Špuntíci díl 65 - O nudě a seznámcích..

Rodičovství

Milí Špuntíčci Takže popis dovolenky jsem si „vyplácala v minulém deníčku, omezím se tentokrát na takovou tu všední všehochuť. V současné době mám trochu problém, jak Lidku zabavit. Počasí se horší a našeho drobka v podstatě nic nezajímá, resp. mě nic nenapadá. Malovat ne pastelky končí po několika minutách na zemi, kostky ne, knížky nechytá se ani na chvilku (ani na neokoukané).

Co vydrží dělat donekonečna je zapínání autosedačky do zblbnutí, často přebaluje mimi. Jinak veškeré mé pokusy o nějaké hraní si končí fiaskem - na pejska, na tygra… Asi bych měla přebrat a hlavně vyhodit (či schovat) valnou většinu hraček. Uvažuji o zakoupení nějakého toho nádobíčka na vaření, tchána bych poprosila o vytvoření kuchyňky. Manžel by za dlouhých podzimních dnů mohl stvořit draka a Lída by ho mohla vymalovat. Dneska konečně neprší - že bych se stavila na ty kaštany a konečně udělala zvířátka? Docela úspěch měl strašák z dýně, svíčku zapalujem každý večer a koukáme, jak svítí :-)

Záchvaty vzteklení už opět trochu polevily, najeli jsme na taktiku pochval, pohádek o zlobivých a šikovných Liduškách. Taky jí v těch „trotl" chvilkách občas vyčítavě řeknu „Lidko…musím na tebe pokaždé křičet…?" a docela to zabírá. Ťuk ťuk…

Taky chystám velký zimní nákup - radši s předstihem. Loni jsme nakoupili dopředu a vyplatilo se - v okamžiku, kdy se doopravdy ozimilo, byly obchody téměř prázdné. To bude zase průvan v peněžence. Kouká tu na mě seznam potřebných věcí, ba co - škodolibě pomrkává a těší se na mé přislíbené prémie…Tak snad nějaké budou. A aby těch seznámků nebylo málo, začínám sumírovat, co komu na vánoce. No, doufám, že nebudu shánět na poslední chvíli - shánění není to nejhorší, ale vymýšlejte, co komu pořídit 22. prosince :-) To je adrenalin :-DD

Tak. Dnešní deníček je krátký. Ale dneska mé intelektuální schopnosti dál nesahají - i tak to píšu s přestávkami celý den a čekám, až mě něco napadne :-) Přeju všem příjemný týden a pište pište :-))))

Elda +Lída

Hodnotilo 1 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.09.05 20:20

První!!!!!!!!!!!!!
Theo

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 30.09.05 20:49

Ahojky,

tak zimní nákup máme vyřešený:-) Loňská bunda i kalhoty jsou dobré (ráno vyzkoušeno, jen v oteplovačkách s kočičkou chodil asi 2 hodiny), přesto máme i věci o dvě čísla větší už nakoupeny z ledna.

Holky, dnes vyvěšuji praporky! Ve slabé chvilce mne napadlo - v souvislosti s věčně bolavými nožičkami - přečíst si složení jednoho čaje, který má na cesty a snad jsem na to došla. Naše slavná alergie na kravské mléko - případně LAKTOZU! Časově to také sedí!

U nás bylo dnes pěkně sychravo, vytáhli jsmě několikavrstvé oblečení:-( Manžel jede zítra do Prahy na výstavu hraček, my pojedeme druhým směrem k dědovi. Praha na otočku vlakem s hračkovou nástarou by nebylo to pravé ořechové.

Tož přeji příjemnou sobotu.

Evka a V + V 21TT

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.09.05 20:59

Ahoj holky,
mám výhodu, že si na obrazovce můžu v pravém rohu pustit i televizi a zároveň v podstatě kontroluji ve vedlejším pokoji „usínající“ děti…aha… Kryštík na mě kouká v pracovně…to asi nespí.......

…Tak jsem tu..

Eldo - naprosto vyhovující, mé intelektuální schopnosti jsou na tom v pátek podobně…
Včera jsem učila Kryštíka říkačku, večer, že si ji zopáknem..Kryštík začal a a já si ji skoro nepamatovala, musela jsem nakouknout do knížky…Sem na tom fakt bídně…

Tak já sem nakouknu zítra, hezký víkend všem.

Theo, J a K

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.09.05 21:11

Ještě jsem zapomněla…

Evo - Juli ještě zoubky nemá, je to stále naše sluníčko, i když minulý týden se večer dost budila a usínala jen v Mark. náručí (to je určitá výhoda)
Dnes se poprvé otočila úplně sama, nepozorována, tak jsme ji s Kryštíkem zatleskali, strašně se tomu řechtala…sem ráda, že „nikam nespěchá“…fakt bych takový miminko přála všem..

tak pa
Theo

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 30.09.05 21:36

Ahoj špuntici,
uff tak možná už nám ten net prostě pojede furt…je to děs ted jsem prolítla komentáře z minulého d.

vězte, že my nemáme tatínka doma ani o víkendu a o svátcích..ty ani neregistrujeme…no snad bude někdy líp..;-) tak to jen pro zvednutí nálady, že může být i hůř ;-)

jinak se máme fajn, holky jsou ukecánci až běda takže srandy kopec..doufám, že budu trošku zase on-line a budu si pamatovat a zapíšu do dějin ;-))) ať se taky pokocháte..i když jak vidím, máte doma to stejný…;-)))

Zuzko - a jak se jinak bydlí, v nových končinách? jo a my máme taky okna od KARDE. taky na doporučení..;-)

Eldo - u nás ted vítězí těsto na modelování ;-) holky si šoulaj hady a různě si snima hrajou, buzerujou a tak..;-)) tak třeba…;-)))

jé holky co se stěhujete, upravujete a tak…nechcete taky přijít k nám? když už v tom budete ;-)) docela by se mi šikla nějaká ta pomocná ruka ;-)) i dvě ;-))

a taky mě začínají strašit vánoce..my máme snad půlku rodiny narozenou před vánocema a tak pracně vymýšlím co na narozky a než se otočím už vymýšlet zase na vánoce…no to aby ten můj poněkud změklý mozek trochu rozhýbal ;-)

tolik jsem vám toho chtěla napsat ale vypadlo mi to, takže to nechá¨m postupně..;-) jdu se zorientovat a vyřídit poštu a tak..takže zatím se mějte a moc vás zdravím..a doufám, že už se to neodpojí ;-)

Zdenik a M+J

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 30.09.05 23:01

Ahojky,
Edlo - deníček je fajn, nevadí, že je krátký, já bych nevymyslela nic.

U nás by nádobíčko na vaření asi neuspělo, Kája sice vaření miluje, ale on chce všechno opravdové. Kdysi jsem si myslela, že mu prostě něco nebudu dovolovat, ale je toho postupně nějak míň a míň. Nechávám ho i mýt příbory ve dřezu, stojí na židli a myje, už se i docela naučil nevytopit celou kuchyň ;-).

Další docela oblíbená hračka je stavebnice konstruktér (šroubujeme z ní kolo, houpačku, táta umí udělat i letadlo). Kája si s ní někdy docela hezky vyhraje, našroubovává matičky na dlouhý šroubek, nebo tam jen navléká podložky a tak.

Theo - Julinka je určitě úžasná, hned bych ji brala :-). Fanda usíná různě, někdy v pohodě, jen řve než uložím Káju a pak hned usne, párkrát dokonce usnul bez řevu, ale třeba dnes jsem uspávala přes hodinu. Na bříško se dostane, když chce, ale moc často se nesnaží. On totiž nemusí, pokud ho na bříško nepoloží máma, tak brzo přiběhne bráška a hned ho obrací :-).

Už teď nevím, jak mám řešit sourozenecké spory. Fanda Káju třeba chytne za vlásky, nebo ho trošku štípne, jak ho chce chytit a Kája pláče, že se mu to nelíbí. zatím vysvětluju, že je Fanda malej, nerozumí tomu a že má Káju rád, tak si ho chce chytit, ale nemám s tím moc úspěchy. No, ale chránit Káju před mladším bráchou se mi vůbec nechce, stačí, že si neví rady s vrstevníky.

Zdeníku - jsem ráda, že máme tátu doma alespoň někdy. Taky má práci, kde by mohl být nejlépe pořád, takže je s námi vlastně hodně.

Vítala bych nějaké tipy na dárky, kdyby některou něco napadlo, vánoce mě taky straší, nevím vůbec, co těm mužským dávat, pro Káju ještě nic nemáme ani k svátku :-(.

Přejeme všem hezký víkend
Eva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.09.05 23:15

Ahojky,
než půjdu spát, zvýším trošku počet komentářů, když je to Eldin deníček:-)))

Evo - řešíme stejné sourozenecké spory…Julie chytí Kryštofa za pyžamo a už se ozývá: Jauvej!!!Jauvej!!!Ju­li, nech toho (a to si k ní třeba lehne, když leží pod hrazdičkou a nakonec ji osočuje, že ho mučí:-)) ´
A s tím otáčením:-) Kryštof nedávno otočil Julii, že ji zamotal do podložky, v podstatě válela sudy, fakt se s ní nemaže… Já sem třeštila oči, Julie se řechtala..

Zdeni - my jsme na tom s „tátou doma“ ještě dobře, víkendy má většinou volno, takže není co řešit…seš dobrá, jak to zvládáš!!!

Tak jdu do postele ( Marek tu není :-))), tak budu v obležení mých dětí, jsou úžasný, kdyš spinkaj:-))

Theo

Tak teď jdu vážně spát…

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 01.10.05 16:01

ahojky,
nojo ona uz bude zima ze, no zimni budndu mame dost velkou od lonśka + jsem koupila od kamosky pro dvojcata bundy ve velikosti tak na 2 roky do zasoby, tak je muze nosit zatim anicka :-) jen z kombinez co jsem mela ze sekace uz mi vyrostla, tak zase nejakou v bazaru poridim, tyhle dve so jsem mela byla jedna za 100,– a jedna za 40,–..dobre ceny ze…no budou se hodit V a B.
Radim vzal ted anicku na oslavu ke kamaradovi co si zalozil novou firmu, tak mam zase klidek s dvojkou, ktere se prave obe nachlemtaly a muzu si aspon pocist na netu. Dopol byl radim slozit zalohu do autobazaru, rozhodli jsme se nakonec pro toho VW sharana, ted jeste prodat tu nasi oktavku, snad se proda brzo a uz budem mit pokoj.
K tomu vztekani, anicka se ani moc nevzteka, kdyz nepocitam vecer, kdy uz je unavena (aby ne kdyz uz pres den proste nespi) a neposloucha, na vsechno rika nenene, nebudu se koupat, nepujdu spat atd…a pritom uz sotva plete nohama…
Jo a co me vytaci a s cim si nevim rady a pripadam si uz jak trubka pze to rikam porad dokola, tak se doma porad vyzouva ponozky a backurky a chce chodit bosa a my dole nemame koberce, jen studenou dlazbu a plovoucku, tak pekne chrmle…ale obouvam ji ty boty tak 50× denne a ona si je 51× vyzuje, ze ma spinky mezi prstikama, nebo ze prece kdyz sedi na sedacce, tak nemusi mit boty, pze se zakryje dekou apod., uplne uz vylitavam z kuze, ale prece ji nebudu rezat achjo co mam delat :-)
Dneska kdyz byl radim pryc a holky zrovna obe plakaly, tak chodila od jedne k druhe a povidala NEPLAC, ANIKA TE ZACHRANI nebo NEPLAC, TATINEK PRIJEDE BRZO :-)) takze tak
mejte se
M+Anik (27 mes.) +Verca+Barus (3 tydny a 4 dny)

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 02.10.05 15:31

Ahoj holky!

ELDO - bezva deníček, ten starý nám ujel někam mimo obrazovku :-)))

Tak jsme se s Petrem včera dohodli, že se od pátku za týden pokusíme přestěhovat :-)))). Ještě teda hodně záleží na tom, jak se zítra dohodnu s řemeslníkama, ale snad když jim dám termín, tak to bude :-)))) Jen mám trošku obavy, že to bude hooooooodně napnutý, máme toho stihnout docela dost. A přestože P. říkal, že budem během Ondrova spaní vyklízet jakýsi věci na skříni, tak když jsem ho po dvou hodinách budila, tak mě skoro poslal někam :-)) a spí dál…oba.

Zimní nákupy - já furt nevím, bundu jsme zkoušeli a byla mu, kombinézu jsem jen tak přiměřila a myslím, že by to taky mělo jít. Ale nějak teďka hrozně myšáček roste, tak snad mě to nějak nepřekvapí. Doufám. Včera jsem měla v úmyslu ho vybavit zateplenýma kalhotama a rukavicema a tak…hrozně ráda nakupuju v Tchibu, mají tam většinou moc fajn dětské věci za dobré ceny…bohužel vždycky zboží jen jeden týden a výměna. Tak smůla, koupila jsem sice Petrovi věšák na kravaty a na kalhoty, ale to je taky všechno :-(. Všecko hned vyprodané…
Jinak měl Ondra teď pár světlých dnů, kdy si zase říkal, že chce čůrat a počůranej byl jen tak jednou za den…tak včera zase začal - 2×, dneska hned ráno taky 2×, tak jsem nevydržela a dala mu plínku. Ovšem do té začal po deseti minutách normálně kakat!!! Tak to mě naštvalo, plínku jsme jakožto znečištěnou museli vyhodit a řekla jsem mu, že jestli se ještě počůrá, tak ho v tom nechám…dneska nám výjimečně topí, takže se nenachladí…třeba na deset minut, ale vím, že je mu to hrozně nepříjemný, chodí jak kačer Donald…už totiž nevím, co s tím…Nachlazený se mi nezdá.
Vztekání trvá…:-)

MARTINO - Anička je stejně zlatá…už se těším, až dvojku uvidím :-)

Tak se mějte, jdu si prohlížet fotky od šulánků :-))

Ahoj Sylva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.10.05 22:39

Ahoj holky,
tak já to tady zaokrouhlím na desítku (komentářů)…
Celý víkend jsme tu měli návštěvu, moji kamarádku a dva bratrance…Byla pohodička, kluci byli přes den pryč a my pokecaly:-) Akorát dnes to šílené počasí, celý den hnusně pršelo, takže jsme odpoledne nemohli ani ven a to je něco pro mě..málem jsem se vrhla na žehlení :-)

Sylvo - mně se zdá, že Kryštík byl za poslední dny naprosto v pohodě…strašně mě potěšila ta kamarádka, neboť obdivovala, jak se s ním dá dobře domluvit, že se nevzteká, komunikuje skvěle, POSLOUCHÁ RODIČE, všechno sní, no neustále mi to opakovala, že jsem až na sebe byla pyšná..
Ale tenkrát ty erupce byly, já jsem si to zjistila a pěkně veliký!!

Přeji všem příjemný týden!!!!

Theo, Kryštík+Julie

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.10.05 22:39

Ahoj,
Když si dětičky „hrají“ spolu, tak je to prostě nádherný. Anička je úžasná, že se o sestřičky tak stará.
Kája nedávno chtěl Fandu nosit, tak jsem mu ho dala (ale přidržovala jsem ho), byli bříšky k sobě, oba se smáli, no nádhera :-).

Marti - s těma bačkůrkama nevím, pokud z toho není nastydlá, tak bych to asi neřešila. Kája moc nechce bačkorky, ale ponožky nosí. Řeším to tak, že mu dám vybrat: chceš s krtečkem, nebo s abs (protiskluz) kytičkama? Varianta žádné ponožky není. Včera jsem koupila ponožky s autíčkem, přinesla jsem je domů a Kája hned chtěl sundat krtka a navlíkal si je :-).

Sylvo - tak přeji pevné nervy, stěhování nesnáším. Kája chodí na nočník celkem dobře, ale v kalhotách je to problém.
V sobotu jsme se byli podívat na Opla Zafiru, zrovna vytřeli, tak jsme jim to tam polili džusem a počůrali… naštěstí jen dlažbu, ne auto :-).

Tak dobrou noc
Eva a kluci

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.10.05 22:40

Ahojky,
tak to zaokrouhlení se nám nějak nepovedlo :-))).
 Eva

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 02.10.05 22:47

Ponozky, backurky…Ondra si zouva sandalky (ma misto papucek), kdyz leze do postele…coz je rano tak asi po peti minutach…a pak si je nechce obouvat…takze MARTINO, jsme na tom stejne :-)))
 Sylva

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 03.10.05 06:45

Dobré ránko všem,

začnu posledním příspěvkem, u nás v paneláku jsou koberce a vlastně většinu doby Vojta chodí jen v ponožkách. Papučky má na noze jen chvilku. A vyhrávají ponožky s autama a vláčky:-)

Asi začnu pomalu začnu věřit mé páteční poznámce o granul.čajíku a laktoze - sice je brzy na závěry, ale V. je přes den v pohodě, hraje si sám a budí se v noci jen 3×. Což je úspěch.

V sobotu jsme byli navštívit dědu a o V. nadšení ani nepíšu, jak bylo velké, zpátky jsme jeli pozdě, domů se dostali až po půl desáté a dítko již hodně znamené chtělo jezdit nočním městem tramvajkou a autobusem a při výstupu se pokaždé značně rozčilovalo: „etě,etě“. Druhý den ráno chodil do předsíně a otevéral dveře na chodbu a myslel si, že když tam počká, tak děda přijede:-)

V pátek jedeme na kontrolu do Brna, bohužel klasicky jen otočka:-(. Kdy koupíte V. tu postel, nevím.

Evka a V + V 21TT

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 03.10.05 07:54

Tak je po víkendu, slavilo se ve velkém - přesněji 110 narozeniny (3× 30 a 1×20). Své intelektuální schopnosti jsem v sobotu utopila v pivu (no, 4 kousky a jak drak…) a v neděli v jarové vodě. Príma zábava na nedělní odpoledne - umýt nádobí po oslavě pro 80 lidí… Tož tak. Trochu se nám ta oslava zvrtla - ukazovaly se trenýrky a podprsenky - některé fotografie jsou opravdu nepublikovatelné (ale není to takový děs, jako když se jisté léto manžílci koupali v Chorvatsku v dámských tangách - přirozeně krajkových, za bílého dne a na veřejné pláži :-) Asi nás poněkud rozdováděla ta striptérka, která se tam jaxi objevila…no nic, radši končím :-)

kaštany jsem zase nenasbírala, žačalo pršet, než jsem odešla z práce…

elda

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.10.05 10:57

Ahojky,

dite zcela nevychovne cuci na krtka, tak mam aspon cas taky neco pripsat. To pocasi zacina byt fakt odporne, nejak si nedokazu predstavit, co zas budem delat cele dny doma.
Iva ted po ranu dost vyspava, vstava kolem 9, takze pak mame samozrejme rozhozene odpol a vecerni usinani…ale nejak nemam silu ji budit driv :).
O vikendu jsme nic vyznamneho nedelali, v sobotu navsteva u tchanovcu, tak zas mame na chvili klid…akorat tchyne se rozhodla, ze nauci Ivu pocitat a furt ji nutila opakovat - jedna, dve, tri, ctyri - a Iva ji vzdycky na otazku, kolik je nejakych veci odpovidala, ze DVE :), tak se tchyne xichtila. Nechapu, o co ji jde…
V sobotu jsme meli kure na paprice s domacim knedlikem a prekvapko, Iva ho jedla. Doted zadny knedlik nechtela, tak asi bude vyzadovat jen domaci :D.
Hm, tak Ivu nejak prestava bavit krtek, tak si jdem hrat…

Zatim pa
P. a I.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.10.05 11:59

ahojky holky,
tak to vypadá, že divá zvěř usnula..;-)))) M. přijel domů se naobědvat a trochu vyspat takže tu chvilku můžu rejdit…

to je počasí co? no fuj…ráno jsme byly cvičit a těším se na středu asi vyrazím do dalšího cvičení a v pátek jdu s holkama plavat…tak doufám, že se neutopíme ;-))))

já byla v so na svatbě..M. musel do práce :( takže jsem zachraňovala čest rodiny…no jo jo bylo to vydařené..v ne už jsme v 8 vyráželi u nás do lesa na procházku, postavili jsme domečky pro zvířátka a tak, za 2hod byl M. zase na cestě k mašině tož tak…spát jsem šla s holkama neb ta prohýřená so byla znát ;-))

no a teď tu přemýšlím jestli to žehlení nelze něčím nahradit ale obávám se že už fakt žádný rezervy oblečení nemáme ;-)))

Sylvo - a to já bych se stěhovala do novýho hned…ale výhradně zařízeného, umytého, čistého a no prostě můj sen ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) dneska asi zahájíme topnou sezonu neb už tu docela táhne a vařit taky nejde celý den ;-)))))))

a holky? no to jsou sluníčka ;-) co vám budu vykládat..taky poslouchají, taky se nepočůrají, taky po sobě uklízí, jsou klidné, jí spořádaně, neperou se, o hračky se netahají a já celou tu dobu jen sedím mám nohy na stole, piju kávu a čtu si…až to hezký není..;-)))))))))))))­)))jsem se zase zasnila ;-))))))))))))))))))))))))))))) ne fakt, holky jsou v normě jen já si to někdy až moc beru..;-))))))

Eldo - u nás jsou kaštany na blbym místě na snad nejfrekvetovanějším takže mé dvě výpravy byly výpravy za hnědýma slupkama ;-) ovšem babi byla úspěšnější a dokonce byla schopna po letech sestavit i koně ;-))) ovšem s tak obrovskou hlavou, že nám pořád padal doslova na hubu..prý menší kaštany nebyly ;-) z koně nakonec byla housenka a ta sklidila nesmírný úspěch..

no a co jsem to…sakra já si snad budu muset psát…no nic jdu si udělat kafe než se komando probere ;-)

tak čauky

Zdenik a M+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 03.10.05 12:49

Ahojky!
ELDO - to musela být skvělá akce!! Tiše závidím…i tu dávnou s tangama :-))). My jdem dneska na ty Elány, pak možná taky ještě někam zapadnem…no podle toho, jak se bude Katce chtít dlouho hlídat :-))) Jen doufám, že dá Ondru spát dřív než minule (v půl desáté - norm. chodí v osm :-))).
PAVLÍNO - my jsme teda už králíka na smetaně dojedli :-)), ale knedle jsou v největší oblibě :-))). Dneska a včera bylo pro změnu pečené kuře s rýží a hráškem, docela to Ondrovi jelo.
ZDENI - my chodíme letos konečně taky cvičit - v pátek do Sokola :-))). Dokonce byl minule s Ondrou Petr…Dneska jsme byli prvně na Hvězdičkách, odešli nám kamarádi do školky, Ondra je tam skoro nejstarší, hm…ale aspoň si uděláme kamarády přiměřené našemu věku :-))).
Jakto, že jdete ve středu zas cvičit???? :-) Vy už BC úplně vzdáváte?

No nic, musím Ondru vyhnat do postele, zatím ahojky!

Sylva

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 03.10.05 13:01

No jo, sranda musí být, Sylvo… Abych pravdu řekla, tak je to snad nějaká úchylka naší party - pokaždé, když je popito, následuje přehlídka pánských trenýrek :-) pánové jsou na podobné příležitosti náležitě vybaveni - namátkově jmenuji souložící kostry na žlutém podkladu, srdíčka, dudlíky, kačenky - to vše se dá koupit na trenýrkách. No nic, holt puberta a pak hned senilita - nic mezi tím :-)

elda

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 03.10.05 13:03

Tak u mě by jasně vyhrály ty souložící kostry :-))))), to bych fakt chtěla vidět…nějak si to technicky neumím představit :-)))
 S.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 03.10.05 13:07

Jo, je to sranda, když si manžílek dává před pijatikou čisté trenky kvůli klukům, aby se podivali :-DDDD

elda

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.10.05 13:31

ahooooj holčiny !!!!

opět mám laxní přístup k PC, zapla jsem ho poprvé od čtvrtka, ale jelikož to je Eldin deníček ihned přispěju svou troškou do mlýna. Jen se omlouvám, že nebudu reagovat jednotlivě, nestihla jsem vás všechny pročíst.

Včera jsem Em zkoušele 2 loňské zimní komplety a jaké je mé překvapení, že má oba dobré. Sice ta kombinéza vel80 je tak akorát, takže z ní možná do Nového roka vyroste, ale ten druhý koplet je super. Jsem moc ráda, aspoň nebudu muset kupovat. Čeka nás jen investice do zimních bot.
Dopoledne jsme byli optět s pláštěnkou a v gumácích na procházce. Příjemně pršelo, myslela jsme si jak z toho nebude Em hezky spinkat a ona chrněla jen hodinu..potvůr­ka malá.

V pátek mi volala teta, že má lístky na Elán, ale nemůže jít, tak jsme odvezli Mili k našim a naotočku jeli v sobotu na Elány a zase zpět. Koncert byl fajn, ale Jožo už není to co býval, přeci jen ho ta nehoda dost poznamenala, moc krásně zpíval Patejdl, ten mě nezklamal.
Mějte se hezky papa Quatro+Em
P.S. na oběd máme rizoto… mňamky

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.10.05 13:59

ahojte,
tak já to tu brouzdám, jen pro doplnění..musela jsem jít holky ještě uspat neb jsem se vkradla vedle, že si udělám to kafe a ona ani jedna nespala cosi si tam špitaly uplně neslyšně si hrály…a pod nima spal táta ;-)))))) toho jsem probrala a holky donutila zavřít oko…ted tu sedím pod žehlícím prknem a nezapnu to a nezapnu..taky jsem zlikvidovala výslužku ze svatby…uff je mi těžko..

no nic jdu se pohnout..

Zdenik

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.10.05 14:13

Ahoj,

taky mame na obed rizoto :)…uz jsme ho mely vcera na veceri, ale Iva se tvarila, ze ho chce zase a fakt ho snedla spoustu. Vubec si ted hrozne vymysli - v patek tvrdila, ze chce na obed rybu, tak jsme dopoledne podnikly vylet do obchodu, pze v mrazaku uz zadna nebyla. Koupily jsme moc dobre filety, Ive to hrozne jelo, akorat jsme obedvaly hodinu s tim prebiranim kosticek :).
Jeste k tematu denicku - taky mam pocit, ze vetsina hracek je celkem zbytecna :D. Ivu nejvic bavi pastelky, razitka nebo stat na zidlicce u kuchynske linky a divat se, co tam delam :). Donedavna jeste byla nadsena z nadobicka, ale ted ho jen vysype a vubec si s nim nehraje. Jo a kastany se taky tesi velke oblibe - hrozne ji bavilo je hledat.
No nic, jdu dojist to rizoto…

P.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.10.05 14:24

Absolutní hit posledních 7 dnů je DVD Krtka, mám ho pro ní už rok, ale teprve teď je z něj naprosto naprosto fascinovaná.
Co myslíte, že teď dělá????musela jsem ho opět pustit, dokonce jsem ho musela brát i k babi, když jí v sobotu hlídala, prý se s dědou museli povinně taky dívat.

Pavli rizoto dělal včera Martin je to jeho specialita a měli jsme ho asi po půl roce, božínku to je dobrota…

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 03.10.05 14:24

Ahojky!
No to naše kuře bylo pro Ondru vlastně taky rizoto :-)))

Tak jsem právě nahnala řemeslínky…takže změna, ale snad je to definitivní, stěhování bude 21.10…uf. Ale bude to asi víc v pohodě :-))

Ondráš si teď právěže s hračkama docela hraje - začal tady jezdit s dřevěným autem (leze po čtyřech a tlačí si ho), staví si z Lega, dneska si furt pinká s nafouknutým balónkem (sám :-)))…u nás teda hračky vyjímečně jo :-)

Sylva

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.10.05 16:07

chi chi tak holky tady sedí a svorně skanduji „thteček“ no tak se smiluju a fakt už vyžehlím ;-)))

jinak u nás bylo zelí s haluškama a odporně dobrou klobáskou ;-))) a holky dneska lehce kuř. vývar s nudlama a rohlík strašně rády si ho do polívky namáčí…no ochutnaly halušky ale už byly totálně přecpaný ;-))) klobásu jsme zatloukli ;-))))

no nic prý THTEČEK S PAAPLÍČKEM! POSIM MAMKO POTČEBUJEŠ! NUTNĚ…no tak jooooo nooooo ;-)))))

zatím

Zdenik a M+J a THTEČEK ;-)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.10.05 16:13

Zdeni holky skvěle komentujúí Krtečka..

Před chvíli jsme se vrátili z kafíčkové náštěvy sousedky, měla úžasný domací pečený zákusek aaaa. K tomu má úžasného 4 měs. chlapečka, takže skvělá kombinace pro hezké odpoledne.

Musím končit Em chce zase pustit Ketečka(Krtečka) a já toho využiju a budu žehlit.
Takže Zdeníku zdravím od nažhavené žehličky.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.10.05 16:35

Normálně jsme málem spálila prádlo, přistihla jsem se, že víc koukám na Krtka než na prádlo…
Je to normální, aby mě ten Krtek bral i sedmadvaceti letech, chi, ale když on je fakt skvělý…

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.10.05 20:55

Ahoj,

tak misto planovane odpoledni vychazky jsme nakonec sedely doma, pze venku to vypadalo tak vselijak. Velky uspech sklidily kuzelky z PET flasek a taky staveni kominku podle barev - bylo to poprve, co Iva dokazala postavit komin vzdy jen z jedne barvy. Ona se ty barvy snad nakonec nauci :).

Tak hezky vecer
P.

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 03.10.05 20:56

Ahojky,
u nás už se dvě hodiny spí, aniž by dítko usínalo s protestem a navíc tak brzy:-) Někdo mi jej vyměnil:-)

Skoro celý den jsme strávili doma, nikomu se nic nechtělo dělat ani mně ani Vojtovi. Já tedy po ránu vyžehlila obr hromadu. Odpoledne jsme šli do města. Po městě už ťape pěšky a je horor jít do nějakého obchodu bez vozíku a ještě k tomu s dětským zbožím. Líbí se mu všechno i oblečení, kočárky, autosedačky … o hračkách ani nemluvě:-)
Po cestě zpátky mě v autobuse nějaká paní padesátnice napomínala, zda-li Vojta nemůže mluvit potišeji. Nemůže, bohužel, a já s tím nic neudělám. Leda bych ho postavila „do kouta“ a to by jí tam pak řval ještě víc.

Vojtík dostal po dvou dnech mlíčko, tý jo, to byl úsměv od ucha k uchu a veselá hláška „jé,čajíííík“.

Mějte se, asi půjdu spát. Je tady moc ticho:-)

Evka a V+V

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 03.10.05 22:59

Ahoj holky
Tak konečne som sa k Vám dostala. Čítať som teda začala už cez obed, ale tá naša malá potvorka spala len pol hoďky, takže som nestihla ani dočítať komentáre. A to som si sem šla spraviť náladu od ponuky na jedno obyčajné plastové okno - 12 tis. No fakt mi ešte teraz nie je dobre. Ale keď musíš tak musíš…
Mali sme úžasne hororový víkend. V sobotu Kristián spal poobede 3 hoďky - normálne som ho chodila kontrolovať či dýcha a potom som ho zobudla - čo by robil v noci, že? No a aj robil. O 00,30 doletel k nám do izby a že sa chce hrať, potom okolo nás 3 hoďky riadil ako tjafún, o 4 hodine rannej vyhlásil, že chce jesť a piť a nakoniec o 5 zase vytuhol. V nedeľu sme chodili ako mátohy, ale nedala som ho spať - druhú takúto noc si fakt neviem predstaviť. Tak neviem, či to bolo tým poobedňajším spánkom, alebo večerným výletom do Eldoráda v spojení s večerou.

Eldo - prosím ťa nestraš už s Vianocami. Ledva sme oslávili všetky svadby a okrúhle narodeniny a už vymýšľať ďalšie darčeky.

Ja normálne zíram ako Vaše deti rozprávajú. Kristián zo seba dostane niečo, čomu rozumiem len ja a sem tam babička. Vôbec sa mu do rozprávania nechce. Miesto toho napodobňuje zvuky. Ináč máme ďalšie úžasné obdobie. Každá odpoveď je ANO. Takže keď ukážem na červené auto a spýtam sa či je červené tak je odpoveď ANO a keď sa spýtam, či je modré tak tiež ANO. Holt nemám sa tojľko vypytovať, že?
A hráme sa s hračkami. Týmto zdravíme Ondru. Tiež sme konečne objavili načo sa asi tak používajú. Ale ja pri tom nesmiem robiť nič zaujímavého /žehliť, prať, skladať myčku, zametať…/ Všetko totiž musí robiť TITO /Kiko/.

No už je na mňa fakt veľa hodín, takže zase si nespomínam, čo som ešte chcela. No nič raz k tomu určite dôjde.

Brňačky a okolie ako to vidíte v stredu s Lesnou?

Majte sa krásne Zuzana a Kristián

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 04.10.05 13:02

Ahoj holky!
Dneska nikde nikdo?
Tak jsem včera zase po delší době vyzkoušela město s Ondrou bez kočáru…no dalo se, pravda, narvaná šalina nic moc, ale 2× nás pustili sednout :-))). Po třetím přestupu už jsem ho sice musela držet málem násilím (pořád chtěl sedět a stát na zábradlí na zastávce, ovšem za zábradlím byly 2 pruhy rychle jedoucích aut…). Plus jsme museli jednou vystoupit kvůli kakání :-)). Venku chce zá:,–(ně na kanál, takže vydrží :-)))
Večer jsme šli na Elány, byli skvělí, i když na tom, co psala Quatro, něco bude. Pivo bylo super, zatančili jsme si, zařvali :-)), blbá je jen ta dnešní migréna, která teda stála za to. Metál pro toho, kdo vymyslel Maxipsa Fíka a druhý Ondrovi, který byl dopoledne neskutečně hodný a nechal mě od desíti do jedenácti ležet a skoro spát. Třetí metál vynálezci léků proti migréně, které stihly za tu hodinu v posteli zabrat :-)))))))))))))
Večer hlídala zase Katka s přítelem, přišli v osm a Michal se hrooooozně divil, že už jde Ondra spát, když minule blbli do té půl desáté…zjevně se na něho moc těšil. Takže v rámci výpomoci s úklidem prý bude Katka uklízet a Michal hlídat. Co budu dělat já? No to ještě nevím :-))))))
Teď už spí a odpoledne jdeme plavat…už se moooc těšíme, oba :-)
ZUZKAJ - Ondráš taky nemluví srovnatelně s ostatníma tady…sice se zlepšuje každým dnem, ale rozumím mu víceméně jen já :-) Ostatní no comment…je to stejný :-)
EVKO - škoda, že na to srdíčko jezdíte jen na otočku, mohly jsme se někdy potkat, když je to v Brně.

Jdu tady trošku uklidit a nachystat to plavčo. Po probuzení to máme dost na knop.

Papa

Sylva a Ondrulík

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.10.05 13:30

Ahoj holky,

tady, koukám, jedou všichni v krtkovi nebo v žehlení:-)))
My jsme krtka cca týden neviděli, neboť Kryštík je teď v pohodě a hraje si se svým vozovým parkem. Je nadšený, že ke svým traktorům má vlečky, když se mu nějaké auto „nabourá“ , přijede odtahovka a požárníci (samozřejmě houkají), chybí mu pouze sanitka, aby bylo vyřešení nehody kompletní… Do toho bagřík nabírí kostky, fakt jsem hrozně ráda, že si stím tak vyhraje…navíc jsem zjistila, že z toho všeho, jsme mu koupili jen toho bagříka a všechno ostatní byly hračky „na zakázku“ pro příbůzné a kamarády…

Taky ho baví pomáhat v kuchyni, večer třeba hodinu připravujeme pomazánku a salát, Kryštík krájí (příborovým nožem) a míchá a ochutnává…Julie asistuje z autosedačky…

Zuzko - Kristián je nezmar, Kryštof teď po dlouhé době spí naprosto úžasně…je stále s námi v pokoji a přijde si ke mně lehnout až ráno, to je Marek dávno pryč..

Sylvo - ty si neumíš představit ty kostlivce, jo??? Vždyť si vzdělaná v tomto oboru:-))) Možná právě proto…

Zdeni - včera jsem odrovnala žehlící prkno, to je to nejhorší, večer jsem i žehlila a za chvíli pokračuji, ale chtělo to fakt dost úsilí se přemluvit..

JInak včera v herně po plavání jsem se docela pobavila. Nějaká maminka četla svému dítěti knížku a přichomejtl se Kryštík . Debata probíhala takto:

K: CO TO JE?
M: To je liška!
K: CO TO PAPÁ IŠKA?
M: Nooo, co to papá..to nevím…
K: EBA! (Chleba)
M: Chleba? Asi jooo..
K: NEE, NEPAPA EBA…
M: (na jinou maminku) Leni, nevíš co jí liška? (Druhá maminka neví..)
K: IŠKA PAPÁ SEPIČKU!! (slepičku)

Maminka se podezíravě koukala a já jí vysvětlila, že lišky opravdu kradou slepice, neboť to máme v jiné knížce nakreslené..

Kryštík se celý den ptá CO TO JE?, ačkoli odpověď zná…takže mu odpovídám No, co to je? A on mi to vysvětlí..Někdy se dovím zajímavé věci…

Vím, že to je dlouhé, ale ještě jsem si vzpomněla na dobrou hlášku..

Poslala jsem Kryštíka, ať se zeptá Marka, jestli nechce čaj. Marek nechtěl…Kryštof už odcházel a pak se ještě otočil:
TÁTO, CHCEŠ PIVEČKO??

Tak končím, narychlo jsme se rozhodli, že večer pojedeme do Olomouce k našim, hrozně dlouho jsme se neviděli a když jsem posílala mamce fotky, málem děti nepoznala:-))
Takže balení mě nemine :-(

zatím se mějte
Theo a spol

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 04.10.05 13:37

Pro nezasvěceného to může vyznít dost zajímavě :-)))))))))).
Když neví, v kterém oboru :-)))))))))))))))))))))))
Kryštof je úúúžasnej, já chci, aby Ondráš už taky tak mluvil!!!!!!!!!
V sobotu se byl taky ptát tatínka, jestli chce čaj nebo kafe…no tak zjistil, že kaj (čaj :-)) nee, jestli kafe, to už nevěděl…no snad časem.

Užijte si Olomouc, do Brna se někam nechystáte? :-)) Nechcete si „odskočit“? Je to jenom hodinka po dálnici…

Sylva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.10.05 14:20

Přemýšlím o tom, dám Vám vědět večer, až dojedeme, pojedeme na noc a když se domluvím s Markem, že mi tam nechá auto, určitě dorazím…ale raději neslibuji :-)))
Teda jestli jdete na Lesnou, ráda bych to tam poznala:-)))

S tím mluvením to na Tebe jednou Ondra vybalí a nebude to dlouho trvat…

Ještě Vám sem šoupnu jeden recept (nechce se mi balit)

Jak jinak, je to velice jednoduché

Nakrájejte zelí (čerstvé), udělejte v pekáči minimálně 3cm vrstvu (rozkrájela jsem celou malou hlávku), posolte, pokmínujte. Na to se naklade rozporcované kuře nebo jen části, které máte rádi. Taky jen sůl, kmín. (Můžete dát i máslo, já jsem mezi to šoupla nakrájenou slaninu - trochu).
Dejte do trouby, upečte, je to výýýýborné..

Teď tedy už jdu:-))))

Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 04.10.05 14:30

Mňam! Dík!

Na Lesnou určitě jdem, jen nevím, kdo všechno dorazí…ovšem věřím, že tvoje přítomnost by byla VELIKOU motivací :-)))

Těším se
Sylva

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 04.10.05 14:37

K zelí přidej plátky jablek a bude to dokonalé ;-)

elda

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.10.05 14:42

Mnam, to zni moooc dobre, musim vyzkouset, zrovna nedavno jsem mela hroznou chut na zeli, akorat manzel to neji :(. Ja jsem kdysi pekla kure na kyselem zeli, ale to se tam tusim davalo cele, moc si to uz nepamatuju.
Ja to s Lesnou vidim blede - puvodne jsme mely jet ke kamosce konecne obkouknout mimco, ale Iva dneska zacala nejak hodne kaslat, ma trosku teplotu, tak jeste uvidim, co se z toho vyklube. No jo, v patek mame jit na spalnicky…
Iva vcera prekvapila - odpol mi snedla pulku velkeho jabka a na veceri chtela kasi. Tu uz snad nemela pul roku. Jo a rano jeste zdlabla pulku jogurtu. Tak aspon neco.
Dneska si tu cele dopol hrala s panenkou-miminkem, porad mu neco varila, uspavala ho, davala mu hracky, cetla pohadky, no nestacila jsem se divit. Zato uspat Ivu po obede byl dost velky problem, trvalo mi to skoro 1.5h :(.

No nic, mejte se, jdu docist komentare :)
P.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.10.05 14:43

Kolik jablek? :)
Diky
P.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 04.10.05 14:53

no - podle vlastního uvážení a chuti :-) my to děláme z kysaného zelí - zavařeného. Je to fantastické mnamka a ani to kuře z toho nemusím - stačí zelíčko:-) Theo měla dobrý nápad k uveřejnění :-)))

elda

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.10.05 14:59

no, prave tak to planuju - manzel sni to kure a ja zeli :D a Iva to, co ji bude chutnat :)

P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.10.05 15:08

Jooo, a ještě podlejvat, ta jabka mě mrzí, ale zkusím to příští týden, …už nám to tady krásně voní:-))))
 T.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.10.05 15:13

Jeeeee, nedelej chute :D
Ale jinak dik moc za tip, myslim, ze to o vikendu zrealizuju :). Jo a pece se to odkryte nebo zakryte?

P.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.10.05 15:39

to zni fakt dobre ten recept, ale ja mam se zelim smolika kdyz kojim, ale vlastne stejne bych to mohla udelat, dam si to kure, kt. bude aspon zelim vonet :-)

a taky me pobavilo jak vyznelo, ze sylva pracuje v oboru soulozicich koster :-)

u nas ted byla zase dr zvazit holky, tak sme opet obe cucely, barca ma 3,81kg, takze za 14dni pribrala 70dkg a verunka ma 4,13kg, tak pribrala 60dkg, no chutna jim holkam :-)

kdyz jsem pak kojila a anicka mi prisla rict, ze chce kakat, tak i kdyz to v tomhle pripade delam tak, ze odtrhnu mimco od prsa, jdu ji podrzet na zachod a pak dokojim, tak se mi to zrovna hrozne nechtelo udelat, tak sem rekla anicce, jestli by nesla vyjimecne na nocnik, ze pak za ni prijdu, tak pry jo, no a kdyz sem dosla, tak anicka mela vyklopeny nocnik do umyvadla, cimz se ucpalo…ona totiz nocnik vyklopila do zachodu, pak ho sla sikulka umyt, ale pze tam zrejme neco zustalo, tak to dopadlo jak to dopadlo, kalhotky mela pokakany, pze se samozrejme jeste neumi poradne utrit…no proste se mi to fakt vyplatilo, usetrila sem hodne casu haha.

my meli dneska sekanou upecenou z hoveziho masa smichane s nastrouhanou cuketou + brambory, anicce to pekne jede

tak zatim
M+A+ tucnaci V+B

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.10.05 17:01

Martino - máme podobnou příhodu s nočníkem :-)) a zá:,–(ně se kaká, když se kojí mladší:-)

Holky - auto mít budu! Sice by se mi více hodil čtvrtek, ale jestli se Vám to hodí jen zítra, zkusím dorazit…uvidím ráno, co na to děti…

Jen mi , prosím, napište, jak se tam dostanu z dálnice a jak se jmenuje ten proslavený podnik:-))

Tak letím
Theo

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.10.05 17:12

ahojky holky,
tak já mám dneska pracovní den…uff zní to děsivě že? prostě jsem si mákla a trochu ale opravdu trochu vydezinfikovala kuchyň..ovšem pak jsem vařila takže můžu začít na novo…

to kuře na zelí děláme taky…teda m. to zelí nejí ;-) dáme kysaný zelí na to cibuli na kolečka a na to kuře…hmmmmmmmmm mě tečou sliny..ono to kuře je pak takové šťavnaté…a taky vždycky vyjím zelí a kuře..to už se nevleze ;-))) zdravím eldu ;-)

zítra do bc… chystám se chystám asi na dopoledne…bude to křest jesli holky nevytuhnou cestou domů ;-)))) uvidím ale ráda bych přišla..jsem si ani neuvědomila s tím cvičením že? no jo…

letím podlít maso, dělala jsem kapustu tak teď peču ještě něco k tomu ;-)))

zatím pa

Zdenik a M+J

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 04.10.05 17:12

Ahojky všem,

vidím,vidím, že se tady opět vaří dobrůtky:-) Mňam. Dělám něco podobné, kyselé zelí, oregano, kuře+gril.koření, kyselé zelí, oregano a zakysaná smetana.

Dnes jsme poprvé větrali tříkolku, Vojtovi se to moc líbilo, jen na ní jezdí na způsob odrážedla. V. má stále dobrou náladu, v noci spí dobře, doufám, že to vydrží. Jo a musíme chodit do obchůdku kupovat koláč.:-)

Sylvo, chtěli jsme jet do Brna na dýl, ale naposlední chvíli (díky přehozené kontrole ze čt na pá) jsme využili situace a pojedeme z Brna hned do Vídně.

Zatím vše, Vojtík se přišel mazlit.

Evka a V + V22tt

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 04.10.05 18:15

Ahoj,
tak jsme byli u doktorky. Máme 8,2kg, dva zuby a troje očkování za sebou :-). Tvrdli jsme v čekárně přes půl hodiny, doktorka řešila finanční situaci doktorů (čtvrteční stávka) a nápady vlády.

Napadá mě nevýhoda látkových plenek: v dnešní době s nima člověk vypadá prostě divně. Doktorka automaticky usoudila, že má Fanda špatné kyčle a máme široké balení. Myslím, že se mi nepodařilo jí vysvětlit, že ho do látkovek balím jen tak dobrovolně, ačkoli má kyčle v pohodě :-).
 Eva

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 04.10.05 18:56

Ahoj holky,
dnes prišel manžel pozdě z práce a Klára odpoledne nespala, tak jsem si naordinovala aspoň teď večer půlhodinu u pc…
Theo - to je super,že dojedeš!!! Bohužel nevím,jak tě navigovat,já jezdím pořád MHD, pokud se tu nikdo nenajde, napíšu ti večer popis manžela. Podnik se jmenuje Baby kafé, je to zastrčené mezi paneláky naproti Billy, nejlepší by bylo zavolat jedné z nás, že se blížíš a my tě u Billy počkáme.
Dnes jsem se pokoušela Kláru uspat, padala mi hlava únavou,tak jsem si lehla k ní do „velké“ a neustále poslouchala:
" mamko, zavři okno,je zima"
„klárko nezavřu, není zima, jsi pod dekou, aspoň jsem jde vzduch“
" a co je to vzduch? jaký vzduch?„
" no vítr“
" vítr? a ten dělá ťuk ťuk?„
"??? to někdo vrtá vedle“
„vedle? a kde?“ …atd…po půlhodině jsem uspávání vzdala.
No jo, včera měla kakací den, byla protivka, a jak se jí to večer povedlo, změnila se zase na hodnou holčičku,ale ukecanou :)
U nás nic nového, dnes jsme nebyly v miniškolce, protože o víkendu a v pondělí Klára trochu kašlala. Dnes ráno jsem jí začala balit baťůžek a ona zakašlala, tak jsem to zase vybalila a zůstaly jsme doma.. A co myslíte....... Celý den už ani jeden kašel :)
Ten recept se zelím vypadá dobře, kuře jsme měli dnes,ale mohla bych to zkusit na víkend. Kdybyste měly další nápady,sem s tím :)
Tereza a Klárka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »