ŠPUNTÍCI 60. - S+O - dovolená :-)

Rodičovství

Ahooooooooooj Špuntíci a zbytek emimina!!! Deníček se tak trošku i mou vinou nějak propadl, takže se kaju a jdu něco sesmolit.

Včera jsme dorazili z chaty (obvyklá sestava - my tři plus sestřenice s manželem a Honzíkem (2 a čtvrt roku)). Až na to počasí jsme se měli parádně :-))) Naštěstí jsem Ondru prozřetelně nabalila jako na podzim včetně čepice přes uši a prošívané vesty, takže prvních pár dní skoro mrazů nějak výrazně nevadilo.
Kluci se snažili si spolu hrát, ale je fakt, že většina sporů se řešila ručně :-))), což občas Honzík dost nelibě nesl. V sousední chatě byla ovšem naštěstí „plonkovní“ asi sedmiletá holčička, která se o oba raubíře velmi ochotně starala, takže pro mě nevídáno - mívali jsme třeba i hoďku dopoledne jen pro sebe, hezky u kafíčka a dobrot - kluci řádili buď venku na písku nebo v autech (hodně populární zábava pro všechny tři :-))).
Po obídku hezky oba zaráz spávali, takže zase chvilku volna, pak jsme většinou nasedli na kola, kluky u:,–(ili do sedaček, a fičeli směr Budišov do hospody. Tam se od loňska totiž výýýrazně zlepšili - je tam pískoviště, houpačky a basketbalový koš s balónem…využili jsme bohatě na rodinná utkání (teda o délce tak tří minut, víc se bez úrazu dětí nedalo zvládat). Prostě pohodička. Ondráš kolo miluje, Honzík dobře snáší, takže to šlo všechno v poklidu. Ve čtvrtek navíc ještě dorazily kolotoče, takže kluci vyzkoušeli a jejich výraz na malém kolotoči pro prťata se nedá popsat jinak než absolutní blaho!! Bohužel jsme ani jednou nevzali foťák. Ondráš teda velmi ocenil i autíčka, Honzíkovi se nelíbila. Naopak ten si zase užil houpačky, které Ondra chtěl taky vyzkoušet, ovšem když musel slečně odevzdat žeton, tak se tak naštval, že už si nesedl :-))) No stály „jen“ 15,– Kč…
Já, známý kolotočomil, jsem si zase parádně užila velkou houpací loď, na které jsme byli s Petrem sami, a kterou nám pouštěli o hodně dýl, než malým dětem :-))) Byla to bomba, každý v jednom rohu a ječeli a řvali jsme si tam jen tak pro radost a uvolnění :-)))
A řetízkáč jen pro dva taky nebyl špatný!
Jinak coby serióznější program jsme zařadili návštěvu židovského města ve Třebíči. Je to moc hezké, jen s Ondrou bez kočárku trošku náročné. Ale prošli jsme to, sice letem světem, ale jako malá ukázka super. Příště asi vyhradíme celý den. I když Ondra výlet taky kvitoval, protože si odvážel novou helmu na kolo (stará se nějak rozpadá, přece jen je po dvou dětech) a policajta na motorce z Lega. S tím chodí i spát a vůbec je největší hitovka.
A co jinak? Jinak jsme neustále něco jedli, občas grilovali, občas opíkali buřty (z Globusu samozřejmě :-))), Tina neustále štěkala, honila všechno, co mělo nohy, likvidovala myší hnízda, snažila se zdolat ježky…
No a aby to byla fakt vydařená dovolená, tak tam proběhly i dvě čárečky na těhu testu - samozřejmě ne u mně :-))).
Prostě fakt příjemná, plodná dovolená!

Ondra je bez plínek, už ji dáváme jen na noc a i ta bývá suchá, dneska dokonce zvládl bez problémů i nákup v CF (měla jsem trošku obavy :-))). Na chatě bylo pár nehod, ale většinou je to spíš chyba rodičovstva než jeho…naše pozdní reakce na hlášku Kakat nebo zápal hry a naše ignorace už příliš dlouhého intervalu mezi čůráním…

Tak to by snad bylo vše, doufám, že to není příliš velká slátanina a těším se, že se ve středu uvidíme!!!!

Sylva a Ondrášek, za čtyři dny 25 měsíců

P.S.: Terko, velká gratulace k odplínkování! Jak jste nakonec Klárku přesvědčili?

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 15.08.05 10:21

ha první?

sylvo dneska jsem tě dohonila já ;-))))

musím letět neb holky tu z toho holobaráku dělají jen holo-cosi…aaaaaaaaaaa

zdenik a M+J

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 15.08.05 13:58

Ahoj holky,
zdravím výletníky Sylvu a Ondráška :) a ostatní :) :)
Jsme stále na dovolené, tatínek se vrátil do práce, jsme sami u tchýně,která odjela na dovču, tak se staráme o psa..Dnes leje jako z konve, tak jsem měla možnost vyzkoušet si venčení s dítětem, psem a dvěma deštníkama a jsem rozhodnuta, že PSA NEEEE :)
Právě máme týden bez plíny a celkem 3 počůrání - jeden v baby kafé, jedno při odpol. spaní,kdy babička nedala plínu a jedno včera na chatě, kdy jsme grilovali se známýma a Klára se styděla jít před nima na nočník - šla se schovat k autu a pustila to do kalhot. Bohužel měla boty uplně mokré, měla jsem s sebou náhradní kalhotky, kalhoty i ponožky,ale s botama jsem nepočítala..Tak musela až do osmi,kdy jsme skončili sedět, občas mi utekla v ponožkách po trávě, tak čekám,jestli dnes bude rýma nebo nachlazení :)
zatím papa
Tereza a spící Klárka

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 15.08.05 14:27

Ahojky holky,
tak koukám nový deníček a skoro jsem i první, tak mám pro vás novinku :-)
Takže Ondra se narodil 10.8.2005 v 23:45, míry: 3850 g a 52 cm :-) ač týden před oficiálním termínem, tak měl váhu skoro jako Karolínka, která byla týden po termínu (4kg) :-)
Včera jsme se vrátili z porodnice, tak hned jak je chvilka, tak jsem se šla kouknout na emimčo :-)
Porod proběhl v pohodě a to hlavně díky tomu, že jsem sebou měla svou porodní asistentku paní Blanku Čermákovou z Větrníku (menší reklama neuškodí :-)). Byla to docela rychlovka a pobyt v nemocnici jsme s holkama na pokoji přímo prochechtaly :-) (obrat o 180 st. když srovnávám s Karolínkou, to jsem ten pobyt probrečela). Nakonec jsem byla ve stejné porodnici jako s Kájou a to proto, že jsme naznali, že porod bude stejně rychlovka, tak nepotřebuju super vybavený porodní sál (sprchu jsem tam ani nestihla) a důležitý je, že tam jsou návštěvy povolené až na pokoj od 13 do 18,00, takže Karolínka mohla navštěvovat brášku v pohodě až se odpoledne vyspala, tak přijeli.
Porod zkusím ještě dneska sepsat, ale teď musím běžet kojit :-)

Jitka, Karolínka a Ondrášek

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 15.08.05 14:33

Jitko, Ondrášku, Karolínko a táto!
Moc moc moc vám gratulujeme, vybrali jste si nadhérné jméno :-)), skvělou porodní asistentku, porod v pohodě - tak vám přejeme, ať je ve stejné pohodě a štěstí i další život!
Ať vám to ve čtyřech skvěle klape a už se těšíme na shledání!

Sylva a Ondrášek (první :-)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 15.08.05 15:51

Jitko tak to je zpráva…tak jsem si na tebe dneska vzpoměla…ale teda, že takhle…to jsem netušila…

MOOOC GRATULUJEME! ondrášek je krásný jméno..(znám jednoho z porodnice ;-)))) ale zpět..je to úžasný, přejem Ondrovi do života co nejvíc radosti, zdraví pohody lásky no všechno..a totéž i celé vaší teď o pidičlovíčka rozrostlejší rodince!

Zdeník a M+J

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 15.08.05 17:41

Holky díky :-)
Místo popisu porodu jsem zaktualizovala naše rodinné webové stránky, tak kdo bude mít zájem, můžu poslat odkaz a heslo na mail :-)
Sylvi, promiň, já vím, že už tu jeden Ondra je, ale když nám se to jméno tak líbilo … :-)

Jitka, Karolínka a Ondra

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 15.08.05 20:35

Ahojky holky,
tak zdravím z naprosto deštivého stanoviště..i když většina asi nemá jinačí pohled z okna…;-)))) no nic to jsem tak chtěla jako prozaicky začít..;-)))

Jitko - ještě jednou Ondra je krásný jméno (mám pro něj slabost ;-)) a vůbec…a taky bych se ráda jukla jak vypadá takže jsem žadatel ;-))

Sylvo - pěkný deníček naprosto si to s váma ještě jednou prožívám…jáááá chcíííí takýýýý fňuk fňuk fňuk jsem tu bledozelená závistí a ostatní ani nepište že jste byli na dovolené a byla parádní neb budu zelená až do duchodu ;-))) to jsem ale povaha…fuj že se nestydím

no a co u nás? tak jak to začít..já se mám dobře, M. taky nevypadá zle..teda je nějaký přepadlý a tuším, že právě vytuhl s holkama…hmmmm škoda..i když by to mohlo znamenat že ty bramburky s příchutí slaniny bych eventuelně mohla mít pro sebe…(fuj už zase: nejdřív závist teď nenažranost..;-))) mno a holky naše nejmilejší…napadá mě jedno: anděl s ďáblem v těle - dvojmo…;-)))

nee, holky jsou šikulky, začínají krásně spojovat věty takže se slzou v oku se ozývá:DOBOU CHUŤ…TAŤKO, POTÝLKU NEPOČUALA MAŤKA (ale počůrala a jak!) VYPINKALA DO ÚŽOVA ANIŠKA, NE-UŠ -ADIO MAMKO,NEPIVEJ POSIM TEBE (jsem si trochu zabékala s radiem no…)..a jiné…nepřeberné množství zkomolenin..už to musím aspon zapsat nebo si ani nevybavim…a taky holky melou pořád! když myslím pořád tak opravdu pořád…

ve věci plínek..jsme jasní..jsme bez..akorát Maťka se nám teď trochu šprajcla a sem tam se v noci počúrá…nevím říkala si teď si neřekne hlásí až mokro…tak nevím…Janka je cimprlich ta si do postýlky nenačůrá..dáma ;-)))

taky jsme objevili příčinu nočního děsného buzení…byla to Janin zub č.5 vpravo nahoře..no ale postele už máme holt velký ;-)))) taky v nich holky krásně spí..na noc dáváme Maťce židlu k posteli ale dobrý…Janka má jako zábranu čelo Maťčiny postele…jsou s nima spokojený a já teda taky, i když jsou příšerný na pohled..

no a dál?Maťku strašně baví vymalovávání…stáhla jsem pár obrázků z netu vytiskla na A4 a je z toho nadšená..Janku to moc nebere..no ale taky se snaží ;-)), taky musíme zpívat dle knihy…moc se bambulím líbí skákal pes nebo travička zelená, pec nám spadla a jiné…ovšem já už mám hlavu jako škopek..ono pořád dokola ta stejná..no však víte ;-)))

no a tak nějak bych to zakončila..dovolená se u nás zřejmě konat nebude..teda zřejmě…zřejmě určitě..takže suším své tělo doma…ovšem sem tam si jedu udělat přepadovku na chatu k našim…ted už jsou v práci takže vyrážím sama..mno můj plán vyrazit zítra nebo ve středu tím hnusným deštěm padá…takže se těším do BC jen musím vymyslet jak to naplánovat..NEMÁME KOČÁR…ha a ted babo raď…

no nic už jsem si tu zařádila a vykecala tak můžu s klidem do hajan…M. už spí…;-))

pa

jo a taky Zuzky a Klárko vše nej k svátku..teda příště to zkusím aktuálněji..a ted doufám, že jsem někoho nezasklila ;-)))

Zdenik a M+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 15.08.05 20:49

Ahojky!
Zdeniku, teda máš pochvalu, dneska ses rozepsala! S těma odrhovačkama to máme stejně, u nás se zpívá dokolečka dokola Já mám koně, Poštovský panáček a Holka modrooká…do zblbnutí :-((
Jo a nemluvím o Skákal pes, ovšem to si většinou Ondra zazpívá sám :-)) (hopi hop, aa hop, haf haf a…a tak to nějak pokračuje…melodie i frázování se dá vystopovat :-))
Dneska se bobeček počůral…no ale jednou za dva dny to jde :-)
Jinak jsme strávili 9/10 dne doma, takže nuda nuda šeď a nuda…jen večer jsme se dokopali vyvenčit Tinu - fajnovku, která teda milostivě vykonala potřebu i za deště (od včerejšího večera nebyla, v dešti prostě nečůrá…), což se Ondrovi moc líbilo - klasika, gumáčky, pláštěnka, no prostě nadšení. Jen po cestě zpátky mě trošku vyplašil, protože hlásil, že Kaka…no a pak si dřepnul i v té pláštěnce a v kaluži mi ukazoval, kam se venčila Tina :-))))) Vtipálek.
Jinak fakt proflákanej den…

Jak to bude ve středu s BC netuším, pže se zdá, že tu nějak nikdo není???? Zkusím smsku Zuzkaj…snad to vyjde, už se na všechny moc těším.

Takže zatím dobrou!

Sylva a Ondrášek

P.S: Jitko, já chci taky vidět fotky, prosím prosím… :-)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 16.08.05 07:20

ahojky holky,

teda já snad blbě vidím..venku je cosi fuj…

jdu se pochlubit - vstávali jsme 6:45!!! a to nás probral děda se kt. se M. domluvil, že ho vezme do práce ;-)) teda nevím jak dlouho stál venku ;-))) byli jsme všichni naprosto spící ;-)

i přes to venku ;-) pěkný den

Zdenik a M+J

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 16.08.05 10:21

Ahoj všichni,

zdravíme vás z krásného počasí:-) Dnes mi nevadí, musíme čekat na pošťáka a navíc tady mám asi tak čtyři várky prádla na žehlení.
Taky jsme si pospali do 7:10, možná bychom spali dál, ale musela jsem vstávat kvůli pošťákovi číslo 1.

Jitko, gratuluji k Ondráškovi! Když jsme vloni v létě začali uvažovat o mrňouskovi, první manželův problém bylo jméno na kluka. Přišla tato varianta jména. Nyní už není žádná:-) Kukala jsem se na fotky. Pěkné.

A co my? Jak jsem psala, ještě ve středu večer jsme se chystali do Rumunska. Ve čtvrtek ráno jsme šli ještě na UZV, no dle délky těhu to bylo 5 minut po dvanácté, mimi bylo navíc ještě 9 dní dopředu, stejně to bylo špatně a v pátek jdu na odběr plodovky. Tak prosím na mne myslete.
Místo Rumunska jsme nakonec skončili Budapešti.

Nevím, jestli si už pindík zvykl být bez plínky, ale díky dvěma dnům s plínkami jsme zase praktikovali teplé dlouhé koupele a odlepování předkožky.

Evka a Vojta

P.S. Včera jsem konečně zvádla uvařit večeři bez nevolností, heč:-)

 
Anonymní  16.08.05 10:50

Ahoj holky

Jitko - moc gratuluju k Ondráškovi a těším se na popis porodu. Malý je krásný a připadá mi trošičku veliký - teda né trošičku, ale HROZNĚ :-) Lída měla při propuštění z porodnice 2,5 kila a byla taková „nedomrlá“, rudá jak mrkva (žloutenka), hubená. Ondra už je dopečené miminko - tomu se začala Lída podobat až tak ve třech měsících :-) S Karolínkou se vůbec nedá srovnat.

Sylvo - Tina je pěkná fajnovka :-) Akkiho nejoblíbenější místo je v těchto dnech jednoznačně kaluž - s blaženým výrazem v ní normálně spí a nechává se sprchovat deštěm, nebo si lehne pod okap, ale to ho odháníme, protože ho tím ucpává :-) Už je jednoznačně těžší než já, prý tak o deset kilo - měřeno odhadem (manžel nás jednoho po druhém zvedl)…
A // na testu…Vy se druhého zatím nehrnete?

Zdeniku - u nás je zase oblíbená hláška MAMKO, CO TO PLANCEŠ PROSÍM TA? z fleku by mohla dělat vychovatelku v ústavu pro idioty-tak chápavý a shovívavý pohled u toho má…

EVKO - pochopila jsem správně že druhý špunt bude Ondra? nebo nepochopila a bude to holka?Jaxi mi to nedocvaklo…

V pátek bude koberec do pokojíku, vymalováno jest, postel bude opravena taky do pátku - zázračný tchán stolař je výhodou :-) Takže bude velký přesun do pokojíčku. Nejvyšší čas, nevím co to znamená, ale malá mi začíná v ložnici „vadit“ - i když spí celou noc. Mám zkrátka pocit, že už s námi spát nemusí, asi je to nějaká intuice či co. Svou roli hraje i fakt, že se snažíme o druhé - dva trpaslíky v ložnici bych nechtěla. Tak snad to proběhne bez problémů :-)

elda+lída

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 16.08.05 11:11

Eldo, jméno na kluka nemáme. Stačí, že u nás ve městě je asi milión Vojtíků:-)
 Evka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.08.05 11:45

Ahojky,
tady Sylva.
Ja jen ohledne zitrka a BC - psala jsem Zuzkaj, tak prijdou! Jeste uvidim, jak Martina, te jsem taky psala, ale ZDENI - rozhodne to nejak vymysli :-)))

EVKO - moc jsem to taky nepochopila, navic ani presne nevim, v kterem jsi tydnu. Kazdopadne budu v patek drzet vsechny palce a pesti!!!! Aspon vam potvrdi, ze to bude holcicka, ne? :D

Sylva (pisici od Jany)

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 16.08.05 12:07

Můj ultrazvuk. Šla jsem na NT screening, dělá se do 13+6, já byla 14+1, mrňous 15+2. Měří se podkoží v oblasti krku, limit je 2,5mm, mimi mělo 3mm.

Evka

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 16.08.05 12:18

ahojky

tak jsem si smazala komentář…blééé no bylo tam něco o tom jak tu požírám mražený jahody a mám výčitky díky tomu že jsem je s největší láskou zamražovala pro holky… jsem taky holka..se uklidňuju..

BC..ve smazanině jsem to vyřešila..tak to nemusíte číst ale dostanete jen výsledek..kolem druhé nebo spíš po druhé bychom tam byly…doufám..budete tam někdo ještě?

Jitko - krásnej kluk je ten ondra..

nic jdu něco dělat.....třeba kafe..;-)))

Zdenik a M+J

 
Anonymní  16.08.05 13:03

Ahojky,
ja myslim, ze my se Zuzkou tam budem urcite! Tesime se. Mame ti schovat zeli? :-))))) nebo budes varit :-)
 S.

 
Anonymní  16.08.05 13:05

Bezva, uz jsem v obraze!
Skoda, ze se vam ta AMC nevyhne…ale neboj, aspon zase budete v klidu. Jeste jednou drzim palce!
 Sylva

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 16.08.05 13:33

tak to se těším..zelí nebrat i když? ;-)))..máme doma fazole…nadbytky od babi..;-)))

z.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 17.08.05 19:57

Ahoj holky,
odpoledne jsem se s dětmi vrátila s chalupy, takže doma ještě chaos, ale vidím tu nádhernou zprávu, tak mi to nedá..

Jitko - hrozně moc gratuluju, jak na to koukám, jsi třetí reklama na druhé miminko… (u Zdeníka asi třetí, co?))..Vybrali jste opravdu krásné jméno, mně se taky hodně líbí, ať jste stále v takové pohodě, jaká je cítit z toho co píšeš a hlavně oba zdraví…

Sylvo - ta věta s dvěma čárkama mě hrozně zaskočila (psala jsi to tak v klidu..), ale nebyly Tvoje…škoda…:-)))

zbytek komentářů dočtu později…bylo dobře, ale jsem taaak ráda, že jsme doma..

Mějte se
Theo a dvě zlatíčka

 
Anonymní  17.08.05 20:35

Milá Jitko, Ondrášku a Karolínko,
dostáváme se sice až se zpožděním, ale přesto moc moc moc blahopřejeme k narození Ondráška a přejeme Vám do života spoustu zdraví, štěstí a lásky!!!
Olča + Matýsek + Kubíček(?) dnes přesně 33 tt.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 17.08.05 22:23

Ahojky!
No však víš, že bych ty čárečky klidně brala :-)))
Ale to bych asi psala trošku s většími emocemi. Však jednou se dočkáte :-))))
 S.

 
Anonymní  18.08.05 08:15

Ahoj holky, moc vsechny zdravim. Uz jsme tyden zpatky z dovolene, ale nemela jsem vubec cas napsat. Teri mela horecku a prujem, ja stres v praci a do toho prodelavam takovou vetsi osobni krizi.
Preju krasny den! (Dnes slunecny)
Vase Mirus

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.08.05 12:52

Ahoj,
jen krátce…jdu trovna od Kryštíka, který dnes usínal trošku déle…začal se hrozně vybavovat s Julií, objímal ji. líbal, chtěl ji k sobě na polštář a taly provedl rozbor svého auta…konverzace probíhala asi takto:

K: Uulito,podíej, to je motou (Julinko, podívej to je motor)
J: Cha, chaaaa
K: Uulito, podíej to je speciání dží (speciální džíp)

Atd…

Musím letět..
Theo

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 18.08.05 15:07

Ahoj všem,

zítřejší amniocentéza se blíží, no kousek strachu ve mne je, jak by ne, že? :-) Právě jsem zjistila, že prý existuje i metoda, kde výsledek řeknou do tří dnů, za cca 2000 kč.
Jsem zvědavá, jak zvládnu být tři dny v klidu či polehávat (řeknu to obráceně, jestli manžel bude vstávat v 6h a hlídat Vojtu).

Dnes nám přišli letenky na dovolenou, Vojta se dle CK ještě nenarodil, až 2008, ale má nárok na 20kg zavazadel:-)

Theo, musel to být pěkný rozhovor, podobný určitě prožívá často Zdeník:-)

Končím, máme návštěvu Evka a Vojta

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 18.08.05 23:23

Ahojky,
právě jsme se vrátili z kina - Mr. and Mrs. Smith - vřele doporučuju, řehtali jsme se od začátku až do konce. Plus teda Brad Pitt, že..... :-))))))))))) Fakt ho můžu!

Ondráš se dneska vesele počůrával, jednou tepláky, jednou kočár při spaní po o…no jo. Aspoň snad to kakání je vychytaný. Ale koupila jsem mu v CaA slipky 10ks v balení, tak s cca 15 ks už snad vyjdeme :-)))

Theo - už se těším, až bude Ondráš taky pořádně kecat…takhle je to spíš jednostranný a nebo dohadování se, co vlastně myslel.

Evko - držím palce, ať je to v klidu, dobré výsledky a manžela k ruce!

A všechno nejlepší Emily opožděně k včerejším narozeninám! I když je na táboře :-)))

Sylva

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 19.08.05 06:23

Jééé, Em všechno nejlepšíííí!!!

Evka a Vojta

 
Anonymní  19.08.05 11:05

Od nas taky „alles gute“ pro Em.
Teri ma salmonelozu a ja desnou depku.
Zdravim vsechny.
 Mirus

 
Anonymní  19.08.05 11:22

Em všechno nejlepší a Terince nebolavé bříško…
Miruš, nedepkuj, salmonele se těžko ubráníš. Srajda přejde, ATB to spraví.
Sylvo - ehm kino…co to je? - bledě závidím :-)
Theo - Kryštík je těžce technický tip - mužskej jak vyšitý. To Lída zase buzeruje mimi (pannu) a nápadně se mi při tom podobá :-DD

Holky - na dnešek nám držte palce, bude první noc v pokojíčku (nebo až zítra…). Jinak nic nového, jen doma prudká hádka (děda s babí - proč zrovna já mám za tchány zabedněné telata a ještě s nima žiju????) a nechápavý pohled Lidušky. No sbalila jsem ju a šly jsme v osm večer na vycházku, at se můžou v klidu doma pozabíjet. Taky čekáme na synovce-neteřinku, švagrová má v sobotu termín a vypadá to, že bude přenášet, takže jsme napjatí, jestli bude Lenka nebo Pavel :-)

elda+lída

 
Anonymní  19.08.05 11:49

Diky. Ono se mi toho nehromadilo trochu vic:-(((
Drzim palce svagrove!!!
 Mirus

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.08.05 13:19

Ahoj holky,
dorazili jsme od doktorky, Julie poradna, Kryštof očkování žloutenka, řev jak blázen…čekali jsme tam víc jak hodinu, byl přetaženej, pak i Julie…uffff…sem ráda, že oba okamžitě vytuhli..

Miruš - ať je líp!! Salmonelu nezávidím, tak to nějak zvládněte..

Eldo - jsem zvědavá na Lídu, jak si poradí s pokojíčkem…jinak u nás v ložnici by Ti to určitě nevyhovovalo…je to spíš taková noclehárna, asistence obou dětí, ale za to jsou v pohodě :-))))

Sylvo -díky za tip :-))))) Dnes jsme chtěli jít s Markem na večeři, ale zase do toho něco vlezlo…

Em - taky vše nej !!!!

A myslím, že měla narozeniny i Pavlína, co??? Tak hlavně ZDAÍTO (zdravíčko), jak říká Kryštof..

Eldo - Kryštof je malý technik..nedávno oddělal jeřáb s auta a místo toho tam dal menší autíčko a říkal :Mami, podívej, mám odtahovku (v překladu)…Já na něj vždy zírám, jako blázen..

Tak se mějte jdu na kafe, nohy na stůl…pak prádlo, nádobí…ha, ha…zůstanu u těch nohou na stole..

Theo. Kryštof 23m, Julie 4m

 
Anonymní  19.08.05 13:37

No jo, naše ložnice je nejluxusnější místnost v domě. Masiv dub, anatomický rošt, postýlka pro lídu, skříně, garnýže, všechno masiv precizní práce :-) ještě křeslo, ale to musíme dát do pokojíku Lidce. Manžel mi totiž mou nádhernou ložnici zohyzdil svou kanceláří - stůl, 5 počítačů, scaner, kábly, fuj…ještě že jsem si objednala ten náááádherný lustr :-) křeslo už se nevejde. Lída nám asistovala se spánkem dva roky, tak alou do svého pokojíčku. taky ehm…není mi zrovna příjemné, když se mi mé úžasné batole přehrabuje v šupleti s prádlem a najde erotickou pomůcku…tož tak :-)

elda+lída

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.08.05 13:52
:-) :-) :-)
 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 19.08.05 15:28

ahojky holky,
teda to je palba…baby jedny..;-)))

Mirus - nedepkuj, mám pozitivní zprávu fotky z tábora už mám na tomhle pc takže zkusim maknout a něco rozeslat..je teda nanejvýš nepříjemné to že mi blbne odesílání zpráv…hmmm tudíž to bude hokna navíc..;-) fuj salmola ble..at to mate za sebou..teda řeknu ti (vám) že jsem právě sotva dolítla dom a ještě že máme ten závěs na záchodě ;-))) včera babi donesla vyloupaný ořechy ve sklince z loňska a mám pocit že nebyly až tak košer..uvidíme co z toho bude…uff

Eldo - já prostě dub miluju..prostě jo…tím se taky neustále protahuje dokončení všeho..neb zatím krom oken (na dubový jsme fakt neměli) se tu první vlaštovky objevují pouze a jen z dubu..když on je prostě krásnej takovej dřevěnej..ale taky se to prodraží a k odstěhování Lídy…;-)))))))))))))­)))))))) no jo to se dá pochopit ;-)))))))))

Em a Pavlíno - všechno nej nej nej!

co jsem to …no už ani nevím..tak zatím

Zdenik a M+J

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 19.08.05 16:27

Ahoj,

přeji Terince rychlé uzdravení.

Vojta šel s Honzou ven, tak mám dvě hodiny klid. Asi zalehnu. AMC nebyla hrozná. Zaplatili jsme si rychlejší test. Bříško pobolívá.

Pěkný víkend.

Evka a Vojta

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.08.05 19:40

Ahoj holky,
tak nakonec nám to vyšlo!! Máme hlídání, takže si půjdem sednout na vínko.....aaa…se tak těším…

Evko - jen odpočívej..

Hezký víkend všem
Theo a spol

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 19.08.05 21:51

Ahojky holky!
Tak jsme byly ve meste s kamaradkou vybirat svatebni saty - tak jsem zavzpominala…skoro pred peti lety…no nic :-))) A vybraly jsme, samozrejme mooc hezky! Ondras byl zlatej a cely den hral vzornaka bez plinek! Dokonce frajeril s kakanim v parku. Kamaradka zavidela:-)))))
Pak jsme chteli vyrazit s tatinkem na kolo, ale nejak se mu nepozdavala pri venceni Tina, takze jsme jeste rychle zajeli k veterinari - no nase mala opica uz nevi jak by tu pozornost ziskala…takze ma zrejme hybnute s plotynkama (klasicka nemoc jezevciku…). Jen nevim, jak ji presvedcit, ze nema hopsat po sedackach a stolech a pod…ona je takova opravdova opice splhava…chjo chjo.
Ale to kolo jsme stejne stihli, byli jsme na priglu a bylo to super. A hlavne jsem se hecla a vyjela cely ten priserny kopec k nam! Teda s vyjimkou asi sta metru, ale to je jak kdyz plivne. (Po cca peti letech mne napadlo, ze bych mohla zradit na nejmensi tac :-)))))))))))))
Takze tak se mame.
MIRUS - depku pryc, neboj vsechno se zas srovna…a Teri salmonela..chjo. Filda od segry ji mel v cca trech letech taky, tri dny lital a pak uz jen cekali na negativni stery…mesic? nebo dyl? takze neboj!
THEO - vinko s manzelem - zavidim…i to hlidani…mame tady babicku, tak jsem navrhovala, ze bysme mohli dneska znova…no neproslo to - prekvapive :-)))
ZDENI - jesteze ma clovek tu tchyni, ze? (zaves je od ni - pro neznale :-))))))))))))) A na fotky uz se mooooooc tesime!
EVKO - jen bud hezky v klidu! Cekame na skvele vysledky! Prozradis nam pohlavi?

Mejte se krasne, hezky vikend!

Sylva a Ondrulik, vcera 25 mesicu

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 20.08.05 09:14

Ahojky,

mám chvilku. Honza šel s Vojtou na poštu, ale asi se už za chvilku budou vracet.
Ty jo, já ráno zírala. Aćkoliv H. šel spát ve dvě ráno (hrál si na netu se satelitní mapou), vstával s námi v šest:-)

Dnes už mám povolenou šetřící procházku, tož už MUSÍM na kafe:-). Pohlaví si říct necháme, a pak … (?). Asi jo, prozradím:-)

Á slyším výtah a Vojtíka.

Mějte se EVka

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.08.05 20:09

Ahojky,

tak hned na uvod - JITKO, moooooc gratulujeme a prejeme, at jste vsichni v pohode. A myslim, ze jsem dneska videla Ondraska z balkonu - jak jste se vraceli z pisku :).
No, jinak jsme zpatky ze Sumavy, dovolena byla pomerne akcni. Zacalo to tim, ze jsme ve Strakonicich zjistili, ze jsme doma nechali prepravku s jidlem…takze misto dokoupeni par veci jako jogurty, syr…jsme podnikli dost velky nakup. Bydleli jsme v penzionku cca 1000mnm, byl sqele vybaveny pro deti (skluzavka, piskoviste, prolizacky…), moc fajn. Ive se moc libilo v lese, kde mohla sbirat boruvky, hledat houby, chodit po klade… Fakt idealni, az na to pocasi. Prselo v podstate vkuse 3 dny, takze vylety se omezily na obcasne kratke vychazky v gumackach a plastence. Ve ctvrtek prset prestalo, rano jsme se probudili a svitilo slunicko, tak jsme se tesili na vylet, ale nejak se nam to zvrtlo. Iva se totiz probudit odmitala, vzdycky na chvilku otevrela oci a pak zase usinala…no, po nejake dobe jsme dostali strach a zacali obvolavat okolni nemocnice. Navic ji teda jeste bylo spatne od zaludku. Takze jsme se jeli ukazat do Strakonic, kde si nas po zjisteni, ze mela i podezreni na boreliozu, nechali na pozorovani. Iva uz pak byla v pohode, hrala si, normalne jedla…druhy den rano ji delali odbery - chteli po ni, at se vycura do zkumavky. No to byla zase akce. Nakonec jsem ji presvedcila, at se teda vycura na podlahu, coz se ji zjevne zalibilo a vsem o tom pak nadsene vykladala :). Pak ji jeste brali krev - hruza - ale je hrda na naplast, kterou ji tam nalepili a doted si ji odmita sundat (zrovna pred chvili byl hrozny rev z koupelny, pze ji to tata chtel pred koupanim sundat :D). Jinak se ji tam kupodivu docela libilo, akorat kdyz se priblizil nejaky dr nebo sestricka, hned na me vyskocila a drzela se jak kliste. Vzhledem k tomu, ze na Ive nic spatneho neshledali, pustili nas hned na druhy den domu s tim, ze vysledky na kliste budou az za tyden, takze nam zavolaji. Tak nam drzte palce, uz toho mam fakt dost :(.
V patek jsme si teda jeste uzili pekneho pocasi - odpoledne zase v lese a pak navsteva uzasne hospudky, kde delali uzasnou zverinu a ryby - fakt kulinarsky zazitek. Akorat cestu zpet Iva odmitala absolvovat v krosnicce a trvala na tom, abych ji nesla.
A dneska uz jsme bohuzel museli jet zpatky, ale abychom se nahodou nenudili v Brne, tak zitra jeste jedem na tyden k nasim.

Pavlina a Iva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.08.05 20:10

Ahojky,

tak hned na uvod - JITKO, moooooc gratulujeme a prejeme, at jste vsichni v pohode. A myslim, ze jsem dneska videla Ondraska z balkonu - jak jste se vraceli z pisku :).
No, jinak jsme zpatky ze Sumavy, dovolena byla pomerne akcni. Zacalo to tim, ze jsme ve Strakonicich zjistili, ze jsme doma nechali prepravku s jidlem…takze misto dokoupeni par veci jako jogurty, syr…jsme podnikli dost velky nakup. Bydleli jsme v penzionku cca 1000mnm, byl sqele vybaveny pro deti (skluzavka, piskoviste, prolizacky…), moc fajn. Ive se moc libilo v lese, kde mohla sbirat boruvky, hledat houby, chodit po klade… Fakt idealni, az na to pocasi. Prselo v podstate vkuse 3 dny, takze vylety se omezily na obcasne kratke vychazky v gumackach a plastence. Ve ctvrtek prset prestalo, rano jsme se probudili a svitilo slunicko, tak jsme se tesili na vylet, ale nejak se nam to zvrtlo. Iva se totiz probudit odmitala, vzdycky na chvilku otevrela oci a pak zase usinala…no, po nejake dobe jsme dostali strach a zacali obvolavat okolni nemocnice. Navic ji teda jeste bylo spatne od zaludku. Takze jsme se jeli ukazat do Strakonic, kde si nas po zjisteni, ze mela i podezreni na boreliozu, nechali na pozorovani. Iva uz pak byla v pohode, hrala si, normalne jedla…druhy den rano ji delali odbery - chteli po ni, at se vycura do zkumavky. No to byla zase akce. Nakonec jsem ji presvedcila, at se teda vycura na podlahu, coz se ji zjevne zalibilo a vsem o tom pak nadsene vykladala :). Pak ji jeste brali krev - hruza - ale je hrda na naplast, kterou ji tam nalepili a doted si ji odmita sundat (zrovna pred chvili byl hrozny rev z koupelny, pze ji to tata chtel pred koupanim sundat :D). Jinak se ji tam kupodivu docela libilo, akorat kdyz se priblizil nejaky dr nebo sestricka, hned na me vyskocila a drzela se jak kliste. Vzhledem k tomu, ze na Ive nic spatneho neshledali, pustili nas hned na druhy den domu s tim, ze vysledky na kliste budou az za tyden, takze nam zavolaji. Tak nam drzte palce, uz toho mam fakt dost :(.
V patek jsme si teda jeste uzili pekneho pocasi - odpoledne zase v lese a pak navsteva uzasne hospudky, kde delali uzasnou zverinu a ryby - fakt kulinarsky zazitek. Akorat cestu zpet Iva odmitala absolvovat v krosnicce a trvala na tom, abych ji nesla.
A dneska uz jsme bohuzel museli jet zpatky, ale abychom se nahodou nenudili v Brne, tak zitra jeste jedem na tyden k nasim.

Pavlina a Iva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.08.05 20:11

Ahojky,

tak hned na uvod - JITKO, moooooc gratulujeme a prejeme, at jste vsichni v pohode. A myslim, ze jsem dneska videla Ondraska z balkonu - jak jste se vraceli z pisku :).
No, jinak jsme zpatky ze Sumavy, dovolena byla pomerne akcni. Zacalo to tim, ze jsme ve Strakonicich zjistili, ze jsme doma nechali prepravku s jidlem…takze misto dokoupeni par veci jako jogurty, syr…jsme podnikli dost velky nakup. Bydleli jsme v penzionku cca 1000mnm, byl sqele vybaveny pro deti (skluzavka, piskoviste, prolizacky…), moc fajn. Ive se moc libilo v lese, kde mohla sbirat boruvky, hledat houby, chodit po klade… Fakt idealni, az na to pocasi. Prselo v podstate vkuse 3 dny, takze vylety se omezily na obcasne kratke vychazky v gumackach a plastence. Ve ctvrtek prset prestalo, rano jsme se probudili a svitilo slunicko, tak jsme se tesili na vylet, ale nejak se nam to zvrtlo. Iva se totiz probudit odmitala, vzdycky na chvilku otevrela oci a pak zase usinala…no, po nejake dobe jsme dostali strach a zacali obvolavat okolni nemocnice. Navic ji teda jeste bylo spatne od zaludku. Takze jsme se jeli ukazat do Strakonic, kde si nas po zjisteni, ze mela i podezreni na boreliozu, nechali na pozorovani. Iva uz pak byla v pohode, hrala si, normalne jedla…druhy den rano ji delali odbery - chteli po ni, at se vycura do zkumavky. No to byla zase akce. Nakonec jsem ji presvedcila, at se teda vycura na podlahu, coz se ji zjevne zalibilo a vsem o tom pak nadsene vykladala :). Pak ji jeste brali krev - hruza - ale je hrda na naplast, kterou ji tam nalepili a doted si ji odmita sundat (zrovna pred chvili byl hrozny rev z koupelny, pze ji to tata chtel pred koupanim sundat :D). Jinak se ji tam kupodivu docela libilo, akorat kdyz se priblizil nejaky dr nebo sestricka, hned na me vyskocila a drzela se jak kliste. Vzhledem k tomu, ze na Ive nic spatneho neshledali, pustili nas hned na druhy den domu s tim, ze vysledky na kliste budou az za tyden, takze nam zavolaji. Tak nam drzte palce, uz toho mam fakt dost :(.
V patek jsme si teda jeste uzili pekneho pocasi - odpoledne zase v lese a pak navsteva uzasne hospudky, kde delali uzasnou zverinu a ryby - fakt kulinarsky zazitek. Akorat cestu zpet Iva odmitala absolvovat v krosnicce a trvala na tom, abych ji nesla.
A dneska uz jsme bohuzel museli jet zpatky, ale abychom se nahodou nenudili v Brne, tak zitra jeste jedem na tyden k nasim.

Pavlina a Iva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.08.05 20:11

Sorry, mate to tu 3×, ale zas to nejak blbe zarazuje komentare :-/.

P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.08.05 20:12

Ahoj holky,
tak první hlídání obou dětí nebylo až tak příliš slavné, ale víno i malou večeři jsme stihli :-)
Když jsme platili, volala naše chůvička, že J. už asi půl hodiny nespí a začíná brečet, když jsme přišli domů (asi za pět minut), Julie nebyla k utišení…napila se a pak znova ooooobrovký křik..no jo, od malých dětí se neodchází..uklid­nila se asi za půl hodiny, ale vážně jsem ji takto nikdy neslyšela brečet…vzbudilo to dokonce i Kryštíka a ten řešil, co to ta Julie dělá :-)) Vidíte, že noční křik u nás na programu běžně není :-)))

No nic, já jdu na hromady prádla, přijde mi, že dělám neustále to samé :-))

Mějte se
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.08.05 20:21

Ahoj Pavlíno,
teda vy jste fakt akční…já teď do dovolené odmítám cestovat, neboť mě drtí to balení…poslední dvě proběhly za asistence obou dětí a absence mého manžela…

AŤ je Ivka v pohodě, věřím, že toho máš po krk…(myslím boreliózu) …tu kulinářskou rybku bych si taky dala…mějte se
 Theo

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.08.05 21:15

ahojky holky,
tak jsem naprosto grogy…objasním­..ráno jsme vyrazili na kolech za našima na chatu…a večer zase zpět…teda že by to byla dálka ale stejně ;-))) s tou 15kg zátěží..no ble…ale počásko ideální…holky se vyřádily na chajdě..m. pak přijel zase pro nás..teda pro jednu z bambulek ;-))))zpátky jsem měla problém s přehazováním nejdřív v kopci nic..a na dalším kopci ( k nám dom.. kdy jsem si říkala, že jsem krásně rozjetá a vyjedu jako nic..) mi spadl řetěz..chi..řeknu vám, že vytlačit kolo bylo horší než to prostě vyjet…Janička chtěla sedět a koukat ;-)))) takže pomocnice se nekonala ;-)))) no nic..zdravím Sylvu…;-)))

a taky bylo zase trochu teplo takže já se schovávala ve stínu neb jsem nějak odvykla či co ;-)))) teď mě honí děsná mlsná…no jak jinak..nic tu není ;(

Pavli - vítej zpátky…teda snad bude Ivka už v pohodě..však to je na prášky…jestli je to všechno kvůli klíštěti..děs běs..ach jo ach jo…to čúrání na podlahu ale muselo být fakt akční.. ;-)

no co jsem…Sylvo - kamoška se taky vdává, šaty jsme sice nevybíraly ale hlásila mi cenu šatů jejich snů a jiný prý nechce 12tis za půjčení…ufff prý jede ještě někam mimo Brno že měli snad stejný za třetinu…ty brďo ty brďo…a taky jsem s ní zavzpomínala..jí prý začínají rodiče přerůstat přes hlavu s organizací a vůbec s představou jak ta sláva bude vypadat..prý by nejradší zrušila všechno..(ale to se říká…;-))) no snad to ustojí v pohodě..

Theo - Julie má teda čich co? no ony to ty prťavci poznají když se děje něco…;-))

no a zase jsem v koncích na co jsem ještě chtěla reagovat…jo jen jak jsem se tu rozepsala o dubu..tak jídelní stůl máme břízu a židle borovici…takže ne všechno dubové…beru zpět…;-))))))) ale tááák bych chtěla ;-) i když zrovna tyhle kousky jsou fakt pěkný ;-)

no nic..to jen tak…žehlení…nic…prdím na to…

klíží se mi zrak asi už na M. nebudu čekat (odjel zase do práce…) a alou na kutě

Zdenik a M+J

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.08.05 21:27

tak jsem poslala komentář a je asi třetí z vrchu…to je šotek jako blázen…kam to řadí..asi se špatně vyspal ;-))))

Zdenik

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 22.08.05 06:44

ahojky holky,

jsem trumpeta trumpetovič zapoměla jsem že jsem na řadě..prosím o chvilku strpení s deníčkem…

Sylvo prosím nevíš jak se jmenuje ta podložka, nebo jak to nazvat z té ikei nepromokavá ;-))) díky

Zdenik a M+J

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 22.08.05 06:53

ha už jsem to vyslídila Sylvi už nemusíš pátrat......z.

 
Anonymní  22.08.05 12:17

Přesun do pokojíčku proběhl dle očekávání - dobře :-) Lída je dle očekávání nadšená, koberec s medvídkama je zkrátka super, na 90 cm široké posteli se rozvaluje jak na pláži a kupodivu ještě ani nespadla. Takže dneska rozšroubovat postýlku a je po „miminku“ :-) ještě napastuju podlahy a můžu říct, že je i po malování :-))) konečně.

Evko - hezky odpočívej
Pavlíno - opravdu akční dovča, Iva má smysl pro poněkud černý humor…asi ju naštvalo, že ju nenecháte vyspat :-)
Theo - murphy funguje dokonale, ted bude Julka hodná až do doby, kdy budete chtít vyrazit podruhé :-)))

elda+lída

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 22.08.05 12:40

ahojky..

deníček ještě nezahájen..čekáme nějakého člověka přes kotle…ach jo něco tam škrčí..no takže čas nic moc…doufám, že večer se toho chopím s vervou ;-)

Eldo - ta široká postel to je magnet..holky jsou ještě pořád nadšené a rozvalují se při každé příležitosti ;-)))

Zdenik a M+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.08.05 13:19

Ahojky,
ZDENI, deníček bude až bude…zatím jsou prázdniny :-))))))

Tak Tina má ty plotýnky fakt někde :-((( V sobotu sotva lezla, zadek za sebou tahala jako kdyby nebyl její…chjo. Dneska je to lepší, od středy s ní budem chodit na akupunkturu, prý s tím má ten veterinář dobré výsledky. Tak snad jo, kéž by…když jsem byla malá, tak jsme měli taky jezevčici Ťapku a s tou to bylo na hrozně dlouho a blbý…ale nakonec ji mamka vyléčila:-))) Tinuša vypadá líp…

V sobotu jsme byli u kamarádky omrknout šestitýdenní mimi Lukáška - no mooc se jim povedl, Ája bratříčka zbožňuje, pořád ho oňuchňává, pusinkuje a tak…až se mu to občas nelíbí :-))) A samozřejmě jsme tam byli taky grilovat a hlavně pokecat…

V neděli jsme přihlíželi cestou na nákup stěhování bývalé paní z našeho bytečku, cca ve středu dostanem klíče, huráááááááááá­áááááá!!! Pak teda nastane nahánění řemeslníků a tak, ale počítám, že koncem září už bychom se mohli stěhovat :-)))

ELDO - teda Lída se má…já nakonec Ondrovi nechám jeho stávající postýlku, jednak mu vyhovuje a druhak momentálně na novou nemáme :-))) Jen mu odmontuju postranici, aby si mohl sám vylízat a slízat - a přimontuju zábranu z Ikea, doufám, že to půjde :-)
PAVLÍNO - teda akční dovolená…no já pořád doufám, že to snad ani ta borrelióza nebyla…Ivka taky mohla mít prostě jen nějakou gastroenteritidu a být spavá z toho. A z toho počasí…no uvidíme :-))

Jdu se sbalit (jedem k našim na otočku do zítřka) a pak číst - Šifru mistra Leonarda, je to hrozně napínavý, tak musím!

PAPAPA

Sylva a špuntík spící v sedě v kočárku, pže v leže on přece usínat nebude!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »