli houpacího koně, kterého jsem objednala v pátek večer. Zítra mají přijít ty plechové hračky.

Pěkný den Evka a Vojta

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.01.05 10:58

Ahojky holky!

předně ještě jednou MARTI GRATULUJU!! neboj zvládnete to v pohodě, a když je natěšený Radim už nemáš co řešit! ;-)) hlavně abyste byli teď v pohodě..a jak se uzdraví aník ťuknem si capucinem v baby cafe ne?
jo a dvojvaječná dítka bývají odlišná..i když třeba jen trochu…a jak nerozeznate naše holky..vždyť jsou každá jiná…mají jinou barvu tkaniček ;-)))))))))))

Mirus - ano, já taky nebrala nic a dvojčata v rodině nikdo široko daleko nepamatuje...... průkopníci ;-))))

no holky jsou už teda protivky jdu je zabavit…

zdenik a M+J

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.01.05 12:05

NO to je úžasný překvapení!!!! Taky se přidávám ke gratulacím, i když to by měl posoudit Zdeník, zda gratulovat, či ne…Ale podle občasného nakouknutí do Dvoujčatového občasníku soudím, že je to dřina, ale nádherná!!!

Marti, to zvládnete, já jsem to už někde psala, ale příroda naděluje dvojčátka opradu odolným jedincům, můžeš být na sebe pyšná!!!
A co teprve Radim? Hned se Vám to podaří a navíc ve dvojitém podání, to se jen tak nevidí!!!!!!!!
Ještě jednou gratuluji!!! A s těma nálada si nedělej starosti, já byla taky občas jak fůrie, ale to jsou hormony…

Theo

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.01.05 12:09

Teda teda, po 7. únoru se chystám do Olomouce, asi si přijedu ťuknout s Váma :-)
 Theo

Jdu vařit, jsem z té zprávy tak překvapená, že stejně nic nevymyslím..

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 25.01.05 12:10

Ahoj Špuntíci
Marti tak ešte raz veľké blahoželanie. Beriete to úžasne. myslím, že keby som M oznámila, že čakáme dvojčatá, tak ho odvezú. Ja som vždy snívala o dvojčatáôch, ale teraz neviem, neviem. No domček predsa treba naplniť, že?

My už spíme, lebo Kristián zase v noci nemohol spť. Viním z toho dolnú 4 a strašnú nádchu. Fakt nemôže vôbec dýchať a má úplne červené oči. Ale vôbec nekašle a nemá horúčku, tak aspoň nejaké pozitíva. Takže zajtra na Lesnú to nevyzerá. Včera som zrušila všetky aktivity s deťmi a chodíme von len raz denne, pre rohlíky. Dúam, že to rýchlo prejde. Tým pádom nejdeme ani na 1,5 ročnú prehliadku.
Zdeni - no babička sa proste „musí“ uzdraviť, keď si si už na víkend naplánovala toľko činností. A budem Vám fakt hnusne závidieť.
Sylvi - a teraz priznaj pravdu, kto mal väčšiu radosť z bobov - Ty alebo Ondrášek?
Theo, Evko - tak čo boli ste so sáňkami? Páčilo sa špuntíkovi?

No idem sa tváriť, že pracujem. Musím naštudovať nejaký účtovný software a vôbec sa mi nechce. Ach jo

Tak si užívajte snehu majte sa krásne Zuzana a Kristián /dnes 1,5 roka/

PS. pozrela som sa na hodinky, práve mi odtiekla plodová voda /samo že 1,5 roka dozadu/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 12:48

Kristiánku gratulujeme k 1,5 ročku.
sekaná se mi povedla mňam, mňam

ještě jednou gratuluji Martině k tykadlům.

jdu se oblíkat a hurááá na bus a do práce..
chce se mi pracovat, chce se mi pracovat..co se mi chce..no chce…toho si nevšímejte, snažím se nabudit na pracovní výkon…
pa Quatro

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 25.01.05 12:53

Holky moc moc diky, zatím jsem to porad nerozdejchala, nejak to asi porad nechapu, to jako budu tlačit tank a ještě potahnu za ruku toho mojeho milovanyho lumpa?
No mam to porad jako na houpacce s naladama, aktualne je teda vice tech obav, treba jak to zvladnu zdravotne a pak jak to zvladnem financne (hypoteka na baraku, pozemek na uver a do toho tri deti? nebo dve a tri deti uz neni takovej rozdil? Ja myslim ze je:-)?no radim bude v te praci asi i prespavat?
Ale stejne je milej ten nas tatka, predstavte si, co vymyslel, to teda navrhl, kdyz sem mela pozitivni test a jeste sme netusili co se z toho vyvrbi?ze mi bude vozit obedy z prace?ze jeden jeho kolega si obedy nebere, tak to vezme na nej a oni maji vyber ze 4 jidel a vari jim dobre, tak prej at se neprepinam a ze se z toho vsichni tri najime (jako ja, anik a tykadlo), no ted uz se z toho musime najist ctyri hmmmm :-)

Zuzko s tou plodovou vodou si me pobavila, chvili sem an to koukala nez mi to doslo ze je tam zavorka :-), at se ti kristianek uzdravi! my taky nemame teplotu, rymu jen trochu, ale kasel stoji za to?ted mela po dlouhe dobe prvni klidnou noc
A jak vam prosimte dopadla ta realitka?
Theo - to je hezky jak si to napsala o dvojcatech, jen nevim nevim, jestli to u nas nebyl nejaky omyl prirody:-) a to by bylo super kdybysme udelali nejaky sraz az budes v brne
Zdeniku ? dik za vysvetleni dvojvajecnych, uz je mi to uplne jasny :-)
A preju zdravou babicku, at si uzijete!
Evko ? chudak vojtik, uz aby mel jednou provzdy pokoj, porad na nej neco leze, to je desny
Mirus ? ja si nemyslim, ze je to normalni ze am nekdo z niceho nic dvojcata, nikdy by me nenapadlo, ze me tohle potka!
Jani (od filutku) ? to si me mela varovat :-)o takove ?statistice? nevim, ze se takto rodi casto dvojcata ajaj
Sylvi ? mas pravdu s tim bojkotem vikendu, taky sem semtam koukla, ale nic tu enbylo, tak se mi taky nechtelo psat :-)

Tak a se jdu asi natahnout

Ahoooj m+a+2tyk.

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 25.01.05 12:54

ďakujeme za blahoželanie, nechceš nám poslať kúsok na obed. Mne sa ako vždy už zase nechce variť. Ešte že máme Kristiána ináč by sme boli o chlebe…
A pracovať sa Ti určite chce, že? Zuzana

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.01.05 13:20

Tak teď mi vážně zaskočila Tatranka, no jo, cpu se u počítače a hned první věta s tankem mě dostala…

Na odtok plodové vody jsem taky koukala vyjeveně (pokud tak koukám, dávám to za vinu těhotenskému stavu), ale Zuzka to naštěstí vysvětlila, tím se přidáváme ke gratulaci!!!!!

Sáňky jsme vytáhli, bylo to super, je nádherně, sníh drží, ale Kryštofovi prostě vadí, že se mu lepí na boty, je teď na tyto věci citlivý. Vadí mu i kousek taveňáku na prstíku při snídani, to se ozve mamíííííííííí, ééééééé a maminka nabíhá s kapesníčkem…

Quatro - na sekačku mám chuť už pěkně dlouho, asi si ji taky vyrobím:-)) A s bramborovou kaší, mňam!!! (To je schválně , kvůli Miruš)

Zdeníku - babička onemocněla, neboť se zalekla náročného víkendu, to je jasný, nám se to už taky stalo :-)))

Marti - kdybys sem o víkendu písla, že čekáš dvojčata, sesype se na Tebe smršť komentářů, já jsem totiž taky nakukovala..
Navíc jsme chtěla říct, že pokud jsme doma, mám na internet více času, když je manžel přítomen…

Evi - ty nemoci jsou nekonečný, já se těším na teplejší počasí jen proto, že třeba nechytíme při vstupu do dětského kolektivu hned rýmu…Ať jste zdraví co nejdříve!!

ÁÁÁÁ, ještě jsem zapomněla, v neděli večer jsem byla na Cimrmanech, šla jsem místo tchána, kluci byli sami doma a Kryštof prý usnul už před osmou…Ti chlapi to prostě uměj…

A poslední věc, právě volal manžel, že dnes příjde už odpoledne a vezme Kryštíka ven, není to nádhera???, ale neuvěřím, dokud to neuvidím…
Já jsem totiž dostala parádní rýmu a Marek taky, náš Špuntík nám tu šíří bacily…tak se asi manžel smiloval nad chudinkou těhotnou manželkou :-))

Tak to je zatím vše
mějte se
Theo

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 25.01.05 13:29

No toto!!!!!! Já zírám…Martino, oooooooooobrovská dvojitá gratulace, to je prostě bomba!
Tak to hezky zvládej, dýchej zhluboka a uvidíš, že to všecko krásně půjde. Třeba ti Zdeník začne schovávat věci :-)))))))))

Jo, jsem ráda, že ti paní dr. byla sympatická :-)))

Sylva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 13:33

Hm, ja taky miluju sekanou a karbose. Stejne je dieta v haji - vcera v deset vecer jsem sezrala 8 (!) rumovejch pralinek. ( Vic jich tady nebylo ).
 Mirus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 13:39

Marti, ja se z toho taky nemuzu vzpamatovat. Hlavne se do toho desne vzivam, cili jsem si musela rozdelat cokoladu:-)))
 Mirus

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 25.01.05 13:41

Ahojky!
Taky musím ještě jednou - MARTINO - je to fakt bomba! Dopoledne jsem si říkala, že doufám, že to včera všechno dopadlo dobře, žes nepsala…no tak už to chápu :-))))))))
Ani jsem to teďka nechtěla zapínat, ale něco mi nedalo, pak si říkám, ty jo 30 komentářů druhý den…no proč asi :-))))
Ondráš dneska spal zase v postýlce, dobrý, spal až do půl paté, pak už teda ovšem nepokníkával, ale více méně řval…ale já jsem vytrvala…nevím, za jak dlouho, ale usnul a vzbudil se až v sedm! Hurá! Myslím, že třebas když budu odolávat ještě pár dní, tak budem spávat celou noc? Doufám, prosím prosím…jsem totiž po tom spinningu nějaká ospalá…a unavená…a přibírám…že bych si taky udělala test? Hahaha, no to asi není nutný…
THEO - to by bylo super, kdybyste se ukázali v Brně…určitě bychom něco domluvily.
ZUZKAJ - no já myslím, že jsme byli nadšení tak zhruba stejně. A protože Verča saně bojkotuje, tak se stěhují k nám a budem jezdit na nich :-)))) Gratulace velkýmu klukovi jeden a půlletýmu!!!!!!!!!!

No nic, má mi přijít kámoška, musím vysát.
Tak zatím ahojky a těhulky, držte se!

Sylva a Ondráš spící na mrazu

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.01.05 14:02

Ještě nějaké šokujících těhotenství a máš pár kilo navíc…Neee, jen si dej, po tom děsným mrkváči se ani nic jinýho dělat nedá..
 Theo

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 25.01.05 14:06

Ahoj holky a špuntíci!
ospravedlňujem sa, že vám sem leziem, ale nedá mi to nezareagovať:-)
Marti, moc, mooc Ti blahoželám a prajem, aby si všetko zvládala v pohode. Úplne chápem Tvoje pocity, bola som na tom úplne rovnako, ale už to beriem v pohode. SOm rada, že v tom nie som sama, kto má doma malého prcka a čaká k tomu dvojčatá:-) Neboj, bude veselo. Ale našťastie máme poradcu Zdenika:-) Ja som ju už zopár otázkami bombardovala v dvojčatovom deníčku.
Ak budeš mať chuť, možme niekedy rozobrať spoločné problémy.
Maťa od Opičákov

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 14:15

No taky si myslim. Zvlast, kdyz uz jsem jedno z tech 2,5 shozenych lil zase nabrala.
Holky, ja bych asi musela bejt zavrena v nejakej cele bez zradla nebo aspon dostat salmonelozu. Manzel ji mel ve lete a za tri dny zhubnul sest kilo. Ten si zije!!!
Mirus otyla

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 25.01.05 14:39

Ty Mirus, je to s tou tvou obezitou problém, nebo jen pseudoproblém? čokoládě zdar, dneska jsem snídala banán a lentilky :-D

Včera jsme konečně zjistili, co znamená PIŤA - opravdu to není onen vulgarismus, nýbrž označení pro strýce jménem Petr, neboli Peťa :-) ale vážně to zní, jakoby sprostě nadávala…My už dáváme silně pozor na jazyk, protože žába už opakuje v podstatě cokoli dvojslabičného a pomaličku začíná trojslabičná slovíčka. Zopakovat sakra, nebo hergot není problém. Další hitovky :fruko, brčko, Frantí (František z kouzelné školky), nic (donedávna to bylo bez koncového „c“) a já nevím co ještě. Oblíbené je též „nescu“ (nachcu, spisovně nechci), obzvlášt ve spojitosti s večeří. Asi si bude rozumnět s matematikou, páč si reguluje počet bombosů, pokaždé zahlásí že chce TŠI a běda jak nedostane opravdu tři kousky lentilek, to je pak NO - MAMI TŠI, KOKO TŠI…Podšívka malá, když se jí táta jako že přísně ptá, kolik už měla kokinek, s nejnevinějším úsměvem zahlásí, že DVE…Fakt nevím, jak na to došla, že má hlásit menší počet, než snědla - asi to jednou řekla náhodou a smáli jsme se tomu, tak ted to říká pořád…

elda+lída

Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.01.05 14:56

Ahoj Eldo,
tak to si mohou s Klárkou podat ruce…Hit těchto dnů : Nechcíííííí . Říká to už z principu…Přepíšu vám jednu noční konverzace: klárka: Mlíííko!!! - táta jí dá mlíko a ona: nechcíííííííí­íííí.......Tá­ta se ptá: opravdu ho nechceš? NE!!!! Tak si táta lehne a zase mlíííííííííííko!!!! Podruhé už si ho vezme…No připomíná mi to pubertu…
a s tím počítáním mě taky převezla. Klára ví, že když začnu počítat jedna,dva tři, tak že pak je hodně zle a přijde za mnou (většinou to používám,když mi utíká při oblíkání)…A včera mě dostala,když jsem začala: JEDNA!!! a Klára za mnou přišla a říká:dva :)))) To se pak člověk začne chechtat a je po výchovném působení :)))
Tereza a Klárka

Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.01.05 14:59

Neblázni,určitě to není tak zlé :)
S tou celou jsi mi připomněla "Maláry pana účetního :)))))
 Tereza

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 25.01.05 16:13

Jeje, ani nevim proc jsem vlezla do vaseho denicku a co to tu ctu…ze by nejaka intuice :o))))
Pridavam se k obrovske gratulaci, je to nadhera :o))))
A jestli Ti Dr. rekla, ze to vypada na dvouvajecne tak to jeste nic neznamena, me to taky tak rekli a kolem 20tt zase ze jednovajecne…a pak si vyber. Mame holky, nekdo rika, ze jsou kazda jina, nekdo zase ze jsou uplne stejne :o)) Co na tom, hlavne ze jsou zdrave a stastne a nejdulezitejsi na tom celem je, ze jsou NASE :o))))
Mej se moc a moc krasne a opatruj pupicek s tykadlama. At se jim dari a krasne rostou a vyvijeji se tak jak maji.
A zavitej i do naseho Dvojcatoveho obcasniku, novy vyjde ve ctvrtek (snad), moc rady Te tam uvidime a cokoli Te bude zajimat tak povypravime a budes si moct vybrat co Ti bude nejprihodnejsi. takovehle zkusenosti na jednom miste to je k nezaplaceni.
Tak jeste jednou: At se vam vsem dari, pusinku Anicce a velka gratulace tatinkovi, Tobe hodne sil a uzivej si to :o)) Myslim to v dobrem.

Monca a moncicaci 7,5m

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 25.01.05 19:11

Marti, mooooc s Melounkem blahopřejeme k dvojčátkům a přejeme pevné zdraví a hlavně NERVY :-))). Olča

-Evka-
Závislačka 3732 příspěvků 25.01.05 19:17

Ahojky,
pěkně se nám rozjel deníček. A taky byl hezký den. Vojtík byl nadšený, celý den vzrůšo, samé aktivity, návštěvy, procházky… . Odpadl před půlhodinkou naprosto ukázkově:-) Tak spokojeného jsem ho dlouho nezažila.

Blahopřeji Kristiánkovi k mininarozkám:-)

Evka a Vojta

Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.01.05 19:25

Vypadá to, že se sejdem jen tři - já,Zdeník a Syva…Tak co holky, přijedete nebo to odložíme?
 Tereza

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 25.01.05 20:28

Ahojky!
Ondráš mi zase připomněl, že nikdy neříkej nikdy :-))))) - nedávno jsem si vzpomněla, jak se občas dřív při usínání poblinkal…a už dlouho ne…tak dneska tu byly na návštěvě dvě kámošky a s jeho dvěma kámoškama, Ondra sprásnul na co přišel, pak jsem ho já blbec donutila dojíst kaši a vydatně to zapil vodou z vany…říkala jsem mu, že se poblinká, ať to nepije…pak ukázkově usnul u prsa a jak jsem ho překládala do postýlky, tak už to bylo…no naštěstí se podařilo uchránit jak pyžamko, tak pytel, takže jsme jenom převlíkli postel, Petr ho šel znova uspat (přišel zrovna z práce - just in time :-)))

Lesná zítra - rozhodně se uvidíme, je tam rezervačka, dojde opět i Jana plus ještě jedna moje kámoška Veronika s malou Verčou (jako naši Špuntíci) - aby v těch Verunkách nebyl zmatek :-)))
Takže já s tím počítám, i když se teda budu bohužel štrachat mhd…chjo…ale co bych pro to neudělala…

Těším se
Sylva a poblijón Ondra

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.01.05 21:10

Ahojky holky,

tak jsem opět tu..pravě jsem složila maturitu při rezervaci lístků do kina na sobotu ;-))) a protože nedávají nic moc jdem na Dannyho parťáky…náhodou jsme ještě u našich viděli společně jedničku..asi poslední film co jsem viděla v tv takže hurá za kulturou..myslela jsem na lyžovačku ale k mému překvapení M.sám velký lyžař mi řekl že se mu nechce…no tak ty mé nové lyže před 2 lety prvně a naposledy jeté nechám tam kde jsou ;-( no ale asi se zapoměl mluvil něco o týdnu na lyžích…tak uvidíme jestli to stihnem ještě letos ;-))))

Evko - na snažení dojde a držím palce ať je to co nejdřív!! a nemoci ať se vyhýbaj! ach jo…sakra..;-)

Marti - dýcháš z hluboka? ;-)))))))) pořád na vás myslím, jak je ta příroda nevyzpytatelná…;-))

holky, já teda plánuju vyjet na lesnou¨! holky to teda ještě netuší..;-))))) já nemám nic nachystáno ale vím, že když mrsknu zadkem jede nízkopodlažní 11…takže asi zadkem hejbnu a vyrazim…pojedu jen o šalinu dřív než minule..takže pohoda… těším se

Quatro - ty pracante…že bych byla nakažlivá..no tak to se pak jen přestěhujou dvojčatovníci sem a je to ne? holky těšte se budou dvojčatové žně ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) sekanou hmmmm ježiš tu já miluju po studenu s hořčicí a cibulí…a čerstvým chlebem…ach jo..slintám

no jdu si to tu ještě prolízt ať naberu nějaké nové info…;-))) závisláček

jo a dostal mě ten Epuberťák…to myslím bude přesný ;-)))

zatím dobrou

Zdenik a M+J

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 25.01.05 21:51

Ahojky
Je ja Vam tu Lesnu tak závidím. Bude to tretí deň, čo sme doma a už potrebujem psychiatra. No uvidíme ako ďalej. Teraz sa behom hodiny zobudil už 3×, takže noc bude dlouhááááááá…
Sylvi - to Ťa Ondra len skúša, aby si nevyšla z cviku.
Zdeni - fakt som rozmýšľala nad tým, ako moc sú dvojčatá nákazlivé - ja neviem, či si už nebudeme len telefonovať, a s Martinou radšej tiež. Istota je istota.No a to sa práve narodili dvojčatá susedke. Sú to kočky a ako ináč úúúžasnéééé.
Mirus - ja Ťa obdivujem. Dietu som schopná držať max. 2 dni a potom to musím doplniť čokoládou. Bez nej proste neexistujem - prípadne polomáčané to riešia.
Evi - neboj o chvíľu sa všetko vyrieši a zaradíš sa medzi naše špuntíkovské tehulky.

Tak si zajtra užijte Lesnú ja sa idem pripraviť na dnešnú noc. Z + K

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 23:30

teda holky super počteníčko..jsem se nasmála a Theo, Zdeníku, Miruš-ta sekaná se mi fakt povedla, vzala jsme si jí i do práce na sváču a okolí slimtalo !!!!

když jsme dorazila, tak martin šel zrovna spát a říkal, že premiéra na sáňkách vyšla dobře a prý se Em naučila vystupovat za jízdy, takže je dobré se otáčet jestli si nevezem prázdné sáně..

nám se naštěstí choroby vyhýbají ťuk, ťuk

dneska si martin koupil lyže, jako, že na 30 cetiny které má až v srpnu, ani se neptejte na tu cenu, 90% lyží se vyrábí do 100 kg a to on má víc, takže je to fakt na ty třicetiny a já budu asi do vánoc brigádničit, abych pomohla tu mínusovou díru na kontě zalepit.

ještě jsem se zapomněla pochlubit, v pátek ráno jedeme na lyže na můj milovaný slovenský Chopok a vracíme v sobotu po lyžovačce, spíme v Lipt. Mikuláši, já se tak těšíííím, bude to poprvé od otěhotnění, takže po 2 letech.

opatrujte se a klidnou noc přejem
Quatro

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.01.05 11:50

Ty brďo, Quatro, ty se máš, já bych jela taky!!! Tak si super zalyžuj, Em jede taky nebo ji bude někdo hlídat???
Měj se
 Theo

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.01.05 11:56

Ahoj holky,
tak manželovi včerejší extra brzký příchod nevyšel, něco mu do toho vlezlo, ale přišel kolem pátý, když jsme se vraceli z procházky, což je i tak extrémně brzo, takže super…
Dnes jsme s Kryštíkem vařili společně, špagety a špenátová omáčka, spíš čuchta..ale není to tak zlý..
Jdu si to sníst a zase se sem mrknu…
Theo zarýmovaná a Kryštof taktéž..

-Evka-
Závislačka 3732 příspěvků 26.01.05 12:02

ahoj špuntíci,

tak nám došly plechové hračky na klíček. Jsou stráášně bezva, Vojtíkovi se líbí slepička, mámě spíš beruška - nemusí se tak často natahovat a nepadá, na kraji stolu se otáčí:-) Máme čtyři hračky, čtyři klíčky, všechny pasují na všechny, tak budem používat zá:,–(ně jeden.
Večer jsem sešroubovala houpacího koně, malý na něm sedí od rána a hraje si na kovboje. No za chvíli na něm bude trénovat stoj na nožičkách.

Ráno jsem malému na konf.stolek nalepila balící papír, tak jsme si pěkně čmárali voskovkami.
Venku je opět pěkná fujavice, malému se vůbec nelíbí a nechce tam být. Cesta z obchodu stála za to plakal,plakal a plakal z větru a z hladu. A to jsem ho ještě před odchodem krmila. Asi dohání tu týdenní dietu.

Evka a Vojta

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »