Špuntíci č.82 - Krátký deníček

Rodičovství

Ahoj Špuntíčci Tak máme po olympiádě a po fašanku, takže možná dnes uvidím i manžela pokud možno jinak než zhrouceného u televize, PC, v hospodě u hokeje, nebo nad ránem pod vlivem ;) Tento týden byl v tomto smyslu docela náročný bohužel právě probíhající debata s manželem po ICQ na téma „kdy a v jakém stavu jsem došel dom a co se dělo dál se publikovat nedá. Já se tu sice směju jak blázen, ale to bych mu fakt neudělala.....

Liduška je poslední dobou jak urvaná z řetězu - nejoblíbenější činností je totální rozbrakování celého obýváku - potahy na zemi, matrace z křesel, pohovky… Do toho rozházené všechna puzzle, co se doma dají najít + panenky, plyšáci, kočárky… No, asi víte o čem mluvím. Říkám si, že až aby slezl ten sníh a vylezlo sluníčko co hřeje, ale to si říkáte taky všichni… Trpaslík nám konečně přestal bojkotovat chůzi - cca 3 km trasu ujde většinou po svých. Občas je teda nutno ju poponést na koňovi, ale nechytá už hysterické záchvaty „na koňáááá, na rukýýýý" 10 metrů od baráku. Vzala na vědomí existenci Pepíka a to, že mamka nemůže nosit oba, protože by ju bolelo bříško a nožičky - aspon částečný úspěch. Oproti tomu existenci Pepíka nevzal na vědomí můj šéf v práci - vůbec ho netlakuje, že za nějaké 2 měsíce už v práci končím - vyjde mi to akorát na začátek května - vyberu dovču a šup na mateřskou. Ne že bych si připadala nepostradatelná, ale živě si vybavuju svůj příchod do firmy - nikdo mě nezaučil. Můj nástupce bude chudák… Nu což… Ostatně, nepředpokládám, že se do firmy vrátím, resp udělám všechno proto, abych se vracet nemusela.

Jaksi mě odmítá políbit můza…
Jen pro inspiraci - dneska zkusíme nalepovat - vezmu z práce lepidlo - takovou tu kuličku pro „čisté" lepení a budem lepit sněhuláky… Třeba se drobek chytne. Protože zabavit ji je nadlidský úkol - takže zlobí a zlobí… Ono zklidnit pytel blech je vážně náročné. Někdy propadám depkám, že se jí zkrátka neumím věnovat. Asi nemám dost fantazie. Když ona by si Lída tak představovala denně novou knížku na čtení, nebo donekonečna hrát hru „jdeme na kafíčko k XY, jenom jako…" popř udělat si z maminky či kohokoli trampolínu (BABI, TY SI JAK TEN NAFUKOVACÍ SKÁKACÍ HRAD - tvrdila babičce, skákající jí po břichu), nebo rozkramovat obývák.....
No a když už jsme u těch hlášek o skákacích hradech… Něco vám pošlu do mailu. Veřejně to publikovat radši nebudu, neb je to fakt síla :-D :-D

Tak přeju hezký týden, nebo dva.....

Elda + Lída 32 měs + Jožka 22tt zítra započatý

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 27.02.06 14:22

Tak tady není nikdo, kdo by napsal první? :-) Bohužel už víc nestihnu, Vojta se probudil a volá „čuááát“ :-)

Evka a V+V

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.02.06 14:51

Ahoj!!
Eldo - jsi rychlík…s deníčkem, máme doma to samé, akorát Mr.Krámovač je Julie, Kryštík se taky nenechá zahanbit, to se rozumí, ale u něho se stane občas i to, že si to uklidí…

Já jsem se dostala z mého včerejšího šíleného stavu, Julinka je jen u rýmy a trochu kašle, Kryšťa rýma..klasika nic nového pod sluncem..

A jedna hláška pro Quatro.
Kryštík na Julinku:
JULI, NECH MI TOHO MEDVÍDKA NEBO TI UKOUSNE PRDELKU!!
Já: To si medvídek pochutná, Julinka se právě pokadila!!
K: (Čuchne si pro ověření, zda-li je to pravda) FUJ, TO JE HANBA!!

Tak hezký týden
Theo, Kryštof, Julie

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 27.02.06 15:08

Theo, jsi mi připomněla Vítka :). Filípek ležel pod hrazdičkou a už se začínal nudit. Radim povídá Vítkovi, ať jde Filípka trošku zabavit. Vítek vzal plyšového zajíca a dělá s ním přes hrazdičku na Filípka: „kuky,kuky, kuky,kuky…“ pak ho to přestane bavit, otočí zajíca prdelkou a říká : „už na tebe prdím Filípku“ :)

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 27.02.06 15:14

Eldo, u nás je teď v kurzu Méďa Pusík. Nevěřila jsem, že by ho to mohlo zajímat, ale ségra mu koupila minulé číslo a normálně se s tím občas zabaví aj sám. A docela se líbí aj mně. Jen jsem mu neprozřetelně slíbila, že mu další číslo koupím aj s CD-éčkem. To jsem si naběhla, stojí totiž 97 Kč /jsem čuměla/. /Bez CD 26 Kč./ Počítala jsem za CD tak max. 40Kč.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 27.02.06 17:02

ahojky zlatíčka,

teda Theo s tou „ukousnutou prdélkou“jsi mě potěšila a i tím, že si pamatuješ ty moje loňské zmrzlé řízky. Koukala jsem do seznámku a asi nemáš ICQ, že?!
Letos se ten příšerný mráz neopakoval, zato tam děsně foukalo a to v sobotu a v něděli tam byla taková mlha, že jsem si, říkala-pokud to přežiješ, tak budeš sekat dobrotu-na chvíli.

Holky mám pocit, že všechen čas a energii obětuji práci, což se mi moc nezamlouvá, stává se ze mě workoholik, či jak se to píše, nejvíc mě mrzí, že má Emily celé dopo volné pole působnosti, teda dneska jsem si s ní 20 mic hrála, ale jinak se jí moc nevěnuju. Nevím jestli to je tím, že nemám čas, ale začala ukázkově jíst, snad nejvíc za celou dobu co je na světě, nestačím se divit kolik tojo zbaští. Naštěstí celkem poslouchá a Martin mě odpoledne nahradí, ale i tak mě to mrzí…zase si to snažím nějak vnitřně obhájit, ža takovou práci asi těžko seženu, pokud bych to přestala dělat. Třeba dneska nemám žádné prohlídky, ale tolik telefonátů na vyřízení, že šla s Martinem sama ven.

Holky nevíte jak to je s tím novým zákonem-že může dítko na 4 hod denně do školky?musí se u toho ukončit mateřská?ve školce mi říkali, že jo, a zase známa mi říkala, že její sestra takhle dítko dává a mateřskou neukončila…takže se v tom plácám a nevím co je pravda a nemám čas se pídit po internetu.

Eldo díky za hlášku od Lídy na email…

mějte se krásně, papa Quatro

 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 27.02.06 17:13

Quatro, myslím, že na 4 hodiny denně ano, ale až od tří let věku dítěte. Do tří let jen na Těch 5 (?) dní v měsíci.

Evka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 27.02.06 17:25

Evko, ten chlapeček té známé měl na silvestra 2 ročky a od ledna chodí na ty 4 hod denně do školky…a teď babo raď, nevyznám se v tom.....

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 27.02.06 17:30

ahojte..

nějak se sem nemůžu dostat..holky mi právě loví kapry z rybníka (no fakt..papírový na provázku…)

Quatro - myslím, že na ty 4hod může dítě od nějakého věku…nevím…od 3? a do těch 3? je to jen na těch 5 dní v měsíci..ale opravdu to nevím jistě…o rodičák bys neměla přijít..ten mizí až při celodenním pobytu ve školce ;-))) a s tím workoholismem…mys­lím, že tě to prostě chytlo..těžko ti něco napsat, ale určitě to bude časem zase lepší..napadá mě, když tě to trápí, trošku ubrat..líp zorganizovat ;-) se mi to píše že? ;-)..vyhradit si jen čas pro Em bez rušení..ta školka by taky nemusela být špatná zase by vám to organizačně pomohlo..stejně si dobrá, že to takhle zvládáš..mě tu leží halda papírů a ne a ne s tím začít…no ještě mám měsíc ;-) jo a s tím apetítem…myslím, že to je roční dobou..;-) holky mi hlásí za půlhodinu po jídle..MAMINKO HLAD MÁŠ, SVAČINU POTČEBUJEŠ..DEJ MI NĚCO NA HLAD, JÍDLO DEJ MI PLROSÍM.. a za další hodinu to stejný..otesán­ci hadra.

mno už musím, vykramařila jsem jednu skříň…čeká na nátěr ;-) a holky mi zase vykramařily ten úkryt kam jsem dala/schovala všechny ty věci…vedou krabičky ;-)
prý v nich CHR/LÁPOU L/RYBY..už se u nás chvílemi rýsuje R..

Eldo - fakt dobrý. ;-)))))))))))))))))))

zatím pa

Zdenik a M+J

 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 27.02.06 17:35

Vím, že to platí až od 1.2.2006.

Tohle je z formuláře „Žádosti o rodičák“

  1. Za přípustný rozsah návštěvy jeslí, mateřské školy nebo jiného obdobného zařízení, kterým lze zajistit péči o dítě, se pro účely rodičovského příspěvku považují tyto případy:
    dítě, které nedosáhlo 3 let věku, navštěvuje jesle nebo jiné obdobné zařízení pro děti nejvýše 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci; za návštěvu dítěte v jeslích nebo v obdobném zařízení pro děti v kalendářním dnu se rozumí každý den, kdy dítě jesle nebo uvedené zařízení navštíví, bez ohledu na délku doby trvání návštěvy
    dítě, které dovršilo 3 let věku, pravidelně navštěvuje mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně
 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 27.02.06 19:26

Ahojky,

nevíte jak to je s inzercí na miminu? Poslala jsem 2 inzeráty a nic tak nevím.

Malý se proměnil v zlatíčko a to nám k tomu stačil nový kočár dopolko si pospí hodinku po obědě 3 a teď už chrní. Venku je šťasný krásně vidí a je spokojený.

Žurdo jsem ráda že jste si lyže užili. Budete mít na nás někdy čas?

Teď je ve zprávách že do BABY BOXU odložili další 2 děti je super že se to osvědčuje.

Mějte se pa L. a F. pošlu foto jak je malý spokojený

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 27.02.06 19:28

Inzeráty už tam jsou hurá

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 27.02.06 20:56

Ahoj holky!
tak se konečně dostávám ke komentáři, nějak jsme byli celí den rozlítaní.
Dopoledne Hvězdičky, vybarvovali jsme si obrázky barvama na sklo, Ondru to moc nebavilo, bylo to spíš pro maminky :-)
Pak hezké společné dvě hodinky v posteli (nějak se toho fyzického kontaktu po tom víkendu u babičky nemůžu nabažit :-)))), pak výlet do města pro kartáček na zuby, kt. jsme zapomněli u babi. Pak s Tinou a šup spinkat, dokonce si po večerníčku sám řekl, že už chce! To se snad ještě nestalo :-))), spíš vždycky slyším Nechci spinkat!
Hlídání o víkendu bez problémů, když jsem se ptala, jestli se mu stýskalo, tak prý ne. A na dotaz, proč mi teda 3× volal, říkal: ABYS SE MNOU BYLA! Takže stýskalo :-)))
Máme velikánský úspěch! Nebo spíš tcháni :-))). Ondra se přestal bát Peggynky (labrador), dám fotky do galerky, už ji drsně terní, dokonce na ní jezdil! Ona je teda trošku přerostlý tele :-). Myšák by byl taky kapku přerostlý, kdybych ho tam nechala třeba celý týden…i po tom víkendu má snad o dvě kila víc…první co babička říkala, bylo - on tak krásně jí…pořád…co dodat :-((
ELDO - lepení sněhuláka jsme už taky zkoušeli - na natřenou plochu Ondra lepil vatu, předtím jsme si ho tam namalovali.
QUATRO - fajn, že jste úplně nezmrzli a užili si to! S tou tvojí prací - asi bych to řešila nějak tak, jak napsala Zdeník - nejspíš bych si vyhradila dejme tomu hodinu dvě dopoledne nebo po ránu, kdy bych prostě měla vyplej mobil a věnovala se jen Em…A ve zbytku času s ní by tě zas ona třeba nechala víc v klidu?
ZDENI - nevím, jestli jsem to psala, ale zelená kytka nalezena! :-))) Jo s lakováním kuchyně, škoda, že jsme na to téma nenarazily, mám bohaté zkušenosti s jejím tapetováním. Ve starém bytě jsem měla celou kuchyň potaženou zelenou fólií a prac. desku korkovou tapetou…je to taková čistší práce než s barvou, ale to už je asi jedno :-))))), držím palce, ať se to povede! Já už musím konečně zajet pro tu nerezovou tapetu a udělat ty naše úchytky…

Tak zatím ahojky, jdu na ty fotos.

Sylva a Ondrulík

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 27.02.06 21:14

Ahoj holky,
hlásím se po víkendu, který jsme nějak prožili ve spěchu a přitom máme pocit, že jsme nic nestihli a asi to není ani pocit, no Ondra je v režimu „asi zuby“, takže nosit, nosit, nosit, v noci se budí po hodině a půl. Dokonce jsem mu včera zkusila dát kaši na noc a pak teprve kojo a nepomohlo to, holt to nebylo hlady.

Eldo, dík za hlášku mailíkem, je super :-)

Jdu pročíst komentáře :-)

Jo a hledala jsem deníček - po příhlášení jsem nebyla na úvodní stránce, tak jsem klepla na „dětské“ a koukám, že jsme v „miminkovských“ :-)

Zatím pa

J.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 27.02.06 21:26

ahojte..

tak tady pořád sedím…M. měl přijet… já vyklidila (jsem nadšenec a když už jsme se tak naprosto rychle a hlavně neplánovaně dohodli na změně…;-)) dvě skříňky, ovšem jednu musíme oddělat ode zdi a oni ty potvory šrouby mi nejdou povolit..jsem byla i vzteklá..u druhé potřebujem přešroubovat zřejmě pův. majitelem přišroubované železné nožky..netrefil se na střed ;-) no a s tím taky nehnu…už jsem to mohla mít ošmirglovaný sakra a možná i první vrstvu.....takhle to budem mít zase až o vánocích…ach jo…

no a jinak Sylvo díky za toho Bořka, holky teda na to koukaly jak z jara..dneska jsem zkusila pustit to celý..ale to bylo moc už se nudily ale vypnout to nechtěly…;-)) pořád mi ukazují s kterým tím autem si hrála Martinka a s kterým Janička..;-)))
jo a tapeta by nešla neb ty skříňky jsou jako z prkýnek a myslím, že ty škvíry mezi tím by nedělaly dobrotu, že by to nebylo hladký…samozřejmě to bylo první co mě napadlo..

no nic asi nahážu věci z mražáku do přepravky a alou ven..lednice teda vypadá příšerně a na mražáku máme Dobšínskou ladovou…zítra si popracuju..ble.

zatím čau

Zdenik a spící M+J

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 28.02.06 09:38

Ahoj školka - do 3 let může ted nově max na 4 hodiny denně, nebo těch 5 dnů v měsíci.

lepení sněhuláka - obrovský úspěch - koupila jsem jí prozíravě dětské nůžky, takže bobek stříhal a stříhal - 1,5 hodiny soustředěné práce, bez skákání, lítání po baráku… zázrak. z nastříhaných kusů jsem lepila travičku ;-)máme sněhuláka, prasátko, kočku, draka, kytičky…
Sylvo - dík za tip na vatu - asi vyzkoušíme. z vaty se dá tvořit sníh, ovečky, vousy Mikulášovi, chlupy kočičce.....
s dalšími tipy na tvořivou činnost nešetřete - co vás napadne, tak sem s tím :-)
mimochodem - pamatujete na vyškrabávání obrázků na černou tuš - podklad voskovky? jen příprava by asi musela probíhat bez asistence mláďat… nebo to stojí za to risknout?

elda

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.02.06 11:20

jasne, ze pamatujem :) ale nevim, mozna bych to radsi pripravila predem, dej pak vedet, jaky to melo uspech :)

ja jsem vcera zjistila, ze iva umi docela pekne vymalovavat omalovanky - nikdy to totiz delat nechtela, ze pry to neumi :) - ale slo ji to fakt pekne
a taky umi pocitat do 5ti - opet nahodne zjisteno, kdyz jsem ji rikala, ze uz snedla tatovi 2 nugaty a to uplne staci - tak pry ne, ze chce 3, tak jsem se ji ptala, co bude dal a dostali jsme se az k 5 :)

dneska jsem je s babickou vyslala do mesta obhlidnout jarni bundy, tak snad se tam neztrati :)

P.

 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 28.02.06 14:08

Ahojky všem,

tak jsem jedno dítko uspala, pak druhé a mám volnou půlhodinu:-)
Dětičky se mi v poslední starají o zábavu v noci. Budí mě průběžně po 15-40 minutách. Asi abych si mohla přes den dát častěji kafe:-)
Věrka si nemůže rozmyslet co je lepší, jestli lahvička nebo prso. Z obojího pije všelijak, jen ne perfektně. No nic, za chvíli už na výběr mít nebude. Ani jsem netušila, že to odstavování půjde tak rychle. Dopomohl tomu fakt, že jsem si v sobotu vzala prášek a vzápětí jsem chtěla kojit, aniž bych si to uvědomila. Naštěstí to dobře dopadlo.

Stále si nemůžu zvyknout, že malá celý den spí. Kolikrát ani neotevře oči na krmení, jen zakníká, případně je nechá otevřené jen první minutku pití. Skoro mám výčitky, že nepotřebuje nosit a huškat. Na druhou stranu jsem jí za to hodně vděčná.

Stříhání nůžkami - u Vojtíka se o stříhání snažím nějaký čas, ale zatím k této činnosti nedozrál. Je fakt ten, že něco mu jde hůř, a něco líp (práce rukama). Vojtík na nůžky potřebuje obě ruce a k tomu další osobu, která by mu držela papír:-)

Evka a V+V

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 28.02.06 14:08

Já si to taky pamatuju, dávali jsme to babičkám na Vánoce :-)

Tu vatu (sněhuláka) jsme taky zkoušeli, Kryštofovi se to lepilo hrozně na prsty, ale docela dobrý byl takový filc, asi může být i pevnější látka, nastříhaný na kousky..
Nejvíc se mu na tom líbilo, že jsem mu z druhé strany přilepila špejli a on si je pak napíchal do kytek nebo jsme hráli „divadlo“..Na­koupila jsem více materiálu a už dlouho mu chci vyrobit podobně zvířátka a postavičky, abychom si mohli zahrát něco pořádného..
Abych nezdržovala, teď mě napadlo, že by to nemuselo být špatné s obličejem-fotkou (v případě postavičky), poněvadž příběhy o Kryštíkovi, mamince atd. jsou u nás nejoblíbenější, tak Eldo díky za kreativní naladění :-)

My jsme , bohužel, doma, včera jsem totiž dala Julii ven a pak hrozně kašlala..Na doktorku to není, přes den nekašle, jen když lehne a riziko, že by něco chytla v čekárně je vyšší…
Takže jsme všichni vařili, byla to docela sranda, Kryštík vytahal všechny misky a „umyl nádobí“, pak „uvařil“ a krmil Julii..naučil ji dělat „mňam, mňam“, no byli úžasní..

Ovšem (a to jsem chtěla napsat pro Quatro) u nás neplatí, budu se Ti věnovat hodinu a ty pak budeš chvíli hodný..ne, ne…kolikrát to bývá ještě horší..prostě přímou úměru v tom nevidím… Hodný je během doby, kdy se mu věnuji naplno :-))

Tak já jdu něco připravit na tvoření…

Mějte se
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 28.02.06 14:14

Evi,
taky jsem měla výčitky kvůli „nevěnování pozornosti“ Julii, když byla malý miminko, nejhoší je, že si na to hrozně zvykneš a mě teď skoro zaskočí, když má den blbec a chce se celý den nosit.. a to jsme měli s Kryštíkem na programu denně..ale ujišťuji Tě, ona se jednou dospí a vybere si…:-)

Nůžky drží Kryštof obouruč, ale baví ho to.. a naposledy s nima spadl z té židličky, jak jsem řešila, jestli do nemocnice nebo ne :-( Jsem hrozně nezodpovědná :-))

Tak končím
Theo

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 28.02.06 14:26

chilie - méda pusík je u nás v kurzu tak prvních 5 minut po otevření časopisu. proletí ho a hotovo, nezájem.

Jinak Theo - dobrý nápad, postavičky na špejli. asi obětuju krabici od bot a nějaké ty hadříky…

ale dneska to nebude, páč náš tatínek si na fašanku natáhl šlachy a léčí si nožku zábalem v gořaličce - tudíž půjdem ven s pejsanem, aby nás nesežral (pes)… tatínek kupodivu vůůůůbec netuší jak a kde k tomu přišel… :-)

elda

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 28.02.06 14:28

jo a ještě něco - evko a theo - já má zase strach, že u nás to bude naopak… Lída byla moc hodné miminko, tak mám obavy, že Jožinek nám to vrátí aj s úrokama :-)

elda

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 28.02.06 14:43

Ahoj holky.
Hlási sa stratená existenia. Najskor chcem privítať všetky staronové známe:-))) Ja viem, že vás zanedbávam, ale ja si stále začnem čítať a Vy píšete tak veľa, že potom už nestihnem nič napísať. Ale píšte pekne ďalej:-))))
U nás je to dosť bojové. Sebastián v noci vstáva po hodinke až hodinke a pol a po kojení si negrgne, tak ho bolí bruško a ja ho nosím tak ďalšiu pol hodinu až hodinu na rukách. Cez deň je to doobedu v pohode, ale k večeru sa prestavuje na nočný režim a keď nespí, tak fňuká. Proste ho trápi bruško a to ja už fakt nejem skoro nič okrem starého pečiva s maslom a džemom a samozrejme všetko čo začína na slovo čokol… Ináč by som už nebola medzi živými. Blbé je to, že ja som neschopná spať cez deň, takže už vyzerám ako mátoha. No určite sa to časom zlepší. Je u nás teraz moja mamka, ale tá jak nie je zvyknutá na taký záber, tak jej stačí Kristián - mimochodom je jak utrhnutý z reťaze. Takže čas keď Sebastián cez deň spí a mohla by som aj ja využívam na varenie, upratovanie… a napr spoločné zdanenie manželov. Asi som fakt blbá:-((((( Týmto ale vzdávam holt viacnásobným mamičkám - fakt nechápem ako to robíte. Asi prídem na školenie:-))))
Ináč Kristián nejako podvedome vníma konkurenciu. Aj keď má Sebastiána rád a stále ho hladká a prebaľuje a nosí, tak v noci plače zo spánku a volá ma, spať chce ísť len so mnou príp. vobec a strašne vystrája. Asi chce tiež upútať pozornosť, aj keď minulý týždeň sestra a teraz mama sa od neho skoro nepohnú. No uvidíme ako to bude pokračovať.:-))))
Dnes som nechala drobca s babičkou a s Kristiánom sme šli von, tak bol úplne nadšený. No a strihanie úplne zbožňuje. Našťastie nám chodí kopa reklamných letákov, tak stále niečo striháme. Lepenie ho bavilo tak okolo vianoc a to sme mali polepené úplne všetko:-))) Ďalším hitom je pexeso a drevené puzzle. Fakt zíram, že má trpezlivosť, doteraz to bola slabá stránka.:-)))
Reagovať na Vaše komentáre vlastne ani nie som schopná, lebo pamať mi úplne vynecháva. Dúfam, že mi to odpustíte. Len musím povedať Evke a Theo, aby neprovokovali so spiacou Věruškou a Julinkou, lebo ja fakt padám na hubu. Asi som úplne neschopná:-(((
Takže Vás všetkých zdravím a ja idem zase zachraňovať plačúce dieťa. Zuzana, Kristián a Sebastián

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 28.02.06 14:55

No práve, že o Kristiánovi som ani nevedela, že ho mám, takže Sebastián mi musí ukázať, čo tie naše zlatíčka dokážu. A ináč niekde som čítala, že novorodenci spia počas prvých 6-tich týždňov 20 hodín denne. Nechápem, prečo si to Sebastián nechce prečítať :-))))) Z

 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 28.02.06 17:47

No jo, taky jsem se divila, že pořád spí. Vojta spal 2× denně na procházce cca hodinu, pak občas chvilku doma. Jinak byl pořád řev.

Dneska jsem to zakřikla, malá poplakává, asi ji zlobí bříško. Chce baštit co chvíli, tož má utrum do 19h, ať večer nehuškáme do půlnoci.

Evka

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 28.02.06 19:36

Ahojky,

Zuzi taky jste vyrazili na procházku? M. šel dneska po páté domů tak jsme se šli projít je super že už je déle světlo i ráno už je to fajn.

Tento týden už to nezvládnu a co příští uděláš si čas???

V sobotu máme oslavu tak mamka dneska hlídala a já letěla k holiči mám zase pidi ježečka.

Mějte se pa L. a F.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 28.02.06 20:02

ahoj holky,
jen na skok.
Bobisku-na procházku jsem nešla, přijela jsem z jedné prohlídky a neměla klíče od bytu a jak na potvoru byl M+E venku, takže jsem si šla pro klíče, pobyla doma hodinku a zase jela na další prohlídku.

Holky s tou školkou to nejde, všude je plno, vemou jí až od září 2006. A kéž by šel mobil na 2 hodiny vypnout, ale to nejde, prostě musím být na příjmu.

Zdeníku to je fajn, že jsou taky holky jedlíci, Em dneska spráskala na snídani 230ml Sunaru+půl rohlíku s marmeládou. Na oběd vývar s nudlema+krůtí maso s těstovinama a teď na večer rizoto…fakt nechápu kde to v ní mizí, takovou jí vůbec neznám.

Zuzi držte se, myslím na vás, musí to být makačka, ale určitě se to brzy upraví. Em prvních 6 týdnu trpěla děsně na prdíky, ale pak to do 3 měs.vymizelo.
jdu koukat na Ordinaci, papa

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 01.03.06 08:47

Ahojky holky!
Tak jsme včera s Ondrou byli navštívit Terku, má moooooooooc pěkný byteček, na to, jak krátce tam bydlí, to má hrozně pěkně zařízený a zabydlený :-) - na rozdíl od nás.

Ještě jsem vás chtěla pobavit naší pondělní historkou…zkrášluju se u zrcadla a v zaujetí nesleduju Ondru…ten najednou podezřele ztichnul…AU!…mrknu na něj - panáček se holí! Normálně si vzal Petrovo holítko a šmidlal si bradu…tak tam má hezkej obtisk, tři zářezy nad sebou (tři břity)…naštěstí jen povrchové škrábnutí, vcelku se to obešlo bez krve…a bez řevu :-)))))))))

Včera byli s tatínkem po dlouhé době plavčit, prý super…já jsem mezitím jela sama nakoupit, což je taky super :-)))

Tak jo, jedem k ségře, takže zatím ahojky!
A pište!

Sylva a Ondrulík bez vousů :-)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 01.03.06 11:07

ahojte..

tak tady zhluboka dýchám…do školky holky NEvzali…prý jsou malé a je tam moc dětí 4letých a jiných co splňují kriteria před námi (mají pořadník které děti mají přednost a bylo 47přihlášek na 25míst - máme se zastavit na konci srpna, na začátku září…kolo se uzavírá že? nemám školku - výběr práce se zužuje - minimalizuje, nemám práci - nemůžu dát do školky - mám smlouvu - je mi to prd platný ;-)) blbý je to, že teď po zápisech bude vlastně všude plno..takže uvidíme až v září..pak budu obvolávat školky ;-) takže jestli půjdu do práce tak s holkama na zádech ;-)))) chi chi..jdu si dát panáka.

zatím čau

Zdeník a M+J

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 01.03.06 11:45

Zdeni tak si daj veľkého panáka a pouvažuj o tom ako budeš presviedčať svoju drahú polovičku na Honzíka, príp Pepíka:-)))) Je to jednoduchšie ako školka. Príp. sa zamysli nad mojím starým návrhom - otvoriť si školku doma:-)))) Samozrejme to nevylučuje možnosť a). Z

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.03.06 11:46

Zdeni,
to je dost dost neuvěřitelný, že nevemou děti pracující maminky, navíc dvojčata..ach jo.. vůbec se Ti nedivím, že jsi tak rozčilená..vůbec to nechápu.....

Já se rozhodla, že to nakonec se školkou zkusím ve vesnici směrem na Brandýs, chodí tam dvě maminky z Vinoře, je to jednotřídka, ale pochvalují si to..navíc tam Marek bude asi otevírat pobočku, takže by ho eventuelně mohl občas vzít ráno s sebou… Tady ve Vinoři nemám šanci, tak uvidíme …

Joo, Zdeni otevírej vlastní školku, jistých máš těch 22 dětí, které nevzali…

Sylvo - K. už se taky holil, žiletkou, co jsem zapomněla na vaně, trefil se do horního rtu, takže krve jak z prasátka:-) přežil to, ale já jsem dostala vyhubováno od manžela, jsem fakt dost nezodpovědná :-)) udělala jsem to určitě schválně :-)) já nevím, jak mě tady s těma dětma může někdo nechat samotnou celý den..

Babi se nabídla na odpoledne, že pohlídá Juli, abychom mohli s Kryštíkem na vzduch, tak huráááááááááá!!!!!

Hezký den
Theo

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 01.03.06 12:01

Tak to je mazec - pracující matka s dvojčaty nesežene školku…
u nás vypadá zatím školka nadějně, doufám…

včerejší kreativní činnost nic moc… později mi došel důvod vzteklení - miláček vstával v 6:00 a odpoledne spát ani omylem - pochopitelně. Od půl sedmé byla tuhá… aspon klidný večer…

elda

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 01.03.06 12:21

Děkuji za povzbuzení…mě deptá jen to, že jsem měla radši přihlásit holky všude po Brně a bylo by.někde by to snad vyšlo..i když kamošce taky nevzali, jde do práce. potkala jsem jednu maminu tady..tak té taky nevzali…a to tam má sourozence a mohli spolu chodit do třídy…dokonce už jí to i slíbili a teď to zrušili.

no hlavně já čekala s nějakou prací až na to září hlavně z toho důvodu, že ještě to nějak utáhnem, uděláme si prázdniny, nebudu složitě domlouvat hlídání na střídačku s M. kdybych si našla nějakou brigádu, práci…prostě jsem to hodila za hlavu…a teď asi nenastoupím ani tam kde bych eventuelně mohla a sehnala si předběžnou smlouvu pro školku, protože kde vás totiž teď přijmou na září tak pěkně mi to vyšlo.....že…no třeba se všechno vyvrbí jinak mrk mrk a budou nás miliony mrk mrk…

a o té školce - vidím, že by se to asi ujalo ;-) ale dost mě děsí ta odpovědnost, přece jen jsou to malé děti…a rozverné a neposedné, ne všechny maminky jsou tolerantní ke škrábanci či modřině a co kdyby se něco stalo…ale to asi člověk nesmí přemýšlet…musím říct, že mi to občas tou hlavou probleskne..když to nejde jinak..a když myslíte ;-)))))))))))))))))))))

no jinak už mám kus nové kuchyně..včera jsem natírala jako vzteklá..nakonec mi M. vymaloval i zeď za linkou (já bych to zvládla taky, ale musela jsem vyklidit pole aby taky měl podíl ;-))) jsem zvědavá jak dlouho mi bude spravovat jednu skříňku a dělat jednu jakoby lavici s jednou poličkou to radši maloval ;-)))) nechci mu křivdit, jsem nadšená, že jsme to tak zvládli.....má omluvenku jen do neděle ;-))) sice barevně je to teda úplně jiný…světle modrá dvířka (no ten odstín co jsem si představovala to není ;-))) pro představu blankytná obloha hadra ;-))), okrová je podle mě taky moc okrová..ale když jsem to smontovala dohromady..tak paráda..úplně to prokouklo…teď bych měla jít natřít dveře od špajzky…nebo domalovat zbytek zdi…práce práce…

že bych se zvedla teda?

no tak zachvilku..teď kafe…;-)

Zdenik

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 01.03.06 18:58

Ahoj holky,
jdu si postěžovat. Klára už přes 14 dní zkouší, kam až může a vypadá to,že u nás propuklo období vzdoru,ale dost silného. Včera večer byla dvě hod nahá, zmrzlá jako kus ledu,ale oblíct pyžamo - NE!!!!! Dnes jsme šly ze zpívání…Začalo to tím,že nechce domů, pak chtěla jet trolejbusem na druhou stranu a pak už nevěděla co chce,tak aspoň řvala,ať ji nedržím na klíně, ať nesedíme u okna atd. Nejhorší byly soucitné pohledy lidí okolo a snaha dvou paní a jedné babičky mluvit na Kláru a mě udávat rady (např. pár na zadek pomůže nebo musíte ji ukázat autoritu -jako bych to nevěděla). Vrcholem bylo,když jedna paní (asi učitelka) Kláře půjčila slabikář, ona se po chvíli uklidnila a paní mi vysvětlila: Musíte nosit knížečku na zabavení dítěte!!!!! To mé nervy ještě vydržely,ale jak jsem vylezla, tak jsem se rozbrečela úplně. Já nevím,jestli jsem takový slaboch matka, že mě pokouší pořád dokola nebo je to fakt delší období. Doma mám podobně jako Miruš houby zastání co se týče metody pevného objetí.
Jinak je s Klárou sranda,jen nesmí chytnout amok…to pak neví,co vlastně chce a nakonec řve jen tak.
Zdeni - to je síla, to abych fakt oslavovala, že školku máme.
Eldo - ta hláška je super… :)
Zuzko - vydrž, ty to zvládneš…dovedeš si představit mě v tvé situaci ;)
Quatro - máš můj obdiv,jak zvládáš i pracovat, hlavně neměj výčitky svědomí. Koukej, já se Kláře věnuju až moc a to taky není dobrý, děcko mi přerůstá přes hlavu (teda to je aspoň můj momentální pocit, kdy jsem si včera po tříhodinové večerní scéně vzala poprvé prášek na migrénu).
Jinak musím říct, že mám poslední dobou úchylku, ráda si půjčuju Martininy holčičky, jsou sladké a Klára o nich pořád mluví. :)))
Mějte se zatím krásně, já se moc těším na pátek,jedu ve dvě s bývalou prací do divadla.
Tereza a vztekloun

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.03.06 19:38

Holky, co blbnete, vždyť jste skvělý mamky.. (Terko, Zuzko)
Terko - je to nápor, znám ty rady lidí, kterých se to netýká, asi bych explodovala vztekem, taky se mi stává , že mě K. dožene k slzám, ale nemysli si, že jsi slaboch, ty děti to opravdu budou zkoušet víc a víc, ale přeci je nemůžeme mlátit hlava nehlava..
Jen pro uklidnění, K. je většinou na procházkách v pohodě, ale nesmíme vlízt do obchodu..ve večerce stihne otevřít všechny mrazáky, pozhazovat PET lahve, shodit tři bedny a to si myslím, že ho celou dobu držím za kapuci od bundy (prověšeného)..v tu chvíli mám vždy chuť sundat mu kalhoty a přede všema mu dát na holou, ale asi bych ztrapnila v prvé řadě sebe..prostě vkročením do obchodu , na poštu kamkoli se z něj stane zrůda..

Zuzko - rozhodně nejsi neschopná!!!!To ani nevyslovuj! Je jasný, že když se nevyspíš, nebude den úplně růžový, navíc máte malého raubíře…posílám Ti energii, asi víš, že za chvíli to bude určitě lepší!!
Já osobně jsem se na vše během šestinedělí vykašlala a věnovala jsem se jen dětem (vaření, pračka, nákup bylo moje maximum)..na úklid jsem si pozvala Markovu sestřenici a návštěvy jako tchyně, ségra, mamka musely povinně žehlit, nekompromisně..
NAvíc bez manžela to musí být fakt síla..ne, že by Marek byl nějak extra doma, ale alespoň ty první týdny chodil v šest, abych měla klid na koupání Julinky atd..
Dej si čokoládu a ať je líp :-)

Jdu na Kryštíka (končí Krteček), Marek je už v posteli, je mu blbě, tak mám na starosti děti…

Mějte se
Theo

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 01.03.06 19:54

Ahojky,

Zuzi kam jsi posílala inzerát na prodej autosedačky a kočárku? Rozhodli jsme se pro prodej. Kočárek jsem obrečela ale přemluvili mě ať se ho zbavím tak je uložený u tchýně a snad ho někdo bude chtít.

My pořád bojujeme ze zoubkem dneska už si malý ani nechtěl nechat vyčistit zoubky má teplotku ale teď chrní.

jdu si nachystat večeři a koukat na básniky papa L. a F.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 01.03.06 20:05

ahojte

Terko - prostě to zkouší…a ty rady..myslím, že děcka v těch radílcích vidí spojence protože pak just nepřestanou naprosto si ti malí prevítci vychutnávaj tu chvíli kdy mámě někdo radí a tváří se, že něco dělá špatně..takže si z toho nic nedělej..já už takhle jednu paní musela spražit neb když se mi podařilo uklidnit Martinku zase něco prohlásila a Martinka začala nanovo…když viděla Janka že Martince to prochází neb do toho ještě vrtá někdo další okamžitě se přidala..doma zařvu DOST ale v mhd si teda netroufám..;-)) a doma…nahoď ignoraci ale rozhodně se tím netrap..neboj to přejde..musí!

Zuzko - přeju ti moc a moc aby jsi se nějak vyspala..odpo­čala..určitě se to bude lepší..a podle mě jsi máma na 1000% neb chodit s břichounem, většinou bez manžela doma, se synátorem vyžadujícím pozornost ještě do práce, do toho přestavovat byt…a jíné lahůdky o kterých jsi ani nepsala..prostě kdo jiný by to měl zvládnout jsi super..ale pozor k večeru abys nezakopla o kruhy pod očima ;-))) ne dělám si srandu uvidíš bude to lepší a lepší..hlavně fakt upadni ve volné chvilce na postel a dopřej si zavřené oko ;-))

asi na mě něco leze, včera mě teda bolelo v krku, dneska taky a sem tam nějaká ta kapka z nosu…to mám z té školky…myslíte, že má smysl obvolávat školky v okolí, jestli náhodou nemají dvě místa - teď po zápisech? kdyby to nebylo odsud všude tak daleko… nejradši bych se na všechno … upřímně: moc opravdu moc mě to mrzí..kvůli holkám, ony tam stály u okna kde zrovna děti zpívali u klavíru..AŽ BUDU VELIKÁ ZPÍVAT BUDU S DĚTIMA TAKY VE ŠKOLCE S MOJÍ UČITELKOU. prej malý…ach jo no to vydýchání ještě trvá…dám si pivo..;-)
a omlouvám, se že to sem ještě tahám…

mno měla bych natírat…ale padla na mě veliká lenora..jak se jí zbavit? těžko…co? tak zatím

zdenik a M+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 01.03.06 20:10

AHOJKY!
Uf, Ondráš je v posteli, dneska je zas po delší době doma Petr, takže to bylo bez mé asistence…to je pohoda. Myšáček měl zase den…napřed ráno obrečel tatínkův odchod do práce (dali si pusu, ahoj jako obvykle, pak ovšem Petr místo odjezdu odmetal auto a Ondra to shora zmerčil. Bušil do okna, volal, ale Petr ho neslyšel a po chvilce odjel…to bylo slziček :-))))
Předtím se tady honili a Ondra si udělal o dveře fakt výstavní bouli…dnes číslo jedna. Pak před odchodem z domu naražená čelist. Pak u ségry pád z jídelní židle, boule číslo dvě…no prostě se dařilo :-))) Ale jinak si s Verčou suprově pohráli, zítra ji tady budu mít odpo na hlídání, podělí se zato s Ondrou o školkovej oběd :-)))

TERKO - nic si z toho nedělej, zkouší to na nás všechny děti…já jsem taky občas zoufalá…období vzdoru není na chvilku, je to bohužel asi na dýl…Vydrž! Mysli na to, že je to všude stejný…

ZDENI - teda tomu snad ani nemůžu věřit, že holky fakt nevzali!!! To je síla…no tak náš plán na onen společný pokoj se rýsuje v jasnějším světle, ne? Teď ještě aby to vyšlo :-)))

Jdu splichtit nějakou véču.

Sylva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.03.06 20:44

Holky , já teď zpívala Kryštofovi písničku z filmu „S čerty nesjou žerty“ - Petře, Petříčku, chlapče rozmilý, my bychom se k sobě tolik hodilI…
a Kryšťa říka: TŘEBA KÁMEN!
Já: jaký kámen??
K: KÁMEN BY PO SOBĚ HODILI!

No..budeme asi rozebírat všechny písně, neboť by mě zajímalo, jaké asosiace v něm probouzejí…

U nás je snad klid, tak jdu vymetat ledničku a jiné prostory, kde bych našla něco dobrého :-))

Theo

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 01.03.06 20:55

ahoj holky, my máme za sebou hektický den. Dnes byli oba kluci plavat. Filip poprvé v bazénu, jsem z toho nadšená. To plavání je fakt super, jen kdyby to nebyl otak drahééé, asi přestaneme jíst a budem jen plavat :). Filip nejdřív nevěděl chudák, kam ho tahám, kde je, co si o tom má myslet, tak trošku plakal, ale pak se rozkoukal, smál se, potápěl, no paráda. O Vítkovi ani nemluvím, ten je v bazénu, jak urvaný z řetazu a normálně mu nestíhám :) Jsme ve třetí lekci. V první nás instruktorka varovalla, že asi nebudem stíhat a dnes se nás ptala, jestli jsme předtím nechodili s lepšíma, jestli to na Vítka není moc nudné :) On jak přes rok a půl neola, tak měl trochu obavy se potápět, ale už je to v pohodé, loví ze dna, chce pořád plavat sám a skáče, no jsem z něho nadšená, jak si to užívá. Uvidím příště a kdyžtak promluvím s instruktorkou, jestli nám najde pokročilejší skupinu. Jinak jsem z toho ale vyfluslá, jak blázen.

TERKO, ani nevíš, jak ti s tím vztekáním rozumím. U nás je vztekání o maličko leší než bývalo, pro změnu je taky všechno NE,ale Naštěstí /klepu, ba mlátím tu do dřeva/ tříhodinové záchvaty máme snad za sebou.

Spíš mě deptá, jak Vítek vůbec, ale vůbec neposlouchá a pořád kňučí a ječí. Máte někdo taky tak ukňučené a umrčené dítě????
Nechcu mu třeba něco dát, zpívám si něco, sco se mu nelíbí, nebo mu něco jen řeknu a on je schopný kvůli tomu ječet půl hodiny, že nechtěl abych to říkala, dělala, apod.
Začínám na to být fakt alergická, přestávám být milující matka a jsem schopná ho hodit oknem :)…/falkt mě to vytáčí do běla, protože je to nepřetržitě celý dne/, když do toho nedejbože, řve Filip, tka au au au :)
No, ale stěžovat, jsem si vlastně nechtěla :)

Zuzko, já ostuda Ti ještě ani nepopřála ka Sebastiankovi. Tak napravuju, tak hodně štěstí vám oběma i zbytku rodinky a ať je to brzo hodné spavé, zdravé, usměvavé mimi :)

Mějte se Chillie+Vítek+Fi­lípek

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.03.06 21:20

ahoj holky,

TERKO-ten Tvůj pocit dobře znám, neboj Klárku to brzy přejde..jsou to takové nárazovky. A pomůže, když se z toho člověk vypíše, nebo si veme prášek, radím panáka slivovice(můj tip). Emily včera trucovala celé dopoledne, do toho telefony, v poledne jsem psala SMS Martinovi , že jí přetrhnu a víš co mi přišla za odpověď:„miláčku buď na ní hodná..“ no fakt mě dostal.
Jo a zlatíčko dneska vstávalo v 6:10, čímž mě dostala, v 8:00 přišla hlídat ségra, já jela na byt, v deset se vrátila , a Em zase v 11:00 vezla ke známé na hlídání, na poledne jsme měli ve firmě velkou poradu, u které musím být. Když jsem si pro Em dojela ve 14:00 usla mi na 5 min v autě při cestě domů, takže jsme jí budila, usla naprosto hotová o půl sedmé.

Zdeníku-tak to mi hlava fakt nebere, jakto, že ti holky nevzali do školky. Vůbec se ti nedivím, že jsi z toho paf, já bych asi „vraždila“, takže to budeš zajišťovat až v září?drž se.

Sylvi, Theo-jak se kluci holí, to Em si minulý týden málem vypíchla oko řasenkou a včera ráno, když jsem dělala, že ještě spím, tak mi bylo podezřelé, že je potichu, tak jsem šla šmírovat a málem jsem se padla na zadek, byla komplet po obličeji pomalovaná rtěnkou, ale věřím, že ty hrátky kluků s tatínkovámi holícími nástroji jsou rizikovější.

mějte se hezky a klidnou noc…

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 01.03.06 21:36

:)))), Theo , rezu se tady smichy, Krystof je proste koumak :))). Dneska jsem vypravela Pete, jaka je Julinka pohodarka.
chci se zeptat, jdete zitra na cvico?

market

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 01.03.06 21:36

Ahoj holky,
no konečne sme zasa zdraví. Teda Ríša a Klaudi už od nedele, Olik ešte do včera kašlal. Minulý týždeň bol fakt dosť desný, nakoniec sme skončili u dr., pretože sa to nejako nelepšilo, ale dr. povedala, že na ATB to neni, čo ma teda veľmi potešilo a zvládli sme to len so sirupmi. Noci boli hrozné a keď už v sobotu ako tak vyzdraveli, tak noc v nedeľu bola ešte horšia, pretože obom prckom rašili zuby. Klaudi už druhý a Ríšovi prvý. Ale včera už bola konečne kľudná noc, tak sme sa snáď všetci zasa dostali do normálu:-)
Dnes som Oliverkovi nastrihala farebný papier na pásiky a lepili sme domčeky, koľajnice, mašinky… teda ja s ním len chvíľu a potom už on sám a zabavil sa s tým pekne dlho. Oliverek totiž zbožňuje mašinky a všetko okolo nich, takže preto zrovna koľajnice a mašinky… A celkom mu to išlo… A tvrdil, že zajtra bude zasa. Čo sa týka rozprávok, vedie u nás stále Bořek a potom ešte pošťák Pat. Ešte sa chcem pochváliť so zaujímavou novinkou minulého týždňa, Oliverek zaspáva sám už dávno, dám mu dobrú noc a odchádzam a zhasínam. Minulý týždeň ma prekvapil otázkou: „Mami, možem si ešte čítať?“ A ja, že hej. On si proste večer vezme nejaký časopis alebo knižku, vačšinou o mašinkách:-) a tak 5 až 10 min. si ho prezerá. Potom zavolá, mami zhasni a spí… A to robí každý večer…
Zuzi, vydrž, bude lepšie. Ríša si tiež nevedel v noci odgrgnúť , takže som ho tiež musela po kojení nosiť minimálne pol hoďky, niekedy i hoďku. No a než som zaspala, tak sa mi zasa zobudila Klaudi… Prvé 3 mes. obaja do polnoci revávali, padali sme s manželom do postele obaja úplne hotoví… Ráno o okolo pol šiestej sa už budil Oliver, medzitým ešte nočné kojenie a nosenie, ale zvládli sme to a som rada, že je to už za nami…S tým nočným revom a nosením po kojení Ríša prestal cca po mesiaci.
Zdeniku, s tou školkou je to sila! No snáď sa Ti ešte podarí niečo nájsť… Alebo založiť tú školku:-) Ja som teda Oliverka ešte do školky neprihlasovala, ale čo som sa bavila s holkami tu z Lesnej, tak sú tu tiež školky hodne preplnené. Berú 20, hlási sa 45 apod…
Bobis, ja som dávala inzerát na predaj kočárku i golfáča na rodinu a oboje sa predalo veľmi rýchlo. Tiež som z toho bola smutná, pretože som si myslela, že oba budú pre druhé mimi..... a neboli:-))
Terko, Klárka Ťa teda pekne skúša… Držím palce, aby to Klárku čo najskor prešlo.
Určite som ešte chcela na niečo reagovať, ale akosi mi to vyšumelo z hlavy…
Maťa, Oliverek, Ríša a Klaudi

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.03.06 21:40

Ahojky,
na cvíčo jdeme, Julie je lepší, opravdu zakašle jen v noci a z nosu jim toho taky tolik neteče…Tak se uvidíme :-))
 T.

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 01.03.06 21:42

Chillie, vyzerá to, ako keby sme sa dohodli, že budeme písať v ten istýdeň a hodinu:-)
Oliverek tiež býva niekedy umrnčaný a ukňučaný… „Mamko, nespievaj, mamko, nečítaj, mamko netelefonuj.....“ poprípade začne mrnčať len tak z ničoho nič… A najradšej keď krmím R a K :-)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.03.06 21:51

Maťi a Chille opravdu to vypadá, že jste domluvené, že budete psát ve stejnou dobu. Jste šikuly víc jak jedno dítko a všechno zvládáte, klobouk dolů.

Bobis-hluboký kočár+sedačku jsem prodala přes Avízo, téměř ihned, cca do 14 dnů. A sporťák přes www.rodina.cz a dokonce ho koupila paní od tebe z věžáku..to byla náhoda.

mířím do postele.
S pozdravem Quatro

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 01.03.06 21:54

Maťo, Vítek je ukňučaný furt. Pořád slyším: „neříkala, chtěěěl…“ beeee, beeee, neeee, beeee :):):)

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 01.03.06 21:56

Quatro, já teda nestíhám vůbec nic :) Kdybyste mi teď zazvonily některá u dveří, tak vás nepustím a není to proto, že bydlíme v městském bytě někho jiného :) Jediné, co stíhám je posedět si večer hoďku u PC, zahrát šachy a počíst emimi :) Ch.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.03.06 22:10

…Chillie-aspoň, že tu hodinu relaxu u PC máš, já miluju jak už všichni spí a já tu sedím sama samotinká a datluju do klávesnice, nikdo mě neruší a nic po mě nechce…jojo to je fakt super…

tak a už vážně do hajan, protože jestli udělá Em repete s ranním vstáváním v 6:00 tak mě nejspíš budou muset vskřísit..papa

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.03.06 22:39

Chillie, u nás funguje říct rázně: " Jestli něco chceč, mluv normálně!„
Kdybych řekla "nekňuč“ , tak je to bez reakce..
Ale asi to je opět období, které snad vyprchá..
 Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.03.06 22:44

…chceš…
neutále nějaké překlepy…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »