Starší přítel - funguje to?

O životě

Chtěla bych vám povyprávět o tom, jaký může být život s přítelem, který je o více než 20 let starší než vy. :) Ač je to krásný, někdy mě můj přítel dokáže pořádně potrápit. :)

Spolu :)

Můj přítel a já jsme spolu skoro rok. Přítel je o 24 let starší než já. Náš vztah je naprosto báječný. Bydlíme spolu v malém bytečku a děláme věci, které dělá každý jiný „normální“ pár. Věkový rozdíl většinou neřešíme. Jsou ale věci, u kterých se prostě někdy pozastavíme právě díky onomu věkovému rozdílu. A o tom bych vám chtěla v tomto deníčku vyprávět.

Momentálně jsme dá se říct čerstvě nastěhovaní a tím začaly menší problémy a naše první hádky. Přítel byl 17 let ženatý. No co byste mu řekly na větu: „Moje bejvalá žena dělala palačinky jedině na keramický pánvi a byly výborný, tak si koupíme keramickou pánev.“ Jeho bývalá žena byla určitě skvělá kuchařka, ale MĚ TO NEZAJÍMÁ. Tak tohle on nechápe. :D

Máme od tety zamluvené koťátko, a tak postupně kupujeme, co je potřeba. Padla otázka: „Koupíme bedýnku s krytem, nebo jen vaničku?“ A přítel? „Měli jsme kočku a ta nám dala jasně najevo, že bedýnku s krytem nechce. Je to blbost. ŽÁDNÁ kočka ti na tuhle bedýnku nepůjde.“

Plánujeme miminko, a tak jsme se bavili o hrazdičkách. Přítel má dvě děti a jeho „názor“ na hrazdičky? „Já jsem toho pro svoje děti koupil strašně moc a oni si s tim nehrály, jsou to vyhozený prachy. Už bych to nekoupil.“

Jaké bylo řešení těhle situací? Samozřejmě vypukla velká hádka. :D

O co mi jde? Ne o to, že bych si chtěla stěžovat na svého přítele. Jen jsem se chtěla trochu vypsat z toho, co jsem netušila, že může nastat. Plánování miminka s přítelem není takové, jako by to bylo s klukem, který děti nemá. Všechno nové, nové pro oba. Ale on už všechny tyhle velké kroky v životě zažil a se mnou by to bylo podruhé. On už má vše vyzkoušené, a tak si na to mohl udělat názor.

Myslíte, že budu jeho názor sdílet? Ne. :D Koupím bedýnku s krytem a až budeme mít miminko, koupím spoustu hraček a všeho možného. A až sama zjistím, že je to „blbost“, dám mu za pravdu. Jediné, čeho se děsím, je ta věta: „Já ti to řikal.“ :D

Vybrala jsem si vztah se starším, rozvedeným mužem, který má dvě děti. A jsem na své rozhodnutí hrdá. Takový chlap (většinou) ví, co má říct a kdy by měl raději mlčet. Má to v hlavě srovnaný a ví, co chce. A já cítím, že jsem to já.

Nakonec bych se vás, holky, chtěla zeptat, jestli jste něco takového zažily. Řešily jste to nějak? A pomohlo to? :)

Hodnotilo 47 lidí. Score 1.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Daja.pribram
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 02.04.14 00:11

Ahojky ja mám 26 let, můj přítel 43,oba už od rodiny (rozvedeny),ale co jeho ex dělala atd neříká ;).Tak nejak se pta na muj nazor i když někdy udělá po svém, nehada se, ale je urážlivi, jsem po bouřlivém manželství a můžu říct že je úžasný hodný milí, rád se baví, je to mazlik, ale koťátko nechce ;).

 
domíííí
Povídálka 50 příspěvků 02.04.14 00:16

Tak to jsou ti naši chlapy skoro stejně starý :) akorát mě je 18, takže ve většině věcech má navrch co se zkušeností týče :) no.. snad to NĚKDY přejde :)

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 02.04.14 00:25

Ahoj, tak me je 25 a manzelovi 43,jsme o 18let, jsme spolu 8 let a svoji 6 let, manzel byl 17 let zenaty a ma taky dve dospely deti z prvniho manzelstvi, ted spoelcne mame roční holčičku :-) tohle neznam teda co pises, on o bejvalce mluvit nechtel a chtel veci spolecne zkouset, treba u kocaru mi rekl,,je zbytecn novy, ale jestli ho chces, nejem proti" rekne treb co delal u deti a tak, ale nikdy ve forme, ze to tak je, takze vzdycky necha rozhodnuti na me, beru starsiho chlapa jako velikou vyhodu, kort kdyz ma zasebou deti, hodne zkusenosti atd. je skvely táta a sam rika,,teprv dneska si malou uzivam, tohle jsem u deti neznal ve 20ti a nepamatuje si obdobi" jeste chceme jedno dite :-) urcite verim ze si spokojena a jak pise, na spoustu veci si prijdes sama, ale nekdy je dobre vyslechnout zkusenejsiho :-)

 
Anonymní  02.04.14 00:29

Já mám muže o 23 let staršího..občas je na facku, ale co dělala jeho bývalka, tak to mi teda nepředhodil ani jednou :nevim: ale co se týče výchovy dětí, to ano, to říká, jak to dělal u dvou z prvního vztahu. ale jak to dělal on, ne bývalka

 
Anonymní  02.04.14 00:59

Ahoj, sluší vám to. Já měla přítele taky o 24 let, mně bylo tehdy 23. Střídavě jsme se scházeli a rozcházeli tři roky. Ze začátku to bylo fakt pěkný. Dojížděla jsem za ním na hory, kde měl živobytí, snažila se v Praze studovat. Měl ale už svý zajetý koleje a nechtěl ustupovat ani o píď, já se musela přizpůsobovat jemu ve všem. Nakonec jsem se s ním rozešla, on by byl býval schopen to táhnout ještě dál, i když už jsem cítila, že je to k ničemu a že si mě už dávno nepovažuje. (Z té vaší fotky je vidět, jak je na tebe hrdý.) Nám to nevyšlo a ani obecně už moc na takové nevyrovnané (věkově) vztahy nevěřím. Mají náskok jednu generaci, zažité stereotypy a nechuť na sobě cokoli měnit. Mladý člověk se tomu druhému spíš přizpůsobí. Za dvacet let ty budeš pořád mladá - na vrcholu, a on už bude pohodlný dědek. Omlouvám se za upřímnost, Pája.

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18620 příspěvků 02.04.14 06:15

A co bys chtěla? aby zapomněl na 17 let života a začal znova? Nějaké zkušenosti s manželkou, kočkou a dětmi už má, tak je využívá.

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29140 příspěvků 02.04.14 07:15

„Takový chlap (většinou) ví, co má říct a kdy by měl raději mlčet“

toto tam píšeš a pak si stěžuješ na jeho názory, o tom že mluví o bývalce a pod. promiň deníček o ničem a ještě si protiřečíš…

jsme s manželem na stejno a vážně by mi nikdy nepředhazoval bývalku, asi má rozum no :roll:

 
lasička1
Echt Kelišová 7759 příspěvků 02.04.14 07:41

@neumisa S tímto plně souhlasím. Přeci nevymaže ze své mysli tolika let života. Jsi mladá holka a zatím máš pocit, že vše musí být podle tebe.

Zakladatelko-zarazila mě tvoje věta, že si stejně pro dítě nakoupíš spousty hraček a všeho možného. Ty vyděláš hodně peněz, aby si toto mohla nakoupit? A při mateřský budeš také vydělávat? Nebo počítáš s tím, že to budeš kupovat z peněz přítele, i když on s tím nesouhlasí?

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 02.04.14 07:42

No jo, našla jste si chlapa s delší minulostí, je třeba s tím počítat. Ale je fakt, že předhazovat co dělala bývalka by nemusel. A ted ten věkový rozdíl. Já nejsem zásadně proti, ale ono to jde vpohodě do určitého věku. Ale až vám bude přes 40,budete v nejlepších letech :lol: a jemu bude skoro 70.Tam už jsou rozdíly znát. Moji rodiče byli o 15let a už to bylo hraniční.

 
Mysanda
Kecalka 192 příspěvků 02.04.14 07:59

Abych byla upřímná, vadilo by mi kdyby mi manžel dával svou ženu za vzor. A je fajn, že má zkušenosti a vytříbené názory, ale nesmí je brát jako dogma. Jestli jsou jeho děti narozené před patnácti dvaceti lety, tak dnes už je všechno maličko jinak. Já mám děti teprve na prvním stupni ZŠ a už jen koukám, jaké jsou novinky v kočárcích, hračkách, plínách atd, natož po patnácti dvaceti letech (mimochodem hrazdička byla prima i když většina hraček se líbí spíš rodičům než dětem). Prostě si myslím, že by to mělo fungovat nějakou formou diskuze mezi rovnoprávnými partnery, přičemž jeden má víc zkušeností, ale to neznamená, že jeho pravda je ta jediná správná. Zkrátka aby se k tobě nechoval jako k děcku, ale jako k partnerce, pak nevidím vě věkovém rozdílu problém.

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 02.04.14 08:07

Ahoj,

Tak já mám manžela staršího o 17 let a pro nás oba bylo všechno nové, protože byl svobodný :D …poznali jsme se v mých 21 letech – jemu bylo čerstvě 37 – já spíš nechápala, že takový hodný a šikovný chlapík je ještě sám, ale dle jeho slov „čekal na takového anděla jako jsem já“ ;), - no….takže asi jsem výjimka, že my jsme byli vlastně oba svobodní…

Jsme spolu už 17 let, máme dva chlapce – 14 a 7 let a náš vztah je pořád hezký :srdce:, podle toho, co zde kolikrát čtu o vztazích na emiminu, tak na dnešní dobu snad i výjímečný, že se pořád máme rádi a jsme spolu….

Je ale pravda a potvrzuji, že časem se to trochu mění – v současné době je mně 41 a manželovi bude 58 a k té šedesátce už na chlapovi jsou změny vidět…zase záleží, co konkrétně tě zajímá – jde o to, že toho třeba nestihne tolik, co dřív (svépomocí opravuje náš domek – tak prostě už musí víc odpočívat), jinak kluky má hrozně rád a věnuje se jim stoprocentně, dokonce i tu hrazdičku tenkrát přinesl on :D ….jo a jestli se ptáš na intimní stránku vztahu, tak to bych vyjádřila asi v tom smyslu, že jsou delší odstupy, ale o to je to intenzivní :srdce: ….

Taky mě zaráží, že v takových diskuzích se stále řeší, jak se mění ten chlap, jak stárne…a co ženská?? Ta je pořád stejná – štíhlá, krásná?? Já poctivě přiznávám, že po té čtyřicítce už to taky není tak jak dřív :D  – nějaké to kilo po dětech taky mám atd….takže ona i ta ženská se mění!! A zase – podle toho, co tu čtu – tak kolikrát víc než ten chlap

Takže za mě – odpověď na tvou otázku, jestli „to funguje“?? odpovídám – Ale jo, jistěže to funguje, ale tak, jako naprosto všechno na světě, jsou VŠECHNY vztahy INDIVDIUÁLNÍ, nejenom vztah s o hodně starším mužem!!!

Držím moc palce a ať vám vyjde všechno podle vašich snů a přání!!

Ono to stejně budeš moct opravdu říct až za pět, deset let…říkám – my jsme spolu 17 let a 20 let se vlastně známe a jsme spokojení a šťastní!! :kytka: A když občas přijde nějaký ten mráček - no, tak halt společně se vyřešit dá všechno!! V dnešní době - hlavně práci, zdraví a šikovné děti - co víc si člověk může vlastně přát ;)

 
Aura1993
Povídálka 23 příspěvků 02.04.14 08:14

Jej, vypadá jako můj strejda :O nejste z okolí Tišnova? :)

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 02.04.14 08:19

Souhlasim, ze by nemel predhazovat ex, ale co se tyce toho zbytku, no co by jsi jako cekala. ma s tim zkusenosti, tak je vyuzije. ja mam zkusenosti od pribuznych, moje sestra i sestrenka mely haldy hracek a nikdo si s nima nehral, tak si beru ponauceni a nebudu kupovat hromady hracek. tu svou zkusenost jsem predhodila priteli a neurazil se. a co se tyce kocky, moje taky mela radeji bedynku bez boudicky. prijde mi hloupe se vztekat nad tim co ti nekdo poradi ze sve zkusenosti.

 
marturka  02.04.14 08:39

Já myslím, že na věku partnerů nezáleží až tak moc, na čem záleží je, aby to prožití stálo za to. I kdyby po omezenou dobu. Naplno prožít něco krásného vždy smysl má. Starší muž mladé ženě má vždy co nabídnout a je to tudíž oboustranně výhodný vztah. To stejně starý muž vůči ženě nemůže tolik dát.
Ale i tak je zapotřebí mít oči otevřené a myslet.
Já měla manžela staršího o 7let a zpočátku to on moc řešil, že je pro mě starý. Já ne. Potkali jsme se, když mě bylo 35. Toužila jsem ještě mít dítě a tento požadavek u něho prostě neprošel. Měl už děti tři a tak nechtěl již ani slyšet. A tak jsem to vzdala.
Uběhlo pár let a zatímco já byla stále akční a vymýšlela další aktivity a zábavy, ale na něm již bylo znát, že mu moje nápady již vadí, že chce už klid a těšily ho věci, na které jsem si zase říkala, že krucinál máme ještě čas, že nejsme důchodci!
Jak to dopadlo?…našel si stejně starou přítelkyni, s kterou asi má klid. Lyže, motorku a jiné věci mi dalo práci aby si odvezl do nového bydliště, přitom mám v živé paměti, jak ho to bavilo a z kopce jsme ho s mými dětmi nemohli dostat, vždy byl poslední, my vyřízení…
A já? Mám přítele mladšího a čekám svého vysněného chlapečka.
A tak nikoho nesoudím. Možná na věku nezáleží, vždy je to něco za něco a záleží, co člověk chce, nakolik je spokojený.
Svého bývalého muže si přesto vážím. I když konec byl hořký.

 
berusa.m
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 02.04.14 08:51

Já mám mažela o 16 let staršího. Bývalá manželka u nás „nepadla“ ani jednou a děti neměl, takže to pro něho bylo všechno nové. Ale jinak si myslím, že tvůj partner je uplně stejný jako všichni ostatní. Ani s mladým klukem bez závazků by ses na všem neshodla na 100%.

 
Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 02.04.14 08:53

Proste ma jiz spoustu zivotnich zkusenosti. Je to stejne, jako s rodici. Takze se zamysli, jak moc je to pro tebe partner a dle toho se nimi rid. Kdyz ti sef v praci rekne, at neco nejak nedelas, ze to vyzkousel, k cili to nevede a popise duvody, tak to prijmes jako fakt a take si nejedes dle sveho. Tak proc to delat v partnerstvi s hrazdickou a bednou pro kocku?

Ten tvuj vrstevnik sice nevi, co presne kdy rict, ale zase sve zkusenosti ziskavas vedle nej a ne jako ve vztahu zak-ucitel.

Příspěvek upraven 02.04.14 v 09:05

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 02.04.14 09:08

Manžel je o 14 let starší, rozvedený a bez dětí. Jeho manželku by mi nikdy nepředhodil, ale dělá to za něj jeho matka. Jsme spolu už 9 let a jsme šťastní.
Jde o to že když se hádáte už teď, ještě nemáte děti a nejste manželé, není to moc dobrý začátek. Já nejsem zastánce vztahů, kde si dva moc nerozumí, někdy se dokonce rozejdou a pak slepujou a berou se, mají dítě. Většinou to za pár let končí rozvodem.
Taky je dobré vědět proč se s bejvalou rozešli. Pokud ona podvedla, nebo on podváděl jí. Nebo se jen hádali. Je spoustu věcí o které bych se zajímala ještě před nějakým důležitým krokem, který vás posune dál do společného života. ;)

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 02.04.14 09:23

Dobry den, mela jsem dva vztahy, jeden pritel o 10 let starsi, druhy o 14 let, s ditetem z predesleho vztahu. No mam- li byt uprimna myslela jsem si, ze starsi chlap vi, co chce, ale to jsem se sakra mylila…bylo to jako na horske draze a jsem rada, ze jsem tyto vztahy ukoncila:D ale samozrejme je to chlap od chlapa ne vsichni jsou stejny…a uprimne myslim, ze to nemysli tvuj pritel zle kdyz navrhuje nejaka reseni, jak co udelat, zkratka na za sebou nejake zkusenosti, s tim je potreba pocitat:D:D ze mluvi o bejvalce, to je dle meho otazka casu, byl s ni spousty let a na to, clovek jen tak nezapomene…
Za me asi tak, muj nynejsi manzel je o 6 let mladsi a nemenila bych:D:D
Drzte se se, uvidite, ze casem se vse sladi:D

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 02.04.14 09:24

:kytka: Držím palce, ať vám to v budoucnosti funguje. No má už v životě o hodně víc zkušeností než ty, tak ti je říká :nevim:. Osobně bych žádného dědulu nechtěla :mavam:.

 
Sharkinka
Povídálka 48 příspěvků 02.04.14 09:27

Určitě je takový vztah hezký, když je vám 20+ a 40+, ale problém nastává už o 10 let později. No a 40+ a 60+ už je znát. Já mám muže o 14 let, je mi 38, jemu 52, po té padesátce nějak stárne či co. (Kdybych měla mladšího, dám ještě třetí dítě, ale takhle už ne.) A to je můj manžel aktivní a není to páprda, jako hodně jeho vrstevníků!! Mám ho ráda. Ale myslím, že už je ten náš rozdíl dost hraniční, většího bych se bála. Uvidíš sama, koneckonců si je těžké ve dvaceti představit něco, co bude za dvacet let. K tomu předhazování bývalky, to můj nedělá naštěstí. Ale taky mi nevadí, když přijde na minulost řeč náhodou, koneckonců jsem si ho vzala a věděla jsem, že už má něco za sebou. Holt už to pro ně není poprvé, jak píšeš. To tak je.

 
Tůtlinka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 02.04.14 09:29

Ahoj, také mám staršího přítele - o 15 let. Jsme spolu téměř 4 roky. Doposud teda svobodného - dříve cestoval a většinou žil sám. Což je vlastně pro změnu u nás problém. Samozřejmě také mě poučuje o životě a má na to právo, světe div se, nakonec má dost často pravdu, ale někdy chápe, že si člověk nějakým blbýma rozhodnutím musí projít taky sám a dokonce mě i podporuje, když s něčím nesouhlasí. Moc si ho vážím. Bohužel u nás je právě problém to, že pro změnu byl zvyklý žít sám - je trochu nesvůj z toho, že jsem najednou v tom jeho obydlím s ním a něco měním, chci po něm pozornost nebo tak. Je trochu svůj a je výbušný, takže se kvůli tomu často nepohodnem. No chci říct, že vše má své pro a proti, nevybereš si. Každý se s tím musíme poprat, tak jak to příjde :) Hlavní je, jestli je Vám spolu dobře a jestli si umíte o problémech v klidu promluvit… Tak hodně štěstí!

 
Lolllo
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 02.04.14 09:35

No vypadá jako Tvůj táta a taky se tak chová.. to je bohužel nevýhoda takových vztahů. :mrgreen:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 58590 příspěvků 02.04.14 09:38

Hele, většinu z nás poučují rodiče, mají odžito, mají své zkušenosti, zažili tak sv moudra šíří dál, i já u druhého dítěte se snažím vyvarovat „chyb“, co jsem dělal s prvním. Ty sis našla chlapa, co by s přehledem mohl být tvým otcem, takže prostě jen dělá to, co dělá starší generace, poučuje cucáka svým nabytým „moudrem“ a dělají to většinou všichni o generaci starší a ještě s dobrým úmyslem. Prpstě stře generací je a bude, a s jeho stárnutím se to bude prohlubovat. Takže ty jsi si zvolila, tak máš to, co z logiky 24letého rozdílu vyplývá. Ale aby ti říkal, že máš něco dělat jak bejvalka, no tak to už je tedy fakt dost. Pravděpodobně nikdy nebudeš rovnocenným partnerem, on je přeci straší a rozumnější a ví…zatím co ty pískle, co neví.

 
terinka4444
Hvězda diskuse 58590 příspěvků 02.04.14 09:40

@Sharkinka 40+ 60+ je katastrofa, i pro případné děti.

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 02.04.14 09:43

Typuji ho na 50-55 let. Plánujete dítě. Já když vidím, otce typu, Petra Jandy, Gotta, Janečka, tak je mi jich i těch dětí dost líto. Jich, že vypadají jak pradědečkové a dětí, že si otce v mládí asi dost neužijí. No, ale tam jsou rozdíly snad 40leté. Jinak ti přejí štěstí a to poučování, moje máma mi říkala, že to dělal otec, když začínala vařit (bylo ji 18, když jsem se narodila)tak, toto říkal o své matce. Někdy prý běžel i s kastrůlkem za ní dochutit. Taky na palici.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 02.04.14 10:05

Ahoj teď nevím co myslíš, že je ten problém, že ti říká co udělal on nebo ex, nebo to že vůbec něco říká? Třeba to nemyslí jako „pruzení bejvalkou“ kdyby řekl moje babička si nemůže vynachválit péct kachnu v klasickým plechovým pekáčku nekupuj si ten skleněný znělo by to jinak ne? Já myslím, že tohle „poučování“ není ani tak věkem ale člověkem, já to občas taky dělám :oops: :think: Stylem hele já to znám takhle, doma jsme to tak dělali… Manžel si to přebere a buď to dělá po mém nebo po svém to už nechávám na něm.. (Jsme stejně staří)
Jinak mnoho štěstí přeju :kytka:

 
K9Girl
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 02.04.14 10:07

Mezi námi je 23 let, a o jeho bejvalce se akorát občas pobavíme kvůli penězům co dluží, ale není to nic ve zlým, znala sem jí taky. Rozhodně mi nepředhazuje co dělalaa ať to tak dělám taky, asi ví, že by to nemělo smysl, protože stejně budu dělat podle sebe :) Na druhou stranu má zkušenosti a snaží se ti je předat stejně tak jako to dělají rodiče, jen od nich to tak nevyzní :)
Jak říká můj táta " když chce chlap ženskou vychovat, musí být o 20 let mladší"

Všechno je to o domluvě, když mu řekneš, že je sice hezký, že jeho ex dělala palačinky na keramice, ale, že ty to tak nechceš dělat protože ti to nevyhovuje, tak by to měl pochopit :)

 
Elis22
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 02.04.14 10:08

Také jsem měla o hodně let staršího přítele - byli jsme od sebe o 28 let. Začali jsme spolu chodit 2 měsíce před mými 18tými narozeninami :) Bylo to nádherné, mám z té doby spousty krásných zážitků, na které nikdy nezapomenu, dá se říct, že jsme spolu téměř od začátku bydleli(po nějakých 2-3 měsících) byli jsme spolu celý týden a pouze některé víkendy jsem jezdila domů k rodičům a on k sobě na barák, který rekonstruoval…byl předtím také ženatý, ale NIKDY mi nepředhodil co a jak dělala jeho bývalá žena nebo prostě jakákoliv bývalka, oba jsme si byli rovnocenní a měli jsme k sobě určitý respekt, nevím co víc k tomu ještě napsat, bylo to opravdu nádherné a na dnešní dobu výjimečné.

 
2468
Závislačka 4981 příspěvků 02.04.14 10:17

Mám o 14 let staršího přítele. Věkovej rozdíl jsem nikdy nezaznamenala. Jsme spolu 5 let a v životě ho nenapadlo mi někdy předhodit, že jeho bejvalka to dělala tak či onak. Vlastně když tak nad tím přemýšlím, tak nemá ani potřebu mi dávat super rady do života či poučování.

Hodně štěstí a ať vám to dlouho vydrží.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 02.04.14 10:19

Poucovat te bude- jsi pro nej mlade tele ;) byt tebou s ditkem pockam, myslim si, ze to u nej uz nebude tak mocna touha byt na stare kolena tatikem. Myslim, ze je rad, ze ma mlady masicko a ze chce mit klid, max si uzivat nez opet zabrednout do starosti jak zabezpecit novou rodinu…preju vam obema stesti, jen ale aby si se nedivila, kdyz ti tve plany na stastnou rodinku s malym miminem zatrhne(nic ve zlem) :kytka:

Příspěvek upraven 02.04.14 v 10:19

 
Lucka91
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 02.04.14 10:30

Já mám manžela o 14 let staršího a k tomu je to kantor :lol: ale jsem naprosto spokojená samozřejmě že už jsem hodnekrat slyšela větu: „Já ti to říkal.“ Ale vždy se tomu zasmejeme a jdeme dál. Je pravda že miminko pro nás oba bylo nové ale on k nakupování stejně přistupoval strizliveji :) Zkus se nad to povznést :) ber to s humorem. Můj manžel je ( naštěstí) v duši a v hlavě stejně starý jako já (23) tak je to někdy opravdu srnda :D
Jednou SIS našla staršího tak musíš počítat s tím, že má daleko víc zkušenosti a taky karambolu za sebou a je jasné že je nechce opakovat ;) preji vám hodně štěstí :kytka:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 02.04.14 10:31

No, tak hlavně ať vám to funguje. Já mám taky chlapa staršího, i když teda zdaleka ne o tolik. Na jednu stranu mi to vyhovuje, ale má to i svoje chyby, ostatně jako všechno.

Každopádně mám jednu známou, teď už čtyřicátníce, ale furt akční ženská, co si chce užívat, po dovolených jezdit atd., jejímu manželovi je 65 a už to je typickej starej a škaredej dědek. Tak si našla milence mladšího než je ona sama a dědulu nechává doma, jen čerpá jeho prachy. A upřímně - když jsem je viděla vedle sebe (s tím manželem), přišlo mi to víc než jen nehezký.

Tak hodně štěstí do života :kytka:

 
Niqitka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 02.04.14 10:54

Rozhodně bych s detma pockala tak rok, at vis, jestli to pujde ;)

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 02.04.14 10:54

Ahoj, já už bych ti říkala to samý, co on :mrgreen: Ale to budete mít asi pořád, musíte se navzájem tolerovat - a on může nabýt s tebou ještě jiných zkušeností, než měl doteď.(každá kočka i dítě je jiný ;) )

Jinak u nás - první dítě - spousta drahých zbytečností, když ono chce stejně nejvíc být u maminky (nejvíc se osvědčilo ergo nosítko) a vyhraje si i s rolí toaleťáku :) Druhé dítě - moc hraček pro sebe nechce, kouká na to první a bere mu jeho :mrgreen:

Když jsem já měla přítele o 20 let staršího, bylo mi 18, dělal mi i svým způsobem rodiče, který se o mě nestarali…Dodnes ho mám moc ráda. Ale byla jsem nevyzrálá, a chtěla objevovat, on už takovej pohodlnej, všechno znal, všude byl a nikam se mu moc nechtělo. :nevim: Zároveň chytrej, sebevědomej a zábavnej 8) Časem to vyšumělo, protože jsme ani jeden za ten vztah moc nebojovali…

Příspěvek upraven 02.04.14 v 10:55

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 02.04.14 10:57

@Elis22 a proč už spolu nejste, když to bylo tak hezký?

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 02.04.14 10:58

Zakladatelko,

Tak vidíš, kolik různých názorů a zkušeností se tu sešlo ;) ….a nedá se jednoznačně říct, jestli to „klape“ nebo „bude vám to klapat“, protože jediné, co lze říct, je to, že to záleží na těch dvou – že je to prostě individuální!!!

U nás je třeba „akčnější“ manžel :D  – taky má řidičák a já si ho nikdy neudělala, takže o prázdninách kluky hodně vozí po výletech. Taky nemáme a nikdy jsme neměli žádné hlídání pro děcka – takže všechny volna a prázdniny se střídáme, on naštěstí dělá na směny, takže to vždy i přes týden nějak vykryjeme…- to taky dělá moc, že na všechno jsme opravdu JENOM MY DVA a nestojí nám za zadkem nějací příbuzní (i když to myslí dobře, to jo…ale je to halt jiné). My jsme se museli a musíme od začátku spolehnout na sebe navzájem – nikoho „k ruce“ nemáme….a to nás taky dost stmeluje..

Já jsem spíš ta, která by „seděla doma“ ;), manžel organizuje dovolené atd. atd….takže ono to není tak, že chlap je okolo šedesátky už „starý páprda“, který sedí doma na zadku. Na tom zadku doma spíš sedím já!!! :D

Jak píšete o těch vztazích starších mužů s matkami apod. (že jako „moje matka to vařila tak a onak…“) – tak to se musím až smát ;).
U nás je to přesně naopak – vztah s manželovou matkou jsem vždy udržovala jen a jen já, manžel by k ní nikdy nešel na návštěvu, ani když byli kluci mimina, prostě jejich vzájemný vztah jako matka a syn je naprosto nulový nebo přinejlepším „jako aby se neřeklo“ – tak nějaké setkání bylo/je, ale nic vřelého. Takže já měla tu „výhodu“, že mi tohle manžel nikdy neříkal/neříká…tchýň­ka nikdy nehlídala, ani nepovozila kočárek – prostě vztahy chladné a říkám – manžel k ní šel/jde jednou za rok na Vánoce – jinak by pro něho vůbec nemusela ani existovat….

Daleko lepší a vřelejší vztah měl můj manžel s mou maminku (= jeho tchýní) – manžel si výborně s mou mamkou rozuměl, uměli udělat srandu, vtípky sršely…fakt jsem kolikrát zírala – bohužel moje maminka už nežije a i mému manželovi hodně chybí!! :,(

Jo, tak teď babo raď, viď…vidíš, jak je to strašně individuální..

Já osobně když taky kolikrát čtu, co mají holky za problémy s chlapama (= mladýma nebo aspoň přiměřeně věkově), tak si říkám – díkybohu za to, co mám „doma“ já – že mám naprosto normálního hodného spolehlivého chlapa….když tady čtu, jak chlapi manipulují, flákají se doma a ještě vyčítají ženské, že doma nic nedělá – když je doma na mateřské – to mi zůstává rozum stát. Můj manžel mi NIKDY neřekl půl slova, když jsem byla doma na mateřských….ba­naopak, hrozně pomáhal, nakupoval, ze začátku i vařil….a ti mlaďoši kolikrát fakt netuší, co třeba mimino obnáší a že se musejí taky obětovat!!!

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že my jsme asi - jak se říká - ze staré školy či co, protože jsme spolu dohromady začali bydlet až po svatbě - já jsem až do svatebního dne bydlela u mých rodičů ;). Samozřejmě jsem u něho přespávala atd. (má/máme malý rodinný domek).., ale prostě bydlet spolu jsme začali až od svatby.

Jojo…vidíš, jak je to u každého různé

Držím vám palce!! :palec:

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 02.04.14 11:00

@Elis22 - ano taky by mě zajímalo, proč jste se rozešli… :nevim:

 
Camael
Hvězda diskuse 39860 příspěvků 02.04.14 11:10

V 18 mi starší chlap taky imponoval, ale představa, že mám teď doma chlapa, kterýmu je 66, dej pokoj. Asi bych tomu dala ještě chvíli čas a určitě si nepořizovala dítě hned. Obecně si myslím, že v 18 si má člověk užívat jiných věcí než mimina. A k tomu poučování, no jo, on má za sebou v podstatě velkou část aktivního života se vším všudy (manželka, děti atd.), je jasný, že vychází z už zažitých věcí, s tím asi moc nepohneš.

Příspěvek upraven 02.04.14 v 11:12

 
Ditipa
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 02.04.14 11:15

Zakladatelko, mam to doma stejne jako @Gerberka, ten lenoch v nasem vztahu jsem ja a taky jsme na vsechno sami, takze za me a manzela muzu rict, ze to opravdu funguje :palec:.v minulosti jsem mela par vztahu - rozdil 6 let, 8 let a stejne stari a az ted, co mam starsiho manzela, tak muzu rict ze je to konecne to pravy, co jsem hledala :palec:

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 02.04.14 11:28

@Ditipa - moc děkuju za tvůj příspěvek!!

Je to právě jenom důkaz toho jednak že to FUNGUJE a jednak jak to všechno záleží jen a jen na těch dvou…

Kolikrát je mu smutno z těch komentářů typu - „co se starým dědkem za pár let“ apod… - přesně takové kecy měl můj vlastní brácha na manžela - pořád mi předhazoval, „co jako budu dělat, až umře“, „on určitě umře dřív“, „teď je to sice dobrý, ale počkej, až mu bude padeást“ - a podobné žvásty. NEDALA JSEM SE a takové pitomosti mě neodradily od toho, že jsem šla za svou velkou láskou - za manželem a NELITUJU ani jednoho dne z těch 20 let, co se známe!!!

Brácha se nakonec ženil hromadu let po mě a vzal si pěknou semetriku, která ho neustále diriguje :pankac: - no, asi mu to patřilo :P - minimálně za ty jeho kecy, které měl po celou dobu na mého manžela!!

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 02.04.14 11:29

Jo a v maželových padesáti se narodil náš druhý synek ;) - dokonce tuším v čerstvých jednapadesáti - takže ty kecy - „co budeš dělat, až mu bude padesát“ - byly opravdu totálně mimo :mavam:

 
Ditipa
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 02.04.14 11:38

@Gerberka tak s takovyma kecama jsem se setkala pouze tady, v realu mi kazdej rekl, ze jsem po jeho boku zmoudrela a uklidnila se :mrgreen:…kdyz ma nekdo preci jen blbou poznamku, tak tady kdosi jednou napsal - radsi proziju peknych 20 let po boku cloveka, co si me vazi a ma me rad takovou jaka jsem, i kdyz nakonec stejne zustanu sama, ale ty krasny roky mi nikdo nesebere a mam na co vzpominat nez zit se stejne starym partnerem, ktery ma mnoho zalib, je aby nebyl doma, je zly a nakonec se stejne rozvedou… staci s tady cist diskuze, co vyvadi chlapi a jak jsou zensky nespokojeny. Samozrejme to neplati o vsech chlapech, najdou se i vyjimky

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 02.04.14 11:49

@Ditipa - absolutně moje řeč. :palec:

Moje maminka mi neustále opakovala - jestli se máte opravdu rádi, chcete být spolu, je to normální hodný chlap - tak se na nic neohlížej a jdi do toho!!
A naprosto přesně říkala - nejdůležitější je těch 20 let - těch aby bylo hezkých, abys měla nač vzpomínat…po těch 20ti letech můžou přijít nemoci, starosti atd. - a to nejenom u toho staršího partnera, ale u OBOU!!! To já právě nechápu, jak tady na diskuzích se pořád řeší, jak chlapi budou staří, pupkatí a plešatí…a co ženská??? Ta je furt za modelku?? Má postavičku pořád suprovou i po dětech?? To je přece NESMYSL. MÉNÍ SE OBA DVA - ženská i chlap!!!

U nás je navíc ještě rozdíl vzdělanostní ;) - já jsem VŠ a manžel vyučený elektrikář (posledních pár let dělá mistra..) - takže u nás byla další překážka to vzdělání a to byla taky voda na bráchův mlýn…že jsem „totálně pitomá“ a „jak si to vůbec představuju“ apod. - no, prostě normálně žárlil na naši lásku a náš vztah - a to všechno zaznělo z úst vlastního bráchy!! O to víc je to smutnější…no nic, on dopadl tak, jak já bych nikdy nechtěla - neustálé kontroly, dirigování…to bych nesnesla vůbec. Já mám pocit, že okolí nám celkem fandilo - a jediná, která nám vše ze srdce přála, byla moje milovaná maminka :srdce:…jinak mému otci to bylo jedno a brácha měl pitomé kecy…Ještěže jsem se nedala!!! NELITUJU!!

A přesně - když čtu, co tady mají holky za problémy - a vůbec nechápu, jak chlapi vyčítají ženské, co je doma s děckama, že se doma válí, nic nedělá atd. - tak ty holky fakt lituju… Manžel NIKDY neřekl ani slovo na to, že jsem doma vypiplávala kluky - a to jsem měla jednu mateřskou 3 roky, pak se vrátila do práce a druhou mateřskou zase 3 roky - a byla to ta nejkrásnější léta mého života!!! :palec:

Ono taky fakt je jiné, když je chlap rozvedený, nebo má už děti :nevim:…je to taky rozdíl. Říkám - my jsme oba byli svobodní, začali spolu bydlet až po svatbě atd. atd…

 
Ditipa
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 02.04.14 12:02

@Gerberka taky mame rozdil ve vzdelani, ja taky VS a manzel ucnak, i kdyz se vypracoval tak, ze svyma vedomostma strci do kapsy kdejakeho inzenyra :palec:, tak my spolu naopak zacali bydlet pomerne brzy a nelitujeme…taky mi nikdy nerekl nic spatnyho, co jsem na rodicku, ba naopak, skoro kazdej den me chvali, co vse jsem za cely den stihla a spise me za tohle obdivuje, synovi se venuje opravdu v kazdou volnou chvili, moc si ho uziva a narovinu absolutne necitim nas vekovy rozdil, tedy zatim :)

 
Ditipa
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 02.04.14 12:05

@Gerberka jinak manzel je rozvedenej a ma z prvniho manzelstvi dve dospele deti

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 02.04.14 12:09

@Ditipa - a jak dlouho spolu jste??

my právě jedeme už na ten 20. rok ;) - tedy aspoň 20 let známosti a opravdu nelituju, říkám to z hloubi mého celého srdce :kytka:

Samozřejmě že časem se vztah mění - ale to KAŽDÝ vztah!!! nejenom starší chlap a mladší ženská!! Jde o to, zase najít tu správnou „hladinku“ souznění, je to hodně o toleranci, přizpůsobivosti… a taky o tom, neviset jenom na tom druhém, ale když ten druhý je třeba mrzutý, má špatný den (třeba v práci)..tak ho nechat být, v klidu, najít si něco svého, jdu třeba s malým sama do lesa na prochajdu…a mezitím manželovi se nálada spraví, obejme mě a řekne, jak je rád, že mě má…

Já mám totiž taky kolikrát pocit - jak zde čtu názory holek - že tady holky někdy dost „visí“ na tom partnerovi - čekají, až přijde z práce, že si s miminem bude hrát, že se miminu bude věnovat…ale to podle mě moc nejde - podle mě každý musí mít taky svůj „svět“ a ne na 100% neustále být ve střehu a viset na tom partnerovi… :nevim:..A z toho třeba pramení nespokojenost hoelk na mateřské…Ale třeba se pletu ;) Já jsem založením dost samotářka, takže když jsem byla doma sama s klukama, tak mi to vůbec nevadilo ;)

Příspěvek upraven 02.04.14 v 12:13

 
Camael
Hvězda diskuse 39860 příspěvků 02.04.14 12:26

@Ditipa @Gerberka
Bez urážky, vy říkáte kecy okolí, ale mně to zase přijde, že vy to tady prezentujete tak, že jen s o hodně starším chlapem to může být super, protože mladý chlap dělá/nedělá to a to. Není to spíš kus od kusu? A ten velký věkový rozdíl se prostě bere jako rizikový faktor, protože ten starý chlap většinou už není tak akční, pro děti to prostě je starý táta, spíš se u něj dají očekávat zdravotní problémy atd., s mými vrstevníky taky nebude na stejné vlně.. Třeba mně je 42 a neumím si vedle sebe představit chlapa, co mu je 66 třeba po té fyzické stránce. Bez urážky, třeba na sex si to ani nechci představit, vždyť by to bylo jak můj táta.

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 02.04.14 12:39

@Camael Na mýho tátu jsem si taky vzpomněla, je mezi náma přesně ten věkovej rozdíl. Brrr

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 02.04.14 12:41

Jsme s manzelem stejne stari (30) a nemenila bych. Rozumime si po vsech strankach a doufam, ze ve zdravi zestarneme spolu. Nezazila jsem partnera s takovym vek. rozdilem, ani si to u sebe nedovedu predstavit.

Hodne stesti :kytka:

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 02.04.14 12:49

Z toho si nic nedělej. Já mám stejně starého a poučuje taky :) V tvým případě bych ho tak brala, jelikož ten tvůj už má určité životní zkušenosti ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Náš vztah a snažení :)


Reklama