ŠPUNTÍCI časť 22 ? Ako na rodičov, zlé počasie...

Rodičovství

Ahojte mamičky a kamaráti. Zase Vám musím napísať ja, lebo mamina je neschopná. Tvrdí, že mi asi málo vysvetlila, čo znamená zmena času a tak som dnes vstal už o piatej. No a to sa teda mamke vôbec nepáčilo. Dnes je ale uplakané počasie, že? Musím uznať, že tých posledných slniečkových dní mi je ľúto, no ale čo už narobíme. Jeseň je tu. Musíme sa z tým zmieriť.

No ale ja som Vám vlastne chcel napísať, ako preháňam mamku a ocka. Ono to celé súvisí s mojou záľubou odhadzovať veci, ktoré nemám rád. Začalo sa to keď som bol ešte malé bábätko a mamka sa mi snažila nazuť na nohy capáčky. To ste mali vidieť ako lietali z kočíka. Stále sa po ne museli zohýnať. V lete nastúpila čiapka. Fuj, teda v takom teple mať ešte čiapku. No uznajte, to je predsa za trest. Mamka sa síce snažila a stále kupovala nové modely, ale aj tak som bol úspešnejší. Niekedy sa mi dokonca podarilo vyhodiť ich v takej nestráženej chvíli, že sa už nenašli. No a najnovším mojím hitom sú topánky. Párkrát už bežali za mamkou nejaký cudzí ľudia a doniesli jej topánočku späť, ale tento víkend som úplne hviezdil. Naši teraz stále chodia okukovať nejaké byty. Vraj by sme sa mali presťahovať, lebo ten náš je malý. Mne sa teda nezdá, veď sa tam vošlo celkom dosť Špuntíkov, ale oni nedajú pokoj. No a tak sme boli v piatok večer v Jundrove /týmto zdravím Janku a Martinku/ A cestou späť k autu, keď naši rozoberali byt a vôbec sa mi nevenovali, tak som zase jednu topánočku vyhodil. A to ma niesol ocko na rukách. Aj tak sa mi to podarilo. V aute to mamka samozrejme zistila a ocko sa vybral ju hľadať. Po 15 minutách sa vrátil, že teda nič. Tak odišla mamka a vrátila sa s rovnakým výsledkom. Neviem, čo čakali, keďže bola už tma a ja som nevidel teda vôôôôbec nič. No už som si myslel, že sa s tým zmierili a kúpia mi nové, ale v sobotu ráno si ma ocko po:,–(il do kočíka v papučkáááách a rozhodol sa, že som ju predsa nehodil na mesiac, tak tam niekde musí byť. No poviem Vám, bola to riadna nuda sedieť v kočíku a nechať sa voziť, veď som aj poriadne protestoval, ale nepomohlo to ? vraj v papučkách von nemôžem. Predstavte si, po hodine ocko tú topánku našiel. Ja som ju totiž hodil pod auto, ktoré stálo vedľa nás na parkovisku a rovno za koleso. To som šikulka, že? Ale aj tak sa naši rozhodli, že potrebujem ďalšie topánočky, takže námaha nebola marná. Hneď poobede sme nabehli do obchodu ? no nemali moje číslo, ale vraj v pondelok ideme znovu. Tak čo zabávate sa aj vy rovnakým spôsobom? Alebo máte aj niečo lepšie, čím zdvíhate tlak Vašim rodičom? Poraďte.

Tak to bola príhoda z víkendu a teraz jeden dotaz. Strašne by ma zaujímalo, čo robíte, keď vonku prší. Nemyslím keď prší 1-2 dni. To sa ešte dá nejako zvládnuť. Ale keď je zlé počasie dlho. My chodíme na plávanie, do klubu mamičiek /nechápem prečo sa to volá klub mamičiek a nie klub detičiek/ Keď sa mi to doma už fakt veľmi nepáči, tak ma mamka vezme do nejakého supermarketu ? tam majú úúúúúžasné autíčka. No mali by sa do nich hádzať korunky, ale to mamka nerobí. Mne stačí, že tam sedím a ono to svetielkuje a húka… Ale ináč fakt neviem, čo by som ešte mohol vymyslieť. Čo robíte vy?

Tak ja musím končiť, lebo mamka trvá na tom, že mám ísť spinkať. Asi ju tentokrát poslúchnem. Tak sa majte krásne a hlavne, keď vymyslíte nejakú novú fintu na rodičov, prípadne zlé počasie tak píšte, píšte, píšte.

Všetkých Vás zdraví Kristián s mamkou Zuzanou

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 31.10.04 22:24

Ahoj Kristiáne,
moc hezký deníček jsi napsal. Teda Em je profík ve vyhazovaní dudlíků z kočárku, takovým způsobem zprovodila ze světa asi 5 dudlíků, už jsme koupili i řetízek ať to nemá tak jednodiché, ale i tak se o to pořád snaží. Boty nevyhazuje v létě se snažila takhle zbavit kloboučku, ale teď už naštěstí se ty čepky vážou pod bradou díky tomu počasíčku.
Teda Kristán je fakt DOBRÝ takhle fikaně se zbavit boty je fakt machr..ještě, že jste jí našli!!! Měli jste štěstí sice co by kdo dělal s jednou botou, ale spíš by jí mohl někdo zahodit na jiné místo.
Budu psát já, protože Em už od 18.hod spí, vysvětlujte jí, že je na spaní brzo, když ona má furt starý čas. Je úžasné jak mají ty dětičky „vnitřní“ hodiny samo, že i ráno jsme stávali o hodinu dřív, teda podle mě, dle ní je to přece v pořádku.

Před chvíli jsem dorazila ze Spinningu, ještě se mi třesou ruky, je to fakt makačka, na první hodině jsem byla v pátek a dneska jsem si koupila pernamentku, musím s těmi stehny a břichem něco dělat!
Doufám, že mi to nadšení vydrží.

A co děláme, když je škaredě. Vždycky jsme si vystačili procházkou na chviličku v kočárku a pak doma a jednou týdně se snažím jít buď do koutku, nebo mat. centra, ale teď nastává jiná situace, Emily chodí 4 dny a už teď v kočáru nechce moc být a taky víc stojí před dveřmi a říká papa, takže budu čerpat tipy jak trávit škaredé počasí od ostatních Špuntíků.
Emily dneska spala venku u babi v kočárku v tom lijáku 2 hodiny asi ji ten déšť vyhovoval. Chtěli jsme pochodit hřbitovy, ale nakonec jsme to odložili.
Jdu do hajan, neb Em bude brzo vstávat.
Quatro+Emilinka

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 01.11.04 09:27

Ahojky holky,
Kristiáne- super deníček…teda mamka s tátou mají o zábavu postaráno co? nastěstí holky boty nevyhazujou to by mě fakt dostaly…takže obhlídka jundrova..to zní slibně a líbilo se? byli jste v panelákách kde? jsem zvědavec zvědavá co?

jinak co u nás? tak holky už od čtvrtka večera nemají dudlík…pan dudlík odešel s mamkou večer pryč a už nepřišel…Jance prý dokonale zvlhly oči, obě ho pak ještě hledaly v postýlce (pracně jsem je učila že pan dudin spí celý den v postýlce a jen někdy jde s námi na výlet, ony ho holky měly víceméně na usínání..jinak jsem ho nedávala) takže to byla docela rána pod pás, když tam prostě nebyl..ale usnuly celkem v pohodě a normálka večerní usínání je bych řekla lepší než s dudlem..ani nechtějí hladit, ani držet za ruku ..jen abych tam byla a do 15min nebylo od pátku co řešit..a to jsem psala takový uspávací deníček že? ;-))))no uvidíme jak s tím uspáváním pokročíme..vypadá to slibně..;-))) takže zas máme jeden krok k dospělosti za sebou..

pak další krásná věc..holky se snaží opakovat slova!! dokonale včera říkaly dětdti, nebo tšitšííí, De je? něco jakou koukej, vidiššš, kaššši, pšššt…to se najednou tak rozvykládaly…je to zatím v plenkách a snad to nezapomenou a budou to opakovat pořád a pořád až mi hlava upadne ;-)))))))

no a taky mi zahlásily poklad v plínce..ukážou si na plínku a říkají Bo?..a čupají si u toho..ale pozdě..já radostí bez sebe hnedka posazuju na nočník ale dokonáno jest..takže už utíkáme jen do koupelny a myjeme a myjeme…a to mi včera Maťka ukazovala na tepláky..říkala u toho to vidišš idiš apod a kráááásně se počůrala…no a já blažená novými pokroky v dorozumívání nepochopila, že se něco chystá…;-))holt to chce trénink..a postřeh..;-)))

no a já jdu za chvíli k zubařovi pro zbrusu nový nekazící se zub..;-))) ani se mi nechce…bojim bojim..hlavně abych trefila barvu..že? ;-)))

a co děláme když je škaredě..zatím to nebylo tak strašný a upřímně včerejší déšť fuj fuj..chci vyzkoušet Rozmarýnek..mají tam myslím ve čtvrtek odpoledne otevřeno pro maminy s dětmi do 3 let..a jinak 1×týdně cvičeníčko no a pak nevím…plavat nezvládáme samy, a ani jsem se ještě po mateřských centrech a koutcích nepídila…tak budu ráda za tipy neb doma delší dobu..mno mno…

tak utíkám něco pošontat a asi uvařit obídek pro holky…

zatím pa

zdenik a M+J 15,5m

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 01.11.04 13:01

Ahoj maminky a špuntíci,
Minulý týden byl u nás pěkně divoký. Začalo to ? jak většina z vás ví z chatu ? očekáváním sourozence  tedy záhadou JE či NENÍ. Bohužel, tentokrát se nám to moc nevyvedlo a v pátek ze sourozence sešlo? takže záhada rozluštěna a žádné veliké veselí. Ale vyjde to jindy, nemá smysl lámat si nad tím hlavu.
Ve středu jsme byli s Mishickou, Bárou, Ethel a dvojčátky v Človíčkově na Zličíně. Bylo to skvělé, je to zatím nejlepší dětský koutek jaký jsme objevili. Odcházeli jsme odtamtud se slzičkami a značnými protesty, ale jednou jsme odejít prostě museli. Cesta domů se nám ale dost zdramatizovala, chtěli jsme se v místním rychlém občerstvení ještě zastavit na večeři, ale ve frontě u jednoho z občerstvení jsem asi tak 2 vteřiny nedávala pozor na Matýska a jemu se podařilo převrátit kočárek. Nechápu jak, byly to vážně vteřiny co jsem se otočila k Báře a vzala od ni tašku s nákupem, kterou mi podávala, a stála jsem hned vedle kočárku . Samozřejmě během chvilky krev, Matýsek si prokousnul spodní ret, bradičku a na bradičku upadnul, takže ji měl naraženou a odřenou. Brečel Matýsek, já byla totálně vystresovaná, brečela jsem taky a byla jsem ráda, že jsem s sebou měla holky, které byly schopné normálně uvažovat. Nikdy jsem si nemyslela že jsem takový nervák, ono to bylo vlastně poprvé co se Matýskovi něco stalo a já byla fakt totálně nepoužitelná. Nějak jsem to za pomoci Mishičky dojela do nejbližší nemocnice, naštěstí tam byl moc hodný a moc chápavý pan doktor, nic nevyčítal, na nic moc se nevyptával, Matýskovi pusinku ošetřil a uklidnil mě, že se to rychle hojí, nejlepším lékem pro prcka že je po malinkatých kousíčcích cucat zmrzlinu (protože chutná a zároveň chladí) a poslal nás domů. Tatínkovi jsem radši nevolala, abych se tím nestresovala ještě víc, takže to viděl až když si nás přišel vyzvednout k autu, nadšený samozřejmě nebyl . Ale nechal si to tak nějak vysvětlit. Večer Matýsek trochu ožil, začal si hrát, jezdil na odrážedle a spát šel taky docela v klidu, jenže jak spal na bříšku, pořád se do pusinky bouchal a tak co 10 minut pláč. Byla to má asi nejdelší a nejošklivější noc jakou jsme s Matýskem měli. Měl hlad a chtěl mlíčko, ale nemohl pít, tak plakal a plakal, zoufal si ?mamo? a já mu nemohla pomoct. Asi to moc prožívám, nešlo o žádnou katastrofu, ale teda byla jsem mimo ještě druhý den, hrozně jsem si to vyčítala (i když jsem to moc ovlivnit nemohla). Naštěstí se to opravdu rychle zahojilo, druhý den to docela i splasklo a dnes už to vypadá krásně.
Ve čtvrtek jsem ještě byla taková špatná z toho Matýska a do toho po 8 dnech zpoždění přišla rudá mrcha, takže mi bylo jasné, že sourozenec se tentokrát nepovedl.
V neděli ráno se Matýskovi projevila nějaká viróza, celou neděli jsme na střídačku chovali a on v podstatě celý den prospal, v noci se vzbudil jednou, jenom se přestěhoval ke mně do postele a spali jsme dnes až do 10! Protože nám tatínek dnes už odešel do práce a nemá mě kdo střídat v chování, napadlo mě vytáhnout starší klokánku co máme doma? a vida, já můžu udělat všechno co je potřeba, Matýsek si mě objímá a je spokojený, sem tam si zdřímne a vegetíme tělo na tělo ))). Na jednu stranu mám i radost, že je trošku občas nemocný, protože je to jediná příležitost pořádně se s ním pomazlit, jinak samozřejmě na nějaké mazlení nemá čas (natož s mámou)? Teplota už mu konečně ustupuje, tak myslím že do zítra bude fit.
Tolik dnes od nás, rozepsala jsem se a samá nemoc a nehoda? no stává se i v lepších rodinách.
Zdraví Olča a Matýsek (spinkající mi na bříšku)

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 01.11.04 13:22

Ahojky,

teda Kristiane, ty jsi cislo. To se Ive jeste nepovedlo, zahodit boticku ;-). My jsme ztratily akorat jeden piratsky satek a jednu drevenou sterkotku. Oboji me dost mrzelo, pze to byly nove pekne veci. Ale co uz, kdyz nic horsiho.. ;-).
Volne dny jsme stravili u nasich, byla to parada, takove krasne pocasi, akorat vcerejsi cesta domu v tom lijaku a mlze fakt nic moc. Iva ochutnala veprovou panenku, pze dedecek se na me furt xichti, ze ji nedam poradne najist. Tak jsem naznala, ze teda at to ochutna. A jak ji to jelo ;-). Vubec se ted nejak rozjedla, dokonce kdyz uz ke konci nemuze a ja ji reknu, ze to teda dojim, zacne zurive kroutit hlavickou, ze to teda ne a ze to zdlabne sama.
Opakovani slov je u nas ted taky oblibene, Iva konecne zacala rikat MAM, no hura ;-). Obcas z ni dokonce vypadne „mamka“.
Taky se ted vice snazi chodit kolem nabytku - pripada mi, ze uz leze jen v nejnutnejsim pripade, pokud se jde nekam dostat po dvou, tak to preferuje. A kdyz ma v obou rukach hracky, tak vydrzi dost dlouho stat ;-).
Jinak teda ten posun casu to je fakt hruza - vcera i dneska chtela Iva vstavat v pet, ty deti se snad domluvily nebo co ;-/. Neposunula si to o ocekavanou hoidnu, ale o tri. No snad se to zas srovna. Dneska se mi dokonce rano v polospanku zdalo o Zdenikovi, jak tam sedi zhroucena nad nespicimi dvojcaty a ma obrovske kruhy pod ocima ;-). To je z toho, ze to minule tak barvite vylicila ;-))).
Jinak pro inspiraci - dneska jsme obedvaly podusenou mrkev s hraskem a cibulkou, k tomu brambor. Vajicko se nekonalo, pze jsem v lednicce zadne nenasla ;-). U nasich Ivu nejvice zaujaly maso-zeleninove placicky (naskrabane maso + uvarena zelenina, opecene na tefl. panvicce).
V minulem denicku byl dotaz na snidane - vetsinou to resim jogurtem, ten jeste Ivu neomrzel, obcas ma chleba nakraty na kostky (nekdy s zerve) nebo rohlik, zkousela jsem i presnidavku, banan, nekdy se desne vrha na moje vlocky, tak dostava ovesne vlocky (suche) + rozinky + susene jabko.
Cinnosti pri skaredem pocasi - no to taky furt resim. Myslela jsem, ze budem chodit plavat a cvicit, jenze s tema nemocema je to na houby. Na plavani jsme ted 4× nebyly, zitra snad pujdem, pak asi mesic vynechame a uvidim, jak se ty rymy budou vyvijet. Cvicit jsme zatim byly jednou, seslo se tam cele sidliste, v telocvicne je docela kosa, byly jsme tam 3 kamosky s detma a vsechny deti do tydne onemocnely ;-(. Ja vim, nekde tu imunitu ziskat musime ;-). Tak to spis vidim na vzajemne navstevy, sraziky, jeste by to chtelo pozjistovat ty detske koutky. Muzem nekdy zkusit jit do M-palace dopoledne. A taky mozna maji nektere koutky v obchodacich vyhrazene hodiny, kdy tam muzou byt s detmi i rodice (aspon Quatro tusim psala, ze u nich to tak funguje, ze jo?). Jinak fakt nevim…

QUATRO - gratulujem k chodci :-))).

ZDENIKU - holky jsou sikulky, ze vedi, ze maji neco v pline. Iva to zatim naprosto ignoruje, ikdyz ji pokazde rikam, ze udelala bobek a nekdy ji ho i ukazu ;-). Jo a kde je ten Rozmarynek?

Zatim pa
Pavlina a Iva (za 5d 16m)

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 01.11.04 13:40

Ahoj holky,
zdravím vás po víkendu :)
Omlouvám se, že komplikuju srazík, ale chtěla bych vás vidět a ve středu můžu jen do tří :((( Nedáme si sraz třeba dopoledne??
Co děláme teď na podzim? Snažím se nezblbnout doma :)) Munulý týden jsem strávila kvůli kašli a taky kvůli dešti asi 3 dny jen s procházkou na nákup a s mluvením pouze na manžela a řeknu vám - je to na hlavu! Ještěže byl ve středu ten srazík a pak jsem šla s kámoškou do kina a na víno. Vrátila jsem se jako jiný člověk :))
Klárka taky zdokonaluje mluvení, opakuje dost věcí, jen jsem udělala chybu,že jsem koupila draka, na kterém byla namalovaná „PIPI“ (byli jsme v sobotu pouštět..) a teď když si prohlížíme obrázky a je tam létající papírový drak, tak je to pipi :(
My chodíme plavat každou neděli hromadně všichni do Moravské Slávie, je tam 30 stupňů voda a jsme tam sami. A dokonce si i zaplavu, protože Klárku můžu dát manželovi. Koupili jsme taky speciální rukávky a Klárka plave sama, jsou úžasné, vyzkoušeli jsme je i na dovči.
Zuzko - Kristiánek má super zábavu…a co ten nočník? :)
Jo, ještě nočník - koupila jsem jeden obyčejný a říkám Klárce: Pojď si aspoň hačnout… „NE!“
Tak nevím, ale od včerejška umí Klárka pokývat hlavou jakože ANO, to mi přijde u ní jako zázrak :))
papa
Tereza a Klárka

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 01.11.04 13:42

Ahoj holky!
Doufám, že mě ti dva raubíři nechají něco napsat, Ondra už spí skoro hodinu, tak to mám tak tak…hlídáme dneska zase Verču, je pondělí. Je to opice, pořád vykřikuje bojím Tiny bojím Tiny, přitom Tina je kvůli ní zavřená v kuchyni…nějak jí nemůže odpustit, že jí minule sežrala Plasmona přímo z ruky…u Ondráška běžná záležitost, u Verči, jak jde o jídlo, tak nezná bratra, natož tetinýho psa :-(
Byli jsme teď ty čtyři dny na Vysočině, byla to paráda, počasí jsme si snad ani nemohli objednat líp. Včera už teda nic moc, ale to jsme slavili narozeniny Filipa a Verunky, večer jsme šly s Janou na Carmina Burana do divadla…úžasný, fakt úžasný…ovšem poté…jdeme s Janou k autu, ještě se jí ptám, jestli ji mám hodit k jejímu (asi sto metrů, ale prsšelo)…prý ne…tak nastartuju jedu kolem Jany - ta tam stojí jak solný sloup…auto nikde! No hned nám to bylo jasný, Jana omylem zaparkovala na místě pro vozíčkáře (byly tam dvě a ona myslela, že jedno…). Takže místo domů telefony s městskou, hledání odtahového parkoviště, zaplacení příšerné částky za odtah a pokuta…no nakonec jsme místo v deset byly doma skoro před půlnocí…jojo…a nejblbější na tom je, že to auto odtáhli asi jenom 1/4 hodiny před tím, než jsme odjížděly :-((((
ZUZKAJ - hezký deníček, i když to je spíš pro Kristiána :-))) Vyřiď mu, že je teda fakt profík, takhle se zbavovat nepotřebných bot…Co doma, když prší…no to je problém, krom jiného se zvýší počet kojení z třeba jednoho za dopoledne na deset (Ondra když se nudí, tak chodí sosat…). Jinak jednou týdně chodíme na zpívání a tanečky, jednou plavat, když je zrovna zdravý, pak většinou nějaký sraz nebo návštěva kamarádek…ale i tak mě to hooodně děsí, co bude, až bude hůř.
ZDENIKU - teda holky šikulky :-)))) jak dudlík, tak mluvení, tak nočník :-))) Ondra taky opakuje, ale nebývá to přesně, jak jsem už myslím psala…spíš intonace a samohlásky. Ten hrníček se dá vyčistit bezvadně i jenom prstem, je dobře rozložitelný a nejsou tam nějaký malý otvory nebo tak.
OLČO - to bylo, co? No uvidíš, že Matýskovi se pusinka zahojí rychleji, než si to uvědomíš - vím co mluvím, mám pusu z dětství šitou asi třikrát a celkem myslím, že to není poznat. Pamatuju si dobře, jak jsem pila slámkou, protože to jinak nešlo. Ale taky si pamatuju, že to nikdy nějak extra moc nebolelo, že jsem vždycky řvala spíš ze šoku a z krve. Takže vydrž! A rozhodně si nic nevyčítej, takových nehod ještě bude…nejsme superženy, abychom měly oči i vzadu. A mimísek taky přijde, teď si asi říkal, že Matýsek potřebuje mamku celou pro sebe, když je zraněný a ještě nemocný. Hlavu vzhůru.
QUATRO - gratulujeme k chození, tak už to Emy konečně pochopila, že je to lepší? :-))))) Ondra zdraví a říká, že dobře dělá :-)

No nic, musím tady ještě aspoň trošku uklidit, takže zatím ahojky, možná písnu večer.

Papa
Sylva a Ondrášek a Verunka

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 01.11.04 20:01

Ahojky holky,
jsem tu opět…;-))) no jo když jsem čekala než něco přibude abych si mohla trocha počíst…že?

Oli - teda já na vás myslela kudy chodila..nevadí sourozenec musí počkat až se Mates vymazlí ne? teda ten Matýskův úraz to musel být šok co? no hlavně, že už je to v pohodě a nic moc vážného to nebylo! věřím, že ty jsi na tom byla daleko hůř ;-))))) já jsem zjistila, že jsem v těchto akčních věcech nějaká vypnutá a všechno dělám automaticky a pak když se holky začnou uklidňovat tak se začínám klepat já a slzy se už už derou ven…když si vzpomenu když si Janka narazila ret a hned všude krev…a já ji jen lapla, řekla to je dobrý (ten její pohled jestli to jako myslím vážně když jí to děsně bolí..a jen dobrý?..;-))) a už jsem ji pusu máchala v ledové vodě..šokem ani nebrečela..no já pak jo..;-))) tajně…;-))

Sylvi - tak hrníčky už máme doma..takový růžovo fialový…jsou fakt super..dokonce to barvení se když je čaj horkej..no vychytaný..fak­t..uvidíme jak se osvědčí..ventil je naprosto super..akorát jsme holkám museli vysvětlit, že musí zmáčknout a sát..no byla to sranda protože jim to nešlo a hlásily „není“ ;-))) ale zvládly to a dneska si tak zlepšily svůj pitný režim o více než 200 ml čaje..dokonce neslazenýho! s tím autem to byl teda pech..

quatro - spinning jsem chtěla zkusit..kamoška se proto loni naprosto nadchla..já nevim..jsem prostě lenoch dneska jsem chtěla jít oběhnout jundrov..a co tu dělám..snědla jsem kyselé žížalky, banán, hrst buráků, kus piškotové dorty a piju právě vařící burčák ze sklepa…no idyla..a špeky se klepou jestli bude ještě něco..;-))

Pavli - myslím, že Ivka bude než mrknem chodit! šikulka šikovná…no už to vidím jak bude všechny prohánět a nejvíc asi vás doma co? jo a Rozmarýnek je tady v Jundrově jakési sdružení..jsou tam kroužky pro děti, oddíly a tak..a od loňska se dá zajít na hraní s malými dětmi..ale fakt asi jen na jeden den v týdnu..moc o tom nevím, mě to nikdy nějak nevyšlo to jít omrknout..no snad se dostanem a dám vědět..ale je to tady dost z ruky…teda jak pro koho ;-)))))))))))

jo a dneska žádná komunikace..žádné krásně vyslovené děti…no snad jsem to nezakřikla a všechno se musí uležet..jen Maťka dneska ukazovala na obrázku na hodiny a říkala ti ti ti ti..jako mé tikytak…a dávala si prstík před pusu a pšššt..Janička už spala..to bylo milý..ježiš a já si stěžuju že nic co? jsem neskromná osoba…

jo a já mám tedy vybranou krásnou barvu zubu.....a vůbec to teď nebolelo jen jsem žvýkala tu hmotu na otisky zubů ještě dlouho odpoledne…a taky byla sranda, že jsem si ty zuby nesla do laboratoře sama autobusem a šalinou..tak jsem si říkala když bych je někde zapomněla a někdo to našel tak umře na smích.....

jejej ja se tady rozepisuju..došel mi burčák ach jo..

mějte se a pište!

Zdenik a M+J

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 01.11.04 20:18

Ahoj Olčo,
s tím sourozencem mě to mrzí,ale určitě nás za měsíc na dalším chatu překvapíš :) Úrazů se bojím jak čert kříže, bohužel se jim nevyhnem :( Matýsek to zvládl skvěle, přejeme mu, ať se rychle vyléčí z virózy…
Mějte se,
 Tereza

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.04 20:47

Ahoj holky
Tak sme dnes mali ísť na lampiónový sprievod a nič z toho. Organizoval ho klub maminek kam chodíme. Najprv sme si pekne vyrobili lampióny a potom sme mali ísť na prechádzku, ale Kristián sa rozhodol, že bude otravný a okrem toho sme mali ďalšiu prehliadku bytu takže možno nabudúci rok.

Zdeni - teda kočky sú fakt šikovné. My máme cumlík tiež len na zaspávanie, ale neviem si to predstaviť bez neho. No a s tým nočníkom sa mi môže len snívať, že náš mladý pán niečo zahlási. On keď nemá plienku tak si nájde najzapadlejší kút bytu a vypišká sa tam. No a o hovorení radšej nehovorím. Byt sme boli pozrieť na Dubovej. Je to panelák a hnusný, bez balkónu a vchod do kúpelne je z kuchyne. No susedia proste nebudeme. Škoda.

Emily, Ivko - takže na najbližšom stretnutí Vás už môžem popreháňať? Naháňačka je super hra uvidíte.

Olčo - teda taký zážitok. Viem si to živo predstaviť. Keď si Kristián narazil pusu a vyvalila sa krv tak som bola asi zelená. Tak nech sa to rýchlo spraví a keď bude Matýsek úplne fit určite pribudne aj malý špuntíček.

Terko - tak nočník si necháme. Kristián si naň chce :,-(ať dokonca sám. vydrží síce len 3-5minút, ale aj to považujem za úspech.

Sylvi - vy teda máte úžasné automobilové zážitky /spadnutý bycikel, vykradnuté auto pred dovčou…/ Fakt máte šťastie.

No tak ja si idem po nejakú dobrôtku. Som hrozná, celý deň sa stravujem striedmo a večer to všetko dobehnem. Veď si zaslúžim po celom dni, že? No a o nejakom spinningu, aerobiku, squashi… sa mi tak akurát sníva. Už sa odhodlávam mesiac a myslím, že do Vianoc to nestihnem. Musím zajesť zlé svedomie.
Majte sa krásne Zuzana a Kristián

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 01.11.04 21:06

Ahojky!
Jsem tu zas, musím dohnat deficit :-))) A jsem trošiiiiiičku ovíněná :-))) - sestřenice slavila narozeniny, máme to jen přes ulici, tak jsme využili toho, že Ondra vytuhnul u prsa a chvilku jsme se zdrželi. Sice jsem byla za dudlík, ale co…zase se jednou kojení hodilo. Tak vás můžu aspoň podpořit, taky jsem se parádně na noc nadlábla :-)
PAVLÍNO - teda Ivka už je fakt skoro samostatný chodec, užívej si, že jí to ještě až tak nejde :-)))
ZUZKAJ - vy jste se do toho prohlídkování nějak pustili…už asi Sašenka klepe na dveře, co? Už aby byl dalšípokoj:-)))))
ZDENIKU - tak doufám, že se hrnečky osvědčí. My nemáme ten termosensitivní, ale protože Ondra stejně píje jenom vodu, tak je to šuma fuk :-)

Jdu číst.

Ahojky Sylva

PS: číst deníčky, ne knihu :-)))

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.11.04 21:16

Ahoj holky,
tady je novinek, aspoň si počtu, taťka nám odešel na squash a Emísek chrní od 18.hod., chjo a já sedím u Pc a piju vychlazeného černého Kozla „na prsa“ mňam a je fakt dobrý.
Myslela jsem, že se Emily po bytě dneska uchodí, pořád dokola obyvák-ložnice-kuchyň-pokojíček. Taky se dneska pokoušela rozběhnout, a fakt se jí to povedlo, ale hned sebou plácla na zem, takže už zase hezky soustředěně chodí.
V poledne přišla těhu kamarádka, hned nato Martin a vzal Em na procházku, abychom mohli pokecat, takže jsem si pohladila bříško a zavzpomínala si.

Zdeníku-holky jsou fakt šikovnééééééé. Bez dudlíku a hlásit „poklad“ v plínce- šikulky zaslouží 1*. My dudlík dáváme na noc a jak ho ze spaní vyplivne, tak ho beru a ona spí až do rána, taky ho bereme na procházky, kde je v případě nutnosti k dispozici. Na spinning jsem se donutila jen proto, že to mám hned u baráku a nemusím po večerech nikde cestovat MHD a teď, když jsem si koupila pernamentku tak se donutím!!!

Olčo-teda Maty je bobeček, umím si představit, jak ses musela vylekat, hlavní je, že je už líp, teď se zbavit té virozy a vše bude při starém. A s dalším mimískem-držíme palce.

Pavli-Em dneska baštila cuketovou polívku s těstovinama a krmila se sama, fakt jí to jelo, nechala mi 3 vřetena a zbytek zmizel. Jak tak čtu, tak bude Ivka za chvíli chodit, to je super.

Sylvi-teda pokuta a odtažení auta, to byl „veselý“ večer. Máš samé lepší zážitky a rozesmála si mě jak Verča říka Tiny bojím a Tina chudák sedí v kuchyni, protože jí minule sežrala Plasmona, no to víš taková dobrota a tak nízko nad zemí-vůbec se nedivím, že toho využila a smlsla ho Verči.

Zuzko-nočník je zatím taky dilema nemám ho ještě ani koupený, do konce roku ho snad pořídím a pak se uvidí. Přejeme štěstí při výběru bytu.
Mějte se hezky a fajn zbytek večera.
Quatro+Emísek

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 01.11.04 21:48

sylvi - fakt ne termo..já bych rekla ze máme úplně stejný co ty..teda Ondráš… já bych jinej nekoupila..oni ani jinej neměli…;-))) žádný termo? ;-))) já na to, že to tak reaguje přišla náhodou, když jsem to umývala..já bych fakt řekla, že máte doma to stejný.. no asi ne…;-))

jinak burčák tu pod mým vedením krásně mizí..no když zítra bude po něm..;-)) to se nedá odolat..a já mám ukecanou náladu…;-))))) akorát, že M. pracuje a prý mu do toho nemám šišlat..;-)))

zuzko - no dubová a druhá klasika jasanová..ty hradby paneláků jsou fakt děsivý..nechápu proč tomu neudělali aspoň balkony… no existují tady i takovy ty panel.kostky a tam už jsou byty vcelku pěkny…no škoda ;-)) držím palce ať něco vyberete!!

z.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 01.11.04 22:04

fakt ne termo - ja vim, ze se takovy delaly, kde jste je kupovali? ja jsem mela na vyber z modre a zlute barvy, ale vim, ze byvala i ruzovka a zelena…no hlavne at vam slouzi.

  • Jasanova - tam jsou ale i byty s velikyma lodziema nebo co to je, bydlela tam kamoska…ale holt jsou to panelaky…

ahoooj Sylva

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 01.11.04 22:21

kupovali jsme ho na lidické…a měli vystavený už jen modrý…co prijemná chvilka chatu?
 z.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 01.11.04 22:29

…jsem tam

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 01.11.04 22:54

tak ja uz tam teda zase nejsem…samotnou mne to tam nebaviiiiiiiiii

Holky, jak je to s tim stredecnim srazem? Sejdem se teda uz dopoledne, jak chtela Terka?

Ahoj Sylva

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 02.11.04 06:37

Vsechny vas moc zdravim

Jmenuji se Eva a patrim ke Stestickum…

Ve vasi galerii jsem objevila jednu velice znamou tvar a ikdyz je to uz davno co jsem ji videla, jsem si jista, ze je to ona…

Chtela jsem pozdravit tebe Zurecku…Pokud jsi to opravdu ty, tak asi zesilim radosti…Jmenujes se Zuzka V. (za svobodna) chodila si na Stredni Zemedelskou skolu v Ceskem Tesine, do acka tridy a sedela si se mnou v lavici…

Mas moc hezkou dcerku…I ty jsi kocka…Pamatuji si te s delsimi vlasy ale i tak bych tvoji tvar poznala vsude…Byla a verim ze porad jsi bezva holka…

Omlouvam se, ze jsem vam tady tak vpadla…Proste mi to nedalo, abych nenapsala a nepozdravila Te..:O))))

Mej se moc krasne :O))

Ahojky Evca a Kubicek ze Stesticek :O))

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.11.04 08:38

ahojky holky,

SYLVI - promin musela jsem vcera náhle opustit pc…to je tak vzdycky, když si něco domluvim.....ještě jednou proooooomin!

SRAZ - my mužem i dopol..takže není problém…co ostatní?

Zdenik a M+J tč.spící

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.11.04 08:56

Cau,

tak jo, tak klidne dopoledne, na kolik to tak vidite?

P.

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 02.11.04 08:58

Ahoj,
díky moc…záleží na vás…
a kde to vlastně máme?
 T.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.11.04 09:06

Mame to u nas v Lisni :-))). Bydlim na Zikova 26 - jede se tam tramvaji cislo 8, vysedne se na zastavce Masarova (1 zastavka za Delvitou, 2 zastavky pred konecnou :-)) a je to prvni barak vlevo, kdyz se postavite po smeru saliny. Kdyztak volejte…:-).
Pokud mate nejaka ta cd pro deti, vemte s sebou, at to muzem pripadne povymenovat (Zuzko, holka modrooka neber, to mam taky :-)).

P.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.11.04 09:50

co po desáté? není to brzo?..teda jak se to hodí vám Pavli..;-)))

Z.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.11.04 10:06

v pohode, od deviti jsme uz celkem pouzitelne, takze kolem tech 10 naprosto vyhovuje
akorat premyslim, co s jidlem - pro decka si predpokladam neco donesete, ale co my? :-) zahradky uz jsoub zavrene, mcdonald tu neni…

P.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.04 11:17

ahoj
Tak my dorazime,ale asi sa nezdrzime dlho, lebo Kristian skoro vstava a o 10,30 väčšinou padá na hubu. No možná pôjdeme na prechádzku a zaspí tam. S jedlom si starosti nerob. V najhoršom kúpime nejakú pizzu, alebo bagetu v Delvite. A bez obeda tiež neumrieme.
Už sa tešíme. zuzana a kristián

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.11.04 15:16

Tak to muzem posunout treba na pul desatou, kdyz uz pojedete z takove dalky ;-). A Kristian klidne muze spat u nas, pokud tu teda usne ;-).

P.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.11.04 15:44

Ahoj špuntíci,

tak jsme dneska byly po čtyřech týdnech opět plavat. A Ivě se to tááák moc líbilo. Dokonce se naučila polívat maminčinu hlavu kelímkem a při potápění se ani jednou nenapila. Jenom se mě snažila napodobovat, když jsem dělala bubliny do vody a to teda pila furt. Tak mi přišlo trochu líto, že jsme si teď plavání neprodloužily, ale myslím, že za měsíc se přihlásíme znova.
Po plavání jsme byly chvilku ve městě, pže kámoška, co s ní jezdíme autem si potřebovala ještě něco zařídit. No, výsledkem je nový hrneček - stejný co mají dvojčata a Ondra, akorát senzitivní, jiný už nebyl. Tatínek nás teda asi zastřelí, ale co už :-).

Ještě k tomu srazíku - nemáte někdo kontakt na Martinu s Aníkem? Že by mohly taky přijít… A jestli budete chtít přepálit nějaká ta cd pro mrňata, vemte s sebou nějaká prázdná cd pokud máte, já jich tu bohužel moc nemám.

Tak zatím pa pa a těšíme se na zítřek
Pavlína a Iva (t.č. spící)

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 02.11.04 18:59

Ahojky Zurecku - Quatro :O)

zrovna jsem docetla tvuj komentarek u nas a tak ti jdu hned napsat…:O)

Dala jsem dneska nejake fotecky do nasi galerky, tak muzes omrknout naseho broucka…:O))))

Ani nevis jak jsem stastna, ze jsi to opravdu Ty!!!!!!!!! :O)))))))))))) Ted tady becim jak zelva, radosti !!!!! :O) Cekala jsem jestli se ozves…Celou noc jsem nespala a premyslela nad tou neuveritelnou nahodou…Musim po pravde rict, ze jsem a to porad nad tebou casto premyslela - kde jsi, co delas, jestli jsi vdana a tak..:O)))))
Mas krasnou rodinku…Ja jsem te opravdu nasla jen nehodou..Momentalne ziju v cizine, ale protoze jsem z Havirova a to je kousek od Ostravy, chodim se divat do Ostravskeho denicku a cirou nahodou jsem narazila na fotecku TEBE!!! :O))) Nebyla jsem si jista a ptala jsem se holek, jestli patris k nim anebo jsi neci kamaradka..Ale neodpovedely mi…Az tvuj komentar, ktery jsi tam napsala, prozradil, ze patri k Spuntikum, tak jsem se rychle utikala podivat na fotecky k vam do galerky..:O) A NASLA JSEM TE TAM!!!!!!!!
Je to fakt skvely, urcite mi napis o sobe a tve krasnoucke rodince vic…
Tady mas muj mejlik…evakokis@msn­.com Nechci vam tady zabirat misto mym psanim..:O))))

Urcite ti napisu a poslu fotecky…:O) MOC se tesim!!! Ozvi se!! :O)))

papa Evca a Kubicek za 7 dnu 11 mesicni klucina :O)

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 02.11.04 19:20

Ahojky Quatro

vidim, ze jsi prihlasena a brouzdas nekde v fotogalerii…:O))
Jestli mas chvilinku cas, treba jen na 10 minut, muzem skocit na chat pokecat..:O)
Ale pokud ti to dneska nevyjde nic se nedeje…Budu moc rada, kdyz napises mejlika..:O))))) Fakt se z toho nemuzu vzpamatovat, ze jsi to opravdu TY !!! :O)))

tak zatim papa Evca s Kubicek :O)

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.11.04 19:28

Ahojky Špuntíci!

Dneska jsme viděli po měsíci zase Jiříčka z Prahy z Brna, rostou nám ty děti teda fakt jako z vody. A s tím byl spojený samozřejmě výlet do města, takže máme další čepici, dvě bodíčka a rolák :-)))
Ale dneska jsem chtěla napsat hlavně o našich rostoucích zubech, neprospaných nocích a mé snaze ho v noci nekojit.
Stoličky rostou, každý den je z nich vidět víc, každý den mají za následek protivného Ondru…a hlavně prsachtivého Ondru. A jak víte, tak já jsem v noci přestala kojit už o prázdninách - systémem já spím v obýváku, Petr Ondru odnaučí noční pití a spíme všichni dohromady. Jenže skoro každá noc strávená mimo nám to zase rozhodí. Takže jsem se po návratu z chaty a opět celonočním maratónu rozhodla, že tak ne, že ho to pití holt musím odnaučit já…že musí vědět, že tam jsem, ale že mlíčko prostě nebude. Zuby nezuby, protože jinak bychom nepřestali nikdy. Takže jsem s tím dneska nad ránem začla…Ondra se vzbudil o čtvrt na čtyři a hned ječel mam ham mam ham…tak jsem si ho vzala, objala a vysvětlovala, že mlíčko vypil večer a další bude až ráno, až bude venku světlo. Tak se po chvíli (půl hodině) zklidnil, ale usnout nemohl až do čtvrt na šest, v mezidobí občas ječel, občas se mi různými fígly snažil dostat pod tričko, ale nakonec jsme usli všichni. Jenom chudák tatínek, ten se svým zánětem středního ucha to odnesl bolením hlavy :-(
Tak uvidíme, jaká bude dnešní noc…vím, že ho ty zuby bolí, ale holt jsem tvrďák -:)))) - rádoby. Ale nebojte, po tom půlhodinovým řevu si vzal i hrníček s vodou (a dal sám o sobě dvakrát napít i mně :-). Takže zas až taková herodeska nejsem.

Zítra se těším na brňačky, k Pavlíně s největší pravděpodobností pojedu autem, ale kdyby ne, tak si s váma můžu dát scuka - vím, kde bydlí, takže byste to nemusely hledat.

Zatím ahojky, jdu sentimentálnět k Filutkům :-)

Papa Sylva a spinkající Ondrášek vyřízeňoušek ze změny času

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.04 21:54

Ahojky
Tak sme boli dnes po dvoch týždnoch na plávaní a teda úplne hrozné. Kristián sa buď zabudol potápať, alebo nemal vôbec náladu na plávanie. Plakal skoro celý čas. Inštruktorka sa ho už ani nesnažila potápať. No a nešiel dokonca ani na svoju obľúbenú šmýkalku. Uvidíme nabudúce.
Je teda možné, že bol aj unavený, lebo v noci sme zase nespali a on sa vkuse mrvil a poplakával. Asi nejaký ďalší zub na obzore. No máme ich len 6 takže ich celkom očakávame. No a aby sme si zlepšili náladu tak sme prepadli kámošku v práci a prinútili ju ísť s nami na prechádzku. Rozhodne to prospelo aj jej. Aspoň sa neupracovala k smrti.

Tak špuntíci brnenský - zajtra sa na Vás nešíme. Len teraz fakt neviem kedy. O 9,30 alebo 10?

Ondrášku nenechaj mamku aby ťa trápila hladom. Musíš si svoje vybojovať.

Teraz už idem pod sprchu a do postele, radšej si nepredstavujem dnešnú noc, takže sa sem čumnem zajtra ráno ako sme sa uzhodli. Keď tak budem Pavlu otravovať o pol hoďky skôr.

Celospiacu noc želá Zuzana a Kristián

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.11.04 22:05

Ahoj holky,
tedaaaa já Vám ten sraz závídím, hlavně si ho užijte a napište jak jste se měli.
Já opět popíjím černého kozla na prsa, možná, že se dneska dostaví účinek.

Ondro, musíš se víc sápat po tom mamčiném triku a pít vodu..fuj, mlíko je lepší!
A Kristiánku nechej už tu mamku konečne vyspat!
Já dneska večer zjistila, že ta napůl prořezaná stolička je úplně celá venku je krásně nová a bíloučká jsem zvědavá kdy Em poroste další, tato se celá prořezávala 4 týdny. Martin dneska naučil Em Dělala myšička kašičku, ale tak, aby to ukazovala na jeho dlani, pak ho za odměnu do palce pořádně kousla.
Jsem ráda, že jsem tu potkala kamarádku ze střední nemůžu tomu uvěřit.
Jdu spát zítra vyrážíme do koutku.
Dobrou Emily s mamčou

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.11.04 22:41

Caute,

pridte klidne tech 9:30.

Quatro - Varila mysicka umi Iva taky na sve i me dlani, ale flaka to - vzdycky jen tak polechta dlan a pak zataha za prstik :-).

Zda se, ze senzitivni hrnek byl dobry tah, pze ho manzel desne obdivuje - moc se mu libi, jak meni barvu, kdyz je v nem horka voda. Chvili na to ziral a pak se zeptal, proc nemame takovou vanicku ;-). Iva z neho dneska taky vzorne pila, ale to zname, kdyz je novy hrnecek nebo flaska nebo jeste lepe cizi, vzdycky toho vypije hodne. Ale dlouho ji to nevydrzi, to bychom to museli obmenovat kazdy tyden.
Iva se dneska pred spanim snazila sama namazat - prvni si to patlala do vlasku, pak na me tricko a nakonec pochopila a mazala si brisko. Vypadala u toho strasne dulezite. Trenujeme ted castecne usinani sama v postylce - tj. ze se neusosa u prsa uplne k spanku, ale pote, co se dostatecne napije a zacne vyvijet jine aktivity (vypichovat mi oci, busit do me, atd.), tak ji proste supnu do postylky, reknu dobrou noc a jdu pryc. Nekdy usne, nekdy zacne po chvili rvat, dneska si dost dlouho povidala, malem jsme se tu s manzelem umlatili smichy - zavrsila to tim, ze rekla trikrat „a hop“ a pak usla.
Jinak mam pocit, ze mame doma spoustu zbytecnych hracek, Iva si v posledni dobe vystaci s kelimky a balonky ruznych velikosti. Nejvetsi zabavou je totiz prelevat ty balonky z jednoho kelimku do jinych. Vydrzi ji to dlouho, akorat k tomu potrebuje me - vzdycky mi vrazi nejaky ten kelimek do ruky, at si pry taky hraju. A vetsinou mi jeste vyleze na klin, abych ji nikam nezdrhla. No, dneska uz me to prestalo bavit, tak jsem se ji snazila vnutit knizku se zviratkama. Nejak se zasekla u slepice, porad dokola ukazovala na jednotlive casti (kridlo, zobak, oko,…) a co ze to pry je. Kdyz jsem se snazila otocit na jine zviratko, tak si zas zpatky vyhledala slepici, tak nevim ;-).
Taky se naucila, ze jabko se musi pred snezenim umyt - mame totiz v predsini bedynku jablek, takze Iva si nejake vybere, da mi ho, ukaze na koupelnu, jako ze umyt a pak ho teprve sni.

Jeste testovaci otazka - jak podle vas dela kralik? Tchyne ted Ive rikala, ze pry „mic mic“ a ja se nestacila divit.

A jeste jedna - mate uz nejake tipy na vanocni darky?

Tak dobrou a zitra se tesime
Pavlina a Iva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 03.11.04 20:07

Ahojky!
Tak jsme dneska celí usrazíkovaní, Ondra vytuhl po cestě od Pavlíny v autě, pak odmítl kaši (bodejť, po tom, co všechno zblajznul :-) a už spí. A já bych spala taky, protože mám jednak migrénu a druhak jsme v noci zase od tří do pěti nespali, povídali si něco o světlu a mlíčku a masírovali dásně. Už aby ty stoličky byly venku :-(
U Pavlíny to bylo super, ještě teď jsem přejezená pizzy :-). Ondra se zase projevil jako velký loudil, musel prostě ochutnat oběd od každého…venku pak furt padal a byl překřtěn na tučňáka :-)
Vánoční dárky - no moc zatím nevíme, jenom máme v plánu tabulku na kreslení z Ikea, ta se mi zdá dobrá, z jedné strany na křídy, z druhé magnetická nebo na fixy plus se dá přetáhnout role s papírem. Ale myslím, že Ondra nebude problém, spíš tradičně všichni ostatní :-)

No nic holky, nevím jak to dneska vydržím na chat, ale snad jo, hlava doufám bude lepší, protože jinak mě v ty tři ráno zase šlehne.

Zatím ahojky a večer přijďte.

Sylva

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.04 20:07

Ahoj všichni!
Tak jsem se rozhodla a hlavně se konečně dostala k tomu, přispět také do Špuntíků… Mimochodem to slovo „Špuntíci“ se mi moc líbí. Znám se osobně s Quatro (zurecek) a nedá mi to nepřipomenout váš srazík, na kterém byla právě i Quatro. Moc moc chválila Zdenika a její dvojčátka. Já sama mám dvojčátka 12měsíční a musím říct, že bych poslední dobou uvítala každou radu co týká výchovy ročních zlobidel…
Přiznám se, že už druhý rok jsem doma a občas mám depku z toho „mateřství“. Je to krásné období, jak se říká, ale na psychice nám to asi ani jedné napřidá. Jako by si naše děti někdy vůbec nevážily, že nás mají a že se o ně tak staráme. chtěla jsem, aby manžel byl na mateřské a já teď šla do práce, ale i když bych si to dokázala představit a bylo by to v pohodě, stále vyhrává ten mateřský pocit, že jsem to já, co musí ještě tak další 2 roky pobýt doma a starat se a starat se a poslouchat křik, zlobení a hold vychovávat.
Ale nejsem zas taková pesimistka, jak to vypadá. Třeba dneska byl tak senzační den, byli jsme v dětském koutku, děcka byla senzační a hlavně se mi zdálo, že o nich celý den vůbec nevím. JEnomže vím stoprocentně, že si to vyberou hned zítra a budu už o nich vědět nejmíň týden v kuse. Ach jo.
Takže mi prosím aspoň poraďte, jaké máte zkušenosti s učením říkanek, jak si vůbec s dětma hrajete a co všechno jim v roce vaříte.
No, jsem se nějak rozepsala, už to radši pošlu.
Pa
Rachel + Nina a Jan (1 rok a 17 dní)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.11.04 21:11

Ahojky Rachel,
to jsem ráda, že píšeš..určitě piš častěji..pokud děti dovolí..mám naprosto stejný pocit jako ty s tím jít do práce..alespon na jeden den v týdnu…prostě toho mám někdy fakt dost a chybí mi činnost bez toho aniž bych se soustředila na holky, nebo když jsem bez nich tak se mě zase každý vyptává co holky..nevadí mi být doma ale potřebuju asi i jiný zápřah..asi je to normální a taky daný tím, že dostat se někam se dvěma natož s více dětma je někdy docela boj o zdravý rozum (i když stačí i jedno aktivní dítko a je to to samé že?) ;-)))…co mi zaručeně pomáhá je smích takže když už fakt sedím doma opět neumytá, neuvařeno, neuklizeno (no tyhle stavy už mě fakt neberou..) tak prostě dělám s holkama blbiny..je to asi dost nevýchovný ale kramuju si s nima jejich hračky, naše skříně, navzájem se krmíme a patláme…a prostě blbnem..super je když v tom nejlepším přijde domů M…doufám, že si nemyslí, že jsem blázen..no já myslím, že trochu myslí ;-)))) no nebo s holkama utíkám ven a znova blbiny..a co mi zaručeně zvedne náladu a dodá energie je interspar..tam totiž vjedu a už nejde vyjet..takže otravuju prodavačky a ty zas otravují ostrahu a ty zas…no je to paráda jak kolem mě lítají…

jinak výchovně..důs­lednost..pros­tě říkám pořád ne ne ne..dostaneš na zadek..a jiné nepříjemnosti ale upřímně něco se daří něco ne…nechávám to uležet a na novo…a říkanky..tak u toho musím vytvářet živé obrazy, aby to holky vůbec zaujalo..ale už slavíme úspěchy s kolo kolo mlýnským, pásla ovečky, a je to každým dnem lepší…děcka jsou čím dál tím víc vnímavější a opakují zaručeně kravinky..po kom to asi mají..;-)))))))

vaření - je to zpátky deníček či dva kdy jsme psali co zrovna jíme! každá…pro inspiraci..myslím, že to zase oprášíme..dneska: složení: špenát,mléko,mou­ka,půlka stroužku česneku,trocha soli,povařit, přidat žloutek a příloha těstoviny (dnes květinky;-))) výborný to je s orestovaným kuř.masem na másle..

Rachel moc pozdravuj obě sluníčka a zase napííííš

jdu se kouknout na chat..;-)))))))))))
zdenik a M+J

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.11.04 12:58

Ahojky,

Zdeniku, Terko - omlouvam se za vcerejsi zahadne zmizeni z chatu, ale manzel se snazil zprovoznit vypalovani, no a kdyz to konecne fungovalo, tak se nas mily pocitac rozhodl, ze teda bude vypalovat, ale nic jineho :-).
Dneska jsme meli hlidat o 2m mladsi Kaju od kamaradky, ale rano volala, ze je nachlazena, takze nic. No, obed byl uvareny od vcerejska, tak co doma, takze jsme vyrazily do mesta. Potrebovala jsem hlavne dokoupit kasi, ktera nam dosla a tady v Lisni ji nemaji. Samozrejme jsme to vzaly pres nekolik dalsich obchodu a objevily jsme novy obchudek Abeceda - maji tam didakticke hracky pro deti a dokonce je tam mini-koutek, kam lze dite na chvili odlozit. Chtela bych totiz Ive k Vanocum koupit drevene pexeso, to papirove se ji moc libi, kdyz se snazi, dokaze najit dvojice. No, meli ho tam, ale ta cena ;-(. Asi se kouknu po nejakem umelohmotnem.
Iva si teda hned v prvnim obchode vzpomnela, ze bude tlacit, tak jsem rychle premyslela, kde ji budu prebalovat - ona si to ale rozlozila na cely nas pobyt ve meste, skoncila az v saline cestou domu.
Vcerejsi srazik se myslim vydaril, Iva zas nazorne predvedla, jak mamka keca - vykladala jsem totiz, ze v kocare spi jen hodinu a ona tam klidne chrnela 2.5h a myslim, ze kdybychom pak nejely do Alberta, spi jeste dyl. Tentokrat teda spala ve stojicim kocare, tak jsem z toho vyvodila, ze ji asi pri spani vadi, kdyz ten kocar jede ;-).

Brno - kde se daji koupit nejake traskaviny? Potrebujem na zitrek nejaky maly ohnostroj kamaradovi k narozkam.

Evko s Vojtou - jak se mate? Uz jste se dlouho neozvali. Nebo vy jste ted mozna na te dovce, co?

Zatim pa
Pavlina a Iva

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 13:23

Ahoooj
Tak vcerajsi zrazik sa nam fakt pekne vydaril. Prišli sme domov až o pol piatej a to je od rána čo povdať. No a Krstián tam pekne predviedol ako je doobeda nespokojník nespokojný a jačal zakaždým, keď sa na neho niekto čo i len pozrel. Vytuhol prvý, ale stačila mu pol hoďka k tomu aby zase vstal. Asi zavetril pizzu a to si nemôže nechať ujsť.ˇNo a vlastne sa chceme poďakovať Pavle za pohostinnosť. Ono zvládať nájazd toľkých papkáčov, rozhadzovačov a vlastne ničiteľov… No Ivka samozrejme predviedla ako sa spinká - dúfam, že si Kristián vzal aspoň malé ponaučenie a Sylve fakt nikto neuverí, že Ondra nechce papať. Chodil ochutnávať z každého miniobedíka. Škoda, že nepovedal, čo bolo najlepšie. Dvojčatá predviedli ako sa krásne sedí na nočníku a čo sa tam má robiť - teda Maťka predviedla niečo aj cestou domov, ale o tom pomlčíme. No a Klárka si tam našla kamaráta na život a na smrť - krochkajúce a pohybujúce sa prasiatko. Tak to bol krátky opis zrazíku.
Sylvi ako zaúčinkovala včerajšie večerné vysvetľovanie ako sa v noci spinká?
Pavli tá predajňa je fakt dobrá že? My sme tam s Kristiánom strávili asi pol hoďky a pani predavačka bola veľmi milá.

Jé a Pavla ma predbehla. Tiež som sa chcela spýtať na ďalší špuntíci od Evky, Mirus, Bubliny, Marušky, Theo, jak se má Lída ..... No je Vás dosť, ktoré ste sa už dlho neozvali.

Tak píšte píšte píšte. Zuzana a Kristián

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.11.04 13:41

A jeste jsem vam chtela napsat, jak si Iva dokaze sama pustit televizi a vybrat si program pro deti ;-). Dneska rano jsem telefonovala, najednou jsem zjistila, ze Iva sedi na sedacce (doted netusim, jak se tam dostala, mozna pres kreslo), v ruce tv ovladac a nez jsem se stacila vzpamatovat, pustila si tv, zrovna tam davali Kouzelnou skolku. Moc se ji to libilo. Po chvilce to prepla na rakusaky a tam byla zrovna kocka prevlecena za psa, takze taky nadseni, radostne delala haf, haf. No zirala jsem jak puk. Predevcirem jsem ji zkousela poustet krtecka - chvilku dobry, ale pak si nasla krabicku a porad si s ni hrala a krtek ji absolutne nezajimal, tak nevim :-).

P.

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 04.11.04 14:03

Ahoj holky,
ještě jednou díky Pavli za útočiště :) Včera jsem přemýšlela, že vám to musím oplatit a pozvat všechny Brňačky i nebrňačky k nám a uvidíme, musíme vybrat den,kdy nebude mrznout, protože nějaký nábytek z obyváku přesunu na balkón :))) No na posezení u čaje by se to fakt dalo, ale ne celý den, my máme opravdu ty metry čtvereční omezené, a to tak, že když jsem celý den doma s Klárkou tak začínáme trpět klaustrofobií :))
Dnes jsme byly na cvičení a potkaly Zuzku s Kristiánkem.. Cvičení máme v Bohunicích fakt super - za 30 kč na hod a půl a ještě nám paní udělá dvě konvice kafe a čaje. Dnes jsem zaznamenala dva pokusy Klárky o kousnutí, pokaždé,když jí chtěl někdo něco vzít, bohužel jeden pokus byl i na Kristiánka :)) Ale Zuzko, ona ho má fakt ráda :)))) Když vás dnes viděla, rozesmála se a zářily jí oči :))))
Ještě ke včerejšku - Klárka s dvojčátkama samy předvedly kolo kolo, byla to nádhera, Kristiánek se trochu bál tolika ženských,ale pak se přidal. Včera mi to připadalo trochu dojemný, jak už jsou děti velké :)))
Pavli - Klára nám zase ovládá věž s chce pořád „ŇOMA ŇOMA“ - to říká a míří ovladačem na věž. Pro ty co neví - je to OZONE (ti tři mladí Kluci a jejich hit). Kvůli ní jsem si vypálila jejich CD - no co, bude to horší, až bude v pubertě, tak už neovlivním ani ty decibely :))
Papa, jdu si udělat kafe, snad jste se dnes vyspaly (co Sylvi), my teda nee - asi 4 noční scény,které skončily až v pět,kdy dostala mlíko. Asi vím, čím to je, někdy Klára celé odpoledne nejí (prostě nic, mám otevřené třeba 4 druhy jídla) a pak si to vybírá v noci.. :(
Holky piště! A vy mimobrněnské zvlášť!!!!!!
Tereza a Klárka

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 04.11.04 20:08

Nazdárek!
Dneska jenom krátce…musím se jít vrhnout na tu hromadu prádla, co je tady za mnou…už fakt musím, už byly nějaký poznámky :-(
Dneska jsme lítali celý den po venku, viděly se s kamarádkou, zaspali poslední plavání…výsledek je konec migrény, hurá, dvoje nové punčocháčky, ponožky protiskluzky, co jsme nomohli už dlouho sehnat, dvě látky pro Ondru na nové povlečení na větší peřinu, a taky něco pro mamku - nový svetr, dvakrát hurá…
No a jako bonus tatínek doma před čtvrtou, takže když jsme přišli z města, tak se Ondra nenechal ani vzít domů, popadl Petra za ruku a mašíroval kamsi pryč…bylo to strašně srandovní, obr a trpajzlík…tak jsem je nechala, vyložila nákupy a šupajdila za nima. Pak tady ještě řádili s Petrem a pak Ondra zase odmítl kaši, tipuju to na přemíru únavy.
A teď už spinká.
TERKO - na Lidické mají ty ponožky, běž si tam zavčas. Stojí 61,–Kč.
ZUZKAJ - tak moje včerejší sugesce neuspěla - ve tři nula nula byl Ondra vzhůru, naprosto přesně, a usnul v pět pět. Ach jo. Myslela jsem, že mi hlava praskne, čtyři hodinky spánku na migrénu není nic moc. Není divu, že jsme zaspali to plavání :-(

No nic, fakt musím něco dělat, aspoň, že je v tv Tmavomodrý svět, jinak je to žehlení totálně na pytel…

Ahooooj a pište pište pište

Sylva a Ondrášek

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.11.04 20:26

Ahojky holky,
tak se opět hlásíme..tak srazík byl fakticky moc fajn, Terka nám s Klárkou ujela ale neva..Klárčino hraní si s chodícím a chrochtajícím prasátkem bylo naprosto úžasné, Kristián se mě příště snad nebude bát..doteďka vidím ty kukadla když do mě narazil a oddělal si ten balon z obličeje..to překvápko že vlastně nejsem mamka a ještě na něho dělám kuk..ach jo..doufám, že mi to odpustí ;-))) Ivka jen koukala jak ji ostatní demolují hračky a asi se nestačila divit tak jak již víme „nespala“ v kočáře..;-)))) Ondráš je oblíbenec naší Janičky..pořád na něj někde čekala..ovšem Ondra si vždycky dával na čas..a to focení..no modelka hadra..jen co uvidi objektiv strne a nahodí úsměv..no jo…
holky se teda vyřádily, a Martinka si opravdu dovezla ¨v plínce poklad až domů..usnula cca po 5 min v šalině. no a já ten smrádek čuchala celou cestu domů..už jsem včera holká psala, že jsem naprosto netradičně potkala v šalině (jela nízkopodlažní) další dvě maminy s dvojčatama na sporťácích..dobrá náhoda protože já jsem za celou dobu co jsou holky na světě potkala v mhd dvojčata jen jednou…kudy ty mamky jezdí netuším..;-))))

no a dneska mám prý pracovní večer neb tu máme resty s papírováním takže budu zakládat doklady do šanonu a už se velmi těším..M. už se naštval že tu opět sedím a funí u práce až běda.no jo má recht já totiž odpoledne naprosto nečekaně usnula po obědě ale normálka na dvě hodiny a neprobudili mě a tak má M. zase pracovní skluz..ach jo a já mám černý svědomí..i když to nebyl spánek ale koma..;-)) takže jdu makat..;-((((

jo a ještě vám písnu, že Maťka dneska zase děsně vykládala a zopakovala po mě KOTŠČITŠ..jako Kočička..A kou­še..co mám dělat aby mi nekousala do Janičky? je to vždycky první reakce když se jí něco nelíbí ach jo…I když Jaňula je děsnej provokatér…;-)))

a taky koukám, že nám holky nějak nepíšou, pište pište jak se daří!!! ..a znovu těhulky jak se máte! moc se opatrujte a nemá dneska Kája svátek? všechno nejlepší!!

no nic utíkám

Zdeník a M+J

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 04.11.04 20:28

Ahoj holky,
omlouvám se, že jsem tak narychlo včera utekla z chatu, ale nestíhala jsem sledovat naší diskuzi a být ICQ, doufám, že je mi prominuto.
Jak jsem si početla, tak se Vám srazík vydaříl, to je dobře není nad spokojené maminy a děti.

My včera byli v koutku již čtvrtou středu po sobě a řekla bych, že už Emily ví kde jedeme. V koutku si vyhrála, šli s náma i dvojčata od Rachel a ještě další 3 známé maminky s dětmi.
Hit posledních dní jsou nafouknuté balónky, ty obyčejné, Emily s nima všude chodí, byl celkem problém je sehnat, nikde neměli ty obyčejné, ale podařilo se. Jsou trošičku tvrzenější, taky to byla fuška je nafouknout, a když se po nich Em válí tak zatím nepraskl ani jeden.

Sylvi-musím se smát..já dnes s malou čekala na Martina před Kaufem, samo, že teď nechce v kočáru moc být tak jsem jí vytáhla a cupitala kolem mě, a když změrčila Martina už za ním valila a mě si ani nevšimla. Mě dneska zrovna jedna várka prádla uschla, ale ještě to není akutní, tak žehlit nebudu.

Pavli-Ivka se od teď stala televizní maniak, viď?! Teď, když si sama přepne na TV co chce! Je šikulka.
Holky už se těším na víkend, né, že by se něco dělo..to já jen tak bude doma taťka a v sobotu jdeme opět na bowling.
Zítra ještě písnu.
Tak se mějte Quatro+Em
P.S. Je to týden co Em chodí a já už si ani nevzpomenu jaké to byla, když lezla po čtyřech, ona mi najednou díky té chůzi připadá jako „velká“ holka.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 04.11.04 20:43

Ahojky,
nelezou Maťce nějaký další zuby? Ondra vždycky strašně kouše, když se něco dere na svět. Teda zatím se nikdy nic moc nevyklubalo, ale že to bývá od zubů je jasný…
Jak vidíš, taky zatím nepracuju - Petr totiž začal pacifikovat akvárko a to já prostě nemám kde žehlit…ne že by mi to vadilo :-))))
Papa
 Sylva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.11.04 20:47

Ahoj Špuntíci,
zdravíme Vás po dlouhé době.. náš táta nějak neřešil nový nepodařený zůsob připojení na internet, tudíž jsme byli celý měsíc mimo..
Jsme moc zvědaví, co nového vymýšlí všichni Špuntíci, protože Kryštík má plno "skvělých " nápadů na každý den.
Jen ve stručnosti pár našich velkých úspěchů: chodíme na nočník, Kryštof si neřekne, ale když ho na něj po:,–(ím, téměř vždy něco udělá - už nemusíme přebalovat hovníky!! Hurá!!!! (Pokud nejsme zrovna na procházce apod.), spíme celou noc (jó, sunar je sunar:-) ), chodíme bez problémů, občas nějaký ten pád… a máme pravidelnou dobu, kdy přes den Kryštof usne někdy i na 2 hodiny a to o půl dvanácté.
Pravděpodobně se chystá chlapeček na příchod svého sourozence dost zodpovědně, je to šikulka..
Já se cítím skvěle a nemám už žádné potíže, termín porodu je cca 9.4. 2005.
Těším se, až si přečtu všechny komentáře , tak jdu na to!!
Všechny zdravím!!
 Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.11.04 20:59

Cha, Cháá..reaguji na králíka..Moje máma taky tvrdí, že „mic, mic“..moc mě to pobavilo, to je asi učili ve škole..my děláme dupy dup, nebo hop, protože králík asi nic nedělá…
 Theo

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.11.04 11:29

Ahoj holky,

tak jsem zrovna dopekla Míša řezy, mňam.
Emily tu kolem chotí s kartáčkem v puse a v druhé pá zubní pastu, prostě už všude dosáhne.
Taky mi připadá jak opice vyleze u i na postel a to je pěkná výška, dneska jsem jí pozorovala jak to dělá..prostě se vzepře na rukách a přitáhne se jak vzpěrač, taky dneska vylezla na židli, pak na tůl a seděla na klávesnici, sice zakazuju, ale bez nějakého účinku.
Zrovna dovařuju obídek brokolici s vepřovou kýtou a těstovinama.
Theo zdravíme po delší době jsem ráda, že jste v pořádku, pěkně Ti to letí ten termín je tu co by dup.
No nic holky ještě se musím dobalit tak pa a v neděli se těším na další deníček.

Ahojky Em + Zuzka

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.11.04 13:45

Ahojky holky,
bambule se právě prohlíží v zrcadle a dívají se jak jim sluší když koušou jablko..mnö fakt sluší ;-))
dneska jsem se konečně dostala s holkama na kontrolní krev..teda kontrolovala se jen Martinka…ani nepípla Janka vzorně čekala u dveří…a zpátky jsme dvě patra musely po schodech neb výtah byl neustále v provozu a holky ty schody prostě viděly..a znáte to..takže jsme scupitaly dolu a ještě se zastavily v obchůdku pro děti pro šátečky na krk..Janka pořád lezla za pult a paní prodavačka začínala být nervozní..ale holky objevily ty koje na kočárky a byl klid..do té doby nez jsem se je snažila od těch mříží odtrhnout..
výsledky jsem vezla ještě do komárova doktorce..pokra­čujeme se železem..no jo…ALE PAK SE TO STALO!! Janka spala a Maťku jsem vytáhla z kočáru..ona začala předvádět něco jako tlačení, aaa, chytala se za plínku a všemožně se mi snažila naznačit že jako bude lulu (ona teda jen tak šmrdolí jazykem v puse a ono to vypadá jako že říká lulu)…tak jsem jí sundala tepláčky, punčocháčky, plínku a holky MAŤA čůrala venku!!!!!!! dobrý ne? ovšem pak se jí to zalíbilo a pořád dělala že tlačí a čupala si a tak…

no a mé nadšení se schladilo vzápětí při cestě autobusem..teda to bylo psycho!! už jsem čekala že mě lidi vynesou v zubech ven i s kočárem … naštěstí se omezilo publikum na protáčené panenky, a šuškání mezi sebou..já nevím ale holkám se cestování líbilo a ted mají někdy chvilky ze nechápu..;-))))

no nic jdu se podívat co demolují ted…nebo aspon kde skončily ohryzky..;-))

Zdenik a M+J

 
-Evka-
Závislačka 3727 příspěvků 05.11.04 19:05

Ahoj holky,
právě jsem po hodině hledání našla deníček. Nebyl u mne k nalezení. Ani v historii, ani v současnosti. Postrádala jsem ho pár dní a už jsem byla zoufalá, co že se to stalo, že deníček zmizel!!! Konečně. Spadl mi kámen ze srdce. Ufff.

Konečně se nám objevil třetí zub. Kdysi jsem o něm psala, psala jsem i o čtvrtém, ale nějak se zavrtaly zpátky na dalších pár dnů. Holt si Vojtík musel nejdřív spodními zoubkami rozseknour ret a dásínka, aby znovu vylezly. Hned jsem si vzpomněla na Lindičku, neb se to stalo pár minut před či po přečtení Matýskového pádu. Vojtík si to však ještě jednou zopakoval druhý den venku. Tomu říkám smůla. Doposud má ještě rozseklou uzdičku u horního rtu. Snad to doroste.

Vojtíšek mne v posledním týdnu mile překvapuje. Občas už má i dobrou náladu, začal jíst, dokonce i sladkou kaši, no už měl i kousek topinky. Poslední dva dny spal přes den 2,5h v kuse a navrací se zpět k jednomu spánku.

Včera jsme strávili v restauraci prací tři hodiny. No tak hodné dítko, jsem už dlouho neměla. Víc než ženské, začíná oblbovat chlapy. Neustále na ně doráží, kolegovi neustále vnucoval svoji láhev s čajem, druhého šťouchal do žeber:-)

Pomalu začínám přemýšlet, jak zabavit dítko v letadle pět hodin. Jak už jsem psala, byla nám doporučena dovolená v teple spolu s imunoterapií, vypadá to na Gran Canarii s odletem z Drážďan. Mají nejlépe posazený let s ohledem na Vojtíška. Trochu mám z toho strach, neb Vojta musí mít výběh a jen cesta autobusem MHD je plná křiku z přikurtování v kočárku.

Tak si jdu hodit nohy na stůl a plést svetr. Kóóónečně. Malý usnul sám díky tátově přítomnosti vposteli a já musím využít situace, kdy není „nic“ na práci … až na těch pár drobností:-)

Mějte se Evka a Vojta

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 05.11.04 20:06

Ahooj!
Tak nám utekl týden a my jsme normálně nebyli ani jeden den doma! Dneska jsme pro změnu měly sraz s holkama s Větrníku (předporodní kurzy a těhu cvičení)…naposledy jsme se pořádně viděly v lednu…teda ty děti vyrostly…všechny ťapkají, všechny mlátí rodiče, všechny žebrají cizí jídlo…prostě opravdu jsou ty dětičky tak nějak všechny stejné…Ondráška to parádně vyřídilo, vytuhl cestou domů v kočárku, což mě nepotěšilo, ale naštěstí teď už tatínek vyšel z ložnice, takže asi spíme. Ale nechtělo se mu.
Jo máme vylepšení spánku, dneska už se Ondra vzbudil až v pět a nespal jenom hodinu, pravda, potom sice usnul, ale za úplatu prsíčkem…no v šest už je ráno, ne? :-))))
ZDENI - to je zážitek, čůrání venku, co? Hlavně teda ale má Janka pochvalu, že si řekla, to je bomba!
EVKO - vyberte dovolenou dobře, už vám pomalu začínám závidět. Hlavně aby to Vojtíkovi pomohlo.
THEO - to je dobře, že ses ozvala…a hlavně, že jste i s miminkem a Kryštofem v pořádku. Taky je to velkej šikulka, podle toho, co píšeš, že už umí :-)

Tak jo, my si jdeme s taťkou dělat hezký večer, koupila jsem víno, vypůjčila Tróju na dvd (už jsem to sice viděla, ale Petr ne a Brad Pitt je tam prostě k sežrání…), takže pro dnešek ahojky.

Sylva a Ondrášek spící

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.11.04 21:34

Ahojky holky,

já tak hledám ispiračku pro holky na vánoce a protože vím že ta nová kreativní hračkárna ABECEDA má www.mojeabeceda.cz..už to sjíždím..je tam odkaz na online obchod takže mám co prohlížet

PAVLI - jsem ujetá na dřevěný hračky..jen jich moc nemáme neb cena…ehm ehm…ale objevila jsem jmenuje se to Pexeso malé - MEMO a mají ho cca za 100,– http://www.obchod-tis.cz/zbozi.php?… … takže díky za tip..sepisuju náměty..

zatim pa
Zdenik M+J

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »