Špuntíci 8.díl ? Ondra na první dovolené

Rodičovství

Ahojky závislačky!!!! Vzhledem k emiminovým prázdninám píšu deníček s týdenním předstihem, což se mi docela hodí, protože mám v plánu vám popsat naši první regulérní dovču s Ondráškem. Pravda bez tatínka, protože původní plán byla dámská jízda, ale dovolená to rozhodně byla.

Měl to být týdenní pobyt s plnou penzí, 2× denně se cvičením aerobicu (to vypadá tak zvláštně, takhle napsaný :-)), v době cvičení s hlídáním dětí, různým dalším sportovním vyžitím plus spoustou aktivit pro děti (samo že ty starší). No a byl to týdenní pobyt s plnou penzí, jídlo teda bylo, no myslím, že už se zas dlouho tak mít nebudu. Dvě teplá jídla denně v takřka neomezeném množství, podle mé chuti výborné…a ty polívky…mňam.
Cvičení ? mělo být venku, ale první dva dny bylo nějak přesunuté do hospody, tam bylo poměrně fest nakouřeno, takže my jsme necvičily, další den zas nedorazil cvičitel, pak jsme tři dny cvičily ? já jenom jednou denně, když Ondra spal, hlídání napřed nějak nebylo vůbec ? prý pro děti starší 3. let ? v letáku to ovšem nějak opomněli uvést :-(, pak nám dva dny teda slečna Ondru s Verčou (Verunka zrzečka rozumněj) pohlídala (ovšem dozvěděly jsme se, že jí pan majitel hlídat takhle malé děti výslovně zakázal), v pátek cvičitel zas nějak nedorazil…no ale nám to až tak mooooooc nevadilo. Slečna Jana, která nám děti hlídala, měla na starosti ještě něco jako recepci, úklid, opravy, provoz…no evidentně toho měla moc, byla to taková 20. letá kočka, a protože toho bylo tolik, tak to jednoduše nestíhala. My jsme se sestrou přijely až v neděli, zbytek holek dorazil už v sobotu ? a podle jejich vyprávění jsme dobře udělaly. Když jsme dorazily, tak se v pokoji jedné z nich zrovna malovalo, brala se míra na záclony, taky už se umývaly záchody…ale v tu sobotu už to fakt vypadalo docela v pohodě.

Z čeho jsem měla největší obavy, bylo společné spaní s Janou a Verčou. Verča totiž vstává v pět. A už pak nespí, maximální sosá, při čemž je v klidu. A Ondra vstává kolem půl osmé. První den vstával v půl sedmé, poté už byl z celodenního pobytu venku a dalšího řádění tak unavený, že se nenechal ničím vytočit a spinkal si klidně do půl osmé, přestože Verunka řádila na posteli deset cm od jeho hlavy. Tudíž i já jsem se docela vyspala. Jinak si spolu obě děti neuvěřitelně rozuměly, nejsrandovnější byly večer, když jsme je chystaly na spaní, párkrát nám zdrhly nahaté a poskakovaly u cestovní postýlky a lomcovaly s ní a děsně se tomu chechtaly…krom toho Verča Ondrovi neustále nosila nějaké věci, snažila se ho (spolu s ostatníma holčičkama) neustále napájet vodou, ve finále mu do postýlky (v té chvíli ve funkci ohrádky) hodila i kovové nohy od jídelní židličky…nosila mu tam napřed jenom jeho věci, později už tam prostě házela skoro všechno, co bylo v dosahu :-)))

Jako atrakce pro děti jsme tam měly nafukovací skákací hrad a velkou trampolínu. A pískoviště samozřejmě a taková elektrická vozítka, co byla věčně vybitá…Verča je nadšenej tlačič, vozila tam ochotně kamarády…trampolína se jí taky moc líbila, hlavně měla tendenci pořád lítat od kraje ke kraji a předstírat, že upadne na zem, takže ve finále všichni hlídali jenom ji, aby si neublížila :-) Ondrovi se, když pominu pískoviště, nejvíc libil skákací hrad. Vůbec se ho nebál, lozil si tam od kraje ke kraji a nejlepší bylo, když ležel na zádech a já jsem poskakovala z jedné nohy na druhou nad ním a houpala ho tak. To se řehtal jako blázen. A taky bylo moc příjemný si tam tak ležet, nechat se houpat a relaxovat. Kde se vám to podaří, když normálně stojí 5 min 20,–Kč nebo tak nějak a je to plný malých dětí?

Jinak jak už jsem psala, tak Ondrášek vzorově jedl ? naprosto všechno, zeleninku, přesnídávky, dokonce i kaši…vzorně spal…naučil se lozit po čtyřech (respektive začal tenhle způsob pohybu konečně používat)…celkem bezbolestně mu se mu prořízl další zub …byl hodňoučký…totálně závislý na mamince (nesměla jsem ani na záchod, aniž by aspoň nenatahoval)…prostě bylo to skvělý, uteklo to příšerně rychle na to, že se celkem nic nedělo a všechny dny byly stejné…kdyby to měla být klasická dovolená spojená s výlety a nějakým velkým očekáváním, tak nevím, ale takhle to byl fakt super relax pohoda, ideální pro maminky s dětmi.
Ještě jen tak pro pobavení - ta slečna holka pro všechno si ve finále o pytel s odpadkama rozřízla nohu, takže jsme si s kamarádkou ještě i vzpomněly na dny před mateřskou a snažily se jí to nějak ošetřit…kdo tam ovšem uklízel pro další turnus, netuším. A pak ještě jedna příhoda ? byly tam s náma ještě 3 další mamky naše kamarádky plus jejich dvě holčičky a jeden kluk. No a jak já tak pořád kojím, tak to samozřejmě všechny děti moooockrát viděly. A jednou večer, jak tam tak Ája s Míšou poletovaly, byly nahulatý, tak koukáme ? Alenka se snažila Míšu nakojit. Míša to komentovala tím, že mlíčko není. Ale snažily se holky dvouletý asi pět minut. Pohled pro bohy :-)))
Mám slíbené fotky z digitálu, tak vám pak něco šupnu do galerky, ať vidíte, jaký to bylo.

No a teď se zase musíme pomalu dostat do šedě všedních dní…doufám, že to nějak zvládnem, že se se mnou Ondra nebude moc nudit, a že si něco z toho pozitivního odnese i dál.

Gratulujeme všem oslavencům, nám se to už taky blíží…to zas bude sentimentu…jojo, před rokem…
Takže se mějte a doufám, že vám všechno, co jsem tady sepsala, nevykecám už dopředu během týdne.

Krásný začátek prázdnin přeje Sylva a Ondrášek 11,5m

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.07.04 09:38

Ahojky,

moc hezký deníček Sylvo dost dobře si umím představit jak tam bylo fajn. je mi záhadou, že tam Ondra tak pěkně baštil..to asi ta změna.

My si taky „užíváme“ včera odpoledne Emča spala 3 hodiny což mi bylo podezřelé, protože takhle dlouho odpoledne nespí už několik týdnů(spíš měsíců).
Večer se mi zdála trochu horká, ale tvářila se , že je vše o.k. opět vzorně usla sama už v 19.hod, což není samo sebou.
Já se spokojeně koukala na fotbal(akorát mě to vytočilo, protože jsme prohráli), a když jsem šla o půlnoci spát tak jsem šáhla na Em a ona doslova hořela, tak jsem změřila teplotu a 39,2 mě nemile překvapilo. Ona na mě koukala, ale nebyla ani protivná jen tak ležela.
Tak jsem šoupla do zadečku čípek a po půl hodině jsem měřila znova a kleslo to o 0,5.
Do hodiny jsme obě usly, Em s náma spala poprvé až do rána v posteli.
V 7.hodin jsem už s ní stepovala u Dr., teplota stále 38,8. Pozitivní je to, že nekašle, nezvrací, nemá průjem., Dr. konstatovala, že je to viróza, dostali jsme Panadol čípky na teplotu a vyčkáváme co z toho bude..doufám, že nic horšího. Jsme doma..Em zrovna spinká.

Včera jsme byli s kamarádkou co má stejně starého kluka. Emi ho pořád hladila, když se teď naučila dělat hají tak to praktikuje často. Oni, ale kluci jsou úplně jiná nátura a pro Emilinčiné hají nemají pochopení zas ji Daneček pořád tahal za vlasy, bral hračky atd. Tak jsem Emči vysvětlovala, že se nesmí dát, no nevím jestli mě pochopila.

Jo a taky se asi Em sama pomalu a jistě odstavuje od prsa. Od pondělka už dávám Hamilon ona se za ním může ubít, prso jen tak veme do pusiny potáhne a hned pustí a už nechce. Dokonce ráno při té horečce prso nechtělo, ale Hamilonu vypila 210 ml.
Taky mám pocit, že mám minimum mlíka.
Mějte se krásně a užijte si prodlouženého víkendu.
Papa Quatro+Emča

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.07.04 12:30

Čauky,
tak jsem tady zase nebo spíš taky velmi často nakukuju a jsem tu pořád sama. Kde jste kdo?!
Em se probudila v 11 hodin snědla svačinu dala si 100 ml šťávy(čaj kategoricky) odmítla a to nám Dr. říkala, že s tou teplotou by měla vypít 1 litr.
Před chvíli jsem změřila teplotu a má zase 39,2 a opět spinká. Jen si říkám ať z toho není nic horšího, na druhou stranu má chuť k jídlu což mě těší.

Pište co nového a jak si budete užívat prodlouženého víkendu. My měli jet papa k babičce-oslavuje narozeniny, ale budeme pěkně sedět doma.
Quatro+Emily 10,5 měsíce

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.07.04 13:07

Ahoj Špuntíci,
Kryštík usnul a já koukám, že je tu nový deníček, skvělý!!
Musím říct, že Ondra se musel mít skvěle. S tím jídlem a chováním dětí mimo domov (alespoň dle mého úsudku) = vzorové -to je pravda. Kryštof je všude vždy vzorový, dobře naladěn, všichni mi říkají jaký je pohodář. Ale po příjezdu domů si zažijeme jeden až dva dny špatné nálady, s jídlem takový problém není, ale změnu chování jsem už zaregistrovala. Řeším to tak, že chodím na návštěvu k manželovým rodičům, kde se mu i mně líbí a on má zase tu svoji dobrou náladu, je zkrátka už velmi společenský :-) Nebo jsme celý den venku, pokud je to možné.

Příští týden jedem s moji sestrou a holkama (Sárkou 1,5r a Terezkou 2m) na chalupu (u Litomyšle). Budeme tam asi 14 dní, ale já se asi otočím do Prahy, poněvadž půjdeme na 10-ti měsíční prohlídku a očkování, takže se mrknu, co se děje u Špuntíků…
Ještě k těm dovoleným a akcím (výletům atd). Ono je kolikrát lepší vymyslet úplně jednoduchý program, poněvadž takhle malé děti to opravdu moc neocení. Navíc…myšlenka bude dokončena později, z ložnice se ozývá bááá, ba, ba, Kryštík se probudil a asi uviděl mnou nastražený traktor (spí v naší posteli)…Tak ahoj
 Theo

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.07.04 13:09

Ahoj,
Kája měl nedávno taky virózu, průběh to mělo stejný jako u vás, taky teplota, jinak nic. Nedostali jsme ani žádný lék, dávali jsme jen paralen čípky. Je dobře, že má Em chuť k jídlu a že spinká, horší by bylo, kdyby to proplakala. Nám doktorka radila, že má Kája hodně pít a v klidu ležet, ale jak ho k tomu mám asi donutit to mi už neřekla, takže vesele šmejdil po bytě :-), jen taky víc spal a byl mrzutější než obvykle. Tak Emince držíme palce, ať tu virózu brzo přepere a je zase zdravá jako rybka.
Eva a skoro roční Kája

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 02.07.04 13:14

Ahojky,
to je moc fajn, že je nový deníček!!!
Sylvo, museli jste se mít moc fajn, já už se moc těším až se nám taky podaří někam vyjet :-). Ona taková změna je vždycky moooc příjemná, nejen pro maminky, ale i pro špuntíky.
Quatro - držíme palečky, ať je Em líp a brzy je to za vámi, Matýsek posílá marodovi pusinku na čelíčko.
U nás dnes nic nového, Matýsek teď docela dobře spinká a já toho využívám k většímu pracovnímu nasazení. Nashromáždilo se mi toho nějak hodně. Ode dneška má dovču manžel, tak se těším, že si ho s Matýskem krásně užijeme. Na prodloužený víkend jsme chtěli původně odjet na chatu, ale protože tam bude poněkud plno, nakonec asi zůstaneme v Praze. Po víkendu asi budem pár dnů u mamky a taky musím asi na 3 dny do práce, no nějak to musíme skloubit a nepřehánět :-).
Maty dnes začal používat nové slovo - bibi :-), znamená to pití. Čapsnul mě za ruku a vedl do kuchyně, kde ukazoval na flašku s pitím a vzrušeně vykládal bibi :-).
Jinak to musím zaklepat do dřeva, ale už třetí týden u nás funguje bezproblémové večerní usínání - kaše, večeře, pomazlení a v 9 šup do postýlky, přičemž teď poslední týden už můžu úplně odejít. Občas si ještě Maty trochu stěžuje, ale už to nejsou ty hysteráky, které předváděl dřív. Takže jsem opět jako už poněkolikáté došla k závěru, že každé dítko je jiné a do všeho postupně dozraje a začne s tím přesně v okamžiku, kdy se na to samo cítí, a nemá cenu dělat nějaký nátlak formou nechat vyřvat apod. Aspoň u nás to neplatí.
Matýsek mi kramaří vedle v obýváku, tak radši půjdu, ať mi tam nerozhází všechno :-).
Zdraví Olča a Matýsek
PS: Prý mám poslat ještě jednu uzdravovací pusinu pro Em :-).

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 02.07.04 13:18

Fuuuuuj, tady běhá nějakej smraďoch :-)))). Už aby byl doma tatínek a taky si užil pár hovínek :-))))))). chi chi.

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 02.07.04 13:29

Teda já zahýbu čísly komentářů :-)))). Ještě jsem se chtěla zeptat - odkdy plánujete přesouvat mimísky z postýlek do klasických dětských postelí? Já nad tím pořád přemýšlím, za chvíli už mu postýlka bude malá a přes den chodí hajat do naší postele, když se vzbudí tak si sám sleze a přicupitá za mnou. Tak přemýšlím, že když tam bez problémů spí přes den, tak by se mu tam možná v klasické posteli líbilo i v noci, ale nevím. Co myslíte vy? Olča

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.07.04 13:33

Ahojky,

novy denicek, to je super ;-)
Na prodlouzeny vikend odjizdime k nasim, kde se bude konat prvni kolo oslav. Jo, jo, uz za ctyri dny…

QUATRO - to jsou teda novinky, ze odstavujete, u nas to zatim fakt nevypada a umela mlika nehrozi ;-). Jinak prejeme Em rychle uzdraveni, urcite to bude jen nejaka hloupa viroza.

Dneska dopoledne jsme byly ve meste, myslela jsem si, ze to Iva prospi a ono nic, asi to bylo prilis zajimave ;-). Takze vytuhla ted po obede. Taky si vase ditka porad sundavaji ponozky? Iva je ma v kocare furt dole, uz se ani neobtezuju ji je porad nasazovat, akorat dneska se mi to moc nelibilo, pze je tady docela kosa :-(.

Zatim pa, pa, jdu si cist, dokud ditko spi

Pavlina + Iva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.07.04 13:36

Ja nevim, kamosky co maji ditka tak o 1.5 roku starsi je maji porad v postylkach, pze deti maji tendenci se v noci vzbudit a jit nekam na vylet, takze se o ne trosku boji ;-). My teda zatim nic takoveho neplanujem, postylka ma 120cm, takze rezerva dostatecna ;-).

P.

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.07.04 13:43

Ahoj holky,
chci tady jen udelat takovou malou reklamu ;-). Nasla jsem nedávno stránky www.akcniceny.cz, používám je na hledání obchodu, kde mají zrovna v akci naše oblíbené Pampersky, stávalo se mi, že jsem je chtěla koupit, ale zrovna jsem nemohla na žádnou akci narazit a platit víc než je nutné, se mi nechce. Asi ty stránky znáte, nebo třeba nemáte podobný problém, ale třeba se to někomu bude hodit.

Olčo, myslím že Kájovi prostě koupíme do pokojíku normální velkou postel a až na ní bude chtít spát, tak ho nechám ať to zkusí. Nebo to zkusíme, až mu bude postýlka malá. Myslím, že zatím by padal. Ale na druhou stranu nějaké to spadnutí z postele ve spánku snad moc nevadí, některé děti padají často a nic se jim nestane. Větší strach mám z jeho pokusů slézt z gauče (jak jinak by to měl dělat než po hlavě?).
 Eva

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 02.07.04 13:45

Ony právě ty dětské postele ještě mají přidělatelnou zábranu, aby nepadali - jedno prkno na boku postýlky, z druhé strany se předpokládá zeď… Matýsek právě přes den už automaticky leze do naší postele, když je ospinkaný, tak se mu to asi líbí… no ještě sámo bude spát u sebe, ale jsem trošku nakousnutá vyzkoušet normální postel i na noc :-)
Na akce letím kouknout, díky :-). O.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.07.04 14:11

Dik za tip na akce, to se bude mooooooc hodit ;-).

P.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.07.04 15:16

Ahojky,

EVO-jak dlouho měl tu virózu Kája, nebo spíš jak dlouho měl ty teploty. Em se tváří jako by nic je sice trošku plačtivější, ale jinak si hraje a šmejdí po bytě jako by se nic nedělo.

PAVLI-já si říkala, že bych kojila i déle, ale je fakt, že Em pije max.minutu a to jen 2× denně jinak ji prso nevnutím a je mi jasné, že to nemůže absolutně stačit v několika publikacích jsem četla, že by děti okolo roku měli denně dostat 400-500ml mlíka a to s tím naším kojením není ani náhodou. Takže si asi Em řekla, že se teda „odstaví“sama a tehdy kdy ona chce.Když ten Hamilon vypije tak se ještě na chvíli přicucne k prsu.

OLČO-ma sestřenice má 2,5 letou holčičku a stále jim spí v postýlce mají takovou velkou do 6 let věku. A já Emču nechám v postýlce určitě tak do 2 let, teda pokud s ní nevyroste.
Pa Quatro+Em

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.04 16:04

OLČO-že Em děkuje za pusinu od Matýska snad zabere a teplota ustoupí, díky.

Quatro+Em

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.07.04 16:56

Ahoj Quatro,
Kája měl 2 dny horečky okolo 39,5, pak mu teplota klesla na 37,3 takhle trochu zvýšenou teplotu měl pak ještě dlouho (přes týden), ale už byl v pohodě, choval se úplně normálně. Zdálo se mi to divné, tak nás doktorka poslala na rozbor krve. Krev byla ale v pořádku, takže to už bylo asi jen od zoubků (rostly mu zrovna 3 najednou). Jinak při těch horečkách byl jako Em normálně veselý, jen se snáz unavil. Snad to Em brzo přejde, četla jsem, že pokud má dítě horečku ale velesle pobíhá, je to míň vážné, než když má jen 37,5 ale je malátné a nic ho nezajímá, to mě v té době trochu uklidňovalo.
Mějte se hezky, Emince držíme palce aby se brzo uzdravila
Eva a Kája

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.04 17:28

Díky za info.
Dr.taky říkala, že ty teploty můžou být 2-3dny. Mě to připadá dlouho, ale asi je to normální. Před chvíli jsem přebalovala a měřila teplotu a vyšší 39,5 a to má před 1,5 hodiny daný čípek.
Emi stejně jak Kája se chová normálně, teď s náma už 2 hodiny leží-sedí v posteli a neprotestuje.
Doufám, že ta teplota nepůjde v noci na horu. Tak si říkám, kdyby to šlo ještě nahoru jestli s ní mám jet na pohotovost.
Mějte se a posíláme Kájovi pusu.
 Q+E

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.07.04 18:53

Ahojky,
doktorka nám říkala, že kdyby to šlo nahoru na 40 a čípky nepomohly, nebo kdyby třeba hodně zvracel či měl průjem, tak na pohotovost máme zajet (stonal taky o víkendu). Doufám ale, že to nebudete potřebovat.
Posíláme Emince taky pusu
 E+K

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.07.04 19:49

Ahoj,

QUATRO - Iva mela tehdy taky tu virozu takovou, ze 4 dny byly teploty, ale jinak byla normalne vesela, akorat trochu unavena.
S tim odstavovanim Ti lehce zavidim - vetsina kamosek co odstavily maji problem prinutit deti, aby pily nejake jine mliko.

P.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.07.04 21:03

Ahojky,
když měl Ondra před měsícem nebo kdy tu virózu taky (co ji pak od něho chytla Ivka :-))), tak měl od úterka do pátku taky kolem 39 st C, pak to kleslo na 37,5 a pak už bylo dobře. Je fakt, že jsem z toho taky neměla dobrý pocit, takže v pátek jsme tehdy byli u dr., ta říkala, že u virózy jsou horečky čtyři dny normální, nechává se to tak, pokud by ale trvaly dýl, tak už se dávají i preventivně antibiotika. Paralen nám na takovéhle horečky taky nezabírá, líp Ondrovi pomáhá Ibalgin sirup (nebo jakýkoli ibuprofen). Kdyžtak to zkuste změnit. A plus samozřejmě zábaly nebo chladná sprcha.
Kolem roku by děti měly vypít 500ml mléka, ale nezapomeň, že se do toho počítají i kaše, sýry, jogurty a ostatní mléčné výrobky, které Em dostává. Takže jenom takovej jogurt máš už 150-200ml podle velikosti. Takže možná se ti to nazbírá.
Takže hodně zdraví - u vás je to teďka na místě. Ať je co nedřív dobře.
 Sylva

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.07.04 21:04

Takže takže takže, musím si to po sobě číst :-)))) S.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.07.04 21:12

Ahojky,
teda tolik komentářů, to jsem nečekala :-))
Pravda, kdyby se netýkaly Em s horečkama, bylo by to veselejší.
My jedem zítra na chatu k sestřenici, vracíme se až v úterý, takže nebudu moct psát. Ale stejně je to asi deníček na čtrnáct dní, tak ať to zas není aaaaž tak dlouhý. Ale ono to asi bude stejně slabší, počítám, že nás bude pryč asi víc, že.
Měla bych žehlit, ale nějak toho mám za celej den plný kecky. Ale bohužel to za mě nikdo neudělá, zítra to musí být sbaleno…no nic.
Ondra celkem ochotně zbaštil k obědu mrkev, k večeři bez mrknutí oka kaši, byl hoooooodně pochválen.
Tak já jdu teda na tu nenáviděnou činnost, k tomu Velký blondýn, no to je kombinace.
Hezky si užijte volno všech našich protějšků, pište, ať máme co číst a pozdravujte všechny špuntíčky.
Ondrášek posílá pusinky.
A všichni se brzo uzdravte.

Sylva a spinkáček Ondrášek

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.07.04 21:38

Ahojky holky,
jdu se rychle pochlubit a vy toliko píšete!!

Jaňula má ZUB!!!! včera mě kousla!!!! je to dvojka vlevo nahoře!!!!tak jsme zubatci před narozkama!!!!

QUATRO-ať je Em brzo fit…takový horečky musí být fakt záhul..mno fuj fuj ať je to pryč

OLI - někdo mi říkal nebo jsem četla něčí zkušenost, že jak jejich dítko vylezlo samo z postýlky tak ho šoupli do normální.. myslím, že i obkládali postel polštářema ;-)))) a jestli je Mates v pohodě a jsou tam ty zábrany…no uvidíš ale Maty je šikula tak proč nee..uvidíte co bude ne?

Jinak holky nemohla jsem zapomenout na Zuzčin skvělý kup multifunkčního super levného bazénku..takže jsem se dnes (sama - naštěstí) vypravila do Carrefouru…mno já tam byla jednou? asi 5 min…takže super bylo to, že šalina dojela jen ke hřbitovu a dále jen náhr.doprava…mno naštěstí to hned jelo..takže vyrazím do obchodu a koukám na všechny druhy co tam mají v akci..nic…ještě jednou a se slzou v oku zklamaně naposledy přejíždím regál a ono ejhle..ale bez ceny..mno i když jsem nemohla najít čtečky kolik co stojí tak jsem to nakonec zvládla a výsledkem je to, že máme pro holky stejný bazének jako má doma Kristián!!! hip hip hurá..no pak jsem teda hledala ještě tu Puntanelu..ó jaká nádhera..tak jsem koupila holkám umělohmotný kostky a krásný bodíčka (v akci za 83kč) uffff no celá rozradostněná jsem pak skončila v garážích…mno fakt jako kdybych přiletěla z měsíce…;-))))

mno nic už se těším jak holky tohle všechno dostanou a zároveň mě děsí organizace oslav..už se všichni ptají kdy a co a jak…

mno a zítra jsem chtěla na odjet na chatu a nemáme vůbec nic nachystanýho takže nic jistýho..

utíkám taťka určitě likviduje piskot.dort takže ať mi taky něco zbyde…;-)))

čauky pěkný prodloužený víkend!!!

Zdenik a M+J

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.04 22:41

Ahojky,
díky, že na nás myslíte.
Před hodinou jsme se vrátili z pohotovosti. Před 20 hod. teplota stoupla na 40,6 myslela jsem, že na ten teploměr špatně vidím taky moc nereagovala na své jméno a hořela jak plotýnka. Snažila jsem se zachovat klid, akce přesun do nemocnice proběhla bleskově.
Po příjezdu na děské oddělení se Em komplet poplinkala, hodinu před tím vypila 210ml mlíka, naštěstí jsem s tím počítala a chytli jsme to vše do misky.
Dr. konstatoval to co ráno naše Dr. -viróza popřípadě šestá nemoc.
K čípkům napsal ještě Brufen sirup a Diazepam proti křečím.
Em i s Martinem před chvíli usla tak letím za nimi, kdo ví jaká bude noc.
Zkusila jsem místo těch čípků dát Brufen a teplota klesla „jen“ na 39,4.
Dobrou holky užijte si víkend.
Zuzka+Emily bobeček

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.07.04 08:13

Ahojky holky,
jsem tu zas…mno věci pomalu nachystány..ovšem jaký bude počasí? ach jo…

QUATRO - myslím na vás!!! ať už to má Em za sebou!!! držím palce ať je šupitopresto bez teploty!!!

tak zatím čauky..
jo ještě:představte si, já koukala jestli mi nepojede nějaká ta nízkopodlažní šalina a oni je na léto snad zrušili..bídáci…

Zdeník a M+J

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 03.07.04 08:26

Ahojky,
Quatro, mooooc na vás myslíme, dejte vědět, jak to pokračuje, doufám, že brzo už budou radostnější novinky.

Jaňulko, blahopřejeme k zoubku, pěkně pokousej maminku, dokud si to nechá líbit ;-).
Eva a Karel jedenáctizubý

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 03.07.04 10:20

Ahoj marodi,
taky se přidám s naší zkušeností, Kryštof prodělal šestou nemoc před dvěma měsíci, tři dny měl horečky 39,5, jinak nic a čtvrtý den se osypal.Je to „znamení“ o ukončení nemoci. Dávali jsme mu paral. čípky nebo Ibalgin a navíc zábaly na nohy (má to stejný účinek jako na celé tělíčko, ale není to tak drastické) a ty jsme střídali s koupelemi. Napustila jsem vodu cca 36 stupňů a postupně přidávala studenou. Dostali jsme se přibližně na 30 a musel v tom být 10-15 minut (celkově).
Zábaly se dávaji na čtvrt hodiny nebo 10 minut a opakují se 3× po sobě. potom se má udělat asi 2hodinová pauza. Byly to náročné dny, ale naplánoval si to na víkend, takže jsem na to alespoň nebyla sama. Ta vysoká teplota mě ovšem velmi znejišťovala…
Ještě vydržte den dva a bude to dobrý, vysoké horečky jsou opravdu lepší než protáhlé nízké teploty… Ono se s tím to její tělíčko musí pořádně poprat..
Ještě nám doktorka radila dát do ledničky čaj nebo šťávičku a podávat po lžičkách, také se tím trochu osvěží, ale nepřehánějte to, ať z toho není angína…
Tak ať je Emily co nejdřív zase zdravá a veselá.
 Theo

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.07.04 12:26

Ahoj holky,

díky za zkušenosti a rady se zábaly a léky jak to tak čtu jsme asi poslední Špuntíci co ještě neměli šestou nemoc nebo virozu.

U nás se konala naprosto bezproblémová noc. Em spala jak dudek, a když jsem ji kolem třetí ráno měřila teplotu tak se ani nevzbudila(byla 39,2). Ráno jsme byli vzhůru od sedmi, pozitivní bylo, že se Emča nasnídala, vypila už skoro 400ml tekutin, teplota se pohybuje kolem 38,7 což je hodně příjemné.
Vždycky si necelou hodinu hraje a potom dobrovolně usne v postýlce, teď taky chrupčí.
Podle mě Panadol čípky nemají valný účinek na tu teplotu, nestačí na ni, ale když to kombinuju s tím Brufen sirupem teplota se drží pod 39. Tak jak psala Sylva někdy je třeba to změnit. Panadol čípky nám vyhovovaly na reakci po očkování s teplotou si poradili, ale na tohle to asi nepůjde. Dopoledne jsem dala 2× Brufen sirup a je to lepší.

ZDENÍKU-Jaňulce závidíme ten horní zoubek. Udělala si to po svém první horní ven a pak asi spodní.

SYLVO-užijte si chatu, upřímně závidím. Původně jsem si taky chtěli zaplatit a jet někde na chtau, no ještě, že jsme to neuskutečnili. Důležitější je, aby sbyla Emča fit.

THEO-Kryštof měl ukázkový průběh šesté nemoci. Přesně tak jsem to četla v knížkách. Ohledně zábalů jen na nožičky, díky, když by to večer šlo zas na horu tak to zkusím, na celé tělo bych spíš zkusila tu koupel, zdá se mi to příjemnější, než zábal na celé tělo.

EVO-to mi chceš říct, že má Kája už jedenáct zubů?! ty brďo kde se na něho hrabem.
Jdu ukuchtit zbytek oběda.
Zase se ozvu.
Quatro+Emísek

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 03.07.04 21:30

Tak já jen nakukuji, spíše utíkám od nenáviděné činosti a tou je balení. Už se k tomu přemlouvám od půl osmý, Kryštof dnes dokonce usnul o hodinu dříve, asi aby mě podpořil, ale hledám si neustále jiné aktivity a teď jsem tady…Doufám, že všichni Špuntíci už hezky spinkaj, já jdu na to, zítra dopoledne odjíždíme na chalupu, takže to budu muset zvládnout dnes.., ach jo, ach jo, ach joooooo
Klidnou noc přeje Theo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.04 23:58

Ahoj holky,

THEO-tak doufám, že už jsi nabalená a hlavně si chalupu pěkně užijte má být krásné počasí.

Emískovi se vyšplhala teplota opět na 40,1, takže jsme napustili vanu podle toho jak napsala Theo, Emily se v té vodě tvářila nadšeně, dokonce plakala, když jsme ji z vany vytáhli. Po 1,5 hodině jsme udělali zábal a teplota klesla na 39,3, odmítla kaši, což je poprvé, kaše miluje, za to vypila 100ml čaje na ex a teď spinká.

Před hodinou to bylo 48 hodin co má ty teploty tak doufám, že snad už jen v neděli a potom to půjde dolů.
Jinak je moc hodná, prakticky s malými přestávkami prospala celé odpoledne.

Opatrujte své poklady a klidnou noc Vám přejí Zuzka+Emily+Martin

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.07.04 10:12

Ahoj Zuzko,
myslím, že s jídlem si nedělej takové starosti, Emily teď pořebuje energii na „boj s nemocí“, to je normální, že děti jedí méně a u mě je to to samé, když jsem nemocná, důležitější jsou tekutiny…Ale to určitě víš…
Ta vana u nás taky měla největší úspěch, Kryštof je hroznej čochtan a určitě ho to osvěžilo.. a vždy hrozně brečel, když jsem ho vytáhla..Klidně to opakujte víckrát..
Já ještě finišuji s balením, ale už to snad bude hotový, manžel vzal Kryštofa k jeho rodičům, kteří nás pozvali na oběd - úžasný - a pak frčíme…
Tak se tu mějte krásně, my se zase odněkud ozveme…
Emily, ať už jsi brzo fit!!
Theo a Kryštof

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.04 14:54

Ahojky,
to snad není možný, myslím, že Kájovi rostou další 3 zoubky. To už jich bude 14.....asi jsme tu už teď nejzubatější, co?
Eva a veselý zubatec Karel

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.07.04 19:10

Ahoj maminy a spuntici,

my vas jen kratce po delsi dobe zdravime, meli sme nemocne PC a tatinek porad nema cas ho preinstalovat, tak mam aspon prechodne ozdravene pripojeni k netu, tak jsem zavislacky najela na emimino. Jeste jsem nic necetla, tka doufam, ze ste zdravi vsichni.

My jsme meli pekny minuly vikend, byli sme na straznickych slavnostech (loni sme tam taky byli kdyz bylo anicce 14 dni - dam do galerky nejake fotky, je to docela sranda srovnani, kdyz nemela ani 3 kila a ted ma pres 9 kilicek). Anicka si to tam krasne uzila, litala do pruvodu za muzikantama a s kamaradem honili balon a nakonec klasicky piskoviste a houpacky.

Tento vikend jsem jela sama s anickou za mamkou do znojma, tak to bylo taky moc fajn, kdyz sme ale dojely zpet do brna a vylezly z auta, tak mi anicka predvedla nekolik vzteklych zachvatu, no nevim, jak na to mam reagovat, tak delam ze tam nejsem :-/…zaclo to, kdyz jsem vybalovala veci z kufru a anicka se rozhodla, ze do toho kufru vleze, no a ja sem ji od nej porad oddelavala, tak ji dosla trpelivost a chytla hysak, lehla si na silnici a jecela, tak sem pobrala tasky, kocar a Ance do podpazi a sla do baraku, pomalu se uklidnila. Kdyz sme dojely vytahem nahoru, tak se rozhodla, ze bude slizat sama schody, tak kdyz sem ji chytla do naruce, tak mela druhy zachvat, lehla si doma na zem, valela sudy a jecela, tak sem odesla a ona za chvili dosla za mnou…a uz byla docela ok…no nevim, co mam delat, kdyz ji to zase chytne, bylo to docela hrozny, uz jen chybi aby zacla mlatit hlavou do zeme (na te silnici by to byla chutovka)
Dneska jsem se vypravili do zoo,kopec nas neodradil, no ono to taky bylo jiny, kdyz tatinek vozil/nesl anika a ja jen natacela, tak mame peknou pamatku, pze bylo krasne, zviratka vsechny vylezly venku, jinak tam teda bylo jak na vaclavaku, ani nebylo kde zaparkovat.

Tak ja budu koncit, jeste chci poprat matyskovi od olci vse neeeeeeeeeeej, porad vybornou naladu, zdravicko, plno hracek a co nejdrive sourozenecka, -y :-)

mejte se, Martina a Anik hysterik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.04 20:09

Ahojky,
jsem tu jen na skok. Tak je u nás veseji Emča už měla teplotu jen odpoledne tak jsem ji šoupla čipek a teď večer je bez teploty. Takže hurááá. Doufám, že se neraduju předčasně. Taky se ji vyhodilo kolečko s pupínky asi velikosti pětikoruny, tak nevím jestli to nakonec je ta šestá nemoc.

Akorát odmítá jíst, trochu přesnídavky, ale jinak ani oběd, ani kaši. Dokonce ji občas natahuje na zvracení, ale nezvrací. Jen pořád pije a to hodně.
S tím jídlem se to určitě zpraví, teď je asi tělíčko vyčerpané tak se nechce zbytečně zatěžovat jídlem(asi).

Pokud nebude zítra bez teploty vyrazíme po 3 dnech ven, teda já myslím, že už můžem?!

EVO-teda Kája, ten má zubů !!!! Je asi nejzubatější Špuntík.

MIRUŠ-všimla jsem si v seznámku, že měla Tery 30.6. roček, tak opožděně gratulujem k narozeninám a přejeme jen to nejlepší.

Užívejte si drahých poloviček, pokud mají volno a mějte se krásně !
Quatro+Emilinka, snad už zdravá.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 05.07.04 08:42

Ahoj holky,
zdravím po dovolené. Zatím jsem si stihla přečíst komentáře, více napíšu později.

Quatro - jak je Em? Už je to opravdu lepší?

Holky brňandy - je v Olympii C&A? Chtěli bychom tam zítra vyrazit. Díky.

Evka a Vojta za dva dny 11.měsíců

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.07.04 09:41

Ahoj holky,

tak hlásíme, že jsme se osypali po zádičkách, bříšku, za ušima a tochu i v obličeji. Přadpokládám, že to teda byla šestá nemoc a jak píše Theo je to snad známka o ukončení nemoci. Teplota dnes ráno-žádná..huráááá.
Teď spíš máme problém v tom, že máme oteklé horní ďasno jak hrom, dokonce tam má hrboly, tak jsem zvědavá jestli ty zuby vylezou.

EVKO-tak jak jste se měli ? Určitě skvěle ! Šoupni sem info o dovči. Jak si psala v minulém deníčku :počkej až bude Em v jídelní stoličce stát", tak jsem si hned na Tebe vzpomněla, protože ona v ní stojí pořád!!! Taky podle toho jídlo vypadá.
Vojta už bude mít 11.měsíců-to znamená, že Em je bude mít za chvíli taky jsme v těsném závěsu za vámi. Toto letí.

Zatím se mějte krásně.
Quatro+Emily

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.04 09:43

Quatro to je hrozny, chudak emilinka, takovy maly telicko bojuje s takovyma teplotama :-(( snad uz je ji lip!!
pa martina+anik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.04 10:00

evko, jestli se nepletu tak C/A je jen ve Spalicku v centru, ale v Olympii ne
martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.04 10:02

no to je skvely, muselo se ti hrozne ulevit, tak snad uz ma emilinka nejhorsi za sebou!!
martina

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 05.07.04 13:33

Ahoj Špuntíci,

konečně Vás zdravím po dovolené. Byla bezvadná, ale jsem ráda zase doma. Kooonečně můžu v klidu vypustit Vojtíka, bez neustále kontroly, zda si nerobije kebulku o kachlíky:-)

Dovolená byla prima. Dokonce i úvodní noc na letišti proběhla bez problémů, už předem mi bylo špatně z nevyspání. Jak už jsem psala letěli jsme s TUI a po této zkušenosti už asi bude těžké cestovat s někým jiným. Nejdříve nás na letišti zarazilo odbavování asi pěti letů na čtyřech přepážkách dohromady.
Vojtík po rozjezdu letadla hned usnul, ani jsme ještě nebyli ve vzduchu. Nejhorší z celé cesty byl transfer do hotelu, kdy nejlepší zábava byla pod sedadly v autobuse.
Vojtíšek potřeboval tři dny na aklimatizování, ale tato doba byla bezva neboť spal 3×denně dvě i více hodiny, později už neměl na spaní čas. Moře bylo pěkné na koukání, ale cachtání v něm nebylo ono. Pravda, k moři jsme chodili jen jednou denně utahat dítě, odpoledne jsme chodili do bazénku u hotelu, tam V. oblboval všechny hosty. Nejvíce si oblíbil polohu na bříšku a cákání ručkami. Řečtina se Vojtíkovi moc nelíbila, nejlepší dle reakcí je španěltina, angličtina a němčina.
Celý týden jsme se většinou procházkovali, chvíle kdy dítko spalo jsme využívali na klid u frappé.
Okukovali jsme obchůdky s dětským zbožím, koupili pár oblečků a taky MOTORKU. No, ale koukat na to, jak se řekové snaží motorku narvat do krabice bez labu a skladu … nakonec jsme dostali obrovskou krabici. Naštěstí jsme si krabici zmenšili, motorku složili a mohli jsme ji převézt domů:-)
Vojtíšek si konečně zvykl na tatínka, už spolu i usínají /metoda pevného zalehnutí:-)/.
Nejhorší zážitek byl cesta nočním rychlíkem z Vídně domů. Měla jsem pocit, že jednu nočním rychlíkem Rumunskem.

Přidala jsem fotečku do fotogalerie, víc fotek je v albumu Vojtíška.

Další postřehy budu přidávat průběžně. Mějte se fajn.

Evka

P.S. Měla jsem pocit, že v Olympii, byl nějaký zabarikádovaný obchod podobný C&A. Špalíček bude zítra zavřený, tak zůstanem doma. Jo,jo, kdo si počká, ten se na konci srpna dočká c&A i v Olomouci:-)

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 05.07.04 21:43

Ahoj,

hlasime se jen bleskove po navratu od nasich, kde probehly prvni oslavy narozenin. Mj. Iva dostala uuuuzasnou pidalku, az bude trochu casu, hodim fotky do galerky. Jinak oslavy moc fajn, dortik-zakysanek se moc povedl, akorat Iva z nej jedla pouze ovoce, piskoty odmitala ;-))).

Zatim pa, pa
Pavlina + Iva (posledni den kojenec)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.04 11:15

Prejeme Ivusce vse nejlepsi k prvnim narozeninam, at ji nezlobi rodice ani prarodice, at je zdrava a spokojena a zvetsi se ji do toho druheho roku batolatka chut k jidlu :-)
Martina+Anicka

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 06.07.04 12:57

Gratuluji batoleti!!!!

Evka a Vojta /dnes 11.měsíců/

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 06.07.04 13:55

Ahojky,
tak jsme se vrátili z chaty, přivítalo nás typické letošní letní počasí (zataženo s deštěm) a nejradši bych ani nevylejzala z postele. Na chatě bylo fajn, Matýsek měl neustále všechny kolem sebe (byli tam s námi prarodiče a rodiče), až se nám z toho docela rozpovídal :-). Začal říkat „kde je“ a „ay je“ (tady je) a zkouší opakovat některá další slova (boty, děkuji, ptáček a teď zrovna si nemůžu na jiná vzpomenout). Taky potrénoval lezení na židle, křesla, postele… už to zvládá s přehledem sám, jenom občas stávkuje, stoupne si k židli a domáhá se výtahu.
Další věc co u nás pokročila, je pochopení že pes není jenom na ozdobu a tahání za chlupy, ale že se s ním dá i hrát. Skoro jedno odpoledne strávil Matýsek tím, že mu nosil klacíky, byl nadšený když si je od něj Dusty bral a nakonec to pochopil i Dusty a začal si s ním regulérně hrát, přetahovali se o klacky, no legrace. Maty se u toho chechtal a prostě bylo veselo.
Jo a objevil krásy venkova - rybíz, třešně, borůvky… na zahradě zjistil, kde že rybíz roste a sám si chodil trhat… člověk by se tam nejradši odstěhoval, bylo o svačiny postaráno, stačilo vyrazit po zahradě správným směrem ;-).
Dnes jsme ho půjčili druhé babičce na hlídání, zítra pofrčím za ním, tak toho využiju na nákupy a taky chci umýt konečně okna a hlavně žaluzie. No nic, manžel se domáhá vstupu k PC, tak ho nechám a jdu se činit…
 Olča

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 06.07.04 13:57

Přejeme Ivče vše nej nej nej k prvním narozeninám, hlavně zdraví a hodné rodiče!!!! Matýsek vzkazuje - vítej mezi nás veliká batolátka, teď už nejsme žádná mimina :-))))) a posílám pusinu. Pa pa Matýsek s maminkou

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 06.07.04 20:14

Ahojky holky,
tak jsme doma…nakonec jsem zůstala na chatě s našima do dneška, bylo to super..jsem sice utahaná jak pes, těším se do vany ale nejdřív jsem se chtěla juknout co nového ;-))))
takže jediným mínusem je, že kvůli kameným schodům a vlastně začínající stavbě kde se všude kolem povaluje spousta krámů..si asi netroufnu tam jet sama…bohužel holky jsou tak čiperný, že natrénovaly bleskurychlý přesun z chaty a to v naprosté tichosti…ani si u toho nevýsknou jak je jejich zvykem..;-))) mno ještě popřemýšlím jak to udělat…a co provedem s tím počasím??

mno a taky se musím opět pochlubit…Jaňula má další zub!!!! tentokrát jednička vlevo dole… mno a úplně nejčerstvější novina: my přijedem z chaty, holky s mrkosí s taťkou po kuchyni a najednou vidím urputně soustředěnou Jaňulu jak stojíc se pouští židle, říkám si ona snad půjde, ona snad fakt půjde…, zkusila malililinkaký pohyb jako krok..a najednou se rozběhla…cca 6 kroků!!!!!!!mno úžasný no a hned to samozřejmě zkoušela znova..no to jsem fakt nečekala, protože styl kamikadze a jen pidichvilky bez přidržování ve stoje tomu ani v nejmenším nenasvědčovaly­.....asi ji nedala Marťa, která po návratu pořád někde chodila a bravurně kličkovala mezi hračkama! takže holky zvládly do prvních narozenin i zuby i chodce! mno ani se mi nechce věřit…;-)))

no blíží se nám oslava a jsem zvědavá jak to vymyslíme..zatím žádné plány nemáme…ale zájemce o oslau už jo ;-))))

QUATRO - super, že je Em už bez teplot…fujtaj­bl..tak ať už se nevrátí!!!

EVI - 14 zubů??? my se radujem nad prvníma a Kája už bude mít i druhý ;-))))

MARTI - je to drsárna takový záchvaty, jedna kamoška praktikuje odchod…při vzteku položí malýho na zem a jakože odchází…ze začátku se prý naštval ještě víc ale zachvíli přestal a teď už si ji docela hlídá a vztek je rychleji pryč..ovšem když už leží na zemi tak to teda fakt nevím ;-))))) mno snad je to věkem a zachvíli po vzteklinách nebude vidu ani slechu..určitě, že jo? ;-)))))

IVČO - přejeme všechno nejlepší k narozkám!!! hodně úsměvů a dárků a chuti k jídlu ;-))))

tak to je zatím vše, ta vana opravdu volá dost hlasitě! ;-)))

mějte se krásně a snad to léto trochu pohne kostrou a vyžene ten apríl!!!

Zdenik a chodicí M+J

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 06.07.04 20:56

Ahooooooooooooooj Špuntíci!!!
Tak se taky hlásíme, že jsme doma, měli jsme se jako obvykle skvěle, jsme totálně přejezení…teda hlavně rodičové, samozřejmě, Ondra ne že by nejedl, ale žádná sláva to není. Každopádně si zřejmě už vzal za vlastní kaši k večeři, je to fajn. Jenom ji musí dostat nejpozději v šest, protože jak usíná u prsa, tak mu to nestihne dostatečně sednout, přepije se a pak se mu to vrací. Zeleninka, masíčko stále nic moc, v pátek jsme zkoušeli zase kuskus, taky plival.
Dneska byl totálně vyřízenej, měla jsem v půl šesté problém ho udržet nespat, pak v sedm usnul během dvou minut, ovšem v půl osmé byl vzhůru a usínal doteď.
Nevím jak to s tím jeho režimem zaonačit. Před sedmou už je prostě připravenej na spaní, později ho dávat nemůžu, ale občas je na něm vidět, že by si dal ještě třeba půl hodinky kolem šesté, ale to pak zas samozřejmě nemůže usnout. Ale unavený je i tak.
ZDENIKU - no to je bomba, já zírám, už se fakt moc těším na holky, jak lítají…doufám, že ta oslava v Eldorádu vyjde. A ty vaše domácí samozřejmě taky.
QUATRO - takže šestá nemoc se vám nevyhnula…no aspoň, že ty horečky netrvaly dýl, ale i ty tři dny jsou na zbláznění. S tím Ibalginem jenom pozor na dodržení časových odstupů, které jsou tam uvedeny. Je dobrý, že ti Em vydržela ve vaně, to by Ondra při horečce asi nezvládl. Já ho jenom sprchuju.
To mi připomnělo - včera mi volala kamarádka, má osmiměsíční holčičku, manžela vytíženýho na třista procent - prý, hádej, odkud ti volám? Z nemocnice, v noci mi operovali slepák. Ona je v pohodě, jenom doufám, že to v pohodě zvládne i její manžel s malou. Sice mají dobře fungující babičky, ale i tak…neumím si představit, co by dělal Petr, kdybych se o Ondru nemohla starat já.
PAVLÍNO - tak už to máte za sebou, co? Už je Ivka na světě :-)))) Tak my jí přejem všeeeeeeeeeee­eeeecičko nejlepší, Ondrášek posílá sladkou uslintanou ozubenou pusinku.
EVKO - ráda slyším, že moře proběhlo bez problémů, my jsme se teď o víkendu rozhodli, že v září zkusíme Itálii…tak doufám, že to vyjde, moc jsem k moři chtěla, ale Petr se nějak netvářil. Naštěstí manžel od sestřenice má na něho blahodárný vliv :-) V Olympii C&A není, jenom H&M, ale menší než ve městě.
MARTINO - ahooj! Moje ségra taky měla hysterický záchvaty, když byla malá a její syn taky. Už od cca půl roku třeba bušil hlavou vší silou do zdi a do dveří. Nefunguje na to asi nic, bohužel, snad jen nevšímat si a jenom monitorovat bezpečí. A nebo pevné objetí, jak už tady o tom psaly holky na usínání. Vyzkoušeno nemám, ale mělo by to fungovat i na dospěláky v těhle situacích. Takže pokud Anika udržíš (jestli se moc nerve :-), tak to zkus. A dej vědět, jaks dopadla.
EVO - teda vy jste ale zubatci :-))) Musí to být dobrý, odbýt si ty zuby takhle šup šup a mít pokoj. U nás je setrvalý stav - šest zubů.
Tak jo, přišel manžel, takže ahojky.
Paaaaaaaaaaaaaaaa
 Sylva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.04 21:21

AHOJKY,

ještě jednou díky, že jste na nás mysleli a radili.
Emča je osypaná (krček, bříško a záda).
Pořád často spinká i 5× za den jde vidět, že se ještě tělíčko s tím vyrovnává celkově má takový „nemocný“ kukuč a zřejmě šla i s váhou dolů, protože přišla o ty své bobří líčka, když vemu v úvahu, že za poslední dva dny snědla 1,5 přesnídavky není se čemu divit.

Já musím letět peče se mi bublanina v troubě. Až dopeču tak si musím přečíst jak jste se měli.
IVKO-tak si nám „utekla“ k batolatům tak ať se Ti tam líbí a přejeme Ti hlavně zdraví.

Quatro+Em

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.04 22:11

Zdravim vechny spuntiky s maminkami,

tak jak jste prozili prodlouzenej vkend? U nas je zatim pohodicka pohoda, nebot manza ma cely tyden dovolenou, takze si konecne po dlouhe dobe uzivame rodinne chvile. Pocasi nam zatim moc nepreje a tak jen zatim vyrazime jen na prochazky do lesa, nebo se snazime zvelebnit nase hnizdecko lasky:))). Honzik jeste porad nechodi a vypada to tak, ze ani se mu vubec nechce udelat nejake pokrok v tomhle smeru. Prisel na to, ze po 4 se doplazi vsude kde chce a tak neni potreba dalsiho pokroku. Zatim si z toho hlavu nedelam, jednak mu je jen 9 mesicu a jednak koncem mesice odjizdime na 3 tydny na dovolenou k nasim na Slovensku, no a tam ho ceka spartanska vychova. Muj tata je hokejovej trener a pokazde kdyz se vracime ze Slovenska, tak si Honzich domu donese nejakej gymnastickej prvek:)). Takze ted tajne doufam, ze po navratu uz konecne zacne chodit. Jazykova zasoba sa mu stale rozsiruje, neustale neco mele: tata deda, tate, baba..... dokonce jsem uz slysela i hami (povolala jsem manzela k odposlechu, taky slysel hami…no, buhvi co jsme vlastne slyseli)…no jen to mama jde z neho jako z chlupate deky:))). Obcas jo, ale vecsinou mi rekne tata, nebo baba… a ja bych tak chtela aby mi rekl mama.

Jak jsem uz psala, koncem cervence odjizdime skoro na mesic na dovcu na Slovensko, takze s denickem to nebude asi tak horke, nebot nasi jeste nejsou pripojeni na intrnet. Nekde v kavarne si ale novinky zarucene proctu. Kdyz je ted takove skarede pocasi, tak jsme s manzelem premysleli, zebychom se zacatkem zari vypravili nekam k mori. Honzickovi bude 11 mesicu, takze cestu letadlem by mohl zvladnout. Zatim jsme uvazovali o Portugalsku (ale zda se mi to docela drahe), Spanelsku nebo Recku. Manzel by nejradeji jel na Kretu nebo na Korfku, mne vice laka Mallorca nebo Menorca. vzdyt uvidime, treba bude nejakej super last minute a nakonec skoncime nekde uplne jinde.

Zuby - holky, my nemame jeste ani jeden zub. Honzi bude mit 24.7. deset mesicu a zadnej zub. Ale je to docela legracne, porad prazdna pusu. Je takovej velkej bezzubak:))).

Nemoc - chudal Emily, hodne si toho vytrpela. Nas nastesti nemoc zatim obchazi a celych 9 mesicu jsme nemeli ani zvysenou teplotu. Takze musim zaklepat na drevo a doufat, ze to tak zustane co nejdele. Vsem spuntiku, i maminkam a tatinku preji hooodne zdravicka.

Bublina Honzicek

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 07.07.04 07:15

Ahojky holky,
dneska jsme ranní ptáčata…právě mi došly fotky od kamošky..byli s malou v chorvatsku…tak mě to tak navnadilo na moře ale musim si počkat..ještě dlouhoooo.

Bublino - my jsme taky neměli zubáky až teď těsně před rokem! ;-)))

aaaaaaaa
Zdenik

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 07.07.04 09:49

Dobré ránko,
zdravím všechny.
Nám se nějak to spávání a spaní zvrtlo. Uspí se rychle, ale pořád se budí, stále si šudlí obličej, tím pádem mu upadne dudlík atd.atd. Ale v noci jsem zjistila, že než machystám mléko spí dál. Tak bych se nejraději odstěhovala do jiné místnosti. To mi, ale manžel nedovolí:-)
Bublino - tesáky také nemáme /11.měsíců a den/. Dovolená a ještě k tomu letecky s malým - tak u nás by se váhalo nad Krétou /tam jsme teď byli/ a nebo Španělskem /pro nás ideální Andalusie-kontinent a nebo Kanáry/. Ale ve Španělsku je lepší výběr miminskovské stravy v obchodech.

Doufám, že Em už je docela dobře.

Vojtík se včera zapomněl a chvilku stál bez opory /vlastně s oporou - držel propisku:-)/.

Pěkný den
Evka a Vojta

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »