ŠPUNTÍCI - co na nás platí II

Rodičovství
  • 05.09.05

Tak holky, prázdniny nám skončily, tak hurá do psaní příspěvků, nebo to zabalíme.... Ostatně, hodně deníčků zákonitě zaniká. Děti rostou, jejich pokroky už nejsou tak oslnivé, uchvacující a rychlé, matky časem podléhají stereotypu a psát neustále o tomtéž není to pravé ořechové. Jediné deníčky, které vydrží hooodně dlouho, jsou deníčky snažilkovské, protože vždycky se v nich objevuje nová krev :D A taky PSTM, páč Missorka je velmi čtivá...Peťo, poklona tobě. Měli by jste zapracovat na třetím dítku, at je nějaké vzrůšo :DDD

Co nového u nás…
Sebrali jsme Lídě plenky. Doslova a do písmene. On si z nás už mládežník dělal totiž srandu. Kakání u nás probíhalo následovně. MAMKO, KAKAT - dneska do záchoda? - DO PLENKYYY. V mnoha variantách, po menším či větším dohadování se Lídě vyhovělo a dala se plenka, což mládě komentovalo asi takto : EŠTĚ NEKAKAJ, AŽ POD STOLEM, BABIČKO, IDU KAKAT DO PLENKY, DĚDO, IDU KAKAT DO PLENKY, TATKOOO, IDU…MAMKO, SEDNI SI NA ŽIDLU, EŠTĚ TO NENÍ, EŠTĚ KAKÁM…MAMKO, MÁM POSJANŮ PRDELU, UKAŽ MĚ TEN BOBEK, CHCU SA PODIVAT. Takže má rodičovská trpělivost přetekla a přitvrdila jsem. Zcela nevýchovně jsem jí sebrala plenu a miláček tři dny nekadil. Plenky jsme „kůpili jenom spinkací„, na kakání už se plenečka nedává…Třetí den se povedlo na travičku, čtvrtý den taky tak. Pátý den se mi dvakrát posrajdila do kalhotek a já uskutečnila své výhružky o studené sprše a mírně jsem jí osprchovala nohy studenou vodou. Jejda, to byl řev, a najednou to šlo aj do záchoda :-D Včera přišla opět na řadu travička… I to je úspěch, protože i tyto pokusy byly komentovány v minulosti NEJDE TO, DAJ MĚ PLENKU, následoval vítězný úsměv a výše popsaný komentář. Nejspíš spoustu maminek pobouřím takovým tvrdým nátlakem, i já měla pochybnosti. Ale k tomuto řešení mě přimělo kamarádčino vyprávění o tomtéž drobném problémku…Synek jí kadil do plínek ještě téměř v 5 letech a nakonec ho odnaučili podobným a ještě brutálnějším způsobem. Bohužel, některé děti se musí trochu popostrčit. Nemyslím si, že by to mělo být až tak traumatické, aby to zanechalo nějaké následky na dušičce. Myslím že třeba odnaučování nočního kojení či sebrání cumlu bývá horší :-)
Anne Bacus píše, že všechny děti do tří let se naučí zachovávat čistotu. To je pravda, ale už nepíše, co s dítkem, které si uvědomuje potřeby, umí zadržovat i na požádání (zahlásila čurání a musela pět minut čekat, než bylo kde na dálnici zastavit) a fixuje se na plenu. Nevšímat a nekomentovat jsme zkoušeli také, jenže potomek se přímo škodolibě reakce dožadoval… MAMKO, IDU KAKAT DO PLENKY…JE TO ŠKAREDĚ?.
Takový nátlak u nás funguje i v jiných oblastech - např. jezení lžící, nikoli rukama, házení jídla na zem, samostatný spánek, kousání, vylévání vody z vany, pištění u oběda - takové ty naschvály stylem „co to s nima udělá“. A že je jich poslední dobou požehnaně, zkrátka trotz alter… Lída je chytrá, až moc. A tvrdohlavá jako mezek. Na schválnost (co to s nima udělá) domluva nepomůže ani v nejmenším - to musím bud zařvat, nebo plesknout - bohužel. Před každým trestem je důrazné varování. Nevšímání si nepomůže, vynutí si pozornost jakýmkoli způsobem - třeba strkáním prstů do krku a zvracením jídla do talíře, prskáním polévky na nejbližší živý cíl (ano, na mě), atd. Náš potomek je zářný případ tvorečka, který krom velkého množství lásky potřebuje i pevnou ruku, jinak by z ní vyrostl takový ten „americký" strašák všech matek - zkrátka drzý rozmazlený fracek bez jakékoli autority. Tím nechci říct, že všechny americké děti jsou takové, doufám že chápete.
Přes tu „hrůzu", co tady popisuju, je Lída normální milá holčička…

Hezký týden.

Elda+Lída

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.09.05 16:25

ahoj holky,

tak my jsme doma, špatně se mi chodí a ještě hůř sedí, tím jsme si nechtěně vzpomněla na časy po porodu.

Mám totiž zánět Bartoliniho žlázy, že nevíte co to je? já do víkendu o nějakém Bartolinim neměla ani potuchy, ale ona tam potvůrka je, ucpal se mi vývod, takže mé „intimno“má velikost vejce(jak to popsala Dr.).
Ráno jdu nalačno do nemocnice, udělám tam hají a oni mi to říznou. Neumíte si představit jak strašně se „těším“, i když na druhou stranu mě to začíná pořádně bolet a jsem tuze ráda, že je to jen Bartolini a né něco horší(o víkendu se mi zdálo něco o nádoru, fuj)
Už jsme to probrala se Sylvou přes ICQ, tak jsem trochu klidnější.

A navíc se dneska ozvali tcháni po 2,5 letech, že by se s náma rádi viděli, mají to holt dobře načasované, takže mám stresík ještě z nich.

Eldo k těm plínám, stále dávám na noc a na polední spaní, i když ty bych už mohla odbourat, stane se, že jsou suché. Kadíme většinou do záchodu, ale taky se mi stává, že i do kalhotek, poslední dobou to praktikuje do plíny v poledním spaní a zahlásí až je hotova, ale pokud nemá plínu tak většinou volá „bobí“.

Tak já budu končit, držte mi palce. Možná mě pustí domů už zítra-uvidíme.
mějte se Quatro+Emily

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.09.05 20:55

Ahojky Špuntíci!
Tak co, jedem dál nebo končíme na úbytě?

ELDO - dobrý deníček, já myslím, že jste udělali přesně to, co Lída potřebovala…ony ty dětičky potřebují pevně vymezené hranice, jinak si s náma dělají, co se jim zachce…chjo, škoda že to taky občas nezvládnu :-)))
My máme plínky jen na noční spaní, odpo je to v pohodě. Sice minulý nebo který týden se občas počůral, ale to bylo zřejmě ještě v rámci rozhození průjmem. Teď už zase dobrý. Na noc už jsem je taky chtěla sebrat, ale Ondra nechce a tatínek, nevím proč, taky ne…no ale aspoň už dneska Ondra konečně dostal dvoudílné pyžamko, tak snad se postupně zbavíme i pytle a plínek úplně :-)))
To mi připomíná - dneska jsme kakali v Hudy…vybírali jsme Petrovi dárek k narozeninám a uprostřed výkladu slečny prodavačky Ondra zahlásil kakat…tak jsem říkala, že teda sorry, ale že musíme jít ven a slečna, že ne, že nás pustí na jejich záchod. Tak to jsem ocenila! A fakt se nám hezky věnovala, takže nakonec se tam asi i s Petrem vrátíme a něco opravdu vyberem.
Včera jsme byli odpoledne na vyjížďce na kole, Ondráš vydržel prakticky bez přestávky dvě hodiny (úplata tatrankou :-)). Bylo to super - z Mariánského údolí kopcema :(( zpět do Eldoráda na skvělý špíz :-)

QUATRO - zítra na tebe budem myslet! Uleví se ti a bude to OK, určitě. Držím palce.

Ještě vás zase pobavím - večer jsem byla nakupovat…běžné věci, mimo jiné i rohlíky a povidlové buchty - nemůžu to tady najít!!! Tak jsem se těšila na čerstvý rohlík s máslem a se šunkou…a nejsou tady! Nechápu to…

No nic, jdu ještě jednou prohledat byt…i když to už jsem teda zkusila.

PIŠTE nebo bude zle…resp. nic nebude :-(((

Sylva a Ondrášek 25,5 m.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.09.05 21:48

HURÁÁÁÁÁ HURÁÁÁÁ
vidím deníček, já ho i čtu a posléze doufám i pošlu komentář..nový život..ˇ;-))))) veřejné díky Sylvě kt mi posílala komentáře..ještě si je jdu přečíst..a jestli je něco nového ve starým…tak prosím o doplnění ;-)))

Eldo- nádherný deníček a jestli můžu tak já bych tu plínu Lídě sebrala hned jak by začala lozit pod stůl, když hlásí může na nočník prostě na drsno… (ale líp se radí..že? ;-)))))) a proti těm zkouškám rodičů no jsem na tom podobně…varuji, vysvětluju, varuju a zakročím, konám..a rozhodně si nemyslím že je to něco špatného..teda nepředpokládám, že tady někdo doma hystericky řveme, mlátíme, dupeme, třískáme, vydíráme a jiné hrůzy a já nevím co ještě…to je pro odporníky…;-)

Quatro - no co to je?..mi to připomělo nějaký vzorec ze statistiky či co…a ona choroba…tak at si co nejdřív v pohodě! tchánovci…hmmmmm opravdu mají smysl pro vstup na scénu v tu nejlepší dobu ;-)))

Sylvo - P. nechce vzít plínku ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) není to nezdravé..vem si příklad z Eldy a už mu ju prostě vem ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) tak a teď jsem si to u P. zavařila ;-))))

holky slíbila jsem vedle dvojč.deníček a jsem ve skluzu děsném..takže jdu ještě něco sespsat ať mě nevyhostí…když už mi to tu trocha frčí…

tak zatím pa a pište pište!

jo a jsou u vás ti špunti taky najednou tak nezvladatelní? zdá se mi že holky přitvrdily a zkouší snad vše co vydržím…ale pletou se já toho vydržím dost a ještě jsem dost podlá ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

tak zatím

Zdenik a M+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.09.05 22:00

Čauky podlošu:-)))
Díky za díky, no já se trošku kaju, protože po počáteční snaze jsem měla kapku pauzu…ale ono už se pak teda moc komentářů neurodilo…resp. od toho mého posledního žádný..
Na tu noční plínu furt sbírám odvahu…musím natáhnout tu věc z Ikey proti protečení…a tak :-))) ale myslím, že už to uskutečním asi brzo.

Ondráš je čím dál nezvladatelnější…a palice tvrdá jak dub…no, já se nedám. Někdy vyteču a někdy jsem v klíídku…jako všude. A dneska jsem dokonce vymýšlela tisíc úskoků…asi proto, že scénu dělal Petrovi a já byla jen pozorovatel :-)))

Dobrou!

Sylva

 
Anonymní  05.09.05 22:12

Tak jsem dokoukala na Výměnu manželek, kopla do sebe panáka a jdu hajat.
Zítřek je náročný, tak se mějte papa Quatro

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.09.05 22:13

Koukám, že jsou přihlášení dva Zdeníci - s malým a s velkým z…to bude zmatků :-))))
 S.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.09.05 22:45

no tak to bude schíza…já jsem tuším s velkým Z…;-))) jak jinak ;-))))

Z.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 06.09.05 07:30

ahojky holky,
dobré ránko, včera už jsem se k tomu nedostala..dočetla jsem komentáře z min deníčku..

Terko - teda koukám jako blázen, pěkně se zregeneruj..a zapoj pěkně všechny do režimu ;-) a připojuju se k tomu: HLAVNĚ KLÍÍÍÍÍD…

Eldo - já si nemyslím, že by Lída byla dle tvých komentářů nějaká zakřiknutá a naopak si myslím, že se chová na svůj věk normálně..prostě se vám povedlo to co ostatním třeba ještě ne..teda myslím, že obě reakce jak Verči tak Lídy jsou úplně v pohodě..Lída má základ k slušnému jednání a není konfliktní ;-) a to je myslím docela deviza v dnešní době kor, kdyby nás bylo víc ;-)))…a s její vyřídílkou a živelností opravdu pochybuju se ve světě ztratí…neboj o na to přijde..taky nechci aby si holky nechaly všechno líbit, ale učit je dětem rvát hračky zpátky nebo vracet rány nebudu..ani já nejsem taková a k možné šikaně..doufám, že bambulkám se vyhne a když ne, že to budou umět vyřešit ať samy nebo s námi..ale jak k tomu dospět to netuším, ale se snažíme, vychováváme tak jak nejlíp umíme..jako ostatní..no to jsem se rozplkala..co jsem chtěla říct..že Lída je normální a určitě se postupem času pěkně rozjede..ovšem po svém jak jinak je to šikulka!

to jsem se teda naprosto vyšťavila, kdyby v tom mém elaborátu bylo něco echt divnýho tak se prosím nepozastavujte ;-))) je ještě ráno..

jdu si nabarvit hlavu…nechala jsem to zajít tak daleko, že jsem až ukápla slzu nad svým šedým porostem…no slzu já na to v němém úžasu hleděla…;-)))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­))))))))))))))

tak zatím

Zdenik a rabující bambule

 
Anonymní  06.09.05 07:35

Ahoj všem,

už jsme doma z výletu. V neděli jsme dojeli, totálně jsem odpadla, neb jsme spali cca 2hodiny po pětiminutovkách.
Včera jsem měla lítačku po doktorech., domů jsem přišla s pěkně bolavým břichem (byla jsem v nemocnici od 8-14h, skoro jako na šichtě) a s tím, že prý mám přes den 6h ležet. No, nějak to udělat musím, mrňous se tlačí na čípek.

Quatro, přeji brzké uzdravení.

Eldo, někdy jsou rázné zákroky potřeba.

Co na dovolené? Musím říct, že cestu Vojta zvládl v pohodě, jakmile viděl letadlo, dožadoval se do něho vstupu, dokonce ho let i bavil, jen si při klesání nechal masírovat uši. V Bulharsku také pohodička, věděli jsme do čeho jdeme, jinak bychom bylu asi trošku rozčarovaní (nejvíce ze služeb cestovní kanceláře, ono TUI to není:-) ). Vojtík nám to zpestřil nachlazením, což jsem očekávala, týden před měl doma teplotu, ještě teď mám pochybnosti o tom, zda-li nemá zánět v uchu.
Moře bylo kupodivu čisté oproti jiným rokům, Vojtík se vrhal do vln a nechtěl ven. Jakmile viděl vodu, vyzouval si boty a strhával ze sebe oblečení:-)

Už musím letět (za Vojtíkem do obýváku) , zatím se mějte

Evka a Vojta

 
Anonymní  06.09.05 12:58

Hlásím příjezd domů, akorát jsem unavená z narkozy a pišu na „stojáka“, protože jinak to nejde.
Až mi bude líp tak písnu, pa Quatro

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 06.09.05 13:29

Ahojky!
Uf, tak mám přepsaný plyn, požádáno o elektriku, voda snad není oficiálně nutná…je to byrokracie.
Krom toho je Ondra naočkovaný proti žloutence (první dávka, konečně :-), dlužíme za to paní dr. penízky (karta nedala :-((), Ondra spí, bez oběda (asi týden vyžaduje jíst nožem a vidličkou a nějak nepochopil, že na vývar s nudlema z mražáku je prostě lepší lžička… - nestíhala jsem slíbené těstoviny) a hned po spaní šupajdíme plavat.
Pak přijde malíř, někdo zaměřit okno, Petr přiveze křeslo…no je toho nějak moc.

Jinak všecko dobrý. A Ondru musím ještě pochválit, protože jsme v čekárně trénovali, jak ukáže paní dr. pusinku (AAAAAAAAAAAA :-)) a nechá se píchnout do ručičky…a fakt! Jenom pípl, když ho bodla :-)) a pak dobrý. Však taky dostal bonbón :-((( a píšťalku :-))). Nicméně toho cukrdlete se hlasitě dožadoval…já mu to nedávám…

ZDENI - teda k tomu Ondra a tatí nechce…večer před usnutím chtěl Ondráš ještě čůrat - no co myslíš? Vyčůral se do plíny dřív, než jsem stihla donést nočník…prostě pokud ji má, tak do ní čůrá - viděla jsem v případě průjmu. Asi fakt budu tvrďák a seberu je. Protože ráno je v devadesáti procentech suchá. Jen nevím, čím ho budu přikrývat, když bude mít počůranou deku :-)

EVKO - vítej doma! Moře závidím, nutnost ležení taky, jen nevím, jak bych to provedla…no asi nijak…jak by se dalo, že…to bude stejný i u vás. Tak se drž a mysli na miminko, ať je v pohodě.

Jdu nachystat to plavčo.

Zatím ahojky

Sylva

 
Anonymní  06.09.05 18:00

Ahoj holky,
vítám Evču doma! Jak dlouho jste letěli? ¨
Quatro - ještěže už jsi ok, dovedu si představit, jak tě to vyděsilo.
Holky, zítra myslete na TinuMAr, budou jí vyvolávat porod!!!!
U nás nic nového, táta o víkendu dokonce vařil, byli jsme na návštěvách známých s miminkama, takže jsme se nenudili..
Klárka má dobrou pubertu: na všechno říká ne: umej klárko auto - NEUMEJU! a naopak.nedělej to - DĚLÁM!!!! Ale jinak se dost rozkecala, všechno kolem komentuje: např: Jé hele, jde hafáček…a nemá košíček…asi kouše..Ale docela huhlá, sestřenice jí dnes rozumněla každé druhé slovo…
Brňačky - co zítra baby kafé????? Já jsem pro..
zatím se mějte krásně,
Tereza a Klárinka

 
Anonymní  06.09.05 18:45

Ahojky vsem a Quatro zvlast!
My jsme ted byly zas nemocny, ale jen jeden den. Teplota 40,3 - tedy u Teri a smutny ocicka.
Jak ja si slibovala, ze uz na ni nikdy nezakricim!!!
Dnes vlezla do silene hustyho krovi a kdyz ji Martin rekl, ze ma vylezt nebo se pichne do ocicka tak opacila: v zadnym pripade.
A predsevzeti bylo v pdachu:-)))
Vase Mirus

 
Anonymní  06.09.05 20:14

Terko, let z Prahy do Burgasu trvá čisté dvě hodiny, z Brna o cca 15-20 minut méně. Nepočítám zhruba cca 5 hodin v tranzitu.

Evka a Vojta

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 06.09.05 20:56

Ahojky,
plavčo bylo skvělý, měla jsem problém Ondru udržet…neustále chce plavat sám i bez destiček (s těma mmch přeplave celý bazének :-))). Doma hned tatínkovi hlásil, že příště jdem zase :-)). Ivka vypadala úplně stejně nadšená…naše slečna instruktorka měla trošku problém všechny ty nadšené dětičky přeřvat :-))
MIRUS - taky mám vždycky tisíc předsevzetí, když vidím, že Ondrovi není nejlíp…a jak začne lumpačit…jsou víš kde :-)))
TERKO - já jsem pro BC…snad nás bude víc?

Sylva a Ondra spící (bez plínky - pozn. pro Zdeníka :-)

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 06.09.05 22:08

Taky jsme pro BC…:)
P.

 
Anonymní  07.09.05 09:54

No, tak naše normální milá holčička nám včera ubrala pěkných pár vrstev tuku na mozku - rozumějte KLIDU (se říká, že klidasi maj nervy obalený sádlem, proto jsou klidní)… celý den byla OK a večer došlo na kakání. Holky… DVĚ hodiny! Posrajděný všechno okolo, bobík doslova koukal a dcera neunavně NEJDE TO. Řev řev řev, slzy jak hrachy, vztekání se. Nakonac padala vysílením, mazlily jsme se spolu nad záchodovou mísou (vážně pohled pro bohy, klečící máma objímající uřvaného drobka na hajzlíku)…Napustila jsem jí troch teplé vody do sprchového koutu, trochu se osvěžila…Chudák malá, i do vody jí kousek bobka ušlo :-( No nepovolila jsem, dvě hodiny jsem neúnavně opakovala, že plakat nepomůže, že plenky prostě na kakání NEJSOU a NEBUDOU a že všichni kakáme do záchoda…V okamžiku, kdy jsem telefonovala s mámou a v koupelně mě vysřídal manžel, konečně vyměkla a bylo to. Do pěti minut ještě jednou. Podruhé bez řečí a pláče - říkala s vážnou tvářičkou že UŽ TO IDE (jde). Stálo mě to šílený sebeovládání, ale celou dobu jsem zachovávala klid, hlídala jsem si ruku, aby mi neustřelila a byla jsem tvrdě nekompromisní. Zkrátka kdo z koho. Takže se povedlo, další pokusy snad budou lehčí a rychlejší. Čurání do záchoda byl taky zpočátku problém, ale zdaleka ne tolik , moč nejde tak dlouho zadržet, takže rychle přišla na to, že to jde i jinam než do pleny. Ještě pár takových párty nad hajzlíkem a valím si na gyndu pro prášky…

TiněMar držím palce, at se holčičky vykuklí rychle, přirozeně a at má ten svůj babinec brzy doma :-)))))

Zdeniku - hezký dvojčatový deníček. Další vlnu vzdoru pozoruji také, už asi měsíc. Je mi Lídy líto, vztek, vztek, vztek. Občas se neovládnu a přiletí pohlavek a pak vzdychám, že to stejně nepomůže.Takže se snažím, co můžu a zachovávám klid, i když k obrazu matky, která nikdy neplácne a nezvyšuje hlas mám hodně daleko…

Quatro - au au au, zkus nafukovací kolo. At se to brzo zahojí.......

Evo - dovolená - bledá závist, ale už se nám to taky blíží, 17 jedem do Tater :-)

elda+lída

 
Anonymní  07.09.05 14:11

Ahoj všem,

tak jsem si právě vyjela mapu Brna, našla fakultku na Černopolní, vypadá to, že to není daleko z hlavního nádraží (cca do hodinky). Tedy pokud mne nebude bolet bříško. Zítra ráno jedem na ten srdíčkový ultrazvuk.

Z Vojtíka se stal velký stydlín. Už si ani sám nechodí koupit v cukrárně lízátko, to už je co říct:-)

A co TinaMar? Máte zprávy?

Evka a Vojta 25M

 
Anonymní  07.09.05 14:23

Pan primář je sice poněkud nedůtklivý, ale prý velká kapacita. Já tam byla na srdíčkovém UZV v 34 tt a bylo to moc fajn :-)

elda+lída

 
Anonymní  07.09.05 18:50

Ahoj holky,
tak dnes přišla v jednu odpoledne sms od Marti:
„Tak už jsme na světě, heč! Zdraví Veronika 3050g, 50cm, 10: 53 hod a Barborka 2650g, 47 cm, 10: 55 hod. Šlo to krásně rychle, vše je ok“ :)

Dnes jsme byly s baby kafé, bylo to prima, až na to, že je moje dítě sobec.
Eldo - tak to gratuluji, to je ještě dobrý…U nás bývají občas scénky delší a to nechcce kakat ani do plíny, prostě Klára kakat nechce vůbec. Ale jak píšeš, s tatínkem to bývá lepší…
zatím papa
Tereza a Klárka

 
Anonymní  07.09.05 19:04

Viden vola SLÀVA !!!
Mirus

 
Anonymní  07.09.05 19:11

Krásná zprávaaa, chodím nahlížet celý den jak to dopadlo :-)). Mooooc blahopřejeme a holkám přejeme do života vše nej a pohodu a štěstíčko a zdravíčko… Olča + Matýsek + Kubíček 36tt.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 07.09.05 21:06

Ahojte,

nejak nestiham psat… dneska jsme byly s Terkou a Sylvou v BC, deti si to myslim pekne uzily, zrovna k obedu nam prisla radostna zprava o Martinych dvojcatkach. Zitra se chystame na nakup podzimnich botek - no uz se nemuzu dockat :(, doufam, ze neco sezenem a nebudu to muset absolvovat znovu. Jesteze jde s nama Sylva s Ondrou, aspon bude veseleji.
Vcerejsi plavco vam uz Sylva popisovala - bylo to dost akcni, deti jak urvane z retezu, porad to bylo same ESTE ESTE a Iva razila heslo KAKAT KAKAT - rozumej skakat do vody, zadnou jinou cinnost neuznala za vhodnou.

Zakoupila jsem prkynko na zachod pro Ivu - nadseni velike do te doby nez zjistila, ze je pro ni :). Dneska konecne svolila, ze se na nej i po:,–(i a vycura se - houby houby, akorat prdela a desne se tomu smala. Pritom sotva slezla, tak se za chvilku pocurala. Tak ja nevim, co je spatne :(.

K cisteni zubu ted pouzivame rikanku, coz se Ive moc zamlouva - dneska mi cistila zuby pro zmenu ona a basnicku plus minus odrikala celou, akorat pri „cistim vzadu“ mi necekane vrazila kartacek do krku takovym zpusobem, ze jsem to malem neustala.

Docetla jsem knizky od M. Holcove (doporucovala Theo) a jsou fakt sqele, doporucuju :).

Porad u nas vedou knizky „Kdo se schovava…“, tak jsem jeste prikoupila „ve snehu“ a ta ma uspech veliky, pze jsou tam tucnaci, mroz, tulen…

Tak to bylo ve strucnosti od nas, jdu docist denicek (predchozi dny mi nejak nejel pocitac)
Pavlina a Iva (26m)

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 07.09.05 21:13

Ha, skleroza, porad jsem premyslela, coze jsme to delaly v pondeli a uz vim - byly jsme nasi dr predat propousteci zpravu z nemocnice..noo, to byla akce: Iva zacala protestovat uz pri vjezdu do budovy PYC PYC, v cekarne zacala rvat a prorvala celou ctrthodinu, co jsme tam cekaly a vubec nepomohlo ujistovani, ze dame dr jen papir a zas pujdem pryc. No a v ordinaci to byl des a hruza, kdyz si ji dr chtela poslechnout kvuli tomu selestu, vypadalo to fakt beznadejne. Zda se, ze za ten den v nemocnici ziskala totalni averzi k doktorum :(. A to nas ted cekaji 4 ockovani, no to nechcu videt, chjo :(. Tak jo, uz fakt koncim a jdu se venovat me drahe polovicce, ktera prave dorazila z prace.

P.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 07.09.05 22:17

Ahojky,
tak více méně všechno už víte od Pavlíny :-)) Zprávu o dvojčátkách jsem chtěla poslat ještě před Terkou..no Petr ale zrovna začal spravovat pc…tak jsem to nestihla :-((
Nevadí :-)) Dopoledne jsme byli zaplatit včerejší očkování - máme dr. naproti porodnici na Obilňáku a zrovna u vchodu parkovalo Martinino auto - myslela jsem na ni vcelku intenzivně, tak snad to pomohlo k relativně rychlému porodu (v sedm měli začít :-)))
Co u nás? Konec plínek…snad to nezakřiknu :-)), ale vracet je už nemíním…včerejší noc bez nehody, uvidíme dneska. V BC se Ondra ovšem počůral a následně ještě tatínkovi v Tescu (k obrovské louži se prý raději vůbec nehlásili :-)))

Všem dobrou noc, měla jsem dobrý úmysl začít chodit spát v deset…no zas to nevyšlo :-)

Sylva

 
Anonymní  08.09.05 07:39

Ahoj všem

Martině gratuluju k holčičkám :-) Krásně dopečené :-)))

Holky, přijímám gratulace :-DDD Lída se včera normálně vykajdila do záchoda a trvalo jí to tak 10 vteřin. Bez řevu a protestů. Takže jsme ju udolali. Normálně se u toho smála a okamžitě se dožadovala koupele v malé vaně (starý nepoužívaný sprchový kout s vyšší vaničkou, kam jsem ju včera v zoufalství šupla, aby se uklidnila). Ráda jsem jí vyhověla :-)

Horší zpráva je, že J je bez práce. Co bude dál zatím netuším, takže to nechávám koňovi .......... :-(

elda+lída

 
Anonymní  08.09.05 12:07

Gratuluju ke kadeni uplne zelena zavisti!!!!!
Mirus

 
Anonymní  08.09.05 12:23

Miruš, zelenat závistí je lepší, než zelenat vztekem :-) přesně to jsem totiž poslední dny dělala, když mi Lidunka s potměšilým pohledem v oku tvrdila NEJDE TO… Terezka hází na kakání bobek úplně (jako Klárka), nebo taky hledá pseudodůvody, jakože do záchoda to nejde a jinam ano…?

Terko - tak to je ještě horší, než u nás. Lída má blok jen ze záchoda a nočníku (tam ani omylem, ani čurat). Má-li až takovou nechut k vyprazdnování, kouká z toho vážný problém :-( Vůbec nevím, co bych dělala, protože Lída je v některých věcech nekompromisně tvrdohlavá a já naopak vznětlivá. Přemlouvat ju ke kakání několikrát za týden musí být děs…

elda+lída

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 08.09.05 12:40

ahojky holky,
tak jsem tu…omlouvám se že jsem zasklila včera BC ale nemohla jsem…byla jsem po úterní návštěve kamarádky kt jsem 5-6let neviděla dost indisponovaná­..ještě teď se necítím nejlépe…no holt už nejsem nejmladší ;-))))

Evi - dávej si na bříško pozor, ale jak se to má udělat? je k tomu nějaký návod? ;-)))

Pavli - ten kartáček v krku…no bléééé taky už jsem měla takový zásah…vím o čem píšeš..blééé ještě jednou..tak ať něco koupíte já se ani neodvažuju ty naše holky přeměřit a zkontrolovat…je to nedávno co jsem kupovala boty..tak doufám..;-))))

Sylvo - já sebou pro jistotu nosím pytlík (jako pejskaři ;-))toal papír a dvě plínky bavlna na případné louže..představa louže v tescu nic moc..asi bychom nezdrhly neb holky by to vykecaly všem…;-)))))))))) a taky budíme tak nějak pořád i bez kočáru pozornost…tak jako chci být připravená ;-)))))) no naštěstí.....už vidím P. jak se s O. plíží podél regálu. ;-))))

Quatro - tak už v pohodě?

Tinamar - moc moc moc gratulujeme holky jsou super veliký a porod teda fakt rychlovka už se těším na nějakou zprávičku co na tu nadílku hlásí Aník…holky a taky taťko - všechno nej nej do nového života užívejte si to!

Terko - puberta to je to správné slovo! ;-)))

no a co od nás..ted jsem psala do dvojčat jak si holky začaly zpívat…zvládají nějaké ty sloky, úryvky a hlavně se snaží chytat melodii..jak to vypadá v praxi..no jako když ladíte dvě rádia ;-))))

no měla bych žehlit ale tááák se mi nechce co s tím..že by to počkalo na další týden?

Zdenik a M+J

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 08.09.05 12:44

jo a ještě…

Eldo - teda to překecávání je děsný…snad se to zlomí..to je fakt pech když se dítko takhle šprajcne..no Terka by taky mohla vyprávět že…držím palce ať se ta dvouhodinovka už neopakuje…je to boj

Z.

 
Anonymní  08.09.05 12:47

Neopakovala se :-) ukecali jsme ju:-) ještě že ten hnusný sprchový kout máme…

e+l

 
Anonymní  08.09.05 12:58

No ja su zelena zavisti i vztekem:-((( Teri kadi do pleny a to tim zpusobem, ze si vleze do kouta nebo pod deku. Do nocniku nechce. Bohuzel ani curat. Porad chce plenu a kdyz ji nedostane, tak se proste pocura do kalhot. Povazuji to za svou zivotni prohru.
 Mirus

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 08.09.05 17:43

Ahoj holky,
koukněte do galerie.
Tereza

 
Anonymní  08.09.05 19:04

Teda - to jsou krasni mrnousci:-)))
Holky nechte toho nebo me nakazite:-))))
 Mirus

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 08.09.05 20:30

Mirus nákaza dvojčatama je možná…další dvě Terinky? co? ;-))))))))))

Z.

 
Anonymní  08.09.05 20:47

Jééé, krásný :)
PS: přijdete někdo na chat? Olča

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 08.09.05 21:13

Ahojky,

tak jsme dneska absolvovali temer celodenni vylet za botama - dvoje se mi docela zamlouvaji, ale jedny jsou dost drahe a druhe nemaji ve spravnem cisle. Takze vylet bude mit pokracovani - doufam, ze sezenu ty levnejsi…
Zazili jsme pomerne veselou prihodu - poprve v zivote jsem v obchode neco provezla bez placeni - zaskodnik Ondra mi totiz strcil do kocaroveho kosiku cdcko. Zjistila jsem to az venku :).
Cestou domu si Iva vzpomnela, ze jsem ji slibovala koupi noveho odrazedla, tak me jeste donutila obehnout hrackarny ve meste a v te posledni ji meli - tu spravnou motorku :). Iva na ni hned nasedla a ze bude jezdit. Pro brnaky - jela ze Zelnaku po Masarycce smerem k nadrazi a desne se u toho rehtala. Cesta totiz vede mirne s kopce a navic je dlazdena, takze to lehce skakalo…no hrozne se ji to libilo. Ja jsem se teda snazila jednou rukou ridit golfac, druhou chytat Ivu, ktera si to snerovala, jak ji napadlo, pak jsme jeste s celym tim nakladem nastupovaly do saliny, no opravdu zabavne. Ale hlavne, ze je ditko stastne, ze :).
No tak to je pro dnesek vse, z chatu se omlouvam, jsem utahana jak kote a mizim do postylky.

P.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 09.09.05 10:10

Ahoj holky,
z včerejšího chatu se omlouvám (teda pokud nějaký byl :-))), začala nám kulturní sezóna - byli jsme v divadle - Znamení kříže u Mrštíků - klasická romantická tragédie, super, Štěpán coby hlavní hrdina naprosto úchvatný, hned bych se do něho zamilovala :-)))
Jinak jsem byla z včerejšího výletu taky utahaná jako kotě, nic moc jsme nekoupili a penízky jsou fuč. PAVLÍNO - teda máš můj obdiv, že jste zvládli ještě ty motorky…hoď fotečeku do galerky :-)
ZDENÍKU - já bych loužičky taky nenechala…no myslím, že Ondra nečůral uvnitř - teda doufám! Měli mě čekat venku…
Za chvilku přifičí malíři, takže končím.

Ahojky Sylva

PS: Verunka a Berunka jsou úchvatný!!! Když si představím, jaké to budou za dva roky éra :-)))

 
Anonymní  09.09.05 11:57

Ahoj holky,

konečně chvilka … pohody (?) :-)

Nejprve velké gratulace Martině k holčičkám!!!

MY? Brno jsme zvládli v pohodě, nebloudili jsme:-) Mrňous je prozatím zdravý. Vypadá to ještě na 2 návštěvy, ukecali jsme to ze šesti:-) Pro zvědavé - pohlaví ještě nevíme. Nejdříve asi za tři týdny.

Vojtík má dnes protivku, už je dva dny nevyspaný, stojí to za to. Za chvíli snad bude spát a já uklízet v rámci možností.

Evka a Vojta

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 09.09.05 12:07

ahojky holky,

uf jsem se asi přejedla…fazol­.polívky, zeleninovýho rizota a salátu…uf

Pavli - Ivka je nádherně akční Zuzkaj by z ní měla radost …;-))))) když si vzpomenu jak ji chtěla honit po táboře ;-)))))
a ten nástup do šaliny…mno to muselo být..

Sylvo -nemyslím, že byste nechávali loužičky jen mě napadlo co všechno sebou vláčím ;-)))) ale chtěla bych to pozorovat ;-)) něco jako skrytá kamera..otec s louží v akci ;-))) ale dost však se nějaké takové akce dočkám…mě děsí ty polstrovaný židle v šalině…těšim se kdy to holky pustí tam ;-))))))
a kulturu jak jinak než bledě závidím…

taky jsem ted psala totok ke dvojčatům kopie: „jo a mám tip..včera jsem s holkama modelovala z těsta (hl.mouka, olej., voda - dle oka ;-)))) holky to vydržely celý dvě!! opakuji dvě hodiny..je to lepší než plastelína neb to je pak všechno barevný..a taky je to pro menší děti jedlé ;-)))))) dala jsem jim k dispozici pár nového koření, fazole a špagety, vykrajovátka a bylo to bomba, já jim něco ukazovala a ony si s tím hrály…takže námět na sychravé počasí..jo a dá se to obarvit potr.barvivem..no byla jsem nadšená a holky taky..teda pak to začaly po sobě metat se slovy: TATOŠ LETÍ, MAMKA LETÍ…BUM a hurooonský smích…“ myslím, že tohle špunti fakt ocení..už jsou zase starší a fakt to šlo…mám i foto takže snad pošlu i do galerky

a to mi připomíná…bambulky od Tinymar jsou naprosto k sežrání!!!!!! nostalgie mě přepadla........já mám doma ty miminka už nějaký přerostlý…;-))))

tak čaute

Zdenik a M+J

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 09.09.05 14:38

Ahoj,

SYLVO - ja bych tam dobrovolne nesla, ale kdyz Iva se tak smutne divala…tak jsem si rekla, ze me to uz nezabije obehnout par obchodu navic :D.

EVKO - pripisuj prosim obcas ke komentarum, ktery jsi tt, uz v tom mam gulas :). Jinak je super, ze mrnous je zdravy, drzim palce, at je tomu tak i nadale.

ZDENIKu - diky diky za tip na zabavu pro sychrave dny. Uz ted se toho zacinam desit, jak zas bude venku hnusne a my budem sedet doma :(.

MIRUS - kliiiiiiid, Iva ani nehlasi, ze bude neco delat - hlasi az pri akci samotne. Kdyz ji necham bez plinek a stokrat ji reknu, ze az se ji bude chtit curat, sedne si na tulene - ona to odkyve a pak se stejne pocura, klidne 2× za sebou. A to se ji neustale ptam, jestli se ji nahodou nechce…pry ne :). Tak si myslim dame mesicni pauzu a pak to zase zkusime. Vcera, kdyz zjistila, ze po kazdem pocurani se dostane nove kalhotky, zacala totez vyzadovat u plinek - CUALA PLINKY CISTOU :). No to by nas lehce zruinovalo…:))).

Dneska jsem Ivu uspala po obede v nasi posteli - naznala jsem, ze kocar ztratil smysl, kdyz ji v nem nekdy uspavam i hodinu a navic za chvili bude zima, takze bych ji pak stejne nemohla nechat navlecenou spat doma. A v posteli dneska vytuhla po 20ti minutach, akorat tam desne cestuje, doufam, ze nespadne.
Vcera me ditko prekvapilo, kdyz pred spanim najednou rikalo ALI ELI (hali beli) MAMINKO PIVEJ…a pak pry ESTE - byla jsem dost v soku, pze doted veskere me pevecke pokusy prerusovala hlasitym NENENE.
A dneska pri uklizeni kostek do krabice pry MAMINKO POMAHEJ :), no jsou ty deti prefikany.

Mejte se, pekny vikend
P.

 
Anonymní  09.09.05 14:44

Ano, prosím, už jsem na to myslela, ale ten enter byl vždycky rychlejší:-) Jsem 18TT :-)
 Evka

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 09.09.05 15:06

Sqele, diky, tak nejak jsem to odhadovala :) - ale leti to teda strasne rychle.

P.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 09.09.05 21:04

Ahoj,

tak my jsme dneska podnikly vylet na motorce - jely jsme na postu, kde jsme vyfasovaly pomerne velky balik, ktery se necekane nevesel do batuzku ani do igelitky. Pak jsme jeste nakoupily - mela jsem co delat, at nakup narvu do batuzku - a domu jely salinou. No, trochu mi to pripomnelo vcerejsek - nastupovat s balikem, motorkou a Ivou fakt nebylo jednoduche. Navic jsem narozdil od vcerejska nemela kocar, takze Iva nemela zadne bezpecne sezeni a ja si diky tomu ani nezvladla cvaknout listek - je to sice jen jednu zastavku, ale stejne…
Mela bych ty nase motorkarske vylety zacit nejak lip planovat :D.

P.

 
Anonymní  10.09.05 22:10

Zdravíme všechny špuntíky při víkendu.

Dnešek jsme si užívali. Dopoledne uklízením 100letého nepořádku, pak návštěvou - kolegyní z práce, konečně babské tlachání:-)

Vojtík dnes trhl rekord v jídle. Na snídani zvládl celý krajíc suchého chleba (jindy půlku namazaného), na oběd 120ml mléka a pak asi 5 lžiček večeře + 180ml mléka. Opět mně to začíná docela vadit, neb to trvá druhý měsíc a šňůrka na kalhotech už víc utahovat nejde.

Pavli - motorkářské výletu jsou skvělé.
U nás už jsou moc nebezpečné, neb Vojtík ujízděla nezastavoval u cest. Pro změnu ho začalo bavit chodit pěšky daleko, prozatím to provádím, jen pokud se mnou někdo jde a v případě nouze ho vezme na ruky.

Mějte se

Evka + spící Vojta + kopkadlo 18TT

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 11.09.05 17:36

Ahoj holky, jen jsem vas chtela pozdravit, ze me dnes pustili z porodnice a radim mi mezitim zaridil internet, tak snad se na nej behem par dni dostanu a prectu si neco a hlavne napisu :-)
Jinak jak uz sem psala brnackam do sms porod probehl skvele, prala bych takovej kazdymu, nejvetsi bolesti sem mela cca hodinu, jinak celkem pohoda, rozepisu se taky az priste.
anince se dvojcatka libi, hladi je a pusinkuje, jen si musim davat pozor abych ji minimalne napominala, jakoze je na ne moc divoka, pze to se pak na me diva smutne a dokonce zalezla i pod sedacku, kdyz sem ji dostala ven a hrali sme si, zatimco radim se venoval dvojce, tak me pak vzala na milost. ale nikdy nezapomenu, jak sme se po tech 5 dnesch privitaly v porodnici, vlitla mi do naruce, zavrtala do me hlavicku a nechtela se pustit, bylo to krasny, hrozne me to dojalo…pak sme sly oblict mimca a dat do autosedacek a to uz byla v pohode.
Tak jo, mejte se, urcite se ozvu casem
martina+aninka+ve­runka+barunka

 
Anonymní  11.09.05 22:00

Ahoj Špuntíci a hlavně Martino!!!
V sobotu ráno jsme dorazili z dovolené, myslela jsem na Tebe, jestli už tu bude zpráva o Špuntičkách…Moc Ti gratuluji, celé rodině, musí být u Vás živo. ať si na sebe krásně zvykáte .. a ptám se ostatních maminek, nezdá se Vám Martina nějak moc v pohodě??
Je super, že už jsi na internetu, piš, piš…já si to s dvojčátky opravdu neumím představit…

My jsme se měli úžasně, bydleli jsme v apartmánu s Markovými rodiči a můžu Vám říct, že takovou pohodičku jsem už dlouho nezažila..často si vzali Kryštíka, dokonce jsme zvládli i večeři ve dvou…Marek není tak hooodně nadšený jako já, prý si více odpočine v práci :-))zjistil totiž, že není jednoduché vyjít s naším skoro dvouletým synem (vztekal se zá:,–(ně jen s rodiči, s babi a dědou fungoval bez chybičky…)

Cestu tam zvládly děti naprosto v pohodě, cesta zpět byla horší, Kryštík asi dvakrát zvracel, špatně se mu spalo, dorazili jsme v pět ráno (v sobotu) domů a natahovalo ho to celé dopoledne, pak dostal horečky, ještě dnes ráno měl 39, ale když šel spát, byl hrozně v pohodě, snad to bude zítra lepší…

Ještě jsem noic nečetla, kromě komentáře od Martiny, tak se do toho pustím asi až zítra…

Mějte se krásně
Theo, Julie 5m, Kryštík (zítra 2 roky:-)))

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 12.09.05 06:45

Ahojky holky,
tak vás zdravím dnes budíček 5.15 ufff ale co jdem dneska zase po prázdninách s holkamam do cvičení takže aspon to stihnem ;-))))

Martino - to je paráda, že je už jste připojení ted ještě zuzka ;-))) a moc se těším na zprávy od vás..myslím, že teda nejsem jediná zvědavka…;-)))))

tak já pádím

theo - tak dovolená na jedničku? tak to je krása…já chci taky…;-)))))))))))))))))) a snad nebudete mít doma nějakou chorobu

no už fakt jdu..;-)

Zdenik a M+J

 
Anonymní  12.09.05 08:09

Ahoj holky,
Zdeni - ja dneska zaspala, taky jsem chtela vstat v 5,15, abych byla v praci uz v 7, ale zpozdeni 25 minut je fatalni. Nechce se mi nic delat:-)))
Vikend probehl ok, v patek byla Teri a tatkou na oslave narozenin od kamarada, prisla domu spinava jako male prasatko.
V sobotu a vcera jsme byli na oslavach svetoveho dne deti nebo co to bylo, Terinka se vyfotila s Borkem stavitelem, behali jsme tam za nim, jako by to byl nejmin Bruce Willis nebo jak se to pise.
Krasny den vsem preje
 Mirus

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 12.09.05 11:22

Ahoj holky,
poslala jsem deníček…tak uvidíme, kdy ho uvidíme!
 Sylva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama