ŠPUNTÍCI díl. 72 - Jen tak o nás ;-)

Rodičovství

Ahojky ŠPUNTÍCI! Je právě plno hodin a já jsem se konečně odhodlala k přesunu k pc a něco vám milého napsat. Už jsem ve skluzu, já vím, ale ale ale.....;) Takže vás vítám a načínám další špuntí týden... Musím vám napsat jak se máme...už mě naprosto svrbí polštářky mých prstů na ruce...na nohou ještě ne, ale čítám, že by k tomu i v brzské době došlo..takový já mám absťák. Takže to jdu napravit a doufám, že vás neudolám a vy se neučtete a neodpadnete.

Tak události posledních dnů. Jak jsem naznačovala tak fakt pracujem (ano ten čas je správně - pořád pracujem) na ložnici. Začínám být mírně netrpělivá (ale říkám si 2,5roku jsi to vydržela, drž dál…auuu auuu). O co se musím podělit je to, že máme nádhernou zelenou ložnici…nevím proč se nad vypínačem objevily dva mastné fleky ( i když já se chodím pořád kochat a ty bramboráky jsem si neměla brát asi sebou). A jak jsem docílila oné čarokrásné zelené…teda ještě poznámka na okraj máme dvě světlé zdi a dvě „tmavší" to byl záměr…;-) uff to byla paráda skončila jsem s 19 odstíny, oprášila jsem igelitku se sklinkama od výživ, které jsem skladovala na to až budu letos zavařovat holkám přesnídávky (chechty checht) a po jejím přeskakování jsem ji mrskla k jiným divným kabelám ve sklepě…ooo jak se teď ty pidisklinky hodily. Takže jsem prostě na stůl vyskládala sklinky, vzala odporně odborně injekční stříkačku, papír, tužku, štětce, lahvičky s barvama a bylo…míchala jsem jako o život, dokonce jsem pak byla tak netrpělivá, že jsem fénovala své barevné fleky, aby už ta barva uschla a já viděla, že........to pořád není ono…nakonec jsem světlejší odstín vybrala a při míchání jsme zjistili, že i když tam ještě není všechno ve správném poměru, v kyblu je to dobrý tak jdem malovat…vyšla krásně! Další postup, byl nasnadě, chtěla jsem tmavší…takže míň bílé…hmmm to vám byl hnus…mno přeskočím po zoufalém hledání správného poměru tří barev jsem prostě dala všeho stejně a bylo…takže výsledkem je krásně světle pistáciová, a druhá sytá svíťavá jarně pistáciovo cosi…no prostě velikonoční…je to hodně veselé - jak podotkli všichni co to viděli…za sebe: jsem unešená…

No a k vymalování patří taky lišty k podlaze a futra a konečně dveře…tak lišty máme jakžtakž splněno, futra..mno část je, obložky natírám…zítra přešmirgluju a zase natřu a snad příští týden to tu zavřem! Já vím popisuju to jako kdybychom měli přistát na marsu, ale pro mě to už tak skoro je…;-)))) takže tím ukončím anabázi Zdeník a ložnice…ono totiž nakonec to vypadá, že do ní přestěhujem jen holky ;-)))

Mno a holky? To jsou dračice. Nevím proč, ale zdá se mi, že je najednou dost obtížné s nima vyjít. Pořád něco sabotují, odmítají dělat, dělají pravý opak (zcela záměrně) prostě mě zkouší. Už toho mám plný kecky, je to určitě nějaké období, že jo? Že takový nezůstanou? Musím napsat, že mě někdy až zabolí, jak dokážou být takové protivky a záludné až pěkně napsáno.. nehodné. Dokonce Jaňula, sluníčko, začala mlátit Martinku, ale holky jak! Normálka ju buší, že z toho jde strach na zavolání ať toho nechá, si ještě just přidá…to mě docela trápí. Nevím jak na to. no jsou to starosti, ale ať nepomlouvám taky hlavně radosti. Jejej jak mi se nasmějem. Martinka je rozený komediant. Co ona je schopna vymyslet a hlavně jak se u toho tváří. To jsou grimasy a takový ty svatouškovský kukuče. Janička se nedá zahanbit a když to rozjedou spolu tak to stojí za to.je a jak se naučily simulovat, když něco nechtějí dělat…M:BOLÍ MĚ BŘÍŠKO MOC, J: BOLÍ VÍC BŘÍŠKO JANIČKU, NAMAZAT POTŘEBUJEŠ, MAMKO NAMAŽ nebo já: HOLKY POMOŽTE MI ODNÉST TO PRÁDLO obě: NEMŮŽEŠ MÁM PLNÝ RUCE popř. NEMŮŽEŠ BOLÍ RUKA, BOLÍ NOHA BAČKURKA TLAČÍ MOC DROBEK ASI VEVNIČ…víte co je nejhorší já v nich poznávám sebe v pubertě ;-)))))) akorát ta mluva mi šla líp ;-))

Pokroky? Krom vytáčení mě, se najednou (předtím taky ale teď víckrát víc ;-)) se začaly bambulky o všechno zajímat, musí stát na stoličkách, když něco krájím, když umývám, když…no prostě všechno…jenže…dvě děti + já…takže někdy nemám ani místo cokoliv dělat…pořád se někde ozývá COTOJE? MAMKO COTOJE? TOHLE JE? Když odpovím co to vlastně je, tak musím dodat k čemu to je…bez toho to není celé, že.....zatím to zůstává nevyřčeno, ale tuším, že se blíží PRÓOOOOOČ. V tom tázavém pohledu to prostě visí ;-))). Co dál? Jo holky si krásně zpívají milujou červený šátečku kolem se toč, skákal pes, měla babka, jožin z bažin (umí teda akorát jožin z bažin a doplnit slova ;-), a další…jednou jsem jim asi 45min musela zpívat beskyde beskyde…že já s tím začínala ;-))) , pořád taky vede čtení knížek, samozřejmě musíme číst my, ale když je přistihnu tak si listujou třeba spolu a vykládají si a doplňují se co v té knížce vlastně je..takže si čtou samy ;-). Náhodou už poznají O, M, J, A a s přivřenýma očima B a C a jednou v trolejáku poznaly na skle číslo 3.(jsem zírala..) Jo a taky se mi zdá, že začaly docela komolit slova, i když už je dýl normálně říkaly správně. Tak nevím. co ještě? Hraní - hrajou si krásně úžasně..taky vás tak baví pozorovat děcka při hře? Tak už toho nechám neb bych vás zahltila a ani už nevím jestli jsem vám to už všechno nepsala. Jen ještě jedno krásné slovíčko od nás: situace: na obrázku je kůň vedle hříbátko..já: Jani tohle je kůň a jeho mláďátko jak se mu říká? J: KŮÑÁTKO…

Takže kdo vydržel je dobrej! Mějte se krásně a omluvte tu slátaninku…zcela nepředvánoční ;-)

Zdenik a Martinka a Janička

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 02.12.05 11:30

že by poprvé 1.? :-)

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 02.12.05 11:33

Holky,
komentáře z minulého deníčku jsem ještě nestihla dočíst, ale hlásím, že mám hotový jeden druh cukroví :-), patlaly jsme to s Karolínkou za vydatné pomoci Ondry, který vzorně usnul.
Takže tímto jsem zahájila přípravy na vánoce, uklizeno teda ještě rozhodně nemáme, snad to stihnem :-)

Jitka, Kája a Ondrulík

P.S. opožděně přejem Ivce všechno nej k svátku

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 02.12.05 11:34

Jo a Zdeni, výbornej deníček, moc jsem se pobavila a držím palce, ať tu ložnici (nebo spíš pokojíček pro holky?) brzy doděláte :-)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.12.05 12:38

ahoj Zdeni,
supr deníček, umím si tvé „míchací představení“úplně živě představit, i to jak jsi fénovala vzorky.

A to, že Janička mlátí Martínku je asi normální, protože jsem v minulém deníčku psala, že to dělá Em v koutku nebo na náštěvách. Theo a Miruš mě ujišťovaly, že se aspoň neztratí a že to Kryštof, děla, když je unavený, ale naše princezna mlátí naběračkou, i když je v pohodě vyspaná, takže nezbývá než doufat, že budu stále naražet na tolerantní maminky a že dítě z toho vyroste. Až budou aktuální fotky ložnice, tak je hoď do galérky a taky víc piš, dost mi tady chybí tvé komentáře.

Ráno jsme tu měli milou náštěvu, Lucku s Fulípkem, Em dostala děštník, sladkosti a hrníček s Krtkem. Po kafíčku jsme se byly projít do Ikea, supr dopoledne.

Mějte se moc hezky já se zase ozvu, papa
Quatro+dračice E­mily

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.12.05 12:38

Ahoj holky,

Zdeni - nepředvánoční deníček před Vánocemi mi naprosto vyhovuje, až budeš mít možnost, vyfoť nám, prosím, tu skvělou ložnici, jsem hrozně zvědavá :-))
Holky jsou skvělej tandem a ignorování maminky je u nás taky na programu, zkouší se to , zkouší a výhra v podobě velkého rozčilení je sladkou odměnou…Zjistila jsem, že když nezvyšuji hlas a řeším situaci v klidu, Kryštofa to nebaví a raději poslechne…jaké překvapení ! (Ale je to taaaak těžký :-))

My jdeme odpoledne na Mikulášskou, čertama Kryštíka nestraším, ale asi to někdo udělal, poněvadž na čerta se netěší a byl by rád, kdyby u toho byl i tatínek..tak uvidíme…

Zdeni - kůňátko je dobrý, Kryštof dnes dělal na Juli čerta a když se ptám, co dělá..ČERTUJU JULINTU!!

tak to je vše. mějte se
Theo, Kryštof, Julie

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.12.05 12:42

malá oprava, když je K. unavený, tak kňourá, brečí, vzteká se…on ty děti pošťuchuje, když je fit…a ve středu v plavání se začal prát (válet po podlaze) s chlapečkem, poněvadž oba chtěli malé 2cm - trové prasátko z medvídka Pú…ale bylo to vzájemné, takže jen funěli a my mamky jim daly ještě tak 15 sekund, aby to stálo za to :-))
 T.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.12.05 13:18

kéžby Em „jen“pošťuchovala, ale abych jí jen nepomlouvala, tak dneska Filípkovi půjčila hračky a pořád mu něco nosila..

Theo, Mikulášská bude určo fajn, my nikde nepůjdem, když dneska uviděla v Shoppingu sádrového dvoumetrového Santa Klauz(s)e, tak začala utíkat a panikařit, ona se teď dost bojí. A Čertuju Julintu, nemá chybu, tak si to užijte..

Miláček spal jen 40 min., tak se hrozím, co bude dělat k večeru, to budu určo protivka.

ahojky zatím..

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 02.12.05 13:26

my jsme si na pondělí domluvily se sousedkou mikuláše s čertem a andělem až domů, tak jsem zvědavá, prý jsou krásní a hlavně to budou dospěláci, tak uvidím, jak to Karolínka vezme. Letos už by to mohlo být zajímavé, když mají holky (K.+holčička od sousedky) 2 a půl roku. Původně jsme uvažovali, jestli K. nemá čert vzít dudlík, ale ona ho používá čím dál míň, tak to asi nebudem hrotit ať nemá zkažené celé vánoce :-)

J+K+O

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.12.05 14:50

ahojky holky,

jsem úděsná..právě jsem naprosto neplánovaně udala holky na procházku, rozdělala si žehlící prkno…a využila, že pc zůstal od včerejška na svém místě..dost se teď nakočuje a já se příležitostně válím v různých částech předsíně, ložnice atd..no tam kam dosáhne šňůra ;-)))) snad už to bude lepší…;-)

hned jak bude hotovo určitě vám něco šoupnu do galerky protože jsem jak malá a musím se pochlubit no uznejte..když jsme začali stavět tak jsem všem posílala fotky díry a teď po letech je zase větší akce takže hurááá..;-)))

v sobotu..ha zítra budu holkám natírat postele na světle modro (rozumějte teď spí na starých postelích vzniknuvších tak, že se rozřezaly postele nad sebou po mě a švici…když jsme se stěhovali sem tak jsme je slepili a za chvíli zase rozlepili (neb vrzaly) no a v létě jsme je holkám slavnostně umyli a spí v nich…jenže jak je to různě poslepovaný a už opotřebovaný tak to prostě zatřu…;-))))) slibuju si od toho že budou prostě nádherné jako nové ;-)))

takže s mlácením jste mě uklidnili…já poslední dobou nejsem nějak splachovací a dost jsem si to brala takže i když jsem se snažila o klid…mnooo cítím, že už se dostávám do pohody takže zase na:,–(ím vůči provokacím ignoraci ;-))))

mikuláš a čert, letos chci jít do města, a namalovat..domů asi nebudem zvát..jsem děsná i když jsem nechtěla už holky ví, že s čerty nejsou žerty…a prý mikulášovi zaspívají skákal pes…;-)

no nic jdu na to žehlení neb po šmirglování sádry tu všechno peru znova.. blééé

tak zatím

Zdeník tč osamocen s žehličkou

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.12.05 19:07

Ahoj,
tak já jsem zase na dlouho vyléčená ze všech akcí… Uvažuji čím to bylo, jestli měl K. trošku strach nebo mu nevyhovuje tolik vzruchu, lidí…nevím…no, choval se jako totální agresor, pokousal asi dvacet dětí, pokud je nekousl, tak do nich strčil, až odletěli…ke konci mi bylo do pláče…ale neměla jsem nárok, poněvadž brečet začala Juli a to únavou a vším tím… čerta se bál, před Mikulášem se ke mně tulil …no, jsem rozhodnuta takovéto akce už neabsolvovat, maximálně v doprovodu Marka, jaksi dvě děti v náručí, jedno brečící, druhé kousací v záhadném stavu, to není ono :-(
Jsem totálně zdrblá a začínám pomýšlet na dětského psychologa…vím, že to byla výjimečná situace, ale co se děje???
Možná je chyba i v nás, taky teď poslední dobou víc žárlí na Juli, já fakt nevím…

No, jsem se tady z toho vykecala, jdu se něčím zchladit…

Holky, hezký víkend
Theo a spol

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 02.12.05 19:22

Ahojky,

musíme se pochlubit jak nám bylo dneska se Žurečkem a Emi skvěle.
Filipes dostal od tety a Emi božský vláček na okno. Zuzka je skvělá kouzelnice a vláček je fakt krásný.
Mějte se pěkně L. a F.

 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 02.12.05 19:50

Ahojky všem,
od rána jen nakukuji.

Theo - uvidíš, že to bude dobrý. Vojta se před mnoha dětmi předvádí tak, že se buď schová nebo potom na ně naschvál „vrčí“ a doráží.

Od té doby co jsem těhotná si hraje Vojta na miminko - nejraději leží na klíně jako miminko a pokud k tomu dostane i mlíčko do lahvičky je naprosto spokojený. Jen mám pocit, že to dělá čím dál častěji, asi cítí, že se to pomalu blíží.
Dnes mě Vojtík překvapil. Lehli jsme si spolu, mimi řádilo a z Vojty vyšla věta " Maminka paní doktorka, mimi kuk" :-) Tak jsme si vykládali, že mimi přijde až po vánocích a donese Vojtíkovi nějaký dáreček - s dárečkem nadšeně souhlasil:-)

Zdeniku - už se těším na fotku ložnice. Na to bych si netroufla. Co se týká holčin, myslím, že jsou v pohodě. Vojtovo chování v poslední době je podobné. Snažím se to brát v klidu, ale co mne hodně vytáčí je jeho spaní-nespaní.

Evka a V+V 30TT

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.12.05 20:30

ahojte holky,

M. uspává uff to je klid..já mám být dávno nahoře se šmirglem v ruce takhle to prostě nedoděláme ;-)) ovšem když mě se tááák samotné nechce.....tak čekám na parťáka..upřímně bych sebou nejradši práskla do postele…

ááájéééé to je breku…asi M. nepovolil dalších několik pohádek ;) pořád musíme vykládat o Tomášovi a jeho přátelích…jsem knížku pujčila v knihovně a od té doby…naštěstí babičky-ježíškové sehnaly 4 díly o Tomášovi takže už po 1/4 roce můžu knížku vrátit ;-)…ha je ticho…

Theo - a já chtěla jít na mikulášskou v neděli…tak teď váhám myslím, že příští rok by byl lepší..no ještě to zvážím..

tak co? mám jít makat nemám jít makat, mám jít makat nemám jít makat…jdu

dobrou noc a pěkný víkend

Zdenik a M+J

 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 02.12.05 21:52

… u nás jedou zatím jen básničky. Pohádka po pár větách přestává bavit. Nevím jestli je to povídáním nebo „neobrázkami“ :-)

Evka

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 04.12.05 11:09

Ahoj Zdeniku,

tak jsem sem zase po 14 dnech jukla a neodolala…tvuj denicek si precist proste MUSIM, ikdyz kos s pradlem preteka, plotna je studena, po obyvaku hracky......
Uz mame po akci „okna“ tedy okna uz mame namontovany, vice mene je vymalovano, ale jeste by to sem tam chtelo domaznout a dat tomu barvicku, no prace spousta.
Moc se tesim na fotecky vasi nove loznice, na zelenou uz mam snad uchylku :o))) Loni jsem michala spravnej odstin na predsin dva dny, nekecam…nesla jsem na to tak odborne, proste do kyble s bilou jsem postupne pridavala zelenou a zlutou…a volala S.O.S. manzelovi, ze potrebuju dalsi zlutou…a michala a michala a zkousela…a zoufala si, ze ten odstin co mam v hlave snad na tu stenu nikdy nedostanu…A zarekla sem se, ze priste uz si necham namichat barvu od profiku…a co myslis, uz mi za dverma stoji kybl s bilou, ruzovy pigment a kybl s fialovou, kterou sem si pred lety nechala namichat, ale ted se mi zda silene tmava, takze z ni pouziji jen par kapek a bude lila :o)))) Proste uchylka, ale ja to miluju a dost se tim seberealizuju a presne jak ty, pak chodim a dmu se pychou a mam uzasnej pocit a je mi uplne fuk, jestli to nekdo chvali nebo ne, proste je to moje dilo a jsem na nej nesmirne hrda a za to ty kruhy pod ocima a zoufalstvi nad kyblem stoji :o)))
Tak prestavbam zdar a malovani obzvlast :o))

PS: to komoleni slov bude asi normalni, nase cacorky najednou zacly motat kravicku a ovecku, oboje delalo Beee nebo Buuuu a pritom to mesice ovladaji perfektne… nebo uz umely kukacku a najednou dela Titi…dnesni rozhovor probihal takto…manzel: chces kako? (cokoladku z kalendare od Mikulase :o)) Anezka: kuku … manzel: jak dela kukacka?…Anezka: titi…vzapeti se upatlala kakem…ja: ses prasatko…Anezka: chrooooo
Tak ze tak nejak od nas :o))

Mejte se vsichni moc krasne

Monca a moncicaci (vcera 18m)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.12.05 12:01

ahojky holky a Monis, díky za komentář ;-)

přidám se k dalšímu barvení, sedím tu u krásně modrých postelí!!!! vypadá to výborně, trocha jsem musela šetřit neb jsem vzala menší balení barvy (všichni mi to říkali, vem větší…;-) no vyšlo to…tak tak…v pixly/i není ani kapka, místy by to ještě chtělo ale stačí to…takže do zelené příjdou nádherně modré postele…bude to prostě krása..akorát nestihnem dneska ty futra takže snad to během týdne zavřem. radostně si prásknu dveřma..na to se táááák těším..

nic musím letět..holky dneska spaly u našich a dle všeho to zvládly na výbornou! poprvé spaly samy v místnosti na rozkládacím gauči ;-) tak že bychom jim opravdu dělali pokojík? ;-)))

no jsem plna dojmů…taky jsem totiž mezi zasycháním umyla okna…no trocha jsem to přešmudlila takže to prokouklo…ježiš já se tak chlubím..ale rozumějte u mě je to věc naprosto neobvyklá takové práce ;-)))

na tu mikulášskou zkusíme jít, má to být s divadýlkem a pak přijde mikuláš tak snad to zvládnem…je totiž naprosto dokonalé, že M. se zúčastní taky!!!! takže rodinná pohoda…(no přispělo k tomu to, že jsem tu poněkud pročistila vzduch, taková malá revoluce ;-)))))

Zdenik a M+J

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.12.05 12:27

ahojte,
zdeniku, to sem se zase pobavila, holky jsou fakt kecky ukecany, uz se nemuzu dockat, az zacne mluvit i barunka a verca, uz ted mam z anicky nekdy dost, jak porad mluvi, ale proste porad (kdyz jsou u ans navstevy tak to zdaleka neni tak zly), uz sem ji parkrat rekla ANICKO NEMLUV CHVILI PROSIMTE a ona na to, CHVILI NEBUDU MAMKO a mluvi hned zase :-) …jo a obdivuju s jakou trpelivosti michas barvy, to se mi fakt nikdy nestane,a le zase o to z toho mas vetsi radost kdyz to neni ze vzorniku vid
jeste k minulemu denikcu - zuzko to jsem rada ze se vam u nas libilo, mne se to taky libilo, i anicka rikala ze mate zase prijet…no a V a B byly taky spokojeny, kdyz se jim porad nekdo venoval, ne ze by normalne nebyly hodny, vetsinou jsou, ale pres den urcite mnohem vice placou nez jak ste je zazily, pze je proste nemuzu porad chovat. jo a baruska je unesena z tech chrastitek na ruku, porad si to prohlizi, vercu to zatim nebere :-)
jinak mam zase anicku nachciplou, ma trochu rymu a kasel, sem zvedava co z toho bude, uz trochu kasle i verunka achjo..
jo a radim objevil teplomer - dudlik v lekarne, tak to koupil a uz to neni takovy boj konecne, zmerili sme si tak teplotu vsichni pet :-)
no nic musim letet, jak bude cas pridam dalsi fotky, mam zase nejake aktualni :-)
mejte se m+a++b+v

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.12.05 13:02

Zdeni,
nechtěla jsem Vás odradit, jen běžte…my jsme tam jako skoro jediní byli bez tatínka, takže si myslím, že s ním by to taky bylo jiný..

no, už se k tomu nebudu vracet, o víkendu potkal Matrek známého, který má stejně starýho kluka a chová se prý úplně stejně…vím, že to je jen období (spíš doufám), ale už se těším, až to přejde (a pak přijde něco ještě horšího :-)))

Holky, malířky, jste moc šikovný..mě by to asi taky bavilo, ale M. takové akce zá:,–(ně odmítá, nemám vůbec podporu..minule jsem malovala těhotná a přišel mi na pomoc jeho kamarád :-)))

Marti - dnes jsem taky požádala Kryštíka, aby byl chvíli potichu, vydržel to asi sekundu :-)))

Mějte se , jdu si sníst pečeni, už mám hlad jako vlk :-))

Theo a spol

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.12.05 20:57

Ahoj holky,

nestiham, o vikendu jsme byli pryc, jeste jsem nic nestacila precist. Tak jen strucne - zdravi vas Sylva a pro Brno navrhuje ve stredu sraz na Lesne. Ona tam jede urcite, u nas to zalezi, jak dopadnem zitra u dr s kaslem. Tak co ostatni - pripojite se?

P.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.12.05 07:50

ahojky holky,
načala jsem výborný týden…z toho mého vypětí jsem se dorazila…v noci jsem ani nemohla zavřít pusu jak mě bolelo v krku to jsem rozehnala vším možným a k ránu přišel kašel…ha ha…jdu do lékárny, místo mikulášského srazu s předpor. kurzem, nebo cvičení s holkama…a nejhorší je, že taková ta nijaká rýma se konečně projevila Janičce a po týdnu frkání se konečně spustila…takže zdravím z marodova…no snad to rozchodíme…

mikulášská byla super, holkám se divadýlko moc líbilo, dokonce zvali děti na podium pomáhat hrát v písničkách a Janička moc chtěla taky…tak šla potom že zazpívá mikulášovi, přidala se i Maťka a jak se objevil čert tak obě skočily z podia…trochu se bály ale v pohodě, dostaly pak od čerta mandarinku a od mikuláše čokoládovýho mikuláše ;-) bylo to fajn. akorát mráček je ten, že jsem na dneska nechtěla už nikoho jen, že se ten mikuláš ze včerejška zastaví a nechá něco za oknem a M. řekl nějakým klukům co se přišli zeptat ať dojdou…jsem trocha naštvaná…asi je pošlu pryč.

no fuj Janka teda pšiká a lítá to tu jak o život..

holky vy jste kupovaly nějaký ty vitamínky Marťánky pro děcka? mě minule řekli v lékárně, že je to od tří let a že nedoporučujou a že maj něco od dvou..já to nebrala tak nevím, myslím, že to bude třeba. už to prostě nějak začíná…týden nic a týden náznak, třetí týden doraz ;-)

no nic musím utíkat…maminko neklikej!

hláška janičky: MAMINKO VSTAVEJ KAŠLU

Zdenik a M+J

 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 05.12.05 10:51

Zdeníku, Vojta baštil marťánky asi od 18.měsíců no nepravidelně pravidelně, jen když bylo potřeba a v pohodě. Dr. nic nenamítala a klasické kapky bych do něj nenacpala.

Ráno jsem byla s Vojtou na UZV bříška, držel a ani se nehnul. Nejhorší bylo, když v čekárně děti jedly a pily a on nemohl od půlnoci ani pít. Jen celou dobu čekání hnal na UZV mne, jak je zvyklý se chodit dívat na miminko:-)

Evka a Vojta

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 05.12.05 11:19

sla bych hned, uz sem chtela zacit s holkama jezdit ale zrovna sem dojela od dr, ted je pro zmenu opet nemocna anicka i veronika, baruska zatim zdrava…pry viroza, zanet nosohltanu, kazda ma pry jiny kasel, tak sem si dovezla plnou igelitku leku chjo, to bude zase naladicka u nas, uz aby bylo jaro a byly vsechny deticky zdravy
mejte se, uzijte si BC a dneska mikulase! dneska k nam prijde mikulas a andel, cert zustane za rohem :-)
m+a+v+b

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.12.05 12:48

ahoj kočky,
teda tady lítají bacily, posíláme všem marodům energii. Je neskutečné, jak obyčejná rýma dokáže člověku komplikovat život. Držte se!
U nás zatím nic, „užili“ jsme si to před 3 týdny, tak tajně doufám, že se nám co nejdéle nějaká viróza vyhne.

Po roce jsem dneska dala pohlednicové obrázky z Ikea do rámečku a nabila je na zeď, Emily se chytla hned svého kladívka, jakože mi bude pomáhat..vůbec nechápala, že já můžu a ona né.

V sobotu jsme měli plackové hody u známých, Bylo nás tam 6 dospěláků a 3 dítka, rozdali jsme mikulášskou nadílku, snědli haldu placků..bylo moc fajn.
A včera Martin od 12 hod hlídal a já s kolegyní z práce vyrazila po nákupech, poprvé od doby co je Em na světě, domů jsem se vrátila před večerníčkem, nic moc jsem nekoupila jen nějaké blbosti, 2 hod jsme seděli u kávy a drbaly. Prolezla jsem v shoppingu všechny ty butiky a obchody s hadrama a nestačila se divit, sice mám inspiraci co na sebe, ale v peněžence průvan, takže jsem si na sebe nic nekoupila, ale bylo to inspirující, teda pokud pominu ty davy lidí, kteří mi lezli na nervy, ale kdoví kdy se takhle dostanu bez chlapa a Em do obchodu.

Dneska máme na oběd rajskou s vločkama a brambor.kaši s vepřovým plátkem+zavařené hrušky…

Hned ráno jsem s Em letěla do Lídlu pro talíře mají je tam v nabídce 18 dílnou :,-(u za 300 kč, sice obyčejné bílé, ale mě se líbí, zjistila jsem totiž, že mám z každého druhu jen po 4 talíře, nějak se to vymlátilo.
Takže jsme si koupili praktického Ježíška, za peníze od tchýně.

Jdu si uvařit kafíno, mějte se hezky
Quatro+Emily

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.12.05 12:58

ahojky holky,
tak zase já…mám ještě úkol natřít dřeva ale nějak se mi nechce…už se to táhne a upadá mi morálka…aby ne..

v lékárně jsem nechala plno peněz…vlastně všechny…koupila jsem si kapky proti kašli, holkám taky, nějaký céčko, a multivitamínový sirup preventivně pro holky…celáý dopoledne dobrý a teď pokašlávám takovej ten blbej kašel co nejde přestat…dráždivej a neproduktivní…;-))))))))))))) a Janička pípátko malý pořád ukašlává do spaní…Martinka chce všechny vitamíny a sirupy a pořád dokola…;-) ach jo ach jo…

jdu dělat.nebo to fakt nikdy nebude…

zdenik a M+J

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.12.05 13:06

Zdeníku drž se!

Ráno jsem namořila rámeček z Ikea, teď to uschlo tak jsem do něj dala zvětšininu Emilinčiné nožičky 21×30. Je to dárek pod stromeček pro babi a dědu, šoupnu vzorek do galérky.

takže 1 piďi dárek už mám…

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 05.12.05 13:38

Ahoj holky
já se z toho našeho štěněte fakt picnu…
v pátek jsme byly na mikulášské besídce - pro děti ze školky. Naše mládě jsem tam nechala sousedce (Mamko, možeš jít, já tady počkám) a utíkala jí nachystat dom balíček, abych ho mohla dát do koše mikulášovi, který pak naděloval. přišlo trio mikuláš, čert a anděl, nadělovali - v sále bylo skoro tma, jen ti tři byli nasvícení. když četli její jméno, Lída normálně šla sama k čertovi, vzala si balíček a dala se ho hned rozbalovat…pak s čertem tancovala, ptala se ho, jestli umí dělat blblbl…holky, kdybych toho čerta potkala sama v noci na ulici, asi bych si nadělala do gatí.
nová zábava je psaní na PC. pustím word, nastavím velikost písmen+capslock a píšeme…umí tak třetinu velké abecedy - samozřejmě bez háčků…vždycky napíše řadu písmenek, na další řádek jiné písmenka, pak je vybarvujem. oblíbený je i paragraf a hvězdička na numerické klávesnici.S o­blibou „čte“ noviny - vyhledává známé písmena a vymýšlí slova které na ně začínají (L jako Liduška, T jako Tomášek…) - to má ale myslím odkoukané od nás (tak jí to vysvětlujem). za chvíli bude chytřejší než my dva dohromady…pomalu začínám hledat odkazy na nadané děti - to už není normální, aby dvouletý soploš jevil aktivní zájem o takové věci. uvidíme, kam až to dospěje. zatím to necháváme koňovi, ale nějak slečnu zabavit musíme, jinak je nesnesitelná…ven chodit nechce - neustálé prohlížení kačen na potoku už asi není dost atraktivní.

elda+lída 29 měsíců

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 05.12.05 14:06

Ahoj holky
Tak som sa konečne dostala k PC aj ja. Mali sme vcelku náročný pracovný víkend a predstavte si M. bol od piatku doma. Trochu som urobila dusno a hneď to šlo. /zdravím Zdenku/ Niežeby sme mali urobené vianočné upratovanie, ale už sa tu dá chodiť. Kristián má znovu sprevádzkovanú izbu a môžme jesť v kuchyni. Fakt skoro vianočná pohoda. Dnes som sa rozhodla začať generálne upratovanie, pretože po vianociach musím uzavierať účto no a potom už nás bude o jedného viac.
Theo - my sme na tom úplne rovnako ako Kryštík. Deti zo zá:,–(y bijeme, nič im nepožičiame a pri pohľade na Mikuláša sa hneď rozplače. Teda pri pohľade nie, ale ako náhle sa začne približovať, tak koniec.Takže dnes sa žiadny konať nebude.
Eldo - teda fakt zíram, čo Liduška dokáže - Kristián ledva začína rozprávať a najobľúbenejšie slovo je TOTO, ale to vedela Liduška už v 6 mesiacoch, že :-)))
Zdeni, Marti - teda tých bacilov poriadne poobracajte. Mne v lekárni tiež neodporučili marťánko, dali mi nejaké iné cmúľacie tabletky od 2 rokov. A Kristián ich zbožňuje. Stále mi provokačne zakašle a tvrdí, že musí dostať vitamín:-)))
No my by sme v tú stredu do BC šli - dúfam, že sa nevyvrbí nejaká choroba.
Jitko - všetko naj k svátku.

No a teraz padám dorábať resty. Majte sa krásne a zdravo Z, K, d

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 05.12.05 14:23

někdy je mi to už trapné, když vám tady popisuju co umí, jak kecá…neberte to prosím jako chlubení šílené matky (i když…), ona taková vážně je. říkám si, že by mohla trošku přibrzdit - ono jsme sice pyšní, ale zase se vtírají myšlenky na školku, na školu…

elda

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.12.05 19:22

tak se dneska Em poprvé dívala na Krakonoše(večer­níček) a museli jsme u ní sedět, protože Krakonoše titulovala Mikulášem a bala se jak hrom a to jsme s ní nebyli na žádné Mikulášské besídce, jen viděla jednoho z umělé hmoty v Shoppingu, jak jsem psala. Nevím co by dělala, kdyby potkala čerta, uf ještě, že už bude ten Mikuláš za náma, doufám, že žádného nepotkáme až půjdem zítra na nákup.

Eldo, teda Lída je kvítko, ona se snad nebojí ničeho a neboj jako chlubení Tvé komentáře neberu, je zajímavé čist co které dítko už umí a při čtení co Lída vesměs pukám smíchy…

Zdeníku tak jak je? Natřela jsi to dřevo?

My odpoledne nevytáhli paty z bytu a to jsme chtěla na procházku, ale ten hnusný déšť nám to pokazil, už te´d se hrozím co budeme dělat zítra..

jdu dohlédnout, aby ty brambory byly pořádně oškrabané.
pa Z+E

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.12.05 21:15

ahojte,
tak tu sedím a dočítám A. christi…a mírně se dusím kašlem ;-))

dřevo natřeno..ale zapoměla jsem na práh…takže bych se správně měla zvednout…a jít…

holky nechtěla jsem už žádného mikuláše ale nakonec u nás byli 2× a bylo to super Martinka říkala básničku! teda písničku! skákal pes..Janička dělala machry ale jen špitla a utíkala pro zeleňáka a zvládla to…potvůrky…jak na ně udělal čert bububu tak se schovávaly ale jak vytáhl lízátko tak to jim nevadil ani omylem a ještě děkovaly ;-)))) tak jsem ráda že to nakonec tak všechno dopadlo, já svýho času taky chodila (jako anděl! ;-)))) a teď už mi mé děti taky říkají básničky pro mikuláše…;-))

Eldo - lída je prostě dobrá…

Zuzko - u nás to prostě stagnuje..já toho tady dost dělala sama, M. měl nějaký termín, teď jsme nachcípaní a nechci ho honit neb vypadá dost vyčerpaně…ale na druhou stranu…ach ach ach jak by to bylo krásné…začínám pochybovat o nasazení dveří tento týden…vánoční úklid…no koupila jsem si vánoční hvězdu......;-)jo a stromek máme už pod střechou asi by bylo dobrý občas ho i zalít že?

je podlé svým dětem sníst kindervajíčko? ;-))

Zdeník a M+J

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.12.05 21:58

Zdeni,
já jsem Kryštíkovu mikulášskou z pátku už snědla…on si to schová do skříňky a vůbec si na to nevzpomene…teď už asi ano, dnes toho dostal fakt hodně a já se musela smát, byl jak z jiného světa, žvýkal medvídky a neustále se ptal: maminko a co je tohle??

My jsme dnes měli pohodičku, Juli usla o půl desáté a do dvanácti překvapivě spala, celou tu dobu jsme s Kryštíkem četli, kreslili, cvičili, to ho bavilo nejvíc..pak se děti vystřídaly a myslím, že jim to oběma sedlo..nemusely se prát o maminku a na vše měly čas…
Večer nám dal Mikuláš balíčky za okno :-)) tak jsem likvidovali a dokonce jsme všichni společně povečeřeli :-))

Už ze mě spadla ta depka z minulého týdne, sláva!!!

Zdeni - ty jsi neustále tak akční, kde bereš energii???

Eldo - my to opravdu nebereme jako vytahování, Lída je prostě šikulka (a ostatní děti taky :-))) Jsem zvědavá na druhého špuntíka

Zuzko - to letí, to je hrůza, za chvíli budete 4!!

Mějte se hezky, na mě mrká haldička prádla :-(

Theo, Kryštík skoro 27m, skoro Julie 8m

PS: a Juli už na nás dělá Paci, paci…to je fakt legrační, jak z toho máme všichni radost, bála jsem se, že mě to nebude už tolik brát… a bere…možná ještě víc :-))

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.12.05 22:08

Theo Julie už má 8 měs?! Strašně to letí..musí být sladká s tím Paci, paci…

Já dodělala nějaké obrázky z Windovs color na okno, bolí mě ruka z toho vybarvování..

Taky zdárně pomáhám s Mikulášskou nadílkou, co kdyby se ty sladkosti skazily…

Holky tady snad není jediné dítko, které by se bálo tak jako Emily, začínám mít z toho depku, chjo…co s tím mám dělat?

No nic jdu spát, mám tu sice taky prádlo, ale tak šikovná jako Theo nebudu.
 Z+E

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 05.12.05 22:22

Ahojky
Tak u nas daval Mikuláš dobroty len do topánky - o ďalší záchvat plaču som fakt nestála. Ale bolo dobré, že pri večeri bolo počuť krik na chodbe a tak sme Kristiánovi vysvetlili, že tam asi niekto neposlúchal mamku a tak prišiel čert, ale Kristiánko je dobrý a poslúcha, tak u nás čert nebude a Mikuláš určite áno. No a po večeri sme sa šli pozrieť a fakt bol. Ale nosil iba ovocie, lízatka a bebe sušenky. Čokoládu papá mamka a bábätko:-)))
Theo - teda neverím, že Julinka je už tak veľká. Keď si ju predstavím na tábore..... To Vám o chvíľku začne behať, že?
Marti - ešte ma napadlo, dúfam, že to kočky nemajú od nás. Kristián tam u Vás trochu kašlal, tak dúfam, že Vám tam nenechal bacila. Fakt ma to strašne mrzí :-)))
Eldo - :-)))

Všetkým chorým špuntíkom posielame uzdravujúcu pusinku Zuzana, Kristián /28m/ a drobček /30t/

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 05.12.05 22:23

Kristián sa k Emily pripája, takže neboj u nás sa tiež na Mikuláša hrať nemôžme :-((( Z

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.12.05 22:51

díky Kristiáne, aspoň někdo s Emily drží…

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.12.05 23:00

Musím se pochlubit, že jsem tu hladičku fakt zlikvidovala, ještě pár večerních půlhodinek a bude to tady vypadat normálně:-))

Zuzko - chození by si J. mohla nechat na jaro a myslím, že nechá…je to velký rozdíl, K. byl v lezení , chození celkem rychlík, J. je zase machr na jemnou motoriku ( a na dobrou náladu)

Tak dobrou
T.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.12.05 23:01

Zlikvidovala jsem haldičku :-)…ale hlad mám taky :-))

Ach ty překlepy–
T.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 06.12.05 08:38

ahojky, ja jen strucne, ze uz tu mame lazaret, uz je nemocna i baruska, verca mela vecer 38,5…takovou teplotu anicka nikdy nemela, tak sem z toho vedle, no hlavne uz druhou noc s radimem nespime pze porad nekdo place, tak na nas myslete at jsou holky brzo zdravy, nebo me klepne. za chvili prijede dr., jesteze je takova ochotna a porad k nam jezdi at nemusim vypravovat tri deti. jinak mikulas probehl v pohode, sice sem puvodne nechtela certa aby nemela anicka trauma, kdyz teda ti detsti psychologove to nedoporucuji:-) ale nakonec sli k nam vsichni ale nejak moc nestrasili, takze se anicka nebala a jak sem predpokladala, kdyz se cert zeptal anicky na basnicku, tak mu rekla, ze nerekne a donesla mu knizku at si nejakou precte sam, no nic :-)
tak caute zatim
M+nachcipanci A+V+B

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 06.12.05 09:57

Ahoj holky!!!
zdravím všechny ze stěhovacího prostředí, každý den odvážíme a odvážíme kupu věcí…
Akce kulový blesk začne ale až ve čvtrtek, kdy nám kamarádi pomůžou odstěhovat nábytek. Holky, ani nevíte,jak jsem ráda, že jdu do většího, Klárka si tam chudina nemůže zvyknout, pořád si hraje jen v pokojíčku na posteli (u nás v 2+KK si hrála často na manželské posteli)…
Dnes nám montují kuchyň, jsem hrozně zvědavá a pojedu to po obědě okouknout…
Nemocným posílám přání rychlého uzdravení!!!!!
Včerejší Mikuláš v klubu maminek skončil špatně, Klára, která se ničeho nebojí a je jí všude plno byla neustále u mě v náručí a občas zaplakala..a to jsme měli Mikuláše bez čerta!!!
Jinak pokroky dělá velké, dokonce umí písmenka M, K, T a A..ale to jí nechci učit, ona sama se stále ptá,když si prohlížíme knížky.
Byly jsme spolu u nové MUDr, která je skvělá, dokonce se podařilo Kláru zvážit, změřit a podívat se do pusy…tak zuby všechny, výškově nadprůměrná, hmotnostně podprůměrná :(
Musím končit, jdu zase balit krabice, už tu skoro nic nemáme, jen každý tři trička a kartáček na zuby :)
Doufám, že mi manžel brzy zprovozní internet v novém bytě, pokud bych se dlouho neozývala, tak jsem bez spojení, papa
PS: marťánky jsem začala dávat až teď, ale v lékárně mi řekla, že je to od tří let jen kvůli balení (aby to mladší nespolkli), tak nevím.
papa
Tereza a Klárka

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 06.12.05 10:04

Ahoj MArti,
myslím na vás!!!! snad to rychle přejde…
 T.

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 06.12.05 10:05

PS: my zítra BC neee, jedem za mojí kolegyní z práce, co je doma z nemocnice a vezu jí asi tři tašky věcí z komory a kuchyně,které si bere na chatu.
 Tereza

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 06.12.05 10:55

dik, uz tu byla dr a V a B fasly antibiotika, pze se zhorsily chjochjo berusky moje maly…anicka je pry na tom nejlip, tak je podruhe nema, takze tak
tak hlavne at ste vsichni zdravi!
ahojte M+berusky

 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 06.12.05 12:11

Ahojky všem,

Vojtík před chvílí ukázkově odpadl k zaslouženému spánku. No počítala jsem s tím, neb šel pozdě spát a brzy vstával:-)

Theo, Julinka už má 8.měsíců? Toto letí.

Martino, holčiček je mi líto, snad se dají brzy dopořádku. Posílám zdravíčko.

Mikuláš k nám včera nestihl dojít, příjde až dnes. Celé odpoledne pršelo, my byli sami doma a tak neměl kdo jít pro dobrůtky.

Zatím se mějte
Evka a V+V

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 06.12.05 12:15

ahojky,
mě z toho počasí picne, mám pocit, že ani dneska nepůjdem ven, chjo. navíc Em má spací náladu, šla už po jedenácté do postele a dokonce si i o to řekla.

Holky šoupnu do galérky další tip na dárek, včera večer jsem ho dodělala.

Na oběd máme specialitku Losos se zapečenýma bramborama v alobalu a porkovou polívku.

Terko, až bude kuchyň předělaná šoupni fotku do galérky. A Klárka aspoň drží s Kristiánem a Emily co se týče Mikuláše.

Posíláme všem marodům pusu, bobci malinkatí..

Jdu si dát kafíno..
papa Quatro+Emily

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.12.05 13:00

Ahojky,
Martino - vydrž, vydrž, hlavně zůstaň zdravá ty (to je alespoň pro mě konečná, když odpadnu i já)…je pitomý, že holky dostaly antb, ale doktorka asi věděla proč, tak hlavně ať se to během pár dní zlepší, myslíme na Vás…

Quatro - ty máš neustále navařeno (já bych šla k Vám na oběd každý den), neustále tu máme tip na dárek, super!!! Nejsi ty nějaká hyperaktivní maminka ????

A Kryštof se těch stvoření taky bál, vždycky mi bylo těch dětí hrozně líto, že je rodiče nechají takhle vystrašit a teď to dělám i já…hrůůůza

Hmmm, právě sem přišel Kryštík, tak to asi ještě nespí…

Ještě se ozvu
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.12.05 13:25

Terko - doufám, že se pak brzy připojíš, ať Jsme do Vánoc komplet - jestli se to sylvě podaří…
Závidím Vám ty protříděné věci…já se k tomu jen tak nedokopu…

Theo

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 06.12.05 13:42

Ahoj,

kdyz jsem naposledy se Sylvou mluvila, rikala neco o lednu :(.
U nas se Mikulas nekonal - ani jsem to nezkousela, Iva se boji normalnich lidi, natoz prevlecenych. Jinak cokoladky taky likviduju (obcas se teda smiluju a kousek dam Ive).
Do BC zitra nejdem - Iva uz je sice lepsi, ale tento tyden jeste nemame chodit mezi lidi, pokud by se to do patku zas nejak zhorsilo, posle ji dr na rtg a odbery, tak snad nee.

P.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 06.12.05 13:59

Poslala jsem Vám ten náš dnešní obídek na fotce, akorát se mi to vrátilo s nějakým šíleným anglickým textem, tak nevím jestli vám to dojde..už nevím co dělat, tak si fotím oběd, asi mi haraší…

Em spala jen hodinu…

Máme tu takové šero, že musím všude svítit, klasické depkové počasíčko..
já jdu vymýšlet program…asi budu žehlit,papa

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 06.12.05 14:06

Ahoj Quatro,
přijeď k nám balit, děti pohlídám :)))
S kuchyní jsou problémy, nějak to nesedí, chudák manžel to tam nějak zařizuje, asi budeme mít jednu skříňku vyměněnou (za jinou o 5 cm delší), do té doby bude díra…
papa, pevné nervy všem
 Tereza

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.12.05 14:29

Ona ta fotogalerie, Quatro, ví, že to by byla provokace nejvyššího kalibru, proto Ti to nevzalo Tvýho lososa:-)))
 T

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »