ŠPUNTÍCI č.45 - Martinka a Janička vzdorující

Rodičovství

Ahojky ŠPUNTI !!! Tak máme zase nový týden a hnedle začnu gratulací a přivítáním nového, čerstvého ŠPUNTÍKA! Teda vlastně ŠPUNTIČKY JULIE! TAK JEŠTĚ JEDNOU...THEO A CELÁ RODINKO a hlavně malá JULIE: PŘEJEME VÁM VŠECHNO NEJ NEJ NEJ DO NOVÉHO SPOLEČNÉHO ŽIVOTA...štěstí, zdraví, pohodu, radost.....prostě vše co si jen přejete! A upřímně se těšíme na nové ŠPUNTÍ přírůstky, které tu máme coby dup!

A teď laskavý čtenář promine, ale po takové zprávě nebo jinak: takové radostné a šťastné chvilky se nedají ničím přebýt…a tak to trocha s naším povídáním s holkama vyvážíme. Ne, bacily nechávám stranou ;-)…dneska najedu na vzdor, vztek a jiné podobné lahůdky! Jak to přečkat a tak....... A příště slibuju něco velmi optimistického třeba Jak bojovala mamka s pletí puberťáka a přebytečnými kily, Kterak mámu zavalila hromada nevyžehleného prádla, Máma upekla cosi černého, hořícího a smrdícího, Máma a nádobí, Máma a táta spolu ;-).

Začneme malou rozcvičkou pro správně vzdorujícího rodiče. Napadlo mě, že bychom si mohli tak nějak kolektivně, či spíše doma v soukromí vyzkoušet jaké to vlastně je..jak se to vlastně dělá ten vzdor, vztek.....

Tak za a) abychom dobře nasáli atmosféru pravého vzdorovitého projevu ;-), představte si něco, co vás dokáže naštvat (dle našich bambulek to může být např. třikrát až čtyřikrát podaná šťáva, kterou chtějí, nechtějí, chtějí, nechtějí, chtějí..a mamka nakonec nepodá dle představ (rychle, pomalu, jiným směrem, s jiným úhlem…). Máte tu představu? Jestli ano, přivřete mírně oči, otevřete ústa a zkuste ze sebe vydat zvuk podobající se naštvané ovci, klekněte si, ruce dejte na zem před sebe a pak rychle pleskněte břichem taktéž na zem (jinam to nejde ;-) a to vše udělejte nápadně a rychle…pocit: nic moc…neustávejte v té naštvané ovci…tlačí to? přemýšlím jestli nepomůže si trochu více zařvat a tím se uvolnit a odkoukala jsem, že ruce mají být složené pod hlavou, která na nich leží levou či pravou stranou tváře, tak aby mohlo levé či pravé oko monitorovat reakci okolí!…rada: chce to trénink nebo měkkou podložku.

Za b) pro ty, kterým se vzdor nepovedl hned na poprvé, mám další bod…takže těm rodičům, co se nechtějí vrhat na zem…Mějte dobrou náladu do oběda, po té zkuste pomalu myslet na něco co vás dokáže vytočit (jak jinak), myšlenky se držte a rozvíjejte její obsah, hotovo? Dnes si místo do oblíbeného talíře dejte hlavní chod do misky a vemte si k jídlu malou lžičku…poproste partnera ať vás jednou za 5 min pošťouchne, že máte jíst! pokud vám sousta nejdou nabrat a nebo.. lépe.. vám jídlo nechutná dle vašich představ, zkuste si vzít trochu do ruky, nejdříve pomažte po stole, poté si trochu opatlejte okolí rtů..ještě nejste ve varu..to vás ta upatlaná pusa a ruce neštve? Zkuste si promnout oči dobře uhňácanou bramborou vítán je i kousek masa! Že to naštve?…jo..a nikdo vás nepochopí…rada: mýdlo,voda s sebou!

Za c) myslím, že tento bod je určen pro telepaty, nesmírně empatické lidi a vlastně všechny ty, kteří dokážou odhadnout co si druhý myslí…tento bod je podle mě z hlediska nepochopitelnosti a dobře mířeného vzdoru nejlepší…nemusíte totiž myslet na nic, nemusíte se vrhat na zem, patlat si ten těžko vyrobený oběd po hlavě…stačí nereagovat…na nic…myslím, že úspěch je zaručen…rada: praktikujete v blízkosti další osoby, sami bychom takhle ze sebou dlouho nevydrželi!

Základní podoby vzdoru nebo spíš ty, které jsem si vybrala, jsme si vyzkoušeli (ještě chvilku počkám na ty co se po „béčku" ještě myjí ;-)))…myslím, že je nepřeberné množství krásných vzdorovitých akcí (tak sem s nimi…prostor pro čtenáře ;-))). Nevím jak teď elegantně oddělit vzdor a vztek..hodně je to prolnuté..nejdřív asi je ten vzdor a pak přichází vztek…nebo vztek a pak vzdor…no fakt nevím ;-) ale čeho jsem si všimla bývá tedy ať jsem spravedlivá vzdorovztek/vzte­kovzdor provázen naprostou uvolněností svalů dolních končetin dítěte..můj pokus o postavení vztekajícího se dítěte na nohy…debakl ..jedním slovem..fiasko…jak to dělají? Nevíte? Nebo když si bambulky lehnou na zem (podotýkám venku, doma to přecházím a uplatňuji stejnou zbraň a to bod c)) tak holky nejdou zvednout, ztěžknou, ruce jim plandají, nohy plandají, hlava taktéž plandá..a do toho ta naštvaná ovce…přiznám se bez mučení, já se teda u těchto akcí pořádně zapotím ;-)

Ale abych našim holkám nekřivdila, ony (ťuk ťuk ťuk ťuk ťuk ťuk ťuk…) se na veřejnosti zatím moc s tímto problémem nepředváděli a já doufám, že nezačnou..nějak extrémně…a taky ty hodiny, minuty kdy se „trocha" vzteknou nejsou na denním pořádku (jen skoro). A jak na to reagovat…jak si nechat klidnou hlavu a neskočit pod kola právě projíždějícího náklaďáku, nezavřít dveře a odejít jen tak bez peněz, bot a dokladů? Špuntíci a špuntí příznivci já nevím! snažím se to doma ignorovat, nereagovat tak jak je očividně jasné, že zrovna holky očekávají, při vzdoru v lehu na zemi, překračuji…a nedívám se! (ony se dívají ;-)))..no je to sranda…ale většinou když jedna zalehne, zalehne hned těsně vedle i druhá i když neví proč ;-))). Příklad s pitím šťávy…vždy jedna bambulka neví proč je zrovna ten hrnek, šťáva, máma tak divná, že druhá bambulka upřednostňuje zlepšení situace spuštěním naštvané ovce…ale to už je téma ke dvojčatům ;-)) takže já se tímto pomalu dostanu ke konci......a…hlavně ke slovu.....VYDRŽET! to sladké NE NE NE nám určitě jednou bude chybět…

Pěkný týden

Zdenik a Martinka a Janička (tento týden 21m)

Váš příspěvek
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 10.04.05 23:00

Jsem první!!! hurá!!!
Sylva

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 10.04.05 23:03

Ty jo těsně…huráááá jsem druhá
Q.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 10.04.05 23:33

No dobra, jsem treti :D.
P.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 10.04.05 23:41

Ahojky všichni!
Teda Zdeniku, to je deníček…to je deníček do pranice…:-)))
U nás vzdorovztek probíhá minimálně jednou až dvakrát denně…:-(((
Takřka pravidlem je posledních 14 dní po probuzení odpoledne…Ondra odsouhlasí odjezd domů, směje se a jak zastavím za dveřma, tak luk a z kočárku nechce a ječí a ječí a ječí…v náručí ječí a ječí a ječí…doma za dveřmi je něžně uložen na zem (do stoje nelze…vždycky steče k zemi :-)))…a ječí a ječí a ječí…pak buď přestane po nějaké době sám (cca 15min) nebo se mi ho zželí, když je moc teplo a chci ho vysvléct…ne a ne a ne…v náručí vsedě se uklidní…pak zjistí, že prso nebude…a ječí a ječí a ječí…pak zabere buď něco zajímavého v tv a nebo třeba příslib jogurtu…někdy…
Krom toho se vzteká, když je unavený před spaním…ale to je pochopitelný…to se pak snažím být fakt v klidu a nějak ho oblíct, nějak ho narvat do kočárku a položit…ale to se vcelku dá, to má důvod a já se dokážu nějak ovládat :-))). Většinou.
Blbý je, když se neovládnu…když třebas někam spěcháme…po kom je totiž Ondra vzteklounek…po mamince…takže už asi dvakrát dostal lehce přes plínu, ale to k ničemu nebylo, naopak…
No a jinak…fakt je důležitý dělat všechno naprosto podle Ondrových představ :-)))) jídlo, pití, všechno - nesmím třebas u floorballu sedět, opírat se zadkem o sedačku ani o zem…prostě musím stát!!! uprostřed místnosti…jinak okamžitě jekot a nenene a vleče mě za ruku, kam si usmyslel…no a tak bych mohla pokračovat…

Ale je to naše zlatíčko, pak dostanu z ničeho nic pusinku a úsměv filmové star a jsem zase na měkko…

Ještě jednou gratuluji Theo k Julii a přeji zdravíčko a pohodičku na celý život!

Sylva a vzteklinka Ondrášek - jako většina jeho věku :-)))

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 11.04.05 09:36

Zdeníku,
moc hezký deníček. Nás už toto období taky zanedlouho čeká a věřím, že v dvojnásobném provedení to bude asi síla.
ale na to se asi nejde připravit, to se musí zažít.
Tak se holky mějte, k rozšíření špuntíků gratuluji

KEIKO +dvojčata (10měs)

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 11.04.05 11:40

Zdeniku Zdeniku Zdeniku,

co na to rict, kdyz tezko popadam dech jak se tuvalim smichy :o)))))))))))))­)))))))))))))))))))) No vsak i me rysy za par mesicu pekne ztuhnou, az se me sladke princeznicky promeni v bekajici ovce (to me fakt pobavilo :p)
U nas probiha bod b) a to se vsi paradou a mrkvi nejen na ksichtiku, ale i v uchu a pod. Jen jsem neprisla na pricinu a nevim zdali je to nejaky vzdor ci vztek…
Kazdopadne vztek u nas probiha v postylce, kdyz je evidentne zcela ztahane a mudlaijice nutim zalehnout a jim je to proti mysli. To pak svorne stoji ve spacacku drzic se sprusli, ocickama se mraci a pusinkou vyrazeji rev, kdo zkusil, vi jaka je to fuska, uz samo o sobe to provokuje k dalsimu kriku. Natoz pak, kdyz ONA jindy tak mila a pritulna, najednou odtrhava kriklounka od sprusli a neustale poklada a poklada a odchazi a dela ze neslysi. To je pak kdo z koho :o)))

No Zdeniku, popsala jsi to opravdu barvite a ctive, nevim z jake zdroje cerpas, je vskutku ze zivota, ale ze by neco podobneho provadely Tvoje bambulky, tak to prosim po nas nechtej, abychom tomu uverily, na to je uz zname moc dobre :o))) Kazdopadne pro Tve sebevzdelani a jinym do praxe se juknu do sve knihovny (kyblik s casakama a knizkama na wc) co o vzdoru a vzteku pravi moudra literatura.

Pridavam se k zastupu gratulantu Pro Theo a Julinku a preji vse nej nej nej :o))))))))))))))))))

Monca a moncicaci 10m (smiracci z Dvojcatek)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 11.04.05 12:08

ahoj holky,
Zdeníku ty jsi, ale dokonalý spisovatel..parádní deníček.
Em si přesně dle tvého popisu lehá na zem a vzteká se, hlavně tehdy, když jí fakt „naseru“, jinak stojí a vztekle ječí.

Na náštěvách a veřejnosti se zatím takhle neprojevuje, ale k tomu určitě dozraje, takže se fakt mooc těším.

Holky sehnaly jste už to leporelo Skotačení v pokojíčku?
Dneska jsme byla v sekáči, mají tu tak jednou za 3 měs. akci, vše dětské za 10 kč, poprosila jsme ségru ať hlídá, neb je tam strašně hodně lidí, málem se tam u toho pobijou, ale za 160 kč máme pěknou mikinku, dvoje gaťat a pár triček.
Jinak stále snoplíme, kdy už to skončí??zítra to bude týden!
Jdu nachystat obídek.
 Quatro

Terka
Kecalka 380 příspěvků 11.04.05 15:18

Ahoj,
ještě jednou přeji Julince hodně zdraví a štěstí..Kdy asi Theo pustí? Ve středu?
Zdeni - krásný deníček…Dnes jsem byla s jednou „naštvanou ovcí“ nakupovat… U pokladny mi vylezla z kočárku a chtěla koupit lízátka.....Jen rozdíl mezi Klárou a tvýma holkama - Klára si lehá na záda :)
Quatro - Pavlína mi ji koupila, je to moc hezké, dík za tip. Zatím jsem vydržela to Klárce neukázat a schovat na narozeniny…
Zítra jdeme slavit druhé narozeniny Klárčiny kamarádky z plavání. Už to začíná, za chvíli se s oslavami trhne pytel.
Jejda, musím končit, za chvíli abych vyrazila na spinning.
Zatím papa
Tereza a KLárka

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 11.04.05 20:33

Ahojky,

no u nas teda hruza - ja dneska dostala atb na svuj priserny kasel, Iva zacala pres den pokaslavat a ted vecer uz ma i teplotu :(. tak nam drzte palce, at neskonci taky s atb.
Manzela jsem ukecala, aby si vzal 2 dny dovolene, jinak bych to tu fakt nezvladla.

Pavlina a Iva

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 11.04.05 22:00

ahoj holky,

tak jsem hezky „pod parou“, dala jsme si moooc dobré červené vínko.

Ivko s mamkou rychle se uzdravte !
Q+E

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 12.04.05 09:13

Ahoj všem
Zdeniku - patříš k lidem se spisovatelským nadáním. Super deníček.

Naše projevy jsou téměř stejné, jen to nemám doma stereo, ale mono. Ovce není ovce, ale siréna. Lehání na zem už vzdala. Vždycky krátce zaječí, mrkne co já na to, a bez ohledu na reakci se rozpiští na celé kolo.Bez mučení přiznám, že občas i lisknu po papuli. To když opakovaně něco chci a okatě je mi dáváno najevo, že v žádném případě nehodlá poslechnout.Pokud vyvinu fyzický nátlak(myšleno jako že ju třeba vezmu za ruku a FAKT se jdeme přebalit, obléct, vysléct, cokoli…) a následuje pištění, štípání či kousání (vyjímečně i to), tak se nerozpakuju jednu dát po papuli. Určité překračování hranic telorovat nehodlám. V případě únavy je to samozřejmě jiné.

Pár perliček…
V obchodě : „pozdrav Liduško" - Lidka potichučku :NASLEDANOU.. prodavačka nereaguje, neslyšela. Lída pohoršeně ječí na celý krám PANÍ PRODAVAČKO, NESLYŠÍŠ??? Tetičky se válí smíchy.....

Tatínek se vrací z muzikantského kšeftu (melouchu, chcete li). Je půl druhé po půlnoci, muž se potichučku vysléká, aby nikoho neprobudil…z pos­týlky se ozývá PENÍZKY SŮ TADY.....(chudák manžel už ted dělá doma stojku…).....malá musela mít nějaký príma sen :-D

MAMKO TY SI LAKOMÁ
BABIČKO, TY SI NEŠIKA
V autě: TATÍNEK NEMOŽE DRZET VOLANT, TATINEK PIL VÍNO. Hledíme jak puci-o manželově prohýřené noci před ní nikdo nemluvil, dokonce i já jsem se zdržela nemístných poznámek o opilcích…že by na ni dýchl?

Pohlazení po duši:
Lidka : HALO BABICCE Já „ co budeš babičce telefonovat? Lidka HALO BABIČCE - Vytáčím číslo, dávám malé sluchátko a ona bez jakéhokoli pobízení zazpívá babičce Prší prší, skákal pes a kočka leze dírou. Báječně si pokecaly…Nestačím se divit.

Pojednání o nočníku napíšu za chvíli :-D

Elda+lída

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 12.04.05 13:51

Ahoj holky!
Jsem zničená!!! Fakt někdy ty chlapy odstřelit…oba :-)))
Petr se chudáček děsně o víkendu předřel s péči o nemocnou manželku a dítě…takže včera se sice stavil uspat po o Ondru venku…ale taky se naobědvat…no stejnak jsem vařit musela. Pak mi Ondru probrali kluci od vedle po hodině, když docela halasně hráli fotbal…takže jsem venku stejnak stepovala minimálně dvacet minut, než znova zabral. Pak si ho tatínek teda v pět milostivě vzal, ale stejně už jsem ležet nemohla…nicméně máchat se ve dřezu podle mně není to pravé ořechové, takže i když na vaření jsem si ty hrnce umýt musela (to už by bylo na tatínka moc, že…), tak večer jsem teda striktně odmítla…a to už hrozilo, že nás to nádobí zavalí (co čaj, to čistý hrnek, Petr jich spotřebaval za večer aspoň pět…). Takže nakonec to umyl, sice u toho hekal, jak ho bolí po spinningu zadek :-))), ale myje se rukama, že. No a ráno co nevidím…ty hrnce od včerejšího oběda zase zůstaly…no jsem si postěžovala…
Ale aby to bylo dneska jednodušší, tak pro jistotu nemá čas vůbec, přijde bůhví kdy…takže už Ondra už sice venku spí, ale předcházela tomu tak nádherná hysterická scéna, že kdyby to už nebyl tento deníček, byl by to určitě ten další můj…
Tentokrát i když jsem věděla, že je Ondra už trošku unavený, tak jsem vytekla…chudák malej, byl pokakanej, neřekl si a já jsem to svým megaucapným nosem nezaregistrovala…a za žádnou cenu se nechtěl vysvlíct (bylo to samo až na punčocháčích…)…no prostě nakonec dostal i na zadek (opět bez efektu) a zklidnil se až po zabalení do peřiny (byl celej mokrej z vany a utřít se nechtěl nechat a jak sebou mlátil, tak měl tendence spadnout z postele) jako do zavinovačky a puštění krtka…tak se hezky nechal chovat jak novorozeně (trošku přerostlý:-))) a konečně se zklidnil.
Ještě že aspoň jedl jako člověk, protože seděl na normální židli…a věděl, že když bude plivat a rozhazovat po stole, tak pošupajdí do své židličky a to nechtěl…
Takový scénky mě vždycky totálně vyšťaví a opět připomenou, proč nechci mít děti v krátkém časovém odstupu…to bych už asi byla na psychiatrii…
Což je docela aktuální (ty děti), protože jsem konečně:-))) (nevím, jestli to tak napsat…bylo to příjemné bez) dostala MS. Po 21 měsících plus těhu…fakt krása. Ale takhle jsem ráda, protože vím, že tělo začíná startovat, jak má a třebas tentokrát budem dělat mimi bez různých džoganců a ultrazvuků…a hlavně ne na povel :-))). No ale navzdory hysterii asi stejně na podzim začnem :-)))
Celkově je mi ale líp než včera, tak snad už se to zlomí. Musí, protože aby mi teda ještě víc pomohl, tak jede Petr zítra na dva dny do Prahy… a taky jdem s Ondrou k té zubařce…

Takže se mějte a hlavně už buďte hezky zdraví! Všichni!!! To je rozkaz!!!!!

Sylva a Ondrášek vztekloun

Terka
Kecalka 380 příspěvků 12.04.05 16:34

Ahoj holky,
zítra se zřejmě srazík nekoná,co? Kdo je tu kromě nás vlastně zdravý?
Potřebuji do večera info pro Marťu… A kdyby se konal, jdem do té ZOO???
Eldo - Lidka taky skvěle komentuje :) člověk aby si už dával pozor na pusu…
Sylvi - popis manžela sedí do puntíku na mého…Vidím jen jeden rozdíl - můj má víc času. To chce klid.
V neděli jsem byla s kamarádkou v kině a ve čtvrtek jdu s manželem do divadla (Sylvi - nejdete taky? :) Hurá hurá, konečně nějaké akce :)
S Klárou už se dá pokecat, i když nevím, jestli se to téma hodí „na veřejnost“ :) Včera přišel manžel až večer, Klára nespala,tak ho chtěla nějak nalákat do pokojíka a zavola: TATÍ, poď sem… Na otázku: Co je Klárko? „Šušeň“
táta: a kde?
Klára: vevnitř¨
táta: mám ti ho vytáhnout?
Klára: ANO!!!!
Omlouvám se, mě to přišlo jako zajímavý dialog..
Holky, piště, večer není nic v TV, tak ať je co číst…
zatím ahoj
Tereza a KLárka

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 12.04.05 18:58

Ahoj všichni,
stalo se včera:
Kája na mě: „dej sém“
Já: „a copak ti mám dát?“
Kája: „zub!“
Já: ????
po chvilce mi došlo, že jsem mu o víkendu asi dvakrát zpívala „Když jsem šel z hub… “

Quatro, taky jsem byla nedávno sekáči. Pro mě tam nic nekupuju, tak mám trochu výčitky, že malého šidím, ale ono je mu to jedno a já jsem radši, když likviduje levné oblečky. Máme taky mikinu a dvě trička.

Eldo, Lída teda povídá nádherně, těším se až to u nás bude taky tak :-).

Začali jsme venku používat odrážedlo, zatím Kájovi vůbec nedochází, jak má zatáčet, jsem zvědavá, za jak dlouho to pochopí. Teď si na něj nadšeně sedá a za chvíli ho to přestane bavit a já pak běhám s odrážedlem za ním :-).

Mějte se hezky, přejeme všem marodům brzké uzdravení
Eva a Kája

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 12.04.05 22:35

ahoj holky,
jsem totálně vyčerpaná, v 18:50 začalo hořet v bytě o patro níž.
Jsou tam nájemníci co neplatí elektřinu, takže jí mají odpojenou a svítili svíčkama a jednu nechali zapálenou v koupelně a odešli, takže chytlo umakartové jádro, tuny černého dýmu se začaly valit z okna a od dvěří a do bytů o patro výš, nejvíc to chytnul sousední byt, protože byl přímo nad ohniskem…

Malá se vyděsila hasičů, protože na nás bušili a měli na hlavách masky, řekli mi, že se mám zavřít a odejít na balkon, tak jsem malou, narvala v pyžamu do kombinézy a stála na zimě na balkoně. Martin byl před vchodem, jako předseda společenství(za­registrovali jsme to jako první a taky volali hasiče), tam musel být k ruce, do 30 minut bylo po všem.
Akorát je všude smrad, nejhůř je byt vedle nás a byt pod ohniskem, ti jsou totálně vytopení, mě smrdí jen chodba a dětský. Ložnice a obyvák je v poho..
jdu se z toho vyspat,..je to strašná bezohlednost, plný dům dětí, k tomu 2 těhu sousedky a někdo si jen tak nechá zapálenou svíčku a jde do prdele(se omlouvám, za ten výraz, ale nemám pro takové chování slov).
Jedna sousedka je ve 3 měs, tak doufám, že nepotratí a druhá nad náma je v 7 měs.a pěkně se vyvředila, volala pak na svého muže, že jí není dobře, já jsem chlapy kolem 21:00 častovala myslivcem a každý ho dosebe bez protestů kopl, Martin přišel domů před chvíli, doteď to kontrolovali hasiči. Ve sklepě je fůra vody, nevím co se s tím bude dělat..
Díky Bože, že se to nestalo v noci..
 Quatro

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.05 22:55

Panebože Quatro,to je děsný…Ještěže se vám nic nestalo…Chudáci sousedi, co jsou vytopení…
 Tereza

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 13.04.05 07:23

Hmm, dobrý zpestření panelákového života :-(
my takové zpestření měli před 10 lety doma, jednoho večera v prosinci. Barák smrděl ještě o prázdninách. Sestra našla sirky.Hořící krabičku zavřela do šuplíku a protože měly vyjímečně povoleno dívat se na S tebou mě baví svět, tak se šla koukat na televizi. Hořely tam plastové kostky a naštěstí žárem prasklo akvárko, takže na to průběžně tekla voda (spíš rybí polévka). Taky bylo pozavírané - okna i dveře, takže to nechytlo vzduch a nemohlo se to rozhořet plamenem. Vzhledem k dřevěnému obložení podkrovních stropů by barák lehl popelem - scénář č.1. Taky mohlo hořet o den dřív a sestry by se zadusily, páč tehdejší vyjímka v dívání na televizi byla opravdu vyjímka - scénář.č2. Nakonec se uplatnil scénář č.3 - tj. na požár jsem přišla já a krom následného zvracení z okna a urychleného uhasení se nestalo skoro nic…Jen místnost se musela oškrábat na omítku, protože hořící plast vylučuje černé mastné saze, co nejdou ze zdi dolů. asi týden v kuse jsme praly a žehlily, páč hadry ve skříních měly barvu stejnou jako omítka. část nábytku se musela vyhodit. Ve škole mi spolužáci říkali, že voním jako uzenářská dcerka…
Sestra měla 3 roky a v domě jsme bydleli dva měsíce. Jednoznačně nepozornost, neopatrnost. Máti se tenkrát hrozně opila, ale to už je jiná kapitola…

elda

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 13.04.05 08:46

Ahoj Quatro,
to je hrůza, taky lituju vaše sousedy, hlavně ty vytopené. Doufám, že jsou pojištěni a že se na vytopení od hasičů pojištění vztahuje (docela by mě to zajímalo, u toho našeho to netuším).
 Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.05 11:18

Uff, tak to je teda něco, držíme palce ať se vám to doma rychle vyvětrá a ostatní v domě ať to taky zvládnou co nejlépe a doufejme, že pojišťovny zafungují! Fakt je to bezohlednost od těch lidí, už to, že neplatí za elektriku a pak takhle ohrožují okolí.
Zdeniku ještě k deníčku, je fakt super, moc jsem se pobavila, u nás se na zem moc nelehá, maximálně kleká (fajnovka), většinou ztuhne a dělá tu ovci „bééééééééé“ k tomu tečou slzy jak hrachy…a pak se dožaduje spánku, zkrátka jak se něco neděje podle ní, tak „hají“ a hotovo, klidně 3× za den, samozřejmě ale pak nespí, jen si lehne do postýlky, podudá dudlík, druhý požmoulá v ruce a za chvilku je po vzteku (většinou). snažím se to přecházet a když se fakt vzteká kvůli blbosti (že něco neudělám dost rychle nebo tak podobne), tak se to snažím přejít a nevšímat si toho, ale dneska dostala po papuli, nechtěla se nechat přebalit ani převlíct z pyžama, začala kolem sebe kopat a ohrožovat tak mimčo, tak jsem to zkusila prvně ukecat, ale po 10-ti minutách mi ruply nervy, ach jo :-(
Jinak ta naše treperenda už od soboty spinká ve své nové posteli, dvakrát vydržela až do rána a teď dva dny po sobe vždycky tak ve čtyři ráno přijde za náma (necháváme jí otevřený dveře), jo ještě předtím vypne chůvu a až přijde za náma, tak mě vzbudí a upozorní mě, že druhá část chůvy mi „mami, blik“ u postele :-)
Taky v noci kašlala a má dneska nudli u nosu, tak se přidáváme k marodům, teda doufám, že už se ostatní postupně uzdravují!
Mějte se krásně
Jitka, Karolínka a cvrček (22.tt)

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 13.04.05 12:53

Quatro - ty jo, dpufám, že se z toho brzy vzpamatujete.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 13.04.05 13:11

Ahoj holky,

my stále ještě žijem:-), jen mám pocit, že mnoho drobných starostí je nějak umořujících:-)
Naštěstí jsme zdraví, i když závěr týdne byl u Vojtíka všelijaký, asi zkoušel mou trpělivost - opět jsem jej párkrát křísila z jeho pádů a nedýchání, opravdu netoužím mít často na rukách bezvládnou hadrovou panenku.
Tento týden si hraji na hlídače pošťáka a neustále jej vyhlížím. No jo, služby pošty - pro ten obr balík bych daleko chodit nechtěla:-( Špuntík pokročil s mluvením , místo mimi mi říká mami, líbí se mu to tak, že to říká stále a každému:-) V počtu slovíček bychom se možná k té dvacítce dostali:-) Jen mne překvapil včera, kdy jsem ho z klína se:,–(ila na nočník, neb mi něco teklo po noze, a on řekl „přikrýt“.Dovolila jsem si ho dát na nočník bez deky!
Včera se nám znovu potvrdila Vojtova povaha po tatínkovi (mám rád zajetý systém), v cukrárně dostává lízátko z hr.cukru, paní mu chtěla nabídnout místo píšťalky dudlík a to odmítl a stál si za svým starým oblíbeným. Udělal nám to už u několika věcí.
Vztekání - zatím (ťukťuk) neleží na zemi, jen se ozývá mručení.

Musím končit, mějte se Evka

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 13.04.05 13:26

Ahojky holky!
Tak jestli jsem včera psala, že hysterák by největší, tak oprava, největší byl dneska…no to je jedno. Naštěstí před chvilkou dorazil Petr a už šli spinkat.
Dopoledne jsme byli u paní zubařky, ta jen tak lehce omrkla ten uraženej rožek, řekla, že s tím nic a zase jsme šli. Zuby Ondra neukázal, tak říkala, že to nevadí, že ho nebudem nijak traumatizovat a máme přijít ve dvou a půl letech. Zhruba. Fluoridové tabletky nedoporučila, prý by ty zuby musela vidět :-)) a i pak jen v některých případech. Paušálně určitě ne. A čistit…no hlavně večer a snažit se…a snažit a snažit.
Uf, jsem z toho všeho nějaká vyšťavená. Ondra vstával zase v pět…není divu, jak se jenom trošku dám dokupy, tak ho budu po obědě budit, dám mu tak dvě hodiny, víc ne…protože on co naspí odpoledne, tak pak zjevně nespí ráno. A to já teda nechci…no uvidíme, teď jsem moc ráda, když mám odpoledne trošku odpočinek.
QUATRO - to teda musela být síla, tak snad bude všechno OK, pojišťovna to zaplatí a vám byt vyčuchne :-))). Stejně je hlavní, že se nic nestalo.

Tak se mějte, jdu si vymyslet oběd…

Sylva a hysterka

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.04.05 14:27

Ahoj Špuntíci!!!
Tak jsme zase doma, včera nás pustili, ale na internet jsem si čas ještě neudělala.. :-)Teď děti spí, Julie spí téměř celý den, což je pro mě neuvěřitelné…
Napíšu a hlavně, přečtu si vše večer, všem děkujeme za gratulace, budu se snažit dát fotky do galerky.. JSME V POHODĚ (zatím), a MUSÍM ŘÍCT, JE TO NÁDHERA!!!!!!!

Ozvu se co nejdříve, mějte se krásně!!
Theo, Kryštof a Julie

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 13.04.05 14:58

Ahoooooj Theo!! A spol. taky :-)))
Skvělá zpráva, těšíme se, až napíšeš co a jak, a hlavně na ty fotečky!!!
Jsem ráda, že už jste doma, a že zatím asi všechno klape jak má :-)))
Sylva a Ondra

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 13.04.05 16:02

Ahoj Theo,
to je prima, že jste už s Julinkou doma a že to tak pohodově zvládáte. Přejeme Julince, aby se jí doma líbilo, aby byla zdravá a pěkně rostla.
Těšíme se na další novinky.
Eva, Kája a brácha v bříšku

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 14.04.05 12:22

Ahoj Theo, to je super, že jste doma, pak netrpělivě budu vyhlížet tvůj popis porodu, opatrujte se.

holky opmlouvám se, ale moc s emi nechce psát a k tomu jdu ještě za chvíli pracinkovat, tak se mějte a já se zas ozvu.

Quatro

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 14.04.05 21:06

Ahojky,
sice nikdo nepise, ale treba by nekdo mohl chtit pokecat!!!
Je ctvrtek, cihame :-)))))))))))

Sylva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 14.04.05 22:16

Ahojky holky,
tak se hlásím…brzo co? ;-)

měla jsem trochu rušný týden a ještě zdaleka nekončí…

Quatro - no fuj..co to je za lidi? ty brdo…to je fakt síla!

Theo - fajn, že jsi doma! a že paráda! no super zpráva

Evo a Kájo a brácho v bříšku - tak kdy? já vím že jsi to psala..ale je třeba to nám naprosto dezorientovaným v čase neustále připomínat ;-)))) a jak se citís? připravujete káju?

no a tím jsem s kometnáři asi skončila…;-)) příště se polepším ;-)

a co u nás..tak předně vztek a vzdor trocha graduje a někdy je to fakt už na nervy…už si chodím počítat do deseti do zavřené koupelny..;-))) ale z toho jsou zas bambule naprosto kouzelný! tak nevím…
a taky jsem hýřila..úplnou náhodou mi dal vědět kamarád, že zapíjí syna…hmmm tak nakonec jsme ho zapíjeli samy..všichni slušní už šli dom..jen já matka dvou dětí se plahočila do kopce po půl šesté ráno kdy všichni známí sousedé jdou do práce a mohutně zdraví! ;-))) a taky to bylo tak nečekané, že M. byl doma..já byla KO..no už jsem si to trocha vyžehlila…;-))) no pustit mě po tak dlouhe době na pařící akci, já už vypadla z formy ;-)))))
no a zítra razíme na návštěvu a možná konečně za našima na chajdu…tak se moooc těším..

holky jdu se juknout na chat.. já snad ani nemám psavou ;-)))

tak zatím a polepšim se polepšim se polepšim se…

Zdenik a M+J dnes 21m

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 15.04.05 10:14

Ahojky holky!
Tak já to trošku zlepším, ten počet komentářů :-)))
U nás se nadále soplí, ale já už se zase dostávám do stavu, kdy to nepovažuji za nemoc. Kašel je pryč, smrkat umíme…tak holt se s tím asi musíme naučit žít. Já už jsem o 500% lepší, takže všecko tak nějak směřuje k normě.
Včera v noci jsme neměli doma tatínka, takže po ránu hned nastalo velké skandování Tatíí! Tatííí!, pokračovalo průběžně furt a nejhůř bylo, když Petr zavolal…to tady Ondrášek skoro brečel. No ale taťka přijel už v pět, takže jsme konečně byli i venku (v tom počasí by byl hřích nejít), Ondráš si užil motorku…Pak jsme ho konečně zase ošmikali, už to měl příííšerný. Zkusím ho cvaknout a dát do galerky…ale z kamery to teda nikdy není ono :-).
A k té motorce - po přečtení hrůzného příběhu u šulánků (nějaká holčička spadla bez helmy na kole…:-((() jsem se rozhodla, že Ondra bude jezdit s helmou už na motorce. Naštěstí to není problém, protože helmu a cokoli, co se týká kola, naprosto nekriticky zbožňuje. Mám z toho tak nějak lepší pocit. Hlavně když jsem ho minule viděla, jak „bezpečně“ jezdí…tak to jen tak ke zvážení jako inspirace…
A kdybyste se divily, jak to, že píšu dopoledne…tak v druhém okně na obrazovce mám puštěného Krtka…krtkomanie už u nás taky vypukla, s krtkem se spí, krtek se krmí a hlavně se na něho furt musíme koukat. Ještě že ho máme, protože jinak bych tady v té naší domácí izolaci fakt zcvokla. Ale musím rozšířit portfolio. I když Ondra by si vystačil stokrát dokola s Krtek a autíčko…

Odpoledne jedem k tchánům slavit padesátiny, budem tam až do zítřka do večera (první noc…), tak doufám, že to přežijem bez větší psychické újmy na všech stranách.

Zatím ahojky

Sylva a krtkomil Ondrášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.05 11:21

Ahoj holky,
nevím, jestli je to tím tématem v deníčku, ale Kája se tento týden fakt vyznamenává ve vztekání. Náš včerejší odpolední příchod domů slyšeli všichni v domě, sousedka se divila, kdo to tak řve (nevěřila, že to je Karolínka), ona byla totiž přetažená a tak chtěla jít domů, ale zároveň vůbec nechtěla jít domů, a tak kopala dole u vchodu do dveří až jsem ji lapla pod pažu a kopající a řvoucí balík ty dvě patra vynesla (už ji moc nenosím, taky mi pak pěkně ztvrdlo břicho), doma se válela po zemi a kopala, nakonec se mi podařilo ji vyslíct a dát do postýlky, kde se z toho vyspala.
Dneska je z ní zase sluníčko :-)

Teda Quatro, to vypadá fakt hrozivě, ty lidi fakt vůbec nemají rozum. Doufám, že už se z toho všichni sousedi vzpamatovali a že bude zase dobře.

Jinak Karolínka, jak už jsem psala, od minulého týdne spává ve větší posteli sama v pokojíčku a spí celou noc (u nás opravdu vzácnost) a až ráno přijde za náma. A protože je taky krtkomil, tak myslím, že jí k tomu spaní v samostatné posteli pomohl hlavně krtek, má i povlečení s krtkem :-) Takže my jsme si konečně ulevili a budem si užívat těch pár měsíců, že jsme v ložnici sami ;-).

Tak Krtkovi zdar!

Jitka, Kája a pupík 22.tt

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 15.04.05 13:08

Ahoj špuntíci,

tak jsme si včera vyzoušeli první řvoucí cestu z procházky domů. Museli jsme spěchat kvůli prodané klokance a špuntík chtěl jít zrovna jinam. Domluva nešla, na ruky nešlo, za ruku mne táhl na jinou stranu. Tak šel za mnou 20 metrů asi 500m a plakal a plakal.

My bychom na odrážedlo potřebovali spíš nějakou ochranu celé hlavy:-)

… tak jsem byla na průzkumu zubů a máme čerstvě prořízlý osmý zub. Hurááá. Ještě těch šest co je připavených „těsně“ a pak ten zbytek:-) Ono to vyjde klasicky na tu dovolenou.

Krtek je bezva, trhák tohoto týdne je panenka (ne od paní doktorky:-) ), Vojtík ji donesl svojí plínku, takže panenku celou - je malá - zabalíme do pampersky a chodíme s ní po venku. Má ji stráááášně rád:-) Nejvyšší čas na sourozence. Zbožnuje všechny miminka.

Vojtík konečně zabral, jdu na to ranní kafe:-) Mějte se Evka a Vojta

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 15.04.05 13:14

Ahoj,

zrovna si ctu diskusi supermatek a musim na chvili vydechnout :).
No tak u nas uz je snad taky lip - ja se citim dost zdrave a to mam brat atb az do uterka :(. No co se da delat. Iva uz nastesti horecky ani teploty nema, zustal ji akorat kasel, ktery byl teda dneska po ranu dost hnusny. No snad uz ji to prejde…
Jinak jsem za ty 4 dny, co se o nas manzel staral, konecne precetla 5.dil Harryho Pottera a netrpelive cekam na dalsi :). A uz se tesim, az odpol vyrazime na chvilku ven, pze mi tady z te izolace uz dost hrabe.
Iva je jeste dost unavena, tudiz protivna, no dnesni dopol bylo z tech horsich. Vztekala se neuveritelne, urazila se a odesla do pokojicku, kde vriskala a ja v mezicase zjistila, ze se nam ucpal takovy zlabek v lednicce a diky tomu mame mensi potopu v krabicich se zeleninou.

No nic, jdu pokracovat ve cteni :)
Pavlina a Iva

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 15.04.05 13:32

ahoj holky,
Pavli z té diskuze supermatek mě museli málem omývat, myslela jsem, že tam napíšu, že mé dítě jí sladké, pije sladký čaj, včera mi ukradla 4 hranolky z talíře a já jí za to nehonila, ale hranolky jsem jí nechala sníst, že jí děda občas dá kousnout do párku(i když protestuju)…no, ale nerada bych se nechala urážet, za to mi ta diskuze nestojí.
Tak my jedeme k našim, tam budeme přes noc, malou tam necháme do neděla a my jedeme na vinný košt do Polanky, já se tak těšííí, už jsme tam byli na podzim, pařili jsme při cimbálovce a bumbali vínko.

Celé dopoledne jsme byli na písku a stavěli babíje(bábovky)…hol­ky užijte si víkend, snad bude hezky
pa Quatro+spící babíja

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.05 13:36

Pavli, co to je diskuze supermatek? :-)
Jitka a Kája (předchvílí supervřískací)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 15.04.05 13:42

Jitko je to na hlavní straně v diskuzi, dole , vlevo a jmenuje se to „jsem blázen, když mě to vytáčí?“.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 15.04.05 13:43

Tady na emiminu v diskuznim foru - Jsem blazen, kdyz mi to vadi? se to jmenuje. Pomerne zabavne…:D.

P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.05 15:37

Holky děkuji :-)
J.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.05 16:29

Tímto děkuji kamarádkám od špuntíků, že mě nikdy neupozornily na to, že jsem kojila příliš krátce, kupuji Kláře lízátko, koupila jsem špatné zimní boty, nechala jsem jí příliš dlouho plínu atd atd. :))))))))))))))))))))))))))))
Ta dsikuze mě fakt pobavila…
 Tereza

Jitule
Kecalka 225 příspěvků 15.04.05 17:20

tak jsem právě zjistila, že jsem dnes „anonymní“, tímto se omlouvám :-)

Jitka, Karolínka a pupík 22.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.05 20:57

no, nebudme jízlivé, i ty supermatky mírně polevily v hustotě. I když - co jsem to za matku já, která šla od dítěte v 10 měsících do práce, klidně dá dítku čokoládu, sype krupici kakaem, ba i chodítko jsme párkrát na pět minut použili. Ano, i taková zvěrstva, jako sedění v kočárku v osmi měsících jsem své Lidušce prováděla a jaká hrůza, že dítko ochutnalo už i telecí párek (snad se z ní nestane šílená kráva :-)), krůtí šunku a sterilované okurky - klidně sní půl sklenky… Rohlík zná od sedmi měsíců a mateřské mléko jsem jí po 7,5 měsících odepřela-neměla jsem zájem převést ji po týdnu na infekčním zpět ke kojení a alibisticky jsem si řekla, že jí už stačí. Dokonce i na nočník ju posazuji, a to prosím proti její vůli - sobecky po ní chci, aby v 21,5 měsících začala udržovat moč a stolici…a i po papuli jsem párkrát dala (na svou obranu dodávám, že od tohoto po vzájemné dohodě s mužem upouštíme, protože fyzický trest přestává být jakkoli účinný) a lupnutí přes plenku nepovažuji za trest…jo, a první televizní večírek prožila malá ve dvou měsících - dívala se s tátou na fotbal-báječný způsob, jak ulevit bolavému bříšku v klubíčku a odvést pozornost vyčerpaného miminka jinam, než ke kolice.....
no, radši píšu anonymně, aby mě nezavřeli, nebo se nestavila paní ze sociálky s příkazem k odebrání dítěte.

E+L

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 15.04.05 21:14

Ahojky holky,
tak jsem dneska parádně vyluftovaná, od rána jsme byly venku, ještě s kamoškou a její skoro přesně o rok mladší dcerkou…bylo to mooooc fajn..holky se vyblbly tak, že ještě teď se z toho vzpamatovávám, vlezly jsme do oploceného hřiště někde v Kohoutkách a nejdřív holky rozryly dvě pískoviště pak objevili taková kola připevněná na péru..(víte co? ;-)) naštěstí tam měly tyto houpačky dvě a holky z nich skoro 45 min vůbec neslezly a jen a jen řádily…pak objevily super klouzačku na které se nebály..ani vylézt po žebříku se šprušlama vzdálenýma od sebe cca 50cm…holky ve mě tuhla krev tak jsem je radši házela nahoru ručně ;-)) teď mi tuhnou záda ;-))))

zítra jedem hnedka z rána na chajdu k našim takže to bude určitě taky lambada..doufám ťuk ťuk ťuk

a krtek…kéž by někdy přišel a zazvonil…;-))) holky ho milujou a Janička při pouštění na pc nemůže přenést přes srdce, že mu někdo ubližuje..včera se nám málem rozbrečela nad Krtkem a žvýkačkou, kt. nemohl od sebe odlepit..Maťka se párkrát škodolibě zasmála..takový je mezi nimi rozdíl…;-))))))

no a tak jsem chtěla reagovat a prdlačka…

jo..

Sylvo - helma na motorku…no by mě nenapadlo ale jestli holkám pořídíme tříkolku tak z toho našeho kopce to bude asi nutnost.....holky naštěstí taky milujou to co se týká kola…;-)))

taky se musím pochlubit, že jsme majiteli nových cyklosedaček, holky si je slavnostně odnesly domů ;-)))resp. k autu ;-) a já mám zalubem toho našeho tátu vždycky když příjde..no vždycky ne ;-) přemluvit at se jedem někam projet…takže se těším..akorát nevím jestli se po době 100letého spánku mé kolo ještě vzkřísí ;-))))

no nic jdu se ještě porozhlídnout a kdybych už nepsala tak krásný a prosluněný víkend všem!!!!

Zdenik a M+J

ps. co ta zoo? co středa? nebo klasika marlenka? ;-))))) a zoo až jindy???

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.04.05 13:23

Ahojky,
poslala jsem Vám mailem nějaké fotky a doufám, že se Vám to nebude načítat dva dny, případně se omlouvám…

Kryštof spí, já jdu kojit a pak si chci taky lehnout, takže se tu nebudu zdržovat..

Ozvu se dle možností, užívejte si krásného počasí…
Theo a spol.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 16.04.05 21:22

Dík za fotky, Julince to sluší:-)

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 16.04.05 22:31

Ahoj holky!
Tak jsme zpět z oslav…nakonec to bylo docela příjemné, sice jsme všichni přežraní :-)), Ondra i věcí, které bych mu já teda nedávala (babička se prostě furt snažila, vymýšlela, co mu dát, co bych tak mohla odsouhlasit…holt takové dítě by mělo 24 hodin denně jíst, ne? :-))), ale zvládli jsme to, Ondrovi se to líbilo, i ven jsme se na chvilku dostali a bylo to bez větších problémů. Jako obvykle - prostě se ukázalo, že nic není tak horký…no tak tak nějak :-)))
THEO - díky za fotky, dorazily…Julie je moc pěkná…vždycky mě to tak naladí…no časem :-))))

Tak se mějte a krásný zbytek víkendu

Sylva a Ondrášek pozítří rok a tři čtvrtě!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.05 23:44

ahojky, tak jsme se před chviličkou vrátili z vinného koštu v Polance a taťulda tam hooodně bumbal, tak jsme ráda, že aspoň sám došel domů, ale já jsem nějak moc nabitá energii.

Malá je u našich a tak, když jsme rozvítila v ložnici a koukla na prázdnou postýlku, začalo se mi stýskat, už se na ní zítra moc, moc těším…
opatrujte se a hlavně si užijte neděli.
Julinka je překrásné mimi.
papa Quatro

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 17.04.05 14:12

Ahojky
Ja viem, že to celý týždeň flákam. Ale určite sa polepším. Denníček je poslaný, všetky naše novinky sú tam.
Majte sa krásne Zuzana a Kristián

Jitule
Kecalka 225 příspěvků 17.04.05 19:15

Theo,
díky moc za fotky, moc vám to oběma sluší. Julinka je nádhený miminko :-)

Jitka, Kája a pupík (22.tt)

Vložit nový komentář