ŠPUNTÍCI ? nový začátek :-))))

Rodičovství

Ahojky celé emimino! Asi se divíte, jak to, že zase píšu já, Sylva. A jak to, že jinam....rozhodly jsme se s holkama z našeho bývalého deníčku, že si založíme nový, vlastní. Původní cipísci se nám někam vytratili, holky nepíšou, vzdaly se i psaní úvodních deníčků...a zbyly jsme tam samy. Takže jsme se dohodly, že bude lepší si udělat náš deníček, kde nebudeme mít ten melancholický pocit opuštěnosti a věčného čekání, jestli třeba tentokrát...:)

V psaní se budeme střídat po týdnu, jako překvápko pro Zuzkaj máme, že pokud bude souhlasit, tak bude taky jeden týden psát, přece jenom, ta její slovenština je tááák krásná…
No a taky zveme všecičky mamky, které by se k nám chtěly přidat ? dveře máte dokořán, berem každého. Tím taky samozřejmě vyzývám bývalé cipísky, pokud nám budou chtít dát vědět, jak se mají, tak šup sem s komentářem :-)
Jinak jen tak stručně ? kdo mně nezná ? jsem mamka Sylva, mám chlapečka Ondráška, který bude mít příští úterý přesně 10 měsíců. Je to pěkné číslo, divoch uhryzanej, ale to si všecko můžete přečíst ve starších vydáních…
No a když dovolíte, tak budu teď pokračovat vpodstatě tam, kde jsem skončila v minulém deníčku ? naše zuby a naše choroba nechoroba.
Dnešní noc proběhla dobře, Ondra se párkrát probudil, ale začínám to pomalu fakt přičítat té zpropadené jedničce vpravo nahoře, která ne a ne se proříznout. Dýchání bylo dobrý, myslím, že laryngitida je snad zažehnána (pokud to teda byla, že), ještě uvidím zítra výsledky výtěru z krku.
Holky, máte někdo tip, jak naučit dítě bezpečně padat ze stoje? Ondra se vždycky někde postaví a pak šup jak prkno na záda…teď právě to začal trénovat u topení, myslím, že se paní doktorka bude příští týden dost divit, kolik mu přibylo modřin :-))) A taky si, myšáček můj malej, myslí, že když se postaví u židle na kolečkách, že ho to bude bůhvíjak jistit ? bojím se bojím, jak zjistí, že nee. Zrovna tak si dneska stoupl v koupelně k takovýmu drátěnýmu vozíčku na kolečkách, děsně stabilnímu a začal po jednom vytahovat tyčinky na čištění uší a rozhazovat je po koupelně. Napřed teda ale pořád zvizitýroval pračku, zase i zevnitř. Prostě v koupelně se mu mooooc líbí.
Taky jsem ve snaze naučit ho lézt po čtyřech, když pořád tak trénuje ty kolínka, vytáhla takový ten nafukovací válec ? no nic moc úspěch, Ondrášek si na to lehl a překotil se hlavou dolů a tím zřejmě válec odepsal. Vůbec mám pocit, že díky obrovskému nadšení ze stoje a kleku bez držení (pozor, ne sed na patách, ale jak bych to nazvala ? klek vzpřímený :-)) nějak ten tréning regulérního lezení po čtyřech odsunul do pozadí. No, ale myslím, že to ještě přijde.
Takže holky, pro dnešek asi stačí…
Jenom ještě ? brňačky ? ZOO jsme po domluvě přesunuly na čtvrtek příští týden ? můžete?
Jinak pište, pište, pište, i vy, kdo, si to jenom tajně čtete, a nemáte odvahu se přidat ? taky jsem tak špiónila a teď mě mrzí, že nemám ty první dny Ondráškova života a vlastně i těhotenství takhle hezky popsaný.
Takže ještě jednou ? zdravíme všechny, berem taky všechny.

Sylva a Ondrášek, skoro deset měsíců

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.05.04 22:08

Ahoj Sylvo i ostatní maminky od Špuntíků!

Jak vidím,přece jen se vaše parta nerozpadne.Cipísky jsem si četla od doby,kdy holky svá miminka přiváděly na svět.Bylo to moc pěkné počtení.Pak začala spolušéfovat Zuzka - Toffifee a to bylo moc príma.Cipísci byla asi nejpočetnější skupinka tady na emiminu.
Nejspíš kvůli nechutným anonymům se ta bezva parta rozpadla:o(.Nemám už tolik času a tak pročítám některé deníčky jen letmo.Když jsem po několika týdnech od řádění anonyma zabrousila k oněm Cipískům,bylo mě moc líto,že zmizely pravidelné přispěvovatelky.

A proto Vám všem přeju,ať vydržíte,ať je Vám spolu fajn.
Já jsem moc ráda,že patřím k Šulánkovi a Veronice,parta drží pohromadě a teď v neděli snad některé z holek a jejich dětí poznám na srazu.

Zdraví Hanka a Klárka(17 m.) od Veroniky a Šulánka

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.05.04 22:09

Ahojky Špuntíci,

Včera na chatu bylo príma seděla jsem tam do půlnoci horší bylo ranní vstávání v 6,30 hod.
Sylvo moc pěkný jubilejní deníček, myslím si, že nový název znamená nový začátek.

Tak jako Sylva i já zvu všechny kdo mají zájem podělit se o své radosti a starosti svých dětiček ať se k nám přidají !!!

Apeluji na Ostravačky a okolí-kdepak jste ??? Já jsem z Ostravy-Zábřeh a bylo by fajn, kdyby se z tohoto města někdo přidal.
V Brně se srazíkuje a chodí do ZOO, tak bychom uspořádali ostravský sraz… no uvidíme jestli to nevýjde tak se asi zbalím a pojedu do Brna.

Čekám na rady ohledně bezpečného pádu ze stoje. Behem dneška se Em začala chytat židlí a pokouší se vstát, ale moc jí to nejde, ale tyto pokusy mě přesvědčily, že to může byt coby dup. Takže si vychutnávám, že jí zatím vytahuju zaseknutou mezi skříněmi a pod., protože jakmile začne vstávat naostro budu pořád jistit ty pády.

Jinak v plazení dáváme přednost indiánskému zvědovi jak tento styl nazývá SYLVA U ONDRY, i když dneska „ušla“ celý pokojíček regulérně po kolínkách.

Jak jsem psala minule, že Em dělá paci, paci tak jí Martin učí, aby to dělala na hynmnu FC Baník Ostrava a světe div se ona plácá dlaněmi a řechtá se tomu jak divá. Nakonec budou spolu chodit fandit na Bazaly…a řvát Baník pič…no těbůch.

Nějak jsem se rozkecala, takže se Špuntíci držte a pišteeeee.
Quatro+Em(za 4 dny 9 měsíců)

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 13.05.04 22:26

Ahoj Hanko,
díky za držení palců - neboj, my se nedáme. Ono nám to docela dobře fungovalo, jenom nás je prostě o hodně míň. A tak je pro nás lepší to všechno tak nějak „převzít do vlastních rukou“.
Taky si Šulánky moc ráda čtu, u vás je vždycky sranda.
Mějte se krásně a dík ještě jednou.
 Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 13.05.04 23:18

Ahooooooj,

tak Špuntíci už jsou na světě, huráááá :-). Dneska se mi dokonce o vás zdálo, asi silné zážitky z toho nočního klábosení.
My jsme s Ivou dnes měly docela akční den - jelikož ráno bylo pošmourno, vyhodnotila jsem, že se mi nechce na romantickou procházku v dešti a místo toho jsme vyrazily do Carrefouru. Sháním totiž fondítko pro kámošku jako svatební dar. A když je ten Carrefour francouzský, tak jsem si říkala, že by to tam mohli mít. První probém byl už při přestupu na jejich bus - je to tam teď celé rozkopané, takže jsme lehce bloudily. Na zatávce bylo spousta mladých lidí, ale že by někdo pomohl s kočárem, to ne. Bus zastavil tak blbě, že jsem při nastupování čvachla do kaluže a promočila si botasku. Ale pak už to byla pohoda - v Carrefouru málo lidí, pěkně jsme si to v klídku prošly, Iva teda velmi rychle pochopila, že je v zajímavém prostředí, takže se začala v kočáře vztekat a musela jsem ji nést. Moc se jí to líbilo - nejvíc hadry (ženská se nezapře :-)) a pak takové přívěsky - froté zvířátka. Ještě jsme chtěly navštívit Puntanelu, ale mají tam tak málo místa, že bych s kočárem neprojela :-(. Tak jsme aspoň vlezly do knihkupectví a výsledkem je nový Viewegh. Taky jsme obhlídly dětský koutek pro případný srazík za škaredého počasí, ale rodiče tam nesmí, takže smůla. Nakonec jsme si daly oběd (já gyros, Iva prso) a jely domů. Fondítko jsme teda nesehnaly, měli tam jen nějaké moc drahé.
Odpoledne jsme ještě trajdaly s kámoškou, výsledek byl, že Iva za dnešek třikrát spala, poslední spánek až do šesti, takže jsem se děsila usínání večer. No nakonec usla celkem bez problémů v deset. Jo a předtím jsem ji přistihla na kolínkách - ale moc jistá si nejsem, byla ve spacím pytli ;-).
Pro dnešek vše, mizím do postele a jsem moc zvědavá, kolik nových špuntíků nám tento týden přibyde.

Pa

Pavlína + Iva (10m a týden)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 13.05.04 23:31

Ahojky, zdravím od Jarňátek a přejeme s Davídkem Špuntíkům hodně špuntíků a maminek, které k vám budou nejen nakukovat, ale i psát, abychom my mladší měli co číst a kde se přiučit lumpárnám:)))

Tak tfuj tfuj a dobrou noc:)

Diny a stále ještě zakuklený Davídek (41tt)

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 14.05.04 08:00

Čsute špuntíci.
No to je teda prekvápko. Vidím, že som z toho chatu odišla skoro a vy ste potom ešte stihli takéto závažné rozhodnutia. Za Cipískami mi bude trošku ľúto - veď nás tak pekne dali dohromady, ale už sa strašne teším na nové denníčky. Ináč názov tohto denníčku sa mi strašne páči. Ja som Kristiána volala špuntík odkedy som zistila, že som tehotná.
S tým písaním denníčku ste ma celkom prekvapili. Ja som Vám robila v komentároch trošku bordel a teraz chcete mať slovenčinu aj v denníčku. Samozrejme nie som proti. Ja som sa do toho veľmi nechytala, pretože sa chystáme v lete tráviť viac času u babičiek na zahrádke a tak Vám možno trochu zašachujem s poradím, ale uvidíme. Dohodneme sa.
No a čo stvára Kristián? Indiánske plazenie mu ide super. Stavia sa tiež o všetko možné ale hlavne - neustále si vyžaduje moju pozornosť. A tak spolu perieme, varíme a dokonca sme včera presádzali na balkóne kvietky. Kristiánovi sa podarilo za tú chvíľku stiahnuť na seba asi 3× sušiak na prádlo no a vyhadzovanie štipcov bolo super zábavou - polovica skončila pod balkónom.
Nočnou morou posledných dní je strihanie nechtov na rukách. Na nožičkách to ešte ako tak zvládame, keď mu dám niečo zábavné do ruky - veľký úspech má zrkadlo. No na rukách - hrozné. Máte nejaký typ??
Tak musím letieť, už mi zase začal vyťahovať veci z kuchynskej linky. Dúfam, že nový denníček bude mať šťastie. Krásný víkend želajú Zuzana a Kristián /9,5/

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 14.05.04 08:01

Čsute - čaute /určite ste to pochopili/ Zuzana

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 14.05.04 08:15

Ahoj Sylvo, ahoj holky! Tak vas zdravim ve zbrusu novem denicku a rovnou oznamuji, ze mame za sebou priserne dny a jeste horsi noci. Stejne jako Ondraskovi se Terince klube zoubek, cemuz jsme pricitali pomerne vysoke horecky od pondelka. Jenze kdyz se vcera osypala nejakou zahadnou vyrazkou, uz jsem nevydrzela a odklusala k panu doktorovi. Ten nam oznamil, ze ty teplota nemaji se zubama co delat a ze Teri ma „Dreitagefieber“, coz je v Cesku „sesta detska nemoc“. Teda musim priznat, ze chvili trvalo, nez jsem pochopila, proc mi doktor oznamuje, ze Teri ma tri dny horecku, kdyz jsem mu to prave sdelila, ale pak mi to vysvetlil ze se ta nemoc tak jmenuje a ze jedne mamince to vysvetloval asi padesatkrat a kdyz to nepochopila, tak chtel jit k psychiatrovi.
Hlavne, ze ted uz je Terince lip, teplotu uz nema a vyrazka se mi zda uz taky lepsi. Akorat zub zlobi porad, takze chtela celou noc pit a ja jsem jako prevalcovana. V pusince je to pekne natekle, ale to uz jsme si rikali nekolikrat, ze uzuz vyleze a porad nic.
Co se tyce padani, tak u nas je to ruzne. Kdyz muze po necem sesplhat rucickama, napr. po policce, tak si ze stoje opatrne sedne, ale tuhle vstala u takove te hrazdicky, jak na ni visi hracky a normalne hodila zada az to zadunelo. Ona si myslela, ze je to pevne na zemi jako treba stul a tak se zaprela a mila hrazdicka jeste spadla na ni. Ty brdo to byl rev. Ja jenom doufam, ze tohle obdobi prezijeme ve zdravi, ale nejakou pouzitelnou radu teda nemam.
Taky vam musim napsat, ze tady mame taky krasnou zoologickou, tak kdyby milovnici zviratek uvazovali - treba nekdy vyhledove o vylete do Vidne…
Zatim zdravim, jdeme snidat.
Papa Mirus + Teri ( 10,5 mesice )

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 14.05.04 08:22

Ahojky,

tak Em před 10 minutama usla v postýlce, vstávali jsme před šestou a teď byla kouzelně protivná, tak jsem ji strčila do postýlky a ona hned usla, takže mám hodinku čas, A místo, abych žehlila, pomývala nebo vyvíjela nějakou „ženskou“činnost zase sedím tady.

ZUZKAJ-jasně, že chceme, aby byla slovenština na titulní straně deníčku. S tím stříháním nechtů je to u nás podobné jediné co zabere, večer udělám kaši, dám do flašky, a když ji držím a Em pije tak Martin stříhá, většinou má hlad jak hrom, takže se moc necuká, ale musí to být rychlovka, protože u nás kaše z flašky mizí závratnou rychlostí. Několikrát mi usla třeba přes den na koberci na zemi tak jsem ji taky takhle ostříhala nechty, většinou spí jak dudek.

PAVLO-teda vy jste si udělali pěkný výlet do Careffouru, líbil se mi Váš oběd, Ty gyros a Iva prso.

Tak končím a jdu něco dělat nebo mě ten binec zavalí.
Pa Quatro

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 14.05.04 08:47

Ahojky holky,
tak a je to tady, nový deníček..Sylvi pěkně jsi to napsala..

musím napsat, že je mi docela líto, že se nám ta cipískovka tak rozutekla, ale co naplat holky asi mají své důvody a bylo by fajn kdyby alespoň někdy napsaly jak se mají…holky napište! holky co ještě píšete doufám, že nepřestanete!? byla by to škoda! a už se v tom přestávám šťourat a HURáááá do nového deníčku!

NÁBOR :-)))) holky nakukovatelky přidejte se a napište nám!! noví malí špuntíci a špuntičky a jejich mamky by se nám moooc líbili!!

a co u nás nového?? tak Martince konečně prošťouchli oko! prý je to uvolněné, kapeme dál, prý to má asi hodně zduřelé takže se to musí rozehnat a příští úterý jdem na kontrolu (asi ji to ještě protáhnou - můj odhad), a světe div se…Marťa má suché řasy! slza je asi pryč…ťukám na dřevo ať už je to pryč!!!
Jaňulka vehementně stoupá ale nejde jí to, prý se včeras po instruktáži našeho táty sama stavěla ale přes noc to asi zapoměla…;-))))))
holky taky pořád vytahujete děckám něco z pusiny? mě připadne, že co holky uvidí to sní! novinka je cpát si do pusy jakýkoliv papír…rádi si čtou reklamní letáky, ty pak roztrhají na mikro kousky (říkáme jim malé skartovačky;-)))…mno už jsem jim to zatrhla ale znáte to..vždycky se něco najde a ony pak žvýkají o 106…

Sylvi- já žádný recept nemám, je to zvláštní ale Martinka je na sebe strašně opatrná takže pádu je minimum..bravurně to zvládá do sedu a to velmi opatrně aby si nenatloukla..a Jaňulka je naopak otloukánek, veškeré pokusy končí pádem a buchancem do hlavy…z kleku, lození…tak nevím já jen doufám, že to přejde a začne se o sebe trochu bát dřív než si natluče..asi jsem naivní co? ;-))))))

MIRUS - Ať jste v pořádku, a zub je co nejdřív venku!! já tiše závidím, u nás pořád nic..ovšem už to ani nekontroluju..takže to radši obhlídnu jestli nááááhodou nemáme nějaký zubatý přírustek a ani o tom nevíme..

QUATRO - to Brno si rozhodně promysli…a taky tady sedím aniž bych cokoliv dělala…ale byla jsem zvědavá jestli už je venku deníček…;-))))

ZUZKAJ - to je překvápko co? jo a kolíčky jdou u nás taky na dračku!

mno nic vedle je nějaký podezřelý hluk..

mějte se a kráááásný víkend!

Zdeník a M+J dneska 10m!!!

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 14.05.04 08:49

Diny,
diky a tobě ať jste co nejdřív spolu 1+1 ;-))) teda Davídek si dává načas…

Zdenik

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 14.05.04 09:17

Ahoj holky a špuntíci,
vítám všechny v novém deníčku!!! Pevně věřím, že se k nám brzy připojí nějaké další maminky, ať nejsem v pražském zastoupení jediná!!!
Já se tak těšila až deníček vyjde, že hned budu psát, ale nakonec mě předběhlo celé emimino :-). Byla jsem nažhavená už včera, ale mám nějaké unavené období a usnula jsem už při pohádce :-)). Noc byla u nás opět hrozná, Matýsek spí do půlnoci a pak už nechce spát, pořád kňourá, pláče, budí se každou hodinu. Pořád si říkám, že už to jednou musí skončit, začínám být hrozně unavená, ospalá a párkrát jsem se v noci přistihla, že začínám mít vztek. Každý den hlídám, jestli nevyleze nějaký další zub, když jsou takové scény, a pořád nic :-(.
Ale abych neměla takový černý začátek a pořád si jenom nestěžovala: Včera jsme absolvovali první pěší „výlet“ - přes chodbu k výtahu a od výtahu k popelnici vynést odpadky :-))). Matýsek statečně a nadšeně ťapkal, jen venku potkal děti a nemohla jsem ho pak vůbec dostat domů :-))). A ještě musím napsat jeden úspěch: konečně jsme natrénovali samostatné slézání z gauče. Už v půlce se otočí na všechny 4 a začne couvat… a couvá tak dlouho, dokud nedojede na konec :-). Největší podnět nám daly dvojčátka od Ethel (z deníčku od Mishicky), u kterých to Matýsek viděl a od té doby začal mít snahu také se to naučit. Předtím nám jasně dával najevo, že žádné novoty nepřijímá a ať si ho pěkně sundáme nebo žuchne a to pak bude řev :-). Teď mě napadá, že ještě musíme dvojčátka přizvat, protože umí vylézt i na gauč, o což Matýsek nemá ani snahu - pěkně si tam stoupne a začne kňourat, dokud v zájmu klidné domácnosti nepřiběhne maminka a neudělá výtah :-).
Dnes jsem si také uvědomila dvě nová slůvka… dadi (což je podle mého názoru jednoznačně pojmenování našeho psa Dustyho) a koko (máme slepičku ve stavebnici od Megablocks) a aj (haji). Máme docela ukecané dítko, žvatlá pořád něco, ale já mu očividně začínám rozumět až se zpožděním… Potřebovala bych překladový slovník :-)), protože neporozumět někdy pro mě znamená vystavit se hysterickému záchvatu dítka.
Pořád jsem si naivně myslela, že by se nám hysterické vztekloty mohly vyhnout… noooo, mýlila jsem se. A tak mé sladké děťátko sem tam musí sednout na zem, kopat nožičkama a řvát jak na lesy, aby mu byly splněny požadavky :-)… (doma zvládnutelné, ale na veřejnosti fakt divná situace - ty vytřeštěné pohledy kolemjdoucích: „proboha, co ta matka tomu dítěti udělala?“… ). Dnes dokonce jsem začínala toužit po vyšetření psychiatrem, neboť při takovém jednom ranním záchvatíku přišla i ta naše kočka, která si nikdy Melounka nevšímala, začala ho očuchávat, pusinkovat a na mě házela zlé pohledy cože jsem mu to provedla, chudáčkovi… :-)) Přemýšlím jakými pokroky se ještě pochlubit - napadá mě pochopení principu vkládací kostky a kalíšků, které jdou vložit do sebe nebo stavět na sebe. Jsou to teď Maťulkovy nejoblíbenější hračky. Máme celkem složitou vkládací kostku se spoustou otvorů a tvarů, to samozřejmě ještě Maty nezvládá, ale postačí mu ke štěstí místo koleček a čtverečků prachobyčejné kolíčky, které se mu do otvorů dobře házejí… (a taky všude kolem). A vůbec, všechny krabičky, šuplíčky a skříněčky u nás mají velký úspěch, z Matýska se stal velmi výkonný „uklízeč“. Obzvlášť do odpadkového koše se hezky všehcno hází (už jsem lovila krém na zadeček, pár kolíčků, lžičku, misku a v neposlední řadě jako perlička na závěr - mobilní telefon).
Zdraví vás a hezký den přejí Olča a špuntík rošťák Matýsek

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 14.05.04 10:15

Ahooooj,
teda, kdybyste mě viděly - celá zářím nadšením z počtu komentářů…
Takže všem děkujem za podporu, moc si to ceníme.
HOLKY - ve fotogalerii už máme vlastní sekci, tak tam šupněte taky nějaký fotečky, ať tam není Ondrášek tak osamělý.
Jinak na výsledky jsem ještě nevolala, dr. je tam od desíti, tak ať jí dám nějaký čas, aby to zjistila, ale Ondrášek kromě drobného soplíkování a tím pádem občas vykašlání hleníků se jeví v pohodě. Na dnešek už neměl na noc Dithiaden, a spal úplně normálně. Teda normálně, zase si za ty tři dny zvykl celou noc sosat, takže jsem z toho taky trošku utahaná. Ale opět jsem vytáhla kojícího hada, ale ne na kojení jako takové, ale jako podložku mých nebohých zad při kojení v leže, a hned je to lepší.
ZDENI - samé úspěchy, hrozně ráda slyším, že je to očko na dobré cestě k uzdravení a pak taky gratulace k narozeninám prďolek- pořád vidím, jak jsem v porodnici koukala jak kojíš, Ondráška jsem ještě neměla, a pak jsem najednou zjistila, že nekojíš jedno ale DVĚ!!! Tak ať z nich máš pořád samou radost.
PAVLi - taky gratulace k stoji na čtyřech - to ona Ivka tajně trénuje a tobě pak jednou předvede rovnou střelhbitý úprk…
OLI - tak ti závidím, že Matýsek nepadá, slízá z gauče, že je na sebe opatrný…no co, prostě Ondra je raplík, který jde do všeho po hlavě. Ale taky snad jednou přestane padat…možná :-)))
No nic, holky, už asi až do neděle nic nenapíšu, jedem k našim, kam dneska přijedou známí z Anglie - to zase bude trapas, moje english je už po těch letech naprosto úděsná.
Takže krásný víkend a ahojky :-)))))
 Sylva

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 14.05.04 11:16

Ahoj Špuntíci!!

Dneska jsem po dlouhé době mrkla na e-mimino a nedá mi to vám nenapsat.

Vím, že mám černé svědomí, že jsem se vytratila a ani o sobě nedala vědět, ale měla jsem své důvody a ty tu rozebírat už nebudem.

Mám velikou radost z nového deníčku a z toho, že jste vydržely a píšete dál. Byla jsem na e-miminu s Cipískama pěkně dlouho a vždycky to bylo moc fajn.

Ani nevím, jestli mě tu všechny znáte. Odešla jsem, zrovna když se přidávaly nové maminky, takže jste mě tu už možná některé ani nezažily. No to nevadí :o)

Co je u nás nového? Karolínce bude za chvíli deset měsíců…ufff to to letí :o). Je to pořád neposedná, v noci ani přes den nespící, vztekající se divoška, ale s tím už asi nic nenadělám. Od osmého měsíce krásně stojí a chodí kolem nábytku, ale odvahu pustit se zatím nemá. Ze začátku to teda bylo fakt o nervy, každý den tolik hrozných pádů, ale za pár týdnů se to celkem naučila, získala stabilitu a teď už padá jen občas, ovšem pak to stojí za to. Takže holky, vydržte, oni se to ti vaši špuntíci taky naučí. K deseti měsícům má taky deset kilo, takže už je uspávání, které se stále koná na ruce fakt super :o(

No a pupík už taky pořádně povyrostl, už máme před sebou „jen“ necelé tři měsíce. Pořád ještě nevíme, jestli bude mít Karolínka sestřičku (v kterou doufáme) nebo bratříčka, ale během 3 týdnů už to snad konečně budeme vědět. Je pravda, že mě to druhé těhotenství hrozně zmáhá a opravdu je to s tou naší princeznou velice náročné. Před měsícem to nevypadalo úplně dobře, protože jsem se díky té velké námaze s Karkulkou začala otvírat, ale teď se to snad nějak stabilizovalo, tak to musím nějak do konce doklepat.

No koukám, že vám tu píšu román :o)
Karkulka spí, tak jsem toho musela využít.
Všem stávajícím i novým špuntíkům přeju jen to nejlepší!!!

Mějte se tu krásně!

Klárka + Karolínka

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 14.05.04 11:22

Teda cholkyyyy :-))
clovek je chvili mimo a tady je uplny prevrat "o) ale asi to tak ma byt, jak je videt, tak to tady uplne ozilo, asi uz byla potreba zmena, i kdyz po cipiskach mi bude taky smutno.

Zdeniku - no to je vyborny ze uz konecne s martinkou dobry! muselo to byt hrozny, co ste si uzily…kdyz mela anicka mesic, tak uz sme taky byly objednani do bilyho domu na cisteni kanalku pze ji to od porodnice zlobilo a pak kdyz sme tam mely jit tak ji to ze dne na den uplne preslo, tak jsme tam ani nemusely, byla jsem hrozne rada a to sem ani netusila co to obnasi..

Sylvi - jeste musim dodat, ze me pobavil tvuj denicek v cipiskove parte co se tyce cestovani autem, neco podobneho uz jsem parkrat zazila, tak jsem se od plic nasmala :-) nerada jezdim sama autem nekam, kde jsem predtim nikdy nebyla a kdyz je tam navic nejaka objizdka a ja mam presne instrukce jak se tam jede, tak sem v pytli :-)

ale hlavne ze ondrasek uz bude taky v poradku a ty zuby…no to si ted uzivame asi vetsina. anik ma nahore vylezle 4 zubany a jednicka vpravo je porad tak napul a zlobi a zlobi…takze nekdy je noc skvela a vzbudi se jednou na prso a nekdy me okusuje 5× a casteji, mezitim ruzne noruje mezi nami a zavrtava se nam hlavkou do bricha, takze i kdyz se stane zazrak a po takove noci nevstava tradicne pred sestou, ale v sedm tak jsem nevyspala jeste vice…

zuzkaj - to bude fajn, kdyz bude i slovensky denicek, my mame na slovensku (v Blave) rodinu a slovenstina se mi vzdycky libila, ted uz se nevidame tak casto, tak budu mit aspon oziveni :-)
jinak kolicky jsou i u nas oblibene, kazdy den je sbiram po celem byte, ale anicka je z nich nadsena, ze ji je nechavam

Pavli - s Ivuskou to fakt vypada na tajny trenink, tak ji to nepokaz a nedej nic znat :-)

Olco - dik za seznamek, jo a zavidim s matyskem, to bych potrebovala, aby anicku naucil, jak se sliza z postele, pze ode me to nebere, jen se mi smeje :-)

Padani ze stoje na zada - tak to vam holky neporadim, anicka mela taky nekolik padu, trvalo to tak 2-3 tydny, nez pochopila, ze staci, kdyz se zlomi v pase a dopad na plinu neboli…

U nas moc noveho neni, ted kdyz jsem v brne tak secasto vidam s nejakou kamoskou na materske (je to zvlastni ale z mojich kamaradek uz jen jedna neni zrovna tehotna nebo neni doma s detma :-) nebo jezdim za kolegynema z prace na obed, tak si nepripadam tak izolovana jak v bitysce a hlavne se muzu vykecat dle libosti :-)
jedna kolegyne z prace bude zrejme postupovat na misto naseho reditele, ktery jde do duchodu, tak me lame, at se vratim po prvnim prckovi do prace a druhe mimco at odlozime, ale asi odolam :-)

S anickou chodime dale cvicit…posledne si tak oblibila tunel, ze z nej nechtela vylezt, a to se do nej posledne bala vubec vlezt :-)…tak sem se do nej musela napasovat a vytahnout ji pze tam chtely i ostatni deti, opicka jedna

ZOO - nam se CT hodi, jestli mi bude moct radim nechat auto, ze ho nebude potrebovat v praci, jinak by anik tu hodinu v saline asi neprezila…na kolik hodin ste se domluvily?

No ja budu koncit nebo zas nic neudelam, pridam jeste par fotek, dkyz mame to vlastni fotoalbum :-)

Mejte se krasne, vydareny vikend, ahoj
Martina+Anik (do dne a do mesice budem slavit rok ojoj)

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 14.05.04 11:29

Klarko, a taky patrim k holkam co se pridaly pozdeji, ale dobre si te pamatuju, i kdyz si se neozyvala. Musi to byt hrozne narocny pri karolince jeste zvladat miminko v brisku, ja si to s tou moji dracici neumim predstavit, taky bych asi cas na psani nenasla a sla si radsi odpocivat kdykoliv se zadari.
Tak hlavne ze ste v poradku a doufam ze nam minimalne das vedet, az se kukisek zakuklenej narodi, ono to hrozne utece :-)
ahoj martina

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 14.05.04 11:34

Ahojky Klárko,
teda toto utíká, ještě si pamatuju jak jsi nám dávala překvápko do fotogalerie a už jen 3 měsíce! moc se opatruj ať jste v pořádku!!!…teda to musí být záhul s mimčem, který už neposedí a břichem..ale víš co jak si pak krásně vyhrajou!! uvídíš!!

super, že ses ozvala!!!

měj se krásně a zas napiš

Zdenik a M+J

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 14.05.04 11:56

Ahoj holky,

tak jsem to vzala s tím uklidem zodpovědně pomyla jsem nádobí, a celkově dala kuchyň do pořádku, a když se Em vzbudila povysávala jsem byteček.

KLÁRKO-já si na Tebe dobře pamatuju, i když jsem do deníčku přišla začátkem roku. Je fajn, že si se ozvala budu ráda, když občas písneš, i když ro máš teď hektické a druhou holčičku Vám moc přeju, ale hlavně ať je to zdravé.

MIRUŠ-teda šestá nemoc, hlavně, že je to už lepší a držíme palce ať konečně Teri ty zuby vyrostou.
A závidíme hladké sedání ze vstoje Teri je šikulka, i když jsou občas u toho nehody, třeba s hrazdou jak píšeš.

SYLVO-užij si víkend u rodičů.

MARTINO-Aník už bude mít rok, tak to už bude regulérní batole. Holt máš doma velkou slečnu.

ZDENÍKU-to je dobře, že Martínce to oko prošťouchli-konečně. Přejeme ať už vás netrápí a je to co nejdřív v pořádku.

OLI-teda Matýsek je chodec jestli tak bude pokračovat tak ho za chvíli nedohoníš a to sestupování z gauče-je prostě šikulka.

PAVLI-Ivka určitě tajně kolínka trénuje, aby to potom vybalila naplno.

Tak jdu dát Em obídek.
Papa Quatro

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 14.05.04 12:03

Tady je dnes živoooo!!! :-)
Dala jsem do nové galerky fotečky… aby tam něco bylo, už je asi ale znáte :-(. No třeba někdo ne. Musíme už taky konečně udělat nějaké další.
Taaak, jdeme obědvat
 O+M

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.04 13:28

Ahojky,

tady to teda sviští, no kéž by to vydrželo.
KLÁRKO - já si na tebe taky pamatuju, zrovna jsem začínala přispívat do deníčku, když ty jsi oznamovala dvě čárky. Toto letí, už za 3 měsíce…tak držím palečky, ať je všechno tak, jak má být.
ZDENÍKU - to je fajn, že už jsou ta očička lepší, tak snad už ten průplach bude poslední.
BRŇAČKY - já zítra odjíždím a do středy tu nebudu, tak kdyby se něco změnilo s tím ZOO, dejte vědět. Jinak zatím určitě jdeme!!!

Iva si dneska našla způsob, jak odtrhnout závisláckou matku od počítače - jednoduše ho zresetovala ;-).

Gratulace Zdeníkovým dvojčatům a taky Aníkovi - MARTI, toto letí, co? Za chvíli rok, hrůza.

Pěkný víkend všem
Pavlína + Iva

Maruska
Povídálka 23 příspěvků 14.05.04 13:37

Ahojky,
zdravime vsechny Spuntiky a trochu nesmele se hlasime k vam do party.Uz se odhodlavame delsi dobu, ale takoveto vyzve neslo nevyhovet :-)
Tak neco o nas.Me je skoro 26let a nasemu spuntikovi 8,5mesice (narodil se 22.8.) a jmenuje se Honzik. Bydlime nedaleko Ceske Lipy.Jinak bychom se mohli zaradit do klubu dvouzubcu (velice cerstvych), problemovych spavcu a velkych jedliku (co nestihneme uklidit, hned je spapano nebo odnaseno za hlasitych protestu :-)) Tak to by o nas zatim asi stacilo. Tak co Spuntici vezmete nas mezi sebe??
Maruska a Honzik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.04 13:54

Jasně že vezmeme :-))). Hlavně často pište :-).
A toho velkého jedlíka ti fakt závidím - Iva má sice zubů šest, ale s jídlem je to mizerné.
Jak je Honzík velký?

Pavlína

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 14.05.04 13:57

A jejda, jsem anonym - zapomněla jsem, že mě to odhlásilo, když to Iva zresetovala.

P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.04 14:10

Ahoj holky,
také se k vám přidávám. Dříve jsem psala do deníčku Boule, občas o radu i tady.
Vojta má 9.měsíců a patříme mezi bezzubce:-)
Evka a Vojta

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 14.05.04 14:18

Ahojky noví Špuntíci,

Zdravíme a vítáme MARUŠKU+HONZU a EVKU+VOJTU.

Emily si pochvalu, že to jsou chlapi, prý je zařadí do seznámku budoucich ženichů,chi chi.

A šoupněte nějaké fotečky do galérky ať víme jak ty Vaše poklady vypadají a hlavně pište !!!

Quatro+Emiy, zrovna jsme se obě vzbudily po odpoledním spánku.

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 14.05.04 14:32

taky s potesenim sledujeme prirustek dalsich dvou spuntiku-zenichu (i kdyz jste mladsi :-)
martina+anik

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 14.05.04 14:56

Čaute špuntíci.
Tak ja teda zíram. V Cipískoch to strašne viazlo a tu sa to rozbehlo o 106. Už vidím, že budem mať zase problém čítať.
Musím ohlásiť veľkú vec. Kristián mi už druhý deň spí 2× denne a dokonca doma!!!! Ja to ešte stále nechápem ale ťukám všade možne. To sa mi ešte nestalo. Dúfam, že to teraz nezakríknem.
Quatro - to máš s tým strihaním nechtov dobré, máš pomocníka. Ja som to chcela skúsiť pri kojení, ale Miloš sa bojí, tvrdí, že by Kristiánovi odstrihol aj ruku.
Mirus - Terinke rýchle uzdravenie z pupínkov.
Zdeni - veľké blahoželanie k 10. výročiu a hlavne Martinke k očičkám.
Matýsku - ja chcem tiež vedieť chodiť a zliezať z postele. Mama tvrdí, že už som veľký chlap a nevládze ma nosiť. A tiež je mojou obľúbenou zábavou vyťahovanie všetkého odvšadiaľ. Tak ockove ponožky - to je žúžo.
Sylvi - ako Ondráškove výsledky?
Klárko - čiarky vo fotogalérii sú nezabudnuteľné. Ja som sa ešte len spamätávala z Kristiána a Ty si oznámila ďalšie mimi. Držíme palčeky - hlavne nech ste zdraví.
No a nakoniec zdravíme všetkých novopríchodzích a tešíme sa na ďalších.

Tak ja idem niečo uvariť kým Kristiánko spí. Zuzana

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 14.05.04 14:58

I my vítáme nové špuntíky kluky konkurenty :-))))! Doufáme, že se vám u nás bude líbit :-). Hlavně pište pište pište… Olča a Matýsek (10 a půl měsíce)

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 14.05.04 15:00

Kristiánku, tátovy ponožky… jéje, co si budem povídat :-))). A už jsi zkoušel hodit je do odpadkového koše??? Já tam teď házím všechno co se nedá sníst… To bys koukal jakou rychlostí mamina přilítne :D. Matýsek

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 14.05.04 15:08

Ještě jsem zapomněla požádat nové špuntíky Vojtu a Honzíka (s maminkama), a vůbec - všechny zájemce z řad špuntíků kteří to ještě neudělali, aby mi poslali třeba soukromou zprávou údaje do seznámku. Rozesílám ho soukromě emailem všem zapsaným.
Jsou to tyto údaje: jméno, příjmení, přezdívka, věk, jména dětí a data narození, email, www, tel. číslo, město ze kterého jste, a nakonec můžete připsat něco o sobě, co chcete aby ostatní věděli.
Já to zkopíruju do seznámku a ten je všem zapsaným s každou aktualizací posílán.
Tak, to takový jeden technický detail ode mne :-))).
 Olča

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 14.05.04 15:28

ahojky,
jsem děsná, mám ruky od hlíny a stejně jsem jukla…sázím konečně nějakou tu floru..

Marusko, Evko vítáme vás i vaše / naše nové ženichy!!! hnedle jak se holky probudí jim oznámím, že mamka už má další adepty na ženění!!

Oli - jsem fakt pitomá myslím na ty udaje kudy chodim a tady se vždycky začtu a nic…už to píšu!!

zatim pa

Zdenik a chrupčice M+J

janice
Kecalka 458 příspěvků 14.05.04 17:18

Ahojda holky,
tak Vás taky zdravím při pátku. To je dobře, že je nový deníček, plně to chápu, číst budu dál, psát taky, no jak to půjde… Teď jsme měli trošku náročnější období, to už jsem psala, ve středu byl tchánův pohřeb, tak snad už se nějak pomalu budem dávat do kupy.
Jinak u nás snad nic extra nového není, Vilík má 4 zuby, spí celou noc, snaží se sám postavit bez držení a pochoduje po obýváku za jídelní židlí.
Toť zatím vše, teď mám opravdu pořádnou hoňku, takže se ozvu, jak bude trochu klidněji.
Mějte se sluníčkově a pa pa
janice+Vilík(zítra 11 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.04 19:09

Ahoj, tak uz nejakou dobu mrkam na emimino, ale jeste jsem nenasla odvahu se do nejakeho denicku prihlasit. Muzu k vam? Mam 12,5m holcicku Danusku a jsem prazanda.
Mejte se
Kristyna

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 14.05.04 20:06

Ahoj Kristýno a Daníku,
určitě se přidejte!!! Jako „zástupce“ Prahy vás tu vítám :-)))). Aspoň budeme moct dělat srazíky jako holky v Brně :-))).
Olča a Matýsek

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 14.05.04 20:07

Jé, já jsem telátko, tento týden perlím… ne Daníku, ale Danuško samozřejmě :-)))))))

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 14.05.04 20:17

Ahoj špuntíci,

no vidíte holky, jedna partička se vám rozpadla a druhá vám tady krásně vzniká. Za dva dny existence jste nachytaly 3 nové dušičky.

Tak vám přeji, abyste dlouho vydržely, ať vám dětičky krásně rostou, v noci ať hezky spinkají a hlavně ať nemají moc velké bouličky od těch prvních pádů z vééééééééélk výšky - z nožiček.


Míša a Martínek (5měsíců) od Brusinčat

Dagmara
Nováček 8 příspěvků 14.05.04 21:32

Ahoj Špuntíci.Když nový začátek, tak i já se odhodlávám napsat. Pročítám několik týdnů tyto skvělé stránky , a zatím jsem se odvážila napsat jen hodnocení porodnice. Dnes je pro mě sváteční den , přesně před rokem jsem na testíku našla 2 // , a tedˇ tady vedle mě spinká moje druhé dítko, Jirunka (včera 4 měsíce ). Je moc hodný , v noci spinká 9 hodin bez probuzení , přez den papá po 3 hodinách a mezi tím si třikrát schrupne. Máme ještě Dášenku ( 6 let ) a letos nás čeká škola. Mějte se všichni krásně. Ahoj Dagmara- Dáda- Jirunka.

Maruska
Povídálka 23 příspěvků 14.05.04 21:46

Ahojky,
dekujeme vsem za privitani.
Fotecky urcite posleme a bereme vsechny pripadne nevesty, uz se na ne moc tesime.:-))
PAVLINO-Honzik je sice velky jedlik, ale vazi asi 8,10kg a meri 68-70cm, podle toho jak se nam to podari zmerit
LINDICKO-udaje do seznamku poslu a Matyskovi vyrid, ze nas Honzik by ho to z toho kose naucil vytahovat a ochutnavat i kdyz se to snist neda
VSECHNY NOVE PRISPEVATELKY -jsem moc rada, ze nebudu sama jako novacek,jen tak dal :-)
Maruska a Honzik

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 14.05.04 22:04

Ahojky,
koukám jak puk, hledám Cipískův deníček a on je tu místo Cipíska Špuntík:(
Mno co se dá dělat, sice jako Cipískova mamča skoro brečím, ale na druhou stranu se vám nedivím. Spoustu fajn holek sem přestalo psát a nebo omezila psaní na minimum a to je vážně velká škoda.
Né že bych měla něco proti Špuntíkům, strašně ráda si vás budu číst, ale psaní deníčku přenechám nějakému Špuntíkovi, třeba Kristiánovi, jak navrhla Sylva.
Takže Špuntíci mějte se krásně a ať to ve vašem deníčku pěkně žije jako to dřív žilo u nás u Cipísků.
Pá Market

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 14.05.04 22:29

Ahoj!
Jsem moc ráda, že dál fungujete! Píšu, abych popřála novému deníčku hodně štěstí a tak velkou návštěvnost jako byl ten náš.
U mě už jde do tuhého, proto už nechodím ani na úterní chat. Každou volnou chvilku, pokud Valuška usne sedím u učení. Jistě si umíte představit, že těch chvilek není přes den mnoho a večer padnu znavená, na noční učení už asi nemám věk :o)
Termín mám už 7.6.! Pak nás čeká oslava Valuščiných narozenin (jo jo, už to bude rok) a doufám, že i já budu mít co slavit. Pak hned po sobě dvě dovolené no a pak už budu „jen“ matka užívající si mateřskou a pevně doufám, že bud mít víc času a začnu zase jukat na emimino.
Zdravím všechny Špuntíky a Cipísky!
Ahoj
Zuzka - Toffifee a Valuška 11 měsíců a 1 den

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 14.05.04 22:37

Ahoj Zuzko,

to je fajn, že ses ozvala. 7.6. budu držet palečky, určitě se pak ozvi, jak to dopadlo a taky jak dopadla oslava Valuščiných narozenin. Letí to, letí…

Pavlína

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 15.05.04 07:38

Ahojky holky,

TOFFIFEE - držíme palce!!!! určitě se ozvi ať můžem pogratulovat tobě i Val!! třikrát tfuj tfuj tfuj

MARKET - cítila jsem to stejně…bylo mi to líto a dost..ale ŠPUNTÍCI to snad rozjedou úplně stejně a doufám, že taky písneš co nového u vás a co Tomíno a tak…

NOVÉ PŘÍRŮSTKY ;-))))) - moc vás vítám a mám upřámnou radost, že jste se přidali!!! dneska spěchám vedle se honí holky takže hned jak bude chvilka hnedle se zeptám co u vás…;-)))))

Holky mějte se a krásný prosluněný víkend!!!

Zdenik a M+J

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 15.05.04 08:42

Ahoj,

my za chvili odjizdime k nasim, budem tam az do stredy, tak hezky piste, at je pak co cist. Budeme tam bez pripojeni, uaaaaaaaa ;-)

Pavlina a Iva

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 15.05.04 10:09

Ahojky,

ta se to tu pěkně rozjíždí a to je moc dobře! Jen tak dál.
Zdravíme další nováčky KRISTYNU S DANUŠKOU !

My včera po koupání objevili druhý zub-dole, takže během posledních 12 dní vylezly dva.

Já se zapomněla pochlubit, že jdem dneska večer pařit na koncert skupiny Kabát a už se moooc těším. Koncert se koná pod zášťitou baníkovských fanoušků, kteří tam budou oslavovat mistrovský titul. Doufám, že to vše ve zdraví přežijem. Zítra dám vědět jak tam bylo.

A ještě jedna novina Em si dneska ráno 2× stoupla sama v postýlce a z lehu si sedá bez pomoci.

Užijte si víkend snad bude hezky u nás svítí sluníčko.

Papa Quatro+dvojzubec Em

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.04 19:00

Ahoj, neva, neva. Ja taky obcas perlim - pricitam to totalni vykojenosti :) To je bezva, ze je tu nekdo z Prahy. A odkudpak? Nejsme treba sousedi?

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.05.04 20:54

Ahoj holky, no to je fajn, ze se ozyvate nove maminky, snad to tu ozije jako za starych dobrych casu cipiskovskych.

U nas je noveho, ze jsem si myslela, ze anicka neumi pit z flasky, pze porad jen prso prso, ale vcera jsem ji zkusila vecer jeji oblibenou ryzovou nestle kasi misto lzickou dat ridsi do flasky a stahla 150ml, uplne jsem zirala, pak ale samozrejme prisly na radu prsa, to si vzit nenechala. Dneska jsem s velkym nadsenim udelala to stejne ale dnes vypila s bidou 50ml no tak uvidim dal.

Rikala mi kamoska, co ma o 4 mes. starsi holcicku, ze ji pomalu zacla odstavovat asi v 10 mes. a odstavila v jejich 14 mes. uplne a pze ji nechtela pit umele mleko tak nahrazovala kojeni bilymi jogurty, no tak uvidim, taky to pomalu planuju - jako s postupnym odstavovanim alespon pres den, ne s uplnym, uvidim ale co na to rekne anicka ze :-)

Jo a jeste me napada, co ste v lete pouzivali an komary, kdyz uz ste meli mimca? ja v te dobe nemela pristup na net a vubec me nenapadlo, ze by mohly nejak skodit ty naplne raid apod. co se strkaji do zasuvky, tak jsme je pouzivali a ted sem se nekde docetla ze to neni dobre…
Dneska jsem zabila v loznici komara, tak nevim, co se teda muze pouzivat, kdyz tam spi detatko…

Tak tedka je to uz 11 mes. a cca 6hod. co na me poprve anicka vykoukla :-)…tzn. ze slavim jeste dalsi kulate vyroci…kdyz vezmu 11 mesicu anicky+9 mesicu tehotenstvi=to mame 20 mesicu bez MS, no nechybi mi :-)

Slunicku - uz jezdime s Romerem a je uplne skvelej, a hrozne se mi libi ze se da sklopit i do spankove polohy :-)

Mejte se krasne, ahoj Martina+Anik

Terka
Kecalka 380 příspěvků 15.05.04 21:53

Ahoj holky,
zdravím vás všechny, i nové mamky…My jsme tu nejstarší, Klárce bude za 9 dní rok.
MUsím vám napsat, že dnes Klárka začala chodit!!!!!!! U nás to bylo zničeho nic, doma ani nestála sama bez přidržování se něčeho, tak jsme si s manželem říkali, že asi nemá stabilitu a ani nedoufali, že to Klárka do narozenin zvládne.
No a dnes jsme byli celé nodpoledne na přehradě, pouštěli jsme si Klárku 2 kroky mezi sebou a nic moc jí to nešlo. Najednou tam přišla rodinka, co měla 3 děti (nejmladší chlapeček měl 14m)…Klárka se s nima chtěla tak kamarádit, že se k chlapečkovi rozběhla a pak už se jen snažila vetřít do rodiny (byla stále u jejich stolu) :)) Chození pak předváděla i na trasu 7 m a úplně v pohodě.. Škoda, že jsme měli jen foťák, ale kdo to mohl čekat :) Tak doufám, že to do zítřka nezapomene , dnes večer to doma ještě pořád uměla :)))) Tak holky nezoufejte, ty děti nás fakt vždycky překvapí :))
Papa
Tereza a Klárka

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 16.05.04 11:26

Ahojky,
přeji všem krásnou neděli. U nás už tedy začala úrazem. Fuj, ještě teď je mi těžko. Malý si pravděpodobně při pokusu o stoj na čtyřech vyrazil dech. Po pádu jsem za ním přiletěla, vzala ho na ruky a on se nemohl nadechnout ke křiku. Tak jsem ho pobouchala na zádíčkách, začal mělce dýchat a položil si hlavičku na mé rameno a zavíral oči. To normálně nedělá a ani nekřičel. Po pěti, pro mně dlouhých, minutách se vzpamatoval a hned se začal usmívat na tatínka.

Jinak jsme pořádali slezinu přátel mého manžela. Vojtíšek, jako král lev, byl naprosto spojený ve středu společnosti. Celý den se jenom nosil a ani mamku k tomu nepotřeboval. Před týdnem mou náruč ani za nic nemohl opustit a teď se předvádí:-) Utahaný byl náležitě, ani noční vlakové přestupy ho neprobraly.

Evka a Vojta

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 16.05.04 13:31

Ahoj špuntíci a maminky špuntíků,
mám toho tolik co bych chtěla napsat, tak doufám, že si vzpomenu na všechno a hlavně že všechno bude pochopeno v dobrém, tak jak to chci říct.
V první řadě se i já chci vrátit k Cipískově partě. Nestála jsem sice u základů, ale psala jsem sem už s bříškem, takže si troufám říct, že jsem byla z holek, které sem teď přispívají, v partě nejdýl. Moc mě mrzí, že odsud z deníčku odešly ty, které sem původně přispívaly, které partu založily a na jejichž deníčky a příspěvky jsme se vždycky moc těšily. Chtěla bych k tomu dodat jediné:
Zuzko Toffifee, Markét, Veru a ostatní z původní party: já vím že je vám líto, že jsme nechaly zaniknout Cipískovku a založily si partu novou. Na druhou stranu úplně nerozumím vaší melancholii, samy velmi dobře víte, že Cipískovka pokračuje a fajn holky, které se vám do počtu nehodily, jste tu samy nechaly a odešly jinam. Moc se omlouvám, že to takhle píšu a nic ve zlém, ale je mi líto, když se divíte, že o vás píšou, že jste se vytratily, postupně se vzdaly psaní deníčků a komentářů od vás tady také ubývalo. Tolik na ospravedlnění nové party, nového deníčku. Já vím, že situace došla příliš daleko a u některých z vás nastal pocit ztráty soukromí - ono je to zrádné a důležité je co všechno o sobě člověk napíše, nakolik se otevře ostatním. K tomu bych vám ráda poradila opatrnost i v soukromé diskuzi, mít ji zaheslovanou neznamená mít soukromí, i hesla se dají rozkódovat. Mě samotnou trochu mrzí ten princip, neupřímnost, jakým se celá událost s vaším odchodem stala, ale budiž, ostatní zakládají partu novou, těšíme se na nové deníčky a nové tváře. Možná se to mělo stát už dřív, když začal být pocit, že v Cipískovce je moc lidí. Tímto jsem se vrátila do nedávné minulosti a už bych to nechtěla znovu řešit. Cítila jsem jistou povinnost odpovědět.
Možná ještě jednu věc, která teď pro vás - současné Cipísky - je asi aktuální, a to je můj přístup do původní party v nové diskuzi. Rozhodla jsem se po delším uvažování přispívat sem, jsem na to zvyklá, chodím sem už dlouho - a proto pokud chcete, můžete zrušit můj přístup u vás. Nerada bych, aby se rozpoutala názorová válka mezi oběma tábory - vždycky tu rády uvítáme vaše příspěvky, přečteme jak se máte (vždyť pár měsíců jsme navzájem hltaly všechny novinky) a kdo z vás bude nadále přispívat, udělá nám radost!!! Jenom si nechci připadat jako šmírák, který chodí číst tam, kam nepíše a kde to není patřičné. Díky za pochopení!
Taaak, trochu jsem se rozepsala, leží mi to u srdíčka, ale teď už k dalším příspěvkům :-).
Maruško: Matýsek taky občas bufetí :-))). Ale docela se mi podařilo naučit ho na „uklizeno, zavři koš“, že se na 80% přestane hrabat v obsahu. Jenom jsme bohužel zjisitili, že nám už vyhodil spoustu věcí, které jsme nezvládli uhlídat :-(. Teď už dávám hodně pozor.
Quatroa Em: blahopřeju z zubanovi :-) a taky k stání. To ti začne Em za chvíli běhat, uvidíš :-).
Martino a Aníku: až když o tom píšeš, tak jsem si uvědomila, že na komáry jsme nic neměli ani nemáme… A tak jsem zvědavá, co na to ostatní holky, jak s nima bojují. Co o to, tady v Praze jich tolik nepotkáváme, ale na chatě jich asi budou mračna, je to u rybníka.
Terko a hlavně Klárko: blahopřeju k dalšímu špuntíkovi chodci :-). Teď už jenom zdokonalit techniku a začít běhat :-))).
Kristýno a Danuško: my jsme z Prahy 4 Chodova. A co vy?
Dagmaro, Jirunko a Dádo: spaní Jirunky vám moc závidím. Matýsek v noci není zrovna spavec, ale až tak od 6 měsíců. Těším se, až se to jednou překulí a on začne spát celou noc. A taky blahopřeju k dvoučárkovému výročí :-))).
Pro všechny nově příchozí: posílejte prosím soukromými zprávami údaje do seznámku Špuntíků, ať ho můžu aktualizovat a maily rozeslat. Seznam údajů je v jednom z mých předchozích komentářů k tomuto deníčku. Díky díky díky.
Pro dnešek myslím s románem skončím :-) stačilo. Mějte se krásně, užívejte si super víkend a těším se na další počteníčko.
Olča a Matýsek

Maruska
Povídálka 23 příspěvků 16.05.04 22:15

Ahojky.
Zdravime vsechny pri nedelnim veceru.
U nas probihal vikend ve znameni „ucim se lezt.“No lezenim by se to teda moc nazvat nedalo, ale styl to byl velmi originalni. Neco mezi lezenim, plazenim, odstrkavani se briskem,sup na bok, jestli to nebude lepsi atd.No ale vysledkem bylo par ulezenych metru za kominem z kostek.Kdyz uz to Honzika prestalo bavit, ale komin chtel shodit,udelal „eeee,“ (to znamena neco jako mamo, kde jsi, potrebuju kousek poponest,)a u tohoto pokriku vytrval tak dlouho, nez dosahl svyho.No ale udelal mi radost,uz jsem si myslela, ze pohyb u nas zustane jenom valeni sudu a natahovani se po jidle. No s tim jidlem je u nas taky sranda, Kdyz prijede nekdo, kdo Honzika moc nezna, si musi myslet, ze mu chudakovi nedame najist. K obedu sporada svoji misku uplne plnou (kdyz to videl deda, tak se ptal, jestli potom pujde na parezy) a potom jeste pokrikuje na mne, jestli bych mu treba trochu nedala.No obcas loudi tak dlouho, az se mu jidlo zacne vracet. Ale jak u takhle malyho ditete poznam, jestli uz ma dost, to je mi zahadou.Nekde sem cetla, ze se maly deti neumi prejidat, no u nas to teda neplati.
Terko a Klarko - prejeme hodne uspesnych krucku a malo padu
Lindicko - S tim odpadk. kosem uz jsme taky zkouseli delat neco jako tytyty, ale pomaha to jen obcas, vetsinou to byva velka legrace
Martino - na komary me nic moc nenapada.My sice mame v loznici sitku v okne, ale obcas tam nejaky komar je
Jejda, to jsem se ale rozepsala, tak budu koncit, tak vam vsem prejeme hezky zacatek noveho tydne.
Maruska a Honzik (za 6 dni 9 mesicu)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »