ŠPUNTÍCI č. 95 Kamilka a Janeček aneb citový chaos dvojnásob

Rodičovství

Je půlnoc, děti spí, manžel je v práci, tuším někde u Blanska a připojení k netu zase chcíplo :( , přesněji za ty dva dny, co jsem slaměná vdova, ani 10 vteřin nefungovalo. Tak si ve Wordu aspoň připravím deníček.

Vícemamky, taky se tak pozorujete jestli jednomu z potomků nenaddržujete, jestli se mu nevěnujete víc nebo míň než druhému nebo ho nemáte radši? Vždycky jsem si myslela, že si čerstvá druhomatka musí dávat pozor, aby v návalu péče o novorozence nezanedbávala dítko prvorozené. Potom jsem si jednoho dne přinesla od Apolináře k dvaapůlleté cácorce mrňavýho klučíka. A ono ejhle, ono je to úplně jinak. Nevím jestli to byl můj strach, abych u Kamči něčím nevyvolala pořádnou žárlivost, nebo jestli to bylo tím, že Kamču znám o dvaapůlroku dýl a tak jsem ji měla víc „pod kůží„, ale nejmíň celé šestinědělí mně trvalo, než mi došlo že to není jen Kamilčin bratr, ale je to taky můj syn. Kamilka mu hrdě říkala „múj blácha“ a my jsme mu tak dost dlouho říkali taky. Teď už mu samozřejmě říkám Janku, manžel Honzíku, Kamilka Janečku a babičky jedna Janíčku a druhá Honzíčku:-) Doteď mám divnej pocit z toho, že když Janka chovám, tak místo toho, abych si s ním povídala a dělala na něj opičky jako kdysi s Kamčou, tak u toho čtu Kamče pohádku nebo si s ní kreslím apod.
Velmi častým obrázkem je, že opuštěný kojenec leží na břiše na dece uprostřed zahrady ve stínu pod jabloní, žmoulá hračku nebo stéblo trávy, sleduje listy ve větru, případně mě a Kamču jak blbnem v zahradním bazénu. Když se nám podaří 5 minut nerušeně žertovat s látkovou plenkou „Bu bu bu! Kuk!„, tak si málem píšu diplom, občas se nám zadaří i šiju boty do roboty nebo vařila myšička kašičku a když si chvíli čtem z leporela kravička bú bú, pejsek haf haf, čičí mňau mňau, aniž by nám to leporelo někdo vytrh z ruky, tak se cítím na medaili. Velmi oblíbené je bourání věže z kostek. Ale někdy je to bída, například dnes jsem ho jen kojila, chovala na odbrknutí, nakrmila mrkví a při přebalování jsem mu „prděla“ pusou na bříško. Víc jsem toho při „dolaďování" chemie v bazénu, praní, vysávání, trhání třešní a odpoledním plavání s Kamčou (to hlídala babička) fakt nestihla. Dokonce chudinka usnul nevykoupanej, to možná ješte napravím, až se vzbudí na kojo. Zajímalo by mne co děláte s druhorozeňátky vy, jestli toho stíháte víc, jak se u toho cítíte, jestli máte pocit, že se jednomu nebo druhému dítku věnujete míň, než by vám přišlo ideální, nebo jste v pohodě. Já subjektivně mám občas pocit, že starší se věnuju dostatečně, ale mladšímu, že bych měla nějak víc (jen nevím kdy). Někdy mám z toho výčitky a někdy (většinou) se utěšuju tím, že kdyby byl nespokojený, tak by se snad ozval a neusmíval by se.
Jen jednou jsem byla fakt pěkně rozhozená, když se mi v noci zdál příšernej sen. Byli jsme kdesi (jen já a moje děti) a začalo tam hořet. Nemělo to dveře, ale jen hrozně vysokej žebřík a já neměla ani šátek, ani batoh a protože jsem musela jednu ruku použít na lezení, tak jsem mohla vzít jen jedno dítě. Bylo jasný, že pro to druhý se asi nevrátím včas a já vzala Kamilku a v tu chvíli jsem se probudila. Dost jsem pak musela na ten sen myslet a nejhorší byl pocit, že i ve skutečnosti bych jako první vzala tu Kamču. Přitom jsem si říkala, že kdybych byla správná milující matka, tak bych se přece nemohla rozhodnout. Když jsem se v tom plácala už úplně nejvíc (a vyčítala jsem si, že jsem mizerná matka, protože mám Janečka málo ráda), přiznala jsem to na návštěvě Sylvě. Ta chvíli přemýšlela, jestli mi má dát mokrej hadr na hlavu nebo má volat do Černovic (překlad pro Theo :-) do Bohnic). Pak mi řekla ať neblbnu. Že to, co se v tom snu rozhodovalo, nebyla moje mateřská láska, ale instinkt. A ten přece nepočítá se sunarem. Tudíž je logické, že samice jako první zachrání mládě schopné samostatného přežití a teprve potom se vrací pro na ní zcela závislého kojence. A když jsem to pak vyprávěla dědečkovi, tak mě ujistil, že o pár let později bych v tom stejným snu zachránila naopak jako prvního Janečka, protože instinkt by počítal s tím, že by se Kamča už měla zachránit sama.
Tož jsem si oddechla, že jsem snad úplně normální matka. A že mám obě děti ráda stejně. Jen každý má jinej věk, jiný potřeby a tudíž vyžaduje jinej přístup. Jen někdy si vzpomenu co všechno jsem v tomhle věku dělala s Kamčou....... ........,ale srovnávavat se asi nesmí.
Bludička tříletá Kamča a Janek půlročák

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Missorka  22.06.06 06:14

Bludičko!!!

1. - velkoryse ti odpouštím, že jsi mi „ukradla“ téma na deníček, měla jsem ho v plánu ;-))))

2. - klidně ti dám PÍSEMNĚ, že jsi normální matka (teda přinejmenším tak normální jako já)!

Cítím to úplně stejně, jediné, čím se utěšuju, že Vojta zas ve Valčině věku neměl koho pozorovat, kromě mě. Navíc mám tendenci furt Valušku považovat za „malinkou“, ale když byl Vojta v jejím věku, neviděla jsem to tenkrát tak.

Děláme co můžeme a děti si to nějak přeberou. Věřím tomu.

Peta

P.S.: A na Sophiiny volby kašli, radši o tom ani nepřemýšlím…

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.06.06 08:05

Bludičko,

jsi úplně normální matka a vůbec se Ti nedivím, že Tě napadají právě takové myšlenky jako napadají.

Bohužel se nemůžu vyjádřit, maličké ratolesti stále nosím pod srdíčkem, ale už teď mě napadají různé divné myšlenky. Jsem moc zvědavá, co napíší ostatní Špuntíci, obzvlášť dvojčatové maminy!

Jana, Karolínka a Neználci 24+1 od vedle

 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 22.06.06 08:06

Ahojky Bludičko,

i já mám děti 2,5 roku po sobě (skoro na den). Mám dvě holky.
Starší Anička byla a je velmi živé dítko. Jako miminko pořád poplakávala, propínala se a nechtěla být ani chvíli v klidu a SAMA. Byla jsem docela uštvaná a utrápená. Nic jsem nezvládala.
Pak se narodila Vendulka. Ihned po porodu mě zaplavila vlna takového mateřství, že mě to přimělo k přemýšlení, proč se toto nestalo i u porodu Aničky. Tam následoval poze pocit veliké úlevy. To maminkové štěstí přišlo až za deset dní. Před ním byla poporodní psychóza, pláč, nevyspání, bolavá prsa…

U druhého mimi bylo vše nádherné. To byl důvod, proč jsem nechtěně začala víc protěžovat to malé. Anička přijala sestřičku moc pěkně. Nežárlila, pomáhala, ale pořád křičela i když mimi spalo, nedala mi volnou vteřinu. V noci nespalo mimi a ve dne už nespala Aňa.
Byla jsem dost servaná. Pořád jsem se na starší zlobila, okřikovala…
Pak mi došlo, že tím zlobením mi říká, mamí já jsem tu taky..
Tak jsem Aňu víc zapojila do dění kolem mimi, kuchyně , prádla a ejhle, začal být zodpovědná, důležitá a hodnější.
Dost jsem bojovala s dělením maminkoské lásky a chování. Mimi neumí chodit, tak se pořád chová - Aňa ne.
Mimi samo nepapá - musí se krmit.
A spousta dalšího. Anička byla pořád druhá. Bylo mi to líto.
Aspoň při uspinkávání večer měla Aňa první post. Chodí totiž do hajan po večerníčkovi - Vendy až tak v 8.

Teď je starší 3,5 a mimi bude 7.7. rok. Síly se vyrovnaly a holky už se proti mě spojily a dělají vše spolu a ve stejný čas. I mamku si pěkně rozdělily.
Já už se netrápím výčitkami svědomí, že miminku nadržuji a už si neříkám, že je to poslední miminko, se kterým se můžu mazlit.

Jo a k tomu snu. Něco podobného se mi zdálo také, jen místo ohně byla voda.
Vyřešila jsem to ve snu tak, že jsem roztrhala tričko, které jsem měla na sobě a tím jsem si k sobě mimi připásovala a vylezla ven.

Uvidíš, až Janek poporoste, jak budete lumpačit.

U Černovic máme les a babička se poblíž narodila (v Lidmani) a děti z ústavu jim podpálili chalupu :-(((( (ještě za totáče).

Přeji ti silné nervy a hodně radosti s broučky.

Evča

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.06.06 08:25

Evi,napsala jsi to úplně stejně,jako jsem to cítila a cítím já.
Mám taky dvě holčičky,ve stejném věku jako ty.První byla hodně ukňouraná,neustále vyžadovala mou pozornost,nestíhala jsem ani poklidit nádobí po snídani(dalo se to jen když spala),pořád jsem ji měla za zadkem.Druhá dcerka byla a je moc hodná.Prvních pár týdnů (krom večerního řvaní)téměř prospala,už jako malé mimi si dokázala sama vyhrát i půl hodiny.
Klárka začala pekelně žárlit,asi 3 měsíce potom,co jsme si domů dovezli její mladší sestřičku.
Bohužel to trvá dodnes,nějak nic nezabírá,jen už malou nemusím chránit jako lvice,aby jí neublížila,někdy si spolu dokážou krásně vyhrát a chechtají se z plných plic.Takových chvilek přibývá,snad se to opravdu časem zlepší.

Bludičko,moc ti děkuju za tvůj článek,hodně nad tím přemýšlím a jsem ráda,že v tom nejsem sama.Přemýšlím i o tom,kterou z holek bych zachránila jako první v případě nějaké nouze,je to šílený a asi by bylo lepší na to vůbec nemyslet,pže každá varianta je děsná.Sophiinu volbu jsem četla ještě před dětmi a teď bych to čtení asi neustála:o (((.

Zdravíme všechny Špuntíky
Hanka,Klárka 3,5r. a Ája 11m. od Šuldy

 
mamulka
Kecalka 250 příspěvků 22.06.06 08:29

Ahoj Bludičko,
sice nepatřím k Vám, ale skvěle jsi mi poradila s tandemovým kojením, tak jsem neodolala a přečetla Tvůj deníček…
My to máme přesně jako Vy. Celý den se prakticky musím věnovat Šárince, takže Petík většinu času kouká na nás, jak si hrajeme. Navíc mám strach se s ním moc mazlit před Šárinkou, tak si s ním povykládám vlastně jenom, když ho přebaluju. Nebo když Šárinka spí a on ne. Někdy si uvědomím, že jsem si ho už hodinu ani nevšimla a on pořád leží v lehátku a pozoruje okolí. Taky si říkám, že když se tváří spokojeně, tak mu snad nic nechybí. A když mám výčitky, tak se s ním jdeme bavit obě dvě. Šárinka má pocit, že se jí věnuju, když jí říkám, jak se miminko tváří a proč a pak ho napřeskáčku hladíme a pusinkujeme.. :-) Ale to je tím, že Šárinka je ještě malá a nechá se „oblafnout“.
Takže to asi řeší každá maminka, ale prostě rozdvojit se nemůžem…
mamulka (Šárinka 21 měs., Petíček 3 měs.)

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 22.06.06 08:55

Ahoj,

taky sem nepatrim, ale posledni dny to ve me hloda taky. Hlavne ted, kdyz starsi dcera jela s tatinkem na vylet a ja mam cas jen pro Zoe. Najednou si uvedomuju, jak malo si s ni povidam a hraju. Ale opravdu to jinak nejde. Uz jsem se nekolikrat vazne zamyslela nad tim, jestli jsme nemeli par let pockat…Ale kdyz vidim, jak Charlie neco neustale blekota nad sestrickou a ta se na ni usmiva, hned jsem stastnejsi.
Nejsi v tom sama, neboj.

Terik, Charlie 18,5m a Zoe 7 tydnu

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 22.06.06 11:02

Ahoj Bludičko,
koukám prochážíš tím samým co já. U nás je to to stejný-Vojta hrozně hodnej, no, Bára teda taky,ale opravdu se víc věnuju jí.V poslední době teda vítězil Vojtík, protože je pořád nemocnej a tak byl ukňouránek a vyžadoval chování. Myslela jsem si,jak nebudu stíhat, ale naopak, jsem furt zavřená doma a tím pádem si toho víc udělám a manža bere Barušku ven a tak jsem s Vojtou sama.A co myslíš-honem poklízím, dělám věci,na který normoš není čas(internet-bože,proč jsem ho objevila?) a Vojtíkovi se věnuju jen trochu.
Ale jako svou obhajobu musím napsat svůj postřeh, který jsi ve svém příspěvku neměla: Vojta se nejvíc směje,když vidí Báru,dělají spolu blbiny,bafají na sebe,prostě-nejvíc zábavy se užije se starší ségrou. A tak jsem zjistila, že mladší sourozenec sice nemá tolik péče,jako to první oňuhňávané vytoužené miminečko,ale zato má daleko víc srandy, už to s ním umíme a tak víme,co ho dokáže zabavit. A když hraju s Bárou pexeso nebo člobrdo,tak se řehtá,když se kostka kutálí a občas hodí „za maminku“ a je to nejspokojenější mimi na světě.
Prostě svým způsobem je to starší o tu prču se sourozencem ochuzený.

Tak snad jsem tě trochu uklidnila. Mějte se krásně a někdy mi napiš.

Jitka, Baruška(3R) a Vojtík(7M)

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.06.06 12:05

Ahoj Bludičko a ostatní,

sice sem nepatřím, ale nedá mi to nezareagovat. Vzhledem k tomu, že mám děti tři ,tak nad tím které bych zachránila dřív radši neuvažuji. Nad tímhle by se musel člověk zbláznit. Asi bych tam zůstala s nimi nebo je vyhodila ven a to nejmenší snesla. To je ale úvaha teď když to píši. Ve skutečnosti fakt nevím.
Mezi prostřední a nejmladší dcerou jsou 4 roky. Tudíž Barunka chodí do školky a já si dopoledne užívám to naše nejmenší štěstí ( roční) a odpoledne mám čas na užívání si Báry. Když se nám Marjánka narodila, tak abych předešla nějakému žárlení dělala Bára vše se mnou, ale se svojí panenkou. Všechno nám sice trvalo déle, ale ona byla tak strašně důležitá. No a nejdůležitejí byla, když mohla přebalovat a oblékat MArjánku. Myslím si, že spolu mají krásný vztah a nežárlí na ní. Spíš už vyvádějí lotroviny a tak. Za to ta nejstarší najednou mámu tolik nepotřebuje. Je jí 14 1/2 a to je doba, kdy je radši bez rodičů a tak musím přečkat toto období a doufat, že se k mámě zase časem vrátí. Ségry miluje i když občas jich má také plné zuby.
Chtěla jsem Vám jen říci, abyste nad svým chováním moc nepřemýšlely. Protože každá to cítí jinak a dělá jinak, ale v konečném důsledku jsme nejlepší mámy. A všem dětem dáváme stejné moře lásky. I když se někdy zdá, že každému jinak.

HAmina od květňátek

 
Crnkapinka
Kecalka 150 příspěvků 22.06.06 14:31

Ahoj Bludičko a ostatné maminy,

tiež sem nepatrím, ale napísala si denníček s témou, nad ktorou dosť často premýšľam. Mám 26m Barborku a zhruba za 3 týždne očakávame narodenie syna.
Je to zvláštne, ale ja sa počas celého tehotenstva obávam práve toho, čo sa deje vačšine maminiek, teda , že sa budem venovať hlavne dcérke a miminko bude ponechané samo sebe. Nikdy ma nenapadlo, že by to mohlo byť naopak… Bojím sa, že už teraz jednoznačne preferujem narodené dieťa pred nenarodeným, hoci obe boli plánované a chcené. Vravím, si, že je to možno aj tým, že som vždy túžila po dievčatku, čo sa mi splnilo a pri tom druhom už nám to bolo jedno. Čo je tiež dosť podstatný rozdiel.
A čo sa týka tvojho sna : až ma zamrazilo, keď som to čítala, lebo ja som niečo podobné zažila. Síce ešte nemám dve deti, ale u nás v paneláku horelo, keď som bola už vysoko tehotná… Utekala som zo siedmeho poschodia s dcérkou na rukách v oblakoch hustého štiplavého dymu, nemohla sa nadýchnuť a v hlave mi kmitala jediná myšlienka… zachrániť seba a tým pádom dcérku… Bolo mi totálne jedno, že keď nemožem dýchať ja, nemože ani miminko v bruchu. Skor som na brucho v duchu nadávala, lebo mi bránilo poriadne držať Barborku a utekať.
Skrátim to : dopadlo to dobre - polopridusené sme sa dostali von, nepotratila som, mimi v bruchu to prestálo tiež dobre, ale ja mám od vtedy výčitky svedomia, že určite cítilo a navždy bude mať zafixované v podvedomí, že mi bolo na príťaž a že v tom strese a panike som sa bála len o staršie dieťa. Napriek tomu, že to nazývaš inštinktom, je mi z toho smutno…

Všetkým prajem, aby nič podobné nezažili a ostalo maximálne pri snoch.

Crnkapinka - Barborka 26m

  • 36t +4
 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 22.06.06 14:40

Ahoj holky,
Bludičko, krásný deníček a přímo mi mluví z duše! Poslední dobou řeším to stejný. Hlavně asi proto, že Karolínka touto dobou už chodila kolem nábytku, před tím už dávno lezla a seděla, Ondra se v 10m plazí a tudíž nesedí a neleze, ale je zas jinak šikovný, je víc komunikativní, s Kájou dělají spoustu blbin a i tím plazením se stejně dostane kam potřebuje.

Žárlení staršího sourozence na mladšího, když se Ondra narodil, tak jsem tomu předcházela tak, že jsem mu při přebalování místo žvatlání říkala např. „ta Karolínka je tak hodná, že Tě můžu přebalit, že mi tak pomáhá“ nebo „to máš hodnou sestřičku, že si hraje a můžu Tě nakojit“ … Karolínka to dost vnímala pozitivně, takže to jsme myslím zvládli, ale od Ondrových 4 měsíců spí s náma Karolínka zpátky v ložnici, ikdyž už předtím spala ve svém pokojíčku, když už chodila k nám do poslele kolem půlnoci, tak jsme jí přestěhovali postel k nám a máme teď 4lůžkový pokoj :-D, hůř jí, chce abych ji krmila, nechce se sama oblékat, Ondru taky přece oblíkám atd. … trošku nám zmiminkovatěla i ve věcech, které už dávno uměla, ale poslední měsíc se to už zase začíná zlepšovat. I na stěhování do pokojíčku se těší, ale jedině s Ondrou :-).

A koho mám radši? To mě nikdy nenapadlo řešit, mám je oba stejně ráda. S tou záchranou, snad by už Karolínka uměla na ten žebřík vylézt sama, ale doufám, že to nikdy nemudu muset řešit.

V každém případě mě naše děti minimálně jednou denně úplně dojmou, je na ně krásný pohled, když spolu dělají blbiny, ráno si Karolínka pokaždé vleze k Ondrovi do postýlky a fakt tam řádí, pak pokračují v naší posteli, Ondra na Karolínku často téměř zbožně kouká a čeká, co se zase bude dít, když byla Karolínka 2 dny u babičky a Ondra byl se mnou sám doma, tak se stráááášně nudil a ať jsem se snažila sebevíc, tak mu to nestačilo, jakmile se K. vrátila, hned se chechtal a byl spokojenej. Takže prvnímu dítěti se asi musí člověk víc věnovat, protože nemá jinou zábavu, to druhé už je bohatší o sourozence a myslím, že je správná volba mít děti radši dřív od sebe než třeba po 10-ti letech (mám o 10 let mladší sestru, tak s tím mám své zkušenosti)

Jak se jinak máme, ve středu jsme se byli podívat ve školce, kam bude K. od září chodit, nejdřív na zvykání, to tam budu s ní, můžu tam prý brát i Ondru, tak jsem zvědavá, Karolínka se tam zatím těší, tak uvidíme, jak to bude, stejně si nejsem jistá, jestli jsem si ji radši ještě neměla nechat doma. Uvidíme, dneska jsme tu měli na návštěvě 2 stejně staré děti a jednu roční holčičku, tak ti tříletí si nádherně hráli snad dvě hodiny v pokojíčku, skoro jsme o nich nevěděli, jen to tam teď vypadá jako po výbuchu, ale ono se to uklidí :-) (už jsem si chvilku hrála na popelku a polovinu věcí přebrala, tak sbírám sílu na tu druhou půlku).

Jinak jsem moc ráda, že už venku není zima, ale zas ty vedra jsou taky přehnaný, já chci jaro o které se cítím ošizená :-)

Tak se mějte a užívejme si léta

Jitka, Karolínka 3r, Ondra 10m

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 22.06.06 14:47

Ahoj Crnkapinko,
miminko určitě cítilo, že je o ně dobře v tvém bříšku postaráno a že tím pádem musíš myslet hlavně na dítě, které je narozené abys ho zachránila! Takže výčitky mít nemusíš, hlavně, že všechno dobře dopadlo!
Jinak koukám ,že budeš mít mezi dětmi téměř stejný věkový rozdíl jako já mezi Karolínkou a Ondrou :-)

Jitka

 
Crnkapinka
Kecalka 150 příspěvků 22.06.06 15:07

Jitko,

dik za povzbudenie, ale vieš ako to chodí, objektívne si človek dokáže zdovodniť kadečo a napriek tomu to v ňom hlodá…
Dúfam, že keď sa malý narodí, budem z neho rovnako paf ako z dcérky a všetky čierne myšlienky pominú samé od seba - aj keď momentálne ma trápi okrem obáv z porodu hlavne to, ako malá vydrží bezo mňa a hlavne ja bez nej to obdobie keď budem v porodnici. A to nie som žiadna ideálna matka. Na dcérku aj kričím, aj jej plácnem, aj mi ide niekedy na nervy… asi ako všetky deti všetkým matkám.
Teším sa, že u vás to medzi deťmi klape, je to pre mňa príjemné čítať… a predstavovať si, že u nás to bude podobne. A dík za super rady, ako motivovať a chváliť staršie dieťa… je to dobrý nápad. Som si istá, že to bude zaberať aj na našu cácorku.
Veľa šťastia,
Crnkapinka

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 22.06.06 15:30

Nám přijela hlídat babička, vzhledem k tomu, že jsem už týden tušila, že budu rodit a v den porodu mi na kontrole doktorka řekla, že si myslí, že už to opravdu nejpozději ráno bude, tak jsme zavolali tchýni a bylo domluvené, že večer preventivně přijede (obě babičky máme daleko 70 a 110 km), přijela v 21:30 a my v 22:00 odjížděli směr porodnice, Karolínka se mnou od 20:00 prodýchávala kontrakce :-D, Ondra se narodil 23:45, takže to byla rychlovka oproti prvnímu porodu, kdy jsme byli v porodnici přes 8 hodin. Takže porodu se neboj :-)

Jo, Karolínka byla ještě nadšená z jedné věci, měla jsem pro ni nachystaný dárek od brášky, takže když přišla poprvé do porodnice, tak měl Ondra v postýlce skřítka Františka z Kouz.školky a Karol jsem řekla, že jí to bráška přinesl z bříška :-). Jen byla chudák zmatená, že už opravdu nemám v bříšku miminko a že to mimi v postýlce je to naše.

Jé, za chvilku to bude rok a nějak se mi jitří vzpomínky, omlouvám se, že se tak rozepisuju…

ahoooj

J.

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 22.06.06 17:17

Ahoj Bludičko

Také sem nepatřím, ale musím ti napsat , že cítím úplně stejně jako ty… Já mám sice dítka tři, ale přeci jenom to první bylo první, první těhu, první porod, první učení, vše s ním bylo první, takže i když se nám v jeho 15m narodila sestra, tak nějak jsem se stále věnovala tomu prvnímu. Ale ten jako miminko byl moc hodný, nevyžadoval takovou pozornost, ani jeho sestřička ne, byla moc hodná a „jenom“ pozorovala z postýlky..... No a po dalších 15m se nám narodil další chlapeček - a ten mi přijde, že už opravdu je ten poslední… kouká, jak si hrají ti starší, sám vydrží v postýlce, ale ti starší si s ním už také hrají..... Mám je ráda všechny tři, ale tak nějak jinak..... Lukášek byl první, Lucinka zase první holčička a Jonášek je poslední mrňousek..... Ty starší hlídám, aby si neublížili. Většinou sice okřikuji toho staršího, je 2× tak velký než Lucinka, ale ne pokaždé je to správně, občas okřiknutí zaslouží spíš holka..... No prostě: jako máma mám ráda všechny tři svá dítka, ale je pravda, že každé jinak.....Mám za to, že ani nejde mít rád dvě úplně jiné bytosti úplně stejně, stejně jako máme rády tátu a mámu, tak oba máme rádi, ale úplně jinak… Snad se v tom vyznáš, píšu to s mrnětem (Jonášem) na klíně, a tak to píšu v rychlosti, jak mě to napadne…

Věra + Lukáš 3,5r, Lucie 27m, Jonáš 13m (květňátka 2005)

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 22.06.06 23:09

Ahojky,

Bludicko, moc pekny denicek, zajimave tema, diky :). Tak ja jsem ze zacatku resila spis opacny problem - jak jsem byla s Filipkem ty 3 tydny v porodnici, v podstate jsem myslela porad jen na nej, az jsem se za to obcas stydela :(.
Ted, co jsme doma, tak jsem se pro zmenu pristihla pri tom, ze se snazim Filipka co nejrychleji uspat, abych se mohla venovat Ive a nejak mi nedoslo, ze on uz taky furt spat nechce :). Takze ho ted obcas beru k Ive do pokojiku a snazime se ho zabavit obe. Vcera dokonce vykouzlil par usmevu, ale zatim to nezopakoval. A pouzivam podobnou taktiku jako Jitka, kdy Filipkovi „vysvetluju“, jak je Iva sikovna, ze si sama zajde na zachod, oblece se,… a to se Ive moc libi :).
Taky jsem znicehonic zvysila naroky na Ivu - samostatne oblekani, obouvani, jidlo… a na ni je to prece jen jeste hodne, takze tady jsem slevila. Ale trvalo mi to, nez mi to doslo :(.
Jinak mam pocit, ze je mam oba rada stejne, obcas je mi Ivy lito, zejmena rano, pze pravidelne k nam prijde do postele zrovna v tu dobu, kdy kojim, takze si ke mne nemuze moc vlezt pod perinu a tvari se smutne. Nebo vecer, kdyz Filipek strasne rve a ja se musim venovat jemu, Ive reknu, ze za chvili prijdu a zazpivam ji a ona mi mezitim usne. Tak to je mi fakt lito.
Ale jinak je to moc fajn, mit takhle 2 deti :).
Bludicko, jak pises, ze se Jankovi nevenujes, ja myslim, ze on to tak nevnima, neni zvykly na to, aby mel porad vyhradni pozornost. Aspon co to tak pozoruju v okoli, ty druhe deti jsou vetsinou dost pohodari, prisuzuju to prave tomu, ze nejsou tak upnuti na rodice, jak ti prvorozeni. Mimochodem - co ta knizka? Sehnala jsi ji?
No, ja budu asi koncit, odpoledne jsem mela spoustu napadu, ale nejak jsem to do vecera pozapominala :). Ani jsem si jeste neprecetla vsechny komentare, takze jdu na to.
Jo a Filipek uz ma neco malo pres 4kg :).

P.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 22.06.06 23:38

Jeste jsem teda chtela pripsat, ze Iva zacala jist obcas na veceri kasi, 1-2× tydne po obede spi (sama si zaleze do nektere z posteli a usne, vcera z ni teda spadla, hm) a tento vikend budu sama s Filipkem - Iva jede s tatou na vylet. Naplanovala jsem si spoustu akci, jsem zvedava, jak to dopadne :D.

P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.06.06 09:27

AHojky,
nečetla jsem komentáře, jen reaguji na deníček…citím to podobně, snažíme se věnovat Julince společně s Kryštíkem… a to Julii evidentně baví, tudíž nemám tak „špatné svědomí“…

Pokud se na to ale podíváš, Bludičko, z druhé stránky, Ti mladší mnohem dřív prožívají zážitky, které jsme těm starším „servírovali“ později.. Např. naše oblíbená ZOO. Kdy jsme byli poprvé s Kryštofem??, pamatuji si to dobře, když mu byl 1 rok.. To už měla Julie za sebou minimálně 5 návštěv a regovala na zvířátka dříve než v roce, to je jasný.. Taky s námi chodila cvičit, cvičil Kryštof, ale ona se v pohodě zapojila mezi starší děti, sama si prolízala tunely (do kterých jsme ty starší téměř nutili půl hodiny)…
Opravdu se to nedá rozdělit na to jestli se někomu věnuješ více či méně, každá činnost má velký přínos pro oba…

A že si děti řeknou o svou pozornost_? 100% a nahlas!! :-))

Mimochodem teď je období, kdy Julie udělá sama 5 kroků, tudíž ji neustále chytám, leze na nábytek, klouzačky, jsem neustále za ní…Kryštík to cití a co dělá?? Prudí…Je mi naprosto jasný, že si říká o pozornost…

Tak jdu vařit, zapojuji se mezi marody, mám knedlík v krku, hlava bolí, M. zůstal dopoledne doma a odpoledne jede Kryštík zase na chalupu a s babi a dědou, jsem ráda, že je mám :-)))

Mějte se. doufám, že stihnu přečíst komentáře :-))

Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.06.06 09:31

Ještě jeden dodatek, jsem přesvědčená, že největším darem pro dítě, je sourozenec…prožije s ním snad všechny pocity, co se dají…lásku, nenávist, žárlivost, nutnost spolupracovat, legraci, smutek, podporu…a to je dobrý trénink pro život, ne??
(A to je to, co mě uklidňuje :-)
 T.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.06.06 12:47

Tak, děti spí…

Stihla jsem přečíst komentáře..

Vvik - máš můj obdiv. Mé děti mají věkový rozdíl 19m, a když si představím, že bych za měsíc porodila další…jak to zvládáš?? Vím, že to nějak jde, ale stejně Ti musím napsat, že jsi dobrá!!

Jitko - s podporováním staršího, že je velký pomocník a zároveň jeho „miminkovatěním“ to máme stejný…ale ono to vždy po nějaké době zmizí..

A jěště k tomu mazlení…já si nemyslím, že bychom se měli „skrývat“, když se zrovna mazlíme s tím druhým…proč bych měla skrývat mé pocity a upírat pocity dítěti ?.. Já vím, že je to někdy pro druhého těžký, takže když se nechtějí mazlit zároveň (ten druhý většinou hned přijde a tulí se taky..), „spravedlivě“ to vystřídám.. Nebo to prostě vyjde tak, že druhému to nevadí…

Pavli - Kryštík taky ráno většinou chodil, když jsem zrovna kojila…tenkrát sem si raději nachystala mlíko do lahvičky i pro něj.. pak už mlíko neměl, ale nějak jsme to „přečkali“ (většinou šťoural do Julinky nebo do mě)…Teď se ráno objeví ve dveřích a Julie už křičí: KIKI, KIKI!!! (Kryštík), hrozně se na něj těší a pak blbnou a blbnou..

Tak musím jít, dnes jsem večer sama doma, M. má nějakou akci, ale s Julinkou to bude hračka..

Hezký víkend všem!!
Theo, Kryštof a Julie

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.06.06 13:17

ahojky holky,

Bludičko - zajímavý deníček..určitě nemáš Janečka málo ráda, jen je to jiné..už máš zkušenosti, už spoustu věcí řešíš jinak, už nejsou pro tebe poprvé, nejsou tak intenzívní..ale míň lásky v tom není..

za sebe..já se na to tak nedívám, nenapadlo mě,že bych měla jednu bambulku míň ráda,nebo tak něco.. takže tohle neřeším, jsou naše jsou super a mám je ráda, víc než ráda..věnuju se jim stejně..tohle je asi jiné než u vás, mají stejné potřeby takže tak…co musím napsat, tak se mě jednou nebo dvakrát někdo na tohle zeptal.." a kterou máte raději" no to jsem málem spadla do vývrtky…co na tohle říct? to je tak blbá otázka, že to snad ani nejde ;-), nějak mi uniká, jak se na to někdo může zeptat.....
přiznám se, že sny ne zrovna s volbou, ale zlé..mívám taky, někdy je mi až zle..ale asi to patří k silnému prožitku mateřství..nebylo jich moc ale když se to připomene běhá mi mráz po zádech. a věřím, že bych zachránila obě..brrrr hlavně ať tohle nemusíme žádná nikdy řešit.

tak a snad si stihnu pročíst komentáře..

taky se musím pochlubit, že holky premiérově budou spát u babi-tchyně - 2noci!! možná i premiérově 2 noci vůbec - tuším, že zatím když už spali tak jen jednu noc a to u našich ;-)…dneska si pro ně babi přijde a v neděli je uspí - doufám - u nás…my totiž jedeme na čundr!!!! hurá hurá..akorát M. je poněkud nachcípán - pšiká, z nosu mu kape, má ucpanou hlavu, blbě slyší..prý…teda tu rýmu má přesně jako já..zatím dělá hrdinu a prý jedem..jedem do beskyd - kopřivnice-frenštát-rožnov a spojení je trochu blbé takže se vrátíme až v neděli kolem osmé večer, těším se ale už teď se mi stýská po holkách..no jo no..;-)))) měla bych tu uklidit, a tak…nabalit holky.. se mi fakt chce…

no jdu si ukrojit první kus melounu letos..a pak se rozmyslím, co s tou prací…;-)))

tak zatím

Zdenik a M+J

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.06.06 13:38

ahoj holky,

Bludičko moc hezký deníček, opravdu jsi šikovná pisatelka. Já ač mám jen jedno dítko, tak jsem moc ráda, že mám sestru. Bylo by mi bez ní na světe smutno. Když tak nad tím uvažuju, tak jsem nikdy nepocítila, že by jí nebo mě rodiče upřednostňovali, v tomhle před nimi smekám. Pamatuju si, že když jsem třeba žalovala na ségru, tak mě mamka vždycky odbyla, že jsme obě stejné. Jsem jím vděčná, že nás obě braly stejně a nemusela jsem na sourozence žárlit, nebo se cítit ukřivděná…Snad si tohle taky jednou řeknou mé děti, že jsem byla schopna lásku rozdat stejným dílem..

Emily poslední 3 dny spí v poledne, snad poprvé od ledna kdy tenhle rituál odbourala…

Martin s ní byl předevčírem sám na bazéně, já pracovala a prý si to náramně užili.Je pravda, že od té doby Em nemluví o ničem jiném než o bazénu.

Jinak se mi moc nedaří v práci, což mě celkem znervozňuje, mám jeden byt na kterém jsem už byla 10× a nemůžu ho pronajmout, začíná to být noční můra.

Mějte se krásně a příjemný víkend přejeme.
S pozdravem Zuzka+Emily

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 23.06.06 14:23

Ahoj holky!
Bludičko, pekný deníček, zaujímavá téma, díky. I komentárov sa zišlo hodne a nielen od špuntíkov.
Ja som na tom podobne ako Zdenik. Mám rada všetky tri detičky a vobec som nikdy nerozmýšľala nad tým, či mám niekoho radšej. Vlastne takéto myšlienky ma napadali, keď som po druhýkrát otehotnela. Nevedela som, či budem mať rovnako rada obe detičky a či sá dá materská láska rozdeliť, či nebudem mať viac rada Oliverka a pod..... Ale len do dvasiateho týždňa. To sme na UTZ zistili, že čakáme dvojčata. Takže som mala myšlienky úplne niekde inde, trvalo asi týždeň, než som sa zmierila s tým, že mám v brušku dve mimčá, no a potom začal kolotoč úplne iných starostí, zháňania informáciíí, výbavy… Preletelo to tak rýchlo, že som si to ani nestihla uvedomiť a už som mala pri sebe dvoch malých prckov a k nim Oliverka. Pripadalo mi to úplne normálne, že mám doma tri detičky a nikdy som sa nezaoberala tým, koho mám radšej. Mám rada všetkých rovnako.
A či sa niekomu venujem viac alebo menej? venujem sa tomu, kto to práve potrebuje. je fakt, že spočiatku som lietala len okolo prckov, ale riešila som to tak ako píše Jitka a Pavlína… Pri vačšine činností s miminami som sa rozprávala s Oliverkom, on pri všetkom asistoval, pri kojení som mu čítala knižku… Žiarlenie trvalo asi tak mesiac, ale potom to už bolo v pohode. No najhoršie pre mňa boli asi prvé 4 mesiace, každý večer som líhala do postele úplne vyšťavená a stále som si hovorila, že bude lepšie… Teraz majú R a K 13 mesiacov, O má 3 roky a mesiac a je to krásne pozorovať ich ako sa krásne dokážu zahrať. Každé ráno , keď dojde Oliverek za nami do spálne, tak sa na neho neskutočne usmievajú a sú šťastní, že ho vidia. Oliverek lezie za nimi do postielok, občas sa všetri traja hrajú v ohrádke… A Oliverek na nich nedá dopustiť. Stará sa o nich, hrajú sa spolu, robia blbosti, keď niečo kupujeme Oliverkovi, hneď hlási, že musíme i Ríšovi a Klaudi. Samozrejme, platí to i naopak:-))
Zlé sny ma zatiaľ netrápia a dúfam, že nič také nebudem musieť nikdy riešiť a nielen ja, ale nikto z nás…
A ako sa máme? Máme sa dobre, akurát Klaudi sa v nedeľu pri grilovačke a kúpačke asi nachladila a teraz kašle. Ale už je to lepšie… Ríša sa včera naučil vyliezať sám na malú stoličku aj sám zlezie, obaja zvládnu sami na:,–(núť a vy:,–(núť na odrážadlo… Ale sú leniví a ani jeden zatiaľ sám nechodí. buď okolo nábytku, alebo za ruku…Oliverek má teraz obdobie maľovania vodovkami a lezenia na všetky možné preliezačky na pieskovisku…
Konečne máme veľké auto, takže nebudeme musieť jazdiť k našim dvoma autami:-) Zajtra ma čaká premiérová jazda, už sa teším:-))
Majte sa krásne a pekný víkend!
Maťa, Oliverek, Ríša a Klaudi

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.06.06 19:27

Theo,
tos mě pobavila…s tím mazlením. To bych totiž nesměla ani obejmout svého muže…Stačí pidivteřinka a Ondra už je mezi náma a musíme se objímat všichni. Takže tak nějak to asi bude i s mimčem…doufám :-)
 Sylva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.06.06 19:47

Ahooooooooj!
Konečně mám chvilku…
Bludičko - já jsem tenhle problém zatím řešit nemusela a doufám, že ani nebudu…jako každý. Myslím, že sny jsou záležitost podvědomí, je zbytečné se jimi trápit. Stejně nikdo nikdy neví, jak v které situaci zareaguje. A navíc…sice si to s tím instinktem myslím pořád, ale jsme lidi, ne zvířata - tudíž máme mozek a nemusíme jednat instinktivně. Určitě bys vymyslela to nejgeniálnější řešení během zlomku vteřiny, neboj!
Zatím mezi svými dětmi vnímám jen ten rozdíl, že na to špuntě v břiše mám asi míň času myslet…ale o to intentenzivněji se snažím si užívat ty chvilky, kdy čas je a ono do mě žďourá zevnitř :-))). I Petr říkal, že je to podruhé jiný, že si to užívá víc.
Jinak včera tady byla Zdenka s holkama, bylo to super, dětičky si parádně vyhrály, Ondra o holkách mluví ještě dneska (Kde jsou moje holky? atd…), krásně díky nim obědval - i maso snědl :-). Sice u toho nezavřel pusu - mluvením, ale dalo se to. Dneska zas jedl maso díky Verči, kterou jsme si vyzvedli i s trojitou porcí školkovského oběda (není to špatný :-)))) a hlídali než si ji vzala babička.
Zítra vyrážíme na týden do Mohelna (letos jsme si angínu odbyli o týden dřív, ne jako loni), už se straaaaaaašně těším. Ale bude nám smutno po tatínkovi :-). Tudíž omluvte moji absenci v deníčku. A pokud by se vám zdálo, že dlouho nevychází nový, tak si to můžem, ZDENI, prohodit. Nepředpokládám, že by Elda teď psala, takže jsem na řadě já.

Ještě dvě zábavné historky - včera jsem jela koupit do Vaňkovky dárek tchýni k padesátinám - slavíme hned v den návratu. Petr mi dal kartu, ať vyberu. No mám těhu demenci, ale 4 čísla jsem schopna si zapamatovat…kaž­dopádně bankomat nedal, prý PIN nesprávně. Vyzkoušela jsem postupně všechny možné kombinace, doma jsem byla za idiota, no prostě. Tak jsem to dneska jela zkusit znova, pže P. to prostě nemá kdy koupit…Nechala jsem si PIN nadiktovat přímo u bankomatu a ťukala ho tam…nesprávný…a u jiného taky. No naštěstí jsem tentokrát měla i svoji kartu, takže dárek máme…a já mám aspoň trošku pocit zadostiučinění, že nejsu úúúúplně mimo…jak se včera tvářil můj manžel :-))))
No a druhá…po návratu z Vaňkovky dneska jsme zalezli na postel a Ondra odpaloval baseballovou pálkou (plastová v norm. velikosti) nafukovací balón. Jde mu to fakt dobře, dává šlupky…poté, co asi třikrát praštil Petra do nohy, se počtvrté trefil úplně jinam…vší silou. No Peťa ještě teď kulhá a já jsem mooooooooc ráda, že už to druhý dítko mám v břiše, kdoví, jak by to bylo po takovýmhle zásahu dál......Stopro­centní antikoncepce :-))))

Takže přeji krásný víkend i krásný týden, ať nám počasí ještě vydrží a mějte se krásně!

Sylva, Ondra 35 m., Pidišpuntě 18 tt.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 23.06.06 20:47

Ahojky,

krásný deníček já si plnými doušky užívám Fifinku a doufám že mi to bude vycházet i s druhým dítkem.

Od 8 do 5 jsme s tetou seděli nad pravidly dělá autoškolu tak se spolu učíme. Odpoledne se stavila „tchýně“ tak si vzala malého na procházku.

M. je na Slovensku tak sedím v průvanu snažím se ten vyhřátý byt aspoň trošku ochladit.

Mějte se krásně máme slíbeno že M. s náma bude v neděli doma tak se těšíme

L. a F.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.06.06 23:32
:DDDDDDD

Ondra je opravdu střelec…:DDDDD

s tím prohozem deníčku to NENÍ špatný nápad…;-), ty Sylvi myslíš na vše ;-))))) mohla bych to tak na konec týdne nachystat…jestli teda Elda už něco nemá v plánu, jsem zvědavá co Lída a tak, …Eldo ozvi se, jestli jo nebo ne..;-)))

musím jít spát, měli jsme takový pidisraz z gymplem a zítra 6.37 nám jede vlak na ten čundr…tak snad ani nevstanu..M. využil situace a šel na pivo taky…ovšem ještě není doma..to bude fakt krušné ráno…

tak dobrou

Zdenik bez M+J

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 24.06.06 00:00

ahoj holky,
tak jsem dokoukala na film Tunel smrti, 90%času jsem raději koukala do polštáře…tenhle druh filmu nesnáším a podle Martina to mělo být něco hodně dobrého brrrr.

Sylvi užijte si týdenní dovolené a Zdeníku ty čundr bez holek…

tak zítra pracuju, takže šupajda do postele..
pa Quatro

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 24.06.06 09:48

Bludičko, já si tvůj deníček přečtla až teď… je to zajímavé téma a mco hezky jsi to napsala. Já mám kluky 1,5 roku po sobě a po narození Jirky jsem se taky snažila postupovat dle hesla „první musí zůstat první“. takže Vašek měl pořád přednost. Je ale fakt, že Jira byl hodné miminko. Myslím, že se mi tenhle postup vyplatil, Vašek se ujistil, že na jeho postavení se vůbec nic nemění a postupem času se to tak nějak srovnalo a dneska, kdy je Jírovi 7 měsíců, tak už má fakt přednost ten, co ji víc potřebuje (má větší hlad, víc řve, je unavenější.....). Ale Jíra si dneska taky už umí o tu pozornost říct - nepřipadá v úvahu, že by ležel na dece ve stínu a pozoroval listí :-))).
A k tomu tvému snu - připomnělo mi to jeden příběh, který prošel novinami po tsunami - matka vlála v proudu se dvěma dětmi, držela se stromu či čeho a bylo jí jasné, že pokud jedno z dětí nepustí, tak se nejspíš utopí všichni tři. Nakonec pustila to starší a věřila, že už má samo tolik síly, aby mělo šanci se zachránit. Nakonec se fakt zachránili všichni tři. A já jsem přemýšlela, i přes to, že to takhle dopadlo, jestli ona (i přes to, že nepochybně udělala to nejlepší, co ji instinkt velel) se někdy sama smíří s tím, že musela svoje dítě opustit.
Přeju nám všem, abychom nutnosti takovéhle volby zůstaly ušetřeny.

Makýš a Tygříci z Jarních miminek 2004

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.06.06 19:35

Neboj, Sylvo, taky máme vetřelce, jen co se k sobě s Markem přiblížíme :-))

UŽIJ SI DOVČU!!!

Theo

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 25.06.06 19:37

Ahojky
Bludičko fakt pekný denníček. Ja mám ako mama dvoch detí strašne zmiešané pocity. Začalo sa to hneď otehotnením. Dr mi tvrdil, že je strašne malá pravdepodobnosť, že sa mimčo narodí /otehotnela som krátko po potrate/, tak som sa snažila sa netešiť /sklamanie by bolo fakt veľké/ a len v kútiku duše dúfať. Nikomu som nič neprezradila, kým to na mne nebolo vidieť a stále niekde v pozadí boli obavy. Takže som sa rozhodne druhému špuntíkovi v brušku nevenovala toľko času ako prvému:-((((
Myslím, že až v pôrodnici som si uvedomila, že máme druhého syna /tajte som do poslednej chvíle verila v dievčatko/ a mala som zmiešané pocity. Najskôr smútok za vytúženým dievčatkom a potom strach, že to nezvládnem. Veď starostlivosť o Kristiánka mi zaberala celý deň tak ako stihnem druhého?
Prvé mesiace bol Sebastiánko strašne uplakaný, nevedel zaspať a tak som sa snažila hrať s Kristiánkom a nosiť pritom plačúceho Sebinka v náručí. Nechcela som pripustiť, aby Kristián musel robiť sám to, čo sme dovtedy robili spolu a cítiť sa pri tom odstrčený. Našťastie sme to ako tak prežili hlavne vďaka tomu, že som sa s ním stále rozprávala, prebaĺoval Sebastiánka, obliekal, kočíkoval, pri kojení sme čítali knižky… V tom čase som padala do postele úplne mŕtva.
Teraz je to zase o krok ďalej. Musela som trošku zľaviť zo svojich nárokov v starostlivosti - neviem sa roztrhnúť na polovicu. Kristiánko je schopný sa pohrať aj sám, hlavne v parku medzi deťmi, Sebastiánko sedí pri nás keď sa hráme, jeme, kúpeme a pozoruje nás. Kristián hneď po prebudení letí k nám do postele, lezie za Sebinkom do postieĺky, číta mu, podáva mu hračky, keď plače tak ho utešuje. Je asi fakt, že momentálne má prednosť Kristián, ale Sebinkovi to zatiaľ vôbec nevadí. Dúfam, že to bude čím ďalej tým lepšie a o ďalších pár mesiacov sa spolu budú krásne hrať.
No neviem, ešte stále mám z toho zmiešané pocity a neviem, či to robím správne, ale pevne v to dúfam, robím, čo môžem:-)))) Určite ich mám rada oboch, každého trošku ináč, každý je iný, ale v svojej podstate rovnako.
Dúfam, že nikdy nebudem musieť /a ani žiadna z Vás/ riešiť otázky podobné tvojmu snu, príp príbehu od makyska.
Ja viem napísala som story, ale nejak som sa po prečítaní denníčku musela fakt zamyslieť a dostať to zo seba. Prečítala som si všetky komentáre, každý je zaujímavý a každý mi niečo dal.
No a teraz ako sa máme. Jednoducho úžasne aj keď nemám toľko času ako by som chcela. Mama si tesne po našom príchode zlomila ramenný kĺb, takže sa nemôže venovať deťom tak ako by chcela, ale stejne sa snaží a ja mám stále len jedného. Kristián si užíva bazénu, bicykla, babičiek a deduškov a hlavne stálej pozornosti. Sebinko je slniečko, stále sa usmieva, dokonca začína trochu znášať kočík. Má snahu sa točiť aj keď mu to veľmi nejde a hlavne si :,-(ať - to mu ide lepšie.

Sylvi užijte si dovolenku, Zdeni vy ste si už dúfam užili čunder.

Neviem kto to zvládol prečítať až sem, zisťujem, že je to dlhé ako denníček, no ale teraz píšem len občas a tak sa musím vykecať.
Užívajte si leto. Zdravíme z východu zuzana, Kristián a Sebastián

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.06.06 20:50

Ahoj holky,
moc zajímavý deníček, hlavně pro mě,která tu zůstává vyjímkou a má stále jedno dítě :) Vždy jsem chtěla rozdíl mezi dětmi min. 4 roky právě z důvodu,že jsme na děti sami, bez hlídání a to nejen kvůli vzdálenosti našich rodin,ale taky z důvodů jejich nemocí a rozvodu atd… Obdivuju maminky,co samy zvládají své děti bez pomoci prarodičů…já takovou odvahu nemám a celou dobu spoléhám na to, že až bude Klárka ve školce, budu mít dost času na druhé.. Na jednu stranu ve mě pořád hlodá, jak by bylo super mít třeba za rok dvě už vypiplané děti, na druhou stranu si říkám,že na takový zápřah jsem ještě mladá :) moje kamarádky z vyšky nemají ani to první nebo jsou teprve poprvé těhotné. A čas letí :) moje děti už od sebe nebudou ani dva, ani tři možná ani 4 roky.
Můj manžel druhé dítě „nepotřebuje“, jeho kamarádi kromě jedné vyjímky děti ještě nemají, takže u nás je to jasné - my si na citový chaos ještě počkáme :) Třeba za pár let sesmolím deníček o tom, jaké je vychovat děti s delším časovým odstupem :)
Klárka už spí, koukám,že formuli vyhrál Alonso, můj favorit, tak dobrý, jdu to oslavit něčím dobrým :)
papa
Tereza a Klárka jedináček :)

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 25.06.06 23:07

Ahojte, dnes odjela anicka na par dni k babicce - teda uvidime na jak dlouho pze i kdyz byla minule uplne na vetvi, tak tentokrat se ji nechtelo, tak jsem zvedava, jak to s babickou zvladnou, jestli tam bude zase tech 5-6dni nebo to tentokrat zkratime. Jak uz psala Mata, i u nas byl nejhorsi ten zacatek, aspon teda psychicky pro me urcite, najednou mit misto jednoho ditete tri je docela sok, i kdyz krasny. A jak jsem tak cetla vase komentare, skoro v kazdem jsem si neco nasla, co taky tak delam, napr.vsechno porad komentuju stylem holky podivejte co anicka dela, to je ale sikula, az vyrostete, tak vam to taky tak pujde a anicka vsechno doplnuje po svym jakoze jojo az vam budou fungovat vice nozicky, tak se budeme honit a tancovat spolu atd…a nebo holky ta anicka je ale hodna, ze vam podava hracky, abyste neplakaly ze… atd.no proste cely den melu, vsechno komentuju a uz to delam automaticky. A od narozeni holek jsem se snazila max venovat anicce, pze sem porad cekala na ten naval zarlivych scen, ale pze se nekonaly a anik je porad samostatnejsi, tak uz bych rekla, ze tak nejak tu pozornost uz spravedlive delim, stejne si "hrajeme” vetsinou vsechny dohromady… aspon se o to snazim…stejne jsem si vsimla, ze anicku uz maloktera hracka bavi, jeste tak knizky, malovani, vystrihovani z casopisu a hrani s postavickama, nebo blbnuti venku…ale hlavne dela blbinky a vyklada porad neco duleziteho verci a barci.
Jo a uz jsem se musela i zastydet - kdyz jsem na holky jednou krikla, uz prosimvas nejecte (proste jedna z mych slabsich chvilek) a anicka za mnou dosla "maminko prosim nekric na holky, nemaji rozum, jsou to prece miminka” no chtelo se mi brecet, pusina moja. Ale umi i pekne zlobit, asi ze jak se rika ze deti nekdy zarli zlobenim, tak mozna to bude ono, pze holkam nikdy ani naznakem neublizila - ma proste nekdy stavy, ze bych ji prerazila, nastesti uz je to minimalne - treba ted v patek jsem jela do prace se vsema holkama se ukazat, ze fakt nenastoupim ;-) a pze sem pracovala v centru, tak mi v praci domluvili moznost zaparkovani u ustavniho soudu na ceske, z tiskoveho odd dosli holky nafotit do aktualit apod…proste byli vsichni hrozne mili a snazili se .....a ja se na to tesila, jenze anicka mela po dlouhe dobe den blbec a vsechno bylo spatne, ani to nebudu rozepisovat, jak V+B se chechtaly na vsechny strany a anicka na:,–(ila otraveny oblicej, nakonec plakala, ze chce pryc, ale to bych vsechno brala, jenze kamaradka z prace si vzala kvuli nam dovolenou, sly jsme spolecne na obed a pak k nim na zahradu a anicka hazela jednu "perlu” za druhou, tak mi uz dlouho nedala zabrat. Proste se asi blbe vyspala, co nadelam, nastesti takove dny uz ma jen vyjimecne....­..stejne mi to nastvani nevydrzelo dlouho, pze v sobotu jsem s ni jela na koupaliste (R hlidal v+b) a uzily jsme si to sqele, byla zase jako milius, asi ze me mela jen pro sebe.

A ten tvuj sen byl bludicko pekne napínavy, jesteze to byl jen sen. Mne se nic podobneho nezdalo, jen mam hnusny zazitek, kt.se doufam, nikdy nezopakuje, nevim ted jestli jsem to tady psala, pze jsem v te dobe asi nemela docasne pripojeni…ke konci tehotenstvi s v+b jsem byla s anickou, terkou a klarkou, zdenikem a holkama v baby café a kdyz jsme se chystaly ke konci platit a odchazet, tak mi anicka na chvili odbehla, sla jsem se podivat cca za 2-3min kam zase sla (takhle tam deti pobihaji normalne. i kdyz ta kavarna je otevrena kvuli zahradce a detskemu minihristi), no a anicka nikde, tak jsem ji zacala hledat jen tak v okoli kavarny, pak uz mi pomahala i terka a zdenka hlidala deti…pridal se i jeden tatinek co tam byl s rodinkou - no terez ji nasla po 25 minutach, ja litala po Lesne s tim obrbrichem, ubecena jak zelva, samozrejme jsem si predstavovala jak uz ji nikdy neuvidim, ze ji sbalil nejaky uchyl a bylo mi uplne jedno, co na to rikaji holky v brichu, na nicem mi nezalezelo…kdyz mi pak terka volala, ze ma anicku, tak sem myslela, ze z toho porodim, samozrejme sem to pak jeste cestou a doma nekolikrat obrecela, no nepreju to nikomu, jeste sem se takhle nikdy nebala…

Ted jsem rada, ze je anicka u babicky, vim ze mamka ji vymyslela program kam vsude pujdou, pojedou i k memu brachovi, nudit se nebude, zalezi jen jestli ji nebude smutno…ja uz se tesim, jak se na ni budu zase hrozne tesit ze ani nebudu moci dospat :-)
A myslim, ze veronika a barborka taky, pze ony se na ni tak krasne rehtaji, uz se zase opakuju, ale je to moc hezky, jak na ni krasne reaguji a cekaji az si jich slecna vsimne.
Uz je to moc dlouhy, dobrou m+3 princezny

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.06.06 11:47

Ahoj holky,

Marti - máš úžasnou babičku, když si takhle bere Aničku..

Kryštík byl taky s babičkou a dědou na chalupě, ale v neděli měli nějaký jiný program, tudíž nám ho vrátili už v sobotu večer…i tak jsem si hrozně odpočala, nemyslím tím fyzicky…

Marek měl na starosti Julču a já vyráběla marmelády z třešní a jahod, jsou výborné…

Jinak trávíme den na zahradě s roztaženou dekou, bazénkem, na sváču si trháme jahody.. je to opravdové léto.

V pátek se tu ještě stavili naši a ségra s manželem (trošku překvápko, naši jsou z Olomouce)..do­vezli si maso, já jen roztopila gril a připravila salát a večeře byla připravena, seděli jsme venku, popíjeli… …ségra má tento týden TP, hrozně se těším, až se pojedu podívat na malé miminko..bude rodit také v Neratovicích, tak si zavzpomínám…

Tak se, holky, mějte
a piště..

Specielně jsem zvědavá na ten čundr, Zdeni :-))

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.06.06 11:48

ani se nepodepíšu…

Theo a jdu na kafe..

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 26.06.06 13:14

Ahoj,
tohle téma je aktuální i u nás. Před porodem jsem se bála, že druhé dítě nebudu mít tak ráda, jako první, protože první znám prostě déle. Ale není to tak, teď se zase občas bojím, že ho mám radši, protože je to ve stovnání s tím prvním takový hodný brouček :-). Určitě je oba hodně šidím, nemám ne ně tolik času, kolik bych chtěla, ale když je vidím, jak si spolu hrají, tak vím, že sourozenec je to nejlepší, co můžete dítěti dát. Sledovat své dítě, jak si spokojeně hraje je krásné, sledovat dvě, jak si hrají spolu je mnóhem hezčí. Moje pokusy věnovat se Fandovi obvykle končí jeho úprkem za Kájou. Brácha je přece mnohem zábavnější ;-).
Eva a kluci

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 26.06.06 13:46

to je dobry s tim uprkem :-)
m.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 26.06.06 15:16

Ahojky všem,

super deníček. Mám pár minutek, Vojtík spí, Věrka se válí nahatá na zemi, snad to nepřinese pohromu:-)
Ohledně předností - jednou je to Vojta, podruhé Věrka. Stejně mám pokaždé pocit, že bych se nejraději rozpůlila. Vojtík má jedinou nevýhodu a to tu, že večer, pokud je v posteli, má přednost Věrka. Ta totiž mívá řvavé a pokud už usíná a odejdu, tak můžu začít od začátku. Nicméně většinou může zasáhnout i Honza.

Dnes jsem si dala. V rámci toho lepšího jsme Vojtíka vzala ven už v 8h na hřiště, přišli jsme v 10h domů a pak už se s ním nedalo vydržet. Jak už jsem se s tím u něho vícekrát setkala, jakmile porušíme naše pravidla (i v dobrém), není to dobré. Zlobil (házel hračky po stěně), o půl 12 jsem ho poslala do postele, kde samo zabral až asi o půl 2. Tak zítra zase venkovní klasika:-(

Doufám, že se marodi už uzdravili, u nás už je celkem pohoda, jen Věrka má zase období bolavého bříška, to však řešíme zázračnými kmínovými homeopatiky z Vídně (díky nim se nám Vojtík po 4-tém měsíci částečně uklidnil). Začali jsme přikrmovat, týden příkrmů přinesl úspěch (nebo dýňový příkrm:-) ), Věrka už otevírá pusu a dokonce i polyká.-)

… Vojtík si místo tříhodinové siesty dal jen hodinovku a je protivka. To nic. Přežijem:-)

Evka a V+V

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 26.06.06 17:59

ahojte holky,

to je ale vedro brrr..no potím se a napíšu ;-)

tak děvčata čundr byl super, úžasný a skvělý…výborně jsme se provětrali, viděli jsme muzeum v kopřivnici - pěkné, doporučuju, byly v jídelně na obědě…normálka taková jídelna jak před revolucí..nazvali jsme to stroj času, vrátili jsme se asi o 16-20 let zpět ;-) no túra to byla řádná, hlavně v neděli, výšlap na malý javorník (odpočili jsme z plánu ;-), a přesun směr Radhošť, a do Rožnova…vedro bylo, my úplně mokří a upocení..bych mohla chodit pořád ;-), akorát jsem snad poprvé neodhadla obutí, nechtěla jsem si brát kanady co jsem neměla na nohách 3 roky abych neměla zničený nohy..a hahahaha mám puchýře, které jsem nikdy neměla - kamarád cestovatel, skialpinista, mi pomohl - netušila jsem že kobercovka je téměř zázračná..ono se to přes obyč flastry přelepilo a ani se to nehlo takže nemám ani jeden stržený puchýř! což je po celodenním pochodu fakt zázrak, ale teď už můžu jít rychleji, po patách i běžím ;-))))))), no nasmáli jsme se, kochali naprosto krásnou přírodou, a sebemrskačsky i krásnými děsivými kopci ;-), bylo to fakt perfektní. ale taky se mi hoooodně stýskalo po holkách a i přes domluvu si babi řekla, že bude lepší když holky přespí do dneška u nich..byla jsem zklamaná když jsme večer v devět přijeli a holky doma nebyly..jsem se těšila jak je alespoň ve spaní pohladím…ale na druhou stranu babi vzkázala, že ráno po osmé je dovede…a do osmi jsme nespali během těch tří let mockrát ;-) a že jsme spali tvrdě..ovšem holky tu byly už v sedm ;-))) já vlasy na dvě patra - šla jsem spát s mokrou hlavou ;-) zalepený oči, chůze po patách ;-) no babi se nasmála ale prý holky vstávaly brzo tak se vypravily…jo a gól byl..když babi jen tak prohodila, že si myslela, že holky spí tak do sedmi ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) to jsme se zase nasmáli my ;-))))))))))))))))))
bambule si prý na nás ani nevzpoměly, se nedivím byly u tety na bazéně, a na zahradě..a tak..

co mi poněkud zkazilo náladu tak to, že jsme tady nechali auto k půjčení se sedačkama, když pojedou k té tetě na bazén, nebo aby si alespoň sedačky dali do svýho auta..hmmm tak prý se jim to nechtělo předělávat a auto si nepůjčili a jeli jen tak, že holky drželi na klíně…grrrrrrrrrrr no co dodat…já fakt nevím, přece tohle by mohli…

no konec litánie..musím jít za holkama už mi tu visí na ruce ;-)

copak s tím deníčkem, mám pak něco napsat? Eldo?

letím, zatím ahoj

Zdenik puchýřovitý a M+J visící

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.06.06 20:19

Zdeni, máš můj obdiv, já bych asi zvolila odpočinkovější variantu víkendu… na tůře jsem byla naposledy v sedmém měsíci těhotenství s Kryštíkem po jezerech v Roháčích…teď se vidím bídně…

Na sedačky jsem taky pes, vůbec „nejraději“ mám, když chce svézt někdo s dítětem, já mu nabídnu sedačku a on odmítne, že prý je to kousek…to ho už vyhazuju s auta :-) taky to nechápu…

Evi - Kryštík se dnes pokoušel usnout 2 a půl hodiny, pak jsem ho vytáhla z postele, spíš přišel a doufám v hladký průběh večerního usínání…asi bude spát obden nebo co…

Mějte se
Theo

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 26.06.06 20:41

Vojtík si nakonec dal svou tříhodinovku a vstával v pět.:-)

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.06.06 21:13

U Kryštofa se stalo zvykem, že neusíná dříve, než v deset…pokud je půl jedenácté a on usnul, je to dobrý…do postele jde večer kolem osmé, čteme mu a pak nemůže usnout…takže spaní po obědě obden asi budu muset tolerovat, stejně ale vyžaduji, aby se hodil po obědě do klidu a třeba si v posteli četl (většinou čtu s ním samozřejmě)…no jo, už doháníme ostatní Špuntíky :-))
 T.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 26.06.06 21:25

Tohle dělá Vojta pravidelně v létě při dlouhých večerech (od malinka, každý rok). Teď v ložnici taky čímsi klepe. Zpravidla usne kolem 21-21:30.

A dnešek byl ukázkový v tom, že zalehl kolem půl dvanácté - tím tuplem neusne. Ale už jsem z něj byla hotová, opravdu nemusí házet hračkami o stěnu.

Na poledním spaní si zatím stojím, pokud neusne, nechám ho, odpadne kolem 16-17h. Takhle se nám téměř daří vyvarovat se bezdechovým pádům, které jsou z 99% z únavy.

E.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 27.06.06 08:02

ahojte holky,

tak martinka úspěšně opět soplí..není divu, včera tu lítali naprosto nahulatý a spocený a vlasy úplně mokrý..asi ji ofouklo..ale že by ji to nějak omezovalo v řádění to rozhodně ne..;-))

holky nemáte doma některá pro špunty rostoucí židli JITRO - http://jitro.wz.cz/…strukce.html mě by zajímalo jaká nejmenší židle se z toho dá udělat, jak nejvíc se dá snížit…chtěla bych ji ke stolu pro holky, který by byl vlastně na hraní,malování prostě snížený na jejich velikost ;-) no a my máme jen plastová křesílka což už se mi moc nelíbí, tak aby k tomu měli pořádnější židli…a tahle se mi líbí, že ji využijem dlouhodobě. díky.

no a jinak…nechce se mi nic, odpoledne bychom měli jet na chatu (tedy spíš díru do země) k našim a natrhat si třešně, a taky asi začneme zavážet hlínu na dvorek, dle propočtů toho bude víc než dost, a když to naši vykopali a čekají na odvoz tak buď se nám tu otočí tak 2 tatrovky a my to odkyblujeme přes garáž na místo určení nebo si to budem postupně dovážet vozíkem…hahaha to zas bude práce, ale stejně nás to jednou čeká a takhle je šance, že by na tom letos i ta tráva ještě vyrůst mohla…;-)))

tak já se jdu nasnídat, mám dneska nějaký hlad.

zatím

Zdenik a M+J

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 27.06.06 22:11

Ahojky,

nejak nestiham cist ani prispivat. O vikendu jsem tu byla s Filipkem sama, docela dost jsem toho stihla, ten byt uz to fakt potreboval. Iva si uzivala s tatou, byli ve Znojme, jezdili na kole, cvachali se v bazenu… spokojenost :).
Dneska jsme byli v poradne, doktorku napadlo, ze Iva ma vlastne mit 3-letou prohlidku, tak ji uskutecnila hned, coz byla za:,–(ni chyba, pze Iva na to nebyla pripravena a predvedla tam uzasny hystericky zachvat. No doufam, ze nas dr neposle na psychiatrii :(.

ZDENIKu - vy jste byli v Koprivnici? V mem skoro rodnem meste, kde jsem stravila sve detstvi? :) Muzeum je ted pekne, co ho premistili. A co to bylo za jidelna? :)

Mejte se
P.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 28.06.06 11:07

Ahojky,

my nějak nestíháme víkend byl superní v sobotu jsme jeli ke známým na chatu a jel i M. normálně se vykašlal na práci a jel s náma (zlatíčko - tohle udělal poprvé za 5 let asi toho má fakt plné zuby).
V eděli jsme jeli na nákup a pak si užívali sluníčka s malým a večer šli se známýma na pizzu. Takže víkend suprovní.

Včera jsme jeli ke kámošce malý se akorát uplakal ke spánku vůbec u ní nechtěch chrnět tak jsem zvědavá jak to zvládne na dovolené.

Malý začíná mluvit akorát místo tata říká není. I když je M. doma tak za ním jde a místo táta mu řekne není ach jo Míšovi je to líto.

V sobotu má tatka v práci oslavu tak mu asi budu dělat doprovod M. nechce jít radši bude hlídat. Už se těším párkrat jsem s ním byla a je to úžasné s fontáky teče šampáno ap. srandičky.

A na neděli plánuju pořádný uklid před dovčou. Včera jsem malému přestavěla pokojík a uspěla jsme líbilo se mu to. A pak by jsme měli jít po měsíci ke tchánům.

Mějte se jdu dodělat špenát na oběd
L. a F.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 28.06.06 12:17

ahojte ja jen strucne, anicka uz je doma :-) tentokrat ji bylo od zacatku pry smutno, ze sice mela porad co delat, tak byla chvilema uplne v pohode, ale jak si vzpomnela na maminku, tak zacala hned natahovat, kdy uz pro ni maminka prijede, ze je ji smutno, ze chce domu za holkama, at jede babicka k nam a sme u nas doma…pry si vzala kyblicek, otocila ho a postavila si ho k oknu a vyhlizela me porad. mamka z toho byla hrozne nestastna, pze minule byla anicka uplne spokojena a byla tam vlastne 5dni a normalne se i o mne, tatinkovi a holkach pry s babickou bavila…jo a ze dojel i muj bracha za ni, tak spolu delali blbiny a kdyz se ji zeptal, jestli s nim pojede na baracek za tetou (jeho pritelkyni:-) a za zviratkama, tak zacala hned natahovat, ze az prijede maminka, tak pojedeme vsichni, ze sama ne. tak mi to bylo moc lito, ze byla takova smutna, to nemelo samozrejme cenu, tak jsem pro ni jela.

dneska dorazila z matyska autosedacka pro barunku, tak uz taky nebude ve vajicku, takze ted budou verunka a barborka sedet v romerech na kraji a anicka uprostred v te integrovane, to je ale plny auto deti, musim se vzdycky smat kdyz se na ne podivam, jak jsou tam naskladany :-)

p.s. mato tak jak jste spokojeni s autim, to je fajn, ze uz ste se rozhodli, mela by si ho zajet i k nam, musime se domluvit!

mejte se, m+cholky

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 28.06.06 13:03

Ahojky,
konečně se sem dostávám (asi proto, že prší)… Včera jsme odpoledne jeli ještě s jednou kamarádkou se stejně starýma dětma jako mám já k vodě..kousek od nás jsou písková jezera, bylo to tam parádní, idylka…Julča byla naprosto nadšená, pořád bláznila, řechtala se, když na ni K. stříkal..asi se jí líbilo, že tam vystačí…děti taky večer usly jedna báseň, dostala jsem pochvalu za utahání..

Dnes tu budeme mít oslavu Markových narozenin, které má v pátek, neboť rodinka jindy nemůže…
Kryštík říkal: JÁ MÁM DOBREJ NÁPAD!! ZAZPÍVÁME TÁTOVI PÍSNIČKU!
Já: A jakou?
MY TŘI KRÁLOVÉ JDEM K VÁM, ŠTĚSTÍ ZDRAVÍ VINŠUJEME VÁM…

Docela mě to pobavilo, při té představě…

Marti - Kryštík je to samé, většinou je nadšený z víkendu u babičky, ale jindy se mu tam zase nechce…je jasný, že nemá cenu to lámat.. uvidíš, že příště to bude zase v pohodě, alespoň ví, že je na tebe spoleh :-))

V pátek jdu do divadla, Národního…už se těším, dlouho jsem neprožila umělecký zážitek tohoto druhu:-)))

Tak se mějte, letím poklidit..
Theo. Kryštof a Juli

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 28.06.06 21:28

Ahoj Theo,
jsem ráda,že tě tu vidím…platí ta chata od 17.7. ?? a kdo všechno vlastně jede? My bychom rády jely, jen už potřebujem aspoň předběžně znát termín, musím se objednat k zubaři a na další aktivity,tak ať vím.
díky
Jinak se máme fajn, i když jsme byly celý den venku,tak Klárka odmítá spát :(
Bobis - díky za tip na Tesco, mají tam fakt super slevy. Včera jsem koupila dvoje pyžamo do školky a gumáky v akci..
Zatím papa
Tereza a Klarísek

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 29.06.06 10:02

Ahojky,

balím na chalupu. Snad se víkend podaří, i když už asi nebudou takové vedra. Nejdřív nás zítra ráno čeká zubař (chodíme celá rodinka) a pak pomalý přesun na chalupu.

Dnes tady od rána vrtají, bouchají, připadá mi to, jako by dělali nějaký průchod do panelu, Vojtík se k hluku samozřejmě přidává hlukem, jsem KO. Ven nemůžu, potřebuji, aby Vojta vydržel procházku do města od 12-15h, jdeme s Beruškou na kardio (snad naposled).

Tesco,tesco - snad se ho už také dočkáme. Carrefour už pomalu začal přeměnu.

To je od nás vše, přeji pěkný víkend.

Evka a V+V

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 29.06.06 20:23

Ahojte holky,

já nevím, není nějaký poblblý tlak? měl by ten déšť pořádně spadnou nebo jít do paďous… i když..zítra se nám tu na silnici vysype tatrovka hlíny tak pršet nesmí! jinak pod kopcem budou mít místní nový kopec ;-)) v pohotovosti budou lopatky a kyblíky a už se těším jak to budeme přes garáž tahat…ale co všechno jde..;-)))

jinak se máme fajne, akorát Martinka chytá takové vztekačky, třeba - dáma jedna! - vysypala na zem misku s peckama od třešní - Marti posbírej prosím ty pecky a dej je do koše - NE JÁ BYCH SI UPATLALA RUČIČKY..NECHCI MÍT UPATLANÝ…hahaha tak jsem to zdůraznila…a už to jelo, půl hodinový vztekací číslo..hlava na zemi vedle těch ožužlaných pecek… a to nebylo dneska zdaleka všechno…nevím někde se stala chyba..holky pořád kňourají, když něco chtějí neřeknou to normálně, ale normálka se rozbrečí a já nevím ani co chtějí…neumí si říct normálně..no doufám, že to nepotrvá dlouho už z toho mám nervy docela vyšponovaný..hlavně už to ve mě vře jen když zaslechnu táhlejší tón…

dneska jsme byli opět na kontrole s holkama se zubama. každá sama otvírala pusu a samy seděly na křesle, otvíraly pusu jak ptáčci a ještě se chlubily, že si čistí zuby samy, dostaly pochvalu, táta plombu ;-))))

no a co jinak, domluvila jsem se se sylvou, že napíše deníček podovolenkový­..takže bude trošku později, a Elda se neozývá, už jsem napnutá, však už to u nich je za pár..že…;-))))))

mějte se krásně…

jo Pavlíno, jídelna byla hnedle za muzeem, u takové fontány či co to bylo na náměstí?
a je tam taky super koupaliště..jsme šli kolem..;-)

no tak už jdu někam odpočívat..

Zdenik a M+J

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama