Štěstí se ke mně obrátilo zády

Prázdná náruč
  • Emimi
  • 03.11.10

Ale zase se brzy potkáme tváří v tvář aneb sen, který se mi napoprvé nevyplnil, ale nevzdávám to! Smutný příběh s happyendem, kterého se dřívě či později dočká každá z nás.

Začalo to jako krásný sen, s přítelem jsme se rozhodli, že naši domácnost složenou z nás dvou a naší fenečky, rozšíříme o dalšího člena – budeme se snažit o miminko! Po dlouhodobém braní HA byly obavy, za jak dlouho se mi vůbec podaří otěhotnět. Štěstí se naklonilo na naši stranu, zadařilo se už v druhém měsíci snažení.

Plánovali jsme jména a těšili se na příchod nového prcka. Už od začátku se těhotenství vyvíjelo nestandardně, neboť dvě čárky na testu jsem objevila až 36 DC, a to ještě pěkně slabé, naštěstí postupně zesilovaly. U doktora mi byla odebrána krev a HCG bylo velmi nízké (377), nastal první stres, podezření na mimoděložní těhotenství. To se naštěstí neprokázalo, neboť po dalším odběru HCG stoupla již skoro na 5.000.

Poté následoval ultrazvuk, dle něj jsem měla být údajně v 6 tt. Srdíčko ještě nebilo a tak následovalo čekání po dobu tří týdnů, než bude další ultrazvuk. Bohužel jsem začala o tomto víkendu slabě špinit a začaly mi docela silné bolesti do břicha, to pokračovalo až do tohoto pondělí, kdy už jsem to nechtěla podcenit a s přítelem jsme se vydali do nemocnice na pohotovost.

Dle vnitřního ultrazvuku přišla nečekaná rána, plůdek neodpovídá 9tt, ve kterém jsem měla být a není srdeční akce, odpovídá pouze 5+6 tt a navíc se mi v děloze vytvořila velká sraženina krve. Verdikt doktorky byl neúprosný: ve středu vás čeká revize dělohy. Snažit se znovu můžete až za 3 měsíce. To se mi zdálo jako neuvěřitelně dlouhá doba.

Přítel mě podržel, podporoval mě a neustále mi opakoval, že se to asi muselo stát, protože miminko nebylo zdravé a uvolnilo tak místo pro to další, které už bude zdravé a budeme ho milovat nadevše.

Jak se nyní cítím? Nikomu bych ten pocit nepřála, cítím se strašně prázdná, ač v sobě ještě stále nosím něco, co zítra bude už minulostí, navíc doprovázené velkými křečemi břicha. Je to divný a nepříjemný pocit, ale musím to zvládnout. Při dnešním pohledu do kočárků s miminkami mi vyhrkly slzy, ale maminkám nezávidím, ale moc jim to přeju.

Sama nevím, čím si musela ta či ona projít, než se dočkala svého miminka, kterého teď hrdě vozí po ulici. Mohla si také projít zamlklým těhotenství nebo dalšími trablemi, které bohužel k cestě za miminkem stojí, ale není to naštěstí pravidlo a jsem ráda za všechny ty maminky, které si prošly bezproblémovým těhotenstvím.

Dříve jsem brala těhotenství a následný porod zdravého dítěte jako běžnou věc. Nyní už to tak není a beru dítě jako zázrak, osůbku, která není samozřejmostí, ale něco neuvěřitelně nádherného!

A mé plány v následujících chvílích, dnech a týdnech? Po revizi, která určitě dopadne dobře, svou smůlu jsem si snad už vybrala, pevně tomu věřím, se chci rozmazlovat. Přítel už mi nahlásil, že dneska vaří večeři on, což se rovná zázraku, v naší domácnosti vařím, až na drobné výjimky, já :-)

Chci si koupit novou kabelku, boty a něco hezkého na sebe. Chci zhubnout pár kil, které jsem nabrala již před těhotenstvím, protože dobrý pocit ze svého těla je k nezaplacení. Chci si užít vánoční svátky a strávit je s lidmi, které mám ráda. A co já vím, třeba se budu zotavovat rychleji a během ledna se budeme snažit o nového človíčka, naši novou naději.

Vzkaz všem na závěr: Nevzdávejte to, nikdy! Nepropadejte panice, život je křehký a každá jsme si prošla menší či větší krizí a od čeho ty krize jsou? Aby nás posílily a vážily jsme si sebe samotné a života, který prožíváme. Stojí to za to!

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 03.11.10 08:47

Přeji aby jste na miminko nemuseli dlouho čekat a aby ti útěchou bylo bezproblémové těhu, rychlý porod a zdravé miminko :srdce:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 03.11.10 09:09

Dobře znám pocity, kterými procházíš, a je moc dobře, že do budoucna myslíš pozitivně, přestože slzičky ještě nezaschly. Přeju ti, ať je brzy líp a věř, že bude, i mimi bude, neboj :wink: :huban:

 
Andik333
Neúnavná pisatelka 15419 příspěvků 03.11.10 09:30

Emimi, mrzí mne to. :-( Já to zažila dvakrát a můžu ti říct, že nejhorší je to čekání do revize. Ten zákrok sám o sobě není nijak bolestivý a poté se ti hodně uleví. Tuhle kapitolu tím uzavřeš a je důležité naplánovat co dál. Ale vidím, že ty máš ten správný přístup. Slzičky nám určitě v ničem nepomohou, jen varuju, že v šestinedělí určitě přijdou smutné chvilky, což je práce hormonů. Dokážou nám to pěkně zkomplikovat.
Ohledně čekání, standardně se uvádí 3 měsíce, nicméně četla jsem poměrně nové studie, kde se uvádí, že nebyl prokázaný jediný důvod, proč čekat. Důležité je nechat proběhnout jednu ms, nechat se zkontrolovat ultrazvukem, že je děloha čistá a ideálně zkontrolovat hcg, že je na 0 a pak hurá do nového snažení.
Držím palce, ať vám to vyjde rychle a mimčo je tentokrát zdravé :kytka:

 
Aspi
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 03.11.10 09:43

moc me to mrzi, ja prisla o miminko ve 36 tydnu, a ta bolest je tu furt a stale bude.
ale musime verit v lepsi zitrky.
cesta ke zdravemu miminku je desne trnita.
preji ti moc moc sil a brzy zdrave krasne miminko :hug:

 
brouczek
Kecalka 144 příspěvků 03.11.10 10:30

Neboj, přesně tohle se stalo kamarádce, hned po třech měsících se do toho pustili znovu a teď už má krásnou tříměsíční princeznu :lol: vám to určitě vyjde taky. moc Ti to přeju

 
Kačka V.
Kecalka 446 příspěvků 03.11.10 11:30

Emimi, je mi líto co vás potkalo. Čtu si tvůj deníček a neudržela jsem si slzy. Je to možná i tím, že jsem dneska zjistila, že po rok a půl dlouhém snažení a operaci, jsme těhotní… držím moc palečky, aby vše dobře dopadlo. :srdce:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 03.11.10 13:22

Moc hezké, přeji hodně štěstí!

 
Mommy
Kecalka 185 příspěvků 03.11.10 14:44

Vím jak se cítíš, neboť se mi stalo totéž a držím pěsti, aby další těhotenství na sebe nedalo dlouho čekat..u nás neproběhla ani první porevizní MS a už jsem byla těhu a výsledek mi te´d chrní vedle v pokoji. Radím,udělej si něčím radost, nech se hýčkat, zkrátka uvolni se a mysli pozitivně a ten malý zázrak si tě najde :wink:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 03.11.10 14:59

Emimi, jsme všechny s Tebou :hug: :huban:

 
Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 03.11.10 15:00

Emimísku, všechny z našeho klanu na tebe myslíme a držíme palce, aby jsi vše zvládla :palec:

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 03.11.10 15:12

Emimi, myslíme na tebe. :hug: Jsi holka statečná a určitě všechno zvládneš :-)

 
abbee
Neúnavná pisatelka 18285 příspěvků 03.11.10 16:05

Eminko, ty víš, že na tebe myslíme, jak psala Miri. :hug: Určitě budeš brzy i ty mít ten svůj uzlíček štěstí v náručí :kytka:

 
Peo
Kelišová 6738 příspěvků 03.11.10 16:24

Emimi, napsala jsi to moc hezky a jsem ráda, že ten konec je optimistický. Neboj, všechno se to srovná a za chvíli se zase budeš kulatit! :kytka:

 
Křupka1
Závislačka 3643 příspěvků 246 inzerátů 03.11.10 16:37

Emimi, je mi to líto, čím si procházíš a držím pěsti, abys měla hodně sil. Já si tím prošla v dubnu. Je také dobře, že jsi si dala nějaké cíle na dobu, kdy se budeš ze všeho zotavovat. Já jsem taky začala cvičit a hubnout a tak a moc mi to pomohlo a tři měsíce utekly jak nic. No a teď jsem znovu těhu a moc se bojím a doufám, že vše bude v pořádku. Tak přeji hodně sil a ať se ti brzy splní váš sen :wink:

 
Anonymní  03.11.10 16:42
taky se špatným koncem

Ahoj všem, kterým se nedaří. Dneškem skončilo mé těhotenství v 10 tt. Už předem mě Dr. stresoval tím, že mimi neroste, dnes nebyla na UTZ akce srdeční. Rovnou mě objednal příští týden na revizi. Ze 3 těhotenství je to už podruhé (první těhu gen. vada). Vím, že v tom nejsem sama, je nás tady spousta, jen se kolem mě narodilo tolik zdravých dětí, rozhlásila jsem radostnou zprávu a teď abych ji brala zpět. Kde vzít jistotu, že znovu a rychle otěhotníme, když psychika pracuje.
V práci se zdám všem divná, nikdo nic neví, ale mě se s nikým fakt nechce řešit jejich „problémy“. Ta nejistota z budoucnosti je strašná. Nic jiného teď asi nebude dávat smysl, než nové těhu.. , ale kde je zaručeno, že dopadne ok..Proč to my ženské máme tak strašně těžké? :-(

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 03.11.10 16:59

Anonymko, myslím, že bez prožitého strachu a bohužel občasného utrpení bychom ty naše dětičky neměly tolik rády. Proto je dobré se do budoucna dívat optimisticky a nepřestávat věřit, protože ti trpaslíčci za to prostě stojí :-)

Příspěvek upraven 03.11.10 v 17:00

 
Katka_H
Kelišová 5766 příspěvků 03.11.10 17:17

Emimi … posílám hodně virtuálního optimismu … a věř, že vše špatné se v dobré obrátí :srdce:

 
asha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 03.11.10 19:09

Emi, stalo se mi to trikrat…a mam tri deti :) O prvniho jsme se snazili 3 a pul roku, po dvou letech jsem potratila. Po nem jsem behem pul roku potratila dvakrat, podobne, jako ty. Zato tretatko se nam povedlo jeste driv, nez jsme se poradne snazit zacli. Pred 8mi lety jsem mela deprese, ze nebudu mit deti nikdy, nakonec jich mam nekdy azaz 8-)
Drzim palce, at ti cekani ubehne a na jeho konci at je nejmin jedno zlobidlo! :kytka:

 
BarborkaB
Stálice 81 příspěvků 03.11.10 21:04

Je mi to lito. TAky jsem to zazila. Bude to lepsi. Hodne holek tim projde, a nakonec to dobre dopadne a clovek znova - uspesne - otehotni. Docela obdivuju,jak statecne to beres a koukas se do budoucnosti a planujes co dal. Ja jsem na tom byla nejak hur. Jsi dobra a zvladnes to. :kytka:

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 03.11.10 21:52

ahoj emimi..když jsem ten článek četla tak jako bych ho psala já..já jsem se stejen jako ty s manzelem rozhodla mit miminko a otehotnela sjem take druhy mesic ale i pres tehotenstvi jsem dostala menstruaci takze jsem si ani neudelal test a o tehotenstvi nevedela..4 dny po menstruaci jsem zacla krvacet a krev byla hodne svetla tak em naadlo udelat si test a byl pozitivni..okamzite jsem jeal do nemocnice a bohuzel druhy dne rano kleslo HCG a ja jsem musela na revizi v 5tt..v nemocnici mi rekli ze mame cekat 3 mesice a doktor mi rekl ze 6 mesicu..jak jsem an tom byla psychicky ti nemusim ani povidat..o mimco jsem se zacli snazit po 4 mesicich takze ted v zari a tehotna stale nejsem ale vypada to tento mesic celkem nadejne a testovat budu asi az v nedeli..o mimco se zacni snazit az tehdy kdyz se na to budes citit a klidne necekej ani na ty tri mesice..ve svete je bezna praxe ze se neceka ani na konec setinedeli..to radim ja..kdyz se ohlidnu zpatky tak byc cekala 1 nebo 2 mesice a sup na to..stejne se to nejspis nepodari hned napoprve..a rika se ze po revizi je zenska jako pohnojena takze mas realnou sanci ze se vajicko ume..a sice uz je to moc dlouhy ale jen ti jeste napisu neco co mi rekal sestricka u doktora:genetici kdysi zkoumali vsechny potraty do 12tt a zjistili ze 95% deti by melo downovu chorobu a zbylych 5% jinou chromozonalni vadu a ze si „pry muzu gratulovat“ze to takhle dopadlo a ze to ze se rika ze telo si samo pozna ze to tak ma byt se nerika nadarmo a ze to tak opravdu je..tohl emi celkem pomohlo..drzim palce at to vsechno zvladnes a at se brzy zadari

 
Posy
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 04.11.10 08:10

Emi…moc hezky napsané.
Drž se kočko, jsi silná holky a my z Emimi klanu jsme s tebou a držíme palečky :hug: .

 
Andik333
Neúnavná pisatelka 15419 příspěvků 04.11.10 09:04

Anonymní, z vlastní zkušenosti vím, že mozku neporučíš a těch optimistických chvilek moc není. Člověk to pořád nosí v hlavě. V tvém případě je určitě třeba udělat potřebná vyšetření, mně osobně pomohlo jít do CARu, kde jsem nikoho o vyšetření nemusela prosit ale sami mi je nabídli. Zjistili mi trombofilní mutace, takže mám vyšší srážlivost a to byla pravděpodobně příčina těchto potratů. V příštím těhotenství si bude krev lékama ředit. Teď ještě čekám na výsledky genetiky, imunologie, 3D ultrazvuku, byla jsem na pohlavních chorobách, chlamydiích a infekcích (listerie, toxoplazmoza, CVM). Doporučuju si tyhle vyšetření udělat, aspoň to člověku zkrátí čas. Držím palce :kytka:

 
Choli
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 04.11.10 10:15

Držím také palce, aby to napodruhé vyšlo :kytka: . První tři měsíce jsou bohužel rizikové, tím strachem jsme si prošly všechny a ani pak není vyhráno. Dítě je velký zázrak.

 
Mirčík
Závislačka 3178 příspěvků 04.11.10 11:22

Přeji aby vše dopadlo dobře, a ty a tvůj přítel jste se brzo radovali z tvého rostoucího bříška.. Držíme vám pěsti pro štěstí.. :kytka:

 
Emimi  04.11.10 11:26

Děkuju všem za pěkná slova a podporu. Revize včera dopadla dobře, netrápí mě ani velké bolesti břicha ani moc nekrvácím, spíš jen špinění, takže věřím, že brzy se budeme moct zase snažit a teď už se zdárným koncem :palec:

 
Ilwimia
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 04.11.10 20:38

Moc se mi líbí tvůj postoj, jen tak dál! Přeju ti z celého srdce to, co si vlastně nejvíc přeješ ty sama :wink: Jdeš správnou cestou a jen tak dál!

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 04.11.10 21:39

Emimi, držíme palečky, to víš…věřím, že si budeš brzo hladit pupíček :wink: :hug:

 
JájaP
Stálice 70 příspěvků 05.11.10 13:57

Ahoj Emimi taky moc a moc ti držím pěstičky jsi silné děvče ty to zvládneš uvidíš vše se k dobrému obrátí a ty budeš mít dítě :huban: tak ti přeju hodně sil a uzpěchů my ženy zvládnem všechno :-D

 
Viktorie Vivien
Závislačka 4485 příspěvků 09.11.10 01:27

Drž se, Emimi… Bude dobře… Prošla jsem si podobnou situací a zkrátka, asi to tak mělo být. I když si člověk říká: „Proč právě já“ a jak je to nespravedlivé, ale brzy uvidíš svět zase barevně. :srdce: :kytka:

 
LuciFr
Povídálka 22 příspěvků 10.11.10 08:44

Ahoj, moc mě mrzí, čím jsi si prošla, také jsem o svoje první moc vytoužené miminko přišla, ale trošku jinak - spontánní potrat v 9tt. Asi to u mě bylo o to lepší, že díky silnému krvácení mě v nemocnici museli dovyčistit dělohu hned a nemusela jsem čekat jako ty. Kup si tu novou kabelku, něco hezkého na sebe, prostě co ti udělá radost. Sice je to malá náplast, ale náladu to zvedne. Hlavně, že tvůj přítel je ti oporou. I můj manžel říkal to samé. Třeba malé nebylo zdravé a je to tak lepší, příště už to vyjde, člověk musí doufat :-) . Já potratila koncem února, snažit znovu jsme se začali koncem května a v srpnu se zadařilo, nyní jsem ve 13. týdnu. Je sice brzy, bojím se, ale pořád si říkám, že už to bude dobré. Jsme přece holky bojovnice ne :-) :srdce: ?

 
ze.janina
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 10.11.10 19:42

Ahoj Emimi: moc mě mrží,že jsi přišla o mrnouska,já přišla o holčičku ve 36 tt,jsou to 2 měsíce a bolí to pořád,ale snažím se jít dál už kvůli mému synovi Tomáškovi. Uvidíš,že bude zase líp,a co neviidět budeš zase těhotná,moc ti to přeju a na dálku tě objímám,bud statečná :hug:

 
Gaba80
Kecalka 142 příspěvků 24.11.10 22:10

Nádherně napsané. Zítra se jdu objednat na revizi a sbíram síly. Přeji vám, ať brzy čekáte zdravé miminko a bez komplikací :srdce: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama