ŠPUNTÍCI díl.61 - Co na nás platí?

Rodičovství

AHOJTE ŠPUNTÍ! Malí, menší, nejmenší... Vítejte do dalšího týdne! Taky jste si všimli, že prázdniny končí a léto je v nedohlednu? To je přímo nehoráznost..ještě, že jsme se s holkama vykoupaly v bazénku už v květnu..od té doby jen vyměňuju řasama prorostlou vodu...blééé.

Ale o tom někdy jindy ;-))) tak sedíte? Ležíte? Jíte? Tak je všechno jak má být a jedem na čtení ;-))

Jako obvykle tápu co jako vymyslím…nevím­..doufám, že dostanu nápad…tak nápade kde jsi?

No nic nebudu tady zdržovat, je všeobecně známo, že nejsem žádný blesk a čekání na nápad vhodný uveřejnění by jisto jistě způsobilo nejen mě velké zestárnutí organismu. To mi připomíná otázku..nevíte po kom naše děti jsou tak aktivní? Marně si snažím vybavit jestli jsem byla taky tak aktivní, ale díky své velmi laskavé ;-)) paměti si toho co bylo před porodem moc nepamatuju..hi hi to je jako doba předporodní a teď jsem v době ledové zaporodní…a co hůř! všimli jste si, že doba předpracovní se nějak zkracuje a blíží se nám doba pracovní? Teda některým..Někteří špuntice mámy a tátové to vyřešili po svém. ;-)) elegantně a dokonce někteří nám tu sloučili dobu zaporodní s pracovní..no proti gustu žádný dišputát ;-))))))) i když já se taky cukám..vždy jak začne sychravo tak mám pocit, že práce je jediný co mě může spasit…no nechtěla jsem psát o práci, právě jsem vydrhla sporák a umyla nádobí takže konec zvonec..to bylo jako na překlenutí té doby na nápad čekací ;-)))

Stalo se to v co jsem ani nedoufala ;-)) konečně jsem se zase přihlásila do knihovny..teda je fakt, že mě k tomu donutil nedostatek dětských knih o krtečkovi a holky svou nelibost nad našimi čtyřmi pohádkami o krtkovi dávaly najevo: DALŠÍ K-TEK! KOUPÍME…ha ha…no napadlo mě řešení..takže teda zpět..šla jsem teda s holkama do knihovny…ooo ta vůně je snad pořád stejná…holky samozřejmě během 1 min objevili stůl s dětskými knížkami především s krtkem..takže dvě jsme půjčili ostatní příště..no jo ale jak oddělat dvě děti od regálu s krtkama mi nikdo neřekl ;-)))) jo daly se bambule nakonec ukecat..slíbila jsem jim, že jim ty pohádky o krtkovi i přečtu ;-))))) no ale to pořád ještě není k věci…taky jsem si půjčila jednu knihu s příznačným názvem JAK VYZRÁT NA DĚTI.SBÍRKA RODIČOVSKÝCH PODRAZŮ A TRIKŮ (aut.Bill Dodds). Je to malá žlutá knížečka, dá se přečíst za večer..já to teda zhltla..má to být jako humorné..ono je, někdy na můj vkus se až moc snaží, ale na konci vám z ní něco ocituju…
No a co mě teda napadlo, že bychom si mohli na sebe takhle ke konci prázdnin prásknout jaké triky používáme na naše ratolesti a co na ně nejvíc platí..teda jestli se k úhybným manévrům a lehkým výhrůžkám k zajištění plynulého chodu domácnosti a výchovy a nervů vůbec dostanete? Já teda už jo…tak já teda začnu jo?;-))

Tak jak jsem kdysi psala trestík „hračky hodným holčičkám" tak to už jak si tak si nic moc…ale platí naházet věci rovnou do odpadkového koše s poznámkou: „zítra jezdí blikací popelářský auto a víte co dělá?" holky moc dobře ví…s poznámkami typu: ZACHÁNILA KOSTIČKU! ZACHÁNILA PATELKU! ZACHANILA… Uklízí jen to hvízdá ;-))), ale musím napsat, že je tohle krajní způsob ony holky většinou uklízí..ne sami (to maj asi po mě ;-))) , ale na požádání..no to je dobrý ne?…máme takovou hru..co musí uklidit mamka (taťka) poletí do koše, co holky tj správné a jediné úžasné ;-))

Vzteky - tak na tohle marně hledám recept..nejsem asi tak důvtipná jak jsem si původně myslela ;-))) no ale zase přeháním, Janičce stačí odvést pozornost (taky někdy ne,ale většinou zabírá): PŘEČTEM SI KRTEČKA? Maťka je tvrdší oříšek ta nejdřív musí projít jistou dobou vztekační, aby mohla nastat nějaká doba reakční ;-)). Reaguje zpravidla až tehdy kdy vidí (o oku šmíravém jsem už taky psala), že mě to prostě nezajímá, prostě nereaguju…Maťka přitvrdila svůj vztekací rituál o slovíčko: -MUTNÁ MAŤKA! -MUTNÁ MOC! ÉÉÉÉ ÁÁÁÁ NE NENENENNENENNE­NENENNENE jsem taky přitvrdila..NEBUDE KRTEK…chudák krtek…někdy teda nevím, jestli nebudou mít holky z krtka nějaký životní trauma..podle jsem využila jejich zájmu ku zájmům mým…doufám, že se tu najde stejně potrefená osoba ať nemám pocit, že jen vyhrožuju..

Lákadla, úplatky - kapitola, sama pro sebe…když už venku nevím jak ty děvčátka přimět, abychom se pohly k domovu tak lákám..psala jsem práskací tak prásknu, ale neřehtejte se..na kočičku s nemocnou nožičkou (no prostě bydlí na ulici ;-)), na to jestli děda není v garáží (no je třeba to prozkoumat ne?), kdo bude první doma? (vypadá to, že mě holky nechávají schválně vyhrát ;-))) no a hit zcela vyjímečně a zcela proti mým zá:,–(ám…pitíčko tzn.fruiko, relax něco prostě v krabičce a s brčkem…jo to jsou pak výkony..ale tohle teda fakt ojediněle..ne vždy je po ruce obchod ne vždy jsem na tuto akci vybavena předem…kupodivu krabička s brčkem je prostě kouzlo! ;-)))

Teď mě napadlo další..třeba z vany holky ochotně vyskočí, když před nima mávám župánkama..jen jsem nepřišla na to jak to, že je župánek vždycky z vody dostane, když ho dostávají pokaždé…;-)

Jo a když potřebuju ještě chvilku k vaření a ozývá se stále častěji:MAMÍ HÁT (hrát) POĎ HONEM, SEDNI NA PA-NÍK ODPOUVÁME.. tak bambulky vyfasují mokré houbičky na nádobí a umývá se okno, pračka, a taky židle, a taky kostky a taky mamce nohy (to je někdy tou vlhkou houbičkou fakt chuťka ;-))))

Ty jo mě teď už moc nenapadá..tak tohle platí u nás…co za „špeky" platí u vás?

A slíbená citace..mě to přišlo jako nejlepší pasáž z celé knížečky..

„Děti dovedou být kruté. Právě když se chystáte vychutnat skvělou snídaní - třeba vejce na slanině - vaše dítě se začne smát a s výkřikem „Cholesterol" se chytí za srdce, upadne na zem a předstírá smrt.
V tu chvíli těžko něco můžete. Počkejte, až do sebe bude cpát jednu čokoládovou tyčinku za druhou, a řekněte „Uhry" a nasaďte si na hlavu hnědý papírový sáček."

Takže od nás vše…pěkný týden

Zdeník a Martinka a Janička (25m a kousek)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.08.05 23:48

Že by první?

Zrovna jsem dorazila celá mokrá, venku lije, z babské jízdy. Ještě s jednou kamarádkou jsme zašli na pivo, no co vám budu povídat…bylo fajn.

Emily už je trochu líp, snoplíky ustupují!
Opatrujte se jdu se okoupat a spinkat.
papa Quatro

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.08.05 13:49

Ahoj holky,
já se fakt bavím!! Zdeni to je zase nářez!!!

Ty „Uhry“ mě dostaly:-))))))

Co se týče našich špeků, zrovna u nás letí překvapivě krteček, takže větu - dnes si krtečka opravdu nezasloužíš, - tohle by krteček nikdy neudělal - užíváme hodně často.

Myslím, že bych Kryštofa mohla lákat např na Pribináčky, ale zatím to nedělám…řekla bych, že ho má tak 1 za 14 dní. (Ale stejně si neodpustím větu - za to, že jsi byl tak hodný, dostaneš Pribináčka)…

Jinak má naprosto šílené období, myslela jsem, že jeho prudící nálada skončí včerejším vyspáním po obědě, ale ono ne. Dnes nás vzbudil v 5:30hod a prudil a prudil… Vznesla jsem návrh, že mu připravím samostaný pokojíček, ale stále nevím, jestli by se něco změnilo:-))

Já letím, mějte se…

To počasí je letos naprosto šílené…to je pravda..

Theo, Kryštof , Julie

 
Anonymní  24.08.05 14:23

Ahojky, zdravim z listopadove Vidne.
Co se tyce Terinky, tak obcas zapusobi straseni, momentalne u nas vede Krakonos, ktery, kdyz bude hodna ji pochvali.
Ze neco nebude, kdyz bude zlobit, tak s tim radeji nevyhrozuju, jelikoz mam obavu, ze bych to pak nedodrzela.
Urcite ted pusobim jako zla mama, ale po dobrym u nas nefunguje absolutne nic.
Rikam: Teri, pojd si svliknout pyzamko a vzit si tricko a teplaky.
Teri chodi dokola a zpiva si lalalala.
Ja terinko prosim te pojde se obliknout.
Teri nenene, lalalala…
Tak to pokracuje do meho naprosteho vytoceni asi hodinu, kdy se zeptam, jestli vi, co Krakonos dela neposlusnym holkam.
Zacaruje je..lalalala atd.
 Mirus

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 24.08.05 14:24

Ahoj všem,

právě jsem zmatená jak lesní včela:-) Ne, zahlcená informacemi. Přišla jsem z poradny, jeden dr. říká UZV srdíčka tam, druhý tam, nyní mi volali, že přece jen pojedu do Brna. Tož 8.9. jedem na výlet. Že bych konečně Honzu donutila k návštěvě IKEY a koupili bychom Vojtíkovi tu postel? :-)
Mimi je zatím v pořádku, dnes jsme se na něho koukali, u V. jsem takový super přenos neměla:-) Už má 140g.

Pomalu asi začnu balit na dovolenou, letíme ze soboty na neděli.

Vojtík dnes s spí v kočárku s nahatým zadkem, jsem zvědavá jak to dopadne, vyjímečně mi to nevadí, neb večer budu kočárek prát. Takyvý potah na kočárek, už nechci:-)

U nás moc fíglů zatím není, pokud jdeme ven a V. se nechce oblíkat, tak se začnu oblíkat já a V. se přidá. Pokud mne moc zlobí, zamknu se do ložnice (vysvětlování a proslovy nezabírají). Na jídlo se nalákat nedá.

Evka a Vojta

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 24.08.05 14:33

Ahojky holky!

ZDENI, super deníček!

Špeky u nás - no já nevím, spíš má Ondra špeky na maminku :-)))))). Tuhle mi udělal příšernou scénku (děti na písku si chtěly půjčit JEHO!! tříkolku, pak jsem mu odmítla vydat nanuka v obchodě atd…) no trvala dobře hodinu…skončila vyřváním se doma na zemi a mým nevšímáním si ho…pak přišel, vlezl za mnou do křesla a různě mě hladil a pusinkoval a pokládal si mou hlavu na bříško a tak…během dvou minut jsem byla samozřejmě měkkoň největší :-))))))

Jinak aby šel domů - musíme jít za Tinou, kamkoli jinak zase za tím a oným…prostě motivace lidma. Jinak bohužel používám i tu negativní - když neuděláš to a to, nebude to a to…nebo chceš to? tak honem, nebo nebude nic! Ale štve mě to a nechci to tak dělat…a ještě víc mě štve, když ho něčím postraším - tomu už se teda ale od tábora snažím vyhýbat (že Zdeni :-))))))…máme teď totiž absolutně vybáté období, bojí se všeho, včetně policajtů v maxipsu Fíkovi (on teda tvrdí, že se bojí Ííík - Fík :-)

No a jinak? Jinak jsem měla včera volné odpoledne, byly jsme se ségrou a kamarádkou obhlížet různé kuchyně a nábytky, paráda. Ondru hlídal Petr, bohužel mu začal Ondra nějak často a řídce kakat a ještě nepřestal. Naštěstí aspoň v noci spal. Jinak je dobrý, pořád vyřvává, že chce sýr a okurku a další nevhodné pochutiny… má rýžovou polívku celý den. Dokonce to snědl i se zamíchanou Smectou.

A ještě jinak se máme fakt dobře, právě jsem si přinesla klíče od nového bytu! Takže se snažím domlouvat termíny s řemeslníky a začne kolotoč. Ale už se těším :-)))))))

Mějte se hezky

Sylva a Ondrulík

Mmch, opičák má plínku - a hádejte? Čůrá si do ní, hajdalák. Kakání hlásí stoprocentně - i když je to často a na čůrání se vykašlal :-((. No jak se zklidní střeva, zas mu ji seberu a snad to bude OK jako před tím…

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 24.08.05 15:04

… dala jsem jednu fotku do galerky, hádejte jakou? :-)
Evka a Vojta +?

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 24.08.05 23:19

Od Zdeníka:

Ahojky holky,
tak je to pech, ale nejde mi načíst deníček tudíž jsem poprosila hodnou tetu Sylvu ), aby mi posílala komentáře a já si jako čtu a píšu přes ni..takže uvidíme jak se osvědčí ))) a kdyby měl někdo pak stejný problém můžu podat hlášení a doporučení ))))))

Evko - gratuluju moc k vydařenému Utz…tak nevím..já bych taky ráda nějaký ten UTZ )))…u nás je domluva: počkat a uvidí se..s tím, že já teda bych chtěla hnedle vedle..ale když M. háže takový kukuč jako jestli opravdu jo? mlčí…já ho nechávám má toho teď moc a kdo si počká ten se dočká že?)) a víme že dokážu být „zákeřná“ a rodit i více dětí )))))))))))) takže rozšiřování rodiny je u ledu…ale bledá závist na pochodu )) hlavně se opatruj..

Theo - krtkomilové…Janička dneska v babycafé našla velkýho krtka a já se bála jak to dopadně až půjdeme domů..prostě mu všechno ukázala, zhoupla ho na laně, na houpacím psovi, svezl se miniaturní sanitkou, taky miniaturní motorkou…no prostě krtek…jo a taky pejsek a kočička jak myli podlahu..všechny hračky u nás blinkají protože snědly mýdlo )))))))))))))))))))

Sylvo - gratuluju ke klíčům, méně k té hokně co vás čeká ))), jojo pěkně jsi mi připoměla jak jsem holky pak na táboře překecávala jak můžou v klidu spát, že......no ale naše barbucha taky není zrovna mazlík ))) v jistých věcech je nekompromisní ) ale jinak hodné stvoření )) no naštěstí se s holkama většinou dohodnem )

Mirus- ha ta věta "a víš co dělá…to mi silně něco připomíná ))))

Terko - holky zařadili Klárku ke kamarádům: KÁKA LÍBILA, KAMAÁDKA.. A UKU (za ruku) D-ŽELI… a půjčíte holky kamarádce Klárce krtečka? NE NE…))))))) KÁLKA DALEKO…DOMA…NECHCEŠ přiznám se trochu jsem je poškádlila )))))))

v bc taky byla Marťa s Aníkem a teda břicho má výborný takový dvojčatový ) obdivuju jak ještě zvládá i s Aníkem dorazit…hodně se těší na porod…myslím, že už je to fakt zahul…a vím o čem mluvím ))))

jo a jinak se máme fajn a holky opět nespí…pětky…už to vím jistě…doufám )) takže tak od 22:00 nastupuju na zakrývání, napití a čůrání a hledání hraček a opět zakrývání a posouvání a pšššt už se spinká )) neboj přestane bolet namažeme a už nebolí.....BO­LÍ…nebolí…BOLÍ ZOUBEK…nebolí…BOLÍ…

tak se mějte zatím a pa

Zdenik a M+J

 
Anonymní  25.08.05 08:58

Ahoj holky a špuntat
u nás nic nového, teda vlastně jo - je ze mě tetička a Lída má první sestřenici :-) Lenka, 2,75 kg, 49cm. Pátá ženská v pořadí, během 2,5 let :-) A abyste mohly mamky závidět, tak vám povím, že milá švagrová rodila poprvé a to v rekordním čase 4 hodiny(aj s cestou)…po dvou hodinách na 2 cm, po třech na 8! takže rychlovka:-)

co platí na nás? pár na zadek, jinak nic. a výhružky typu „mám čítat? - jedna, dva…(do tří)“ na domluvy mi zvysoka prdí a krtek je tvoreček imaginární, tudíž nezajímavý a jako vzor nepoužitelný. vůbec se nestotožnuje s pohádkovými postavami-pohádky má ráda, ale mám dojem že je odděluje od skutečného světa. Když povím, že má být hodná jako Karkulka, Ája,, maxipes - prostě cokoli, tak vůbec nereaguje. Musím jako vzory předkládat skutečné osoby, které zná - pak mám naději na úspěch :-) I když nevalnou…

doba pracovní je fajn, i když ted se slučuje s dobou předtěhotenskou - tj. snažící. Pak odložím dobu pracovní na neurčito :-) tento měsíc mám neodbytný pocit, že by snad už…jedinkrát v životě se u mě objevil PMS a byla z toho Lída, ted je to podruhé, tak uvidíme.že by napoprvé, jako Pája???Snažíme se první měsíc:-)

elda

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 25.08.05 13:00

ahoj holky,
deníček je super.
Po přečtení jsme tuze ráda, že zlobí i vaše děti, neb já byla včera vytočená na nejvyšší bod, tak protivné dítě už tu dlouho nebylo. Možná je to tou nemocí, z rýmy se stal příšerný kašel, takže jsme dneska šli na kontrolu a dostali sirup Calcium-chloratum, Dr. mi říká je to trošku hořké tak to zamíchejte do čaje, ono to je ale odporné, tohle do ní nedostanu, ani kdybych se postavila na hlavu, hořky Stoptussin je podle toho med. Míchala jsme do čaje, skusila dát na kostku cukru, na lžičku se šťávou atd. no, když to vyplivla po páte tak jsme jí plácla, samo mi ujely nervy, prostě to nějak nezvládám. 14 dní tábor mi dal zabrat, přeci jen jsem byla na všechno sama.
A k tomu se od úterka v krátkých intervalech počůráváme, nejprve jsem myslela, že zapomíná, ale teď to vypadá, že to má souvislost s tím nachlazením, kašle-počůrá se, moč je sice v pořádku, ale pokud to nepřejde musím s ní jít znova. Takže opět peru tepláky jak vzteklá, jako za starych časů před 2 měs. kdy se učila na nočník. Jsem přesvědčená, že musela prochladnout, tak nám držte palce ať z toho nic není, nerada bych, aby měla zánět měchyře.

Eldo držím palce, že by druhý prcek?
Sylvi klíče od bytečku, tak to je super zpráva, takže hr na přestavbu.

Dneska máme hřibačku a sojové maso s rýží.
mějte se pa Quatro

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.08.05 13:08

Ahoj holky,
Quatro - já jsem nedávno dávala Kryštíkovi průduškovou směs (sypaný čaj) , má se užívat jen týden a opravdu to pomohlo. Za pár dní se to rapidně zlepšilo, můžeš to osladit medem..

Eldo - snažte se , snažte, ať je tu brzy další Špuntík

Sylvo - čeká Tě asi honička, tak ať to v pohodě zvládáš

Zdeni -vidím, že si poradíš za každé situace..

My jsme denes byli na návštěvě a zapomněla jsem si tam mobil, hlavně , že jsem jak šílená sbírala všechny Kryštíkovy autíčka, protože jejich ztrátu by nepřežil…ach joooo Asi máme odpolední program…
Taky nás čeká lehčí víkend, zítra jde K. k babičce a vyzvedneme ho v neděli ráno…
(Třeba si nás začne vážit)…Ne, není to tak hrozný…Nechci na něj tak stěžovat…

Tak se mějte
Theo

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 25.08.05 17:59

Ahoj všem,

Vojtík dnes usnul až o půl paté, takže mám opožděnou polední pauzu:-) Ještě mi chybí to kafe.
Vojtík je stále náš kalendář, před třemi dny měl zase zvýšenou teplotu - klasika týden před dovolenou, zatím mu nic není, asi má pořád kolem 37st (dle ruky).

Theo - prý jsou erupce na měsíci a vícero prcků je takových (i ten náš byl víc jak týden nezvladatelný - dle táty:-) )

Quatro - V. také nechtěl hořké ATB, dávala jsem mu je stříkačkou do pusy, nakonec si sám lehal na podlahu, otevřel pusu a křičel NÉÉÉ:-) Posílám Em pohlazení.

Eldo - přeji plodný měsíc:-)

Zdeníku - holky jsou správné ukecánky :-)

Sylvo - gratuluji ke klíčům. Docela nedávno jsem koukala na fotky a přemýšlela, kdy máte záměr se stěhovat:-)
Psala mi jedna holčina, že prý zase řádí kakací a blinkací virus - třeba se vyhne Olomouci. Už je Ondrovi líp?

Špuntík našel „kolád“ čokoládku, trošku si dal, trošku se osypal. Už víme, že „kolád etě“ nesmí.

Mějte se, jdu budit malého a velkého.

Evka a Vojta

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 25.08.05 21:04

Od Zdenika:

Ahojky baby! Číhám…
Z.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 25.08.05 23:43

Holky rezignovala jsem, ona to prostě plive a plive(vlehu, vsedu), teď jsem se to snažila dát ve spaní, ale i to mi vyplivla…asi mě picne a k tomu všemu každou minutu kašle, ale příšerně.
Dávám směs při nachlazení(čajík).

Dneska jsme koupili postel, na splátky. je moc hezká, matraci budou mít až příští týden, takže je to zatím složené v krabici. To jsem zvědavá jak v ní bude spát.

Jdu dodělat video a dát ho přes noc pálit.
Mějte se papa Quatro

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 26.08.05 09:46

Ahoj všem,

špuntík si dnes opět přispal skoro do půl osmé!!! Ale přišli jsme pozdě z venku, museli jsme CF do bankomatu.
Vojta chtěl jet na kočárku bez plínky, ačkoliv jsme se ho ptali co pět minut, tak ho 2× počural, no neprala jsem ho včera? No, třeba si to zapamatuje, večer už počurané kalhoty docela studí:-)

Vojtík už má sbalený baťoh, vrhnu se na naše, tentokrát nemůžu balit mezi 22-24h, to odpadám. V poslední době mívám noční migrény.
Odjíždíme sice až zítra odpoledne, ale ať je to nachystané.

Evka a Vojta

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 26.08.05 12:10

ahoj,
nikde nikdo.
Já se na celý víkend odmlčím, protože mám na zítra pozvaných 14 lidí na oběd a oslavy Martinových kulatin, přitom zároveň oslavíme i Emčiny narozeniny. takže už teď nevím kde mi hlava stojí.

Sirup se mi do ní dneska podařilo dostat s 200 ml čaje, takže aspoň něco.

No nic jdu dodělat zákusek, Mili spí tak je toho třeba využít.
pa Quatro

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 26.08.05 20:44

Ahojky,

Quatro, já tady byla, mám komentář nahoře.

Kufry máme sbalené, jsou nějaké prázdné a to sebou pro jistotu vezu i toaleťák:-) Zítra odpol. začnem přesun.

Vojtík dnes poprvé nespal, snad to bylo jen tím včerejším pozdním odpoledním spánkem a ranním dospáváním. V kočárku vydržel dvě hodinky, v duchu jsem ho prosila o spaní, neb hlavu jsem měla, jak střep - a ještě mám.

Jdu poklízet a ráno budu uklízet. Je to tady jako po atomovce.

Evka a Vojta

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 29.08.05 09:27

Ahojky holky!
Tak máme zase pracovní týden…Petr mi ráno doporučil, ať Ondru naučím kalendář…aby pochopil, proč musí chodit od práce :-)
Víkend byl fajn, tatínek byl doma. V pátek jsme měli páté výročí svatby, tak jsem byla zvědavá, jak to proběhne. Napřed že, půjdem do kina…ale mě se nechtělo. Nakonec se Petr začal tvářit děsně tajemně, nic mi neřekl a jeli jsme. Tak jsem na něho koukala a vykoukala, že jedem na motokáry! Pořád mi nevěří, že mu vidím do hlavy :-)))))…napřed teda na večeři do nějaké vyhlášené restaurace v Rajhradě na ryby. Mňam, fakt výborný. Pak na ty motokáry…bohužel, byla velká cena, což nám nedošlo…takže bylo plno :-((( Škoda přeškoda…kdo ví, jestli se zas někdy hecnem…a strašně nás to baví. Tak jsme šli pak aspoň ještě tady u nás do hospody, Petr si mohl konečně dát pivo :-)). Cestou domů mě pak nutil jít hrozně rychle, nakonec málem utíkal :-)))…no sedla na něho ta Ondrova střevní chřipka. V sobotu byl dost nepoužitelný :-((( Naštěstí včera už dobrý. Tak jsme aspoň udělali cenový průzkum v radiátorech a koupili žebřík. Odpoledne už bylo zas krásně, tak jsme seděli všichni tři na písku.
Ondráš má nějaký hrozně ukňučený období, neustále kvůli něčemu ječí mečí a nedokáže říct proč…děs běs. Snad už to brzo přejde.

EVKO - hezkou dovolenou!
ELDO - jsem strašně zvědavá, jestli třeba? :-))))

Krásný týden!

Sylva a Ondrulík 25.m

 
Anonymní  29.08.05 09:46

Ty jo, to je účast :-(
Tak jdu zvedat statistiky a něco písnu.
V sobotu jsme měli závod-takový minitriatlon, či spíš srandamač. Šlo spíš o tu bečku, než o sport, ale bylo to fajn. V neděli jsme se byli podívat na miminko, no nic moc. Lída tam vyváděla, až jsme museli odejít. Holt-opečovávaný jedináček. Ta nám případné druhé dítko ještě osladí. Malá neteř ve mě moc nadšení neprobudila - jsem ten tip člověka, kterému jsou jakékoli cizí děti protivné. Čím menší děcko, tím hůř :-) Ani starší cizí dítka nemusím - nedejbože když třeba předvádí nějaký ten vzteklý záchvat, nebo je tak trošku přemoudřelé - to mi normálně naskakuje husí kůže. Popravdě řečeno - když jsem včera tu malou chovala, tak jsem si říkala, že bych si tu fázi 0-1 rok klidně odpustila :-) manžel večer tvrdil to samé, tak jsem mu povidala, že jsme si teda měli zažádat o adopci :-DD No jo, srandičky :-)

protože je Zuzka v nedohlednu, tak příští deníček napíšu já, ale zatím počkám, až se nám Zdenikuv deníček trochu zaplní komentáři :-)

elda+lída

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.08.05 13:41

ahoj holky,
tak já to tady taky trošku pozvednu…

My jsme se v pátek zbavili Kryštíka a vyzvedli si ho až v neděli ve tři.. Na sobotu kadeřnice a pak jsme naplánovali výlet do Poličky, tam jsme se úžasně najedli (hráli jsme si na rodiče, co mají jedno maličký miminko…navíc úžasně hodný..), pak už to bylo kousek na chalupu, kde byla ségra s manželem a rodiče…taky pohoda.. a druhý den dopoledne jsme zvládli Žďár n. s. a tam i příjemnpou kavárnu a pak zase hurá ku Praze…bylo to moc fajn, v poklidu, žádně napomínání a honění našeho zbojníka, najedli jsme se po dlouhé době v restauraci fakt v klidu..

Kryštof byl prý neuvěřitelně hodný, ani si na nás nevzpomněl, žádný vzteklý protesty, ani kňučení (ahoj Ondrášku!!), no prostě vychovaný vnouček…To je jen dobře, alespoň to můžeme někdy zopakovat…

Dnes jsme byli na plavání, vzala jsem i Julii (nic jiného mi taky nezbývalo:-)), která vše pozorovala ze břehu z autosedačky, občas jsem vyskočila ven a dala jí dudlíka…no a já jsem zjistila, že jsem slabota, poněvadž už mi fakt nejde vyhazování Kryštíka do vzduchu (na druhou stranu, on má 15kg, že?) Kryštof byl jak smyslu zbavený, neustále se řechtal. kopal nohama, skákal ze břehu…dobrá průprava na dovču…

Ve středu po obědě jedeme do Vídně, kde přespíme u Markové ségry a druhý den večer míříme směr Chorvatsko, Rab.Už se hroooozně těším, ale zároveň si raději vůbec nepředstavuji tu cestu s našima dětma…spoléhám na noční spánek…

Takže co mě čeká?? Klasika, praní, žehlení, balení blééééééé.
Myslím, že tu budu do středy často :-))


Tak jsem tu po hodině, abych dopsala komentář, Julie stávkuje se spaním…

Eldo - mně naopak (prozatím) přijde, že takto malé hodné miminko je naprostá pohoda… (slovo hodné je dost důležité)…ale vím, že za chvíli to bude trošku horší..

Sylvo - jsme na tom stejně…já jsem 100% úspěšná v tom, jak Kryštofa přivést ku vztekání, kňučení..ale vážně se snažím..ono ho rozčilí i to, že jsem milá a chci mu vyhovět.. (toto neplatí pro víkend s babi a dědou..) je to opravdu mnou..Ale to přežiju…

Tak se mějte
Theo a spol

 
Anonymní  29.08.05 13:54

Theo - no to vím, že tak malé mimino je v pohodě :-) to naše teda bylo. Ale prostě mě znervoznují cizí děti. Nemůžu si pomoct.

Vztekací období máme taky. poslední dobou se jakýkoli duševní posun projevuje právě vzdorem a NE-NE-NEEEEE. Můra jedna…Nechápu, jak lze vydržet s takovým vzteklounem 24 hodin denně 7 dní v týdnu - obdivuju vás - matky na plný úvazek.

elda+lída

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 29.08.05 14:28

Ahoj,

tak my jsme zpatky v Brne, takze ted prochazime fazi vybalovaci a praci. Jsem fakt rada, ze jsme konecne doma, uz toho i na me bylo moc. Jinak jsem si za ten tyden u nasich docela odpocinula, ikdyz pocasi nestalo za nic, ale to asi nikde. Ze vsech planovanych akci se nakonec uskutecnil jen vylet do Zoo a pak takova mensi tura v krosnicce. A taky jsme obe dost precpane masem - nikdy jsem si nevsimla, ze nasi jsou takovi masovi :). Takze dneska jsme mely pohanko-zeleninove rizoto a myslim, ze v tomto duchu budem jeste chvilku pokracovat, at se to srovna :).
Iva mluvi cim dal tim vic, tvori takove skvosty jako KAZU DEDECKOVI TRICKO S PEJSKAMA A BALONKAMA, DEDECKU KOUKEJ… nebo tuhle pri cisteni nosu mi rikala NEMUSIS, MAMINKO. No je to fakt sranda.
Jo, volali nam z nemocnice, ze vysledky na kliste jsou v poradku - cimz chteli zrejme rict, ze ty problemy nebyly od boreliozy a ze se nic dolecovat nemusi. Nicmene jsem z nich nedostala, jestli tu borelku fakt mela a nase dr taky nevi, pze ji ty vysledky poslou az pozdeji. Navic teda manzelovi tvrdila, ze se to zjistit neda, ale to je nejaka blbost. A odlozila nam kvuli tomu spalnicky, pze pry nevi, co ji bylo, tak radsi az v rijnu. No uz se tesim - jak si vzpomenu, jak se nam to loni na podzim furt posouvalo kvuli neustalym rymam…

Jo, jeste k denicku - super, jako vzdy :). Ja se teda snazim moc nevyhrozovat, ale obcas to nejde. A kdyz potrebuju, at Iva neco udela - treba at se konecne napije, kdyz je silene vedro a ona odmita pit - tak reknu nejakou naprostou blbost jako treba ze zviratka taky piji (ted v Zoo) a ona je z toho zrejme tak zblbla, ze poslechne :D. Obcas se teda i manzel nestaci divit, co vygeneruju za blbosti. Obcas teda pouzivam vyhruzky jako ze dostane na zadek (coz ji asi nijak nedesi, pze to stejne nepraktikuju) nebo ze nepujdem na pisek (kdyz nechce usnout), ale myslim, ze to vubec nezabira, pze si to proste jeste nedokaze predstavit. Krtek je sice u nas favorit nejvetsi, ale to, ze krtek sel spat a Iva jde taky, to teda nefunguje :))).

No nic, jdu to vsechno docist, mejte se
Pavlina a Iva

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 29.08.05 20:12

Ahojky,

nikdo nic nepise, tak ja jeste pripisu par veci :).
Dneska jsme taky byly v knihovne - chystame se tam teda uz pul roku, ale kdyz to Zdenik v denicku pripomnela, tak jsme se tam konecne vydaly. Ive jsem slibila, ze jdem pujcit krtka, takze celou dobu to bylo same „krtecka, krtecka“. Na chvili mi zatrnulo, pze jsem zadneho nemohla najit, ale pak jsem je objevila a nakonec mame 4 ulovky :).
Jeste jsem zjistila, ze nase ditko umi nazpamet celou bramboru - tuhle ji ve vane krasne odrikala jen tak sama od sebe, ale na pozadani odmita. Taky umi Hali beli - teda ne ze by to zpivala, to jaksi nema po kom umet :D - ale slova vsechna. Jen to opet po ni nesmi nikdo chtit. Z dalsi slovni zasoby jsou jeste dobra slova POCEM, STACI (tim naprosto odzbrojuje babicky, kdyz ji vnucuji dalsi jidlo), POSLEDNI (kdyz zebra jeste dalsiho krtka, prip. kdyz se rozhodne me uspavat, precte mi jednu knizku, pak prisne rekne posledni a ukaze druhou), ASI NE.

ELDO - drzim palce, to vypada nadejne :).

THEO - dovcu zavidim, ale to baleni…:)))

No nic, pekny vecer a piste
Pavlina a Iva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.08.05 21:00

Dobrý večer všem,
mně se nějak nedaří žehlit…Marek, již klasicky, musí ještě něco dořešit, takže ho asi až do odjezdu neuvidím… no, nebude přece vybočovat z našeho normálu…

Pavli - poslední - to je u nás vše, když Kryštof žebrá o něco dalšího…taky se naučil užívat „omylem“…neustále se ptal , co to je „omylem“ a po několika vysvětlení, to dnes užil v odpovídající situaci…tohle mě vždycky hrozně potěším, když se mi mé úsilí vrátí :-)) ..a je super, že testy dopadly dobře, i když mám fakt ráda, když Ti nejsou schopni vlastně nic říct…ale hlavně, že je Iva v pohodě..

Tak děti spí, můžu jít něco dělat…

Mějte se
Theo

 
Anonymní  29.08.05 21:37

ahoj,
držte nám palce. Emily dneska poprvé spí ve velké posteli. Takže premiéra. Kolem dokola jsem ustlala peřinama ať padá do měkého, co kdyby náhodou!
Na postýlku si ani nevzpomněla.
Theo-žehlení brr. Já ještě nám dopráno z tábora, natož žehlit, tak ať ti to uteče.
papa a dobrou Quatro+Emily

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.08.05 22:32

Quatro, odložila jsem to na zítřejší polední pauzu :-)

..straší mě tady Kryštíkovo hasičské auto…vždy cca po 15 minutách začne samo houkat…poprvé jsem se docela lekla..

Kryštof ze své postele už párkrát spadl, ale je docela nízko, tak to nebylo tak hrozné..jednou spadl a spal dál…ˇkdyž se šel Marek přesvědčit jestli je fakt dole, téměř o něj zakopl.

Ať se Emily dobře spinká..
já jdu taky…

Dobrou
Theo

 
Anonymní  30.08.05 00:41

Theo to jsi udělala dobře, že jsi to žehlení posunula na zítřejší(dnešní) pauzu, aspoň si nepřipadám tak lenivě.

Emily spí jak dudek, dokonce je přikrytá, uvidíme co bude říkat na Martinovo vstávání do práce před pátou, z postýlky aspoň nevylezla a dala se ukecat na sunar.
tak já mizím spinkat!
papa Quatro

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 30.08.05 13:59

Ahoj,

to je neuveritelne - zrovna ted nam zacne leto, kdyz sedime v Brne.
Jinak jsem se dneska odhodlala k premereni Ivine nohy a jarnich botek - bohuzel dle ocekavani je ma tak akorat, takze nas ceka nakup podzimnich botek. No uz se nemuzu dockat…
Vzpomnela jsem si na Theo a jeji tip na knizky od M.Holcove - takze uz mam jednu zapujcenou a jdu se na ni vrhnout, vypada dobre :).

Zatim
P.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.08.05 16:17

Aaaa…už jsem zase tady..

Pavli - já jsem ráda, že je letní počasí, vyprala jsem snad už vše, bylo to šest nebo sedm praček, takže by mě celkem štvalo, kdyby to neuschlo…je pravda, takhle mohlo být častěji..

No nic, jdu ještě něco dokoupit, něco je vyžehlené :-)), takže večer to nacpu do kufrů a bude. Kryštofovi se kufr moc líbí, neustále v něm sedí a Marek ho z legrace zavřel a když ho zase otevřel, Kryštof se řechtal: Eště, eště… Je to blázen..
Jinak počítá s tím , že v moři bude určitě žralok, takže už vidím to zklamání, když žádného neuvidí… Snažím se mu vysvětlit, že spíš uvidíme racka nebo mořského ježka, ale to je pro něj asi póvl…

Já pádím, určitě sem ještě zajdu..
Mějte se
Theo

 
Anonymní  31.08.05 08:01

Holky, nevím si rady…
Jak povzbudit dítě, aby se pro:,–(ilo? Nikdy jsem ju neprotěžovala, neochranovala opičí láskou, je jedináček zvyklý mít všechno pro sebe. Bohužel - je také diplomat. Doma dbáme na slušné „vychování“, pokud něco chce, tak se říká „prosím“, následně „děkuji“, atd. Vyžaduju slušné chování u stolu (je mi jedno, když zapatle sebe i okolí, ale ječet a pištět u jídla nebude :-), brblu jí, když piští v autě, atd.
Liduška přenáší stejný model chování i na ostatní děti. Holky, mě bylo včera normálně do pláče, když jsem ju viděla. Utíkala za stejně starou Verunkou a chtěla půjčit kolečka na písek. Neúnavně opakovala VERČO, POŠČAJ MĚ TO PROSÍM ŤA.., rukama u toho dělala „prosím“. Verunka přirozeně - NE NE NEEEE. Nakonec jsem milou Verunku nějak zabavila a Lída teda dostala vytoužené kolečka. Mě by normálně potěšilo, kdyby místo zoufalého PROSÍM..milou Verunku třískla a hračku jí sebrala (jasně že bych zakročila, ale připadalo by mi to normálnější, než to co dělá ted). Ona prostě nechápe, že v kolektivu stejně starých děcek se takto nepro:,–(í, resp to chápe, ale neumí to jinak. Hraje si většinou sama, mezi děti se ani moc nesnaží zapojit, nechá si všechno sebrat a naivně si myslí, že ostatní chápou systém „já ti půjčím toto a ty mi na oplátku půjčíš ono“…Mám pocit, že z ní roste zakřiknutý podivín - vhodný objekt k šikaně ve škole. Myslím že si nebudu fandit, když řeknu, že je nadměrně inteligentní a komunikativní, ale vážně bych byla radši, kdyby se v kolektivu chovala trošku adekvátněji ke svým 26 měsícům.

Jo a s těma kolečkama pak spadla a má parádní bouli na hlavě. Bude mít modrou půlku obličeje :-(

elda+lída

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.08.05 10:12

Ahoj holky,
mám téměř sbaleno…ještě oběd a jedeme…uffff..

Eldo - snažíme se vychovávat stejným způsobem, K. už běžně říká „prosím“, když něco chce..je to pro něj automatické…je pravda, že si občas nedělá servítky, ale jsou situace podobné té Vaší , kdy se snaží chovat mezi vrstevníky slušně a oni to nechápou…ale neboj, brzo pochopil, že se o nějaké hračky musí „prát“, myslím, že Lída na to taky příjde…nám nezbývá, než je podporovat a podporovat a vysvětlovat a vysvětlovat…Myslím totiž, že když řekneš dítěti, aby bylo průbojnější, bude to horší a horší… ale taky by měly vědět, že si nemohou nechat vše líbit, ale jak toho docílit, že?? asi sem neporadila…

A ještě jedna věc, Kryštíkovi občas trvá než se rozkouká, u dětí, které zná, jednou poprosí a pak rve hračky z ruky…

Já utíkám vařit a tímto se loučím, jedeme za moooořem:))))

Mějte se krásně
Theo, Kryštík , Julie

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 31.08.05 10:23

no právě že Lída se tak chová v přítomnosti děcek, které dobře zná :-( cizí děti - to je úplná katastrofa. Sebemenší náznak problému a Lída se stahuje do sebe.

elda

 
Anonymní  31.08.05 14:45

Ahoj holky!!!!!!!!!!
Zdravim vas od tchyne, prave me pustili z nemocnice!!!
uz 14 dni me bolela v kuse hlava a mela jsem zavrate, buseni srdce a bolesti na hrudi..
Nejak jsem se snazila to prechodit, ale tento patek jsme dovezli Klarku tchyni,ze jedeme poprve bez ni na vikend do Jeseniku slavit manzelovy kulate narozeniny…Udelalo se mi zle, tchyne me poslala za obvodakem, pak do nemocnice a uz to jelo…Az v patek v sest vecer byly vysledky vsech vysetreni, nechteli me pustit domu, takze jsem az do sedmi diskutovala s rodinou, manzelem a doktorkou..skoncilo to tak, ze jsem podepsala reverz (ze jsem si vedoma rizika nahle smrti) a do tech Jeseniku odjela. Tam jsme meli pronajate sruby, prase atd. a ve velkem se slavilo. Nastesti se mi nic nestalo a v pondeli brzy rano jsemnastoupila do nemocnice…
Jsem moc rada,ze me dnes pustili, jen mam ted na sobe krabicku,co mi cely den meri tlak a zitra ji musim vratit. Nic mi nenasli.....Vys­ledek vysetreni je asi takovy: nashromazdeny stres za urcitou dobu se objevil v potizich se srdcem a hlavou. Takze> vsem radim - KLID :) :)
Mela jsem v nemocnici i sezeni s psycholozkou­,ktera byla super a narovinu mi rekla: Zenske na materske by mely za mnou chodit povinne kazdy mesic :) Nesnazte se vsechno stihat a klidne se denne na neco vys..te :)
Ale v nemocnici jsem si odpocinula krasne, mam prectene 3 knizky a vsechny vas zdravim :)
Klaru hlidaly na stridacku babicky a prababicka, manzel musel do prace, vse ok, jen jsem byla upozornena na to, jestli vim,ze dite nechce spat a jist a parkrat se babickam pocurala :) :) Ona se jim stydela rict..Uz jsem se na ni moc tesila.Presto ji ted budu v pramci psychickeho zdravi obcas vozit na vikend pryc na hlidani (Theo,delas to dobre :))))),protoze bez babicek je clovek fakt odepsany.
Budte holky v pohode, ja si ted budu davat casteji nohy na stul a prestanu byt superzena :)))))) Ozvu se,az budu v Brne
papa Tereza

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.09.05 14:59

Cauky,

teda tady nikdo nepise…ja pravda taky ne, takze aspon strucne: u nas nic prevratne noveho, ikdyz vlastne vcera dosly vysledky z nemocnice a Iva tu boreliozu nakonec nemela. Uff, jsem si oddechla. Ale na druhou stranu tam pisou neco o selestu na srdicku, tak z toho teda taky zrovna odvazana nejsem, jeste to musim probrat s nasi dr.
Ve stredu jsme meli minisrazik se Sylvou a Ondrou na Lesne, myslim, ze si to deticky uzily, Iva byla uplne unesena z nove venkovni skluzavky a odmitala z ni slezt :). Jinak jsme ted dost venku, snazim se i o dopol prochazky bez kocaru, at se Iva unavi, akorat dneska nam to nejak nezabralo. Proste po obede neusla, snazila jsem se celou 1.5h. No to bude odpoledne, chjo.
Vcera si Iva vymyslela dobrou zabavu - vzala malicky zachod pro panenky a furt me nutila, at se do nej vycuram a pry jeste to zkus, jeste trochu, curej maminko…no zjevne si vzpomnela na odber moci v nemocnici :).
A po ranu se bavila tim, ze mi nosila knizky a pak je zase vracela zpatky do supliku - najednou slysim pomoc, maminko, pomoc - tak jsem se lehce vydesila, vyskocila z postele a ona chudak sedela u supliku a nemohla ho zavrit :).

Tak se mejte a taky neco pripiste, prazdniny uz skoncily :)
 P.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 02.09.05 15:16

Ahojky,
tak já se kaju a taky něco píšu :-)

U nás začíná být docela stavebně, neustále mi volají topenáři co a jak :-)), naháním se s malířem kvůli výběru barev…
Do toho jsem byla dopoledne na kosmetice a platila skoro dvakrát tolik než obvykle (dost mě to naštvalo…) - je tam nová kosmetička a neupozornila mě na ceny některých „nových“ služeb :-(((
K tomu ještě taky dopoledne něco popletli v bance, takže tam musím znova…a tak :-))))
Jinak se máme dobře, Ondráš se snaží docela mluvit, opakuje kde co, vymýšlí ptákoviny…
Pro pobavení: včera přišel Petr z práce s lehce zapařeným zadkem :-))) - tak dal sprchu a chodil tu chvilku nahý, že bude větrat…Ondra si vzal Pevarylovou pastu, že mu ten zadek namaže - tatínek nechtěl (ale dobrý, věděl, co mu na ten zadeček mažeme…), tak pak teda aspoň dovlekl Peťu do obýváku, otočil ho zády k větráku, předklonil a větrák zapnul! No prostě - chtěl tatínkovi větrat prcku :-))))))))

Tak se, Špuntíci, zatím mějte, jdu se věnovat Ondrovi.

Sylva

Vložit nový komentář