ŠPUNTÍCI díl.58 - Maťka s Jaňulou jen tak.....

Rodičovství

AHOJKY ŠPUNTÍÍÍ! Tak si teda dovolím a konečně jsem sepsala deníček.....takže vás vítám a zahajuji další špuntí týden, dva (no jak to vyjde ;))

Nejdřív jsem vám chtěla napsat takový táborový deníček, abychom se teda víc podělili se špunty co byli doma..no nevím…chtěla jsem napsat jak jsme zahájili tábor popíjením vína u Mirus před chatkou sedíc na židlích a v jedné ruce víno, pivo, v druhé deštník na sobě deku, či nepromokavou bundu, jak Kristián bojoval s ostatníma „babama" o své hračky…marně…, jak Sylvah prohlásila, že Ondra svou motorku z ruky nedá a dal…hned jak uviděl naši ;-))), jak jsme vůbec nevěděli o Klárce, která se ráda pere, jen když si rozbila koleno poctivě ho všem ukazovala se slzou v oku…jak Vítek od Chillie vůbec ale vůbec nechtěl spát! Jak Zuzkaj vymýšlela pro Ivku náročný a utahávací program neb Ivka si i hodinku vydržela v postýlce povídat a spolunocležník Kristián pak z toho další dvě nespal…jak Martínek od Katky (Terčina sestřenice) byl naprosto usměvavý klidný a pro mě tak neuvěřitelně malý (jojo letí to…) jak jsme obkreslili Maťku s Janičkou, abychom získali loutku Jeníčka a Mařenky…jak TinaMar má krásné dvojčatové bříško a Anička sabotovala spánek…jak jsme absolvovaly kurz břišních tanců…při tom když slyším orientální hudbu, třesou se mi mé oblé boky ještě teď ;-)))))) no a tak jsem to chtěla všechno sepsat…máte smůlu…už je to tááák dávno…;-)))

No a jak se máme teď..po pravdě…jo máme se dobře…likvidujeme cca 5 dort z holčičích narozek…poslední oslava proběhla včera..jen se nedostavila teta..takže nás jedno posezení ještě čeká..kolik toho ještě snesu…nevím ;-))) takže to jsem si vytvořila takový pěkný oslí můstek…naroze­niny…paráda paráda paráda…holky jsou zavaleny dárkama…já jen uklízím…ono dva kyble žako-kostek..do toho samá vidlička, hrníček, kastrůlek.....no znáte to…prosím omluvte mé zpoždění či možná nereagování ale nebyla jsem tu dlouho…a co nevidím na pc..zapomínám ;-))VŠEM OSLAVENCŮM VŠE NEJ NEJ A NEJ!!!

Dál..naše podlaha v ložnici se dočkala svého posledního nátěru…ostatní stagnuje…je to boj…na pětiletky…;-)))

Jinak: jsme zdravý, jsme furt venku, nebo hit posledního týdne: na oslavách ;-))), holky jsou děsně ukecaný…krásně se snaží vyslovovat..zatím co jsem zachytila asi nejdelší a zřetelně a krásně vyslovené: NENAMALOVALA…dobrý ne? Jo a taky jsem dvakrát zachytila u Janičky krásné Ř. Historka: Maťko kolik má ten oslík noh? M: JEDEN, DVA, ČI,…MOC…jo a taky…no pustím to sem ;-))) děda je kuřák a chodí kouřit na balkon…holky ho vždycky hledají a pozorují…no a teď mi doma chodí ke dveřím na terasu, že jdou na balkon..na otázku co tam jdou dělat mi obě řekly: KOUŽIT…no a k tomu už teda „kouří" lístky na šalinu, pastelky, různé papíry..a dokonce i klacíky co si donesly z lesa…no co k tomu dodat…jak pravíme mi latiníci ;-)) exempla trahunt (příklady táhnou). Naštěstí to vyvažuie to, že chtějí pořád něco PACOVAT…dle vzoru tatínka…chodí přece pořád do práce tak na tom asi něco bude…že…;-)))).

Tak a co dál? Dál už nic…oba andílci tu teď spí, já pořád sedím skoro pod stolem ;-))) no možná mírná provokačka…ale vy už to tak ani neberete co? ;-)))) nemáme plínky…za posledních 14 dní se počůraly holky v noci asi jen dvakrát…budíme je teda když jdem spát na vyčůrání a fakt to zatím klape ťuk ťuk…

Tak a tím se už rozloučím…takže mějte se a teď se asi zase chvilku neozvu neb musím pročíst minulý deníček…teda nezahálely jste!

Čaute

Zdenik a Martinka a Janička 2r

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  21.07.05 16:24

Hihi, ja jsem snad prvni nebo co??????
Mirus

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 21.07.05 18:28

Ahojky,
tak máme za sebou úspěšně dvě svatby, bylo to fajn. Na jedné jsme byli jen na obřad v kostele během kterého Kája volal „Domů, už půjdeme domů." během slibu ženicha a „Záchod, tady není záchod", během slibu nevěsty. Mluvili potichu, tak se jal slova. Naštěstí to prý dopředu nebylo slyšet :-). Druhou svatbu jsme absolvovali celou, od jedenácti až do půl deváté večer. Ani jsme ho nedali spát, ale byl prima, okouzloval hosty možná víc než nevěsta.

Dneska šel spát pozdě, místo spaní jsme po obědě vyrazili ven. Teda já jsme ho uložila do postele, jako obvykle, ale za chvíli řval, že jsou venku sekačky a že podívat na sekačku. Dorazili jsme, když už to pánové balili, ale budou tu sekat ještě zítra, tak jdeme ráno zase.

Včera jsem zase zakazovala sahání na máminy nohy, nemám to ráda, děsně to šimá a mám tam pár bradavic, nechci, aby je chytnul. Kája prohlásil, že je mám špinavý (na špinavý věci nesmí sahat). Řekla jsem, že ne špinavý ale nemocný. Kája: „Máma mocný nohy má." No, prostě neguje, co se dá :-).

Pohádky: zatím na TV nekoukáme vůbec a čtené hodně přizpůsobuji. Strášně nesnáší, když se někomu stane něco nepříjemného, že to dobře dopadne zatím nepomáhá.

Tento týden jsme začali víc trénovat nočníček. Kája má moc rád pofoukávání bolístek a tak ho pořád něco bolí, poslední dobou to byl často zadeček při přebalování, tak jsem řekla, že ho necháme větrat. Za 3 sekundy Kája hlásil, že už je vyvětranej a že chce plenku. No, ale nedala jsem mu ji, vysvětlila, že na podlahu se čí dělat nesmí a tak chodíme vzorně na nočníček Občas sonduje, jestli by nemohl čůrat alespoň na gauč, na židli, na hračku, na Fandovu přebalovací podložku, nebo na maminku ;-).

Mějte se krásně
Eva, Kája a zlatíčko Fanoušek

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 21.07.05 19:17

Ahojky,
ještě dodatečně moc gratulujeme všem dvouletým oslavencům, to to utíká :-). Přejeme vše nejlepší, hlavně hodně zdraví.

Pavli, díky za info v minulém deníčku, držíme palce, určitě to bude dobrý.

Mirus, Kája taky chodí na nočník jen, když je nahatej. Zatím mi to i vyhovuje, protože ho nemůžu pořád svlíkat a oblíkat (občas kojim :-)) a on chodí dost často.
Sylvo, plenky s mizícími obrázky jsem radši vůbec zkoušet nechtěla, myslím, že by se Kájovi zdálo prima, že se plenka mění a čůral by do ní pořád ;-).

Martino, máš tušení, do jakých aut se vejdou bez problémů 3 autosedačky (+dva dospělí)? Uvažujeme, že někdy časem koupíme naše první auto, a asi by mělo být rovnou pro 3 děti. Jsem zvědavá, jestli to nakonec nebude muset být dodávka, aby jsme se tam vešli i s případnými zavazadly.

Jídlo, to je u nás taky bída. Mám pocit, že Kája prostě nemá čas se najíst, nebaví ho to. Má ale rád sušenky Telka, tak když je vyžaduje řeknu, že až po jogurtu a podobně. Sice se to prý nemá (četla jsem, že je to vydírání), ale u nás to krásně funguje. Některé dny ale stejně skoro nic nesní, tak se uklidňuju tím, že by se přece určitě najedl, kdyby měl hlad.
 Eva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.07.05 20:23

AHoj Evo,
jen v rychlosti reaguji na to auto…Např Citroen Berlingo je pro takto velkou rodinu ideální..naši známí mají také tři děti, nejmenší je připoutané v protisměru uprostřed v autosed. kolíbce, kufr je super, vzhledem k tomu, že je to menší dodávka, nakládáš opravdu pohodlně, není tam ta lišta u zadních dveří, která alespoň mně jinak vadí…je asi i cenově dostupnější, já myslím, že jako rodinné auto ideální…podobný je i Renault Kango (nevím přesně, jak se jmenuje…včera jsme se o něm bavili s manželem, takže mám trošku info..)

JInak vidím, že jste naprosto v pohodě, jen tak dál!!!!

Letím, máme návštěvu…

Zdeni - opět super počteníčko:-)))

Ahoooj
Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 21.07.05 20:35

Ahojky,
ZDENI, no to je skvělý, že žijete! Deníček pohoda…:-))))

My jsme byly dneska s Terkou a její kámoškou v Baby Cafe, pohoda jako vždy, málo lidí, nové hop:,–(lo oslík, nové houpadlo pejsek…bezva. Ondra se na Klárku děsně těšil a stejnou měrou se pak měli rádi :-))) - oba mají hezky vytištěný svoje zoubky na rukou :-))). Nakonec jsme tam byli až do pěti.

THEO - návštěva, jo? Užijte si. Harryho mám v originále, protože právě vyšel a překlad bude bůhví kdy. Navíc já to už od začátku čtu anglicky, takže by mi ta čeština asi vadila.
EVO - super, že ses tak hezky rozepsala! Fanoušek je fakt pohodář, co? A vaše hlášky ze svatby… :-)

Jdu se mrknou, jestli někdo nedorazí na chat, jinak jako obvykle - Harry Potter :-)))

Sylva a Ondrášek

 
Anonymní  21.07.05 21:26

Ahoj,
dnes máme den…nejprve scéna ráno, když se oblíkala (pomohla metoda pevného sevření)…pak celý den mydlení se s Ondrou…pak odmítla spát a usnula až v šalině o čtvrt na šest!!!! Doma samozřejmě vzbuzení a to se rovná špatná nálada min. hodinu…doteĎ zase dva hysterické vztekací záchvaty…Mám v sobě brufen, nějak mě rozbolela hlava a celkově jsem se cítila dnes dost sešle a staře :)
Sylvi - jak jsme se bavily o té angličtině - no to ses nepochlubila, že čteš v originále :))) to jsem trochu na jiné úrovni :))))) A všechno nejlepší Ondráškovi, nejsem si jistá,jestli jsem si ve starém deníčku po příjezdu vzpomněla :(
Evi - už jsem si říkala, jak se máte :)
Quatro - ještě mě napadlo,jestli to nejezení není zubama…Kláře lezou pomalu ale jistě dvě pětky a podle toho vypadá její nálada, spaní a jezení…
Zdeni - velká gratulace k úplnému odplenkování!!!!!! To kouření je skvělé, doufám, že nám to holky na srazíku předvedou :)
Theo - sociálka na sousedku zatím nepřišla a nám se zatím nepodařilo zjistit, z kterého bytu se to ozývá, bydlíme totiž v paneláku do tvaru L…Je to ale síla, často se na balkóně leknu,jak někdo zařve ŽER!
Holky, dnes ty bomby v Londýně vybuchly na místě metra, kde jsme bydleli a nastupovali na metro :(
Tereza a Klárka vzteklinka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 21.07.05 22:44

čauky holky,
jdu se rozloučit, zítra odjíždíme na tu dovču a jelikož jsem právě dorazila z práce, tak nejsme vůbec sbalení, takže už zítra nebudu zapínat PC, ale balit !
Terez-čteš mi myšlenky, dneska byla dopoledne uplakaná až hrůza, tak jí říkám co tě bolí a ona otevřela pusu a ukazovala na zuby a taky, že jo dole nateklá stolička děs běs, tak jsem jí to hned natřela.

Utíkám spát, protože zítřek bude náročný, takže za týden se ozvu.
ahojky Quatro+Mili

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 22.07.05 12:59

Ahoj,
Quatro - údajně nemáš zaplé PC, ale kdyby - užijte si dovolenou, ať je vše v pohodě!!!

Moji Špuntíci spí, oba, takže mám chvilku klidu…nicméně se snažím Kryštíka ještě netahat na procházky, tak tu trošku válčíme..a samozřejmě nespí po obědě tak dlouho.
Ale už je asi dobrej, včera se u večeře s návštěvou choval jak praštěnej..dokáže ze sebe vytlačit smích (asi jako kulomet) a takhle bavit celé obecenstvo..

Nejraději bych se natáhla, ale asi se vrhnu na myčku, máme tam menší haldu, a to jsem dnes jednu už pouštěla (máme prostě malou myčku..)

Tak pa
Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.07.05 13:17

Ahojky,
u nás se taky spí. Měli jsme zvláštní oběd, napřed jsem chtěla udělat špenát s vajíčkem, protože to Ondra může, ale pak jsem si vzpomněla, špenát teda ne. Takže koprovku. Jenomže když mi sevřelo mlíko, tak jsem si říkala, že to nevoní nejlíp - no jasně, bylo už pět dní prošlý. Takže jsem zaexperimentovala a měli jsme koprmajdu místo z mlíka jen z vody. Ale dalo se to :-))
Jak jsem psala o tom oblíkání, tak ještě si Ondráš umí obout a zapnout sandálky. Jen občas divně chodí a diví se, že je má na kozí nohu :-)
THEO - jak ráda bych šla vyskládávat myčku :-))))). Holt u nás je nejlepší myčka ta, co má moje ruce…ale blýská se na lepší časy! Jo a ještě k tomu Harrymu - on má taky přes 650 stránek a já se k tomu nedostanu vždycky, když to tady píšu :-). Ale už jsem za půlkou.
QUATRO - vydařenou dovolenou!

Tak já jdu jako obvykle. Ondra vstával v půl osmé (poslední asi týden mezi sedmou a půl osmou, kéž by mu to vydrželo!!!), tak nevím, jak dlouho bude spát, protože jsme dopoledne nebyli venku.

Sylva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 22.07.05 13:23

No, vidíš, že já taky myčku nerovnám…stále tu sedím..někdy mi přijde, že si to sem napíšu, abych se k tomu donutila nebo si později vzpomněla, co jsem vlastně chtěla dělat..

Mimochodem, na oběd jsme měli špenát, vajíčko, těstoviny…

A koprovku (polívku jsem dělala v pondělí :-))))

A s tí Harrym - jseš fakt dobrá..

Theo

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 22.07.05 14:42

Ahoj holky, opět omílám ohranou písničku o pracovní vytíženosti :-) Jestli to nebude spíš lenost…
Máme doma už delší dobu problém v tom, jak vysvětlit Lidce, že na veřejnosti se nedělá hopky hopky - česky neonanuje se. Sedne si obkročmo na židli (čelem k opěrce), chytí se a poskakuje. Odvádění pozornosti jaxi nezabralo a nechat ju bez povšimnutí dost dobře nejde, nedělala by nic jiného. Normálně si třeba uprostřed hry vzpomene, oznámí že IDU DĚLAT HOPKY HOPKY CHVILKU…jakýkoli pokus o odvedení pozornosti, rozmluvení této činnosti končí vzteklým řevem. Vysvětlovat jí, že takové věci se dělají v soukromí je science fiction, notabene když ještě nemá svůj pokojík…Vydrží klidně půl hodiny poskakovat. Neřešíte podobné věci? Největší problém je dohodnout se, po kom to to dítě má :-DD

Tento týden jsou horňácké slavnosti - kroje nachystané, košila vyšitá, Lída bude jak panenka…ještě by mohlo přestat pršet a oteplit se.

Zdeniku - přečetla jsem si tvůj chlubníček u dvojčat :-) já bych se u vás třeba pochlubila, že my teda taky zvládáme to a to, ale nemělo by to efekt, páč nejsme stereo jako vy, ale „pouze mono“ :-DDD
Holky jsou šikulky, hlavně s plínkama. Lída pořád vyžaduje plenku na kakání - tvrdě. Odpolední a noční plenku zrušíme co nevidět taky - stejně je víceméně pořád suchá. Zkrátka spotřebujem zásobu a hotovo - nové kupovat nebudem. Nebudou-li plenky doma, půjde to snad i do záchoda:-) Jinak bledá závist, že chodí M+J čurat samy na nočník - my nočník uklidili do skříně, Lída si naň odmítá sednout, jedině do záchoda a ani za nic s prkýnkem..

Quatro - přeju krásnou dovolenou.
Theo, Evo - Berlingo je i můj favorit.
Evo - František je pohodové miminko? z komentáře to tak vyznívá…
Příznivcům Harryho Pottera - už se těším na český překlad - má angličtina zůstala na úrovni několika slovíček - naposledy jsem mluvila anglicky na střední škole :-( Ted čtu Stephena Kinga - Temná věž - už čtvrtý díl. Vřele doporučuju, skvělé čtení.

elda co ju bolí zuby + Lída

 
Anonymní  23.07.05 08:31

Ahoj holky, zdravim a na dva tydny se loucim, jedeme na dovku, jak jsem vam uz psala v minulem denicku. Omlouvam se za absenci na chatu, ale Martin byl necekane doma, tak jsem se nemohla venovat sve druhe nejoblibenejsi zabave, coz je pokec s vami, nybrz jsem se venovala te prvni:-)))
Vcera jsme byli na oslavach svate Anny u mistniho kostela, Teri se desne vyblbla, jezdila na kolotoci a skakala ve skakacim hradu jak posedla, normalne lezla az nahoru a klouzala se uplne beze strachu.
My jsme si dali burty a pivo, proste pohoda.
Eldo - hopky hopky je velmi zdrave, takze bud v klidu:-)))
Zdravi Mirus & Co

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.07.05 11:31

ahojky holky…

tak jsem si to chtěla zapamatovat a prdlačka…takže jen co mi uvízlo..

teda nevím proč ale uvízlo mi to HOPKY HOPKY…;-))) Eldo asi je to v normě…ale reakce a zklidnění na veřejnosti…to mě teda fakt nenapadá…;-)

jsem chlubil chlubivej ale uznejte: včera Maťka ležela na mých nohách…veget největší…a začala zpívat:P-ŠÍ P-ŠÍ JEN SE LEJE, KAM KONÍČKY POJEDOU…pak spatřila mě i M. jak na ni z otevřenou pusou zíráme a tak jí ujelo to „pojedeme“ začala se řehtat a bylo po zpěvu…ale výslovnost, slovosled..no na jedničku…jinak si holky zpívají ale plácají spíš dohromady pár slov a hodně vynechávají..tohle bylo krásný…no zvlhlo mi oko…!

no nic zjistila jsem kolikátýho je a je mi horko…něco jako dph mě doposud nechávalo klidnou..jejejej to bude krásná noc ;-))))

tak zatím čus blus…

Zdenik a M+J

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 23.07.05 11:57

Ahojky,

zdravím všechny. Včera už jsem měla skoro dopsaný komentář, no Vojtíšek byl jiného názoru:-) Špuntík už se uklidnil, jiné dítě, mám radost. Konečně po dva dny v poledne usíná v pohodě.Třikrát hurááá.
Táta nám včera odjel na výlet, užíváme si samoty, je to jiné než když je ve všední den v práci.

Přeji všem krásný víkend, některým i pěknou dovolenou:-)

Evka a Vojta

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.07.05 12:13

Ahoj holky a hezkou sobotu,
my jsme doma a jen se tak poflakujeme, chceme být ještě v klidu, neboť Kryštíkova asi vyléčená nemoc se přetransformovala no nočního kašle a malé rýmy…to už ale nějak zvládneme..

Miruš - hezkou dovolenou

Evko - užívejte si samoty :-)))

Eldo - Lída si Vás vychutnává :-)))

Viděli jste někdo Kill Billa 2 ??…já včera poprvé a hrobovou scénu mám doteď před očima:-)) Doporučuji všem…

Mějte se, klidný víkend
Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 23.07.05 19:32

Viděla!!!
Super, co? Mně se hrozně líbily oba díly, pouštěli jsme si je den po sobě.
Jdu chystat dobroty pro návštěvu.
 S.

PS: Ondra taky rýmí a nočně kašluje :-(((

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.07.05 20:45

Ahoj,

hlasime navrat z dovolene, byla super, dokonce jsem precetla cca tretinu noveho Harryho :).
Podrobnosti casem…

Pavlina a Iva ve vane se rochnici

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 23.07.05 21:00

Teda všichni čtou a čtou…já si teď vytáhla bratry Mašíny…vypadá to čtivě…

Sylvo - já jsem chtěla vidět Billa už dlouho, ale v těhotenství se mi nechtěly sledovat ty krvavý scény.....nadchla mě i hudba…
Marek ty DVD koupil, neboť byly v akci a vyšly dost levně…tak si to můžu zopáknout.

Pavli - piš, piš, jak jste se měli…

Jinak dnes klídek, Kryštof je ale děsně nabitý a prudí a prudí, občas je i milej…

Mějte se
Theo

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.07.05 12:43

ahojky holky,
tak jsem tu…právě jsem do louskla minulý deníček…

Sylvo - tak teda místo mlíka štěně? ;-)))) a k tomu Harrymu v originále…tak já bych to v originále četla tak dlouho dokud by autorka nenechala Harryho raději v tom 110díle zastřelit…;-))) jseš dobrá…já asi opráším nějakou tu učebnici a začnu zpytovat…;-)))

Mirus + ostatní..fotky z tábora jsem si chytře nahrála do pc u našich..takže strpeníčko strpení prosím

quatro - neboj Em je v normě s tím jídlem, napsala bych ti že holky ted taky moc nejí…vynechávají svačiny..najed­nou…ale asi je to tím, že jednou týdně od babi přijdou tak nafutrovaný, že mi pak doma 2-3 dny jí jak vrabci…no a váha…obě: těžká ;-)))

evko - teda už 11t to je rychlost..a Vojtík nespavec…vždycky mě dorazí, když ty děcka vůbec nechtějí spát..já bych spala hned..tak držím palce..ale ono se to už určitě upravilo, že jo?

Eldo - tak to jedete k mořu co? ;-))) my jsme byli blahé paměti s našima na dovče mezi varnou a burgasem…byly tam užasný „dopravní“ vlny…naskakovali jsme na ně a jeli až na pisek…;-))) no jo jenže práce je práce co? to není a lítání ve vlnách.....

Marti - no urcitě se zase ozvi…super zprávy..já chci taky zařizovat pokojík…;-))) a fakt jste vymysleli krásný jména..verča a a barča…verunka barunka…je to moc pěkný…takový dvě berunky…;-))

Theo - teda ten johndeer je super…to by holky asi zkolabovaly jen pri zahlédnutí…jsou prostě ujetý na všechno takový…Maťka už chce naučit opravovat auta…tatínek je na to náležitě hrdý!;-))

co myslíte, že tady dělám místo dph? ach jo asi to nestihnu…;-))) ještě jsem nazačala…no nic

holky ted krásně spí..teda už dlouho nebudou..odha­duju…byly jsme ráno zase v lese..místo krásných babek tam rostou samé prapodivné houby..různých odstínů barev…tak to mě trochu zklamalo ;-))) já jsem spíš babková, bedlová..nic jinýho se u nás nikdy moc nesbíralo…a za chatou taky nic jinýho nerostlo ;-)))

myslíte, že mám sníst studentskou pečeť..mám ji tu schovanou pro švicu měla svátek…ale když ona se na mě tak vyzývavě kouká..

tak já už jdu..je neděle..M. v práci..já práce až běda…

zatím pa

Zdenik a M+J

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.07.05 12:45

jo a k tomu čtení..já ted ulítla na českých toulkách…jsem u pádu lucemburků ;-)))

mezi tím jsem si lupla dvě detektivky…jedna byla spíš humor druhá…tipla jsem si vrahouna dobře ;-))))

Z.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 24.07.05 13:15

Ahojky všem,

nechcete za mne někdo dovařit oběd? Včera jsem začala polívku a dodneška se na ni nemůžu podívat. Ještěže druhé jídlo jsem stihla udělat dřív, jinak bychom byli s Vojtou hlady:-) Asi budu muset nakoupit zásobu HIPPíků, a nám objednávat hotovky:-)

Manžel už dojel, kdepak je ten klídek?:-)

Zdeníku, opravdu už to spaní je lepší. Spí cca 21:30 - 6:00 někdy i o půl hodinky déle:-)

Harryho (českého) jsem četla v prosinci v nemocnici a poslední český díl mi leží na nočním stolku asi půl roku:-(

Pomoc! Vojta má na pindíku pod kůžičkou nějakou bouličku, bílou a cestuje mu (při erekci). Nevíte, co to může být a co s tím?

Evka a Vojta

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.07.05 15:38

Evko - nevím jestli si pamatuješ, řešila jsem to někdy v zimě s Kryštíkem taky..jestli je to teda to samý…naše doktorka nás poslala na dětskou chirurgii s tím, že mu to ošetří, ale natrefili jsme super doktorku, která doporučila nedělat s tím nic, prý že to zmizí samo…nepamatuji si, jestli říkala, že to praskne či co…jediný, co jsme měli dělat, přidávat do koupele heřmánek, tím rozhodně nic nezkazíš…měl to tam dohromady asi 2-3týdny…

Zdeni - je vidět, že musíš pracovat, takovej dlouhej komentář:-))))))

Chlapi vzali našeho malýho Johndeera a jeli se podívat na velký, dnes se seká jako o život…

Tak zatím
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.07.05 15:53

Zdeni - pečeť sněz (nebo už je snězená?:-)))), taky bych si dala.......:-)))))
 T.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 24.07.05 16:53

Právě proto jsem se ptala, že to tady určitě někdo řešil:-) Dík.
 Evka

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.07.05 16:55

ufff…já nevím ale ty čísla mě nějak zmáhaj…pečeť je z půlky vyřešena..teda ona už nemá co řešit…já už to neřešim a zase se těšim že zhřešim mám na to ještě 16čtverečků čokolády…to jsou krásné vyhlídky.....­.blbnu…;-))))

no tak jsi jdu udělat kafe..chtěla jsem jít za sportem aspon na hodinu ven ale fakt se mi nechce…a ty čísla mi tady ukazují prapodivné výsledky..jako by to vycházelo tak jak se to zrovna moc nehodí ;-)))) ráno moudřejší večera že? ;-)) slibuju že změním obor..tohle mě vážně deptá ;-)))

no nic… naštěstí jsem vnutila babi holky alespon na chvilku…jinak bych to tady asi musela dělat při svíčce…;-))) i když na to asi taky dojde…mým tempem a zaujetím pro věc…

tak to jen tak na okraj…

zdenik upočítaný

 
Anonymní  24.07.05 20:07

Ahoj holky
M musel do práce, tak som sa mu tam votrela a rýchlo si prečítala denníček. /ten minulý si musím stiahnuť :-((/
Kristián je u babičiek a my makáme na byte. Oškrabávame steny, maľujeme, prerábame elektriku...... Je to tam ako po výbuchu a budúci týždeň sa musíme presťahovať. Zatiaľ tomu neverí nikto, kto ten byt videl. Ja tiež nie, ale M je optimista.
Každý deň Kristiánovi volám a on mi svojou hatlaninou vysvetľuje, čo robil a papal… Je to strašne divné, že je preč. A samozrejme je nám smutno, ale našťastie on to zvláda v pohode. Vraj len večer vysvetľuje babičke, že vedľa neho nemá ležať ona, ale mama. Tak dúfam, že to ešte budúci týždeň vydrží. AJ tak je to hrdina. Už je tam týždeň a babičky si ho vymieňajú /žiadna nechce byť bez neho, tak chudáčik je chviľu u jednej, potom zase u druhej/
Krásne sa pýta na záchod. Plienky už máme len na noc, flašky sme sa zbavili na tábore, takže nám zostáva cumlík na spanie. To asi ešte chvíľu potrvá. Uvidíme.
Všetkým špuntíkom želáme všetko naj naj naj /aj keď oneskorene/.
Tak sa majte krásne a keď sa dostanem k PC, tak sa zase ozvem. Zuzana a Kristián.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 24.07.05 20:59

Ahojky!
Tak jsem právě dočetla…jsem trošku v takové podivné náladě…nevím, jestli si za dva roky, kdy snad bude poslední díl, ještě budu pamatovat ty podstatné věci…no snad jo. A nebo si to holt všecko přečtu znovu. Tím končím pro pár let s Harry Potterem a už vás nebudu zdržovat :-)
Ondra soplí první ligu, naštěstí je vcelu sebeobslužný a zvládá se vysmrkat a utřít soplíky sám. Díky bohu! Takže i kapesník v postýlce už se naučil používat a ne hned brečet mami mami.
Měli jsme být už odjetí u našich za babi a Verčou, ale nevím…snad zítra večer…nechci, aby to chytla. I když babi to bylo evidentně dost líto, že ještě nedojedem :-(
ZUZKAJ - super, že ses ozvlala: Neboj, nějak to stihnete, z bytu vás snad nevyhodí, i kdyby to bylo o pár dní později…a nebo prostě budete v polních podmínkách! Kristián je nějak moc šikovný, ne? Budu se muset nad Ondrulou zamyslet :-)))). Plínky máme furt, i když pokrok je, že si hlásí kakání a stíháme tak druhou půlku do záchodu (nočník stále ještě nemáme). Dudlík jsme neměli nikdy…flašku taky ne…a prso jsme zrušili pro mě překvapivě bez nejmenších potíží…já teda občas teskním, ale Ondra si dneska za ten týden řekl poprvé (a to až když už skoro spal a ta blbá rýma ho asi potřetí vzbudila) - ale převykládala jsem mu rychle pohádku o Zvědavém štěňátku a dobrý. Takže vás musíme ještě otestovat na to mluvení…:-)))
Každopádně - Kristiánkovi všecko nej nej nej a krásný nový pokojíček, ať se mu dobře bydlí a má se co nejlíp! A zítra ty jeho dva roky oslavte pořádně sami a za pár dní už ve třech!
EVKO - Ondra na pindíkovi naštěstí nemá žádné bouličky, ale zas nepřetáhneme ani o milimetr…kaž­dopádně já to neřeším, problém s tím žádný nemá, takže počkám, až mu pindík poporoste a roztáhne si předkožku sám…Jo a tu polívku bych klidně dovařila…a ty vydrž, už se to za chvilku musí zlepšit!
ZDENI - je vidět, že jsi u pc přikovaná dph…:-)))) jen piš, už tu bylo smutno! A pečeť pozdravuju, dala bych si…
PAVLINO - ahojky, už se těším na report ohledně dovolené! Doufám, že jste to zvládli i v tom stínu!

Zatím papapa

Sylva a Ondrulík soplulík

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 24.07.05 21:01

české toulky? mám tu komplet Vaňkovou…super super, padají ti ti lucemburkové pod jejím jménem nebo za někoho jiného?
 S.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 25.07.05 10:06

Sylvo - pokud Ti dr. nic neříkala s tou předkožkou, tož to máš pech. My v roce dostali ATB mastičku, po pár měsících se to stáhlo asi o 3mm, prý dobrý, ale jak byl nemocný, pak málo topili, tak jsme nepřetahovali (asi týden) a ona se zpátky slepila. Dokonce se to natolik zhoršovalo, že pomalu čurat nemohl. Tak znovu.
Po této zkušenosti bych se raději držela té zá:,–(y, raději nechat tak!!!
Odpoledne půjdu koupit ten heřmánek a uvidíme. Bolet to nebolí.
 Evka

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 25.07.05 12:44

Jo dr…:-)))))))))
Já jsem se jen tak v roce zeptala, abych věděla, jaký má na to názor(stejně jsem s tím nic dělat nemínila a nemíním :-)…ona mu to nekontrolovala, jen se zeptala, jestli všechno OK.
No takže mi řekla, ať přetahujem pomalu ve vaně dokud to nepůjde! Že už má na to věk. Cha cha, jak ji jinak po odborné stránce velmi uznávám a myslím, že je fakt dobrá, tak v otázce poradenství jak kdy. Stejně to bylo i s jídelníčkem. No jenže já si stejně dělám, co chci, takže…
Fakt si myslím, že když není problém, tak není důvod to nějak dramaticky řešit. Protože jak jednou přetáhneš, tak už holt musíš, musíš umývat, musíš hlídat, prostě musíš dávat pozor. Takže když nám to nejde, tak to nebudu hrotit. Jednou to půjde. A když to nepůjde dejme tomu ve čtyřech letech, tak to řešit začnu…ovšem to už snad bude Ondra taky bez plínek a bude s ním rozumnější domluva.
 Sylva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.07.05 13:23

Ahoj holky,
nejdřív ještě k debatě výše…taky myslím, že nechat být je dobré řešení, alespoň teĎ..když jsem si četla debaty k tomuto tématu, narazila jsem na jeden příspěvek, rodiče žijí v Anglii a když se zeptali v poradně zda přetahovat, doktor jen vytřeštil oči a řekl, v žádném případě!!! Ten tatínek tam ještě zmínil, že je to opravdu naprosto nepřirozené a že zvířata si také nepřetahují :-)))))) atd......

Evko - Kryštík taky vypadal, že ho to vůbec nebolí a fakt to zmizelo…čůrat mohl bez problémů.

A co my?? Včera měli všichni prodlouženou večerku, Kryštof se jel s Markem opět podívat na kombajny a vrátili se asi tak ve 20:30…do toho dorazila ségra s manželem…tudíž já se ségrou jsme se postaraly o děti a kluci šli na pívo…Tzn, že Kryštof usnul až ve 21:30..proč to píšu???
Julie si totiž natáhla kojení a vzbudila se od večera až v půl šestý, najedla se a spíme dál…potom nás opět budí Julie, ale to je půl deváté…Marek zaspal a já mám dnes prsa obří velikosti :-))) To se nám opravdu dlouho nestalo..

Tak já mažu, už jsou v obýváku takové haldy prádla, že přes ně nevidím, musím žehlit, bléééé.

Mějte se
Theo a spol

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 25.07.05 13:38

Žehlit?
Já jsem část naší oooooobr haldy zlikvidovala dopoledne…Ondra mě obíhal, objížděl na tříkolce a tak a neustále vyřvával Pálí pálí. No a pak tam tu ruku stejně strčil…palečkem to musel vyzkoušet (je prostě po mě :-(((). Ale ani nepípl, narozdíl od loňska byl ochoten držet ruku pod proudem vody snad 1/4 hodiny a bavilo ho to. Má jen červenej flíček na bříšku palce. Ale je to trdlo.
Takže tím jsem s žehlením za jeho asistence zase skončila. Možná opět za rok?

Jo, jinak mě by to ani nenapadlo, ale měli jsme v plánu jet odpoledne k našim až do konce týdne a prostě jsem musela Petrovi nějaké prádlo nachystat…no nakonec jsme to kvůli té rýmě a tomu, že Verča tam bude jen do středy, takže nemá cenu, aby to chystla, zrušili.

Co ve středu, nezajdem někam? BC, Eldorádo nebo tak? Teda já doufám, že Ondráš už nebude prskat bacily :-)))

Sylva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 25.07.05 13:46

Ahojky,

tak jsem dneska po dlouhe dobe s Ivou sama a je to docela narocne :). Uplne mi brni hlava, pze to dite je neskutecne ukecane. Komentuje neustale vsechno a navic porad vsechny organizuje… Trosku mi pripomina Lidku od Eldy, pze ted hlasi IVA CUA, IVA DELALA BOBKY DO PLINKY,… zatim to teda nehlasi predem. Navic ji nejsem schopna presvedcit, ze kalhotky jsou fakt pohodlnejsi nez plina, no snad se to casem poda. Takze nase nocnikove zkouseni je zatim absolutne neuspesne.
Jinak uz ma vsechny zuby - hura :) a od 15.7. jsme zrusily definitivne kojeni. Nahradou je cteni knizek pred spanim :). Ne, ze by si na MLIKO nevzpomnela, ale vzdycky to rika s takovym prefikanym vyrazem a dobre vi, ze nic nebude.

Dovolena byla sqela, i pres ta atb. Prvni dva dny sice bylo vedro, ale jelikoz jsme bydleli dost vysoko (900m), tak to zas tak hrozne nebylo. Navic babicka brala taky nejake prasky, se kteryma nesmela na slunko, takze hlidala a ja jsem po 3 letech jela na cyklisticky vylet. Bylo to uzasne, ale myslela jsem, ze fakt nedojedu zpatky.
Dalsi dny byla desna kosa (8-10C) a vicemene furt prselo nebo aspon mrholilo. Takze jsme navstivili Karlovy Vary a taky Marianske Lazne, kde se Ive moc libil park s miniaturama vyznamnych staveb. U nekterych bylo navic tlacitko, kterym se napr. poustela voda, hudba, prip. lanovka. Nadseni fakt velike.
S jidlem jsme teda tezce hresili - obcas obed v restauracce, jinak varili nasi, kteri naznali, ze Iva musi mit maso 2× denne :), taky probehla ochutnavka lazenskych oplatku…

Nejvetsi uspech z nasich narozeninovych darku ma nadobicko - Iva celou dovolenou „provarila“: porad to byl caj matovy, melta, caj s mlikem, polivka, masicko… a vsechny nas samozrejme neustale krmila. Vubec se ji nejak zalibily polivky a rano mi ted vetsinou sdeli, ze chce polivku s nudlema, hmm :).

No nic, koncim, jeste musim docist minuly a tento denicek a taky Harryho :).

Mejte se
Pavlina a Iva

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.07.05 13:59

ahojky holky,
tak hadejte co se mi stalo…tisíce borůvek po celé kuchyni…já byla tak zachtivá té borůvkové lahůdky co jste tady všichni pekli, že když jsem uviděla na rynku hromady borůvek neodolala jsem a ve skrytu duše doufala, že doma najdu všechno co je třeba…až na vanilkový cukr..našla..za­kys.smetana mi jedna vybuchla…a to ještě dlouho neměla být prošlá…ach jo…no a pak jsem se do toho dala s takovou vervou a s tím, že jsem si neuklidila linku…aha…a pak se ozvalo bum-plem-kutululúúúúú a bylo to…celá vanička…takže pilná popelka odělovala borůvky od drobků na zemi…no tu fialovou spoušť utřu za chvilku..ještě budu zdobit tak kdyby něco at to nedelám znova…;-))))))

Terko - s tím spinningem jsi provokatér..já na to pořád myslím..rozumějte T. mi poslala sms jestli nepujdem…no já nemůzu musim jako Theo žehlit a docela uklízet neb to je děs a nedá se tu hnout…taky vařit..no jsem prostě v ukole…;-)))

holky jsou k mému překvapení u babi..takže proto ty ukoly…a taky jsem volala našim jestli by se nechtěli radovat z přitomnosti bambulí…no a možná to klapne;-))) chtěla bych do kina…na nějakou vymývárnu..třeba bruce w. svalnatý likviduje zlo, mohlo by to být i třaskavé i humorné…to by se mi líbilo…máte nějaký tip…já se v tom nevyznám ;-))) nebo vůbec nějaký tip na co se dá jít?

no nic ooo buchta tu vooooní…hmmm doufám, že ji nezlikviduju stejně rychle jako včera tu studentskou pečet…;-)))

nevíte proč nám holky v noci odmítají spát v klidu? ;-)))

tak vážně jdu ;-))

zdenik a M+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 25.07.05 14:05

Zdeni,
my jsme byli v pátek po dloooouhé době na Románu pro ženy a fakt mooooooooc doporučuju…řehtali jsme se s Petrem jak koně :-)))). Takže humorné to bylo, třaskavé taky, ale spíš ve smyslu sexbomb :-)). No a Vašut sice není „svalnatec“, ale rozhodně je na něho dost pěknej pohled. A to skoro na komplet celýho. A Zuzana Kanocz je podle slov mého muže „dooooooost pěkná baba“ a podívat se můžeš taky na hodně (nebo Marián :-))). Fakt nás to nadchlo, skvěle jsme u toho zrelaxovali.
Jinak původně jsme chtěli jít na Válku světů, ale hráli to v blbej čas…(tam zas Tom Cruise :-)
 S.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.07.05 14:17
  • …tak buchta uspěšně spálena..voní voní a najednou divný smrad..já myslela, že žehlička…;-)))

Sylvo- díky za tip…no jsem zvědavá jestli nám to vyjde…já bych na Román šla hned..no uvidím co M.

tak jdu se podívat co s tou opálenou buchtou ;-))

z.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 25.07.05 14:20

Holky, skláním vám všem na MD uctivou poklonu…Včera mě z Lídy už vážně třeštila hlava.Je velkolepá…ráno otevře hubu a nezavře ju dřív než v devět večer. Volume samozřejmě na max. Jak to děláte, že se nezblázníte?

elda+lída

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.07.05 14:21

tak vidím to na zařezání celého bočního kraje…no to jsem fakt celá radostí bez sebe…to asi nezamaskuju…;-)))
 z.

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.07.05 14:27

Ahoj holky,
všechno nejlepší Kristiánkovi k narozeninám!!!! Těšíme se, až vás uvidíme!
Víkend jsme strávili v Brně, zatím se nikam nechystáme. Jsem pro nějaký srazík, však Zuzko přijď i bez Kristiánka…
Zdeni - pomohlas mi k rozhodnutí, že dnes teda taky nejdu :) rozhodla jsem se sedět doma na zadku :)
Mám vše udělané, vyžehlené,vyprané, obvolané a teď jsem grogy…
Dnes jsme rozjeli akci ZET, poslední šance sehnat RD nebo pozemek, jinak jdem do bytu :)) Zítra máme tři prohlídky,držte nám prosím palce, už mě to fakt nebaví.
Ani nevím,na co jsem chtěla všechno reagovat …Jo, Pavli - no to vaše hřešení s jídlem bych chtěla vidět :))))
Eldo - asi bych to taky neřešila, jen bych třeba naznačila, že venku se to nedělá..ikdyž­.....Kláře jsem řekla,ať se nešťourá před lidma v nose a ona si venku dává ruku před oči- ona nevidí, takže ji taky nikdo nevidí :)
Evko, Theo, Syvi - až budu mít kluka, přijdu pro radu :))
Noci máme taky trochu divoké, nálada se už ale Kláře spravila, tipla bych,že obě pětky už jsou úplně venku. Klača už umí skoro všechny barvy a novinkou je, že jí přestaly bavit skládačky puzzle :) Už jsem si všimla,že má jednu hračku tak měsíc, hraje si s ní každý den a najednou ji omrzí a nechce si s tím moc hrát, ani,když jsem u toho..
zatím pa, jdu číst…ale jen internet :)
Tereza a spící Klára

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.07.05 14:30

Eldo my už to nijak neděláme..my už blázni jsme…;-))))))))))))) teda já určitě…;-))

Z.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 25.07.05 14:41

Eldo,
jednoduše - Ondra sice mele, ale není mu moc rozumět a hlavně naštěstí nemele furt…takže mně se neklaň, mě to teprv čeká!!!
 S.

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 25.07.05 14:56

Připojuju se :D :D :D
Ve středu už se na nás v Baby kafé zase těší :)))))))))))))))))
 T.

 
-Evka-
Závislačka 3295 příspěvků 25.07.05 15:21

… asi mne tady někdo nalákal na studentskou pečeť. Budu muset si ji koupit:-)

Dnes jsme měli zase vzrůšo s usínáním. Brzo ráno dlouhá procházka, přetažené dítě, které místo spaní musí chodit v mých botech. Já tedy spala, bolela mne hlava. Teď čekám na probuzení, má přijet kolegyně.

Evka

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.07.05 19:38

Tak vyžehlila jsem asi 6ks prádla, zdželo mě hledání CD mé oblíbené mexické kapely, pak už se Kryštof probudil a s ním teda nežehlím, to je fakt o život ..nicméně jsem nechala položenou žehličku na prkně, nikdy to nedělám, samozřejmě byla zásuvce… no, nevyhořeli jsme , ale je to fakt blbá práce!!!!

Pádím........­.............
Theo

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.07.05 20:40

ahojky..

no kdo? no zas já..

Theo - jsi můj člověk já vyžehlila přesně totéž..ale jen v důsledku naprosté lenory… a to jsem ani pořádně neuklidila a nekam v tom bincu jsem si odložila foták…no kde je netušim …snad vypluje..nebo se pujdu bodnout..dobro­volně..;-))

haha buchta byla nakonec natřena místo tvarohem lipánkem s hollandií…neb jsem zjistila, že tvaroh taky nemáme ;-))) vypadá i přes zásah do fasády (rozměj ořezaná celá buchta) docela obstojně jdu ju uříznout…at vím co jsem to stvořila…takže prý rychlá buchta…tak mě to trvalo tak 2,5 hod..sběr borůvek po zemi, ořezávání spálenin…no fakt bleskovka ;-)))

mno mno…chuťově je to teda vyloženě dobrý…no at nepíšu s plnou pusou a nepadaj mi sem drobky ;-))) jdu se přesunout k buchtě…

tak zatím

Zdenik a chrupčící M+J

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.07.05 08:24

Dobré ráno!

Zdeni - já jsem si minule zase sehnala všechny suroviny, ovšem neměla jsem borůvky, alespoň jsem je nemusela sbírat po zemi :-))))) Takže dodnes nevím, jak tato dobrota chutná:-)) To seš na tom lépe..

Je tu podezřelé ticho, raději jdu na kontrolu dětí..

Theo

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 26.07.05 13:51

Ahojky,

v noci jsem dolouskala Harryho, tak snad ted budu mit vic casu na emimi :). Jeste bych teda rada dorovnala spankovy deficit…
Pred chvili jsem cetla predpoved na nasledujici dny a neverila vlastnim ocim - 32-36?? To snad nemysli vazne… zacinam vzpominat na nasi dovcu, kde byla tak krasna zima…jeste jsem vam tusim nepsala, ze jsme uzasne vymrzli v termalnim bazenu, kam jsme se sli puvodne zahrat - voda mela 22C :).

Iva ma nove slovo - teda ona jich ma spoustu, ale tohle me fakt zaujalo - CESATKO = hreben. Ale nazyva tak jen ten hreben, co dostala od Terinky :).

U nas taky plati, ze si vzdycky oblibi nejakou hracku, se kterou si hraje klidne mesic, pak ji prestane bavit a zaujme ji treba za pul roku. Momentalne jsou v oblibe puzzle (ikdyz je sama neposklada), skladaci vlacek, tobogan, broucci navlikaci. A taky knizky - vedou Kdo se schovava - diky nim jsme prezili cestu autem na dovcu v pohode. A pak rikanky - bavi ji doplnovat slova.

Tak zatim
Pavlina a Iva

 
Jitule
Kecalka 225 příspěvků 26.07.05 14:05

Ahojky holky,
dlouho jsem tu nebyla, podařilo se mi proletět cca 3 chybějící deníčky, ale zase nevím, na co všechno jsem chtěla reagovat.
Každopádně všem čerstvým dvouročákům přejeme hodně štěstíčka a zdravíčka, no prostě jen to nejlepší!
My se máme celkem fajn, jen jsem si zakázala přes den internet (aspoň jsem to zkusila minimalizovat) a večer zase sedí u PC většinou manžílek. Snažím se teď hodně odpočívat a bohužel u PC se mi nesedí nejlíp. Jsem 37.tt a předminulý týden jsem myslela, že snad budu už rodit, přiznám se, přehnala jsem jednu věc a sice to, že jsme šly s Karolínkou na šalinu a už jsme šly docela pozdě, Karolínka celou cestu běžela (sama, dobrovolně a s radostí) abysme prý tu šalinku stihly, jenže pár metrů od zastávky jsem viděla, že takhle to nestihnem, tak jsem Káju vzala a popoběhla jsem kousek i s ní, no výsledek: ujela nám stejně, řidič přestože mě viděl, prostě odjel (byly jsme fakt kousek před dveřma), mě se udělalo docela zle, není tam kde sednout, no, ale nakonec se to zklidnilo, ikdyž celý další týden jsem se necítila vůbec dobře, naštěstí jsme byli na takových menších prázdninách u manželových rodičů, takže Karolínka se vyřádila na zahradě a vařila babička a všichni se o nás krásně starali, tak se to uklidnilo. Dneska už mám zase pocit, že je to docela v pohodě. Ale minulý týden jsem „pro jistotu“ přecejen začala chystat věci pro miminko, tak jsem prala, máme připravený přebalovák a postýlku a ještě musím ty pidivěcičky přežehlit, našla jsem si seznam, co má být v tašce do porodnice (někam se mi vytratil ten můj dva roky starej), nabaleno ještě nemám. Taky nemůžu najít rodinnou anamnézu, kterou jsem na porod s Karolínkou měla dobře vypracovanou, tak to budu muset sepisovat znova… (nevíte někdo, co tam všechno má být napsaný, resp. na co se pak ptají?)

Sylvi a Pavli - Harry Potter v originále - hmm, máte mou poklonu

Pavli ještě díky za minulý deníček ohledně klíšťat, opravdu užitečné informace, už jsem si to tu uložila. Držíme palce, ať je Ivča v pořádku.

Všem, co se právě stěhují nebo chystají stěhovat a renovovat přejeme hodně úspěchů a pevné nervy :-) My jsem se stěhovali před rokem, tak to mám ještě v živé paměti.

Karolínka se konečně naučila přes den uspávat sama, dostanu pusu, dám jí dudlík (nemyslitelné bez něj), ona si vleze do postýlky, dostanu ještě jednu pusu a odcházím, večer to tak sice zatím nefunguje, ale to je tu taťka a ten ji uspí :-) Začala jsem ji takhle trénovat, protože jsem si uvědomila, že až bude mimčo, tak by to pro ni bylo moc změn najednou, asi ji pak nebudu moct uspávat hodinu přes den, když bude zrovna mimčo potřebovat moji pozornost…
Ještě musíme dotrénovat chození na nočník, umí to výborně (úspěšnost 100%, na noc jí ale pro jistotu plínku dáváme, tak 1× za 3 týdny se v noci ještě počůrá), jen u toho potřebuje asistenci - sundat kaťata, pak utřít a zase natáhnout…

No nic, jdu žehlit pidivěcičy, když už Kája spinká :-)

Mějte se

Jitka, Kája a pupík (oooobrpupek :-))

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 26.07.05 14:17

Zrovna si docitam minuly denicek - tak Iva uz ma skutecne pres 12kg, kdyz jsem ji postavila na vahu po dovci oblecenou, mela 12.5 :), ale to pricitam poctive strave od dedecka :DDD. A to v roce a pule jeste nemela ani 10kg…9.6 to tusim bylo. Takze ja mam zas problem opacny - neji to dite nejak moc? :D Prirustek 300g mesicne je docela dost…a to se necpe sladkostma. A ze bych ji druhe jidlo nechavala az po spani, tak to fakt nehrozi, to by hladem neusla :D.

P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.07.05 20:05

Ahoj holky,
Jitko - to je super, že si se ozvala, chystáš se opravdu zodpovědně…při­pomnělo mi to dobu před Julinčiným porodem…to už je tak dávno:-)))…tak na Vás budeme myslet..

Pavli - Kryštof si nedávno taky našel knížky Kdo se schovává a jedeme je třeba desetkrát za sebou…teď už si ani nesmím vymýšlet a musím se ptát přesně tak, jak je tam psáno..jednou jsem řekla: A teď mi řekni, kdo je za kamenem…Kryštof na to: Kdo se ovává za kamemem??

Dnešní hláška.
Dávám Kryštíka dopoledne spát a ptám se ho, jestli bude spát jenom v plíně, neboť máme v podkroví teplo..
Kryštof: Budu spinkat nahatej s maminkou jako táta? (Do písmene to takhle řekl…) Ty děti si opravdu všímají všeho :-))))

Harry Pottráci - jste fakt dobrý… a jak se Vám to líbilo?

Jdu objednávat nákup, máme tu fakt vymeteno..
Tak pa
 Theo

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »