Srpňátka 2005 - Co nás čeká a nemine

Těhotenství

Milé spolutěhulky! jelikož se náš první deníček pomalu,ale jistě propadá kamsi do archivu a zatím se nikdo nehlásil k napsání nového deníčku,napíšu ho pro tentokrát já. Už název napovídá,že deníček bude o tom,co nás v příštích týdnech a měsících čeká.Mám na mysli předporodní péči,všechny různá vyšetření atp.

Většina nastávajících maminek,která sem zatím psala jsou prvničky,takže doufám,že pro Vás tyto informace budou přínosem.
Zároveň upozorňuji,že každý lékař má své postupy,většina má v ordinaci svůj UZ přístroj,takže i počet UZ vyšetření v těhu se bude lišit.Také maminky,které docházejí na některá klinické pracoviště,se budou nejspíše setkávat s novinakami ve vyšetřování případných genetických poruch.

Takže.
1/PLÁN PRENATÁLNÍCH VYŠETŘENÍ

6.tt - první návštěva v prenatální poradně

  • těhotenský test,analýza moči,měření tlaku krve(TK),měření váhy,gyn. vyšetření,odběr buněk na cytologii

10.tt - v této a každé následující poradně sestřička změří TK,provede zkoušku moči a změří váhu,lékař již bez zrcadel provede vyšetření.

  • odběr krve na krevní skupinu a Rh faktor,protilát­ky,krevní obraz,anti-HIV,HbsAg(odběr na žloutenku),test na syfilis(TPHA/VDR­L),toxoplasmó­za,genetické testy-PAPP-A a free beta-hCG

13./14.tt - vaginální(břiš­ní)UZ,provádí se zjištění stáří těhotenství,zjiš­ťuje srd.akci,pohyby a počet plodů a také gen.vyšetření tzv.nuchální translucence(měření vzdálenosti kůže a kosti na šíji plodu)

17.tt genetické testy - tzv. tripple test - test naznačuje genetické riziko u plodu

21.tt - podrobný orgánový UZ - zobrazení orgánů a skeletu plodu,vyloučení vrozených vad plodu

  • odběr krve - krevní obraz,Rh protilátky u Rh neg.žen

25.tt a 29.tt - klasická poradna

32./33.tt - UZ pro zobrazení polohy a růstu plodu,uložení a struktury placenty,zjištění množství plodové vody

  • odběr krve na krevní obraz,anti-HIV,HbsAg a na syfilis

35.tt - první kardiotokografie - poslech a záznam srdečních ozev plodu v závislosti na děložních kontrakcích

36.tt - stěr z pochvy na přítomnost bakterií

37.-40.tt každý týden poradna s vyšetřením na kardiotokografu

40.-42.tt 1× týdně gyn.vyšetření a 2-
3× týdne kardiotokograf,pop­ř.UZ plodu

2/PŘEHLED PRENATÁLNÍCH TESTU A VÝKONU

Analýza moče - papírková metoda testující přítomnost cukru,bílkovi­ny,krevního barviva hemoglobinu,ketonů a kyselosti poskytuje orientaci při diagnostice infekcí moč.ústrojí,tě­hotenské cukrovky,pomůže určit stupeň závažnosti těh.zvracení a některých poruch v těhotenství,ke kterým dochází až ke konci těhotenství

Měření tlaku krve - zvýšení TK může signalizovat závažné onemocnění v graviditě - tzv.gestózu

Cytologie - odběr buněk z děložního hrdla-vyloučí riziko prekancerózy nebo rakoviny hrdla děložního

Vaginální vyšetření - při první prohlídce vás lékař vyšetření pomocí zrcadel,dále již bez nich.

UZ vyš. - jsou stanovená 3 UZ vyš.,pokud vše probíhá v pořádku.Jak jsem výše psala,někteří lékaři poskytují toto vyšetření mnohem častěji,pokud mají v ordinaci UZ přístroj

Kardiotokografie - pozorovní změn srd.akce plodu a děložního tlaku měřeného zevně.Trvá přibližně 25 minut.Provádí se rutinně v posledním měsíci před porodem,aby se lékař ujistil o zdraví plodu a vyloučil riziko nedostatku kyslíku

Krevní testy - viz výše

Orální glukózo-toleranční test - provádí se u vysoce rizikových pacientek(i když v poslední době je tendence toto vyšetření provádět rutinně u všech těhotných žen).
Zjišťuje toleranci a zpracování glukózy(cukru)

Výtěr z pochvy(poševní kultivace) - některé bakterie mohou způsobit předčasný odtok plodové vody a také infekci plodu,např. streptokok B nebo Gardnerella vaginalis.Pár týdnů před porodem je proto důležité zjistit jejich přítomnost,některé bakterie lze do porodu přeléčit.Pokud tak nelze,lékař při 1.době porodní naordinuje rodičce infúzi s ATB,aby nedošlo k infikování miminka.Některé prameny uvádí,že až 20% maminek má v pochvě tyto bakterie.

Celkové vyšetření+EKG,zubní ošetření - provádí se v první polovině gravidity.Celkové vyš. provede váš praktický lékař.Po 35.tt vás gynekolog pošle ještě k plicnímu lékaři,spíše z důvodu osvěty(očkování proti TBC)

Myslím,že téma jsem vyčerpala,znovu opakuji,že co lékař,to jiná praxe,takže každá z nás pozná malinko jiné postupy

Ještě připojím seznámek těhulek,seřazený podle TP:

Hanka - TP 18.7.05,druhé dítě
Mishicka - TP 20.7.05,druhé dítě
Daniela88 - TP 23.7.05,druhé dítě
Radka - TP 30.7.05
Tereza - TP 30.7.05
Langerka(Jiřina) - TP 1.8.05
Iva - TP 1.8.05
Komka - TP 1.8.05
Silvia - TP 3-5.8.-05
Markéta TP 7.8.05
Adula - TP 8.8.05
Elli - TP 10.8.05
Jana 2(Sluníčko) TP - 14.8.05,dvojčátka
Eliška - TP 18.8.05
Kala - TP 18.8.05,dvojčátka
Jana 3(Berny) TP 19.8.05
Jana 1 - TP 21.8.05,druhé dítě
Sipka - TP 5.9.05
Mariska - TP ?
Kamila - TP ?
Eliška(Bludička) - TP ?,druhé dítě

Pokud jsem nějaký údaj napsala špatně,omlouvám se,ozvěte se pro případnou opravu.

Dávejte na sebe pozor,pohlaďte zatím malinké pupíky a mějte hezký týden

Hanka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 10.01.05 19:46

Ahoj holčiny.

Můžu se přidat k vám??
Jsem sice teprve 6tt a TP až 6.9.2005 ale to nevadí ne? :D Jestliže půjdu na císaře jako u Kačky tak se vejdu do srpna :D:D:D
S některými se znám s chatu a ten zbytek ráda poznám.
Jsem podruhé těhotná, doma mám 21 měsíční Kačenku. Dnes jsem byla teprve u doktora a jsem objednaná na příští týden na UZ. Takže se těším a jako Mishicka očekávám počet plodů 1 :D. Myslím si že by to byla sebevražda ke Kačence dvojčátka. :D
Zatím žádné nevolnosti nemám a pevně doufám že se mi tentokrát vyhnou . U Kačenky jsem si slibovala že už víckrát ne? bylo mi opravdu zle, ale člověk rychle zapomene.
Jen se ted musím strasne moc hlídat protože snim na co prijdu? fakt jsem se strasne rozjedla az se nekdy stydim :D

Doktor mi doporučil klidny rezim a odpocinek, od vikendu me dost pobolívají vaječníky? zapomnela jsem se ho jen zeptat jak to mam udelat s Kacenkou :D takze u me budou klidny tak vikendy kdy bude tatka doma a bude o Kacenku pecovat on.

Tak at uz je pristi utery a mam po UZ, opravdu se na nej moc moc tesim.

Ahoj Jarca 6tt + Kacenka 21 mesicu

 
Missorka  10.01.05 19:59

Ahoooj,

teda Jarčo, já tady číhám a pak mě takhle sprostě předběhneš :-)))

Tak já se taky hlásím, nevím jak moc jsem na emimču provařená - tak radši píšu - Missorka (Peta) TP 3.8.05 druhé dítě, doma Vojta *29.6.2004. Nor­málně patřím k PSTM, ale stejně vás už nějakej čas šmíruju… :-)

Hani, super deníček - ty jsi teda systematický typ!!! :-) Mně to druhý těhu snad ještě nedošlo, pořád mám pocit, že se nic neděje, kromě toho, že mi je špatně a mám permanentně pocit, že jsem totálně přežraná, ačkoli opak je pravdou… :-)

No nic, zas nemusí bejt napoprvý megakomentář, ne? :-)

Peta, Vojta a Klíšťátko (11.tt)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.01.05 20:38

Ahojky, tak mi to nedá a když vidím čerstvý deníček, tak ještě něco připíšu, dneska jsem fakt vykecaná z podoby :D
Hanko, to je teda výčet, valim oči, takhle srovnaný to tedy v hlavě nenosím, ale když to čtu, tak u nás to probíhá přesně tak. Příšerně se netěšim na ten glukózovej test, bléééééé, minule jsem tam skoro vrhla. Pro mě je vražedná už ta hodina, na kterou tam musím být, myslím, že kolem 6,30h. To mám tedy ještě hlubokou půlnoc a když už se vykopu, tak pak nejsem v tuhle dobu schopná do sebe nalít ten přeslazenej blivajz. Navíc já ráno zá:,–(ně sladký nejim, tak mi přijde, že pak ty testy jsou u mě zkreslený, minule jsem měla prostřední hodnotu lehce zvýšenou a otravovali s tím až do konce těhu, skoro jsem musela i na vyvolávání, abych náhodou nepřenášela. Tak teď typuju, že to bude zase zážitek.
Adulo, díky za chválu na Barbánkovy stránky, ale je mi hanba, nějak to poslední dobou nestíhám a zdaleka to nevypadá tak, jak bych chtěla. Sotva stíhám přidávat fotky, ale třeba se polepším.
„Jarčo a Missorko“ vítejte, tak zas přibyly další druhorodičky, třeba se to tady nakonec vyrovná s prvničkami :)
Barbánek spokojeně a vzorně spinká, i když proběhla scéna, protože tatínek není doma a tak jí musela před spaním namazat a oblíknout maminka a Bára moc moc nechtěla. Prostě to je tatínkůva práce, tak co se do toho ta máma motá. Nakonec jsem to jen tak odflákla, pro jednou se snad nic nestane, když nebude zmaštěná pořádně :)
Jdu se chvíli mrknout na chat a pak šupajdím do postele, jedeme zítra na návštěvu za Barbánkovým kamarádem Matýskem, tak abych byla ráno funkční. Mimochodem Matýsek má krásné nové stránky, tak kdo chcete, mrkněte se www.melounek.cz
Dobrou noc a krásný zítřek
Mishicka 13tt + Barbánek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 10.01.05 21:17

Péťo,tys mě pobavila.....jak moc jsi na emimču provařená…chachá,ty jsi úplně maximálně provařená,máš přece ty nej deníčky.Zrovna si jdu přečíst,copak zajímavého jsi napsala.

Blé stavy nezávidím,kor s malým Skřítkem,ale co naplat,musíš přežít:o )))))).

Jo a dík za komentář k UZ,holčička by byla fajn,babinec by se mi docela líbil.Tahle myšlenka se mi zamlouvá čím dál víc.U nás v rodině žádný chlapi(až na manžele a ploditele:o))))))nej­sou,tak bych to snad s klukem ani neuměla…
Každopádně to bude překvápko a to až do konce.

Čus,bus Hanka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 10.01.05 21:21

ahoj Hani
letosni leto pro me bude hodne napinave,uz se tesim az budete hlasit kukleni ven. A treba to bude i ten chlapecek :)

pa magrat a delfinek ( za chvili rocacek )

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.01.05 08:11

Ahoj holčiny,
tak jsem to vcera asi zakrikla s tema nevolnostma… rano se Kacenka hlasila o mliko, dnes nejak brzy ve 3,30 a nevim jestli jak jsem vylitla aby neplakala, tak se mi udelalo silene zle… rekla jsem si ze to rozdycham a lehla si… haha… bezela jsem si popovidat s misou… nejhorsi je ze je mi zle i ted… To mi bude spatne 2× ? :D:D:D
rano pri delani mlika a pak pri vstavani ?? :D:D:D no to teda ne:D
Asi bude vstavat na mlicko tatinek…musi me zachranit…
Tak at to netrva jako u Kacenky nekdy do 4 mesice… prosim prosim…

Mejte se krasne
Jarca 6tt + Kacenka

 
silvia1  11.01.05 09:31

ahoj tehulky, ahoj hanko,

aj ked cakam druhe babo, informacie, ktore tu citam, su pre mna celkom novinka. asi nie nadarmo sa pise, ze predporodna starostlivost v cechach je n vysokej urovni, aj ked je pravdou, ze naposledy som rodila pred 14 rokmi a odvtedy sa urcite mnoho veci zmenilo, aj ked na tom vsetkom nic nemeni fakt, ze som porodila zdraveho takmer 4 kiloveho syna.na ultrazvuku som bola jediny raz a to asi v osmom tyzdni, poradne sice boli raz do mesiaca, na zaciatku mi snad aj brali krv na zakladne vysetrenia, ale potom to vsetko prebiehalo systemom, mlada pani vyzlecte sa, lahnite si nech vas prehmatam, vsetko je v poriadku, mozte sa obliect a pridte o mesiac.
pri tomto tehotenstve som uz 3× bola na uz, dostala som kopku poukazok na vysetrenia a dalsie ma cakaju ale co si cenim najviac je to ze je obrovska moznost sa o svoje pocity, problemy a ocakavania podelit s niekym kto vsetko preziva uplne rovnako, tj s vami mile anonymne spolutehulky a clovek potom vidi, ze nie je na svete sam a jediny, kto preziva, podobne a obcas totozne chvile v tomto nasom krasnom stave.

vsetky vas pozdravujem, silvia

 
kala
Povídálka 36 příspěvků 11.01.05 10:18

Ahoj holčiny, omlouvám se, ale nějak nestíhám. Tak jenom: Byla jsem na kontrole, velikost obou miminek je 22 mm což prý odpovídá 9+1, srdeční akce patrná…TP neupřesnil.

Kala 8+4 (dvojčata)

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 11.01.05 10:49

Pěkný deníček Hanko, momentálně trošku nestíhám protože malá marodí. Jen bych chtěla doplnit k seznámku že jsem snažilka, protože to zářijátko nevyšlo.
Ahoj Eliška a Kamča

 
Anonymní  11.01.05 11:11

Ahoj holky,
Nejdříve bych chtěla pogratulovat Hance za deníček i přesto, že patřim do skupiny těhulek, který chodí 1× týdně na kontrolu(ze začátku jsem měla dost velké problémy k udržení těhotenství)doz­věděla jsem spoustu nových věcí. Jednu výhodu návštěva dok.je že mám z každé návštěvy fotku bobíse s UZ,nevolnosti pomalu přestávají tak si to těhotenství začnu pořádně užívat a přibrat nějaké to kilo od začátku 3,5 kg dole
vítám Jarču a Missorku, hezky se rozrůstáme.
Mějte se, čauky Markéta

 
langerka
Nováček 6 příspěvků 11.01.05 11:38

Ahoj tehulky
To je dobre, ze je dalsi denicek. Chtela jsem neco napsat, ale nejak nestiham.
Tehotenstvi si uz krasne uzivam :-) Nevolnosti pominuly, brisko a prsa krasne rostou, uz muzu konecne normalne jist.

Uz jsem 12tt a krevni testy mam v poradku, hura :-)

Prukazku jsem dostala 4.1. Jeste me ceka 21.1. ultrazvuk a 9.2. jdu do poradny

Vcera jsem si koupila krem na strie a zacinam se mazat, asi zapojim i tatku :-)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.01.05 13:38

Eliško,to mě mrzí,ale však máš svou Kamilku,ta ti jeden neúspěch určitě vynahradí.
Nám se tohle mimi povedlo „až“ na čtvrtý pokus,v měsíci,kdy jsme se moc netulili a o to větší bylo překvapení,když jsem na testu objevila // a posléze si těhu potvrdila krevním testem.

Pap Hanka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.01.05 13:42

Jé,to je fajn,že ses ozvala,trošku jsme si dělaly starosti,co se děje.
Gratuluju k dobrým výsledkům!Člověku připadá to miminko hned reálnější,když je vše OK,že?
Mně teda prsa nerostou,mám je malinko plnější a občas v nich píchá,ale toť vše.Já ani při kojení nebyla zrovna Dolly Buster,prostě mi ty moje dvojky zůstaly.A to se manža tak těšil:o ))))))).

Čau Hanka

 
Komka
Kecalka 202 příspěvků 11.01.05 14:07

Ahoj holky,

druhý pokus o příspěvek, snad to tentokrát vyjde a nespadne mi to.

Missorko, vítám tě u nás, určitě je zbytečné ptát se jestli jsi profláknutá nebo ne, zavařila sis to tím že píšeš naprosto skvělé deníčky. Je to marné, čtou tě všichni :-) Tvůj poslední o sportovním nadání byl úžasný. Smála jsem se neovladatelně nahlas a kolegyni muselo být jasné že nedělám :-) Jinak, taky jsme chtěli mít svatbu v květnu a taky nás miminko překvapilo dřív (jen v našem případě nebyl žádný Vojtíšek, který to neuhlídal :-) ) a taky máme dvě kočky - teda kocoura a kočku, ať se mi nenaštve. Nikita - sibiřanka a Salem - kříženec siamky a mourka od vedle :-)

Hani, deníček je úplně boží, vytisknu si ho a pěkně si pohlídám doktora jestli mě nezanedbává :-) To bych mu dala! V pondělí jdu na kontrolu, tak už mě snad objedná na ultrazvuk, zatím jsem byla jen na tom vaginálním (snad se tomu tak říká) a to jenom kvůli tomu že jsem plašila, že krvácím. Jinak bych asi nebyla zatím na žádném. Takhle jsem si alespoň vynutila fotku tečky.
Jo!! Už dlouho jsem se chtěla zeptat, když v 5tt (podle ultrazvuku, jinak v 7tt) je vidět jen jedna tečka, je to stoprocentní že je tam jen jedno miminko? Nebo se mohli zakrývat?? Můj děda i teta jsou totiž z dvojčat, tak k tomu mám předpoklady. Poradíte mi prosím někdo?? díky.

Mějte se holky moc fajn, sice má začít mrznou a sluníčko moc nesvítí, ale já vám přesto posílám sluníčkový pozdrav

Pa

Komka (12tt)

 
Anonymní  11.01.05 14:42

Zdravím všechny,
při hledání na netu jsme narazila na tuhle diskuzi a po prolítnutí příspěvkama mě to navnadilo se taky podělit o svoji radost:-)) Podle poslední prohlídky jsme teď v 10+6 a TP mám zatím spočítaný na 3.8. 2005. Je mi překvpaivě hrozně dobře a doufám, ež to tak vydrží:-))
Mějte se fajn Silvína+ mimi v bříšku

 
zuzajde
Kecalka 149 příspěvků 11.01.05 14:49

Ahojky Jarčo. Jsem na to stejně jako ty. Já mám TP 5.9.05. Na Ultz jsem byla 6.1. prováděla vnitřní sondou a těhu bylo potvrzeno. Byla jsem v euforii a dokonce jsem u dr. i brečela. Ona ví, že se snažíme od 08/2003 a tak byla moc ráda, že má léčba zabrala. V ten den mi vzala i 3 ampule krve (krvetvorba, krevní skupina a už nevím). A na ultz mě pozvala o týden později, tj. na čtv 13.1., prý abychom viděli jak krásně roste. Jak často budu chodit to nevím. Právě díky našemu snažení jsem vyhledala soukromou gyn. ambulaci a chodím k manželům Kudělkovým. Zvolila jsem dr. Je mi 32 let a má dr je o 2 roky starší :-) Padly jsme si do oka a její přístup je super a taky od sestřiček. Oslovují pacientky jménem a je to moc příjemné. Tak ať se nám holka, daří :-)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.01.05 14:50

Silvie!

To víš,jestli jsi byla těhulka před 14 lety,vše bylo jiné.Mám 12-tiletou neteř,sestra byla na UZ taky jen 1×,nějaké genetické krevní testy nebyly,velikost miminka se určovala spíš jen podle velikosti břicha a na AMC chodily jen maminy starší 35 let nebo ty,u kterých byla rodinná genetická zátěž.
My máme výhodu,že z nás spadne během všech těch vyš. strach,že by mohlo být mimi nemocné,ale zase ty stresy při čekání na výsledky…
Vážně chápu,že v některých státech upouštějí od tripple testů,bývají falešně pozitivní dost často,některé prameny uvádějí,že z 200 pozitivních výsledků je jen jeden opravdu pozitivní.

Je príma,že se tu můžeme scházet,já emimino objevila v době,kdy Klárka měla 5 měsíců a bylo mi trochu líto,že jsem těhotenské radosti i starosti nemohla prožívat se spolutěhulkami na netu.

Jdu zaměstnat Klárku Čau Hanka

 
kala
Povídálka 36 příspěvků 11.01.05 15:33

Ahoj Komko,
nevím zda moje info bude úplně přesné, ale při dvouvaječných dvojčatech jsou již v 5 týdnu vidět jakoby dva útvary s hrášky uprosted. Alespoň u mě byly zcela jasné. U jednovaječných dvojčat je možný jeden útvar s dvouma „hráškama“ a pak bych možná usuzovla, že můžou být v zákrytu.

Kala 8+4 (dvojčata)

 
Adula
Povídálka 48 příspěvků 11.01.05 16:55

Ahoj Hani,
deníček je naprosto perfektní!!!
Moc díky, jdu totiž zítra na kontrolu, tak si vše pěkně pohlídám :-)

Jinak jsem v 11tt a pořád čekám a čekám na těhuprůkazku :-( Snad bude vše v pořádku a brzy ji už dostanu, ať jsem klidnější.
MÁTE UŽ PRŮKAZKU VŠECHNY????

Zatím mi nedělali ani žádné testy, tak i to mě trochu stresuje, ale pokaždé koukáme na ultrazvuk a malé je prý v naprostém pořádku, srdíčko tluče a špuntík se mrská a mrská :-)

Všem spolutěhulkám přeji klidné těhotenství a pěkně rostoucí bříška :-)
 Sáša

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.01.05 22:59

Ahojky!

Díky za pochvalu deníčku,ale i když jsem kontrolovala chyby,tak se teď rdím,protože tam stejně nějaké zůstaly.....No,ne nadarmo se říká 2× měř,jednou řež:o )))).

Adulo,těhuprůkazku mám hned od 7.tt,kdy jsem byla poprvé u Dr,ale hodně jich dává průkazku až po dovršení těch kritických 12 týdnů.Nelámej si s tím hlavu,však ji taky dostaneš:o ))).

Jarčo,další známá tvář )))).Až budeš do sekáčku dávat nové zboží,dej prosím tě vědět,už začínám pokukovat po malinkatých věcech.Bodýčka a overaly musím dokoupit.

Dobrou noc
Hanka a Arturek(prac.ná­zev),14.tt

 
Komka
Kecalka 202 příspěvků 12.01.05 08:19

Ahoj,

já jsem průkazku dostala hned v 6tt kdy jsem byla poprvé u doktora, ale nic si z toho nedělej, teď už ji určitě dostaneš.

Pěkný den
Komka

 
Anonymní  12.01.05 08:19

Ahoj Hani,

deníček je super, na chyby nehledíme, neboj. Já už si ho vytisknula a budu Dr. hlídat, jak o nás dva dbá :-)))) A jestli něco bude zanedbávat, tak mu ukážu tvůj deníček a bude :-))))))

Zatím nic nevím, byla jsem jenom v 5tt na UTZ a na první kontrolu a všechny odběry jdu 31.1. (začátek 9tt). Kéž by mi dali průkazku, je to jenom papír, ale moc se na ní těším :-) Takže Saši, jsem na tom stejně, taky ještě žádnou nemám.

Holky, včera jsem si šla do lékárny koupit vitamíny, rozhodla jsem se pro Mamavit (teď nic neberu, před těhotenstvím jsem brala Swiss one 10 - přírodní vitamíny). A lékárnice mě přemluvila na Calibrum babyplane. V letáku se opravdu píše, že kvůli obsahu listovky se doporučuje před otěhotněním a v prvním trimestru. Berete ho taky někdo nebo máte k tomu nějaké info od vašich Dr.?

Prsa mi taky povyrostly, bříško se taky trochu vykulilo (byla jsem celkem plochá, tak je to znát), ale na váze jsem zatím nepřibrala. Jediné, co je pozitivní, že nemám chuť na sladké. Dřív jsem snědla čokoládu na posezení každý den, tak mě to teď fakt překvapilo.

Jenom mě někdy trochu pobolívá břicho nebo na boku, taky to tak cítíte?

Tak všem hezký den a šťastná bříška. Sipka

 
Missorka  12.01.05 08:24

Ahoj Sipko,

pokud vím, tak Calibrum Babyplan nebo obecně Calibrum prenatální vitamíny jsou jediný, který respektují rozdílný potřeby v prvním a pak v druhém a třetím trimestru. Já si koupila u Vojty Mamavit, pak jsem v prvním trimestru na doporučení lékařky brala Babyplan a od druhého trimestru (velmi nepravidelně!) ten Mamavit. Zbyl mi i po porodu, ale to už jsem na to kašlala, nejsme moc systematická. :-)

Takže ho ber, děláš to nejlepší.
Peta

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 12.01.05 09:39

Ja este nemam tehu knizku. Mala by som ju dostat tento tyzden, ale to som len v 8 tt, ale videla som 1 cm velku lienocku, a v nej srdiecko bit. a vcera moj chlop prvykrat hladkal brusko a nadaval mu, ze nech sa tam dlho neschovava :o)) Dufam, ze budeme vsetky a vsetci v poriadku.
Mariska a Lienocka

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 12.01.05 09:41

aha, zatial podla MS mam TP 21.8.2005, tak to vypocital buduci tatino :o)

 
Anonymní  12.01.05 12:19

ahoj Komko a samozřejmě i ostatní :-)
Nestíhám, Alenka je nemocná, ale aspoň trochu stíhám číst.
K těm dvojčatům, asi Ti moc nepomůžu, ale kamarádka je ve 20. týdnu a ještě v pátek si myslela, že čeká jedno mimi a jsou tam dvě! :-)
Musím běžet, ještě se ozvu

Jana a Alenka + hrášek

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.01.05 13:41

Ahojky,
tak jsem se dneska bičla a dopoledne, které obvykle trávíme doma jsem vyrazila na Anděla do obchoďáku s tím, že okouknu nějaké těhu oblečení a třeba chytnu ve slevách něco pěknýho použitelnýho na léto. No, jsem rozčarovaná. Vlezla jsem do butiku FORMES, kde nemají zrovna levné oblečení, ale na tom Smíchově mají výprodejový butik. Nepříjemně mě překvapila prodavačka, která vůbec nebyla schopná a ani ochotná mi poradit, o věcech mi vůbec nic neřekla, jen krčila rameny a říkala, že si to musím zkusit a projít sama. No tak to jsem tedy nečekala, takový přístup. Zkusila jsem ještě C+A a taky nic pro mě, ale výběr i byl, jen mi to prostě nějak nesedlo. Tak nevím, co to vlastně budu nosit?
Navíc tedy s pomocníčkem Bárou ty nákupy oblečení moc nejdou, neustále se schovává ve stojanech s oblečením, příležitostně sundavá věci a nosí mi je a chce si je „obíknout“. Ale aspoň jsem si dala oblíbený gyros a teď už jsme doma a jdu si lehnout, mám unavené nožičky :)
Adulo, průkazku mám taky až od 12tt, takže nejspíš ji teď už taky dostaneš. Praxe je u každého lékaře jiná.
Mariska, blahopřeju k tlukoucímu srdíčko a k nedočkavému taťkovi :D Ten náš byl u Barbánka taky nedočkavý, ale pak když se narodila, občas bychom jí zas aspoň na chvilku rádi vrátili do bříška :D
Sipko, bříško mě taky občas pobolívá, tak do 10tt to bylo často jako MS bolesti, teď už spíš jen když jsem hodně unavená. Beru to jako znamení, že mám zvolnit tempo a pokud možno hodit nohy nahoru a odpočívat.
Tak jdu, než se Bára vzbudí.
Mějte se hezky, pozdravujte bříška.
Mishicka 13tt + Barbánek

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 12.01.05 14:07

mne doktorka akurat predpisala vitamin E, kys. listovu a kazala mi nebrat zinok, ktory som brala pred otehotnenim kvoli pleti. ze s tym vydrzim ko donca 1. trimestra a potom uvidime co budem potrebovat.
mna brusko boli obcas len, ako pri menstruacii, spociatku som mala strach ale uz som si zvykla, ale neviem si zvyknut na sialenu bolst prs. au.

 
Anonymní  12.01.05 14:34

Ahoj Jarčo,

také jsem v 6tt a jsem moc šťastná. O miminko se snažíme s manželem od 9/2003. V listopadu mi ruply nervy a šla jsem na vyšetření do Repromedy. Tam mi zjistili, že mám vysokou hladinu Prolaktinu. Doktorka mi předepsala Medocryptin (už nevím jak se to přesně píše) a hned druhý měsíc jsem otěhotněla. Když jsem na těh. testu viděla dvě čárky, ani jsem tomu nechtěla věřit. V pondělí jdu na první UZ, už se moc těším. Termín porodu mám 3. září.

Měj se Janča

 
Anonymní  12.01.05 14:45

Ahoj Jarčo,

také jsem v 6tt a jsem moc šťastná. O miminko se snažíme s manželem od 9/2003. V listopadu mi ruply nervy a šla jsem na vyšetření do Repromedy. Tam mi zjistili, že mám vysokou hladinu Prolaktinu. Doktorka mi předepsala Medocryptin (už nevím jak se to přesně píše) a hned druhý měsíc jsem otěhotněla. Když jsem na těh. testu viděla dvě čárky, ani jsem tomu nechtěla věřit. V pondělí jdu na první UZ, už se moc těším. Termín porodu mám 3. září.

Měj se Janča

 
Anonymní  12.01.05 15:38

Ahoj Eli,
to je mi líto, že to záříjňátko nevyšlo, ale to bude dobrý, příště to určitě vyjde :-)
Alenka teď taky marodí, tak taky nestíhám.
Tak zatím ahoj :-)

Jana a Alenka

 
Adula
Povídálka 48 příspěvků 12.01.05 15:48

Ahoj Sipko,
asi do 8-9tt mě bolelo břicho, jako bych měla dostat MS, taky jsem měla strach. Na boku mě ale občas pobolívá i teď v 11tt. Naštěstí kamarádky mě uklidnily, že měly totéž pobolívání. Navíc doktor mi i řekl, že bolest může pocházet od bederní páteře.
Teď už je to lepší, v noci klidně spím, jen chodím častěji v noci na záchod, ale už jsem si zvykla.

Dneska jsem byla na kontrole. Vše v naprostém pořádku - malé roste, srdíčko mu tak nádherně a silně tlouklo. Šla jsem pak domů celá vysmátá, až mi i ostatní lidé můj úsměv opláceli nebo si mysleli, že jsem cvok ? :-))
Jinak mi dneska brali krev, ale těhuprůkazku stále nemám. Prý mi ji dají příště - za 3 týdny, kdy má manžel - tatínek narozeninky(nemůže si na to oslovení zvyknout a je celý z toho nějak rozněžnělý:-)) Zapíšou pak do průkazky výsledky testů, a pak mi ji konečně dají :-) Já vím, je to jen kousek papíru, ale fakt se moc těším. Připadám Vám asi jako blázen nedočkavý, že? :-))

Jo, Sipko, ještě k těm vitamínům - na doporučení mé těhu kamarádky jsem brala asi 2měsíce před otěhotněním Bioaktivní folic, pak jsem na doporučení lékárnice přešla na Calibrum Babyplan, který teď dojídám a na Vánoce jsem od brášky dostala Calibrum Mami pro 2.,3.trimestr a dobu kojení.Doktor mi předepsal Acidum folicum(kysel­.listovou) a Jodid 100, protože nevěděl, že beru Babyplan.

Hezký zbytek dne a krásně rostoucí bříška :-)
Sáša

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 12.01.05 17:39

Ahoj,
urcite dam vedet… ted snad pojedu pro nove zbozi…po vyprodeji na obchudku nic neni :D
Ty saticky na panenku Ti musim poslat . stydim se ale nejak nestiham…
poslu ti i ty fotky tech druhych jestli budes chtit, jen to tady prendavam ze strany na stranu a nejsem schopna to vyridit.

JArca

 
slunickojana
Nováček 8 příspěvků 13.01.05 07:03

Ahojky všechny těhulinky!
Hani, díky moc za bezvadný přehled, pomohl mi v orientaci.
Těhotenskou průkazku mi lékař vystaví pokud bude vše ok ve 12.týdnu, kdy jdu na další kontrolu a pro výsledky z krevních odběrů. Řada z Vás se obává dvou prcků a já se zase bojím, aby se to jedno někam nezatoulalo. Sice byli oba v pořádku, ale někdy prý se stane, že se jedno přestane vyvíjet a odejde. Když víte o jednom, máte obavy za to jedno, ale stejně tak se tady obáváte za ty dvě. Vitamíny zatím žádné neberu kromě kyseliny listové a jodu, a od začátku těhu si zavádím Utrogestan a užívám Progesteron.
Děkuji za radu, co na zácpu, pomohla. Teď mám jiný problém, že se v noci probudím kolem druhé hodiny a mám strašný hlad, tak se najím, ale potom už do čtvrté hodiny neusnu,a tak se to opakuje pořád dokola. Přes den mám blé stavy, tak ještě že nechodím do práce (lékař mi to vysloveně zakázal), protože jsem povoláním profesorka matematiky, tak to by se tam dověděli věci.
Jsem moc ráda, že si mohu s Vámi psát, hned vše připadá jednodušší.
Přeji všem krásný den Pa Jana(Sluníčko) 9+4 tt

 
Anonymní  13.01.05 09:17

ahoj,

to je nahoda, jmenuji se stejne a stejny mam i termin porodu:))

 
Adula
Povídálka 48 příspěvků 13.01.05 16:38

Čauky všechny spolutěhulky!!!

Jani-Sluníčko, moc díky za uklidnění, taky dostanu průkazku po zapsání výsledků z krevních testů.

Taky dostávám v noci hlad, proto si už před spaním chystám k posteli banány a čajík, a pak to vše spořádám. Ale to se naštěstí nestává každou noc - my jsme 2, vy jste 3 :-)) Ale že nemůžeš usnout je dost nepříjemné. Znám to - chodím tak asi 3krát za noc na záchod.

Jinak taky už nepracuji - 2.týden. Taky kvůli povolání - učitelka na 1.st.ZŠ. Bobešci mi chybí, ale nedá se nic dělat. Učitelské povolání už není jako dřív…No a prý už taky nejsem nejmladší :-)) je mi 26 - první dítě.
Zajímalo by mě, prosím, kolik Vám je (bylo) při 1. dítěti? Děkuji.

Mějte se Vy i Vaše pupíčky moc fajn!!!
Zatím pa pa Sáša

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 13.01.05 17:32

Ať počítám, jak počítám, tak taky 26. Já se narodila v březnu 1977 a Kamilka v červnu 2003. Jo a doma jsem byla celý těhotenství, ale ne kvůli věku, ale kvůli potratu v červnu 2002. A neboj, zatím se ti stýská po dětech, ale zase si můžes to bříškatění daleko víc vychutnat, než kdyby ses honila v práci. Tak si ty „prázdniny“ užij. Nadlouho jsou tvoje poslední. Já už si rok a půl nesedla do křesla s knížkou atd. I když je to taky moc fajn:))) (Jinak bychom se nesnažili o druhý žejo)
Ahojky Eliška snažilka a Kamilka právě nahlas čtoucí z knížky Byla jednou koťata. Takže číst čas moc nemám, ale už mi čte ta breberka zní to asi takhle: kočka, kotata (koťata), mys(myš), koupat, čají(čajík), má maši(má mašli), mimiko hajá písá(miminko hajá spinká)...........

 
Daniela88
Kecalka 154 příspěvků 13.01.05 20:06

No, mně bylo při prvním dítěti 30 a 26letá matka mi přijde jako úplně běžná záležitost, v současné době už by se dalo říct že jsi možná trochu mladá matka :-)))

Ufff, dneska jsem absolvovala UTZ v 13.týdnu, NT 1,7 mm, NB 3,4 mm, screening na Down syndrom negativní.
Dle rozměrů mimča mi byl radikálně změněn termín porodu, což mne dost vyvedlo z míry. Posunul se o 4 dny zpátky, takže mimčo je údajně o 4 dny starší. Mám z toho docela depku - pořád jsem si dle křivky BT a jiných ukazatelů (hlen, čípek, bolesti v zádech) neuměla ujasnit, zda jsem ovulovala 16. či 18. den cyklu a teďka se dovídám, že bych snad měla mít ovulaci 10. den (přitom mimčo jsme začali vyrábět až 11. den!). Možná trochu k smíchu, pokud se délka mého cyklu pohybuje něco kolem 35 dní… Jenže pro MUDr. to bylo jasné - „ultrazvuk je přesnější…“.
Jo, jenže mně pak bude chtít indukovat porod podstatně dříve, než by chtěla příroda. Nevím, jak se dá proti tomu bránit bez toho, že bych změnila lékaře (to nechci).

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.01.05 21:11

Ahoj bříškandy!

Vidím tu samé pozitivní zprávy,všechna miminka(i ta dvojí)se mají čile k světu,taky blahopřeju Daniele k neg.screenin­gu.Tobě dělali i ty krevní testy,viď?Někde jsem četla,že kombinace těchto vyš.stanoví až na 90%,že mimi nebude mít DS.Testy v 16.tt jsou bohužel spolehlivé jen na 60% a ještě k tomu tak vysoká falešná pozitivita…
Divím se,že ti Dr posunula TP,když máš podle UZ „sekeru“ jen 4 dny.TP se má měnit,až když je rozdíl 7 dní a víc,musí se počítat s nepřesností měření na UZ.
1.porod ti vyvolávali?Já měla s Klárkou 1.TP 11.11.02,všechny UZ ukazovali až po 20.11 a nakonce se po indukci narodila až 3.12.Tady to byla výhoda,protože mi termín posunuli dozadu.

Mishicko,taky už začínám pokukovat po oblečení.Mám už jen jedny kalhoty,které zapnu,takže když jsou špinavé,nemám co na sebe.Kdyby bylo jaro/léto,hodím na sebe šatky,ale co v tomhle počasí?????
Bohužel u nás ve městě těhu oblečení neseženu a to co mám,je hoooooodně volné,vidím to až tak na duben.

Těhuvitamíny zkusím zítra zase brát,snad už jsou nevolnosti definitivně pryč a nebude mi po nich zase blbě.Původně jsem chtěla začít brát Calibrum baby plan,už při plánování těhotnění,jenže po celé republice(prý) nebyly k sehnání.Snad nějaký výpadek ve výrobě.Takže to jistila listovka,kterou jsem dobrala v 10.tt a to už jsem nechtěla kupovat ten baby plan.V lékárně mi poradili,ať zkusím Gravilakt,že je ve výhodném balení s Psylliem,navíc obsahuje prý největší množství minerálů a vitamínů.No,možná i proto mi nesedly.

Bavily jste se tu o věku,taky spadám do starší věkové kategorie.Klárka se mi narodila ve 28 letech a až se vyklube Arturek,bude mi 31 let.Nějak si pořád na tu trojku na začátku nemůžu zvyknout:o ((((((.

Čau Hanka

 
Daniela88
Kecalka 154 příspěvků 13.01.05 22:04

Ahoj Hanko, no - dnešní screening zhodnotil jen věk + hmotnost + NT. Krev mi vzali, ale jen na PAPP/A, když jsem se domáhala hCG, tak mi bylo řečeno, že hCG nemá takový význam, aby se muselo brát, za 14 dní se dovím výsledek kombinovaného testu (NT+PAPP/A) a vezmou mi krev na tripple testy a pak se z celého udělá integrovaný screening. Pracoviště má prostě svůj zaběhlý systém a nebyl ani moc čas více diskutovat (čekárna na UTZ šílené narvaná, hodinový skluz, ještě jsem si musela skočit do jiné ordinace, aby mi sestra udělala poradnu, užasle si vyslechla mou informaci, že ještě nemám odebranou krev na TORCH, AIDS, krevní obraz apod, tak se to honem dělalo. Aspoň jsem pro tentokrát unikla „klasickému“ vyšetření - jediné pozitivum :-))).
Souhlasím, všude je napsáno, že se TP koriguje, až je rozdíl od PM a UTZ stáří větší než týden, jenže postoj lékařky se mi zdál dost jednoznačný. Zkusím vymyslet taktiku na příští poradnu a začít doktorku nějak lámat.....
První porod proběhl spontánně 3 dny dle vypočteného terminu, jenže UZT jsem se zúčastnila až ve 24. tt., termín PM jsem poopravila o 4 dny podle možného termínu výroby (tehdy možnost oplodnění cca 1× za 14 dní…) a bylo to. Teďka je to jiné, navíc jsem si toho přečetla víc než je obvyklé a to je problém..

Oblečení zatím OK, na bříšku je pořád nejvýraznější moje malá zásobárnička v podobě výrazné pneumatiky. Tajně jsem doufala, že se mi podaří plynule redukovat tukovou vrstvu a do vzniklého místa doplňovat těhotné bříško, ale vzhledem k tomu, že mívám na pozdní večer nachystaný nějaký ten větrník či špičku (tam jsou ty nejlepší vitamíny :-)), tak to vidím bledě.

D

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.01.05 22:16

Ahoj Danielo!

Já při prvním těhu měla odebraný PAPP i hCG,k tomu UZ s měřením NT(tehdy se ještě nosní kůstka neměřila).
Teď chodím k jinému lékaři,ten mi ještě krev nebral,takže až za 14 dní mě čekají tripple testy a hromada jiných testů.
No,každý má zavedenou praxi trochu jinak.
Já jsem pochopila,že jsi z Brna,tak to asi chodíš na tyhle procedury někam na kliniku,ne?
S TP si zatím hlavu nelámej,hrotila bych to až nastane ta možnost indukovaného porodu.Pokud jsi poprvé porodila bez indukce,tak to určitě klapne i teď.

Já se momentálně cpu kyselým zelím,mamka mi ho přinesla.Psala jsem jí SMSku,že mám na něj děsnou chuť a ona mi přinesla 0,5 litrovou lahev:o ))))).Mňam!

Máš moc hezké jméno.Má sestra se taky jmenovala Daniela(bohužel už nežije) a já si řekla,že ho dám své případné holčičce.Jenže druhá ségra mě předběhla a navíc by se to nehodilo k našemu příjmení,které začíná na Ol…

Užij si větrník,já si ho snad zítra půjdu koupit,děláš mi chutě:o )).

Hanka

 
mahogany
Kecalka 122 příspěvků 13.01.05 23:19

ahoj spolutěhulky,
tak já se taky připojím…jsem dneska byla na kontrole u doktora a jsem 6+4tt,vše jak má být a další kontrola mě čeká 8.2. už budu vědět i výsledky testů a dostanu průkazku.Zatím mi je docela dobře,jen mám trochu citlivější prsa.
mám už doma 2 letého cipíska Fílu( narodil se 31.12.2002) a tak to snad teď bude holka…ikdyž mám pocit,že ne…necháme se překvapit…termín porodu mám zatím 4.9.,ale asi to bude později.
moc se těším,na všechny vaše postřehy a hezký čtení…
Mějte se krásně a všem držím palečky a opatrujte se…pááááááááá Erika

 
slunickojana
Nováček 8 příspěvků 14.01.05 06:59

Ahojky Saši a všechny těhulinky!
Tak jsi mě pozitivně naladila, že taky nechodíš do práce, připadala jsem si pořád divně, že všichni ostatní mohou chodit do práce a já musím být doma. Ale doktor byl nekompromisní. Musela jsem opustit maturanty a ani pro ně to není lehké, posílají mi sms s prosbou, abych se vrátila. A to mě vždy „zabolí u srdíčka“.
Sice si věkem připadám tak akorát, je mi 29 let na první mimi, ale podle lékařů jsme za průměrem. Jedinou aktivitu, kterou prý mohu jsou procházky, a tak denně vyrážím na dvě hodinky do přírody. Doufám, že se to od čtvrtého měsíce trochu změní a těch aktivit bude povoleno více.Jinak díky tomu nicnedělání už pěkně přibývám, dříve jsem téměř vrcholově sportovala a teď nic, no musí to být někdě znát. Ale nej je zdraví prcků, tak ať se ty faldíky klidně dělají.
Zdravím všechny bříškandy a přeji hezký den
Pa Sluníčko

 
Sipka
Povídálka 13 příspěvků 14.01.05 08:34

Ahoj těhulky,

teda klobou dolů, vy máte všechny ty informace ohledně těhu a vyšetření úplně v malíčku :-)

Moc vám nezávidím to noční baštění, já si vezmu pár piškotů než jdu spát a pak hned zase ráno, ale v noci mě naštěstí hlad nebudí, maximálně jdu jednou na záchod. Jíte všechno, na co máte chuť nebo si něco „nezdravého“ odpíráte?

Bříško už mě bolí o hodně míň, tak snad to bude taky jak jste mi psaly, že vás kolem 9 tt přestalo bolet. Přes den je mi bléé, ale ne až tolik, že bych musela na záchod, spíš jenom jako po menším flámu :-)

Holky, od kdy počítáte dobu těhotenství od PM nebo možného početí?

A k věku - mě je teď 28, až se drobeček narodí, tak mi bude 29 - 1 mimi. Tak to už budu matka přesluhovatelka :-) Ve 26 letech jsme na mimi ještě ani moc nepomýšleli. Ale na druhou stranu se mi zdá, že už máme opravdu na čase :-)

Ještě se chci zeptat, kdy jste rodině, kamarádům a zaměstnavatelům oznámili těhotenství? U nás je to zatím mé a manželovo tajemství, myslím, že to oznámíme rodině, až za sebou budu mít první vyšetření za 14 dní (v 9tt). V práci to chci říct až tak ve 4 měsíci, ale bříško už se mi kulí teď, tak nevím, jestli si toho dřív nevšimnou :-)

Tak bříškandy zatím ahojky Sipka.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.01.05 09:00

Ahoj Sipko!

Těhotenství se počítá od PM.Takže vlastně zjistíš,že jsi těhotná až v 5.tt:o ))))).Samozřejmě,že TP se může ještě upravit podle UZ,o tom jsme psaly s Danielou.
Já to řekla všem dost brzy,někdy v 7.tt,protože to nejspíš moje mamča proflákla a dozvěděla se to tchýně v práci(dost blbý nadělení:o((((() a nějak se to postupně provalilo i jinde.Holt jsme malý město…
Nic nezdravého si neodpírám,ale mám nějak větší chuť na jogurty a ovoce,takže tělo si asi řekne samo.Jo a maso,to je kapitola sama pro sebe.Bez masa bych asi umřelaaaaaaaa:o )))).

Jdem se s Klárkou oblíknout,před chvílí jsme vstávaly a já využila toho,že pije své ranní mlíčko a šla juknout,co je nového.Holt emimčí závoslost:o ))))).

Pa Hanka

 
Daniela88
Kecalka 154 příspěvků 14.01.05 09:25

Přímo z Brna nejsem, trochu dojíždím, ale chodím na Obilňák. Mrzí mě, že doktorka měla takový shon, snažila jsem se rozlousknout problém, proč se někde bere PAPP/A+hCG v 10 - 11. tt a NT měří o něco později, jinde využívají jakýsi OSCAR systém, tedy vše se dělá v jeden den a taky hned víš výsledky, jenže jsem se nic nedověděla a navíc jsem pak upadla do těžkého šoku po sdělení o posunu TP. Asi doktorce zkusím co nejdříve sdělit svůj postoj k nově stanovenému termínu a otestuju tak její nervovou soustavu a pak to nechám až na to léto…

No, raději opustím počítač a vyrazím ven - ta dvouletá pijavice Štefan se už docela nudí a je přesvědčen, že když sedím, tak nepochybně jen proto, aby si mohl kdykoli cucnout. Jsem zvědavá, jak pak zvládnu nakrmit dvě děti současně.

To byl včera v nemocnici zážitek! Naštěstí se mnou byl manžel, jinak netuším, jak bych stačila současně hlídat, jestli mě už nevolají do ordinace a současně pobíhat s klukem po chodbách CELÉ kliniky a zkoumat spousty nových věcí a seznamovat se se strejdy docenty… Jiné maminky tam taky měly děti, zhruba stejně staré, jenže ty z mně neznámého důvodu hodiny spořádaně seděly a hezky si povídaly s maminkou.
 D

 
silvia1  14.01.05 10:48

ahoj tehulky,

tak ako to tu citam, v podstate sme vsetky na jednej lodi a prezivame zhruba rovnake pocity, aj ked s malymi odchylkami, co je vsak celkom normalne no nie?
trochu ma zarazilo ked som si precitala, ze niektore z vas nemaju este ani 30 rokov a uz su povazovane za starsie rodicky a pritom v dnesnej dobe je tento vek uplne normalny pre porod.Totiz zaujima ma hlavne ak ste PN , je to kvoli veku? Ja by som totiz este chcela nastupit do prace ( teraz som PN dovod asi vek- koncom 12. TT mam ist na kontrolu) aspon na 3 mesiace, cakam druhe babo,citim sa dobre, pracujem cc. 100 m od domu, akurat budem mat uz 36 rokov,tak ani neviem, ci sa vobec mam pytat ze chcem este ist pracovat. fakt neviem, hlavne by som nerada ohrozila malinke aj ked na druhej strane moja praca ma bavi,bola by som medzi ludmi ( po tolkych rokoch v prac.procese si clovek na ludi zvykne:)a v neposlednom rade ide aj o financie. no nic … tento oriesok si budem musiet rozlusknut sama, v kazdom pripade by ma zaujimal vas nazor…

tak vas mile moje opustam, idem nieco male porobit , pa, silvia

 
Anonymní  14.01.05 14:43

AHoj Hanko,

já bych to právě taky ráda řekla mojí rodině a tchánovcům až později, ale to nechce manžel, že by se to jeho rodiče mohli „nějak“ dozvědět a že by to nebylo správné, což chápu :-) Takže ještě cca 14 dní tajemství :-)

Já tady mám taky závislost, i když v práci toho nestihnu tolik přečíst, ale každý den kouknu, to jo :-)))

Tak hezký víkend a zase určo v pondělí :-)

Sipka.

 
zviratko1
Nováček 2 příspěvky 14.01.05 19:56

Ahoj těhulky,
ráda bych se k vám taky přidala.Již měsíce navštěvuji tenhle portál-ale až dosud jsem brouzdala jen ve snažilkovských deníčcích-teď konečně patřím sem.Jsem poprvé těhu (6tt)a tak ráda budu vstřebávat jakékoliv informace.Přehled vyšetření už mám také vytisknutý a budu to hlídat.
Takže jestli mě vezmete mezi sebe,budu ráda.

 
Anonymní  15.01.05 10:23

Ahoj holčiny,

tak konečně tady… nějak nám nešlo pc a ted je to tak jako že jo a tatka to musí opravit. Takže jsem ani nepřečetla všechny komentáře, jen tak narchlo, vytisknu si to a doženu to.

Nevolnosti stále trvají… dneska teda nic… tuk tuk…ale zkusila jsem se hned nasnídat a nedala jim šanci, zatím to vypadá dobře.
Ale včera jsme utekli z návštěvy večer, protože to jsem zase myslela že umřu jak mi bylo. :D Snad to opravdu za chvíli přejde.

Ultrazvuk se mi blíží…hurá hurá… úterý je za rohem…
Průkazku ještě nemám, mám po ultrazvuku zavolat sestřice a domluvíme se na těch upířích odběrech :D to jsou ty 4 ampule ne? jestli si dobře pamatuju od Kačenky.

Jinak jsem spící za pochodu… spala bych, flákala se… no jsem takovej lenoch… fakt…
No a taky pořádnej žrout…:D sním snad všechno na co přijdu…ach jo… a to jsem si řikala že nechci přibrat 17 kg jako u Kačky .:D

Já už si těhu oblečení objednala :D … z inzerátu a moc pěkný tak už se na to bříško těším. Pořád jsem to jen okukovala a že je čas apak se tam objevilo tohle a musela jsem to mit…ale dvě věci už byli zamluvený škoda… tak mám těhu košili, tehu tričko, tehu vestičku, šaty a kalhoty… :D
U nás mají těhu oblečení jen v české lípě v nadměrných veliksotech a to jsou takové věci že by se snad mohla stydět i babička je nosit… někdy mě až zaráží jak mohou šít na těhotné tak šílené věci když to jsou větškou mladé maminky …a i když jsou už ted těhulky i starší tak určitě chtějí aby jim to taky slušelo, ale v těch pytlech z roku x by to teda určitě nebylo. A ještě k tomu za hříšný peníze.
No a pak co je opravdu hezké stohí ještě dvakrát tolik než tohle :D… takže koupit si třeba šaty za 2,5 tis… na pár měsíců je docela zábava. Stím že přes léto jich pár užijem, protože bude teplo.

No nic… končím… :D

Tak se mějte krásně a snad se sem ještě do úterý dostanu, tatka to musí opravit… jestli ne tak na mě v púterý myslete až je tam jen jeden prcek .:D

papa Jarča 7tt + Kačenka 21 měsíců

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »