Špuntíci - 40. díl - Sylva a Ondrášek

Rodičovství

Ahoooj holky! Dneska píšu nějak později a stejně teda zatím úúúplně nevím....no něco se vyvrbí. Byli jsme teď u našich, Ondráš vypadal, že už začíná být OK, ale dopolední řádění s Verčou a Filípkem ho totálně vyřadilo z provozu...ty nemoci fakt stojí za houby. Někdo tady psal, že děti do dvou let by vůbec neměly být nemocný, no myslím, že v létě budem mluvit jinak snad do puberty? nebo celý život?

Nicméně stejně byl Ondra naprostý béčko ve srovnání s mojí ségrou. Takhle nachrmlanou jsem ji neviděla…no fakt hodně dlouho. Ale aspoň má čas si přečíst poslední díl Harryho…on už totiž prý v létě vyjde další, což jsem nevěděla. Ale moc se na to těším. Ten minulý jsem četla částečně před porodem, částečně v porodnici, částečně doma už se zlatíčkem hodným…a už jsme zase u sentimentu, takže tudy ne…
Začínám mít pocit, že Ondra pomalu rozvazuje. Pro nezasvěceného to teda asi nepůsobí, ale já každý den pozoruju nějaké nové další slovíčko…tady, domů, boo (Brno), baal (banán), dooe (dobře)…no fakt je toho moře, ale chce to hooooooodně citlivé ucho, aby to člověk zachytil. Vesměs má Ondrulík snahu odpovídat celou větou, je schopen ji do písmenka zopakovat třeba třikrát…bohužel, když se mi hodně daří, tak rozpoznám tak jedno slovo. Až se občas dost divím, že ho to nevytáčí, že mu tak vytrvale nerozumíme…Ale pak si vzpomenu na Johanku od Filutků a jsem v pohodě (díky, Romano!).
Dál u nás pokračuje stále se zhoršující „první puberta“, Ondra musí všechno dělat sám, na všechno odpovídá Ne!, no asi vám to nemusím zase popisovat. Tak se těším, za nějakých dvanáct let, že to bude v klidu a v pohodě…když se vybouří teď a relativně kontrolovaně…
No nic, dneska ze mě fakt žádný moudra nevypadnou, tak to berte jako pár řádek, díky kterým nebudem muset hledat deníček na starých stránkách…

PS: povzbuzení pro holky, které se chystají rodit…v pátek porodila moje kamarádka z Podolí, třetí miminko - v osm jí praskla voda a v deset!!!! byl chlapeček na světě. 3,50, 50cm, bez nástřihu! Nádhera, ne? (a v podstatě to byl porod druhý, první byl císařem). Takže přeju vám všem, ať to proběhne podobně v klidu a v pohodě. A speciálně Theo přeju, ať stihne to natáčení na plavču ještě v úsporném balení dva v jednom. Porod až s tatínkem doma!

Tak se mějte nádherně, zřejmě ještě v zimním týdnu. A pak už konečně JARO! Doufám…

Sylva a Ondrášek 19,5měsíce

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 07.03.05 20:11

1. !!! ;-)))

Z.

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.05 20:25

Vidím, že Zdeník je asi dost zaneprázdněný, že nám sem posílá šifru, ale všichni rozumíme:-)))
 Theo

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.05 20:45

Ahojky,
Sylvo díky, že na nás myslíš… Kamarádka to teda vzala hopem, taky bych to brala tak rychle :-))) Ale doufám, že bude opravdu někdo po ruce pro Kryštíka, kdyby něco..Dnes jsem ještě volala ségře, která pracuje taky v Praze a ta nabídla držet pohotovost tento víkend, takže jsem zase v klidu…No zase to tak dramaticky neprožívám, já pořád věřím, že předčasně se nic nestane…

A teď ke Špuntíkům..

Ondra bude za chvíli úplný vypravěč, náhodou se mi zdá, že mluví hezky!!

A ty nemoci?? Já naopak četla, že dítě do dvou let by mělo být nemocné alespoň 2× nebo 3×..tvoří se prý i protilátky, které by chyběly v letech dalších, nevím, jestli to je dobrá formulace, ale třeba to bude k pochopení… Není nutné chodit mezi nemocné, spíš bych brala, že i na nemoci může být něco pozitivního..

Kryštík už dnes fleky nemá, zítra bereme poslední tabletku a pak každý den přidáváme nějakou novou potravinu..jako za mlada…

Ale fakt zírám..dnes měl „pro změnu“ pouze vařené brambory s mrkví (na oběd) a mohl se utlouct, já nevím, proč neustále vymýšlím nějaké obměny…
Večer dostal sunárek, no, byl nadšený, že má zase mlíčko (i když protestoval pouze jednou, jinak čaj na uspání zvládal..)

A ještě ta kniha.. Jmenuje se ORINOKEM K PŘECHODU, od Mileny Holcové - …Brňačka…
Je to o 4 ženských po 40ítce, které se vydají do Venezuely, každá je jiná, každá své období prožívá svým způsobem, je to velice čtivé, občas dost konfliktní a drsné, vřele doporučuji…

Teď jsem se začetla do další knihy od ní Babky na divoko a taky vypadá slibně…

Já totiž večer letím co nejrychleji do postele, protože už nemůžu najít polohu, která by mně vyhovovala, takže mám alespoň před spaním dost času na čtení..

No nic, já končím..mějte se krásně
Theo a Kryštík

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 07.03.05 20:45

Ahojky holky¨,
tak pro změnu ¨jsem dneska u nás doma odpadla já..odpoledne horečka, kašel, bolest hlavy, kloubů, všeho..naštěstí jsem měla domluvenou babi kvůli spinningu (Terko, ten tel. jsem vzít nemohla neb jsem se probrala asi v šest ;-))) takže jsem i přes plánované juknutí se do města (sháním dar na 30tiny kamaráda..moc mě toho nenapadá) jsem padla do postele, čaj, paralen, chvili jsem předstirala čtení…ale pak koma…naštěstí jsem se z té horečky docela vyspala a když došly holky zvládla jsem to (M. je teď furt v praci od nevidim do nevidim..) ted tu pokašlávám a těším se do postele..

tak co u nás…tak v patek jedem na oslavu takže konečně u nás proběhne ta akce „první spaní u babi“ tak jsem zvědavá… a pak jedna bomba: M.mi řekl, že mám odjet…mám se pry sbalit, a vyrazit na víkend..on že holky pohlídá..no po prvním šoku s tím, že nikam nejedu, však je taky utahany a potřebuje orazit..pry ne..dělej si co chceš já budu s holkama aspon si jich pořadně užiju..mno tak jsem to pomalu vzala za své a už plánuju cestu min. do prahy…;-))))) ale fakt jsem z toho poněkud rozpačitá ;-)))

dneska mame za sebou očkovani, a taky jsme byli s Maťkou na dalším odběru kvuli železu…tak už je to taky v normě!!! hurá po 19,5 m nemusim myslet na železo! nebo ono na mě ;-))

Sylvo - no vidíš jak se Ondráš krásně rozjíždí..ale myslim, že jestli bude tak rychle mluvit a tolik jako když spustí tu svou Ondralanguage to bude ukecánek jedna báseň! a chytrolín! teda a kamoška měla teda fakt rychlovku…a špuntík krásný míry..

holky těhulky finalistky - teda uběhlo to! tak pěkně si užívejte břichouny a ještě si počkejte!

Marti - co dvojpupík?;-)))

Mirus - ? kdepak jsi?

tak

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 07.03.05 20:47

…tak zatim ahoj

Zdenik a M+J

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.05 20:54

Jééééé!! Takovou nabídku nesmíš odmítnout!!!!!!!
Teď mě napadlo, že kdyby se takto nabídl každý manžel, byl by to docela dobrý víkend bez dětí..... Balení…5 minut, na jídlo.. se myslet nemusí, vstávání..až se bude komu chtít..no..po­hádka..

Nevím, proč tu tak básním, já tady mám za chvíli přísavku závisláčka… ale třeba se k Tobě někdo přidá…:-)))))

Theo

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 07.03.05 22:02

Ahoj holky,
celý den čekám, až ta slátanina vyjde a teď si nemůžu vzpomenout, co jsem to…
Jo…dočetla jsem se, že období vzdoru opravdu začíná třebas z hodiny na hodinu typicky kolem roku a půl. Nevím proč jsem si myslela, že až kolem dvou let, a že bude hůř. Tak třebas nebude…
Nemoci - Theo, já s tebou naprosto souhlasím, taky si myslím, že dítě by nemocné být mělo, že by se nemělo zbytečně hned cpát antibiotiky, a že by se jeho imunitní systém měl nechat hezky makat. Bude se mu to hodit. Ale z pohledu trpící matky zastávám ten názor - nemoci pryč. Já jen na vysvětlenou. Mimochodem, na rodině je o tom moc hezký článek, Olča má na něj na svých stránkách odkaz.
Uf.
Tak to je asi vše, přátelé, jsem nějaká taková zpomalená…právě jsme přišli ze spinningu (po měsíční absenci…)

Mějte se a pište

Sylva a Ondrášek (vcelku se už jeví ok, sice ještě utíráme soplíky, ale myslím, že úspěšně směřujem k úplnému uzdravení)

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 07.03.05 22:04

Zdeni, teda já slintám a závidím…já chci taky víkend bez rodiny…vezmeš mě do batohu, ju?
Marián je teda kabrňák…že ho zdravím, pochlapil se :-))
 Sylva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 22:04

Ahojda,
teda jsem úplně v šoku, že už se tu skoro rodí!!! Holky, držím palečky, žádná velká vzrůša, pěkně v poklidu ale rychle za dvě tři hodinky, bezbolestně, s úsměvem, no víte co mám na mysli :-). U nás je konečně stav stabilizovaný a já se odlepila od WC mísy a slíbila jí, že už nikdy ji tak vřele objímat nebudu :-))). Zdraví Olča a Matýsek

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 07.03.05 22:41

Už víííííííííím :-)))
Nočník - dneska jsme měli dost úspěšný den. Ráno Ondrulík čůral s Petrem na záchodě (když nás vidí, tak si ten nočník občas přinese a chce taky…). Pak si jen tak cvknul, ale po spaní tam pustil plnou dávku. Pak se podařilo dotlačit kakáni (poprvé!). A pak, suchá plína, čůrání před koupáním - poprvé ve stoje. No, zapomněla jsem mu prohnout bedra dopředu, tak jsme to tak tak trefovali…zase plná dávka :-). Pak napouštím vanu - a když jsem se otočila, Ondra si zálibně přidržoval pindíka a suprově čůral ve stoje do nočníku sám!!! Akorát jsem musela vytřít celou koupelnu. Naštěstí mě to nenapadlo zkoušet třeba v obýváku.

Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 07.03.05 22:47

Ahojky,

tak konecne u jedouciho emimina :-). Vcera jsem chtela vecer poslat komentar a normalne nam 2 hodky nejel proud. No bylo to romanticke, Iva uz spala, cele sidliste zhasle, my tu sedeli jen u svicky… nepamatuju, kdy se nam to naposled stalo, nostalgicky jsme vzpominali na vypadky za komunistu :-).
A dneska vecer pro zmenu vytuhl pocitac, kdyz jsem rozla lampu (nejak se mu to nelibi), tak jsem musela pockat na manzela, az dorazi z bowlingu.
Jinak vikend byl super relaxacni, byla tu navsteva, pak nejake ty prochazky, trochu vareni, trochu kresleni…no nestezuju si :-).
Ale uz by fakt melo prijit to jaro, dneska tu zas odporne fucelo a mrzlo, fuj :-(.
Obed byl dneska o dvou chodech - polivka jahlova s porkem a pak recept od Theo (testoviny s rajcatama a mozzarelou). A Iva se tvarila, ze to by teda slo :-).

ZDENIKu - zavidim :-), ale asi bych taky byla rozpacita ze samostatneho vikendu, ale zase tech akci, co bych urcite stihla :-))).

THEO - teda to to leti :-). Dik za tip na knizku, zni to zajimave.

SYLVO - to je dobre, ze uz je podstatne lip, snad ve stredu dorazite.

Pavlina a Iva (20m)

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 07.03.05 22:49

no šikulka, vždyť to řikam…

holky to moje odpoledni koma zpusobilo naprostou neschopnost usnout…uz piju dalsi caj…a to už jsem ležela…;-)

Z.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 07.03.05 22:55

sis odvykla…to ja znam, ja mam problem takhle usnout treba rano v sedm, kdyz bych mohla, pze se o Ondru postara Petr…chjo
 S.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 07.03.05 23:00

my jsme taky meli dva chody…teda Ondra…napred dve porce babicciny vyborne hovezi polivky s nudlickama (jak vime, tak to Ondra teda muze…) a pak minimalne pul mamincine porce testovin, coz je vic nez jedna jeho obvykla…vubec chlapec nejak moc basti po te nemoci…po jednom jogurtu by si dal dalsi, na hroznech je zavislej…akorat vecere nejak bojkotuje…ale dobre, ze ji, ze…kdovi, jak dlouho to bude trvat.
S. - uz zase :D

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 07.03.05 23:04

Nechcete zajit na chat, kdyz nemuze Zdenik spat?
Mrknu tam.
 S.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 23:19

Ahoj,
Zdeni - manžel mi to říká už půl roku,ale bohužel nemám s kým jet :( Kamarádky, co se teprve vdaly nikam bez manžílka nepojedou a ty, co jsou ještě svobodné a např. dodělávají školu, na nějaké výlety nemají prachy…Leží mi to v hlavě už dlouho a pořád nad nějakým výletem přemýšlím…Protože takové nabídky se opravdu neodmítají :))))))
jo a Zdeni, dnes jsi přišla o hodně!!!! Spinning byl samý runnning a skoky a byla jsem pochválena :D :D :D :D
Theo -tu knihu jsem četla, je super :) A přeji ti, aby tě to chytlo, až bude manžel doma!!
Holky, jdu na chat… :)))
zatím papa
Tereza a Klárka

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 08.03.05 06:45

Ahojky holky,
dobré ránko! jo tak chat…on zrovna přišel M. domů…takže už jsem se odtrhla ;-)))

Terko - tak to je přesný s těma kamoškama i kamošema…no jo..časy se mění..s jednou velmi dobrou kamarádkou jsme pořád něco plánovali i teď co máme holky ale nedošlo na nic a teď když jsem ji oznámila že vyrážíme zrovna nadšením neskáče (no jo má docela čerstvou známost tak se ani nedivím…;-))))) podniknout regeneraci utahané matky…;-)))))

no utíkám za holkama..zn. kašle celá rodina..holky to asi chytají ode mě…ufffffffff

Zatim pa

Zdenik a M+J

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 12:29

ahojky
Tak konečne mi ide emimino. Včera mi celý deň nejak haprovalo. Teraz to bude len v zkratke, lebo letime na plavco a potom na veceru s kamoskou, tak dufam, že stihnem niečo napísať kým sa špuntík zobudí. Práve tu totiž nejaký sused vŕta v paneloch a zíram, že Kristiána to ešte neprebralo.
No a čo u nás nového. Musíme zamykať vstupné dvere. Najväčšia zábava posledných dní je totiž zdrhať mamke na chodbu v ponožkách a ešte lepšie pri prebaľovaní nahý. Kristián zistil že dosiahne na kľučku a vchodové dvere krásne búchajú, tak prečo sa nezabaviť. No a to som Vám asi nepísalal, že keď u nás bola Terka minulý týždeň, tak som vytiahla kĺúč zo zámku zabuchla dvere a zistila, že ho nestrčím späť, lebo Kristiánovi sa ho podarilo nejak povytiahnuť a ohnúť a tak jsme stáli pred dvermi s krivými kľúčami a rozmýšľali čo ďalej. Našťastie nás M zachránil a doniesol mi svoje, ináč by Terka s Klárkou skončili na ulici.
Kristián si strašne rád telefonuje s babičkou. Stále vezme najbližší telefon /je mu jedno, či mobil alebo Fischerácky/ a kričí do neho BABA BABA a potom mi ukazuje, že není. Tak sme tam zavoláme babičke, aby si s ním pokecala.
Nočník - no Kristián si ho sám donesie, posedí si na ňom, ale málokedy niečo aj urobí. Sú to skôr náhody.

Zdeni - teda ten víkend by som fakt brala.A Theo nemala zlý nápad, aby sme všetky nechali špuntíkov manželovi a vyparili sa. Mne to teda manžel nenavrhol, ale možem to urobiť za neho, že????

Ondro - nejak prestávaš držať s chlapmi. Zrazu sa Ti páči nočník a začínaš kecať. No možno si Kristián vezme príklad.

Tak ja utekám zbaliť veci na plavčo majte sa a píšte Zuzana a Kristián

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.03.05 12:47

Ahojky,
teda Sylvo, ty mě bavíš..představ si, že mě vůbec nenapadlo učit Kryštofa čůrat ve stoje..Ale to je tátova práce, ať si chlapci užijou… V letě vlastně ve stoje čůral, ale to lítal (lezl) bez plíny a pak se postavil ke zdi a čůral a divil se, co se to děje..

Olčo - to jsem ráda, že jsi se ozvala a že je Ti lépe..

Pavli - černá hodinka?? to mi docela chybí, já jsem tyhle chvíle milovala!!!

Dopoledne jsme byli u švagříka Pepíka, který má novou „kamarádku“ a už i s holčičkou Eliškou (2 a půl roku), když jsme odcházeli Kryštof a Eliška se objímali a líbali a odpoledne přijdou na sáňky.. jsem moc ráda, využívám každé pomocné ruky..Marek fakt moc nestíhá..

Já jsem teď naprosto nerozhodná, neboť jsme se domlouvaly se ségrou, že bych jela ve čt s Kryštofem na chalupu (u Litomyšle), kde je asi půl metru sněhu a zastavila se ještě u babičky atd..Problém je ten, že chci jet sama autem, je to asi 2 hodiny, což o to to je v pohodě, ale příjde mi to nezodpovědné, s malým prckem vzádu a ještě s menším v břiše… Ale když mě to tak láká… No, uvidím, ještě zjistím, jaký je zdravotní stav Kryštíkových sestřenic…

Tak já jdu baštit, vaříme s Kryštofem večer, aby mohla maminka přes poledne hupsnout do postele..asi tento zvyk zavedeme a příštího půl roku se ho budeme držet :-)))

Mějte se hezky, ještě jsem něco chtěla, ale zapomněla…
 Theo

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 08.03.05 14:15

Ahoj,

tak jsme dorazily z obrny, bylo to uplne v pohode - doma jsme to nacvicily, v cekarne pak Iva celou dobu delala ham nam a strkala si lzicku do pusy (byly jsme tak trochu za exoty) a pak na sestricku krasne otevrela pusu a ukazkove to spolkla. V cekarne se skamaradila zhruba se stejne starou holcickou a celou dobu tam litaly a hladily se :-). Myslela jsem, ze usne cestou domu v kocarku, ale vzhledem k tomu, ze dostala obrazek opice s bananem, ktery se nesmel schovat, tak celou dobu recnila k opici a spanek nikde. Takze jsem ji musela uspat az po prijezdu domu.
Venku bylo teda pekne odporne - chumelenice a k tomu vitr, no dneska uz zustaneme urcite doma. Chjo, chci to jaro, uz me to nebavi :-/. Kdo jdete zitra na Lesnou?
Obed byl dneska opet a la Theo :-) - brambory zapekane s brokolici a zakys. smetanou, mi to teda moc chutnalo, Iva se tvarila, ze ten vcerejsi obed byl teda lepsi :-). Dokonce si pak radsi rekla o kiwi :-))). Ale piste dal tipy, at zas zkusime neco noveho.

THEO - taky mi ty cerne hodinky chybi, rikala jsem, ze by to meli vypinat tak jednou tydne, u nas by teda stacilo, aby nefungoval pocitac :-).

Jeste jsem chtela neco pripsat, ale ted mi to vypadlo, tak mozna za chvili…jo, uz vim, krtci :-). Zatim nedosli, zkusim jim napsat, kde se toulaji, kdyz minule pondeli psali, ze je posilaji.

Pavlina a Iva

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 08.03.05 16:26

Ahoj,

tak anicka ma za sebou hlidani dneska, kamoska mi ji doma hlidala necele tri hodky a bylo to uplne v pohode, anik byla vysmata když jsem prijela, ani spat jit nechtela. Ja jsem si zajela v pohode na gyndu (vse je ok), nedelala mi teda utz, pze pry kdyz jdu zitra na ten velky UTZ, tak by to pro prcky nebylo dobry, to me docela mrzelo, hrozne jsem se na ne tesila, no musim vydrzet do zitrka. Pak jsem sjela jeste do nemocnice na hematologii pro vysledky a ty jsou zatim taky ok, i kdyz mi i sama doktorka rikala, ze ten hellp s. se projevi nejdrive ve 20.t., takze na dalsi testy jsem objednana az v cervenci. Zitra mi bude hlidat jina kamaradka (tehulka) a s ni to udelam tak, ze ji vyzvednu cestou do centra (pze je to hned na 8h., tak ji nechci znasilnovat, aby nemusela moc brzo vstavat a jezdit MHD) a pohlida mi v cekarne, snad to anicka neprobreci…tady mi budou brat krev i delat utz, vysledky budu mit v poledne, snad to bude taky v poradku.

My jsme teda od nedele bez tatinka, anicka nastesti, jak kdyby vytusila, ze kdyz jsem na ni sama, ze by mohla byt hodnejsi, tak je tyhle dny uplne zlata, tak ani nejsem nejak hotova vic nez jindy, tatinek se nam vrati ve ST vecer, tak uz se na nej tesim, taky na ten talosskej tureckej med, kterej miluju :-)

V pondeli jsme byli taky na ockovani na lzicku - anicka opet sotva uvidela sestricku tak opakovala "auauauaua”…pak si ode me nechala dat to ockovani (od pani dr. ani za nic!) a pak kdyz jsem odchazely z ordinace opet "auauauau” no muselo to hodne bolet :-)

Sylvo - ondra keca fakt pekne, za chvili mu to pujde lip jak anikovi :-) a ten porod kamosky bych krat dve klidne brala! Ondra je sikula s tim nocnikem, anicka nez se rozhodla, ze opet nocnik ne-e tak taky nekdy curala ve stoje, nevim proc, ale fakt je holcicka! :-)
Zdeniku co zase ty nemoci! dej se rychle dokupy at si muzes uzit ten svobodny vikend. No je fakt ze by se mi to taky hrozne libilo, ale spis, ze by radim nekam vyjel na vikend s anickou a ja si lebedila doma v klidu, pze bych mela asi podobny problem, uz mam jen dve kamosky bez deti a ani jedna není z brna (jinak mají všechny cerstvy nebo tak 1-2roky stary deti a takze nejaky vyjezdy moc nehrozi), tak bych nevedela, co vlastne delat :-)
Olco super, ze uz si se prestala povalovat u misy, gratuluju!
Pavli-intim vecer je skvelej, u nas by se ale nekonal, my bysme okamzite zalehli (a spali :-)

Taky mi chybi mirus, halo halo prihod nejaky tvuj typicky fejetonek!

martina+anicka (za tyden 21 mes.) +2 (12.t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 19:47

ahoj,
kdo jde zitra na Lesnou?
My bychom i sly :)
 T.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 22:00

ahoj holky.,
Ja len v rýchlosti, my na tú Lesnú fakt nemôžme. Ja musím do práce. Je nám to hrozne ľúto, ale dúfam, že budúci týždeň nám to už vyjde. Tak si to užijte. Zuzana

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 08.03.05 22:04

Ahojky Špuntíci!
Tak jsme teda taky naočkovaní pro obrně…snad :-)))
Ondra byl proškolen, nakráčel do ordinace středem, vydal sestřičce lžičku…a pak začal ječet a při aplikaci samozřejmě většina očkovací látky vytekla někam na jeho bodíčko…(nestihla jsem ho včas chytit tak, jak jsem zvyklá…a sestřička si myslela, jak je dobrá, že to zvládne sama…haha, neví, že Ondráš je teď dobře protrénovanej z minulýho týdne :-))). No naštěstí stačí fakt jenom trošička…
Celý ho to ale tak rozhodilo, že jsme ho tak znásilnily…takže domů jel jak oukropeček, pak předvedl parádní ale fakt parádní hysterickou scénu, řval tady do podlahy dobré půl hodiny…(no měla jsem na tom taky kapku podíl, pže jsem se neovládla a dostal rukou po zadku…měla jsem příííííšernou migrénu).
ZDENIKU - no vy si s těma nemocema teda fakt užíváte…už by to stačilo, nemyslíš? Už fakt ať je jaro…ať jsme všichni zdraví!!!!
ZUZKAJ - toho zamykání toho se taky trošku bojím. Naštěstí jak máme vysoké stropy, tak jsou i dveře vyšší a kliky výš. Takže Ondra zatím nedosáhne…i když se hooodně snaží.

oběd - pro Pavlínu :-))) - hovězí s hráškem na smetaně (kys.) a bramborama

Zítra nevím, asi se rozhodnu až zítra :-))) Kdyžtak si to užijte, kdybychom náhodou nešli.

Ahojky Sylva a Ondrášek

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 08.03.05 22:10

ahoj,

u nas sice neni jisty dovoz (tatinek si naplanoval squash :-)), ale rady bychom dorazily, tak jdete urcite?

P.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 08.03.05 22:27

Ještě jsem chtěla napsat, že Ondra nezačal říkat jenom mamI, ale vpodstatě to I začal přidávat ke všemu :-)). Takže jídlo není ham, ale hami, tam je tami a tak dál. Srandovní to bylo večer, když jsem se při uspávání ptala, jestli mám zpívat, tak začal…Tami…(jako Tam, kde zem duní…:-)))))))))))))
A už jsem se rozhodla, že zítra to ještě odpískáme. Ale už se stráááááášně těším na příští týden, protože už mi z té samoty tady začíná pomalu hrabošit…
 S.

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 09.03.05 08:19

Ahojky holky,

Lesná - jsem mimo provoz..teda kašel fakt hnus…

jinak se rozepíšu snad později, mám tu extrémní dva vzdoráčky…nemůžu už prakticky nic..ani na záchod..to se zlepší že? dneska jsem si dala závazek že budu milá za každé situace a případný jekot zvládnu ignorací..včera už jsem byla naprosto vyřízená…a některé naschvály naprosto očividné jsem odměnila......chci jaro a konec této puberty ;-))))

musi

m

Zdenik a M+J

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 09.03.05 08:32

ahojky,
tak my bychom na tu Lesnou prece jen sli.
jenom jestli tam bude jeste nekdo?
 S.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 09.03.05 08:41

tak jeste zmena, tak my teda nakonec na Lesnou vzhledem k neucasti ostatnich (ty nemoci, ta prace!!!) nejdem, jdeme na lepsi :-)))))))))))))))))))) - zkolaudovat Ivce pokojicek a oplatit navstevu z minuleho tydne. (a taky je tam lepsi odvoz - tatinek :-)))
takze definitivne ahojky pristi tyden
 Sylva

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 09.03.05 13:23

Ahoj Špuntíci,
opět se hlásíme. Normálně u nás bylo ráno jaro!!! Šli jsme ven o půl sedmé, svítilo sluníčko, zpívali ptáčci, malý dokonce v kočárku neprotestoval… to bylo:-)

Ráno jsem byla na krev a synáček neměl co na práci, tak si na chodbě zastavil sestřičku, prohledal ji krabici a jednoduše ji vzal jednu prázdnou zkumavku na krev. A pokračoval v chůzi jako by se nechumelilo:-)

Jinak už 10 dni bojujeme s červeným zadečkem, není opruzený, začalo to po očkování, objevuje se to pokud je bez plínek, cestuje to. Co to je? :-) Sama nevím, mastíme o 106.

Zdeníku - co zdraví? A co hrnek?

Přeji všem zdravíčko, Špuntíky bez rýmy. Nám pomohli Marťánci od Walmarku.

Evka a Vojta

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.03.05 14:39

ahoj holky,
na chvíli jsem si odlepila kapesník od frňáku. Jsem totálně nachcípana, jako snad nikdy.
Včera jsem se vrátlili z Alp…jedním slovem paráda, ráda bych se rozepsala, ale kape mi z nosu na klávesnici.

Jen hlásím, že jsme živá.
Ahoj Qutro+Em

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 16:14

Ahoj holky,
po delší době se zase hlásíme s Karolínkou.
Tak máme vyměněný okna v celém bytě, hlídal tu manžílek a já jsem ráno jela s Karolínkou ke kamarádce, ona má stejně starého chlapečka a některé z vás ji znáte, ona píše spíš do deníčku k Opičákům a teď taky ke dvojčátkům, protože k Oliverkovi čekají ještě dvě mimi :-). Takže jsme měly pohodový den, Karolínka si s Oliverkem dobře rozumí, nehádají se o hračky a docela si spolu vyhrají a dělají společně různé blbosti ;-). Tak jsme tam byly v podstatě celý den, v šest večer volal manžílek, že už můžem domů, než jsme dorazily, tak stihl byt uklidit z nejhoršího, takže to byla celkem pohoda a to jsem se toho hrozně bála. Nejvíc prachu bylo na straně, kde už je zateplená fasáda, tam kde ještě není se neprášilo skoro vůbec, ale my jsme měli všechno poctivě zakrytý igelitama (připadali jsme si jako v reklamě na Oskara - „jsme posedlí pokrytím“).

Eldo - v nějakém komentáři v minulém deníčku jsem četla, že se Lída po koupání vždycky probere, tak Karolínka to má podobný, vždycky už byla strašně ospalá a když jsme ji chtěli koupat, tak brečela a vztekala se, při koupání pak pookřála a třeba ještě hodinu si pak v pyžamku hrála a ne a ne jít spát, tak jsme zavedli koupání už mezi šestou a půl sedmou, tak všechno stihnem do večerníčku (i si pohrát) a pak jde většinou spát (no, poslední týden to tak zase není a usíná až tak kolem deváté), ale zavedli jsme to už tak před třemi měsíci a většinou to funguje, takže přesunutí koupání na dřív doporučuji :-)

Holky, já chtěla reagovat na tolik věcí, ale jak nejelo emimino, tak jsem to pozapoměla, vždycky jsem si stihla pročíst pár komentářů a pak to zas nefungovalo, tak teď nevím, co jsem všechno chtěla napsat… snad si vzpomenu.
Tak a teď si půjdu přečíst komentáře k tomuto deníčku :-)
Silvo - moc pěkný deníček jo a nočník můžem všem jenom závidět, Karolínka ho zá:,–(ně odmítá, vím, že tlačí bobek, ale ona zdrhá anebo mi přikazuje (!) abych si sedla, tak to nechávám na teplejší počasí :-)

Zatím ahoj

Jitka, Kája a cvrček (17.tt)

P.S. vlastně jedna novinka, dneska jsem si volala o výsledky triple testu a vše je v pořádku :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 16:21

Ahoj,
hlásím, že jsme teda zůstaly doma a šly na tu obrnu…kupodivu to snědla, je totiž doma zvyklá dostávat multivitamínový sirup. Ten jsem asi před měsícem koupila, aby měla trochu obranyschopnost. Evi - ty marťánky v naší lékárně neměli,ale chtěla jsem je vyzkoušet. Místo toho mám falšku sirupu, vitamíny jako vitáminy :)
Jinak se Klárka začala oslovovat KÁKINKA…pokaždé se rozchechtám, protože na KÁKU už úplně zapomněla a ta Kákinka k ní opravdu sedí (k takové čertici).
Začíná opakovat úplně všechno, musím dávat pozor na slova, minule byla špinavá, tak jsem jí řekla, že je jak čuně a pamatuje si to doteď (Kákinka cuně).
Doma pořád stavíme domek z kostek, pokaždé donese plyšáky, pro které to tvoříme, jinak si s plyšákama nehraje…
PAvli - už ti přišli krtci? Klára si s tím dost hraje, koupila jsem v carrefouru ještě Brouka Pytlíka s Ferdou…
Holky, jak chodí vaše děti v botech? Klára celou zimu nechtěla chodit, až teď se jí zase chce ťapat po venku a zjistila jsem, že dává špičky k sobě, včera dvakrát zakopla. Nechala jsem si dnes předepsat pozvánku na rehabku…
Quatro - vítám tě, až budeš moct, popiš dovolenou, skrytě závidím :)))
zatím se mějte a jaru zdar
Tereza a Kákinka

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 09.03.05 20:05

Vojtek zpočátku chodil dobře, přes zimu taky dává špičky dovnitř a dělá to i v papučkách. Vím, že já jako dítko jsem to taky dělávala a taťka mě neustále říkal: špičky od sebe.
 Evka

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 09.03.05 20:51

Ahojky holky!
Tak po složitém rozhodování se jsem ráno naznala, že Ondráš už je teda OK, a že jestli ještě budem zase celý den sami, tak se oba zcvoknem :-) Takže jsem vymyslela, že ve dvou už jsme s Pavlínou na Lesné byly, takže se raději vyhnem potencionálním chorobonosičům a zůstanem u nich. Ano, pozvala jsem se sama :D:D:D: No a měli jsme se všichni parádně, Ivka sice občas vypadala trošku nenalazeně, ale Ondrovi se tam evidentně líbilo…na oběd se dětičky nacpaly (doslova :-)) těstovinama a my s Pavlínou jsme trošku prokřižovaly Líšeň, než jsme zjistily, že ulici pod jejich barákem se dá bezvadně najíst a mít dětičky zaparkované venku :-))) Mňam, srnčí medailónky s brusinkama…
Takže fakt příjemný den. Dokonce pro nás Petr i přijel, takže i šalinám jsme se vyhli…Doma si Ondra vyprosil dva tanečky s tatínkem (dvě písničky tanečků…no je to srandovní, různě se kroutí a pobíhá, skáče (musím se pochlubit, umí už se krásně odrážet oběma nohama a vyskakuje půl metru vysoko)). Pak nám tatínek ujel a Ondra si vynutil další jogurt k večeři a pak mi ještě snědl půlku mého chleba s lučinou. A to jsem psala do diskuze, že byl taky nejedlík…
JITKO - gratulace k dobrým testům. A taky, že jste tak hezky zvládli ty okna. To musela být docela chuťka, zvlášť teď v té zimě. Přijdete příští týden do Baby cafe? Doufám, že se to už uskuteční.
TERKO - Kákinka je doooost dobrá…stejnak je to ukecánek:-)

No zatím se mějte, já si zas na něco vzpomenu a budu zvyšovat počty komentářů…

Sylva

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.03.05 21:26

Ahoj Špuntíci,
já jen rychle, dnes jsem byla v poradně a na monitoru, všechno OK, a když už jsem byla v centru, zašla jsem si koupit Knížku Zdravé těhotenství, přirozený porod.. minule jsem ji měla půjčenou a třikrát jsem si četla, jak probíhá porod a vždy mě to tak navnadilo, že jsem se na něj hrozně těšila..Teď jsem to těhotenství, co se týče literatury odflákla, tak to ještě za ten poslední měsíc určitě doženu:-)

Terko - když řeknu Kryštofovi, že je prasátko nebo že to, co dělá je čuňačina, začne hrozně chrochtat a chápavě pokyvuje hlavou..chytráček

JInak je tento týden celkem klidný, tzn, že vzteklých projevů je opravdu málo, ale nechci to zakřiknout…

Zdeníku - už nemaroďte!!!!! Přejeme Vám hooooodně zdravíčka!!!!!

Quatro - utři nudli a napiš, jak jste lyžovali!!! Taky jsme zvědaví!!!!

No nic, já jdu do mé oblíbené postele, vím, že jsem stereotypní, ale baví mě to :-))))

Dobrou
Theo

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 09.03.05 22:33

Ahojky,

no tak dnesni den vam pekne popsala Sylva, Iva byla teda dost protivna, hrozne ji vadilo, kdyz si Ondra chtel treba pujcit kocarek - to v zadnem pripade neslo, nakonec teda svolila, ze golfac muze. Ale musely na nem byt magnetky, jakmile nejakou sundal, uz byl rev… Tak ja nevim, bud je to reakce na vcerejsi ockovani nebo nam zacina nejake divne obdobi :).
Zjistila jsem, ze Iva rozdeluje lidi na PAN, PANI a MIMI. Takze MIMI je vetsina deti…:D.
Rika uz celkem dost veci (ve zkratkach, ale da se to poznat), jen pro zelvu ma nejake dost divne oznaceni, nejsem schopna to reprodukovat.
Obed - no dneska to bylo takove co dum dal - kure na porku + dusena mrkev, k tomu testoviny, ale asi dobry, kdyz si decka pridavaly :-). Minuly tyden jsem vytvorila takovou podivnou polivku obsahujici prazenou a pak varenou pohanku, hrasek a trochu oleje, prislo mi to nic moc, zato Ive to jelo - obcas se v tech jejich chutich nevyznam.

THEO - Zdrave tehotenstvi a prirozeny porod taky vlastnim, sqela vec, akorat jsem si ji opatrila az po porodu, skoda :).

MARTI - uz 12tt?? Toto leti. Doufam, ze jste dneska dopadli dobre.

Pavlina a Iva

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 10.03.05 07:35

Ahoj,
Tak ještě ze sme se s anikem na tu lesnou nevydaly, když by tam nikdo nebyl :-)my sme teda jely do toho centra, gabca mi hlidala anicku, probehlo to celkem v pohode, když mi brali krev tak ani nezaregistrovla, ze jsem sla pryc a pak ten utz trval teda dyl tak ke konci volala mami, ale jinak v pohode. Chodila tam porad tou cekarnou sestřička a povidala když jsme prisly, ze si anicku vezme domu, ze je takova pekna mila…pze ma jen tri kluky, a když jsme asi o hodku a pul pozdeji odcházely (docela se tam cekalo, bylo narvano) tak rikala, ze uz ji nechce, ze jak to tak pozorovala, tak vyda i za tri kluky, je fakt ze tam neposedela a prolezla uplne vsechno.

Tak jsem teda videla slunicka moje na UTZ, oni jsou tak naaaadherni, takovi krasni malinci clovicci, byli oba vzhuru a protahovali se, videla jsem prsticky na rucicckach, ocicka, ouska, nozicky, proste je to nadhera, jsou pry podle vseho uplne v poradku, jedno je uz o 3 dny vetsi nez druhe, coz je pry u dvojvajecnych normalni, takze jedno jakoby pomalu konci 12.t. a druhy zacina uz 13.t. navecer mi zavolali jeste vysledky krevnich testu, tak je vse ok.

Mam zase fotku, ale nepodarilo se mi ji přilepit do galerie, hlasi to nejakou chybu hmmm. Pak jsme se vydali do mekace, ze si pokecame, tak to bylo taky fajn, gabina je v 35.tydnu, tak jen koukala, co takovy dite dokaze vydat energie. Když jsme pak odházeli a sli přes svobodak, tak anicka se rozhodla, ze bude honit holuby a nenechala si to vymluvit, tak jsem ji chvili nechala, ale pak uz mi pomalu koncily parkovacky,tak teda ze jdeme, tak predvedla uzasnou scenu, lehla si do kaluze, valela se v ni a pak ještě v holubich hov…tak mi to tak zkazilo naladu, no pze sem ji proste nemohla odtahnout, tak jsem ji musela nest az ke scale na parkoviště (pro nebrnaky, je to celkem streka s rvoucim člověkem v naruci) a byly sme obe jako prasata spinave…no chudak gabca dost koukala, ale uklidnila jsem ji ze ona bude mit urcite andilka, prece ji nebudu povidat, co ji ceka ze, ze je to vsude stejny, i když takovyhle sceny se u vas zatím nekonaly ze, no u nas to bylo taky poprve :-) takze doma jsem musela vsechno naházet do pracky a uz jsem ani neuvazovala o te lesne, jak jsem byla vytocena.

Jinak vecer nam dojel tatinek, tak jsem byla rada, ze uz jsme zase na Ani dva, dovezl anicce varic s nadobim, tak ted vari uplne vsechno co ji prijde pod ruku.

Dneska nam mají prijet nejake ty pani uklidit do baracku, pry povidala radimovi, at se nebojime, ze budeme spokojeni ze uklízí i chantal polivkove hahahaha to me fakt pobavilo

Terko - kakinka cune je super, anicka říká ze je „Ani lumpi" pze ji tak často rikam…a s tou rehabilitaci, kamoska tam sla uplne s tim stejnym problemem jeji holcicky a rekli ji, ze kdyby takhle krasne chodily všechny deti, tak nemaji zadnou praci, tak uvidíš co reknou vam.

Theo - tyjo uz mas zapar, ja uz v tomhle stadiu budu nejspíš rodit, nooo utece to rychle

Jitko - to je skvely, ze dopadly testy dobře, moc gratuluju, vidis s martou jsme domluve na zítra na navstevu, tak doufam, ze do toho nic nevleze

Tak zatím m+a+2 clovicci 12t./13.t.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 10.03.05 07:53

ahoj holky,

tak jsem zapla PC. Jsme vzhůru od 5:20, tak jako včera a stejně tak to bylo i v minulých dnech před Alpama.
Na radu Sylvy jsme posunuli večerní usínání z 18:00 na 19:30, ale ono to má opačný účinek, předtím vstávala v šest, teď ještě o půl hodiny dřív, chjo.

Jinak jsem totálně hluchá od té rýmy, z nosu už mi tak nekape, ale jinak mi hučí v hlavě a to jsem až do večera samam s malou, pomoooc, já vím furt si stěžuju..

Marti-to je paráda, že jsou tykadla tak krásná, škoda, že nešla nahrát fotka do galérky až to půjde tak jí tam šoupni. A válení v holubích hovňouscích je fakt „paráda“ no těším se až nás to všechno potká.

Jdu se pokusit ležet, ale vidím to bledě, malá už teď, když se přiblížím k posteli mě táhne za ruku do dětského.
mějte se Quatro

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 10:14

Ahoj holky, diky moc, ze na nas myslite!!!
My mame za sebou hnusnou strevni chripku, jejiz podrobnosti vam nebudu pred obedem popisovat. Nastesti uz je nam dobre.
Ale co je horsi - stal se tady straslivej maler z kteryho mam uz dva tydny depku. Jedna moje kamaradka strasne tezce onemocnela, jsem z toho desne smutna, v utery jsem za ni byla ve spitale a je mi ji silene lito, takze jsem ted vubec nechodila na emimi a nejsem v obraze. Doufam, ze u vas vsechno ok!!!
 Mirus

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.03.05 12:06

Ahoj Miruš,
jsem ráda, že jsi se ozvala a že jste v rámci možností v pohodě…Tvé kamarádky je mi líto, tak ať to nějak zvládnete......

Já jsem napsala román, ale omylem klikla na cosi a ono mi to zmizelo, ještě se sem vrátím, ale teď jdu jíst.....
Pa
 Theo

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 10.03.05 12:53

Ahoj holky,

mam dobrou zpravu - krtci dorazili :D. Takze pristi tyden na Lesne ocekavam hojnou ucast, at si to muzete rozebrat.
Iva dneska zjistila, ze tahaci hracky se nenosi, ale tahnou za sebou, tak ted tu pro jistotu chodi se dvema zaraz :-).

Pavlina a Iva

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 10.03.05 13:02

SQELY! uz se na ne tesim, diky za to vyrizeni :-)
predstavte si ze anicka se rozhodla zrejme ze vcera to valeni v kaluzi byla super zabava a rozhodla se, ze me uplne vynervuje…ted sme byly venku a jak to vsude klouze tak byla vecne na zemi ale s mamkou NEPUJDU ANI ZA NIC za ruku a mamka mi NESMI pomahat vstavat ze zeme, jinak zacnu jecet a leham si na zem, vsechno musi ANI SAMA, jinak lehaci vztekaci zachvat chjo, to je ale nezna kvetinka ta moje holcicka

m+kvetinka anicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 13:52

Ahoj hoky
Asi by som to nemala písať, ale som tak nadšená, že to proste nejde. Kristián mi dnes prvýkrát zaspal sám poobede. Ja viem, pre niektoré je to normál, ale u nás fakt premiéra. Asi sa tak zničil v klube mamičiek, že proste vytuhol. Ja somho dala do postele a snažila sa mu vysvetliť, že mamka hneď príde a keď som prišla, tak spal. Netrvalo to ani minút. No asi to bude ojedinelý prípad, ale aj tak som ušetrila 20 minút.
V klube sme sa tretli s Klárkou a tá je už fakt veľká slečna. Vyzerá úplne dospelácky, ale hlavne fakt veľa rozpráva. Povedala, mi ako rozbila vajíčko, že tatínek je Honza a ona Káka… No proste fakt úžasné.
Včera sme mali večer super príhodu. Kúpila som Kristiánovi nové rukavice a on trénoval ako vystraší ocka, keď príde z práce. No a neudržal rovnováhu a nabral skrinku. Na skrinke je diera a on má rozrazenú peru. A tej krvi, čo tam bolo. No mamka nedala pozor…
Pavli - tak na krtkv sa už fakt tešíme, dúfam, že budúci týždeň Lesná vyjde.
Mirus - to je dobre, že si sa ozvala a držíme palce kamarátke.
Marti - rýchlo sem s fotkou. Aník si proste zvyká, že keď bude mať mamka 2 bábätka tak bude musieť byť samostatná, no holt trénuje to. tak pevné nervy
Theo - tak ako výlet? Rozhodla si sa ísť?
Jitko - teda tie okná nezávidím, toľko bordelu…
No všetkým tehulkám hodne zdravia
Majte sa krásne Zuzana a Kristián

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 14:46

Ahoj,
Klára za to usnula až teď…nechápu…vstá­vala o půl osmé…No nic…
Zuzka ještě zapomněla napsat, že dnes je opravdu památná chvíle - jeden starší chlapeček Kláře oplatil plácnutí tím,že ji zakudlil a ona ho štípla, to se opakovalo asi třikrát, bylo to fakt maso a nakonec vyhrál chlapeček a klára přišla za mnou řvoucí jak na lesy…Super, pak si nic nedovolila, všechno mu půjčovala :)))
Nějak jsem se zakecala v klubu maminek o školce…Ze zkušenosti maminek starších dětí jsem pochopila, že mi Kláru vezmou až bude mít opravdu 3 roky, možná o měsíc dřív,ale s největší pravděpodobností až od dalšího září, takže to je super, to vůbec nepotřebuji, chtěla jsem jí dát do školky od příštího ledna :( Máme nevýhodu,že jsme květnoví…
Marti - no vidím, že si taky trénuješ nervy :) Teda obdivuji tě, žes Aničku v tvém stavu unesla tak daleko…
Miruš - je to hrozné… :( kamarádka musí mít sílu a vůli, někdy se vyléčí i nejhorší případy …Má děti? :(
Už jsem zapomněla, co jsem chtěla…
snad jen, že náš táta je „HON ZA“ a hitem týdne je, že mě Klára každou chvíli hledá v našem pidibytě " maminko!!!!kde jsi???????" ale to nebude vývojové stádium, za to si můžu sama, protože když je klid a chvíli ji nevidím,tak aspoň řvu: Klárko,kde jis???
zatím se holky mějte,
Tereza a Klárka

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 10.03.05 14:46

Ahoooj!
Máme to dneska nějak rozlítané, tak jenom tak krátce. Už jsem si myslela, že vzal Ondra na milost rýži…ale ne. K obědu měl hovězí s hráškem, a protože byla uvařená rýže, tak s rýží. Mně to teda chutnalo moc…no ale panáček snědl asi dvě lžičky a pak to pěkně separoval a rýži házel Tině…no tak zase třeba za měsíc uděláme další pokus…
Viděla jsem se dneska s kámoškou, co má malýho Jiříčka…šikovnej chlapeček, deset měsíců…ale chudáček malej má přííííšerný atopický ekzém…po celým těle, v noci se drápe do krve, kamarádka nespí, protože ho musí hlídat…a mají to od čtyř týdnů furt…no děkuju moc, že je Ondra relativně zdravý. Bylo mi jich tak líto…
ZUZKAJ - to je dobře, že se ozvete. A ret se zahojí, Ondra by mohl Kristiánkovi vyprávět…já už to sem ani nepíšu…A jak to dopadlo, lekl se ocko? :D
MIRUS - piš častěji holka, ono se ti třebas trošičku uleví. Na kamarádku myslíme, snad jí bude aspoň trošku líp…
PAVLÍNO - teda krtci, no to snad ani není možný…už se těšíme :-)))
MARTINO - super zprávy z ultrazvuku. A tu fotečku můžeš rozeslat třeba mailem, já bych teda dvojčátka chtěla hrozně vidět :-))). A umím si úplně představit tu sestřičku…Ondrovi taky každej říká, že je andílek…ale po pár minutách…Jo a takový hezký hysterický scény já znám, můžeme si podat ruce. Na Ondru už to přišlo, a když se zadaří, tak je schopen ječet půl hodiny, mlátit kolem sebe a rýt čumáčkem v zemi (doslova…)
QUATRO - teda uzdrav se a podej zprávy z Alp. Tečou mi sliny…a za to vstávání se teda omlouvám, když jsem to tak hezky vymyslela :-)))))))))) Ale zkus chvilku vydržet, ono jim vždycky trvá třebas týden, než si ten časový rytmus přehodí a přizpůsobí. Jinak už fakt nevím…

No nic, je to spíš reakční komentář :-)))

Jo a ZDENI - už se hezky uzdrav, ať jsme na Lesné ve středu v plné sestavě. Vždyť už jsme tam nebyly jak dlouho…

Tak papa

Sylva a Ondrášek spící

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 10.03.05 16:54

sylvi neber mě vážně, já to nemyslela ve zlém, je pochopitelné, že když jí dám později spát-musí později vstávat. Takže vydržím a snad se to fakt povede.

pavli-krtek dorazil včera a em je celkem nadšená…jsem koukala, že se s tím zabavila 15 min. sama.

no nic já mizím, mám pocit, že pomalu a jistě nakažuju em, dneska snoplí, tak jsem zvědavá co bude zítra.

miruš-moc držím palce kamarádce ať se uzdraví.
qutro

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 10.03.05 17:31

to je dobre mirus ze ses ozvala, ale s kamaradkou to je teda fakt smutny chjo
 M.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 10.03.05 20:59

ahojky,
holky, jen tak připomínám - DNESKA JE CHAT!!!
Tak ne že budete mít áčko!
Slovy Zdeníka: Číhám!!!
 Sylva

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.03.05 21:15

Ahojky,
já teda nevím, kde beru energii, v mém ztraceném komentáři jsem psala, že jsem vstávala v půl čtvrté ráno…nemohla jsem usnou po návštěvě toalety, hodinu se převalovala a pak dostala příšerný hlad…kolem šesté jsem skoro usnula, ovšem to se propudil Kryštof… v osm byla uvařená polévka a pak jsme byli celé dopoledne venku, protože bylo nádherné počasí, sice mrzlo, ale super..

Odpoledne jsme šli nahrazovat plavčo a dorazili domů o půl sedmé.. Ještě jsem dělala řízky a teď jsem jen tak napůl unavená…ovšem finišuji s knihou Babky na divoko, která je taky super, takže bych ji ráda dočetla..
Na chalupu nakonec nejedeme, ségra dorazí s holkama vlakem v sobotu a bude tady celý týden…

Marek v pět ráno odjíždí do Švýcar a vrací se v neděli, ještě že dorazí ty Kryštíkovy sestřenice, alespoň nemusím vymýšlet náročný program…

Marti - ten UZ je naprosto úžasnej!!!!!! Díky za poslání…příští týden hodím do galerky pupíka s Kryštíkem, teď mi M. zabavil digitál, takže to dřív nebude :-)

Sylvo - já se včera dívala na TV o atopickém ekzemu a je to fakt síla..vůbec si nedokážu představit (a nechci…)

Tak já pádím
Theo a Kryštof ( v sobotu rok a půl)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »