ŠPUNTÍCI ? Sylva a Ondrášek ? jak jinak ? po dovolené :-))))

Rodičovství

Ahoooooooooooj emimino! Tak jsem v rychlosti prolítla minulý deníček, koukám, že celý týden byl ve znamení nějakých chorob...no nebojte, ani nám se zcela nevyhly. Ondra po příjezdu domů soplí jako blázen a já jsem se dva dny u moře nekoupala ? nějaká potvora viróza či co. Ale jinak to byla paráááááááááááááááááááááááda :)))) Jak už moje ukecaná sestra avízovala, začalo to teda všecko trošičku dramaticky, ráno jsme přijeli k sestřenici na sraz a tam nikdo, po chvilce vylezli s manželem a Honzíkem...děcka jedete sami, my máme vykradený auto ? všechny věci a kočár :(((((( Zbyla tam akorát bedýnka se zeleninou a zavařeným jídlem. Tak jsme to lehce v šoku vyfasovali a vyrazili sami.

Cesta tam i zpět proběhla v klidu, ale jenom díky křupkám. Chvála jejich vynálezci, ještě teď mám občas pocit, že bych měla natáhnout ruku za hlavu a zásobovat myšáčka potravou :-))). Zvládnul to dobře, dvě pauzy, dvě spaní, celkem bez protivností…
Hned po příjezdu jsme utíkali k moři a naše nadšení neznalo mezí, protože Ondrovo nadšení bylo absolutní. Chvilku ochutnával a vzápětí už se profesionálně po hlavě vrhal do vln (hloubka cca třicet cm :-))) Blbli tam s Petrem jak malí kluci, fakt si to skvěle užívali. Když teda zrovna neplavčili, tak se Ondra hrabošil v písečku pod lehátkem a slunečníkem, no prostě…ráj pro malé kluky.
A aby se měl i s kým pošťuchovat a prát, tak Honzík dorazil jenom asi tři hodiny po nás, takže nám ani nebylo dlouho smutno. (Petr už měl strach, s kým bude pařit :-)))
Měli jsme dohromady apartmán s dvěma ložnicema, kuchyňkou a poměrně prostornou obývačkou a terasou. Kluci se tam mohlidobře vyřádit, Ondra drandil na motorce (už má regulérní tříkolkovou, jeli jsme ji vypůjčit těsně před odjezdem), pořvával na lidi na promenádě (super, výhled přímo na pláž, jenom v noci teda dooost rušno) ? s tím měl dost úspěch :-))), lezl po stojanu na slunečník a hlavně ? ano tušíte správně ? na terase byl mop, dva smetáky, lopatka…ráj pro našeho malého uklízeče. No a když bylo nejhůř, nakonec přece tam byl Honzík, s kterým se tak nějak předpokládalo, že by se mohli trošku družit. Honza by se družil, Ondra by se družil, ale většinou to stejně skončilo nějaký řevem. Honzík se zatím neumí nějak bránit nebo co. Ne že by teda Ondra byl nějakej rváč, jenom si nenechá nic líbit (vzít hračku, praštit a tak). Ale koncem týdne už byl Honza taky otrkanější, naučil se bouchat a štípat :-))
No a my rodičové jsme si taky užívali -zejména lukulské hody, které nám připravovala teta Milča :-))) Jako správna ženská byla připravená ? měla zavařené jídlo skoro na každý den ? svíčkovou, houbovku, kuře na paprice…takže z našich zásob došlo jenom na roštěnky, konzervy jsem pak rozdělila rovným dílem zpět do Brna. Mimochodem kuchařka je náramná. Tak jsme ji pak za odměnu pozvali aspoň poslední den na véču. Ondra jedl vcelku dobře, většinou skleničky od Hami, jogurty, ovoce a plazmony. Jako doma.
Horší bylo spaní, už zase neřeším velikost podprsenky ? kojíme o sto šest i v noci ? důvod ? rostou mu čtverky + ta rýma. No ale jen co dosoplíkuje, tak zas končíme. Dneska to v noci vypadalo podobně jako u Zuzkaj minulý týden, neustále ucpaný nos, postel přelezená cca stokrát a vůbec nejlíp se spalo na mamce. Ale myslím, že už to bude pomale lepší.
No nic, co dál povzpomínám a bude stát za zmínku, napíšu do komentářů, teď už to pomalu uzavřu.
Takže se všichni špuntíci nešpuntíci mějte a hlavně pište. Soudě podle minulého deníčku už je vidět, že nám skončily prázdniny a je tady zase živěji :-))))
Ahoj ahoj

Sylva a Ondrášek nechodič 13,75m

P.S.: a teď následuje příspěvek od Ondráška, který vznikl při korektuře:
Začátek citace:
CCC.,........­..VBbFFNNNNNN­NNNNNNNNNNNNNNNNNNM M, ÝÁ
 NBÁ

É NNNNKM U
N cŘŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽCV
) ¨vVVVVVVVV
 M,M,

VVVVZv-.....---- ŽŽVBBFGGGGGGG­GGGGGGGGGGGBBBBBBBBBBBBB­BBBBBBBBBBBBI­IIIIIIi

Konec citace ? taťka Petr

Váš příspěvek
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 13.09.04 07:07

Ahojky holky,
tak jsem asi prva co? ;-)))

Sylvi - teda vy jste si užívali!! zjišťuju, že jsem závistivá baba až na půdu ;-)))) Ondráš je zdatný námořník!

holky já píšu se dvěma raubířkama kolem sebe..jedna právě čímsi dloube do morčete a druhá se snaží obléknout halenku co mi půjčila švica na svatbu…mno ranní idyla…;-))) my jsme byli o víkendu na chate u našich..táta pracoval a já si " užívala" no jsem ztahaná jako kůň. holky už jsou nějaký nezadržitelný…ale na procházce kolem přehrady mě překvapily..byla jsem sama a ony nějak nezaregistrovaly vodu(teda ten zelenej hnus co je teď místo vody)..hurá hurá..lítaly po trávě, na písek a zase naopak..bylo to fajn..jedly za dvě ;-)) a babička s dědou si taky užili..neb holky jsou poslední dobou strašně ukecaný a pořád něco melou..
taky máme hit posledních dnů..nasazování čepice..někde holky vyhrabaly takový tenký čapky a neustále si je nasazují na hlavu, Janka bravurně a hlavně musí být přes jedno ucho..Marťa zas není taková parádnice čepici stačí na hlavu položit…

aa už mi šahají po zásuvce s vypinačem a perou se o to kdo šáhne na ono magické světýlko.......tak po okřiknutí už se Janka válí na zemi a brečí…vzteká se…ach jo jdu se udobřit…;-)))

zatím čauky

Zdeník a M+J

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.09.04 08:27

Ahojky po ránu,
my před půl hodinou vstaly tak jsme jen prolítla deníček a jdu si umýt ksichtík a dravé zvěři dát najíst. Hned jak to půjde tak se ozvu.
SYLVO-teda uplně živě si Vás na té dovolené umím představit! Muselo tam být skvěle, hlavně že jste si užili.
tak zatím Quatro

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 13.09.04 09:36

Ahojky,
Sylvo, tak jste si dovolené nakonec užili všichni. Ondra je pěkný čipera.

Jinak pořád válčíme. Je to trochu lepší, ale pořád pláče /tedy pokud nemá v sobě nějaký sirupek proti bolesti/. Dnes jsem volala dr., že je to lepší, jen jsem dotelefonovala, tak se 3× pokakal. Do toho se mu snaží vylézt nějaké zoubky /vím asi o 4-6/. Abych pravdu řekla, jsem úplně hotová. Včera celé dopoledne plakal a vztekal se.

Předminulý týden jsem dala Vojtovi ke hraní pokažené sluchátko, no nehledala jsem ho celý týden, abychom ho odnesli do opravy? Nakonec byl mezi nočním stolkem a prozatím nepoužívanou postýlkou.

Zatím se mějte
Evka a zatím spící a nekřičící Vojtík

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 13.09.04 10:00

Ahojky,
tak už jsem tady zas :-)
V noci jsme toho moc nenaspali, takže Ondrášek to zalomil pod tatínkovým dohledem místo po desáté už po deváté. Tak doufám, že mu to vydrží. Já jsem si mezitím odběhla na kosmetiku, paráda, zase vypadám jako člověk.
Ta rýma tentokrát je teda fakt hnus. Přes den dobrý, ale v noci je to fialovej (ne, kecám, zelenej) hnus. Po ránu má chudáček úplný krusty na nose. Ach jo. Doufám, že se to pomale zlepší.
EVKO - cítíme s váma. U vás si ty choroby nějak podávají dveře. Neuvažovalas pro Vojtíka o homeopatii nebo nějaké podobné podpůrné léčbě?
THEO - úžasná zpráva o miminku, mooooc mooooc gratuluju, hlavně to dobře zvládejte!
Tak zatím ahojky, určitě se tady ještě dneska objevím.
Sylva a soplík Ondrášek

PS. ve fotogalerce máte vodníčka v moři

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.09.04 10:57

Ahoooj podruhé,
dcera to zalomila, doufám, že aspoň na hodinu!!! Na odpoledne mám pozvané známe tak tu jsem jen na chviličku musím totiž kuchtit !!!

Musím napsat co my o víkendu..tak teda v sobotu jsme odvezli Em k mamce už dopoledne. Bylo to poprvé za celou dobu na noc, když jsme jeli domů bez ní bylo tak nějak v autě divně ticho až mi bylo smutno..jsem praštěná, konečně chvilka klidu a mě se stýskalo. Hned jak jsme dojeli domů tak jsme vyrazili ke známým na návštěvu a v 17.hod. jsme jeli na tu ochutnávku vín, teda holky bylo to skvělé..vstupné 230 Kč a v ceně byl obložený talířek+ochutnávka 25 druhů vín a mohli jsme si vybrat z 42 druhů. Já zvládla 12 druhů, což je v přepočtu 1 litr-1,2 litru!!!a stačilo mi, Martin se známýma pokračoval dál a ani se neptejte kolik toho vypil!!! Byla tam cimbálovka tak jsme si s taťkou zaskotačili při polce, ani jeden z nás neměl taneční, tak si dovedete představit jak to tančení vypadalo. Domů jsme dojeli po půlnoci a co je na tom nejlepší spali jsme do půl jedenácte, což by s Emily samo nešlo ani náhodou.
K našim jsme dorazili po obědě..já si naivně myslela, že dcera „poletí“ když nás uvidí a ona nic..jen se tak koukla a hrála si dál..no co dodat???budu ji asi nechávat hlídat přes noc častěji, když to vůbec bez nás darmaticky neprožívala.
A co jinak Em ? Stále nechodíme, lezeme. Úplně ukázkově telefonuje, veme si mobil dá ho k uchu a brebentí si do něj a co teprve, když jí dám k uchu babičku!!! Pokud jí podám třeba chleba chce si ho jíst sama, né ukusovat, ale chytnout do ruky a kousat sama, což znamená fůru drobků!
SYLVO-rýma je děs a hrůza, Ondra si to „užívá“ my než jeli na dovču, tak měla Em to samé, akorát se jí nos neucpával, ale teklo ji nepřetržitě z něj, a když kýchla byli jsme ohození všichni dokola.
EVKO-to je mi líto, že se to výrazněji nelepší, Vojta už musí mít fůru antibiotik v sobě asi ta jeho imunita nestíhá, jak píše Sylva, neuvažuješ o nějaké homeopatii?

Tak já jdu kuchtit křidýlka na odpoledne.
Quatro+Emily za 4 dny 13.měs.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 13.09.04 11:15

Ahojky holky,

tak jsem se chystala napsat dloooooouhy komentar, az Iva usne, ale ona neusla ;-(. Vubec je to ted s tim dennim spanim blbe, pze 2 spanky denne jsou na ni moc a jeden malo ;-). Tak nevim, jestli pomalu neprejdeme na jeden poobedovy spanek. Ale vzdycky, kdyz se k necemu takovemu odhodlam, Iva zacne dopoledne usinat bez problemu ;-).
No a co dovca? Super, sqele, uzasne…mrknete do fotogalerky. Byli jsme u znamych, kteri maji 2 male deti (2mesice a rok a trictvrte). Jeden den jsme stravili v mnichovske zoo (Ive se nejvic libily ryby a tucnaci), dalsi den v detskem zabavnim parku (jezdili jsme ve vlacku, na labutich, na oslikovi a konicich - z tech byla Iva uplne unesena, rodice se vyblbli na vodni draze…), pak pro zmenu ve vodnim parku (rodice se vyblbli na skluzavkach), dalsi den v parku s divokou zveri a pak uz jsme si „jen“ prohlidli mestecko, kde nasi znami bydli. Jeden den jsem taky venovala pruzkumu kojenecke stravy v nemeckych supracich - no byla jsem nadsena, maji tam daleko vic presnidavek a kasi bez cukru nez my tady a taky ruzne neslazene susenky pro deti (takze jsem hned musela nakoupit zasoby ;-)).
Jinak cestam tam i zpatky probehla v naproste pohode - vyjizdeli jsme ve ctyri rano, Iva spala do svych osmi hodin, pak prestavka na snidani, pak chvili povidani v aute a pak zas dopoledni spanek - no proste parada, vubec se ji nenarusil rezim. V Nemecku moc dobre nespala - porad se budila, asi to cizi prostredi, mozna i lezouci ctyrky.
Budu muset koncit, dite to tu demoluje, taky jdem na kontrolu na rehabku, tak drzte palce, at to dobre dopadne. Casem pisnu vic.

Zatim pa
Pavlina + Iva (14m)

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 13.09.04 11:42

Ahojky,
o homeo uvažuji, minulý týden jsem si od dětské dr. vzala kontakt. Víc už jsem, bohužel, nestihla.

Právě znovu plánujeme cestu, neb Vojtík má jít ve čtvrtek na krev a my chtěli vyjíždět ráno v pět do Prahy.

Evka a kníkadlo

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 13.09.04 17:28

otázka do pléna: můžu dávat Vojtkovi UM? Do včerejška dostával 2×120 a byl docela v pohodě, dnes měl 3×120 a zase 7× kakal.
 Evka

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 13.09.04 18:17

Evko,
nám doktorka říkala, že při průjmu je mlíčko první co vyřadit, dávali jsme místo toho rýžový vývar s banánem (bleeee, Matík radši nejedl). Olča

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 13.09.04 18:35

Vojta nic jiného nechce než tu trochu mlíka.
Z pevného /housky, mrkev/ si vezme buď dvě sousta nebo nic. Na ostatní na lžičce odvrací hlavičku. Pití je také s problémem. Už je hlady týden.

Jo, to mlíko jsem včera vyčetla, dr. mě na to neupozornila, naštěstí ho Vojta nechtěl.

Evka

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.09.04 21:23

Ahoj,
teda, teda, tady to ještě doznívá dovolenejma… Chtěli jsme taky vyrazit v druhé půlce září, ale zároveň máme nějaké splátky, takže jsme se raději „omezili“…
Věřím, že u moře to je pro děti super!

Chci se ještě podívat do galerky, tak písnu něco později, už je přeci jenom na mě trochu pozdě..

Mějte se
Theo a Kryštík - unaven z plavání=spící

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 13.09.04 22:22

Ahojky.
Tak sme tu s pozdravom v novom týždni. Dúfam teda, že bude lepší než ten predchádzajúci. Zdravíme všetkých spolubojovníkov s chorobami. Kamaráti držte sa a rýchlo sa uzdravte. U nás je to už skoro dobré. Síce ešte nejaké sople utierame, ale špuntík už trochu spí a má vonku obe horné dvojky.
Pristihla som sa pri tom, že slepo závidím všetkým dovolenkujúcim. Ja som rada, keď Miloš strávi doma víkend. Stále má veľa práce. Aspoň sa teda tak tvári.
V nedeľu sme mali úžasný zážitok. Vybrali sme sa po obede na nákup a ešte sme ani nedošli do Tesca a vracali sme sa s totálne ozracaným dieťaťom späť. Tak sme ho doma umyli, prezliekli a druhé kolo bolo v pohodičke. A to stále vykrikujem Milošovi, že nemá jazdiť ako blázon a zákruty sa dajú prechádzať aj nižšou rýchlosťou. Dúfam, že máme tak na 2-3mesiace vyhraté.
No a dnes sme si s Kristiánom urobili výlet do mesta. Dostal 2 lopty, nové ponožky, mikinu, no proste dostala som tentokrát peniažky na ruku a hneď som ich minula na svojho špuntíka. A to som si vravela, že mu do Vianoc nič nekúpim, lebo som sa dosť rozšupla na Slovensku, ale uznajte dá sa odolať??? Odpoveď je jednoznačná. Nedá!!!!!!
Ináč najnovšia zábava posledných dní je stavanie komínov z drevených kociek. Teda ešte lepšie ako stavanie je ich búranie. To musia mať susedia radosť, keď to Kristián rozplácne na plávajúcu podlahu. No snažím sa aby to skladal na minikoberčeku, ktorý v izbe máme, ale veľmi sa mi to nedarí.
Pavli tak ako? Pochválili Vás na rehabke?? Ivka vyzerá na fotkách z dovči ako veľká slečna a o chvíľu bude určite behať ako srnka.
Kryštíku - veľké blahoželanie k narodeninám a oficiálne ťa vítame medzi batoľatá. Hlavne mamku poslúchaj, lebo ona si na seba teraz musí dávať veľký pozor.
Jé už si zase neviem spomenúť čo som chcela napísať. Tak Vás všetkých zdravíme a tešíme sa na novinky. Zuzana a Kristián

Terka
Kecalka 380 příspěvků 14.09.04 14:30

Ahoj holky!!
To jsem ráda, že dovolené dopadly dobře, nás to čeká přesně za týden, kdy letíme do Řecka. Už se nemůžu dočkat.
U moře jsme byli letos už v Chorvatsku, ale jsou tam kameny, takže Klarča nechtěla moc chodit (ještě to pořádně ani neuměla) na pláži a naopak z apartmánu nám furt utíkala do zahrady.
Jsem zvědavá,co bude dělat na písku, Sylvi, dost jsi mě navnadila, už aby ten týden utekl jako voda!
Před odletem musíme ale na víkend k rodičům, obě naše babičky mají narozeniny, jedna dokonce 70, takže musíme…No co, na balení mám ještě pondělí :)
Zuzko - než zapomenu, hrozně jsem se nasmála tvé příhodě s Kristiánkem ve výtahu..... No a pak se mi stalo něco podobného, ale vyjel nahoru jen kočárek se všemi věcmi. Já zase nemůžu dostat Kláru do výtahu, protože dole máme kytku a zábradlí (u výtahu) a ona se tam furt věší nebo dělá jinak kravinky. Takže mi někdo zavolal výtah, ve kterém se mi zatím zavřel kočárek. Popadla jsem Kláru a sprintovala nahoru,což byla chyba - sousedka dojela dolů :))
Jinak vám ještě popíšu včerejší horor. Klárka se vzbudila o půl sedmé a plakala „au“. Mysleli jsme,že jíi bolí bříško,ale po 5 min jsme zjistili,že neotočí hlavičku doleva. Volala jsem MUDr, ta tam byla až o půl osmé a pak odmítla přijít. Takže manžel vzal Klárku do náručí a šli jsme. Fakt těžké chvilky,byla jsem z toho špatná, když ji doktorka prohlížela a Klárka plakala „mami“, tak jsem se měla slzy v očích.
Závěr byl, že má ústřel a dala nám paralen a diazepam.
Naordinovala jsem doma Klárce 1/4 diazepamu a bylo za půl hodiny po starostech a naštěstí je už v poho…ale řeknu vám, že jsem byla na zhroucení a taky mi to nechala lékarnice vyžrat :)
Když mě v lékárně uviděli,jak čekám,až otevřou, rozcuchanou s ubrečenýma očima,jak si jdu pro diazepam, tak mi ho odmítli dát!!!!!!!!!!­!!!!!!! Po chvíli mi řekli, že to ověří a volali dětské MUDr !!!!!!!!!!!! No nejprv mi to nedošlo,až jsem odcházela, tak mi blesklo hlavou,jestli náhodou nevypadám jako feťačka,co má absťák :)))))
No teď už se tomu směju. Jinak se uvidíme ve středu na chatu, mám slíbeno,že manžel nebude doma :)))l, tak můžem pokecat :))))))
Zuzko - s tou Adou to zatím domluvené není, má moc zařizování s bytem, vypadá to spíš na čtvrtek, máš čas jít na písek?
zatím se holky mějte, jdu ještě uklidit,dokud se tu spí
 Tereza

julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 14.09.04 17:16

Ahoj Terez,
no ty máš teda zážitky! Že nezavoláš a nepochlubíš se, ty tajná feťačko:) Klidně se přiznej, že sis s úlevou lupla jeden Diazepam na uklidnění:))
Ale vážně, jsem ráda, že jste to zvládli a jste všichni v pořádku. Uvidíme se o víkendu? Máme UTZ na videu a novou TV!
A ještě jsem tě chtěla poprosit o takovou malou sondu. Nemá některá z mamin na Špuntících reference na kočárek Bébéconfort, hluboký s korbičkou WINDOO? Nikde ji totiž naživo nemají a já nechci kupovat zajíce v pytli. Tak jestli budeš někdy v Brně brousit po obchodech. Zkus se mi tam na to zeptat a my se tam pak přijedem podívat, teda samozřejmě nejdřív se stavíme na návštěvu. Třeba jsem už dlouho neměla párky…:) I když z těch bych teď vlastně zvracela:(.
Moc zdravím a omlouvám se všem Špuntíkům za „zásah do soukromí“.

Julka 13+5 od Jarnulek

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 14.09.04 18:44

Ahojky!
Dneska píšu dřív, Petr si dovezl druhý počítač a celý to tady bude nějak rozdělávat, předělávat, instalovat, mazat…no jsem zvědavá, jestli to bude do zítřka (chat) fungovat. Doufám. Tiše a tajně. Já už to totiž znám :-))))
Jinak se máme dobře, rýma je pomalu na ústupu (teda ne že by nebyla, ale lepší se to).
Ondra se dneska projevil jako děsnej trapič, myslela jsem, že po odpoledním pokusu ho uspat budu bez vlasů, bez očí, s roztrhanou kůží na celým těle a ve finále taky bez bradavek. Děsně se řehtal a hryzal do mě. Pak mě držel plnýma hrstma za vlasy a pustil, až když jsem ho taky pořádně zakudlila a začala jsem málem brečet. To se pak rozkňučel taky. Je to drant. Musím to uznat. Jindy si dá říct, ale dneska to byla fakt chuťka. A neusnul samozřejmě, až venku v kočárku. Začínám mít stejný problém jako Pavlína, jsou dny, kdy je na něho jedno spaní málo a dvě moc… nevím, jak to řešit. Protože z toho zase přijde den, kdy spí dvakrát dvě hodiny. A to teda na jedno spaní není.
Zítra se jdeme podívat za Ájou, co s námi byla na dovolené, tak jsem zvědavá, co na sebe budou říkat, když se měsíc neviděli.
TERKO - to teda muselo být ráno, chudinka Klárka. Ale jinak se přiznávám, žes mě docela pobavila s tou lékárnou :-))))
EVKO - k tomu mlíku, ono fakt samo o sobě dost zatěžuje a při průjmu si sliznice potřebuje občas i vydechnout…takže bych to stáhla.
Ještě jsem to ho chtěla napsat…ale už zase nevím co.
Tak se mějte a doufám, že se tady objevím v dohledné době.

Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 14.09.04 20:05

Ahojky,

tak jsem se bala, ze se po navratu z dovce budu nudit, ale neni tomu tak, ani nestiham psat komentare natoz na neco reagovat.
Vcera jsme na rehabce dopadly dobre - uz nemusime cvicit, hura ;-). Iva nakonec usla az cestou zpatky, tj, kolem 15:00 a to jsem ji jeste musela v saline v kocare lehce pridrzovat, aby si porad nesedala a konecne usnula. Na dovolene jsem mela pujceny kocar s tema popruhama jak v autosedacce - tj. dite se da v pololehu pripoutat, cuci po okoli, nepretaci se, neposazuje a po chvili usina (aspon tak krasne to u nas fungovalo). Ale ten nas kocar, kde si Iva lozi podle libosti a nechce lezet, tak ten fakt jako uspavaci prostredek totalne selhava ;-(.
Jinak si Iva zacina desne vymyslet - vcera jsme sly kolem piskoviste s detma, kdyz to videla, zacala hned ukazovat, jako ze tam, tak jsem rekla ze ne, ze je pozde a jedem domu, kousek jsme ujely, desny rev, no tak jsme se vratily ;-). Po prijezdu domu jsem ji chtela dat presnidavku, ale Iva uvidela zbytek sveho obeda, a ze pry chce ten ;-). Tim jsem si opet overila, ze presnidavky jsou jen krizova varianta pro pripad, ze neni nic lepsiho ;-).
Zacala jsem zjistovat, kam se da s mrnetem chodit na podzim a pres zimu, at nesedime furt doma - kousek od baraku mame cviceni u Salesianu, tak to asi prubnem. Dneska mi teda jedna maminka vykladala povzbudivou historku, jak se na takovem spolecnem cviceni jeji dite nakazilo necim divnym a pak muselo lezet na infekcnim oddeleni detske nemocnice - blbe bylo, ze tam matku nepustili, ikdyz kojila, takze mimco tam bylo 3 dny samo, vratilo se desne vystresovane ;-(. No fakt si to nedokazu predstavit ;-(.

TERKO - chudak Klarka, no hlavne, ze uz je to v poradku. Ale ty jsi mohla pred tou lekarnou vypadat fakt dobre ;-))).

Pomooooooc, nekdo mi tu vyskladal sacek s bavlnkama a zacina je rozmotavat, tak ja radsi koncim ;-).

Pavlina + Iva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 14.09.04 22:11

Dneska pri vecernim uspavacim kojeni se Iva najednou odsala a delala „haf, haf“ - tak jsem si rikala, co to? A on venku fakt stekal pes ;-). Pak se odsala jeste jednou a delala „fu, fu“ - dneska jsem ji totiz vysvetlovala, ze kdyz je neco horke, musi se to pofoukat a ona ted fouka na vsechno, tj. na kazde soustu pred tim, nez ho strci do pusy ;-).

P.

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 15.09.04 07:55

Ahoj holky
U nás sa raňajkuje tak sa musím pochváliť. Po dlhom čase Krstián spal celú noc. No teda zobudil sa o 4 na mlieko, ale potom spal ešte skoro do siedmej.Fakt neviem čomu mám ten zázrak pripísať. Točiť sa teda točil a to až tak, že som v noci do niečoho kopla a zistila som, že to je môj syn, ktorý sa premiestnil na úplne opačný koniec postele po uhlopriečke. No ale po dlhom čase sme sa trochu vyspali. Ináč cez deň už spí len raz, lebo 2× na neho bolo veľa. Ráno síce zaspal v pohode, ale poobede sa mu už nechcelo a potom bol hrozne uplakaný. Tak teraz ho trápim do obeda potom vytuhne na 2 hoďky a je v pohode do 8 večer.
Včera sme boli zase na plavču. Šmýkalka je neuveriteľný vynález aj detskom parku, ale v bazéne nie je nič lepšieho.
Terko - Ty feťačko, takto strašiť hneď zrána ľudí. Ale teda nepochopila som čo sa Klárke stalo. No hlavne, že je v pohode. Zajtra môžem ale len tak do 16,30 lebo potom máme návštevu.
Pavli - tak Ivka je už pekná „rošťanda“ - zase jedno z pekných českých slov.
Dúfam, že sa dostanem večer na chat. Väčšinou keď Kristiána za niečo pochválim, tak to hneď zakríknem. No dúfam, že dnes bude spať.
Tak sa majte krásne Zuzana a Kristián

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 15.09.04 11:21

Ahojky,

Ivka je šikulka, když už nemusí na rehabilitaci.

Dnes bych měla chystat věci na cesty, Vojta odmítá spát, takže asi žehlit budu v 20h a balit bágle kolem půlnoci. No to je vyhlídka:-(

Jinak jsem se dozvěděla, že Vojtík má v bříšku nějakého bacila, tak máme ATB prodloužené na 10 dní a za týden kontrolu.

Jdu zkoušet další uspávací pokus.

Evka a Vojta

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 15.09.04 12:07

Evko to Vám teda nezávidím. Chudák špuntík s bacilom v brušku. Tak hlavne nech sa Vojtík čo najskôr vylieči a nech Vám cesta dopadne v pohode. Zuzana a Kristián

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 15.09.04 14:02

Ahoj holky,

teda venku je škaredě..brrrrrrrrr, nevystrčíme nos z bytu.
Dneska ráno mi vypadla plomba ze zubu bééééééééé, takže jsem se konečně objednala k zubaři au, au, au a dobře mi tak ..má volno až za 14 dní, tak doufám, že mě to do té doby ten zub nezačne bolet. Musím se přiznat, že jsem u zubaře byla naposled 06/2002 jsem děsnáááá, ale když já se tak bojím, samozřejmě, že jsem objednaná na dopoledne a to mi nemá kdo hlídat, takže půjdu s Emily až do ordinace, doufám, že bude hodná holka.
Jinak drobek zrovna spí už 2 hodiny, to se bude co nevidět budit.
Terko-Klárka Tě bobku pěkně vylekala, ale hlavně, že je už dobrá.
Pavli-teda Iva je šikulka..rehabka na 1* a musela jsem se smát, že se pustila prsa a dělala haf, haf a pak fu, fu..pěkně si to Tvoje mlíčko foukala.
Zuzko-Kristián se umoudřil já věděla, že je šikovný chlap a bude spinkat celou noc, tak jen tak dál…
Evko-užijte si výletu.
A dítě brebentí v postýlce, tak ho jdu vysvobodit.
Quatro+Emily za 2 dny již 13.měs. batole

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 16.09.04 06:53

Ahojky holky,
to jsem se včera nasmála když jsem se po lehké odmlce vrátila na chat…právě odcházela sylva…chicht…no táta přišel z práce (pole - role..) no a odběhli jsme se prokonzultovat osvětlení našeho podkroví…musí se nachystat elektrika…a výsledek je opět nejistý..já nechápu jak někdo může zařizovat bydlení…vždycky mě napadne jiná a zase jiná varianta..má to někde konec? ;-))))

no škrábe se tu na mě nějaké hladové dítě..tak zatím..

čauky

zdenik a M+J

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 16.09.04 07:27

Ahojky,
ráno bylo kruté, samozřejmě pro maminku, když se vykecávala do jedenácti na chatu, Em dneska vstávala v 6:18 a nějaké další přemlouvání ať ještě chrní samo nikam nevedlo.
Taky se po mě plazí hladové dítě. Jdu chystat snídani.
 Q+E

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 16.09.04 14:09

Ahoj,

tak Iva pochopila, ze maminka vcera dlouho vykecavala na chatu a probudila se az v 9, neuveritelne ;-). Zato ja byla vzhuru uz od 8mi, proste uz jsem uplne zblbla ;-(.
Spat sla dneska az poobede, ale trvalo mi hodinu, nez jsem ji uspala - nechapu, myslela jsem si, kdovijak nebude unavena, kdyz vynechala dopoledni spanek…nejak tomu diteti nerozumim ;-/

Pavlina

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 16.09.04 14:48

ahojky holky,
jsem děsná…začala jsem se probírat prádlem na žehlení, dokonce jsem i trochu vyžehlila (ještě mě čeká celá hora prádla…) a co víc ještě jsem zjistila, že špinavého už je zase tak na dvě pračky…ach jo…

holky se dneska nějak spouzely na jídlo..dušená mrkvička s hráškem a bramborou a po dlouhé době normálně pohrdly! já jsem koukala jak z jara..chuť přímo výborná…no asi jim vadily ty větší kusance nebo já nevim…byla jsem na ně naštvaná neb máme mrkev prostě všude ty opice to prostě prskaly co nejdál a naschvál se předháněly která udělá větší a hlasitější prsk…no ve skrytu duše jsem se řehtala jak blázen - vypadalo to k popukání, ale ta spoušť a odpovědnost výchovy mě donutila zachovat tón vážnosti…no při proslovu o tom, že takhle se slečny nechovají na mě zíraly dokonce si dovolily mít pár poznámek a něco si brouknout pod fous…no přišly se pak udobřit..a donesly mi naprosto zaschlou lžičku od krupičné kaše co jsem hledala už třetí den…no nejsou zlatý?

teď už by měly být vzhůru,ale nic se neozývá tak nevím…ani nemám odvahu jít kouknout ke dveřím..musím ještě po špičkách na wc..;-)))))

a taky mě teda míchne..včera jsme v tom hnusným počasí pochodovaly 1hod na návštěvu na přehradu a pak zase 1 hod zpět v děštíku a dneska je pěkně…no jo…

no nic utíkám než začnou beruše ožívat

Zdenik a M+J

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 16.09.04 19:55

Ahojky všichni!
Tak jsem se včera radovala, jak je rýma na ústupu - a on to byl jenom klid před bouří. Ondra v noci párkrát zakašlal, ovšem ráno měl plný hrtan zaschlých hlenů, takže tak od půl šesté se chudáček snažil to nějak odkašlat…nešlo to a nešlo. Takže už jsme moc nespali. Přes den soplíkoval, trošku chraptí, jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí…doufám a modlím se za klidnou noc.
Ale z radostnějšího soudku - jak včera, tak i dneska byl den ve znamení samostatného stoje a postavování se volně v prostoru. Ondráš je u toho tak děsně srandovní :-)))) Včera u kámošky vyrovnával hokejkou jak provazochodec, dneska se vždycky vztyčil, zvednul nad hlavu auto na písek a mamko dívej, jak jsem dobrej. A nejenom, že stojí, on taky u toho různě tancuje, dřepá, zase se zvedá…no prostě konečně krok :-))) správným směrem.
Jo a taky si v rámci toho soplení nechal vysvětlit, co je to kapesník, že se s ním utírá nos a hurááá, nechá si to bez problémů udělat. Dřív se děsně vztekal. A taky mu ukazuju, že se do kapesníku dělá frk frk, moc na to teda nereflektuje. Ale aspoň pokus.
Sice jsme vstávali brzo, ale i tak se mi podařilo ho udržet celkem v pohodě celý dopoledne vzhůru. Ve dvanáct ovšem odmítl i jen se po:,–(it do židličky a šupajdili jsme do postele. Myslela jsem, bláhová, že bude dlouhý spaní…spal přesně 55 minut :-))) Odpoledne na vycházce s Tinou bylo vidět, že by si dáchnul, ale v sedě v kočárku neusnul, tak jsem ho nepokládala. Teď vytuhl bleskově ve čtvrt na osm, to je taková jeho normální doba. Takže uvidíme, ale asi fakt přejdem jenom na jedno spaní… myslím, že si to z té hodinky prodlouží.
ZDENI - o žehlení mi vůbec nemluv, já tady nestále stěhuju ty haldy z ložnice do obýváku a zpět a nic se neděje…naposledy včera, když přijeli na vizitu tcháni. Už jsou ty koše nějaký těžký…nechápu, co nosíme, protože nežehlím, ale pračka je v permanenci furt.
Tak to je pro zatím vše, jdu vylovit nějakou večeři.

Papa
Sylva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 16.09.04 20:17

Ahojte to jsem zase já ;-)))
závislost je závislost…no tak už vím proč nejedly holky mrkvičku..ona byla prostě nastrouhaná nahrubo a do toho jen namačkané brambory..ony to nekousaly…prostě jen polykaly..a pak už ty kusance nechtěly…celý množství co jsem do nich dostala jsem našla takřka neporušené v plínkách ;-)))) jo ale když je něco super dobrý tak to koušou a je jim naprosto jedno, že je to velký jako ony..;-)))) no takže várku na zítra trochu pomixuju…práce a zase práce ;-)))))

Sylvo - Ondráš je prostě šikula šikovnej.. za chvíli bude lítat! no ženich k pohledání!!!

no nic holky spí, táta opět v práci..tak já si snad lehnu tady mezi ten bordel, desky a dřeva a natahaný hračky a žehlící prkno a sušák a budu si číst…objevila jsem nějakou knížku s akčním názvem…tak třeba mě to akčně nažhaví do toho prádliska ;-)))

zatim pa…jsem zvědavá jestli vám příště napíšu, že jsem si opravdu v klidu četla…;-))))))

jo ještě mě napadlo co kdybychom se srazily než přijde období dešťů?? co?? a taky by mě zajímalo jak se mají Marťa s Aníkem..Aník už je určitě velká a šikovná slečna!

Zdenik a M+J (tý brďo už 2 dny přes 14m!)

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 17.09.04 10:56

Ahojky,
teda holky, kde jste kdo?
My teda samozřejmě doma, že…ten náš chrchloněk byl v noci vcelku v pohodě, jenom vstával ve čtvrt na sedm…děs běs, na to nejsem zvyklá.
Tak jsem přemýšlela, jak vydrží až do toho poledne na spaní…no Petr ocházel ve čtvrt na devět, já jsem se samozřejmě válela v posteli, Ondra se přišel napít…no hádejte…no vzbudili jsme se ve čtvrt na jedenáct :-))))
Takže prostě spinkat jdeme až normálně odpoledne a dneska ten režim asi zavádět nebudem…těžko taky teď už, že?
ZDENI - díky za inspiraci na dnešní oběd. To by pro mě bylo ideální, kdyby sem vždycky někdo napsal, co měli, a já to pak mohla Ondrovi udělat druhý den :-))))
Jo žehlení se včera nějak zase nekonalo…ale pralo a pere se stále…asi nás to zavalí. A až najdem ten nový byt, tak budu trvat na jedné místnosti, kterou během pár týdnů zcela zaplním nevyžehleným prádlem :-)))))

papa

pište !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!

Sylva

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 17.09.04 12:04

Ahooooooooj,
tady je nějak mrtvo !
Tatínka máme doma..včera si totiž udělal prac. úraz a nechce jít na nemocenskou, tak si vzal dneska dovču. Včera mu spadla na nohu, respektivě na palec podkladka cca 20 kg těžká. Má ho úplně fialový, nehet samo půjde pryč…to jsou chuťovky, těm co baští se omlovám. A já mu na něj dneska dopoledne nechtěně 2× šlápla, málem se bolestí vyvrátil a teď se mi už zdálky vyhýbá a hlásí pozor na palec !
Emily je samozřejmě nadšená, že je doma už asi půl hoďky spolu blbnou a to máme všichni po obědě..a to mi připomíná, že vám musím napsat recept na mooc dobrou polívku ještě teď se olizuju, pokud máte někdo cuketu tak neváhejte :
CUKETOVÁ POLÉVKA
Do hrnce dáme oloupanou a na kostičky nakrájenou cuketu (pokud je velká, stačí jen půlka), také oloupeme asi 1kg brambor a nakrájené na kostičky přidáme k cuketě. Poměr cuketa:bramborym - by měl být1:1.Zalejeme vodou a vaříme do změknutí. Vodu neslíváme ale necháme v hrnci. Vše rozmixujeme (ruční mixér je na to super),přidáme kysanou smetanu (celý kalíšek) a asi 2 lžíce Podravky, vše opět promixujeme…a polévka je hotová PS: pro změnu chuti můžeme do polévky přidat česnek a majoránku - chutí bude připomínat hráškovou polévku.

Je to fakt dobré, Emily jsem udělala kuřecí s těstovinama+mrkvič­ka+cuketa. Všichni jsme spokojení, neb nic nezůstalo.

Jooooooooooooo musím se pochlubit, Emily od včerejška chodí za jednu ručičku, sama ještě nechce, ale pokud se ji podá ruka, tak jde jak voják, je neskutečně roztomilá, oba se s Martinem rozplýváme, že by už pomalu začala chodit???, taky pořád obchází nábytek, ale mnohem vic než dosud.
No nic jdu za těma nezbedama do ložnice, natáhnout se.. Je tam podezřelé ticho.
Quatr+Emily dnes 13.měs.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 17.09.04 12:26

Ahojky,

tak my jsme se dneska byly po dlouhe dobe ukazat u me v praci, ted jsme se vratily, Iva se mi zdala nejaka tepla - no ma 37.3 ;-(, tak jsem zvedava, co z toho jeste vyleze.
QUATRO - cuketovou polivku delame stejnou, akorat misto Podravky davame muskatovy orisek (nastrouhany), mnam.
SYLVO - dneska mame rizoto: maso z kurecich kridel, kousek drubezi jatry, hrasek a samo ryze. Ja jeste syr ;-). Posledne to Ive moc smakovalo.

No nic, jdu se najist, dokud beruska spi.

Pavlina + Iva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 17.09.04 12:39

Jeste me napadlo - QUATRO - ty jsi kdyzi psala adresy na nejake receptiky pro mrnata. Ja si je nekam ulozila a ted je nemuzu najit ;-/. Mohla bys je prosim napsat jeste jednou?

Diky,
sklerotik Pavlina

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 17.09.04 13:44

Ahojky Pavli,

ani si neumíš představit kolik jsem těch receptů pro prcky měla..a kolik mi dalo práce je sehnat. Bohužel před cca 1,5 měsícem nám zkolaboval PC(tatínek mazal a mazal až se nedalo PC spustit) a s tím mi zmizela všechna data.
Byla jsem naštvaná a ještě jsem od té doby po těch odkazech nepátrala, ale pár jich mám tak píšu.

http://alinka.szm.sk/rozne/hami.html

http://rodina.cz/…/journal.asp?…

http://rodina.cz/…/journal.asp?…

Budu pátrat dál teď jsem nějaké psala Martině od Aníka, tak je tu potom písnu za chvíli jdem na procházku.
 Q+E

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 17.09.04 13:49

Dik moc. Ja si porad nemuzu vybavit, kde jsem ty Tvoje odkazy videla - nepsala jsi to do nejake diskuse tady na emiminu? Pokud jo, dalo by se to najit…

P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.04 19:16

jo jo to jsou právě odkazy co jsem psala v té diskuzi.
 Quatro

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 18.09.04 20:34

Ahojky holky,
nevíte, kdy bude nový deníček?
Já mám zse spoustu zážitků, ale nevím, jestli to mám ještě psát sem????? A mám strach, že všecko zapomenu (jako obvykle, když začnu spisovat :-))))
Napište někdo :-))))))

Sylva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 18.09.04 20:49

nevíme ;-)))))))))))))))))))

no ne budu se snazit ho behem zitrka poslat…ju?

Zdenik a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.09.04 07:38

Ahojky holky,
jsem ostuda…deníček pošlu dneska jak holky usnou…Janku zlobí od soboty večer teploty, celkově to vypadá na nějaký prevít zub…tak jsem se přes ukňouránka nedostala k pc

ach jo ted tu kramují našemu tátovi cd bez obalu a je tu nějaký smraďoch..asi J. ;-))

zatim pa

Zdenik a M+J

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 20.09.04 07:46

Už sa tešíme na nový denníček a Jaňuli nech rýchlo vylezie ten zubák, aby ste boli zase všetci v pohode. Z a K

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 09:22

Ahoj Spuntice, Spuntici a Spunticata! Moc vas vsechny zdravim po strasne dlouhe dobe z Vidne. Nemam pro to, ze jsem se tak dlouho neozvala zadnou omluvu krome te, ze nebyl zadny cas. Coz asi vsichni dobre znate a presto pisete, ja vim.
U nas se stala spousta veci, ani nevim cim zacit. Meli jsme moc pekne leto, byli jsme v Alpach, pak na chalupe a taky u nas ve Vidni byly nejake navstevy, pocasi nam vychazelo na vybornou, takze ke stiznostem zadny duvod nebyl. Terinka zacala v puli cervence behat a celkem paralelne k tomu taky zlobit, holky ja nevim jak vy, ale ja jsem z toho v soku, jak je takove male dite palicate. Zivot se nam ted ztencil na to, ze neustale behame za Terezkou, ktera nepretrzite provozuje nejake nebezpecne kousky a snazime se ji zachranit zdravi a mnohdy i zivot. Ona je silenec, vsude se vrha po hlave, leze do vysek, na vterinku se otocim a uz stoji na jidelnim stole. No a kdyz ji sundam, hlasite protestuje a ja jsem zla mama.
Kazdou chvili mame nejaky uraz ? odrena pusinka nebo rucicky i kolena, dvakrat uz mela prokouslej jazyk:-((
Zrovna vcera nam soused, ktery ma dcerusku jen o par dni starsi povidal, jak je to prima, kdyz uz behaji a mne se protocily panenky. Zlatej lezacek!
O straslivem binci v byte, ktery je takove dite schopno vytvorit behem nekolika minut vam asi vypravet nemusim, v patek jsem surovala nas nevelky byt cely den a uz ve vecernich hodinach se mi chtelo brecet, jelikoz z meho celodenniho snazeni nebylo videt vubec nic.
Aspon se utesuju znamym heslem: ?bordel v byte, stastne dite.?
Co se tyce jidla, tak Terinka ji uz celkem vsechno s nami, coz znamena, ze jsem presli na zdravou stravu, odzvonilo smazenym rizeckum, pecenym kolenum a buckum, palivym gulaskum a podobnym kulinarskym zazrakum a zivime se zapecenym kvetakem a vubec ruznejme odporne modernima potravinama. Z takove vcelku normalni stravy Terince moc chutna koprovka a svickova s knedlikama, ale s tim se samosebou nelze patlat moc casto.
Tedy ja se nepatlam s nicim, nastesti u nas vari manzel:-))
Jinak stale jeste kojim a zacina mi to lezt na mozek. Kojim sice uz jenom vecer a v noci, ale to noc prokojim prakticky celou. Uz nevim, co mam delat, Teri mi visi na prsu nekolik hodin v kuse a kdyz se pohnu protestuje na celej barak! Holky poradte mi co s tim. Jsem totiz po ranu docela hotova, coz je blby hlavne ve dnech, kdy jdu do prace. Ano, ctete dobre, od zari makam. Sice jen na patnact hodin tydne, ale uprimne receno, nadsena z toho nejsem.
Terince to nastesti nevadi, hlida ji manzel a klape jim to spolu moc hezky.
Jeste vam musim napsat, ze jsme v pusince objevili devaty zoubek, uz pekne velikej, o kterem jsme nemeli ani tuseni.
Jo a taky jsme byli na ockovani proti spalnickam, zardenkam a priusnicim a Teri se tak osypala po celym tele svedivou vyrazkou, ze nad tim kroutil hlavou i sam pan doktor.
Pry na toto ockovani reaguje poze 5 procent deti, ale tohle ze jeste nevidel. Proste mame samy extraburty.
Tak holky, hezky den a ja mignu do galerie nejakou fotku!
Papa Mirus + Teri ( 14 mesicu a 20 dni )

P.S. A od srpna mam mesicni tenzi, coz je vubec ze vseho nejhorsi!

Vložit nový komentář