Srpňátka 2005 - Posilování nejen pánevních svalů

Ostatní

Tak jak jsem od začátek těhotenství doma, zatím mi doktor jen povolil plavání, tak koukám a sbírám informace, jak si usnadnit porod jednoduchými cviky bez velké zátěže. Tak něco málo jak posilovat svaly pánevního dna. Pro inspiraci.

Pánevní dno tvoří svaly a vazivo. Svaly pánevního dna vytvářejí jakousi nálevku tvořící oporu pro dělohu, střeva a močový měchýř. Zvýšené množství progesteronu v těhotenství způsobuje, že svaly ztrácejí pružnost a uvolňují se. Porod se dá (prý) zvládnout snadněji, pokud se v těhotenství naučíte pohybově ovládat pánev.

Pár cviků:
Zatahování pánve
Nejprve zatáhněte a pak vypněte svalstvo kolem pochvy a konečníku podobně, jako kdybyste se snažila zastavit prou moči. Zůstaňte chviličku v této pozici, ale už svalstvo nenapínejte. Cvičte každý den, několikrát opakujte.

Upevňování svalstva
Klekněte si na podložku, opřete se o paže, kolena ve vzdálenosti asi 30cm. Sevřete svalstvo hýždí a zatáhněte do pánve, aby se záda vypjala a vytvořila jakýsi hrb. Zůstaňte v této poloze několik vteřin. Pak záda povolte, dbejte však na to, aby se neprohnula. Cvik několikrát opakujte.

Uvolnění kříže
1. Lehněte si na záda s pažemi položenými kolem boků dlaněmi dolů. Chodidla tlačte proti podložce. Zdvihněte pánev tak, aby se pánev dostala do roviny s krkem. Obratel za obratlem se pomalu pokládejte.
2. Křížem se stále lehce dotýkejte podložky, přitom kolena opatrně přitahujte k sobě. Zůstaňte tak několik okamžiků a zhluboka dýchejte.
3. Natáhněte pravou nohu na podložku a pomalu přitahujte levé koleno. Totéž opakujte druhou nohou.
4. Pokrčte obě nohy v kolenou a překřižte na úrovni kotníků. Pak pohybujte boky ve směru hodinových ručiček, přitom zády nepatrně kroužíte na podložce. Opakujte tento pohyb i v opačném směru.

Pro posílení hráze
1. Posaďte se na tvrdou židli či stoličku. Musíte cítit, jak se vrcholky sedacích kostí opírají o sedadlo. Nadechněte se. Přitom co nejvíce napněte svaly mezi sedacími kostmi. Snažte se jakoby konečník vtáhnout do sebe. Napočítejte do deseti, vydechněte a co nejvíce se uvolněte. Opakujte nejméně 10×.
2. Výchozí postavení je stoj s míčkem stisknutým mezi stehny. Vtáhněte konečník, pod:,–(it pánev a udělejte deset kroků vpřed a deset kroků vzad. Opakujte 10×.
3. Stoj s zkříženýma nohama. Vtáhněte konečník a udělejte deset kroků vpřed a deset kroků vzad. Opakujte 10×.
4. Lehněte si na záda. Zvedněte nohy v úhlu asi 45° a postupně kmitejte nohama nahoru a dolů, aniž byste se dotkly podlahy.
5. Tzv. nůžky. Cvičíme v leže na zádech. Zvedněte nohy v úhlu asi 45° a postupně komíhejte jimi v horizontálním směru tak, že je střídavě křížíte přes sebe.
6. Položte se na pravý bok.Vtáhněte konečník. Zvedejte a pokládejte zpět levou nohu. Potom si lehněte na levý bok a opakujte stejné cvičení s pravou nohou.
7. Stiskněte tenisový míček mezi nohama a zabývejte se svou obvyklou činností. Je to nejjednodušší, ale zároveň velmi účinné cvičení.

Pro uvolnění bederní páteře
1. Sed na míči - pohupování v bocích. Správný posez na míči vypadá tak, že chodidla opřete celá o zem asi na šířku ramen, srovnáte záda, mírně pod:,–(íte pánev, narovnáte hlavu a vtáhnete bříško dovnitř. Jakmile jste si jisté, že sedíte správně, začnete se pohupovat v bocích - střídavě vysouváte pravý a levý bok do strany.
2. Sed na míči - pohupování vpřed vzad. To samé co předešlý cvik, jen s tím rozdílem, že pánví pohupujeme zepředu dozadu. Nohy jsou i tady stále plně opřeny o chodidla a nehýbou se, pracuje jen pánev.
3. Je možné celý cvik spojit a kroužit na míči jak břišní tanečnice.

Pár „komplexních" cviků
1. Turecký sed - sednout si do tureckého sedu a sledovat třeba televizi, číst nebo jíst. Bříško se posune dopředu, a tím umožní odpočívat zádům - ve třetím trimestru je to důležité. Také se uvolní svaly hráze a vnitřní strana stehen se naopak napíná.
2. Pozice motýla - stížený cvik tureckého sedu, při které si dáte od sebe kolena, spojíte chodidla, kotníky obejmete rukama a paty opatrně přitahujte k hrázi. Lokty při tom směřují k podlaze a ruce se snažíte roztáhnout co nejvíce. Záda musí zůstat rovná.
3. Sezení v podřepu - zpevňují svaly pánve, hráze, beder i kotníky. Mimi to se tato poloha zdá nejpohodlnější pro zvládnutí stahů, proto je vhodné si na ni zvykat.
4. Pozice žáby - při níž dochází k potřebnému protažení svalů. Klekněte si na kolena, roztáhněte nohy široce do stran a spusťte se na podlahu tak, aby se vešlo vaše tělo do prostoru mezi nohama.
5. Cvik výtah - pomáhá posilovat svaly pochvy. Svaly pochvy se podobají kruhům, které je možno složit. Představte si, že každý tento kruh je jedno patro a vy je projíždíte výtahem. Vytahujte pochvu do sebe, zastavte se jakoby v prvním patře, pak vyjeďte do druhého, do třetího atd. Snažte se svaly nechat napnuté co možná nejdéle, pak pomalu „spusťte výtah dolů".
6. Lehněte si na záda, postavte se na pokrčené nohy a zvedněte zadeček a záda. Pohybujte v rozmezí 5 cm nahoru a dolů.

To by pro dnešek stačilo. Je to jen pár cviků, které jsem různě našla v časopisech u švagrové. Byl to časopis Betynka a asi Miminko. Jelikož tyto časopisy nevlastním mám jen některé stránky okopírované či opsané, ale snad to jsou č.2/2003, 7/2003, 3/2005. Necvičím vše a každý den, ale některé cviky dělám během dne při práci, jídle apod.

Zdravím všechny srpňátka a nakukovatelky
Jitka

Seznámek (vytvořený z posledního deníčku):

Hanka(HanaZana)1974 TP 18/7 Anička či Martínek,Klárka 28m, VČ Šárka 1975 TP 30/7 Praha
Katynka 1976 TP 1/8 Hradec Králové
Soňa (plavunka) 1978 TP 3/8, Praha
Marky(Maket) 1977 TP 7/8 Veronika,Praha
Jitka(Jedule) 1976 TP 18/8 Anežka,Lázně Bělohrad
Katka(Katulík) 1976 TP 27/8 Štěpán,Eliška26m, Pra­ha

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Maket
Povídálka 37 příspěvků 26.04.05 11:51

Ahoj Jitko,

Moc hezký deníček,ještě jsem přispívala do starého a je tu nový , stim cvičením moc nenadělám zatim nikam nechodim stále se rozhoduju asi začnu chodit jen do porodních kurzů jediné co doma dělám je jak si psala uvolnění bederní páteře na míči,kamarádka mi půjčila videokazetu s cvičením pro těhotné,ale zatim se na ní jen práši, co mě dost pomáhá je masáž,chodim ke kamarádce je fyzioterapeutka a každých 14 dní mě masíruje a opravdu si to užívám a pak mě záda tak nebolí.

Mějte se hezky Marky a Veronica

 
plavunka
Povídálka 29 příspěvků 26.04.05 13:33

Ahoj holky,

Jitko, skvělý deníček, pro mě opravdu užitečný, protože já cvičit nechodím, tak aspoň doma můžu trochu něco dělat. Jenom oprava v seznámku, já jsem ročník 1977. Díky.

Vítám mezi námi Šárku, zase je nás o trošku víc. To je super, že chodíš do A-centra, já tam nejspíš půjdu na předporodní kurz a jestli doktorka dovolí, tak možná i trošku cvičit. Chodíš na jógu nebo na balóny? A odkud z Prahy jsi?

Co se týče výbavičky, tak já jsem spoustu oblečení podědila, hlavně toho nejmenšího mám jak na trojčata:-) Takže toho budu nakupovat minimálně, jen pár nějakých bodýček. Pak máme kočárek. Nakonec po dlouhém vybírání jsme se rozhodli, že koupíme hluboký z bazaru a na jaře si pořídíme pěkný nový sporťák. Nakonec ten, co máme, není klasický hluboký, ale kombinace. Ale je docela prostorný, na těch pár měsíců nám stačí a pak ho necháme u rodičů jako sporťák, sobě koupíme nový a nebudeme ho muset převážet. A jinak nemám z výbavičky nic. Sice se tak rozhlížím a vybírám, ale zdá se mi pořád ještě dost času. Ale já se vždycky dlouho rozhoduju, takže už se vidím v červenci v největších vedrech, s obr břichem, jak sháním zbylé věcičky.

Tak jdu zase pracovat, musím, večer snad ještě nakouknu.

Pohlaďte pupíky:-)

Pa, Soňa + neustále čutající Čtvereček 26tt

 
Anonymní  26.04.05 15:11

Ahoj Těhulky,

já jsem vzala to těhotenství trochu aktivně. Nejprve jsem chodila do posilovny, tam už měsíc nechodím. Teď navštěvuji jednou týdne plavání pro těhotné a jednou týdně cvičení pro těhotné. Je to sranda a aspoň mám pocit, že tak rychle nekynu :). Od minulého týdne konečně vím, co nosím v bříšku. Je to holčička a s manželem jsme se rozhodli pro jméno Barborka. V pátek jdu na kontrolu na gyndu, tak zjistím kolik jsem zase přibrala. Myslím si, že to bude kolem 4 až 5 kilo.

Mějte se hezky Janča U. 22+4

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 26.04.05 19:06

Ahoj,

gratuluji k holčičce…

Dlouho jsem se neozvala… nějak jsem líná nebo co… :D

Já jedu zítra na UZT do Ústí. manžu se mi stále nedaří překecat abysme si to nechali říct, tak snad něco zahlídnu a uvidím :D
Ale hadají mi kluka… tak holčičku jednu mám tak ani neva :D ale nezlobila bych se kdyby to byla druha holka :D

Min neděli jsme oslavili dva roky.. holky to to leti.. hruza…

Jinak je mi fajn, mimi kope o 106, nekdy se uz i pekne vybouli a to je pekna bolest a ta boule na brise :D

Pribrala jsem celkem uz 5,5 kg ale priznam se ze jim jednou denne… od rana az do vecera… :D fakt.. hubu nezavru :D

Tak ja musim, mam dite ve vane…

Mějte se krasne,

Jarča dnes 21+0 a Kačenka

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 26.04.05 19:34

Ahoj těhulky,

Jmenuji se Eva a patřím do deníčku Maru a zebřiček, a už dlouho se chystám připojit se k vám k srpňátkům, své dvě čárečky na testíku jsem našla v prosinci a termín mám 23.8.05
Ráda bych Vám o sobě napsala něco víc, jsem ročník 1970, takže jak koukám do vašeho seznámku - nejstarší a tenhle mimísek je moje už třetí štěstíčko. Mám Davida, teď 11.5. mu bude 15let, potom 8 letou Barunku a teď jak jsme se dozvěděli na uzv by to měl být druhý chlap.Jen na jméně se zatím nedokážeme dohodnout, vzájemně si zamítáme jedno po druhém, takže jsem zvědavá jak to nakonec dopadne.
K tématu deníčku bohužel musím říct,že všechen pohyb navíc mám zakázaný, protože jsem se začala otevírat asi kolem 16tt, takže mi dr na:,–(il magnesium a utrogestan a opravdu každodenní pohyb okolo mých dětiček a manžela mě stačí dokonale odrovnat, i když mě to mrzí, protože jít si třeba zaplavat, to je krásná představa.
Tak tolik pro zatím o mě, a budu moc ráda, když mě vezmete mezi sebe. Ahoj všem Eva 24tt

 
Anonymní  27.04.05 07:32

Ahoj holky břichatý:)

Jitu díky za deníček, moc se ti povedl. Vytiskla jsem si ho a hned to doma vyzkouším. Začíná mi už trochu tvrdnout břicho, ale něco snad ještě snesu.

Jinak k tomu kyblíkuxvaničce si myslím, že je lepší kyblík na mytí miminka. Prý se v něm cítí velmi dobře, jako u maminky v bříšku. Já osobně si to koupání moc neumím představit, ale úplně malinké mimi se stejně nekoupe. Četla jsem nějaký článek, že máme přenechat koupání tatínkům, tak to neřeším:)

Holky, neděste mě, mám z výbavičky jen oblečky, většinu nejmenších velikostí (56-68), peřinku, postýlku a zajištěný kočárek(půjčený od příbuzných). Zítra na těhukurzu si chci koupit od PA polštář na kojení.

Katynka, 27tt

 
Maket
Povídálka 37 příspěvků 27.04.05 10:57

Ahoj holky,

Vítám mezi námi Evu,Jarču a Janču,no hezky se rozrůstáme, jinak jsem od včerejška začla cvičit pár cviků co Jitka napsala, ale teď řešim,že neustále chodim na záchod snad každou 1/2 i v noci,mám strach vůbec někam jet přes den ,abych se nepočůrala,máte některá taky takovej problém,myslela jsem si,že ten problém budu mít až nakonci těhu,kdy prcek bude tlačit na moč.měchýř jak si bude dělat v bříšku místo.

Marky

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 27.04.05 19:37

Ahojky,
Marky mám taky stejný problém, nechodím teda až tak často,ale v noci se párkrát taky probudím a bude hůř…ale co by jsme pro ty naše drobečky nevydržely no ne?!

Musím vám napsat, o mé sousedce, prožívaly jsme spolu těhu i když ona byla o 12tt dál než já, no a včera jsme se ještě domlouvaly jak pojedem pro tašku na kočárek a představte si, dneska ve 12,00 se jí narodil kluk jak buk.Z ničeho nic, začala jí pomalinku odtékat plodovka a Daniel je o měsíc dřív na světě.Tak jsem se s vámi musela o tu radost podělit.
Pohlaďte pupíky a zatím Evča a chlapeček

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.04.05 23:10

Ahoj holky!

Hurá,je tu nový deníček,Jitko,moc povedený:o ).Jenže já jsem děsně líná a cvičit asi nebudu.Kde jsou ty časy,kdy jsem chodila 2× týdně na kondičku do tělocvičny:o (((.Pořád si říkám,že po druhém dítěti už zase začnu,potřebovala bych něco dělat s břichem,po Klárce mi zůstaly rozestoupené šikmé? břišní svaly:o (.

Zítra jedu do poradny,tak uvidíme,jak dopadnem.Mám +8 kg,no,mohlo to být i míň,ale s mou žravou.....
O víkendu mi pěkně tvrdlo břicho,udělalo mi to několikrát za sebou jen s několikaminu­tovými rozestupy,už jsem málem balila tašku do nemocnice,ale pak to přešlo.Ufffffff,nic moc pocit.

Jarčo,to je dost,že ses ozvala,už jsem myslela,žes na nás zapoměla,ale myslím,že moc nepíšeš ani k Opičákům,co?

Tak a teď nevím,která z vás psala,že bude mít holčičku?Moc gratuluju!!!!Tak to vypadá,že snad budu jediná,kdo bude mít překvápko,jestli se Dr na Uz nepřekecne:o )))).

Vítám mezi námi Barbuchu,jen tak dál,ať se to tu rozjede,holky,za chvíli budem rodit!!!!A pak už nebude čas na psaní skoro žádný,teda u nás vícematek to tak asi bude.Klárka má období vzdoru a já jsem někdy hromádka neštěstí a uzlík nervů,takhle jsem si naše děťátko nepředstavovala:o (.Ale zase když je hodná,tak je to zlatíčko:o ).

Tak papa,zítra jedeme pryč a vracíme se v neděli,tak pište,ať mám v pondělí co číst.

Hanka,Klárka a mrně 28+2tt

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 28.04.05 07:47

Všem hezké ránko,

to byla dneska noc, nějak jsem nemohla spát, pořád se převaluju a chodím na záchod.Taky máte holky takový pocit, že vás všechno svědí?? Mě teda hlavně hohy, od kolem dolů,ale asi to bude tím,že jsem teď taková celá vysušená, plácám na sebe tuny krému,ale zas jedna výhoda-úplně se mi přestaly mastit vlasy, před těhu jsem myla tak obden a teď v pohodě 1× za týden.Jinak dnes ráno, jak jsem viděla to krásné sluníčko za oknem jsem se rozhodla,že nepůjdu do práce,ale vyrazím se pokochat nějakými věcičkami na mimíska do města./to jsem vám ještě nepsala, jsem sice na nemocenské,ale mám část práce přenesenou doma na počítač a ještě chodím zaučovat novou paní, takže to je vysvětlení jak to že si jako můžu klidně hodit v práci áčko../
Tak potom napíšu co krásného jsém viděla a neodolala..Pište holky ať si máme o čem drbat,zatím ahoj Eva+chlapík

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 28.04.05 08:43

Ahoj holky!!

pár dní jsem tu nebyla a přibyly i nové (staronové) členky! To je fajn, když se přidáte.

Marky a Evo - z chozením na záchod to mám stejné, moc pocit, že musím stále :-)) Včera večer (mezi deštěm) jsme byli si trošku zahrár volejbal (začali jsme učit i děti a některým to i jde) a pak jsme šli do místí hospody na pivo (já na džus s vodou s kohoutku 1:1) a když jse už pila třetí půllitr (ono vám vyprahne) ta už jsem si chtěla ustlat na záchodě :-))

Evo - taky jsem už od 4 hodin vzhůru!! Manžel vstával brzo na služebku do Boskovic tak už jsem neusla, ale vychutnala jsem si ranní koncert ptáků, což u nás na samotě u lesa žádný problém. Do toho krásný východ sluníčka a Anežka kopala, tak jsem si vklidu ležela a povída si sní. (Občas si připadám jak ..)

Taky jsem od začátku na neschopence a mám nějaký kus práce sebou doma. Ted jsem doděla jeden projekt a po neděli ho zkontroluji jeho realizaci a doufám, že budu mít aspon 14 dní volno.

V Sobotu nás přišli naštívit naši dlouholetí kamarádi. Mají už 3letého kluka a další přírustek čekají v listopadu. Když jsme jim tedy řekli, že mi už v srpnu, tak vypadali dost překvapeně, že jsme je předběhli a pokonstatování, že mi budem mít jedině holky (dost povíšeným hlasem), vyrazil dech zase nám. Už jsem tu kdysi psala, že v manželově rodině nikdy žádná holka není a že ho označili za neschopného. Ale tohle jsem nečekala od našich kamarádů, že se budou vytahovat, že oni mají prvního kluka! Přišlo mi manžela líto, vypadal s toho dost přepadle… Já se na Anežku moc těším. Copak se považuje holka za méněcenou?? V dnešní době mi to přijde ujetý. Tak jsem si alespon trošku ulevila.

Katynko - mě se taky zamlouvá kyblík! já byh klidně nechala koupáni tatínkovi, ale často je mimi domov na služebních cestách, tak spíše častěji budu mít já. Ted už pomalu zjištuji, že v září ho uvidím jen snad o víkendech, říjen na tom není moc lépe :-((

Nemáte někdo skušenosti ze šátkem?? Asi si nějaký pořídím, měla jsem možnost si ošahat Vatanai a byl příjemný, majitelka tohohle šátku něchtěla ten z myslím kanafasu, že měl velké množství látky na úvaz (dělalo to široký uzel), ikdyž byl levnější. Ráda chodím na houby a po horách, tak nevím jak by se mi houby sbíraly s kočárkem. :-)

Zatím Jitka.

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 28.04.05 09:49

Ahoj holčiny.

tak hlásím ze na genetice je vše v pořádku.
Přiznávám že jsem tatku ukecala a optali se na pohlavi… pry to vypada na holcicku… tak doufam ze to u toho i zustane… Nakonec i tatka priznal ze by radeji druhou holku. Ma rostep po svym otci a bal se aby to nesdedil i prcek.. je to jen z chlapa na chlapa :D

Tak jsem takova nejaka spokojena i kdyz to neni 100%

tak letim.. jen jsem vam chtela sdelit tu novinu…
Jdu uklidit a pak pracovat …

Papa
Jarca 21+2 a Kacenka

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 28.04.05 10:01

Ahoj Jarčo!

To je fajn, že na genetice to dopadlo O.K. Gratuluju k holčičce!! My ji taky nemáme na 100%, ale jsem přesvědčena, že je to Anežka.

Uklízet bych měla taky, ale zatím broudám po netu (když je manžel pryč, jinak nemám šanci:-))

Jitka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 28.04.05 10:16

Ahoj holky!

Evi,já poslední dobou spím naprosto krásně a děsím se,kdy mi to nespaní začne.Poprvé jsem nemohla pořádně spát,když jsem zůstala doma,bylo to ve 31.týdnu.Asi jak jsem byla méně unavená a válela jem si šunky,tak tělo odmítalo tolik spát.Třeba to tentokrát ani nepřijde,s Klárkou mám tolik pohybu,navíc budeme teď hodně venku,když bude hezky a to jsem vždycky večer hotovka.
Na WC chodím v noci max jednou,někdy vydržím i do rána.

Jarčo,gratuluju k dobrému UZ!!!!!!!!!Já bych taky byla pro druhou holčičku,i Mates by ji bral,no uvidíme,kluk by taky nebly špatný:o ))))).

Jitko,na „kamarády“ se vykašli,tyhle kecy mám nejradši!!!!!!!!!!­Že se nezmůžete na kluka,to bych vraždila pohledem!!!!!!!!!­A nejlepší je slyšet to od ženský.Já jsem trošku alergická i na řeči „tak vám to vyšlo,že máte páreček“,když má někdo kluka a holku.Vždyť je to přece úplně jedno,hlavně,že jsou děti zdravé.

Jakpak se asi daří Katce a Elišce?Třeba si vydupají připojení na net a zase sem budou moct chodit.

Pa Hanka

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 28.04.05 10:56

Ahoj holky!

Už mažu něco dělat, ne jen čučet na net!

Hanko - já se snažím ty řeči pouštěch jedním uchem tam a ihned druhým ven, ale občas to trošku zadrhne…
naštěstí ten můj prohlásil, že je lepší mít tři holky k světu než jednoho „slížana“ (tak říkame jednomu našemu spolužákovi, neschopen ani komunikovat, pořád se dívá na špičky tvých bot a tiše nesměle něco drmolí a …k tomu má pocit, že nemůže opustit dům svych rodičů - no hrůza )

Já taky doufám, že se Katka s Eliškou a snad Štěpánem objeví jak se jen zabydlí doma a najde nějaký způsob přístupu na net. Doufám, že Eliška už se nebojí a Katka si odpočine.

Jitka

 
Maket
Povídálka 37 příspěvků 28.04.05 12:12

Ahojky

S tim spaním taky nic moc,včera večer malá blbla v břiše až do půlnoci dokonce jsem cejtila jak se tam točí,pak jsem konečně usla a znovu začla v 4,30 už mám pěkný pytle pod očima a přes den bohužel nemohu usnout nejsem až tak unavená.

Jitko vykašly se na to co všichni okolo říkají,hlavně,že Anežka je zdravá,já jsem teda hned od začátku chtěla jen holčičku,všichni kolem mě mají nebo čekají kluky,a když se někdo zeptá co budeme mít(držíme to v tajnosti) tak přítel jednou odpověděl:že neni žádné umění pořídit kluka,protože to mají v našem okolí aspon všichni,ale holka to je teprve umění a od té doby nám všichni drží palce at nám to vyjde s holčičkou. .To ještě nevědí,že se to povedlo a holku čekáme a přítel je neskutečně pyšný a neustále bříško hladí a vypráví co všechno spolu budou dělat ,ale jak říkala Hanka je to jedno jestli holka nebo kluk,hlavně že bude zdraví a mít milující rodiče.

Jarčo gratuluju,že genetika dopadla dobře a k holčičce.
Moje kamarádka porodila před 14 dny a říkala ,že vedle za závěsem rodila mamika,které celé těhotenství říkali kluka a pak se narodila holčička a nikdo tomu nemohl uvěřit,když to volala.Hlavně měla prý všechno nakoupeno do modra.

tak se mějte hezky Marky a Veronika 26tt

 
Anonymní  28.04.05 15:52

Ahoj holky,

díky za přívítání, po dvou dnech pauzy a tolika příspěvků, …chvíli to trvá než si je všechny přečtu.

S kyblíkem od jiných maminek nemám žádně zkušenosti, trochu mi připadal malý, nevím ani jak dlouho se mimčo bude ve vaničce, či kyblíku umývati a pak v normalní vaně. Zaleží taky jak bude růst..:)) Někdy nevím co vybrat a to mám teprve pár věcí… I když kyblík se mi líbil, ale manžel již nevydržel a koupil vaničku se župánkem a měl z toho velkou radost a tak máme vaničku.

Mám doma balon na cvičení a zatím jsem se k tomu nedostala, abych doma cvičila. Furt si říkám, že bych měla začít posilovat určité partie, ale zatím jsem se k tomu nedostala. A tak jsem ráda, že chodím aspoň jednou týdně na jogu či balony. Zrovna dneska jdu na jogu a těším se jak si tam, s prckem odpočineme…zre­laxujeme se a protáhneme. Ráda bych tam chodila na předporodní kurzy, bude už asi nejvyšší čas.

Soňi . bydlím v Praze 4, Braník…a ty?

Jestli to bude kluk či holka je opravdu jedno a na ty známy bych se vykašlala, určite trpí nejakým komplexem…nej­důležitější je zdraví miminka a pohoda maminky.

Já jsem byla na normální prohlídce včera a jsem ráda, že je vše ok. Dneska cítím trochu bolest břicha ( zvláští pocit ), nevím jestli je to od těch dnešních kopanců, které jsou teď častější a dneska obzvláště, uvidíme…:))

Už jsem ve 26.týdnu a na ultrazvuku jsem byla snad kolem 22.týdne, kde si prcek pohlaví schovával a nevím zda nám ho ukáže. Uvidíme snad, až půjdu příště na ultrazvuk, ale jestli už nebude prcek velký.

Já taky chodím každou chvíli na záchod, v noci se probouzím pravidelně kolem 3 hodiny ráno a musím běžet na záchod a někdy se převaluji a nemůžu usnout, napadají mě různé blbiny a pak ráno budíček … a šupajdíme do práce. To jediný mi vadí, že si nemůžu poležet déle v postýlce.

Tam kam chodím cvičit, jsem si všimla, že mají kurz speciálně jak uvázat a nosit miminko v šátku, ale se žádnou maminkou jsem se nesetkala. Tak nevím…:))

Holky mějte se pěkne. Šárka 26 tt

 
plavunka
Povídálka 29 příspěvků 28.04.05 16:27

Ahoj holky,

tady to teda jede, tolik komentářů, to je super!!!
Vítám všechny nové i staronové těhulky.

Co se týká častého chození na záchod, tak v tom jsem přeborník. Já taky chodím každých 30 minut. A v noci tak 4×. Dost často potom nemůžu usnout a přemýšlím o všech možných blbostech:-) A velká legrace byla, když jsme v neděli byli na výletě na Stvořidlech, tam byl můj každý druhý smrček. Občas si připadám jako blázen, znám veřejné záchodky snad na každé stanici metra. A jestli se to má ještě zhoršit, tak to už si vůbec neumím představit.

Hanko, já jsem tvrdnutí bříška, dost nepříjemné, měla minulý týden, naštěstí to přešlo a teď je to v pohodě. Dokonce se cítím nějak líp než předtím. A já taky nevím, co mám v bříšku.

Jitko, jak už psaly holky přede mnou, na hloupý kecy se vykašli. Je přece úplně jedno, jestli to bude holka nebo kluk. Tohle jsou takový předpotopní názory. Taky mě to vždycky rozčílí.

Zkušenost se šátkem zatím žádnou nemám, ale jsem rozhodnutá si ho pořídit. Asi zainvestuju do originálu Vatanai. Připadá mi to super. Kámoška ho má a je s ním moc spokojená. A já budu asi dost jezdit MHD, takže to bude určitě lepší, než se dřít s kočárem. Jen nevím, jak v zimě. Pořídit si nějakou větší bundu?

Jarčo, gratuluju k výsledkům genetiky a k holčičce.

Šárko, já bydlím úplně na druhé straně. Praha 8 - Bohnice. Ale i tak se někdy můžeme vidět, když budeš chtít. Dojedu kamkoliv.
Jo a na přeporodní kurz jsem se už přihlásila. Ale nakonec ne do A-centra, ale do Aperia, vede to totiž ta samá porodní asistentka. A já jsem byla tak zmatená, že jsem si to ani neuvědomila, že to je jinde. Ne že by v tom byl nějaký rozdíl. Je to v Truhlářské ulici, takže se na Florenci dám na druhou stranu. Ale začínám až 24.5. Prý aby to bylo co nejblíž porodu. Tak jsem na to zvědavá.

Tak končím, musím ještě pracovat, dneska jsem nějak obzvlášť pilná, to se mi nestává moc často.

Mějte se sluníčkově.

Soňa + Čtvereček 27tt

 
Katynka1
Povídálka 15 příspěvků 29.04.05 08:07

Ahoj těhulky,
taky nechápu jak každý řeší co to bude. Jeden čas mi hrozně vadilo, když se mě na to ptali, ale už je mi to jedno. Stejně tak i odpovídám, přeji si jen zdravé dítě. Nebudu vám tady ani psát co se stalo mé kamarádce, protože vás nechci děsit, ale teď vím, že nic důležitějšího než zdraví není!

Byla jsem včera na předporodním kurzu a bylo to moc fajn. Učili jsme se správně dýchat při porodu. Dýchat do břicha není tak jednoduché:), umí to líp chlapi, tak se od nich máme co učit:) Taky nám říkala PA jak masírovat hráz, ještě jsem to nezkoušela(až do 32.tt), ale asi to není nic příjemného. Na tom kurzu nás bylo asi třicet, nechápu jak se do té porodnice vejdem:))

K šátku se připojuji ke zn. Vatanai. Má zkosené konce a tím i menší uzel. Hlavně je kvalitní a nejspíš se vyplatí zainvestovat.
Jinak ten kyblík je opravdu úzký, ale to prý mimču vyhovuje. Ono se stejně moc nemydlí, takže už nepotřebujete tolik prostoru pro své ruce. Ale stojí dost, včera jsem ho viděla v katalogu za 800Kč, není mi úplně jasné za co:((

Mějte krásný víkend a odpočívejte, Katynka.

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 29.04.05 08:13

Ahoj maminy,

Jedule-Jiti, že by ses na takové poznámky nevy..to je opravdu tak nesmyslné,nej­hlavnější a nejdůležitější je přeci zdraví vás všech a taková mazlivá holčička princeznička,počkej uvidíš, naše Baruš nás má tak omotaný kolem prstíků a hlavně tatínka!!
S tou prací doma je to fajn viď,alespoň nějaký penízky navíc,ale přiznám se, že teď, když k tomu ještě v práci trávím dopoledne, pak uvařit, děti ze školy a tak ,dostávám se k tomu až večer a to už se mi moc nechce.

Jarčo, taky se přidávám ke gratulantům.Bezva zprávy z genetiky a gratuluju k holčičce Kačence

Hani, ještě k tomu spaní, já jsem taky totálně hotovka, jenže jak zalehnu, začnu si drbat ty svědící nožky a je to děs, pak se jen převaluju, no a když konečně zaberu, spolehlivě mě zbudí touha po WC, nebo manža,který odchází na noční.
A jak dopadla poradna, napiš!!

Marky, taky jsem slyšela o případech, kdy to měla být holčička a nakonec se narodili chlapáci,ale přijde mi to pravděpodobnější, než obráceně, říkám si že když už tam „něco“ je vidět… No já jsem taky zvědavá, mě nakonec všichni okolo přesvědčili že si necháme říct a je pravda, že po zušenostech z těhu předtím jsem to i tušila,že to má být kluk,ale nebránila bych se i holčičce.Mám tu po Barunce krásný šatičky až si někdy říkám, že bych kvůli nim z chlapečka udělala občas- jen na odpoledne holčičku..

Šárko, já s kyblíkem taky nemám zkušenost, je pravda,že se mi líbí a v obchodech je okukuju,ale zatím myslím,že zvítězí klasická vanička, přijde mi to praktičtější,ale říkám jen svůj názor.

Soňo, chtěla jsem se zeptat, jak je to s těmi předporodními kurzy, myslela jsem, že to dělají jen v porodnících, že si prostě vybereš porodnici a potom se tam můžeš nějakého kurzu zúčastnit.Já jsem vlastně byla kdysi na něčem takovém s Dajdou,ale to bylo v r.1990, potom s Baruškou jsem si říkala,že to teda nepotřebuju a potom jsem zírala co všechno se za tu dobu změnilo a o spoustě možností jsem neměla ani páru, takže teď bych ráda nějaký ten kurzík zvládla. Díky.

Jinak ještě v rychlosti jsem chtěla poreferovat o včerejšku, zvládla jsem nakonec HaM na Můstku, pak jsem to vzala do Tesca na Národní a odtud do TVERETU ve Vodičkový a pak jsem se zničená zmohla jen na to abych dobelhala do metra směr domov.Trošku jsem provětrala obsah účtu, prostě jsem neodolala, koupila drobečkovi 3 kouzelný bodýčka a takovej komplet tepláčky, tričko a kabátek je to tak slaďoučký!!!
No a mamince jsem zakoupila letní šatičky, zlekla jsem se toho,že má být už dost velké teplo a já mám jen džíny, jsou moc hezký bledě modrý, vyloženě těhulkovský, mám v nich pupík tak o měsíc větší!! No a to hlavní pro co jsem tam jela byl nástavec na podprsenku- je to docela dobrá věcička, košíčky mi jsou dobře, jen ten obvod, no a to je vlastně vsuvka dalších upínátek, takže se ten obvod prodlouží, no nicméně jsem zakoupila, těšila se,že už mě nic nebude tlačit, ale domů nadovezla.Hodila jsem to jen tak do jedné z mnoha igelitek a doma už jsem to prostě nenašla a tak tam budu muset znovu…
No nic holky myslím,že jsem vás už zahltila dost, běžím do práce, hurá!! Zatím pa a opatrujte pupíčky Eva 24tt

 
Anonymní  29.04.05 09:04

Ahoj holky,

tak dnešní noc jsem stávala snad 4 x na záchod, nic moc a bude to horší…:)) A tak se těším na víkend, až se vyspinkáme.

Soňo, dneska budu zjišťovat ten předporodní kurz, tak uvidím kde bude volno a máš pravdu, že uvedený kurz vede stejná porodní asistentka, která působí jak v Aperiu, tak i v A-centru. Včera byla joga příjemná a s prckem jsem si pěkně odpočinuli. Můžeme se někdy sejít, to je docela dobrý nápad,…Chodíš v týdnu ještě do práce?

Evo ohl. předporodních kurzů si můžeš vybrat z různých center pro těhotné. Já jsem uvažovala o Aperiu, Z-centru, či Podolí kde budu rodit a uvidím kde a jak to bude volné.

Taky jsem si říkala, že se musím podívat po lehčím těhotenském oblečení. Zatím nosím jedny těhotenské kalhoty, ale jestli bude tepleji, tak budu potřebovat něco lehčího. Dneska po práci vyrazím do centra Prahy se po něčem podívat a nebo o víkendu. Podprsenku si musím koupit taky, příjde mi že mi žádná nesedí jak by měla.

…a jdu pracovat, i když se mi moc nechce…:))

Holky mějte pěkný den i víkend. šárka 26tt

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 29.04.05 09:20

Ahoj holky!

Koukám kolik příspěvků, to je fajn.

Jen v rychlosti, než se manžel vrátí a bude chtít zasednou k netu :-(

Oblečení - mám jen světle modré těhu džíny (cítím se vnich dobře), ale na takové teploty co slibujou nevím jesli se vnich nebudu péci. Mám slíbené dvoje docela pěkné šaty od švagrové, ale pčiveze až koncem května. Jsem zvědavá jaké budou teploty v létě, když už ted má býti až 27°C. Já vysoké teploty nemusí :-(

Kyblíček se mi líbí (cena je opravdu vysoká), vyděla jsem ho myslím za 650, tak bude litovat, že jsem ho nekoupila, jestli to nebyla akce!

Jelikož chci rodit ve Vrchlabí, tak se chystám zeptat tam na předporodní kurzi. Kamarátka tam ted rodila 19.4. a kurz měla tam, tak se jí taky přeptám. Chystáme se je navštívit, ale až manžela nadobro upustí (již celkem odeznělá) rýma.

Zatím stávám za noc 2-3× na záchod a minimálně jednou nemůžu usnout a za 10 min šest zvoní budík. Mě skřivánkovi to začíná vadit!! Co bude potom.

Evo - obdivuji ty, co mají děti a ještě si doma přividělávají. Nevím jak se to dá zvládat. Zatím opravdu využívám, že si mohu odpočinou kdykoliv během dne (krom práce na stavě).

Zdravím Jitka 25tt

 
plavunka
Povídálka 29 příspěvků 29.04.05 09:49

Ahoj při pátku,

Evi, jak už psala Šárka, předporodní kurzy pořádají buď porodnice nebo různá centra. Nevím, jestli je nějaký zá:,–(ní rozdíl, ale například v Podolí, kde budu nejspíš rodit, jsou to jen 2×2 hodiny. Tam se asi probírá hlavně ten samotný porod. V Aperiu, kam budu chodit já, je to 6×2 hodiny. Bude se probírat i výbavička, šestinedělí, kojení atd. Mrkni se na to na netu, adresa je www.aperio.cz. Já budu chodit od 24.5. každé úterý od 16 do 18h.

Šárko, já do práce už nechodím. Jsem na nemocenské úplně od začátku. Pracuju doma, má to tu výhodu, že si čas i množství práce řídím podle sebe. Určitě se s tebou ráda sejdu, třeba i s ostatníma holčinama, co by mohly přijet do Prahy. Dokdy plánuješ chodit do práce ty?

Co se týče těhu oblečení, tak já mám půjčené od kamarádky jedny džíny, ty tahám pořád, jednu džínovou sukni, lacláče, ale až na větší bříško, a na bazaru jsem si pořídila dvoje šatky na léto. Nejsou sice extra moderní, ale až bude tepleji, tak budu ráda, že je mám. Možná už je vyndám teď o víkendu. A taky v nich mám bříško o dost větší než v kalhotách:-)

Jdu pracovat, ale dneska to moc nevidím, asi půjdu odpo na prochajdu. Miluju pampelišky a jak je to všechno krásně zelený a kvetoucí stromy, no prostě jaro, tak abych si to trošku užila.

Přeju vám krásný víkend, zítra hezký let a v neděli pořádnou pusu pod rozkvetlou třešní:-)

Papa, Soňa + Čtverda 27tt

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 02.05.05 08:45

Ahojte,
tak som po dlhom case opat tu, a bez babetka :o(((( O babetko som prisla 19.4.
5 dni predtym mi odisla plodova voda, zevraj tam bol nejaky zapal, este nemam vysledky z hystologie. Takze, davajte si na seba velikansky pozor, aj ked ste uz v II. trimestri.
Takze davajte si pozor.
Mariska

 
Anonymní  02.05.05 09:29

Ahoj,

zdravím Vás při pondělku po tak krásném víkendu. My jsem si víkend užívali na chatě, kousek za Prahou a bylo to moc fajn.
Až na tu zpáteční cestu, kdy všichni chataři jeli odpoledne směr Praha…, všichni někam děsně pospíchají…:))

V pátek jsem si koupila pouze jedno delší triko a asi si ještě pořídím jedny lehčí kalhoty či sukni nebo šaty a pohodlné sandále…uvidím. Taky nechci moc investovat do těhu-oblečení, už jen tři měsíce, letí to neuvěřitelně…:))

Soňo - tak to máš dobrý, že jsi doma a i doma pracuješ. Pokud vše bude ok, tak budu pracovat ještě v květnu, kdy budu zaučovat svoji nástupkyni a začátkem června bych měla jít na mateřskou, ještě se musím domluvit s doktorem, kdy se odchazí na mateřskou.
V sobotu jsem se objednala na předporodní kurz a místo A-centra mi nabídla PA Aperio, začínám 24.5. - nejvhodnější termín před porodem a také budu chodit od 16.00 hodin, tak se tam určitě uvidíme. Chtěla jsem se zeptat, bude tam s tebou pravidelně chodit manžel?

Tak vyčkáme jestli se ostatní holčiny z Prahy a okolí ozvou, zda se budou chtít sejít.

Pomalu se začneme ohlížet po kočárku, mate už některá vybráno,…uvítam ra­dy?

Jitko- cena za kyblík je dobrá, já viděla kyblík kolem 800,–Kč (v Praze).

Také mám ráda procházky a zvlášť v tomto období si to s prckem vychutnáváme.

Užívejte si sluníčka…papa Šárka+prcek 27tt

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 02.05.05 09:34

Ahoj holky!

Marisko - je mi to líto :-(( Budu moc držet palce, aby vám to příště vyšlo!! Moc vám to přeju!!

Jestli by jste plánovali nějaký srazík v Praze, tak se ráda přidám (jestli nebude zrovna termín nějakého projektu).

Víkend byl nádherný!! V sobotu jsem si riskla jet na vodu, jen u nás takový sjezd Javorky, s dětma. Letos jsem si vymohl, že pojedu z manželem (když mě má někdo vyklopit, tak ON). Byl to nádherný poklidný den. Večer pálení čarodějnic. A v neděli opět na stavbě. Ale krásně opojně voněli kvetoucí třešně.

Na další víkend je tu běh do vrchu na Zvičinu. tak opět budem hlídat z pátku na sobotu velký hasičský (vojenský) stan a pak brzo ráno vyrazíme do Plzně na 60té výročí ukončení války a v neděli v Praze u švagrové. Doufám, že bude hezké počasí.

Zdravím Jitka + Anežka 25tt

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 02.05.05 11:23

Ahojky holky,

taky Vás zdravím po krásném víkendu stráveném na chalupě.

Marisko- je mi moc líto co se ti stalo,ale uvidíš, že miminko se k vám brzy vrátí, vím přesně jak ti je, zažila jsem to samé, přišla jsem o miminko ve 24tt taky zničeho nic odtekla voda a teď už čekám třetí. Držím ti moc palečky aby to bylo brzy za tebou!!!

holky Šárko a Soňo, díky za info ohledně těch kurzů,u mě je jasný Apolinář, je to moje zamilovaná porodnice asi jsem cvok,ale já to tam miluju a pokaždé když tam jdu na kontrolu tak si to tam užívám a nasávám tu atmosféru.Takže asi se tam pozeptám co je tam za těch 8 let nového a jak je možné rodit, docela bych zkusila porod do vody, jen ne přivázaná na posteli to už mi 2× stačilo!!! Jinak manželovi se k porodu moc nechce, vysvětluju mu,že je to jeho určitě poslední šance jak být u porodu,ale nechci na něj tlačit a taky vlastně ani nevím jestli bych ho tam opravdu chtěla, ono to fakt není nic moc, no nevím uvidíme..

Šári, nad kočárkem tu přemýšlím taky,byla jsem minulý týden v jednom krámku na P-7, kde byla úžasná prodavačka,která se mnou strávila asi hodinu prohlížením kočárků.Takže jsem se dozvěděla,že nejprodávanější kočár je jane, je fakt krásně lehounkej,pěknej- jen ta cena celkem 21.000,–/korba, sporťák a autosedačka/ nevím,ale po mých zkušenostech a myslím že už nějaké mám, se mi nechce vrážet do kočáru takový šílený peníze, pamatuju se, že jsem se kočáru chtěla co nejdřív zbavit a pořídit jak jen to šlo ty nejmenší golfky. Mě se docela líbí chicco tech 4, je za polovinu,ale zase prý není kvalitní, takže zatím váhám.

Jitko, to jste si užili krásný víkend, já mám hrůzu z jakékoliv lodě, to je zajímavý ve vodě se nebojím,ale na lodi ano,ale věřím,že to musí být úžasná pohodička.

Tak dávejte pozor na bříška a zatím ahoj Evča

 
plavunka
Povídálka 29 příspěvků 02.05.05 12:58

Ahoj holčiny,

tak jsme zase tady. Doufám, že jste měly všechny krásný víkend. Podle toho, co píšete, tak asi jo.

Já jsem sobotu měla pracovní a vycházkovou, v neděli jsme jeli nejdřív k tchánům do Benešova na jarmark, potom k mým rodičům na oslavu mamky svátku a taťky narozenin. Takže docela hektické. Ale bylo krásně, vzala jsem si letní šatičky a užívala si, že je vidět bříško:-)

Šári, tak to je skvělé, že budeš chodit na stejný kurz jako já. Mám opravdu radost. Co se týče manžela, tak PA říkala, že minimálně na 2. a 3. lekci má přijít. Ráda bych, aby šel na všechny, ale u něj je to komplikované s prací, nemá stálé zaměstnání od-do, takže záleží na tom, jestli zrovna bude mít volno. Protože jestli bude mít práci, tak to nehrozí, že by do 16h skončil. Takže tak.

S kočárkem bohužel neporadím, my máme zatím z bazaru, žádná značka, kupovat chceme až na jaře nový sporťák. My jsme si vybrali Jané Slalom, ale je dost drahý, dávám za pravdu Evě, a hlavně korbička je tak malá, že jsem si nedovedla představit, jak se mi tam vejde dítě, kterému bude skoro půl roku a bude ve fusaku. Takže tu jsme hned zavrhli. Ale jako sporťák je to opravdu náš velký favorit, je lehký a vypadá to, že se s ním dobře manipuluje. Taky bych si ráda pořídila příští rok kolečkové brusle, tak k tomu je taky ideální. Ale jak jsem řekla, tohle budeme řešit až příští jaro.

Marisko, je mi moc líto, co se ti stalo. Určitě ale bude líp a svého miminka se dočkáš. Posílám pohlazení na bolavou dušičku.

Jitko, ty jsi teda odvaha, že jsi jela vodu. My jezdíme každý rok v květnu Sázavu, ale já letos určitě nepojedu. Jsem srab. I když jsme se s manžou ještě nikdy nepráskli a to spolu jezdíme už docela dlouho. Ale stejně se bojím. No manža to uvítal, že nepojedu, těší se na kajak. Ale příští rok si to nenechám ujít, doufám, že mě prcek pustí:-)

Evi, taky jsem uvažovala o Apolináři a asi se tam půjdu podívat, ale stejně nejspíš zvítězí Podolí. Ještě uvidím. Pořád mi připadá, že je ten porod neuvěřitelně daleko, ale 3 měsíce asi utečou jako voda.
Můj manžel k porodu půjde, ale možná je to taky tím, že ani jeden nevíme, do čeho jdeme. Já doufám, že mi bude oporou a aspoň uvidí, že to není žádná legrace.

Nějaký srazík určitě uděláme, už jsme teda 3, třeba si přidají i další těhulky.

Tak jsem se rozhodla, že půjdu na procházku, asi to vezmu do Stromovky a udělám si hezký odpoledne. Pracovat můžu i večer.

Mějte se krásně.

Pa, Soňa + Čtvereček 27tt

 
Anonymní  02.05.05 13:28

Ahoj holky,
většinou moc nepíšu, ale dneska se k Vám musím přidat. Jsou tu samá zajímavá témata. Tak kočár řeším už asi 3 měsíce opravdu aktivně. Nejdříve jsem měla představu nějakého levného kočáru z bazaru, když jsem se tím ale začala podrobně zabývat, nic se mi nelíbilo. Takže jsem se dostala až jako většina z Vás k Jané Powertrack 360. Celá :,-(a kolem 20 tis. No, šla jsem se tedy na něj zeptat do obchodu a tam mi vysvětlili, že se u něj nedají zvedat nožičky a že se vyplatí si 2 tis. připlatit a koupit Jané Slalom. Ale přece jenom kočár za 22tis!!! Manžel si myslel, že jsem se zbláznila. Zajeli jsme pro to do Prahy, aby se podíval i na další kočárky a zjistil, že se mu ty levné taky nelíbí. No, nakonec jsme se rozhodli pro Quinny Speedi SX Topline, který se nám opravdu hodně líbí. Cenově je na tom sice stejně jako Jané, ale do designu jsem se úplně zamilovala. Zkusíme tedy příští měsíc zajet do Německa, kde se dá celý komplet pořídit cca za 16tis. Tedy alespoň podle mého průzkumu německých internetových obchodů. Taky jste tu řešily oblečení. Já už se skoro do ničeho nevejdu a začíná mě to trošku rozčilovat. Jak bojujete s kily Vy? Moje váha pořád kolísá mezi 6 až 8 kily navíc. Vím, že je to celkem v normě, ale rozhodla jsem se, že prostě nepřiberu za celé těhotenství víc než 12 kilo. Nejsem si ale jistá, jestli se mi to podaří, protože mám pořád hrozný hlad. Snažím se sice se ošidit večer nějakou tou mrkví apod. ale stejně se nakonec musím pořádně najíst. Taky tu někdo psal o předporodních kurzech. Já bohužel žádné těhotenské cvičení nenavštěvuju, protože chodím do práce a v našem městě probíhá jen ve 2 odpoledne. Což pro mě nepřipadá v úvahu. A co se týče porodnice, tak jsem se rozhodla pro Vrchlabí. Chystá se tam také některá z Vás rodit? Já jsem z Ústí nad Labem, takže tak 2,5hodiny cesty. Každý mi to vymlouvá, ale já jsem se prostě rozhodla:-) Tak se mějte hezky a opatrujte svá rostoucí bříška.
Eliška + Sofinka 24+4

 
Anonymní  02.05.05 13:43

Ahojky holky, můžu se k vám taky přidat? Jmenuju se Káča, zítra začnu 26 tt a termín mám podle UT 7.8. podle MS 9.8. Jestli to bude kluk nebo holka nevím, chci se nechat překvapit. zatím mu říkáme pracovně Bivoj :-)) Jak jsem tak letmo koukala do diskuze, některé jste z Prahy, já taky. Nechystáte se některá rodit na Bulovce? Já se rozhoduju mezi Bulovkou a Podolím a pořád nevím. V Podolí jsem už byla na exkurzi, na Bulovku půjdu ve středu a pak to budu muset nějak rozlousknout. A kam se chystáte na předporodní přípravu? Já uvažuju paní Konigsmarkové v A -centru, ale ona říká, že je ještě čas, že to chce, aby kurz končil těsně před porodem. Slyšela jsem na její kurzy chválu i kritiku, tak nevím.
mějte se všechny hezky, káča

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 02.05.05 15:12

Ahoj Barbucha,
ani vysledok z histologie Ti nepovedal pricinu?? ja by som strasne potrebovala vediet co to bolo, pre pokoj trosku v mojej hlave, momentalne si vycitam absolutne vsetko co som kedy urobila, ze preto sa to stalo.
Lekar mi odporucil cakat 6 mesiacov a potom sa pokusat o dalsie. Neviem ako prezijem tych 6 mesiacov a ako budem mat silu znova sa bat, teraz uz celych 9 mesiacov. Teraz som sa bala prve 3 mesiace, kedy som bola aj v nemocnici.
uff.
Drz sa.
Mariska

 
Maket
Povídálka 37 příspěvků 02.05.05 15:52

Ahoj holky,
tak po krásném slunečném víkendu strávený na chalupě na houpačce pod ořechem a večerním grilování se mi nechtělo jet ani do Prahy.
Dnes od rána jsem měla samé lítání nejdříve na kontrolu, tak naše jogínka má už 32cm a 1kg pěkně roste podle tabulek narozdíl od maminky,
dnes se tam pěkně točila měla nohy až za hlavičkou,a neustále nám ukazovala,že opravdu je holčička, našli mi cukr v moči tak do porodu zákaz sladkého a na další kontrole mi bude dělat doktorka testy, vypít tu strašně sladkou vodu,která obsahuje 75%glukozy a po hodině přijít na krev a za další hodinu znovu tak mám radost,máte to některá už za sebou?
Je zvláštní,že já vůbec nesladim a na sladký moc nejsem a cukr se mi v moči objevil,no uvidíme co bude dál u nás v rodině se vyskytuje cukrovka tak mě bude víc hlídat. Jinak váha zatim +5kg,ale i tak je to pro mě dost jsem silnější a menší postavy tak doufám,že nepřekročim limit,který jsem si dala.
Ještě jsme dnes stihly jet s přítelem na matriku pro potvrzení o uznání otcovství,aby naše jogínka měla příjmení po tátovi,chtějí to v porodnici,naš­těstí tam nikdo nebyl tak během 15min vyřízeno.

Soňo a Šárko koukám,že jste se přihlásili taky do Aperia tak se tam sejdeme začínám taky 24/5 v 16hod,moje kamarádka tam chodí už ted a je dost spokojená tak mě tam donutila taky jít,ale stim že rodí o měsíc dřív už začla ted. V tom Aperiu jsou hodiny zaměřeny na určitá témata tak přítel se mnou půjde jen na porod a na zbytek podle času jak mu to vyjde.
Kočárek máme zatim vybranej značku X-Lander základní verze je sporták a ktomu hluboká vanička a autosedačka za cca 12.000,– Dost velkej výběr kočárků mají na Černý Mostě,my hlavně potřebujeme,aby měl kočárek polohovatelnou rukojet já mam totiž 150cm a přítel 190cm tak ,aby nelezl po čtyrech.

Marisko je mi to moc líto co se stalo a držim palce.

Káčo vítám tě mezi námi,já mám taky termín 7/8 a rozhoduji se mezi Podolím a Motolem spíš se přiklánim k tomu Podolí moje mamka tam má kamarádku PA tak uvidim ,ale do toho Motola se jdu kouknout taky ,Bulovka je pro mě přes celou Prahu
Koukám,že jsem se dneska rozepsala tak se mějte krásně Marky a Veronika 27tt

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 03.05.05 08:22

Marisko,

výsledek z histologie nic neukázal, prosím hlavně si nic nevyčítej, taky jsem přemýšlela co jsem udělala špatně, dávala jsem vinu sobě,třeba proto,že jsem se koupala ve vaně, myslela jsem , že jsem z toho dostala nějaký zánět,ale když pozoruju, že jiné těhulky se koupou ve vaně, nebo dokonce na koupališti nebo v rybníku a dr proti tomu také nic nemají..
My jsme tenkrát čekali asi 4 měsíce, uvidíš uteče to ani nebudeš vědět jak, teď si užiješ léto a po létě budeš plná síly a vitamínků ze sluníčka,že to půjde samo.
Jen z vlastní zkušenosti vím,že se budeš víc hlídat a i doktoři ti udělají všechna vyšetření vč.genetiky, taky jsem se bála,když jsem potom čekala Barunku a všechno dopadlo dobře a doufám,že snad i teď s mým třetím mimískem!!! Jen do té vany mě stejně nikdo nedostane, raději..
Marisko, drž se, moc ti držím palečky a věř, že se svého zdraveho miminka dočkáš, pa EVA

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 03.05.05 08:37

Ahojky, hezké ránko,

tak dneska se nám to počasí trošku kaboní, včera jsme se namlsali,to byla paráda, trošku se teda děsím,že by takhle mělo být celé léto, protože jsem byla nateklá jak baňka,ale je to balzám to sluníčko a teplíčko, ještě moct být někde na zahradě nebo v lese.

Soňi, 3 měsíce, to už opravdu uteče jak voda, celé těhotenství mi připadá že moc rychle utíká a já si to tak hezky s tím bříškem chci užít.I když jsem přibrala už nějakých 9 kilo a v tom vedru jsem si připadala už teď jak velryba,ale stejně je to super!!

Eliško, ještě ke kočárku, manžel taky nechce o tak drahém kočáru ani slyšet,ale asi mu dám nakonec za pravdu a budu hledat nějaký kompromis.Teď ještě čekám až vyjede ta moje sousedka,jak jsem vám o ní psala, ještě je v porodnici, ona si koupila ABC design strašně ho chválila, že má všechno co je potřeba a stál kolem 6000,–kč tak ho okouknu a poreferuju vám.

Marky, to už máš teda v bříšku pěkného cvalíčka

A ještě jsem chtěla přivítat Káču s Bivojem- my máme pracovní jméno Karel, tak jsem zvědavá jestli to nebude Karlička.

holky zatím se mějte, pohlaďte pupíky ahoj Eva

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 03.05.05 09:02

Ahoj holky!

Ano ráno už se trochu kaboní, ale kdyby se trošku ochladilo, tak by to bylo bezva, tech 27°C ve stínu bylo z toho chladu moc.

Včera jsem dostala komplimet od mého manžela (normálně spíše oznamuje nelibost), že mám takové malé kuleté bříško, že se mu líbí!!!. Že kamarádka už se valila jak sud. Tak mě potěšil, jelikož mám opravdu menší bříško než spstatní s kterými se stýkáme. Ty 3 poslední měsíce opravdu uletí rychle, Ted je květen a ani nevím, že těch 6 měsíců bylo :-)

Marky - já zatím přibrala 4-5 kg a taktéž nechci přibrat více než těch doporučovaných 12kg. Bohužel mi taky trošku přibral na objemu zadek a i stehna :-(( Tak nevím, jak to pak shodím.

Tak ted jsem zapoměla kdo se ptal na Vrchlabí z Ústí, tak já se taky chystám do Vrchlabí, ale má to jen tak 45min autem. bydlíme nedaleko. Dohodli jsme se, že si tam zajdem i na předporodní kurzy, je to 7 hodin rozdělených na dvakrát. Ale prý mám ještě čas.

Jak se tak dívám, tak většina manželů nechce o drahém kočárku vůbec slyšet :-)) Tak je to všude asi stejné. Budu mít po švagrové hluboký a na příští rok koupíme nový sporták, ale asi nebude moc být dražší než 6000,–.

Tak si užite i podmračeného dne!!
Jitka

 
Anonymní  03.05.05 12:21

Ahoj holky,

také doufám, že nebudou velká vedra, po včerejším sice pěkném počací jsem ráda, že je trochu pod mrakem,…musí přeci trochu zapršet, je všude sucho, hlavně aby bylo teplo.

Tak jak jsem si všimla, už jsme 3 holky co se potkají v Aperiu na předporodním kurzu. Myslím si, že manžel taky nebude chodit pravidelně na všechny lekce, ale určitě příjde na tu 2 a 3 lekci, jak bylo doporučeno. Ani zatím neví zda půjde k porodu a tak to nechávám na něm, … uvidíme. Sama nevím co je lepší…:))
Porodnici mám vybranou - Podolí, chodím tam od začátku a máme to blízko.

Dneska po práci vyrazíme na Černý Most ( asi ) podívat se na kočárek a tak díky za rady ohl. nákupu kočárku. Je pravda, že mimčo se narodí koncem července či začátkem srpna a tak bude lepší koupit kočárek s větší korbičkou na zimu a pak nějaký pěkný sporták, uvidíme.

Já jsem také měla jednou cukr v moči, ale s příští kontrolou se to zlepšilo a tak doufám, že nebudu podstupovat spec.vyšetření na cukr. Jinak jsme s prckem přibrali +5kg, tak jsem zvědavá jak to půjde dál, také nechci přibrat více než těch doporučovaných 12 kg. Ale zase když půjdou kila nahoru co se dá dělat…:))

Marisko-je mi velice líto co se ti přihodilo, musí to být pro tebe těžké. Není to jednoduché první tři měsíce nikomu ani slovo, aby vše bylo ok, pak aby testy dopadly dobře, a pak aby se mrně narodilo v termínu a hlavně zdravé.

Holky mějte se fajn s narůstajícími bříšky. Šárka

 
Katynka1
Povídálka 15 příspěvků 03.05.05 13:02

Ahoj,
Marisko, je mi moc líto, co se ti přihodilo. Vím z vlastní zkušenosti, jak dokáže taková ztráta bolet. Doufám, že se vám to podaří překonat a brzy budeš psát do některých z těhulkovských deníčků.

My jsme kočárek dostali od příbuzných po jednom mimču, Bébecar. Ušetřili nám tím spoustu peněz a starostí s výběrem. Stejně když jdu po městě okukuju všechny kočárky v dohledu:)

Vidím, že jsem z vás přibrala asi nejvíc.Vážila jsem se o víkendu a mám nahoře 12kg, nejhorší je že v těch nejkritičtějších partiích. Nepřipadá mi, že bych jedla víc než obvykle, ale nějak se to samo ukládá:( Chybí mi pohyb, byla jsem zvyklá před otěhotněním hodně cvičit, hlavně aerobic. Pak jsem musela hned ze začátku ležet a už jsem byla hodně opatrná, abych o mimi nepřišla.
No, ne že by mě ta váha netrápila, ale co bych pro svého miláčka neudělala:) Doufám, že se mi pak podaří dostat se na svých 54kg.

Jinak jsem včera koupila Chicco nůžky pro mimi s kulatými špičkami, tak snad budou dobré. Nic nového jinak nemám a to už jsem si napsala seznam, co mi chybí, mám toho na A4. Máme ještě dost času,ne?

Včerejší počasí pro mě bylo taky dost nesnesitelné, hlavně v práci. Svítí nám do kanclu celý den sluníčko, tak nevím, jak to zvládnu v létě.

Katynka, 28tt+0

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.05.05 13:29

Ahoj kočky!

Jsem u jen na skok,letím na písek s Klárkou.Zatím neprší,je jen dusno,tak to musíme využít.

Ve čtvrtek jsem byla v poradně,srdíčko bušilo jako o závod,Dr jsem řekla o tvrdnutí,zkon­troloval stav čípku a prý je to OK,CS je 0.Další ko je příští týden ve čtvrtek a na UZ půjdu za 3 týdny.
Doufám,že to CS nebude na nule moc dlouho,abych zase nepřenášela skoro 14 dní,raději bych rodila o 14 dní dříve.

Kočárek neřeším,ale musím vám dát za pravdu,pokud kupujete obyč hluboký kočár z druhé ruky a chcete investovat víc peněz do pořádného sporťáku.My koupili trojkombinaci Deltim Skippy a pak obyč sporťák od Patronu a už bych to takhle neřešila.Deltim je dobrý,ale nemá přehazovací rukověť a jako sporťák není stabilní a navíc to vypadá blbě.Ale jinak je to kvalitní kočárek ve stylu Inglesina Magnum,i když o dost lacinější.A Patron bych už nechtěla,je těžký,málo odpružený,těžko se zvedá při nájezdu na obrubník.
A když to spočítám,dohromady jsme dali 14 tis,za to už by byl slušný sporťák.

Marisko,kočičko,moc mě mrzí,že to dopadlo takhle špatně.Ty sis „užívala“ už od začátku po špitálech a nakonec to k ničemu nebylo:o (.
Moc ti mimi přeju,nech tělíčko odpočinout,ať už nezlobí a mimíse donosíš v pořádku až do konce těhu:o ).

Zítra se snad ozvu a napíšu víc,mějte se fajn

Hanka a svišti(Klárka dnes 29 m. a Arturek 29+1tt)

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 04.05.05 08:45

Ahoj holky!

Tak na dnešek snad celou noc pršelo, asi mě to evokovalo chodit i častěji na záchod. Za dnešní noc to byl rekord. A ktomu mě začalo bolet v krku :-(( Horečku nemám, jen se cítím nějak ztuhle. Dala jsem zi zábal na krk, snědla dávku vitamínů a doufám, že to do zítra přejde.

Včera jsme na staro-novém domku konečně (téměř) dokončili veškeré rozvody vody. Tak ted to jen otlakujem, jestli jsme to dobře udělali a může se koupelna nahodit a obložit! Já už se těším!!! Konečně by mohla téci voda.

Včera mě kamarádka přesvědčovala, že není nic lepšího na spaní miminka než „pytel“ na spaní. Že se nemůže odkopat a nachladnout. Máte některá skušenosti či uvažujete? Až někdy pojem k nim tak ho skouknu, moc si to dobře nedokážu představit, tak se zatím stavím skepticky :-))

Zdravím všechny při uplakaném dni (ale je příjemě chladno-teplo)
Jitka a Anežka 25tt

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 04.05.05 08:53

Ahoj Jitko!

Mě taky bolí v krku:o (((.Asi si na:,–(ím Imudon,ten mi vždycky zabírá a může se i v těhu.Je na recept,ale mám vždycky nějaký doma v zásobě.

Pytel na spaní asi budu kupovat,ale ne na malinké mimi,to zatím vystačím se zavinovačkami,navíc bude léto.Ale na podzim do toho půjdu,ony se děti už kolem 3 měsíců opravdu odkopávají,pořád zvedají nožky a takhle máš jistotu,že se neodkopou.

Dnes jsem taky špatně spala,vzbudila jsem se k ránu na WC a pak už pořádně neusnula.Ještěže Klárka spí tak dlouho,před chvílí jsme vstávaly.

Chjo a začínají mi natýkat nohy,to brzo,nevím,jak to přežiju v těch vedrech,co slibujou na léto:o (.

Ahoj Hanka a Arturek 29+2tt

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 04.05.05 09:48

Ahoj Hanko!

Ty pytle na spaní jsou v různých velikostech?

S otíkáním nohou ti nezávidím. Děsím se kdy to potká i mě. Moje mamka měla silně křečové žíly a oteklé nohy, že si už na ně nestoupla. Tak to očekávám :-(( Na křečové žíli si cvičím, jelikož asi už před rokem se mi začali tvořit „metličky“, tak už preventivně cvičím. Zatím je to OK. Ale nerada bych to zakřikla.

Máš fajn, že Klárka spí dýl. A kdy chodí spát? Já jsem už po deváté večer dost mrtvá. Já bych mohla chodit spát a stávat se slepicema :-)) Ty zatím nemáme, ale manžel je chce co nejdřív pořídit, tak já jsem si zase vymohla psa abych se u nás na samotě u lesa s prckem tak nebála:-))
Ale bude to vlčák, jelikož on jiného psa neuznává. Budu mít štěně asi v září, tak se těším na ty dva mrnousky :-))

Jitka

 
plavunka
Povídálka 29 příspěvků 04.05.05 15:58

Ahoj holky a pupíčci,

včera jsem se sem vůbec nedostala, měla jsem honičku. Ráno jsem byla na spirometrii, potom nafasovat práci, a pak jsem jela za kámoškou, co má 5 měsíčního chlapečka. Je opravdu úžasnej. Ale připadá mi, že ty děti strašně rychle rostou. Vypadal úplně jinak, než když jsem ho viděla naposled, to jsou dva měsíce.

Vítám mezi námi Káču. Já mám sice Bulovku blízko, ale rodit tam nepůjdu. Ani jsem o tom neuvažovala, nějak se mi ta nemocnice nelíbí. Ale to je jen můj osobní pocit. K paní Königsmarkové na kurzy nás bude chodit několik, ale ne do A centra ale do Aperia. Začínáme 24.5. od 16h. Prý je to tak akorát před porodem.

Marky, mně sice cukr v moči nenašli, ale na tom testu jsem byla, myslela jsem, že se to dělá automaticky u všech těhulí. Nebylo to nic strašného, jen to dlouho trvá, asi přes 2 hodiny, za tu dobu mi 3× vzali krev z prstu, jednou za začátku, pak jsem vypila ten sladkej blivajz a pak vždy po hodině. Všichni mě strašili, jak je to hrozný, ale mně se to tak strašný nezdálo. Tu glukózu mi nalili do čaje, takže to šlo a to píchání taky v pohodě, jen nepříjemný štípnutí.

Co se týče váhy, tak já mám navrch už 8 kilo. je pravda, že se fakt neomezuju a mám pořád chuď na sladký. Bohužel mi ztloustnul i zadek a stehna, to jsou u mě velmi problematické partie, takže jsem zvědavá, jak dlouho to pak budu dávat dohromady. Taky jsem si dala limit 12 kilo, ale myslím, že ho rozhodně překročím a popravdě, moc mě to netrápí. Hlavně že budu mít zdravoučký miminko.

Jitko, o pytlích na spaní jsem slyšela, a dokonce snad i nějaké mám, ještě po nás. Většinou si to každý chválí.
A že budete mít vlčáka, to ti hrozně závidím. Já jsem alergik, takže psa mít nemůžu a do paneláku bych si ho ani nepořizovala, ale potom k domečku, to by se mi moc líbilo. Strejda má teď roční štěně, už je to pěkný obr, ale je s ním pořád legrace. Jako malej to byl pěknej medvídek:-) Mám pro tuhle rasu taky slabost.

Tak zatím,

Soňa + Čtvereček 28tt

 
Anonymní  05.05.05 09:08

Ahoj, o pytli na spaní mi říkala kamarádka, koupila si hned velikost 110 a používá ho jěště teď, když je malé rok a půl. Říká, že je to výborné, že se mimi neodkope a v zimě mu přesto ještě dává deku. Asi si ho taky budu pořizovat.
Soňo já byla včera na prohlídce CAPu a taky normálních porodních sálů na Bulovce a moc se mi to líbilo. Tedy hlavně CAP. Všichni byli moc milí, nakonec jsem se rozhodla tam chodit i na předporodní kurz. Je to o 500 levnější než u paní Konigsmarkové, ale o to ani tak nejde. Sestřenice, která je MUDr. chodila na kurz k paní Konigsmarkové a nebyla s ním vůbec spokojená… ale kamarádka, která k ní chodila taky, byla naopak spokojená hodně, tak nevím.
Včera jsem zakoupila v sekáči skvělé těhoteské kalhoty na léto, původně z C&A, mám z nich obrovskou radost. V pondělí jsem propadla panice, že nemám do toho vedra co na sebe. :-))
Ve 26 tt mám 7 kilo navíc, tak doufám, že taky nepřiberu víc než 10-12 kg.
Mějte se všechny moc hezky, čao Káča + Bivoj

 
Anonymní  05.05.05 09:09

Ahoj holky,

tak jsme byli omrknout kočárky jak jsem psala a vypadá to že si asi koupíme od Inglesiny - Magnum a k tomu autosedačku do 13kg, která se dá použít jako přenášecí taška.Rodiče nám budou kočárek kupovat,tak jeden výdaj můžeme vyškrtnout. Holky pokud máte nějaké zlušenosti či postřehy ohl. této značky, napište…rady uvítám. Včera jsem brouzdala po netu a dívala se na ostatní značky, není to jednoduché… s výběrem kočárku.

O pytlích na spaní jsem neslyšla, ale jak to tu čtu tak to není vůbec špatně.

Jitko to budeš mít opravdu dvojitou radost v létě, jednu z miminka a druhou z vlčáka, budete mít optavdu veselo. My také bydlíme v domečku, také máme pejska, středního knírače.

Zatím mě nohy neotéhají, ale mám také problém s metličkami, doufám, že se to nezhorší. Chtěla jsem si již dříve metličky odstranit ( mamka také na to trpí ), ale bylo mi doporučeno ať počkám po těhotenství, tak uvidím. Ani jsem nevěděla, že jsou nějaké spec. cviky.

Váha tento týden jde nahoru každým dnem, mám večer chutě na všechno, ale zatím kila mám spíše v bříšku.

Mějte pěkný i když deštivý den Šárka

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 05.05.05 09:34

Ahoj holky!

Tak jsem se konečne dostala na net, od rána stávkoval :-( a ted abych běžela sázet kupu trvalek k „hospodě“ než začne pršet.

Váha jde nahoru a nahoru, pomaloušku a jistě. A konečně je vidět bříško i pro ostatní, ale že už to mám jen za 3měsíce, tak to mi nevěří:-) Možná je to i tím, že chodím jen v triku :-))

Šárko - kočárky od Inglesiny se mi moc líbí, ale zatím se mi tedy nikdo nenabídl, že by mi ho koupil. Ale hluboký mám po švagrové a sporták si vyberem pořádný (to třeba už se naši rozhoupaj mi ho koupit).

V krku už mě tak moc nebolí, ale zato začala bolet hlava :-(( Včera jsem si byla jen lehce zahrát volejbal, ale tím to snad nebude.

Přeji hezký den!!
Jitka

 
Maket
Povídálka 37 příspěvků 05.05.05 09:50

Ahoj holky,

Poslední 2 dny jsem neustále unavená,pořád se mi chce spát a ráno s postele je to opravdu velké přemlouvání,možná působí to počasí (deště).

Jitko chápu jakou máš radost s té koupelny u vás v domečku,že za chvíli ji budete mít už hotovou,my jsme zatim v první fázi stále bouráme jádro,snad to o víkendu doděláme v paneláku je to opravdu za trest a pak konečně začneme stavět zed ,dlažbu a obkladačky mám vybrané ted jen spočítat kolik m2,snad to do porodu stihneme.

Šárko - kočárek Inglesina Magnum s podvozkem comfort plus má moje kamarádka je snim hodně spokojená, hlavně je lehký celkem má asi 10kg a vejde se ji do auta ,prostě v jednoduchosti je základ jak říká a na údržbu je taky dobrý.
Já jdu dneska na kočárky se kouknout s přítelem tak snad něco vybereme nějaké typy máme,rodiče nám to taky zaplatí tak jsem ráda.

Ahojky Marky a Veronika 27tt

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 05.05.05 11:26

Ahoj holky a bříška,

Včera jsem se vůbec nedostala k tomu napsat, nejdřív jsem se zdržela v práci a odpoledne jsem měla poradnu, no a večer jsem padla za vlast.
V poradně všechno v pořádku, poslouchali jsme srdíčko, já jsem pěkně přibrala/už 12kg, to je děs/ a dostala jsem žádanku na uzv na II screning, takže se musím objednat, akorát,že se mi to asi bude překrývat s 3D uzv, na který jsem se objednala na 2.6., takže asi mimouška uvidíme 2× po sobě a potom už asi až se narodí.

Jitko, tak ty budeš mít dvě mláďátka, to je krásný, taky bychom chtěli štěňátko, hlavně Barunka,ale tady do pražského bytu je to podle mě nesmysl.Tak jestli se jednou poštěstí a naskytne se jiné bydlení, hlavně mimo Prahu, tak si pejska určitě pořídíme.

Šárko, to je super,že dostanete na kočárek, to je opravdu velká pomoc, já si o tom můžu nechat jen zdát a pěkně šetřit.Máš nějaké stránky na netu,kde by se dal ten tvůj vyhlídnutý kočárek okouknout?

Marky, koukám,že máte taky co dělat,tohle přestavování už máme naštěstí za sebou, loni jsme vytopili byt, v celém bytě stála voda a museli jsme všechno dát znova dopořádku.Manžel dělal nové zdi ze sádrokartonu a tak, do toho ty dvě děti, no fakt žůžo.Tak vám přeju aby jste si koupelničku v pohodě dodělali

Káčo, 7 kg , to je super, já mám už o 5 víc, ale nedávala jsem si žádné přehnané cíle vzhledem k tomu,že jsem s oběma dětma přibrala 25 a s holkou dokonce 27kg.Tak toho se samozřejmě nechci dočkat,ale u mě je to asi geneticky dané po mamče, ta taky tolik přibírala a přitom je malá a drobná.Necpu se sladkým piju jen vodu a po 18hod už nejím vůbec, no a stejně to jde nahoru samo.

Hani, doufám,že jsi bolení v krku už zažehnala, to počasí tomu moc nepřidá,snad zase brzy
vykoukne sluníčko
Ještě k pytlům na spaní- taky jsem to zkoušela,ale dětem se v tom moc nelíbilo, takže jsme ho ani nepoužívali.

Holčiny mějte se hezky, dávejte pozor na pupíky a ahoj Eva + chlapeček 25tt

 
Anonymní  06.05.05 10:01

Ahoj holky,

nevím jak dnešní den zvládnu, jsem celá rozlamáná a trochu mě pobolívá hlava, je to možná tím počasím, samé skoky, horko - zima.

Evi - Kočárek Inglesina je na netu www.bambinomio.cz, kolekce 2005, kombinovaný kočárek, můžeš si vybrat z různých barev a podvozků, má výhodu, že je lehkej, tak si ho asi pořídíme.

Marky a jak jste včera dopadly s výběrem kočárku?

Holky mějte pěkný víkend šárka 27tt

 
Maket
Povídálka 37 příspěvků 06.05.05 10:50

Ahoj holky
tak to byla zas noc dneska ve 4.30.hod začal houkat na parkovišti alarm od auta a celý sídliště vzhůru nohama a když po 20min. vkuse to majite asi neprobudilo tak začli řvát sousedi,že jestli to nevypne tak to vypnou oni sami a to mu z toho auta zbydou jen kola nakonec přijela i policie no dost velká itálie se tu strhla. V 5.30 už klid a to jsem zas už neusla.

Šárko stim kočárem budeme mít dot velkej problém co se líbí mě to zas ne přítelovi,prošli jsme několik obchodů a shodli jsme se na třech značkách Driver 4XL sport,Inglesina Magnum a X-Lander ten teda se nám líbí už od začátku,ale jen dost těžkej 15kg,a to je jeho velká nevýhoda jinak je super ,základní verze je sporták a k tomu si dokupíš hlubokou vaničku a autosedačku.In­glesina je z těch tří nejlehčí tak se ještě kouknu na jejich stránky.
Ještě jsem si udělala radost koupila jsem si speciální koš na pleny,použitou plenu dám do takového sáčku vonavého a uzavře se, do toho koše se vejde 20 plen, bydlíme ve 12 patře tak se mi nebude chtít pokaždé jít splenou do popelnice a v tom našem malém bytě by se to ani nedalo kam skrýt.

tak mějte se krásně nás čeká bourání koupelny o víkendu

Marky a Veronika

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 06.05.05 11:01

Šári, koukám na ty stránky,ale kočáry tam nevidím… Eva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama