ŠPUNTÍCI č. 81 - Mamka a nahulatej jelen

Rodičovství

Ahojte ŠPUNTÍCI, Jsem děsná...opravdu..moje dvě kouzelné děti si právě hrají. Hrají si chvilku samy. Hrají si právě v pokojíčku. a prý si hrají NA PLAČKU. Prostě perou prádlo sebe. Krásný ne? A aby jim dovezl „někdo špinavé prádlo..tak přiběhnou s nezapojeným odloženým telefonem a volají:ANO ANO PELEME, PLADLO DOVEZEŠ..KNÍŽKA ANO KNÍŽKA VYPLANÁ JE UŽ... a děsná jsem v tom, že si kradu chvilku na deníček, ráda bych „plala taky, ale prý mám sedět a odpočinout si....hmmm holky jsou úžasně starostlivé. Jen nevím (já zmlsaná matka) proč si nemám odpočinout třeba v noci ;)))))))))

No to jen na úvod ;-) hlavně bych chtěla u nás u špuntíků přivítat zatím nejmladšího špunta SEBASTIÁNKA a už se těším až bude Zuzka trochu moct a napíše co a jak..však víte..prostě zvědavost a zvědavost a zvědavost. Teda jestli nejsem stolet za…a díky komplikacím s deníčkem minulým už Zuzka napsala…;-)))

O čem jsem dneska chtěla psát..ani nevím. Co mi slina teda prst na klávesnici přinese ;-). Asi začnu tím, že to vypadá, že choroby jsme jakž takž zvládli a holky jsou v kondici, sem tam si zakašlou (spíš odkašlou), sem tam si smrknou, sem tam si zachraptí..teda myslím, že chápu z čeho mají ten chrapot, kdybych takhle pořád mluvila tak nemluvím vůbec. Holkám se ty pusiny prostě nezavřou. Pořád se ptají CO TO DĚLÁŠ? PLOČ TO DĚLÁŠ? NEDĚLEJ TO TAK…Jakoukoliv činnost musí náležitě okomentovat. Když už jsem nevydržela a říkám: Martinko prosím tě chvilku nemluv! Odzbrojila mě: MAMINKO A PLOČ NEMÁM MLUVIT? A tak je to u nás se vším.. a to jsem si myslela, že víc už mě hlava z toho jejich štěbetání brnět nemůže ;-))) jsou kouzelný, ale cítím, že mi chvílemi dochází argumenty a nejsem tak nějak ve střehu. ;-)) Dost často se přistihnu, že začínám vnímat holčičí mluvu na jiné frekvenci..jako takovou užvaněnou kulisu ;-). No jo…

K tomu mluvení samozřejmě přibývá plno zajímavých hlášek ;-). Nechtěla jsem k tomu sklouznout, ale…holky byly u babičky. Mamka mi vykládá jak holky našly někde zrcátka a mamce to nedalo a zeptala se jich jestli znají tu pohádku jak se královna ptá svého zrcadla kdo je na světě nejkrásnější a náležitě jim to předváděla a odpovídala jako zrcadlo v pohádce. Holky si chvilku hrály, prý se jim to moc líbilo..Janička se ptá zrcadla: KDO JE NEKLÁSNĚJŠÍ? A Martinka: BONBONEK JE PLECE NEJKLÁSNĚJŠÍ…

Mno a ještě jednu: něco jsem hledala, holky jedly u stolu.
Já: Holky to jsem z toho jelen…
Martinka: NEMÁŠ PALOHY MAMKO
Já (pobaveně): nemám parohy?
M: SEŠ NAHULATEJ JELEN..

Tak pěkný týden všem

Zdenik a Martinka a Janička

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.02.06 13:28

První!!!!!!
Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.02.06 13:33

Druhá!

Ahojky,
psala jsem do min. deníčku.

Nahulatej jelen mě, ZDENI, fakt dostal :-)))

Ondráš taky občas něco zahlásí, ale vám se zatím nevyrovnáme…dočasu.

Měli jsme na Hvězdičkách karneval (dozvěděla jsem se v půl osmé ráno :-))), tak hádejte, za co Ondra šel? Za cyklistu samozřejmě - tatínkovo cyklotriko, helma, brýle, rukavice, no maska jedna báseň :-))) Fotka bude.

Papa

Sylva

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 20.02.06 13:39

kopíruju z minulého deníčku…
Pro Quatro…
takhle si dcera hraje na chodbě a před ložnicí prarodičů zanechala kačenku jezdící na setrvačník. Já - uklid tu kačenu, at na to děda nešlápne a nepoláme si nohu… Lída - NÁÁ, CO JE SLEPÝ ČI CO???

hlášky missorce ani neposílám, musela bych se upsat…

dny plynou stále stejně, malý o sobě dává občas vědět, cukrovka je někdy lepší, jindy horší… školka - byli jsme u zápisu, s přijetím by neměl být problém, snad. zapsali jsme ju celodenně, na radu paní učitelky. že budu na MD taktně přešla, zajímal ju hlavně můj momentální plný úvazek. tak uvidíme…

elda

 
Missorka  20.02.06 13:42

ale missorka je chceeeee ;)

baby, neštvěte mě, takový skvosty…

peta

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 20.02.06 13:46

tak jo, od zítřka začnu zapisovat a posílat… :-)
 e.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.02.06 13:47

Ahoj holky,
vidím, že jsem zasedla k počítači právě včas :-)
Zdeni - holky jsou šikulky, koukala jsem do galerky na tu nádhernou zelenou, fakt se Ti povedla:-) ..he, he..nahulatej jelen nemá chybu :-))

My jsme po týdnu v Olomouci opět doma…tentokrát si Kryštof náramně rozuměl se svou starší (asi o 10m)sestřenicí Sárou , hráli si spolu neskutečně, žádný konflikt, prostě nic, koukaly jsme se ségrou jak puci..asi už vyrostli do věku, kdy spolu vyjdou v pohodě..Ovšem spolčili se proti mladší sestřence Terezce, tu do party nebrali, musí si, chudák, počkat na Julinku :-)
Cesta domů byla v pohodě, mamka nakonec jela se mnou do Prahy a byla jsem ráda, Julie byla probuzená za Brnem a Kryšťa na 150átém kilometru… jako řidič a bavič bych asi fungovala špatně :-)

Co se týče chování u stolu, doma jakžtakž, pokud dělá hlouposti nebo chce odbíhat (to už ani nezkouší), děláme to jako Zdeník, vyhazujeme od stolu s tím, že další je jako normálně to, co dostat má.. Ovšem nevím si rady s pitím.. Kryšťa totálně sabotuje pití, ráno ho naopak nepustím od stolu, dokud nevipije celý malý hrníček.. Myslím, že moc dobře ví, kolik času nad ním strávíme, jak se mu v tu chvíli " věnujeme", pěkně si nás omotává kolem prstu… :-)

Dnes jsme byli v poradně s Julinkou, dostala pochvalu, že předvedla schopnosti ročního dítěte (Juli se nestydí a fakt předvede jako šašek vše :-)

Její poslední číslo je napodobování kašle, dá si i ruku.. a pak se tomu hrozně směje a zábavné je i předvádění psa boxera, skrčí nos a neuvěřitelně funí :-)

Toť vše, mějte se hezky
Theo, Kryštík 29m a něco , Julie 10m a něco

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.02.06 13:52

… a mám ještě jednu hlášku pro Quatro, neproneslo ji dítě, ale moje ségra, když jsme stavěli sněhuláka..švagr postavil druhou kouli a ségra nabádala své děti : Holky, noste ten sníh tátovi mezi koule… :-))))
 T.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.02.06 13:57

ahojte ahojte!

zatím jsem v deníčku..mám z toho fakt radost..doufám, že se mi nazatají než to dopíšu…;-)

Sylvo - parádní domluva, holky jste šikulky, já nevím mě ten pc poslední dobou fakt ignoruje..jo a prosím pošli mi mejlmo adresu, mapu, a nejkratší trasu mhd ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
už se tak těším,že snad nedospím, vždyť já vás viděla po větší kupě snad naposledy před půl a více rokem!! dá se to vůbec vydržet? ;-)))

tak holky spí a já bych nejradši taky..normálka my dospělí jsme divní..mě se chtělo o půl páté ráno tak na záchod že jsem vylezla a pak jsem nemohla zatnout.M. taky ne takže o půl šesté už jsme pili spolu kafe a holky…vstávaly o půl sedmé! mno jsem normálně uklidila, hodila věci do pračky, umyla nádobí, koupelnu, nachystala věci do cvičení a vůbec..teď mi teda těžknou víčka..;-)))

holky mám nějaké info o táboře.jen tak co se děje…;-) dneska jsem potkala vedoucí ;-) možná by byl možný termín poslední týden v srpnu (tuším do 2.9.) takže kdyby někdo chtěl..můžem to přehodit? ona se prý na ten první termín chystá invaze mamin s malými miminky..ovšem sama vím jak to dopadlo, když jsme se domlouvali v předpor. kurzu že pojedem ;-) domluva nic! a taky sdílím názor paní vedoucí, že se navzájem nikdo rušit nebude (ono tam nezávisle na ní bylo prý slíbeno, že bude na táboře klid a žádné starší děti - lítající, řvoucí ;-) napište mi prosím kdo má teda zájem mejlem..se mi to nechce hledat zpětně v deníčku..pošlu jí přibližný počet ať to máme v kupě ;-) a může s námi počítat.to jen pro zajímavost..;-) já s holkama jedu na tuty! ;-) a Sylvo - holky jsou v tom ranním vstávání taky lepší..;-) mám zamluvit stejnou chajdu? ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

tak zatím

Zdenik a M+J

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 20.02.06 14:04

já nevím - většina tříletých v noci spí a přes den je třeba je zabavit - nevím, jestli je rušivým elementem víc řvoucí mimino, nebo hrající si tříletý předškolák.
Poslední týden v srpnu… Budu mít šestitýdenní mimino a jestli jsem správně pochopila, tak podmínky budou trošku bojové. radši bych ten červenec (první temín), i když asi by šel i konec srpna… asi uvidím momentálně a zastavím se na den, dva - jde to i takto?

elda

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.02.06 14:05

Zdeni - my jedeme kdykoli, není problém, už se na Vás moc těšíme :-) A třeba bychom tak viděli velmi malé miminko od Eldy, kdyby byla tak statečná a dorazila :-))

Sylvo - koukala jsem ve starém deníčku, že Ondra se uráží, u nás je to velmi oblíbené číslo :-)) přecitlivělost Kryštíkovi nechybí :-)

T.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.02.06 14:06

Tak Iva myslim vcera dosla na to, ze kdyz ji, nepujde spat :). Vecer mela pry hrozny hlad, tak zdlabala termix a k tomu cely rohlik se syrem - trvalo ji to skoro hodinu, byla uz v pyzamu a divala se u toho na dvojboby :).
Jeste ji vcera manzel rikal neco ve smyslu, ze ji snad nekomu prodame, kdyz bude tak uzvanena a ona na to PRODEJTE ME STREJDOVI VITKOVI (svagr) - tak jsem ji rikala, ze ale nebude s tatou a mamou, tak pry PRIJEDETE PAK ZA MNOU :). No, ma to holt promyslene :))).

P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.02.06 14:06

Koukám, že bude boj o luxusní apartmán v Bitýšce :-))
 T.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.02.06 14:09

Zdeni,
chajdu klido berem! Ondra ted vstava kolem pul sedme, lumpik jeden, nejak si na to nemuzu zvyknout. Holt, prodluzuje se nam den, tak asi abychom si to uzili.

Termin - prosim prosim, zustanem u toho cervna, jo? Nam totiz prave o vikendu sdelili tchani, ze by si Ondru spolu s Luckou vzali koncem prazdnin, zacatkem zari (ovsem termin samo jeste nesdelili, ze) do Chorvatska. Ja si myslim, ze nase deti jsou v poho, nikoho rusit nebudou :-)))))))))), souhlasim s tim, ze stejne nikdy nakonec nic neni tak zhave. Navic si nemyslim, ze by se konala invaze miminek…na uplny prtata ve vetsim poctu tam moc nejsou podminky, ze.
Dik moc, pokud to pujde. Kdyz ne, tak zkusim nejak zlomit tchany, aby se vymackli.

Sylva

PS: adresu a tak poslu

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.02.06 14:10

Taky mám dojem, že miminka budou „hlučnější“… a tam v těch lesích se křik našich dětí krásně rozlehne :-))
 T.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 20.02.06 14:18

Klidně budu spát ve stanu, kočár či prso to jistí :-) jen bych byla nerada poštípaná od blech ;-)
at si zvyká, chlapeček..... když o tom tak přemýšlím, tak by to na 1-3 dny šlo i s miminem, pokud zdraví a nervy dovolí :-)

elda

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.02.06 14:21

Tabor - snazila jsem se presvedcit manzela, ze tam s vama pojede v cervnu s Ivou. Ale on s vama sam nechce!!! :D
Na konci prazdnin to zni docela nadejne, ale u nas to zalezi na tom, kdy se mrnous rozhodne vykouknout a tak vubec. Nic zavazneho po mne nechtejte :). Ale myslim, ze bychom se urcite prijeli aspon podivat.

P.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 20.02.06 14:31

ahoj špuntíci, mohli bysme s váma zase na tábor??? mně by vyhovoval ten červen. a vůbec …nevzali byste nás oficiálně k vám do deníčku, u nás to pomalu umírá a já u vás stejně pořád šmíruju :) mějte se chillie+ vítek+ filípek

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.02.06 14:37

Ahojky,
teda dovolím si za všechny - rozhodně ano v obou případech! :-)))
Berem každého!
 Sylva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.02.06 14:38

Jasne :))), hlavne hodne pis, at je co cist :).

P.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.02.06 14:39

tak já si to teda napíšu a sepíšu ;-)

no s paní vedoucí jsme se tomu taky usmívaly…a ona v tom problém nevidí..já taky ne…no a případné maminky si budou muset zvykat, že…ale osobně mi nepřišlo, když tam byli ti malí prckové, že by je něco rušilo vzpomente na martínka nebo na ty ostatní maminky..prostě děcka spaly jak zabitý…takže vyhlašuji ten první termín za daný jo? asi zkusíme domluvit ty chajdy jak jsme byli ne? tam to bylo v pohodě si myslím.

Eldo - určitě to jde..tak tě nahlásím jako pohyblivý člen dvoudeňák ;-))) nebo celotýdeňák z pohyblivým odjezdem ;-)))) ale zas když pojedem na ten první…

Pavli - já myslím, že by se s náma tvůj chlap nenudil ;-) tak třeba ho překecáš..já se přimlouvám a ty máš kdy přesně termín?

a holky od ostravy nechtějí dojet? no budu posílat mejlem jak to vypadá..třeba by se přidala i lindička…

Sylvo - teda to je krása…že bych přidala dvojčata? co? to by asi neprošlo co? ;-))))))))

no nic musím to zabalit..holky tu provokujou a mám to vypnout!

Zdenik a M+J

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.02.06 14:40

jasnačka! obojí! pošlu mejl jak to vypadá ju? zatím domluva na červen tuším od 17.6-24.6.

Z.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.02.06 14:47

ZDENIKu - Y. se neboji nudy, on se boji vas :))). Termin? Tusim 21.5.? Tak nejak…

P.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.02.06 14:50

vždyť nás zná ;-))) já vím ono to není tak jednoduchý ;-))) ale myslím, že by to nebylo špatné…určitě bychom na něj byly všechny hodné ;-))))))) ale přijet - určitě přijedte! z.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.02.06 14:54

no prave…ze vas zna :))) vyridim mu to, uvidime :)

P.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.02.06 14:57

;-))))))))))))))))))) z.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 20.02.06 15:04

Pavli, buď ráda, že nechce jet. já kdybych radima poslala někam mezi ženské, tak nezaváhá a jede :) i když s vítkem :)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.02.06 15:09

Chilie - ;-))). nechceš nám napsat co je u vás nového co bráchové a tak. na tu svou zvědavost jednou zajdu ;-))))

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.02.06 15:10

:))) ja to chtela hlavne kvuli Ive, at se taky dostane mezi sobe rovne - myslim, ze babicek uz ma pomalu taky dost… v sobotu jsme tu meli na navsteve zname se 3 holkama (pravda, uz trochu vetsima), ale byla z nich uplne nadsena, 3 hodiny jsme o ni nevedeli

P.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 20.02.06 15:34

Ahoj holky,
tak konečně mi obě děti spí ;-)
U nás teď jsou hrozný noci, režim „asi zuby“ u obou - Karolínce roste poslední pětka a Ondrovi se snad klube nějaký první zub nebo nevím, dneska spal vzorně do půlnoci a pak jsem tu s ním chodila až do půl čtvrté.

SYLVI - díky za pozvání :-) pokud do toho nic nevleze (jakože jedině bysme onemocněli), tak moc rádi dorazíme, pošli mi taky prosím do mailu adresu a jak to najdem, dík a moooc se na vás všechny těšíme! Případně mi můžeš písnout na icq (domluvila jsem se s Pavlinou, že Ti pošle na mě číslo)

Holky, ty hlášky vašich dětí jsou super, musím zapátrat v paměti, Karolínka určitě taky něco takovýho pronáší, ale teď si zrovna nemůžu vzpomenout. Ikdyž teď právě si hraje na Klaudii a Ondra je prý Ríša (oba jsou jakože dvojčátka od Mati74), pomohlo mi ji to uspat, jako Karolínka by spát nešla, je prý na to velká a jako Klaudinka teď spinká jako miminko :-D

Minulý týden jsme byli na návštěvě u Mati, zkusím taky dát nějaké fotky do galerky.

Zdeni - ten pokojíček je fakt nádherný, takovou zelenou jsem taky chtěla, jenže jsem to nechala na P. a máme to hodně do žluta, no, spíš nikdo nevěří, že jsme chtěli zelenou :-D jak moc je to žlutý ;-)

Na tábor se zamlouváme taky, ale určitě ne na celý týden, jen nezávazně na den,dva, ještě nevím, kdy budu mít zkoušky ve škole…

Jinak mám dotaz, ale spíš to asi hodím někde do fóra nebo pohledám. Ondra mi odmítá levé prso, teda už od 4 měsíců (do té doby vše v pohodě), tak jsem ho ošidila tak, že kojím z obou prsou v jedné poloze, takže leží pořád jen na levém boku, jenže od pátku tuto fintu prokoukl a už ho nechce vůbec, tak nevím, jestli to vzdát a kojit jen z jednoho, to bere celkem bez problémů. No, nevím, myslela jsem si jak jsem zkušená kojička (K. jsem kojila 20 měsíců) a teď si připadám jak začátečník a chápu, že spousta mamin v takových případech zkrátka přestane kojit, jenže já si nedovedu představit (a ani bych to asi neuměla) chystat mlíko, vyvařovat lahvičky … to jsem nikdy nepotřebovala…

Ale jinak Ondra baští dobře, co se týká příkrmů, ikdyž zatím hlavně mrkvičku, minulý týden jsme zkusili brambůrek, ale ten mu nejel, o víkendu brokoličku. Tak uvidím. Hlady asi netrpí :-)

Jdu dočíst komentáře z minulého deníčku :-)

Bobis - ty máš teda elánu, ikdyž ty okna mě o víkendu taky lákaly, ale nakonec na ně nedošlo :-)

Zatím ahoj, posílám to ať to zas neskončí nedopsané a neposlané :-)

Jitka + K (zítra 33m) + O (6m)

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 20.02.06 15:40

Jo, Chillie, vítej u nás v deníčku :-) a napiš, co nového!
Třeba se k nám přidá i Maťa74, zrovna jsme se o tom minulý týden bavily ;-)

J+K+O

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 20.02.06 15:49

to by bylo fajn :)
P.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 20.02.06 15:55

to by bylo fakt super kdyby se pridala i Mata 74! :-)
a chillie taky sem zvedava na hot news od vas
a to je fajn jitko, ze dorazis s detma, myslim, ze po te nasi navsteve sylva padne, jak to tak pocitam bude tam 9 deti a 5 mamin :-))))))))))))))

zdeniku, no ja sem te naposledy videla v BC kdyz sem byla tesne pred porodem, ztratila se mi tam tenkrat anicka, pamatujes? takze to je pul roku urcite tyjo!

jinak moc pekny denicek, to je krasny jak si spolu holky pokecaji, uz se tesim na ty moje tri az rano otevrou pusy a do vecera nezavrou, zatim mi staci anicka

martina+aninka+ba­ruska+verunka

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 20.02.06 16:14

s tim prsem ti nepradim, mne se holky pomalu ale jiste odstavuji a taky sem si myslela jaka sem kojna, anicku sem kojila do 21 mesicu…jsou ochotne pit jen v noci, pres den uz jen tak 1-2× a jen vleze :-/ taky nevim co s tim,ale ja uz asi nic, uz jsou dost na UM…pul roku maji 7/3
pry je normalni kdyz deti preferuji jedno prso, anicka pila taky radsi z praveho, ale vylozene to leve neodmitala, tak nevim
 m.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 20.02.06 16:23

Ahoj Jitule, tady šmírující Bludička, tvůj problém s kojením mě celkem oslovil. Moje zkušenost s dcerkou je dost podobná, někdy mezi šestým měsícem a rokem věku začala odmítat čím dál víc levé prso. O narozeninách jsme kojili už jen z pravého a na to pravé jsme to v pohodě zvládly ještě víc jak rok, odstavila jsem až necelé tři měsíce před porodem synka (mimochodem, teď si občas taky dá a prso už neřeší, baví ji u toho, když může pít současně s bráchou:-))) )
Bludička + Kamča 32 měs. + Janeček za 9 dní tříměsíční

 
-Evka-
Závislačka 3302 příspěvků 20.02.06 16:27

Jitule, něco podobného mi začal dělat Vojtík v 5 měsících. nejdřív nechtěl ani z jednoho prsa, pak preferoval jen jedno a nakonec jsme v 7,5 měsících zkončili úplně, protože nechtěl pít z prsa.

Nyní, bohužel už pomalu začnu malou odstavovat, migrény začínají být neúnosné, nezabere ani silný lék. Naštěstí mi to doporučuje i dětská dr.

Evka a V+V

 
-Evka-
Závislačka 3302 příspěvků 20.02.06 16:28

jéjejej. „Skončili“

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.02.06 16:52

ještě..jsem zapoměla..

Terko - co ten spinning? což?

Zdenik a M+J (kramují korálky co dostaly od tety ;-)) hádejte co je všude? ;-))

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 20.02.06 20:17

Ahojky,

my dneska valčíme sami a musím se pochlubit mám za sebou další okno vypranou záclonu a závěsy a převlečené peřinky takže se mi bude dobře chrnět akorát bez M.

Malý už je zase v pohodě chrní jako andílek.

Jo a máme první botičky. Všechny podmínky splnila lékarna v hypernově tak jsme je koupili a malý už capkal po bytě jde mu to v tom daleko lépe než bosky u našich přešel kolem nábytku celý obyvák.
Je to můj malý velký šikula.

V C&A mají zase nějaké výprodeje tak jsem malému pořídila riflíky za 120,– a mikinu 98,– no nechte jim to tam.

Zítra jsem celý den u našich taťka ma dovolenou tak má jedinou šanci užít si vnuka. V sobotu mu dal Fifa pusu a děda letěl koupit NIKE kšiltovku jen tak dál. Dělám si srandu ale děda je fakt rozmazlovací.

Mějte se papa L.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.02.06 20:34

Evi,
nic si z toho nedělej, tobě bude líp, budeš schopná fungovat a malá z toho bude mít taky určitě plus! Jelikož migrény mám, tak vím, o čem mluvíš.
Kojení za každou cenu nemá smysl, když ty bys byla k ničemu.
Držte se!
 Sylva

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 20.02.06 20:52

Ahojte Špuntíci!
Už dlhšie sa rozhodujem, že začnem písať k vám do deníčku, ale stále som to z neviem akých dôvodov odkladala. U nás v deníčku to akosi viazne… Minulý týždeň sme sa o tom bavili s Jitkou, no a ako vidím, dnes to tu Jitka nadhodila a ja som sa konečne rozhýbala. Takže môžem sa k vám pridať?
Predstavovať sa asi nemusím, vačšina z vás ma pozná. Vlastne Brňačky všetky. Hovorím si, že aspoň rozšírim vo vašom deníčku počet príspevkov v slovenčine a zvýšim počet dvojčatových mamín:-))
Dnes to bude len krátky príspevok, ochoreli mi všetky tri detičky. V noci začal kašlať a soplíkovať Ríša, do rána sa pridala Klaudi a cez deň začal kašlať i Olik. Teplotu našťastie nikto nemá, tak snáď sa z toho nevyklube nič horšie… AKurát včerajšia noc od polnoci bola dosť hrozná a to kašľal len Ríša. Dnes to bude trio, takže sa asi nevyspím vôbec:-(
K a O zabrali v pohode, Ríša síce tiež zaspal už o siedmej, ale odvtedy už bol asi 5× hore…
Inak Olik je tiež neuveriteľne ukecaný a pusa sa mu nezatvorí od rána do večera. Marti aj ja sa teším, až tu budem mať ukecané trio:-)
Hm, Ríša sa už zasa ozýva:-(
Tak sa majte a ja sa zasa určite ozvem.
Maťa, Oliver (33m), Ríša a Klaudi (dnes 9a 1/2 m)

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.02.06 21:06

Ahoj holky,
vítám Maťu a Chillie, dobře se nám to tu dnes rozrostlo :-)

Večer jsem se docela bavila, Kryšťa se choval hrozně slušně a používal fráze, o kterých jsem si myslela, že vůbec neví :-)
Julinka vykramařila všechny knížky, tudíž tam objevil i kousky, které jsme dlouho nečetli a volal na mě: Mamí, podívej, Julinka našla tuhle knížku!
Pak v nějaké objevil mamuta a vzpomněl si, že už asi měsíc neviděl Dobu ledovou, vzhledem k tomu, že jsem chtěla uspávat Julii a Marek měl dorazit později, dovolila jsem mu, že se může dívat, načež začal vykřikovat: HURÁ, HURÁ, TO JE PRÍMA NÁPAD! TO SE MI BUDE LÍBIT! HURÁ, HURÁ!
No, slušňák, jak vyšitej :-)

Bobis - s tím úklidem to vážně přeháníš :-)

Tak se mějte
Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.02.06 21:08

Hurá hurá! Ondra k tomu ještě nadšeně vyskakuje metr dvacet a zvedá ruce nad hlavu…většinou kvůli nějaké úplné prkotině, jako třeba, že budou špagety nebo tak :-))
 Sylva

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 20.02.06 21:10

ahooj MAto, to je fajn, že už jsi tu taky :) teda nemoc tří dětí musí být hrozná. já tě stejně obdivuju, jak to zvládáš a TinuMAr taky. Kdyby mě to taky potkalo /myslím dvojčata :)/ tak už někdo z nás asi není mezi živými :). Takže když mě TinaMAr v těhu strašila, že tam mám beztak taky dvě, tak jsem si vytvořila teorii, že to není možné, protože dvojčata se přece rodí jen těm, kteří jsou schopní to zvládnout :) Mám pocit, že všechny mamky dvojčat jsou strašné pohodářky, podívám se na vás dvě, na Zdeníka a je to jasné… :) Tak držím palce, ať jste brzo všichni zdraví a Ríša už spí celou noc :) Ch.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 20.02.06 21:34

Holky díky,
tak jsem kvůli tomu kojení dneska volala Blance Čermákové do Větrníku, původní plán byl, že tam dnes půjdu cvičit, ale nějak jsem to nestihla, tak aspoň telefonicky, v každém případě mě uklidnila (tak jako už i vy), že se to stává. Tak nevím, asi se mi nebude chtít odstříkávat s toho levého abych tam udržela laktaci, tak to asi nebudu hrotit a Ondra bude holt mít k dispozici jen jedno prso.

Bludičko - díky :-) Já jsem Karolínku přestala kojit ve 3. měsíci těhotenství, ale měla slíbeno, že po porodu prsíčko zase dostane, jenže pak už to nějak zapoměla a ani už nechtěla.
Když se nám ten deníček dneska rozrostl o dvě, nechceš se taky přidat? Děti máš věkově k nám ;-)
Už dlouho jsem byla, než se přidala Bobis, v deníčku služebně nejmladší :-)

Holky na čtvrtek už se moc těšíme!

Jdu úřadovat, už se mi to krátí, už byl konkurz a počítám, že od března tam nastoupí někdo nastálo do kanceláře, tak to moje ponocování skončí, no, uvidíme, ještě se musí zaškolit …

Zatím ahoj

J+K+O

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 20.02.06 21:47

u nás se takhle vyskakuje kvůli suché rýži (nesmím na ni dát žádnou omáčku!), to je nejoblíbenější jídlo :-)
HULÁ,HULÁ, LÝŽE - no, „r“ ještě holt neumíme ;-)

J.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 20.02.06 22:15

tak dneska ještě jendou ahoj, jsme rádi, že jste nás vzali a dík za přivítání :)

co u nás nového?? já mám pocit, že niiic… :) bydlíme teď ve zlíně, v 3+1 pronajatém od radimova spolupracovníka, jenže je to městský byt a tudíž právoplatný bydlící zde nemá právo ho pronajímat, tudíž žiju ve stresu, kdy to někdo bonzne a vystěhují nás, takže nezvedám telefony, při každém nečekaném zazvonění u dveří se mi zvedá žaludek, že jdou z města nás stěhovat, takže někdy ani neotvírám a dělám, že nejsme doma. což jde teda většinou dost blbě, protože vítek naopak zvonění miluje, návštěvy miluje, tudíž se řítí ke dveřím s nadšenými výkřiky. ach jooooo, už aby jsme bydleli ve svém… já se toho snad nedočkám.
koupě domečku stále vázne na tom, že nemáme vyřízené úvěry. hrůza je to. vyřizujem ten od fondu bydlení. no, byrokracie strašná. nejsme manželé, nemůžem žádát společně, když žádá jen jeden, musí být pak jediným majitelem, ale pžesto, že mame společné bydlení, tak je nezajímají společné příjmy, no je to fakt na mrtvici.

co se týká kluků, tak jsem teda strašně ráda, že je mám :) Vítek už přestal s těma svýma strašlivýma vzteklýma záchvatama, co předváděl loni na táboře a kvůli kterým jsem se skoro bála porodit, že to nezvládnem :)
Filip už má pět měsíců, je to celkem smíšek a pohodář, ale vzteknout se taky umí.
co jsem od Vítka neznala, tak Filip:

  • usíná téměř sám!!!
  • spí i doma v postýlce!!!!
  • vydrží si hrát sám i dýl než pár vteřin!!! /i když v poslední době se to horší :(
  • neřve v kočáru /a to skoro nikdy/!!!!
    Vítek ho miluje. I když samozdřejmě někdy žárlí. Nejradši se s ním koupe a dělá mu " Filípku, aaaaaa, šup :) a chrstne mu celý kelímek na hlavu. Filip statečně snáší všechny Vítkovi projevy lásky. Dnes ho Vítek tak kousnul, že měl na ručičce vyznačené Vítkovi zuby, ani nehlesl a nepostěžoval si, kdybych si nevšimla toho otisku, ani o tom nevím. Onehdy jsem ho přistihla, jak mu stojí oběma nohama na bříšku, Filip se zájmem sledoval, co Vítek provádí, taky ani nehlesl, nepostěžoval si. No, sranda s nima. Tak zatím tolik. Mějte se, jdu spát :)
    Chillie+Vítek+Fi­lípek
 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 20.02.06 22:22

ahoj holky,
zdravím všechny nové tváře, i když Chillie už přispívala..jsem tu jen na skok, fomů jsem dneska dojela kolem deváté…

Chillie, teda s tím obecním bytem ti to nazávidím, nejen, že vás můžou vystěhovat, ale navíc ten kolega od manžela o ten byt okamžitě příjde, ale to tě nechci strašit. Jen vím, že jsem měla teď možnost pronajat obecní byt, ale raději od toho klienty odrazuji, fakt vám držím palce ať jste co nejdřív ve svém doměčku..

musím ještě přeposlat podklady pro smlouvy, všem přeji klidnou noc, pa Quatro

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 20.02.06 22:29

Quatro, no, já vím, že to tak je, on to ví taky, jenže tu stejně nebydlí, chce uchovat obecni byt pro děti, nebo ho případně odkoupit, az bude město chtít prodat, což asi nastane. ale taky se mu nechtělo platit provoz bytu, což je znát, tak do toho rizika šel. no, není mi z toh ofakt dobře. Ch.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 20.02.06 22:29

jooo, a manžel není manžel :) ještě jsme to nestihli a kdoví kdy stihnem :)

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 20.02.06 23:40

holky, ještě jsem něco šupla do galerky :-)

Dobrou noc Jitka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »