ŠPUNTÍCI č. 87 první a druhé těhu

Rodičovství

Nějak nemůžu vymyslet téma na dnešní deníček. Ten Zuzčin mne přiměl k zamyšlení nad mými dětmi, šestinedělími, porody a těhotenstvími. A i když se porovnávat nemá, tak tady máte deníček srovnávací pro tentokrát na téma první: první a druhé těhotenství.

Moje těhu s Kamilkou nebylo vlastně první. To úplně první přišlo v březnu 2002, bylo plné radostného očekávání a skončilo nečekaně v červnu 2002, kdy mě po revizi zamlklého těhu ve 12tt poušteli v Motolské porodnici právě tak akorát včas, abych stihla na Starobrněnské (nebo to byla Peroutková?!?) kadeřnici a v Moravském krasu v jeskyni Sloupskošošůvské svoji vlastní svatbu :-((( .

Druhé, nebo vlastně první „opravdické" těhu přišlo v září 2002 na první pokus. Děsně jsem to prožívala a blbnula s ovulačníma testíkama, měla jsem strach, že bez nového těhu nepřežiju Ledňáčkův TP, že to nepůjde, když po tom tak toužím, a ejhle asi ty testy k něčemu byly :-) a nebo jsme měli prostě štěstí. Těsně po objevení // se objevila parádní chřipka se 40°C. Po předchozí zkušenosti jsem propadla absolutní depresi a pocitu, že když jsem potratila bez chřipky, tak se chřipkou potratím zaručeně, no lahůdka. Našla jsem si přes kámošku šikovného a velmi ohleduplného a chápavého lékaře s vlastním UTZ v ordinaci, protože čekání na první UTZ ve 20tt v Motole (běžná praxe mého původního gynekologa) bych asi nevydržela v plném duševním zdraví ;-) . Při první návštěvě jsme našli srdeční akci (ta úleva, ale jen na chvíli, za pár dní mi zase vrtalo hlavou je tam ještě?!?) Pak se objevilo krvácení, já byla na mrtvici, než doktor při UTZ promluvil, tak jsem málem omdlela strachy. Srdeční akce v pořádku, diagnóza hematom na děloze, neschopenka, utrogestan, povalování doma. Manža od rána do večera v práci, žádný kontakt s lidma (předtím práce v RK i 12 hod denně), žádné připojení k netu. Při životě mě držela jen úporná žaludeční nevolnost (když je mi takhle, tak snad těhu prosperuje) a asi milion pozitivních testíků na kterých jsem zkoumala v okamžicích největší nejistoty zda tlustice tloustne.
Hematom se vstřebal, minuly vánoce, 12tt i Ledňáčkův TP a já konečně uvěřila, že tentokrát to vyjde. Jen ranní, dopolední, polední, odpolední, večerní a noční nevolnosti jsem jsa o 9 kg živé váhy lehčí v sedě na rantlu vany s čelem opřeným o kohoutek nad umyvadlem vítala s čím dál menším nadšením. Kolem 18tt se mi konečně podařilo přesvědčit zažívací trakt o skutečnosti, že první trimestr fakt dávno minul a na těhunevolnosti už nemá nárok. Pro změnu začala řádit chřipka, tak mi MUDr neschopenku opět prodloužil a mně bylo jasné, že do realitky se před porodem už nevrátím, protože pokud bych něco pozačínala, tak bych stejně na prodejích domků a bytů vzhledem k rychlosti zápisů do katastru nestihla předat čistej stůl. Když jsem si to ujasnila, přestalo se mi po práci stýskat a začala jsem si fantasticky užívat svoje poslední „prázdniny". Zbytek zimy, jaro a začátek léta (ten rok začalo léto snad už posledního dubna) jsme já, psice Elza a Bříšulka (dle UTZ) strávily couráním v lesích mezi Berounem a Radotínem. Moc si užívám kopanečky, občas i táta číhá na bouličku a denně mažem bříško.
Co se týkalo přípravy na mimi, tak ta sestávala z rekonstrukce námi obývaného domečku a shánění výbavičky.
ad rekostrukce:
září - v budoucím obyváku s kuchyňským koutem chybí podlaha, je tu hromada štěrku do výše mých ramen, zdi místy na cihlu, omlácený strop, mezi budoucím dětským pokojem a obývákem chybí dveře, mezi dětským pokojem a chodbou dveře přebývají. Rekostrukce stojí, manža coby živnostník naplňuje přísloví o kovářově kobyle beze zbytku, protože když nerodím v lednu, ale v červnu, tak je přece času dost, ne? Celá naše obytná zóna momentálně sestává z ložnice se skladištěm veškerého nábytku a do objektu se vstupuje koupelnou. Objevuje se elektrokotel, leč netopí, chybí radiátory, aspoň že jsou rozvody, topí se dřevem v petrách. říjen - viz září + mizí elektrokotel, neboť ho manžel potřebuje akutně na zakázku a u nás stejně zahálí:-(((
listopad - viz říjen + objevují se radiátory, leč netopí, ano hádáte správně CHYBÍ KOTEL tak topíme dřevem v petrách.
prosinec - nemáme kam postavit stromeček. Manžel slibuje dokončení kuchyňoobyváku do 24.12. a kupodivu za vydatné pomoci pracovních kolegů a přátel opravdu v této místnosti slavíme už 27.12. pod ozdobeným smrčkem štědrý den
duben - nenadále se v naší nemovitosti setkávají elektrokotel i radiátory, jen škoda, že už zkončila topná sezóna . No co, tak si to užijem za rok :-)))
květen - ve 38tt začínám propadat lehké hysterii, tak muž konečně zazdívá v dětském pokoji ty přebývající dveře, protože na jejich místě bude stát dětská postýlka, aby se sem vešly naše skříně i postele coby improvizovaná ložnice, protože naši stávající ložnici je třeba rozbourat. Nechápe, proč se tak čílím, když TP je až za 14 dní. Naštěstí se dcerka narodila až někdy ve 41 tt, takže dveře jsme stihli nejen zazdít a vyštukovat, ale vymalovat, vyschnout zdi, nastěhovat skříně a dokonce i naskládat prádlo do skříní a připravit dětskou postýlku. Do domečku se stále vstupuje koupelnou, což přináší řadu humorných situací v šestinedělí.
ad výbavička:

 • oblečky a pleny látkové „dědím" po sobě a po synovečcích v takovém množství, že bych musela mít paterčata, aby to unosila.
 • zblblá nejrůznější literaturou kupuju a dostávám:
  vaničku plastovou (co největší)
  přebalovák
  hluboký kočárek, co nejširší a nejdelší, aby se tam dcerka v zimě vešla i s beránkem a naivně si myslím, že se hluboký kočárek používá skoro do roka věku ( to ještě netuším, že od prosince bude jezdit zá:,–(ně v kleku nebo na čtyřech, tudíž v kombinéze a ve sporťáku, aby šla dobře uvázat a nepřevrhla se i s kočárem)
  postýlku a kolotoč
  autosedačku
  teploměr a lehátko do vody a spoustu jiných drobností, které nikdy nepoužiju
 • oblečky peru hned po vybalení v půli těhu a pak ještě jednou těsně před porodem, aby byly opravdu čisťoučké a žehlím dvakrát (jednou rub, pak líc)
 • vyvařuju snad i štěrchátka (chrastítka)
  Příprava všeho dokončena, jsem oteklá jako konev, mám 20 kg navíc, začínám mít všeho dost, nejhorší jsou SMS typu Ty seš ještě celá?!? a 10.6. ráno mi praská plodovka. Konečně vyrážíme směr Apolinář.

Těhu s Janečkem.
Chci mezi dětmi rozdíl min 2 roky max 3 roky. Když ještě v únoru 2005 přichází MS, začínám chytat „rapla" protože je poločas a investuju díky svému nepravidelnému cyklu nehorázných 1200kč do dvou balení oblíbených ovulačních testů clearplan. Předposlední testík opravdu ukazuje, že právě nastává den D, leč manžel chytá chřipku a nemá chuť na „radovánky". Když si představím, že veškeré úsilí a nehorázná suma peněz přijdou vniveč, stávám se dočasně nepříčetnou a manžela znásilňuju :-))).
Těhu je naprosto v pohodě bez jakýchkoliv komplikací. Strašně se těším, jak si to tentokrát užiju. Během prvního trimestru si nestíhám ani uvědomit, že budem mít doopravdy další dítě. Během druhého trimestru mě to už občas napadá, ale zdá se mi, že to bude až za velice dlouhou dobu. (Matně si pamatuju, že první těhu trvalo asi sto let). V prvních 16tt zažívám několik humorných historek: např. klečím na WC a Kamilka mě tahá za rukáv se slovy: „Maminko už dost, mami to stačí, mami už NEE, mami pojď si hlát, mami plosím!
Oblečky a pleny peru jednou mezi 20 a 30tt a nežehlím vůbec. Hluboký kočárek likviduju s tím, že sporťák jde polohovat do úplného lehu a aspoň ho v případě nouze unesu sama do schodů a do tramvaje. Vaničku dávno nemáme, tak kupuju lavórek (škopík, spisovně zvaný též umyvadlo plastové) na prvních několik týdnů, pak budem kvůli plavání koupat stejně ve velké vaně. Vše ostatní máme po Kamiši.
Někdy během druhé půlky třetího trimestru relaxuju večer ve vaně a najednou mi s hrůzou dochází, že za chvíli porodím a ještě není dostatečně dotažená rekonstrukce. Ještě stále není hotová naše ložnice, ale to není problém, k rozkládacímu gauči do kuchyňoobyváku se dětská postýlka v pohodě vejde (už dávno nespíme u Kamilky v pokoji). Co mne děsí i ve snech je koupelna, kde je třeba zazdít všechny dveře a probourat nové do obýváku (aby se tam nechodilo z naší ložnice a dveře ven na zahradu jsou úplná blbost) to s sebou nese nutnost vybourat a přestěhovat vanu, protože je přesně v místě budoucích dveří a vanou se do místnosti vchází poněkud blbě. Do domu se už delší dobu konečně vstupuje předsíní.
14 dní před TP peču s malou linecké, jsem opuchlá jako konev a mám opět 20 kg navíc, manžel je v Olomouci a vrací se o půlnoci. V jednu v noci mi praská plodovka a ve dvě vyrážíme směr Apolinář. Koupelnu manžel bourá a zazdívá během mého pobytu na od. šestinedělí :-)))
A pak, že historie se neopakuje

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.04.06 12:54

Ahoj holky!

Tak deníček je pro nás naprosto in a to proto, že už pomalu taky můžu srovnávat první a druhé těhu :-)
Kdo to ještě neví, tak v listopadu budeme mít druhé miminko! Dneska jsem viděla na UZ srdíčko, dostala průkazku a doufám, že všechno bude ok.
A protože jsem coby správná těhulka děsně ospalá, tak utíkám překecat Ondru, aby si se mnou dal dvacet.

Fotka z UZ bude v galerce večer, až ji Petr naskenuje.

TERKO - už zbýváš jen ty :-)))))))

Hezký den

Sylva, Ondra a ? 6+3

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.04.06 13:00

ahojky holky,

jsem 1!!!!! doufám ;-)))

z.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.04.06 13:00

grrrrrrrrrrrr­rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr­rrrrrrr

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.04.06 13:04

a teď GRATULACE NEJVĚTŠÍ !!! Sylvo tak ať je to pohodička..a v listopadu…teda to asi fakt nestíhám ;-)))))))))))))))

to grrr bylo na předběhnutí samozřejmě..jsem to ani nečetla…jen aby jste si nemysleli že tu grčím na těhotné…;-)))))

Zdenik

 
-Evka-
Závislačka 3303 příspěvků 05.04.06 13:08

Silvo, gratulace veliká!!!
A hlavně si pěkně pospi. Teď už nemám šanci si přes poledne lehnout. 100% se někdo probudí:-)))

Bludičko, bezva deníček. Hodně mi to připomělo, i když trochu jinak:-)

Evka a prozatím spící obě děti:-)

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.04.06 13:09

Teeeeedaaaa!!! Gratuluju!!!! To mám radost (vy asi taky, co???:----)))))..a co na to říká Ondra?? Tak si to užívej a doufám, že to bude jen s klasickými nevolnostmi :-)
Terko - to je velká výzva!!

Bludičko - taky jsme měli rekonstrukci, ale jen patra a jednou…, byla celkem rychlá :-)

a kopíruju komentář z minulého deníčku..

Ahoj,
tak já ještě napíšu sem, nevím kolik budu mít času…

Konečně se odtajnila Julinčina choroba, prodělala si šestou nemoc, v noci bez teplot a ráno ukázkově osypaná, jsem ráda, že máme jasno…

Dnes je dost chladno, byli jsme jen na traktorech, Kryštík si jel na tom svým (já ho táhnu, šlape jen když projíždím kalužinou nebo jedeme do kopce), na šlapky ještě úplně nedosáhne, takže je jen tak lechtá…dnes tam bylo živo, zapojovala se vlečka, druhá se opravovala, potkali jsme dědu a všichni se přišli podívat na Kryštíkův traktor, tudíž byl děsně důležitej…

Odpoledne asi nechám Julii u babičky a pojedeme jí koupit s Kryštíkem dárky, chce jet se mnou a asi neuhádnete, co ji chce dát k narozeninám - autíčko!! To jsem schválila, protože Julinka autíčka miluje a prý si je pak budou půjčovat..

tak doufám, že se oteplí, jdu dopít kávu a něco poklidit…

Mějte se
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.04.06 13:18

Teď mě napadlo, že Terka není sama…co takhle Zdeník?? :-)))))
 T.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.04.06 13:24

bez komentáře..;-))))))))))))))

z.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.04.06 13:41

Sylvo gratulace největší. Kdy že máš termínek? Joj, jak já ti budu závidět, že to máš ještě před sebou, že se těšíš na voňavé miminečko až já se budu chystat na oslavu ročních narozenin :-)))))

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 05.04.06 13:42

super denicek! doufam, ze se sem vecer dostanu, abych taky neco pripsala, ale teda hlavne SYLVO MOOOOC VELKA GRATULACE, TO JE NADHERA, no ja mam dneska uplne husi kuzi, same dobre zpravy…dvema kamaradkam se dnes narodily holcicky (veronika, joana) a ted tohle, no rikala jsem, ze dneska budu slavit :-)
ja jsem si rikala, ze jak si psala ze bys do bitysky jela ty+2, jestli si to myslela takto :-)
ahojte m+a+v+b

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 05.04.06 13:42

teda Sylvi!
Obrovská gratulace!!!!!!!!! To je super, nádhera paráda :-)

Tak co Terko!!!!!!!? :-) a Zdeni? :-))))))))))

U nás je zdravotní stav lepší, stále se soplí a kašle ale už podstatně míň :-)

Jo a (Zdeni) taky nás nevzali do školky, ikdyž mě to vůbec nevadí :-D vzhledem k tomu, že jsem stejně doma s Ondrou a práci po večerech jsem už ukončila :-)

krásný den všem!

Jitka, spící Kája a nespící Ondra (on mě poslední dobou ohromně pusinkuje :-))

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.04.06 13:46

Theo, my toho ještě máme k rekonstrukci tolik, že kdybychom se rozhodli pro případné třetí dítko, tak by mám určitě ještě něco k dodělání nedodělání zbylo (pokud bychom si ho nepořizovali až na zpestření důchodu).

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 05.04.06 13:48

Bludičko,
díky za deníček, je super!

J.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.04.06 13:50

s tou školkou - H. říkala, že B. půjde do školky…vzali ji i když je s A.doma..no však ono nějak bude…na co to hnát přes koleno že..;-) z.

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 05.04.06 14:17

Zdeni,
B. taky nevzali, brali 16 dětí a my jsme byli 18. a B. byla 19. ;-), je totiž o měsíc mladší než Kája, tak proto byli o jedno místo za náma. Ale dává mi to naději na příští rok , paní ředitelka říkala, že budou mít víc volných míst, protože půjde asi 30 dětí do školy, a K. bude o rok starší, tak by to neměl být problém ji tam dostat :-)

Jitka

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.04.06 14:33

fakt? já pochopila,že školku mají…16 dětí to je taky fajn u nás berou 25 ;-)…prognoza učitelek na příští rok v našem okolí : prý bude hůř…vypouštím to, neřeším to ;-))))
 z.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 05.04.06 15:14

Ahojky,

SYLVO - velka gratulace, preju, at mas pohodove tehu a jen nepatrne ranni (?) nevolnosti :). Napis TP, at muzu zaktualizovat seznamek.

BLUDICKO - dik za denicek, moc dobre se to cte :). Jeste me napada, pokud mas zajem o obcasne rozesilani seznamu vsech spuntiku (to abychom vedeli, kdo ma jake deti, kdy se narodily, kdy mame narozky my, cisla mobilu, www…), pisni mi SZ nebo posli email na pavlina@fi.muni.cz - ja ti napisu, jake udaje presne evidujeme.

JITKO - do ktere skolky vas nevzali?

Dneska je nejaky divny den - Iva si trochu spalila prst o lampu, ma tam maly puchyrek, ted si ho tak 2h chladila ledem a tvari se, ze ji furt boli. Aby taky ne, kdyz mame led ve tvaru tucnaku a da se s nima tak pekne pohrat :))). Pak zacala kulhat, ze pry ji boli nozka a chtela sundat sandaly - no nozka cela cervena a napuchla, na druhe cerveny flek, celkem me to vydesilo a moc mi nepridalo, kdyz babicka tvrdila, ze od tech bot to urcite neni. Ale zjevne bylo, nozky uz ma normalni, holt ji budu muset hlidat, jak moc si ty botky utahuje.
Vcera vecer (nebo spis v noci) jsme s manzelem zkoumali zazrak jmenem glukometr a manzel ciste nahodou zjistil, ze v tom peru na odber krve nemam jehlu. No, jeste ze tak, asi bych dneska byla dost prekvapena, kdybych se chtela bodnout a ono nic :). Nejak jsem nepochopila, ze v tom sacku s nazvem lancety se ukryvaji jehly a ze s nima mam neco podnikat - nikdo nevaroval :))). No takze se dneska bodam, Iva mi prstik vzdycky pofouka, hodnoty zatim ok, tak snad to tak bude i vecer.

P.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 05.04.06 15:15

Jeste jsem chtela podotknout, ze ten spaleny prstik je samozrejme presne ten ukazovacek, ktery si Iva s oblibou dumla, takze se dost bojim, ze si puchyr strhne :(. Nejak nevim, co s tim…

P.

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 05.04.06 15:54

:))))
Quatro, zachraň mě!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!
Zdena je omluvena, ta dvě děti má :)
 Tereza

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.04.06 16:09

Ahojky!
BLUDIČKO - deníček je super! Fakt jsi se nenudila…jen mě trošku děsí ten šestnáctý týden…dneska je mi kapku šoufl, včera migréna jak prase…no snad už to bude lepší…ale moc tomu nedávám, jen doufám, že to bude trvat tak do toho desátého týdne jako u Ondry…ťuk ťuk ťuk
Ondra je z miminka nadšený, tak snad ho to hned nepřejde :-)
Jo TP je 26.11.

Všem moc děkuju za gratulace!

Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.04.06 16:10

Aaaaa, uz vim - fotka bude zitra, P. jel misto toho nakupovat…coz ocenuju :-)
 S.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.04.06 16:13

Jo, Zdeni - já jsem tady seděla a v okamžiku, kdy Missorka odklikla deníček, už jsem ho otvírala…takžes fakt asi neměla šanci :-). Ale příště ti to s radostí nechám - třeba budeš mít taky zprávu hodnou No I. :-)))
 S.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.04.06 16:44

Sylvo budiž ti útěchou, že většinu těhulí přejde nevolnost během prvních 12 tt a nevolnosti v těhu s Jankem byly podstatně menší než v těhu s Kamčou. A kdy máš ten termínek? Janeček měl být prosinčátko, ale narodil se 29.11., tak jestli se nám třeba netrefíte na narozky :-))).

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 05.04.06 17:08

mne bylo blbe jen do 16.tydne, urcite to bude brzy ok :-))
 m.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.04.06 18:17

Něco jsem šoupla do fotogalerie

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.04.06 19:04

aha jsem slepá :-))), tak to by mohlo vyjít, stačí tři dny přenášet ;-)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 05.04.06 19:12

Marti,

myslíš s Verunkou a Barunkou? Já, že jsem na začátku 14. týdne a stále je mi blbě a čekám dvojčátka. Mohla bych Tě někdy přes SZ otravovat s nějakýma dotazama?

Jana, Karolínka a Neználci od Šulánků

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 05.04.06 19:20

jani, semtam vas ctu, abych vedela, co me ceka s anickou :-) tak o tobe vim, moc gratuluju a klidne napis, budu delat chytrou :-)
s anickou mi nebylo nic a s dvojkou na chcipnuti prave do toho 16.tt. a pak skoro ze dne na den v pohode, tak verim, ze te to brzo prejde, ahoj
m+holky

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 05.04.06 19:27

Díky moc, určitě se ozvu. Ono to bylo asi 14 dní lepší, ale zase se to vrátilo.

Jana

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 05.04.06 19:30

ahoooj. Sylvo, já taky moooooc gratuluju. A přeju zdravou krásnou holčičku :)
Holky, proč mě takové zprávy pořád tak dojímají :) úplně mám slzy v očích. Jsem já normální??? :) Ch.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.04.06 20:19

jůůůů teda obr gratulace Sylvi, to je parráda přeji jen, jen to nej..

Bludičko parádní deníček, bohužel víc nestíhám napsat, snad jen, že ten šílený zákon o pronájmech jak jsem ti o něm psala, není tak šílený, ale to už asi víš
Mějte se moc, moc hezky..
 Quatro

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.04.06 20:22

jasně Terko jsme dvě poslední mohykánky…

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 05.04.06 20:27

Ahojte, minuly denicek jsem prubezne cetla, ale nestihla jsem na nic reagovat a ted si samozrejme nic nevybavim, ale pavlino preju aby si se v poradku dockala TP a mela si to stastne za sebou, pak to sice bude taky zahul, ale porad lepsi stresovat s nestihanim s mimi a ivkou nez tyto obavy…ale ono to urcite dobre dopadne, jak uz jsem psala, kamaradka mela dost podobne problemy a vsechno nakonec dopadlo uplne krasne, porod rychlovka, vsichni ok, kluk jako buk.

U nas noveho nic moc, i kdyz vlastne jo - anicka tady byla myslim posledni ostuda, kdo nespal sam ve svym pokojicku, tak z niceho nic si o to sama rekla, a od te doby (trva to cca tyden) spi konecne u sebe a mohli jsme slozit ten gauc na kterym spala s radimem a ten spi ted se mnou a s veryskem a baryskem v loznici - aspon k nim vstava delat mliko - tak nejak se stridame, budi se holky 1-2× za noc opice jedny, taky mají poradny faldiky :-)…to jsem u anicky neznala

Pze byly všechny holky porad nachciply, teda v podstate mely jen rymu, tak jsme radsi k nikomu 14 dni nejely a docela jsme si s anikem lezly na nervy, dost se vztekala, kvuli uplnym kravinam, pro predstavu napr.- donesla si do obyvaku nocnik, ze bude kakat, aby na ni pry holky videly a neplakaly, to mi pripadlo moc hezky a pak ale ze ten nocnik nesmim odnest pze CHCE aby to tam smrdelo, tak jsem myslela, ze jsem spatne slysela, snazila jsem se ji to nejdřív po dobrem vysvetlit, ze je to ptakovina, no nakonec byl velky rev, pze sem to odnesla, proste naschvaly nejvetsi.....ted uz je ale zase par dni zlata, navic, kdyz jsem ji rekla, ze jedeme zitra za tetou terezou a klarkou, tak o tom mluvila pul dne jak se tesi, tak jsem zvedava, kolikrat se holky pohadaji :-)

Jo a terka me inspirovala v tom, ze stahuje klarce komentare do denicku, opicim se a zacla sem s tim taky, pze jednou si to minimálně ja rada prectu, zatím mam ale jen leden-brezen 2006, nejak není cas:-)ale myslim, ze to bude stat za to, at si holka moja precte jakou mi davala sodu.

Verunka a barunka jsou zlaticka, ja si je snad ani nezaslouzim, urcite je to i tim, ze hodne je zaujme anicka, ona je umi krasne rozesmat, ale s cim ted hodne zacaly, tak rady zkoumaji Aniččiny hracky, ty jejich hracky asi povazuji za trapny a nezajimavy, když jim je podavam, tak to párkrát převratu v ruce a cuci, co by uzmuly z aniccinych kontejneru - je fakt, ze pak o nich skoro nevim, takovy lego, nebo zviratka (anicka jich ma urcite tak stovku) - u toho snad ani nedychaji, kdyz to zkoumaji, jo a jeste nádobičko - vezmou do kazde ruky něco a mlati o sebe a mají z toho hroznou srandu.

Jejda, ja snad radsi budu koncit, je to nejaky dlouhy…
Bludicko a btw skvely fotky, ta kojici je super, mam podobnou, a co se tyka tech futer, no je videt, ze si fakt nekecala:-)

ahojte, jdu slavit ty dve miminka-holcicky, co se dnes kamarádkám narodily, taky me to docela dojima a zacinam cimdal vice verit tomu ze anicka, verunka a barunka nejsou konecna, ze by to jeste nejake mimi chtelo :-)…jak vidis chillie, taky jsem cvok

Ahoj m+cholky

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 05.04.06 21:00

MARTI, myslis jako ctvrtou holku, jo? To uz se z toho Radim fakt zblazni :))).
BLUDICKO, koukala jsem na fotky, moc pekny.

P.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 05.04.06 21:09

on se zblazni rad, kdyz jsme to dali dohromady, tak mi tvrdil, ze budeme mit spolu CTYRI holky, tak jsem mu rikala, ze nevim s kym ty holky bude mit, pze ja budu mit parecek, ale jak je videt, spise to vyjde jemu :-)
 m.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.04.06 21:12

Ahoj holky,
chvíli jsem se koukala na chůvu v akci a připadala jsem si jako supermatka (tzn., že dítěti čtu, stavím si s ním stavebnici, chodím na procházky, sleduji s ním poštáka Pata, zapojuji ho do dom. prací, kreslíme a ráda ho (je) obejmu…prostě o něm vím)..takže jsme supermatky všechny, co??? :-)))

Sylvo - mně teda bylo mnohem hůř s Julinkou, Kryštík těžce bral mé rychlovky na záchod, vždycky se rozbrečel..tak odpočívej s Ondrou a také se přidáváme s přáním hodné holčičky :-)))

Dnes se Kryštík odpoledne probudil a brečel, když jsem se ho ptala, co se děje, prý měl v posteli hada a on ho škrábnul zezadu do krku..chudinka, byl fakt vystrašený..chtěl, abych celou postel prohledala a všechno prošťourala , nakonec jsme pod postelí našli černou fixu a on, že se ho prý určitě spletl s fixou…spíš uklidňoval sám sebe…

Dnes jsme tu zase sami, tak půjdu asi spát…

Mějte se
Theo

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 05.04.06 21:25

Asi holky taky začnu stahovat staré komentáře :-)

Marti, Anička rozhodně nebyla poslední, kdo nespal sám v pokojíčku, protože koukám, že poslední místo zbylo na Karolínku! Ona sice vloni touto dobou už spala ve svém pokojíčku, ale co se narodil Ondra začala chodit k ránu spát k nám a v prosinci jsme nevydrželi a přestěhovali jí postel k nám do ložnice, takže máme z ložnice čtyřlůžák - postele jsou od zdi až ke zdi :-) a stěhovat se pryč jen tak nebude, nebudu to lámat přes koleno a příští rok pošupajdí do pokojíčku oba najednou :-) Já už se táák těším na samostatnou ložnici :-D

J.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.04.06 22:07

ahoj Marti a Jitko, Em sice usíná v pokojíčku, ale po cca 2 hodinách se stěhuje do ložnice a to pravidelně, takže až do rána s ní v ložnici spím já a Martin se stěhuje do pokojíčku a takhle to trvá už od listopadu…
dobrou noc

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 06.04.06 00:24

Tak to Ti můžu doporučit to vzdát a přestěhovat jí postel do ložnice, od té doby spíme všichni 4 klidněji ;-), každý ve své posteli, ikdyž v jedné místnosti. My jsme nad tím váhali, ale osvědčilo se to. A vyspíme se všichni (teda pokud si Ondra nedá noční směnu) :-D

Dobrou noc

Jitka

 
-Evka-
Závislačka 3303 příspěvků 06.04.06 06:38

Ahojky,

co se týče spaní, tak Vojtík spí s tátou a já s Věrkou v obýváku. Takhle se navzájem nebudí. Vojtík má poslední dobou noční můry, takže se několikrát za noc budí s křikem. A já to mám pohodlnější, Věrku mám vedle sebe a nakrmím ji natáhnutím ruky:-)) Ale co se mi dnes v noci stalo. Věruška se začala budit, tak jsem šla nachystat mlíko, ale než jsem ho nachystala, zase usnula. No a když jsem se probudila za dvě hodiny, tak to mlíko bylo vypité. Kdopak ji nakrmil? :-)) Asi já, stává se mi to občas:-)

Bludičko, dívala jsem se na fotky, děti jsou šikulky.

Zítra jdeme na vítání, následně se přesunujeme k dědovi a v sobotu frčíme na otočku přes Slovensko do Vídně.

Evka a V zatím spící + V už zase spící

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 06.04.06 13:25

ahojky,
dneska jsem si dopoledne „užila“ brečeli střídavě oba, teda chvilku jsme byly u sousedů, tak si holky hrály, ale nakonec se tam rozbrečely i obě jejich holčičky, no, teď konečně Karolínka usnula a Ondra asi 5 minut po ní, tak jsem si dala nohy nahoru a koukám do galerky :-)

Sylvi - krásnej malinkej špuntík :-) to je paráda, když na to tak koukám, tak mi přijde líto, že už to těhu asi nikdy nezažiju ;-), třeba za pár let ještě P. ukecám :-D.

Bludičko - kdyby na těch fotkách neměla Kamča náušničky, tak bych řekla, že je to jedno a to stejné miminko :-D jsou si tááák podobní :-)

Jdu to tu trochu uklidit, dokud broučci spí, nějak mě dneska čeká dlouhý den, P. zas přijde nejdřív v devět.

Tak pište, piště ať je co číst :-)

J.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.04.06 13:32

Evko, přeji příjemné cestování…
Taky se mi stává, že mám Julii v posteli a vůbec si nepamatuji, že bych si ji tam dávala…jsme asi naprogramované na úsporný režim :-))

Včera se nám nepodařilo zajet pro Julinčin dárek, tak svištíme dnes a zítra budu neuvěřitelně odměněna a to tím, že M. si vzal volno, tak jsem navrhla dřívější odjezd na chalupu, aby nám neutekl do práce :))
Už si tu plánuji grilování a moooc se těším, nakonec nám zahradní slavnost vyšla i bez bobování…:-))

Večer si tu budu stahovat záznam z videokamery, PŘIJDETE NA CHAT?? Nakoukla bych..

Hezký zbytek dne
Theo, Kryštof a Julie skororočka

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.04.06 13:34

Jitko, chtěla jsem napsat do komentáře ještě 3 věci:

 1. je mi skoro líto, že taky nejsem těhotná :-)) jen pro ten pocit
 1. Děti dnes prudí a brečí a tak..
 1. čeká mě dlouhý den, manžel přijde ještě později, než ten Tvůj…

Máme to trošku podobné :-))

Theo

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 06.04.06 13:35

ahoj holky,
venku se vyčasilo, Emily od včerejška snoplíkuje, teda nic hrozného, ale frňáček utíráme.

Jitko Emily scela vyjímečně usla ve 13 hod, teda s příšerným hysterákem, protože v poledne spát nechodí už 3 měs, ale bylo vidět, že to vyloženě potřebuje. Jsem zvědavá v kolik vstane, protože o půl třetí ji vezu na hlídání, tak jí snad nebudu muset budit..

Jdu se upravit, namalovat si obličej ať nestraším lidi
zatím ahojky Quatro
P.S.Bludičko, obě dětičky jsou šikovné a Kamča s těma blonďatýma vláskama vypadá jak andílek

 
-Evka-
Závislačka 3303 příspěvků 06.04.06 13:42

Ahojky,

u nás se spí:-) Aspoň chvilku.
Sylvo, závidím:-) Takový krásný prcek:-)
Zrovna včera jsem byla na prohlídce po šestinedělí (10 týdnů) a říkala jsem si, že už si ani nepamatuji, jak jsem byla těhotná. Ale ten začátek je vždycky tak nádherný. Závidím a zároveň vzpomínám, jaké to bylo před necelými 10 měsíci:-)

Theo, tedy na chalupu to bych jela:-) Ta naše je ještě zasypaná sněhem, i když není na horách a navíc máme rozbitou střechu u venkovního WC. A to rožnění… jéjé, slintám:-) My se tam asi pojedeme až opalovat v červenci. To už by ten sníh mohl být pryč:-)

Evka

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 06.04.06 14:17

Ahoj holky!
tak som prečítala deníček, komentáre len zbežne a hneď musím zareagovať na najžhavejšiu novinku.
SYLVI, stašne mooc gratulujem a želám pohodové tehu. A je tam fakt len jedno?:-)))))
Ja ako vždy nič nestíham. Od štvrtka sme boli 5 dní u našich. Vrátili sme sa v pondelok navečer a odvtedy máme každý deň nejakú návštevu… Chvalabohu sme zdraví, detičky ako tak poslúchajú a ja nemám ani minútu čas na oddych…
Keď mám porovnať prvé a druhé tehu, tak začiatky boli dosť podobné. S Olikom mi mi nebolo až tak špatne. Pri druhom tehu mi bolo špatne cca do 16 tt a strašne rýchlo mi rástlo brucho. Ale až do 20 tt. som netušila, že je to preto, že čakám dvojčata:-)) Každopádne prvé tehu som si krásne užívala, pri druhom už na to nebol až tak čas. Celé dni som sa venovala Oliverkovi a nejak som si nestihla uvedomovať, že som tehotná. Poriadne som si to začala uvedomovať až posledné 3 mesiace, keď som už mala brucho ako balón… A pri chodení 2 x denne s Oliverkom na prechádzku som občas myslela, že porodím niekde vonku:-) A ešte horšie bolo hrať sa s ním na zemi, kľačať pri ňom… každý mi hovoril, musíš sa šetriť, ale ako to urobiť, keď som s ním bola celé dni sama, to neporadil nikto. No každopádne sme to zvládli a dnes som veľmi šťastná, že mám 3 krásne zdravé detičky…
Zdeni, tak ako to vyzerá s ďalším potomstvom?
Terko a čo u vás?
Marti, Ríšu a Klaudi tiež omnoho viac zaujímajú Oliverkove hračky. Tie svoje si takmer nevšímajú…Momen­tálne obom lezú ďalšie zuby, no kojím každého minimálne 2 x za noc… Takže vyspatá teda moc nie som… Dnes majú 11 mes., dávam im ešte mesiac, ak sa nepolepšia, začnem pomaly rušiť nočné kojenie… Už sú dosť veľkí na to, aby sa ešte museli v noci kojiť a bolo by načase, aby som sa trocha i vyspala… Čo sa týka Oliverkovho spania samotného v pokojíčku, tak v tom je vzorný. Spí sám od roku a pol. Vstáva okolo šiestej a ráno po prebudení vždy dojde za nami si ešte trocha poležať. Ešteže máme letisko 2×2metre, inak by sme sa tam všetci piati nevliezli…:-)
Idem dočítať komentáre a aspoň chvíľu žehliť…
Maťa , Oliverek, Ríša a Klaudi

 
dejna1
Stálice 56 příspěvků 06.04.06 14:30

Bludičko, docela jsem se u tvého deníčku pobavila a vybavila jsem si svého muže a jak to všechno bylo při mém prvním těhotenství.
A jak to bylo?
První těhotenství bylo rizikové, od samého začatku jsem musela ležet. V době jsme obývali v domečku ve kterém žijeme jednu místost k níž patřily sociálky a kuchyňský kout v předsíni a rozestavěný pokoj s chodbičkou. No rozestavěný je nadsázka, byli udělány základy. Když jsem hudrovala, že je potřeba s tím hnout, to bylo v únoru, tak mi bylo řečeno, že do 1, října je času dost a pomaloučku se stavěla řada tvárnic po řadě, v červnu byli zdi konečně hotové a tahala se elektřina. Když jsem viděla pomalé tempo mého muže, lezl mi mráz po zádech a věděla jsem, že do termínu porodu to něbude hotové. Ale stále jsem byla ujišťováná, že se to stihne. No a jak to dopadlo? Nakonec jsem porodila už 25.srpna. Pokoj měl zdi, strop, natahanou elektřinu, to bylo vše. Stěhovali jsme se do něj až 20.12.. Druhé těhu bylo také rizikové, ale i přes všechen kolotoč kolem malého a nezájem babiček pomoci, i když dříve měli plnou pusu řečí, jestli ji nepotřebujeme, jsme to zvládli perfektně a malá se narodila přesně v termínu. Tentokrát jsme stihli i přestavět ložnicodětský pokoj abychom se tam všichni vešli a naučili našeho 2letého špunta spát na palandě.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 06.04.06 14:31

Ahojky,

nez na to zapomenu, nejprve reakce na komentare:
CHAT - budu se snazit prijit :)
MATO - ses dobra, zes vydrzela tak dlouho kojit dvojcata. Ja jsem musela Ive nocni kojeni natvrdo zrusit nekdy po roce, pze se budila cim dal tim casteji.

Nase batole melo po ranu negativistickou naladu, nechtela nic jist ani pit, ani nic delat, jedina odpoved byla ne, nechci… pak pomahala babicce obalovat kvetak, tak to uz bylo lepsi. Po obede hystericka scena na tema ven rozhodne nepujdu, tak babicka vymekla, ze si teda budou hrat doma, nakonec jsem vypenila ja, ze to teda ne, ze pujdou ven. A sla bez reci, akorat si vyprosila, ze s sebou vezmou kocar na spani :). No, aspon ze me jeste posloucha.
Vcera vecer rev, kdyz jsem ji nechtela dovolit chladit si spaleny prst v postylce, ze ji to jeste boli. No co ja vim, jestli to muze bolet tak dlouho? Tak jsem radsi donesla misku s ledem…
Ale jinak mame desne sqele a hodne ditko :)

P.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 06.04.06 16:32

Ahojky holky,

Bludičko - deníček je opravdu parádní, jsem si zavzpomínala…a stavíme pořád ;-) my jsme mimo tuším, že jsme ještě neměli na baráku střechu když jsem rodila..nebo hodně krátce ;-) a před porodem jsme udělali rodinný stěhování ala kulový blesk..my k našim, sestra ke mě z podnájmu..naši zůstali na místě ;-))) a za 5m jsme si to zopákli do rozdělanýho baráku…stěhování den před štědrým dnem jsem už tady popisovala…pak práce ustaly a začalo se defacto až loni v zimě tou naší ložnicí…hmmm takhle ještě v důchodu budem dělat podkroví a schody do baráku…jinak já si těhotenství hooodně užívala, práce, cvičení, nevolnosti téměř žádné, smrdělo mi maso, lidi po ránu v buse a neměla jsem ani pořádný chutě..jen mi rostlo břicho a chodila jsem spát po večerníčku ;-), co mě štvalo tak to děsný vedro roku 2003 blééé to už bych fakt těhotná nemusela zažít ;-)

no a u nás je jedna velká soplice…Martince se spustila rýma..ale vím z čeho, včera jsme byli ve městě a byla docela kosa..napadlo mě to..a teď to mám..zítřejší návštěvu jsem raději zrušila…ach jo..

no nic mám prý vytisknout dalšího bořka…

mějte se

Zdenik a M+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 06.04.06 17:02

Ahojky,
když mi nebude blbě :-(, tak na chat přijdu :-)
Po růžovce, ju?
 Sylva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »