Špuntíci 48. - Sylva a Ondrulík

Rodičovství

Ahoj holky! Jak jsem právě zadávala téma miminkovské deníčky, tak přemýšlím, jestli to ještě u těch našich špuntů platí. Ta miminka :)))) A skoro mám dojem, že asi né. O čem dneska? No bohužel tak nějak tradičně marodím marodím, Ondrovi se to zatím vyhýbá, tak doufám, že to tak i zůstane! Ťuk, ťuk, ťuk!

V pátek grilování bylo, bylo skvělé, ale tak nějak byla kapánek zima…takže sice jsem jela domů před jedenáctou taxíkem, ale klepala jsem se jak ratlík a doma se zahřívala horkým čajem a pod dvěma peřinama ještě půl hodiny. Bohužel jsem si svou skoro vyléčenou nemoc hezky vrátila zpět a mám to parádně v nose a v dutinách. Takže víceméně celý víkend ležím (v sobotu byl Petr na zmiňovaném závodě - dojel, sice totálně zničený, příští rok na tuto trať prý kašle, ale dokázal si, co potřeboval - takže jsem měla Ondru na krku až do večera, plus transport zničeného tatínka autem), ale stejně mi zatím teda není zrovna dvakrát…no holt Kdo chce kam…
A abych se nenudila, tak mě včera manžel donutil, abych vydržela na Mission Impossible II. - sám odpadl v půlce :-)))…mezitím uklidil jedno malilinký blitíčko po Tině. Po konci filmu jsem si šla do kuchyně pro pití…potmě…a hned mi bylo jasno…i přes můj ucpaný nos puch jak…fuj…a pantofla vězěla v něčem blééé…no takže…není nad to, když o půlnoci s teplotou uklízíte totálně zaneřáděnou kuchyň všemi možnými i nemožnými výměšky vašeho psa…tak jsem si to hezky užila :-))))
No a jinak? Vcelku nic nového, co by taky, když jsme zavření doma…Ondra je nevybitý, naštěstí dneska měl Petr víc času, tak byli i na písku i na kole navečer (a dokonce zmokli :-))), ale jenom maličko)…takže teď tam spolu usínají…
Z písku jsem dostala svou první kytičku od syna :-))) - nějaká paní mu na zahrádce cestou utrhla tulipán…tak mi ho hned po příchodu domů utíkal dát…to bylo táááák milý…:-))))))))))
Tak od nás je to tak nějak všechno, speciálně Quatro a Emily moooc gratuluju k nočníkovým úspěchům, asi to při nejbližší příležitosti taky vyzkouším :-)) - už zase většinou po posazení čůráme, tak třeba bude i nějaký úspěch.

Krásný týden a nemoci pryč!!!!

Sylva a Ondrulík 21m a 14dní (zhruba :-)))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.05.05 22:32

Jsem prvnííí!!!

My dneska byli v ZOO a co myslíte nočník jsme vezli pod kočárkem a malá v poho, zahlásila, usedla v davu kolemdoucich, vyčůrala se ..šli jsme dál..bylo to super..

Já mám strach jít ven bez toho nočníku…nevím co by říkala na to, že jí zvednu nožky, stočím do klubíčka a čůrej…nevím jak tu polohu popsat, ale víte určo jak to myslím, jak na to reagovali vaše děti??
dobrou mizím spinkat papa Quatro

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 02.05.05 10:11

Quatro, Vojta tak čurat neumí, ani ve stoje. Na dovči se naučil sedět na záchodě díky tomu, že nebyl nočník.

Právě jsme dorazili od dr., V. má zánět zvukovodu a ruďocha v krku.
 Evka

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 02.05.05 11:50

Ahooooj,
tak my jsme se vrátili dneska ráno z víkendu u babičky. Malá se dospala ještě v autě, tak jsme pak byly venku na písku a teď spinká v postýlce.
Quatro, Karolínka začala s nočníkem minulý týden (přesně jak píšeš - bylo to ze dne na den) a poprvé ven jsme takto šli taky zrovna do zoo, a úplně v pohodě čůrala s nožkama zvednutýma (slyšela jsem, že tomu někdo říká „čůrání na holčičku“), vysvětlila jsem, že jdem zalít kytičky :-), sama jsem byla překvapená, jak to šlo, Karolínce ven dávám už jen ty plínky, co jsou jak kalhotky, takže v pohodě stáhnem a zase natáhmen, jak je potřeba a není s tím problém, doporučuji vyzkoušet, nebudeš sebou mít pořád nočník. Vlastně jeden problém jsem popisovala už v minulém deníčku, to když jsem jí stáhla punčocháčky a zapoměla nadzvednout šatičky a ty zůstaly pod zadečkem, tak si je počůrala :-). Karolínka už víc jak týden kaká jen do nočníku a čůrá z 90% taky tam, jen když je hodně do něčeho zabraná, nebo když spinká, tak se vyčůrá do plínky, ale za to se na ni nemůžu zlobit. Jo, vlastně ještě jedna humorná historka k tomuto tématu z víkendu, stala se mému manžílkovi, protože Kája chtěla kakat, ale byli venku na zahradě, tak zaujali pozici „na holčičku“ a šel bobek, jenže jak se manžílek rozlížel kolem sebe (volal na babičku, ať donese papír), tak mu bobek přistál na ponožce :-), ale zvládli to :-)
Ach jo, to je téma, co :-)

Sylvi uzdrav se, venku je tak krásně, tak už ty bacily vyžeň, držíme palce!
Ostatní marodi se taky koukejte uzdravit!

Eldo - co okna, jak jste to zvládli?

Holky, mějte se, jdu se učit na středeční zkoušku, dokud Kája spí.

Jitka, Karolínka (tento měsíc už bude mít 2 roky! To to letí), pupík (25.tt)

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 02.05.05 12:06

Zdravím po víkendu.
bylo dobře-slavily se sestřiny 18ctiny. plus výlet na Pálavu - teda výlet ani ne, spíš vycházka.

Okna - ticho po pěšině, ještě je nedělali, ale může to vypuknout každým dnem.

Eva je už asi v porodnici, že se dlouho neozývá. nebo mi něco ušlo?

Nočník - neustále zatvrzelé odmítání. Už ani ty panenky na něj nechodí a musí se balit do pampersek…

Kytky - včera mi vytrvale tvrdila, že mamka je tulipán. Ptala jsem se copak je to za kytičku (pozná tulipán a narcisek) a odpověděla neomylně MAMKA. takže jsem červený tulipán… Byl už mírně odkvetlý…

perlička : nechtěla jít, tak jsem ju dala do kočáru. to většinou bývá řev a protesty. Tentokrát si bez řečí sedla a povídá BUDEŠ SEDĚT V KOČÁRU.DĚLÁŠ KRAVINY, BUDEŠ DĚLAT HAČÍ…výraz „děláš kraviny“ ju naučil manžel. čekám jen, kdy k „děláš kraviny“ přidá „ty debile“, což velmi ochotně opakovala na sobotní oslavě poté, co strávila odpoledne s několika pubertáky.

elda+lída (dneska 22 měsíců)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.05.05 12:16

ahoj holky,
jen na skok…Jitko díky za rady, holky začaly chodit ve stejnou dobu na nočník to je náhoda…u nás je ten problém, že, když má Em plínu, třeba venku, tak nehlásí, zato, když jí nemá krásně řekne, takže jí ty trénovací kalhotky na venek nedávám, proto ten dotaz na „čůrání na holčičku“…

Plínu dávám jen na polední spaní a na noc, jinak lítá bez, dneska mi udělala 2 bobky na koberec, ale neva, plně jsem se jí nevěnovala, odskakovala jsem k plotně, takže je udělala mimo nočník.
Musím letět, nebo mi ten bus do práce ujede, mějte se a užívejte si krásného počasí..
 Quatro

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 02.05.05 12:32

Já jsem Káje řekla, že to jsou kalhotky a není to plínka, a musí si dávat pozro, takže v tom máme rozdíl :-) a tak hlásí, jak kdyby byla bez plínky, já bych jinak byla venku asi nervózní, že počůrá kalhoty a tak… pak ji táhnout domů mokrou nebo někde převlíkat, to se mi moc nechce :-)
a taky se jí docela často ptám, jestli nechce čůrat, nenechávám to zatím jen na ní, jinak se zabere do pozorování broučků a je nehoda :-)
Doma taky nechávám většinou bez plínky, nebo když nemá z venku počůraný ty trénovací kalhotky, tak je v nich… a o víkendu je měla celý den, protože tchýně by to asi nepřežila, kdyby se jí vyčůrala třeba na koberec…
Jinak pro uklidnění ostatních, tak je vidět, jak je to individuální, protože Em je o tři měsíce mladší než Karolínka a začaly obě zároveň, to znamená, že podle toho má Kája 3 měsíce zpoždění :-) ale ono to opravdu u každýho přijde jindy a až je ten pravý čas, tak to budou umět všichni :-)

Mějte se krásně a užívejte sluníčka!

Jitka

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 02.05.05 13:19

Ahojky,

konečně chvilka klidu k usednutí k PC. Jsme doma od soboty, ale na dnešní „polední pauzu“ jsem se moc těšila. Sice tady mám na žehlení ještě hromadu prádla, ta však počká.
Dovolená byla „bezva“. Takhle ukníkanou jsem ji ještě neprožila. Naštěstí jsme předvídali (ze zkušeností z minula) a zajistili si apartmán bez jídla s mikrovlnkou.
Bláhově jsem si myslela, že jako vždy cestování dlouhodobé kníkaní přeruší. To by ovšem nemohly růst zuby.
Naštěstí lety tam a zpět proběhly v pohodě, při cestě tam Vojtík dobrovolně vstával ve tři ráno, takže odpadl po usednutí do letadla už v 10h a při cestě zpátky jsem ho udržovala „při životě“ až do 16h a za odměnu spal 2,5h z 3hodinového letu:-)
Ve Španělsku bylo krásně, chodili jsme spát podle Vojtíka 20-6h, tak jsme se docela vyspala (až na to, že se v noci asi 15× budil), rád capkal (pokud měl dobrou náladu), párkrát se okoupal v bazénku, přemýšlel na co je písek:-) - doma zatím nechodíme, neb je to samé … (už máme písek vyměněný).
Jako obvykle tam honil kočičáky, miloval místní vlaky, nerad chodil do obchodu - jejda tam se po nás dívali, když na konci nákupu začal houkat nelibostí.
Taverny a restaurace jsme odepsali, žili jsme z mirovlnkových jídel, Vojta pro jistotu nejedl nic (nechtěl ani hranolky!!!). Už týden před tím než jsme odjeli, měl zvýšenou teplotu a nejedl (přičítala jsem to zubům), dá se říct, že žil z ředěných džusů, vody a půl litru mléka. Občas si dal koupenou zavařenou mrkev.
Tak jsme si tam žili. Po dlouhé době jsme konstatovali, že týdenní dovolená byla krátká, vždy nám to stačí k odpočinku, nyní by se hodila 10-denka. Co jsme chtěli vyřídit jsme nestihli.
Závěrem se pochlubím přírůstkem dvou zoubků, takže překročili polovinu, má jich 11! Hurááá.

Já si nyní užívám svého „umělého přechodu“, už mám 10 dní migrénu, stejně jako minule, zítra jdu na kontrolní UZV a od středy možná začnu stimulovat.

Mějte se Evka popíjející studené kafe a soplík Vojtík

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 02.05.05 13:32

Ahojky holky!
Ondráš spí, tak jsem na chvilku tady. Po ránu mi ještě nebylo nic moc, tak jsem poprosila kamošku, jestli by Ondru na Hvězdičky nevzala ona (stejně tam jde s Alenkou). Takže jsem si krásně užila 2,5 hodiny úplného klidu, bohužel pak jsem musela uvařit oběd a jít pro myšáka…ale i tak mi to pomohlo. Teď to tady dopíšu a šupajdím zas do postele. Ondra prý byl nejhodnější…no jako vždy, když je bez maminky.
JITKO - teda gratuluju k bezplínkovému úspěchu, uvidíš, že až se narodí mimi, tak už bude Karolínka stoprocentní :-). A co vaše noční spaní?
QUATRO - vy jste šikulky! Teda fakt závidím.
EVKO - Španělsko, jo? hm…závidím…my jsme si letos moře slibovali a houby houby, máme hypotéku…:-). Tu migrénu nezávidím, ale je to pro dobrou věc, tak ještě pár dní vydrž. Doufám, že se to všecko podaří napoprvé. Plánujete IVF nebo jenom IUI nebo tak?

Tak jo, ještě tady na něco mrknu a letím využít klídek.

Zatím se mějte

Sylva a Ondrášek

 
Anonymní  02.05.05 14:07

Ahojky Špuntíci!
Tak se hlásíme z Olomouce… čarodějnice byly super!!! Domů jsem s Julii přijela asi o půl desáté večer a kluci přespali u hostitelů..
Druhý den na mě při balení dýchla atmosféra letního cestování..už se taaak těším! Cestu z Prahy jsme zvládli naprosto v pohodě a teď si tu lebedíme, Julie je úžasná, Kryštík taky a je to tu jak v mateřské školce (má tu 2,5 a 1 letou sestřenici..)
Když jsme u těch dovolených (ooo, jak ráda vzpomínám na cestování po Španělsku, naposledy celekem náročně v pátém měsíci těhotenství s Kryštofem)… Vzhledem k tomu, že Juli je naprostá pohodářka, vyrazíme asi v červnu na Slovensko do Roháčů, jako každý rok…
A na konec září si plánujeme moře..to se ještě uvidí, ale vypadá to nadějně..Myslím, že Kryštík by byl nadšenej…

Holkám, co chodí na nočníky, GRATULUJI!!!!

Kryštof to dnes taky zvládl do záchoda a zase hrozně řešil, kam ten bobík odplul…

Všem marodům, už se uzdravte!!!! venku je úplný léto!!

Tak se zatím mějte, já jdu stihnout ještě kafíčko…

Theo, Kryštof (za chvíli 20měsíců), Julie 24dní

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 02.05.05 14:18

Theo, zdravím Tě od nás:-) Tak to jsme byli ve Španělsku asi stejně (01/03), bohužel jsme necestovali, neb mi Vojta stále utlačoval močák.

Sylvo - jdem do IVF.

Evka a zatím klidně spící po x-dnech Vojtík

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 02.05.05 14:36

oprava 04/03

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.05.05 14:41

Ahojky,

to se nam teda udelalo leto…ale ve stredu ma byt zas hnusne :(.
My jsme dneska byly na obrne, uz doma jsem Ive rikala, ze dostane od pani sirup. Tak hrde vkracela do ordinace se lzickou v ruce, spolkla sirup a jeste rikala nam :). Tentokrat aspon na celou cekarnu nepokrikovala ham ham…
Pak jsme to jeste vzaly pres lekarnu, Iva tam vesele pobihala a vytahovala letaky, tak jsem ji radsi vzala, at jim to tam nerozebere vsechno - no to byl rev. Navic jsem se rozhodla platit kartou, ale nejak jim to nejelo…no byly jsme tam dost dlouho a Iva se vztekala neskutecne.
Cestou domu vyhazovala z kocaru travu a jine smeti se slovy TAVA HOP BODEL - ano, to je nase nove slovo. Snazila jsem se ji presvedcit, ze se rika neporadek, ale byla ochotna pouzivat nanejvys binec :).
O vikendu jsme si docela uzivali - v sobotu zoo a v nedeli Marianske udoli. Zoo bylo super, Ive se tam moc libilo, zvirata delila na TULEN, KA (dracek) a YBA (jojo, uz nerika rybe jen BA, pridala pismenko :)). Dost jsem zirala, co vsechno bylo tulen - holt mame doma jen ty plysove a tem se podoba kdeco :). A pak jeste komentovala, co zviratka delaji - HAJI, HAM, KOUKA :). No jo, musime tam nekdy znova. A ryby teda bezkonkurence vedly. Vubec cely ten tropicky pavilon se ji libil asi nejvic. Tygra se hrozne bala, pze v te nove expozici se prochazi jen tak za sklem a kdyz sel smerem k ni…no ani se ji nedivim.
Spani se nam dost zhorsilo, pricitam to klubajicim se dolnim petkam (na neco to svest musim, ze :D). Vecer usina tak 1.5h (vcera usla v 10) a to spi odpol max do 4 a snazim se, aby pres den mela dost pohybu. Ovsem nejhorsi je usinani po obede. Dneska jsem litala pul hodky po sidlisti s kocarem a furt nic. Pak uz me to vedro zmahalo, tak jsem zajela domu, ze teda bude spat v postylce - no trvalo to skoro hodinu nez usla. A to se dneska vzbudila v 5 a po hodine jeste na hodku usla, takze nic moc. Jak uspavate odpol vy? Mi se obcas povede ji polozit do postylky, lehnout si vedle a tak do pu hodky vytuhne. A nekdy proste ne. To ji musim vetsinou z postylky vytahnout a obejmout, coz se ji tezce nelibi. Tak ja nevim, fakt me to nebavi. A ten spanek zjevne potrebuje, pze pak je stavu spat klidne i 3h. Tak napiste, jak to funguje u vas. A nerikejte, ze ji mam budit v 5 rano, aby pak byla unavena :).
Dneska odpol se chystame na kolotoce, asi zkusime labute a jeste je tam takovy maly vlacek, to by se Ive mohlo libit.
Jinak mame tento tyden dost napilno - ut a ct plavani, ve stredu kontrola na rehabce a mozna nejaky ten srazik?, v patek snad nic - vlastne jo, prijedou nasi. O vikendu taky navsteva, no aspon se nebudem nudit :).

Na obed dneska byla zeleninova polivka (brambor, kedlub, mrkev,hrasek) zahustena vlockama. Vcera jsme meli pstruha, Iva mi ho pulku snedla, asi budem muset zacit kupovat 3.

Gratulujem vsem nocnikarum :).

THEO - Rohace s mrnousem, teda vy jste fakt akcni, zavidim :).

EVKO - drzime palce, at se Vojta brzo uzdravi.

Pavlina a Iva

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.05.05 16:19

Ahoj holky,
už jsme doma z porodnice, tak vás hned jdu krátce poinformovat :-). František se narodil už ve čtvrtek. Odpoledne (asi od čtyř) mi nějak nebylo úplně dobře, pobolívalo mě břicho. Kolem šesté začalo být pobolívání jen občasné, každých 5-10 minut, v sedum jsem volala sanitku a ve čtvrt na jedenáct už byl na světě. Takže porod byl celkem rychlý, bez problémů. Jen těsně před tlačením na mě chtěla sestřička něco nastříkat, na můj dotaz řekla, že to je dezinfekce a že to bude chvíli štípat. Pak ještě dodala něco o dezinfekci prsou, doteď mi není jasné, jestli mi na ně vážně chtěla před kojením tu dezinfekci taky nastříkat. Dezinfekci jsem odmítla, doktor z toho naštěstí nedělal problém. Bohužel jsem se nevyhla nástřihu, ale není šikmo jako minule, takže to tolik nebolí a snad by se měl rychleji hojit.

Ale byla jsem unavená. První dobu porodní jsem prozívala ;-). Příště chci rodit dopoledne ;-).

Frantík zatím docela dost spí, ačkoli zdaleka ne pořád. V noci bohužel nevydrží dlouho v kuse, protože ho trápí větříky. Kojíme často, obvykle trochu, pak přestávka a za chvíli chce znova. Kájovi se zatím brácha líbí, kouká na něj a říká „brácha", nebo si ho moc nevšímá. Manžel má dovolenou, jsem zvědavá hlavně, jak to budu zvládat se spaním, až se vrátí do práce.

Zdá se mi, že máme nějak velký věkový rozdíl mezi dětmi. Kája je prostě vedle bráchy už úplně velký kluk ;-).

Rozdíly oproti prvnímu porodu: Zavinování dělohy bolelo, ale dalo se to vydržet, jen je to nepříjemné. Kojení nám jde líp než minule, už víc vím, jak na to. Na po porodu mi sice Frantu dali do půl hodiny, ale sestřička na kojení prý přijde, až si dopíše nějaké papíry. Tak jsme prostě kojili bez ní, to bych poprvé nemohla. A měla jsem v porodnici úplně žluté mlíko :-), s Kájou jsem ho měla celou dobu jen lehce nažloutlé.

Minule jsem rodila v Krči, teď na Bulovce. Je to celkem podobné, v Krči jsou lepší na kojení, na Bulovce měli čistější toalety. Jen by mě zajímalo, jestli někde v Praze je porodnice, kde by člověka nebudili kvůli měření teploty (dneska jsem kvůli tomu byla vzbuzena o půl šesté).

Poporodní deprese tentokrát zatím žádná. Minule jsem sice taky neměla přímo depresi, ale smutné nálady trochu jo, měla jsem obavy, jak co budu dělat. Teď si říkám, že už všechno vím a tak jsem jen nadšená ;-).

Franta je nádherný špuntík, jsem móc ráda, že ho máme, rozhodně všem další mimčo doporučuji. Alespoň teď, až to nebudu zvládat a začnu vám to rozmlouvat ;-).

Eva, Kája a František

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 02.05.05 16:40

Ahoj Quatro, nic si z toho nedělej, mě Kamča sice začala chodit na nočník už loni v létě, ale taky jsme ho museli nosit pod kočárem do vánoc, protože se neuměla vyčůrat nebo vykakat venku. Pak to bylo v pohodě, ale teď ho na delší akce musíme brát taky, protože pro změnu asi měsíc odmítá kakat jinam než na nočník nebo záchod. Jestli je to teprve novinka, že jste bez plen, tak chvíili počkej a časem se domluvíte. Nejlepší tréning je v lese, kde se prvně vyčůrá maminka a potom dcerka:)))))))))) Tak to aspoň fungovalo u nás.
Bludička + Kamča + ? 9tt

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 02.05.05 16:41

Evi,
gratulujeme! To je nádhera! Přejeme Františkovi všechno nejlepší do života a ať to hezky zvládáte.
Holky já se na ten můj porod v srpnu začínám těšit :-)

Jitka, Karolínka a pupík

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 02.05.05 18:37

Ty jo:-) Velké gratulace!!!
Evka a Vojta

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 02.05.05 19:48

Tak dneska zase já :-)
A toto je speciálně pro Pavlinu s Ivou :-))
Odpoledne jsme byly s Kájou na písku ještě s jednou sousedkou a pak jsme šly procházkou domů, Karolínka s Martínkem se pořádně vyblbli…
Pak jsme potkali ještě jednu sousedku z ulice (má chlapečka jménem Ondra) a ona šla ještě s jednou sympatickou maminkou a ta měla sebou holčičku, a že byli dneska tady v Líšni na kolotoči, už jsme je společně několikrát potkali, ale většinou už se spěchá domů, tak jsme se nikdy víc nebavily, dneska se pospíchalo na večerníček :-) … no Pavli, nepřipomíná Ti to nic?
Jak jste poodjely s kočárem, tak jsem si všimla, že Petra volá na Ondru, tak zamávej tetě Pavle a Ivě …tak mě nějak napadlo, co když jste to vy a když mi ještě Peťa řekla Tvoje příjmení :-) jj, Brno je malý a Líšeň ještě menší…

Jinak holky, srazík ve středu zase nestihnu, ale kdyby náhodou byl ve čtvrtek nebo v pátek .....

Letím uspat Karolínku přeji krásný večer

zatím ahoj Jitka ;-)

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 02.05.05 20:10

Evi, Kájo a Fratíku!!!!

Moc moc moc vám všem gratulujeme, přejeme hodně štěstíčka a hlavně zdraví a klidné sžívání se dohromady jako velká rodina :-))))

Sylva a Ondráš

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.05.05 20:47

Tyjo, no fakt :)))). Tak to me nikdy nenapadlo. ja mela totiz pocit, nevim proc, ze bydlis nekde v Reckovicich…

P.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 02.05.05 21:15

:-))))))))))))) no my jsme se do Líšně přistěhovali ani ne před rokem :-)))) ale v Řečkovicích jsem stejně nikdy nebydlela ;-)
Tak třeba se zase někdy potkáme ;-)
 J.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 02.05.05 21:17

ahojky,
já jsem si zase myslela, že bydlíš na Lesné…to jsou zmatky, co? :D
 Sylva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.05.05 21:26

Moc gratulujeme a prejeme, at jste cela rodinka v pohode :).

Pavlina a Iva

 
Anonymní  02.05.05 22:00

Ahoj Evi,
tak jste to zvládli skvěle!! Moc gratululuji!!!
Užívejte si ty prchavé okamžiky!! Ať jste všichni v pohodě a zdraví a jsem ráda, že jsi taky tak nadšená jako já!!!

Theo a spol.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.05.05 23:03

Ahoj holky,
já jsem dneska příšerně unavenáá, myslela jsme, že se nedočkám konce směny..a té práce..jak na kostele.

V prvé ředě VELIKÁÁÁ GRATULACE Evě k Fratniškovi..jste šikulky…

Jitko-ten začátek chození na nočník je táák moc individuální..já jsem navíc dost pohodlná matka a o nějakém pravidelném vysazování na nočník nemůže být ani řeč, občas jsem jí nechala lítat bez plíny, ale říkala jsem si, že léto to jistí, a že se to v létě naučí, o to je milejší, že se to naučila tak nějak sama…já se Ti jí ani neptám jestli nechce eee, protože, když jsem to pár krát udělala tak řekla vztekle NÉ, takže to nechávám plně na ní..ona to eee řekne jen tak mezi svým brebentětím a buď si hraje dál, nebo si hned sedá sama na nočník.
Jste moc šikovné, že Ti Kájka rozumí, že ty trénovací kalhotky nejsou na čůrání, já to zatím riskuju a ven jí beru bez, dneska zvládla očkování proti obrně a cestu nazpět a čůrala až doma..

Všem se omlouvám za nočníkový román, ale je to fakt novinka č.1..dneska se mě v práci šéf ptal co nového a já samozřejmě:„dcera chodí na nočník“…no koukal na mě…

Sylvi..to je paráda být chvilku bez Ondry..hlavně v případě, že je člověk nemocný, držím palce ať se brzo uzdravíš.

Evko upřímně závidím dovolenou ve Španělsku..aaaa..já se snad toho moře nedočkám. Ještě jsem u něj nikdy nebyla.
Já prostě nevím, my se z těch dluhů asi nevyhrabem, poslední dobou si fakt říkám, že to druhé mimi asi odložíme a já se vrátím na plný úvazek do práce..

Pavli jak tak čtu, tak ZOO mělo u vás úspěch, my jak byli včera, malou zvířata moc nezajímala..spíš to, že může pobíhat, průlizky, pískoviště, ale i tak to bylo moc fajn

Eldo ty hlášky malé nemají chybu, chi
no nic už bych měla jít do hajan
papa Quatro

 
Anonymní  03.05.05 09:32

Moc blahopřejeme k Františkovi a přejeme všem spoustu zdraví a pohody. Je krásné číst jak to všichni suprově zvládáte! Olča a Matýsek

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 03.05.05 09:49

Ahoj holky!!!!
Evi, moc gratuluji k Františkovi, přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojených chvil!!!
Evko - my měli ukníkané loni chorvatsko, takže asi tuším,jak jste se měli :) Klára tenkrát nic nejedla a dojela se dvěma stoličkama…Ale i tak, dovolená je dovolená, tu nic nenahradí :)))
Quatro - taky gratuluji!!! Je to fakt super, doufám, že u nás to bude mít podobný průběh a snad to přijde brzy!
Eldo - Lidka je fakt ukecaná :) „kraviny“ u nás používáme taky dost často…
Dnes se cítím hrozně slabá, doufám,že se mi nemoc nevrací :( Odpoledne jdu k mudr, tak uvidím, hrozně ráda bych zítra přišla na srazík…Bude vlastně nebo nebude???
Včera jsme koupili asi pět lízátek, manžel jedno ochutnal a říká: „to je hnus“.. No a dnes Klára jedno našla, rozbalila a říká: „to je nus!“
Ach jo, budu muset končit, Klarča má problém s papučkama, dost se vzteká, že nejde zapnout pásek…
papa
Tereza a Klárka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.05.05 11:33

ahoj,
my máme „božsky“ukňourané dopoledne, tipuju to jako reakci na včerejší očkování.
Z písku jsem museli po půl hodině domů, protože byla protivná jak pytel blech…

Terko já jsme příšerně utahaná, včera v práci jsem myslela, že nedožiju konce a dneska při myšlence, že mám jít zase pracovat se mi dělá tuze nedobře.

No nic budu končit a budu se snažit přesvědčit sama sebe, že strávené odpoledne v práci je to nejlepší řešení..
 Quatro

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 03.05.05 12:47

Ahojky všem,

zdravíme všechny s dobrou náladou i kníkací:-). Opět si dávám kafe na mou přechodovou migrénu a přemítám, zda-li mám odvahu otevřít si krabičku s injekcemi na stimulaci a přečíst si návod na použití, abych byla zítra řádně poučena. Bojím,bojím.

Vojtík si od soboty hraje s hračkami tak, že je skládá do řady, pak posune jedno auto o pět centimetrů a následuje posun všech autíček:-) Dobrá každá chvilka oddechu. Jen u toho musím asistovat v místnosti.

Chválí Em a Karolínku za chození bez plínek, u nás jsme na tom stále stejně, nahatý se vyčurá, někdy v plínce zahlásí. Však má čas. Navíc ty stálé problémy se zuby, jde vidět, že je pravda - dítko jde vývojově o kousek zpět.

Čekám, kdy nám doma táta zprovozní na PC DVD, že bych pořídila malému nějakou pohádku, mno, možná to letos bude.

Zatím se mějte
Evka a Vojta

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 03.05.05 13:04

…jsem tu zas, další zub se narodil:-) Nějak to jde rychle, pátý za tři týdny. Evka

 
Anonymní  03.05.05 13:13

Ahoj Evi,
ve Španělsku jsem byla opravdu ve stejnou chvíli (začátek května a pak asi 18dní).procestovali jsme východní pobřeží, jih, Gibraltar a pak středozemí zpět do Barcelony..bylo to úža, ale moooc míst na tak krátký termín (byl dlouhý, ale program byl opravdu nabitý..)..
Gratuluji k zubům,
teď jdu na kafe, komentáře pak, doufám, pročtu..

Hezký slunečný den
Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 03.05.05 13:25

Ahoooj!
Já kafe nepiju (zcela vyjímečně leda :-)), tak tady sedím aspoň s oplatkama…ale zase je určitě zbodnu celý :-)
nemoc se zdá, že ustoupila, sice ještě soplíkuju, ale je mi nesrovnatelně…takže dopoledne tu byla Evka s Ájou, my jsme kecaly, dětičky dělaly bordel…nejlepší bylo nastupovat a vystupovat do golfáče a vozit se po bytě…Alenka v poho, ale Ondra na ty rukojeti dosáhne dost blbě…sranda. Pak vzala Evka děti na písek (je fakt nejhodnější, na to, že za necelé dva měsíce rodí…ještěže máme ty golfky :-))), já si na chvilku lehla, pak rychle oběd - těstoviny, kuřecí maso, hrášek a jogurt…mňam…pak očistit pískomila…prý tam s ním jeden strejda řádil jak malej, takže Ondráš byl vyřízenej a písčitej…a teď už spí…uf…
Krom toho jsem se ráno hecla a vysvlíkla peřiny a hodila to do pračky…ať zničím všecky bacily…a tak mi padl zrak na Ondrův mantinel u postýlky…no přiznám se…sice byl jednou dole, ale pračku neviděl. Takže jsem ho vyprala…už ho tam má zpět, je tam tak teplo, že už uschnul…ale nechápu, on se snad srazil!!!na šířku, resp. na výšku! nebo zbobtnal ten molitan nebo nevím…vím, že látku jsem před ušitím srazila, takže ta by se už srážet neměla…no nějak jsem to pomocí žehličky splácla a asi to někdy (asi až pro druhý dítko, pochybuju, že dřív bych se dokopala) rozpárnu a vevnitř trošku ostřihnu…Blbý je, že te budu muset asi tu ložnici potažmo celý byt taky vyssát…protože všude je takovej svinčík, jak jsem ležela a nikdo tu neuklízel, že dát do toho čistý povlečení…chjo…zas tak úplně úžasně mi teda ještě není…no kdo chce kam.
EVKO - teda tolik zubů, gratulujem!!! Už je Vojtovi líp? A tu krabičku klíďo otevři, stejnak tomu neunikneš…ale víš sama, že to není taková hrůza, jak to vypadá…
QUATRO - teda ty jsi fakt nezmar…pořád pracuješ a pracuješ…pak nemáš být unavená :-))). Musíš si trošku tu Dovolenou mateřskou :-)) užít! A Em je fakt šikulka, závidím.

Tak kafařkám dobrou chuť a jinak pište!

Sylva a pískomil Ondrášek

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.05.05 17:58

Ahojky,

tak jsem nevychovne pustila Ive krtka, abych si aspon precetla, co noveho. My jsme dneska byly skoro cely den pryc - po desate jsme vyrazily na bazen, pak obed s tatou, prulez mestem, prochazka domu spojena s trhanim kyticek a travy a hledanim berusek a nakonec jeste skluzavka na mistnim piskovisti. Uff, no mam toho dost :). Na bazene se Ive podarilo spadnout na zada - uklouzla na dlazdickach a prastila se do hlavy :(. Chvili rvala, ale v bazene uz byla vesela, tak snad to bude dobry, musi.
Iva zacala sklonovat, je to docela sranda, pouziva treba mami, mamo, mame, mamou - kdyz mi neco podava, rika MAME, je to taaaaaaak pekne :).
Dneska jsem premyslela, jak budu resit v takovych vedrech jidlo na vylety. Vetsinou jsem uvarila a vzala do krabicky, ale v tom teple se docela bojim, at se nezkazi. Dneska jsem na bazen radsi brala sklenicku, ale moc casto to delat nechci. Mate nejake tipy? Sem s nima :). Jo a jeste cekam tipy na ten golfac. ZDENIKu, ten tvuj byl dobry :D, Iva by to urcite ocenila, ale ja nee :D.
Tak jo, koncim, krtku uz bylo dost, mejte se :).

Pavlina a Iva

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.05.05 20:25

Ahojky holky,

EVI a FRANTIŠKU! MOC A MOC GRATULUJEME! A VŠECHNO NEJ NEJ NEJ DO ŽIVOTA!!!

tak se hlásíme! já nebyla na emiminu dobře od patku…tak nevím zda si mam gratulovat k tomu, že jsem vydržela…;-)) jenže ono to ani jinak nešlo…v sobotu jsem odjela do Karlových Varů a vrátila se v neděli večer (výletně - oplatky nic moc, prameny moc teplý, počasí super, nálada úžasná, pozor! v neděli a ještě k tomu ve svátek si ráno kolem 8.00 nedá v centru Varů dát kafe..mají zavřeno..krom nějakého nonstopu pro sázkáře..lázeňské město..;-) docela jsem čučela) a vrátila se v neděli večer a zjistila celá natěšená, že nám nejede net…a ten se zprovoznil až dneska odpoledne......

no a co zatím holky, když si máma užívá…tak babi se ustrnula nad M. (který byl opět v pohotovosti) a vzala si s dědou holky na chatu…to bylo úžasné…prý…no i dle fotek..holky jsou prý rozený chatařky, už se těším na tábor ;-)))))) to mi připomíná kde jste koupili pláštěnku..já viděla kdesi ale byly strašně dlouhééééé!

no včera se mi v tom krásným počásku nechtělo na spinny ufff to bych asi umřela…tak jsem se chvíli slunila…asi 15 min..dýl se to nedalo vydržet…;-))) dneska bylo na padnutí ale zvládly jsme s holkama očkování…já holkám navykládala že jim paní dr dá vitamín Maťka pak uzmula lžičku a ještě dolízala zbytek ;-))))))

Quatro - tak holky čůrají venku na trávu naprosto super..líbí se jim to, normálka to vyzkoušej…a bobkovací už jsme měli taky (asi jak jsou v tom klubíčku…;-))) a to jsem se sama nasmála…ještě sebou vzít pytlík jako když se venčí pes ;-))))))))))))))))))))

taky jsem chtěla pokročit a zkusit holky nechat spát po obědě bez plínek tak jsem naaranžovala pod prostěradla nepročůrávací podložky…hmmmm tak od te doby ještě po obědě nespaly v té postýlce…ale na našich usnuly bez plínek a v pohodě…takže se do toho pustím…v autě jsem už taky prubli jet bez plínek.....

no jsem ukecánek nevykecánek…ale dneska toho nechám…ty hory prádla netknutého už víc než…dlouho..;-))))

Sylvi -se uzdrav!!!

a nedáme srazík ve čt? když může i Jitka…

Jitko, Pavli - teda brno je fakt pidi…;-))))

Theo - teda ty jsi přímo reklama na plození dětí..taková pohodička co z vás čiší…a Eva to bude mít asi podobné…

pa

Zdenik a M+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 03.05.05 23:15

Ahojky,
já už jsem si říkala, co s tebou je…a on výlet…hm a sama bez manžela, bez dětí…hm…zavidím…

Jsem pro sraz ve čtvrtek, to už bych snad mohla být v poho. Zítra ale ještě zůstáváme v okolí domova :-))

Zatím pa
Sylva

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 04.05.05 08:28

ahoj holky,
to by bylo super, kdyby byl srazík ve čtvrtek, dneska nám to opravdu nevychází, ale zítra můžem :-)

Dneska se nebudu moc rozepisovat, odpoledne jdu na zkoušku, tak mi držte palce (bojim, bojim). Doufám, že Kája bude dopoledne hodná a nechá mě aspoň trochu se ještě učit.

Tak se mějte krásně

Jitka a spol.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 04.05.05 12:22

no, právě mi zmizel sáhlodlouhý komentář, takže jen krátce…

Františkovi přeju do života samá pozitiva a štěstíčko.

Dnes jsem dobrala antikoncepci a po blíže neurčené pause jdem do toho. Reklama na plodění dětí od Theo a Evy je silně pracovně demoralizující. Jak to tak vidím v práci, tak jediný smysluplně strávený čas je s Lídou - tam se vložené investice a čas viditelně vrací v podobě pokroků. Takže bych to předběžně viděla na září-aby byl aspon ten tříletý rozdíl, ale není vyloučeno, že se do toho dáme dřív. podle toho, jak moc mě bude nebavit práce :-)))

elda+lída

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 04.05.05 12:46

Ahojky holky!
Kdepak jste všechny? My doma :-))), Ondra chrní na verandě a já se taky chystám.
Protože nám tady tatínek nechal pustou a prázdnou ledničku, tak jsem musela na oběd dloooouho přemýšlet…nakonec jsme měli kuřecí rizoto s hráškem a zdá se, že Ondra vzal rýži konečně na milost! A k tomu ještě přišel na chuť okurkám (nakládačkám)!!!! Ty ještě před 14 dny totálně odmítal. Dneska se ale mohl umlátit…a krásně říká KOKUKA…je vidět, že když něco chce :-))))
ELDO - tak to na tom budem podobně…já chci začít v říjnu, v listopadu…prostě ty tři roky bych tu pauzu taky měla ráda…a taky chci napřed přestat kojit, že…a aspoň ty dejme tomu tři měsíce nebýt těhotná a nekojit :-))))

No nic, mějte se a pište!!!

Co ten zítřek?

Sylva a Ondráš

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 04.05.05 13:55

Ahojky,
tak mám za sebou první bodanec:-) Nejhorší bylo prostudovat ten postup. Jen jsem si říkala, nechám si to na poledne, kdy Vojtík spí, hmmm, usnul před deseti minutami. To bylo. Zvládla jsem to i za špuntíkovi asistence, jen jsem ho přivázala do kočárku.

Vojtík se rozhodl bojkotovat uzdravení.Od pondělka nepozřel pevnou stravu, dnes začal blinkat i mlíko, takže utrum.

Zdeniku - tedy takový výlet:-) Řekla bych, že závidím, ale nemůžu, když jsme v sobotu dojeli z dovolené:-)

Evka a Vojta

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.05.05 14:20

Ahojky,

teda to je dneska uprseno, bleee. Dopol jsme byly na kontrole na rehabce, vsechno v poradku, nove poznatky:

  • kvalitni botky se maji kupovat az do 5ti let, pochopila jsem, ze do te doby se da jeste ovlivnit, at neni plocha noha, pak uz v podstate moc nee
  • do 2 let boty bez klenby, od 2 let uz by botky mely mit naznak klenby, pze i u spuntiku uz se klenba tvori
  • jinak znama klasika - pevny opatek, pruzna podrazka
  • venku v lete co nejvic naboso, doma naboso nee, idealni jsou sandalky (ale zase na cviceni mi tvrdili, ze i doma naboso, takze optimalni je asi to prostridat :))
  • na odrazedle bosky :D

Zitrejsi sraz nevidim moc realne, dopol mame plavani a odpol musim nutne uklizet, pze v patek cekame navstevu. Navic vecer fr…tak my asi tentokrat vynechame :).

EVKO - drzime palecky, at se brzo zadari :)

JITKO - zkouska bude v pohode, neboj :)

ZDENIKU - teda ty si uzivas :))). Ve Varech jsem byla naposled tusim na zakladce, ale v lete se tam asi taky podivame.

Zatim pa
Pavlina a spici Iva

 
Anonymní  04.05.05 15:43

Ahoj,
mám chvíli volno..Juli spí a Kryštíka si vzala ségra, jeli se podívat na vláčky ..
Kryštof má krásně nateklou pusu, v rozběhu narazil na kouli od teréního auta, krve bylo celkem dost, ale křik za chvíli pominul. Nic dramatického.

Předevčírem jsme opíkali na zahradě, děti byly jak utržený ze řetězu, nakonec je zkrotila moje máma a dokonce asi v pětiminutovém klidu snědly, co měly..no, je to sranda..

Pavli - na boso na odrážedle bych si fakt netroufla, Kryštof jezdí jako blázen, to radil někdo, kdo nemá děti??

Eldo - jsem zvědavá, kdy se Vám to podaří, takový ležérní přístup jsem měla taky a zadařilo se ihned :-)))

Zdeni - ty ses dala na výletování?? Však si to zasloužíš:-))

Nevím proč se mi nenačetly fotky do galerky, zkusím to znovu..

Zatím se mějte
Theo

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 04.05.05 16:16

ahoj holky,
tak jsem konečně schopná něco napsat..Včera jsem zkolabovala u Mudr, jednu výhodu to mělo - předběhla jsem se…Bylo mi řečeno, že mám vysoký tlak a to,že je mi špatně od žaludku,za to můžou antibiotika,co jsem brala minulý týden. Ach jo, nakonec se z toho vyklubala střevní chřipka, včera jsem jen ležela…Chudák Klára, minulý týden angína, teď zase dva dny doma :(( Začíná nám to lézt na mozek.
Evko - kolik injekcí si musíš píchnout?
Theo - moc závidím buřtíky a hodné dětičky, my měli naplánovanou na víkend chatu,ale asi mě klepne, protože má být škaredě, to tam zmrznem :(
Zdeni - pláštěnku jsem koupila na České v MIMI obchodě nebo jak se to jmenuje…stála 198 Kč,ale viděla jsem v malém obchůdku u nás o něco levnější. Problém je s velikostma, všude tvrdili,že už zboží nebude,tak jsem vzala číslo 106. ale není špatná, jen se musí ohrnout trochu rukávy…
holky, mějte se
Tereza a Klárka

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 04.05.05 18:19

Ahojky,
mám pár minut, tak nabírám sílu.
Vojtík má zase nějaké mamináčové období, kdy s ním musím být stále, dokonce nemůžu jít pomalu ani na WC. Všude mne tahá za ruku, venku taky, sám nechce běhat. Snad ho to zase přejde.

Žasnu - v pondělí V. našel odsávačku a dobrovolně ve formě hry odsáváme soplíky. Sám si donese kapky do uší a lehne si, že je chce nakapat.

Terko - po osmé injekci půjdu na kontrolu a pak dle aktuální situace. Při prvním IVF jsem měla injekcí 12, ty mi píchali na gyndě.

Evka a Vojta mamináč

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.05.05 18:22

No ja jsem taky zirala :). Chtela jsem po nasi rhb dr, at mi v podstate schvali treba botasky nebo tenisky na odrazedlo - ty kozene botky se prece jen dost nici - a ona na me vybalila tohle :). Tak jsem si z toho vybrala, ze na odrazedle doma bude jezdit bosky, venku si to taky nedokazu predstavit :D.

P.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.05.05 20:26

Ahojky holky,
tak ufff déšť jsme ustály…jen co přestalo dopoledne tak jsme se utíkaly podívat s holkama na hájenku na kozy..;-))) jen jsem zapomněla vzít nějakou mlsku tak holky stály u brány a Janka hlásí na smutné kozy a kozle: NEMÁME......cestou zpátky jsme pozorovaly šneky…to byla paráda, jen žížala je prý KAEDÁ =škaredá…no ten jeden vzorek žížalí populace co jsme našli byl mírně jetý..nebo čerstvě zajetý…;-)))))

holčiny krásně spaly skoro 2 hod…a konečně v postýlkách a bez plínek…výsledek: sucho!! jen mi asi skončilo to, že jsem holky, když měly náladu a vydržely si povídat a něco lumpačit v postýlkách, nebrala, nechodila k nim až se ozvalo MAMA, nebo LULU…no jenže ted by bylo: vytšuaná ;-)))))) ne vždy se zadařilo volání LULU ;-)))))

tak co ta lesná? holky nesbírejte choroby a šupky hupky! TERKO! to je normální sabotage ;-)))))) hlavně at jsi brzo fit…vždyť vám Klárka z domova udělá kůlničku na dříví…

co Sylvi, Jitko..vyrazíte? já bych jako šla..ale nevim jestli se přemluvim, když bude velky slejvák..no snad jo…když půjdete…

Evko - teda jaký to je ty píchance..já si to nedovedu představit..samotný to píchání..i když v 16ti nebo v 15ti jsem si rvala druhou dírku do ucha špendlíkem..jehla byla moc tlustá ;-)))) teda to je nechutnost..ted uz mám o sebe větší strach ;-)))) ale hlavně atvšechno proběhne jak má, že?

Eldo - tak dojezeno, ty jo toto uteklo co?…holky vy se tu krásně začnete snažit a já začnu ještě víc toužit po malém, lehkém, úzkém kočárku a v něm spinkající brouček či beruška…sama ;-)))))))) no i když nevím jestli by jí nebylo smutno a už mám natrénováno a…dvojčata jsou príííma ;-))))))))))

Pavlino - holky doma na odrážedle jezdí jak kdy, většinou v bačkorách…ale zase někdy je nestihnu odchytit tak lítají celý den bosky..i na odrážedle ale to každou chvíli hlásí: PAEC,NOA..AU, BOLÍ ;-)))))

Sylvo - tak my máme doma okurkový obě holky…Maťa jede po všem…co jen okurku připomíná ;-)))) to mají po mě…mám jen co tu píšu takovou chut..jenže já jsem fakt děsná já tu omniovku spucuju sama a za večer…co na to kyselý říká má pleť…škoda mluvit ;-)))))

Theo - buřty, to jste se Sylvou domluvily a necháte mě tu v klidu vyslintat ;-))))))

no a já už toho nějak nechám, už toho mám dost..

jo a máte doma taky takový papoušky?..holky opakujou každý poslední slovo co u nás slyší…někdy je to na brnění hlavy ;-))))))))

ne fakt už končím…

Zdenik a M+J

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.05.05 21:30

Ahoj..

tak Kryštof odmítá večer spát, vždy usnul v osm a teď to táhne do devíti s tím, že dělá kraviny…vstávání v šest nejpozději už mi tolik nevadí..no jo, co se dá dělat..

Zdeni - my máme doma zase kolovrátek..Nejvíce otázek má Kryštof u jídla a před usnutím.. Kde je děda? Kde je babi? Kde je táta? V páci (práci)? Kde je Ája? Co to je?? atd..
po zodpovězení všech otázek se jede znovu..

No naši si tady udělali buřty s cibulí, ty já nemůžu, Julinka by asi měla připomínky…Není to provokace??

Tak já končím.. Hezký večer..
Theo

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.05.05 21:46

Ahoj Pavli,

Budeš se divit, ale bosky na odrážedle na betonu projezdila Verunka celé loňské léto. Lépe řečeno nahá a bosá. Vždycky to pustila z kopečka a pak prudkým dupnutím oběma nohama naráz brzdila. Běhal nám z toho všem mráz po zádech, ale slečna byla naprosto spokojená. Mám ji tak i vyfocenou.
Takže se toho nebojte, děti si stejně nakonec vyberou, co jim nejvíc hoví. Když se to Ivce nebude líbit, stejně ti tak jezdit nebude. :-))))

Ostrým jezdcům zdar
Jana od Filutů

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 04.05.05 22:45

Ahojky holky,
tak nám odpoledne až do teď nejel internet :-(
Proto jsem se dřív neozvala. Zkoušku jsem absolvovala, ale výsledky ještě nemám a dojem taky ne, protože co jsem se bavila s ostatníma, tak tam každý napsal něco jiného, tak nevíme, kdo to má správně :-)

Zdeniku (i ostatní) - zítra ráda přijdu do BC! Nakonec jsem se domluvila s Maťou a ráno jedem s Karolínkou k nim (bydlí kousek od BC), tak se tam asi vypravíme společně, je to asi poslední možnost, kdy má dvojčátka „v praktickém balení“, tak to musíme využít :-)
Od kolika tam kdo plánujete být?

Uff, jdu spát, tak si případné reakce přečtu zítra :-) motají se mi prsty po klávesnici únavou, tak dobrou noc

Jitka + Kája + cvrček

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.05.05 06:27

jedu na deset…jdeto?
a na Maťu se jasně těším, vždyť to má už za par!
 z.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 05.05.05 07:57

My přijdem asi trošku později, ona Kája v noci zase nespala a usnula mi o půl osmé, před tím byla strašně protivná, tak ji nechám asi dospat.
Ale určitě dorazíme! Už se mooooc těšíme!

J.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.05.05 08:19

Ahojky!
My dorazíme…jak se vymotáme…takže deset plus…
 Sylva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »