Stěhuji se a hotovo

Rodičovství

Potřebuji vypadnout, tohle není pro mě. V 2+1 se 3 sestrami, matkou, jejím manželem a labradorem. A navíc syn na cestě. Ještě 2 měsíce a z 6 členů rodiny a psa se stane 7 členů rodiny a pes. Musím vypadnout.

Možná budu teď za sobeckou mrchu anebo za kdoví co, ale je to tak. Bydlíme v 2+1 s malinkou koupelničkou. Já a 2 další holky (17, 10) v jednom malém pokoji, máma s manželem a další dcerou (5) v druhém pokoji. Pes nám zabírá místo v kuchyni. A k tomu čekám syna. Nulové soukromí, nulové místo. Není místo ani na postýlku. Klidně se do mě pusťte s tím obvyklým: „Nezodpovědnost, pořídit si dítě bez zázemí“. Chápu to, jenže já to zázemí mám. A tady je kámen úrazu.

Přítel bydlí 240 km odtud. Dokonce i řekl, že se sem přestěhuje. Jenže to nejde. Nenašel by si tady u nás práci, a pokud ano, pochybuji, že s platem 25.000 Kč čistého měsíčně. Možná si říkáte, kde je ta chyba. Je ve mně. Chci se za ním odstěhovat a žít s ním. Vychovávat s ním dítě, ale je tu jeden „problém“, který mě tu drží. Má matka. „Na to, holčičko, zapomeň, po porodu o tom můžeme uvažovat, ale já nepojedu za malým tak daleko do takových Kotěhůlek.“ Tohle jsem slyšela jako odpověď na: „Mami, odstěhuju se“. A dál se o tom prostě bavit nebude. A konec, tipec hotovo.

Ano, jsem mladá (20), a ano, dítě se objevilo nečekaně, neplánovaně ale prostě je to tady. Ale vše dělám pro dobro syna. A myslím, že víc potřebuje fungujícího otce než babičku. Nějakou dobu bychom tam bydleli v rodinném baráku jeho rodičů, ale už se koukáme a sháníme byt. Do Vánoc bychom to chtěli mít všechno z krku a být už ve svém. Máti to nechápe. Odjíždí teď za 2 týdny na týdenní dovolenou. Pokud to doté doby nevyřešíme, sbalím se a odjedu. Jak říká máma, konec, tipec hotovo. Ublížím jí. To vím. Ale časem to snad pochopí. Nebude to ale bolet jen jí. Mě to bolí už teď…

Hodnotilo 7 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 26.06.12 08:30

Jejda u vás je teda přeplněno :mrgreen:,no myslím, že dospělá jsi, občanku máš. Není na co čekat je čas roztáhnout křídla a vyletět z rodného hnízda. Matka tě tam nemůže držet, je to od ni velice sobecké, mysli na sebe a na prcka. Až bude malý na světě to budeš potřebovat soukromí a hlavně svůj řád, který bude mimčo potřebovat a ve 2+1 to s tolika členy domácnosti asi půjde horko těžko. Máš kam jít a to je důležité a taky aby tatínek měl kontakt s malým. Pokud je jediný argument matky, že nebude jezdit tak daleko, tak ať nejezdí, ale tohle je vydírání a to se mi hnusí. Jinak přeji bezproblémový, rychlý porod. :kytka: A ať to dopadne co nejlíp pro tebe a pro prcka.

 
Lucienkaaa
Závislačka 3154 příspěvků 26.06.12 08:43

Naprosto souhlasím s @Bobsh :pankac: Jsi dospělá a máš zodpovědnost nejen za sebe, ale i za to malé. Pokud chce matka citově vydírat, tak je na čase jí ukázat, jak to taky může dopadnout, když je někdo sobec. Jestli nechce jezdit, ať nejezdí. Lepší milující tatínek než vydírající a vše řídící babička :cert: Navíc tímhle tónem by se mnou teda máma mluvila jen jednou :pocitac: Možná bych to pochopila, kdyby ti bylo 16 :zed: Tak se držte a ať už je líp :kytka:

 
Jenika  26.06.12 09:15

Dobré rozhodnutí. Ty už musíš myslet, jak bude fungovat tvá rodina.

 
ejinecka
Závislačka 4296 příspěvků 26.06.12 09:15

Jsem taky stejného názoru, odstěhuj se za svým přítelem, pokud není ochotna tvoje matka dojet 200km za vnoučetem, tak nestojí jako babička za to…promiň za upřímnost, ale je to můj názor…neváhala bych…tatínka potřebuje prcek víc…a je jedno jestli je plánovaný nebo ne!

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 26.06.12 09:21

Co tam ještě děláš? Jsi matka, první na co máš myslet je tvoje miminko! Mamka to snad česem pochopí, jsi dospělá, tak se podle toho musíš začít chovat. Chápu že je těžké, taky bydlím docela daleko od našich. Určitě to zvládnete :palec:

 
rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 26.06.12 09:25

Já jsem původem z Ostravy a teď bydlím už 15 let v Praze, když se narodil můj syn, tak přijela mamka i taťka a máma tady pak se mnou 14 dní zůstala. Já nevidím ten problém ve vzdálenosti, ale v pohodlnosti a neochotě vyjít Ti vstříc. Sama jsi napsala, že potřebuješ svého partnera, takže se koukej zbalit a odstěhovat za svým partnerem, ať dítě ví, kde je jeho rodina ( máma+táta+dítě)

Příspěvek upraven 26.06.12 v 09:25

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 26.06.12 09:31

Tady myslím není co řešit. Stěhování za přítelem je logická volba. Dilema má nastávající babička, ne ty.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 26.06.12 09:46

No holka utíkej za svým přítelem, bydli s nim, máma sice bude naštvaná, ale to nejde v takovým malým bytě a ještě k tomu když jste tam 6 a ještě pes fakt se seber a utíkej za tím svojim je ti 18?Máš občanku? Tka si dělej co chceš a neposlouchej svoji mámu!

 
martinaaaaaaaaa7  26.06.12 09:48

Souhlasím s ostatními, přestěhuj se, babička se s tím časem srovná. To, že chceš být s tatínkem mimča v jedné domácnosti, je normální. Spíš mi přijde divný zůstávat v nacpaným bytě, kde není místo na postýlku :-)

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 26.06.12 10:08

Ježíš, jseš dospělá, tak si zařiď život podle svého, tvoje maminka musí pochopit že už nejsi malá holka, že za tebe nemusí rozhodovat, pokud máš u přítele zázemí, tak bych se zpakovala, ještě než se malej narodí, tak bych se odtěhovala, a máti to určitě pochopí…Já bych v tak malém prostoru žít nemohla, vždyť si musíte lézt na nervy

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 26.06.12 10:13

Nechci být hnusná, ale kdyby měla nastávající babička dost rozumu, tak tě „vykopne“ za přítelem sama. Rodina jsi ty, přítel a vaše mimčo. Tak na nic nečekej :kytka:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 26.06.12 10:48

Na nic nečekej a jdi :pankac:

 
annaei
Extra třída :D 12871 příspěvků 26.06.12 10:54

Já jsem otěhotněla v 17. Mámu jsem měla 800km daleko. Bydlela jsem s tátou a přítel naprosto nevyhovující byt. Do pul roku dítěte nešlo bouhužel dělat než se stěhovat tam kde nás chtěli. Dítě potřebuje hlavně tátu až se to narodí uvidiš že babička nejspis přijede a bude oslněna miminkem

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 26.06.12 10:55

Sisi, moc ti fandím, kašli na výhružky, mamka určitě přijede podívat se na vnuka, navíc jestli je první…i ona musí vidět, že je u vás nacpáno, že tam nemůžeš být a porodit tady a s novorozencem se stěhovat, no to je teda nápad, asi to vyzní blbě, ale není maminka tak trochu sobec??? jen aby ho viděla, tak tě tady držet??? :nevim:
No jak píšu, fandím ti a držím palce aby ti všechno dobře dopadlo, na nikoho se neohlížej, tvůj syn je to nejdůležitější co na světě je. :) :hug:

 
Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 26.06.12 11:03

Ale dítě budeš přece vychovávat s partnerem a ne se svou mámou.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 26.06.12 11:10

Tvá matka si musí uvědomit, že už nejsi malá holka a že čekáš svou vlastní rodinu. Mám pocit, že jsi tady o tom psala i diskusi, že? Nemůžeš přeci v takto malém bytě bydlet s miminkem a už tě chci vidět, jak se po porodu s malým někam taháš. Ona si totiž tvoje maminka potom vzpomene, že malý je moc malý na stěhování a pak že už si vlastně zvykl na svůj nový domov a nebylo by dobré se s ním stěhovat pryč. Nenech sebou manipulovat

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 26.06.12 11:17

Ahoj :mavam: jsi sobecká, ale to je v pořádku. Musíš být! Děláš dobře, jdi za přítelem a otcem dítěte. Já mám mámu 500 km daleko a taky nejezdí, prý je můj problém, že jsem se odstěhovala tak daleko. Jo, asi má pravdu a podle toho jsem se taky zařídila. Vyrůstala jsem taky v 2+1 s dalšími 4 lidmi, co mi asi tak mohla nabídnout? Už mně to snad ani nemrzí, tím jsem si už prošla a ona… jenom ona může litovat, že svoji vnučku vůbec nezná.
Bude to těžké bez rodiny, ale zvládnout se to dá, nic jiného nezbude. A vy budete mít ještě rodinu z přítelovi strany, úplně sami snad nezůstanete.
Držím moc palce!
:kytka:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 26.06.12 11:19

Určitě jdi za tvým přítelem, Tvoje rodina budete vy tři :kytka: Neboj, babička se s tím určitě srovná, přece musí pochopit, že k vám domů se fakt nevejdete. Já si jen těžko představuji, jak to funguje ted. Ty máš být s přítelem a vaším miminkem. Přeju hodně štěstí :mavam:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 26.06.12 11:35

Prosím Tě, maminku neřeš, prostě pojede do Kotěhůlek a hotovo, to je od ní DOSt sobecký a ne moc chytrý, nemůžete bydlet v tom bytě v 7mi lidech, a rodina (míněno máma táta dítě) má být pohromadě, ne aby to měla babi pohodlné. Sbal se a jdui, dokud fyzicky můžeš, v 9 měsíci toho už moc neporveš. Přeju hodně štěstí a sil, s maminkou si to asi ještě užiješ, ale neslevuj! :hug:

 
1024
Závislačka 2970 příspěvků 26.06.12 11:41

Já také bydlím od našich 250km a je pravda, že naši za námi nejezdí, ale to zase kvůli manžovi. Když já nesnesu jeho matku u nás /a to je opravdu konfliktní typ/ tak on naše na oplátku taky ne, ale to je jiná. Ona máma by nepřijela ani kdyby mohla :mrgreen:,je lenora líná. No a tak tam jedu já na prázdniny s obouma dětma, trochu si odpočinu od vaření, uklidu a tak. Musím teda říct, že po týdnu už mám hlavu v pejru a těším se domů. A to jsou jen 4 ve 4+1 - 2 rodiče + sestra se synem. Do nedávna tam byla i ml. ségra, ale ta si už našla přítele a odstěhovala se. Vůbec si nedokážu představit jak by jste se tam vešli, když my si tam po pár dnech i s mýma dětma šlapeme po hlavách. A uplně vidím jak vynervovaná byla ségra, když měla prcka jako miminko. To bylo samé běž si ho uklidnit, když chtěla vychovávat tak nemohla, protože to muselo být ze začátku s pláčem a to babička prostě nesnesla :evil:,chtěla mít svůj klid :nevim:

 
eviliska
Extra třída :D 14021 příspěvků 26.06.12 11:54

Jestli je jediný zádrhel okolo stěhování tvá mamka, tak se seber a jdi. Jak si to jako představuje, že tam budeš s malým žít??? Budete o sebe zakopávat a nikomu nebude dobře.

Mamka časem vychladne a pochopí tvé důvody. Jsi jednou dospělá a s tím nic neudělá. Máš nárok na vlastní život a soukromí maminka, nemaminka.
Za chvíli budeš maminka ty :kytka:

 
Mrkvetka  26.06.12 12:04

Včera už jsi řešila porodnici a dnes zase zvažuješ? Je to Tvůj život, mamča Ti do něj nemůže pořád mluvit…

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 26.06.12 12:10

Být tebou tak jsem sbalila svých pár švestek a zmizela za přítelem už dávno. V takhle přeplněném bytě bych být nechtěla ani bez miminka natož s ním. Vůbec neváhej, přítel a miminko mají být pohromadě ;) Držím palce :hug: :kytka:

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 26.06.12 12:19

No teda já nechci nikoho soudit a kritizovat, ale nějak tvou mámu nechápu??? Už dávno nejseš nesvéprávný dítě! Už 2 roky jseš jak se říká dospělá a není to tak dávno, co se pořizovaly děti hned v 18 a nebylo na tom nic divnýho!!! Ve 20 je to krásnej věk a ve 20 si dělej co chceš, s kým chceš a máma ti nikdy nemůže říkat, že se stěhovat nebudeš. Nic jí po tom vlastněn není! Co to je za mámu? Ta má bejt šťastná, že se chceš postavit na vlastní nohy a ne jí viset na krku! Může bejt smutná, že to za tebou bude mít daleko, ale nemůže tě takhle citově vidírat a rozbíjet budoucí rodinu!!! Panebože, už zase začínám zuřit… nenech si do toho kecat a běž tam, kam tě srdce táhne! A ještě když pod srdcem nosíš to nejcennější co tě v životě potkalo!!! Nebo babička by chtěla dělat miminku tátu nebo co?
A jen tak mimochodem. Já su původně z Brna a odstěhovala jsem se do nejhoršího kraje v ČR - do Karlových Varů. A žijeme a jsme rodina. A moje máma a táta za náma taky jezdí a my jezdíme zase za nima! Je to náročných 350km ale zvládáme to… :dance:

Příspěvek upraven 26.06.12 v 12:27

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 26.06.12 12:21

Ty dospělá jsi :-)) tvoje maminka né, jaksi zapoměla, že máš svůj život…jestli tě má ráda tak se nebude chovat jako sobec.. :? ty utíkej za přítelem..máma ti nepomůže když ti bude zle a ty si budeš chtít odpočinout, nebo se přitulit, kdežto přítel ANO…hodně štěstí a hlavně psychyckých i fyzických sil :srdce:

 
šárka-m
Povídálka 24 příspěvků 26.06.12 12:37

Věřím, že se to nějak urovná po porodu, ale myslím si, že pro dítě je naprvním místě úplná rodina - to je bez pochyby. Maminka určitě za prckem přijede, pokud vás má ráda neboj. My jsme od našich taky 200 km a taťka ten je tady skoro pořád když může, pomáhá mi s vařením, dítětem ale i s domem. Mamka chodí do práce celý týden, ale pravidelně dvakrát do měsíce o víkendu se vidíme. Vždycky se to dá nějak udělat, jen se musí chtít! :palec:

 
Peettaa
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 26.06.12 12:53

Ahoj me je taky 20 a jsem tehotna :)
A chapu jak to myslis naprosto, ja ziju sama s pritelem a urcite je to moc dulezity pokud cekate rodinu, ani ne tak dulezity bydlet sami ale hlavne v klidu a zda se ze tvoje mama ti toho klidu moc nedopreje, A hlavne dite opravdu potrebuje tebe a svyho tatu vic nez babicku
Jja ti moc drzim palce a za sebe bych ti doporucila s odstehovat vis ona na to bude mit tenhle pristup ale uvidis az budes bydlet jinde vse bude lepsi a budete spolu i lip vychazet si myslim :)
Tak hodne stesti

 
Peettaa
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 26.06.12 12:54

A jeste bych chtela podotknou ze tak maly byt s tolika lidmi opravdu je narocny pro miminko myslim ze bys jsi mela zmenit prostredi hlavne kvuli synovi ;)

 
Ali88
Kelišová 5911 příspěvků 26.06.12 12:58

Já to mám k mámě 350km. Vidíme se tak jednou, dvakrát do roka. Štve mě to, ale nedá se nic dělat. Taky špatně nesla, že mě neuvidí za celé těhotenství - jsem na rizikovém a ona přijet nemůže kvůli nemocné babičce. Ještě hůř nesla, že neuvidí malinké hned v porodnici a nejhůře, že se sem po porodu prostě nenastěhuje.
Mrzí mě, že jako babička to nebude moci celé sledovat, ale v jejich bytě a bez taťuldy bychom s prckem určitě nebyli. Už jsi velká holka, tak práskni do koní, než se tam všichni zblázníte. Ona to časem pochopí ;)

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 26.06.12 13:03

Už bych stála s kufrem mezi dveřma! tohle vydírání se mi naprosto příčí. mě s miminem taky nikdo nepomáhal a zvládla jsem to. věř že v takové hustotě obydlenosti tě brzo klepne. dítě bude v noci plakat a bude všechny rušit a naopak když bude chtít spinkat tak ho ten hluk ostatních bude rušit. pokud máš možnost jdi za přítelem a buďte rodina!!!

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 26.06.12 13:10

Buď v klidu, moje rodiče taky nejdřív vyšilovali. bohužel tu pupeční šňůru budeš muset přestřihnout sama, když to tvoje matka neumí sama. myslí si, že na ni budeš závislá donekonečna, ale to nejde. vůbec bych její názor nebrala v potaz, protože přemýšlí dost nezrale. moje matka se chovala stejně, tak jsem prostě odešla a mám pokoj. vídám jí cca jednou za čtrnáct dní a máme lepší vztah než kdy předtím.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 26.06.12 13:16

Já jsem to asi musela nějak špatně pochopit… 8o

Jako že Ti je dvacet let, máš partnera s celkem dostačujícím zázemím, čekáš s ním dítě… a bydlíš u své mámy v podmínkách, jaké jsi popsala? 8o

Jestli ano, tak rozhodně nesouhlasím s tím, že je problém ve Tvé mámě - je asi trochu sobecká a těžko se srovnává s tím, že jí dcera dospěla a začala vést svůj život. Srovná se s tím, nic jiného jí ostatně nezbyde.

Ale hlavní problém je v Tobě. Ty jsi ta, která se teď stává mámou - zakládáš rodinu, tak se podle toho chovej. Ve dvaceti letech se snad nebudeš ptát maminky, jestli Ti dovolí odejít a žít s otcem dítěte, které čekáš… 8o

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 26.06.12 13:24

Představa toho, jak tam bydlíte mě docela dostala. Uvědomujete si všichni, že až dorazíš z porodnice, tak mimino bude brečet bez ohledu na ty ostatní, co se potřebují vyspat. A nezlob se na mě, pokud si umíte udělat mimino, musíte se o něj taky postarat. Nevadí ti, ani otci, že není s tebou v těhotenství? Chlapi potřebují čas, aby si na dítě zvykli… Jak myslíš, že bude reagovat až tam dorazíš s miminem a najednou to bude ze dne na den jiné? Nehleděla bych na mámu, prostě bych jí oznámila, že jdeš za svým partnerem, protože ti moc chybí a že se stěhuješ teď hned… že jí máš ráda a ráda ji uvidíš a jestli ona nebude ochotná k vám dojet na návštěvu, tak to je její problém. Btw. uvědomuješ si jednu věc? Když tu zůstaneš, budeš svobodná matka bez partnera. Počítám, že se na tebe přijde podívat nejen doktor, kde žijete s prckem(to se dělá naprosto běžně u prvorodiček), ale může zavítat i sociálka? Chceš abys byla sledovaná? Vždyť počet místností, lidí a zvířat je naprosto neúměrný!!! Ty bys měla mít s miminem alespoň jednu místnost pro sebe - kde budete? Na chodbě? Jsi máma, tak se začni starat a urychleně se odstěhuj!!!

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 26.06.12 13:28

BohunkaP: hm, mluvíš snad z vlastní zkušenosti? předpokládám, že ne. já ano. taky jsem žila s takovou matkou a ve svých 18ti jsem nemohla nic, musela jsem poslouchat a odkývat každou kravinu, brala mě taky jako dítě a bohužel se to většinou na toho člověka taky promítne a navíc předpokládá, že matka ví dobře, o čem mluví. někdy matky ale ví prd. PRIMÁRNĚ je to chyba její matky, ale souhlasím s tím, že už by holka měla mít rozum a odejít. zvlášť, když čeká dítě. nečekala bych za žádnou cenu do porodu. jak se pak budeš chtít, zakladatelko, stěhovat? to by bylo šestinedělí hadr. honem pryč.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 26.06.12 13:37

@dlacatko, předpokládej, co uznáš za vhodné - tenhle deníček není o mně.

Pokud autorka stihla se svým partnerem otěhotnět, pravděpodobně to nebude tak tragické, že by „nemohla nic a musela všechno odkývat“. Ale hlavně to vůbec není podstatné, co mohla a nemohla dříve. Teď je už téměř máma z ní samotné - a její povinností je zajistit kvalitní zázemí svému dítěti, ne poslouchat maminku a dovolovat se jí, zda to smí udělat.

Naše maminky mají (některé už jen „měly“) svoje mouchy a podepsaly se svým způsobem na každé z nás - ale není na místě se na to vymlouvat.

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 26.06.12 13:39

Já bych i s miminem chvíli bydlet zůstala :palec:, uvidíš, že tě i labrador bude prosit, ať už se odstěhuješ :mrgreen:
(jinak mě teda přijde celkem normální, že člověk opustí „bývalou“ rodinu, aby založil tu novou, takhle to chodilo snad už od pravěku - tam se mladí odstěhovali sice jen do jiného koutu jeskyně, ale bylo to samozřejmé :think: )

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 26.06.12 13:45

Mě je taky 20 a mám skoro 3měsíčního syna, bydlíme v podnájmu ale máme soukromí. Jsem ráda že nebydlíme s rodičema. Máš pravdu tvoje dítě potřebuje spíš otce než babičku, a vzhledem k tomu že se vás tolik mačká v 2+1, je blbost aby si tam zůstávala, tvoje matka to bude muset překousnout. Jestli se s ní nedomluvíš taky si opravdu vem věci a odstěhuj se za tátou malého.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21951 příspěvků 2 inzeráty 26.06.12 14:09

Nejhorší je, když matka je se svým dítětem svázaná pupeční šňůrou ještě 20 let po jeho narození.
Připravuješ sebe i přítele o jedinečné okamžiky těhotenství jenom proto, že je ti líto tvojí mámy, která je neskutečně sobecká.
Přeju hodně zdaru.

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 26.06.12 14:11

To máš pravdu, s tím do puntíku souhlasím. chtěla jsem jen naznačit, že kdo s tím nemá zkušenost, nepochopí. zakladatelce bych radila, ať upaluje k milému a začne se rychle sžívat se svou novou rolí.

 
markyt653
Kecalka 186 příspěvků 26.06.12 14:13

Ahoj od našich jsme se stěhovalav 18ti ze stejných důvodů kpřítelovi-tedy tehdejšímu. Chvíli trucovali ale nakonec se umoudřili. Pak jsem se vrátila zpět do našeho města a našla si podnájem, jiného přítele a také neplánovaně otěhotněla…věř mi že to maličké obměkčí každé srdíčko a hlavně i oni by uznali že když ti bude malý několikrát večer plakat tak by byla situace neúnosná protože ty dvě další se nevyspí a budete jen stresovaní a přišlo by to i tak ;) přeju hodně štěstí, odvahy a sil :)

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.06.12 15:31

Když jsi musela v těch osmnácti letech maminku ve všem poslouchat, jak píšeš, myslíš, že by Ti musela odsouhlasit i otěhotnění :?: Předpokládáš totiž, že zakladatelka ve svých 20 ti letech musí mít od maminky na vše souhlas a srovnáváš ji se sebou.

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.06.12 15:37

Teď jsem dočetla dál, tak jsem ráda, že souhlasíš s tím, že nejlepší je odejít za otcem mimina. Omlouvám se :mavam:

 
dryada
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 26.06.12 16:50

Jojo taky bych radila utíkat za budoucím tátou hned-ať se trochu sžijete před porodem. Ono je sžívání se někdy v něčem náročné i ve dvou a po porodu je třeba se ještě sžít s dalším človrdou. Tak už nepromarni ani minutu. tvá máma je teda truhlík, ale to není tvůj problém. Tebe teď čekají jiný starosti.

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 26.06.12 18:02

Jsi dospělá, budoucí matka, a ty řídíš svůj život, ne tvoje maminka. Máš přítele který chce s tebou žít a vychovávat dítě? Tak co děláš u mámy?

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 26.06.12 19:11

Já myslím že Bobsh to napsala výstižně a přesně :-) a podle tvého deníčku to vypadá že to máš vše srovnané a víš co je potřeba udělat, tak že ti přeju hodně štěstíčka at se stěhování uskuteční co nejdříve, mamka to určitě časem pochopí :kytka: a bezbolestný a rychlý porod at vám malý dělá jen samou radost :kytka:

 
Dorothea
Extra třída :D 14912 příspěvků 26.06.12 19:45

Chápu, že má tvoje maminka o tebe starost, ale ty podmínky jsou šílené, takže tvoje rozhodnutí je logické…

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 26.06.12 21:13

Ahojky rypat do tebe rozhodne nebudu ;-). Ja byt tebou tak se odstehuji k priteli. Ja se od rodicu odstehovala v 17 letech k priteli na vedlejsi sidliste a letos jsme spolu 10 let a mame spolu 2 leteho kluka. Jednoduse mamce rekni ze az se malej narodi tak budes potrebovat soukromi a v tomto byte to nejde. ;-)

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 26.06.12 21:50
Děkuji všem

Velice si vážím vašich názorů. Kdyby ne, ani sem nepíšu.
Dneska už je pozdě, ale zítra si o tom s mámou skusím rozumě promluvit.
Už jsem si i promyslela, tak zhruba co jí řeknu, takže se uvidí. A jestli ani při tomhle nedá pokoj, půjdeto prostě po zlém. A já půjdu ať se jí to líbí nebo ne.

 
Gituš
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 26.06.12 21:55

Souhlasím se všemi, co jsou pro odstěhování. Tohle je moc lidí a k tomu má přijít miminko, to by nešlo. Myslím, že je dobrá volba odstěhovat se k příteli, navíc tam budeš mít kdyžtak na pomoc tchýni, tak to nebude tak zlé. A tvá mamka to třeba za čas pochopí. Ale s tolika lidmi v tak malém bytě a s minimem soukromým by to fakt nešlo. Schválně se zeptej mamky, jak by to bylo s postýlkou pro malýho a vlastně se všemi věcmi.

Hodně štěstí a psychické i fyzické síly. :hug:

 
terich
Závislačka 3982 příspěvků 26.06.12 22:01

Rozhodne bych nezdrhla na tajnacku, to je detinske, ale rozhodne bych se odstehovala. :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama