Stále ta touha a nová naděje

Snažení

Deníček o jedné 24leté studující slečně, která moc touží po miminku.

Tak už je to rok a pár dní, co jsem psala svůj první deníček s názvem Ach ta věčná touha, který byl ve stručnosti o mé dlouhodobé, neukojitelné touze po miminku, mém studiu a nepochopení ze strany okolí včetně přítele. Po roce bych na tento deníček ráda navázala a podělila se o změny, ke kterým došlo.

V červnu jsem úspěšně získala bakalářský titul, levou zadní zvládla přijímačky na magisterský a koncem září pak nastoupila svou novou studentskou éru na dálkovém studiu. Mezitím jsem si intenzivně hledala práci a neustále narážela na problém, že mě bez praxe nikdo nezaměstná.

Začala jsem propadat čím dál většímu zoufalství a vlastně propadám stále. Opravdu jsem nečekala, že seženu práci hned, ale ani jsem nepočítala s tím, že jakožto absolventa si mě ani nebude nikdo zvát na pohovory ani v případě, že má konkrétní úzkou specializaci pro danou nabídku práce.

Nemožností uplatnit se v oboru jakožto absolvent, kterou jsem měla potvrzenou i ze svého okolí, jsem propadala čím dál větší beznaději. A hlavně jsem absolutně ztrácela motivaci k magisterskému studiu. Ta u mě již nebyla velká ani sama o sobě, protože jak jsem se zmiňovala v předchozím deníčku, myslím, že touha pokračovat ve studiu nepramenila ode mě, ale od mého okolí. A pokud uvnitř mě nějaká ta touha je, je silně přebyta mou touhou po miminku. Ta překryje vše ostatní.

Jak jsem se tak v tom všem „plácala“, neustále jsem to probírala s přítelem a on pochopil, že to z mojí strany opravdu není jen rozmar. Na základě toho mě přestal přesvědčovat a „nutit“ do studia dalších věcí, které si před tím myslel, že mi budou chybět, ale začali jsme se intenzivně zabývat námi a naší společnou budoucností.

Můžu říct, že mi to dodalo hodně síly a naplnilo novou nadějí. Snad i díky tomu jsem zvládla první semestr, i když výsledky nebyly nijak oslnivé.

V lednu nastal v mém životě zlom, když mě přítel po třech letech požádal o ruku. Byla jsem v tu chvíli neskonale šťastná. Věděla jsem, že tohle oba chceme. Cítila jsem to již delší dobu, ale přesto pro mě žádost byla nádherným překvapením. Postupně jsme začali plánovat svatbu.

Během té doby jsem byla šťastná, ale pořád ve mně byla ta touha po miminku, kterou jsem se ale snažila potlačovat. To se docela dařilo. Ale vnitřně mě to stravovalo, což podpořilo i to, že nemám stále práci (kromě brigád typu úklidu atd.).

A tak se tento stres sřídající se se skvělou náladou nutně musel projevit na mém studiu. V současné chvíli ani nevím, jestli se dostanu do dalšího semestru. Snažím se, co to jde, ale v prvním měsíci jsem si nechala ujet vlak, který u spousty předmětů můžu dohonit až o rok později. A k mému překvapení mě to ani moc nemrzí, jsem s tím smířená, že se mi studium protáhne.

Během této doby jsem měla spoustu času na přemýšlení o svém životě a i s přítelem jsme se věnovali hodně sami sobě. Někdy jsme se i trochu pohádali, ale jen v rámci nutné výměny názorů. Došli jsme k závěru, že není třeba se svatbou na nic čekat, vybrali a zamluvili jsme datum a za pár měsíců budeme svoji.

Cítím, že od té doby, co jsem školu, která mě nenaplňuje, dala na „vedlejší kolej“, jsme víc v pohodě a i jí víc zvládám.

Začala jsem se také věnovat i dalším věcem, opět dobrovolničit a dokonce se mi podařilo sehnat práci v oboru - konkrétně ve své vysněné specializaci, které se věnuji již tři roky. Sice je to zatím jako externí spolupracovanice a práce je v podstatě „pod úrovní“ toho, na co mám vzdělání, ale jsem šťastná, že jsem ve svém vysněném oboru. Věřím, že i ten profesní růst se časem dostaví a já budu moci uplatnit více svých kompetencí.

Jsem teď šťastná, uvolněná a stejně tak i přítel. Již před nějakou dobou došel k závěru, že chce taky dítě, ale neodvážil by se mi to říct, protože si přál, abych dodělala školu. Teď, když viděl můj klid a viděl, že mám myšlenky opravdu srovnané, se mi k tomu přiznal. A od té doby jsme začali pracovat na miminku. :-)

Snad se co nevidět zadaří. Dříve jsme oba chtěli striktně dítě až po svatbě a hlavně až budu mít školu, odpracováno nějakou dobu a nárok na mateřskou.

V současné chvíli pokoušíme osud již před svatbou, školu si prodlužuji minimálně o rok. Víme, že pokud se zadaří hned, nebudu mít nárok na mateřskou. Zní to nezodpovědně, důkladně jsme to ale zvážili a došli jsme k tomu, že nechceme dítě odkládat donekonečna a jednou ten pravý čas přijít musí. Nejsme žádní boháči a ani rodiče ne, ale máme střechu nad hlavou, něco našetřeno a silnou touhu po dítěti. Nevím, jestli je to málo nebo moc, ale přes všechna pro a proti u nás vítězí varianta „nic už neodkládat a nechat to na osudu“. Myslím, že až se zadaří, nějak to zvládneme.

Držte nám palce.

Hodnotilo 23 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Mrázkovka
Kecalka 476 příspěvků 31.05.14 00:54

Držím palce s miminkem i studiem :)Úplně tu touhu chápu, taky jsem po miminku toužila hodně brzo,..tudíž i hodně dlouho :)))))))) První mimi se nám narodilo, když mi bylo 26 a teď už je malé přes dva roky a začínáme pomalu plánovat sourozenečka :)

 
Shasha
Stálice 99 příspěvků 31.05.14 07:12

Taky jsem měla takovou touhu a podařilo se ji naplnit:), je mi 25 a mám sedmiměsíční holčičku… Taky jsem s miminkem čekala na dokončení studia. Co se týče mateřské, tak i úspěšně zakončené studium se počítá, takže stačí, když budes v den nástupu na PPM (6-8 týdnů do termínu porodu) nemocensky pojištěna (platí zaměstnavatel) a voilà můžeš pobírat „mateřskou“ :)… Tak ať se brzy zadaří a držím palce se školou:)

 
Sanlitun  31.05.14 07:25

Nejprve bych vyresila studium a ziskala nejakou praxi/ nekde se zahackovala, az pote si porizovala dite.
Tvuj pristup na me pusobi dost kratkozrace :think:

 
Ivus81
Stálice 79 příspěvků 31.05.14 07:53

Tak já čekala, až budu mít dostudovano a získám praxi. Nakonec jsem měla děti až po třicítce a ted je mi to fakt líto. Už nestihnu vysněné třetí a jsem proste starší maminka. A ta dlouholetá praxe, na vedoucí pozici, je mi po mateřské pauze uplne k ničemu. Takže gratuluju k rozhodnuti.

 
mystrix
Extra třída :D 12506 příspěvků 31.05.14 08:09

Kdyby jsi čekala až dostuduješ a budeš mít praxi tak by se pak určitě našlo něco dalšího proč miminko odsunout, takže si myslím že si udělala dobře, zvládli to jiní, zvládnete to i vy, držím moc pěsti ať se co nejdříve zadaří :palec:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 31.05.14 09:07

Když to cítíš, tak že si miminnko přeješ, tak jsi udělala dobře. školu máš dodělanou. a další si můžeš vždycky dodělat. já třeba dělala školu při mateřský.
Není nad to, když se dítě narodí lidem, který zázemí mají a hlavně se mají rádi. gratuluji a špatných komentářů si nevšímej, protože vždycky napíše nějaká dobrá duše, která tě bude odsuzovat. takže žádný stres a hodně štěstí

 
Lucie12345  31.05.14 09:21

Moooc ti držím palce!!! a s penězi si nedělej starosti. taky nemám nárok na mateřskou a s penězi na tom taky nejsme valně, ale naše dítě má absolutně všechno a myslím, že i hodně navíc, máme se moc dobře, a hlavně - zvládnout se dá prostě všechno, když jsou lidé rozumní a mají motivaci :)) nikdy bych nebrala zpátky!!! tak kéž je to pro tebe aspoň trochu povzbuzení v tom, že to má rozhodně smysl, i když věci nejdou podle toho, jak jste si plánovali :)

 
Lucie12345  31.05.14 09:23

@Sanlitun jo a dopadne to tak, že otěhotní až někdy po třicítce. Tohle ona asi nechce a navíc to taky není nejrozumnější, ne?

 
Maggie12
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 31.05.14 09:43

Držím palce :-)Ted v červenci mi bude 24 a mám 5ti měsíčního chlapečka školu jsem dodělala jen střední, ale s výbornou specializací a měla jsem výbornou práci, která mě naplňovala. Bylo to v mém oboru, ale bez vysoké školy a přijdu si, že jsem se ujala víc než kdybych ještě teď studovala a pak musela hledat práci. :-) Vzali jsme se s přítelem když jsem byla ve 25tt a byla to ta největší párty co jsem zažila!!! i když bez alkoholu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Věřím, že se Vám zadaří co nejdřív a bude nejšťastnější :hug: :hug: :hug: My už pomalu přemýšlíme o sourozenci :pankac: :pankac:

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 31.05.14 09:56

@Lucie12345 A co je špatného na tom mít dítě po třicítce? Nebo i okolo čtyřiceti? jsou na planetě Zemi i takové maminky, u kterých je strach o zabezpečení rodiny, zázemí, vhodný otec a určité finanční jistoty silnější než touha po dítěti. Neodsuzuju ani jednu skupinu.

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 31.05.14 10:04

Já Ti moc fandim! Z Tvého deníčku čiší opravdová touha po tom mít děťátko. Školu máš a věřím, že společně s přítelem to v klidu zvládnete :hug: Mně bude za měsíc
23 a mám skoro tříměsíční holčičku. Toužila jsem po miminku snad od 18, ale vydržela jsem aspoň do těch 22, kdy už jsem měla za sebou aspoň dvouroční pracovní praxi a něco našetřeno…dítě je obrovský dar. Jak jsem si dřív myslela, že jsem byla šťastná, tak jsem zjistila, že doopravdy šťastná jsem až teď! :srdce: Přeju moc moc štěstí a ať se brzy zadaří!

 
Paty_r
Nováček 3 příspěvky 31.05.14 10:27

Gratuluji k rozhodnutí, pokud miminko oba chcete, určitě si ho pořiďte. Ono je hezké mít dostudováno, něco odpracováno, našetřeno, mít kde bydlet apod., jenže pak se taky může stát, že miminko nejde a nejde… Mám ve svém okolí případy, kdy mají „všechno“, jen to miminko schází ke štěstí… Snaží se už zkoro 10 let a prostě nejde. Taky může přijít nějaká zdravotní komplikace, operace díky které už nebudeš moci otěhotnět… Proti tomu mít miminko po 30 vůbec nic nemám, jen pak už to nemusí jít tak snadno… Takže za mě radši dřív než nikdy…

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 31.05.14 10:53

Já mám ve svém pracovním okolí zase spoustu případů, co mají 3 a více dětí, nejlépe od 18cti let. Taky měly maminky silnou touhu po dítěti :mrgreen: Každý svého štěstí strůjcem. Někdo chce miminko a je mu jedno, že ani nedostane mateřskou a někdo chce pro miminko to nejlepší - nebo aspoň vhodného otce a trochu těch peněz a bydlení a bohužel to pak nejde. Život je strašná sv…

 
PETIK04
Kecalka 101 příspěvků 31.05.14 11:01

@Sanlitun tak s timhle přístupem mam par kamaradek po tricitce, kterym se otehotbet nedari a dostavaji se do zacarovaneho kruhu „hlavne na to nemysli“. Jsem rada ze je porad dost žen ktere davaji prednost skutecnym zivotnim hodnotam pred praxí a zahačkovaním se někde…

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 31.05.14 11:10

@PETIK04 Skutečná životní hodnota - je mít dítě. Jedno za jakých podmínek? Nemám vzdělání, nemám práci, otec dítěte je nespolehlivý cholerik, chlastá, mlátí mě a hulí, ale mám dítě, jupííííí :D Tohle je na nekonečnou debatu… Pokud si zakladatelka myslí, že to finančně s budoucím manželem zvládnou, tak jí přeju hodně štěstí a zdraví.

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 31.05.14 11:21

Já měla první dítě ve 22 letech, tedy bez praxe a bydleli jsme v pronajatým bytě. v tu chvíli jsme si myslelai, tže máme vše. no a co. já na tom nic špatnýho nevidim, že dva lidi, který se mají rádi chtějí mít mimčo. dneska mi je 37 let a synovi 15 a je to pecka mít syna za kamaráda. dokonce mu kecám i do oblečení a nechá si poradit. a dneska máme vše co by jsme chtěli mít. nevidim důvod čekat až bude mít vše a rodit po 30tce. a pak jsou plný prenataly, protože jim nejde otěhotnět.

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 31.05.14 11:31

@Janule34 A taky jsou pak plné úřady práce maminek, co jim nejde sehnat práce… :mrgreen: Přeji všem spokojený život, podle svých představ.

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 31.05.14 11:57

Touhu po diteti chapu. Co nechapu je rozpor v hodnoceni vystudovaneho oboru, je tvuj vysneny, ale navazujici studium te nebere. A taky jak si predstavujes hledani prace jako matka minimalne jednoho ditete bez praxe? Kdyz uz ted jako bezdetna mlada mas problemy sehnat praci na plny uvazek se smlouvou. Mimochodem, materska (penize) je fajn, mnohem vic fajn nez jen rodicak… Az to dite budes mit, tak zjistis, ze dostavat mesicne treba 6tis nebo 7tis rodicaku je opravdu velikansky rozdil, klidne i rozdil mezi ekonomickou pohodou a ekonomickym presem… Deti uz mam, kdybych jeste nekdy nejake cekala, tak pujdu klidne pipat za kasu nebo smazit hambace, abych narok na materskou mela, mam vyzkousene obe varianty a pouze rodicak teda nic moc a to jsem mela vetsinu veci schovanou po prvnim diteti.

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 31.05.14 12:02

@meryclare to nevim. já mám výbornou práci. kdo chce, si práci najde.

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 31.05.14 12:03

A ještě mě štve jedna věc, kterou musím napsat, znám i 19cti leté maminky, co třikrát potratily - holt to nemají zaplaťpánbůh napsané na čele, znám i maminky značně přes třicet, které přes celoživotní zdravotní komplikace donosily krásné zdravé dítě, tak proč tu pořád jenom operujete věkem? No, tak jsou plné prenatály, ale většinou těch maminek, které už zaplatily státu tolik na zdravotním a sociálním, kolik ty skvělé dvacetileté maminky bez praxe a zaměstnání ani v životě nevydělaly. :mavam:

 
Elinečkaaa
Kecalka 477 příspěvků 31.05.14 12:11

Děkuji za názory, za podporu i kritiku. Vím, že je to složité a pro každého jsou priority něke jinde. Buď můžu dostudovat, budovat kariéru, mít třeba našetřeno spoustu peněz a tím pádem moc dítěti dopřát všechno a a pak až někdy ve třiceti si miminko pořídit. Můžou nastat komplikace, ale může to být i naprosto v pořádku (což ovšem může být i v dřívějším věku). Nebo taky můžu poslechnout svou a partnerovu touhu, mít pocit naplněného života, mít rodinu po které již oba toužíme, ale občas se muset trochu omezit a třeba nejezdit každý rok na dovolenou. Je to naprosto individuální, nikoho neodsuzuji, jen sama vím, že je pro mě důležitější mít tu rodinu i za cenu nějakého omezení než třeba ještě dalších 7 let života strávit tím, že sice dodělám magisterské studium, zapracuji se, vybuduji si nějakou kariéru, ale budu se celou dobu užírat tou prázdnotou, že mimi ještě není.
Vždycky jsem chtěla být mladou matkou, ale rozhodně ne za každou cenu. Kdybych neměla partnera, kterému věřím a se kterým chci strávit život, kdybych neměla dokončeného ani bakaláře, kdybychom bydleli u rodičů atd. tak do dítěte rozhodně ani přes tu silnou touhu nejdu. Toužím po něm sice již opravdu dlouho, ale rozhodnutí začít se snažit předcházeli opravdu dlouhé úvahy, abychom si byli tak nějak jisti, že to zvládneme. Ano, pokud teď otěhotném, tak chybějící mateřská bude sice problém, ale zvládneme to finančně i pouze s rodičákem. Jak jsem psala, nějaké peníze našetřené máme. Když jsem zjistila, že si studium musím prodloužit, pokud ho chci dokončit, tak jsme usoudili, že kvůli tomu čekat nebudeme. K ničemu by to nevedlo, „jen“ k té mateřské. Já jsem totiž v době před rozhodnutím byla v začarovaném kruhu, naprosto bez motivace a měla jsem pocit hrozné bezvýchodnosti situace, ake teď jsem získalazase novou chuť do života a jsem rozhodnutá skudium dokončit. Navíc po dobu rodičovské je možné si studium prodloužit libovolně, takže i to je velké plus, i když jsem si vědoma toho, že to bude náročné..

Příspěvek upraven 31.05.14 v 12:15

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 31.05.14 12:25

@Elinečkaaa Máte zodpovědný přístup - máte manžela, finance i vzdělání. Moc Vám fandím. :kytka:

 
Elinečkaaa
Kecalka 477 příspěvků 31.05.14 12:25

@Bibi239 Možná jsem to špatně napsala, ale nejde o to, že by mě navazující magisterské studium nebralo, naopak je ještě blíže mé vysněné práci, ačkoli ji můžu vykonávat i s bakalářem. Ale jde o to, že mě to studium nebere kvůli tomu pocitu prázdnoty souvisejícím s touho po dítěti. Já ten obor dodělat chci, učení mě baví, všechno mě zajímá, ale nějak nejsem schopná se soustředit. Prostě i když mám den před odevzdání seminárky, jen sedím, na papíře ani čárku a jsem na sebe naštvaná, protože přemýšlím o dětech, prohlížím kočárky a dělám podobné kravinky. I když se to snažím silou vůle zvládnout, nedaří se a je to ještě horší. Jediné, kdy se to zlepšilo je, když jsem v práci, ale je to jen brigáda, takže hledám dál.
Ohledně té mateřské a rodičáku jsem si vědoma toho rozdílu.. Ale nějak se mi zatím nepodařilo si ten nárok namateřskou získat. Chodím po brigádách, někdy mám i denní a hned potom jdu na noční jinde, ale mám z toho „jen“ ty peníze, nikoli trvalý úvazek a nárok na mateřskou. A nevadilo by mi ani sedět za kasou, už mám taky vyzkoušeno, ale ještě jsem na nic nenarazila.

 
Lucie12345  31.05.14 12:30

@meryclare určitě, ať si každý naplánuje život po svém. Jen si myslím, že ze zdravotního hlediska je jak pro matku tak pro dítě rozhodně lepší, když je rodička mladší, toť vše.. a jak vidíš, tak práce nejde sehnat ani starším ženám, které teda tu školu atd. mají. Já mám naštěstí obor, ve kterém nezáleží na věku ani na předchozích zkušenostech, takže když jsem ve 20 otěhotněla, rozhodně byla pro mě jasná volba mimčo si nechat. vím, že až po mateřské budu chtít nastoupit do práce, podmínky budu mít úplně stejné, jako kdybych žádné dítě neměla..

 
Elinečkaaa
Kecalka 477 příspěvků 31.05.14 12:30

@mystrix Děkuji, máš pravdu, toho se právě bojím, že vždy se najde něco, proč to odložit. O tom se mi podařilo přesvědčit konečně i přítele, protože on to původně měl naplánováno, že až bude to a to a to, tak bude miminko. Ale já jsem mu řekla, že pořád bude důvod čekat a vlastně bychom se nemuseli taky dočkat. Teď máme vše, co nutně potřebujeme, zbytek se poddá.

 
Elinečkaaa
Kecalka 477 příspěvků 31.05.14 12:36

Ještě jsem jen chtěla napsat k tomu věčnému tématu kariéry a zabezpečení versus brzkého mateřství. Třeba známá na tom finančně moc dobře nebyla, manžel cizinec, má problém sehnat práci. A tak pořád čekali, až na tom budou lépe a pak ve 35 otěhotněla neplánovaně, nejdřív z toho bylana prášky, že ještě nemá to dokonalé zabezpečení, které si představovala, ale nakonec je ráda a vidí, že to zvládají úplně v pohodě a vážně je jedno, že malá nemá značkové oblečky a nejdražší kočárek, ale konečně jsou vlastně oba spokojení, protože se za ničím neženou a vidí, že to zvládají úplně v pododě.

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 31.05.14 12:40

Zakladatelko drzim palce :kytka:

 
lucyb
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 31.05.14 13:46

Souhlasím, že pokud je silná touha a nejsou žádné kardinální překážky, proč do toho nejít. Hodně štěstí :-)

 
zerezmijka
Echt Kelišová 9358 příspěvků 31.05.14 13:52

@Elinečkaaa Napíšu ti k tomu jedno pro mě moc důležité: „Lepší teď, než nikdy!“ ;)
Sama jsem na tom byla před lety podobně. Až na to, že jsme neměli společné bydlení, nicméně promovala jsem již z malým bříškem. A ono se to vždycky nějak udělá. Musela jsem se smířit s tím, že jsme tenkrát nežili v žádném luxusu, ale šťastní. V průběhu let jsme materiální statky dohnali. A když jsme se po prvním dítku rozhodli pro druhé a náhle byl problém. Prostě to nešlo. Podruhé jsem otěhotněla až po šestiletém snažení, navíc pomocí IVF. Teď, co máme druhé, jsou naše finanční možnosti jiné, ale vůbec ani v nejmenším nelituji, že jsem tenkrát podlehla mateřským pudům. Navíc jako „mladá“ jsem těhotenství snášela mnohem, mnohem lépe. :palec:

 
zerezmijka
Echt Kelišová 9358 příspěvků 31.05.14 13:55

@Elinečkaaa Ještě ohledně mateřské…Vůbec nevím, jak je to teď, ale v roce 2003, kdy jsem měla své první dítě, tak mi mateřskou vyplácela univerzita. Tenkrát se na to vztahovala nějaká půlroční ochranná lhůta, takže kdo nebyl ze školy déle než půl roku, a otěhotněl, tak měl nárok na mateřskou od školy, kterou navštěvoval. No jako jasně, žádné závratné sumy to nebyly.

Příspěvek upraven 31.05.14 v 13:57

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 31.05.14 15:24

Hodne stesti…ve vsem :kytka:

 
sarka_7
Nováček 8 příspěvků 31.05.14 15:32

Jednej podle svého pocitu. Jestli nemůžeš sehnat práci, která by ti na 100% vyhovovala, pak je třeba opravdu čas na dítě :-)

 
Sanlitun  31.05.14 15:38

@PETIK04 znam zeny, ktere mely dite po tricitce, sama k nim patrim. Jedna ma problem pocit - vrozena anomalie delohy, zbyvajicich 8-10 v pohode. :nevim:

Příspěvek upraven 31.05.14 v 16:38

 
Sanlitun  31.05.14 15:48

@Lucie12345 ja tedy hlasuji pro dite ve veku, kdy mu muzu poskytnout solidni zazemi. I to financni.

Příspěvek upraven 31.05.14 v 16:25

 
Elinečkaaa
Kecalka 477 příspěvků 31.05.14 16:36

@Sanlitun Nejde o to, že bych měla špatně zvolený obor, po kterém není poptávka. Mgr. obor dělám sociální práci a bakaláře mám Sociální pedagogiku a poradenství. K tomu navíc ještě jedno dvouleté rozšiřující studium, jehož možnost studia je v čr teprve dva roky. Takže studijní základ si myslím, že mám dobrý, práci určitě najdu. Ale jde o to, že žijeme ve městě, kde jsem studovala a je zde ještě několik oborů z podobným zaměřením. Takže když to zpočítám dle čistě mých odhadů každý rok zde vyleze ze školy cca 450 lidí a z toho ccapolovina je přímo z tohoto města (jsou to fakt jen odhady dle osbní zkušennosti od spolužáků). Takže ačkoli je nabídek práce dost, uchazečů je přespříliš a navíc před absolventem samozřejmě dají přednost člověku z praxí. Když se ale dívám na inzeráty z jiných míst v ČR, tak je jich taky dost a navíc třeba ani ten obor v okolí studovat nejde. I v mém rodném městě bych práci sehnala, byla jsem se na několika místech ptát.
V současné době opravujeme domeček (už se ale jedná jen o venkovní opravy, vnitřek je komplet nově udělaný), který plánujeme prodat a přestěhovat se za prací, hlavně za mojí prací, protože přítel sežene práci v pohodě, on si může vybírat. Vím, že když nemůžu sehnat práci teď, bude to potom možná ještě horší, ale v té době, kdy jí budu po mateřské shánět, už budeme snad někde jinde, takže šance bude větší. Nemaluji si to růžově, je mi jasné, že to nemusí být hned, ale vidím v současné chvíli pro nás jako smysluplnnější pořídit si miminko teď tady, ještě chvíli zde vydržet a pak se odstěhovat, až bude mimi větší. Jak jsem psala, není to tak, že bysme neměli kde bydlet, neměla jsem dokončeného ani bakaláře byli jsme závislí na rodičích. Pečlivě jsme to propočítali a usoudili jsme, že takto to zvládnem (nějakou finanční rezervu taky máme, kdyby náhodou se něco stalo)

 
Sanlitun  31.05.14 16:40

@Elinečkaaa sama vis, co je pro tebe nejlepsi. At ti to vyjde :kytka:

 
Migda
Kecalka 142 příspěvků 31.05.14 17:36

@Elinečkaaa Milá zakladatelko, tvůj deníček se mi moc líbí. Vůbec si nelam hlavu s tím co si myslí okolí a jdi za svojí touhou. Ono je to jedno kdy to miminko je, hlavně aby bylo chtěné. Víte milé dámy, ono to s tou prací není tsk jednoduché. Já pracovala od maturity, nastoupila jsem do práce úplně jiné než odpovídá mému vzdělání, pak do druhé, kde jsem byla až do otěhotnění, ale co osud nechtěl smlouvu mi prodlužovali po roce a našemu chlapečkovi se zachtělo k nám zrovna ke konci smlouvy s musela jsem nastoupit na nemocenskou a samozřejmě mi smlouvu neprodloužili a tudíž jsem neměla nárok na mateřskou. Taky to finančně zvládáme a dokonce jsme si pořidili až teď z manželova platu a mého rodičáku vlastní byt. Tak abych to shrnula. Je mi 24, praxi ve svém oboru nemám, takže budu zase hledat práci, nejdříve jsme bydleli u tchýně, teď teda už ve svém, ale neměnili bychom za ten pocit být rodiči. Je pravda, že v téhle době absolventi ať SŠ nebo VŠ tu praxi sháni horko těžko, na nic nečekejte a jděte do toho. :hug:

 
mikky
Závislačka 4090 příspěvků 31.05.14 17:45

Nevím tady píšete jako by matka přes třicet snad ani nemohla otěhotnět a donosit dítě 8o Já jsem teda rodila ve 32 a 34 otěhotnění pokaždé prakticky hned těhu na jedničku děti zdravé a hlavně nemusím řešit jestli mám dětem koupit jogurt nebo ne, jestli bude chodit plavat nebo ne, jestli jsou prachy na to nebo na to. :roll: Ale na to asi zakladatelka přijde až už bude pozdě :think: Je pěkné kašlat na školu, práci, prachy, ale když nejsou tak je to bohužel blbé. :nevim:

 
Migda
Kecalka 142 příspěvků 31.05.14 18:21

@mikky Tak myslím, že zakladatelka s tou školou na tom není špatně, když už má bakaláře. A jestli budou mít peníze už záleží na jejich šikovnosti a ne jestli budou čekat až zahřmí. Já nemám nic proti tomu, že ženská rodí déle, ale vidím to u své maminly, která mě měla v 34 letech a už třeba neměla tolik energie na mne, jako třeba na ségru, kterou měla ve 22. Vy si zase nepřipouštíte, že Vám bude ubývat síly a zvládnou třeba pubertu dítěte stojí dost sil.

Příspěvek upraven 31.05.14 v 18:22

 
smejdka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 31.05.14 18:27

Tak jednak jsem první dítě měla v 31, teď je mi 35, jsem po termínu s třetím. A měla jsem začít dřív. Ale to je furt samá VŠ, postgraduál a tohle a támhleto a až bude všechno dokonalé, ještě něco procestovat a blablabla a kdybych neotěhotněla omylem, neměla bych dítě asi nikdy… Ale až teď jsem si uvědomila, co je na tom všem to nejhorší. Je mi 35. Moje maminka mě měla v 36ti jako třetího neplánovaného „záprdka“. Tedy jednoduché počty, je jí 71. A vidím, jak ji trápí, že má zdravotní potíže takové, že už mi nemůže pomoci s dětma (-rozuměj užít si je) tolik, jak by chtěla. A vím, jak si užívala dětí sestry a bratra (starší o 10-13 let). A to mě sakra deptá. Navíc, co si budeme nalhávat, 25tileté tělo v kondici bude ve srovnání s 35tiletým tělem ve srovnatelné kondici snášet těhotenství vždycky lépe.
Jestli bude dcera stejná, budu babička taky v téměř 70ti. Vzhledem ke genetické zátěži to už co do stavu fyzické schránky asi taky nebude žádnej med. Dobře mi tak.
Takže vše má svoje pro a proti, nic není černé, ani bílé. Nikdo z nás není Bůh, souditi netřeba :-)
Autorce deníčku přeji, ať dělá jen taková rozhodnutí, kterých nebude litovat :-)

 
smejdka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 31.05.14 18:29

@Migda No vidíš, ty to napíšeš takhle hezky v pár větách a já se s tím camrám a než příspěvek postnu, už tu visí Tvůj se stejným významem :-)

 
Migda
Kecalka 142 příspěvků 31.05.14 18:40

@smejdka To je mi líto, že jsem tě předběhla, ale jsem ráda, že sem píše někdo se stejnými zkušenostmi. Vidím to i u ségry, ta taky čekala až po třicítce, jejímu manželovi bude čtyřicet a mají toho s dvouma capartama plný kecky a to je sestra velmi aktivní. A chtěli třetí, ale sami uznali, že by nechtěli (teď se nechci nikoho dotknout) měnit plýnky ještě v důchodu, a že je mrzí, že nezačali dříve.;-)

 
koldy26  31.05.14 19:38

Za mě palec hore :palec: :palec: :palec: Je fajn, když se rodí děti z lásky! A jak už je tady zmíněno několikrát… taky mám zmámé, které volili karieru, studium a nakonec jim je 35 a více nemůžou otěhotnět, nebo se jim mimi narodilo před 30.týdnem. Sama praxi i školu mám, ale (dá se říci) že jen díky tomu, že jsem 3roky nemohla otěhotnět. Každý si to udělá, jak sám uzná za vhodné. Někdo má mimi dýl, někdo dříve. A tak to asi má být. Držím palce, a těším se na další pokračování deníčku, tentokrát o svatbě a těhotenství :potlesk:

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 31.05.14 20:31

Drzim palce aby vám to vyšlo, co nejdříve. Ja chtela miminko taky hodne brzo. Když jsem udělala maturitu, tak jsem šla hned za přítelem do Prahy s tím, ze vysokou si udělám dalkove při práci, at mam pak i nárok na mateřskou (to byl teda můj tajný plán :) ). Jenze změna byla moc velká, nové město, bydleni s přítelem, autoškola, první práce na plny úvazek a škola šla do kopru. Pak nova práce, koupili jsme si byt po 5ti letech (v mych 24) jsme se vzali a manžel taky porad miminko nechtěl a já to první mimco chtela do 25. No dopadlo to tak, ze jsem v druhe práci byla 6 let, začala jsem dalkove studovat, teď jsem ve druhem rocniku, je mi 27 a zrovna vedle mě leží naše dvouměsíční holčička a manžel už škemrá o kluka :lol: fandim Vám, mate to promyslene a miminko je chtěné a plánované, tak myslím není problém.

 
magistra K
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 31.05.14 20:44

Tak ja v zadnem pripade nehodlam zakladatelce vymlouvat tehotenstvi, 24 let je optimalni biologicky vek a ta „spravna doba“ z hlediska dalsich faktoru neni nikdy. Stabilni vztah ma, neco nasetreno, tak proc ne.

Nicmene me celkem bavi ty reakce, tykajici se tehotenstvi a porodu po 30. Porad tady ctu jak spousta mladych holek chodi na nemocenskou pomalu uz po prvnim pocuranem testu kvuli beznym tehotenskym banalitam (unava a nevolnosti, stresujici zamestnani, atd. ). Ja rodila ve 37, na materskou jsem nastoupila 4 tydny pred porodem (klidne bych to zvladla i dva dalsi tydny, ale proc si jeste neuzit trochu klidu; dnes za to dekuji nebesum, protoze to byly posledni dny, co si pamatuji, kdy jsem se jakz takz vyspala) a do te doby jsem chodila do prace denne cca 5 km pesky a nekolikrat slapala do 5. patra. Nepovazuji to ovsem za zadny extra vykon, jsou udajne i takove, co behaji maraton. O stresu v zamestnani se radeji nebudu ani rozepisovat, jezto jsem otehotnela neplanovane ve zkusebni dobe; asi si tudiz dovedete predstavit „radost“, kterou mela moje nadrizena z teto novinky. Porod byl taky celkem pohodicka.

Vazne nevim, proc tady nektere o peknych par let mladsi nez ja maji pocit, ze uz nestihaji.

No, a na duchod mam skutecne jine plany, nez na plny uvazek hlidat vnoucata.

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 31.05.14 21:32

Ja jediné, čo nikdy pri podobných denníčkoch nepochopím, prečo väčšina tu hneď začne vyťahovať otázku peňazí, zázemia a bla bla. Nie je tam rozpísané ich zázemie, príjem a pod. Je to len ich vec. Autorka denníčku nie je pozbavená spôsobilosti, aby nevedela, čo robí, čo chce a z čoho budú žiť.
To, že ešte študuje a che dieťa neznamená, že celý život už nebude pracovať a žiť len z mužovho príjmu. A ak aj hej, znovu sa opakujem, je to len ich vec.
Držím vám veľmi palce, aby sa vám babatko čo najskôr podarilo, aby ste boli šťastní a spokojní :hug:

 
starlove
Povídálka 40 příspěvků 31.05.14 21:50

@marhulka13 Třeba proto, že to je taky hodně důležité? :D

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 31.05.14 21:52

Jsi skvělá a zodpovědná, držim palce, at se brzo zadaří…hodně štestí :srdce:

 
starlove
Povídálka 40 příspěvků 31.05.14 21:56

Mě jedině trošku děsí ta silná touha po dítěti-stále ta touha… Pak se totiž může stát, že pokud se zakladatelka upne pouze na to dítě a nezadaří se hned napoprvé, tak ji můžou vézt rovnou do blázince. Touha je krásná, ale mít to srovnané v hlavě ještě lepší, protože co pak dělají hormony v těhotenství, bych v životě nevěřila.

Příspěvek upraven 31.05.14 v 22:11

 
Minki
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 31.05.14 22:50

Je to na tobe…kdyz to tak chces…tak to mej :nevim: je prece jedno kdy kdo ma dite…jeden planuje, druhy neplanuje. Ja neplanovala, ani netouzila a mam tri po tricitce :nevim:
Dulezite je, aby se podarilo a detatko bylo zdrave…to ostatni je na vas dvou… Hodne stesti :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama