Špuntíci 78. - Sylva a Ondra - mišmaš

Rodičovství

Ahoj holky! Koukám, že už existuje i sekce Dětské deníčky, tak jsem nás tam fukla...přece jen ti původní Špuntíci už miminka zdaleka nejsou.... Co u nás? Nic moc, pořád soplíme, v noci Ondra kašle (dneska mě z toho poblinkal :(), občas vyšší teplota...prostě vydařené nachlazení. Má to jediné pozitivum Ondra je děsně umazlený a fyzicky dost vyřízený, takže i když jsme zavření doma, tak je to snesitelné. Normálně mě pořád prohání stran floorballu, baseballu a tak, teď mám trošku pokoj a spíš jsme začali číst knížky. Přiznávám, pohádky jako takové, jsme začli až teď. Nebavilo ho to, bylo to na něho dlouhý. Uspáváme písničkama, takže ani tady se pohádky neujaly. Vytáhla jsem Povídej pohádku od Librexu, tam jsou takové ty základní ve velmi rozumné délce, a konečně se snad trošku chytil. I když víc ho baví prohlížení Co kdo dělá...hlavně malíř, elektrikář, opravář aut....

Co je teď hodně populární, je plastelína. Máme takovou tu „jako“ z Tesca, co není tak mastná a Ondra je kupodivu docela disciplinovaný a neplácá ty barvy dohromady. Nedělá žádné extra výtvory, spíš si protláčí špagety, krájí je, jen tak si to hňácá v ruce, ale má to hrozně rád. A mně se líbí, že si k tomu zafixoval tatínka, takže nechce matlat se mnou, ale jen s taťkou.
Nejsem si jistá, jestli to bylo u nás nebo v nějakém sousedním deníčku, ale někdo tam psal gramaticky „zajímavé“ tvary - Ondra má taky pár perel - např. páluju (pálím - baseball :-)), mazám (maluju zdi), našla! (občas ženský rod - ale jen někdy). Moc hezky zní taky Lyšuju. A taky začal používat Jo!. Jiný souhlas teď od něho neslyším, je to strašně srandovní, hezky si uvědomuju, že s mou češtinou to jde asi taky pěkně z kopce. MUSÍM začít víc číst. Krom toho všechno nutně „puje“ (potřebuje). Hlavně to, co není pro něho, že :-)
Jinak je šikulka, dneska jsem vyměňovala zvonek u dveří do bytu (na starém bylo jméno býv. majitele a nešlo přepsat) a Ondra hned popadl ten odmontovaný vypínač a dělal přesně to, co já. Když jsem si podala šroubovák, on šrouboval o metr níž, když jsem potřebovala kuchyňský nůž, tak do deseti vteřin taky tesal do zdi…prostě opička. Nemluvím o tom, že je i neskutečný papoušek, co si říkáme s Petrem, to po nás tomu druhému hned zopakuje…je fakt, že Peťa občas slyší až na můj třetí čtvrtý pokus, tak mi to chce asi usnadnit? :-)))
Odpolední spaní pokračuje v pokojíčku, až se uzdraví, tak tam prý bude spávat i v noci. Tatínkovi se nechce, pořád hledá výmluvy, proč ještě ne. Ale asi si to dál nepro:,–(í, když už chce i Ondráš…Já se na to docela těším, dám si na noční stolek lampičku a fakt zas začnu číst :-)))). Ale bude to těžké zvykání…ten dech v postýlce mi stejně bude chybět :-)

Tak jak praví nadpis, je to mišmaš, ale co jiného byste ode mne čekaly?

Krásný týden, třeba už se nám začnou líhnout nějaká miminka? Evko, Zuzi? Nebo ne, ještě si je chvilku v bříškách nechte :-)))

Těším se na všechny, akce středa je sice ohrožena, ale ne zrušena. Snad budem do té doby ok.

Piště a mějte se krásně!

Sylva a Ondrášek, 2,5 roku

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.01.06 11:38

Ahojky,
holky, já jsem fakt děsně zmatená…kdo si to nepřečetl v minulém deníčku - až když jsem poslala tenhle, tak mi došlo, že na řadě s deníčkem byla Elda.....co dodat. Zmatená matka na mateřské.....
Eldo - nevadí? Napíšeš příští?
 Sylva

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 22.01.06 12:37

hihi to je tím, jak jste byli bez připojení..;-)))

jinak:

ahojte ahojte..

nechci se trapně opakovat ale Janička se včera po obědě vzbudila s teplotou 38 a do večera nic moc…v noci to stejný..ráno taky…holky na 99% jsou to ty zatracený pětky (ona je ještě dole nemá prořízlý..jeden rožek si s náma pohrává..vždycky zmizí pod tou oteklou dásní a je nad ním dírka…dneska se rýsuje další rožek ale venku není nic…

no a taky mě dneska Martinka přesvědčila, že je jako zdravá a šla se mnou procházkou nakoupit..no nožky se jí po tom měsíci klepaly pěkně, ale s poponášením (to je pro mě novinka ;-)) jsme to krásně zvládly a ona byla naprosto unešená a děsně ukecaná a vůbec šťastná..zítra jdem na kontrolu tak už to snad bude všechno v pohodě.

no nic jdu makat, opět zabedňujem přístup do podkroví neb se tam i přes plány asi dýl dělat nebude a stávající plandavý igelit nebyl zas tak ideální ;-)) takže hurá do toho a pak začnem pracovat na futrech na záchod..takže jednou se budem moct zabouchnout i na záchodě ;-))))))

zatím pa

Zdenik a M+J

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 22.01.06 13:23

Ahoj holky,
hlásíme návrat z Krkonoš. Měli jsme se fakt dost dobře a vydržela bych tam klidně ještě další týden.
Lyže jsem si nebrala, nevěřila jsem, že bych to zvládla (Marek přes týden odjel pracovat), ale pak mě to dost mrzelo, mohla jsem alespoň hoďku dopoledne vozit Kryšťu mezi nohama, protože Julča tam spala jako medvěd..
Alesoň jsem si zaběžkovala a zjistila, že ještě nejsem takový lempl :-)) Řekla bych, že by se na to dalo i dívat, ale má kondička je naprosto příšerná. Spíš žádnou nemám..

Musím přelouskat minulý deníček, jen jsem zaregistrovala pár zpráviček..

Miruš - Tvé kamarádky je mi moc líto a její holčičky také, nevím, co napsat…tohle je fakt hrozně nespravedlivý..

Zdeni - myslela jsem, že přijedu a vy už budete fit, odivuji, jak to můžeš vydržet..vím, že musíš, ale stejně…držte se!!!

JInak Kryšťa se dost chytal mezi staršími, někdy s nimi mluvil takovým ofrklým tónem, snažil se dost napodobovat, že jsem propukala v smích..

Julinka je slušný lozil, ale nastalo období, které jsme absolvovali i s Kryštíkem, pády na záda…sedí dobře, ale někdy to ještě nevydrží, padá, takže se dost majzne do hlavy, na dlažbě to asi není nic moc… a konečně ji vylezl ten první zub!!

Tak já jdu, vidím, že moje čeština je taky bídná :-), tu lampičku v ložnici bych taky brala, asi to nějak začnu řešit..

Mějte se
Theo a spol

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 22.01.06 14:45

Tak jsem se pročetla minulým deníčkem..

Kryštof váží určitě 15kg a někdy dosáhne i na 16, záleží na čem se váží. Ale pozoruji, že má období, kdy jí méně, řekla bych, že to kilo shodí a pak je tu žrací období, kdy ho nabere a tak se to střídá…

Sociálka, musíte tam…Já jsem si to tenkrát taky zapomněla zařídít a přihlásila se až po porodu, tudíž jsem peníze vracela. teď nastal opačný případ, kdy jsem měla odevzat potvrzení, že zaměstnavatel platil a žádost o rodičovský příspěvek a na to jsem opět zapomněla. (4měsíční skluz, zjistila jsem to až po kontrole účtu na internetu)..Ovšem proplatí vám jen 3 měsíce dozadu, více ne…tak pozor… i když asi tu nebude nikdo takový flákač jako já :-)))

Další připomínky jsem už zapomněla´…

Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.01.06 15:56

Čau čau!
Zdeni, přidáváme se k na můj vkus dlouho trvajícímu marodění…teď po probuzení měl Ondra zase 38,5…asi zítra taky zajdem k dr…chjo chjo. Přece jen už se to vleče od čtvrtka a je to spíš horší než lepší :-((( Asi se atb nevyhnem :-(
Spaní v pokojíčku - tak ne až se uzdraví…už si to vymohl včera. Byli jsme totiž u ségry (přijeli jsme na osmou, Ondra už v pyžamu a hned usnul, o půlnoci se vzbudil, zavelel a jelo se domů). Doma za žádnou cenu nechtěl spát v ložnici, tak si Petr donesl druhé rozkládací křeslo a spali oba v pokojíčku. Jenže takhle jsem to nechtěla, nechci, aby si zvykl, že tam s ním někdo spí…uvidíme, jestli to třeba ještě dneska neskousne v ložnici, s tou horečkou bych ho raději měla pod dohledem.
ZUZI - ještě jednou dík za Bořka, Ondra je u toho dokonce ochoten ležet…no asi mu fakt není nejlíp. A na ty sešity jsme taky dost zvědaví!
THEO - ahojky! Krkonoše, začínám slintat :-)), snad bude Ondráš do čtrnácti dnů taky OK. Už se hroooozně těším. Hezky jste si to užili, ty pády dozadu si dobře pamatuju…Ondra si vždycky někde stoupl a pak spadl jak prkno dozadu. Naštěstí to netrvá dlouho :-)

Ještě jsem něco chtěla, ale nevím, co.

Tak zatím

Sylva

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 22.01.06 20:01

Ahoj holky
Tak sa hlásime aj my do nového denníčku. Hneď aby som nezabudla. TIe zošity s Borkom sme kúpili v Olympii v kníhkupectve, ale neviem ako sa presne volá, je smerom k ASKU po pravej strane, tam kde začínajú tie malé kaviarne. 5 zošitov stojí 195Kč a majú dva druhy. Každý zošit je jeden príbeh. Môžem Vám povedať, že s nimi spíme, jeme, - čítame pred spaním, po spaní - no furt. Po pravde - už mi to lezie krkom. A najlepšie je, že ja to nečítam, ale voľne prekladám do slovenčiny, takže pri tom musím aj myslieť !!!!! Snáď sa naučím aj to vaše „r s háčkem“ :-))))
Theo - teda tú dovču fakt závidím. No nám hrozí zimná až budúci rok, ale už teraz sa teším.
Zdeni - teda som fakt zvedavá ako zajtra dopadnete. Čo je veľa to je veľa. :-(((

Dnes som donútila M trochu pracovať. Máme dlažbu v záchode - síce nie úplne dokončenú, ale ja som šťastná ako blcha. A tak môže M na otázku ako strávil víkend odpovedať „na záchode“.

Majte sa krásne Zuzana

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.01.06 21:00

Re: ŠPUNTÍCI 77. diel - Nič nestíhame … (Hodnocení: 1)
Od: Miruse - Neděle, 22.01. 2006 - 20:07:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj holky,
VERUSKA je na svete. Narodila se v patek v 15.25 a mela 3,34 kg.
Tak tuto esemesku jsem dostala v patek v deset vecer od Evy.
Vsechno nejlepsi!!!!!
MirusE a spol.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.01.06 21:01

Moc moc moc gratulujeme! Přece jen jsem s tím líhnutím měla pravdu :-))))

Věruško, přejeme ti nádherný sluníčkový život se spoustou zdravíčka!

Sylva a Ondrášek

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 22.01.06 21:58

ahoj holky,
Sylvi přejeme marodovi ať je co nejdřív fit.

Já trávila víkend prací, takže žádná změna…už se „těším“až zítra výjde Avízo a mě to tu bude zvonit o stošest.

Evi gratulujeme k holčičce Věrušce a přejeme hlavně zdravíčko..

Miruš je mi moc líto Tvé kamarádky, často jsi jí zmiňovala, musela být pro Tebe důležitá. A navíc po ní zůstala holčička oto to je těžší.
Je to těžké se s tím vyrovnat, člověk má za život opravdových přátel málo, posílám Ti pohlazení.

mějte se hezky s pozdravem Quatro

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 22.01.06 22:00

Evi, gratulujume!!!!!!!!! To je krásná zpráva!
Přejeme Vám hlavně zdravíčko, pohodu a ať to skvěle zvládáte!!
Zdravíme i Vojtíka, ať se mu sestřička líbí :-))
Theo a spol

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 22.01.06 23:07

ahojky
Evi obrovké blahoželanie a hlavne vítame Vierku medzi nami špuntíkmi. Dúfam, že Vojtíkovi sa sestrička páči.
Tak a to už prestáva sranda aj mne a mala by som sa nad sebou vážne zamyslieť.
Hlavne pohodu a zdravie želá Zuzana, Kristián a drobček

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 23.01.06 07:50

Ahoj holky
Evko - moc ti k Věrce gratuluju, at roste do krásy, je zdravá a dělá vám radost.

Miruš - :-( nenabečíš nic… at smutek přebolí…

Sylvo - :-) nevadí, stejně jsem to chtěla plodit dneska ráno v práci :-)

Zdeniku - ty vaše teploty - to už je snad folklor… no co, pětky jsou už poslední, ne? a ted to ven stejně nejde…

Auto jsem nastartovala, do práce dorazila bez újmy a omrzlin. Velká nad Veličkou -24 stupnů a jde to ještě pořád dolů. v 5:45 bylo -18,6, v 6:15 -19,2. Do auta se asi budu dobývat odpoledne krumpáčem. Včera jsme byly asi půlhodinu venku, bylo slabých -10, no pohádka :-( Ale jak napsal kterýsi vtipálek - lepší ruská zima, než ruské tanky.Hlavně at nezapomenou s tím mrazem posílat i plyn…
Dle očekávání mě dohnala těhu cukrovka a v pátek mě diabetoložka tak nakrkla, že bych měla určitě tlak přes 200…čekám tam 4 hodiny, aby mi řekli že jsem jejich a přijdte v úterý se domluvit. na můj nevinný dotaz,. jestli mě nemůže vzít v pátek, když už tam tvrdnu mi bylo řečeno, že NE (čekárna poloprázdná, ordinační hodiny do 14, bylo 10:30) takže jestli mi zítra řekne, že nemám sladit čaj a držet dietu, tak budu fakt urýpaná - nemám nic jiného na práci, než sedět u doktora…

elda

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.01.06 10:21

EVI velká gratulace, a Věrce všechno nej do života, vítáme nového špuntíka..špuntici.

Zdenik

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.01.06 10:39

ahojky holky,
tak jsem zpátky z kontroly..Mar­tinka má ouška výborný..při dotazu jestli chrápala mě pan dr dostal…ona totiž přímo řezala dřevo! ale už je to lepší ;-))) no nicméně máme radši přijít za měsíc na kontrolu mandlí…

Janička..opět 38 zuby se rýsují víc ale nic venku…zbývají poslední 2 pětky dole…ach jo ach jo…jak dlouho může mít od těch zubů horečku? začínáme třetí den.. v noci děsně vrže zubama a vždycky jí to vylítne na 38,4 … tak srážíme teplotu, dokonce jsem vytáhla na noc gel. mám docela strach, že když je zase tak oslabená že něco lapne…krásná zima ;-)) dneska je teda fakt super..jsem se ani nemohla nadechnout..taky už nejsem zvyklá že? ;-)))) naštěstí se děda nabídl, že nás vezme autem neb bychom s Martinkou šupajdily mhd a to by asi nedopadlo dobře..přece jen už je drobek měsíc doma..

no a jinak máme odpracováno, udělali jsme provizorní dveře do podkroví (jednou tam nebudou ;-) a vůbec tady netáhne..to je fakt paráda ;-)))))))

jdu asi vařit…se mi teda nechce..ach jo..janička má zase skleněný vočiska…

tak jdu na to

Zdenik a M+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.01.06 10:54

Ahojky!
Tak jsem nakonec dr. jen volala a shodli jsme se, že pokud jsem já na něm objektivně, krom té přííííííšerné rýmy a z toho plynoucího kašle, nic neshledala, tak že zůstaneme u „babských rad“…do 38,5 si teplotu klidně můžeme dovolit, tak jsem zase klidnější. Ondrovi teče z nosu jak z vodovodu, je to teda podivnej průběh, ale co. Stejně bysme museli sedět doma, tak se snad aspoň do těch hor dáme dokupy.
ZDENI - Ondra taky chrápe :-)))). Už od narození. Dveře nahoru? Netáhne? No tak to je fakt skvělý! Hezky jste se rozjeli, tak pokračujte na záchodě…když i Zuzka už tam má dlažbu, tak je to asi trend. Že bych tam šla trošku pouklízet? :-)))
ELDO - to je příšerný, ty mrazy, že? Já jsem pozorovala ráno Petra, jak se dobýval do auta…pak jsme chvilku nechápali, co to vyvádí - on to měl asi namrzlý i zevnitř.
Nedalo by se s tou dr. domluvit třeba po telefonu? To čekání mi přijde naprosto příšerný…já nejsem zvyklá. I když je fakt, že na zubařku čekám vždy standartní dvě hodiny, když je to míň, tak to se něco děje. Držím palce, ať se obejdeš bez píchání :-), co se inzulínu týče samozřejmě :-))))

No nic, musím se jít koukat Jak pejsek s kočičkou myli podlahu, hezký den přeje

Sylva a chrchlík Ondrulík

PS: včera jsem mluvila s Pavlínou, setrvalý stav, dneska má zas UZ, tak se uvidí, jestli bude nějaká změna. Manžel už je prý lehce psycho, fakt mě mrzí, že teď nemůžu s Ivkou vůbec pomoct. Ale od příštího týdne přijede Pavlínina mamka, takže se jim asi všem dost uleví.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.01.06 11:24

ahojte to jsem zase já…

Sylvo - hlavně ať to máte co nejdřív za sebou tu rýmu ať se to někam neprojeví jinam..upřímně se tady oklepávám jen si na to vzpomenu…teplota 38,5 mě prostě děsí ;-) mám z toho slušnou fobii ;-)) janička se ted dost potí..ráno jsem do ní dostala kousek obyč paralenu neb sirup nám v noci došel…jo při zběžném propočtu jsme v lékárně od půlky prosince zanechali +/- 2000,–kč!! dobrý co?
pavlínu moc pozdravuj..nemají to jednoduchý…určitě bude líp!

Eldo - teda to je síla ta čekačka a nic…jak se má změnit systém našeho zdravotnictví když to třeba zrovna těmto zdravotníkům vyhovuje…no hlavně ať tě ten cukr moc netrápí..a už jste uvažovali o jméně?

Zuzko - zdravím, dlažba na záchodě..ty bláho…no na zemi už taky máme…ale ty dveře ;-))))))))

quatro - cilililink…co telefon..zvoní? ty jo normálně ti i závidím..trochu…;-))) už se to zajíždí že jo?

no nic ohřívám polívku…druhý jídlo bude asi až večer…nechce se mi…děsně…

holky se tu právě vozí v kočárcích (růžové golfky) jakože musí k dr. podivně v tom praská…jo a vytáhly si igelitky prý na vitamíny od doktorky…

jo k těm teplotám. tak u babičky bylo v 8,30 -19, u nás na střeše -17. teď (jsem si vyběhla ) -10.

mějte se

Zdenik a M+J

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 23.01.06 11:41

holka Hana, kluk Josef :-) jisté na 200% - na ničem jiném se nedomluvíme.

jo - Lída má imaginární kamarádku. zuzanka Plotová se stala členem naší domácnosti. Chodíme k ní na kafé a na pivo a k zuzance na záchod.....

elda

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.01.06 12:02

;-) Janička měla být původně taky Hanička..teda uplně prapuvodně Anička..

Zuzanka Plotová..určitě nezlobí..co? ;-)))

Z.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 23.01.06 12:20

pochopitelně že zuzanka ZLOBÍ…víc než Liduška :-) na někoho se to svést musí…
 e.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.01.06 12:24

vyčůraná teda je…;-)

jsem blesk..jsem si teď vzpoměla (orosila jsem se), že bude dph…chi chi…jdu lovit doklady…jsem prostě ztracený případ…ale stihla jsem si vzpomenout v termínu tak to není zas tak špatný..

Z.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.01.06 13:14

jo dph…mohla jsem ti napsat…proc myslis, ze byl Petr cely vikend v praci? :-)) nebo taky :-((
 S.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.01.06 13:18

Ahojky,

fakt nevim, proc musime mit rovnou vsechno…Ondras zacal jeste s prujmem…asi z tech hlenu nebo ze vsech tech sirupu, co do neho leju? nevim…kdyz uz tak uz, ze :-(((
Nastesti se mi posledni dobou zdal nejakej oplacenej, tak snad ma z ceho brat, jidlu ted teda fakt moc neda.
Tak jsem minuly tyden objednala ty vysilacky, zaplatila…a nikdo se nejak neozyva, tak jsem zvedava. Sice prisla automaticka odpoved mailem pri objednavce, ale dal uz nic? :-((( No snad to do tech hor stihnou dorucit.

Jdu si prohlizet reference skolek, neco by snad melo byt na strankach skolni inspekce.

Zatim pa

Sylva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.01.06 14:00

Uffffff, obě děti usnuly…ale je to fakt těžký, když nemůžeme ven…s K. bych šla, ale Julču tam tahat nechci…co teď lozí, spí i hodinu a půl a nebudu ji stále kontrolovat, zda je v pohodě..

Promiňte…ahoj holky!!

Eldo - obdivuji Tě… já bych byla vzteklá jako křeček.. jak si může doktorka dovolit takové chování, navíc když si těhotná..musím říct, že mě vždy všude brali přednostně a pokud jsem někde chvíli čekala, omlouvali se…asi jsem měla velké štěstí..

Sylvo - taky si vždy vážím toho, že Kryšťa není vyžlík, dva dny bez jídla během nemoci jsou u nás normální..ale to asi všude..

Musím Vám říct, že jsem se stala závislá na medovině..dřív jsem ji neměla ráda, ale teď měla na horách kamarádka mandlovou, vyrobenou v Zábřehu (ta je prý nejlepší), panáka nalila do skleničky a zalila horkou vodou + plátek citrónu, no pohádka..moc mi to chybí
Když jsem dopoledne blbla s dětma za chalupou, vždy mi skleničku donesla ven, no bájo!!

Jdu si dělat kafčo, mějte se!
Theo

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 23.01.06 14:06

evi taky moc gratuluju, je to nadhera, dalsi detatko na svete, hlavne at ste obe v poradku a muzete domu za vasima chlapama

sylvo reference skolek? pls zkopci odkaz, to by me zajimalo…jinak to uz je ve vsech skolkach ty smiseny tridy? pze v sokolnicich to je, nevim, jestli je to zrovna stastne, i kdyz nemam zkusenosti, jako vyhodu vidim „jen“ to, ze by mohly pak verunka a baruska byt ve tride s anickou, ze by se jim to lip zvladalo, pze by vlastne rok chodily do skolky zaroven

a ty vase deticky nemocny - to je mi fakt lito, jeste to mam v zivy pameti, jak to vypadalo u nas, fuj…takze hlavne at se z toho dostanete, i kdyz zdeniku u vas to vypada, ze dokud se zoubky neprorezaji tak proste jinak nebude vid :-/

eldo a zuzanka plotova nema chybu, to ma lidka dobry, ze to ma na koho svest, u nas zase za vsechno muze tatinek, kdyz se neco rozbije… dokonce kdyz prijde z prace, tak mu anicka nada, co vsechno zase vyvedl, kterou hracku ji tentokrat rozbil

zuzko dik za tu info o borkovi, tam se musim stavit, i u nas je to velky oblibenec…a mas recht, nejak se ti to blizi!

Theo to je fajn jak ste si uzili hory! anicka byla teda taky zase o vikendu na horach, a sjela pry osmkrat sjezdovku s radimem mezi jeho nohama, no pry nadsena, aji mi to natocili, je to parada ji takhle videt…no a unesena byla i ze sedackove lanovky jak jela vysoko, jen v nedeli ta kosa silena stala za to a pekne vymrzli…

zitra mame jet na navstevu k terce a klarce, moc se tesim, i kdyz ty mrazy, no rikam si ze je to z baraku do auta a zase z auta do baraku a holky to zvladnou, kdyz bude auto vyhraty z garaze.

abych nezapomnela, v patek sem s mamkou vzala holky a jely sme k dr pichnout nausky, tak uz to mame za sebou.a uz se mi ze zad na brisko pretaci obe, jsou to moje sikulky male.

sylvi, kdyz bdues mluvit s pavlinou, moc ji pozdravuj, snad uz se to zacne lepsit, nema to teda jednoduchy, na rizikovym odd.jsem na obilnaku lezela jen jeden den pred porodem kvuli vysetreni a musim rist ze mi to stacilo, je to tam hrozne depresivni chjo :-/

tak ja letim za beruskama, ahojte zatim m.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 23.01.06 14:08

mnam medovina, na tu sme chodili pravidelne kolem vanoc, jeste nez byli deti :-)) m.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 23.01.06 14:08

nečekala jsem u dr jen tak až dojdu na řadu - byla jsem na křivce - 3odběry krve po hodině+čekání na výsledek - suma 3,5 hodiny. odsedět jsem si to musela, jen nevím, proč jsem si s paní dr nemohla pokecat a musím tam ještě jednou. mám veliký odpor k doktorům a jsem automaticky „nastartovaná“, jakmile po mě něco chcou a musím k nim jít. zaujímám silně nepříjemný postoj a neumím si pomoct-jsem velmi nepříjemný pacient - hlavně rychle pryč z ordinace…mám velký problém vůbec poslouchat, co mi lékař říká - prostě jako by mě štípaly blechy…
sylvo - nepřeju ti takové pacienty…jaký je tvůj obor?

elda

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.01.06 14:12

Sylva má ty nejhorší pacienty, Ti nespolupracují nikdy :-))))
 T.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 23.01.06 14:14

sylva je pediatr, nebo patolog? e.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.01.06 14:16

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Pokud si to dobře pamatuju, tak první je správně..
Sylvo - kdyžtak jsem Ti obor přidělila, klidně mě oprav :-)))))
 T.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 23.01.06 14:25

Ahojky
Tak som konečne uspala dieťa. Je fakt, že neísť von je hrozné, ale myslím, že ísť v tejto zime ešte horšie.
No a to sa začíname pridávať k Ondráškovi s chorobami. Kristián začal cez víkend kašlať, ja som sa pridala no a dnes mu tiež začal nejaký prújem. Uvidíme. Zatiaľ nemá teploty, tak to dúfam rozchodíme.
Sylvi - keď budeš hovoriť s Pavlínou tak ju moc pozdravuj. Chceli sme sa za ňou staviť, ale v tomto stave a počasí, bez auta - fakt nie :-(((
Marti pozdravuj zajtra Terku - Anička s Klárkou sa určite vyhrajú.
Eldo - teda Zuzanka plotová - a kde na to meno prišla? No hlavne, že vie kto je zodpovedný :-)))
Zdeni - dph??? No bola som kôli nemu v sobotu v práci a nefungovali počítače - chcela som všetkých pozabíjať. Takže dnes večer tam musím letieť :-(((( No teda dala som im príkazom odvoz autom, keďže tam musím s Kristiánom a to teda MHD nehrozí !!!!
Dnes sme si dali parcovné dopoludnie, uvarené sme mali z víkendu, tak sme luxovali - po včerajšom presádzaní všetkých kvetov to bolo fakt treba. Ale to :,-(enie Kristiána hrozne bavilo. Teda umývanie podláh by ho bavilo určite tiež, ale asi by to neprežili tie parkety - musela by som sušiť hodne dlho.
Tak sa majte krásne a neumrznite Zuzana

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 23.01.06 14:26

theo, myslim, ze sylva je prakticky lekar pro dospele jestli se nepletu…kdyztak me opravi :-))
 m.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.01.06 14:42

;-))) ten patolog se bude líbit ;-))))

z.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 23.01.06 15:00

Jak přišla na Zuzanku Plotovou nevím. tuhle jsme koukaly na telku a v regionálních zprávách byla reportérka jménem Plotová (křestní si nepamatuju). Lída bleskově reagovala tak, že je to zuzančina maminka. začíná mít velmi imaginární představy…zuzanku zminuje občas už zhruba 3 měsíce, ted ale mnohem častěji…

elda

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 23.01.06 15:16

to by me zajimalo jestli manzel/otec te reporterky je pan plot nebo plota :-))
 m.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.01.06 15:36
:-))))))))))
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.01.06 17:02

Čus bus,
tady se to rozjelo :-)))

U nás taky, po odpoledním spaní 39,5, takže už máme v sobě první dávku atb…tak snad už fakt bude líp.

  • jinak - c) je správně - praktická lékařka pro dospělé…ale ELDO, i patologie mě bavila…já jsem takový morbidní typ :-))). Je teda fakt, že poslední dva a půl roku by se mi hodilo být spíš pediatr…no ale co už nadělám, že? A druhý fakt je, že mamka (po které bych chtěla přebrat po mateřské…někdy…or­dinaci) mě momentálně přesvědčuje, ať si udělám ještě jednu atestaci v nějakém úúúúúúúplně jiném oboru, protože co vyvádí pan Rath, to je normální pohřeb našeho zdravotnictví…prak­tiků zvlášt :-(((((((

ZUZI - vy taky? Tak snad se vám to nerozjede jako nám…držím palce, vy to FAKT nepotřebujete! Na sešity s Bořkem musím mrknout, škoda, že Petr je celý týden absolutně nepoužitelný a já se nedostanu z bytu :-(((

Tak, mezitím jsem zapínala pračku a tak, takže jsem zas zapomněla, co jsem to…jo!
Volala Pavlína, dneska měla ten ultrazvuk, čípek extra super dlouhý, takže to fakt vypadá nadějně :-))) Ale raději teda ťuk ťuk ťuk a je to jen tak šeptem :-)

jdu za marooodem

Sylva

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.01.06 17:34

ahojte..

janička po spaní 38,8 ;-) zatím vede Ondra..;-) kam se nám to ti špunti řítí..VŠEM ŠPUNTŮM VZKAZUJU: ŽÁDNÉ TEPLOTY a CHOROBY! ach jo..děcka držme se ;-)

Sylvo - když si nakousla pana Ratha je fakt, že něco takového se urodí opravdu jednou za sto let.....měli jsme tu smůlu…zvedá se mi tlak…radši toho nechám…;-)))

Zuzko - žádné choroby teď prostě zakazujem!

jo a taky ťukám!

holky po sobě metají dřevěné kostky…jdu je usměrnit…

Zdenik a M+J

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.01.06 20:24

AHOJ,
Em dneska vysypala do akvárka celou pixlu žrádla, čili, pro představu 110litrů a na dně je po celé délce cca 5 cm žrádla, ryby nejdou vidět, jak je to kalné, fakt bomba, takže mě ještě čeká čištění…se jí ptám"ty jsi dávala rybičkám?" a ona „ano mamiko tošičku“…to je tak když je matka realitní makléř a pořád jí to tu zvoní…holky, kdyby jste chtěli pronájem bytů v Ostravě tak se už začínám orientovat…

Zdeníku beru tě za slovo, časem budu potřebovat pomoct, jen musíš bydlet blíž a je spolupráce jasná..

tak se tu mějte papa

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.01.06 20:34

Marti,
ty insp. zprávy o školkách by měly být tady:
http://194.228.111.171/temata.html
Nějak jim ten server ale blbne, jdu to ještě zkusit z IE, jinak už nevím.
 S.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.01.06 20:54

Ahojky,
Em je šikulka…asi viděla jak pracuješ, tak se chtěla přidat nebo Ti ulehčit práci :-))

Sylvo - děkujeme za rozlousknutí dnešního kvízu, nevím, proč jsem si myslela, že jsi dětská doktorka..

Holky, co ty vaše děti blbnou s těma horečkama ?? Já buším do dřeva, hory prckům naprosto prospěly, jsme dokonce bez rýmy u obou dětí, ale vůbec se mi to sem nechtělo psát..je jasný , co bude následovat…

Jdu si udělat asi svařák, máme v lednici víno, který nikdo nechce, neboť je nasládlý, co jinýho s tím, musím se obětovat..
Marek tu dnes ještě není a mě čeká likvidace kuchyně, bléééé..

Abych nezapomněla, nechcete jít ve čt na chat? Koupil bych si nějaké pamlsky, bumbání…

Tak se mějte
Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.01.06 20:55

funguje to, jdu si přečíst, kam to dítě chci dát
 S.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.01.06 20:56

Ahojky,
jsem pro, mohly bysme zase zavést čtvrteční tradici…potřebuju se vykecat, už jsme tady zavření skoro týden…a navíc mám depku, jestli jsem třeba něco nezanedbala, když je mu po týdnu místo líp jenom hůř :-(
 S.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.01.06 20:57

jo ale neni to /temata ale /zpravy.html…ale to si najdete :-)
 S.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.01.06 21:05

Tak se asi nemoc naplno projevila až teď… dej tomu ještě pár dní..
Na chat dorazím, M. asi pošlu na pívo :-)
 Theo

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.01.06 07:41

Ahojky - dobré ráno

Sylvo jsem na tom stejně…;( depka…při pohledu na teploměr mám normálně úzkost a derou se mi slzy do očí a propadám panice…to vážně..
janička má už teď opět 37,3 tipuju do 30 min 38…v puse je vidět další bílý hrb tzn. vlevo tři bílé hrby a vpravo jen dva s mírnou trhlinou..venku nic. ale už propadám panice jestli jsou to opravdu zuby jestli mám ještě vydržet…ale ono to fakt v té puse je vidět včera byly večer jen dva hrby na obou stranách ;-)) jenže…ted opravuji vlevo jsou dvě trhliny! tak třeba dneska už se to proklube…zitra volám dr.

jinak Martinka po těch atb se pěkně škrábe snad všude..takové ty začervenalé flíčky..na zadečku, pod kolenem..no snad to zmizí..tak jako před tím…

no a já..vypadám jako můra..noc stála za to…

Theo - hlavně ať vám to vydrží..nevím co to je loni jsem si dělala hlavu když holky byly doma 14 dní za celý rok s rýmou a kašlem a teď je mi uplně ouvej..tuším, že opravdu můžou za všechno ty zubiska..když si vzpomenu jak holkám lezly čtverky…ostatní zuby byly v pohodě no jo no…

jdu pustit krtka…dneska nemám morál jdu sebrat sílu ;-))…janička se klepe zimou tak jdu zase změřit a řešit…

čaute

Zdenik a M+J

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.01.06 09:17

Zdeni - někdy to přece musí skončit, musím říct, že máš výdrž, až se holky uzdravěj, měla bys jet na nějaký ozdravný relaxační pobyt ty! Alespoň víkend.

Musím za Kryšťou, už se mu podařilo rozlít čaj na sedačku, ale ten potah je opravdu asi zázračný, několikrát jsem to přetřela a teď to skoro není vidět a že to byla louže!!

Marodi - netrapte mámy a už se uzdravte!!

Theo

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 24.01.06 09:25

dobré dopoledne,

mám nějakou práci na PC, tak nakukuju, Em se dívá na A je to!
Janičce přejeme ať už ty potvory zoubky vylezou, teda Zdeníku musí to být makačka mít takhle nemocné obě dítky.

U nás hlásím -21,5 je celkem zajímavé pozorovat přilehlé parkoviště, jak se ti nebožáci snaží dostat do auta, pak nastartovat a vůbec vyjet z těch ledových kolejí..

Dotaz na Sylvu, Em večer začala pokašlávat, ale nic hrozného, nesnoplí, v noci teploty 39,4, dala jsem Ibalgin sirup, teď ráno má lehce přes 38, před osmi dny(16.1) jsme měli naposled tu čtyřkombivnaci-zarděnky a spol.(trivivax).Je prosím Tě možné, že by ta teplota byla z toho??? Ani trochu se mi s ní nechce do té zimy a k Dr.asi vyčkám co z toho vyleze..

A musím končit už mi to tu vyzvání..
hezký den papa Quatro

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 24.01.06 10:27

Ahojky
Tak sme boli dnes rano na poradni - všetko OK a Kristián stále vykrikoval JAJ ZIMA. No bola fakt zima. Našťastie nás viezol M tam aj späť. A teraz ho už asi zase do konca týždňa neuvidíme:-((
Kristián je v nezmenenom stave - kašel ale bez horúčky, takže oproti Vám ostatným - pohodička.

Quatro - síce nie som Sylva, ale zhodou okolností sme tiež boli na trivivax a DR ma upozornila, že 8-12 deň môže mať teploty. Takže asi to bude u Em z toho.

Zdeni - začínam sa desiť toho, že Kristiánovi polezú 5.

No idem dorobiť obed - máme dnes ryžový nákyp. Na nič iné som sa nezmohla.

ZDravím zuzana

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.01.06 10:47

hlásím, že teplota je zažehnána paralenem…a zub vpravo cinkl! Janka tam má díru a jak jsem cinkla ;-)) tak se ta dáseň orosila krví…mno…takže leze!! prosím ať vyleze do večera! jinak slintá a mluví děsně přes nos..stříkla jsem vincentku..teď tu řádí obě dvě neb martinka sbírá sílu a je to znát..

já jsem během krtka odplevelila ;-)) nový ložnicopokojík­..vysála matrace (ono jak je to na zemi to je přímo katastrofa..) převlíkla peřiny, vydrhla opět dvě podlahy. a až holky usnou dám se do kuchyně…ovšem to dph…hihi..tak M prý má ještě doklady i v práci i v bundě i v batohu...­..zítřek to jistí..dneska jdu na sraz z bývalé práce, přijede kolegyně co našla práci v anglii a už tam s přítelem koupili i dům (takový ten klasický anglický řadový - úzký…no dle fotek krása…) tak se těším co je nového a tak..ovšem taky i přes veškerou snahu ;-)) vypadám zase jako puberťák takže fakt půjdu krásná…mám jeden hnusák přímo uprostřed mezi obočím vypadám jak nějaká indka..;-))))))))))))))

u nás bylo ráno -18…M. neustále nemůže najít rukáv od bundy takže chodí jako ve vestě ;-)) a pod tím asi 5vrstev…no blázen..ale fakt netuším kam se ten rukáv mohl podít…;-))))

no mám na něco chuť…nic tady není…si snad udělám hranolky nebo co…

zatím pa

Zdenik a M+J tč prý KAMALÁDKY

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 24.01.06 10:59

Zuzi díky za info, taky doufám, že je to z očkování, ale trochu pokašlává, tak se modlím ať to není nějaká viroza. Pošli nám trochu toho nákypu mňam, u nás to dneska jistí mražák..

Odvolala jsem všechny schůzky na odpoledne, Martin má přesčas a já ji v takovém stavu nemůžu dát do koutku na hlídání. Jedu až v 19,30 hod na jeden pronájem, to už by měl být M doma, doufám, že po cestě neumrznu..
hezké dopoledne

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »