ŠPUNTÍCI č. 46 - Kristián a babička

Rodičovství

Ahoj Špuntíci, Špuntíčky, mamičky a ostatní nakukovatelia. Je tu nový týždeň a s ním samozrejme aj nový denníček. Síce nemám veľmi spisovateľského ducha, ale predsa Vás nemôžem nechať pri starom, hlavne keď sa už hľadá dosť problematicky. To by niekoho mohlo odradiť od písania a to predsa nechceme, že?

Tak kde začať? Ja viem, že som to minulý týždeň flákala, ale mala som na to dosť objektívnych aj subjektívnych dôvodov a pevne verí, že mi to odpustíte, ale čítala som poctivo. Moje posledné príspevky boli o „úžasnej" chrípke, ktorá ma z ničoho nič chytila. Ja som chorá tak raz za 4-5 rokov, ale vtedy to už fakt stojí za to. No a keď sa k tomu minulý víkend pridal aj Kristián zostala nám jediná možnosť - povolať babičku na výpomoc. Fakt si bez nej ten minulý týždeň neviem predstaviť a týmto vzdávam holt všetkým babičkám. Sú to tie najúžasnejšie stvorenia, ktoré pomôžu v časoch najhorších. Teda aspoň u nás to funguje.

Babička u nás bola celý týždeň a tým nastalo v našej domácnosti pár veľmi významných zmien - do života ich uviedol ako ináč Kristián:
1 - hrať sa budem iba s babičkou. Rodičia sú maximálne nezaujímaví, s nimi som stále. Keď sa náhodou priblížia k nejakej hračke, alebo k priestoru kde som ja s babičkou spustím obranný krik, rev a v najhoršom prípade začnem kopať a hrýzť. V prípade, že sú rodičia stále doterní tak sa jednoducho zavriem s babičkou do spálne a to už proste musia pochopiť…
2 - jesť budem iba s babičkou. Jogurt, ktorý mi dáva mama je hnusný, ten istý od babičky samozrejme zblajznem ľavou zadnou. Od babičky som ochotný zjesť aj fazuľu na kyslo a dokonca som zjedol asi 2 zemiaky - to by do mňa mama nikdy - podotýkam nikdy nedostala
3 - na prechádzku idem iba s babičkou. Držím ju celú cestu za ruku a nesnažím sa skočiť pod nijaký bicykel, auto, príp. kolieskové korčule. Dokonca držím aj stanovenú trasu a pri návrate nerobím scénu pred vchodovými dverami a nestrávim pol hodiny odomykaním schránok.
4 - mama a otec môžu kľudne odísť z domu. Nemusia sa zakrádať a oblbovať ma, keď jeden z nich potrebuje odísť a druhý zostáva so mnou doma. Zakývam im pá pá a ešte si s nimi pokecám cez telefón na bráne.
5 - s babičkou sedím na nočníku. Každú chvíľu zahlásim AA a už letím pre nočník a :,-(ám si tam. Väčšinou je už neskoro, ale babička nechápe, ako to, že pri takej ochote sedieť na nočníku mám ešte stále plienku. Vlastne to tiež nechápem :-)))))
6 - spím z babičkou. Zaspávam s ňou do 10 min - mama sa nestačí čudovať kde je tá obvyklá pol až trištvrte hodina, kedy lietam po posteli, kopem do steny a rôznymi inými spôsobmi sa snažím zahnať spánok. Ráno spím úplne v pohode do ôsmej a poobede 2,5 až 3 hodiny. Babička samozrejme nechápe prečo sa mama sťažuje, že zle spím. To ona nevie, že moja norma je poobede hodina, budíček okolo šiestej a 2-3 nočné prebudenia.

No lenže babička v piatok odišla a nastali kruté chvíle. Kristián sa musí zmieriť s tým, že jesť, spať, hrať sa a všetko ostatné musí robiť s mamou. Je to pre neho dosť ťažké a každú chvíľu vykrikuje BABA, BABA a keď ju nevie nájsť, tak si vezme telefón a snaží sa jej dovolať. No väčšinou sa tak raz denne zľutujem a zavoláme BABE. Je to síce trochu drahá zábava, ale Kristián je potom tak hodinu úplne nadšený, že zase počul BABU. No asi nepotrvá dlho a budeme cestovať na návštevu na Slovensko.

Tak choroby nás pomaly opúšťajú, obaja ešte trochu kašleme, ale ináč sme v pohode. Dúfam, že aj Vy ostatní, ktorí ste boli v posledných dňoch chorí to máte úspešne za sebou a pekný týždeň pred sebou.

Krásny týždeň želajú Zuzana a Kristián

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 17.04.05 16:23

PRVNI!!! :DDD
Zuzko, fajn denicek, vecer pisnu vice.
 P.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 17.04.05 20:09

AHOOJ!

Zuzi,
skvělý deníček!!!!

Teda koukám, že všechno zlé je k něčemu dobré, co? Z Kristiánka ideální dítě…no škoda, že ty naše dětičky jsou tak zlaté jen když s námi nejsou sami…u nás to probíhá podobně…když Ondru někdo hlídá, tak se nestačí divit, jak je zlatý. A mě už standartně dělá jednu až dvě hysterické scény denně. Když ho ovšem z kočárku bere tatínek, tak to jenom září…což mě přivádí k naší ABSOLUTNÍ TOTÁLNÍ ZÁVISLOSTI NA TATÍNKOVI!!! Je to skoro nepochopitelné…no to ne…je to naprosto pochopitelné :-))) Kdykoli, zejména ráno Petr zavře dveře, tak Ondra okamžitě přiběhne se zoufalým Tatí! a slzičkama v očích…už se z toho stává rituál. Dřív mu zamával a dobrý…no jsem ráda, že se mají kluci rádi :-)
Dneska spolu byli na chvilku na kole, tak Ondra byl unešený…
Teď tam ještě cosi vykřikuje, ale protože tatínek ho uspává, tak je šťastný.
Takže ať jste všichni taky tak šťastní v příštím týdnu a vůbec pořád :-))

Sylva a Ondrášek zítra rok a tři čtvrtě

 
Anonymní  17.04.05 20:27

Tak jsem tu našu „můru“ donutila ke spánku. Dnes nespala. Celý den dupala po ZOO v Lešné, tlačila kočárek, nespala ani vteřinu a ted večer jevila až chorobnou aktivitu. Nechápu, po kom to má.po mě ne, já budu zítra K.O. Víkend byl opět hektický…
pátek - vajca..To je akce pořádaná tradičně po velikonocích, kdy se scházíme a cpeme se smaženicí z vajec posbíraných na fašankové obchůzce. Maruška posedává na židli a tváří se všelijak…
sobota-ochotníci ve vedlejší vesnici-perfektní divadlo, akorát 3,5 hodiny na obyčejné židli, ehm… nic moc…
neděle - rodinný výlet na sloníky, žirafku, tygra, atd. Večer se stavuje kamarád. Maruška má chlapečka, tak vzhůru do baru, at kluk roste :-))) (sakryš, nemohla porodit včera, ráno musím do práce…)

zdraví elda, nepřihlášená.

 
Anonymní  17.04.05 21:17

Ahoj holky, prave se mi z nejakych nepochopitelnych duvodu podarilo otevrit emimi a zatim to drzi, tak rychle pisu.
Mame se celkem dobre, ale o vas mam zpravy akorat z emajlu. Takze musim ted globalne poprat vsem marudkum brzkwe uzdraveni a vsem ostatnim krasne dny.
My mame za sebou ockovani proti klistatum a ted uz nas v ceka jen proti spalnickam a mame to komplet.
Jinak Terince lezou zadni stolicky, takze je obcas protivna, ale zatim se to obeslo bez vetsiho revu.
Zato mamku ceka trhani zubu moudrosti, kterej vyrost nalezato, takze nejaky ten rev prece jen bude.

Zdravi a preji hodne zdravi Mirus a Teri

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 18.04.05 09:50

Ahoj holky,
Zuzko, skvělý deníček!

Babička je teď u nás zrovna aktuální téma, od dnešního dne u nás bude až do porodu. Kája je z báby nadšený, ona je totiž skvělá, skotačí s ním vesele, nosí ho a dovolí mu spouuustu věcí, které maminka nepovoluje. Jenom to spaní se u nás liší, u maminky se usíná celkem dobře, ale když je tu babička, tak to je zkrátka škoda spát, lepší je skotačit až do půlnoci ;-). Chtěla jsem, aby u nás babička už teď byla kvůli případnému porodu a manželově přítomnosti u něj, ale nevím, jestli to je dobře, asi to bude pro Káju těžký šok, nejen, že přijde máma domů s konkurencí, ale navíc ještě odjede bába a doma budou jen ti nudní rodiče. Jsem ale babičce móc vděčná, nevím, jak bych to bez ní dělala, asi bych nemohla ani k doktorovi.
Eva a Kája, TP: 24.4

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.04.05 12:42

Ahoj holky,
mám teď čas, tudíž ho využívám tím nejlepším zůsobem…

Dnes jsme s Kryštíkem a Jůlii poprvé úplně sami doma a musím říct, že naprosto v pohodě..Rozhodla jsem se vše hodit za hlavu a věnovat se pouze dětem, tudíž žádné nároky na jinou práci nepřipouštím a uklidňuji se, že takto to budou nejvíce v klidu..

Julka je opravdu neuvěřitelně hodná, její největší výkon je každý den vydržet brečet mezi osmou a devátou večerní a to v intervalech…mi­nuta pláče, pět minut spánku..poté utichne v deset si dá prsíčko, spí až cca do tří, ..prsíčko.. a ráno o půl osmé ji budím… jsem tím naprosto okouzlena a nadšena a opravdu si to užíváme, dokud to tak funguje…
Manžel přislíbil, že bude odcházet do práce o půl osmé a přicházet o půl šesté, což je super, takže prozatím to je fakt úža!!!!!

A porod? Trošku navnadím Evu… když jsem Vám psala, že prodýchávám, snažila jsem se vydržet v posteli cca do půl jedné, protože při pohybu se mi kontrakce stupňovaly…asi ve dvě dorazil Marek, já si dala sprchu a chaoticky hledala oddací list a našla ho!!! POřád jsem si nebyla jista, nějak jsem měla vsugerovaný, že ty bolesti byly opravdu mnohem mnohem větší a tak jsem se rozhodla pro odjezd do porodnice.. V porodnici jsem hlásila, že opravdu nevím, zda je to ONO..Sestra mi řekla, že to určitě ONO nebude, když si nejsem jista, připla mě na monitor a zapisovala můj příjem…když mě chvíli poslouchala, s jakou intenzitou funím, rozhodla se mě vyšetřit a a porodní nález byl - otevření na šest centimetrů, to bylo asi 15,15hod..... Řekla, že monitor je k ničem, ať se převlíkneme a pomalu se přesuneme na sál..vše bylo opravdu v poklidu, Marek ještě utrousil, že Reflex si asi brát nemusí, že??
To už jsem ale pocítila ty bolesti, při kterých jsem si říkala: NIKDY VÍC!!!! Koukla jsem na hodiny a modlila se ať porodím do pěti, ale pořád jsem to brala jako nedostižnou metu…
Vzhledem k tomu, že mi ještě neodtekla plodová voda, postarala se o to sestra . Před tím jsem asi půl hodiny skákala na balóně…Pak se tam najednou objevil doktor a to jsem už začínala tlačit… Skvěle mě naváděl jak dýchat a asi po pěti kontrakcích se nám narodila naše nádherná holčička.. Bylo 16,13hod ..
Já ani nedokážu popsat ten pocit, bylo to úplně jiné, naprosto přirozené, bez nástřihu (i když trošku jsem se potrhala, takže mám asi šest, sedm stehů), Jůlinku mi hned donesli (to jsem taky při prvním porodu nezažila, K. museli rozdýchávat, takže ho hned dali do inkubátoru a pouštěli mu kyslík…)…

Mezi tím vším se odebírala pupečníková krev, porod placenty a mé „oblíbené“ šití…

Po zašití jsem si přelezla na postel, manžel se sestrou mě dovezli do pokoje a já volala mámě a pak vychutnávala ten pocit…PO vykoupání mi Jůlinku dovezli, okamžitě se chytla a cucala (jak říká Kryštík) a od té doby jsme neustále spolu..

Byla jsem po porodu nabita energií (do rána jsem neusla), ležele jsem s miminkem v posteli, a střídavě ji pozorovala a zavírala oči…

Jak probíhá seznamování se starším sourozencem, Vám vylíčím později..

V neděli k nám přijela moje máma a odjela předevčírem, jezdí sem moje sestra, manžel s námi trávil celý víkend, tcháni nosí jídlo…dnes začal úplně obyčejný den a jak jsem psala, zatím to zvládáme skvěle..

Aby to nebylo jen optimistické, asi dvakrát jsem se už rozbrečela, jednou konfliktíček s Markem, úplná blbost, podruhé s Kryštíkem, klasika - jeho vzdor a moje bezmoc…hormony jsou hormony…

Nečtu to po sobě a pádím kojit, máme dnes ještě poradnu..

Mějte se
Theo

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 18.04.05 13:26

Ahojky,

tak u nas se dneska vstavalo v sest a to jen diky tomu, ze Iva si vcera hrala s mym budikem a podarilo se ji ho naridit na tuto hroznou hodinu. Takze dneska se citim, jak kdyby me nekdo prastil, hruza.

Babicky - ty jsou asi fakt kouzelne :). Kdyz nasi hlidali Ivu, slozite jsem jim vysvetlovala, co vsechno musi udelat proto, aby jim Iva usla po obede doma a ze vubec nejlepsi by bylo, kdyby ji dali do kocaru a jeli ven. No co myslite - mamka ji dala do postylky, rekla ji, ze ma spat, Iva se otocila a usla. Takze ja jsem za uplneho blbce…:).

THEO - teda to je uplna idylka, cos tu popsala :). Preju, at vam to vydrzi.

EVO - tak uz je to tady, tak drzim palce, at mas stejne pohodovy porod jak Theo.

MIRUS - to je divny, ze ti to tak blbne, mi uz to ted jede docela spolehlive. Skoro bych tipla, ze problem bude na Tve strane…tak s tim neco udelej, at muzes dale zavislacit :).

V sobotu jsme Ive poridili slunecni bryle a od te doby je nutne musi mit na nose vzdycky, kdyz jdeme ven. A vubec ji nevadi, ze tam zrovna prsi…

Jinak se uz snad dostavame z nasich chorob, teda kasel jeste neustal uplne. Takze tento tyden mame jeste odpocinkovy a pristi uz doufam nekam vyrazime. Timto se moc omlouvam Terce, ktere blokuju dvd s Maxipsem Fikem.

Tak zatim
Pavlina a Iva dospavajici brzke vstavani

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.04.05 13:35

ahoj holky,
malá dneska spala 2,5 hod a já si to ani neužila..nepřišlo mi to vůůbec „normální“, dokonce jsem se byla mrknout jestli žije…

Ještě si musím postěžovat, že ode dneška posunuli pracovní dobu od 16:00-do rána, což je pro mě scela nemožné, takže jsem tam volala a stopla brigádu. Emily je důležitější a jak mám být „matka v pohodě“, když tam nachodím 10 km a doma naspím tak 3 hod…

Theo krásně jsi to napsala, cítím z tvého psaní pohodu. Jsem ráda, že byl druhý porod tak jiný než ten první i pro mě svítá naděje, že to podruhé bude lepší…
Přeji pevné nervy a co možná nejklidnější šestinedělí..

Jo, ještě v sobotu začala pstruhová sezona, takže nám taťka hned v neděli donesl pořádného pstruha, mám ho naloženého v lednici a udělám si ho na večeři..

Miruš-musíš s tím připojením něco udělat a zavislačit dál…
Pavli gratuluju k prvenství v komentářích
papa Quatro+Emily

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 18.04.05 14:05

Ahojky holky!
Tak Ondra spí, Verunka s mamkou a Filípkem už jsou pryč a tady ticho a pohoda :-))). Dneska jsme se prohlásili za úplně zdravé a po straaaaaaaaašně dlouhé době tady tím pádem zase byla Verča. A bylo to v pohodě, na Hvězdičky jsme šli pěšky, děcka se honily, držely za ruce, pak si hezky pohráli, namalovali pár „obrazů“ a fičeli jsme domů. A protože jsou dneska příjímačky, tak Jana byla ve škole jenom dopoledne a teď už jedou na další návtštěvu. Takže doufám, že odpoledne nebude pršet (honí se to tady furt :-(((, občas spadne pár kapek), protože jsem Ondrovi slíbila, že půjdem motorkovat.
THEO - no to zní úplně pohádkově, zases mě hezky naladila…už se těším. Hlavně vám přeju, ať ta pohodička co nejdýl vydrží!
QUATRO - konec brigády? No penízků bude trošku míň, ale zase jiné věci se tím pádem vylepší, ne? A taky budeš zase chodit na chat, že jo :-))))
PAVLÍNO - no my se na brýlky chystáme, tuším, že je Ondra bude nosit i doma :-)))

Tak já si jdu dál číst, zatím ahojky.

Sylva a Ondrášek rok a tři čtvrtě - ach jo, kde je to moje miminko!!!

PS: přihrála jsem nějaké nové fotky do galerky

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.04.05 14:15

ahoj Sylvi mám v plánu se co nejdřív kouknout po jiné brigádě, ale kdoví jestli něco najdu..uvidíme­..jdeme s tátou na ryby, tak zatíím
 papa

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 18.04.05 14:27

Právě jsem se proloupla z kocoviny a do konce pracovní doby je hodinka a to už nemá cenu něco dělat…Teda stydím se, protože práce mám nad hlavu. Ale v hlavě trpaslíky s kladívkama :-) chlapečka jsme zapili dobře…
Theo - idylka, takový porod bych taky brala.
Pavlíno - to je fajn, že vás marodění opouští
Miruš - bude zas přechod na nový server, tak to třeba bude lepší. Mě už chodí emimino celkem spolehlivě.
Zuzano-Lída naopak brambory miluje.Pak ještě šišu a máčku (knedlíky s omáčkou). nedostanu do ní rýži, těstoviny.Maso taky moc nemusí. Chleba a rohlíky málokdy. Ani babička nefunguje :-)))
Evi - at ti to utíká.S babičkou si aspon trochu odpočineš, když ti pomůže s Kájou.

elda+lída

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 18.04.05 14:34

Ahoj Theo,
to je takový balzám na duši si to tu číst, jak to hezky zvládáte! Držíme palce, ať to vydrží a těšíme se na další zprávičky.
Moc gratulujeme a snad i my budem v srpnu takhle v pohodě :-)

Jitka, Kája a pupík 23.tt

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 18.04.05 14:41

Ahoj
No dnes sme zaspávali 1h20min. Fakt výkon. Už som fakt strácala nervy, tak som špuntíka chytila do náručia a uhojdala. Ono je to tým, že strávil skoro celé doobedu v kočíku a tým pádom bol nevylietaný. No ale niekedy musí mamka pracovať /ísť na finančák/ a potom sme boli s Klárkou kupovať rybičky. Síce sme sem tam deti vypustili, ale Kristián je zvyknutý chodiť a behať ináč má strašnu kopu energie a nevie čo s ňou.
Kočky dnes som si spomenula, že v stredu mám školenie na celý deň - M si dokonca vzal dovču - tým pádom nám Lesná príp. ZOO padá. Sorry - no s tými pracujúcimi mamičkami je to ťažké, že?

The - teda ten Tvoj pôrod vyzerá ako úplná idylka. Tak hlavne nech Vám to doma pekne klape, Julinka nech pekne rastie a Kryštík nech nežiarli.
Evi - teda 24 to sa blíži hoooodne rýchlo. Tak si zober príklad z Theo a nech Vám to vyjde tiež pohodovo.
Mirus - to je dobre, že si sa po dlhom čase ozvala. A na emimi sa nemôžeš vykašlať, Ty určite niečo vymyslíš, aby Ti to fungovalo :-)))
Eldo - tak zapili ste poriadne? Dnes je tá práca asi nekonečná :-))
Pavli - No hlavne, že Ivke nesvieti do očí - a keď prší aspoň jej tam nekvapne
Ondro - to mamke nerob. Už rok a trištvrte, taký veľký chlapák …

Tak ja idem zase pracovať, musím dnes upratovať, lebo dva týždne tu bolo upratované tak aby sme neumreli na špinu, tak sa do toho musím pustiť poriadne.

Zdraví Zuzana a Kristián

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 18.04.05 14:44

Eldo,
já do Ondry rýži taky nedostanu…a ani se už o to nějak nesnažím…brambory má rád moc, ale absolutně vedou těstoviny…
Trpaslíci se zase odstěhujou, neboj :-))) Co bys neudělala pro zdraví malého dítka, ne? :D
 Sylva

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 18.04.05 14:57

no, moc maličký nebyl. řekla bych pěkný caloň-4,1 kg, 57 cm. To měla Lída ve 3 měsících. Při představě, že bych měla rodit dítě o 1,5kg těžší a 10 cm větší jsem se radši napila na zdraví maminky…

 
Anonymní  18.04.05 14:59

Ahoj holky,
za chvíli musím letět na spinning, tak rychle ještě píšu..
V pátek jsme byly u TinyMar v novém bydlení. Mají to moc krásné, bydlí v satelitu nových domků a jsou spokojení,protože tam mají už od počátku známé…No idylka :) Anička a Klárka si docela hrály, nejšťastnější byly,když jim teta pustila Krtka :))) TinaMar už má trochu bříško, ale na dvojčata to pořád nevypadá..Začátkem května jde na utrazvuk a bude vědět i pohlaví, pořád ale věří, že to jsou dvě holky :)))
Mám vás všechny moc pozdravovat, hlavně vás, co nevidí na srazíku… Až na zpáteční cestě mi došlo, že jsem mohla deníčky pro Marťu vytisknout..Tak třeba to udělám na středu :))
Pavli - dobrý, zatím se Klárka na Maxipsa neptala, takže se nic neděje :)
Theo - díky za fotky, moc pěkné :)) Při těch fotkách i popisu porodu jsem zavzpomínala :)) Snad bude ten druhý porod taky tak rychlý jako u tebe :)
Evi - koukám, že už se ti to blíží :)
Dnes jsme byli s Kristiánkem a Zuzkou koupit rybičky do našeho slavného akvárka..Oba měli fakt radost, že se vidí, po hodině už to začalo skřípat, ale jak jsme se loučili, Klára brečela dost dlouho..No doufám, že ve středu bude srazík :)
ale nedá mi to a napíšu ještě něco k tématu…Babičky, to je u nás zakleté slovo. Máme sice dvě,ale jako by nebyly.. Na Klárku nemají žádný vliv, když za nimi jednou měsíčně jedeme, Klára je neposlouchá a zvlášť z tchýně má srandu, zvlášť z jejího: frrrrrrr…fůůůůra jídla letí do břííííííška (s tímto se jí pokaždé snaží krmit a říká to u každého sousta)......Právě o víkendu jsem měla docela depku, poslední týden mám totiž docela ponorkovou nemoc, potřebovala bych aspoň jeden den bez Klárky…Jsem už na tom tak špatně, že ve čtvrtek, když jsme byli s manželem po dvou letech v divadle a hlídala kamarádka z práce, jsem si řekla: to bylo skvělé, chci ještě!!! No jen nevím,jestli se mi podaří kamarádku zase přesvědčit, protože hlídala Klárku od 19 do 23 hod a to jí ta potvůrka neusnula!!! Polospící na nás čekala v postýlce a usnula,až nás uviděla. Fakt mi bylo kámošky líto,když líčila, jak jí ty 4 hodiny v kuse zpívala a vyprávěla pohádky.
Tereza a Klárka

 
Anonymní  18.04.05 15:04

Tééda Quatro, jak to děláš, že ti Emily neskočí do vody? :))
 Tereza

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 18.04.05 15:04

ty jo…57cm!!! no to je teda obr. 4,10 bych teda taky nemusela, i kdyz by to bylo jenom o 60dkg vic nez Ondra…ale i tak…jo, tak ale podle trpajzliku bude mamka OK co by dup, ne? :D
 Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 18.04.05 15:08

Terko,
buď v klidu, jsi naprosto normální…
Vzpomeň si, co jsem psala předminulý čtvrtek…jak jsem pak šla do divadla a pařit s kamarádem…a jak mi bylo absolutně úžasně, jak už dlouho ne. Máme taky nárok na dovolenou, ne? Aspoň někdy a chviličku…Ondru miluju, ale já jsem přece taky ženská, nejenom matka…ber to tak.
 Sylva

PS - na středu se těším jak malá :D

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.04.05 22:39

ahoj Tery,

malá byla s náma poprvé na rybách co by chodící a myslela jsem, že jí přetrhnu napůl, nechtěla vůbec spolupracovat, chtěla se vrhat střemhlav za tátou do vody…když jí zas zmizel z obzoru tak brečela a furt tati, tati…po 1,5 hod.jsme to vzdali a jeli domů…

holky teď jsem dorazila z babského „rande“ v hospůdce. Tentokrát jsme se sešli v plném počtu 5 mamin, dala jsme si pivo a úplně poprvé smažené korbačiky, to byla dobrota.
zítra má přijet kámoška s 3 měs Karolínkou tak se strašlivě těšííím
dobrou Quatro

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 19.04.05 08:40

Ahojky holky,
konečně…mám asi pul minuty…holky jí…;-)))

myslim na vas..zatim se poradne nemuzu dostat vám napsat..ach jo ach jo..vcera mi volno přetrhla babicka a holky kt. misto hodiny spaly dve…a babicka byla u nás..takže se nedalo stihla jsem neco pisnout ke dvojcatum a pak konec…vecer..ani nemluvim to byl presun…;-)))

no a dneska mozna vyjedem s holkama na kole..takze se moooc tesim..i když po včerejsim spin…jsem dost vyrizena…

holky letim a theo co jsem stihla precist to je primo agitace na porizeni dalsich detí ;-))) tak jen tak dál…;-)))

zítrek plati? já bych jela..a klido i na pisek ;-)))

zdenik a M+J

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 19.04.05 11:02

Ahoj holky,
u nás to stále stojí za to. Zuby, zuby, zuby. To že rostou stále, víte. Ale poslední tři týdny do malého občas vstoupí zlobidýlko protivka a to v něm řádí o 106. Od včerejška už má i trošku teplotku - klasika tři dny před dovolenou:-(
Taky od pátku špuntík v sobě nosí šok, kdy autobus bránil nehodě a prudce brzdil /s malým to házelo v kočáře, možná se i párkrát bouchl do kočárku/ a teď při každém úleku při pádu začne strašlivě plakat.

Už občas hlásí potřebu na nočník univerzálním slovíčkem „kaká“. Většinou pokud je bez plínky, občas i když má plínku - to jsou vyjímky.

Tak já letím žehlit, jinak nemám co dát do kufru:-)

Evka a Vojta

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 19.04.05 11:45

ahojky holky,

zas a znova jááá ;-))

tak já vám teda taky něco napíšu at víte ze jeste zijem…

holky jsou naprosto kouzelný, vztekavý, žravý, nočníkový a ukecaný..takže vše při starém ;-)))))) jak jsem avizovala asi dneska poprvé vyjedem na kole…;-) já asi po 3 letech a před tím no no jsem cyklista na baterky…my jsme s M. spíše chodci..kolo by nam v lese na čundru překáželo ;-))

tak M. už třetí den dává dohromady kola..pořád něco maže rozebírá, seřizuje, dokupuje součástky ;-) ale ted momentálně už hlásil montáž sedaček…já jsem tak zvedavááá..akorát když se tak dívám na nebe a nemáme pláštěnky..no na přehradu snad dojedem ;-)))

holky právě chrupčí..snědly polívku s nokama, a rýži s dušeným kuřecím masem na cibulce, s česnekem hráškem, trochou papriky a zahuštěno chlebem…my si dáme ted ;-)

jinak slova opakujou a pouzivají, něco jim jde líp, neco huř…a je vidět, že ukecaný budou asi po mě ;-))) když jsme jim včera aby ještě vydržely nespat než vyjedem s kočárem kopec, dali helmy co jsme koupili..začaly normálně spolu o něcem diskutovat..no pusiny se jim nezastavili…já teda vyrozuměla jen slovo KOBOUK…helma = klobouk

babičky- nemuzu si stězovat…jen brblat..ale to už bych byla neskromná ;-) ale mám docela srandu z toho, když jsem se ptala babičky jestli by byla ochotna pohlídat pravidelně holky 1den v týdnu kdybych sla do práce (dostala jsem jednu nabídku..a zvažovala to..) tak mi řekla ze klidne krome ut, st, ct a v pa musí kamsi…takze at si to podle toho naplánuju..no proste sranda..tohle je extrem pak to zredukovala na jen na čt s výhradami..a já práci odmítla (ale ne jen kvuli tomu..;-)))))))) druha babi je v praci takže podle nálady ;-))))) ne fakt máme babky skvělé!

no a co jsem chtěla okomentovat jsem zapoměla…ach jo..;-) jdu si to zas oživit at nejsem uplne mimo mísu

zatim zdar a sílu

zdenik a M+J

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 19.04.05 12:41

Ahoj
Teda Zdeni teraz is ma dostala. Už tak ťa obdivujem ako zvladaš dvojčatá a ty tu ako by nič písneš, že by si šla do práce. Teda zíram zíram a nechápem kde berieš energiu. No fakt superžena:-)))

Quatro - takže rybačka sa Em páčila? No myslím, že Kristián by skončil vo vode po prvých piatich minutách, takže ste to vydržali celkom dlho.

My sme boli dnes doobedu zase na piesku s Klárkou - Kristiánovou veľkou láskou. Neobišlo sa to bez tradičného revu, prečo Klárka ide iným smerom. Nechala som ho ťapať celkom ďaleko. Zistila som, že kým nestrávi vonku behaním min 2 hoďky, tak spať nebude. Chcela by som mať jeho energiu. Takže už chodím s výnimkou nákupov všade pešo. Ináč proste padnem skôr ako špuntík.

Eldo - trpaslíci už odložili kladivká?
Evko - kam tentokrát? Neboj za tie 3 dni, čo Vám ostávajú doma sa špuntík vylieči.

No ideme plavčiť musím zbaliť batoh. Zdraví Zuzana

PS Zajtra teda fakt nemôžme, ale keby ste to náhodou presunuli, tak dajte vedieť. ŠT a PIA máme zatiaľ voľno :-)))

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 19.04.05 13:16

Ahojky holky!
Tak jsme včera byli odpoledne na písku, pohodička…dneska pokud bude trošku schůdně, tak se chystáme zase, ale pořád se to tu tak nějak honí…doufám, že Ondráš venku v kočáře nezmokne. Protože já se taky chystám zalehnout :-)))
Půjdem zítra teda na Lesnou? Nebo to přeložíme, aby mohla i Zuzka třeba na čtvrtek? nebo oba dny? :-))) V pátek nemůžu, hlídám Verču. Ale asi bych šla spíš do Baby cafe, než na písek (Zdeni), protože to počasí je fakt nevyzpytatelný…
EVKO - kampak jedete? Třebas si ty zuby dovezete z výletu :-)))
ZDENIKU - no co dodat, Zuzka má pravdu - ty jseš fakt nadžena…ještě pracovat…no nic. Ať se vám cyklovýlet vydaří, Ondráš byl v neděli prostě unešenej :-)))

Nějak to na mě padá, jdu zalehnout zavčas, ne jako včera, kdy jsem stihla jenom usnout a už byl Ondra vzhůru…si to zkrátil, spal jenom dvě a tři čtvrtě hodiny :-)

Takže zatím
Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 19.04.05 13:20

…už vím, co jsem ještě chtěla.
Ondra je normálně závislák na kiwi…sní dvě a chce další, chodí si do ledničky, naučil se to docela vydlabávat lžičkou…akorát má zase nějakou olezlou pusinku, tak doufám, že ne z toho.
A hezky si dopoledne rozpatlal banán po rukávě (zřejmě jak ho roztíral v ložnici po zemi na cca 1m2), tak jsem strašně zvědavá, jestli to vyperu.
Tak už fakt padám.
 S.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 19.04.05 13:28

ahojte…hihi opet já ;-)))

Zuzko, Sylvo - já tu práci odmítla…vyhrálo léto..a tak;-)))

Evi - dovolená? to zni dobře! kampak vyrážíte?

Sylvo - holky taky milujou kiwi akorát mají po něm průjem......

ježiš já musim něco dělat už jsem si přečetla zprávy všeho druhu…pokoukala obrázky…a holky jsou pořád ticho..že by věděly že pojedou na kole a sbírají sílu? ;-))) no dneska jen na sžití..vidím to na první zahrádku ;-)))))

pa

Zdenik a chrupčíci

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 19.04.05 13:29

Zdeni - u byv. letadla je super obr klouzacka, novy pisek v piskovisti a 4 houpacky! Mate to nejbliz :-)))
 S.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 19.04.05 13:35

no puvodne jsem myslela na most do komína ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ale vidís letadlo je dobry napad!
Z.

 
Anonymní  19.04.05 13:38

Ahoj holky,
Klára ještě nespí :(
Do večera mám dát zase vědět Martině, kdy a kde je srazík :) Nám je to jedno, klidně můžem ve čtvrtek…Jen to musím vědět docela předem a jednu akci přeložit…
Evko - uniklo mi, kam jedete…pochlub se :)) Určitě ty zuby narostou na dovolené, u Klárky to bylo pravidlo, na každé dovolené vyrostly dva zuby…
Zatím papa, ještě nakouknu…Zdeni, tak opatrně, žádný „SKOKY a RUNNING“ :)))
Tereza a Klárka

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 19.04.05 13:45

Kecam, houpacek je tam PET!!!
a ted uz fakt padam do postele, vstavani 5,38 neni nic pro me.
 S.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 19.04.05 13:47

Ahojky,

tak Iva po mirnem boji usnula - to odpoledni usinani je pro me fakt lehce traumaticke :(. A to jeste netusi, ze cca za 14 dni ji chcu zrusit poobedove kojeni, no to bude rev. Budu ji muset chodit uspavat v kocare ven, jinak to nevidim.
Vcera odpol jsme byly po dlouhe dobe na pisku, nadseni velike, dneska to asi zopaknem, akorat to budeme muset vzit pres obchod, mame dost prazdnou lednicku.
Manzel se mi dneska postaral o dopol zabavu - objednal disky na kola a nechal si je poslat domu, byly to 2 bedny po 20kg, no zabava dostat je nahoru spolu s Ivou, ktera odmitala jit po vlastnich.
Uz se tu zaciname tezce nudit, coz je jista znamka toho, ze jsme konecne zdrave. Takze se moc tesim, az pristi tyden vyrazime na plavani a taky na nejakou tu spunti akci.
Kiwi Iva taky miluje, u nas zadne projimaci ucinky nepozoruju. Posledni dobou si jeste dost oblibila hrusky…

Holky, piste, co varite, u nas je to zas nejak stereotypni. Dneska jsme mely po dlouhe dobe pohankove rizoto, mnamka.

Zatim pa
Pavlina a Iva

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 19.04.05 17:09

Ahojky,
tak hlásím další špičku zubu. Tentokrát je to čtverka nahoře:-) Vidím to opravdu na zubní spurt na příští týden:-) Koupila jsem na cestu lahvičku brufen sirupu.

Jedeme do Španělska, je to vlastně původně spojená služebka s dovolenou.

Vojtek mi také nejí brambory (vařené), ale pečené s česnekem ano /tip na jídlo/. Peču 1 cm široké plátky 40 minut při 170-180st na papíru na pečení a po 10-15 minutách pečení pomastím olejem s česnekem.

Ovoce k jídlu? Jedině jablka a banány. Hrušky nejí, po ostatním se osype:-(

Jdeme na poštu, Evka

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 19.04.05 21:06

Ahoj,

tak jsem se dneska rozhodla vyzkouset na Ive umele mliko. Prece jen uz tolik nekojime a tech mlecnych vyrobku taky tolik nesni. Tak jsem si rikala, ze kdyby kazdy den trochu vypila, na skodu by to rozhodne nebylo. No tak jsme v obchode vybraly Hamilon - nadseni velike, pze jsou na nem obrazky. Priprava mlika - nadseni velike, Iva pomahala michat, pak jsme zaklaply hrnecek, Iva se nadsene napila, pak jeste jednou…no a tim to skoncilo :). Ne ne ne…:))). Ale zjistila, ze to dela pekne bile skvrny na podlaze, takze rychle nasla jine vyuziti. Tak ja nevim, jestli to jeste zkouset nebo se na to vybodnout a po odstaveni davat rovnou kravske mliko…???

Odpol jsme byly v avizovanem obchode a pak pul hodky na klouzacce. Zbytek vecera jsme stravily stridave prohlizenim knizky a koukanim na krtka.
Pred spanim Iva predvedla uzasny hystericky zachvat na tema k tatinkovi rozhodne nepujdu, chcu spat, ale do pyzama me nedostanete a tatinkovi dobrou noc rozhodne nedam. Bylo to fakt vyzivny…ale uz byla utahana, docela rychle se ted unavi, asi to chce jeste trochu klidu.

Tak jo, pekny vecer a neco pisnete :)
Pavlina a Iva snad uz spici

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 19.04.05 21:12

Ahoj
Tak čo, presúvame zrazík? Nikto sa nejak nevyjadruje k Sylvinmu návrhu. My by sme boli úplne šťastní, pretože zajtrajšok strávi Kristián s oteckom obiehaním jeho schôdzok, pôjdu spolu do práce atd. A to tvrdil, že si vezme dovolenku.No asi by bez neho spadla firma. Takže potom celý deň s kamarátmi mu urobí dobre. A to ešte ide M vo štvrtok na služobku a príde v piatok večer, takže máme noc bez otecka.
Dnes sme boli po dlhšom čase plavčiť a Kristián vodu fakt miluje. Najviac teda kĺzačku do vody. Tam by kľudne strávil celý deň, no ale dá sa presvedčiť, že musí aj plávať :-)))
Pavli mi ti moc neporadíme s varením. U nás je to stále klasika - slepačí a hovädzí vývar a kuracie mäso s rôznou zeleninou, cestovinou, ryžou. To je koniec jedálnička.
Evko - to by som si dala povedať - Španielsko. Tak hlavne nech je špuntík v pohode.

Tak sa majte krásne Zuzana a Kristián

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 19.04.05 21:42

Ahojky!
Hysterickou Ivku si teda neumím představit :-))) U nás to probíhá spíš naopak, je hysterie, když tatínek není. Nedej bože, když třeba zavěsí telefon, poté, co se s Ondrou destkrát rozloučí a řekne mu, že už fakt končí…ty slzičky…no u nás je krtkomanie a tatínkomanie…:-))) Večer už si nedáváme pusinku jenom spolu, ale já dostanu jednu (už nešprušlujem…:-((() a pak krtek aspoň 5 a já ho musím taky opusinkovat…
ZUZI - srazik se teda přesunul, reakce byly, neboj :-))) - Zdenikovi se to víc než hodí, Terka je pro, Martina taky bude mít auto a s tebou jsem počítala :-))) Pavlínu ještě zkusím přesvědčit :-)))

Tak jo, mějte se, Petr mi vyhrožuje, že nainstaluje nějakýho démona, který mi bude v jedenáct odpojovat internet :-))) Hahaha…to by si nedovolil…

Sylva a Ondrášek

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 19.04.05 21:53

No tak to jsem rada, ze taky nekdo jiny musi libat plysaky, ja uz si pripadala lehce uchylne…:))).
Pres spruslicky musim nejdriv polibit vsechny 3 potvory a pak teprvu dostanu pusu ja, ach jo :). A medveda, ktery nas vsude doprovazi - tak toho musim libat nekolikrat denne…

P.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 19.04.05 22:23

… naštěstí pusinku panence nemusím dávat pořád, jen Vojtíšek:-) Tahá ji všude, dnes panenkou leštil chodník, dává jí svoje jídlo,pití, na nočník… Video nemáme, jako „supermatka“ se „superdítkem“ se díváme na minimax.
Jako obvykle před cestou dávkuji mlíko do sáčků a svařuji pytlíky na jednodlivé porce. Po roce cestování mne to nějak přestává bavit. Hodina práce, dávkování, sypání, odsávání vzduchu a svařování kolem dokola.
Jdu spát, budíček určitě nezaspí a bude burcuvat po šesté:-)
 Evka

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 19.04.05 22:28

chi chi..tak mi líbem odrážedla ;-))) teda já jsem to zatím okecala ale nevim jak dlouho mi to projde…;-))))

Z.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 19.04.05 22:36

no kdyby mel Ondra motorku v byte, tak si pis, ze ji libu taky…a helma, kdyby nebyla na chodbe na skrini, kdyz jde spat, tak ji ma asi na hlave :D
 S.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 19.04.05 22:38

jo, a co CYKLOVYLET?????????­?? Co na to rikaly bambulky?
 S.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 20.04.05 14:14

Nikde nikdo? U nás od půl desáté prší, Vojta spí už dvě a čtvrt hodiny, což znamená, že bude vstávat, dělám těstoviny ala Quatro:-) … kruci, cedník v myčce, těstoviny se právě dovařily.

Ráno se mi nějakým záhadným způsobem podařilo sbalit Vojtíkovi věci, naše nachystat, už jen pár drobnůstek a za 24h začnem první přesun o 50km.

Hmmm, nějak se mi ztrácejí a vyměňují písmenka ve slovech, promiňte. Klasická migréna. Já jsem si říkala, tento sýr taky nejez, bude migréna.

Jakpak se „zaběhla“ Theo s Kryšpíkem a Julinkou?
A co Eva? Ta si užívá nebo užívá? :-)

V pondělí se nám v rodině taky narodilo dítko - nevlastní synovec.

Vojtík vstává, mějte se Evka a Vojtík se zubozlobidly.

 
Anonymní  20.04.05 21:28

Ahojky
Evko - tak nech Vám ten výlet vyjde a Vojtíka nech nechajú zubozlobidly na pokoji aspoň na dovči.

Ani som netušila ako mi to školenie pomôže. Úžasne som si odpočinula od Kristiána. Síce mi ho M hneď po skončení priniesol s tým, že musí do práce a prišiel domov až po ôsmej, ale aj tak to stálo za to.

Tak zajtra Lesná dúfam platí. Ja som to dnes Kristiánovi prisľúbila. A on mi zase musel sľúbiť, že bude požičiavať hračky aj ostatným deťom - konkrétne vláčik. Tak uvidíme, dúfam, že to nebude zase rev každých 10 minút kôli nejakému vagóniku. Už sa fakt tešíme.

Zdravíme Zuzana a Kristián

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.04.05 21:42

Ahoj,

zitra v 10 plati, dokonce to mame zarezervovane (to Sylva, ne ja :-)).
Dnesni odporny lijak jsme stravily ve meste se Sylvou a Ondraskem - objevily jsme uzasne sandalky v Humanicu (o cenu se radeji nezajimejte), bohuzel v nasi velikosti meli jediny par.
Pak jsme se byli zapsat na letni plavani a na zaver jsme na chvilku pobyly u Sylvy doma, Iva se me temer celou dobu krecovite drzela a rikala „bojim bojim“. Tak jsem zvedava na zitrek na Lesne…

Pavlina a Iva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.04.05 21:43

Ahojky holky!
tak jsme si dneska daly aspoň minisrazík s Pavlínou a Ivkou, když už jsem tu Lesnou nezvládala…a výsledek? Koupila jsem Ondrovi skvělý sandálky, bude je mít zatím i místo papuček, které jsou mu malé.
Krom toho mám i zámek na ledničku - koupila jsem takovou jednoduchou kytičku od Chicca, tak doufám, že na to hned nepřijde. Ale nalepila jsem to docela nepřístupně, tak uvidíme. Snad s tím nebudu mít moc problémů já :-))
EVKO - užijte si hezky dovolenou a ty zuby, ať už jsou všechny venku! Četla jsem si v diskuzích, že v květnu začínáš stimulovat, tak dřžím palce, ať se na to na dovolené hezky nachystáš :-)))
ZUZKAJ - Ondra dneska taky nechtěl Ivce půjčovat hračky…tak doufám, že mu zítra ten vláček nějak vysvětlíme.

Volala jsem na Lesnou a je tam na desátou rezervačka. Takže se na všechny moc těšíme!!!

Sylva a Ondrášek

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.04.05 21:45

Teda, máš 30 vteřin k dobru a napsaly jsme skoro to samý…příště se domluvíme :D
 S.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.04.05 12:07

Ahojky,
jen krátce, zabíháme se myslím skvěle, Kryštík se začíná prosazovat, už jsme obě dostaly facku, ale to je maximum, které pak taky obrečel..

Jinak kojení pro něj občas znamená,,,teď si můžu dělat, co chci, máma na mě nemůže!!!

O víkendu budu mít čas něco písnout, tak toho bude víc!!!

Mějte se krásně!!!
Theo

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 21.04.05 13:58

Ahoj holky,
zdravím z marodova, Karolínka stále kašle a soplí, proto jsme dnes ani nešly na srazík, ach jo, zase to nevyšlo.
Neměla jsem tento týden ani chvilku písnout, jen jsem si včera večer dočetla komentáře.
Co je u nás nového, Kája se snaží chodit na nočník, je to tak, že si pořád říká, pak tam půl hodiny sedí a nic nevytvoří, teda abych jí nekřivdila, tak dneska ráno byla sláva veliká a povedl se bobek :-), tak snad to bude už čím dál lepší :-).

Spaní - holky poraďte, jak na ni, ona mi spí pořád dvakrát denně, ale jen tak po hodince - hodině a půl a v noci se pořád budí, teď poslední dva dny je to tak, že jde spát v osm večer a kolem půlnoci je vzhůru, chce na nočník nebo taky jíst a pak usne až kolem druhé ráno, jenže kolem šesté je už zase vzhůru. Horší je, že když chce spát, tak ji nic nezastaví, brečí a nemůžu ji ničím zabavit a na nic nalákat, prostě jde spát (třeba hned v 9 ráno).
Díky za každou radu!

Mějte se všichni krásně, už je zase vzhůru, tak letíííím

Jitka, Kája a cvrček 23.tt

 
Anonymní  21.04.05 14:17

myslím, že je přespaná. lidka spí jednou denně a často ani to ne-např. včera nespala přes den vůbec - celý den pršelo, takže nebyla venku a po obědě neusnula. Večer byla trochu protivná, ale žádné scény nebyly. Neporadím. Osobně bych byla tvrdá a prostě jí víckrát než jednou denně spát nedovolila, řev neřev. Kdybych ji měla udržet vzhůru třeba vanou. Zkrátka prodlužovat intervaly. Je logické, že v noci moc nenaspí, když se vyspí přes den… Ale takový nátlak by byl úspěšný u Lidky, jak zareaguje Karolína netuším.
Myslím že se nejedná ani o přechodové období - styl „jednou je málo, dvakrát moc“. V tomto případě byla Lída otravná, usínala pozdě odpoledne, ale v noci pak spala normálně. Myslím že ti nezbývá nic jiného, než jí spánkový režim násilně posunout, nebo se smířit s nočním vstáváním a čekat, až se umoudří sama. Jak už tu párkrát zaznělo, tak i já tě ujištuji, že do puberty se to zlepší :-DD

elda

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 21.04.05 15:40

Díky moc :-)
Ale zatím se mi posouvat moc nedaří, protože je opravdu ospalá a když jsem spočítala, kolik hodin celkem spí, tak je to jen 9 hodin a to si myslím není moc.
Tak jo, už aby tu byla ta puberta :-DD

Jitka a spol. :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »