Stanování v těhotenství a s batoletem

Cestování

Banální deníček jako povzbuzení pro ty, kteří jedou poprvé stanovat, nebo pro ty, kteří váhají, jestli pod stan s prckem a/nebo bříškem.

Budím se. Musím hned čurat. Vylézám ze stanu, slunce je už docela vysoko. Zaposlouchám se do zpěvu ptáků, krásný koncert. Louka nádherně voní. Uléhám zpět na matraci. Manžel mi dopřává pohodlíčko. Vím, že už neusnu, ale je fajn si poležet. Kontroluju, jestli se malý neodkopal, spí jen pod dekou, noci jsou teplé. Usmívá se ze spaní. Hladím si bříško. Bříško, bříško, kdo v tobě přebývá? Synáček nebo dcerunka? Bráška nebo sestřička? Spavec nebo nespavec? Jedlík? Smíšek nebo mračoun? Z přemýšlení mě vytrhává batole, směje se na mě a ukazuje, že chce pití. Dám mu slámku do petky s vodou a pak hned na nočník. Zadařilo se. Budí se i táta: „To jsem se krásně vyspal.“

Táta vaří snídani v kotlíku, zatímco se já a malý převlíkáme. Obloha je modrá, dnes zase bude vedro. Jdeme se umýt do potoka. Je to osvěžující. „Chcete ukázat poklad?“ ptá se asi sedmiletý kluk. „No jasně,“ probudil mou zvědavost. „Jeden je po proudu a jeden proti proudu“ nechá nás vybrat kluk. Rozhodli jsme se jít po proudu. Malý je nadšený, vrhá se potokem za klukem, já i muž ho jistíme každý z jedné strany. „Už jen malý kousek, a jsme tu!“ Takže poklad bylo vyhozené kolečko. „Hurá!!!“ zařvu: „Vytáhnem ho na louku a budem v něm jezdit!“ Muž na mě hodí pohled studenější než voda v potoce. Posunky se ptám, co je. Chlap mi šeptá: „Tebe s břuchem nenechám lítat po louce a mě v tom vedru klepne pepka.“

„Zavolám ti sanitku…“
„Není tu signál…“

Vytáhli jsme kolečko na louku, nalodili kluky a kolečko se s hrozným vrzáním rozjelo po louce. Kluci se smáli, až málem vypadli z kolečka. Chlap se proměnil v chlapce. Miluju ho. Sedla jsem si do stínu stromů a pohladila bříško. Za rok už budeš dělat lumpárny s námi. Přisedla si ke mně klukova máma: „Děkuju, že si s ním hrajete, on tu k sobě nikoho nemá…“
„Je hrozně fajn,“ odpovídám.
„Uvařila jsem spoustu pórkové polívky, dáte si s náma?“
„Moc rádi.“

Polévka krásně voněla, malý snědl všechno, co měl v ešusu plus to, co měl v ešusu táta. Máma byla rychlá a zhltla svou porci hned.

„Půjdem zase jezdit?“ ptal se kluk.
„Jo, ale s kočárem, musíme uspat malého.“
„Půjdu s vámi.“
„To budem moc rádi.“

Vyjeli jsme do lesa. Ve stínu stromů bylo příjemně. Malý usnul za první zatáčkou. Poznávali jsme ptáky, stromy, kytky, povídali si o přírodě a kluk se rozpovídal, proč na něj nemá máma čas, musí se postarat o ségru. A stejně ho to s holkama nebaví. Táta pracuje, tak s nimi nejezdí. Teda, v duchu obdivuju klukovu mámu, že se vydává každoročně s děckama sama pod stan.

Malý se probudil. Hned ho zaujalo, že kluk žmoulal stéblo trávy v puse a dožadoval se ho taky. Utrhla jsem jedno jemu a jedno sobě. „Když máš v puse tenkou trávu, musíš chodit jako slečinka (začala jsem vrtět zadkem a chodit po špičkách) a když máš tlustou trávu, musíš chodit jako kovboj,“ vrazila jsem tátovi stéblo do pusy, ten hned začal házet rameny, šel pěkně zeširoka a mluvil kovbojsky. Kluci se rozchechtali. Cestou jsme si užili spoustu srandy.

Potom jsme se nasvačili a kluci šli opět do potoka, tentokrát na zlatý poklad proti proudu, a já si lehla do stínu. Je tu krásně, zavírám oči. „Tak poklad je opravdu zlatý,“ křičí na mě manžel „někdo si chladí basu se Zlatopramenem.“ Večer utekl rychle, koupání, házení s balónem, večeře, sprcha a spánek, v noci se zase budím na čurání, na nebi je miliarda hvězdiček.

Další den idyla končí. Manželovi došla zpráva o rodinných problémech. Balíme stan a jedeme podpořit babičku. Byly to nezapomenutelné čtyři dny, je mi moc líto, že nemůžeme zůstat.

Dojeli jsme do velkoměsta. Vrátila se mi těhotenská nevolnost. Dráždí mě pachy deodorantů, které v těchto vedrech všichni nadmíru používají. Rozpálený beton, neustálý stres, že malý vběhne pod auto.

Navzdory klíšťatům, zmijím, úplavici a dalším nástrahám přírody jsme přežili v divočině, ovšem civilizaci jsme málem nepřežili. Na oběd jsme si zašli do restaurace. Naštěstí malý předtím jedl, takže v restauraci pil jen vodu. Po obědě se mi udělalo těžko, potřebovala jsem si lehnout, začalo mi být slabo, u babičky jsem si lehla a pak jen zvracela a zvracela, neudržela jsem v sobě ani vodu, nic. Potom se přidal průjem, v noci začal zvracet i manžel, myslela jsem, že nepřečkám noc. Nad ránem jsem konečně usnula, ráno mi už bylo lépe. Manželovi se udělalo lépe až večer.

A tak jsme přežili dovolenou. Na závěr bych chtěla poděkovat děvčatům ze stejnojmenné diskuze, že mi poradily, co si zabalit pod stan.

A za rok zase: stanování zdar!!!

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KrisKa
Kecalka 284 příspěvků 12.08.13 00:16

Prima zážitek i deníček. Třebas letos ještě stihnete něco blízko alespoň na víkend ;)

 
Alichi
Kelišová 5618 příspěvků 12.08.13 06:28

Jé, to je paráda. Zvládli jste to perfektně. :palec: Škoda toho návratu.
Tuším, že budeme muset postavit stan na jednu noc alespoň na zahrádce. :lol:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 12.08.13 08:04

Paradni oddechovy denicek :kytka: Pritel uz asi nedostane dovolenou, ale taky to vypada, ze vytahneme alespon stan na chate a uzijeme si tam vikend :)

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 12.08.13 13:17

Jsem ráda, že se vám stanování vyvedlo a že jsi v návaznosti na diskuzi deníček napsala a nenechala ses vystrašit těmi příspěvky v ní :D

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 12.08.13 13:18

Krásný deníček, takhle si představuji ideální dovolenou. My byli loni a to byl maličkému měsíc. A bylo to skvělé. Letos plánujeme na vodu, ale při cestě do zoo jsme bourali, takže teď musíme dát nejprve dohromady náš pojídzný autobus, tak nevím, zda-li to vůbec stihneme. :(

 
petulatko
Ukecaná baba ;) 1716 příspěvků 12.08.13 13:32

Moc pekne napsane a obdivuji tvou odvahu, ja se k tomu taky snad pristi rok s batoletem rozhoupu :oops:

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 12.08.13 13:51

Super ze sis to uzila. A nedala si to vymluvit.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 12.08.13 20:30

Jeee, to je ale krásný deníček:)

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 12.08.13 23:52

Krásná pohoda! Musím si pak přečíst diskuzi, protože pod stan se hrozně těšíme!

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 13.08.13 10:40

Moc hezké :palec: Zážitek i dle našeho gusta :palec: :D
My nedávno stanovali v batoletem a půlročákem :D, navíc na parcele našeho rozestavěného domu, kde teče voda pouze z hadice v rohu zahrady a elektriku máme jen tam, kam si jí prodlužovačkou natáhneme :palec:

 
Effelina
Povídálka 37 příspěvků 21.08.13 13:48

Když to tak čtu, tak bych hned jela. Úplně cítím ten voňavý vzduch po probuzení. Stanování mám moc ráda. Stanovala jsem jako dítě s rodiči, jako těhotná a teď i s malými dětmi (4 roky a 1 rok). Dětem se to moc líbilo.
Přečetla jsem si dodatečně diskuzi a dost mě překvapilo, kolik lidí má ke stanování záporný postoj.
Přeji spoustu krásných zážitků z kempování!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama