ŠTĚSTÍČKA 137 - prázdninová pohoda

Rodičovství

Ahojky holčiny, posílám nový deníček,abychom měli kam psát naše nádherné letní zážitky :))). Já si tedy letos léto opravdu užívám plnými doušky! Jsem moc vděčná za toto počasí a fakt jsem ani jednou nezanadávala,že je vedro :o) Já sluníčko miluji, i když se spíše skrývám ve stínu....ale pořádné teplo prostě k prázdninám patří!

Hlavně je to pro mě velmi jednoduché mít miminko ke staršímu klučíkovi.....žádné oblíkání,ven vybíháme v tom co chodíme doma, venku jsme skoro pořád.....pohodka. Dopo na písku (máme tu jedno pískoviště, které je celé dopo ve stínu) a odpo k babičce na zahradu či do parku nebo do města na zmrzku :o)))) Domů se vracíme až navečer a to ještě s manžou a dětma vyrazíme na jedno točené do nedaleké hospůdky na zahrádku (já si tedy dávám ledový čaj) - fakt pohoda :D
Vojtíška kojím kdykoliv,kdeko­liv,přebaluji v kočárku, spícího ho přenesu z postýlky do kočárku a obráceně.....Takže venku můžeme být skoro pořád.
Kluci jsou stále zlatí!!! Skoro se nám nezměnil denní režim. Jediné co je pro mě změna,že nechodím po obědě spát :D :D Vojtíšek je vždy vzhůru, zrovna když jde Šimonek v poledne spát. Asi aby si užil maminku jen a jen pro sebe, bez okoloposkakujícího velkého bráchy :o))

Jediné co nás trošku trápí je manži pásový opar :-( Má to rozlezlé po půlce těla a hrozně trpí bolestí ( no známe to,když chlap stůně,že??!!). Samo chodí do práce a večer přijde zdrchaný a z toho oparu bez nálady a s bolestma.....tak večery paradoxně patří k nejnáročnější části dne :D :D :D

Na víkend opět jedeme ke tchánovcům (Šíma se nemůže dočkat!!), tak budeme zase s klukama cestovat ve vedrech 220km. Šimonka tam asi necháme s babí celý týden a my se vrátíme v neděli domů. Jsem strašně zvědavá jak ten týden zvládne on a hlavně já! Bude se mi moc stýskat.Ale myslím,že to prospěje nám všem. Šimonek babičku miluje a je tam ve svém živlu (zahrada,písek,ba­zén…),tak na maminku asi ani nevzpomene.A hrozný pak bude až se vrátí domů,tak jak bude „zvlčelý" a rozmalený od babí.No ale snad se pak zase brzy srovná :o)

Tak to jsou naše prázdninové zážitky a doufám,že se máte v létě všechny dobře a písnete o tom :-)

Arka a Šimonek 2r10m a Vojtíšek 25dní (a manža „pásovec“)

PS: váhu Vojtíška neznám od porodnice, protože naše Dr má dovolenou…tak až v pondělí mi ho zváží.Ale přibírá rozhodně,už jsou mu malě dupajdy velikosti 56 a vidím jak roste před očima :-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 19.07.06 23:58

Ahoj,
zdravím bezvadně letně prázdninově naladěnou Arku a její tři kluky! To je fajn, že je vám fajn (teda krom toho nejstaršího „kluka“, hlavně ať se brzy uzdraví - pásový opar znám sice jen v malé míře a docela dávno, přesto si pamatuji, že to bolelo :o( tak přeji brzké přebolení).
Každý si vychvaluje letní miminka, jak se dá jet kamkoli a dělat kdekoli cokoli… Taky jsem chtěla letní miminko, leč nevyšlo. S koncem listopadu Tonka léto hóóódně minula. Ale musím říct, že zimní miminko mi téměř stoprocentně vyhovovalo. Sice jsme nemohli nikam nadlouho, protože pokud se v kočárku vzbudila a dostala hlad, museli jsme rychle nejlépe domů. Venku kojit v mrazech rozhodně nejde a hledat nějaký nekuřácký podnik se mi nikdy narychlo nepodařilo. Navíc bych tam musela složitě svlékat jak sebe, tak Tončí, takže jsme raději vždy zakotvily doma. Zas to bylo fajn v létě, když jí bylo půl roku a už mohla pomalu sledovat okolí a ne jen být zababuchaná v kočáře, s kojením to taky bylo v pohodě. Kdybych si měla vybrat roční období pro příští miminko, tak vážně nevím. Na zimní jsem zvyklá a spoustu výhod nám to přineslo. Letní si všichni chválí a možná by to bylo lepší právě co se týká staršího dítka a jeho aktivit venku.
No, každopádně to vše řešíme s manželem zatím pouze teoreticky, takže máme možnost dojít k mnoha závěrům a nakonec stejně budeme rádi, když se nám miminko povede, a to kdykoli :o)

U nás je teď na programu přestavba. Máme hotové návrhy, teď je přebírá projektant, který musí dodělat propočty materiálu apod., sehnat potřebná razítka a podpisy. My mezitím musíme dosehnat peníze a psychicky se připravit. Máme z toho smíšené pocity. Úplně se děsíme té vlastní stavby, ale už se těšíme, až budeme mít vlastní vchod, předsíň a kuchyň. To bude opravdu paráda!
Tonince jeto zatím celkem jedno, je ještě mrňavá, takže jedinou její starostí (kromě jídla a hraček) je momentálně bazén a přesvědčování všech okolo, aby s ní chodili plavat a dělat „hopasa“ (skákat a vyhazovat ji do vzduchu a zpátky do vody - ohromná zabíračka na ruce, nohy i záda, budeme všichni asi brzy rambové :o))).
Mluví čím dál lépe, má velikou slovní zásobu a často mě dost udivuje, co si všechno pamatuje a jak si to všechno dokáže utřídit a zařadit.
Když neposlouchá, obvykle ji několikrát upozorňuji a nakonec se vždy už nasupeně ptám: „Nedělej to, rozumíš?!“ A ona mi to s ledovým klidem a odzbrojujícím úsměvem odpoví: „Česky.“ Nedávno jsem se jí totiž, už vzteklá, že neposlouchá, ptala, zda proboha rozumí česky, když vůbec neposlouchá. Nějak si to to dítě opět pamatuje.
Dnes slyšela babičku říkat: „Člověče, co to děláš?“ Tak pak půl dne všehcny oslovovala „člověče“.
Po cestě od babi jsme potkali sanitku, ta se jí moc líbí, jak houká, bliká a tak a ptala se, koho veze. Řekli jsme jí, že pacienta. No a celé odpoledne až do večera, byl každý, kdo se objevil na cestě, v časopise, v knížce, v televizi atd. pacient.
Je s ní vážně zábava.

No, to jsem se zase rozkecala a přitom jsem původně chtěla psát něco trošku jiného.
No nic. Díky, Arko, za deníček, že nemusíme hledat tak vzadu. Přeji další příjemné dny s chlapáky a ať se vám líbí u babičky. Šimonek to jistě zvládne a ty budeš zaměstnaná péčí o Vojtíka a večer o manžela, takže to určitě zvládneš taky :o)

Ostatním přeji taky hezké léto, které nám aktuálně probíhá. Mějte se fajn.

IvaPe+Tónina.sko­ro.20.měsíců

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 20.07.06 08:44

Ahojda,

Missorko,moc dekuji za vydani denicku!! Ted uz vim,ze to opravdu neni fraze,ze se tu rychle objevi novy denicek…DEKUJI :-)

Ivco,take si hezky uzivate leto,to jsem moc rada. Toninka je sikulka!! Krasne se rozpovidala a „cesky“ je opravdu perlicka :o) Prestavbu vam vuuubec nezavidim.Ale az to bude hotove,to bude nadhera!! Prijedem se pak podivat :D A budete si objednavat firmu nebo vse delat sami. Manza ma dost casu? Ja si neumim predstavit,ze by u nas neco delal manza.Ten je proste furt v praci.....
A v jakem obdobi mit mimi,to jsem neresila ani jednou.Kazde ma neco do sebe a hlavne,ja jsem opravdu hrozne rada,ze jsou kluci zdravi :o)

Monco,jak je?????? Co nevolnosti? Na ty kdyz si vzpomenu,tak se jeste ted pupinkuju :-) Byl to docela des a fakt zahul. Pomaha manza? nebo mas babicky nablizku? To tehu tak leti,ze za chvilku Ti bude dobre a budes rodit :DDD

Arka

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 20.07.06 11:01

Ahoj holky,

Arko,díky za deníček.Je moc hezký,prázdninově naladění a je vidět,že jste všichni moooc spokojení(teda až na manžela,tomu přejeme brzké uzdravení).
Tento týden mi jako zázrakem začalo být mnohem líp:),musím teda být nejedená,takže pořád něco požírám a doháním tak ty první týdny,kdy jsem zase skoro nic nejedla:),ale až na sem tam nějakou nevolnost je mi fajn:).

Manža,ten pomáhá jak může,ale problémek je v tom,že moc nemůže:/.Většinu dne je v práci,ale když je náhodou doma,tak pomůže,s čím si řeknu:).Já teď sabotuju nákupy,takže to je na něm,ať je doma nebo ne.
No,a babičky,ty jsou sice nablízku,ale v pracovním procesu,takže se s nima vídáme tak na kafíčko.

Ivčo,Tonička je fakt šikulka:)).Je to sranda,jak se ty děti hned všeho chytnou,co?
Jak dlouho vám bude trvat ta přestavba?Pořádně se na to obrňte,bude to potřeba,ale až budete vařit v nové kuchyni,to bude paráda:)).Pak se musíš pochlubit s fotkama!!Já si aspoň potěším očko,protože moje kuchyň je teda fakt nic moc:/.
A co se týče nejvhodnějšího období pro miminko-my jsme nad tím taky nikdy nepřemýšleli.Já bych řekla,že každé období má něco do sebe.
Týnka byla na konci září,to bylo fajn,bylo ještě celkem teplo a moc se mi líbilo mít bříško přes léto,nemusela jsem se nijak zvlášť oblíkat,prostě stačily nějaké šatky a bylo to.
No,a na únoru zase spatřuju tu výhodu,že až se miminko narodí,budeme mít celé jaro i léto před sebou:).

Mějte se krásně,holky.Monika

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 21.07.06 22:58

Ahoj holky,

všechny jste pryč v tomhle počasíčku, co :- ). To já taky, naposled jsem psala, co se narodil Vojtík od Arky a slibovala jsem, že napíšu, jenže prázdninová lenost mě přemohla a já se nemohla dokopat k tomu něco sesmolit.

Asi začnu naší dovolenou v Tatrách, o který jsem se jen v krátkosti zmínila v jednom z minulých deníčků.
Celkem vzato - bylo to moc fajn, až na pár věcí.
Za prvé cesta autem tam a zpět. Ono 560 km není tolik, ale s otravným ukňouraným dítětem to byl docela záhul. Myslela jsem si, že Daník to zvládne dobře, protože na cestování je zvyklej a nikdy neprotestoval. Bohužel jsem to srovnávala s cestou do Rakouska, kam jsme jeli minulý rok v únoru, to Daník zvládnul naprosto bez problémů, jenže to mu byl rok a 3 měsíce, takže to nemůžu srovnávat s 2 a půlletým klukem. No prostě už hodinu po tom, co jsme vyjeli z Prahy, začal kňourat, že cesta dlouho trvá, že auto bouchá (kdo někdy jel po dálnici D1, tak ví, v jakým je stavu, a že ty spáry na silnici jsou při jízdě cítit). Takže jsme museli často zastavovat, aby se vyběhal, kupovat zmrzku, aby byl spokojenej a já s ním musela sedět vzadu, takže jsem ani nemohla vystřídat Tomáše v řízení. V tomhle stylu byla i zpáteční cesta, i když o něco lepší.
Za druhé strava v hotelu - snídaně byly dobrý, formou švédských stolů, ale ty večeře......sice výběr ze 3 jídel, bohužel to všechno chutnalo stejně a jako ze školní jídelny. Ale co by člověk chtěl ve dvouhvězdičkovém hotelu, kde to furt vypadá jak za hlubokýho totalismu :- ). No ale můžeme si za to sami, vybrali jsme si ho :- ).
Za třetí - poslední den před odjezdem nám Daník na výletě do Belianské jeskyně předvedl takovej hysteráček, na kterej jen tak nezapomene, a myslim, že ani lidi, co to viděli :- )). Začalo to naprostou pitominou a skončilo to Daníkovým strašným jekotem, mým pláčem, 3× na holej zadek a 3 facky přes hlavu. Plus samozřejmě já s Tomášem v naprosto hrozným psychickým vyčerpání, nemluvě o Dandovi......
Ale abych tady nelíčila jen ty horší věci.........dělali jsme spoustu výletů, nejdřív lanovkou na Skalnatý pleso, další den Tatralandia, pak Štrbské pleso, výlet vlakem do Starého Smokovce, procházky po Tatranské Lomnici, kde jsme byli ubytovaní (mmch krásný městečko) a tak různě. Nejvíc u nás vyhrála Tatralandia. Byli jsme tam spokojení všichni 3, samozřejmě nejvíc Daník, ty jeho rozzářený oči a úsměv po celej den bylo to nejhezčí na celý dovolený. Z bazénů se skoro nehnul, furt jezdil na vodních dětských klouzačkách, párkrát si s náma sjel tobogán, nějaká voda v očích, nose, a puse mu vůbec nevadila :- ). Každopádně výlet do Tatralandie můžu všem jen doporučit, stojí to fakt za to, speciálně pro děti je to naprostej ráj, tohle jsem v Česku nikde neviděla.

Co jsme se vrátili, tak už jsme nikde nebyli, já se tu snažim přežívat ty vedra, furt jsme na zahradě a v bazénu. Bříško roste pěkně, přecejen 27.tt už je hodně :- ). Byla jsem na 3D UTZ, tak pak hodim fotku do galerky.

Daník je rošťák, odmlouvá, okřikuje mě, ale jinak je to moje láska :- ). Nevim, jestli jsem vám to sem psala, ale před pár měsíci u něj začalo dost hrozný období hysteráčků, nejen přes den, ale i v noci, 2× až 3× za noc se vzbudil buď s hrozným řevem, nebo byl vzteklej třeba jen kvůli shrnutýmu tričku nebo peřině přes nohy. Naštěstí, se to skoro úplně uklidnilo, hlavně ty noci už jsou úplně OK, často si něco snaží řevem vynutit, ale jinak už je to dobrý. Bála jsem se, že mu to vydrží až do narození miminka a že to bude peklo, ale vypadá to, že to bude fajn.

Arko, ještě jednou velká gratulace k Vojtíškovi. Je to paráda, že si to takhle krásně užíváš, a závidim ti to, že máš tak hodný kluky. Hlavně že ty jsi taky v pořádku, opravdu ty 2 kyretáže nemohly být nic příjemnýho, ale podle toho, co jsi psala, tak to asi bylo kvůli tý porodní asistentce :- (. Ale ta podoba se Šimonkem, to je něco, jsou si hrozně podobný, až na barvu vlásků. Mimochodem, jestli budeme mít dalšího kluka, asi mu taky dáme jméno Šimon:- ).....teda jestli nemáš nic proti :- )).

Mončo, tak to je paráda, že jsi těhotná, moc gratuluju. Těhu nevolnosti mi ani nepřipomínej, ještě to mám v živý paměti :- ).

Marti, dovča v Turecku se koukám povedla, ale to co tomu předcházelo, to teda bylo, fakt hrůza…

Ještě jsem chtěla něco napsat, ale už v tom vedru mi mozek moc nepracuje, i když je skoro jedenáct v noci.....
No nic, já to pak kdyžtak dopíšu:- )

Teď mě ještě napadlo, já jsem asi na řadě s porodem, že jo :- ))......

Holky, mějte se všechny krásně, opatrujte se a možná po prázdninách se tu trochu víc uvidíme.

Jana+Daník 2 roky a 8 měsíců + mimčo 27tt

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 21.07.06 23:08

Ahojda,
tak jsme přestáli další supertropický den a hlavně večer. Mám vždycky strach, že Toňa nebude moct v pokoji dýchat a že neusne (loni jako mrně mrňavé s tím měla ve vedrech problém), ale naštěstí je to docela v pohodě. Máme totiž okno na západ, takže celý den je v pokoji přijatelně a sotva se slunce začne sklánět k obzoru, přichystá nám v pokoji kvalitní výheň :o( Větráme naprosto nejvíc jak můžeme, cloníme atd., ale stejně tam ve vedrech bývá okolo 30 stupňů, např. dnes 31,5. Musíme to ještě nějak dořešit.
Přestavba by měla začít snad nějak v září a trvat asi dva měsíce. Má ji dělat manželův kamarád, resp. lidé, které si na to najme. Měli by dělat všechno kromě kuchyně, tu bude dělat náš další kamarád - tedy manžel mé kamarádky. Už jsme měli první návrhy z počítače, teď to ještě musíme přesně rozměrově doladit, ale vypadá to moc fajn. V kuchyni nechávám většinu rozhodnutí na manželovi, protože se tam nejčastěji vyskytuje on. Vaří, umývá nádobí a tak podobně rozhodně častěji než já. Je přes den většinou doma, pracuje obvykle v pátky a soboty přes noc (no jo, ti umělci :o))), když dělá nějaké scénáře nebo reklamy apod., tak pracuje samozřejmě i přes den, ale doma, takže si vytvoří nějaký „program“. No a tak nejméně jednou za měsíc mívá pracovní schůzky (domluvit si hraní, věci okolo toho, vydávání všeho možného, …), a to se většinou snaží domluvit si najednou, aby nemusel dennodenně někam jezdit. Takže mi to vždy sesumíruje, např.: „Na 9,30 jsem domluvený s Daliborem a okolo 10,30 přijde Rosťa, máme řešení dohromady a pak i zvlášť. Na 12 jdu za Zlatou, máme obědovou schůzku a pak jsem na 14 domluvený s Davidem. Mezitím musím volat ještě Petrovi a Marcelovi, jestli taky nemají dneska čas. Pak budu mít chvilku volno a na 19,30 jsme smluveni s Jiříkem. Nevím, dokdy to bude, ale chci být brzy doma.“ - No, a to znamená, že mezitím si domluví asi 1000 dalších schůzek a přijde domů slavnostně třeba ve 3 nebo ve 4 ráno. Ale zase je to najednou a pak třeba 2 týdny nikam nemusí. To má pravdu. Takže je s námi většinou doma. Toninka je na něho zvyklá, vůbec si nedovedu představit, že bych s ní byla zpočátku sama. Když byla úplné miminko (asi prvních 6 týdnů, možná až do 3 měsíců) nebylo možné ji položit, stále musela být v naručí. Zá:,–(ně tak i usínala a spala. Jedinou výjimkou byl kočár. Tam usla a vydržela spát. Takže pokud jsem nechtěla umřít hlady anebo během doby svého jezení nechat umřít řevem Tonku, brala jsem ji do kočáru a jela si koupit hamburgra nebo párek v rohlíku. Když byl manžel doma, střídavě jsme ji drželi a konali ostatní činnosti (jídlo, pití, záchod, sprcha, oblékání atd.). Postupně se to zlepšilo, ale začátky byly fakt krušné a byla jsem nesmírně šťastná, že mám manžela většinu času doma. Přítel mé sestřenice bývá v práci obyčejně od 8 do 20, takže je prakticky celý den s Káčou sama; jenže na druhou stranu, ona byla vždy spíše ležící než nosící dítě. Neměla nošení moc ráda, radši koukala se sedačky apod. Asi to ty děti vytuší, na co jejich rodiče mají a na co už ne.
Manžel při přestavbě nebude nejspíše dělat nic moc, on není zrovna manuálně zručný. Myslím, že pokud se to naskytne, budu něco dělat spíše já. Koneckonců jsem sestavila úplně sama několik kusů nábytku, jeden pokoj vymalovala, jeden vytapetovala, spousty oprav zvládnu taky, takže tak. Máme ty role v tomto poněkud vyměněné :o) Já kutím, on vaří :o)
Právě mi volal z Colours of Ostrava a nebyl zrovna nadšený, ale asi proto, že je tam pracovně a nikoli zábavově. Prý jsou tam zmatky, no a navíc se teď dozvěděl, že mají kytaristu v nemocnici, takže zítra by měli hrát bez něho :o( Ještě netuším, jak a co udělají, ale hlavně doufám, že z toho nebude totálně zpruzený, když jsou ještě dva dny před ním…
No a zítra se na Colours chystá i manžel mé kamarádky, která, aby nebyla sama doma, přijde k nám, a na to se moc těším, protože s sebou bude mít svého dvoutýdenního synka Jakoubka. Zase si pochovám malinkaté miminko a zanostalgiuji si :o)))

Tak se mějte hezky, ahoj.

IvaPe+Toňa.sko­ro.20.měsíců

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.07.06 14:10

Ahoooj všem,

tak já teda začnu psát, ale nevím nevím, kolik toho stihnu, jestli to vůbec stihnu dopsat… no pokusím se !!!

Uplně nejdříve jak se máme…
Takže popořádku …

Mamina - pořád nemám čas ani na to, abych si ten čas našla ! Sakra ten den má u nás fakt jen 5 hodin :o)
Ale jde to, kdyby se ten náš skřítek nerozhodl, že už nebude spát ve dne ! Šmudla ty kukadla nezavře fakt celý den a když, tak jen pět minut sem a pět minut tam… pořád doufám, že je to jen horkem a že se to zase vrátí jakž takž do normálu… už mám ruce vytahané skoro u kolen a záda zkřivené jak babice, z toho věčného nošení :o))))

Když mluvím o zádech… tak ty pořád bolí a nadále mám dny, kdy je to lepší a dny, kdy to bolíí moc…byla jsem u toho revmatologa, ale abych pravdu řekla, čekala jsem šest týdnů zbytečně. Byl to vůl.
Ani na mě nešáhl, mrkl na fotky z rentgenu a poznamenal, že ty srostlé obratle mám asi už od mala a tak bolet mě to musí z jiného důvodu.
Z jakého tedy důvodu, ptám se … a on, že to může být z mnoha důvodů (v příštím životě budu revmatologem, tomuhle říkám lehce vydělané peníze)…

Takže fakt nic nového nevím. Chtěl do mě cpát prášky, ale když mi to řekl už po páté a viděl, že jsem neoblomná a že přestat kojit fakt nechci, tak to vzdal a říkal, že tedy fakt neví co se mnou.
A já že bych byla ráda, kdyby mě poslal na nějaké další vyšetření, aby se přišlo na příčinu… a on se začal vykrucovat, že to snad ani není nutné, že se stejně na nic nepříjde !!!! Bože kde to žiju???

Nakonec velmi neochotně vzal krev jestli tam není nějaká známka infekce (už je to týden a půl a poznamenávám, že výsledky mi ještě nikdo nevolal) a taky že zjistí, jestli při kojení můžu na takový jeden podrobnější uzv páteře (tady se tomu říká MRI scan, nevím co to je česky sorry). No a taky se ještě neobtěžoval zavolat jestli teda můžu nebo ne… no bodej´t by ne, asi musí mít spoustu práce jak léčí pacienty tím, že na ně ani nesáhne, mluví s něma jak s blbečkama a nechá je běhat po špitále, ať si sami seženou sestřičku, která by jim změřila tlak a vzala krev :o(((((((

Béééééééééééé­ééééééééééééé­ééééééé
Uf, ale je mi líp, že jsem si alespoň zanadála.

Pořád docházím na fyzioterapii a teď už podruhé zkoušela akupunkturu… žádná slast, píchá mi ty jehly pod lebku a kolem páteře a ramen… au.
Ale jakž takž mi o vždy posléze uleví od té největší bolesti. Byla jsem 2×, říkala slečna (tedy myslím, že je ještě slečna, je mi blbé se ptát a je celkem mladá hehe) že musím přijít alespoň 8× aby to mělo nějaký znatelný účinek… což bude te´d problém, neb začínají prázdniny…

Tož tak já… když už si stěžuju, honem honem, jestli najdu ještě něco, ať to odbydu a dám pokoj :o) Jéé já nevím, krom toho že jsem pořád tlustá a v tom horku se pořád potím jako tele :o)))

Polinka- příští čtvrtek končí konečně školu a začínají prázdniny, zpět 5. září.
Ale protože jsou děsná vedra, minulý týden jsem si ji nechala od středy doma a škole zalhala, že jí nebylo dobře… a jeli jsme si užívat k moři :o)
Tak bylo děsně dobře.
Minulý víkend jsme tam byli i stanovat - naše premiéra s Bastíkem a dobrýýý! Spinkal jak dudek a vůbec mu nevadilo, že jsme pryč a takto na divoko :o)
Chceme jet i dnes, ale začlo tam chčít a chčije a chčije a do mokra se mi moc nechce :o)

Jinak se mi ale asi vymstilo, že jsem lhala že Polince není dobře, včera jsem jí objevila v pusině abses… píše se to takhle?? Prostě se jí zanítil kořen zubu a vylezl ten hnis bokem, taková hrčka a natekla jí celá spodní dáseň i tvář :o(
U zubaře nám řekli, že to má bohužel z toho, jak se nepřišlo včas na díru v zubu a kaz a tak to lezlo dolů, zanítil se kořen, zub odumřel a teď ten hnis leze bokem ven :o( Blééé
Polinka si nestěžuje, že by jí to bolelo, tak alespoň že tak.
Zubař nám dal na vybranou dvě možnosti.
Za a) trhat v celkové narkoze a riskovat, že pak jí nové zuby vylezou křivo
Za b) nechat to být, už to stejně prasklo a hnis teče ven, vymívat pusinu slanou teplou vodou a doufat, že to bude stačit, hnis vytečne, otok splaskne a nebude třeba brát antibiotika a jednou, zub vypadne, až poleze prostě nový a nový už bude v pořádku.

Tak jsem zvažovala všechno, četla co se dalo na netu a rozhodli jsme se pro variantu B.
Dnes už to má lepší, prý jí tam ale stejně zůstane hrbolek, tak snad jí to nebude vadit…
To je pořád něco. Před 14 dny byla doma na antibiotikách, protože měla v nose nějaký děsný infekční lišej ! Celá nosní dírka jeden velký strup…

Jo a aby toho nebylo málo, očko co jsme dávali okluzor se zase zhoršilo od dob, co okluzor nedáváme (neb nám řekli, že už není třeba) a tak zase lepíme :o( Na hodinu až dvě denně :o(

Ona si to Polinka fakt vyžírá… hlavně ty zoubky, s těma má problémy, má nějakou blbou sklovinu, tak se jí hodně kazí… A taky to bude tím, že mi pije hodně jablečný džus. Ikdyž ředěný, vodu moc pít nechce.
To Daisy pije jen vodu.

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.07.06 14:11

Daisy- ta měla jít taky k očnímu, ale sešlo z toho díky tomu, co nás stálo nervíků, úsilí a násilí jí rozkapat očička :o(
To bylo takové trauma, že to znova už nechci nikdy zažít !!!
Byli jsme na ni oba a stejně se zmítala tak, že to bylo skoro nemožné. Já na ní ležela celou váhou a tělem, držela jsem jí hlavu a manžel zkoušel otevřít očko a kápnout… Ona ječela, ryčela a pak už jen chraptěla… co měla být záležitost 10 minut byla nakonec záležitost hodiny a bylo pozdě vůbec někam jít… ono se nám to nakonec podařilo, neb měla zorničky jak vrata, ale já už stejně psychicky nezvládala … musela jsem sednout do auta a jet to vydýchat a vybrečet se…

Bylo mi špatně z toho, že jsem musela násilím tu Daisy takto trápit. Ona spíš pak už brečela jen proto, že jí maminka dělá něco co ona nechce, než že by jí ty kapky byly nepříjemné … bylo to o boji a kdo vyhraje… no nevím kdo vyhrál, ale já teda ne, ikdyž se nám ty kapky podařilo kápnout… fakt jsem si připadala jako zrádce, a opakování toho, že to je pro její dobro jaksi nezabralo ani na ni, ani na mě… :o(
Takže přišlo nové pozvání na začátek září, volala jsem tam a vysvětlila, proč jsme nepřišli minulý týden… řekla mi sestřička, že to jsme nemuseli otevírat očko a kapat na spodní víčko, že to šlo i tak, že si lehne a počkat na příhodnou chvíli a kápnout do rožku, že to stačí… no to nám fakt řekli brzo !!! Na letáku u kapek totiž velkým tiskacím je napsáno jak to MUSÍ být na víčku, že to jinak neúčinkuje :o(

Takže brejličky pořád nemá, ale už jsme byli nějaké obhlížet a myslím, že vyberem slušivé, pár jich tam bylo a vypadala fakt legračně… ona má ten nosík pořád takový miminkovský a vůbec obličej takový malinký.

Jinak je Daisy směšná tím, jak vše opakuje, jak se snaží mluvit jako dospělá a ty hlody když něco zkomolí ! Zlato.

Hlásím, že v noci už je úplně suchá a jsme i bez nehod, tak uf puf, zmákli jsme i tohle období.

Sebastianek - zítra 5,5 měísční !!! V 5 měících váží 8,3 kg, takže se fakt pronese. Je to jeden velký buřtík, ale příkrmy odkládáme až za dva týdny… myslím, že už teď je připravený, kouká nám do pusy, po všem se sápe a mlaská na prázdno, když vidí, jak se cpeme :o)
Ale díky tomu, že máme v rodině ekzém tak to nechci podcenit a počkám, podle doporučení až do toho půl roku.
Polinku jsem přikrmovat začla ve 4 měsících a DAisy byla na příkrmech od 5 měsíců… tentokrát to chci vydržet jak se má.

Spaní se nám fakt zhoršilo, jak spával celou noc, tak teď spí sice celou noc,a le kojíme někdy i co hodinu. Což fakt přikládám tomu horku.
Taky je zase u mě v posteli, ale tím jak už se umí otočit a začal se tak nějak plazit pozadu, tak mám strach, když spím, aby se mi nevyvrtěl z postele dolů a včera jsem ho dala spinkat opět do postýlky… kupodivu spal celou noc :o)

Přes den jak už jsem se zmínila to je taky krize, že spí tak maličko aněkdy vůbec, ale zase třeba teď mi usnul a spí už skoro hodinu :o) Takže člověk si podle něho hodinky opravdu řídit nemůže… má to prostě zařízeno po svém.

Je to takový sladký chlapeček !!! Zdá se, že už umí i dávat pusinky na zažádání… teda on je to spíš takový obliz, ale když řeknu ať mi dá pusinu, tak otevře zobáček a nastaví rtíky… tak myslím, že to je ono :o)

No tak to by bylo asi o nás vše. Myslím, že toho je tolik, že jsem stejně na spoustu zapomněla, nějak fakt nestíhám přispívat častěji a to se kolikrát na to chystám… sotva příjde určitá hodina večer, tak se mi prostě nechce nic, snad jen číst, takže číst si vás čtu, ikdyž teď toho taky není moc - jak je vedro, jsme všechny venku nebo u vody :o)

Takže přeju všem ať si užíváte léta a jestli se k tomu ještě dostanu, napíšu více… chci reagovat na vaše komentáře, nechci se tu jen mihnout a zase zmizet !

Zatím
Ed x

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.07.06 00:06

Ahojte holčinky!!!!!!!!

Arko, deníček kráásný!!! Letně naladěný!! Toto léto se opravdu vyvedlo (prozatím ťuk ťuk).
Jsem ráda že si děti tak užíváš!! Manžela lituji!! Snad se mu opar brzy zlepší. Nemám s tím žádné zkušenosti, ani z blízkého okolí, tak nemám moc potuchy o co jde, ale prý to bolí a to dost, takže lituji moooc. V těch vedrech to musí být ještě horší.

My si léto užíváme moooc. Je to krása, hlavně že Matyášek již nespí po obědě, tudíž nás doma nic nedrží, a také, sice nevím jak dopadne návrat do starých kolejí, ale děti chodí spát dost pozdě, usínají nejdříve kolem desáté, což je paráda, že si užijem i večerního chládku venku a pak že ráno vychrupkáváme skoro do půl desáté.
No uvidíme, jak pak v září donutím Páťáčka nerušit večer děti. Ale ono to snad bude v pohodě, protože se bude dříve stmívat a loni i předloni také chodily spát takto pozdě a šlo to.

Ivo, tu přestavbu závidím i nezávidím. Uf, to bude hrůza co? Ale máte výhodu, že se můžete přestěhovat jen k vašim o patro níž? Nebo kde budete bydlet?
My to letos dělat nebudeme. Už bychom to nestihli a já se na to moooooc sice těším, ale na to až to bude, ne na ten průběh. Sice nám to bude dělat firma, mělo by to být snad za 3 týdny, ale he he známe firmy. Sestra staví domeček a to je samé: okna dodáme do 5-7 týdnů. Uplyne devět týdnů, neustále tam volají a ono nic.
A tak je to se vším.
Já to začala vzdávat, když se nám rozbila střecha na autě, oprava 12 tisíc, což znamelo že nebudeme mít novou sedačku, ale definitivně mě dostalo, až když jsem viděla jak oni čekají na ty okna. Začnem až raději na jaře, aby jsme pak vánoce netrávili v rozkopaném bytě.
Mám z toho deprese jen na to pomyslím. Třeba ta sedačka, klidně bych počkala a koupila si novou později, ale když nám v bytě zůstane nedotčená jen jedna místnost, všecičko, všechno, musíme někam odvézt, a že toho naše pětičlená rodinka za ty roky nastřádala. Jen co vše je ve vestavěných skříních v předsíni, které chceme také nové.....
No a tak jsem myslela, že sedačku vyhodíme a novou si koupíme až ji budeme mít pak kam dát.
Holky my máme toooooolik moooooooooc krámů a všeho možného.
Já si vůbec nedokážu představit kam to všechno dáme.
Navíc, tu nebudeme moci bydlet a nevím nevím jak to zvládneme u babičky, je nás už moc.
Manželovu práci závidím. Musí to být pohoda, mít ho takto doma. Já jsem také stále s dětma sama, ale jinak to asi nejde. Když už jich máme tolik, někdo vydělávat musí.

Hm, tak já asi půjdu spinkat. Chtěla jsem napsat víc, ale nějak než jsem zapla pc, než jsem si přečetla komentáře....­............ Skočím dát Kristýnce antibiotika a letím do hajan.
Ona dostala žihadlo od včely, letos už druhé, a ač to první neudělalo žádnou paseku, tak toto druhé ano. Měla červený flak přes celé stehno a uvnitř jí to šlo do modra, ale takový obr modrý flekanec. Vzala jsem jí raději v pátk k dr a i ta říkala že to vypadá hrozně, že je to šíleně veliké, a hned na:,–(ila antibiotika. Ale už po třetím prášku se to začalo lepšit. V pondělí máme přijít, zatím je bere po 8 hodinách a pak by je měla brát méně často, dle toho jak to bude vypadat. Ale je to oproti i třeba dnešnímu ránu, pěkné.

Tak já letím, stále chci vstát že jí dám prášek a dopíšu co jsem chtěla, ale raději ne, protože bych tu tvrdla kdo ví do kdy.
Takže se loučím, mějte se krásně a užívejte léta Simunka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 24.07.06 10:00

ahoooooj!
hlasi se docasne „jednonasobna“ma­minka. Vcera jsme se vratili od tchanovcu a Simonka tam zanechali s babi. Manza mu asi 1000× rikal „my pojedeme s maminkou domu a ty tady budes s babickou sam!“ opravdu tu chces zustat??„…no a kdyz i po tisici Simonek odpovedel " chci tu zustat,uz jedte“ …tak to manza vzdal a jeli jsme domu jen s Vojtiskem :o)
Take mi ale srdicko krvacelo,kdyz jsem ho tam zanechavala a on nam tak stastne maval…fnuk,fnuk…je straaaaasne tezke prestrihnout tu pupecni snuru :(
Vim,ze je mu tam moc dobre,ale mam strach,aby se neco nestalo a aby si nemyslel,ze jsme ho nak zradili?! No ale zivot je tezky,ze? neda se porad drzet maminy sukne. A on je tam tak rad (a ja zas nee),tak jsme to vyzkouseli a v patek si pro nej zase pojedeme.
Jezis,jak my rodice prezijeme nastup do skolky?? Simonek jde uz v zari na dopoledne.

Doma je to fajn.Vojtisek cele dopo prospi a je vzhuru vzdy od 12 do 15-16hod! Tak jsem se pustila od poradneho uklidu.Sice se 2detma zvladam poklidit,ale ten vetsi uklid nak ne-e :o) Tak sprchuji kytky,umyvam okna atd atd…a stale si libuji,jak je paradni letni pocasicko :D

Moc jste mne potesily,ze jste napsaly par radku!!
Jani,dovolena na Slovensku paradni! Ja tam jezdim strasne rada!! Ale uz jsme tam 3roky nebyli…tak snad pristi rok! Ale je lepsi si objednat trosku drazsi penzionek nez stary hotel.to mas pravdu. S koupanim je Danik skvely. Sima ma hrozne rad vodu,ale nesnese ji v oblicejio.To seč vzdycky nastve a pak jen z brehu preliva a zaliva konvickou.....
Tehu ti krasne leti!! A kdyz jsi byla na 3D UTZ,tak jste urcite videli pohlavi?? Prozradis nam? :o) Jmeno Simon se bohuzel dava uz docela casto.I v nasem meste jich par zname.Takze kliiiido ho dejte :D :D

Ivco,teeeeda to bude maximalni rekonstrukce. Muj manza take neni zrucny,tak ja si vzdy oddechnu,kdyz nam to radeji prijde spravit muj tatka :o))) Ale zas na manzovo ego,to nemuzu rici takto na rovinu,takze to zaobaluji :D TY jsi ohromna sikulka,takovych praci jsi zvladla!!
Ja mam manzu take v praci od rana do vecera a je to fakt uplne jine,kdyz s enahdoou urve a prijde domu treba v 17hod.Strasne mi to pomuze,ze kluky koupame spolu,vecerime,poh­raje si se Simou..... To mas oprvadu moc fajn,ze je manza hodne doma.
Nastesti Vojtisek je hodnoucky :O))))))

Ed,moje mila Ed. Mas to docela trapenicko:( Moc me mrzi,ze mate takove zdravotni problemy. Sice mensiho razu,ale zivot to dokaze otravit. Zoubky,ocicka a hlavne ta tva zada…chjo chjo.Pak clovek nemuze fungovat na 110% a hned je to znat! Ceske zdravotnictvi je lepsi nez kdekoliv v cizine a take bys tu mela pomoc od babicky asi ne?! Nejakou delsi navstevu v Cechach neplanujete?? Ale to je asi take narocne,kdyz nejsi ve svem,ale jen na navsteve.
Zoubek bude u Polinky brzy ok! a ocicka u Daysinky se take casem spravi! taky jak ti nasi prcci rostou,tak se jim da uz lecccos vysvetlit a oni to opravdu akceptuji. Drz seeeeee!!!!!
Bastik roste krasne!! Sestra ma stjen starou holcicku Adelku (mela stejny termin porodu jako ty,jestli si pamatujes(.Tak vzdy,kdyz ji vidim,tak uplne vidim Bastika.Jsou to oba sikulky a mam krasne srovnani:-)

Simunko,tak vy take planujete takovou obrovskou rekonstrukci! To chapu,ze se musite na par dni az tydnu odstehovat! Zase ted o prazdninach je to snazsi byt mimo domov,protoze nemusite plnit skolacke povinnosti.Kdyz uz mas doma dva skolaky :-) Ale je to o penezich a take o firme,ktera vam to bude delat. Moc drzim palce,aby vse klaplo podle tvych predstav!!
Simonka zase bodla vosa a take mel docela reakci.Cela rucicka mu otekla a nemohl ji ohybat,ale do druheho dne mu to samo splasklo a je to v dobre. AKorat se ted chudacek desne boji vseho co kolem nej zabzuci.
Co Matyasek a jeho mluveni? Das ho od zari do skolky na par hodin nebo jeste pockas?Kristynce blahopreji k dnesnimu svatku :o)

A Kristynce od Monci taktez..vse nej ke svatku!

pa

Arka a Vojtisek - dnes presne mesicni!!!!!

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 24.07.06 12:28

Ahoj holky,

to jsem ráda, že jste se takhle ozvaly.

Ed, už jsem myslela, že ti bude líp, to máš ale trápení…a doktoři ti taky moc koukám nepomohli:(.
Bastík je pořádnej kus chlapa, já na takovýhle velký mimča nejsem moc zvyklá, Daník vážil v roce 8,70 kg :). Byl to prcek:).
Apolenky mi je líto s tim zoubkem, ale aspoň že si nestěžuje na bolest, to by bylo o to horší.

Arko, pohlaví neprozradím, protože ho nevím :)). Bude to překvápko, nenechali jsme si to říct, celá rodina by samozřejmě chtěla vědět, ale tentokrát mají smůlu.
Půlka rodiny tipuje holku, půlka kluka, kamarádky holku, tak uvidíme, co se vyklube.

Mimochodem s tím jménem Šimon už to zase není tak jasný, manžel to zase odmítá, přitom předtím se mu to docela líbilo, takže teď to vypadá, že to bude Kryštof. U holky máme furt Nikolu, to jsme ještě nezměnili.:).

Jo, to jsem vám ani ještě nepsala.....dočetla jsem se, že je možný se do porodnic v Podolí a k Apolináři od 20tt zaregistrovat a pak k nim chodit do poradny, tak jsem tam před 14 dny volala, že mám zájem. V Podolí mi řekli, že nemám šanci, že říjen (termín mám 22.10.) je narvanej a že registrují až od prosince a pak na příští rok. U Apolináře mi řekli to samý, akorát neměli tolik plno, jen do listopadu :). Takže jsem volala nakonec do Krče, kterou mám nejblíž, tak tam je to dobrý, nemusím se dopředu registrovat. 3.8. tam jdu na prohlídku porodního sálu s přednáškou, jsem na to zvědavá. Ale slyšela jsem na Krč v poslední době jen samou chválu, tak snad to bude dobrý. Abych nakonec nerodila někde pod mostem:)).

Musím končit, jdu dělat oběd a musím uspat Dandu, začíná být ukňouranej.

Mějte se.
Jana

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 24.07.06 21:25

Ahojda,
nemám žádný čas, tak jen v rychlosti přeji Kristýnkám, malé i velké :o), vše nejlepší k dnešnímu svátku.
Máme tu teď docela rušno, naši budou dopřestavovat až napřesrok či napřesdvaroky, ale teď už chtějí stavět na zahradě dřevěný domek (takový manipulační prostor na věci apod.) a pergolu, do toho naše plány, kuchyň atd. Vše se teď plánuje, stále chodí nějací stavitelé, návrháři, truhláři atd.
Užívejte úžasného léta jak jen to jde :o)))

IvaPe+Toninka­.skoro.20.měsí­ců.dnes.ospalá. jak.hrom.usla­.v.19,35.

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 25.07.06 01:02

Ahojte holky,

mooooc děkujeme za gratulace!!!!!!!! Jste zlaté!!!!!!!
A také opožděně přeji vše nej Kristýnce od Mak s svátku.

Arko, Šimonek to zvládne. Určitě to jako zradu necítí, neboj.
Vím jak ti muselo srdíčko pukat a jak se o něj bojíš, ale ono to uteče a bude opět doma.
A bude to mooooc krásné až si pro něj přijedete a až ho uvidíš.......­.............­..

S tou přestavbou, to v létě právě dělat dle mého nelze. Původní plán byl, že to necháme na říjen, až budou Matyáškovi 3 a bude moci být dopoledne ve školce. Jenže z toho díky jeho marodění sešlo, do školky půjde nejdříve až příští rok v září a to až podle toho jak bude probíhat tato zima.
Já si to právě v létě, kdy jsou doma a člověk je musí všechny stále nějak zabavit, nedokážu vůbec představit. Až budou ve škole, mysleli jsme že by o Tobiášek chodil v tu dobu do družiny, tak u té babičky budeme jen odpoledne a na noc, což bude jistě lepší než tam být celé dny i se všema těma krámama co tu máme. Chtěli jsme proto začít až na podzim, až bude škola.
Také i má mamča bude mít víc volno, v létě nemá vůbec čas a bude moci pohlídat Matyáška. Manžel si totiž na tak dlouho dovolenou vzít nemůže a někdo tu ty řemeslníky trošku hlídat musí.

Bude to totiž opravdu hrůza. Budeme i zdít jádro, dělat nové podlahy, bourat zdi, měnit radiátory, chceme všude nové dveře i se zárubněmi....­.............­........
V té místnosti co kupujeme není nic. Jsou tam jen zcela volně stoupačky, není tam topení, žádná zásuvka, osvětlení, na zemi dlažba jako v celém domě na chodbách, v jednom místě, kde byl původně panelový schod, díra v zemi…

Tak nějak tak.

Matyáškovo mluvení se lepší, ale.............. No, já nevím. Dle okolí se nááááááááádherně (dokonce to jsou i slova tchyně) rozmlouvá, ale já vidím jak je na tom oproti ostatním dětem v jeho věku, bídně. Neustále čtu kde co najdu o opožděném mluvení, a vím že je v pořádku, ale počítám s logopedem a stejně se bojím aby to bylo jak má být...........

No ono k tomu možná přispívá i že je divoch. On si doma nesedne, neustále po něčem leze, někde skáče, nechce si moc číst a povídat. Na druhou stranu je lenoch a stále se všude vozí v kočárku. A tam pak sedí jako přikovaný. Já vím že je to tím, že on si prostě odpočine v tom kočárku, to se opravdu ani nehne(dost často v něm i na pár minutek usne), a pak, když dorazíme na místo, tak má energie na rozdávání a v klidu prostě nebude.
Asi bych měla být důslednější, schovat kočár a nechat ho pěkně ťapkat po svých, jenže to já nejsem, on prostě chodit nechce a když nevezmeme kočár, tak přede mnou stojí a řve dokud ho pak celou cestu nenesu.
A takto to dopadá i když vyrazíme s kolem, motorkou, koloběžkou......... Ujede 30 metrů a já pak nesu jeho i vozítko.

Nooooo ale i když jsem nespokojená, hlavně se člověk hodně bojí, tak jinak fakt začíná mluvit pěkně. I když slovní zásoba nic moc, tak co zná to pěkně skloňuje, tvoří věty, prostě asi to opravdu bude dobré. Kéééééž by!!!!!!!!

Tak já asi půjdu spát. Antibiotika máme stále stejně. Ale zítra naštěstí naposled.
Už se táááák těším na středeční večer. Mám totiž spací krizi kolem jedenácté a když nejdu spát, tak pak nemohu usnout. Už třetí večer usínám tak o půl třetí. Nejsem nijak ospalá ani přes den, nevadí mi to, ale kdybych mohla usnout v těch jedenáct, tak bych byla moooc ráda.
Každý večer dám Kristýnce o půlnoci antb. jdu pak spát, a ono nic. Takže po hodince marného usínání vstanu a koukám tu na televizi.....

Přeji sladké sny a krásné ráno Simunka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 25.07.06 12:11

Dnes preji Kubikum (od MArtuly,MartinyV) vse nejlepsi k svatku!!

Simunko,to je narocna rekonstrukce.Tak to je fakt lepsi,kdyz budou deti co nejvice z baraku.I tak vam to zabere par dni - tydnu…Ale pak to budete mit kraaaaasny!! a veliky!!

Jani,Krystof se mi take moc libi!ale to bude ta holcicka:-)))

Ivco,vy mate akcni rodinu :-) Az to vy i rodice dodelate,co budete delat?? :o))

My jdem dnes odpo k Dr na prvni prohlidku od porodnice. Moc se tesim.kolik Vojtisek vazi.
Akorat ma nad pupikem oooooobrovskou bouli:(((( Stoprocentne zase pupecni kyla :( No jsme zvedava,co nase Dr rekne.

pa

Arka

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 25.07.06 21:56

Jujda, málem bych zapomněla, že se tu teď svátkuje jako o život :o) Taky přejeme Jakoubkům vše nejlepší k svátku!

Arko, co budeme dělat my, to je jasné: budeme odpočívat a dělat jen příjemné věci. Co budou dělat naši, to je mi jasné taky: budou si vymýšlet stále další a další činnosti na zahradě i doma, aby se nenudili.
Ne, vážně - my tu přestavbu chceme mít co nejdříve z krku, abychom měli to své bydliště pokupě, bohužel zo záleží na mnoha okolnostech a lidech, jak to všechno proběhne. Ale věřím, že nějak superextrahrozné to nebude. Nějaké další činnosti vyplývají jen z toho, co je třeba okolo domu a zahrady. Jinak nic, na to je můj taťka - stavět stále něco na zahradě, vymýšlet zlepšováky doma atd… My tak aktivní nejsme a myslím, že už ani nebudeme. Koníčky máme poněkud jiných charakterů :o)

Jani - Kryštof je taky fajn, stále tipuji toho chlapečka (akorát se budou zřejmě měnit jména :o))) Uvidím, jak se trefím, vychází mi to tak v 50%, většinou ale spíš náhodně. To když jsem o pohlaví něčího dítěte skálopevně přesvědčena, rozhodně to vychází opačně - z čehož vyplývá vaše holka :o)))

Ahoj.
IvaPe+Tonička­.zítra.20.měsí­ců

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 26.07.06 08:41

Ahoj holky,
děkuju za přání ke Kristýnčině svátku a opožděně přeju vše nej Kristýnce od Simunky i Kubíkům:)

Simunko,teda vy to doma budete mít krááásný:).Ale je jasný,že se děsíš toho bince,ten bude fakt velikej.My jsme před dvěma lety nechávali stavět šatnu a bordel byl z toho naprosto neuvěřitelnej.Ale ten výsledek za to stojí,i když by si člověk při tom uklízení nejradši hodil mašli:)
To je fajn,že se Matyášek rozmluvil.Já tomu sice vůbec nerozumim,ale řekla bych,že když dělá pokroky,byť malé,tak to je na té nejlepší cestě,aby vám z jeho povídání brzy drnčela hlava:)

Ivčo,při mém tipování se vždy narodí to,co jsem netipovala(také viz naše dcera)

Arko,tak jak jste dopadli na kontrole?Pochlub se,kolik váží to vaše zlatíčko:)

U nás je největší novinka,že jsem včera dostala těhu průkazku:).Takže jsem oficiální těhulka!Akorát jsem teda přišla pozdě na odběr krve,tak tam musím zítra znovu.

Musím končit,Kristýnka dostala nová razítka,tak musím jít tiskat:)

Mějte se!

Monika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 26.07.06 08:53

Kopíruju odpověď z našeho deníčku:
Jo,Ed,něco mi povídej o tom,jak to letí.Nedávno jsi mi psala vzkaz,to když mě tak braly miminka a Klárka měla asi 9 měsíců,jak mě to mateřství začne brát ještě víc,až oslaví jeden rok!!!!!Půl roku po narozeninách jsem vy:,–(ila HA,pak přišlo pár měsíců snažení,pár měsíců těhu a hop,už má rok i naše druhá princezna!!!!

Źe má Bastík skoro půl roku jsem si četla u vás v deníčku,když jsi psala,že brzy začnete přikrmovat.
Jo,představ si,že dnes jsem viděla krásného 14-denního chlapečka,jmenoval se Sebastian!!!!!Byl k uňuchňání,vla­satý,mžoural na svět,prostě vzorné miminko.
Polinka ještě chodí do školy?Nějak mi ten anglický systém školství hlava nebere.Děti chodí do školy už od 5 let a prázdniny mají až od srpna????????­??Vždyť si pořádně ani neodpočinou:o (.

Princeznám i princátku posíláme pusu a děkujeme za přání!!!!

Hanka a holky od Šuldy

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 26.07.06 17:06

Přeji všem Kristýnkám a Kubíkům dodatečně vše nejlepší.

to vedro mi tak vyčerpává a unavuje, že mi vůbec nic nebaví.

pa Sonja

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 26.07.06 22:29

ahooooj,

tak KO dopadla jak jsem si myslela…Vojtisek pribira kraaaaasne - ma 4,43kg takze od porodni vahy nabral +1,18kg :-))
A ma velkou pupecni kylu :((((( Pockame opet do 2-3let a pak operace nas nemine :(
Jinak jsme zdravoucky,kras­noucky :o)

Soni,jak bylo v Krkonosich?

Arka

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 27.07.06 14:19

Ahoj holky,

původně jsem myslela, že napíšu deníček o naší dovolené v Krkonoších konkrétně v Černém dole, ale nějak se na to necítím. Mysleli jsme, že utečem před těma hroznýma horkama, ale i tam se nedalo vydržet. Dokonce i na Sněžce bylo 20 stupňů. Hotýlek byl menší, ale jinak celkem v pohodě, jen když tam byl jeden urrčitej kuchař tak jídlo stálo za houby se vším všudy, ale to je asi všude. Naštěstí jsme dovču zvládli bez jakýchkoli úrazů a nemocí, jen manžela zlobil vysoký tlak a tak jsem nakonec když jsme jeli domů pak už z Prahy řídila já, táhnul mi všema vesnicema okolo tak to byl děs, hlavně když pro ti mně na úzký silniciv nepřehledný zatáčce vyrazil kamion jako prase a manžel mi začal strhávat volant. Prostě hrůza.

Arko - Vojtíšek už je teda pěknej chlapák s tou kýlou to je teda pech, na jednu stranu alespoň víš co vás čeká. Budu doufat, že se to Vojtíkovi nějak samo ztratí.

Sonja

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 27.07.06 15:00

Ahoj holky,

Arko, Vojtíšek krásně roste,s tou kýlou je to teda smůla smůlovatá.Může se to samo nějak vstřebat?

Sonjo,to je fajn,že se vám dovča vydařila.Teda až na tu zpáteční cestu,ale hlavně,že jste v pořádku dojeli.

My jsme dneska opět byly na odstraňování molusek.Bylo to hrozný,já jsem věděla o dvou a doktorka jich vypátrala asi osm:(.Na ty dvě jsem jí nalepila znecitlivující náplast,ale stejně začala plakat,jak viděla,že na ni jde s tím škrabátkem.Já jsem se teda jakžtakž držela,ale když jsme odcházely,tak v čekárně jsme už brečely obě.Zítra půjdu koupit homeopatika a nějaké vitamíny, tohle už víckrát nechci absolvovat.

Monika

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.07.06 22:31

Ahojte holky,

jen v rychlosti, peču dokud to jde, přes den teda moc ne!!! Ta trouba to tu vytopí na nesnesitelno.

Jak snášíte ty tepla? Každý okolo nadává, ale mě to vyhouje. Až na to vaření a žehlení. Ale, vařím rychlovky a nežehlím!!!! Nooo, maličko ano, jen co potřebujeme. Vždy vytáhnu z koše na prádlo 3 trička pro každého, nějaké kraťasy, to vyžehlím a taktto to dělám tak obden. Matyáškovi těch triček žehlím asi 6, on je čunčo, ale jinak nám ostatním to stačí. Koš je plný k prasknutí, ale mě to nějak nevzrušuje.
Však stejně moc oblečení nepotřebujeme. Já nosím stále jen šaty, a doma chodím v tílku a kalhotkách…
Na spaní také není ničeho třeba a povlečení je krepové. Takže se toho stejně moc nezašpiní......

Jo a děkuji, já také doufám že to tu budeme mít krááááááááááá­áásné!!!!!!
Však já se tááááááááááááááák mooooooooooooooooc těším až to někdy??? bude.
Ale je pravda, že je škoda že jsme něco takového neudělali třeba jen s jedním dítětem. Mi příjde, že se to bude hooodně blbě dělat když jsme tak početní.
Ale co, cikánů je víc a také se třeba klidně stále stěhují. Obdivuji!!!!!

Arko, Vojtíšek krásně roste. S tou kýlou je to smůla!!! Chudáček!!!
Holky nevíte někdo jak je to s těhotenstvím po operaci kýly? Né že bych plánovala otěhotnění, ale někdy mě to tak napadne. Co se staně když mi bříško tááák moc vyroste? Praskne to?

Moni, Kristýnky je mi moooc líto!! Chuděrka!!!

Snad se již nic neobjeví.

Jinak obr gratulace k těhu průkazce!!!!!!! Nyní již máš na těhotenství doklad!!!
Já mám průkazky schované, krom Kristýnčinuy tu mi nevrátily, a neustále jsem je studovala, pročítala, měřila si bříško. Jéééé kdybych byla ještě někdy těhotná, tak to bych po každé prohlídce asi přišla domů, a porovnávala tlak a všechno a přemýšlela jaké to miminko asi bude, jestli když je bříško veliké víc jako u těhu s Tobiáškem, tak jestli bude víc jako on!

Sonjo a proč by jsi deníček nenapsala? Bylo by to fajn!!!

Ještě musím napsat o klukách a jejich plavnání!!!
Tobiášek se letos totiž kooooonečně naučil plavat. On se vody celkem bál, nikdy si nechtěl namáčet hlavu, jako maličký se nechtěl vůbec koupat v bazénku, o koupališti ani nemluvím, 2 roky po sobě ve školce jezdil na plavání, ale byl nemocný a tak jel pokaždé 2× a pak už nemohl. Loni se nám málem utopil, ale letos hurá!!!!!!!!!
No mám moooc velikou radost!!!!
Plave jako rybička. Přesně toto to chtělo, aby bylo takto dlouho teplo. On nejprve asi 10 dní překonával strach z vody, nechtěl si namočit hlavu, řval když mu někdo stříkl do oličeje..... Pak postupně začal i skákat do bazénu a asi po 8 dnech skákání koooooečně sundal křidéka a naučil se nejprve splývat a pak i plavat.

Takže už máme jen jednoho neplavce a ten se jistě naučí plavat brzo. Tomu voda na obličeji nevadí, ja to vodní živel. Sice se mi také topil, chodil na koupališti v kruhu v bazénku kde měl vodu pod zadeček, ten kruh měl v té výšce a přepadl. Takže nožičky mu trčely v kruhu a obličej měl pod vodou. Naštěstí jsem dost bojácný cvok, tudíž běhám neustále za ním, takže jsem ho hned vytáhla. Večer se pak doma pozvracel, asi jak se nalokal, ale to mu přišlo šíleně moc legrační a smál se tomu ještě 3 dny. Ještě nyní si občas vzpomene, ukazuje mi kde pozvracel podlahu a směje se tomu.

Tak já asi půjdu nabrat síly na zítra.

Simunka

PS: Opožděně gratuluji Kubíkům k svátku!!!

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 28.07.06 07:38

ahojda,

Simunko,me to leto tak ymoc vyhovuje :-) Slunicko je bajecna vec a ja se citim dobre i v tech vedrech.Na koupalisti jsemjeste kvuli sestinedeli nebyla,ale i to brzy dozenu.
Je super,ze uz i Tobiasek umi plavat.Je to dulezite.

Monco,take gratuluji k prukazce:-) je to ta nejlepsi knizecka na svete. Me ji v porodnici sebrali,tak ted u Vojtiska sjem si ji predem aspon zkopirovala.

My dnes jedem pro Simonka ke tchanovcum.Hu­raaaa!!! Uz se mi straaaasne moc styska. On byl hrozne statecny. Neplakal u babi,jen si pry obcas postesknul,kde jsme a co delame a ze pak prijedeme…no sikulka. Moc se na nej tesim.
Zitra se zase vratime domu.ale to uz vsichni 4,cela rodinka :o)

Vojtisek na me „hulaka“. Vubec neplacefakt kdyz se rozpalce,ze ma prdiky,tak ja se uplne leknu…jak na to nejsem zvykla. on jen tak pobroukava,kdyz se mu neco nelibi.Poradny plac slysim hoooodne zridka.
Ted tu lezi na dece na brisku a uz ho to zvedani hlavicky desne zmohlo,tak se rozciluje :o)
jdu ho vysvobodit.

pa

Arka a Vojtik 5tydenni a Sima u babicky

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.07.06 23:21

Ahojte holky!!!!!!!!

Tak jsem opět tu.....

Nojo, prázdniny, pohodička!!!!!!!!!!!

Arko, ty už jsi jistě u Šimonka, to se máš!!! Určitě jsi mooooc šťastná!!!!!!!!! A Šimonek taktéž!!!

Vojtíšek je úžasný, že nepláče.

Tak já zase jdu, jen jsem chtěla pozdravit.

Teď mě ještě napadlo, že bych vám mohla písnout o té naší střeštěné slečně, ale co kdybych napsala někdy deníček?
Kdysy jsem slíbila něco o sex. výchově. Tenkrát nebylo moc o čem psát, ale nyní mám zasobu.
Hi hi i když teď se mi to píše, ale pak bych jistě nevěla jak začít a jak to napsat, aby to mělo hlavu a patu.

No pokud budete chtít tak napíšu kometáro........

Ale na to bude třeba více času. Dnes jsem již unavená.

Pa Simunka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 30.07.06 07:17

ahojky,

Simunko,no to by jsi byla moc hodna,kdyby jsi napsala denicek.To by bylo moc fajn!!
Ja mam 12letou neter a vidim,jak na dnesni deti je obrovsky tlak jakesi dospelosti a pritom jsou to jeste opravdu deti......zvlast holcicky to maji urcite tezsi.

Tak jsme si privezli Simonka zpet domu.Uz se mi po nem mooooc styskalo. Babi ho hrozne chvalila,jak je hodny atd.....ale bodejt by nebyl,kdyz bylo vse po jeho.Babi se mu venovala na 150%…dokonce vstavala v 5hod rano!!!! aby si stihla uvarit a uklidit.A chodila spat vecer ve 21hod,aby neusinal sam. No tak to se da delat tyden,ze?! ale prece to tak nebudu porad,ze? :o))))

Soni,jak to, ze jsi uplne bez nalady? Doufam,ze se nic vazneho nedeje? No obcas ma clovek depku,i kdyz se vlastne vubec nic nedeje,ze? :-)

pa

Arka a Vojtik 5tydnu! a Sima 2r a 10m presne

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.07.06 10:47

Ahojte holky!!!

Arko, já právě nevím moc jak bych ho napsala. Tápu v tom. A bojím se o ní!!
Já nechci pubertu!!!

Tlak, nevím moc co máš přesně na mysli. U nás, asi tím jak jsem doma a snažím se aby děti měli dětství alespoň trošku jako my (hraju s nimi hry jaké jsme hrávaly my jako děti a jaké dnes už nevidíš), nemají ani nějak moc povinností, tak si myslím že na tom třeba Kristýnka je o dost lépe než jsem byla já.
Já se v jejím věku starala o sourozence, naši dělali, stavěli barák a já jako nejstarší musela hoooooodně pomáhat.
Ale zase na druhou stranu, když si vezmu co ty děti dnes všechno vědí............ To já nevěděla ani v patnácti.

Šimonek se měl asi u babičky mooooc dobře. Babička je obdivuhodná!!!! V 5 vstávat!!!

My jsme byli včera v kině, na Autech a mohu jen doporučit,
Bylo to kouzelné!!!!! Dětem se to mooooc líbilo a i já byla nadšená.
Sice jsem zpočátku opět nadávala. Na kině mě štve, že člověk zaplatí, za nás 5, pětset a pak se tam musí 20 minut nejprve koukat na reklamy na jiné filmy a pohádky. Což na mě jdou mdloby, protože mě to zaprvé nezajímá, a za druhé se bojím, aby se Matyášek nezačal nudit ještě dřív než ta pohádka vůbec začne.
Tentokrát to ale bylo poprvé co vydržel celý film aniž bychom s ním musely chodit ven.
Byli jsem jen jednou čůrat, jinak seděl a ani nedutal.
Ten film, zpočátku nuda, ale když autíčko dojelo do zapadlého městečka, tak to bylo pěkné. Mají to i náááádherně nakreslené. A krásná příroda.
My měli autíčka vybraná jako dekorace do pokojíčku klukům. Nějak na našem trhu není nic moc pro větší děti. Je to samý medvídek pú a podobně, s čímž mě Tobiášek pošle někam. Našla jsem ty auta, asi před 2 měsící a měla jsem radost.
Jenže to jsem ještě nevěděla že to je film. Fakt mě to štve. Něchci aby měli kluci pokojíček ve stylu pohádky..... Jenže co??? Tobiášek je veliký na nějaké malovánky, vůbec se mu to nelíbí a ty auta jsou moc pěkná a kluci jsou z nich nadšení. Jenže uvidíme za pár měsíců, až to bude všude, až nám to poleze i ušima.

Já musím končit a jít dodělat oběd. Manžel je v práci, achjo!!!! Ani nevím kdy příjde.

Ten deníček si ještě musím promyslet.

Pa Simunka

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 30.07.06 21:53

Ahoj holky!!!!!

Moc Vás všechny zdravím!!!! Chtěla bych zase napsat pár řádků jak se máme a taky jsem si vás přišla počíst, abych věděla co je zase nového u vás. Moc chválím Arku, krásně ji jde „dvojmaminkovství“ a doslova si to užívá! Doufám, že mi to taky tak krásně půjde někdy v budoucnu! Jůůů, a závidím týden bez Šimonka - to se mi s Bájou nemůže přihodit :). Ona je na mě tak strašně závislá, že večer beze mne ani náhodou neusne.

Jak přežíváte horko???? My tedy statečně :). Ale už se má ochladit - no kéž by. Dneska jsme se vrátili po pár dnech z takové minidovolené. Byli jsme na chatě, která je sice nedaleko odtud, ale je v horách, resp. v lesích, daleko od civilizace :). Není tam elektrika, takže se svítí baterkama, ale voda tam je, akorát na teplou vodu se musí zatopit v kamnech. Je to prostě úžasná romantika. Večer jsme sedávali dlouho u ohně, opékali masíčko, chodili na procházky a na borůvky. Barunka si to hrozně užila, dneska ani nechtěla jet domů. Já jsem si uvědomila, jak moc jsem konzumní, že bohužel nutně potřebuji tu pitomou ledničku, pračku atd...... Že neustále kupuji Pribiňáčky, a když dojdou, tak je průser a spoustu jiných NUTNÝCH věcí. Je fajn takhle někam vypadnout :)

Příští týden nás čekají křtiny mojí malé neteřinky, tak Bája se už těší na „kostelíček“. Nejsme kmotři, ale chci malé koupit nějakou dřevěnou hračku, aby měla památku. Barunka je z malé sestřeničky strašně nadšená, pusinkuje ji a strašně ráda objímá, až mám opravdu strach aby jí něco neudělala. No a já jsem z mimina taky pěkně - jak se říká „posraná“ - mohla bych ji pořád chovat a být s ní :))))

Komentáře pročtu podrobněji zítra a napíšu vám. Ještě chci vzkázat Simunce, že se moc těším na deníček a zároveň se omluvit, že jsem ji zřejmě neodpověděla na mail, neb mi můj mail na seznam.cz nějak blbne, takže Simunko napíšu, napíšu!!

Mějte se moc krásně, zdraví Kajka a Barunka

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 31.07.06 16:03

Ahojky všem!
Tak já jenom rychle hlásím návrat z dovolené, čeká tu na mě fůra praní a hlavně musím zkrotit děti zvyklé na chalupní režim. Večr přečtu komentáře a napíšu něco víc. Mějte se krásně,

Jindra + Sofinka + Mateo + Nurinka (3 měsíce a 10 dní)

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 31.07.06 17:12

Ahoj holky,

píšu jen v rychlosti, Daník má angínu, od pátku má horečky, dneska dostal antibiotika, v sobotu na pohotovosti to ještě nebylo jistý, jestli se z toho vyklube angína, ale dneska mu doktorka koukla do krku a už tam byla, mrcha jedna :(. Problém je, že mu jinak nic není, na krk si nestěžuje, jen se nám nedaří na delší dobu srazit teplotu, vždycky jen tak na hoďku a pak to zase stoupá nad 39 °C. Doufám, že ty ATB rychle zaberou, má je po 12 hod. Už se doma oba užíráme nudou, Daník moc v klidu nevydrží, jen když mu je fakt blbě.

Tak se mějte, napíšu až bude Danda OK.
Jana

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 31.07.06 21:02

Ahoj,
vítáme navrátilce z dovolených, chalup, od babiček atd. a zdravíme nezdravé, ať se brzy uzdraví :o)))
My pokračujeme stále v toméž rytmu, na jaký jsme zvyklí. Manžel měl hraní čtvrtek, pátek, sobota, takže včera se ještě musel zregenerovat - ono řekne se, že pracuje dva tři dny v týdnu, ale zase je to v noci, takže se naruší režim, z nejkratších to taky nemá, když odjíždí třeba v 19 a vrací se v 5. Takže bezprostředně po práci s ním není zrovna zábava :o)
Včera odjela babička k prababičce do Kroměříže, dělají jí nová okna a elektřinu, malují při jednom byt a dělají generální úklid, takže aby na to nebyla sama je tam moje mamka a teta (její sestra). Prababička tam teď má asi dost rušno, bydlí v 1. patře a dělají všechno odspod, takže to bude mít brzy hotovo, ale pokračovat budou nad ní a navíc dělají zateplení domu zvenku, takže další rachot a špína k tomu. Je z toho poněkud nervózní, přece jen jí je už přes 80 a ráda by měla nějaký klid. Jedinou výhodu má - že špatně slyší, takže stačí si nevzít naslouchadlo…:o)))

Jinak vcelku stále dlíme na zahradě nebo doma, protože co jiného v takovém počasí, že jo. Teď jsme se sice asi tři dny nekoupali v bazénu, jelikož bylo tak nějak podmračno a pršavo, ale dnes jsme měli plavání, takže si to Tonka vynahradila :o)
Zítra nám přijde pan architekt „obhlídnout terén“, aby se mohlo všechno na vchod a shazování stropu už konkrétně připravit. Hlavně, aby už to začlo! Čím dřív to začne, tím dřív to snad taky skončí. Doufám.

Tak. Teď si jdu konečně umýt vlasy (vždycky se musím strašlivě přemlouvat, poněvadž to nesnáším), takže budu číst a psát zase jindy.
Mějte se krásně a užívejte i polojasné, zamračené či pršící léto!

IvaPe+Tonička­.20.měsíců

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 31.07.06 21:21

Ahojte holky!

Tak se po dlouhé době hlásím. Ano, hlásím se z nového domečku:) Absolutně nejsem v obraze, co a jak a pročítat deníčky pozpátku nějak není v mých silách, takže se pokusím tak nějak časem zorientovat a kapku se k vám zas přidat, můžu?

Jo a když jsem tu viděla Simunku, tak se nenápadně připomínám, že jsem jí před tak stopadesáti lety napsala email a slíbila mi odpověď:)))))) Tak já na ni pořád čekám:))) Jen už mám jiný e-mail, takže kdyby fakt chtěla odepsat, tak musí dát vědět a já jí ho prozradím (si ho totiž nepamatuju zatím):)))

Jinak jsme tedy zdárně přestěhováni, no už jsme tu čtyři měsíce!!!! Filípek za tu dobu stihl hooodně vyrůst. Už to není ten nás mimísek, ale velký kluk, který po přestěhování konečně začal chodit. A taky už jsme přes den bez plínek!!! Jo a taky jsme se před třema dnama rozhodli, že ho přestěhujeme z ložnice do jeho pokojíčku. Já praštěná to pak večer obrečela:) Najednou mi v té ložnici něco chybělo a já si uvědomila, jak rychle nám vyrostl! Vždyť už máme 19 měsíců a 3 týdny.

ARKO: moc blahopřeji k narození Vojtíška. Ed mě informovala!:) Přejeme mu do života jen to nejkrásnější!!!

Tak se tu mějte krásně a pozdravujte všechna Štěstíčka!!!

Pá a pusu Montička + Filípek

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 31.07.06 22:52

Jééé holky,

omluva veliká!!!! Všem kterým neodepisuji. I když omluva pro to neexistuje.

Montičko, pátrala jsem po tom tvém emailu a našla jsem něco z 20.12. 2005!!!!! Nooo, je možné že by to byl on?
To snad ani není možné!!!!!!!
Budeš dávat někam na emimčo fotečky domečku? Jako panelákového obyvatele, mě zajímá spíše interiér, nejlépe čtvercových místností!!!!!!!
My jak tak jezdíme do Brna, tak koukám na novostavby okolo Brna a říkám si třeba zrovna tady bydlíte.
Na ten mail ti odepíšu, ale musím to stihnout do konce prázdnin, protože jak začne škola, tak pak nestíhám nic.
Napiš adresu, dám si tě hned na začátek seznamu.
Fakt je mi to trapné!!!

Karolínko, ne ty mě, ale já tobě, protože ty jsi mi také psala a také co nejdříve odepíšu.

A pak tu mám v deníčku ještě restík, a to Martulu.

Ale já na vás myslím každý den. Jen jsem líná na to psaní.

Holky, já dnes slavila narozeniny a dostala jsem super dárek!!! Teda dárků spoustu, ale ten jeden konkrátní jsem si mooooc přála. Uvidíme jak dlouho mi to vydrží, ale chtěla jsem moc Italštinu pro samouky. A MÁM JÍ!!!!!!!!
Angličtina mě už dávno vůbec nebaví, protože se nehybu z místa. Znáte to, když se člověk zpočátku učí tooolik moc nových slovíček a postupně má pocit že ví víc a víc, Jenže to časem skončí a pak nastane pocit kdy mi příjde že se nic nového neučím, že nedělám vůbec žádné pokroky.
Tak to mám a už dlouho.
Stejně se tak stydím mluvit.

A pak mě dostala Kristýnka. Srdíčko mé zlaté. Ona mi už asi měsíc před říkala, že už má pro mě vybraný dárek. Jenže minulý týden byla nějaká smutná že je ten dárek moc drahý a že mi ho nebude moci koupit. Tak jsem jí řekla že bych stejně chtěla plyšáka, protože bych chtěla od nich všech postupně dostat nějakého plyšáčka na památku a na mazlení až mi jednou odejdou.
Dnes mi prozradila co byl ten její plánovaný dárek.
Chtěla mi koupit novou žehličku!!!!!!!!!!­!!!!!!

A koupila mi kráááásného pejska!!!! Je heboučký a miloučký. Od Tobiáška mám takový ten polštářek plněný voňavýma bylinkama. Jee to se mi dnes bude spát.

Holky, omlouvám se, ještě jednou moc. Dnes letím do hajan, jsem zase o rok starší - tudíž unavenější, zítra začnu odpovídat.

Simunka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 01.08.06 08:38

ahojky,ahojky,

Simunko,vse nej nej nej…k narozeni­nam!!!! Moc gratuluji!! S tim denicekem si nelam hlavu,pisni par radku :-) Ja myslela tim tlakem spolecnosti na mlade lidi.V rodine je vse ok,ale ty deti to vidi vsude kolem sebe.Ve tride,v TV,ve videoklipech,v ca­sopisech. Takove casopisy pro mlade,to je fakt sila......meli­ry,tetovani,o­blekani…kalho­ty bokovky a tricicka.....tomu se neubranime.

Karolinko,krasne si uzivas miminka! Tesim se,az ohlasis nejake snazenicko :-) Pisni,co uz vsechno umi Barunka.

Jindrisko,vitej z chalupy. Nurince uz jsou 3 a pul mesice! to strasne leti.Uz se zacina pretacet? A porad je to hodne usmevave miminko? Sourozenci stale nezarli? ani ti na ni neskaci?
Simonek nma touhy koloem Vojtika poskakovat, ne-li na nej primo skakat.

Jani,at ATB Danikovi hned zaberou.Vetsinou do 2dnu je klid a to uz Danika doma vubec neudrzis. A jit s nim ven ale muzes ne? Na zahradu,nekde sami. Posli fotecku briska:-) A v kolikatem uz jsi tydnu?

Ivco,teda vy z tech prestaveb proste nevyjdete :D :D A jak snasi Tonicka,ze ji odjela babi? Je na ni hodne zvykla,kdyz ji vidi kazdy den,ne?

Monticko,vitej zpatky :o)Domecek moc preji! Taky bych jeden brala :) Urcite zkus dat nakou fotecku. Jezis,Filipkovi za chvilicku budou 2roky!!!! no to je sila! Uz vam neco povida?

My jdem zitra na kycle.A take jsem koupila SImonkovi ockovaci latku proti zloutence -nemoc spinavych rukou. Tak pristi tyden mu to Dr da…mam z toho hruzu uz ted.Od te operace kyly ma hruzu z doktoru.

Vojtisek je burtik:D Pije a pije a pije a spinka…tak peeeekne pribira.Ma asi tak 3 brady a nozicky miselinky.

paaa
Arka a kluci

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 01.08.06 08:52

Simunko,

taky se připojuju ke gratulantům a přeju hodně zdraví a štěstí!!!!

Jana

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 01.08.06 09:34

Ahoj holky,

nejdřív ze všeho přeju SIMUNCE VŠE NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM!!!!!Hod­ně štěstí,zdraví a stále tak zlaté děti:))

Co se týče veder,tak ty mě snad letos zabijou:((.Pro mě je ideální teplota tak 25st. a z tohohle léta jsem už na mrtvici:/.Ale vám holky přeju,že si to tak užíváte:))

Kristýnčinu těhu průkazku mi taky vzali,tak se jí teď chystám,stejně jako Arka,ofotit.

A deníček napiš,prosím prosím,stačí jen krátký:)

KAJKO,vy jste si dovolenou pěkně užili:).Mě takové dovolenkování „mimo civilizaci“ hrozně láká,ale vždy jen na chvíli.Příliš totiž miluju svoji myčku a mikrovlnku:)))

Jani,to je teda mrzuté,že nemoc Daníka skolila zrovna teď,v létě.Snad mu atb brzo zaberou.

Montičko,tak ať se vám krásně bydlí!!!Filípek je šikulka,musíte z něj mít radost:))

My dneska jedeme na kontrolu na proktologii.Snad naposledy…

Taky jsme se s manželem rozhodli,že na podzim uděláme pár úprav v bytečku:).Máme 2+1 a celkem velkou kuchyň,takže ji necháme přepažit a vznikne 3+kk.Už jsem se dohodla s mamkou,že u ní budem v azylu,protože z toho bince by mě asi klepla pepka:)))
Ale zase se moooc těším,že budeme mít svoji ložnici:)

No,holky,letím­.Mějte se krásně!!

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 01.08.06 11:47

Ahojky!

SIMUNKO: to bude asi on:) Jako ten e-mail, já ti jich asi víc nepsala:))) Adresa je nepomucka@adslin­k.cz a budu se těšit. Jinak všechno nejlepší!!!!!!! Jo a naši adresku ti pisnu do SZ, až pojedete kolem, klidně volej a stavte se!

ARKO: Filípek je už ukecaný docela dost:))) Mele mu to pěkně, jen mu občas vůbec nerozumím:))) Musíme rozlišovat MAMA (máma) a AMA (ham ham), ovládá KOKO (to asi nemusím překládat:) Koko je u nás müsli nebo corn flakes:) Taky pořád volá táta, hlavně, když je táta v práci, že ano. Řekne už i to slovo práce, ale to neumím „po jeho“ napsat:) Babi a děda taky umí krásně a v neděli začal nádherně říkat Ajda (to je tchánovců pes) Náš Monty je pro Fildu Ty ty:))) Ovládáme GAGA, AUTO, BAGR, ABUS (autobus), něco jako ŠTĚTKA (děda natíral plot) a PAPÍ (papír),Góoool:) Se vždycky leknu, ale jakmile vidí někoho hrát fotbal tak hned křičí góoool:) Na sousedku volá TETO TETO a na její malou Zuzku taky:) No povídá už myslím dost a hlavně se dost snaží opakovat po nás.

Teď jsme měli zánět středního ucha, ale včera jsme dobrali antibiotika, tak snad se to nevrátí. „Chytlo“ ho to, když ho hlídala babička s dědou a já malovala jeho pokojíček:(

A fotky domečku? Jejda. A ještě k tomu Simunka by ráda interiér:) To bych musela uklidit:)))))) V některých místnostech je pořád ješt jen žárovka místo světla, nábytek je původní, taže žádné zázraky se zatím nekonají, ale já teda něco vyblejsknu a pošlu:) Něco je na rodině, tak mrkněte tam, kdo nejste přitelem rodiny, tak o něj požádejte, ráda vám fotky ukážu. Dnes mají dovézt barové židle, tak pořád vyhlížím přepravní službu:))))

Tak já jdu hledat na netu, kdo by nám tak mohl postavit plot, ať můžeme konečně vypustit ven hafana a nebát se, že zdrhne:)

pááá pááá

M+F

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 01.08.06 12:18

Tak jsem Vám pár fotek dala do fotogalerie k Mimizemšťát­kům, ju.

páá

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 01.08.06 14:32

Ahoj maminy,

dneska konečně to vypadá, že se z toho Daník začíná dostávat, trochu teplotu ještě má, je unavenější, dneska i mimořádně ukňouranej a uječenej, ale snad je angína na ústupu…

Arko, na zahradu bychom mohli, jenže tam nemáme skoro nikde stín, jen na 2 místech, kde je sezení, ale tam Dandu neudržim, a s těma teplotama a ATB na sluníčko nesmí. Sice je teď dost mraků,ale sluníčko furt vykukuje a teplo je taky dost, takže jsme byli venku jen včera asi na 10 min a dneska půjdem taky jen na chvilku, musim zalít kytky a sebrat zeleninu ve skleníku.
Teď jsem v 28tt, zítra jdu po dlouhý době do poradny, bohužel nemám žádnou aktuální fotku, tohle těhotenství dost zanedbávám co se týče focení, a hlavně nemám paměťovou kartu ve foťáku, půjčili si jí tchánovci na dovču, tak musim počkat až se vrátí.
Vojtík ti hezky přibývá, to je skvělý, koukala jsem na fotky, je krásně baculatej :). S tím pupíkem mi to je líto, na fotce je to dost vidět, že tam má pěknou bouličku :(.

Mončo, molusky jsou hnus, Daník je sice neměl (a snad mít nebude), ale synovcovi je taky odstraňovali, ale ten to seškrabování snášel vcelku dobře. Ale vůbec se ti nedivim, že to nechceš znova zažít, já se teď třeba rozbrečela jen u toho, když jsem Dandovi musela dát zábal při těch strašnej horečkách, co měl. Chudák byl tak zesláblej a samozřejmě hrozně plakal, když jsem ho balila do toho studenýho ručníku.

Ivčo, vy máte v rodině samý přestavby :). Nevim, jestli jsi to tu někdy psala, ale můžu se zeptat, v jaký kapele manžel hraje? Takovýhle koncertování znám, můj manžel má taky kapelu, teď dlouho nehráli, protože sháněli novýho zpěváka, ale ještě rok zpátky mi taky furt jezdil pryč na koncerty. Zpěváka už sice mají a v srpnu mají po tý dlouhý odmlce první koncert, ale myslim, že to teď bude mít s odjezdama na koncerty těžký, Daník si zvyknul, že má tatínka hodně doma a nechce ho nikam pouštět:). Minule se málem rozbrečel, když měl Tom odjet jen na otočku na chalupu, tak jsme museli jet všichni:).

Venku se docela zatáhlo, tak to vypadá, že budeme moct jít na dýl na zahradu.

Mějte se krásně.
Jana

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 01.08.06 22:38

Ahojte holky!!!!!!

Děkuji moc za gratulace. Jste hodné!!!!!

Simunka

PS: Zítra písnu víc, dnes jsem psala mailíky.

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.08.06 12:58

Ahojte holky,

tak jsem sesmolila a odeslala deníček.

Simunka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 02.08.06 13:09

Tak jsme byli dnes na kyclich.....a dostali jsme decku :( Aaaach joooo, ja jsem z toho hrozne smutna a bulim a bulim..... Mame ji na 2mesice 24hod denne a pak kontrola.
Je mi Vojtiska moc lito. Ta decka je desne obrovska a nemuze se v ni vubec hybat. No jde o zvyk.Nemeli jste ji nekdo take?? nemam s ni zadne zkusenosti. Diky!

Fakt me to stve!! chudacek muj broucek…fnuk fnuk
 Arka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.08.06 13:16

Ahoj Arko,

to je mi líto!!!
Osobní zkušenost nemám, vlastně mám, ale ta je moc osobní, já jí měla.
Má mamka to líčí dost hrozně. Jenže já byla do toho ještě dost uřvánek.
Asi záleží jak to bude snášek Vojtíšek. Přeji aby dobře a aby ty dva měsíce hodně rychle utekly.

Simunka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 02.08.06 14:14

Ahoj Arko!

Od nás z deníčku měl dečku Kryštůfek od Magraty. tak se ji zeptej. Určitě se ráda podělí o zkušenosti. A nebuď kvůli tomu smutná!

Almerka & Radimek (jarní miminka 2004)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 02.08.06 20:14

Arko

psala jsem ti k nam do denicku, ale hodim to i sem

delfinek mel decku 3 mesice, musim rict, ze to snasel moc dobre, ani na prdiky mu to nevadilo :). Prvni mesic jsem to davala poctive 24 hod ( jen prestavky u prebalovani ), druhy mesic jsem delala i 2hodinove prestavky a 3 mesic jsem mu to davala jen v noci.

tak se netrap, hlavne, kdyz jim to pomuze ( ale jsem byla taky rozhozena )

market

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 02.08.06 20:15

Ahojky!

ARKO, je mi to líto, ale uvidíš, dva měsíce utečou jak voda! Buď statečná!!!!! Ale teď se klidně vyplakej, ono je to potřeba dostat ven. Já bych brečela taky. Já nosila nějaký řemínky či co, ale naštěsí si to nepamatuju a jak mám dlouhý a urostlý nohy:)))
Držte se!

Montička + Filípek

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 02.08.06 21:00

Holky,moc moc dekuji za podporu.
Ja jsem z te decky uplnehotova :( Fakt jsem necekala,ze me to tak rozhazi,ale ja vazne porad brecim…asi jeste hormony sestinedelky pracuji.
Jsem strasne rozlitostnela a nemuzu se na Vojtiska podivat.Je mi ho hrozne moc lito.On je tak hodnoucky a ja ho takhle trapim.Vim,ze je to pro jeho dobro a neni to nic hrozneho.Je to na par mesicu a bude zase dobre.Ale ted me to desne vzalo :(
Ja hodne vetram Vojtikovi zadecek,doma je skoro porad rozbaleny a cura na latkove plenky,ktere furt dokola peru.Ale chci, aby mel neomezeny pohyb a vzduch na prdolce…a ted ho takhle svazu.chjo chjo…srdicko krvaci :(((((

Je to zvyk,tak par dni a budu v poho. On se i jinak bere do naruci a pochovat je take jine drzeni.Vubec nejde stocit do klubicka.nemuzu ho drzte na jedne ruce…no proste pro me hruuuuza.

Ale Vojtisek to bere moc statecne a zatim mu to nak nevadi.

Arka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.08.06 22:24

Arko,

netrap se!!!!
Chápu tě moc.

Já jen přišla napsat, že deníček nebude. Teda bude, ale až to půjde. Zatím to, tím včerejším přechodem, nějak blbne.
Simunka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 02.08.06 22:48

Arko

ja ti tak rozumim, ale on to fakt tak nebere,pro ne to trapeni neni, jeste nejsou zvykli na moc pohybu, hlavu vzhuru

market

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 03.08.06 12:23

Arko,
to je teda smůla:(.
Hlavně,aby mu to brzo pomohlo,drobeč­kovi..
Netrap se,beruško,dva měsíce utečou a nožky budou v pořádku,uvidíš!!
 Monika

Vložit nový komentář