ŠPUNTÍCI díl 64 - Mamina mlsá a blbne ;-)

Rodičovství

Ahojky Špuntíci, Tak tu máme zase další týden. Počasí nám trochu přeskočilo léto a přehouplo se nám do podzimního. No třeba ještě přijde nějaké pěkné babí léto bez studeného větru ;) (doufám, že ještě s tímto hodnocením budu za pár dní úplně vedle ;))) a bude nááádherně!

Tak dneska začnu trochu sladce. Poslední dobou jsme měli dost návštěvních dnů jak u nás díky oslavě M. narozenin tak jinde…a co jsem si všimla tak všichni co přišli krom babiček a tet ;-))) ty už jsou vycvičené ;-)) tak donesli holkám čokoládu..čoko­ládovými tabulkami různých typů vášně či švýcarských alpských nám praská..teda praskala ;-))) lednice, bonboniéra a nějaké to milkycosi pro děti…no požehnaně toho bylo..když jsou holky dvě tak prostě dvakrát. Jen pro doplnění čokoláda je u nás pro holky ještě docela neznámá..ochutnaly, ale nedostávají;-). Ano, takže při obdarovávání se mi jen zajiskřilo v oku a říkala jsem si super máme něco na zub, při oblíkání do riflí proklínám čokoládu a činím ukvapená předsevzetí ohledně pohybu a doživotního zákazu co se čokolády týče. No jo …jen na okraj.. už nejsem tak hlídací co se sladkostí týče, přivírám oči nad gumovými medvídky, dělím se o kyselé rybičky či žížaly, taky lipo už není u nás tabu. A lízátka z hroznového cukru vydrží docela dlouho ;-)))). Já tyhle sladkosti dávám v plen jen když jdeme na nějaký výlet, nebo na to prostě tak nějak příjde chuť - v malém množství. Babičky jsou v tomto jako posedlé…prostě se jim líbí jak se holky těší až zblajznou nějakou tu žížalu. Ale zase je nevidí denně, že. Jedna babi teda přitvrzuje a myslím, že i když se nezmiňuje a při narážkách a nenápadných otázkách na to, jestli holky měly čokoládu či ne - mlží. No to jsem se rozepsala co jsem nechtěla,chtěla jsem se rozepsat o tom jak jsem prožila čtrnáct dní v čokoládovém ráji ;-)) holky teda kdo je na sladké ať si rychle donese něco k zakousnutí…;-)

No a teď už jen tak ;-) dneska se mi přihodila velmi krásná věc. Teda vypadala jsem jako blázen no možná jako větší blázen no možná jako někdo kdo tam v té skořápce na krku nosí jen čidlo kterým vidí a slyší..ale nezpracuje dál ;-))) můj táta tomu říká, máš asi moc hladkej mozek a informace a myslící procesy se na něm nemůžou zachytit…i když se snaží ;-) tak byla jsem na návštěvě u našich a holky spaly, tak jsem vzala psa a vyrazila na procházku jen tak…bude to znít divně, ale přes počáteční nadšení oboustranné se mi stalo to, že jsem si s naším psem nedokázala povídat normálně…že jsem mu neustále říkala: tak už pojďte, honéééém přecházíme utíkejte na druhou stranu nebo vás přejede auto…to ho ještě nechávalo klidným, výběh jsme taky zvládli..no a pak přišel moment, který se nezapomíná, já s naším 30ti kg drobkem stojím na přechodu a říkám mu: táák teď se pěkně rozhlídneme, nalevo, napravo..nic nejede…a v tom mi to došlo, podívala jsem se pomalu dolů a viděla jsem ty nejsmutnější basetovský očiska plný otazníků, a jako bych slyšela: tohle je už i na mě dost, já se mám rozhlížet?. Pak se výraz naší němé tváře změnil, vypadalo to jako úšklebek…povzdech­..no jo…když jsem si tedy „vyslechla" názor psa podívala jsem se ještě jednou a uviděla přímo vedle sebe dva uniformované strážníky řehtající se tak, že zbytek odpoledne jisto jistě pořádek v ulicích nebyli sto zajistit ;-))) no trapáááás..ale co aspoň vedu jak děti tak i psa k bezpečnosti při přecházení silnice.

No a dál? Dál už nic, i když by to chtělo nějakou hlášku od bambulí.....no počkejte zalovím…jo: jdem koupit…nepsala jsem to už?…no snad ne..tak: jdem koupit s holkama do lékárny něco, zeptám se holek: a chcete koupit taky to lízátko (hroznový cukr)?. Holky chvilku ani nedýchají jak jsem je mile překvapila ;-))) a pak se ozve stereo: ANO KOUPÍME! HODNÁ BYLA, POTŘEBUJEŠ NUTNĚ MOC! No po kom to asi mají? ;-)))))

Takže pěkný a první podzimní deníčkovský špuntí týden!

Zdenik a Martinka a Janička (26m a kousek)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.09.05 21:57

PRVA!! :D:D:D

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 22.09.05 21:59

Holky ja jedu zitra na tyden do Plznicky, tak hlavne piste, at se Elda necili!!!!
 MirusE

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 22.09.05 22:02

TRETI :D

P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 22.09.05 22:50

Ahoj holky,
na chat nejdu, musím jít spát, ale ještě víc musím přispět komentářem, ať jsou vidět výsledky :-))) až se Elda vrátí..

Dnes mám krásný zážitek, Julie byla v bazénu naprosto úžasná, v pohodě, při bublání na bříško se hlasitě smála, na zádech „plavala“ naprosto bez problémů, byla prostě skvělá…fakt mě moc potěšila, je sice o dva měsíce mladší než ostatní děti, ale fakt ÚŽASNÁÁÁÁÁ!!!

Tak jsem se tu rozvášnila…

Zdeni - to je fakt hlína..já zase při jízdě autem upozorňuji Kryštíka, že JEDE TRAKTOR!!!!! TÁMHLE JE JEŘÁB!!! a TEN KOMÍN!!TEN JE VELIKEJ!!!KRYŠTÍKU, AUTOBUS!! atd… a když pak jedu sama, dělám to taky, pak už se ale musím smát, jestli mám dát přednost nesleduji, ale že projela sanitka je fakt důležitý…nejsi v tom sama, akorát si byla přitižena :-)))

Teď už letím , J se budí
hezkou noc!!
T.

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 22.09.05 23:14

Zdeni, vypravela jsem ti tu historku, jak pani Kre:,–(lova ( maminka dvojcat Formanu ) vypravela, ze chlapci si na piskovisti vykali. Rikali: pujcte mi kyblicek, udelejte tunel atd.
No a nejaka prihlizejici maminka se ptala pani Kre:,–(love, jak to, ze si ti chlapci vykaji.
A pani Kre:,–(lova opacila: no kdyz ja na ne porad rvu - nehadejte se, sednete si, jezte…:-))))
Papa MirusE

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 23.09.05 10:14

Holky ja se loucim, za hodku odjizdime smer pivicko, mejte se prima a piste:-)))
MirusE & Co

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.09.05 10:46

Ahoj Zdeníku, to je tak milý, že mi to nedalo vám sem neskočit:))))))))
Neboj jsi naprosto normální. Pár příkladů od nás: když byla malá mimi a hlídala ji babička tak jsme při nákupu v Makru zcela běžně „uspávali“ paleťák s nákupem, o houpání nákupních vozíků v Albertu nemluvě (ale tam měl aspoň ten druhej z nás dítě v kočárku). O pár měsíců později při jízdě autem z téhož Makra jsme oba s manžou současně prohlásili:„jé kravička BÚÚÚ!“ pak jsme se na sebe podívali a rozřehtali se jak blbci. Jirka se mi vždycky děsně smál jak při začátku příkrmů malé říkám s každou lžičkou ham a ještě u toho demonstrativně otevírám pusu a naprázno polikám. Jeho veselí trvalo do okamžiku, kdy sám sebe přistihl v práci coby eletrikář, jak zcela stejným způsobem „krmí“ sádrou krabičku při sádrování zasuvky do zdi. Tak blbnutí zdar! A tu čokoládu ti závidím:))))))))­)))))
Bludička + Kamča 27 měs.+ Janeček 29+1tt

 
-Evka-
Závislačka 3302 příspěvků 23.09.05 13:07

Ahoj všem,

vypadá to na krásný víkend, že by nám to poprvé v Rožnově s počasím vyšlo? :-)

Vojtík dnes opět nemohl dojít domů z dopolední procházky, přišel, zalehl a okamžitě usnul! Ke konci cesty už byl náležitě protivný. A to jsme šli jen kousek do obchůdku. Že by podzimní únava?
Také bych si šla nejraději lehnout, no popřemýšlím, jestli to má na těch 30 minut cenu. Asi moc ne:-(

No, nachystám věci a uvidím. Pěkný víkend.

Evka, Vojta + V20TT

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.09.05 13:21

ahoj holky,
povinně se hlásím. Nevěřila bych, že jde vydržet od úterka až doteť bez zaplého PC, ale ono to jde a moc mi to ani nechybělo.Tudíž mi ani včera nedocvaklo, že je chat.
Před chvílí jsme to zapla a hned píšu, že jedeme ode dneška do Kunčic pod Ondřejníkem, na to samé středisko, jak jsme byli v srpnu na táboře a vracíme se v neděli. Už se moc těším, jede spousta známých a Emily se aspoň vyřádí. Sice tam tentokrát nebude jídlo, ale to neva. Už mám upečenou Cuketovou buchtu, guláš, dva druhy pomazánky, takže snad neumřem hlady.
Po dobu naší absence tady v deníčku jsme s Emily byli většinou venku, akorát ve středu jsme jeli na celý den ke kamarádce.

Strašně mi to letí, Mili je většinou hodná, sice trochu tvrdohlavá, občas se vztekne, ale jinak je s ní fajn domluva. Včera jsme museli jet autobusem. Prostě jen tak, miluje „autombus“. Koupili jsme lístek a jeli 3 zastávky a pak zpět jeli na odrážedle až domů. Večer hlásila Martinovi „Mili autombusem papa“.

Marti gratuluju holkám k půl kilu(dočítala jsem minulý deníček) a s tím počůráváním Aníka. Máme úplně to same asi posledních 10 dní. Min. jednou denně se počůrá u hraní, hned si to svleče a příjde mi říct, že „Mili ľulu“, taky si myslím, že není nachlazená, jen prostě zapomene. A drž se holka..hezky to zvládáš, klobouk dolů.

Dneska vstávala v 9:30 a před chvíli šla dobrovolně sama spinkat do pokojíčku, protože jsem jí řekla, že až se vyspí tak pojedeme papa.
No nic jdu překontrolovat jestli mám vše zbalené.

Taky mi už 2× volali ze skladu, kdy začnu zase chodit na brigádu. Mě se i celkem stýská, ale zatím se nemůžu s Martinem shodnout, prostě mě nechce pustit, tak to zatím neřeším a má pravdu, že se za rok vracím do práce, tak ať si to užiju. I když mě ta brigáda bavila a aspoň jsme spočla.

Ještě taky jeden důvod proč jsem nezapínala PC byly mé nervy, v úterý jsme se sešli s tchánama a bylo to příšerné, málem jsem to „nerozchodila“. Nepustili nás ke slovu byli neskutečně sprostí, no hrůza, ani to tu nemůžu rozepisovat, nebo se mi hned chce zvracet…nakonec nám milostivě oznámili, že doufají, že nám to jednou naše děti vrátí. No fuktajbl…

Mějte se a hezký víkend pa Quatro+Emily 25 měs.

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 23.09.05 14:14

Krasnej denicek. Uplne si to zive predstavuju. ;) No ja sem hrozna matka ja uz holkam dala ochutnat cokoladu. Teda jen liznout ze susenky. cervenam se…kdyz me je jich tak lito. Clovek se s tim cpe horem dolem… :)

Mejte se krasne
pa sun

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.09.05 14:14

Cau spunti,

ZDENIKu - supr denicek :). Ale asi je to normalni, ja kdyz nekam jedu nahodou bez Ivy, tak se mi taky furt honi v palici, co bych ji ukazala a co bych ji k tomu rikala…fakt deformace :).
Jinak Iva si taky neuveritelne vymysli - dneska pry ze chce MIMINKO JINY, S MASLICKOU, MAMINKO NAJDI :) A kdyz maminka nasla, tak pry CEPICKU, KDE MA?? no jo, no…:)
Jinak jsme dneska byly pro jistotu u dr., pze Iva kasle a kasle, v noci nespala, dokud jsem do ni nenacpala silomat - a ten uz do ni vickrat ani nedostanu, pze ho malem vyblila - a taky je klasicky pred vikendem. Nastesti kasle jen tak cvicne, tak jsme dostaly sirup, at se vyspi, ockovani v pondeli probehne, jen kdyz bude uplne ok (krome rymy), ale moc sanci tomu nedavam.
Na obed bylo rizoto s kuretem, hraskem a syrem.

P.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.09.05 14:17

Ahooooooooj!
Ondráš spí, tak jsem zase tady!
Se zlepšujícím se počasím je i u nás trošku veseleji, já jsem rýmu už zahnala, Ondrovi stále ještě lehce teče z nosa, ale to jsou jen dozvuky. Občas i zakašle…ale myslím, že do pondělí snad bude fakt ok :-)) (ťuk ťuk)
Co se ovšem nelepší, je jeho počůrávání…už jsme ve fázi třeba třikrát denně, plus dneska dokonce v noci!!!! S jednou výjimkou se to ještě nestalo…:-(((( Nevím, co s tím, protože já se ho zeptám, jestli nechce čůrat, že ne…a do minuty to teče…a zas tolik oblečení doma nemá, abych si mohla dovolit troje tepláky za den :-(((. Takže dneska dostal pull ups kalhotky s letadlama (nesmí je počůrat, jinak zmizí :-))), ale fakt moc nevím, jak to řešit. Nejvíc to teda přičítám ještě tomu nachlazení, jak se vzbudí, tak ho začnu prolívat brusinkovým juice, má ho rád a kdyby náhodou něco v moči měl mít, tak by to mělo pomoct…ovšem pokud to není nachlazením…tak nevím :-(((
ZDENIKU - taky se mi stává, že drndám kočár bez Ondry, že hlasitě mluvím v autě, když jsem v něm sama, že si povídám nahlas v obchodě - co ještě všechno musíme koupit tatínkovi a tak :-))). Nejseš v tom sama!
MIRUS - užijte si to v Plzni!
QUATRO - Kunčice, jeeee, zavidím…i tu cuketovou buchtu a pomazánky :-))). Na tchány se vybodni, sami se o hrozně moc připravují…snad dají zase na pár let pokoj :-)))

No nic, musím jít pověsit vyprané počůrané prádlo…chjo

papa

Sylva a Ondráš

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.09.05 14:21

Aha, jeste jsem zapomnela na sladkosti :). Cokoladu uz Iva ochutnala, chutnala ji, ale nevyzaduje ji, ikdyz vidi, ze ji jime. Tak nevim…neni divna?? :D Ale jinak tvrde vyzaduje lizatko z hroznoveho cukru pri kazde navsteve lekarny a kdyz byla s babickou v obchode, nechala si od ni koupit lizatko normalni - resp. presvedcila babicku, ze maminka ji bezne kupuje lizatka…:))). Kysele zizalky uz taky ochutnala a moc ji to jelo :). Jinak to teda resim tak, ze ja ji zadne sladkosti nedavam (s vyjimkou lekarny :)) a kdyz neco dostane, tak ji necham, at to ochutna.

P.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.09.05 14:36

sladkosti…u nas je to podobne - ja Ondrovi pokud mozno nic nedavam a nekupuju, vetsinou vyzaduje dobroty na Lesne, kde jsou teda krasne vystavene a vzdycky je tam nekdo zrovna dlabi. Obcas jsem mu v lete koupila nanuka (tak 4×???). Doma kdyz vidi, ze mam neco dobryho, tak to musi mit, takze se snazim cokosky a pod pred nim nejist…
Myslim, ze i tak ma sladkeho az az ve forme musli tycinek, susenek, piskotu a pod…tak pred mesicem jsem mela pocit, ze zije jen na tom…
Cokoladu uz samozrejme ochutnal - a jak mu jela (aby ne, ja jsem na ni skoro zavisla a cela rodina kolem taky :-)) - ale vzhledem k ekzemu, ktery ma ted zrovna na prdelce dost blee, se snazim mu to neukazovat a tudiz nedavat.
Ovsem kazde rano vyzaduje slovy brum brum vitaminoveho martanka…(asi ze vypada jak gumovi medvidci, co miva u segry…:-)))
 S.

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 23.09.05 16:45

Ahojky,
tak už jsme dávno zpět z dovolené, ale nějak nestíhám ani číst, ani psát. Pěkně jsem tam zlenivěla :-). Začala jsem jíst kapustu, zjistila jsem, že když se to zapeče, tak je to móc dobrá zelenina, dokonce i Kája a manžel se olizovali a to zeleninu taky moc nemusí.

Fanoušek teď hůř spí, přes den mu to moc nejde, ruší ho Kájovo hlasité povídání, v noci to zatím jde. Ale dělá pokroky, už se na všechno natahuje, nedávno vzal Kájovi při snídani chleba :-). Už se strašně těším, až začne lézt.

Nestihla jsem pročíst vše, ale koukala jsem, že bylo téma „Co na nás platí“, dokonce dvakrát, tak bych taky připsala, co platí na Káju. Občas na něj platí přísnost, kupodivu, když mu kňourání prostě přísně zakážu, tak je za chvíli v pohodě, jinak vydrží kňourat dlouuuho. Taky mi pomáhá mu, pokud možno, nic nezakazovat, ale zakazovat to „těm ostatním“. Jako např. auto nesmí do koupelny (místo Kája nesmí vzít auto do koupelny), Fanoušek si nesmí hrát s nůžkama (místo nesmíš k Fanouškovi s nůžkama) atd. poslední co mě napadá je lákat ho že půjdeme koukat z balkonu až si vyčistíme zuby (nerad si čistí zuby, ale takhle běhá hned dobrovolně do koupelny).

Budu končit, někdo se mi tam budí ;-), snad se sem ale ještě dostanu
Eva a kluci

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 23.09.05 17:40

Tak čtu minulý deníček.

Marti, moooc blahopřejeme ke dvojčátkům. Je fajn, že jste v takové pohodě, obdivuju Tě, já mám co dělat se dvěma ;-). Kája už taky chtěl kojit, chudinka byl celej smutnej, když jsem mu vysvětlovala, že to nejde.

Theo - to je krásný, jak píšeš o Kryštíkovi a Julii. Snažím se na Káju jít podobně, upozorňovat ho, jak se na něj Fanda směje a tak. Občas mám silnou tendenci jejich hraní krotit (jako říct Kájovi, ať nevráží Fanouškovi hlavu do břicha, ať ho netahá za ruku, ať houpe pomaleji), ale zatím se držím, Fandovi se to totiž líbí, vždycky se vesele chechtá :-).

Ocet - taky jsem ho zkoušela dávat do máchání. Nikdy jsem nebyla vůbec eko, ale teď mě to na starý kolena nějak chytlo - látkový plínky, octová aviváž a teď zkouším eko prášek na praní ;-).

Eva

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 23.09.05 18:02

ahojte, sem se fakt pobavila zdeniku jak si rada mamina na materske pokeca i se psekem :-)
k tem hlaskam: dneska mi anicka rekla ze ´„Darca je mrcha“…tak sem na ni vykulila oci a zeptala sem se coźe je Darca (to je pes od souseda) a krasne mi zopakovala ze je mrcha…a prej to rikal Ivos (soused) kdyz tam byli s tatinkem za Darcou a Gercou (taky pes:-) pze Darca mu utekla…takze takovy slovicka pekny se uci…
Jak ste psaly, co vase deti ochutnaly nebo neochutnaly, tak u ans nema cenu jmenovat co anicka ochutnala, pze ta uz ochutnala uplne vsechno…nejradsi ma gumovy kokina, nejradsi by je jedla porad, porad je somruje…takze ji je davam jen po obede jakoze anicko snedla si pekne obed, tak ji dam do kelimku par kokin a je spokojena, uz si sama rika „anicka sikulka spapala obed, dostane kokina“
jo a pze tak 50× denne rikam „anicko opatrne, davej pozor na miminka“ tak si to nejak spojila a staci kdyz je u mimi a ja se na ni podivam a rekne „davam opatrne maminko neboj su hodna“
dneska hrozne verunku trapily prdy, tak sem si vzpomnela, jak se jeste u cipisku psalo, ze pomaha fenovani, tak to celkem zabiralo…na anicku sem to totiz nezkousela, nemal sem net, kdyz to bylo aktualni…
tak ja zase letim, mejte se
 MAVB

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 23.09.05 18:03

evco diky, ja sem byla bez netu kdyz se narodil fanda, tekze taky moc gratuluju!
 m.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.09.05 20:52

Evi, to je dobry napad s tim zakazovanim ostatnim, to musim vyzkouset :). Myslim, ze by to mohlo fungovat.

P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.09.05 21:17

Ahoj holky,

dnes tedy bylo nádherně, zapla jsem PC až teď…Marek je zase mimo domov, ale v noci by měl dorazit..

Dnes jsme tu měli naši kadeřnici, stříhali jsme venku, protože bylo fak nádherně, Kryštík byl vzorný, spolupracoval dle pokynu, teď hlavu dolů, teď se dívej támhle…hrozně důležité taky bylo, že měl přes sebe ten kadeřnický plášť, cukaly mi u toho koutky…
No a pak jsem měla takový hezký účes a říkala jsem si, že s ním nebudu přece doma, tudíž někam vyrazíme a vyhrála to překvapivě ZOO. Petra (kadeřnice) jela taky, poněvadž měla s sebou 10-ti měsíčního Matouše…opravdu příjemný den..

Evo - dnes jsem na Vás myslela, to je fajn, že jste dali zprávu…
Já mám zase někdy choutky říkat Kryštíkovi, aby něco Julince nedělal, že se jí to nelíbí a zrovna když to chci vypustit z pusy, Julie je rozzářená a směje se jako koblížek..

a jak se má Jitka??? Co Ondrášek a Karolínka??

Quatro - užijte si to, btrala bych vše jak psala Sylva..

Sylvo - nedávno jsem Kryštíkovi zase sebrala plínu, dostal slipy a než jsme se nasnídali byl 2× počůranej…zjistila jsem, že naše zásoby tepláků jsou slabé a že nachlazené dítě bych mohla nechat v klidu..počkám až rýma přejde (jestli přejde), nakoupím v sekáči zásoby tepláků a pak to zase zkusíme…

Pavli - -jestli máte rádi nivu, jednoduchý recept je na oleji rozpustit Nivu a pak zalít bílým jogurtem nebo kys. smetanou…omáčka na těstoviny je hotová, my si k tomu ještě vaříme brokolici

Tak to je vše, asi dnes půjdu spát dříve…

Hezký víkend všem
Theo a spol

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.09.05 21:25

Ahojky holky,
tak snad už máme spojení dobrý ;-))

ještě k těm sladkostem tak zrovna dneska, já blb, objevila v batohu dva gumové hady od babi…tak si říkám, jo byly hodný co s nima…hmmm tak Janička jak se ho snažila po asi půl hodině hraní s ním (no musel se přece povozit na motorce, pohoupat na roletě, povozit v kočárku aj…) sníst, začala se mi dusit…holky čouhal jí ven akorát malý ocásek a nevěděla co s ním ven ani dovnitř to nešlo, vykulený oči…, prostě ho nerozkousala..tak jsem ho celýho (cca 15 -20cm) vytáhla no až z paty ;-) ani mi si nepředstavuju co by se stalo kdyby byla otočená jiným směrem, nebo byla vedle a já třeba umývala nádobí a neslyšela to první zachroptění..a to ještě prala pračka..takže hady už ne..fuj…holky hlídám aby nelítaly s plnou pusou a teĎ když v klidu sedí se mi stane tohle…vylíčený to vypadá děsně ale to jen abychom o tom věděli…

no jinak se máme výborně, dneska jsme byly dopoledne na návštěvě holky si fakt vyhrály skoro ze stejně starou kamoškou (teda ta už pak byla mírně nesvá a opakovala..ne­pučim…;-)) ale už se zase holky na sebe těší..tak jsem ráda..zítra musíme na chajdu, teta slaví narozky a ač jsem to nečekala byli jsme pozvání..ach jo chtěla jsem holkám udělat sportovní odpoledne..bude u nás nějaká akce fotbal, tenis a tak..at se jako podívají jak vypadá sport ;-) a pak hurá do kina na pohádky..prdlač­ka..no jo no…jo a M. je fikaně na jakémsi srazu ze školy..takže ještě sama samotinká budu..

no a teď M. vytuhl s holkama já se teda probrala ale asi taky poletím..já bych spala snad furt.

no nic jdu si přečíst tu hromadu at třeba zítra můžu i reagovat ;-))

mějte se a krásný víkend

Zdenik a M+J

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 24.09.05 19:33

Ahoj holky!
hlásíme se po dovolené náležitě odpočatí. Klára naštěstí v letadle tam i zpět 3 hod z 4,5 prospala, doba letu nám hodně pomohla, takže cesta OK.
Jdu číst deníčky pozpátku a ozvu se!
Tereza a Klárka

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 24.09.05 21:16

Ahoj holky!
Tak honem rychle, než začne Bond…:-)))
Ondráš měl včera a dneska celý den ty kalhotky…no málem se dokonce i pokakal, fakt to asi bere jako plínu…:-((((. Naštěstí se akce zachytila včas :-). Co je ovšem blbé, že má zadek jeden velkej bolák…byl zvyklý na Pampersky a tohle jsou vlastně Huggiesky…takže na noc dostal normoš plínu moji oblíbenou Pampers Sensitive - ještě jsem to nestihla dát Pavlíně, naštěstí :-)))…doufám, že se mu to zahojí.
Rýma dneska pro změnu začla Peťanovi, no znáte marodnýho chlapa :-((, nic moc, ale aspoň byl ochoten se mnou ještě po odpoledním spaní zajet do Obi…že koupíme zásuvky a vypínače…neshodli jsme se samozřejmě…tak zítra další pokus. Plus světlo do koupelny…taky děs. Jsem zvědavá, jak dlouho nám budou viset jenom žárovky v objímkách :-)))

No nic, jdu koukat!

Dobrou!

Sylva

 
-Evka-
Závislačka 3302 příspěvků 25.09.05 18:46

Ahoj všem,

tak jsme opět doma. Počasí vyšlo, výlet byl skvělý, jen v Rožnově byl sraz motorkářů, tož tak byl celý den značný hluk motorek a v noci muziky:-(

Vojtíkovi jsme poprvé dali na plavání plací kruh a křídla, doposud jsme plavali bez, případně jen s jedním (kruh nebo křídla) to nešlo, tož se z něho ve vodě stalo torpédo, které skákalo, řechtalo a divočilo:-)

To počurávání jsme také měli, trvalo to asi 14 dní, dostal na tu dobu kalhotkové plínky, čural do nich, ale po té době si opět začal sám říkat. Asi momentální indispozice. Nyní hlášení čurání ještě „fláká“ pokud má plínku pro jistotu na dlouhou cestu MHD (ve vlaku mu ji sundáváme). Ale už se blýská na lepší časy.

Terko - těším se na zážitky!

Zdeníku - děsběs, hrůza okamžiku. To jsou ty maminkovské instinkty.

Co se týče trestů, někdy V. dostane na zadek, jindy ho spíše přesunu o metr jinam (nazváno kout) a také používáme metodu „hračka jde do kouta“ - hlavně, pokud nám odrážedle najíždí na nohy, což činí často a strašně rád. Dále nestříháme nehty Vojtovi, ale drápky kočičákovi:-)

Evo - chtěla jsem se zeptat na látkové plínky BM. Kolik je jich potřeba (cca) a jak je to s váhovou kategorií. Myslím, že se hodně psalo, že to neodpovídá a maminky používají větší.

Sladkosti - doma je Vojta nemusí, v cukrárně kam chodíme na kávu si V. vyžaduje nějakou drobnost, kterou stejně většinou nechá. Nyní už i lízátka z hr.cukru kupujeme jen pro „sport“ (abychom je koupili). Jupíka ovšem může:-), dopíjí ho další den.

… Jinak jako obvykle máme doma malátné dítko s mírně zvýšenou teplotou (pravda už se to nevyskytovalo 14 dní, uvidíme co se z toho vyklube).

Zatím se mějte Evka + VV

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 25.09.05 21:39

Ahoj Evko,
myslím, že tak 24 plínek stačí. Mě by se jich ze začátku na Fandu hodilo víc, ale to bylo tím, že kakal cca 15× denně. Teď už to není tak často (3-4×), tak nám plenky stačí.
S tou velikostí nevím, my jsme používali velikost I až do těch sedmi kg, velikost II je od sedmi, zhruba nám to tak vyšlo. Plenka velikosti I Fandovi stačila dokonce i na noc.

Teď (má už 8kg) ale v noci hodně často jí (tudíž i vič čůrá a já ho nepřebaluju), má plenku II + savou vložku do plenky od Pololini a stačí to tak tak (protekla dvakrát). Kdybych to věděla předem asi bych plenky velikosti I nepoužívala, koupila bych jen plenkové kalhotky Bambinomio (ty my moc vyhovují) a používala tu chvilku normální levné plenky.
Oni ti moji kluci moc dlouho pod 7kg nemají ;-). Co používáme i větší, jsou plenkové kalhotky, protože jich mám od každé velikosti jen troje, tak abych je nemusela prát ručně.
Jestli o BM plenkách uvažuješ, tak bych ale ještě upozornila, že jsou časem tvrdší a hrubší, je proto potřeba používat ocet jako aviváž a teď kvůli tomu zkouším i prát v tom ekologickém prášku (DonGemini), zatím jsem s ním spokojená, myslím, že jsou plenky mekčí a pere dobře (ale peru v něm jen týden).
Kdybys ještě něco chtěla vědět, klidně se ptej, ráda se pokusím odpovědět, nebo se podívej do diskuse o látkovkách, ale ta už má přes 30 stran :-(.
 Eva

 
-Evka-
Závislačka 3302 příspěvků 25.09.05 22:03

Díky za odpověď. Diskusi jsem kdysi poctivě četla, chci se k ní navrátit nyní, až dám dohromady byt po dovolené a celkovém „předvánočním“ úklidu:-)

Uvažuji až o koupi té II, tož se vyptávám:-) Určitě to u nás bude kombinace s jednorázovkami, hlavně na cestování.

Popolinky jsme zkoušeli u Vojty /máme jeden kus/, moc mi to nesedí a shodou náhod dostal V. pokaždé průjem. Nyní je OK a kapacitně už nestačí. Vždyť je to velký kluk:-)

Evka

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 25.09.05 22:20

Ahoj špuntíci.
Konečne sme on line. Už nám fakt novinky od Vás strašne chýbali. Neviem kedy si stihnem dočítať všetky zmeškané denníčky, ale snáď to bude do Vianoc :-))

Ani neviem kde mám začať. No bývame už v novom byte, aj keď ja to nazývam staveniskom. Ešte stále nám trčí pár káblov zo steny, chýbajú prahy v izbách, sem tam chýba nejaký kus obkladu, alebo dlažby /tam kde treba rezať/, visia žiarovky bez svietidiel,..... No nebudem sa rozpisovať dopodrobna. M sa snažil len kým sme nebývali a teraz nejako zlenivel. Takže ho každý deň otravujem nejakou „blbosťou“
Kristián bol v čase sťahovania u babičky a zvládal to úplne úžasne. Vôbec neplakal, nespomínal nás, do telefónu mi svojim slovníkom vyrozprával, čo robil celý deň a bežal sa ďalej hrať. Fakt som to nechápala, bola som strašne prekvapená a trochu aj smutná, že mu nechýbame. Nevýhoda babičiek je v tom, že tam ochutnal kopec vecí, ktoré doma nevidí. Svokra sa ho snažila pchať cukríkmi a čokoládou a ťažko niesla, že sa jej na to vybodol. Zato džús mal strašný úspech a po návrate nechcel piť nič iné.
Teraz je už trochu normalizovaný, ale džús cez deň mu zostal. Sladkosti ho našťastie vôbec netrápia až na lízatka. Asi pred týždňom mu predavačka v obchode jedno dala, s vysvetlením, že mamka mu to rozbalí a on to spapá. No a odvtedy keď vojdeme do obchodu, tak letí k pokladni a vyžaduje lízatko. Našťastie tam nechodíme často a v inom obchode ho to ešte nenapadlo. No pre zmenu je závislák na tyčinkách.
Je v úžasnom období, keď každá odpoveď je NIE NIE NIE /raz nestačí, musí mi to zopakovať/ NEDÁM..... NO fakt to chce pevné nervy. V piškaní sa mi zdá, že sme sa vrátili tak o 3 mesiace dozadu. Zase začal pišať do slipov, odmieta chodiť na nočník. Tak trávime celý deň vonku, tam je ochotný si nájsť niečo zaujímave a to opiškať. Ale doma je to desné. Neviem, čo s tým. Plienku mu nevrátim, takže stále sušíme a sušíme.

No fakt už neviem, čo som všetko chcela napísať, tak zase nabudúce.
Ešte raz Vás všetkých zdravíme. Zuzana a Kristián

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 25.09.05 22:38

Ahooooooj!
To je super, ze uz jsi opravdu online :-))
Pod tvuj komentar se muzu podepsat, Ondra se taky zas pocurava, nenene je slyset taky porad…no proste :-))
Jdu pomalu spat, takze vic az zitra.

A cos nam chtela jeste napsat? Nemas jeste neco, co nevime?

Sylva

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 26.09.05 07:35

Pokud vím, jsem na řadě s deníčkem, takže něco písnu, jo?…

elda+lída

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 26.09.05 07:37

nebo nejsem na řadě a písne něco zuzana? no, něco splodím a kdyžtak pošlu odpoledne, pokud se zuzka nepřihlásí, že už něco má.

elda

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 26.09.05 09:50

ha, změna - všimla jsem si, že deníček je ze čtvrtka, takže nic psát nebudu - nač nosit dříví do lesa. Tak až příští týden, jo?

elda+lída

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 26.09.05 13:53

Ahoj Špuntíci - toto měl být ten deníček..
Hlásím se po návratu z dovolené. Lidunka pojala dovolenou ve stylu „pěšky ani krok". Takže po absolvování cca 20 metrů z každé tůry na:,–(ila nekonečné DO SEDAČKÝÝÝÝ, NA KOŇÁÁÁ, NA RUKÝÝÝ. Těch 20 metrů byla pochopitelně vzdálenost od hotelu k houpačkám. Tentokrát byl hlavním nosičem manžel - Lidce bylo vysvětleno a ukázáno, že mamka má bolavou nožičku a tudíž nemůže plnit funkci „kůň„, popř „nosič“. Akorát se pak 5krát za den ptala, kdy už půjdu tu bolavou nožičku k panu doktorovi spravit (aj bych šla, ale v mém případě je to zbytečné, mé kyčli už pomůže akorát tak endoprotéza).
Jinak doporučuji všem hotel Hutník v Tatranských Matliaroch - konkrétně Hutník 2. Zrekonstruovaný, nově vybavený, bazén, tělocvična, dětský koutek, sauna, masáže, výborné jídlo (a ne málo) za 690 Sk na den. K tomu každý večer pod okny řvoucí medvěd a za pěkného počasí výhled na Lomnický štít :-) V Tatrách je na naše poměry až nezvykle levno - hranolky za 20, 12ka pivo průměrně za 30, klobása nějakých 35. Když přepočítám kurs slovenské koruny a vezmu v úvahu vysokohorské prostředí, tak jsme se tam měli jako prasátka v žitě. Jen lanovky jsou drahé, např sjezd ze Skalnatého plesa do T. Lomnice vyjde dva dospělce na 320 Sk, dítě do 6 let zadarmo.
Lidka má ted opravdu príma období - mnohé matky by na mě nejspíš zavolaly sociálku, protože ju liskám tak třikrát denně. Vzdoruje jako nikdy a kvůli úplně všemu. Nejspíš je to reakce na to, že jsem naznala, že je čas ju trochu polidštit a začít vyžadovat chování, které se v našich končinách považuje za slušné. Tj. nepištět u jídla (v restauraci velmi oblíbená činnost naší dcerky), nevyplivovat jídlo z pusy (já jí ho tam necpu, nenutím), nevyslíkat maminku na veřejnosti, nestrkat ruce těsně pod kohoutek s tekoucí vodou (znáte syndrom totálně mokrého všeho při pouhém umývání rukou po vyčurání?), nesmrkat bez kapesníku u nosu, udělat to, co rodič řekne - když ne hned (to ani nečekám), tak aspon napopáté … Bohužel, kde se stala chyba…miláček poslechne jen po důrazném zařvání, či plesknutí - jinak nereaguje, popř. neguje, v nejhorším případě se doslova směje do očí a udělá naschvál úplný opak požadovaného. Tož spolu bojujem - mnohdy do slova a do písmene. U nás to prostě v klidu nejde, vysvětlovat něco je ztráta času - nepomáhá. Nevím, jestli se dožije puberty (samozřejmě přeháním)..... To jen tak Sylvo, abych tě ubezpečila, že jsi normální. Aby se schválně počurala, na to ještě nepřišla - Lidka má totiž zafixované, že do kalhotek se to nedělá a nesmí. Když si náhodou cvrkne, hned se ubezpečuje, že to nevadí, že se nic neděje. Onen dříve popisovaný brutální nátlak na dělání potřeby do záchodu se obešel bez „pár facek" - to bylo jen kdo z koho, překonat blok (nikoli schválnost) ze záchoda.

Sladkosti - Tak Lída je schopná spráskat čokoládu na posezení a oříšků klidně plnou misku. Neví, kdy má dost. Na dovolené jsme jí dost povolovali, pochopitelně aby byl klid (v autě, v sedačce). Budem muset se zdravou výživou přitvrdit - a nejen co se sladkého týče - on takový párek na snídani není to pravé ořechové ani pro dospělého, ne tak pro dvouletého šprčka…Červenám se.

TinoMar - Berušky jsou krásné :-)
Evko - :-))))))))))))
Zuzko - vítej zpátky.
Miruš - ruším nasírací tradici - na dovolené jsem přibrala 2 kila. Určitě jsou to samé svaly…ehm…zce­la jistě.

Elda+lída

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 26.09.05 13:55

Dneska trpím samomluvou????

elda

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 26.09.05 13:55

Eldo, prosim prosim smutne koukám, ešte tentokrát niečo napíš. Tým, že som bola dlho bez netu, tak musím doháňať kopu vecí do práce a tak týždeň dva mi to potrvá. Práve ma bombardujú z colnice kôli Intrastatu a tak to je dokolečka…
Tak ešte raz prosíííím. Zuzana

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.09.05 14:01

Ahoj holky,
mám asi minut, pak jdu budit děti a hurá do plavání…

Zuzko - konečně, konečně!!!! Jsem ráda, že už tu budeš častěji!

Eldo - jak jste se měli??? Počasí vyšlo, ne?

Evo - František má už 8kg? Julie asi 6,5, ale koukala jsem se na Kryštíkovu váhu a byl o kilo a půl težší…jsem ráda, že Juli nespěchá..:-)

Víkend u nás byl jedna velká opožeděná oslava K. narozenin, dort donesli nečekaně snad všichni, takže likvidujeme a já si připadám jako koule…všechno je to hrozně dobrý, ale je toho fakt hodně.

Tak teď raději půjdu a mrknu sem večer, pokud mi to má dcera dovolí, včera asi hodinu brečela, z toho půl hodinu docela drsně, že se začala dávit, pak ji Marek uspal v náručí (brečela v mém náručí), tak nevím, jestli to jsou zuby, bříško, uvidíme…

Mějte se hezky
Theo

 
-Evka-
Závislačka 3302 příspěvků 26.09.05 14:02

… Právě jsme přišli od mých dr.

Eldo, dám to přečíst manželovi, myslím, že tento článek ho potěší… Vojtík má vztekací období, no něco podobného, všechno naschvál v podobném.

Evka a V + V 21TT (dnes)

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 26.09.05 14:06

Ahoj
Tak už som tu zase. Musím sa trochu posťažovať. Stále som tvrdila, že mám úžasné a poslušné dieťa. No posledných pár mesiacov mi dáva fakt zabrať. Všetko je mama nie, mama nie. Jesť nebude to čo mu dám, preberá medzi 10 vecmi a potom sa vráti k tomu prvému, obliecť si nemôže to, čo mu vyberiem, von nechce ísť, doma tiež nechce byť..... No dnes som musela snáď 15× počítať do 10 aby som mu nenasekala na zadok. A najhoršie je, že nikdy nepovie normálne Nie, ale stále sa pri tom rozplače. Moje nervy. Dúfam, že ho to prejde, lebo skončím v blázinci.
Zajtra ideme s Klárkou do škôlky. My sme tam boli teda už 2×, ale keďže Kristián stále plakal /no zvládala som to max hodinu/ tak som ho odtiaľ vzala. Tak zajtra je posledný pokus a keď nezaberie ani kamarátka Klárka, tak končíme. Škoda.
Začali sme zase plávať a tam je to tiež samé nie - do leta v pohodičke a teraz sa nechce potopiť, nechce skočiť šipku, proste nič. Tak som rozhodla, že bude chodiť ocko a hotovo. Nech si to chlapi užijú :-))))
No a teraz som sa posťažovala a zase som zabudla, čo som čítala vo Vašich komentároch, takže nemôžem reagovať. Ale ja sa určite polepším sľubujem. Teraz musím ísť pracovať, lebo mám také resty, že neviem kedy sa z toho vyhrabem.
Všetkých Vás zdravíme Zuzana a Kristián

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 26.09.05 14:13

Ahojky všichni! Resp. Eldo :-))))
Víkend byl ve znamení tatínkovy „pseudochoroby“ a shánění vypínačů :-))) Včera jsme nakonec uspěli a koupili ty, co se mi líbili už v sobotu…no mohli jsme si ušetřit cestu a čas, že :-)) A máme i světlo do chodby a do koupelny, prostě zase jsme stěhování o kousíček blíž!
Dneska měl Ondra premiéru s druhou babičkou (mou tchýní) - přijela ráno, chvilku si tady hráli a pak ho brala ven. Vrátila v poledne, živého, zdravého, v pohodě. Takže příště si ho prý už bere do Slavkova na celý den…jsem zvědavá. Ani nevím, kde byli a co dělali…Jen mi babička zapomněla sdělit, že mu sundala plínku…takže když jsem pak našla na zemi louži, tak jsem málem vyjela na Tinu…a pak jsem zjistila, že má Ondra standartní flek od rozkroku ke kotníku…chjo chjo, Eldo, taky se mi chce říct - kde se stala chyba????
Jo a že má Ondra plínu - v sobotu večer jsem zjistila, že je fakt totálně osypaný ještě k tomu nechutnýmu ekzému…takže jsem vyhodila mastičku, kterou jsem ho začla mazat, vyhodila pull ups kalhotky a jedem v Pampers sensitive…už aby se mu to zlepšilo, protože ho to svědí a začal se škrábat…Chjo…to je novinka :-((((
Jinak je Ondráš vcelku hodný, když pominu vše, na co jsem si už stěžovala minule, kreslí krásná kolečka a snaží se vybarvovat :-)))
ELDO - dovolenou závidím. Já jsem byla v Tatrách někdy v páté třídě a od té doby nic…vůbec mě to Slovensko dost láká :-)))

Tak se mějte a pište!

Sylva + Ondra

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 26.09.05 18:34

Ahoj,
tak jsme nastydlí, Fanda má rýmu, Kája teplotu. Jsou to ale zlatíčka, jsou moc hodní, odpoledne si spolu krásně hráli: Kája se válel po Fanouškovi, obracel ho na bříško a na záda a Fanoušek se pořád vesele smál, takže jsem je nechala a mlčela :-).

Pak se Kája dožadoval, že chce taky látkovou plenku, jako má Fanoušek. Vždycky, když jsem mu ji dřív dala, tak hned řekl, že plenka zlobí a zase jsme ji hned sundali. Dneska si ji chvíli nechal, sundal si ji až před nočníčkem, prý aby si ji nepočůral :-).

Máme oblíbené téma: trávení. Kája pořád probírá, jak z toho, co spapá bude… a jak se v bříšku z bumbání stane loužička a on ji vypustí do nočníčku… no, při jídle o tom mluví neustále ;-).

ELDO - to Slovensko zní nádherně, až se odhodlám s dětmi na nějakou dovolenou do hotelu, tak bych ráda tam.

Eva a kluci

 
-Evka-
Závislačka 3302 příspěvků 26.09.05 19:10

Ahojky všem,

mám cca pět minut než skončí Bob a Bobek. Jsem totálně KO, Vojtík má svou protivkovou. Jak jsem naznačila, včera měl malou teplotu, opět si stěžuje na bolení kolínek. Jsou to normální růstové bolesti? Stěžuje si od 18.měsíců cca vždycky 3-4 týdny, pak 2 týdny klid a zas nanovo? Ty noce stojí zato:-(

Dnes jsme opět viděli mrně na UZV, hrálo si na lenocha, po několikaterém šťouchání se laskavě otočilo na druhý bok a spalo dál:-)

… á bobek skončil.

… ráno jsme čekali na Honzu před nemocnicí a říkala jsem Vojtovi, že jdeme za tátou. Vojtík odpověděl: „táta fousá“ :-) (fousá - od píchání fousů).

No nic už je v obýváku strašný hluk: Mami kde si, bobek není.

Evka + VV

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 26.09.05 21:05

Ahojky,

ZUZKO, to je fajn, ze jsi zase zpatky :).
My jsme dneska meli docela akcni probuzeni - Iva si tam uz v 6:30 neco vykladala, tak jsem ji nechala s tim, ze zas usne, ale najednou slysim zcela zretelne BOBKY DELALA. Takze jsme vystrelila z postele, prebalila Ivu a ta se pak nacpala do postele k nam a spali jsme vsichni do deviti :).
O vikendu jsme byli u nasich, asi nejzabavnejsi bylo, kdyz Iva namocila babiccin mobil do caje. Ma tam totiz na displeji zabku a Iva usoudila, ze zaba potrebuje vodu. Dedecek, ktery ma pro zmenu rybicku si mobil rychle schovaval do vyssich pater :). Jo a jeste se ji vlastne podarilo sejmout jednu policku s porcelanovym hrneckem.
Jelikoz vikend byl tradicne masovy, mely jsme dneska na obed kuskus s mrkvi, brokolici, rajcetem a jogurtem. Mnam.
Ted vecer najednou Iva zahlasila, ze chce delat bobky do nocniku a fakt je tam delala, akorat po kazdem bobku hned vyskocila a prohlizela si ho :). Manzel ji pak vysvetloval, ze takhle ne, ze si musi sednout a vsechno to vytlacit naraz a az pak vstavat (nejlip si u toho teda cist knizku) - a Iva se mohla urehtat. Desne ji to pobavilo :).

Zatim pa, jdu docist denicek
P.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 27.09.05 08:20

Ahojky holky,
tak se hlásím a fakt rychle..neb nám pořád blbne net..modem prý komunikuje normálka takže asi nějaký špatný drát..mno někdy stačím třeba otevřít deníček a než se dostanu ke čtení nebo dokonce ke psaní tak to vytuhne…ach jo..

Zuzko - vítej zpátky je to super, jak je v novém prostředí? co okolí a tak…

Eldo - slovensko…jojo mám ho docela ráda..tatry, fatra slovenský ráj je všechno fakt krásný…akorát když jsme tam byli tak před 3 lety tak jsme jen zírali proč se v sobotu nejsme schopni v hospodách najíst…nevařili…prý až v pondělí…v centru turistických tras..mno snad už se dali dohoromady ;-)))))

no vztekací…co dodat, někdy líp někdy hůř..bambule začaly řádit u jídla..joo ale jinak jsou hodnoučky…;-)))))

ach jo..už nevím co jsem chtěla…včera jsem to asi přehnala s vínem..takže teď kdy konečně po 2 měsících pořádně hlídá babi tu sedím a přemýšlím co udělám s obsahem svého žaludku..a plánované nákupy asi odložím na neurčito.. ach jo a to jsem si nedala moc..üž fakt nic nesnesu…a to je teda krize ;-)))

no nic jdu se překonat a něco dělat nebo asi umru…;-)

mějte se

Zdenik a M+J

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.09.05 12:41

ahoj holky,

tak včera jsem se pěkně naštvala. poté co jsem vzbudila obě děti na poslední chvíli, aby spaly co nejdéle, tryskem dojela do plavaní, přečetla jsem si cedulku na dveřích, že se neplave, kvůli havárii vody… Všechny maminky obvolávali, nás omylem přeskočili. Kyrštík byl zklamaný, nechápal, že jedeme zase domů…alespoň , že večer usly …

Dnes je podezřelá pohoda…přemýšlím, že bychom zase jeli do ZOO a prošli jinou část, než minule, hlavně slona, kterého jsem mu slibovala a on tam v půl šestý už nebyl…

Zdeni - hlídání závidím, Tvůj momentální stav ne :-))

Vše, co jsem chtěla napsat jsem zapomněla, tak se raději loučím…

Hezký den
Theo, K a J

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 27.09.05 12:42

ahojte, zahlidla jsem komentar zuzky, to je fajn, ze si taky zpet na netu!
u nas to celkem jde, anicka ma ted nove oblibene-pousteni draka, tak chodi kazdy den s tatinkem, jak dojde z prace :-)
jo a udelala sem chybu a kdyz jsme sly z vychazky s anikem, tak mi tak posledni pul hodku porad vykaldala jak ji boli nozicky, tak sem ji kus vezla na kocarku - jako ze sem ji po:,–(ila dvocatum k noham na ty jejich tasky v kterych lezi a ona tam ted chce sedet pokazde kdyz jdeme ven, takze nas koupe „skejtu“ nemine, uz sem se divala i na netu…pze abych se s ni pokazde hodinu dohadovala ze prochazka je od slova prochazet se a ne vozit no nic…
zitra je svatek, to je parada, zase budem dva na tri :-)
jo a zjistila sem ze se to da docela u nas zvladnout i diky tomu ze si anicka dost casto hraje sama nebo se diva na pohadky, ani sem si drive neuvedomila, ze je celkem hodne v tomto samostatna, jesteze tak, pze kojeni mi zatim zabira hodne casu a co by mezitim anicka delala kdyby si nehrala sama to nevim :-)
ale rikala sem si, ze v pristim zivote si poridim dvojcata az bude anicka chodit do skolky, to by byl uplny veget…
ahoj M+A+B+V

 
-Evka-
Závislačka 3302 příspěvků 27.09.05 13:30

Ahojky všem,
nakukuji, popíjím svém oblíbené 3v1, jeden mrňous kopká, druhý po boji usnul:-(
Raději nepíšu, jsem stále po noci a dnu KO (Vojtík řádí a řádí).

Evka + VV

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 27.09.05 15:00

Ahojky!
Kdepak jste? Venku hnusně, tak bych tady čekala větší aktivitu :-)))
U nás klasika, tatínek šel do práce skoro v deset, prý se nemohl odtrhnout od Ondry :-)), tak přijde bůhví kdy…Ondráš začal teď zas nějak hrozně brzo vstávat (už v půl šesté šel k nám do postele, kde zabral, ale jen do čtvrt na sedm…:-(((, tak jsem si před chvilkou ráda chvilku schrupla s ním…
Dneska jsem po včerejším pokecu se Zuzkou zase sebrala Ondrovi plínu a už ji nedostane. Dopoledne v pohodě, jenže on se pořád cuká, že nebude čůrat na nočník. Nevím, co mu přelítlo přes nos…Mám pocit, že jsme zase na začátku, prostě musím hlídat čas a co dvě hoďky mu připomenout, že se má vyčůrat. No ale snad se brzo znormalizuje.
Jo a ještě jsem včera objevila kus první pětky vlevo dole! Hurá, tak snad už vyrostou a bude se zubama pokoj. Ondra má neustále narvanou ruku v puse, tak jsem to už dlouho čekala.
Včera mě příjemně překvapilo, když jsem večer zjistila, že je zítra volno! Vůůůbec mi to nedošlo. Už jsem přemýšlela, jestli někdo přijde do BC…a ono je svátek:-))) Petr slíbil, že bude doma (do práce nemůže, protože tam nepůjde elektřina…doufám, že se to nezmění :-)! Jupí!!! Víte, jak to u nás chodí…volno, víkendy a tak…já prostě spíš vždycky už počítám s pracovní variantou…tak mi držte palce. Asi budem předělávat vypínače a zásuvky v novém :-)
EVKO - co u vás zase řádí? Odpočívej!!!!
MARTINO - prostě pohoda, že? :D:D:D nedávno jsem zrovna viděla inzerát a skateboard ke kočárku. Všechny mé kamarádky, co mají děti dva roky od sebe :-)) - asi tři, ho mají a chválí.

No nic, mějte se a pište!

Sylva a spící Ondra

PS: odpo jdu do města koupit lístky na pondělí na ELÁNy - doufám, že ještě budou, a že nezmoknem :-)

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 27.09.05 15:14

Ahojte,
tak nam - zda se - zacina opravdovy podzim. Ani psat se mi nechce… Jeste, ze je zitra to volno. Puvodne jsme meli jet obkouknout male mimi me kamaradky, ale vzhledem k tomu, ze Iva furt kasle a manzela zacalo bolet v krku jsme to museli zrusit :(. No tak asi budem sedet doma a lecit se :).
Na obed byla dusena mrkev s hraskem, zitra uz bude neco „normalniho“ :). Jeste jsem vam tusim nepsala, jaky uspech u nas mely kvetakove placicky - normalni palacinkove testo a do toho rozmackany vareny kvetak a vsichni se oblizovali. Jo a podava se to s jogurtem.
Prave jsem si vzpomnela, ze mam v lednicce ledove kastany…no tak ja koncim a mazu pro ne :))).

P.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 27.09.05 15:24

AHojky.
Uf Kristián dnes vytuhol až o druhej. Mal celkom náročné ráno. Boli sme druhýkrát u zubárky - samozrejme to preplakal, aj keď zuby vŕtala len M. No a z toho mal špuntík strašnú radosť, že pí dr. robí ockovi vrrr vrrr. Potom sme šli nakúpiť a do škôlky. Dúfala som, že keď tam bude Klárka, tak sa Kristián skľudní. No kľudný bol, ale len kým som bola v miestnosti. Keď zistil, že som odišla, tak začalo mamááááá, mamáááá… No čo dodať. Našťatie nebol sám. Dve deti odišli po 15 min. Tak to stále zvažujem.
Sylvi - to máš dobré, každé dve hoďky. Pri tom množstve, čo Kristián pije musíme na nočník, čo pol hoďka.
Evko- čo tie choroby? Vy si ich vyberáte na ďalších 5 rokov dopredu, že?
Marti - máš môj obdiv ako to zvládaš. Takže najbližšie trojčatá a úplná pohoda :-))) A aby som nezabudla pozrela som si fotky v galérke. Sú nádherné…
Eldo - teda fakt si ma navnadila. Asi bude mať M zajtra krutý deň, keď ho začnem presviedčať na nejakú tú oneskorenú dovču.
Zdeni - nič nerob. Daj nohy na stôl a odpočívaj. Práca počká.
Theo - teda Kryštof bude v 7 rokoch môcť sprevádzať zájazdy po ZOO.

No idem zistiť ako to vyzerá so spáčom. Dnes idem na nejakú akciu z práce, tak ho musím v slušnom čase odovzdať oteckovi.

Majte sa krásne Zuzana a Kristián

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.09.05 20:08

Ojojoj!!!Květákové placičky, díky …ty už jsme dlouho neměli, tak mám alespoň vyřešen zítřejší oběd…

Nakonec jsme do ZOO nešli, neboť začalo pršet, tudíž jsem poprosila tchýni, aby mi pohlídala Kryštíka a já sem nakupovala v celkem dobrým sekáči…máme zase hader a pro Julii šaty…to se prostě nakupuje samo..

Závidím Vám volno s Vašimi manžely.. původně bylo také v plánu, že Marek bude doma, ale to bylo … ráno odjíždí a vrátí se bůhvíkdy…ach jo,. no nic, něco vymyslíme…

Tak já jdu na kontrolu naší lednice, víno máme, brambůrky taky, tak jdu zasednout do obýváku…

Hezky si to volno užíijte
Theo a lumpíci

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 28.09.05 14:11

Ahojky
Tak je úplne vidieť, že je volný deň a oteckovia s rodinkami. NO ten náš s nami pobudol len doobedu aj to sme lietali po obchode a zháňali tesnenie do okna, farbu na zárubne… No proste samé zaujímavé veci. A teraz musel do práce. Takže Theo nie si v tom sama.
Poobede sa chystám na nejakú Václavskú púť. Len neviem, či to Kristián neprespí, keďže vytuhol až teraz a než sa potom naje a vypadneme… Ale šli sme okolo a vyzeralo to tam pre deti celkom zaujímavé. V parku sú rôzne ponaťahované laná, preliezačky, stany…
Včera sme mali parádnu scénu. Šla som na nejakú akcičku z práce a Kristián sa rozhodol, že bude úplný závislák. Začal strašne jačať, potom si vypýtal kľúče, zamkol byt a kľúče schoval…No keď som odchádzala, tak ho bolo počuť až dole pod barák. To ešte nikdy neurobil. Zdá sa mi, že čím je starší tým sa správa v niektorých situáciách horšie. A to sa nemohol dočkať kedy dôjde M z práce aby sa spolu hrali. No príde mi to fakt divné.

No idem si rozmraziť nejakú dobrotu od mamky. nech si tú samotu trochu užijem.

Užívajte si oteckov Zuzana a Kristián

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »