Srdeční vada - kontrola a další

O životě

Jak jsem psala v minulém deníčku, čekala mě velká kontrola srdce v brněnské nemocnici U Svaté Anny a slíbila jsem vám i pokračování, jak to dopadlo. Tak tady je.

Ve čtvrtek ráno jsem musela vstát hodně brzy, protože mě čekala cesta 100 kilometrů. Jezdím pořád jedním a tím samým autobusem a s tou samou posádkou, tak už jsem se na cestu s nimi celkem těšila. Cesta proběhla jako vždy s humorem, než jsme se dostali na dálnici do kolony. To i řidiče humor přešel a začal nadávat. Do Brna jsme přijeli s více jak půlhodinovým zpožděním.

Když jsme přijeli do nemocnice, čekárna byla poměrně plná, no nedalo se nic dělat. Byla jsem objednaná na jedenáctou, ale na řadu jsem šla až před půl jednou, což nebylo zrovna příjemné.

Pan doktor mě vyšetřil velmi důkladně. Konečně jsem měla pocit, že se mojí vadou někdo zabývá a že je jen nepřehlíží a nebanalizuje. Poslal mě na ultrazvuk srdce, na takzvané echo srdce, kde jsem taky musela dobrou půlhodinu čekat. Říkala jsem si, že to snad není ani normální, ale v našem zdravotnictví asi je.

Nicméně ultrazvuk dopadl naštěstí dobře. Od pana doktora jsem dostala opět léky, dost se pan doktor divil, že jsem měla veškerou léčbu vysazenu. Nicméně doporučil ještě kontroly na plicním ve Zlíně a taky na neurologii v Brně Bohunicích. Musím si také vybrat nového kardiologa v místě bydliště, ale opravdu netuším koho vybrat. S jedním jsem byla velmi nespokojená, ale pochopitelně zde nechci uvádět jeho jméno.

V průběhu příštího týdne mě čeká objednávání na plicní a neurologii, tak uvidíme jak to dopadne, třeba napíši i další deníček.

Každopádně jsem ráda, že operace se u mě nekoná, teda aspoň zatím ne. Takže se mějte krásně a hezký den všem.

Katka

Hodnotilo 24 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 05.11.14 08:37

Moc Ti držím palce, aby všechno dopadlo dobře! :srdce:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 05.11.14 10:35

Take drzim palecky, aby bylo jeste lip :kytka: :kytka: :srdce:

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 05.11.14 10:52

Káťo, také držíme pěsti, ať je :srdce: v pořádku!

PS: Bohužel ty čekací doby jsou všude stejné :(. Naše maličká musela na takové vyšetření/na kardiologii, má srdeční vadu/ také čekat, byli jsme objednaní a dostali jsme se „na řadu“, doktor musel odjet 8o až za hodinu, to měla maličká měsíc. A to člověk nevěděl, jak by ji zaměstnal-byla fakt ještě malá. Další kontroly nebyly o moc lepší, člověk se musí obrnit trpělivostí. Jdeme teď v lednu na další kontrolu, už bude mít skoro rok, doufám, že to bude lépe snášet.
Drž se :hug:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32306 příspěvků 05.11.14 11:24

Drzim ti palce, ale jen se smir s tema cekackama. je to svym zpusobem dan za to, ze mame zdravotnictvi tak levne. on proste pacienta pred tebou nevyhodi s tim „pani, vyprsel vas cas, objednejte se znovu a pak mi to dopovite“. A na to, aby si ke kazdemu pacientovi daval casovou rezervu, co kdyby to byl kompůlikovanejsi pripad, to si taky nemuze dovolit.
Ceka se obvykle u doktoru, kteri jsou budto dukladnejsi, nebo lidstejsi a berou trebas akutni pacienty mimo poradi, kdyz by je jini vyhodili. Coz ostatne je pro tebe taky dobre, chodit k takovemu lekari.
A pul hodina na echo - to je snad uz uplne zanedbatelne, ne?

jako jo, me to taky stve, zejmena kdyz cekam s detma, nebo je nekdo hlida a ja je mam na nekajy cas prevzit. Chce to planovat s velkoucasovou rezervou.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 05.11.14 21:52

At je brzy lepe :kytka:

Btw: pulhodinka dobra, kolikrat jsem byla u lekare objednana a cekala jsem i vic nez dve hodiny…Pro tyto pripady to jisti knizka..

Příspěvek upraven 05.11.14 v 21:55

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 05.11.14 23:01

Držím palce, ať je lépe a nemusíš na operaci.

 
katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 05.11.14 23:34

Ono by mi to ani nevadilo ale měla jsem přijet na lačno takže to byl fakt očistec čejat do druhé než jsem se dostala k nějakému jídlu

 
janabk
Nováček 3 příspěvky 06.11.14 20:22

Držím palečky hlavně se nestresovat :*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama