Srpňátka 2005 - V jakém znamení asi budou naše děti?

Těhotenství

Milé spolutěhulinky! Vím, že Komka chystá seznámek všech těhulek i jejich bříšek, ale přesto mě napadlo napsat další deníček týkající se znamení zvěrokruhu, ve kterém se naše miminka narodí. Některé se budou chtít na svět kouknout už v červenci, jiné v srpnu nebo až v září.

Pokusím se Vám přiblížit dítě RÁČKA, LVÍČKA i PANNU.

MALÝ RÁČEK

Toto dítě patří mezi nejcitlivější dítě zvěrokruhu.Žije v říši snů a iracionálna.Pot­řebuje váš tělesný kontakt a vaši předvídavost. Malí Raci vyžadují hodně citu, aby se mohla rozvinout jejich schopnost milovat a tvořit.

Ve škole patří mezi ty nejoblíbenější žáky. Se svou fantazií a představivostí dokáže zaujmout každého učitele.

Jelikož malé ráče miluje peníze, brzy se naučí dělat různé činnosti, kterými si v budoucnu budou přivydělávat. Brzy se tak stanou samostatní a nezávislí na peněžence svých rodičů.

I když je brán Rak jako smíšek a humorista, když bude mít problémy někdo v jeho blízkosti, okamžitě ho zasáhne svou bezmeznou starostlivostí.

Vždy se tyto děti budou vracet domů a nikdy nezapomenou na všechnu rodičovskou lásku. Většinou svou péčí svým rodičům vše mnohonásobně vrátí.

Znamení - stálé
Den v týdnu - pondělí
Barvy - šedá, stříbrná, bílá
Květiny - lilie, jasmín, gardénie
Kovy - stříbro
Vonné esence - máta, šeřík
Zvířata - labuť, kočka, králík

MALÝ LVÍČEK

Toto dítě je velice živé, hravé a sebevědomé. Není dobré ho příliš usměrňovat, potřebuje se neustále rozvíjet a k tomu je nutný obzvlášť velký prostor. Často se tyto děti předvádí a ze všech sil usilují o místo na výslunní. Nedělají to se zlým úmyslem, připadá jim to přirozené, proto by za to neměly být kárané. Ale pozor, je-li dítě Lev příliš rozmazlováno, stává se pro všechny lidi v okolí skutečným tyranem.

Ve škole často poučují své spolužáky a vyvyšují se nad nimi. Tyto děti potřebují být neustále povzbuzovány a chváleny, jedině tak přemůžou svou lenost a nezodpovědnost. Jestli některé děti prožívají svou pubertu bouřlivě, tak Lev všechny převyšuje. Jeho přátelství i lásky budou hrozně dramatické.

Nebude jednoduché tyto děti zkrotit, ale podaří-li se to, vyrostou z nich mílí, hodní jedinci s obrovským srdcem.

Znamení - pevné
Den v týdnu - neděle
Barvy - červená, žlutá, oranžová
Květiny - slunečnice, mimóza
Kovy - zlato
Vonné esence - pryskyřice, pomeranč Zvířata - pes, panter, kanárek

MALÁ PANENKA :-)

Dítě Panna bývá klidnější a mírnější než ostatní děti. Od malinka je velice pořádné a celkově hodné, takže dělá své matce spíše radosti než starosti. Ve společnosti působí stydlivě, ale mezi nejbližšími je velice upovídané a společenské. Někdy s ním mohou nastat problémy v oblasti stravování, jelikož je velice vybíravé a co se týče jídla i tvrdohlavé.

Ve škole patří mezi velmi oblíbené žáky, jelikož se pravidelně do školy připravuje a nemá problémy s chováním. Jakmile však toto dítě bude velice napomínáno a upozorňováno na své chyby, může trpět až těžkými neurózami. Ale pokud mu dá učitelé důvěru, bude velice poctivé a spravedlivé.

Ke svému úspěchu v životě potřebuje mnoho informací, jeho touha po vědění nezná mezí.

V dospívání bude spíše introvertní, nedokáže dát své city najevo a tak může trpět méněcenností. Celkově je toto dítě velice moudré a zodpovědné.

Pokud mu neustále budete dávat trošku ze svých snů a fantazie, vyroste z tohoto děcka citově vyrovovnaný a láskyplný člověk.

Znamení - nestálé
Den v týdnu - středa
Barvy - bílá, žlutá, zelená, olivově zelená Květiny - sporýš lékařský, hyacint
Kovy - rtuť
Vonné esence - levandule
Zvířata - pes, vlaštovka

Další info si můžete taky přečíst v deníčku červenčátek, kde mají i vztah znamení matka - dítě LEV - RAK, otec - dítě LEV - RAK. Ale panna chybí :-)

DÍTĚ PANNA A MATKA

Beran: Matka má dodat dítěti co nejvíc sebevědomí a poznání, že svět je dobrý.

Býk: Úkolem dne je rozvíjení vytrvalosti a podpora ušlechtilých zájmů. Panna leckdy z jisté lenosti psychicky stagnuje.

Blíženci: Maminka mívá tendenci až příliš plánovat a za dítě rozhodovat. S mírou, maminko, s mírou!

Rak: Vztah by měl klapat jako u větrného mlýna. Nadějná konstelace znamení.

Lev: Opět nadějná znamení. Jen aby Lev nejen žil, ale i nechal žít.

Panna: To je nadělení. Obě trochu perfekcionistky si jdou trošku na nervy. Vzájemná dobrá vůle nakonec střety napraví.

Váhy: Dospělý by měl vést poněkud nerozvážné dítko k většímu rozmyslu. Panna je učenlivá a brzy pochopí, že to s ní matka myslí dobře.

Štír: Jak už to u Štírů bývá, nátlak je zde značný. Méně by mohlo být více.

Střelec: Pochopení, tolerance a schopnost vcítění, toť schopnost jimiž matka slyne. A to je právě to pravé ořechové, co na dítko zabírá.

Kozoroh: Rozumějí si dobře i beze slov. Lze si proto přát víc?

Vodnář: Matka to na dítko zkouší s tzv. pevnou rukou. Ale brzy pozná, že s přísností daleko nedojde. Tady spíš funguje jakýsi partnerský přístup.

Ryby: Prý je to úspěšná konstelace. Panna si s Rybou poradí. Raději tak, než žít ve věčných hádkách.

DÍTĚ PANNA A OTEC

Beran: Podporuje-li otec a rozvíjí-li osobnost potomka na místo, aby používal „rohy“, pak to jde.

Býk: Klid, přátelství, vyrovnanost. Prý mají schopnost porozumět si i beze slov.

Blíženci: Dovedou se domluvit a tím pravidelně obrušují hrany.

Rak: City, intelekt, porozumění. Kdyby mohly hvězdy volit, zvolily by tuto konstelaci. Šťastni ti, kdož sem patří.

Lev: Někdy to mezi nimi trošku jiskří. To když nespokojený Lev „zařve“ a Panna se zatvrdí.

Panna: Jsme jedné krve i znamení. Domluvíme se po dobrém. Jak jinak.

Váhy: Otec je diplomat, umí pochválit a povzbudit. Problémy obvykle nejsou.

Štír: Ctižádost, podpora a průraznost na dítě platí. Někdy ovšem jde o problém míry. S tím mívá otec starosti.

Střelec: Říci, že otec je „oheň“ a dítko „voda“ by bylo přehnané. Leč není šprochu… Musí se navzájem učit tolerovat odlišnosti.

Kozoroh: Rozumí si, leč někdy berou život pochmurně. Ale s humorem jde přece jen někdy i výchova lépe.

Vodnář: Jsme hodně jiní a rozumíme si jen díky značné míře tolerance.

Ryby: I zde se protiklady přitahují a to zejména proto, že se i ctí. Pochopí totiž odlišnosti druhého a pak není divu, že si rozumějí.

Tak doufám, že jsem Vás potěšila a neznechutila :-))

S přáním co nejkrásnějších dní a rostoucích bříšek se zdravými miminky

Sáša

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 19.01.05 21:53

Ahojky,
tak jsem zas tady, ty mé výpadky jsou hrozné, pak nestíhám pořádně dočíst, co se všechno událo :) Je to u nás podobné, jako u vás ostatních, moje permanentní únava, naštěstí blé stavy jsou pryč, o to větší ale mám problémy s nadýmáním a večerním pálením žáhy, fůůůůůůůj. Taky nevím, co s tím, když už je nejhůř, tak šahám po Maaloxu, ale leckdy pomůže jen na chvíli.
S bříškem to mám tak, že se musím smát, když se vidím. Mám za sebou 3 měsíce těhu a vypadám tak na 5m :D To je holt to druhotěhotné bříško + velký špekoun k tomu. Začínáme po měsíci fotit, abychom měli památku, jako u Báry, jak se to s bříkem vyvíjelo.
Bára se mi narodila 2 měsíce před 28 narozkami, teď se mimi narodí (pokud to bude podle předpokladů) skoro 2 měsíce po 30tinách. Takže jsem asi tak momentální standardní maminka, co se věku týče.
Očekávání prvního mimi jsme blízkým přátelům vyslepičili brzy, asi tak v 8tt, rodině ovšem až po UZ ve 12tt, „aby se to nezakřiklo“. A to i přesto, že jsem byla od úplného začátku těhu doma, nějak se to na tom počátku šmodrchalo, tak mě doma nechali pro jistotu a mě už se pak do práce zpět nechtělo. Prostě se nám to před rodinou povedlo utajit - tedy vlastně né, kecám :D hlava děravá :D Táta se ségrou se to dozvěděli vlastně hned ze začátku, když jsem byla asi tak ve 4tt, protože jsem skončila v nemocnici a musela jsem jim říct, proč jsem na gyndě, aby neměli strach z nějaké ošklivé nemoci. Ale rodinu mám velikou, tak ti ostatní se to dozvěděli později.
Silvi, bříško při prvním těhu mi pořádně těhulkovsky vyskočilo cca ve 24tt a během 2 následujících týdnů vyrostlo tak neskutečně, že se tomu ani nechtělo věřit. Celou dobu předtím byl ten růst takový nenápadný a pak to najednou jelo jak ďas. Teď při druhém nevím, roste mi furt pryč už teď. Ale užiješ si ho dostatek a navíc bude v létě super možnost ho pořádně ukázat celému světu :)
Z jídla mám momentálně šílenou mánii na zeleninu, až tomu sama nemůžu uvěřit, nejradši syrovou, ale sním i vařenou, kterou normálně nemusím. Zrovna se mi to hodí, protože Bára docela baští obyč. zeleninový polívky, tak se láduju s ní.
Jak jsem tu skuhrala, že nemám co na sebe a nedaří se mi ani nic koupit, tak už jsem z toho chytla fakt depku a dneska vytáhla těhugatě … a mam pro změnu šílenou radost … jsou mi hrozně velký přes zadek :D :D :D :D takže nejsem zas tak tlustá, jak jsem si myslela :D :D :D :D Asi se stavím za kámoškou švadlenou a nechám si upravit normální kalhoty, do předku mi všije širokou gumu a budu je pak nosit v létě pod pupík, jako bokovky. Nějak si neumím představit mít v létě kalhoty na bříšku. A šatová zas tak moc nejsem.
U nás se teď doma zase nudlí, už i já, asi se mi narodí unudlánek:( Zítra jdeme kvůli tomu s Bárou na imuno, aby jí koukli do krve, jestli jí něco nechybí, že furt nudlí, tak držte palce, to zas bude řevu a slziček. Ale moc spoléhám na to, že třeba na něco opravdu přijdou a pomůžou jí od toho a budeme zas moci chodit na plavčo a né, že každé 3 týdny budeme chodit s kapesníkem u nosu.
Jsem taky moc ráda, že máte všechny pozitivní zprávičky, já se zrovna musím objednat na UZ v 16tt, nějak jsem na to zapomněla :) To se mi tedy při prvním těhu nestalo, že bych to takhle zazdila, to jsem všechno neustále študovala, teď holt nějak nestíhám. Taky asi začnu být pořádná těhulka až se mimi ozve, zatím jako Hanka o něm nějak moc nevím, teda pokud zrovna neupírá místo dalšímu řízečku a salátku :D
Joj, trápí mě záda, mám někde něco skřípnutý a dost mě od toho bolí rameno a ruka a bohužel už i hlava :( Minulý týden jsem dokonce měla den šílenou migrénu, měla jsem dojem, že umřu a z pozdních nočních hodin si vybavuju scénku z koupelny, kdy sedíc polonahá se studnou sprchou na hlavu jsem zoufala volala (nejspíš na celej barák), že chci radši rodit, než tohle. Fuj, hnus hnus, něco bych potřebovala s těma zádama udělat, ale nevím co, v těhu na mě žádný zásahy tohohle typu nechtějí udělat. To mám bolestí omdlít? Neporadíte někdo něco?
Sášo, na znamení, které si domů přivezeme z porodnice jsem dost zvědavá, protože to mám tak na přelomu, buď to bude ráček nebo lev. K Báře by se hodili vlastně oba, ráčka by mohla opečovávat, lvíček by byl dobrej parťák na její divočárny. Nakonec to nějak dopadne a snad si děti budou rozumět, já bych to snad měla mít s nima bez problémů jsem blíženec. Jsem moc napnutá.
Pořád ještě nejsem rozhodnutá, jestli budeme pátrat po pohlaví miminka, jak jste na tom? A ještě jen tak pro zajímavost, z důvodu spokojenosti neuvažuju o změně porodnice a vypravím se zase do Podolí, kam se chystáte vy?
Uf, zase jsem ukrutně dlouhá, ale kdoví, kdy se sem zas dostanu :) Tak pá a dobrou noc (a mě podobným i dobrou chuť) :D
Mishicka 14+3tt

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 19.01.05 22:20

Ahojkýýýýýýýý!

Paráda,nový deníček,nemusím ho složitě hledat.A nejspíš nejen já,poslední dny nějak nepíšete,tak se holky těhotný polepšete:o ))).

K tématu povím jen to,že Klárka je ve znamení Střelce a asi to charakteristice odpovídá,no,já nevím.Moc na znamení nedám,horoskopy nečtu,asi jsem v tomhle moc pragmatický člověk.Prostě si říkám,že proč člověk,který se narodí třebas 22.?ve 23.55 má mít jiné povahové vlastnosti než človíček narozený o 6 minut později,tudíž v jiném znamení…
Ale jinak by se mi líbilo dítě Ráček.Jé,Sášo,tys nám zatajila,od kterého data to které znamení je:o )))))))))).

Mishicko,o „žravé“ mi něco povídej…Zrovna když jsem četla tvůj příspěvek,tak jsem louskala pistácie.A předtím 2 mandarinky,jablko a přemýšlím,čím to dorazím:o )))).
Váha u tchýně,na které se vážím pravidelně,zatím ukazuje přírůstek 1 kg,což je nejspíš norma.
Bříško mám taky jak v 5.měsíci,ale asi s tím nic neuděláme,však ono se to časem srovná a za pár měsíců ho budeme mít skoro stejné všechny.Fotky musíme pořídit,manža je amatérský fotograf,člen zdejšího fotoklubu a už si z něj dělají kolegové legraci,že když má doma těhotnou ženskou,tak musí fotit a fotit a fotit.A nejraději by,kdyby si mě jako zajímavý objekt aktů mohli mezi sebou půjčovat:o ))))).To tak!!!!
Při minulém těhu to dost flákal,skoro nic nenafotil,ale teď už máme digitál,tak se musíme vybičovat.Asi ho ukecám zrovna na zítřek,to bude čerstvý začátek 4.měsíce…
Jak to,že jdeš na UZ v 16.týdnu,to je zvláštní termín??????Nebo chodíš nějak častěji?
Už jsem psala,že rodit budu opět ve Svitavách,byla jsem celkově moc spokojená.Navíc mě rodila kámoška a pokud zrovna nebude mít dovču,tak si ji asi objednám:o )))).Bylo to moc fajn,mít u sebe člověka,kterého znám,stud šel úplně stranou.
Vrchlabí mě taky trochu láká,kdybych měla z prvního porodu špatný dojem,tak asi neváhám a jedu tam.
Už mě nic nenapadá,asi si pustím Snowborďáky,ať vidím,jaká je ta dnešní mládež )))))))).

Papa Hanka a Arturek 14+2

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 19.01.05 22:41

Jedna perlička:

http://www.novinky.cz/04/80/48.html

To nechápu,7,5 kilové dítě.....To měla Klárka v 8 měsících!
Brrrr,zlatých 3,5 kg:o ))))))).

H.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 19.01.05 23:45

Ahojky Mishicko,
já jsem měla taky v těhotenství problémy se zády…opravdu ti nikdo nikde pomoct nechce…ale pak mě něco osvítilo a vzpomněla jsem si na kamarádku rehabku, která dělá cvičení podle Mojžíšové. V klidu a v pohodě mi vždycky jednou týdně záda napravila, ty se zase do týdne zablokovaly, a tak jsme to dělaly snad dva měsíce. Zkus si zjistit, kde kdo v Praze a jak…tady v Brně bych ti poradila, tam u vás bohužel. Ale určitě ti tam, kde se cvičí Mojžíšová, budou ochotní pomoci s jakýmkoli zádovým problémem. Těhulek se nebojí, naopak. Aspoň někdo :-))).
Ahojky Sylva od Špuntíků

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 20.01.05 08:45

Ahoj holčiny,
tak po pravdě jsem zvědavá jaká ta panna bude, jestli mi to vyjde. Léžáka bych brala :D:D:D … Ale Kačenka byla taky hodna, ale tak do roka… pak se z ni stala dračice tvrdohlava a BERANA opravdu uz ne. No aspon budu moc porovnat dvě znameni, jestli budou opravdu jiny, nebo jestli se to jen tak pise :D:D:D

Mishicko Dusan nechce vedet co to bude, u Kacky jsme to vydrzeli a pak to bylo neco nadhernyho kdyz pani doktorka rekla ze je to holcicka. Dusan si ji strasne moc pral, ale vsichni nam tipovali kluka, tak to bylo krasne prekvapeni. Ja ted vaham, docela bych to i chtela vedet, ale presvedcil me a pokusime se to opet vydrzet.
Zada me nejak moc neboli, tak obcas pichne, spis me porad pobolivaji ty vajecniky a bricho..to neumim presne rict jestli bricho nebo jizva po cisari, ale nekdy je to dost neprijemny.
Jinak spim taky kdy to jde… vcera po obede asi tri hod :D:D tatka byl doma tak to bylo v poho.
Jinak vecer jakmile se natahnu k tv tak spim :D

U nas krasne snezi…tak je sance ze se mozna vytahnou i nove boby od jeziska… jestli to neroztaje :D … ale prisit tyden ma byt - i pres den, tak je sance…

Tak ja letim neco delat… at stihnu uvarit, uklidit a muzu jit s Kackou po o spinkat :D:D

Mějte se krasne ahoj Jarca 7+5 a Kacenka 21 mes

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 20.01.05 10:33

Elli, na tvůj dotaz z minulého deníčku, moje reference na Apolináře najdeš v článku: Kamilčin deníček - historie aneb jak maminka rodila. Pravda je, že jsem se se svým porodem trefila do období, kdy tam byl trochu nestandartní provoz:))))))))))))
 Eliška

Adula
Povídálka 48 příspěvků 20.01.05 11:56

Holky,
jsem fakt nemožná - na takovou důležitou věc zapomenu !!!! :-))) Mám se co ještě učit :-)))

RÁČEK (22.6. - 21.7.)

LVÍČEK (22.7. - 22.8.)

PANNA (23.8. - 22.9.)

Já jsem totiž na čísla „ujetá“ a pamatuji si takové věci, tak mě to prostě nenapadlo :-(

Jdu si přečíst, co je u Vás nového a pak napíšu, jak se máme MY :-)))

zatím pa pa Sáša

Adula
Povídálka 48 příspěvků 20.01.05 12:50

Tak jsem tu zas… a než pojedu na oběd, něco Vám napíšu :-))) Jo jo, jsem moc ráda, že tak dvakrát za týden jsou v jídelně jídla, která můj muž má rád a nemusím vařit každý den. Doufám, že naše mimi nebude v jídle po tatínkovi ale radši po mamince - je fakt hrozně vybíravý a tchýňka se už těší, až mu to malé vrátí taky - ach jo, jen to ne!!! Tak doufám, že nebudeme mít pannu, když má k tomu taky sklony :-)) Ale jinak znám pár dětí ve znamení panny, co rozhodně vybíravé v jídle nejsou :-)) takže malé bude po mně - rozhodnuto !!! :-)
Já teď tak miluji babány, mandarinky, mrkvičku…a pudink :-) Ale musím přiznat, že mé pažravé dny trošku polevily, už ani tak netrpím večer nadýmáním a plynatostí jako dřív.
Moc bych chtěla holčičku, ale mamča se mi směje, že stejně asi budu mít kluka - jím, co ona milovala u brášky, když ho čekala a babičky mi taky pořád tvrdí, že to bude kluk - ale ty jejich povídačky a pověry :-))hlavně ať je to malé zdravoučké. Rozhodně ale nevydržím čekat až do porodu, jestli to bude Ema(Eva, Michaela-nemůžem se rozhodnout) nebo Adam(po tatínkovi). Chci to vědět už dřív.
Máte už vymyšlená jména?
Ach jo, nejhorší je v tomhle snad tchýňka. Jakékoli jméno řekneme, pořád na to něco má, že měli v rodině dementní Emu a že si jí vždy představí a tak, že Eva je moc tvrdé jméno, že Michaela moc dlouhé. Holky, ale vymyslet k příjmení Blažková jméno je fakt těžké :-)))) Na druhou stranu má holka šanci se ještě vdát, ne? :-)) Vždycky jsem chtěla Annu - Aničku. Ale řekněte si Anička Blažková - až moc české, že?
Tak to bylo i s mým otěhotněním. Byli jsme z toho tak nadšení, že rodičům jsme to řekli hned ve 4tt - i když musím říct, že obě mamky mě dobře znají a poznaly to dřív, než jsem to já věděla a pořád se vyptávaly a vyptávaly…V práci kolegyňky v kabinetě to taky poznaly dřív než já sama - prý jsem měla jiný kukuč :-))
Ostatním nejbližším jsem to řekla před Vánocemi na mé narozeniny - krásný dáreček :-)) No a Frýdek-Místek není moc velké město a jak říká kamarád, je to tu jedna velká huba :-)) rychle se to rozkřiklo :-)) Navíc známe se s manželem 9 let, z toho 5let jsme spolu bydleli a pár měsíců jsme manželé - takže už to mnozí očekávali, i když my jsme pořád tvrdili, že ještě tak roček počkáme, nechali jsme tomu volný průběh a podařilo se dřív než jsme si mysleli, ale jsme moc šťastní :-))))

Jinak jsem taky pořád utahaná, ještěže jsem na nemocenské. Spím i 13h denně. Asi je to fakt potřeba, za 6měsíců se už moc nevyspím, tak nabírám postupně energii :-)))

Bléblé stavy mě zatím minuly, ani jednou jsem nezvracela, ťuky ťuk na dřevo… Tak snad už mě to nepotká.

Máte už nějaké věcičky pro mimi?
Musím se pochlibit, protože mám obrovskou radost. Včera jsem dopletla první bílý svetřík asi tak na 3-5měsíční mimi. Mám nakoupeno asi 7 klubek batolete různých „neutrálních“ barev:-)

Chystám se nafotit svůj pupík a naskenovat ultrazvuky a hodím to do našeho fotoalba, pak se můžete kouknout :-))

Tak už musím jet.
Mějte se moc fajn a pište holky - nějak nám to tu vázne.
Jinak všimla jsem si, že některé jste i na rodině diskuse SRPEN 2005…

Sáša 12tt

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.01.05 13:11

Ahojky!

Sášo,mrkla jsem na vaše svatební fotky a moc vám to slušelo a ta romantika kolem.....Byla to svatba v takovém americkém stylu,ne?Něco nám o ní napiš,prosím:o ))))).
Jména už máme téměř vymyšlená,kluk bude po tatínkovi Martin a holčička nejspíš Anička.Holčička ještě není jistá,v kursu je ještě Kateřina a Martina,ale asi to Andulka vyhraje.Máme dlouhé příjmení a tak nám aspoň nebude nadávat,až se bude podepisovat.A navíc jsem chtěla Annu už poprvé,to mě manža ukecal na Kláru,ale teď už se Aničce nebrání.
Sice už doma jednu holčičku máme,ale docela bych ráda ještě jednu.Babinec je prostě príma a manža říká,že by klidně druhou „chcandu“ bral.Ovšem jeho matka by to asi snášela špatně,má pocit,že její milovaný synáček musí mít syna,mluví o tom tak,jako bych to mohla ovlivnit a za výběr pohlaví mohla já.........
Klárce momentálně asi s miminkem pěkně motáme hlavu,jak vidí někde v knížce či časopise miminko,hned ho komentuje slovy „séga,bácha“.To jak se jí všichni ptají,jestli chce ségru nebo bráchu.Tuhle mě uzemnila tím,že nechce ani ségu ani báchu,ale miminko:o )))).Takže je to jasný,to bysme jí mohli zařídit:o )))).

Mishicko,to je pitomý,že tě tak zlobí záda,to musela být síla,když jsi chtěla raději rodit:o (.Fakt je,že v těhu klasické masáže nepřipadají v úvahu,ale zkus ze poptat přímo rehabilitačního lékaře,něco přece dělat můžou.
Veronika z našeho deníčku(Šulánek a Veronika)měla taky problémy s páteří,i když asi jiné a měla to ze sezení u PC v práci.Už nevím,jestli jí pomohli doktoři,ale hodně si chválila břišní tanečky,prý se krásně uvolnila a dost to pomohlo.

Ahoj Hanka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 20.01.05 13:29

Ahoj,
tak to ja musim taky ven s jmenami… holka bude Štěpánka…to asi víte z chatu… to už je dáááááááávno vymyšlený, no a kluk by měl být Toníček, ale já bych chtěla od toho jména couvnout, ale tatka nechce. Tak uvidime jestli neco vymyslime, libi se mi David, ale to je jeho bratranec a bydli tady takze by byli dve stejna jmena, libi se mi Jenda…ale to mi stale tvrdi ze mu stejne vsichni budou rikat Honzo a to je zase jeho bratr :D libi se mi Martin a to je zase muj bracha… no a moc klucicich jmen hezkych neni… Jeste Vojtišek… ale tomu mymu chlapovi se nic nelibi :D:D:D no pak z toho vyberte jedno :D:D:D:D
No jsem zvedava co vyberem, jestli ho ukecam na neco jinyho…ale nechal me vymyslet Kacenku i ted tu Stepanku tak bych mohla polevit.. ale kdyz ja nevim… :D

Tak ahoj Jarca

Elli
Kecalka 111 příspěvků 20.01.05 15:51

Ahojky všechny těhulky,
tak jsem si přečetla zase nové informace. Na znamení docela věřím, já splňuji ten svůj (střelec) tak na 95%, takže něco na tom asi bude. A podle TP by to mělo být lvíče, tak jsem na tu „šelmičku“ už zvědavá :-).
Jinak od středy už mám taky konečně těhuprůkazku, jsem ve dvanáctém týdnu (jestlli tedy 11+2tt je 12.týden, ještě v tom nemám jasno), tak snad už budeme doma klidnější.
Den před kontrolou na gynekologii jsem měla takové docela silné píchání v podbřišku, tak jsem přerušila nákupy a spěchala domů, docela mě to vylekalo, lehla jsem si a dala nohy nahoru, pak to tedy časem přešlo. Doktora jsem se na to ptala, prý to může být z plynatosti, zácpy nebo od poskakování, což jsem neposkakovala. Tak se od té doby se hlídám, snažím se nepřepínat, i když někdy to nejde.
Ještě jsem se chtěla zeptat na vaše zkušenosti. Jak to sleduji, tak hodně z vás už čeká 2. mimčo, já první, tak zkušenosti ještě jen „nabíráme“.
Přítel si dítě docela přál, po tom, co jsem mu vysvětlila, že já dítě chci a že mi už tikají hodiny… Jenže teď mám pocit, že to, že jsem těhotná, bere JEN jako fakt a využívá to jen na různé zákazy a omezení pro mě (aby se mě a dítěti nic nestalo, kolikrát to i přehání, protože je tak trochu hypochondr), ale jinak se o mě, a vůbec o NÁS, nestará, nezajímá, nehladí bříško, nemluví na mimi, tak teď nevím, jsem z toho trochu rozčarovaná, zklamaná. Říkám si, že se to snad časem s rostoucím bříškem zlepší, tak jsem zvědavá. Jaké máte vy zkušenosti?
 Elli

Elli
Kecalka 111 příspěvků 20.01.05 15:54

Já věděla, že jsem na něco zapoměla: jména :-). Už jsem asi někde psala, že se obávám, že domluvit se na nějakém jménu s přítelem bude docela boj, tak to zatím neřeším a nechávám to na dobu, až budu vědět pohlaví. I když i pak musíme mít druhé jméno v záloze, to je mi jasné.
Ve kterém týdnu se dá určit pohlaví?
 Elli

Samar
Povídálka 36 příspěvků 20.01.05 16:46

Ahoj Saso a ostatni!
Moc pekny denicek. Jen mi vrta uz 7 mesicu hlavou, co je vubec ma dcerunka za znameni. Je narozena 21. 06. 2004. Mel by to byt posledni den blizence, ale slysela jsem take, ze je to prvni den raka. Jestli se nekdo vyznate, mohl by mi nekdo prosim poradit? Dekuji
Eva & Sarah 7m.

Adula
Povídálka 48 příspěvků 20.01.05 16:47

Ahojky,

Elli, taky jsem střelec a taky asi budeme mít lvíčka - jsem dost tedy zvědavá, jak se naše ohnivá znamení snesou:-) I když jako prvorodička - možná budeme mít pannu :-) TP mám zatím 8.8. tak uvidíme, jak se to vyklube :-))
Ale lepší by bylo spojení střelec-matka, vodnář-otec a lev-dítě, no uvidíme…

Neboj, určitě se postoj budoucího taťky zlepší, když uvidí Tvé rostoucí bříško…

Ten náš byl z počátku skeptický, měl strach, ať nejsem zklamaná, ať to tak neprožívám, ale od potvrzení těhotenství musím přiznat, že se to zlepšilo. Když vidíme miminko, pomrkává po mně a culí se :-) Chystá přestavbu ložnice. Jsem i ráda, že nekouří v mé blízkosti, že se dokáže omezit.
Máme doma navíc kocourka Mikeška, se kterým se pořád mazlíme a mazlíme :-)

Těhulky, prosím Vás, máte doma taky někdo kočku? A máte zkušenosti s miminky - jak je kočka přijala? Nežárlí moc?
Prosím, napište své zkušenosti.Dě­kuji moc.

Ještě k Vašemu přání o naší svatbě …
Brali jsme se 17.7.2004 na terase restaurace Muroňka u přehrady Olešná. Najali jsme si paní - majitelku firmy Party servis - pořádající svatby, kdekoli jen si přejete.
A jestli si pamatujete, začátek července byl dosti deštivý, nechtěli jsme riskovat počasí a mít svatbu pod širým nebem, proto jsme zvolili terasu.
A tajy jsme nechtěli mít svatbu na Frýdeckém zámku. Zámek je to celkem pěkný, ale ta obřadní síň se nám prostě nelíbí. Navíc po zkušenostech z jiných svateb.obřadů - oddávající je vyloženě málem zpovídal, zda se neberou pro peníze, ale opravdu z lásky…no prostě divné.
Nakonec bylo krásné počasí a my byli i tak rádi, že nás aspoň některé kryje terasa - bylo fakt vedro :-))
Byl to opravdu nádherný den!!!
Pokud byste se chtěli kouknout i na další fotky, staňte se na rodině přítelem naší stránky - nechtěla jsem, aby se na ně koukal kdokoli, co brouzdá jen tak po netu.

Tak zatím se mějte krásně a pohlaďte svá malá bříška :-))
 Sáša

Adula
Povídálka 48 příspěvků 20.01.05 16:52

Ahojky Evi,

moje maminka je taky narozena 21.6. a bohužel je to tak, jak ty říkáš, rozhraní mezi blížencem a rakem. Zkusím se kouknout ještě po netu, jak to bylo v roce 2004. Třeba něco objevíme. Protože např. letos je lev až do 23.8., jiné roky jen do 22.8 (+- hodiny).

Jinak mimichodem Tvá dcerka má nádherné jméno :-))

Zatím pa Sáša

Adula
Povídálka 48 příspěvků 20.01.05 16:54

Evi, děkuji za pochvalu deníčku :-))

Sáša

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 20.01.05 17:03

Evo, určitě bych se na tohle zeptala Štefinky z červenčátek.Ona se těmhle věcem dost věnuje, když jí dodáš i hodinu určitě ti poradí.
 Eliška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 17:16

Dekuji za odpovedi a za pochvalu jmena moji holciny :-)). Moc by me to totiz zajimalo. Je narozena 19.31. Stefinky se zeptam hned, jakmile vyjde nejaky jeji denicek. Diky!!!!
E & S

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 20.01.05 17:52

Zkus jejich poslední deníček - Červenčátka 019 - Dívej se na hvězdy a věř sám sobě. Tan je taky věnovaný horoskopu.
 Eliška

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.01.05 18:00

Elli!

Chápu,jak tě to mrzí,že partner až tak nesdílí nadšení z očekávání miminka,ale nejsi v tom sama.Myslím si,že jen málokterý chlap je takový nadšenec,který čte vše o těhotenství a porodu,maže bříško,poslouchá mimi a hladí ho přes bříško.
Můj manža to taky moc neprožíval.Ale musím říct,že zlomový okamžik nastal,když se mnou byl na prvním UZ,ve 20.týdnu.Nejspíš mu tak nějak došlo,že opravdu bude táta,to mimi v mém bříšku se zhmotnilo,viděl pusinku,prstíčky,…
Teď se mnou byl na UZ už 2×,v 8. a 12.týdnu a bere to jako zkušený otec:o )))).
Takže radím,vzít ho s sebou na UZ.
Na jména máte času dost,my vyplňovali formulář se jmény až po mém termínu.

Pa Hanka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 20.01.05 21:41

Sylvo díky,
to mě vůbec nenapadlo, určitě se popídím, už jsem z toho otrávená, jak furt něco bolí.
 M.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 20.01.05 22:12

Ahojky všem,
Hanko na oplátku se přiznávám, že u čtení tvého příspěvku jsem zajídala slané tyčky mandarinkou :D Ach jo, přede mnou se tu nic neschová, já budu vypadat :)
Jak tak koukám, tak máme podobný termín porodu, tak schválně, jestli se trefíme do stejného znamení … pak to můžeme porovnávat :)
Na mojí gyndě se chodí „velké“ UZ ve 12, 16, 20 a 31tt.
ve 12tt se provádí kombinovaný test se zaměřením na vyhledávání plodů s DS
v 16tt biochemický screening na další vývojové a roštěpové vady
ve 20tt další vyšetření na vady a malformace + kontrola uložení placenty a množství plodové vody
a kolem 31tt. kontrola růstu, pl. vody, sleduje se uložení plodu
Já mám na tchýni štěstí, i kdyby byla kdovíjak špatná, tak je daleko :))) A rozhodně nemá žádné požadavky na pohlaví, hlavně abychom byli všichni zdraví, naopak mě moc podporuje - měla 5 dětí, takže se to od ní dobře poslouchá :)
S tou popletenou Klárky hlavou vím, o čem mluvíš. Bára je mladší, teď je jí rok a třičtvrtě, ale už i tak je přesvědčená, že nejen že mimi v bříšku mám já, ale i ona. Tuhle dokonce viděla v televizi rodit slonici, moc to sledovala a já jí říkala, jak ta sloní maminka zatlačí a miminko se narodí. No, za pět minut jsem se válela smíchy, protože Bára ležela na zádech, zadek zvednutej do vzduchu a tlačila, až byla rudá. A u toho si povídala: Báa tačí, miminko taky bude :)))))))))))))))) A když se jí dneska zeptám, jak se rodí miminko, tak hlásí „jako son (slon)“ :D No myslim, že se s ní ještě dost pobavíme.
Elli taky si myslím, že vzít přítele s sebou na UZ je dobrý nápad. Třeba jen má pocit, že opečovávání a komunikace s miminkem není dost chlapské, nebo je nejistý a neví, jak se chovat, ale když to malé uvidí, jak se tam vrtí a žije, tak mu možná zvlhne oko a cit u něj převládne. Já mám štěstí na opačný případ, zažila jsem jásání nad potvrzením těhotenství i když to vypadalo, že to možná nedopadne … ohromnou podporu, neustálou péči a doprovod ke všem doktorům a nakonec i k porodu. Bylo to úžasné a bez toho bych si těch 9 měsíců určitě tolik neužila a necítila se tak důležitá. A ty jsi taky důležitá, protože nosíš nový lidský život, tak zkus na toho svého jít trochu oklikou (pohozená knížka s obrázkem mimi v konkrétním týdnu apod.) a snad mu to taky doblikne, jaký je to zázrak, co se děje v tvém těle. A pak ještě si myslím, že kdyby nic, tak první pořádný kopanec do ruky ho tutově dostane :)
JInak my jsme jména ještě neřešili, nějak pořád nejsme ještě pořádně těhotní :) Nějak to jednou přijde a nejspíš to bude spontánní záležitost … co třeba Emanuel? :D :D :D :D
Tak já jdu vyslechnout taťku, přišel z práce nějak rozhozenej a prý má hlavu jak pátrací balón. No, ne že já bych jí po dni s Bárou měla menší, ale tu jeho hodinku vyprávění snad ještě zvládu :)
TAk dobrou noc a chuť :)
Mishicka 14+4tt

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 20.01.05 22:20

Mishicko, ještě teď mě bolí bránice od smíchu a už se moc těším, až budu taky těhu na hlášky té naší breberky. A náš táta se taky chechtá.

Komka
Kecalka 202 příspěvků 21.01.05 11:42

Ahoj děvčata,

tak já se furt divím že do deníčku nikdo nepíše a on je tady nový, který jsem úplně ale úplně přehlídla. No toto. Dneska napíšu jen rychle, včera mi bylo fakt zle, že jsem musela prchnout z práce, doma jsem se zhroutila do postele, s tím že se v práci beztak nic důležitého neděje a že to určitě neva. Když v tom zazvonil telefon a volal šéf. No není to pech…?! Nicméně jsem to vyřídila a pak už jen spokojeně spinkala. Večer mi bylo ovšem ještě hůř. Teď musím makat a snažit se ať to nevypadá (i když to tak je), že jsem furt na internetu a čtu si emimino :-)

Takže co se týče seznámku, myslím že by bohatě stačilo uvést přezdívku, věk, TP, počet dětí doma i v bříšku, město a jména, které jsme zatím vybrali (beru že se to bude měnit, alespoň uvidíme co je v kurzu). Jestli máte někdo jiný nápad, pište pište. Jo, ty co si to nestihly přečíst v minulém deníčku, pište mi prosím tyto údaje jako soukromou zprávu, budu tak v tom mít větší přehled a seznámek bude úplný a přesný (teda v rámci mých schopností :-) ).

Sipko k tvé otázce proč hubnu, ne že bych vůbec nejedla, ale dost radikálně jsem omezila množství jídla (samo že ne dobrovolně) a protože mám nadváhu, tak jdou kila rychle dolů. Jsem fakt jenom ráda, neboť miminko si aspoň nezadělává na tukové buňky a já se vzdaluju té nechutné stovce, kterou mi doktor beztak předpověděl.

Mějte se všechny moc krásně
Komka

Elli
Kecalka 111 příspěvků 21.01.05 12:23

Ahoj Mishicko a ostatní spolutěhulky!
Příští týden jdu na 2. UZ a mám v plánu vzít přítele sebou, tak jsem na to zvědavá, jaký to na něj udělá dojem, jestli se v něm něco zlomí…
Jinak mu posílám různé články o těhotenství a o dětech, tak snad si alespoň něco z toho čte a snad se mu něco z toho „dostane do hlavy“ :-) Taky mu každý týden musím říkat, v kterém jsem týdnu, protože není schopný si to pamatovat, prý jak by mohl, když se to pořád mění… :-))
Chtěla jsem se zeptat, jestli vaše okolí už o těhotenství ví. U mě v práci ještě nesmějí, čekám na smlouvu s dobou neurčitou (měla bych dostat za 3 týdny), pak bych ráda ještě měsíc vydržela (to už budu v 5. měsíci…). Je dost těžké udržet to v tajnosti, hlavně před kolegyní, se kterou jsem v kanceláři.
Naši to ví a pár známých taky, ale jinak se o tom ještě nechci moc rozšiřovat, mám strach, co kdyby to nedopadlo, když to tak na netu čtu, je o dost časté… :-(
A téměř tchýně to je kapitola sama o sebě. Sice s ní bydlíme v jednom domku, máme samostatný 2+1, ale nevycházím s ní dobře, vlastně spolu nekomunikujeme, kromě pozdravu, tak jsem dost zvědavá, jak to příjme a co bude dál, přeci jen to bude její (první) vnouče…
Tento měsíc se tam (k příteli) průběžně stěhuji, tak je to docela náročné, zrovna zítra budeme stěhvoat velkou skříň+věci, možná i jiný nábytek, tak držte palce, ať mám u toho co nejmíň nervů a stresu.
Tak se mějte krásně, hlaďte bříška a moc se nenervujte.
Příští týden se ozvu, jak dopadnul UZ.
Komko, ty informace ti pošlu jako soukromou zprávu, ať jsem (jsme) taky v seznamu :-)
Zdraví Elli 11+3tt

Komka
Kecalka 202 příspěvků 21.01.05 12:48

Ahoj děvčata,

takže informace o maminkách a miminkách se nám krásně sbíhají. Hanka měla dobrou připomínku, že ty z vás, které nejsou registrované mi soukromou zprávu poslat nemůžeou, takže uvedu i mail:
komka@email.cz
tam můžete taky posílat údaje.

Přeji sluníčkový den
K.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.05 13:28

Ahoj holky,
Včera jsem byla na kontrole u své dok,hrozně jsem se tam bála jít,protože 3 dny předtim mě začali velké křeče v břiše,že jsem se nemohla ani hýbat,nejdříve jsem obvolala své kamarádky co to může být? Naštěstí mě doktorka uklidnila,že je vše v pohodě bobís na UTZ byl krásně vidět dok.ho nemohla ani změřit jak tam na té pupeční šnůře lítal,nakonec se to povedlo
a měří 8 cm ,ztoho jen 2,5 cm nohy je prý dost velký, po příteli má 190cm a já 150cm zároven mu měřila krček a jestli má vyrostlou nosní kůstku,jsou to prý první příznaky
Down.syndromu vše v poho a ty křeče byly od toho jak mi roste děloha a prdíky+zácpa dali mi čípky,které můžou používat těhotné a mám jíst přesnídávky ty prý hodně pomáhají na zácpu.
Taky čekáme lvíčka já jsem štír a přítel rak,
jména zatim u nás vede David,Denis a když to bude holčička tak Nela, Karolína.
Nevolnosti i křeče ustávají tak hurááá.
Jdu si něco vzít začínám mít chutě tak se mějte
Posledně jsem špatně napsala v kolikátem jsem tak oprava
Ahoj Markéta 11+5tt,

Elli
Kecalka 111 příspěvků 21.01.05 14:10

Ahoj Adulko a ostatní!
Tak si říkám, co u nás může vzejít z kombinace střelec-já, býk-přítel, lev-mimi… to bude u nás asi ještě větší „itálie“… :-)
No jo, možná se něco změní u mého přítele až uvidí mé rostoucí bříško, ale aby se spíš toho nevylekal (jak to vypadám) :-)
Jinak my máme taky kočičky (2, jeden taktéž Mikešek + Vanesska); od té doby, co jsem těhu, tak už je nelíbám (před tím teda jen na kožich) a častěji si myju ruce, ale mazlení si neodpustím, proto je přeci mám :-)) Přítel má strach z toxoplazmózy, ptala jsem se na to u gynekologa a řekl, že tato nemoc je velice vzácná, že se nemám obávat, ale že mi na to taky vyšetří krev (odběr tento týden, tak jsem zvědavá).
Taky se obávám, že kočky budou na mimi žárlit, ale snad se s tím nějak srovnají. Slyšela jsem od jedné známé, že by problém být neměl, že některé kočky pak dítě dokonce i hlídají…
Tak žádné strachy a hezký víkend!
 Elli

Komka
Kecalka 202 příspěvků 21.01.05 14:22

Ahoj,

my máme taky dvě kočičky, jsou teda jenom bytové a ven nechodí a neloví, tudíž si myslím že by s toxo neměl být problém. Doktor mi řekl, že víc nebezpečí hrozí se syrového masa, takže nejíst tataráky (nikdy jsem to nezkoušela) a pokud možno zpracování syrového masa nechat na muži. I kdyby kočky toxo měly, člověk se může nakazit jejich trusem, takže maminky by neměly čistit záchody a být opatrné když se kočička motá kolem obličeje a vystrkuje zadek :-) To teda dělá jen náš kocourek, kočička je mnohem stydlivější.

Doufám že k miminku budou hodní a žárlit nebudou, to posoudit nemůžu, nemám s tím zkušenosti, ale četla jsem zatím na všech možných serverech jen pozitivní reakce od koček. Tak uvidíme.

Mějte se
K.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.05 14:50
Adula
Povídálka 48 příspěvků 21.01.05 19:01

Ahojky,

moc Vám všem děkuji za odpovědi ohledně kočiček, moc mě uklidnily :-))
Opravdu bych moc obrečela, kdybychom museli dát Mikeška pryč.
Kamarádce se to stalo, musela se vzdát obou koček. Kocourka dala rodičům ještě dříve než se jim malý narodil, kočičku si nechali. Ale pak jim počůrávala koš malého i kočárek.
Problém taky je, že Mikajda má pelíšek u nás v ložnici. Všichni nám říkají, ať ho už teď naučíme spát v jiném pokoji, aby pak nevytušil, že je to kvůli malému, aby ho nebral jako vetřelce.
Jinak dneska jsem byla na předváděčce nádobí Tupperware a objednala jsem pro mimi dětskou láhev - je možné pootočením při krmení regulovat sílu průtoku tekutiny savičkou - 3 polohy. Mám sice pořád strach více nakupovat, ať se něco nezakřikne… ale neodolala jsem :-)
Jdu plést druhý svetřík :-)

Tak pa pa a opatrujte mimiška
Sáša

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.01.05 15:59

Ahoj Adulo. Máme kocoura, kočku, fenku a dceru momentálně 19 měs. starou. Naše zkušenosti jsou následující, ale každé zvíře i dítě je jiné. Bydlíme v rod. domku v Praze hned u panelového sídliště. Obě kočky odjakživa chodí samy kdykoliv ven. Mají přístup všude po bytě včetně ložnice. Co se týče toxo, tak nás doktor uklidnil, že pokud máš kočku, která chodí dýl jak rok ven, tak je všechno v poho, protože už toxo prodělala a je imunní. Nejnebezpečnější jsou jen ven chodící koťata. Co se týče alergií, tak na to je moc vzájemně se popírajících teorií, ale já jsem uvěřila té, co hlásá, že kontakt s větším množstvím zvířat v ranném věku naopak před alergií chrání, a pokud přece jen k alergii dojde, tak se jedná o tak citlivého jedince, že by na zvířata byl alergický i při pozdějším setkání. Když přišlo mimi z porodnice, pes je očuchal a chtěl si je převlastnit (tj. olizovat a pod), s tím jsem moc nesouhlasila, tak jsem mimi ukládala tak, aby k němu zpočátku nemohl. Kočka chodila každý večer čuchat k postýlce jestli tam ten vetřelec ještě leží. Po šestinedělí pochopila, že už je to napořád a malou ignuruje a preventivně se jí vyhýbá. Jedinné dvě vyjímky jsou, když ji malá krmí, nebo když sedím v obyváku a malá mi usne v náručí. To se k nám pak Barčí chodí mazlit. Kocour naopak ignoroval malou jako nejmenší miminko a začal se o ni zajímat, až když začala lozit. Od té doby jsou spolu se psem nerozlučná trojice na lumpárny. Do roku a čtvrt si od malé Gambí (kocour Gambrinus) nechal všecko líbit. Potom se rozhodl, že je už rozumná a od té doby ji vychovává. Když mu ubližuje, tak jí nejdřív hlasitě ?vynadá? a když to nepomůže, tak ji plácne tlapkou přes ručičky, a když ani to nezabere, tak ji do těch ručiček sekne. Ale je poměrně opatrný a nikdy se ji nesnaží škrábnou jinam než přes ruce (např. do tváře a pod.). To s kočkou Barčou bych ji bez dozoru nenechala. Tam si nejsem jistá, jak by reagovala, kdyby jí malá něco provedla. Pes Elza je taky v pohodě a malou miluje a je to vzájemný. Jednou v noci koukám, kde je Kamilka, v postýlce není, u nás v posteli není, podívám se do psího pelechu a ejhle, jsou tam obě smotaný do klubíčka, přitulený bříškama k sobě, ruce a packy propletený a spí.

Adula
Povídálka 48 příspěvků 22.01.05 16:43

Ahojky Eliško,
mockrát Ti děkuji za supr potěšující zprávu :-))
Náš Mikešek je velmi přítulný, hodný, učenlivý a chápající kocourek, tak věříme a doufáme, že zůstane takový i po narození mimi. Setkávám se zatím spíš s dobrými zkušenostmi s kočkami - prý se stávají malými opatrovateli a pomocníky.
To je krásné, jak jsi psala, že si Vaše Kamilka vlezla a spala s Elzou v pelíšku. Máte nějaké fotky na internetu?
Viděla jsem, myslím u Misorky, krásné fotky jejich kocourka a kočičky s malým - to mě taky moc uklidnilo :-))
Chystám se taky naše album doplnit o fotky Mikeška.
Doufám, že se budou mít naši malí rádi :-)

Mějte se s Kamilkou krásně pa Sáša

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.01.05 18:09

Bohužel nemám digit. foťák, takže máme skoro všecko na videu a nemůžu si vzpomenout, jak to dostat z videokamery do PC a nastříhat z toho fotky, i když jsem to dělala před MD furt (tzv. syndrom vykojenejch hlav, těšte se:)))))), ale snad se k tomu někdy dokopu. Teď využívám své chřipky a válení doma k tomu, abych hodila do texťáku co největší kus Kamilčina deníku - historie. Chci se co nejdřív tím rokem a půl života propsat do současnosti, jenže jsem zatím jenom u počátku kojení. Jestli se chceš podívat na Kamču a naše psisko, tak mrkni na adresu
http://www.volny.cz/…to/foto.html [www.]

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.01.05 18:27

Někak se ten odkaz zbláznil tak 2. pokus http://www.volny.cz/…to/foto.html [www.]

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.01.05 18:33

Tak to nefunguje a fungovat to nebude. Pořád se tam cpe emimino. Holt si to musíš zkopírovat pomocí Ctrl C a zadat to ručně.
 http://www.volny.cz/…to/foto.html

Adula
Povídálka 48 příspěvků 22.01.05 18:36

Eliško,
moc děkuji za adresu Vaší stránky - teda Vy jste sportovkyně :-) Kamilka je moc kouzelná :-)
Tvůj první deníček jsem už četla dřív, ale o druhém jsem se dozvěděla až teď. Opravdu moc hezky jste to zvládli. I když mě první porod čeká asi až začátkem srpna, mám strach už teď…
Můžu říct, že mě Tvé počteníčko velmi dojalo. Moc se těším, až naše mimi budu držet v náručí.
Zatím pa a brzké uzdravení
 Sáša

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.01.05 19:03

Strachem se netrap, to je na kočku. Zeptej se holek druhorodiček. Je to sice makačka, ale uvidíš, že na druhej porod se budeš těšit!!!!!!!!!!!!!

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.01.05 19:39

Belinka je tvůj pejsek? Pokochala jsem se tvojí svatbou. Pekný.

Adula
Povídálka 48 příspěvků 22.01.05 19:51

Děkuji za uklidnění :-)) Jsem moc ráda, že jsi tady a vždy mi poradíš, fakt moc moc díky.
Teď jsem si právě četla porod doma Vítečka od kačkač. Teda taky smekám a obdivuji, nevím, asi bych se moc bála.
Belinka je pejsek manželových rodičů. Velké zlatíčko rodiny, s naším Mikajdou se znají od malička a na chalupě spolu pořád blbnou :-)

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.01.05 22:19

Buď jsem něco přehlídla, nebo se nám už dlouho neozvala Jana mamka Alenky. Jani jestli aspoň koukáš, ozvi se. Doufám, že je to jen dovolená na horách. Eliška a Kamilka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 23.01.05 16:41

Ahoj holčiny,
tak jen krátce… jen že žijeme…nebo spíš přežíváme…
Kačka nějak pokašlává a já bych taky nejraději zalehla, ale mám prráci a musím to dodělat.
No jak jsem mluvila stím přejídáním, tak se snažím trocha hlídat…protože…no já vám to snad ani neřeknu… ale má váha šíleně vyskočila nahoru… proste přes vánoce do ted jsem přibrala 6 kg… 3 kg byli na vánoce to vim…ale ted 3 kg…co jsem pořád v hrnci…takze se uz opravdu hlídám… protoze je to sileny…to ani nereknu doktorovi :D:D:D nahlásim už vyšší váhu :D:D:

Tak já jdu pokračovat.
Hanko dneska nahraju konečně novinky počítám že do 21 hod bych to mohla zvládnout, tak můžes mrknout na to miminkovský… bude toho teda asi 100ks ale doma mam dalsich tak 200 overalů a body…nedá se to najednou, ale jsou nadherny…kdyz to prohlizim tak chci holku a za chvili zase kluka… je to des.
Byl tam jeden oblecek na panenku, tak ti to uz opravdu poslu… vyfotim, poslu fota a domluvime se…mailovou adresu snad nekde mam… ted jsem opravdu nezvlada…

Tak ahoj Jarča

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.01.05 20:51

Ahojky,
teda Jarčo, ani nevíš, jakou mám radooooooooost :) Já už pomalu chytala depku, že přibírám jediná na světě a konečně se taky někdo další našel :) Taky jsem pořád v hrnci, lednici, věčně musím mít něco v puse a jen to dojim, tak už mě honí mlsná na něco jinýho. Radši se ani nevážim, pak se vyděsim až v poradně :) MInule jsem dokonce švindlovala (samozřejmě je to blbost) a nahlásila o kilo míň, než jsem měla :))))))))) Uf, sice mě ty kila děsí, ale fakt je, že pupík mám pořádnej a neumim si moc představit, jak to udělat - nejíst. Já prostě jíst musim a musim.
Koupili jsme domů zvlhčovač vzduchu, protože tady je vzduch fakt hodně suchej, tak čekám na zázrak, že už snad u nás nebudou pořád takový nudle, nebo se aspoň budou rychleji léčit.
Jo, dneska ráno jsem viděla super věc, ležela jsem v posteli na zádech a najednou koukám a hýbalo se mi břicho. Nějak mi asi ztvrdla děloha, takže jsem pop pupíkem měla vyboulenou bouli a ta se najednou přesunula z prava do leva a zase zpátky. Já to vlastně ani necítila, jen jsem to vytřeštěně pozorovala. Když jsem se ale zvedla, tak to zmizelo a manžovi už nebylo co ukazovat. No, těšim se na kopenec, už tak za měsíc to přijde.
Tak pá a dobrou noc, dneska mám čerstvou zeleninu, tak budu chroupat aspoň něco zdravýho.
Mishicka 15+0tt

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.01.05 23:17

Ahojky!

No,tak nevím,jaká je moje aktuální váha,ale asi taky poleze rapidně nahoru,protože já nejím,já normálně ŽERU!!!!!!
Jsem takový prase(nebojím se to přiznat),že jsem se ve čtvrtek večer musela jít vyzvracet,protože mi bylo děsně blbě.Moc se mi ulevilo,takže to bylo jasně z přežrání a přeplácání!
No,není divu,od půl šesté večer jsem snědla 1 rohlík s žervé,1 rohlík s drceným lososem,mléčnou krupici v kelímku,asi 3 kivi,3 manda­rinky,polívku,co nechtěla Klárka…Určitě jsem na něco zapomněla.

Jdu omrknout ten bazárek a asi to nevydr a něco objednám.A to jsem si říkala,že musím vydržet,až budu mít výsledyk tripple testů:o ))))).

Čus bus
Hanka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.01.05 23:21

Mishicko,o pře­jídání viz výše:o ))))))))).

Taky mám takový pocit,jestli mi netvrdne bříško.Dělá se mi boule vpravo,podle Dr tam mám i dělohu,tak že by????
S Klárkou jsem tvrdnutí pozorovala asi od 20.týdne,hořčík byl nanic,tak jsem ho přestala brát,prostě neměl žádný efekt.A někde jsem četla,že už kolem 15.tt můžou být ojedinělé kontrakce,ale asi jen do 5 za den.

Pa Hanka a Arturek 14+6tt

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.01.05 23:27

Jarčo,někam se na éčku vypařila reklama na tvůj bazárek a já ji nemám uloženou v oblíbených položkách.
Můžeš mi prosím tě připomenout adresu,nemůžu si ji vybavit.
Dík H.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 24.01.05 00:09

Jasně

http://www.robatko.cz

Jarča

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.01.05 00:11

Tak už jsem to zkoukla,jsou tam moc hezký věci,ale bdynka jen s krátkým rukávkem(teda v malých vel.,do větších jsem nekoukala).Máš tam něco s dlouhým?Vím,že je to problém,něco sehnat,v seká­čích,do kterých chodím,málokdy natrefím na body s dlouhým rukávem.

Jdu už vážně spát,dnes jsme první noc bez dudlíku,tak nevím,jak se vyspím.....

Dobrou
Hanka

slunickojana
Nováček 8 příspěvků 24.01.05 05:54

Ahojky těhulinky!
Píšete, jak nejíte,ale… tak to mi povídejte. Já chodím do lednice od začátku i v noci a děsím se ve středu kontroly, protože doma nemám odvahu na váhu stoupnout. Jediné co vím, že mám už pěkné pupáňo, skoro 9cm a přes prsa to samé. Sice to jsou dvojčata, ale ty řeči živíš dva krky navíc nejsou na místě. Vám se klidně ve středu přiznám. Zatím pa Vaše Sluníčko-Jana

Jancau
Nováček 4 příspěvky 25.01.05 08:27

Ahoj Holky,

mohu se k Vám přidat? Jsem v 9 tt. Termín porodu mám vypočítaný na 3. září. Otěhotnět jsem se snažila přes rok. Problém byl ten, že jsem brala 9 let antikoncepci a když jsem ji pak vy:,–(ila, neměla jsem měsíčky. Moje gynekoložka mi říkala, že mám zlenivělé tělo, a že se to zpraví samo. Po roce snažení a čekání na měsíčky mi ruply nervy a šla jsem na vyšetření do REPROMEDY. Tam mi z krve zjistili, že mám vysokou hodnotu prolaktinu (kojenecký hormon) a proto nemůžu pořádně dostat měsíčky a ani nemůžu mít ovulaci. Dostala jsem na to prášky Medocriptin a hned druhý měsíc jsem otěhotněla. Ani jsem tomu nemohla věřit, že to bude tak rychle.

Chtěla jsem Vás poprosit o radu. Chodím cvičit do posilovny (samozřejmě necvičím na bříško). Někde se píše, že se má cvičit normálně někde se zase píše, že se u cvičení nemám ani zadýchat. Jaký máte názor Vy???

Těším se na Vaše názory
Ahoj Janča

PS: nevím přesně s jakým i/y se píší ty prášky :)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »