ŠPUNTÍCI č. 49 - DVĚ V ZOO

Ostatní

Ahojky ŠPUNTÍCI! Tak jak se praví v písničce: „nestíhám, nestačím....., ale zapomenout nemohu, tak rychle rychle do psaní ;).Dneska napíšem něco jen tak, třeba o výletě v ZOO. Tak se usaďte, připoutejte..jedéééééém.

Náš nečekaný výlet do ZOO proběhl tuto sobotu. Bylo docela zima, docela polojasno, dalo by se v klidu říct i docela víc než polojasno docela směrem k větší oblačnosti, docela to vypadalo na nevyzpytatelné přeháňky a já byla docela vyčerpaná z docela ukňouraných bambulek. Takže jsem si zavelela, oblíkla holky a vyrazily jsme směr ZOO. Před pokladnou ( v rámci tréninku bez plínek ;-) jsem holky dala vyčůrat.Janička, kterou jsem, já blb, nechala sedět v kočáře..byla počůraná. Otázka: „Jani, kdy ses prosim tě počůrala?" odpověď: „v alince".. „Jani v šalince se, ale nečůrá…měla jsi říct mamce.." J: „nečůá??"…no nic tak jsme převlíkly do tepláků a já doufala, že ten mokrý rožek na triku uschne…a kočár taky…

Po zaplacení mamčiného vstupného jsme přenesly s paní pokladní kočár přes vstup (zužuje se) takže pro dvojčata nic moc. Jde to jedině bránou (ta se nám nechtěla otvírat, nebo vedlejším vstupem, ale ten se zase používá jako výstup ;-)) takže hurá kočár do vzduchu.Bez dětí je to brnkačka..;-))) paní nechtěla věřit ;-))))

Kdo nezná brněnskou ZOO, připomenu, že je to docela prudký kopec hustě osídlen domácí i cizokrajnou zvířenou…;-))) takže prostě hnusnej hang až nahoru, kde je dětské hřiště…první část k tygrům holky šlapaly jak o život. Pomáhaly mi s kočárem a těšily se na tygra…hmmmm tak ve výběhu nebyl…od holek jsem se dozvěděla, že tygr dělá: úúáááá a když ho pak uviděly spícího (rozměr menší slon) hlásily, že je: MAINKATÝ(malin­katý), PINKÁ (spinká)…TÁVEJ (vstávej). No tygr měl trocha jiné starosti takže prostě nevstal. Putovaly jsme dál. První doopravdické zaujetí= vozítka co vás svezou nahoru na kopec…KOLO! JEDE?!? ABUS (autobus)? Já: holky tenhle autobus nemá řidiče jdem se podívat na ptáčky…ABUS? NEJEDE?…já: „ne nejede, podívejte tam je páv!" To byla moje záchrana, páv otevřel všechny oči co měl a já i holky jsme koukaly pomale s otevřenou pusou. Páv nás nechtěl pustit..mě ani dalších už asi 10 lidí. Tak jsem se odvážně rozjela s kočárem a za mnou se vytvořil sformovaný dav ;-))) tak jsme projely..násle­dovaly opice.

„Holky to jsou opice" OPICÉÉÉ?? „ano, opičky a podívejte jak se houpou" HOUPAJÍ? TAM! „tam nemůžeme, opičky by se báli" NEBOJIM!…tak se holky alespoň pověsily na zábradlí a houpaly se společně s první várkou opic..využila jsem situace a dala holkám najíst..a taky jsme opět čůraly…vše za pozorování opic..kočár pomalu usychal…holky pořád visely na zábradlí…„holky pojďtě támhle jsou taky opice“ zkusila jsem první pokus. NE NE. „Marti, Jani tamhle se houpou opičky víc než tady a mají banán.." BANAM? Ufff popošly jsme..tak jsem je odchytla a dala do kočáru…mokré místo podloženo ;-))) no a jely jsme dál…už mě čekal kopec…nejdřív jsem si plánovala jak holky pošlapou a já se jen budu elegantně opírat o kočár a usmívat se na všechny kolem…sice jsem se usmívala, ale jen díky tomu, že ten úsměv byl jediný škleb co mi připadal sympatický při tlačení 40kg do kopce..a ještě jsem se tvářila, že se nepotím ;-))) no jo ale bylo to jediné správné řešení neb bychom na kopec nevyšly ani za týden ;-))) jo a tím vozítkem jsem nejela proto, že tam zrovna nebyl řidič a pořád si myslím, že jsem ještě v kondici..teda při tom tlačení jsem si to nemyslela, to jsem si nadávala do volů…;-)))

Nicméně jsem to bravurně zvládla, koneckonců trénink mám z každodenní jízdy domů, že…Dokonce jsem byla rychlejší než dva pánové s jedním monokočárkem ;-))) frajery jsem drze předjela…k rybám holky šlapaly samy…druhé doopravdické zaujetí: vláček…on tam na hoře jezdí dětský vláček.. VÁČEK! OANT (volant)! MÁ! MAŠINKA? JEDE? PYČ… k mávajícím holkám mizejicích po stopách vláčku jsem volala: „holky vraťte se! Holky! Marti! Jani! Dostanete na zadek! Pojďte honem sem! Jdem na ryby! Pojďte se podívat! Králík!" byl tam jakýsi divný králík…VÁČEK! PYČ? KÁLÍK? Uff … opět holky čůraly…málo ale přece..vlezly jsme do pavilonu s rybama: YBY! YBIČKA? DOMŮ! „ Jani ty chceš tu rybu domů?" ANO! „ a prosim tě kam bysme ji dali? Takovou velikou rybu?" DO ANY(vany)…zaujaly je i leguáni a hlásily: KAEDÁ (škaredá), NEBOJIM (pozn.aut. NEBOJIM = mírné znejistění až bojím moc ;-)))

Pak už následovali jen velbloudi a zebry…taky jsem se dozvěděla, že zebry mají OCÁEK(ocásek) a ten dělá BIM BAM..když už jsme byly navrcholu kopce zašly jsme se podívat ještě na krotké kozy…tak ty se líbily ale jen z velké dálky..tak jsem holky nechala zhoupnout na hřišti, koupila tyčinky a zjistila, že na nás kape..a už jsme v ZOO 2,5 hodiny..teda já se cítila tak na 5-8 hodin..to neustálé hlídání holek v davu..no uff uff… Ale holky jsou šikulky a poslouchaly docela v pohodě…takže krásný výlet! Já si koupila ještě zmrzlinu a další zvířata jsem si nechala ujít stejně za chvilku zavírali. Odměnou mi bylo, že se holky už ani jednou nepočůraly, a jela nízkopodlažní šalina a měly jsme si cestou co vyprávět…

Jestli jste ještě nezahájily ZOO sezonu, vřele doporučuju! Holkám se to moc líbilo a mě taky..nebo máte taky nějaký hlášky na zvířata? Holkám se sem tam zadaří hotové perly…;-)))) např. kočky u nás pořád dělájí: MŇAM MŇAM..

Tak to je od nás vše a těšíme se zase za čas ;-))). Pěkný týden..

Zdenik a Martinka a Janička (za týden 22m)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 09.05.05 21:15

Jsem první!!! doufám :-) S.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 09.05.05 21:25

…GRRR…;-)) jsem se chtěla překvapit ve svem deničku ;-)))))

Z.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 09.05.05 21:29

Ahooooooooj!
Tak jsem opravdu první, teď už to můžu napsat na jisto :-))
ZDENIKU - teda ty tvoje kočky, to jsou ukecánci…u nás pokrok posledních pár dní - aHoj - dřív to bylo aooj :-))). A ještě takový správně hlubokým hlasem, ségra se dneska dost řehtala :-). Deníček super, koukám, že dneska to bereš fakt ve velkým (i dvojčata :-)
My jsme byli taky skoro v zoo - jeli jsme s Ondrou do obchodu s rybičkama a potřebama pro ně (na Staré o:,–(ě - jsou skvělí), mají tam spoustu i exotických ryb. No když pominu nadšení z toho, že jsme tam měli sraz s tatínkem :-), tak z ryb byl Ondra fakt u vytržení. A to je zvyklej, máme doma (pár jich tam je, opravdu :-)))). Dozvěděli jsme se, co jsme potřebovali (málo čistíme :-((((), tatínek taky dorazil, pravda s půl hodinovým zpožděním, a všichni jsme byli hladoví jak vlci. Takže jsme nasedli do auta a vyrazili směr Ikea, protože jejich kuličky jsou fakt bomba a hlavně je to tam rychlé. Ondra se taky nadlábl, zařádil si s tatínkem, několikrát odcházel na záchod se slovy DÝÝJU (pití, čurání atd…), tak jsem mu říkala, ať čurá do plínečky…no po půl hodině mi došlo, že to nebylo čůrání…a bobeček tvrdil, že mi fakt hlásil, že chce kakat…tak jen co donudlí, tak cvičně odhodíme plíny…:-)))))))))))
No a pak jsme neodolali a koupili Ondrovi takové ty dřevěné vláčky s kolejema…ten byl taaaaaaaak šťastný…celou cestu domů nám povídal, jak dělá mašinka, bušil si do té krabice…super.
Jo, buchta dětem na Hvězdičkách prý hroooozně chutnala…no že bych se já po tomhle typu mohla umlátit, to ne :-)
PAVLINO - to je skvělý, jak se s těma golfkama manipuluje, že? Já jsem si dneska samostatné na a vystupování docela užila, je to na pohůdku. Nesrovnatelné. Ať se ti manžel co nejrychlej uzdraví. A s tím jídlem to nepřeháněj, ať se nepřejídá v rámci rekonvalescence. A taky musí jíst hezky zdravě…takže spíš po tvém :-)))

Tak se mějte, já musím jít žehlit, bééééé

Sylva a Ondráš

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 09.05.05 21:29

Ale zase jsem ti napsala dlouhý komentář :-)))
S.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.05.05 23:16

ahoj holky,
ty jo to je bombasticky deníček..
Zdeníku holky jsou neskutečně ukecané a jak Ti Jani řekla, že se počůrala v „alince“ myslela jsem, že puknu smíchy, holky jsou fakt roztomilé. Celkem mě šokoval jejich zájem o zvířata, neb Em minulý týden projevila v ZOO tak max. zájem o průlizky a písek, ale zvířata jí nic neříkala až snad na barevné plameňáky hned u vchodu, tam koukala s otevřenou pusou, ale jinak hlavně nekontrolovatelně pobíhala.

S řečí nejsme ani náhodou tak daleko jak vy.

Dneska si hezky sundala, dřepla, koukla na mě a čůrala přímo na koberec a já koukala na ní a žehlila, než mi došlo co vůbec dělá měli jsme krásnou loužičku a pak ještě jednou do tepláků…
Ale i tak spotřeba plín klesla jak hrom..je to paráááda.

Mějte se Quatro

 
Anonymní  10.05.05 10:16

Ahoj holky, tedy ten denicek se vazne poved, samozrejme az na to curani, to je proste provokace!!! Ja jsem se rozhodla, ze vam napisu v textaku a pak to do mimca jen zkopiruju, tak to snad nespadne. U nas je vsechno ok, akorat ma Teri nejakou koprivku, nevime z ceho.
Snad to zmizi samo od sebe. V sobotu jsem byla na hokeji, byla tam super atmosfera a zapas byl skvelej. Donesla jsem Terince vlajecky, tak s nima sedi pred TV, mava a krici: hosi do toho!!! Porad vzpomina na Jardu, kdyz ji rikam, at treba neleza na zidli, ze spadne a bude mit bebicko, tak na to rika: jagr, jagr.
Zkouseli jsme ji poustet krtecka, ale to ji nejak nebavi, zato miluje peklo a porad chce S certy nejsou zerty. Naucila se zpivat pod dubem za dubem, tam si na te pocihame, tak to ted doma omilame dokola. Z pohadek je nejoblibenejsi Zibaba ( Pernikova chaloupka ) - ona pochopila vetu to je jezibaba jako to je zibaba a pak miluje koblisek na okne smazeny. Vubec nechapu, jak mohou byt ty deti tak morbidni, ma primo radost, kdyz ta liska na konci toho koblizka zchlamstne.
Tak zatim papa
 Mirus

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 10.05.05 10:59

Zdeníku,
to je krásný deníček! Hokly už jsou teda pěkně ukecaný! Už se taky na tyhlášky těším!
jPohlaď je za mě, prdelky šikovný!
KEIKO + 2 (11měs.)

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.05.05 11:52

Ahojky,
tak to je úžasný sloh!! Moc jsem se pobavila, hlavně tím, že Kryštof vyslovuje výše uvedená slova naprosto stejně..a ty otazníčky za téměř každým slovem jsou nejvýstižnější…Mys­lím, že by si s holkama náramně rozuměl..

Dnes máme trošku divočejší den, Julie má potíže zabrat, takže musím drndat kočár, udělali jsme veliký okruh naším hájem, Kryštof na motorce, až jsem se divila, že nežadonil o poponášení…
Možná to bude i tím, že přišel hladový pátý týden, včera jsem přiškvařila její oblíbený dudlík (jediný, který ji nevypadne z pusy) a navíc má v pusince malé boláčky, takže to mažeme enciánkou..
Nicméně ještě to nějak zvládáme…
Tak já letím vařit, dala jsem do galerky jednu forku z plavání…

Hezký den všem
Theo

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 10.05.05 12:23

Ahojte

Zdeniku - hezký deníček, obzvláště pasáže o výstupech na kopec se 40 kilovým kočárem mi přišly velmi zábavné.
Zážitky ze ZOO…Minulý měsíc jsme též vyrazili do Lešné (mimochodem - mnohem pěknější, než brněnská zoo, doporučuju. Kopce jsou tam ale taky…). Lídin největší zážitek byl řvoucí lev (slyšet ten zvuk v noci venku, už bych lvovi nechutnala, páč bych mu asi smrděla …), žirafí miminko a taky slepice, která nám chtěla spapat tatínka… ta „slépka" měla tak 170 cm na výšku, pohybovala se po oploceném výběhu značnou rychlostí, měla dlouhý zoban a nelíbilo se jí (byl to teda sameček), že jí manžel narušil teritorium. Milý muž se oddal své fotografické vášni a fotil pelikány, přičemž se opřel o plot výběhu onoho roztomilého ptáčka a byl okamžitě inzultován zobákem. Ten pták to doprovázel docela ostrým křikem, asi se pořádně nakrknul. Manželovi způsobil pěknou modřinu a málem infarkt z leknutí. Tož tak bylo v ZOO. Bacha na ptáky!

Theo - jestli máte první špatný den až v pátém týdnu, tak je Julie vážně úžasně pohodová. Lída měla takové dny 2-3 týdně a to si myslím, že byla celkem klidné miminko. Takže drncejte, ono to přejde :-D

Sylvo - vláček máme ted v mimořádné oblibě. Objevila ho od vánoc, do tedka si s ním nehrála skoro vůbec. Zpívá si u hraní „jede jede vláček, jede jede vlak…" (oblíbená písen z plavání, umí ji celou) a je bezpodmínečně nutné, abych jí u hry asistovala děláním mostu. Takže jsem na čtyřech s vystrčeným zadkem a pode mnou fičí vláček + Lída. Dobré protahovací cvičení.

Miruš - téma nočník navrhuji zakázat. Obzvlášt Zdenikovi, Quatro a vůbec všem, komu se daří :-DDD Slavnostně ho obnovíme v okamžiku, kdy naše holčičky přestanou čurat do plínek :-D

Elda+lída

 
Anonymní  10.05.05 12:36

Ahoj holky
Hlásime sa znovu do stavu špuntíkov. U babičiek bolo úžasne. Škoda len, že nebolo lepšie počasie. Tri dni bolo síce krásne a my sme prevádzali tréning bez plienky /poteším Vás - bez väčšieho úspechu/ ale zvyšok týždňa bol dosť chladný. Kristián si nechcel nechať vysvetliť, že v daždi sa na piesku nehrá a dokonca sa nechodí ani na hojdačky. Prekvapilo ma ako úžasne zvládol cestu vlakom. Napriek tomu, že nespal od 5,30 a bolo už 16,00, tak sa na každého usmieval a každému sa snažil vysvetliť, že ideme k BABE, DEDO, TETA a ideme tam ŠŠŠŠŠˇ/vláčikom/ a ešte na nich robil KUK. Dokonca si aj zatancoval, pretože tam cestovali nejaký ľudkovia s harmonikou a hrali. Stále mu niekto niečo dával /banán, jablko, džús…/ No nakoniec to bolo ziskové :-)))))) Babičky o ničom nevedeli a tak keď sme sa objavili vo dverách, tak stáli ako sochy a čumeli na nás akona zjavenie. Dali sme sa trochu dokopy - Kristián síce ešte trochu kašle, ale včera sme boli u dr a vraj je to v pohode, takže úspešný výlet. Teda až na jednu vec. Zase sa tam naučil vstávať medzi piatou a pol šiestou. Som tým fakt „nadšená“.

Zdeni - teda fakt zíram, ako slečny kecajú /o nočníku sa radšej nevyjadrujem/ Hlavne ma udivuje, že oni neopakujú, ale majú logické odpovede. No najbližšie ide Kristián k Vám na zaučenie. :-))))
Theo - nech je Júlinka rýchlo zase úplne v pohode. A na tábor za nami určite príď - už sa tešíme.
Mirus - Teri je teda rošťanda :-))) Ako si si to rozmyslela s tým táborom? Aj Vás by sme radi spoznali.
Quatro - no Em sa do tho čúrania nejako obula, že? Len mamka ešte musí trénovať :-)))
Evko - držíme palce, aby Vám to vyšlo a hneď a nemusela sa trápiť ďalšími injekciami.
Eldo - super rozhodnutie. Som zvedavá kedy oznámiš dve //

Minulý denníček som len tak preletela, tak to mám celkom popletené, ale idem sa pozreiť ešte raz.

Aby som nezabudla. Asi ako poslední, ale predsa.

VÍTAME FRANTIŠKA, RICHARDA A KLAUDIU A ŽELÁME VEĽA VEĽA ZDRAVIA.

Všetkých Vás zdraví Zuzana a Kristián

PS: Brno ako zajtra? Kto je chorý a kto zdravý? My máme celkom absťák :-)))

 
Anonymní  10.05.05 12:42

Ahojky, vypada to, ze tak na 3 dny budeme moct prijet. Doufam, ze to tam neni prilis byrokraticke a ze se i na posledni chvili muzem prihlasit.
 Mirus

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.05.05 13:17

Ahojky,
tak jsme doma. Prší a prší…měli jsme být u ségry, že půjdeme na písek, omrknem dvě čerstvá mimi…a ségra nějak zapomněla, že jdou dopo na alergologii a my na očkování na lžičku…škoda.
Očkování zvládl Ondra s tatínkem, já jsem byla na kosmetice…dobrý, nato, že Petr paní dr. ještě nikdy neviděl-))
THEO - ty máš prostě pohodový děti :-))). A nediv se, že chudák Julča nemá den, když jí připálíš dudlík…:-)))). Už se těším…no to je neverending story :-)
MIRUS - no to by bylo skvělý, kdyby se vám fakt podařilo přijet. Teri fandící Jágrovi, to musí být bomba. Ondra zatím umí akorát zařvat ve správný čas Góóólll! V sobotu trénovali :-))))
ZUZKAJ - super, že jste doma a zdraví! Zítra nevím, rozhodnu se ráno. Přece jen Ondra mírně soplí…není to žádný drámo, ale nechám to na ráno.

Tak se mějte, jdu uklízet.

Sylva

 
-Evka-
Závislačka 3294 příspěvků 10.05.05 13:37

Ahoj holky,
honem,honem, než špuntík dopije čaj:-)

Zdeníku - pěkný deníček, dobré počteníčko po ránu.

U nás všechno při starém, stále píchám už za Vojtovi asistence, ten to komentuje bojím,bojím - bojí se od čtvrtku, kdy mu brali krev, já ho přesvědčuji o opaku, ono to doopravdy nebolí.
Jeho kašel - v noci OK, přes den pěkně chrčí, má takový ten „bolavý“ kašel v krku.

Theo - tý jo závidím.
Zuzko - tedy cesta vlakem proběhla skvěle!!!
Eldo - na Lešnou nedám dopustit, bydlela jsem kousek od ní … mno 30 km

Vojtík stále něco opečovává, možná by to chtělo to další mimi:-) Poslední dny si více vykládá s maňáskem - já pokládám otázky a Vojtík odpovídá - trošku se rozvykládal, je to zase veselejší. Chodí se suchými rohlíky, že je bude nosit pro pípáky, už se snaží říkat něco jako ptáčky:-)

Nevíte, jak dostat muže do Ikey? Mám vyhlídnutou postel pro Vojtíka už pár měsíců a správným směrem se nějak nemůžeme vykopat. Poslední pár nocí mne nějak utlačuje (Vojta).

… no tak jsem to v době pití nestihla :-)

Evka a Vojta se svými milovanými tužkami

 
Anonymní  10.05.05 15:19

AHOOOJ
Ja hlava deravá som si teraz otočila kalendár a zistila, že zajtra máme obrnu a prvú zubárku.
Takže na Lesnú nemôžme. Ale keby sme to preložili na štvrtok alebo piatok, tak sme určite tam.
Prepáčte za tie zmätky. Zuzana

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 10.05.05 15:26

Ahoj,
ve čtvrtek nemůžem :(((((((
v pátek bych mohla dopoledne, pak jedem pryč a je fakt, že nevím,kdy bych balila…
můžu vlastně jen zítra :((((
 Tereza

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.05.05 19:46

Ahojky,
no my čtvrtek pátek asi taky nemůžem…škoda. Pavlína zítra taky nejde…takže kdo přijde? Já bych jo, protože už jsem si tam stihla domluvit jeden pidisrazík v rámci toho našeho :-)))).
ZUZI - a na kdy to máte? dopo? to byste mohli dorazit aspoň na spaní a na marlenku, co? :-)))
Ještě jsem vás chtěla pobavit…včera jsem uspávala Ondru, vždycky ho nakojím, pak jde do postýlky, zpíváme…no včera měl v posteli u kojení ježka (maňáska z Krtečka). Pustil prso, že už teda jde…a pak si to rozmyslel a přiložil Ježka!!! Takže nejen, že jsem kojila Verunku kdysi dávno, už jsem kojila i plyšového ježka. Po chvilce ho oddělal, dal mu pusu a uložil pod peřinu…co dodat :-)))
Tak zítra!
 Sylva

 
Anonymní  10.05.05 20:36

Hihi, to ja kojim panenky a plysovy zvirata uplne normalne. A nekdy Teri uprostred kojeni prohlasi: druhy a sape se po druhym prsu.
 Mirus

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.05.05 20:38

Jste lepší :-))). Přece jen asi ty mateřský pudy mají holčičky víc !
 S.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.05.05 21:33

No jo, já dnes málem kojila i Kryštofa (lepší než ježka atd..).. Chtěl to zkusit a když jsem mu to dovolila, začal se šíleně smát… asi se dobře bavil..

Nicméně opět vedl hovory se svým králičkem:

Před dopol.spaním:
Kájíčku ,..dobou noc
Kájíčku, spinej (spinkej)
Kájíčku ,pupinku (pusinku)

Po spaní:
Kájíčku, poď!
Mamí!! Kajíček čůat! Kájíček bobíka?

Pak jsem kájíčka někam odložila a byl konec hovorů…

No Julie si to dnes opravdu vybrala..odpoledne moc nespala a asi od půl pátý většinou brečela a usla před chvílí..
Přeci jen na chvíli přestala brečet, ve vaničce a když jsem ji pouštěla hudbu z Piana (z filmu)..

Tak já jdu asi spát, musím nabrat zase nějakou energii,

Mějte se
Theo

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 10.05.05 21:42

Cauky,

hlasime se ze soplikova - Ive se dnes spustila uzasna ryma. Nevim, jestli se fakt nakazila od nemocneho manzela nebo je to nasledek vcerejsiho vymrznuti venku (mela nozky jak kus ledu), ale to uz je ted jedno. Poradne se ji to rozjelo po odpolednim spanku, to ji z toho nosu teklo furt. Odpol jsme v ramci klidoveho rezimu vytahly plastelinu - uspech obrovsky - akorat byla lehce opatlana od tech soplu :). Zase to vypada na nasi oblibenkyni pravostrannou rymu - tece jen z praveho ocicka a z prave dirky.
Objevila jsem prstove barvy s razitkama - a to cele do vany. Dost jsem premyslela, jestli to neporidit. Nemate to nekdo?
Jinak denicek je uzasny, Zdenikovy jsou teda vzdycky, ale tento je vyjimecny :). Iva ma obcas taky dobre hlasky - dneska po ranu pry MAMI MLIKO IVI. A vecer jsme mely nasledujici rozhovor:
Ja: Budem delat haji?
I: NE NE
Ja: A co budem delat?
I: CUAT
A tak…:).

SYLVO - klid, ja kojim medveda :D.

THEO, MIRUS - urcite prijedte, at se konecne pozname

Koncim, jsem za ten den starani se o marody uplne vysata

Pavlina a soplik Ivik

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 10.05.05 21:45

To mi pripomina, jak zhruba pred tydnem se Iva asi pul hodky bavila tim, ze posazovala na nocnik obrovskeho kralika, ktery stridave cural a delal bobky a doprovazela to patricnymi zvuky…:).

P.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 10.05.05 21:46

A jeste si teda vecer nechtela nechat na:,–(it plinku, tak jsem se ji ptala, kam bude v noci curat a pry TUEN (tulen = nocnik), tak nevim, vzhledem k tomu, ze do nej necura ani normalne…:D.

P.

 
-Evka-
Závislačka 3294 příspěvků 10.05.05 21:59

… tak Vojtíšek ode dneška už se mnou komunikuje jen přes maňáska medvídka:-) Když chci na něco odpověď, tak ochotně odpoví jen jemu.
Dítko po poledním spánku bylo jak urvané z řetězu, následně jezdil v papírové krabici na odrážedle - sem tam pár cm, zábava veliká.
Krev mu vyšla dobře, hurááá. Sirup na kašel je ten nejlepší, neb má v balení bezva odměrku - štamprličku, tu Vojtíšek miluje. Ve vaně zabavuje odměrku na olej a pije z ní vodu.

Evka a Vojta

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 10.05.05 22:06

ahojky holky,
já se tu můžu uřehtat…to se vždycky vede diskuze, že když někdo kojí dlouho nelze odnaučit a je to otravné (pozn.aut. není to můj názor) ale že se začnou kojit i různá zvířátka.....­.....hihihi Pavli tvůj medvěd mě uzemnil..dostala jsem od tety pro holky dobře 1,2metrovýho medvěda…a ten má docela velkou tlamu ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) fakt holky promiňte jsem jak puberťák ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))

no jinak dnes jsem byla na návštěvě i sestřenky s dvojčatama (15m) byla to má druhá návštěva u ní za celou éru našich dvojčat první byla před rokem..je to tak..nestýkáme se…nevim…třeba se to prolomí ;-)) bylo to milé…holky zabraly motorky a pak se schovavaly do stanu…no legrace ;-)

jinak nic nového, jen že teda zítra pojedem s M. na pracovní výlet za účelem zakoupení nějaké trubky (teda na co potřebuje doma dvě? ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))) to já jen tak, že jsem měla své slabé chvilky, kdy vypadám, že nevím kdo jsem, co jsem , proč tu jsem..a proč sakra nemůžu najít ty klíče když je držim v ruce! ;-)))) ale už se to zlepšuje našla jsem svůj vybitý mobil ;-))))

tak reakce později…asi usnu..jo a taky nám M. vypl topení..takže studený odchov! hihihi..zima když se člověk hýbe tu neni, když spim je to docela fajn, ale když su tady u pc tak mrznu..a trpím…nyní mám dvoje ponožky (někde táhne ;-) a deku…;-))

no nic jdu…

Zdenik a M+J

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 10.05.05 22:10

Iva ma maleho sympatickeho medvidka :D. Nejvetsi jeji plysak je kralik, na toho s kojenim jeste nedoslo :DDD.

P.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.05.05 22:19

co obr medvěd…ale pichlavej ježek :D - ne je to plyšák.
A to jsem nenapsala, že tatínkovi Ondra prsíčko nabízí už tak půl roku…naprosto direktivně ukáže a tatí ham!!!! Tak P. pak musí dělat, že pije…no co dělá ve skutečnosti…snad ani raději nebudu zveřejňovat :-)))
 S.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 10.05.05 22:24

Tak to Iva se s tatou nedeli, dobre vi, ze medved nic nevypije :D.

P.

 
Anonymní  11.05.05 07:03

Dobre rano, zde ranni ptak! Predstavte si, ze uz zarezavam v praci. Vcera vecer se nam to nejak zvrtlo - mala mela podezrele teplou hlavicku a opravdu jsem ji namerila 39,1. Navic si stezovala na bolest v krku a nenechala si sahnout za ucho.
Martin s ni pujde k doktorovi a ja jdu makat, abych mohla vypadnout co nejdriv.
Preju vsem krasny den a konecne trochu teplicka.
Vase Mirus

 
Anonymní  11.05.05 13:57

Ahojte
Tak sme sa dnes s Terezou boli prihlásiť na tábor. Mirus, Theo, Tina a ostatní, ktorí sa za nami chystáte - vraj je to bez problémov. Pokial bude volno, prípadne Vás nejak prenocujeme, tak je to v pohode. A my Vás URČITE prenocujeme :-)))))
Cestou sme stretli Sylvu s Ondráškom, ale oni šli na lepšie… No a ešte sme prežili návštevu u zubárky. Kristián v pohode, mne skoro rozvrtali zub, ale dohodli sme sa, že prídem bez špuntíka - aj keď on si so sestričkou v pohode vykládal.
No a včera sme kúpili vláčik. Chodíme s ním spať, jesť, na prechádzky… Včera sa nemohol dostať do postele, až keď som mu po stýkrát povedala, že aj vláčik musí spinkať, tak sa tam okolo desiatej dogúľal.
Mirus - žeby sme na Vás preniesli nejakého bacila? Brno na striedačku marodí…Tak nech je Terinke rýchlo zase lepšie.
Pavli - Ivka je teda správny pravičiar :-)))
Zdeni - pri Tvojich komentároch sa musím stále smiať a M na mňa pozerá ako na blba.

No o tom ako som sa rehotala pri komentároch o kojení rôznych plyšových príšer, príp. tatínkov.....­.....radšej pomlčím…

Tak sa majte krásne, dúfam, že špuntík ešte chvíľu pospí, aby som mohla žehliť.

Zdraví Zuzana a Kristián

 
Anonymní  11.05.05 14:03

Ahojky, to jsi moc hodna, ze ses zeptala, Martin uz delal paniku, jako ze abychom nespaly pod sirakem. Ale proc ne? Ja jsem stara (doslova) trampka. Teri je fakt nemocna, v poledne mela pres 39 a skoro porad spala. Doktor ji zatim nic nedal, ma prej drobet neco v ousku a v krku. Zitra ji jeste prohlidne a pak se uvidi.
Ja to tady balim a jedu dom. Je tady bozi dopusteni, firma se stehuje a porad tady nekdo nekam nosi nejake krabice.
Zejtra to budou nervy s amikama - jestli nas zase vyradej ve ctvrfinale, tak me neco trefi. Fandi tady vubec nekdo hokeji nebo jsem jedina?
Papa Mirus
P.S. Postradam tady Zurecka a jeji historky! CO je s ni???

 
-Evka-
Závislačka 3294 příspěvků 11.05.05 14:13

Ahojky,
posíláme marodům pusinky na čelíčka, ať je jim brzy dobře.

Ráno jsme byli na UZV, vypadá to docela slušně, ještě by to chtělo ten zdárný konec:-) Špuntík si asi chce rozbít čelíčko, snaží se o nemožné, šplhat po židlích a stolech:-)
Ucho už má zdravé, tak se zbavíme jen té rýmy a kašle.

zatím se mějte Evka a Vojta

 
Anonymní  11.05.05 14:20

Mirus zachranila nás Terka. Ja som síce vedela, že niečo chcem, ale Terku napadlo spýtať sa na Vás. Nemôžem si nechať cudzie zásluhy :-)))) Ale už sa tešíme až dorazíte. Zuzana

 
Anonymní  11.05.05 14:21

No s tým UZV je to super správa. Držíme palce nech to vyjde :-)) Zuzana

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 11.05.05 14:24

Mirus,
to si pis, ze tady jeste nekdo fandi hokeji!!!! Ja, Petr a Ondra! Ondras sice nemluvi jako Teri, ale ten GOOOOL fakt rve skvele :-))). S rukama nad hlavou :-)))
A amiky musime vykopnout my, prece se to nemuze opakovat! Nasi by mohli byt spravne nabuzeni, kdyz jim o neco jde, tak to umi :-)))
 Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 11.05.05 14:32

Ahojky!
Ondra kouká na krtka, tak něco píšu. Dneska spal jenom 1,5 hodiny, takže nás čeká dlouhý den. A Petr přijde až kolem šesté…golfky jsou na spaní skvělý, ale přece jen to za jízdy po městě dost hrká a když se zastaví…no ale hodina a půl není tak strašně málo.
My jsme teda místo Lesné vyrazily s kamarádkou do města, hned po vystoupení ze šaliny potkaly Zuzku s Terkou :-))), chvilku pokecaly a holky šly do YMCY. My jsme polítaly město, sháněla jsem nové boty (ty minulé barvily, tak jsem je vrátila), nesehnaly :-(((. Ale aspoň jsem koupila propriety k vylepšení golfek - pokusím se z letní stříšky udělat normální. Plus ještě trošku poopravit nánožník po Verunce. Škoda, že jsme to už neměli dneska, protože jsme ve městě zmokli…naštěstí mám nepromokavou bundu, takže Ondra byl v suchu, byl do ní celej zamotanej. Na hlavě měl kšiltovku a kapucu, takže byl v poho :-). Jenom já měla jenom fleecku. Ale dobrý :-)
Teď tady Ondra sedí jenom v punčoškách a slíbil, že když bude chtít čůrat, tak řekne…jsem zvědavá. Ale paní domácí se podařilo rozchodit zapalování u kotle, takže je tu příjemně. Tak to chci vyzkoušet....­..uvidíme.
No nic, jdu párat nánožník :-), jsem celá natěšená!
EVKO - UZ super, těšíme se na dvě čárky!

Sylva a Ondrášek

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 11.05.05 14:38

Tak už sušíme první punčošky :-))). Ještě jedna šance a pak na to kašlu :-))))
 S.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 11.05.05 22:05

Ahojky, my máme za sebou první čůrání v přírodě.Byli jsme na procházce v háji, spíše výletě a musela jsem se nutně vyčůrat.. (nikdo tam většinou nechodí..) Kryštík mě viděl a šibalsky se smál, pak prohlásil, …taky čůat.
Tak jsem mu sundala plínu, on tlačil jakoby chtěl dělat bobíka (to jsem trnula, jestli něco nevyleze..) a nakonec se obloukem vyčůral..moc ho to pobavilo..už to vidím, že ho zítra nalákám na čůrání v háji.

Zuzko - díky za info..přihlašovat se nebudeme, případně počkám do poslední chvíle..spíše to vidím na nějakou návštěvu..Ale jela bych!!

Zdeni - kdybychom neměli Julii, netopíme od Velikonoc.. Dokonce se náš standart 18stupňů, vyhoupl na 20!!

Tak já mažu, dnes to bylo náročnější, ve finále Kryštof spadl v posteli a práskl se o dřevěný kraj do hlavy, jevil se ale v poho…

Sylvo - Kryštof spí už jen hodinu!!!Ach jooo!!! a to dal i hodiny tři…Ale je pravda, že usne bez problémů večer..

Mějte se
Theo

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 12.05.05 07:01

Zdravím maroda do Vídně, soplíky do Brna a ostatní jasně též :-)
Docela mě pobavil výčet spánku odpoledne. Když spí Lída přes den 1,5 hodiny, už na ni chodíme nahlédat, jestli žije. Např. včera nespala vůbec - ona si ráno schrupla do půl deváté a evidentně se jí přes den nechtělo. Večer byla krásně unavená a předpisově usnula.

hokeji fandím. Kluci (jako tatínci) mají v baru projektor a promítají na zed. Ty dvě pivka za zápas nejsou na škodu - takže fandím spíš tomu pivku :-) Tuhle jsem na produkci dělala s Lídou jednohubky - takový bordel nebyl v kuchyni ani po pečení vdolečků na svícu. Mimochodem - Lída někam zašantročila zelenou papriku, tak čekáme, až se objeví…

elda+lída

Evko - já myslela, že jdete do mražáčků (?) nebo ten UZV nebyl kvůli folikulům?

 
-Evka-
Závislačka 3294 příspěvků 12.05.05 07:49

Eldo, mražáčky nemám, při prvním pokusu jsem měla nakonec jen dvě embrya, tak nebylo co zamrazit. Nyní musím projít všechno od začátku, zatím to vypadá na 8 folikulů. Večer jsem si říkala, že je to velký rozdíl, jestli se mám v jednom vaječníku dvě (minule) nebo pět. Pěkně to tlačí:-) UZV je opravdu kvůli folikulům, sleduje se jejich velikost a dle toho se řídí další dávky hormonů.
 Evka

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 12.05.05 14:37

Ahoj holky,
posíláme pozdrav všem Špuntíkům.
V pondělí se Klárka poprvé vyčůrala do nočníku (seděla na něm hodinu!),tak jsme slavili :)
V úterý byla poprvé sama v miniškolce, já jsem to psychycky vydržela jen něco přes hodinu, pořád jsem chodila po okolí (např. jsem si dala kafe v blízké cukrárně), kdyby paní učitelka zavolala :)) Nakonec jsem šla nahoru a děti nikde. Jedna paní mi řekla, že šli všichni hromadně čůrat a za chvíli se vyřítil ze záchodu dav děti, s Klárou v čele a utíkal do herny. Klára si mě ani nevšimla!!!! :) Tak jsem pomohla Petře (tj. aní učitelce :) děti obléct a šly jsme na hodinu ještě na písek. Byl to boj, tolik dětí, nakonec mi bylo řečeno, že nemusím platit, když jsem si to odpracovala :) Škoda jen, že tam Klárku nemůžu dávat pravidelně, už mají plný stav, jsem domluvná, že pokaždé,jak někdo onemocní, tak mi zavolá…NA příští rok jsme nahlášené, bude tam chodit snad i Kristiánek, bude to legrace. Doufám, že to přežijí, v pondělí si tam jeden chlapeček zlomil nohu :(
Na tábor jsme teda taky přihlášené, ptala jsem se na všchno možný, vypadá to, že je vše volné a může přijet kdokoliv na jakkkoliv dlouho…
Dnes mám večer akci v práci,tak doufám dostanu omluvenku na dnešní chat :)))
Zatím papa, jdu se chystat.
Tereza a Klárinka

 
Anonymní  12.05.05 19:41

Ty kokso, to byly nervy. Kdyby Teri nebyla marod, tak se du ozrat:-)))
 Mirus

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 12.05.05 19:48

No to teda bylo akcni :-).
P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 12.05.05 19:59

Cha, cha…Miruš..ty to prožíváš…ale mně při nájezdech chce nechce taky buší srdce..
kryšťas fandil: DO TOHO!!! a ono to pomohlo :-)
 Theo

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 12.05.05 20:03

Cauky,

no to byl dneska den. Mame spaci „rekord“ pres den - celych 10min :(. Kdyz jsem totiz Ivu prenasela z kocarku do postylky a snazila se ji sundat bundu, nejak se probrala a uz neusnula :(. Uz aby bylo to leto a nemusela jsem ji navlikat.
No, takze vytuhla ted v osm, jsem zvedava, jaka bude noc a hlavne v kolik bude vstavat. Kupodivu byla cele odpoledne v pohode, az kolem sedme zacala vypadat unavene. Vubec byla dneska cely den dost ziva, tak snad to znamena, ze uz konecne bude zdrava. Ryma se ji klasicky zasekla nekde vzadu, takze odsavame s desnym revem. Smrkat odmita. Ja jsem tu rymu samozrejme taky chytla, manzel se dneska tvaril dost vyrizene, no dneska tu bylo fakt veselo.

Tak se aspon vy mejte lip :)
Pavlina a Iva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 12.05.05 20:48

Holky, nevíte jestli jde něčím vymazat z papíru razítková barva.?.Kryštof označil nějaký velmi důležitý dokument, který měl Marek nachystaný na stole a pro nový by musel jet do Budějovic, navíc je za 15stovek..jsme si celkem vydělali…

Docela jsem manžela dorazila, měl patrně náročný den a já tu s dítětem razítkuju pracovní materiál…

Nefungoval by zmizík?:-)) Aby z toho ale nebyla ušmudlaná skvrna, co?
Tak zatím
 Theo

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 12.05.05 20:52

Krystik je sikulka :-). Manzel tvrdi, ze zmizik ne, ale kazdopadne to muzes zkusit nekde vedle. Jinak fakt neporadim :(.

P.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 12.05.05 20:56

A dej pak vedet, co zabralo, muze se to hodit :).
 P.

 
Anonymní  12.05.05 21:34

Ahoj holky
Tak Vám najprv ako zástupca bratov Slovákov blahoželám k postupu. Som dosť zničená, že naši to ku koncu pos…, no čo už. Takže prechádzam na fandenie Čechom. Ináč dnes bol u nás hokej celkom zaujímavý. M dokonca došiel skôr z práce /sa stalo naposledy, keď sme prišli z pôrodnice/ a stále sme prepínali medzi Čechmi a SLovákmi aby nám niečo dôležité neušlo :-))))
No a Kristián mal dnes svoj prvý fakt hysterický záchvat. Nechala som ho behať bez plienky a stále sme po:,–(zovali a on nič… No keď sme sa rozhodli, že ideme kúpať, tak Kristián pustil do gatí. Ja som sa teda musela smiať, pretože stál na dlažbe v kuchyni a ono to bolo počuť, ako to čľupká. Poslala som ho po handru, nech poutiera zem a on vzal v utierku a utieral si pindíka:-)))) No a M sa rozhodol vychovávať, tak na neho urobil prstom NO NO NO a zvýšil hlas. No a špuntík jak už bol unavený, tak to vzal strašne vážne a ukľudňovala som ho hodinu. Pri pokuse zabaliť do plienky sa zase strašne rozplakal, na M sa ani nepozrel a ešte po hodiny, keď som ho ukladala spať tak vzlykal. Dúfam, že mu nezostane trauma do 18 :-)))))
Pavli berieme Vás do klubu „spáčov“
Theo - vy si teda viete vybrať „správne hračky“
Majte sa krásne a hokeju ZDAR. Zuzana a Kristián

 
Anonymní  12.05.05 21:47

Dnes sa chat nekona???

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 12.05.05 22:03

No holky,
správně, dneska je čtvrtek! Všechny důležité hokeje už skončily, tak šup šup!!!!!

CHATUJEM!!!
Sylva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »