ŠPUNTÍCI díl 68 - ENTENTÝKY...

Rodičovství

Ahojky ŠPUNTÍCI ENTENTÝKY DZA ŠPALÍKY, ERT VYLETĚL Z ELEKTIKY, BEZ KOBOUKU BOS, NALAZIL SI NOS, BOULE BYLA VELIKÁ, AKO CENÁ AFIKA...

Tak takhle se naše bambule rozpočítávají při tom, komu se budou čistit první zuby ;-), teda ony se rozpočítávají i když si hrají a vždycky hlásí: NA JANIČKU PADLO DNESKA! Martinka to vidí jinak: MATINKU TO PADLO, VČEA JANIČKA MATINKA DNESKA! Janička nemůže zůstat pozadu: JANIČKU VČEA NE JANIČKA DNESKA PADLO POSIM TEBE… Mno a tak rozhodnu já, kdyby věděly, že když rozpočítáváme tak to řídíme tak, aby se vystřídaly obě spravedlivě tak nás asi zahluší…mno nebo si řeknou (jednou snad joooo ;-), že mají tak úžasné prozíravé a moudré rodiče ;-)))

Dneska se mi nechce moc vymýšlet nějaké téma, prostě to splácnu..jako ostatně vždy, nějak se to vyvrbí ;-)) začnu třeba tím, jak jsem pojala naši rekonvalescenci po naší rýmě ;-). Tak v rámci utužení jsme šly s holkama vycházkou do lesa…no nedošly jsme neb bambule se rozhodly klouzat v listí…teda klouzat… ony se v tom prostě rochnily a rochnily a děsně se jim to líbilo…mno chvilku jsem je v tom nechala, ale po obhlídce okolí našeho klouzacího stanoviště jsem zjistila, že na tu cestu snad chodí někdo venčit slona a ne jednoho takže jsem zavelela k ústupu…holky to tátovi vysvětlovaly doma takto: BOBANA VELIKÝHO MAMKA VIDĚLA HNĚDÝHO, NEKOUZALY U BOBANA, ŠPINAVÝ LISTÍ BYLO, VELKÝ BOBAN BYL TAM, OD PEJSKA, HNĚDÝ BYL BOBAN VELIKÝ

Cestou zpátky jsme nasbíraly pár listů (jsem měla světlou zážehovou chvilku a napadlo mě, že po nabarvení bychom mohly s holkama listy obtisknout na papír) a já už jen utíkala za holkama, které se rozhodly, že pomalu se nechodí..a taky se nejlépe nechodí pod dohledem mamky takže já jsem přímo sprintovala, abych ty dvě zlobidla odchytla…jeje to jsem vedla řeč ;-)))

Jak správně tušíte tak listy jsme opravdu obtiskávaly…šlo to výborně, stejně je na vodovkách nejlepší ten kelímek s vodou, že? Ale holky propadly naprostému soustředění a krásně si malovaly na list, na stůl, na papír, na z barvičky na barvičku…a se slovy: VODIČKA MALUJE NEJLEPŠÍ.. si ty krásně obtisknuté listy prostě začmáraly…jsem málem omdlela neb jsem se chtěla chlubit jak jsou holky nadané, ale znáte to…ta jejich bezbřehá radost nad něčím co zdaleka nepřipomíná list, nebo vůbec něco…a hrůza je, že ony ty obtisknutý listy tam fakt viděly…uff fantazie už mi taky stárne ;-))))

No a jak se tak pozoruju tak to dneska zase po nějaké době (už jsem myslím nějaký výtvarný deníček kdysi psala…) vyladím do uměleckého stylu ;-) dneska k radosti celého osazenstva našeho domu byl M. s náma doma..bylo to prostě super..dopoledne procházka lesem, opět sběr listů, klacíků (hůlek) pak soutěž kdo dá babu tátovi/mámě…hledání ořechů, a jiné už dost blátivé a kalužoidní hrátky ;-), odpoledne volná zábava s vrcholným zakončením upečením výtvorů z těsta (mouka+voda)..si totiž pamatuju jak jsme doma dělávali i s prababičkou svícny, ježečky a jiná vrcholná díla…oooo jak je má vzpomínka krásná ovšem to co jsem byla schopna vyprodukovat dnes…mno to pokulhává s tím, že si pamatuju mé dílo - svícen s holubičkou, větvičkou a čímsi ještě…tak dneska jsem byla schopna udělat dva červy…rozuměj dva krátké hady s očima z novýho koření, pak taky šneka…zamotaný had ;-) a sluníčko…pak opět došlo v mé hlavě k zatmění a bylo…M. se pochlapil udělal hodiny, dvě berušky, prstýnky..holky si doslova vystříhaly svého hada, taky chtěly upíct nějaké drobky, aby měly čím krmit hady…pak jsem ještě vytáhla vykrajovátka rybu a auto a to má prostě největší úspěch neb ryby jsou obě úžasně okaté a auta mají světlo a taky z novýho koření…jo s těma autama šly holky spát…;-))) bylo to fakt super a jen s jedním malým puntíkem…prostě si nepamatuju jak se to dělalo a proč se nám většina výtvorů v troubě nafoukla či „nakynula" ;-)) ale stejně výsledek byl přesně ten co jsem chtěla.. ;-)))) úžasná zábava..

No a tak jsem se přehoupla k večeru a holky usnuly s upečeným autem dokonce se s autem začaly rozpočítávat a neuměla bych to lépe vyjádřit:

ENTENTÝKY DZA ŠPALÍKY, ERT VYLETĚL Z ELEKTIKY, BEZ KOBOUKU BOS, NALAZIL SI VELKÝ KOKOS, BOULE BYLA VELIKÁ, AKO CENÁ AFIKA…a obě svorně a radostně: NA AUTO PADLO! NA AUTO PADLO DNESKA!…a tiché…ŽÍŽI ŽÍŽI ČISTÍM ZOUBKY…

Tak pěkný týden všem

Zdenik a Martinka a Janička (už moc m. ;-)


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.10.05 22:56

1. !!!
P.

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 24.10.05 09:01

Ahoj holky,
tada Zdeni, vy umite tem holkam priravit program. My jsme taky zkousely obtiskovanou z listi, ale slo nam to tak …na solala. Takze umelecke nadani se u nas zatim neprojevuje.
Dneska mam dotaz - holky, jak se chovate, kdyz vas dite nevnima? Teda jestli je u nekoho z vas takova situace nastava. Ja treba reknu 100 krat: Terinko pojd se oblikat a pak ji stejne musim chytit a za desneho revu a krouceni na ni to obleceni narvat. Dost mi z toho tecou nervy.
Jinak vsem krasny slunecny preje
Mirus & Co

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 24.10.05 09:57

Ahojky,
teda holky, 239 komentářů? Kdo to má číst? ;-) Jste skvělý, že tólik píšete.

My jsme celý minulý týden předělávali WC, takže tu každý den obkladač řezal dlaždičky (tak od jedenácti do dvou, no náš táta má delší pracovní dobu). Bylo z toho hrůza prachu, tak jsme byli zavřaní v obyváku. Ještě to ale stále není úplně hotové (teda obklady už naštěstí jo).

Miruš, dělám to stejně jako ty, prostě upozorním a za chvíli jdeme. Většinou to ale jde bez toho nepříjemného řevu tak, že řeknu: „ještě namalujeme jedno autíčko (nebo postavíme jednu sekačku, přečteme jednu říkanku) a pak půjdeme ven“ a tak to uděláme. Když to řeknu dost jasně (tj. alespoň desetkrát ;-)), tak to pochopí a po malování jde už bez řečí.

Mějte se krásně a pokračujte ve psaní
Eva a kluci
PS: Fandovi leze čtvrtý a pátý zub :-)

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 24.10.05 10:04

Tak to mas dobry, Terinka proste nereaguje, netyka se to jen oblikani, normalne si dela co chce a nereaguje na nic, co ji rikam.
ja uz si zoufam!
Jinak uvazuju o dlazdickach na zachod, ale jak to tak ctu, tak jsem dost na pochybach:-)))
 M.

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 24.10.05 10:27

Zuzko - dneska tady mam vzacnou navstevu z Ostravy. Prijede reditelka Ostravskeho muzea a jeste nejaci dva pani z magistratu, jdu se chystat, jelikoz za chvili jedu do mesta a jdu s nimi na obed. Budeme domlouvat kulturni prezentaci Ostravy ve Vidni.
 M.

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 24.10.05 10:33

Ahoj,
mám to výborný, ráno jsem byla nějak až zklamaná, že ještě nebude další mimčo ;-), protože kluci jsou prima a táta taky.

Kája teda na „pojď si hrát s mámou“ zatím vždy reaguje. Pokud ne, tak bychom asi museli jít na nákup do Delvity (máme ji daleko, tak tam moc nechodíme), na to, že bude nakupovat sám do svého malého vozíčku by určitě slyšel tak, že by mi hned utekl z bytu ;-).

Obklady - asi to chce mít od někoho referenci na spolehlivou firmu, nebo někam s dětmi po dobu rekonstrukce odjet a nechat s řemeslníky doma někoho jiného. My ale bohužel ádné reference moc nemáme. Jinak ale doporučuju, je to nádherný. I ty doplňky, před týdnem jsem ještě netušila, že existuje WC štětka, která je přidělaná na zdi a tak se pod ní dá snadno vytřít a bezva vypadá.

Eva
PS: Nemáte náhodou zkušenosti s nějakým truhlářem v Praze, co by dělal z masivního dřeva?

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 24.10.05 10:51

Ještě jsem zapomněla jednu novinku: objednali jsme auto, takže někdy na jaře budeme konečně pojízdní. Překvapilo mě, že dodací lhůta je 3 měsíce, někdy prý i víc.

Theo, co Julinka a příkrmy? Už papá něco jiného než mlíčko? Jak vám to jde? Chystáme se brzo začít s přikrmováním Fandy. Jestli jsi to už psala, tak se omlouvám, často něco přehlídnu.

Eva

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 24.10.05 11:52

Ahojky všem,

Miruš, V. většinou na oblíkání ven taky nereaguje. Jedině kdybych mu řekla, že jdeme za tetou či na kafe (to kafe je jak mánie, do cukrárny mě pomalu táhne 2×denně:-) ). Prostě ho chytím a obleču, pokud vůbec nereaguje, tak jednou za čas se prostě zavřu za dveře na chodbu. Jo občas taky zabírá, že se já obleču první.

Zdeníku - obdivuji Tvou „vynalézavost“. Já jsem na tom výtvarně velmi bledě:-( Vždycky od někoho okoukám nějaký obrázek a pak to V. maluji.
Nyní ale máme hitovku tabuli s křídami a tam si prcek maluji čárečky a kolečka.

Kachlíky na WC a v koupelně jsou bezva, taky máme, ale taky máme spoustu šedého městského prachu, který je na nich strašně moc vidět.

Evka a V + V

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.10.05 12:53

Ahoj holky,

Zdeni - vy jste prostě umělecká rodina, chystám se , že otevřu vodovky nebo zkusíme to Vaše těsto, ale od té doby, co mě to napadlo, ještě nepršelo a neměli jsme žádnou příležitost strávit dopoledne nebo odpoledne doma. Kryštof musí být venku a unavit se, je to alespoň nějaká záruka, že se bude usínat jakžtakž.
Holky jsou moc šikovný (a táta taky, nedokážu si představit Marka, že by s námi něco takového dělal…)

Miruš - promiň, ale jsem ráda, že řešíš stejný problém :-)) Dnes je to fakt síla!! Většinou fingovalo, co říkala Eva, že ho dopředu upozorním, že za chvíli se mění činnost, bude se muset rozloučit atd. Kdybych to udělala bez toho, je řev a chápu to. Ovšem počátkem minulého týdne nastala změna (jako vždy, když si myslím, že naše dítě se už sklidnilo :-)). Když mu něco řeknu 10×, ještě se ho raději zeptám jestli mi rozuměl a ať zopakuje, co po něm chci. VŽDY TO PŘESNĚ VÍ!!! (samozřejmě mu u toho cukají koukty, je evidentní, že zkouší, co vydržím). Pak mu řeknu,ať tedy udělá, co chci…Z 50% to funguje… Pak ho upozorním, co bude následovat, když neudělá, co chci a a většinou to končí řevem…Stále se opakují stejné scény, všechno pořád dokola, dokola, dokola..... Já se jen uklidňuji tím, že puberta bude asi horší :-)))
Tam se budou ohánět tím, že už jsou dospělí :-))
Pak samozřejmě fungují motivace, ale nemotivuji ho ani na jídlo, ani na odměnu movitou, je to většinou nějaká činnost (řízení auta se mnou po dvoře, když se odněkud vracíme, shlédnutí traktorů, návštěva místní drogerie, kde je úžasná paní atd…)

No, jsem, se rozepsala…

Evo - s příkrmy jsme začali minulý týden..nějak se mi do toho něchtělo, tak jsem si to jěště oddálila:-)) Vařila jsem mrkev a teď to jí i s bramborem na oběd…Jěště si vše zapíjí mlíkem, ale po tom týdnu sní docela dost..když to v rychlé frekvenci šupu do pusy, je to v pohodě :-))
Zuby žádné :-)))

Tak já jdu žehlit, dokud se tu spí, dnes máme odpoledne zase plavání a večer se jdeme podívat na naši hotovou sedačku do obýváku, hurá!!!!

Tak se mějte a přeji klidný týden:-)

Theo, J a K

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 24.10.05 19:35

Ahoj,

vcera jsem sice stihla prvni komentar, ale k druhemu se dostavam az ted - Iva zas dneska sabotovala spani, takze jsem ani nemela cas si kliknout.
O vikendu tu byli nasi, takze parada, Iva zas mela na chvili nekoho jineho na hrani nez me - babicka ji naucila zapinat knofliky. V sobotu odpol hral manzel squashovy turnaj a ve finale se utkal s manzelem Terky - vubec jsme netusily, ze se ucastni stejne akce :))). Ja jsem navic o finale prisla, pze Iva odpol spala a pak jsme se stavovaly obhlidnout zimni botky (ach, ty ceny). No a s takovym spuntem to trva hrozne dlouho, zvlaste, kdyz ji ted nenosim. A taky jsem pomerne dlouho zapolila s parkovacim automatem nez mi ochranka prisla omluvne sdelit, ze nefunguje a ze ven me pusti :).
Barveni listu ma u nas taky obrovsky uspech, akorat jsme misto vodovek pouzily prstove barvicky, pze nam to s nima slo lip. A dneska jsem vytahla vodovky na kresleni jen tak a to Ivu nadchlo. Nejvic se ji teda libilo obtiskavat prsty a obkreslovat ruku.
Testo - nasla jsem v jedne chytre knizce recept, tak ho sem pisnu, treba to pak pujde lip. Ja to teda vyzkousene nemam, ale v brzke dobe to chci zkusit. Takze: 4 salky mouky, 1 salek soli, 1a3/4 salku vody. A ma se to susit v troube cca 3h pri teplote 90C - pry je to takto nezbytne, pze voda se musi zvolna odparovat. A pak se to muze nabarvit temperami - myslim, ze to pujde i tema prstovyma barvama.
Jinak nas tata se techto cinnosti taky neucastni, ale na druhou stranu to obdivuje :).

Kachlicky a spol. - kdyz jsme si nechavali predelavat jadro, na 14 dni jsme se odstehovali ke kamaradum (to jsme teda jeste nemeli Ivu) - vrele doporucuju :).

Iva taky obcas nereaguje, vetsinou pomuze, kdyz ji reknu, at se na me podiva, prip. ji chytnu za ruku nebo tak neco.

Jinak je ted u nas v oblibe zakys, coz jsem moc rada, pze Iva mliko nepije a jogurtum taky moc neda. A dneska se poprve napila kravskeho mlika - koupila jsem si takove to ochucene (vim, vyzivove nic moc :)) a jak ji to jelo. Jo a taky ho vlastne snedla s namackanyma jahodama.

Po delsi dobe jsem se zacetla do vychovnych knizek, v jedne pisou, co ma dite v tomto veku zhruba umet - jestli chcete, muzu to tu nekdy napsat.

Tak, tot vse, pokud mate dalsi namety na tvurci cinnosti, piste, at mam nejakou inspiraci :).

Pekny vecer vsem
P.

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 24.10.05 20:51

Ahojky všem,

tak jsme měli „pěkné“ odpoledne, opravdu nám začíná stejný říjen jako loni:-( Vojta nechtěl spát, pak zabral a budil se s bříškovou kolikou:-(, do toho ty uši. Zatím jsou ouška nerozhodné - klasika, moc se mi k dr. nechce, kdyby to nebylo lepší, budu muset.

Pavli - jestli toho moc není, tak sem písni, co by děti dělat měli, u nás to je tak, že je zbytečné něco učit, to nechce a nesvede, nakonec to bravurně zvládne sám od sebe.

Evka a V + V

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 24.10.05 22:03

ahoj holky,
supr deníček, Zdeníku holky jsou fakt ukecané. To jak vysvětlovaly tátovi, ten boban v listí nemá chybu. Dneska jsme na odpolední procházce koupili první vodovky, tak jsem zvědavá jak dopadne naše první vodovkové malování.

Miruš, snad nám tam paní ředitelka bude hezky prezentovat Ostravu, pak písni..a dobrou chuť.

My byli dopo v mateřském centru Krteček, naposledy jsme tam zavítali před rokem a od té doby tam mají spoustu změn, Emily se tam moooc líbilo, tak moc, že odmítla polední spaní, což bylo poprvé a usnula kolem 18 hod, na Vyvolené se probudila a je vzhůru doteď, takže mě asi čeká noční.

Taky jsem jí od páteční noci nedala plínu na noc a zatí se počůrala jen jednou, tak jí chválím, aby jí to vydrželo.

Uvažuju o koupi zatloukačky(dře­věná), mají to vaši Špuntíci? V tom Krtečkovi si s tím strašně vyhrála, mlátila do toho snad hodinu, akorát to nemůžu sehnat, dneska jsme byli ve 2 hračkářstvích a nic.

Dobrou, Emily si lehla, tak možná usne.
pa Quatro+Emily ještě 3 dny bez taťky

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.10.05 22:49

Ahoj Quatro,
zatloukačku máme, pokud myslíš těch 6 dřevěných špalíčků + palička. Kryštík si s tím teď hrozně rád hraje, specielně když kojím :-)
Určitě ji najdeš na www.olymptoy.cz .

Taky tu máme blízko mateřské centrum, ale jak je stále tak hezky, dlouho jsme tam nebyli…

Vojto - kde ty choroby stále bereš?? Tak ať jsi brzy v pohodě…

Dnes jsem děti přihlásila na natáčení v plavání, Kryštíka máme ještě z března, pouštíme si to pořád, je to fakt krásný (hlavně tam je vidět ještě veeelikéé bříško s Julinkou) a teď by bylo super, kdyby tam byli společně…jsem zvědavá..

Tak se mějte
Theo

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 25.10.05 07:28

Quatro, zatloukačka je dobrá věc:-) My ji koupili v Rakousku (asi byla zrovna nedostatková, u nás jsem nemohla sehnat), nyní ji v obchodech občas vídám.

Naše noc byla děsběs, za chvilku půjdem na to ušní. Bříško ho taky hodně zlobí. Co s ním mám dělat?

Evka a V + V

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 25.10.05 09:41

zdeniku holky jsou uzasny, jak kecaji a hlavne ty dlouhe rikanky, anicku to vubec nebavi, ona sice porad mele ale basnicky a rikanky ji nic nerikaji chjo :-/
cetla jsem jen denicek, komentare zatim nestiham, jen sem vam do mailu brnackam poslala zpravu kvuli zitrejsimu srazu, at to nepisu sem, pze to neni k tematu :-)
pa M.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 25.10.05 13:25

Ahoj holky
Som úplne mŕtva. Od piatku ma tie zuby chytili celkom dosť, včera som bola u zubárky, sedela som tam trištvrte hodiny, dva mi rozvŕtala a dnes ma to bolí zase. Asi ma zajtra ráno zase neminie návšteva. A to máme ísť vo štvrtok k našim kôli tej kúpelni. Fak keď sa má niečo pos…/sorry za výraz/ tak v najvhodnejšom čase. Neviem, či vôbec pôjdeme. Lenže keď teraz zrušíme remeselníkov, tak neviem kedy zase dorazia. A zostať tu pri ich práci neprichádza do úvahy, keďže sa bude búrať a stavať priečka. :-((((
No aspoň, že dnes Kristián po 4 dňoch zase uľahol k spánku. A ináč cez víkend som zistila, čo je to nemať auto a naháňať obklady po celom Brne. Ale Kristián našťastie rád cestuje, tak to zvládal úžasne.

Zdeni kočky sú teda dooosť dobre ukecané. A celá rodinka výtvarne nadaná. My kôli takýmto výtvorom chodíme do materského centra, lebo moja fantázia...... Ale tam sú fakt dobrý. Už sme robili draka, domček z lístia pre Kremienka a Chocholúšika, obkresľovali listy..... Krisitána väčšinou všetko baví tak 15min. Potom je to už veľmi statické a chce ísť behať. Asi bude chlapec :-)))
Pavli - aj ja sa prihováram. aby si to sem písla. Celkom som zvedavá, čo nezvládame. Rozprávanie určite, ale o tom viem :-((( Básničky a pesničky má strašne rád, ale musí mu ich niekto dokolečka rozprávať. On si max vyberie ktorú chce.
Vojto - ty si vyberáš choroby za nás všetkých? Tak nech si rýchlo v pohode
Mirus - u nás je to presne to isté. Často sa tvári, že nepočuje a nevníma. A keď ho zdvihnem od hračky a poviem mu to do očí, tak odpoveď znie NIE. U nás na to funguje, že poviem, že sa budem hnevať a odídem z izby. Väčšinou mu to do 5min. dôjde.

No tak sa majte krásne a hlavne zdravo Zuzana a spol.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 25.10.05 18:14

Ahoj,

ZUZKO - teda ty zuby, fuuuuj. Drzim palce, at to rychle prejde. Ja se chystam taky k zubarce, nastesti jen na prevenci. Ale planuju to, az mi bude lip, ted by to nemuselo dopadnout dobre :).

Iva dneska vypadala, ze opet nebude spat, prestoze vstavala pred osmou (tj. brzo) a byly jsme dopol venku. Nakonec teda usla a ja s ni a spala jsem krasne 2 hodiny. Kez by to tak bylo kazdy den…ale to bych chtela moc, ja vim :).

Jeste jsme dneska zkousely otiskovat listy pomoci voskovek a vubec jsme s voskovkama podnikaly spoustu dalsich „kouzel“.

Tak a ted k tem dovednostem, zatim o tom, co by melo zvladnout 2.5lete dite - vzdycky tam pripisu i jak je na tom Iva, at to ta mam nekde zaznamenane:

 • dobre beha, tzn. ze se bez obtizi rozbehne, samo se zastavi, obrati se a bezi zpet. Tak tohle u nas nehrozi, Iva provozuje maximalne rychlou chuzi, beh nee.
 • do schodu chodi nahoru i dolu jen s malym pridrzenim. No u nas taky nic moc - do schodu sice chodi rada, ale s velkou pomoci :).
 • mic dovede hodit i kopnout bez obtizi. Jo, to by slo.
 • umi skocit snozmo napr. z obrubniku, muze byt i s mensi oporou (prst). Nehrozi, skakat neumi vubec.
 • umi postavit komin ze 7-8 kostek. Nevim, musim spocitat :).
 • kostky stavi nejen na sebe, ale i za sebe, dela „vlak“. Nic takoveho teda nepozoruju.
 • umi nakreslit caru svislou i vodorovnou. Svislou jo, vodorovnou jsem jeste nepozorovala.
 • dite si rika jmenem. Jo, to nam jde :).
 • uzivani mnozneho cisla a spravnych casu a padu je cim dal castejsi, ale zdaleka jeste ne dokonale. Jo, tady pozoruju pokroky :).

Tak tot vse, muzu jeste nekdy pripsat, co by melo umet dite pred vstupem do skolky. Jo a jeste jsem vcera zjistila, ze Iva neumi poskladat do sebe takovych tech 9 kelimku podle velikosti. Docela me to prekvapilo, myslela jsem, ze uz to davno umi, pze treba takove ty krouzky na kacera zvlada bravurne. Tak ted aspon mame novou zabavu :).

Mejte se
P.

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 25.10.05 19:02

Ahojky,
to je hezký seznam, díky, žes ho napsala. Taky napíšu, jak jsme na tom, ať to mám někde sepsané :-).

 • běhání bez problémů
 • schody celkem taky, přidržuje se spíš proto, že ho to baví, než že by to nějak potřeboval
 • kopání a házení míče vůbec, ven ho nebereme a doma to moc nesmí, tak chybí trénink
 • skákání z obrubníku jsem nezkoušela, ale myslím, že to asi neumí
 • komín z kostek děláme, možná ne celých 7-8, ale tak 5
 • vlak ne, ale dělá nákladní auto (korba+kabina+ku­latá kostčka jako volant), úplně sám si o vymyslel :-)
 • čáry nekreslíme, jen čáranice, to bychom měli trénovat
 • říkání si jménem nám jde taky dobře a užívání správných pádů jde výborně, až se divím. Ale třeba rozkazovací způsob vůbec nezvládá používat, nebo „já“ a „ty“.

Jo a kelímky taky složit neumíme :-(.

Eva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 25.10.05 20:26

Jeste jeden kontrolni dotaz - poznaji vase deti barvy?? Iva pozna bezpecne jen zlutou a jeste ji rika slunickova :).

P.

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 25.10.05 20:27

Hm, tak Ive jde rozkazovani moc dobre - MAMINKO PRINES, MAMINKO PODEJ…

P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.10.05 20:29

Ahoj holky, ty kelímky jsou zapeklité, Kryštof to zvládal dříve, ale teď je dlouho neměl a zase mu to tolik nejde. Když to ale trénuje, dělá velké pokroky.

Jinak my jsme byli dnes celý den na návštěvě u Olči. Jsou úplně v pohodě, Kryštof a Matýsek si náramně rozuměli (občas se masili, ale zjevně jim to vyhovovalo :-)))
Kubíček je krásný hodný mimnko, a vůbec…bylo to moc fajn (doufám, že Olča má podobný dojem:--)))))

Tak já mám nalito, takže jdu pít :-)

Mějte se
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.10.05 20:31

Pavli,
Kryštof taky pozná žlutou (jako sluníčko), červenou (jako dědovo auto), zelenou (jako Jojovo auto = švagr) a modrou ( jako tátovo auto)…
Občas to ale schválně motá.....
 T.

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 25.10.05 20:32

Ahojky všem,

Pavli díky, aspoň tady v tom „umění“ vidím pro dnešek plus.

 • schody nahoru někdy bez: Ano, dolů se musí přidržovat na příkaz
 • míč netrénujem, ale umí. Používáme ho taky málo.
 • skákat ano, vždy a všude i snožmo:-)
 • komín ano
 • řada kostek za sebou ano (nejen kostek, hlavně autíček a hlavně přesně:-))
 • svislou ano, vodorovnou nevím
 • jménem si neříká
 • užívání správných tvarů - vždyť sotva začal mluvit:-) Dnes mne, ale Vojtík překvapil při slově „půjdeš ke mně“, „ano k Tobě“.

Jinak uši prý jsou dobré, pravděpodobně dozvuky (má v hlavě v noci rýmu), ale bříško pořád zlobí, zítra jdeme na gastoenterologii (měl bílou stolici + hlen).

Evka a V+V

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 25.10.05 20:57

Ahoj holky
No Palvi tie dovednosti ma celkom prekvapili. Fyzické sú úplne v pohode. Skáče, behá, do schodov sa púšťa bez držania až ho musím upozorňovať, že sa má držať o behaní a hraní futbalu ani nevravím. Menom si síce hovorí, ale tie čísla a pády - no neviem, keďže moc nerozpráva tak fakt neviem v akom je to páde alebo čísle :-)))) Síce rozznáva chlapov a ženy tým, že Kiko, tati a dedo majú pindíka a mama nie. A dedo a tati pijú pivo a mama, baba a teta nie:-))) A možno mu časom dôjde, že bábätko má v brušku len mama a on nie. Zatiaľ teda tvrdí, že má tiež bábätko, tak uvidíme:-)))

No a farby pozná podľa prirovnania - zelený ako dedove auto, červený ako Kristiánkova bunda a žltý ako župan tety Jany. Ešte pozná modrú a to je všetko. Ale rozhodne ich nepomenuje. Ja musím vždy povedať nech mi ukáže zelené auto, žltú kocku… A on ukazuje. Zo zá:,–(y nerozpráva. Keď sa ho spýtam aká je to farba, tak kývne plecami, že nevie:-)))

Ináč dnes som hovorila so Sylvou. Všetky Vás pozdravuje, teší sa na chatu k Theo a zatiaľ vraj vybaľujú a vybaľujú.

Theo - keď budeš zase s Olčou, tak ich pozdravuj celú rodinku.

Majte sa krásne Zuzana Kristián a drobec

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 25.10.05 21:00

THEO, taky mám stejný dojem, bylo to fajn. Doufám, že to zopakujeme. Mimochodem, máte tu ten katalog a Kryštík auťák - Lamborghini (prý), Matýsek s ním šel spát :-)))). Jo a ty hodný děti… kde jsi je viděla? U nás???? :-))))) Olča + M spící na auťáku (prý ho Kryštíkovi nevrátí… na dotaz proč prý že ho schová :-)) + J chovající se

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 25.10.05 21:03

Iva taky tvrdi, ze ma v brisku miminko, pritom o tom mem zatim nevi :). Netusim, kde na to dosla. Vzdycky vyklada, jak miminko spinka a papa a place a ja nevim co. Jo a pred par dny me dost pobavila, pze se tulila a pak pry ze chce sosat mlicko. Tak jsem ji rekla, ze uz zadne nemam a ona na to DOLIT - a predstavovala si to tak, ze kdyz ja vypiju mliko, bude pak i pro Ivu :).
Jeste jsem nasla nejake nocnikove info, zas je sem nekdy pisnu, jsou dost uklidnujici :))).

P.

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 25.10.05 21:05

Jo a ještě jsem si vzpomněla - ta chata doma v prvním kole prošla a dokonce jsem se už předběžně domluvila i s tátou, že bychom pokračovali u nich v Hradci. Tak teď jen aby kluci byli zdraví… O.

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 25.10.05 21:35

Ahoj,
k těm barvám: Kája barvy poznává celkem dobře, jistě pozná žlutou a červenou, ale jinak často (zdaleka ne vždy) i všechny ostatní včetně oranžové a růžové, trénujeme i stříbrnou.

Z písmenek zatím spolehlivě M a T. Počty zatím vypadají takto: jedna jahůdka, dvě jahůdky, hódně jahůdek.
 Eva

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.10.05 21:58

ahojky holky,
tak jsem tu..měla jsem dneska se švicou sraz, že koupíme mamce dárek k narozeninám…ha­haha..mám nové rifle, ona spoustu dalších " nepotřebných věcí", mamčin dárek…mno..radši nemluvím..;-)

k těm dovednostem…myslím, že holky to zvládaj docela všechno..někdy líp někdy hůř..ale jsou to snaživky a bláznivky..

 • schody - nahoru bez drža v pohodě (připomínám držení ;-)) dolů podle odvahy..spíš samy než držet…(opět nutím držení se ;-)) jsou děsně zbrklý ;-)
 • kostky - komíny jsme dlouho nedělali a taky je to podle velikosti kostky ;-) a dávání za sebe…vláčky dělají holky ze všeho…
 • barvy - poznají v celku hodně…samy…někdy jim ujede oranžová a růžová…
 • správně česky…oslovují se, mluví o sobě ve tvarech: nechceš, nejdeš…ale už to řídne..sem tam..
 • skoky - snožmo mno tak to nám nejde ale snaha je…jinak skáčou takovým tím kroksunkrokem ;-)) a z obrubníku nevím neb do silnice samy nesmí ;-)))
 • malování čar…asi kdybych jim ukázala tak jo…ani jsem se nepochlubila…do prázdného kolečka namalujou oči, pusu nos dokonce k hlavě nohy (to by mě nenapadlo ;-)))), uši i doplní naušnici…někdy se teda trefí i na správné místo ale jde to poznat…už máme obrázek mamky i taťky ;-))) taťka mi připadne hezčí ;-)))
 • míč - kopat, házet, chytat, zalehávat, kutálet, sedat na něj…jo to jo…nejlépe se trefovat do mamky..
 • běh - to je u nás slabé slovo..to zdrhání, úprk, sprint…mno nevím nevím..to je dovednost, která mě dost prohání ;-))))

jé M. přišel z práce…tak jdu…zatím

Zdenik a m+j

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 25.10.05 22:17

Teda Zdeni, holky jsou fakt moc šikovný, už dokonce takhle malovat, to je prima. S těma nohama rovnou k hlavě je to prý u dětí dost obvyklé a psychologové si marně lámou hlavy, proč to ty děti kreslí takhle, proč třeba k hlavě nepřidělají ruce. No, ale takovéhle kreslení u nás ještě hódně dlouho nebude, my budeme trénovat ty čáry ;-).
 Eva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.10.05 23:15

Dobrý večer ještě jednou,
Olčo -super!!! Bylo by to skvělý, kdybyste přijeli taky na chalupu!! (V případě nemoci ji můžeme zorganizovat soukromě, máte to přeci jenom blíž, než Brňačky…:-))

Zuzko - ať se Ti ty Tvoje zuby umoudřej…a ti řemeslníci…brrr, taky toho nemáte zrovna málo
Zdravíme Sylvu a ať už se někde připojí, je to houby závislačka :-))))

Zdeni - Vaše holky jsou prostě výtvarně nadané, šikulky..

Tak dobrou
Theo

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 26.10.05 00:16

ahoj holky,
blíží se půlnoc a já nějak nemůžu spát, hodinu jsem hledala dokumentaci z nemocnice jak jsem měla zánět ledvin, mám jít koncem října na kontrolu, no a jsem sama na sebe pořádně nasraná, protože ty papíry nemůžu najít a to jsem se nedávno do nich koukala a říkala si, že je uložím ať je najdu. Takže papíry nemám a termín jsem si taky nepoznačila.

Dneska jsme dělalí domácí práce, umyli okna v dětském+obyváku, tentokrát pořádně, myli jsme i vnitřky, takže rozšroubovat.­.leštit a leštit, takhle čisté už dlouho nebyly. Pak jsme s Em zapli 2 pračky, které mi na balkoně uschly, takže jsem je u Ordinace v růžové zahradě vyžehlila. Až se divím za tu svou pracovitost, ale spíš šlo o nutnost.

Zítra se za odměnu půjdem zase kouknout po té zatloukačce jsem zvědavá jestli uspějem, Theo díky za kontakt.

A ještě k těm dovednostem:

 • přiznám se, že barvy jsme zatím moc neukazovali, teď jí zajímají fixy, tak se mě pořád vyptává jaká to je barva, ale plete páté přes deváté.
 • do schodů i zeschodů bez přidržování. Je to nutnost, bydlíme ve 3 patře a nemáme výtah, většinou táhnu nákup a nemám další ruce, abych táhla ještě dítě. Dolů ze schodů skáče, zá:,–(ně snožmo(velký hit posledního měsíce), skáče i ze své postele.
 • míč hodí i kopne
 • staví vlak z obalů CD, tak že je skládá za sebe, dneska jsem napočítala délku 14 CD. Taťka asi nebude nadšený, že to dělá až přijede, jeho opečovávané DVD a CD…
 • komín postaví tak z 5 kostek, ale tahle činnost jí moc nebere.
 • nakreslí čáru něco mezi svislou a vodorovnou.
 • říká si Mili, nebo Emiji, a když řeknu jak dál tak Okukoja(Žurková), takže Emiji Okukoja
 • kelímky podle velikosti neumíme, většinou nějakou velikost přeskočí a pak se diví, že jí to nejde.
 • rozkazování nám jde dobře Mami puť Ketečka atd.
 • ještě začala říkat Dobý den, když zdravím třeba souseda a pochopila kdy se říká Děkuji a kdy Prosím, to beru jako velký pokrok, už se jí to neplete.

Utíkám spinkat Quatro+Emiji Okukoja

P.S a stránky toho pobytu od M jsou http://www.limba.sk/…-helios/2735 jen kdyby jste se chtěli mrknout kde si ten můj chlop vegetí

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 26.10.05 10:46

ahoj holky

takže:
Barvy - bezpečně zelenou, oranžovou, červenou. Blýská se na lepší časy s modrou žlutou, černou, fialovou… momentálně trénujeme - lída tahá z pytlíku pastelky a říká barvy. mnohdy dělá naschvály (tvrdí, že černá pastelka je žlutá a žlutou drží při tom v ruce)

schody - nahoru i dolů bez držení - cca dva měsíce

skákání - asi dva měsíce, klidně hupsne z půlmetrové výšky snožmo.

míč - hodí i kopne požadovaným směrem (na trénování jsou výborné kuželky - hrajeme dost často)

vlak - z kostek nestaví, máme opravdový vlak. ten kombinuje s vlečkama od traktoru.z leporel staví řadu tunelů.

kreslení - čáry oba druhy. nakreslí sluníčko (kolečka jí jdou docela hezky) i s paprsky a očima (oči někdy nevychytá). včera nakreslila jakési zuby a tvrdila, že je to tulipán (předtím jsem ho kreslila já) - možná náhoda. začíná se zajímat o písmena

Jméno - už od 18 měsíců je liduška i s příjmením. od 2 let i s adresou ;-)

kelímky dle velikosti - nevím, nemáme - takže neumí. musela by natrénovat.

rozkazování - ehm…dokonale zvládnuto.

mluvení - dobrý den, noc, děkuji, prosím, dobrou chut - už dlouho. chápe a používá pojmy „jenom jako, to je ze srandy, to se tak říká“. dle naší dr je s mluvou na úrovni 4 letého děcka.

elda+lída

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.10.05 15:02

Ahoj holky,
my za chvíli jedeme do Bohnic (nebojte se, ještě to není kvůli mně :-))Máme tam sraz s tchýni, tak se projdem po areálu a pak se zastavíme za Markovým dědou na hřbitově…je to trošku zvláštní program, ale je tam nádherně a tchýni se hodil odvoz…
Kryštof se těší, protože tam uvidí, co to znamená: Kde jsou ti pání? Na hřbitově zakopáni.

Vidím, že všechny děti jsou šikovné a mé se právě probudilo, tak ahoooj

Theo

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 26.10.05 23:04

Ahoj holky
Tak dnes padlo rozhodnutie a zajtra teda odchádzame na Slovensko napriek tomu, že moje zuby sú v h…
Lenže doma je to tak, že mňa bolia zuby a som nervózna a odnáša si to chudinka Kristián. Jednak sa mu nevenujem tak, ako by som chcela a jednak na neho vybehnem pre každú blbosť. :-((( Dr mi oznámila, že než mi to prelieči tak to proste budem cítiť a pokiaľ som neopuchla tak to mám vydržať. No rozhodne to vydržím lepšie, keď bude Kristián v starostlivých rukách babičky, ako so mnou doma do deviatej večer sám.
Takže ďalší denníček bude zase poslaný zo Slovenska - predpokladám pondelok.
No a keďže už asi mesiac zaspávame s rozprávkou o dedkovi, babke a tete /mojej sestre/, tak by to bol voči Kristiánovi podraz, keby sme nešli.
Držte nám palce o štvrtej ráno vyrážame, aby sme nemuseli kôli zubom hneď späť.
Majte sa všetci krásne. Zuzana Kristián a drobec

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 27.10.05 07:37

Dobré ránko,

Zuzko přeji dodatečně příjemnou cestu domů. Snad Ti tam bude aspoň o kousek líp než tady.

Quatro hotel Helios si pamatuji, snad jsme kolem něho chodili:-), ale v Tatrách jsme byli naposledy před 7 lety. Tak nás tam naštvali „ochotní“ lidé, že jsme si udělali pauzu.

U nás už byla trošku lepší noc, co se týče bolestí u Vojtíka, no výčet nemocí si nechám pro sebe:-)
Mrňous se včera trošku víc pohyboval, asi to bylo dotací coca-coly, neb mi došlo pití. Jináč je to stálé spící miminko.:-)

Honza odjel na balkán, tak si užíváme „osamnělosti“, ha nechala jsem si u něho kartičku na vlak, takže asi cestovat moc nebudem. Snad někdo za námi přijede.

Letím za Vojtíkem. Mějte se Evka a V +V

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 27.10.05 19:11

Ahoj holky, hlasim se po delsi odmlce a prave premyslim, jestli to vubec bude nekdo cist, kdyz mate ten dlouhy vikend a asi se tim padem budete tri dny mazlit s tatkama.
Ja ted mela stres a bylo u nas trochu rusno. V pondeli jsem byla na tom avizovanem jednani s Ostravaky - Zuzko dopadlo to dobre, pani reditelka je fakt desne symapticka a taky strasne sikovna.
Akorat v te dobe, kdy jsem se s nama nacpavala vidnskejma rizkama (dieta v prdeli) spadla Terinka doma tak nestastne, ze si pohnula prednim rezakem. To znamenalo navstevu zubare. Byla u nej poprve a byla moc statecna. Ukazala mu zoubky, zatim ji s tim nic nedelal, pry uvidime jestli to zacne bolet, jinak kontrola za ctrnact dni. No, ted ji to neboli, ale kousnout na to nemuze, takze musime delat jen mekka jidla a polivky.
V utery byl v praci desny stres - meli jsme rozlucku s kolegou, ktery dal vypoved. No a navic jsem musela dodelat resty, jelikoz tam ted dva tydny zase nejdu.
Vcera byl u nas statni svatek, tak jsme jen tak lenosili a dneska vlastne taky. Je krasne pocasi, tak jen tak courame.
Zdravi vas vase MirusE

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 27.10.05 19:24

Jo a jeste ty dovednosti:

 • do schodu nahoru i dolu chodi sama, vetsinou se nemuze drzet, jelikoz tahne spoustu kramu (kocarek, sekacku, kridy atd)
 • mic hodi i kopne uz davno
 • skakat neumi
 • komin postavi z kostek i lega
 • vlacek zapojuje takovy dreveny, to nevim jestli plati jako dovednost
 • cary umi i kolecko, jinak ovsem nic. Zdeni, nausnici neumim poradne ani ja:-)))
 • jmenem si rika a taky nam stale zduraznuje: JA JSEM TEREZKA
 • uzivani spravnych tvaru ji celkem jde, obcas sice udela chybu, ale myslim ze mluvi pekne ( tak pekne jako Lida ne )

Krome toho umi spoustu rikanek a pisnicek, dnes uspavala panenku a zpivala ji: nam se stalo neco prekrasneho nam se stalo neco divneho, nasla divka kluka nestastneho, zamivala se do neho…je z toho laaaaaaskaaaa neskutecna…
Jo a taky si sama sklada basne. Nedavno sedela a povida: spity spity babo ja jdu pro to :,-(lo aby dedek nevedel, ze je baba na pytel:-))))

Tak papa
MirusE

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.10.05 19:41

Ahoj Miruš,
neboj, já to čtu…Na chalupu jedu až zítra, ale bez taťky:-( Výhoda je ta, že Kryštíka vzali babi s dědou už dnes… a právě teď nám dovezli naši novou sedačku , jupííííí!!!

Teri - ten zub je smůla, jseš fakt statečná, tak ať Tě to nebolí…

Tak si všichni užívejte víkendu, má být krásně, my ještě zkusíme, jestli bychom nenašli houbičky…Kryštofa to minule s dědou moc bavilo a po shlédnutí „vzorku“, hledal ty správné houby :-)

Mějte se
Theo a spol

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 27.10.05 20:02

Ahoj,

u nas novinka - Iva je ostrihana na kratko a to dost :). Skoda, ze ted mame fotak v oprave, tak ji zatim neuvidite. Doufam, ze to bude mit kyzeny efekt a prestane si kroutit vlasky.
Mluvila jsem dneska se Sylvou, maji celkem veselo, ale zda se, ze uz to brzo bude vsechno hotovo. Pristi tyden jim to tam jedem asi zkouknout, tak pak dam vedet :).
Nejak se mi vraceji bleee stavy, dneska jsem mela problem koupit aspon zakladni potraviny a pak rychle vypadnout z obchodu. Prece to nemuze trvat vecne?? :)

Tak si hezky uzijte ty tri dny volna, kdyz je tak krasne
 P.

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 27.10.05 20:27

To je super to houbareni. Teri uz pozna hribek, kremenac a muchomurku:-)))
 M.

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 27.10.05 20:35

Pavli, už jen asi 15 týdnů:-)

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 27.10.05 21:17

Dik za uklidneni :)
P.

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 27.10.05 21:52

… tak Vojta konečně usnul. On si snad myslí, že když není táta doma, tak jsou prázdniny:-) Ne, je to něčím jiným:-(

Pavli, aby jsi v tom nebyla sama, tak mne pro změnu celý den „táhne“ břicho a Vojtík si usmyslel (asi v rámci chorob), že si z mého břicha udělá lehátko.
Chvilku před spaním Vojta a mrňous spolupracovali - Vojta byl v klidu, mimi vyjímečně kopalo, tak V. výskal radostí, jak ho mimi kope do ruky. No, nechtěl pak pro změnu kopkat nožičkami mimino on?:-)

Evka a V + V

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.10.05 22:40

Vidíš, Evi, to jsou první sourozenecké kontakty..uvidíš, že jim to zůstane :-))))

Pavli - ať je Ti líp, ale je pravda, jednou to přejít musí :-)

hezký večer
Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 28.10.05 11:01

Ahojky!
Jsem u sestrenice, tak jen tak rychle:-)))
Stehovani byl napor na nervy, dalsi tyden taky, pze vzdycky neco uklidim a prijdou dalsi remeslnici a vsecko je zas v…
Ale snad - neodvazuju se to rict najisto - by to mel pristi tyden zakoncit…jeste parkety u Ondry v pokojicku, vymalovat tam a bude. teda plus takovy detaily jako :,-(rokarton. pricka v pondeli, dodelavky elektriny nevim kdy…a o netu se vubec nevyjadruju :-((((

Ondras to vsecko zvladl bez sebemensich problemu, hlidani u babi od patku od rana do nedele uplna pohoda, presidleni taky, spi krasne do ctvrt na osm (ach ta zmena casu :-((()…proste dobry.

No nic, musim to vypnout, tesim se na chatu, tesim se k Martine - prosim prosim, dejte mi nekdo vedet smskou, kdyz se domluvite, Petr nejak coby stahovac emimina nefunguje :-((

Ahojky!!!

Sylva a Ondrulik

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 28.10.05 18:13

Ahojky všem,
zdravím Vás takhle při pátku :-)
Dneska mám takový volný den, včera večer odjel manžílek s Karolínkou k babičce a vrátí se až zítra ráno, tak jsem doma jen s Ondrou a on je zlatý miminko, tak si užívám :-) Měla jsem v plánu uklízet a uklízet a přebrat oblečení, Karolínka i Ondra mají ve skříňce dost věcí, který už jim jsou malý a tak jsem chtěla využít klidu, no, dopadlo to tak, že sedím u PC, trošku jsem zaktualizovala jeden web co dělám a chystám novou fotogalerii na naši rodinnou stránku a …včera jsem upekla svůj první chleba :-) Objednala jsem si totiž tento týden pekárnu na chleba a včera mi dorazila, tak ji zkouším a musím říct, že jsem nadšená, stačí tam naházet suroviny a zapnout :-) Hmm a voní i chutná výborně, jen jsem měla obavu, co to udělá s Ondrou, přecejen čerstvé pečivo, ale noc přežil v pohodě a krásně spinkal od 23,00 až do 6,00.

K dovednostem, co tu popsala Pavlína:

 • do schodu chodi nahoru i dolu jen s malym pridrzenim - přidržení jen proto, že jí to připomínám, ale umí to už skoro půl roku, musela se to naučit, odmítla jsem ji jako těhotná nosit do schodů :-)
 • mic dovede hodit i kopnout bez obtizi - tak to téměř vůbec, co se týká kopnutí, tak to trošičku jde, ale nemíří, tak to letí většinou jinam, házení no, budem muset víc trénovat, ale já jsem na to taky levá (dodneška) :-)))
 • umi skocit snozmo napr. z obrubniku, muze byt i s mensi oporou (prst) - nedávno se začala o skoky snožmo pokoušet, úspěchy zatím jen mírné
 • umi postavit komin ze 7-8 kostek. Umí a určitě je to víc než 8, z Lega staví komín vyšší než je sama, vezme si na to stoličku.
 • kostky stavi nejen na sebe, ale i za sebe, dela „vlak“ - skládá za sebe cokoliv, ale ne moc často, zas tak ji to nebaví
 • umi nakreslit caru svislou i vodorovnou - ano umí
 • dite si rika jmenem - ano a minulý týden začala používat já, mě, moje (to už dřív)
 • uzivani mnozneho cisla a spravnych casu a padu je cim dal castejsi, ale zdaleka jeste ne dokonale - poslední dobou pokroky úplně viditelné (slyšitelné), každý den je to lepší a lepší, co se týká mluvení, tak je právě ve fázi velkých pokroků, na Lidku sice nemá, ale prohlášení např. při telefonování s babičkou „babi, ještě s dedou jsem si nepopovidala“ mě nedávno docela odrovnalo :-) protože minulý týden do telefonu moc mluvit nechtěla a teď vedla půlhodinový rozhovor s babi zakončený výše uvedenou průpovídkou :-)

Sylvě přeji úspěšné zvládnutí přestěhování, pevné nervy s řemeslníkama a rychlé zabydlení :-) Ostatním, co se právě nově zabydlují přejeme to samé!!!

No, zase nevím, co jsem ještě chtěla napsat, jo, Pavli neboj, nevolnosti brzy přejdou, nejlepší mi přišel 5. měsíc těhu :-)

Jo, jestli se někomu bude chtít, hlavně brňačky, tak koukněte na http://vetrnik.unas.cz .

Jdu zkusit upéct mazanec, držte mi palce

Jitka a Ondrášek

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 28.10.05 19:19

jo, už vím, k těm dovednostem, na Zdenikovic holky s kreslením rozhodně nemáme :-) a na některé další taky ne, jsme zatím jen u těch čar, kolo rozhodně neudělá…
Jinak jsme se nechaly inspirovat a ve čtvrtek jsem taky vytáhla prstové barvy, jen jsme s nima patlaly na papír, docela mi dalo zabrat přesvědčit Karolínku, že si může nechat ty ruce chvilku upatlaný, i tak jsme musely každých ani ne minut chodit ručičky umývat, jinak stávkovala :-)

J.

P.S. až si zase vzpomenu co jsem ještě chtěla napsat, tak se ozvu :-)))

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 28.10.05 19:30

Jitus, gratuluju k pekarne!!! Prave pecu bilej chleba, je to premiera.
 MirusE

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 28.10.05 19:33

Tak to vypada, ze ten zoubek Terince vypadne, nemuze na to kousnout a nejak zacina tmavnout.
Ach jo.
 M.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »