ŠPUNTÍCI 84. - Sylva a Ondráš

Rodičovství

Ahoj emimino! Nějak stále netuším, o čem budu psát...asi jako obvykle, že? :) Ondrula spí...dneska šel dokonce bez protestů, posledních pár dní to probíhalo skoro násilím za neustálého opakování: NECHCI SPINKAT! Jenže vždycky spí minimálně dvě hodiny, takže to asi potřebuje...jak to budu zvládat, až nebude spávat, to si neumím představit....teda umím, až bude venku hezky a my budem trávit dny na písku :))) Teď leda tak že bychom dělali bábovky ze sněhu...a jde to, na horách jsme zkoušeli :)

Bohužel, myšáček stále ještě soplí, v pátek venku lítal jak urvanej z řetězu a začal v noci kašlat, takže ještě dneska ven nejdem…mě už to přes má silná slova v minulém deníčku leze na mozek…
Ondra zkouší stále víc, kam až může…a já se svou cholerickou povahou to zvládám tak všelijak :-(. Kombinace ponorky, manžela věčně v práci (je březen, že…) a jeho období vzdoru je občas nad mé síly. Jsem zvědavá, co z něho jednou vyroste:-)))
Na druhou stranu občas ukáže i nějaký malinký pokrok - třeba namaluje kolo a do něho dvě menší a občas i připustí, že by to teda mohly být oči…když jinak nedám :-))). Pozná písmenko O :-))). Naučil se pustit pc a strčit do něho požadované cd (Petr ráno zahesloval startování :-))).
Pro mě moc příjemná změna je, že ráno už na nás neřve, abychom ho vytáhli z postýlky (dělal asi poslední měsíc :-(((), ale vyleze sám, zůstává v pokojíčku a hraje si! Sice většinou ve spacím pytli, ale to neva…o dost nepříjemnější je, že vstává čím dál dřív, dneska v šest :-(((…vyřešit zatemnění v jeho pokojíčku je naprosto nezbytné (doufám, že to pomůže).

Ach jo, já už fakt nevím, co psát…je to pidi deníček, ale jde o to, aby bylo kam psát, ne? :-)))
Tak promiňte kvalitu a kdyby měl zas někdo něco tak pěkného jako Bludička minule, tak se hlaste!

Krásný týden s vidinou teplého a nádherného jara (prostě jednou přijít musí!)
 přeje

Sylva a Ondrášek za týden 32.m

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 12.03.06 18:10

První!!!!!!!
Theo

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 12.03.06 18:50

Theo potřebuji hlídání, achjo, škoda, že bydlíš tak daleko…

Jsem asi hodinu doma, žádná prohlídka neklapla…a to jsem jich měla o víkendu 4, no nic mizím, jdu jíst
 papa

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.03.06 18:58

Ahojky Sylvi,

taky jsem se děsila, až Adámek přestane spát…a pak to nějak přešlo sama. Je fakt, že bych to na jednu stranu přivítala, když spí Em…tak bych se taky natáhla, ale takhle, když nespí, což je cca 95 %, tak vytuhne večer dřív a je klid. Dnes asi půjde spát dřív než Em, protože ta spala 2 a 3/4 hodiny do půl 6!!!! Tak to bude maso :-)))

Máme Večerníček, jdeme koukat.

papa VABE

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 12.03.06 19:37

Ahoj holky,
naše babička a děda nám patrně vyměnili chlapečka a vrátil se někdo naprosto neuvěřitelný. šli jsme si pro Kryšťu, který vyskočil z auta: AHOOOOJ!!!..vrhá se na Julinku, která dostává tisíc pusinek, vrhá se na maminku, kterou objímá, objímá se i s tátou.. Celý večer Julince podstrkuje hračky, je na ni neuvěřitelně milý, Julie je samozřejmě nadšená, opět se z ní stává klidná Julinka, vždy usměvavá…

Prostě jsme ji narušili rovnováhu a mně problesklo hlavou, že by mi asi vůbec nevadilo, kdyby ta školka pro K. na pár dopolední nevyšla…hrozně se těším, až budeme na zahradě, na písku, na houpačkách (i když ty využijeme i v zimě) a tak vůbec…

Quatro - přesně někoho takového bych hledala, fakt škoda, že nebydlíme blíž :-))

Tak se mějte
a Sylvo díky za deníček!!!!

Theo

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 12.03.06 19:40

Ahojky,

já jsem dneska zvládla „vyhodit zbytek bytu“ po obědě šla s malým ven ať má M. klídek na F1. Filip mi usnul po cestě k našim (ani né 5 minut) tak jsem 2 hodiny mrzla venku u našich si dala kafčo a šli jsme do OBI pro tapetu a do hračkářství a rychle do tepla.

U nás teda ani vločka ale šílený vítr.

Jdu dodělat M. placky a sobě toustíky a koukat na Místo v životě pa L.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 12.03.06 19:53

Zapoměla jsem Zuzi užíjte si Alpy.

Máte nějaké zkušenosti s legem dublo od 1 roku? Díky L.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 12.03.06 22:21

Ahojky
My sme dnes mali úúúúžasný deň. Sebastián prvýkrát nepreplakal ho skoro celý nepreplakal. (ťuk ťuk ťuk) Bolo to milé a usmievavé bábatko, ktoré bolo ochotné po kojení chvíľku spokojne ležať, príp. sedieť v autosedačke. Dokonca sme sa dnes naobedovali ako rodina:-)))) No večer nám to samozrejme dali obaja slušne povedané vyžrať. Kristiána som uspávla 2 hoďky. Ináč on je úžasný. Stále Sebastiána pusinkuje na noštek, prebaľuje a dáva mu hračky:-))))
A ešte sme dnes stihli LESNÚ. Síce len na hoďku, ale Kristián bol nadšený a mamka tiež:-))) Povodne sme šli na prechádzku, ale v tej kose a zasypaných chodníkoch sme to zvládli asi 20min.

Theo - mne by sa tiež občas zišlo hlídaní - nechceš sa presťahovať do Brna? Tu by sme ťa zamestnali na plný úvazok:-))) A zahradní slavnost na snehu je náhodou super - pár snehuliakov, guľovačka…

Quatro - kedy vyrážate do tých Álp? Ja by som tak lyžovala:-(((

Terko - teda vobec si ťa neviem predstaviť s tými fľakmi na hlave, musíš sa prísť ukázať. A bavili ste sa ???

Zdeni - aká bola hrachovka? Cez obed som na teba fakt myslela a slintala:-)))

Sylvi - to vstávanie je v pohode, u nás sa vstáva o 4,30. Povodne som si myslela, že to neprežijem. Asi mám ešte medzeri v sebapoznaní:-)))

Brňačky mám prosbu. Neviete o niekom kto sa chce zbaviť staršieho kočíka? Potrebujem niečo hodiť na balkón a po obhliadke asi 4 bazarov mám depku. Nepotrebujem nič super ale…Schopné kočíky sú okolo 3 tis. a lacnejšie sa snáď rozpadnú, než to donesieme domov. Tak keby ste mali nejaký typ..... Díky

Tak sa majte krásne, veľa síl do nového týždňa a hlavne trochu slniečka želajú Zuzana, Kristián a Sebastián /o 2 hodiny 1 mesiac/

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 12.03.06 23:03

Ahoj holky!!!!!!!!!!
Oslava super, dokonce jsem se odvážila i na půlnoční plavání v krytém bazénu,ikdyž jsem byla jediná postavou po porodu :))) ostatní holky,gratulan­tky,měly kolem 20 let.
dnes jsme jeli pro kláru a bohužel se u nás neopakoval scénář THEO. Klára byla nadšená,pomazlila se,ale v zápětí předvedla dobrou scénu,že nechce k dědovi.
Tchýně přiznala,že si s ní párkrát nevěděla rady,to mě potěšilo,že nejsem sama :)))
Zuzko - ráda příjdu,ať se pobavíš. Jo a zítra se zeptám kamarádky na ten kočárek..
Theo - vidíš,jak bys vydělávala v Brně :))) Ještě si to rozmysli, jestli nechceš hlídat v Brně, já ti dítě svěřím ráda.
končím,už se mi zavírají oči.
papa
 Tereza

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 13.03.06 13:11

Ahojky,
tak jsme dnes dopadli jako sedláci u Chlumce. Ráno jsme volala na termín na naušničky, prý přijďte hned. Sice mně to bylo divné, ale což naklusali jsme, donesli naušničky, vzala jsem sebou líh (posledně jsem slyšela jednu maminku a sestřičku, že tam hovoří něco o lihu). Nakonec to dopadlo tak, že je opravdu líh potřeba - naušnice naložit večer před, a stejně jsme je nemohli dát kvůli hnisajícímu očkování. Tož máme odklad na příští týden.

Víkend byl super, v neděli se Honza rozhodl nepracovat! Vzpomínali jsme na mládí (:-) ), pouštěli video z dovolených. Čím větší balkán akce, tím lepší vzpomínky:-) Taky nás po více než roce navštívil děda (můj táta).

Vojta už brebentí tak, že pusu nezavře, táta je z toho nervozní (já si už zvykla:-)) ). Věrka už někdy nahodí úsměv i na mne, nejen na hračky:-) a pokud ji nezlobí bříško je všechno super.

Všem přeji krázný víkend a jdu popřemýšlet, čím bych ještě naplnila žaludek:-)

Evka a V+V

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 13.03.06 14:13

Ahojky!
Kdepak jste všechny? :-))
My doma, jak jinak, že…Ondra spí, odpo si asi půjdem pohrát ke kamarádce, jinak zcvoknem…tam se taky soplí a kašle, takže to bude v pohodě :-))
Dneska v noci se Ondra rozhodl, že bude spát s náma…nepomohlo nic, brečel, do toho řval: TAM CHCU SPINKAT S MAMKOU, variantu tatínkovy peřiny odmítal, nakonec jsem teda nerada ustoupila a spal u nás…ale měl aspoň svou vlastní peřinu. Bohužel vstával zas v šest…fakt jsme se vyspali…večer se stavím v Ikea a musím prohlídnout rolety, do zatemnění vkládám neuvěřitelné naděje. Kdy že se to mění čas? :-))

EVKO - neboj, taky se dočkáte naušniček, Verunka bude určitě velká kočka.

TERKO - nechceš poslat foto své hlavy? Dost mě to zajímá :-)))))))). Kdybych byla škodolibá, tak bych ti napsala, že to je tak, když někdo není spokojený s tím, co má…Ale to já nejsem, že :-)))

ZUZI - vidíš, dětičky už si to pomalu začínají rozmýšlet! Za chvilku budete vstávat všichni v sedm a v noci jedno dvě koja…pohoda :-)

Jdu si vyfoukat hároš…ještě se ozvu, posílala jsem smsku Pavlíně, tak dám vědět, co a jak.

papa

Sylva

PS: ještě si sem musím napsat, že mi Ondra začal říkat MAMINKO! Hrozně hezky se to poslouchá…:-)))))))

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.03.06 14:25

Sylvo,
nechci Tě zklamat, ale tomu vstáváni se stejně nevyhneme..opakuje se to každý rok (už jsme toho zažili, co??:-)))
Julie vstává v 5,30hod někdy dříve někdy později, nejpozději v 6hod a Kryšťa je spáč, přichází v 6,15hod do ložnice :-)

Na začátku zimy spali oba do půl osmé v pohodě…tak neutrácej za rolety, ale ty chceš spíš do té Ikei, co?? Změna prostředí :-)

Evko - Julie má náušnice v trezoru, rozhodla jsem se, že počkám, až si řekne sama (u známých se čekalo do 5-ti let)…nebo to nevydržím a bude překvapení…jsou totiž hrozně krásný :-))

Chtěla jsem odrovnávat parapet v obýváku, ale jsem trošku líná, ach jo, asi se toho nezbavím :-)

A ještě ranní šok…čtu Kryštíkovi knížku a trošku mi koukalo břicho (to ještě není ten šok :-) Kryšťa se ptá: MAMI, CO TO MÁŠ V BŘÍŠKU?? Než jsem odpověděla: MIMINKO?? DALŠÍ JULINKU?? !!!!!!!!!!!

Dále jsem se dozvěděla, že K. by chtěl ještě bratříčka atd…V šoku jsem, neboť já, která naprosto věřím dětské intuici, jsem se lekla, že jsem těhotná :-)) Neměla bych, ale musím na to myslet…

Mějte se
Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 13.03.06 14:31

Další Julinku? :-)))))) - to zní krásně…to mě Ondra leda tak za ten špek tahá a štípe.
Ne, taky se ptá, kdy bude a mimi a tak…ale zatím má holt smůlu.
A ty rolety stejnak potřebujem, protože Ondra má v pokojíčku hodně velký okna přímo na jih, takže v létě by tam bylo na padnutí.

S.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 13.03.06 14:36

Theo, nám doktorka doporučila dát naušničky mezi 6týdnem a 3měsícem. Taky jsem se rozhodovala jestli teď nebo až si řekne. Rozhodli jsme se pro teď. Už se používá před pícháním znecitlivující mas­t.

E.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 13.03.06 19:48

Ahojky,

my sklízíme ze spaním úspěchy ťuk ťuk ťuk dopoledne 2 hodinky a odpoledne taky. Nevím jestli je to tím polštářkem ale je to fajn. Ráno vstáváme kolem půl 7.
Naše nejoblibenější hračka je balon připadá mi že celý den jenom kutálíme.

Mějte se pa L.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.03.06 20:47

Hm, tak to je asi sen všech maminek, Julii považuji za maxipohodové mimi, ale tolik toho teda nenaspí, dopoledne maximálně 3/4hodiny, odpoledne (ale zároveň s Kryšťou) max 1,5hod..usíná cca v 19:30hod, v noci si vybere 1 hodinu nespaní, a stává v 5:30hod..
Momentálně trávíme celý den na schodech, neboť jsem ji tam minulý týden objevila, celou natěšenou, takže teď klasika, budeme lízt celý měsíc, než ji zaujme něco jiného a ona bude natrénovaná…dále pak vypínače, to je obliba všech návštěv, neboť je máme cca v 80-ti cm, aby na ně dosáhly děti..tudíž se bliká a bliká…

Máme návštěv, tak letím
Theo

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 13.03.06 21:25

Tak na dětskou intuici věřím taky ;-), tož jsem zvědavá, tak nevm jestli bych tě litovala nebo jestli bych ti děsně záviděla, ale asi bych ti záviděla.
 B.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 13.03.06 23:48

Ahoj holky,
teda, nestíhám - opět, trochu jsem prolítla komentáře z konce minulého deníčku a teď i nový deníček…

Theo - přestěhuj se určo do Brna, budeš mít plno dětí na hlídání - hlásím se hned s Karolínkou :-)
Jo a s tím, jak jsi psala, že Julinka byla náročnější když byl Kryštík pryč, to znám, P. když odjede s Karolínkou třeba na víkend, tak Ondra vyžaduje mnohem víc pozornosti a zdá se mi takový posmutnělý a v noci hůř spí … jak se Kája vrátí, hned má úsměv od ucha k uchu a je to zas náš pohodář

Zuzi - držíme palce, určitě se to zlepší

ach jo, Karolínka se právě vzbudila, jdu uklidňovat situaci ať se nevzbudí i Ondra…
tak snad už zítra napíšu víc :-)

Dobrou noc

J.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 14.03.06 09:05

Ahoj holky
Tak kto už vy:,–(il tie narcisy a bylinky? Nejak tú jar predsa privolať musíme:-))) Zase dnes nepojdeme von, lebo v tom počasí sa s kočíkom nedá a okrem toho ho mám na balkóne. Kristián celú zimu nechce chodiť von, ale včera vykrikoval celý deň, že tam ideme a dnes tiež. On fakt vie kedy si to vybrať. Naša obľúbená zábava posledných dní -skladanie puzzle- pokračuje. Našťastie sa tým zabaví celkom dlho a je to nehlučné:-)))
Ináč díky, že na nás myslíte. Cez deň sme už celkom v normále, ale večery sú ešte „zábavné“ hlavne keď nie je doma M a Sebastián jačí a ja potrebujem uspať Kristiána. Ale už som optimista:-)))
Zdeni - kde si našla tie šablóny Bořka o ktorých si nedávno písala? tiež by nám to bodlo.
Theo - tak ďalšia Júllinka? No to som strašne zvedavá:-)))
Sylvi - tak čo Ikea a žalúzie? Nechcem Ti brať nádej, ale myslím, že vstávanie Vám to nezmení

Tak holky, keď sa odvážite do tej chumelenice, tak sa ozvite, radi Vás uvidíme.

A vymyslite nejaké zaklínadlo na to slniečko.
Zdraví Zuzana, Kristián a Sebastián /už 1mesiac/

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 14.03.06 10:00

Ahojky!

Tak Ondra se rozhodl, že nám těch posledních 14 dní vynahradí a vstával v půl osmé! A to jsem ho v podstatě vzbudila :-))).....hádejte kdo byl vzhůru v šest? No já samozřejmě…no ale do sedmi jsem si ještě schrupla :-))) Škoda, že se dá počítat s tím, že to byla výjimka…

ZUZKAJ - vzpomněla jsem si na vaše probl. s babyvakem - zkus si dát tu přezku víc na rameno, aby byl Sebastián víc na kraji, nebude tam tak zapadený…zkusím najít nějakou fotku, kde je tak Ondra, dám ti sem odkaz:
http://rodina.cz/…um/photo.ASP?… - tady to není vidět úplně nejlíp, ještě tady…ale možná pohledám ještě jiný a pošlu mailem
 http://rodina.cz/…um/photo.ASP?…

Tak zatím ahojky!

Sylva

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 14.03.06 10:07

přejem krásný den všem!
tak o víkendu jsme tu měli návštěvu manželův nejlepší kamarád ze střední (dlouho jsme se neviděli) nám přijel představit svou nastávající a jsme pozvaní na svatbu ;-), v neděli ráno Karolínka bavila návštěvu ve stylu minulého deníčku, takže jsme se u snídaně dozvěděli, že kluci mají pindíka a holky pipinku, byli rozebráni všichni zůčastnění, kdo má co, pak se návštěva dozvěděla, že „Kája blinkala u babičky“ (dostatečně zdůrazněno) a taky že maminka měla Ondru i Káju v bříšku. Taky se dozvěděli, že už mamka nemá miminko v bříšku … no bylo toho víc

Theo - tak další Julinka?, tak jsem zvědavá, jestli dětská intuice nezklame :-D Ale Karolínka za mnou takhle chodí a spíš se ptá a zdůrazňuje, že jedno miminko stačí

Já už chci jaroooooooooooooo, mám doma 3 primulky, tak už to tu kvete, v nejbližší době za:,–(ím nějaké ty bylinky, tak snad už přijde ;-)

Tak zatím ahoj

Jitka

P.S. taky dnes zapálíme svíčku za Katty (viz. deníček „rozsvítíme svíčky?“, proletěla jsem tu diskuzi a je to opravdu smutný příběh)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 14.03.06 12:56

ahoj zlatíčka,
tak zítra večer jedem papa-směr Alpy, nemám nic zbaleno, maso na řízky jsem vytáhla z mražáku, vyprala jsem druhou várku prádla. Zítra musím ještě odevzdat mobil v práci, no jak já to stihnu, to fakt nevím.

Včera jsem prodala elektrickou motorku od Em stejně se na ní prášilo v garáži a to jsem dávala inzerát v neděli do Avíza, aspoň jsem hned koupila naftu do auta, když tolik projezdím.

jo a jak jsem lamentovala, že mi o víkendu nevyšla ani jedna prohlídka, tak jedna přeci jen ano, tak mám radost.

Emily se dívá na Spejbla a Hurvínka, kdybych tu už náhodou do zítřka nestihla nakouknout, tak se vracíme v neděli.
mějte se čačaně, pa Quatro

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 14.03.06 13:09

Quatro,
tak si to kráásně užijte!

J.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 14.03.06 13:13

Quatro,
odpočiň si a vydechni, ať Vám to vyjde!!

A pošli mi řízek :-)

Theo

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 14.03.06 13:44

je děkuji za přání…mám vždycky divný pocit z té cesty autobusem, abychom šťastně dojeli.

Theo zítra pošlu imaginární řízek..

holky je u vás taky taková zima?tady fučí jak na Sibiři..
zatím ahoj

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 14.03.06 15:56

Já chci taky řííííízeeeeee­eeekkkkkkkk! A lyžovaaaaaa­aaaaaat! A v Alpáááááá­ááááách! Quatro - hezky si to užijte, zrelaxuj a nemysli na byty!!!

Zapomněla jsem vám napsat, že Zdeníkovi už zas nejde otevřít deníček :-(…ale přeposílám důsledně!
A abych jí udělala trošku chutě, tak k obědu jsme měli jitrnici, brambory a zelí, to všechno zapečený v troubě. Mňam. Dokonce i Ondra si dával maso, ač jinak je zapřísáhlý vegetarián :(

Ahojky Sylva

 
aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 15.03.06 10:25

Ahoj holky, tak na pozvání Sylvyh se k vám jdu podívat :)) Nějak jsem ale moc systém těch deníčků nepochopila - tady jsou teda děti kolem 30 měsíců?? Nebo to je směs? :)
April a Jířa (2 roky, 8 měsíců)

 
aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 15.03.06 10:31

Jinak se tu směju, jak píše Sylva o tom počítači. Jiříček se ráno vzbudí, pustí si počítač (už jsme mu pro jistotou udělali vlastní profil, protože v tom našem se pohybuje se smrtící jistotou). Takže si pustí profil JIříček s autíčkem, otevře si složku s pohádkama nebo hrama a sám si tu hodinku (než se maminka probudí) hraje a pouští pohádky. Zvládá nejen dvojklik, ale i jednodušší hry typu pexeso nebo arkanoid, shazuje si okna křížkem, maximalizuje tím čtverečkem, pohádky si dává na celou plochu atd. Nebo maluje v paintbrushi. O tom, jak se přepínal do mýho profilu, když mu nešla spustit nějaká hra, se ani nezmiňuju :( JInak tu je na počítači celý den zámek, může sem jen ráno.
Do 2,5 let nemluvil, dokonce jsme skončili u dětského psychologa kvůli rok a půl trvajícím nezvladatelným záchvatům vzteku, kdy křičel třeba dvě hodiny v tahu 4× denně (já jsem se z něho několikrát zhroutila). No Jdu vařit oběd, až budu mít čas, tak kdyžtak k tomu napíšu víc, jestli to někoho bude zajímat :))) Zatím páá páá

my dva! :)

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 15.03.06 10:33

April,
tady jsme holky s dětma narozenýma v létě 2003…plus minus.
A co jsem četla v diskuzích, tak je Jířa pěkný číslo, když nám sem občas písneš nějaký jeho kousky, tak se to tady hezky oživí. Budem rádi!
 Sylva

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 15.03.06 13:26

Teda April, to bych asi k tomu psychologovi musela já, kdyby mi se mi malý vztekal celý den:-)

Evka a V+V tč. spící

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 15.03.06 13:36

Nazdár lidi!
Tady to dneska nějak vázne, kde jste kdo?

Ondra byl dneska zase lidumil a vstával v sedm…resp. to přišel za náma, nevím, kdy vylezl z postýlky. Ovšem v jednu v noci na nás vyřvával, že chce jít spát za nama…dobré půl hodiny…ale já jsem byla tvrdá a nešla jsem tam…protože jinak by u nás skončil. Tak raději usnul :-)))

Na oběd jsme měli konečně Zdeníkovu hrachovou kaši - mňaaaaaaaaaam…no a co myslíte? Panáček pohrdl, prý kaše je blééé…nechápu. A to jsem to samozřejmě neodhadla a máme jí tak na týden…

APRILMOUSE - Ondra toho taky s pc umí víc, já se akorát snažím ty jeho zásahy minimalizovat. Ráno taky kouká na pohádky, akorát na dvd…a kouzelnou školku. Kdyby bylo po jeho, tak tady neustále kreslí nebo spisuje někomu na icq :-)))…Ještě k tomu, kdo chodí do deníčku - PŮVODNĚ jsme parta s dětmi léta 2003 - teď se nám to tady nějak množí a většina holek už má i mladší potomky…ale primárně jsou Špuntíci ta naše zlatíčka dvou a půl letá.

Zatím ahojky

Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 15.03.06 13:37

Ondra taky začal mluvit až teď po vánocích…ale já jsem na to byla nachystaná, protože jeho tatínek začal až ve třech letech…ale prý rovnou ve větách, no nevím.
A záchvaty vzteku tady řešíme poměrně často všechny :-)
 S.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 15.03.06 13:52

Ahojky,

tak jsem se od rána činila a máme na večeři segedínský guláš.

Dětičky odpočívají, opět jsem zírala, Vojtík odpadl ve 12h bez procházky. Vstával někdy okolo šesté a večer šel spát až po 21h. Věrka má tři dny úplně spící, ani nemá čas na pasení koňů (no občas si to proloží pláčem či nošením:-)).

Uááá, se těším na sluníčko, mám dojem, že žiju na kávě. Sice si je dělám slabé, ale přece …

Zjišťuji, že příští týden jedeme do Brna na Veletrh. Bude hektický týden.

… klasika, Vojtek se probudil.

Evka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 15.03.06 14:07

ahoj holky,
ještě mi to nedalo a koukla jsem tu za váma.
Díky brzkému Ejminčinému vstávání v 6 hod, jsem už v sedm měla usmažené řízky, teda řeknu vám holky, že se povedly, Emily snědla 2 na posezení a jeden jsem jako vzorek vzala holkám do práce, nevím jestli ty zbývající odolají do večerního odjezdu…

Ve tři odváží Martin malou na hlídání, já rychle dobalím a v šest se poštrácháme na nádraží..jsem nějaká nervozní, ráno jsem se totiž probudila s plným nosem, tak doufám, že na mě neleze nějaká viroza…

mějte se moc, moc hezky, posílám pusu..
papa Quatro

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 15.03.06 20:21

Ahojky,

Filip bojuje má svoji první rýmu a teplotku tak jsem mu dala panadol a nakapala do nosu tak jsem zvědavá co bude dál. Naštěstí umí smrkat tak ho nemusím mučit odsávačkou.

Dneska mi volala paní na inzerát autosedačky tak hurá.

Fiflipkovi se blíží narozeniny a co ty Theo co plánujete pro Jůlinku? Filip teď nechce moc baštit ale snad to je tou rýmou tak mu zítra něco ukuchtím snad ho nalákám. Jinak je strašně fajn zdá se m že každý den umí něco nového akorát se bojí pusti a jít.

Mějte se pa L.

 
aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 15.03.06 20:29

Tak mám konečně trošku času :) Jelikož jsem tu u vás nová, tak potřebuju spoouuuustu věcí vyzvědět :) Holky, komu ještě prcek spí po obědě? Tady teda vůbec nikdo, je to docela náročný.
Jířa po dnešním přeměření dosáhl 103 cm a skoro 20 kg… dneska se mě zase jedna paní ptala, jestli je hošíkovi pět :)) To mě vždycky dostane. Ale jakmile hošík otevře pusinku, tak je všem jasný, že to pět let fakt nebude :)))
Taky si docela šíleně plete červenou a zelenou barvu. Začínám mít obavu, jestli není barvoslepý, co jsem slyšela, tak červená-zelená a modrá-žlutá je nejčastější porucha… a na to, že pozná růžovou, oranžovou a fialovou - a červená/zelená ani omylem, to je fakt divný :(((( Nebo je ještě fakt brzo?? Já už nevím no.
Taky se nám blíží Jiřího svátek, vymýšlím co za dárek. Máme objednanou stavebnici Variant - http://www.kaden.cz/…cky/hvar.htm - sice ještě máme zbytky po mně a ségře, ale jsou rozbity a je toho malinko. Nicméně si s ní hrajeme skoro každý den, dneska Jířa dokonce zvítězil a zašrouboval svůj první šroubek s matičkou skrz dírku v tyčince. Měl z toho ohromnou radost, až jsem se musela smát. Takže jestli někdo máte tip na nějakou tvůrčí hračku, sem s ní!! Hledám inspiraci.

Venku je tak odporně, chodit na procházky je za trest. Beztak se vracíme promočený na kost, protože žádná louže nezůstane bez povšimnutí, pod okap se strkají ruce nebo hlava (podívej maminko, prší!) a při každé vhodnější příležitosti (například když se ho pokusím vzít za ruku při přecházení silnice) mi leží na zemi v těch hnusech rozbředlých.

Už aby bylo jaro a krááásně!! Jiřínek už hezky spinká, mám až do rána klid :) tak si jdu aspoň umýt hlavu, ať nejsem zítra za slizouna

Aprilmouse

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 15.03.06 20:35

Ondra po obědě spí, cca tak dvě hoďky. Jsem za to dooost vděčná.
Jirka je teda fakt kus chlapa, co? Já teda nevím, kolik má Ondráš teď, ale tipuju to tak na 95cm a 14kg…
Na barvy mi naprosto kašle, když chce, tak pozná základní, když se mu nechce, tak mi bude tvrdit, že žlutej, červenej i zelenej talíř jsou modrý…všechny vedle sebe…Myslím, že mají ještě čas.
Tvůrčí hračky - no u nás vede Lego Duplo…to Ondru baví nejvíc, hlavně teda s tatínkem. Tvůrčí jsou tady spíš ostatní holky, co mají dneska tak trošku áčko :-)

Když na něco narazíš, dej vědět, taky se ráda nechám inspirovat.

Sylva

 
aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 15.03.06 20:43

No jo, kdyby pletl všechny barvy, tak se tím taky neznepokojuju :)) Ale on zná jinak všechny a neplete je, proto mě to dost zaráží.

S legem si taky hraje, ale jen když si s ním hraje někdo jiný… včera jsem mu z něho udělala celý byt pro panáčky z kindervajíček a Jířa si pak skoro půl hodiny!!! hrál sám tím stylem, že je střídavě nutil chodit na záchod a střídavě nutil spát v „postýlkách“. Jinak tu jednoznačně vede modelína… vůbec nevím, proč jsme kupovali auta, knížky. Vůbec ho to nezajímá. Kupujem teď tu božskou tvrdnoucí modelínu, co se kupuje i s tím lisem :)) sice mu vydrží tak na týden, neboť ji tahá furt a ona pomalu a jistě umírá, ale dělání hadů pomocí lisování a vykrajování zvířetek a formiček je prostě u nás hit číslo jedna. Nejlepší je, jak je kráááásně měkkoučká a vůbec nemastí :) Takže jestli nemáte, můžu jen doporučit!!! Je to třeba tadyto:

http://www.obchod-tis.cz/zbozi.php?…

A.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 15.03.06 21:25

Ahoj April,
vítej v deníčku, myslím, že jsem taky trošku pročítala Tvou diskuzi, tak piš, bude to zajímavý…

Zdravím i ostatní holky, my jsme dnes rozcestovalí, dopoledne ve Vršovicích, potřebovala jsem udělat nějaký fotky, koupit rámečky, zajet si pro recept na antikoncepci (další těhotenství jsem vyloučila..), a navštívit moji bývalou práci, spíš holky, jsou hrozně fajn… Byli jsme tam 2 minuty, vrazila jsem oběma dětem rohlík do ruky, abych si mohla v klidu vypít kafe a ty rohlíky byly totálně rozdrolený…ne­uvěřitelný bordel…

Cestou zpět usly a navečer jsme navštívili tchánovce…doma jak po výbuchu..

Barvy - momentálně je Kryštík říká dobře, ale nedávno si ze mě dělal srandu a schválně si pletl ty základní .. asi viděl jak mě to točí… takže jsem mu řekla, že mu nebudu dál číst, dokud to neřekne dobře a najednou to uměl.. ale děti to prý dělají..

Dokonce někdy úžasně učí Julii jak dělají zvířátka..Např. KRÁVÁ DĚLÁ : HAF, HAF…PEJSEK DĚLÁ KOKOKODÁK… a hrozně se tomu směje…sabotér..

Bobis - dárek ještě nějak neřeším, asi ji koupím nějaký nádobíčko v Ikei, hrozně ráda míchá, dělá, že jí a Kryšťa asistuje, tak myslím, že by se to u nás ujalo… ona si stejně nejraději hraje s Kryštíkovýma autama.. Co řeším, je to počasí, asi si na zahradní slavnost pozveme jen odolnější jedince :-))

A co ostatní holky, kde jste????? Jak se má Teri, Lída, Kája a František?????????­?????

Tak mějte se, zítra máme opět sportovní den, dopoledne cvičení , odpoledne plavání…

Theo

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 15.03.06 22:08

Ahoj holky!
Pozerám, že sa zasa rozširujeme. Vítam Aprilmouse.
Ako vždy nestíham. Ako tak som v rýchlosti preletela komentáre. Máme sa dobre. Použijem Zdenikov výraz, mám byt plný neposlušných, všadeprítomných molekúl.Klaudi už je od pondelka slečna parádnica! V pondelok sme boli na náušničkách.
Evko, nám teda pán dr. povedal už pri objednávaní, že náušnice musia byť v liehu 24 hod. Naša bambulka to zvládla úplne v pohode. Neboli sme u našej pediatričky, ale objednala som sa k jednému dr., ktorý sa venuje okrem iného akupunktúre, takže najskor vyhľadal na ušku body pre zrak a neviem čo ešte. Chodil jej s takou „pípacou ihlou“ po ušku a potom nám pichol ušká a na:,–(il náušničky. Klaudi sedela celý čas mne na kolenách a zaplakala len keď jej prevliekal náušničky. Pán dr. ju pochválil, že bola veľmi statočná. Aj ja som bola prekvapená, pretože, keď ideme na prehliadku reve len čo ju vyzlečiem…
Ad tvorivé hračky. Oliverek rád stavia domčeky zo stavebnice. Nemáme lego, je to česká výroba, okrem kociek to má rozne ploty, okná, dajú sa z toho postaviť autíčka, vláčiky… Ale momentálne u nás vedú omalovánky, alebo vymalovávanie. Ja nakreslím obrázok a Oliverek ho vymaluje. Keďže zbožňuje mašinky, musím ich denne aspoň 5 nakresliť, samozrejme aj s vagónkami a on ich vymalováva. Má rád i klasické omalovánky, ale to ho tak dlho nebaví, ak sa nejdná o vláčiky:-)) Baví ho to už asi 14 dní a fakt sa krásne zdokonalil. Sadne si v izbičke ku stolu a kľudne pol hoďky i hoďku si vymalováva. Akurát problém je Ríša, pretože sa snaží už všade postaviť, takže si stúpne pri stole a kradne Oliverkovi pastelky alebo papier:-))
Ad poobedny spánok, prckovia spia ešte 2× denne. Oliverek spí poobede cca 2 hoďky. Našťastie poobede mi spinkajú vačšinou všetci naraz, takže stihnem občas aj niečo urobiť, alebo si prípadne ľahnúť s nimi:-)
Ad počasie. Už ma to fakt se…! mám síce dobrý kočárek, ale ťahať sa s kočárkom a v ňom s dvoma 9 kilovými deťmi po neprehrnutých chodníkoch neni nič moc…
Silvi, zasa provokuješ s hrachovou kašou?:-)) Ja by som si tiež dala, síce kojím cez deň už len 2 x a mnohokrát v noci, ale ešte si netrúfnem. Ale až prestanem kojiť, určite si ju urobím. Ozaj, čo Pavlína, máš nejaké nové správy?
Aprilmouse, Jirka je teda riadny chlap! A asi i pekné číslo:-) Oliver ma cca 95cm a 14,5kg.
Marti, ako sa máte? Čo holky?
Chillie, niečo nové s bývaním?
Quatro, Alpy ticho závidím… Naposledy som tam bola pred štyrmi rokmi a znova sa tak skoro asi nedostanem…
Manžel ma volá na štampličku portského…
Tak sa majte!
Maťa, Oliverek, Ríša a Klaudi

 
aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 16.03.06 08:21

Hezké ranko, koukám, že jsem dneska první :)
Koukám, že ten Jířa je fakt velikej ve srovnání s vašima šmudlama. Ale ono to není žádná sláva, ani oblečení pořádně neunosí a už mu to je malý, nemluvě o tom, jak kupujem každý 2 měsíce nový větší boty (teď má 30-31). No ale říkám si, že ho aspoň třeba nebudou jiný děti bít, když bude veliký :))

Dneska úplně klidná noc, spal v tahu od 20 do 7. Ale stejně nechápu, že mu to stačí, když si přes den ani oči nezavře.

K snídani si nutně pro:,–(il mandlovou paštiku, kterou jsem po dloooouuuuhý době koupila - měl ji včera poprvý na ochutnání kousek a ráno tak dlouho skandoval, až jsem povolila. No on tu nezdravost snad přežije :) Teď zrovna sáňkuje po chodbě na podprdelníku, vůbec mu nevadí, že to není z kopce :))

Čekáme za chvilku návštěvu, tak to tu jdu malinko zpacifikovat (jako by to mělo smysl… ale přece jen ta krabice rozsypaná uprostřed obýváku - hračky z kinder vajíček, šroubečky, drobnůstky - moc estetická není)

Hezký den všem a málo vzteklounů!!

A. + J. (+Číča, Micinka, Elda, Mimi, Pepíček a Ferda a nějaká ta rybička :)))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 16.03.06 08:34

ahojky:)

uzijte si cvico i za nas, my mame presne mezi 10 - 11 ockovani na obrnu, takze snad pristi tyden se uvidime :)

market

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 16.03.06 13:58

Dopoledne jsme byli na plavču s Janečkem a jinak v těchto týdnech obcházíme školky, protože u nás mají dny otevřených dveří. S dárkem k narozeninám asi moc neporadím, protože hraček máme už moc, tak slečna dostane horolezeckou přilbu, aby s tatínkem mohla občas do některých nenáročných jeskyní. Samozřejmě zatím nic po žebříku ani na laně, jen ťapáníčko po blátíčku skoro po rovince a na chviličku (takže sociálku na mě nevolejte :-)) ) Zatím byla jen v Balcarce (přístupná s betonovými chodníky ale dost schodů), asi měsíc před narozením Janka a pěkně mě tam utahala. Samo jsme to měli jako členové české speleologické společnosti mimo exkurzi, tudíž jsme tam strávili o dost víc času než při běžné prohlídce s průvodcem, takže si tam vyzkoušela i tmu a pohyb jen ve světle čelovek a děsně se jí to líbilo potvůrce. Na pořádný lezení má sice ještě času dost, ale ta přilba s ní poroste až do puberty, tak je to asi vhodná investice ;-))
Babičky a dědečky požádám o další :,-(y stavebnice žako. Jinak spousty hraček bych se potřebovala zbavit, například takový plyšáci se snad množí nějak samovolně či co. Určitě jsem jich nekoupila ani 10, ale stejně je jich už plná horní postel. Jak to děláte, aby vás hračky o vánocích a narozeninách nezavalily?
Bludička + Kamča + Janek

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.03.06 20:32

AHoj holky,
na Moravě nefunguje internet?? Kde jste holky???

U nás je den blbec…Kryšťa se probudil s velmi velmi blbou náladou, držela jsem se dost dlouho, ale když už asi po padesátý drtil Julinku, nějak se to ve mně překlaplo a trvalo dost dlouho než jsem se zase uklidnila , na to jak jsem byla vytočená se divím, že nebylo ani plácnutí na zadek… M. dnes navíc není doma, tak jen čekám, až K. usne a pak si jdu taky lehnout..jsem vyždímaná..

…právě proběhla „diskuze“, že se už číst nebude, 3 knížky stačily, je to ale asi jen můj názor, K. samozřejmě hlasitě nesouhlasí…

No nic, se mnou nic nebude, mějte se a dejte o sobě vědět!!

Theo

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 16.03.06 20:49

ahoj Theo aspoň někdo píše. Je mi nějak smutno, asi je mi líto Katty. Jinak u nás dneska děti až podezřele hodný, tak doufám že jsou zdravý
 B+K+J

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 16.03.06 21:06

Ahoj
Aprilmouse - vítej. jen pro srovnání - Lída má 94cm a 12,5 kg :-D. K počítači se nedostane - tatínek pracuje doma, takže existenci pohádek a her na pecku jí tajíme - jinak by se brzy s Linuxem nedomluvil… DVD ovládá pochopitelně líp než já…
K tomu vzteku - myslím že to mohlo souviset s tím nemluvením - neumí se vyjádřit, takže se vzteká. Válení po zemi u nás venku nejsou, slečna se štítí špíny (krom toho spacifikovat 12 kil je lehčí než 20kil…). Nespáváme od dvou let, zdřímne si vyjímečně - průměrně naspí tak 11 hodin.

Theo - k intuici… včera mi Lída smrtelně vážně tvrdila, že budem mít 4 miminka (pepíka, jožinka, heřmana a eště jedno). na otázku „kam je dáme“ odvětila, že posunem stul s počítačem a postýlka se tam vleze.....Ale já vím odkud vítr vane - tuhle mě muž dopředu ukecával do co nejdřívějšího pořízení třetího potomka (čtvrtého až později-benjamínka) - pro nováčky - jsem ve 24tt..... No, nic proti dětem, ale mám ráda taky sebe a pořídit si během 4 let 3 děcka mi poněkud nevoní :-)

Lída začíná mít docela slušný smysl pro humor - tuhle mi vykládala o Budulínkovi a v pasáži o tom, jak má liška posílat liščata aby řekli dědovi a bábě at nehrají mi tvrdila, že lištičky s budulínkem u té muziky tancovaly, zpívaly a ohromně sa im to lůbilo a dědáček s babků mohli jít klidně dom aj bez budulínka… na otázku „proč koušeš dědu“ odvětila s kamennou tváří NO PROTOŽE MĚ TO DĚLÁ DOBŘE, TO JE JASNÉ, NE?.....a takových výšplechtů by bylo…někdy mi její smysl pro humor ani směšný nepřijde - nápadně se podobá svému otci… ;-)
Vzali ju do školky - Zdeniku, neukamenuj mě… já momentálně matka v očekávání, se zajištěným hlídáním… holt, na vsi není takový nával.....

Miruš - nepracuj, napiš…chybíš :-)
evko - jaro akutně potřebujem všichni - nejvíc Lída - já blb dopustila, že objevila ve sklepě kolo......pocho­pitelně ho MUSI mít okamžitě, tak několikrát denně řeším alternativy ke kolu. Dneska to vyřešilo malování temperama a žehlení kapesníků…

sylvo zpravodaji - co pavlína?
quatro - závidím bledě… naposled jsem lyžovala před 5 lety - od té doby bud není sníh, nebo su těhotná, nebo kojím :-D

moje áčko - momentálně jsem doma - trochu se zkracuje čípek, nijak dramaticky, ale nachala jsem se zneschopnit. Malý je dost dole, což může a i nemusí být v normě - každopádně v průkazce mám napsáno CS 1 ve 22tt. příští týden se snad vrátím do práce, i když asi jen na chvíli - fakt nejsem schopná sedět 8 hodin u pecka, popř v autě a trajdat po republice. výlet do Bulharska jsem šéfovi rozmluvila s tím, že se asi zbláznil..... pochopil :-)

takže zatím, zas nahlídnu…

elda+lída+jožka

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.03.06 21:26

Ahoj Bludicko,
K. si neustále stěžuje, že už dlouho neviděl žirafy, nedáme tradiční výlet?? :-))
Možná bychom ale mohli ještě chvíli počkat na sluníčko, co???
No, vypadá to, že se u nás spí, tak já jdu pomalu taky..

Ta helmička pro Kamču je dobrej nápad…mimochodem, jak jsem koupila minule tu encyklopedii zvířat, je fakt nádherná a Kryštík ji miluje, budu se muset naučit více informací o zvířatech, zná kdo koho loví, co žerou, jak se jmenuje samec ,samice, mládě… baví ho to..

POkud má někdo stejné zájmy, vydal ji Fragment a jsou tam ta nejdůležitější zvířata, včetně domácích a nádherný fotky, stála 500,–-kč.

Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.03.06 21:38

Ahoj Eldo,
jsem ráda, že jsem Tě ještě zastihla… děláš dobře, že jsi doma, tak ať je vše v pohodě..

Třetí dítě:-)) ještě nedávno jsme oba byli naprosto proti, ale teď mi Marek řekl, že jestli ho budeme mít, tak nechce žádné velké rozdíly, kdyby vyskočil z plenkového období a nočního nespaní a pak tam zase vklouznul, když už byl relativně klid, bylo by to pro něj horší… toť pohled mého manžela, opravdu si to představují růžově, ale je pravda, že já bych eventuelně také nechtěla vyšší odstup než 3 roky, ale zatím se fakt nic neděje :-))))

My jsme kolo ještě nepořídili, neboť se mi nechtělo honit Kryštofa na kole s kočárem, můj návrh byl, že ještě vytáhneme lyže, když je tu tolik sněhu, ale prý je mám nechat schované a jezdí na vyvýšeném odrážedle - motorce, vlastně celou zimu, ale musím uznat, že poslouchá…
Kolo nás čeká na jaře…

Tak vážně jdu.. dobrou
Theo

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 16.03.06 21:59

A co takhle žirafy příští týden ve středu???

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 16.03.06 22:19

Ahoj holky,
hlásím,že jsme dnes pojaly návštěvu TinyMar poněkud netradičně a ztvrdly jsme tam do půl šesté!!! Byly jsme se Zdenikem a Sylvou,tj. 4 maminky a 7 dětí :) U Marti je vždycky skvěle,takže to byl pohodově strávený den.
Jsem nějaká grogy, už toho moc nenapíšu. Dnes jsme se Zdenkou začaly opět sportovat a od 20:15 jsme byly na spinningu. zase budem chodit, snad to bude mít efekt jako loni (zhubla jsem 3 kila,které mám zase po půlroční odmlce nahoře).
Klára bohužel ještě nespí, usnula v autě na cestě od TinyMar a teď si povídá v pokojíčku..
Jinak užodpoledne nespává, někdy usne kolem 16 hod,když jedem nakoupit nebo někdy i sama na sedačce.kdybych ale chtěla, tak ji neuspím..
Vztekání je u nás na denním pořádku, Aprilmouse, co vám poradil psycholog? Poslední velká scena byla v úterý,kdy jsem pro ni přišla do miniškolky a ona začala brečet,že chce tátu. strávili jsme tam 57 (!) minut, než se mi ji podařilo obléct. škoda,že není léto, mohla bych ji táhnout na šalinu jen v triku.....
holky, končím,jdu se najíst, po tom spinningu mi vytrávilo..
Tereza a už asi spící Klára

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 16.03.06 22:29

Theo - koukala jsem na net,jestli najdu tu encyklopedii,našla jsem dvě a pak jsem si vzpomněla,že mám někde mezi nevybalenou krabicí s knihama (knihovnu jsme ještěnepořídili) knihy SAVCI,PLAZI, PTÁCI třeba by to stačilo. Káru by to určitě bavilo, tak zkusím zatím toto.
Jinak jsem ji přihlásila do Klubu medvídka Pú :) budou chodit časopisy a pracovní sešity,snad to bude dobrý, jako dárek je tam baťůžek.
Končím, manžel tu má programátorskou klávesnici,je to peklo na tom psát a jsem líná to přehazovat a pak zpět..
dobrou
 T.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »