Štěstíčka 138 - zbožňuji léto a pak něco málo nakonec.

Rodičovství

Ahojte štěstíčka. Píšu slíbený deníček, který bude o tom i o tamtom. Léto je v plném proudu, a bůůůů prázdniny už se přehouply za polovičku, už se nám zase blíží škola. Na to se netěším. Chci stále jen prázdniny!!!

Ráno: Školní rok, vstávám ve tři čtvrtě na sedm, jdu do kuchyně dát vařit vodu na čaj a budit Tobiáška. Kristýnka již sedí v posteli, vstává, jde se oblékat. Budím Tobiáška, stojím u něj, nejprve to zkouším jemně, pak přitvrzuji. Kterého vola napadlo, že bude spát na dvoupatrovce? Dokud ji neměl, prostě jsem ho z postele, po 10 minutách marného buzení, vytáhla, po:,–(ila ke snídani a bylo to. Jenže nyní stojím na židli a přemlouvám, nadávám, vyhrožuji, stahuji z něj přikrývku....­............ Odcházím do kuchyně s pohružkou, že pokud nevstane než se vrátím....... Ale on ví že stejně nic neudělám, protože na něj na té posteli moc nemohu.
Snídaně je na stole, Kristýka umytá, oblečená, jí, Tobiášek? stále v posteli. Mezitím se probouzí Matyášek, je zvyklí že si každé ráno alespoň na pár minutek lehneme ke mě do postele a tam se mazlíme, čili hrozím Tobiáškovi a odcházím se mazlit.
Domazleno, Kristýnka je najedená, odchází do školy, Tobiášek stále spí..... Chytá mě amok, řvu a on kooonečně opouští postel.
Nejprve se jde najíst. Jí a jí a jí, já rostu. Vyháním ho do koupelny, že to dojí cestou. Tvrdí že se již myl. A kdy???? Kecáš!! Ženu ho do koupelny, ženu ho se převléknout, odcházím do koupelny, kde byl 5 minut a tekla voda. Kartáček má opět suchý. Jdu do pokojíčku, HRAJE SI, stále v pyžamu. Stojím nad ním, podávám mu věci, jsem zralá na psychiatra, ženu ho opět do koupelny. Konečně, za 8 minut 8, opouští náš byt. Ještě že je ta škola kousíček!!!! Je nenasnídaný, umytý tak nějak jak se to stihlo, v pohodičce. Když tak na něj mávám z okna a vidím ho s tou snídaní, vypadá jak kdybychom dnes zaspali???
Nechává za sebou zničenou, vystresovanou mámu. Potřebuji hodinku na regeneraci.

Prázdniny, vstáváme dost pozdě. Děti přelezou ke mě do pelíšku kde se mazlíme a je nám fajn. Pak, dle toho co doma máme, následuje buď klidná snídaně, nebo se umyjeme oblékneme a vyrazíme si koupit koláčky, čerstvé houstičky…Nepot­řebuji se vůbec z ničeho zotavovat!!!!!!!!!­!!!

Srovnání: sice se děti srovnávat nemají, ale nedá mi to. Kristýnka prvňáček: Moc toužila po svém budíku, dostala ho a tak do školy ne já jí, ale ona mě, chodila ráno budit. Párkrát se i stalo, že mě nechala spát, potichoučku se najedla a nechala mi v kuchyni vzkaz, že už odešla do školy..... Trpěla jsem pak pocitem neschopnosti, ale bylo to od ní sladké.

Dopoledne: Škola!!! Jen co se vzpamatuji z nervového šoku, ustelu postele, umyjeme se a oblékneme, je 9 hodin. Sakra, vždyť on má, za 3 hodiny, zase přijít. A já musím nakoupit, uvařit (vařím kotle jídla, abych pak nemusela vařit ještě večeři), připravit obývák na cvičení, nakrmit Matyáška, uložit Matyáška a modlit se aby usnul dříve než Tobiášek příjde, protože kdyby se to nepovedlo, tak už by mi neusnul......­.............­...... Píšu o období kdy jsem hubla, tudíž každý den cvičila, tudíž jsem musela vystěhovat sedačku z obýváku, aby bylo kde cvičit. Následuje úprk do obchodu......­........

Prázdniny, pohodička. Buď máme uvařeno ze včera, to jdeme na koupaliště, někam na návštěvu, nebo vaříme něco rychlého a to když vařím tak jdou děti za barák na písek.

Srovnání: Kristýnka prvňáček, téměř každý den jsme dopoledne 1-2 hodinky trávili u kamarádky se stejně starým dítkem jako byl Tobiášek, nebo ona u nás. Kde jsem na takovéto návštěvy brala čas? Nechápu!!!!

Odpoledne: Tobiášek přichází, háže aktovku do předsíně a jde vedle do vchodu hrát si s kamarádem. Já cvičím. Tobiášek přichází, následuje někdy i dvouhodinové přemlouvání, aby si napsal úkol. Jenže on si přeci musí hrát, nebo ho všichni rušíme, nebo má zrovna hlad, nebo cokoliv jiného.
Vyrážíme na chviličku ven, protože ještě přeci musíme číst, navečeřet se..........
Po další hodině přemlouvání máme přečteno.
Děti usínají a já mrtvá padám do křesla. Nechce se mi již ani hnout.

Prázniny? Jsme venku, na koupališti, doháním návštěvy, pohodička.

A srovnání? He he tak Kristýnka vůbec číst nemusela, úkoly si dělala v klidu a ráda. Učení, včetně stříhání písmenek, přípravy na druhý den, nám zabralo tak max. 10 minut denně. Byla spousta času na hraní…

Abych neděsila, tak to byl průběh posledních asi 2 měsíců. Zpočátku to bylo fajn. Dokonce i párkrát vstal brzo, aby byl první ve třídě. Jenže pak už toho na něj asi bylo moc, každý den jsme počítali dny kdy už budou prázdniny a takto to u nás probíhalo.......
Mrazí mě, jen si na to vzpomenu. Snad se to nebude opakovat!!!!!!!!
Ale zase na druhou stranu, mě ve škole zarazila učitelka, když ho na konci roku chválila, jak se až do konce snažil, když hodně dětí to ty poslední týdny fláká.

Teď o prázdninách sice také musíme každý den číst, ale to již opět probíhá v klidu a míru.

A nyní, ta naše slečna.

Musím souhlasit s Arkou, že doba je hrozná. Ale to si asi myslí každá generace. Děti jsou dospělé čím dál dřív.

Nějak se mi to nakonec nechce dopodrobna rozvádět, tak jen aby jste něco nepromeškaly.­.........

Devítileté dítě ví o sexu skoro vše. Záleží asi na dítěti, jak moc dá vám nahlédnout do své dušičky, ta naše princezna naštěstí nezná stud. Má pusu prořízlou, není nijak drzá, ale řekne mi vše bez vytáček. A tak jsem se, po mém opatrném poučování, na jedné procházce, dozvěděla, „mamíííí já stejně dávno vím, že kluci strkají holkám piňďoura do kačenky. Hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi (těch hi hi tam bylo snad na 10 minut) a jaké to je? Fůůůůůůůůůj to musí být humus!!!!“ Řekla jsem jí vše. Bez vytáček. Jak se děti dělají, jak se děti rodí, jak se lidé milují. Stejně to věděla. Ale alespoň nemám výčitky, že jsem jí vše neřekla.

Pak to tenkrát nějak utichlo. Občas se na něco zeptala. Já jí hodně poučila o menstruaci, co dělat kdyby poprvé třeba ve škole. To jsme probíraly mockrát. Ono jí to děsí, že ji bude bolet bříško, že bude nosit vložky, ale já jí předhazuji ty výhody. Jak je krásné, že je holčička, že jednou bude moci mít miminko. (jenže porodu ona se také bojí.....)
Je to celé těžké, protože jí to moc zajímá, baví a děsí zároveň.

Během těch následujících dvou let, jsme tak náhodně probíraly, na co se optala, co jí zrovna zajímalo.

Vlastně byl tak nějak klid?, až do letošního léta, kdy jsem se zhrozila a udělala dvouhodinovou přednášku o pohlavních chorobách, o antikoncepci, o klukách a o tom jak jsou chlapci „nadržení“. Doslova přednáška to nebyla, byl to rozhovor, a opět plný smíchu a chichotání.
V Důvod? Prostě jsem se lekla.

Na koupališti byl jeden (prý moc krásný) kluk a co ona neudělá? Já jí tam ten den nechala s kamarádkou a její maminkou, odešla jsem s klukama dříve. Přišla domů moc nadšená a že viděla krásného kluka, a že je zamilovaná, a že má jeho číslo na mobil..........
Na ni tak koukám, a říkám, ty jo, to je rychlé, vždyť jsi tam byla jen 2 hodiny bez nás, jak to ze máš jeho čislo?
Normálně, jsem si o něj řekla!!!!!!!!
Začala jsem ji vykládat něco v tom smyslu, že je holka, co blbne, že na sebe mají nejprve jen tak koukat. A její odpověď mě zhrozila, protože ta holka je suverén a je schopná všeho: „Mami to přeci nemůžu jen tak čekat, a koukat na něj!!!!! Vždyť by si mě třeba ani nevšiml!!!“ Já vím, jsou to děti, první nevinné lásky, ale já v tom trošku slyšela za pár let?, No mami, vždyť kdybych se ním nevyspala, tak si mě ani nevšimne. Asi blouzním!!!!!!!!!

Máte děti ještě malé, a i ona je ještě malá, a tak vlastně přesně nevím co si jako představuji. Samozřejmě nechci aby byla do svatby panna, samozřejmě, počítám s tím, že nebude mít jen jednoho sex. partnera. Ale nechci, aby jí někdo využíval, aby něco chytila, aby aby.......... Děsí mě to!!!! Mrzí mě, že nějak nemám vzor, rodiče s námi o takových věcech vůbec nemluvili, tak nevím jak jednat. Nevím, které zdělení, by mi od nich přišlo blbé, co bych brala. Nevím nic. Tápu.

Na otázky stylu, když někde v časopise viděla fotku na které byl nahý chlap a na něm nahá slečna, on jí drží za prso, a ona „hi hi hi mamí on jí to prso mačkáááááá!!!! Mamííí a to mi bude nějaký kluk také takto mačkat prso? Mamí a tobě ho taťka taky mačká?“
Co na to říct?
A že těch otázek je.
Většinou se všemu tlemí, dokonce se mě posledního půl roku, neustále na ulici ptá, jestli se mi tento pán líbí, jestli bych ho nechtěla. A proč bych ho nechtěla??

Holky, je to děs.
A proč mě stále bolí prsa? Protože ti rostou. A také tě bolela? A proč máme chlupy? A kdy jsi se poprvé ocucávala s klukem? A kdy jsi poprvé s někým, víš co? A s kým? A kolik jich bylo? A, potkáme na ulici někoho kdo mě pozdraví, toho jsi milovala? A on tebe? A ocucávala jsi se s ním někdy?… A proč jsi ho nemilovala?

Je to jako s maličkým dítětem. Vodopád otázek.

Nějak jsem se rozepsala. Nějak jsem napsala víc než jsem chtěla. Ale nebudu škrt. Protože mě mrzí, že nikde nemohu pořádně najít jak na to odpovídat, a hlavně na co se vůbec, takové, za pár měsíců dvanáctileté dítě, dokáže ptát. Všude jsou jen všeobecné rady, jak dětem nic netajit, vše vysvětlit, ale já bych chtěla přesný návod a také vědět, co jsem měla třeba říct na to mačkání prsa?
A že se vůbec na něco takového může dítě ptát? To jsem totiž netušila.
Tak se připravte, obrňte, protože dnešní děti jsou prostě už dál než byly my v jejich věku.

Přeji krásný týden plný sluníčka.

Simunka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonym  03.08.06 12:49

Ahojky!   Že by první? A zrovna po takovém deníčku:) Ježiši, dyť Filda ještě nemá ani dva!:))))
SIMUNKO, skláním se před tebou!!!!!! Sice jsem se u deníčku taky chichotala, ale na druhou stranu je mi jasný, že tobě z toho už asi moc do smíchu není. Myslím, že už i to, že o tom všem dovedeš s Kristýnkou mluvit, je úžasný! U nás doma se taky nic takovýho neprobíralo. Prostě jsem „to dostala“ a s blbým pocitem jsem to šla oznámit mamce, jako aby věděla, že vložek už bude potřeba víc:))))
A vůbec si nedovedu představit, že jednou budu mít podobné rozhovory s Filípkem. Hele, nemohla bych ho k tobě pak poslat na přednášku? Jako takový víkend u tety Simunky:) Koupíme nějakou nafukovací Anču, kondomy a tak:))) Né dělám si z toho srandu, ale to právě proto, abych nemusela zatím přemýšlet, jak to jednou budu vysvětlovat já.
Každopádně nás informuj, až příjde další etapa saxuálního vývoje, ať víme, co pak doma čekat! Drž se a neboj, Kristýnka je hodná holka!
A Tobiášekovo vstávání do školy? Třeba tě po prázdninách mile překvapí!  

Pááá a mějte se všichni nádherně  

Montička + Filípek  

P.S.: Simunko, kdy dorazíte?:)

 
Anonym  03.08.06 14:10

Ahojky všem!
Tak do minulého deníčku jsem už nějak napsat nestihla, ale teď jsem DRUHÁ! Simunko, moc krásný deníček, fakt je, že Sofince jsou 4 a půl a už teď mi občas tuhnou rysy při představě, co všechno budu muset vysvětlovat. My jsme teď u tématu příbuzenské vztahy (proč je babička moje babička? Koho si vezmu za manžela? Matesa? Proč ne Matesa? A koho teda? No tak, já si asi vyberu Kubu, ten je hezkej.), umírání (nedaleko od nás je pomníček kluka, kterého přejelo auto, tak kdykoli jdeme okolo probíráme, proč má pomníček, proč umřel, jak umřel, kde je teď, atd. atd.) a tisíce jiných proč a jak. Do toho se snaží se svými proč pro:,–(it Mates, ta jeho jsou zatím méně složitá, obvykle se týkají věcí snáze zodpověditelných (Proč to auto jede rychle? To je škola. Proč je to škola?), výsledkem ovšem je, že večer mám hlavu jako dýni. Ještě že Núrinka zatím žádné dotazy neklade. Teď je to u nás vůbec k zešílení, protože tu stále ještě máme ekvádorskou babičku a vše dopadlo tak, jak jsem předpokládala, děti si na ní nezvykly, hlavně Sofinka. Ona prostě nechápe, že babička, která není nemocná celý den proleží na posteli, čekala babičku jako je moje máma, prostě vyprávění pohádek, procházky, blbnutí atp. Navíc si myslím, že zaslechla, jak o ní babička s jednou ze svých dcer mluví ne zrovna pozitivně a ona je Sofinka na tyhle věci hodně citlivá. Já taky, takže naposledy jsem brečela včera, když jsem jí slyšela říkat, jak je Sofinka nepříjemná a jaká je ona chudinka, že tu nemá žádný program (že s námi nechce jít ani do parku, ani na nákup ani nikam, za to já nemůžu a nebudu nutit děti, aby trávily léto zavřené v ložnici, protože babička se chce povalovat). Už jsem chtěla udělat scénu, ale Luis mě uprosil, ať to těch zbývajícíh deset dní vydržím, on je sice na mojí straně, ale do otevřeného konfliktu jít nechce. Abych byla upřímná většinou to chápu, ale když jde o to, jak mluví o dětech, tak mi to pochopení dá docela zabrat.
Holky, omlouvám se, že si tu takhle vylévám srdce, ale nějak toho na mě už bylo dneska moc a musela jsem se někomu vypovídat.
Arka: Netrap se dečkou, my máme široké balení, ze začátku (zvlášť v horku) mi to přišlo hrozné, ale pak mi došlo, že Nurince to vůbec nevadí, nožičkama v tom nakonec mele stejně a v pondělí už jdeme na kontrolu, tak snad se těch plen zbavíme. Vám to taky uteče jako voda.
Simunka: Opožděně všechno nej k narozeninám. Strašně ráda tě tu takhle často vídám a když napíšeš i deníček, tak to je vůbec super.
Mějte se a pilně pište,
Jindra + šelmičky  

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.08.06 18:29

Ahooooj holky! `

Jééé Simun napsala deníček !!! Ještě jsem ho nepřečetla poctivě, jen vás chci pozdravit a taky dnes snad už večer stihnu napsat slíbený komentář !!! Nějak se k tomu ne a ne dostat a ony se zatím na Emimi dějí věci !!  :o) To jsou změny, až to bude fungovat jak má, tak to bude určo super !
Koukala jsem na fotečky, ale ještě nečetla, proč musí mít Vojtík od Arky nosit tu dečku. Předpokládám že kvůli kyčlím? No jdu si přečíst minulý deníček… jsem pozadu !
Zatím páá

Ed a na zádech v novém šátku mi spinkající Sebík :o) `

 
Anonym  03.08.06 19:52

Ahojte holky
SImunko, moc krasny denicek, ja se ti ze srdce zasmala:) fakt..jenze on me brzo ten smich prejde, protoze jak tam pises o te sex. vychove tak naseho Kubika uz to taky zajima..nevim jestli jsem vám to už psala ale ve fronte na uzeniny, bylo tam asi 15 duchodcu, zacal z niceho nic vykladat, ze ma malyho sulinka (asi se nudil), tatinek ma sulinka velikyho a maminka ma vepredu malou prcinku a vzadu velkou prcinku:)..no hanba, jak hrom, ja ruda až na řiti…duchodci řvali společně s prodavačkama smíchy:)..a teď třeba stojíme na zastávce a on se mě ptá proč má ta paní malý prsa, a jestli má ten pán velký taky tak velkýho šulínka jak náš tatínek…no vůbec nechápu kde na to chodí, protože mi se o tom vůbec nebavíme, jen se občas spolu vykoupeme a tím to hasne:)..nebo že by ve 3 letech už četl Bravo?
Holky, dneska mám splín, kromě toho že dorazila opět mrcha MS, tak si představte, že moje kamarádka, ,má stejně starýho kloučka jak já Kubíka, a teď 20.srpna čekají holčičku, a já ji dneska píšu SMS, jestli je 2v 1 a ona mi píše, že jsou všichni ve špitále, že ona čeká na císaře, a malýho pokousal jejich vlastní pes (mají salaše, či co-pes jak kráva), ale měli ho odmalička zároveň jak se narodil jejich malej klučina, tak aby si na sebe zvykli..no a on mu prokousl ucho a ukousl kus masa za uchem, takže má už 2 operace za sebou + čeká ještě na plastiku..běhal mi mráz po zádech…
Arko-nesmutni, uvidíš že to bude dobrý!!!
Mějte se krásně
Marťula

 
Anonym  03.08.06 22:36

Ahojte holky,

jsem ráda že deníček pobavil. Když totiž nemyslím na to co bude, a na takové myšlenky během dnes stejně není čas, tak je to opravdu sranda.
Jak se tu Kristýnka hihňá, to nejde a nehyhňat se s ní. A pak třeba ten obrázek s tou dvojicí, tak ona je tak nestydící se člověk, že ho ještě pak ukazuje mé sestře a vykládá ji na co že se mě ptala.
Já to nechci moc rozvádět, ono je to takové osobní,ale když já bych chtěla aby takovéto věci někde někdo rozváděl.
A možná mám jen švihlé dítě, já se  ještě snad v 18 červenala  když bylo někde něco a mamka na blízku.
Ale ono to bude jistě i tím, že my nebyly na takové obrázky zvyklé. My jsme se styděly otáčely, nebo zakrývaly oči, i když si v televizi 2 oblečení lidé dávali pusu. Dnes to ty děti vidí všude. Asi jim to možná nepříjde.

Monti,
koukala jsem na fotečky domečku, a krááááása. A ten pokojíček ten se ti povedl!!!!!  Jsi mooooc šikovná!! Kde jsi se inspirovala? Já také, když byla malá Kristýnka, malovala v pokojíčku na zdi. Měla tam tenkrát Bambiho a králíčka a tchoře. Všichni to obdivovali, ale copak má člověk čas, když už je těch dětí tolik. A teď nevím, chtěla jsem se optat na tu jednu podlahu, a na dveře, odkud že je máte? My asi chceme Sapeli, mají prodejce kousek od nás, ale jeli jsem do Brna podívat se do vzorkové prodejny a byla jsem zklamaná, protože člověk jede celkem kus, nic jiného jsme tam totiž zrovna nechtěli, a oni tam mají vystvených pár dveří a vůbec ne ty, co máme vybrané. Ale zaujali nás tam jedny!! Hned na první pohled. Nooo tak ty mít nebudeme. Hrozně se nám líbily, tak kouknem do katalogu, kolik jako stojí a ony 11 700 bez DP+ zárubně + sklo+kování. No ani ve snu. A když těch dveří bude ještě 7-8 fuuujjjj!!!!
Na ten vak Fatboy, jsem také koukala. Příjde mi, že musí být super.
No a že máte staré vybavení? Neblázni. Máte to moc pěkné, časem vše doděláte, dokoupíte. Však jste nyní hodně investovali to domečku, na vybavení času dost.

Rozhovorů s Filípkem bych se asi tak nebála, nebo bála i víc? Teda, já se toho zatím nebojím. Nečekají je takové změny, navíc myslím, že i o holky má člověk v tomto směru větší strach. Noo a já říkám, že to bude stejně hlavně na manželovi. Přeci jen, co já vím o chlapech. Ať si manžel také užije.
Zatím to necháme, časem uvidím. Však jsem si ani toto co se děje s Kristýnkou nikdy nepředstavovala.

Jindřiško, tchýně je hrozná!!!!!!!!!!­!!!!!!!!! A ještě když mluví ošklivě o dětech. A před dětma??? Ještě že bydlí tak daleko. Snad brzo odjede a přijede za 10 let, nejdříve.
Otázky děti jsou moc pěkné. Probírání smrti je ale také téma samo o sobě. V tom bych také potřebovala rady. Kristýnka je šíleně citlivá a toto jí hodně trápí.
Jo a brát si sourozence, to asi nebude touha jen v tomto věku. To Kristýnka by si chtěla vzít Matyáška. Prý ho zbožňuje!!!!!!

Ed, já tulák napsala deníček, tak ty tulák, koukej číst a koukej napsat obr komentáro. A nejlépe alespoň 20-50 komentárosů!!!!!

Martulo, Kubík je frajer!!!!!! Téda!! Z toho roste lamač dívčích srdcí!!!! Už v takovémto věku má zájem o prsíčka, malá se mu koukám nelíbí!!!
Já bych vám holky radila neokecávat a vysvětlovat rovnou na rovinu. Pořídit knížky a jít na věc. I když, my také měli knížku, pro děti, kde byly obrázky. Jenže tenkrát to pro ni nebylo aktuální, moc jí to nezajímalo, nějak jí to v hlavě neutkvělo. To příšlo pak.

Děti mi dnes spí na zemi. Daly si na zem matrace a spí tam. Opět hra na bezdomovce?

Já to pošlu, skočím se na ně podívat a pak bych ještě napsala, neb mě zajímá váš názor na něco.

Simunka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.08.06 23:14

Holky blbne mi to, tak nevím zda se to vůbec ukáže, ale psala jsem komentář skoro dvě hodiny, tak by mě ranila mrtvice, kdyby ne!
 Ed

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.08.06 23:15

Tak jsem tu zase :o)

Přes den se tak dooobře píše, když je čas :o) Večer se mi fakt nechce, ale když si najdu skulinku ve dne, tak mi to píše skoro samo :o)

Sebík i Daisy spinkají, tak je klííídeček a snad i chvilinku vydrží.

Arko - ty si to celé tak hezky užíváš - že to člověk má fakt radost i z toho, jak to popisuješ a jsi reklama na dvě děti :o) Jakože je to celé brnkačka :o)))

Celkem ti závidím, že máš Vojtíška na léto… fakt jo. My tu zimu tak nějak přečkali a až teď si užíváme procházek a čerstvéhou vzdoušku… jestli bude ještě někdy příště, tak dáli příležitost, tak bych také měla raději miminko v létě než v zimě. Ono možná tahati se s pupíkem v horku není nic příjemného, ale porodit třeba koncem května, v půli června a pak si užívat sluníčka, to musí být paráda ! To neoblíkání to je taky obr plus, přeci jen navlíct mimuško do bodýčka, dupaček, svetříku a ještě kombinézky a to sesvléct, pokud se pokajdí atd… to je fuška !

Sebíka teď taky skoro neoblíkám, většinou má takové krátké jakoby dupačky, ikdyž mám na něj spoustu dalšího oblečení, v tomhle je to nejpraktičtější a skoro v ničem jiném nechodí :o)

Návštěvu v ČR neplánujeme a ani nemůžeme. Já nemám pas. Vypršel mi a já se neobtěžovala vyřízovat nový, neb si chci zažádat o britský,, ale k tomu je třeba si zažádat nejdříve o britské občanství a to stojí peníze a trvá to.. a to papírování… nějak jsem se k tomu ještě nedostala… :o)
Mám to ale v plánu, takže snad to zvládnu co nejdříve, přece jen člověk nikdy neví, kdy se bude MUSET rozjet do ČR…

Ale málem jsem se zapoměla zmínit, že mi na konci srpna přijede na týden na návštěvu moje mamka a ségra s Vojtíškem !!!! Na to se moooc těším.
My se letos do ČR fakt nedostaneme a i kdyby, stejně nevím kam bych zašla k DR… ono to prý taky není růžové, pokud nemáte někde známé a nevíte ke komu jít.

Táááák tohle jsem měla napsáno před týdnem? No a nedostala jsem se vůůůbec k tomu abych to dopsala a poslala !!!!
Tak začnu znova jo??? :o)

=============­========================­====================

Ahoj holky

rovnou se vrhnu na vaše komentáře.

Arko- teď moooc smutná Arko… je mi to s Vojtíškem mooc líto a ani nevíš jak moc ti rozumím a sdílím s tebou to trápení a bolest u srdce.
My to máme doma v bledě modrém - když musím Polince lepit očko okluzorem nebo když jsme museli kapat Daisy ty oči… prostě děláme těm dětem něco, co víme že jim má pomoct, ale přesto to nezmírní ten hrozný pocit že je trápíme něčím, co jim není příjemné… Samozřejmě je to jen pár měsíců nebo u nás teda let a pak už by mělo být dobře, ale stejně by bylo lepší, kdyby k tomu nemuselo vůbec dojít !!!
Jediné co tě snad povzbudí je, že, za pár týdnů to vše bude lehčí… až si zvykneš na to, že tohle prostě musíte dělat, až se to stane taková vaše malá rutina a hlavně až uvidíš pokroky, že to opravdu pomáhá, tak vše půjde líp a už to nebude tolik bolet.
A pár měsíců je opravdu nic oproti tomu, aby měl Vojtík problémy s kýčlema na celý život.
Tak hlavu vzhůru, musíš být silná a věřím, že tohle období zvládnete… ikdyž to není fér!!!! Máš malinké miminko, taková trápeníčka by se vám měla vyhýbat obloukem a ta kýla mě také děsně mrzí !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!! Pupeční kýla je dědičná? Že jí měl i Šimonek a teď Vojtíšek?
Drž se.

Mmch - Vojtík pěkně roste, mlíčko je vidět mu chutná !

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.08.06 23:16

IvaPe - tak ty se také řadíš mezi ty, co chtěly mimi v létě a nevyšlo to?? :o) Jenže koukám, že tobě to zimní nakonec vyhovovalo :o) No tak já bych už příště na zimu fakticky nechtěla !!! Možná u toho prvního mimi to tolik nevadí, ale když máš v zimě obléct tři děti a vypravit je všechny ven… noooo jednou si povíme :o)
Tonča začíná super perlit a to období, kdy začínají děti takto komunikovat je opravdu senzační !! Doporučuji si tyto hlodíky někam psát, já to dělám a vždy a znova se u toho od srce zasměju, když si přečtu, co Daisy dokáže vyplodit.

Ivi, chtěla jsem se tě zeptat na tvůj šátek. Pamatuji se jak jsi psala, že jsi ho hoodně používala a používáš. Jaký šátek máš ?
My si teď pořídili po dlouhém váhání také něco jako šátek - je to děsně pružná látka,skoro jako elasťáky :o) A je bomba !
Mě od šátků odrazovaly úvazy a složitost, ale opak je pravdou - tohle je teda vynález na Nobelovku. Kam se hrabou vaky, klokanky a podobná nosítka. Já teď Sebíka v ničem jiném nenosím a je to balzám na ty moje bolavé záda. Skoro v tom šátku těch jeho 9 kg necítím. Dala jsem fotku do galerky.
Ale celkem mě láká si pořídit nějaký ten český šátek, ať mám zásobičku, jeden na doma a jeden ven.

MaK - to je dobře, že už ti začíná být líp! Gratulace k těhu průkazcééé !!!
U vás koukám máte také trápeníčko a je mi Kristýnky moooc líto, že musíte chodit na to škrábání molousek. Moooc přeju, aby jste znova už opravdu nemusely jít !

JanaRed - to je prima, že se vám dovča (až na pár maličkostí) vyvedla. Já v Tatrách nikdy nebyla a mooc ráda bych se tam podívala.
Fotky z 3D utz jsou moooc krásné a miminko se nádherně předvedlo. Jste dobří, že si to nenecháte říct. Já fakt nevím zda bych to vydržela.

Jinak drobek byla v roce i DAisy, asi tak nějak jako Daník, okolo 9 kg. Ona je pořád drobek, na to že jí budou tři roky :o) Když se koukám, tak zatím Sebík vede v tom, že váží v půl roce nejvíc ze všech dětí ! A nejvíce ze všech tří se chce nosit … :o)

Já hlasuju pro jméno Kryštof pro chlapečka !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne že by se mi Šimon nelíbil, protože líbí a moc, ale Kryštof je úžasňácké jméno.
Taky se mi celkem začlo líbit jméno Fabian - sice teda neznám snad žádného, ale někde jsem to jméno zahlídla a řekla si, že to je hezkééé jméno.
A Nikolka nemá chybu. Tak teď jen čekat, co se vyloupne ! Já tipuju holčičku.

Montičko- vítej zpátky na netu !!!!! Hurááá !! Chyběla jsi nám tu a Filípek taky :o) Doma v baráčku to máte mooc pěkné!
Gratuluju k dennímu bezplínkování ! To jste teda rychlíci. Fakt úžasné, Filípek je šikulín.

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.08.06 23:24

Marťulo,

to je teda k smíchu co váš Kubík vydává za hlášky !!!! Ale to má po mamince ne? :o)

Je mi líto, že rudá opět dorazila, nepřestávám držet palečky, aby to jednou šťastně dopadlo.

A co se stalo tvé kamarádce a jejímu chlapečkovi, to je hrozné !!! Já proto mám celkem strach dětem pořídit psa, nikdy nevíš, zvířeti podle mě prostě věřit nejde.

Opatruj se
Ed x

 
Anonym  03.08.06 23:27

Ahojte holky,

tak jsem tu.
Jak víte  rekonstrukce bylu se letos nekoná, dovolenou jsem ale neměli v plánu žádnou. Manžel si ji měl brát právě na tu rekonstrukci.
No a když jsme rozhodli že nebude, začala jsem plánoval kam pojedem. Jenže plánovat koncem července je už pozdě. Chtěli jsem jen tu v Čechách pronajmout nějakou chalupu, či chatu a ony jsou všechny pěkné jaksi zadané.
Tak jsem říkala no nic, nejdeme nikam. Za teplem mi to přišlo divné, když se letos to léto tak vyvedlo.
Ale manžel přišel včera z práce, že byl jeden jeho kolega na dovolené v Polsku a prý náááádhera. Moře sice studenější, ale já stejně nejsem plážový povaleč, ale ty krásné pláže s bílým pískem. Super!!!
Tak jsem vzala autoatlas, udělala čáru, jak bychom se dostali k moři a najeli co nejméně kilásků a pak město po městečku koukala co je zač, kde by tam šlo ubytovat a tak.
Byli to ale samé komerční, přeturistované, s plážemi zaplněnými, městečka. Až jsem narazila na jednu, prý, jak jsem se dočetla, zachovalou, rybářskou vesničku.
Dle Poláků, narazila jsem na stránky kde ji lidé moc moc moc vychvalovali, tam není moc turistů, je tam klídek a je to tam krásné.
Tak jo!!!!!!!!!
Asi tam pojedeme. Ale když já stále nevím? Polsko? Nebude tam moc zima? Jet můžeme až po tak za 14 dní a já vůbec nemát potuchy jak bude.
No, ale člověk asi riskuje pokaždé když někam takto jede a plánuje dopředu. Mě by ani chladněji nevadilo, pohrajeme si v písku, podíváme se po okolí, navštívíme Park Wodny, Latarniu morsku (asi dle vzhledu, je jich tam spousta, něco jako rozhledno-maják?) Nevím co to přesně je. Musím pozvat kamarádku, která má babičku polku a polsky mluví dobře, aby překládala a také aby mi tam zavolala kvůli rezervaci. Také tam je všude psaná, v té vesničce ne, ale v těch na které jsem koukala, než jsem došla až k ní, jízda na koních. Takže můžeme zkusit koníčky. Jako dítě jsem chodila jezdit, ale hi hi teď určitě spadnu.
Můžeme koukat na východy, či západy sluníčka nad mořem, (teď jsem dezorientovaná a nevím kde to slunce tam bude vycházet, či zapadat).
No stejně moooc váhám.
Ale rozhodnout bych se měla co nejdříve. Abych nakonec nezůstala sedět doma.

Ubytování mám nalezené, také krásné, a ty jejich ceny!!! To je ráj!!!!!

Pošlu odkaz, mám i náhradní varianty, ale toto se mi moc líbí, to budeme zkoušet jako první.
 http://www.stonka.ta.pl/oferta.php

Tak na to koukněte a napište co si myslíte. Já vím, rozhodnout se musím já, ale když je to tak nerychlo, tak z ničeho nic, včera večer jsem začala okukovat, téměř jsem nespala a teď nevím.
Jeli by jsem tak na 5 dní, víc ne. Na víc se mi nechce. Co kdyby to fakt stálo za starou bačkoru.

Tak Raďte!!! Jeli by jste na dovolenou do Polska?

Jo a ještě dotaz. Víte někdo na co by se dalo kouknout ve Wroclawy? Chceme totiž vyjet ráno, cesta by nám trvala tak 3 hodinky a pak že by jsme se tak podívali po tom městě, je to  největší po cestě, potom ujeli dalši kus cesty, ubytovali se v kempu ve stanu a tu druhou (kratší) půlku cesty ujeli až další den.
Ono totiž, což jsem se včera nasmála, Polsko nemá moc dálnice, tudíž cesta o 400 km kratší, než jsme ujeli loni do Itálie, by dle kilometrovníku, na netu, měla trvat o jednu minutu déle.

Matyášek letos přes den nespí a byl by to mor, jet to v kuse.

Pa já letím spát.

Simunka

PS: jo a nechcete si tam dát s námi někdo srazík?

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.08.06 23:37

Simunko,

tak teda klobouk dolů za tvůj deníček !
O té sex výchově jsme se spolu bavily a víš, že já sama z toho mám taky hrůzu, takže ti moc neporadím.

Věřím, že z Kristýnky vyroste rozumná slečna. Má přece super maminu a chybama se člověk učí … my je přece taky udělaly a koukej co z nás je dnes !!!! :o)

U nás je zatím puberta sprosté slovo :o) Nehci nechci a nechci vůůůůbec přemýšlet o tom, jaké to jednou bude a jak to zvládneme… jestli to vůbec zvládneme, obzvlášť s Polinkou to bude těžké…

Letím do postele, já se dnes ukomentárosovala

Dobrou noc
Ed x

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.08.06 23:48

Ahojky,

hodím sem jen info pro ED, chtěla vědět, jak se máme.

Edíku, máme se dobře až na to, že tatínka máme na měsíc u Vás v Anglii. Ale to zvládneme a pevně věřím, že Neználci jsou poslušná miminečka a na tatínka počkají a taky máme 10. září termín na focení - profi v ateliéru a ta paní dělá úžasné fotečky dětí a těhotných. Na to se moc těším…

Zdravotně je všechno v pořádku, žádný transfúzní syndrom neobjevili, byli jsme na 2 podrobných UTZ, vůbec nic špatného nenašli, Neználci jsou šikulky. Mám asi 11 kg navrch, strie na břiše (kolem pupíku), ale to se asi dalo čekat. Gynekologicky taky v pohodě, tak si toho bříška snad ještě užiju. Je to tedy záhul, je veliké a překáží navíc jsem děsně unavená, ale babičky pomáhají.

Rodit budu asi v Hradci Králové, přeci jenom je to specializovanější porodnice, kdyby něco. Psychicky se připravuji na císaře, ráda bych to zkusila přirozeně, ale uvidíme, jak děti budou položené (zatím jsou dobře - to znamená 1 hlavičkou dolů a druhé naopak, ale to hlavičkou dolů musí být níž, aby šlo první). Zároveň mám taky děsivý strach abych je nepřidusila (v případě přirozeného porodu) a pak si to celý život nevyčítala. Uvidíme, musím se pořádně namotivovat.

Kajka to všechno dost prožívá, už se moc těší na podzim a na miminka. Tolik asi zpravodajství od nás.

Teď jsem četla, jak by jsi chtěla miminko raději na léto. Kája je 28. února a ten rok byl už úžasný květen, vůbec si nemohu stěžovat. A v létě už to bylo větší mimčo, se kterým se dalo ledacos podnikat. Uvidíme, jaké budou podzimní děti. :-)))))

Simunko, deníček úžasný, bavila jsem se, ale neumím si představit, jak tohle jednou budu řešit já. Pokud byste chtěli přijet na písek nebo se sejít ve Vašem městě, dej vědět. V úterý jdeme na UTZ a pak máme čas nebo kdykoli jindy.

Arko, neboj Vojtíšek to zvládne a 3 měsíce utečou jako voda. Držíme palečky.

Ještě jednou se omlouvám za to, že jsem Vám vlezla do deníčku.

Mějte se všichni krásně.

Jana, Karolínka a Neználci 30+1 od Šulánků

 
Anonym  04.08.06 09:52

Ahoj všem,
Simunko,moc hezký deníček,je fakt super,když jsi tu častěji vidět:)
Myslím,že sexuální výchovu zvládáš na jedničku,z Kris­týnky určitě vyroste rozumná slečna.
Já se skoro děsím toho,co nás za pár let čeká.Nějak si neumím představit,že nám naše prdelka jednou vyroste.A nebude říkat,maminko,jsi moje jediná,jsi moje láska:)).No,ale doufám,že všetečné dotazy dokážu zodpovědět otevřeně a narovinu,tak jako ty.A pak se budu modlit,aby to děti ocenily a abych si za dalších x let mohla říct,že jsem to jakžtakž zvládla a po téhle stránce se o ně nemusím bát.Nooo,i když se o ně bát stejně budu do smrti smrťoucí…
Dovolená v Polsku-ještě jsem na ten odkaz nekoukala,ale jestli to vypadá fajn,tak bych určitě vyrazila.Zase to bude něco trochu jiného,i kdyby počasí nebylo úplně super,tak se podíváte někam po městě,po památkách a tak a určitě to bude super výlet.
Marťulo,s tím pokousaným chlapečkem je to hrůza:(.A stejně jako Ed si myslím,že nikdy nemůžeme vědět,co to zvíře napadne a i když mi někdo řekne:„neboj,on by nikomu nic neudělal“,tak jsem ve střehu a nenechala bych dítě se psem dovádět bez dozoru.Prostě jim v tomhle nevěřím.A nejen cizím,ale ani psům v rodině.Ať se chlapeček bez nějakých větších následků uzdraví.A na vás myslím,ať se zadaří,stejně jako na Evču.
Ed,to je super,že ti přijede mamka se ségrou.Jak dlouho u vás budou?
Já jsem taky mooc zvědavá na únorové miminko:).Doufám,že to nějak zvládneme a že v létě nebudu šedivá:))
Jindřiško,teda,jak dlouho u vás tchýně ještě bude?To je fakt děs,akorát vám takovýmhle chováním kazí prázdniny.Jsi dobrá,že nejdeš do konfliktu,já kdybych ji slyšela říkat něco takového říkat,tak bych asi měla co dělat,abych na ni nevyjela.Vydrž vydrž,uteče to a za chvíli ji povezete na letiště!
Jinak u nás nic moc nového není.Mě už je dobře,tak snad konečně přichází období,kdy si těhu budu moct pořádně užívat:)
Joo,vlastně máme novinku.Dohodli jsme se,že v září necháme udělat příčku v kuchyni a z našeho 2+1 budeme mít 3+kk.Budeme mít svou ložnici,jupíí.Už aby to bylo,když si představím ten bordel,tak se mi ježí chlupy.Ale už jsem se u mamky objednala do azylu:)
Zatím končím,musím na nákup.Paa,Monika

 
Anonym  04.08.06 12:56

Ahojky,

va jste uzasne,jak pisete! Porad nakukuji a pokazde je co cist :-) Moc hezky…

Simunko,diky za denicek!! Zvladas vychovu s prehledem!! Kdyz si s Kristynkou takhle povidas a ona vi,ze se na tebe muze obratit,sverit se ti…tak to je ta nejlespi cesta. Rozhodne na tom bude lepe,nez holciny,ktere se nemaji na koho obratit a probiraji to jen s kamaradkama.
V tomto je vychova kluku trosku jednodussi.Necihaji na ne takove velke nastrahy v zivote.Vubec se mi zda,ze mit kluka je od malicka jednodussi ( a vetsinou i levnejsi..hehe:-))) Na obleceni jim nezalezi,zadne sponecky,saticky, vybavicky pro panenky.....staci jim teplaky,bagry a auticka :o) Teda Simonkovi aspon jo:-)

Ed,parada,ze prijedou za tebou mamka se sestrou! Sice to budes jako hostiltelka mit trosku narocnejsi,ale urcite ti to zase vynahradi na detech…nebudes o nich ani vedet :D
Ten satek je uzasny!!! Jak se jmenuje? a kde bych ho mohla poridit?

Jindrisko,teda s tchyni to je pech!! Vuuubec ti to nezavidim.Hlavne vydrzet do odjezdu a pak se rychle vratite do sve pohodky.Drzim palce,at nervy vydrzi!

Monco,super ze bude take prestavba!3+kk mame take a zatim staci :o)))) ALe do dubna jsme take meli 2+1 a ted je to mnoooohem lepsi!

Tak uz s deckou pomalu srovnavam :-) Uz vim jak Vojtiska drzet,chovat,ma­nipulovat s nim…a uz jsme si zvykla naten pohled. Je to ted takovy muj ranecek! Jesteze je leto!!! Jinak nevim,jak bych ho v zime s tou deckou nacpala do kocarku do fusaku a nedej boze,kdyz bychom odchazeli ven,nabaleni ja,Sima i Vojtisek a on by se pokaknul :/ nooo,to by me asi trefilo s deckou!
Strasne doufam,ze mu ji za ty dva mesice sundaji. Ted ji davam poctive,tak snad to bude mit ucinek. Ale fakt to nikomu nepreji. Blba decka a pekne dokaze otravit.

A uz jsem vam psala jaci jsou ti moji kluci zlaticka?? :D :D :D hehehe…sem votravna :o)
Vojtisek uz se na nas usmiva!!!! 5tydnu a 5dni a je to naaaaadhera!! Otaci za mnou hlavicku a hleda me ocickama a rad kouka na kolotoc nad postylkou,div si krcek nevykrouti. Krasne pase konicky.Co to jsou prdiky vubec nevim. V noci spinka celou noc,jen se budi na piti presne v 1h a ve 4h a pak spi az do 7hod.

Simonek je velikej starsi bracha! (sam to takhle rika). Je whrozne samostatny. Dojde si sam na zachod, jsme bez plenek i v noci,sam se szkousi oblikat,sam se naji.....vsechno sam. :o)

miluji je bezmezne!
Uz se Vojtik probudil,tak letim za nim.
 paaa

Arka a Vojtisek zitra 6tydnu a Simonek

 
Anonym  04.08.06 13:15

Simunko- to Polsko vypada uzasne!! Kolik je to km od vas? Jak dlouho to tipujete autem?
My jsme byli pred 7lety na dovce v Polsku.Ale to bylo stopem a za velmi levny peniz,spali jsme ve stanu a kazdy den jinde…Moc se nam tam libilo,jen je to proste hodne podobne Cesku.Je to dost rovinata zeme,az na severu byli kopce a hlavne krasna jezera.
Myslim,ze se to ale za tu dobu zase dost zmenilo.Je to asi vic pro turisty (nemce).Tim lepe…pred tim to bylo dost „chude“.

Ja bych jela! Teda ja jsem ted ve stavu,ze bych jela kamkoliv :-)))) i po Cechach.Jen vypadnout ze stereotypu,jinak leto utece a clovek ani nepostrehne ze nejake bylo…

Arka

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 04.08.06 13:18

Arko,
to je bezva,že jsou kluci takhle skvělí:)).Jéé,já bych taky chtěla podruhý takhle hodný miminko!Ale už mám asi vybráno,pže Týnka byla (a je) tak zlatá,že si to snad ani nezasloužim:).Takže se spíš připravuju na to,že tohle mimi mi dá pěknou čočku těším se moc moc moc:))

Z tý přestavby jsem nadšená:).My už když jsme se sem stěhovali,tak jsme si o pár let později plánovali takovou rozsáhlejší přestavbu,ale postupem času jsme se rozhodli,že tohle asi ještě nebude konečná stanice,takže nám bylo líto cpát peníze do přestavby.
No a teď jsme pomalu začínali řešit,jak uděláme spaní,až se narodí mimi.Původní verze byla,že budem spát v obýváku a dětem necháme pokojíček a pak manža vymyslel příčku.No bude to určitě supeeer:)

Zatím pa,Monča

 
Anonym  04.08.06 13:53

Ahojky!  

Tak podruhé a snad naposled, jinak to vzdávám:) Komentář se mi smazal…
EDI: Nechci být protivná a zlá, ale koukej si zažádat o ten pas!:) To mi chceš říct, že Sebastiánka letos neuvidím?!? Jo a až budeš mít trošku „ošaháno“, tak mi prosím napiš tvoje srovnání šátku a babyvaku, protože pořád přemýšlím, jestli na druhý mimčo nepořídit spíš šátek. Teda jestli se druhýho miminka někdy dočkáme:( Už začínám mít zase smutný nálady, ach jo. Hezky se všem věřilo, že třeba to druhý už pak příjde hned… No asi ne… Musím toho nechat, nebo budu bulet:)
ARKO: jsi šikula a jsem ráda, že už je na srdíčku líp. Téda a jak se dělá miminko bez prdíků?:) Já bych ráda recept:)))  

SIMUNKO: člověče, to Polsko vypadá dobře! Já znám z Polska jen tržnici chi chi a tak by mě nenapadlo, že to tam může vypadat i takhle. A ty domečky jsou kouzelný!!!! Na takovýhle „akce“ nám doma chybí odvaha. Jo a dveře? Buď ráda, že nevím, jak se ta firma jmenuje. Počkej, musím to najít, ať to máš jako varování, že ani náhodou! Ha mám to, je to firma A-Z dveře http://www.dvere-podlahy.cz/dvere.html. Pan Tesař je opravdu „velice ochotný“ přijmout reklamaci. Máma na dveřích ten „ozdobnej rámeček“ a na dvou dveřích byl křivo (cca 1 cm rozdíl). Po té, co dveře podle nás jen prohodili z koupelny do jednoho pokoje, který se zatím moc nepoužívá a mysleli si, že to nepoznáme, ho doteď uháníme, aby nám vyměnil jedny ty prosklený dveře. Protože rámeček, ve kterém je sklo, je prasklý a hrozně nenápadně přilepený… Odmítá s náma jednat … a sousedi s ním mají stejný problém. Takže jen abys věděla, že tam teda ne. Jednalo se o dveře fi SPID, oni je prý přímo nevyrábí, ale dodávají, ale i tak… Podlahy máme skoro všude PARADOR, ale když si vzpomeneš, cos chtěla, klidně se ptej:) Jo a pokojíček… prostě jsem nechala Filípka u našich, koupila barvy (zelenou jsem měla dávno vybranou) a druhý den ráno se do toho pustila. Chvíli hledala na netu obrázky, ale ne moc dlouho, protože bych nic nestihla. Já malovat neumím, takže jsem potřebovala šablonu. Když jsem našla ty dvě rybky, vytiskla jsem je jako „plakát“, slepila, vystřihla, nalepila na zeď a vždycky přejela válečkem a nalepila jinam. Takže bylo vymalováno zeleně a na místě rybek bylo bílo:) Druhý den už jen barvičky a domalovat:) A uklidit:))))
ARKO: s tím stereotypem mi ani nemluv. Jsem tu pořád sama a už mi to leze na maják. Mám v plánu dnes „ukrást“ manželovi auto ihned, jak přijede z práce a vyrazit aspoň někam na nákupy (třeba koupím ve slevách nějaký vánoční dárek:)))). Otázka je, jestli najdu odvahu, protože s tímhle autem ještě nejsem nějak taková kamarádka, jako se starým Peugeotkem. Tohle auto máme už snad třetím rokem, ale já jím skoro nejezdím a tak vždycky dlouho sbírám odvahu:) Protože nemám odhad, kam se s ním vejdu a kam ne. Teda máme Octávku, žádnou limuzínu, ale mě příjde moc široká:)))
Holky, asi budu jak praštěná, ale co spí Filípek u sebe v pokojíčku (ne že by spal celou noc a nemuselo se za ním, to tak úžasný teda není, to se mu podařilo jen 2×), tak se mi ukazuje, jak ho ještě neznám. Když se probudí, vůbec nebrečí, nemrčí a nedožaduje se ihned k nám do poslele, ale spokojeně si povídá, hraje s plyšákama, co má v postýlce a je k sežrání:) Občas stojím za dveřma a poslouchám a rozplývám se blahem a jsem tááák šťastná!:) Opravdu se hrozně rozpovídal a snaží se opakovat hodně slov, nádherně řekl PÁV hned napoprvé a když vidí v knížce čápa, dělá rukama klap klap, protože jsem mu to ukázala a řekla Já jsem čáp, klap klap /> Tak se mějte nádherně a krásný víkend! My tu máme mít zítra neckyádu, já se těšila mezi lidi, ale když bude pršet, tak žádná neckyáda nebude… Příští víkend má manžel školení, takže prchám k našim, tak mám aspoň „vidinu lepších dní“:)) Jsem tu fakt hrozně sama a já nejsem ta, která by se hned s každým dala do řeči a navázala známosti:(  

Páááá a pusinky štěstíčkům  

Montička + Filípek      

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 04.08.06 22:55

Ahoj všichni! Sláva! Dostala jsem se na stránku, mohla jsem se přihlásit a můžu napsat komentář! (Teď ještě aby se mi nesmazal…)
Simunko - musím moc pochválit deníček! Konečně jsem se o vás dozvěděla něco bližšího :o) S Tobiáškovým vstáváním a úkolováním atd. si starost nedělej. Asi holt bude taková povaha (akorát by bylo lepší, kdybys předem nebyla zvyklá na Kristýnčinu povahu :o)). Navíc je reálná šance, že vždy na začátku školního roku to bude dobré a zhoršovat se to bude až postupně. To se dá rozchodit. No a k tématu sexuální výchovy: musím pochválit jak tebe, že tak hezky osvětluješ, tak i Kristýnku. Je to děvče zvídavé a je lepší, že se sama ptá (byť na mačkání prsa :o))))) - ale ono je asi pro ni aktuálně důležité to vědět - a že se nestydí. Já jsem se taky nestyděla, i když až tak daleko jsem s otázkami nešla. Leccos jsem si nastudovala v knihách a časopisech, leccos vyplynulo. Mamku jsem pak spíš dorazila otázkami typu „jak vypadá placenta“ apod. Ovšem kamarád, který má dvě dcery (11 a 15), s nimi + s manželkou zrovna nedávno řešil jak je to s poševním sekretem, k čemu to slouží, když žena zvlhne, a že je v pořádku, že se zvlhne i při představách (starší dcera se chtěla ujistit, že je zdravotně v pořádku :o). No, mého manžela málem omývali, když nám to kamarád vyprávěl, protože představa, že se ho jednou na podobné věci bude ptát Toňa, ho značně zneklidňuje. Já myslím, že to nějak zvládnem všichni. Nebát se vysvětlit a hlavně vychovat dítko tak, aby se v klidu zeptalo. Na srazu v ostravské ZOO jsem jasně viděla, jaká je Kristýnka slečna. Ale vypadá moc rozumně, takže se o ni neboj! Ona to zvládne.  

Ed - koukám, že Sebastianek je už úplný chlapák! To věřím, že jestli má 9kg, že se brzy pronese. Tonka měla 9 v roce a už předtím jsem myslela, že ji neutahám. Šátek máme klasický Vatanai, viděla jsem ho u nejvíce lidí. Jsem s ním maximálně spokojena. Máme ho ovšem od sestřenice, která ho vůbec navyužila, neb Kačenka vůbec nebyla nosící mimino. Používali jsme ho od 1 měsíce a strašně nám pomohl. TOninka tedy musela být vždy „nastojato“, nesnášela odmala polohy na boku. Takže jsem ji nosila přesně v takovém úvazu, v jakém máš Sebíka na fotce. Když pak usla, sesunula se ke straně. Tuto kapsu jsme využívali nejvíc, když pak byla větší, tak ještě kříž (totéž, ale bez přetáhnuté látky nahoře). Sem tam jsem ji nosila i v koníkovi na zádech, ale to jen minimálně. Šátků se prodává spousta, ale nikdy jsem žádný jiný nevyzkoušela. Hlavně ti přeji, ať ti šátek pomůže i v tom, že tě tak nebudou bolet záda, když máš stále nějaké neřešitelné neduhy. Vážně je to k vzteku a k pláči, když se chceš věnovat dětem, manželovi, domácnosti, ale sama máš problém. A pas si vyřiď aspoň do přístího roku a přijeď s celou smečkou na příští srazík!
Jo a s letním dítětem je to přesné. Měla jsem představu, že bych chtěla porodit asi tak mezi březnem a zářím, nicméně mé tělo (resp. asi těla mě a mého manžela) bylo proti a zvolilo si to spolu s miminkem jinak. Spokojená jsem opravdu byla. U dalšího vůbec nevím. Jednak je zatím ještě v blíže termínově neurčeném plánu, jednak stále váhám, co si vybrat. Jasně, že všechny ty buňky se nakonec rozhodnou podle sebe, ale pokusit se můžem :o))) Na zimní jsem zvyklá, měla bych pro něj i věcičky, ale zase v létě se nemusí složitě vypravovat ven, což je docela důležité, když už je starší sourozenec (či více). Každopádně jednou budu ráda, když se nám miminko podaří. Čímž přeji i snažilkám, ať se zadaří co nejdříve a z malých chlapečků jsou velcí bráchové :o)  

Arko - užívej si dále své dvojmaminkovství a buď pyšná na své kluky. Dečka je na pohled opravdu děsná, ale myslím, že Vojtíkovi nijak extrémně nevadí a navíc, jak už bylo napsáno, co jsou dva měsíce s dečkou oproti celému životu se zdravýma nohama! Když dostala Tonka široké balení, brala jsem to jako nutnost, i když jsem tajně doufala, že nás to mine. Chodili jsme stále na kontroly a já se vždy těšila, že budeme konečně jen s jednou plínou. Jenže se to stále oddalovalo a oddalovalo. Nakonec měla široké balení přes půl roku, ale snad jí to pomohlo (paní doktorka na předposlední kontrole říkala, že být to kluk, už mu to sundá, ale když je to holka, která bude mít v budoucnu větší zátěž na pánev, že jí to ještě nechá - musela jsem jí věřit a dát za pravdu a hlavně, i když se mi to zdálo nekonečné, co jsme balili, nebylo to tak hrozné). Věřím, že to společně zvládnete. Noženky se srovnají (resp. dovyvinou). S kýlou je to vážně smůla, ale pokud to není nějak závažné, aspoň jsi už od Šimonka připravená na to, co Vojtíka čeká. Že to asi zase opláčeš, jako každá maminka nemoci svých dětí, ale že to bude rychle v pořádku.  

Jejda, teď to raději odešlu, aby se to nesmazalo a musím jít uklidit kočárek, aby nezacláněl manželovi v předsíni, až se bude vracet z práce.
Zatím ahoj, IvaPe

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 04.08.06 23:28

Ňu, kočárek odklizen, manžel má cestu volnou :o)
Takže budu pokračovat:
Simunko - chtěla jsem ještě napsat k tomu Polsku. Byla jsem tam na letním táboře asi tak v roce 1989, což je sice dávno, ale myslím, že to hlavní se moc nezměnilo. Byli jsme v Krynici Morske, přímo u moře a bylo to perfektní. Moře nic moc teplé, ale zase na osvěžení super a občas bezvadné vlny. Ale hlavně na plážích jemný písek! To bylo bájo! (sice jsem po návratu vysypala z kufru asi kilo písku, ale co už :o))) Byli jsme i na výletech v Gdyni a v Gdaňsku, jeli jsme lodí… Zkrátka si pamatuji, že se mi to moc líbilo. A ty obrázky, cos poslala odkaz, vypadají výborně. Šla bych do toho :o)  

Jindro - držím palce, ať tu zlou bábu ještě chvíli zvldáneš. Je to kříž, když o nic nestojí a ještě prudí. Je lehké si říkat, že jednou za čas se to dá vydržet, ale když na to přijde a ještě když to trvá dlouho… Snad vám to rychle uteče a ona se rozjede zase domů. Proč sem vůbec jezdí, když ji to tu nebaví? Asi kvůli synovi, že, aby ho taky někdy viděla. Anebo tvůj muž za ní jezdí častěji?
Moc neporadím, soustřeď se na děti a drž se.  

Jani - můj manžel hraje v Úspěchu, což je (jak sami říkají) death folková skupina. Obsazení je: kytara, basa, banjo, bicí (tedy různé bubínky, valcha, lžičky atd.), sem tam mandolína nebo kazoo. Do toho zpěvy sólové i hromadné. Mají spoustu vlastních písní, ale předělávají i osvědčené hity typu Presleyho Only You na Dlouhý úd apod. Texty píše v 99% muj manžel a písně jsou vážně velmi humorné.
On předtím hrál ještě v punkové kapele Buřinky II, ale před časem odešel. Kapela dál vyhrává pod názvem Buřinky III (ó jak originální :o))))), minulý týden s nimi zpíval na koncertě jako host a nakonec z toho bylo 8 písní.
Co Danda? Už se vyzdravuje? Když je teď docela škaredě, tak ho aspoň neláká chodit ven, ne? I když na druhou stranu, co s ním pořád doma, že jo. Přejeme hodně zdraví.  

Montičko - tak jsem taky okoukla vaše nové obydlí a je to super. Neblázni se starými věcmi, vypadá to všechno úžasně! A dokoupit se dá postupně, aspoň jsou pak radosti průběžně. Závidím, že máte téměř hotovo, i když vás to taky stálo hromadu sil.
My už se těšíme, až bude alespoň něco, aby se to tu hnulo z místa.
A Filípek je šikulka! My jsme s plínama ještě moc spřátelení, asi te chvilku potrvá. Ale myslím, že jsme na dobré cestě. A to, jak se dětičkám rozvazuje jazyk, je báječné. Tonka zopakuje téměř všechno a většina jí jde rozumět, protože neumí akorát R,Ř,L,G a na začátku slov K - umí ho jen na konci a uprostřed slov (takže třeba kamarádčino miminko je Tubík :o). Nyvíc si toho strašnou spoustu pamatuje a používá slova naprosto záměrně a cíleně. Dnes si hrála s autem a s bagrem sama asi deset minut a pořád bylo slyšet: „Jede jede jede jede, benzina benzina, otočka couvačka otočka otočka, jede jede, volant, lžíci, hlínu, nabírat, jede jede jede, řidič, volant, otočka otočka......“ Je úžasná a my s manželem vždycky jenom koukáme a žasneme, případně se potichu smějeme. A ona, když nás zpozoruje, začne se smát taky.
Slovní zásobu má dobrou, ale docela nás udivuje, že už i skloňuje. Sice nepoužívá předložky, ale i tak je to skvělé. Skloňuje podstatná a i přídavná jména, používá ve správných tvarech přivlastňovací přídavná jména. Slovesa má teda většinou v infinitivu nebo v druhé osobě (jak na ni mluvíme - píšeš, sedíš atd.), sem tam v rozkazu (podívej, pojď apod.).
Když byla menší, nemluvila extra moc, některé mladší děti mluvily lépe, ale užjich teď spoustu předehnala. Rozmluvila se skoro najednou asi v roce a půl a naprosto nás tím uchvátila.  

No, takže si tu přestanu vychvalovat dítě :o))) a půjdu raději spát.
Mějte se moc hezky a zase pište. Je to moc fajn, když je o vás co číst. I když, možná bych raději méně četla, kdyby bylo zase to nádherné léto, jako ještě nedávno.  

IvaPe+Tónina.20­.měsíců

 
Anonym  05.08.06 09:03

Ahojky,

zkousim,jestli stale budu jako anonymni uzivatel nebo uz s mym nickem :-)

Monco,ja si taky prave myslela,ze uz mam vybrano s hodnym miminkem,protoze SImonek byl naprosto „knizkovy“ mimisek :-) No a vidis,mam dalsi superhodny miminko!
Ale take dela hodne,ze jsem velmi klidna pohodva povaha(tedy co se tyce vlastnich deti)…jen tak neco me nerozhazi.Tak se asi ten klid prenasi na ditka :o)

Nejhorsi je,ze je manza porad v praci. Pres tyden chodi domu az kolem 19hod a vetsinou jde do prace i v sobotu.Tak to pak uz ta unava se projevuje i na me a hned to tydeti vyciti.Takze kliiiiid,vse se zvladne!

Ivco,Toninka je vazne sikulka!Je ji rok a pul(aspon myslim)a uz takhle pekne povida a vyhraje si! To je parada.Je to pohodarka,to se ji bude v zivote hodit.
A co ten kocarek na chodbe? To mate malou chodbu nebo manza pri pozdnim navratu potrebuje hoooodne mista :D :D

Monticko,jak ja ti rozumim s tou samotou!!! Bydleli jsme prvni Simonkuv rok na vesnici.Sice autem kousek do mesta,no ale kolikrat jsem tam vyjela? A ja si na te vesnici pripadala jako ve vezenei.ZAdne kamaradky a stale jen s tchyni na zahrade......ted jsme na mensim meste a ja jsem taaaaak spokojena. Hlavni je,najit si pra pratel.Drzim palecky.

Ja dnes prekecala manzu,ze vyjedem do Prahy na nakup. Tak az v poledne dorazi z prace,tak dame Simonka babicce a vyjedem s Vojtikem na shopping. Potrebuji nejake obleceni,tak chci vyuzit slevy.Tesim se moooooc. No adoufam,ze stihnem i mou oblibenou Ikeu:-)
pa
 Arka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 05.08.06 09:09

jeste zkousim,zda jsem stale jako anonymni uzivatel…

A.

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 05.08.06 12:57

Ahoj holky,

já si vám musim postěžovat, protože jsem nešťastná :(. Tak angínu máme už od čtvrtka pryč, ale problémů jsme se nezbavili…Daník má roupy.....hrozně si škrábal zadek, budilo ho to i v noci, stěžoval si, že ho to svědí a bolí…Ale to ještě není všechno......hned den po tom, co mu klesly teploty, tak se úplně změnil, jak kdyby to nebylo moje hodný veselý dítě. Začal se hrozně vztekat, až hysterčil,je hodně plačtivej, nechce vůbec chodit ven, chce se hodně chovat, ale vynucuje si to fňukáním. Po odpoledním spaní se vždycky probudí s mizernou náladou, vzteká se, na všechno odpovídá negativně, a furt dokola opakuje nechci nechci......
Podobný období měl, to jsem už psala do minulýho deníčku, ale to bylo o hodně mírnější. Teď už mě několikrát rozbrečel, protože už jsem nevěděla co s ním.
Bavila jsem se o tom i s doktorkou, dala mi pro něj homeopatika, který by mu mohly pomoct se zklidnit, tak uvidíme. Taky by to mohlo být od těch roupů, ale to se uvidí, až mu zaberou ty antiparazitika.
Dokonce i na Toma začal divně reagovat, skoro se s nim nechce mazlit, když přijde z práce, tak už za ním neběží a nevítá ho. Málokdy k němu sám přijde a chce si s ním hrát, a to předtím dělal každý den, vždycky se tátovi vrhnul do náručí a hnal ho k sobě do pokoje, že si půjdou hrát.
Tak jsem se těšila, že mu ta veselost vydrží až do narození miminka, ale nevim nevim, jak to dopadne.
Furt doufám ve zlepšení, řikam si, že je to přechodnej stav, kterej mohly třeba způsobit ty několikadenní horečky, ale jsem z toho špatná, nemám moc dobrou náladu, furt na to myslim. A je mi líto mimíska, kterej ty moje stresy musí snášet.

Nezlobte se, že nereaguju na komentáře, příště to napravim.

A taky děkuju Simunce za novej deníček, docela jsem se u toho nasmála:). Simunko, zvládáš to skvěle, myslim, že se nemáš čeho bát, pokud máte s Kristýnkou takovýhle vztah a o všem si povídáte a ona se tě může na cokoliv zeptat.

Mějte se krásně.
Jana

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 05.08.06 17:00

Ahoj štěstíčka,  

moc moc Vás zdravím. Teď sem moc nechodím, prostě nestíhám a nějak se celkově cítím dost unavená a věčně naštvaná. Četla jsem jen deníček, tak nebudu ani reagovat.  

Simunko, chci Ti dodatečně popřát vše nejlepší k narozeninám a aby se Ti splnila Tvá tajná přání. S Kristýnkou si teda pěkně užíváš, to je fakt. Vůbec si neumím představit jak bych jí něco vysvětlovala asi bych se zřejmě smála ještě víc než ona a nakonec by poučovala ona mě. Ale jestli jsi se líbala se všema chlapama co zdravíš tak to se máš :o)).  

Jsme teď u tchánovců a Fanda se ráno probudil s pěknou rýmou ach jo.  

mějte se všechny krásně Sonja

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 05.08.06 19:21

Cauky Jandulo:)
Doktorka vam dala i homeopatika? Tak se snad zlepsi…nevim, ale ted jsem o Danikovi premyslela.. jestli to fakt neni vekem..Domca totiz zacal nedavno Vladu taky odmitat..Kdyz je s nim sam..tak je uplne v pohode..ale jak jsem u toho ja..tak je zle…kolikrat slysim, jak mu rika, ze tatinek je blbecek..chova se k nemu odtazite..kdyz chce chovat, tak jen ode me…v nakupnim voziku se od Vladi taky nenecha vezt..a pritom vzdycky s Vladou vychazel dobre..mozna je to opravdu vekem, ja si to jinak taky nedovedu vysvetlit…Mozna je to taky tim, ze se rika, ze v obdibi 3 let by kluci meli hodne tihnout k tatinkum, napodobovat je pri praci..ze potrebujou v tatinkovi vzor..no jo..ale kdy vidis ty nase pri praci:D:D..Vlada je taky porad v praci a kdyz neni v praci tak spi..takze si myslim, teda mam spis vypozorovany..ze v hodne vecech Domcovi vubec nerozumi, je to logicky..nemuze ho znat tk dokonale jako ja..protoze s nim netravi tolik casu…Tak taky doufam, ze to casem prejde..Vlada to dost blbe nese..a rekla bych, ze i dost blbe reaguje..misto aby par veci prehlidl a spis se s nim snazil promluvit, comu treba vadi..tak se hned nastve..a s Domcou se nebavi:D..Takze pevny nerviky:D.. Pa, pa
 Boot

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 05.08.06 21:03

Ahoj holky,
tak zrovna jsem si smázla nechtíc komentář - hmmm, začnu od začátku.....
Simunko, deníček je skvělý, já se teda moc nenasmála - spíš jsem koukala a nechápala! Myslím si ale, že máš výhodu, že Kristýnka je otevřená, že to neřeší jen čtením časopisů a rozhovory s kamarádkami, ale i s tebou. To já se vždycky styděla na cokoli zeptat mámy. I když pravda - ona mi o tom všem nikdy nevykládala. Já tedy chci s Bárou mluvit otevřeně - i když už se toho s manželem trochu obáváme, ale věřím že to půjde. Jde přece o naše dítě, že :) . Navíc s těma holčičkama to je později fakt složitější, když jsi vzpomenu na sebe, jak jsem byla blbá a naivní, už se taky děsím Bářiny puberty :). Koukala jsem na ty polské stránky, a vypadá to tam moc hezky. Vím, že moje mamka kdysi zamlada taky často jezdila do Polska k moři, ale vždycky říkala, že se to nedá srovnat s Jadranem, protože v Polsku je prý na pláži dost vítr a moře je studené. No já nevím, já mám ráda teplíčko. Ale určitě je tam spoustu možností na výlety, Poláci jsou vstřícní, takže to může být super dovolená!!!
Marťulo, bezva příhoda, já se tak nasmála!!!!! Ty děti jsou tak nevinné.....! Barunka třeba taky pořád si chce pohladit „mlíko" (nekojíme už asi 4 měsíce!) a chodí se koukat, jak se manžel sprchuje. Sedí v koupelně na bobku a kouká s otevřenou pusinkou :). Nedávno mi poté zahlásila, že tatínek má velký „aanec" (kde na ty výrazy chodi?!?! :o)
Arko, tak tu dečku vidím opravdu poprvé!!! Chudáček Vojtíšek, je mi ho moc líto. A měl vůbec široké balení, nebo mu to zjistili až nyni? Neteřinka taky stále nosí široké balení, musí ještě do 4.měsíců, chuděrka. Doufám, že sis nakupování užila a koupila si něco moc moc pěkného. Já mám slíbeno příští týden, už se nemohu dočkat!!! Chceme koupit Barunce i novou autosedačku, takovou tu větší od 15 kg, ona totiž naše slečna už tolik má!!! Zkoumám na netu různé značky, takový ten podsedák nechci, máme ho vyzkoušený a pás se jí zařezává do krku..... Ty autosedačky mají takové držátko, že se tam dá pás zaseknout, stejně tak se dá manimulovat s opěrátkem hlavičky. Nekupovala jste některá taky autosedačku? Nebo to teprve budete řešit?
Ed, koukej si vyřídit ten pas, na příští srazík s tebou stoprocentně počítáme!!!! Ach, ty brejličky..... třeba já nosím brýle od roku a půl, taky jsem měla okluzorek, stejně tak moje sestra. Jsem na brýle tak zvyklá, že mi to ani nepříjde, že bych se nějak odlišovala :). A když se Daisynka na brýlky těší, tak to je super, určitě chce mít to co Polinka, viď?
Tak já zase mizzzzim. Zítra máme křtiny neteřinky, tak abych se dobře vyspala :). Barunka bude mít růžové šatičky, ale no nevím v tom dešti jak to zvládnem… asi ji dám punčošky ?! :) Mějte se moc krásně, já se zase ozvu. Papapa Kajka a Barunka

 
Anonym  05.08.06 23:36

Ahojte holky,

díky moc za názory. Je rozhodnuto, jedeme!!!

Jé já se tak těším!

Napíšu víc, ale dnes jsme celý den někde jezdili a do deseti tu ještě byla návštěva, jsem unavená, půjdu už asi raději spát.

Simunka

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 06.08.06 21:12

Ahoj štěstíčka!
Koukám, že nálada je všelijaká, od výborné až po mizernou. Holky, snad to brzy přejde. Snad vysvitne sluníčko, snad ¨se oteplí a snad bude líp.
Nemocným dětem držím palce, aby se brzičko uzdravily a jejich maminkám/rodičům, aby to s nimi zvládly.  

Simunko - přeji hezkou dovolenou! Pěkně si to užijte, snad taky vyjde pěkné počasí. Pak můžeš napsat „polský“ deníček. My letos nikam nejedeme, možná snad s manželem tak na dva dny, takže o dovolence si počtu ráda.  

Arko - s tím kočárkem v předsíni: normálně tam stojí vždy jeden, který používáme denně na uspávání anebo na procházky, ale byly tam i golfáče, které normálně vozím permanentně v autě, ale vyndali jsme je, protože jsme převáželi věští věci. No a manžel při pozdních návratech nepotřebuje mnoho volného místa :o))), ale když jede z práce = z hraní, má s sebou 1-4 gramofony, CD přehrávač, velikou tašku s krabicemi CD, velký kufr s deskami. Tak aby se vešel :o)
Co vy? Jak zvládáte aktuální počasí? Když je pršavo, asi musíte být doma, ne? Nebo oblíkneš pláštěnku sobě, Šímovi i kočárku a vyrážíte za dobrodružstvím i v dešti?
Tonce déšť nevadí. Chodíme na procházky i tak. Dostane pláštěnu nebo bundu s kapucí, šusťáky, gumáky a jde se (všemi kalužemi, blátem atd. samozřejmě :o) A když začnu zpívat: „Prší, prší…“ ona zběsile, co nejhlasitěji a minimálně pětkrát za sebou zahuláká: „…jen se leje, jen se leje, jen se leje.....“ :o)  

Kajko - doufám, že se křtiny vydařily a Barunka byla jako princezna :o)
Autosedačku jsme dosud nekupovali, protože tu první - pro miminko koupila mamka v bazaru. Tenkrát jsme ještě neměli auto, takže byla kvůli příležitostnému převážení. Další sedačku (9-18 kg) jsme taky nekupovali, protože taťla dělá u Besipu, mají jakýsi systém bodů, odměn a kdesi cosi, takže si ji nechal dát. Dal jim pokyny, co by si asi tak představoval a dostal Chicco Zenith. Je to předloňský model, a jsme s ní maximálně spokojeni. Na další se prozatím nechystáme, Tónina nemá ještě ani 12kg. Obecně: opravdu je lepší sedačka než jen podsedák, neboť více chrání. Důležitá je ochrana hlavy po stranách (kvůli případnému bočnímu nárazu) a pohodlné připásání dítěte. Nejlepší je vzít dítko s sebou a vyzkoušet ho po:,–(it přímo v obchodě (když se nakupuje na internetu, je dobré se kouknout v obchodě, vyzkoušet, a potom objednat přes net za levnější penízky :o) a dobré je taky vyzkoušet si upevnit sedačku do auta. V seriózním obchodě by to měli bez problému nechat udělat. Každé auto má totiž jiný sklon sedaček a přestože dětské sedačky jsou samozřejmě unifikované, každá sedí jinak (mám vlastní zkušenost). No a nakonec: není nutné investovat milióny, důležité je znát spolehlivost. U profláknutých značek se člověk prakticky nenapálí.
Mně vždycky byly megafirmy typu Chicco nesympatické, ale musím uznat, že jsou velkou firmou oprávněně. Holt, mají zkušenosti, které pramení z dlouhodobosti a výzkumů. Takže nakonec máme Chicco autosedačku, golfáče a jídelní židli (tu jsme teda podědili, nevybírali, ale jsme velmi spokojeni).
To jsem se ale rozepsala… Ale vždycky mě vytáčejí lidé, kteří zkoumají, jak co nejvíce ušetřit na úkor bezpečnosti. Když jim jde pouze o nízkou cenu a až když se někdo zeptá, zda věc bude plnit účel, tak zjistí a uznají, že nejspíše ne docela. Tím do této skupiny pochopitelně nechci zařadit nikoho z vás, jen mám takovou zkušenost s pár známými. Ti pořizují sedačku proto, že to káže zákon, ne proto, aby bylo dítko zabezpečené.  

Holky zlaté, volejte sluníčko! Už mám toho počasí dost. Na to bude čas v říjnu.
Mějte se krásně.  

IvaPe+Tonička­.20.měsíců

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 06.08.06 21:53

Ahojky,

tak hlasim,ze u nas nalada dobra :o) Pocasi me nerozhazi a chodime ven staloe stejne.dopo i odpo :-) Na:,–(im plastenky a destnik a vyrazime.Ale u nas malokdy prsi!Fakt! jsme obklopeni horama a jsme ve „srazkovem stinu“…takze tu prsi hodne malo.Vojtisek chrni v kocarku klido i 4hodinky a tak vydrzi bez jidla pekne dlouho:-) V noci se take budi po 4hod,takze se krasne vyspim.Stavam jen 2× za noc.
Nakupy v Praze byly supeeeer! Jsem maximalne spokojena.Nakoupila jsem si 8tricek a vyzkousela spoustu obleceni.Simonkovi jsem koupila 5tricek s dlouhym rukavem do skolky.Manza si koupil radiobudik,tak jsme odjizdeli vsichni spokojeni.

Rozmyslim se poridit si satek na noseni Vojtiska.Jen nevim,jestli se do nej muze davat is tou deckou?? Patram po informacich. Od jakych firem jste si satky porizovaly? a jak dlouhy? a za kolik? :-)))))

Jani,z chovani DAnika moc nezoufej.Rozhodne nepomuze vztek ani plac.Spise kliiiiid.To jenejlepsi reseni.Nechat DAnika vyvztekat,na chvilku ho nechat samotneho.Hlavne se tim netrap.Deti se meni strasne rychle a nez se mimisek narodi,to zas bude uuuuplne jiny Danik! Fakt,kazdy mesic je na tech nasich prckach znat!!Dozraje a zmeni se.Netrap se tim.Bude lepe,to jsem si jista:-)

Soni,jaktoze „nenalada“ porad trva??? Copak se deje? I kdyz clovek ma depky a ani se nic zvlastniho dit nemusi,ze? Zname to vsechny.Neboj,staci nejaka mala zmena a budes se citi lepe!drzim place,at jsi v pohode!!

KAjko,s vetsi autosedackou neporadim.Simonek ma zatim necelych 13kg :-) Ale rozhodne je lepsi sedacka nez podsedak! TAm si enma kam oprit hlavu,nemuze si schrupnout…

Ivco,my mame take ruznou shodou okolnosti Chicco vyrobky a jsem se vsim maximalne spokojena.Mame kocarek,autose­dacku,hracky…a vse super.Tonicka je vesela kopa:o)Takhle si zpivat a tesit se z deste.

paa
Arka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 06.08.06 22:31

Ahojky!  

Jak tak pozoruji váhu vašich dětí, nějak nechápu:))) Filda má už teď 12,5 kg!!!
KAJKO: větší sedačku jsme ještě nekupovali:) (a doufám, že nám ještě chvíli vydrží), ale už těď mám vyhlídnutou CONCORD LIFT. Máme teď CONCORD TRIMAX a jsem maximálně spokojená a hrozně se mi líbí jejich barevné kombinace.  

ARKO: jsem ráda, že sis užila ty nákupy. Já nakonec v pátek sama nevyrazila, protože pršelo a to mi mé odvaze vyrazit sama autem fakt nepomohlo. Takže jsme jeli v sobotu všichni, ale s tím, že manžel souhlasil, že hlídá a obstarává Filípka a já si lítám po obchodech:) Bohužel jsem v NEXTu opět přišla pozdě. Najdu někde na netu, kdy ty slevy začínají? Já všude příjdu pozdě:))) Fildovi jsem tam nic neukořistila, ale sobě takovou „halenku, triko“ Prostě je to černý triko a leze z toho bílá košile, která je jako pod tím. Však víte, co myslím. Původně jsem to vybrala ségře jako že to schovám na ty vánoce, ale když jsem si to oblíkla, usoudila jsem, že to ségře fakt nedám:)))  

Dnes to tu bylo jak na apríla. Chvíli pařák a sluníčko a pak liják. Vždycky jsem vyrazila s Fildou ven a za dvě minuty ho popadla do náručí a utíkala před deštěm:)  

No nic, půjdu pomalu spát. Už na ten monitor nějak přestávám vidět:)))  

Páá a dobrou noc  

M+F

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.08.06 23:17

Ahoj holky,

přišla jsem se rozloučit, chtěla jsem napisat, ale už to nestíhám.
Jedeme dnes v noci za příbuznýma na sever Anglie, no sever - směr Leeds - Yorkshire jestli to někomu něco říká :o)

Cesta je to dlouhá, ale vyjíždíme ve 2 ráno, ať to děti zaspí (snad!!!), ale kdyby ne, pořídili jsme jim do auta DVD - to je vynález !!! My jako děti byli rádi, že máme televizi, teď už jde snad koukat na film úplně všude :o)

Tak já se ozvu až se vrátíme, pravděpodobně ve čt nebo pátek. Tatík má celý příští týden dovolenou, tak si budeme konečně dovolat.

Moc vás všechny zdravím a posíláme velkou pusinu od našeho dnes půlročáka Sebastiánka !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ed a spol xxxx

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.08.06 23:20

Jo a ještě se musím pochlubit, že měl dnes Bastík poprvé banánek - na oslavu těch půlročnin a jak ten baštil !!! Nejdřív se teda vždy otřepal, když to šlo do pusinky, ale pak mlaskal a oblizoval se a očička vytřeštěné - bobišek můj malý - tak nám začla další velká etapa - už není jen na mlíčku !!!

Ed x

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.08.06 23:25

Arko,

ještě než fakt odejdu :o)
Tak tobě musím napsat od kud mám ten šátek.
Jmenuje se Kari-me a mrkni sem www.kari-me.com pro info
jinak já koupila na www.littlepossums.co.uk

Ta látka je fakt skvělá, taková děsně moc pružná a pokaždé když v tom Bastíka mám, tak mi usne, líbí se mu jak se v tom pohupuje :o) Už jsem ho v tom měla i v poloze na kojení a to se mu taky líbilo, jen teda co je nevýhoda v létě, tak když ho nosím, je děsné vedro jak mě tak jemu. Zatím to řeším tak, že ho nosím nahatého :o)  

Tak a teď už fak letím
Ed x

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.08.06 23:31

Ahojte holčinky!!!

Dnes budu opět stručná, protože mi spostu času zabírá plánování dovolené. Já už objevila tooolik moc věcí které tam budeme moci dělat, že začínám přemýšlet o kolik dnů to neprotáhneme.....
Uvidíme, na jak dlouho nakonec pojedme.
Představte si, ono tam jde půjčit i kola a i s dětskou sedačkou!! A je tam hned kousíček jezero, které je jen maličkým pruhem země oddělené od moře, a jééé kdyby nám počasí přálo, můžeme třeba 2 dny strávit ježděním na kolech a obdivováním přírody.
No měla bych přestat studovat, protože nakonec budu chtít jet na 14 dní, což nejde, a ještě navíc, jak neustále čtu polské stránky, začínám doma mluvit Polsky.
A to tu mám tu italštinu.
Jenže ono to nejde zastavit. Prostě mi to tak mluví samo.

Jani, to víš že bych tě ráda viděla. A Karolínku a obr bříško plné Neználnků moooc!!!!!!
Já nějak nepostřehla že jste opět v Čechách. A kde bydlíte?
Chodíš ke Slezákové?
Napiš mi soukromou zprávičku. V to úterý nevím, jdu ráno k zubařce, a kdo ví jak mě zřídí, ale  nějak se domluvíme.

Moni, určitě bude říkat stále že jsi její jediná láska. Kristýnka zatím, ťuk ťuk, doufám že ještě chvilku bude říkat, ale zatím říká.
Předělení bytu bude také fajn. Ono to chce, mít soukromí. Já jsem maličko klaustrofobik. Nemáme doma moc dveře, jen v ložnici (ty před 14 dny vysklil průvan), v pokojíčku a na záchod a do koupelny.
Jenže to bude muset skončit, možná necháme bez dveří jen průchod do kuchyně z obýváku, ale to zatím váháme.
Jak děti rostou, je jich moc, jsou nějak všude a vždy se odněkud vynoří v blbou chvilku. Což když se vynoří právě Kristýnka, je dosti nepříjemné.
Navím si začínají pouštět různou hudbu, občas toho tu hraje i víc, protože se nedokáží domluvit a ono to chce aby se mohl každý s tím svým někam zavřít.
A bude to horší a horší a horší......
Jsem ráda že je ti již dobře, tak užívej bříško a klídku s Kristýnkou.

Arko, jsem ráda že je ti již lépe. Jééé, vlastně z toho mám velikou radost. Věřím že ti to bylo moc líto.....
Kluci jsou zlatíčka a blahopřeji k usmívání!!!!!!!!! Šimonek je také šikulka. Jen chval. Ráda si přečtu že se máte dobře.
Kilometrů je to od nás necelých 600. Čili 600, protože než to tam najdeme, možná blbě odbočíme?, snad ne. Ale počítám raději přes 600. Němci tam asi jezdí dost, hotely a kempy mají stránky převážně v polštině a němčině. Občas, ale to je spíše případ jednoho ze sta, je tam i Angličtina.
Já jen doufám, že to tam nebude přeturistováno. Ale mám pocit, jak jsem tak hledala to ubytování, že po tom 18. srpnu už asi ne. Mají již levnější ubytování, končí jim ta hlavní sezóna, a kde bylo vidět kdy mají ještě volné pokoje, tak po tom 18. všude. Oni mají 15. 8 nějaký státní svátek a pak už dovolené asi utichnou.
A asi to již bude doba kdy tam nebude takové teplo.
No, uvidíme. Já bych byla šťastná kdyby teplota nešla pod 20 a kdyby nepršelo. Max. jeden den,  to může, to by jsem se mohli ten den třeba koupat.
Prosím, prosím, ať neprší!!!!!

U nás teda sice prší, ale zase, ač to Matyáška moc nebaví, tak výhodu to má!!! Porostou houby!!! Děti se již šíleně těší, že vyrazíme do lesa a Matyášek, tomu se houby šíleně líbí. Naposledy kdy jsem koupila žampióny, tak je musel nést z obchodu a doma pak jeden musel dostat a fakt si ho celý den nosil. Hmmm, ten jeden ne, postupem, jak ho nedal z ruky, tak je umačkal a zničil, a tak jsem mu musela dávat zachovalejší. Nakonec nám jich moc nezbylo.
A mají tu v obchodě, ve vytríně, mezi sýry, takové umělé hříbky jako dekoraci a on je chce pokaždé koupit.
Tak ho to chození na houby bude jistě mooooc bavit.

Montičko, také znám jen tržnici… Kecám tržnici já nikdy nemusela, čili hlavně obchody. Protože blbí polácí mají v těch značkových obchodek mnohem hezčí a i levnější oblečení. A třeba i hračkárnu měli krásnou, nebyla jsem v polsku pak pár let, a naposled tam již nebyla.
Na dovolenou do Polska by mě jet nikdy nenapadlo.
A proč že vám chybí odvaha?
Asi budete jako můj manžel. On se pořád bojí. A že nám někdo ukradne auto a že se nám auto rozbije a že a že,
Já ho tu uklidňuji že ne a ať neblbne. No, on mi věří, ale kdyby se fakt něco z toho stalo tak nevím nevím jestli bych se dožila dalšího dne.............
Nevím, myslím že kdyby měl někoho jiného za ženu, tak sedí doma a nikdy nikam pro ten svůj strach, nejede.
Jenže si vzal mě a já moooc ráda cestuji a tak mu nic jiného nezbude.
Chudáček!!!!!  Ale on je rád že někam jel a někde je, jen potřebuje maličko postrčit…

A s někým by jste třeba spíš nejeli?

To že jsi sama, není nic záviděnihodného. A když je Filípek ještě maličký. Já se také těžko seznamuji. Musím narazit na osobu která nemá problém, která je užvaněná a já se až pak postupně rozmluvím. Jinak mi to jde možná ještě v nemocnici s někým na pokoji, když tam s ním ležíš a nemůžeš se nikam schovat a němáš ani někoho jiného.

Miminka se jistě dočkáte. Vydrž. Chtělo by to tu dovolenou, nejlépe naplánovat na plodné dny a určitě by to vyšlo.

Díky za tip kde nekupovat, to se hodí. A ten pokojíček, takto jednoduše, to je paráda. Já stále nevím kluky a ani Kristýnku, jenže ta si  to stejně plánuje sama a kecat ji do toho moc nemohu.

No tak jsem si dala náhled, a stručná opět nejsem.
Jak to děláte že nappíšete komentář a není z toho román? Já právě proto nemohu psát, protože nejsem ani v půlce a již toto.

Posílám......­.............­.............­.............­.............­.............­...........

A jestli pokračuji, fakt nevím, uvidím,,,,,,,,,­,,,,,,,,,,,,,

Simunka

PS: za chyby a překlepy se omlouvám, číst se mi to nechce.

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.08.06 23:43

Jéé ahoj Simun,

prej stručná :) Takový románek.

Já jsem tě ještě chtěla pozdravit, než to vypnu a říct, ať si tu dovolenou krásně užijete !!! Pisnu ti kraťounký mailík

Ed x

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 06.08.06 23:46

Edíku,

tak si ten „sever“ užijte. :-)))))))))) Neboj, děti cestu zvládnou v pohodě.

A Bastík je s banánem šikulka.

Jana, Kajka a Neználci

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.08.06 23:53

Jééé Edi,

dovolenou si užíjte!!!!! Zádíčkům jistě mooc prospěje...........

A gratuluji Sebíkovi k polonarozenin­kám!!! Já jsem ostuda, ale nějak v létě nekoukám na kalendář, vůbec nevím kolikátého je.

Takže vše nejlepší, hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky, hodné sestřičky, zdravou maminku a krásný celý život.

Simunka

PS: A koukej jít spát, za chvilku vstáváš, tak ať se maličko prospíš..

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 07.08.06 00:23

Tak jo!!!!

Ale budu stručná!!!!

Ivo,
já jsem asi i ráda že jsem měla nejprve Kristýnku, protože jinak bych si asi připadala jako úplně neschopná máma.  V povaze on to asi prostě má, bude to mít po manželovi. Ten si totiž natáčí různé budíky, začínají mu zvonit o půl hodiny dříve než vstává. Prý by jinak zaspal, potřebuje se probírat postupně. Takže to vidím tak, že budeme možná muset vstávat v šest a budit Tobiáška již od šesti?
Ten poševní sekret, díky za připomenutí. Když jsem byli na základce, jedna spolužačka nám namluvila, že pokud máme nějaký výtok, tak že nebudeme mít děti, že se to dle toho pozná. Já se pak tááák bála.
A to zvlhnutí, tak za to jsem se také  moc styděla.
Budeme muset probrat!!!!!!!!!

Chtěla jsem se ještě zeptat, asi to je blbé, ale mají tam nějaké mušličky? Já nevím, ale já si to představuji jako moooc studenou vodu a že tam něco takového žít nemůže??

Toninka je miloučká s tím deštěm a zpíváním. Ale jsem také pro, ať už je zase krásně!!!!

Jani, neboj!!!!!!!! Děti mívají občas taková období. Změní se k nepoznání, zlobí, a i třeba nechtějí tátu. Zvlášť když ho moc neužijí. Však ono se to zlepší.
Hlavně si to moc neber. Uvidíš, bude ase dobře.

Sonjo, díky za přání.
Doufám, že ti bude brzo dobře, ať již prožíváš cokoliv.

Karolínko, ty jsi se nesmála? Neboj. Člověk si to nějak nedokáže představit, ale ono jak dítě roste, dospívá, stává se z něj slečna, tak , ač je to chvilkama děsivé, ale už ti to pak příjde normální. Představovat si jak vedu takovéto rozhovory, když bylo Kristýnce necelé 3 roky, tak to bych asi nesvedla.
A já byla také dost naivní, což bych nechtěla, aby ona na tom byla tak zle.

Autosedačku, jen ten podsedák je myslím až od 4 let? My máme, je to starší model, po Tobiáškovi, takovou tu, co se dá pak rozložit jen na podsedák. Oddělá se ta zádová část.
Tobiášek tam tu zádovou část měl ale asi do 5 let? Já už přesně nevím, ale řekla bych že ano.

Holky letím spát.

Simunka

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 07.08.06 10:31

Ahoj ahoj,zdravím všechny!!
Dneska odpoledne jdu na UZV ve 12.tt,tak doufám,že si přinesu ty nejlepší zprávy:)
Ed,užijte si dovolenou,odpočiňte si a naberte síly:).A dodatečně gratuluju k Sebíkovým půlnarozeninám:)Ty­jooo,příští rok v létě snad budeme mít taky takovýho broučkaaaa:))(nebo berušku?)
Arko,nákupy jste si teda pěkně užili.My se chystáme vyrazit příští víkend.Ten další jedeme na dovču,tak potřebujem dokoupit ještě pár věcí.
Jak se Šimonek těší do školky?Musim říct,že vám ji trošilinku závidím(v dobrém,sa­mozřejmě).Týn­ka by moc ráda šla,ale nevzali nám ji:(.Tak nevím,nevím,jak budu na podzim vysvětlovat,že se do žádné školky nejde.Budem chodit do herny a na cvičení a na takový tvořivý kroužek,tak snad to bude stačit:/
Ivčo,Tonička je šikulka!Krásně povídá a ani v dešti neztrácí dobrou náladu:)
Kajko,tak jak se vydařily křtiny?Se sedačkou neporadím.My máme 9-18kg.Týnka v ní jezdí asi od svých 10kg.Ale určitě bych nekupovala podsedák.Na to bych řekla,že je Barunka ještě malá.Asi by bylo nejlepší ji vzít s sebou do obchodu a sedačky jí tam pěkně „ozkoušet“.Dobře vyberte!
Simunko,super,že vyrážíte na dovču!Určitě si to perfektně užijete.Už se těším na fotky:)
Jani,vydrž vydrž,určitě je to jen chvilkové období,možná na to opravdu může mít vliv,že mu teď nebylo dobře.Než se narodí miminko,bude to v pohodě,uvidíš!
Mějte se všechny krásně a odpo na mě myslete:))
Pa,Monča

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 07.08.06 18:50

Ahojky,

Monco,tak co UTZ???? Vse ok!!
Simonek si myslim nak skolku jeste nepredstavuje.Obcas mu o ni snazim vypravet,ale myslim,ze presnou predstavu nema.

Simunko,tak to je parada,ze jedete!! Jste sikulky,takze vse v pohode zvladnete a naramne si to uzijete! A 600km…to je pohodka :-)

My jdeme zitra s Vojtiskem na KO k Dr,tak se podrobne vyptam i na tu decku. A take jsem koupila Simonkovi ockovaci latku na zloutenku (nemoc spinavych rukou,co se standartne neockuje).Takze mu ji zitra Dr pichne…jeeee to bude place.

Arka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 07.08.06 20:03

Ed - krasnou dovolenou!!! Jste dobri,ze vyrazite se odreagovat:-)
Moc dekuji za tipy na satek.Tento novy co mas,je vazne super.

Holky,nemate nekdo zkusenosti se satky? Hlavne mi jde od jake firmy ho mam poridit a z jakeho materialu. Aby pekne pruzil,ale neklouzal,abych se ja i Vojtisek moc nepotili…

dekuji
Arka

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 07.08.06 21:59

Ahoj holky,
jen v rychlosti.Na KO všechno ok,screening DS dopadl dobře(juchůůů:))).
Miminko má skoro 5cm,rozhazovalo ručičkama a vůbec to bylo super:)).Až budu mít víc času,dám do galerky fotku,dneska letím spát.Dobrou.
PS:Arko,o šátku taky uvažuju,tak nějaký vyber a pak mi poradíš,ju?
 Monča

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 07.08.06 23:17

Ahoj holčiny!
Mončo - to je super, že je miminko v pořádku! Když rozhazovalo ručkama, měli byste mu koupit rukavice :o) (Já, když jsem poprvé na ultrazvuku viděla, jak Tončí kope nohama - teda, ještě jsme nevěděli, že to bude Tončí - tak jsme jí s manželem koupili ponožky. Sice jí byly asi tak až za rok, ale měli jsme velkou radost :o) ) Šátek, Arko a Mončo, jsem u nás nikdy žádný pružný neviděla ani o něm neslyšela, až jak psala Edina. Co vím, v ČR se prodávájí šátky z látek balvněných, ale pevných (jakoby plátno apod.). My máme Vatanai, ale od sestřenice, takže s pořizovací cenou 0,– Kč. Jinak stojí třeba i 2000. Dělá je už dnes mnoho firem, jsou české, indické, nepálské a kdesi cosi. Délka se vybírá podle toho, které chcete používat úvazy (jenže na ty oblíbené se přijde až během užívání) a taky podle objemu nosiče. My máme jeden z těch delších, akorát to vyhovovalo. Já jsem si cípy obtáčela nebo zastrkovala, manžel vázal nadoraz. Já mám totiž 172cm a 55kg a on 194cm a 94kg. Docela rozdíl, ale šátek vyhovoval oběma. Nebo vlastně všem třem, Tonička v něm byla naprosto přešťastná. Hodně nám ulehčil život, protože první tři měsíce života ji nepřetržitě nosit na rukou se prostě nedalo, přestože měla pouze přes tři kila (a postupně více). S tím pocením je to těžké, šátky to vsakují, ale nelze tomu zabránit, jelikož to vzniká kvůli těsnému tělesnému kontaktu, o který ale především jde.  

Simunko - na nějaké mušličky si, myslím, v Polsku pamatuji, ale takové - nevím jak to napsat - vápenné. Jakoby spíš ze sádry bez glazury (kterou mají běžně mušle dovezené třeba z Řecka nebo tak. Taky tam bylo hodně dřívek, protože se moře přílivem dostávalo do borovicového háje a bralo větvičky. Vyplavovala se pak dřívka (malá, tak třeba 1-2cm široká a pár cm dlouhá), krásně oblá, jakoby vysoustružená, na hraní a stavění jako dělaná. No a taky tam mají jantar, takže spousta lidí propadne jantarové horečce a hledají a hledají… Mě to nepostihlo. Já na to nemám trpělivost, když to nemá okamžitý a jasný výsledek (typu jantary, čtyřlístky, hřiby atd.). Ale někteří našli jantárků dost.    

No a teď  trošku o nás: Dnes jsme měly (nejen) s Toninkou perný den. Staly jsme se účastnicemi dopravní nehody :o((( Jely jsme na 10,10 na plavání, cestou jedna objížďka, ale v pohodě. Po plavání jsem domů nechtěla jet přes tu objížďku, takže jsem to vzala přes centrum. No a právě naprosto v centru nejcentrovatějším přede mnou řada aut (na semaforu nebo za vyjíždějícím trolejbusem či autobusem - to jsem si nestihla všimnout, bylo to příliš vpředu), tak jsem zabrzdila, zastavila a najednou náraz zezadu, který nás posunul dopředu, až na předchozí auto.
Lekla jsem se jako hrom, vůbec jsem to nečekala, jenom rána a bacila jsem se zátylkem do hlavové opěrky (ještěže tam byla, jinak bych si asi zlomila hlavu :o)). Koukla jsem hned dozadu na Tonku, a ta klidně jedla rohlík, koukla na mě a nic snad ani nezaregistrovala. Tak jsem vystoupila, držela se za krk, neboť to docela bolelo, a to už vystupoval pán z auta za mnou. Hleděl jak zjara, ptal se, zda nejsem zraněná. Řekla jsem, že dobrý a šla otevřít dveře k Toni - to ho vyděsilo více, když viděl mimino v autě. Do toho vystoupili lidé z prvního auta, pán jen tak obhlížel (následně jsem zhodnotila, že to bylo celkem překvapivé, jak byl klidný, protože to byl Chorvat - čekala bych od jižanské povahy nějaký vztek, ale on nic) a paní lítala okolo auta, rozhazovala rukama a ječela. Pak se trochu zklidnila a volala policii.
To bylo 12,OO. TOnka byla naprosto v klidu, koukala na projíždějící auta, trolejbusy a tak a chrupkala si rohlíka.
Normálně mám mobil úplně vždycky s sebou a zrovna dnes jsem ho zapomněla doma v nabíječce. Naštěstí mi ochotně telefon půjčil „bourací pán“. Zavolala jsem mamce (protože má auto, tak aby odvezla Tonku). Bohužel, mamka byla na úřadě a auto měl půjčené brácha, ale naštěstí jen v Ostravě, takže mu mamka zavolala. Za chvíli přišel taťka, který v centru pracuje a okoukl situaci, a pak už přijel brácha se svou slečnou. Přehodili jsme autosedačku, naložili Tonku. Meztím jsem volala manželovi, že mu ji domů vezou a že nevím, jak dlouho tam ztvrdnu. No, manžel mi sdělil, že sice měl zkoušku s kapelou až odpoledne, ale že už je na cestě tam, poněvadž u nás byl kamarád, který ho vzal autem, tak aby potom odpoledne nemusel hromadnou dopravou. Byl celkem zmatený, ani se nedivím, měl o nás strach, přestože jsem mu říkala, že nám nic není. Shodli jsme se, že brácha se slečnou se o Tonku postarají a ať klidně zůstane na zkoušce. Brácha dostal instrukce ohledně oběda, spaní a tak, ale jinak mám dojem, že za těch 20 měsíců, co je Tonička na světě, už leccos stačili okoukat, takže jsem si říkala, že si poradí.
No, za chvíli přišla Městská policie a trošku poorganizovala dopravu, protože jsme zabírali celý jeden jízdní pruh. Do toho začalo pršet víc a víc.
13,00 - šílený liják a městský strážník si volá viníka nehody, aby došel pro nějaký sprej a označil polohu vozidel, jelikož 1) jim končí služba, 2) naše tři auta značně brání v provozu, 3) jsou větší neody se zraněními na Hlučínsku, které mají přednost, takže nehodovka přijede tak za dvě a půl až tři hodiny! To nás málem omývalo. Navíc samozřejmě kvůli dešti sprej na silnici nechytl, takže auta musela zůstat, kde byla.
Mezitím se ještě stavila mamka a donesla mi dvě povidlové taštičky, abych netrpěla hlady. Časem přestalo pršet a vysvitlo sluníčko. Pak se zas zamračilo.
Asi po dvou hodinách jsem s údivem zjistila, že v autě přede mnoh nejel jen pán s paní, ale také dvě děti, holka asi 5 a chlapec 3 roky. Vůbec jsem si jich předtím nevšimla, nebyli zezadu vidět. Bobečci to museli vydržet celou dobu, paní jim šla koupit aspoň sušenky a pitíčka a s chlapcem potom, když bylo hezky, chodila okolo bloku domů.
Neuvěřitelně dlouhá čekačka, ani nikdo známý nešel kolem, s kým bych se chvilku pobavila.
14,45 slavnostně přijela nehodovka! (Ještě to bylo fajn, předpokládali jsme ještě pozdější příjezd.) Vyslechli nás, prohlédli auta, sepsali to a tak. Hotovo bylo v 15,30, jela jsem rovnou do servisu, kde mě vyzvedl taťka.
Suma sumarum: viník dostal pokutu 1000, na jeho VW odpadlá SPZ a lehce  (asi 5 cm) prohnutý přední maska, škoda odhadnutá na 20 tisíc. První auto, chorvatské VW prohnutý jeden zadní blatník a zadní nárazník, škoda 25 tisíc (museli dostat ještě potvrzení od policie, aby je s havarovaným autem pustili domů do Chorvatska; paní byla Češka, přijeli navštívit její příbuzné a během týdenního ppobytu je takhle bourali dvakrát - tomu říkám štěstí). No a náš milý favorit Ferda to chytil z obou stran, takže vzadu tažné zařízení vražené dovnitř a poškozený zadní nárazník, vpředu rozbité levé světlo, celý nárazník přední i levý, prohnutá maska + potom pán v servisu diagnostikoval složitější zranění, protože tím nárazem se vše žduchlo dovnitř, takže pod kapotou poškozený chladič, několik vypojených hadiček, posunutá baterka. Škodu páni policisté odhadli na 8 tisíc (no jo, nemáme VolksWagena jako ti druzí :o), ale pán v servisu říkal víc.
Ještě musím zajít na pojišťovnu toho bouracího mladíka, aby to likvidátor co nejdříve nafotil a mohlo se začít spravovat. To je komplikací kvůli řidiči, který pak akorát (kromě mnoha omluv) sdělil: „Jsem to neubrzdil, no. To se stane.“
HLavně, že se nikomu nic nestalo, ale jinak to bylo fakt parádně prožité odpoledne…  

Tonička to zvládla v pohodě, brácha se slečnou se o ni výborně postarali (ještě v sobotu se brácha jen tak mimochodem ptal, jestli myslím, že by s nimi Toňa vydržela sama třeba celé dopoledne - s nikým kromě babi nebo dědy totiž nikdy delší dobu sama nebyla, a já jsem říkala, že myslím, že jo, že je na ně zvyklá a má je ráda), mamka přijela za chvilku a manželovi to taky nedalo, na zkoušku se vykašlal a přijel též domů.
Pak přišly ještě dvě návštěvy, dohromady 5 lidí a 1 pes, takže prostě rušno po celý den.
Jsem o zkušenost bohatší, ale stačilo. Nepotřebuji to opakovat.  

Tak se mějte hezky, poutejte děti v autosedačkách a jezděte bez nehod.
Dobrou noc :o)  

IvaPe+Tonička­.20.měsíců

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 08.08.06 08:35

teeeda Ivco!!
takova zkusenost…toho se bojim vzdy kdyz vyjizdim,jen aby nebyl „tukanec“. Je to starosti fura. Fajn bylo,ze bydlis s rodinou ve stejnem meste.Mohla jsi zavolat spouste lidem a pomohli ti.Kdybys tam mela mit Tonicku celou dobu u sebe,tak by to bylo velmi neprijemne.
Jsi sikulka,jak jsi vse zvladla!! :-)

S rukavickama pro mimiska Monci je ot moc hezky napda.Ja tedy take na prvnim UTZ vzdy videla rucicky :o)

Se satkem dekuji za radu.Ja prave vim,ze ty Vatanai jsou velmi dobre,kvalitni a take pruzne. Nakonec se mi naskytla nabidka zapujceni tohoto satku,tak jsem moc rada.

Dnes jdem do te poradny k Dr a ja mam nak nervy?! pritom nevim vubec proc…asi ta decka me ze snaseni doktoru vykolejila :-)

Arka

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 08.08.06 09:26

Ivčo,hlavně,že se vám nic nestalo,holky!Ale musela jsi z toho být pěkně vyšokovaná.
Já mám z nehod hrooooznej strach a od doby,kdy manžel 3dny po svatbě rozbil hlavou čelní sklo,jsem úplně šílená a dávám si všude fakt megapozor,protože na chvíli,kdy jsem pro něj přijela do nemocnice a skoro jsem ho nepoznala,asi nikdy nezapomenu:(
Joo,a ty rukavičky-super nápad.Nějaké zakoupíme:))

Arko,klíííd a pak se pochlub,jak jste vyrostli:)

Monča

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 08.08.06 21:13

Monco,taky desnej zazitek z nehody ..... at uz se nikdy nic podobneho neopakuje,ze?!

Hlasim vahu naseho jedlika … 6tydnu a 4dny…4,80kg
Vse ok,s deckou nas uklidnila,jeji chlapecek nosil do 9mesicu trminky:/ byla moc mila.Ja mam skvelou detskou Dr.

pa

Arka

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 08.08.06 21:50

Ahoj,
tak starostí ne fůra, ale ještě víc! Dnes jsem byla v pojišťovně, v pohodě se to sepsalo a že mě bude kontaktovat likvidátor.
Ten byl šikovný, volal už asi za dvě hodiny. Nicméně tím jeho šikovnost skončila, neboť sdělil, že pokud je auto pojízdné, měla bych si ho vyzvednout v servisu, kam jsem ho dala, a přivézt k nim, aby to tam nafotili a ohodnotili. Že je toho teď moc a že jezdí jen k nepojízdným autům. Tak jsem se ptala, za jak dlouho by se do toho servisu asi dostal, kdybych jim to nepřivezla až k nim. Sdělil mi, že to nedokáže přesně odhadnout, ale minimálně za dva týdny! No to bych ho přerazila.
Takže mi mladík nabourá auto, já si vyřizuji náhradu škody. To chápu. Ale zavezla jsem auto do servisu s tím, že si to tam likvidátor nafotí a automechanik to hned pak spraví a já už hotové odvezu. Jenže jsem protelefonovala korunky jak s ním, tak s automechanikem. Zítra musím autobusem a trolejbusem do servisu, jet s bouraným autem na pojišťovnu, nechat je to okouknout, nafotit, zhodnotit a tak, potom přivézt zpět do servisu a zase jet trolejbusem a autobusem domů. Asi se z toho osypu.
Začalo to pondělkem a pokračuje už třetí den, to jsem zvědavá, co z toho ještě bude. Jenom můžu doufat, že to dostatečně ohodnotí a že dostanu peníze, abych pokryla tu opravu. Protože jestli mi dají málo a já budu ještě doplácet, tak půjdu uškrtit toho bouracího pána. A to má jediné štěstí, že se Tonince nic nestalo, poněvadž to už by nejspíš byl mrtvý a já ve vazební věznici (aspoň by škodu na autě vyřizoval někdo jiný :o))))))  

Já si při řízení opravdu dávám pozor, a to ať jedu sama, nebo s Tonkou, nebo s kýmkoli jiným. I včera jsem dávala pozor. Jsem v tom zcela nevinně, dopadla jsem z těch tří aut nejhůř a ještě je kvůli tomu tolik vyřizování a ježdění.
Takže teď jsem vytočená, chystám se nazítřek, protože se bojím, aby se po cestě s tím bouraným autem nic nestalo, a taky co mi řeknou a co jim řeknu. Protože jsem na ně naštvaná, že jsou tak neschopná pojišťovna, která si nedovede zajet k pojistné události blbých deset minut, nechají mě jezdit rozbitým autem a vůbec je nezajímají další věci okolo. Jasně, že bych mohla počkat, až se tam dostanou, jenomže to by taky mohlo trvat měsíc a tak dlouho se nám za první čekat nechce a za druhé, přece tam to auto nebude pánovi v servisu tak dlouhou dobu trčet.  

No, tak se mějte hezky, pohlaďte dětičky hubené, buclaté i teprve rostoucí a já zítra snad zase napíšu, co se dělo.
Dobrou noc.  

IvaPe+Tonička­.2O.měsíců

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 09.08.06 08:55

Arko,Vojtíšek vám krásně roste:)
Ivčo,to teda věřím,že jsi z toho otrávená.Já podobná vyřizování úplně nesnášim,protože skoro pokaždé jsou s každou maličkostí nějaké průtahy nebo komplikace.Přeju ti pevné nervy a brzy opravené auto.
 M.

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 09.08.06 09:24

Ahojky všem!
Ivčo, naprosto tě chápu, mě se pojistná událost táhne skoro půl roku, protože pán, který mě naboural neměl povinné ručení ani nic jiného, pojišťovna to přehazuje na jinou instituci, ale prý jí nemůže předat dokumenty atd, atd. Vzhledem k tomu, že škoda byla opravdu velice malá tak se už na to asi vykašlu, protože fakt nemám nervy na to, tahat tři děti po úřadech.
U nás manžel udělal v sobotu docela dusno, prospělo to, teď je víceméně klid a v pátek už stejně tchyně odjíždí, tak to už přežiju.
V pondělí jsme byla s Nurinkou na kontrole nožiček, už je to ok, takže jsme se zbavili širokého balení a na kontrolu nemusíme. Uvidíš, Arko, že se dečky taky rychle zbavíte!
Holky, mějte se, jdu krotit šelmy než zdevastují byt!
Mějte se a pište!  

Jindra + šelmičky  

 
piskle
Stálice 95 příspěvků 09.08.06 21:38

Ahojky všem štěstíčkům a jejich maminám,
ozýváme se po stráááášně dlouhé době.Po pravdě řečeno jsem moc poslední dobou ani nestačila číst,takže nejčerstvější novinky nevím,ale to neva,rychle se do toho dostanu.
Nejdřív chci napsat,že jsem moc ráda,že se tady víc ukazuje Simunka,která se poslední dobou pěkně „flákala“.A Ed to samý, jsem ráda,že tady tehle lidičky vidím.Holky nevíte někdo co je s Kačkač??Už se moc dlouho neozvala,tak pokud někdo něco víte, písněte to sem.
Simunko prosím, prosím já vím,že jsem otravná,ale písni mi ještě ve zkratce, jak jsi bojovala s těma kilčama,co cvičíš a jestli se ti to daří udržet.Já bych potřebovala nějak dát dolu břicho.Není to teda nijak morbidní,ale nikdy tam nebylo a teď po Nelince tam holt je.Moc díky!!!
Montičko,prosím můžeš mi písnout nějak podroběji, jak jsi vykouzlila malýmu v pokojíku ty kresbičky.Moc se mi to líbí a chtěla bych taky něco takovýho uskutečnit.Jsem nemehlo,tak prosím poraď.Děkujuuuu.  

A teď něco málo od nás.
Tak co napsat. Denísek i Nellinka rostou jak z vody.Naše malá holčička před týdnem oslavila svoje první narozeniny a tak dostala svůj první dortík s jednou svíčkou, kterou jí pomáhal sfouknout Denísek.Dostala spoustu dárečků, panenek, kočárek,postýlku až jí z toho šla očka kolem.Jinak má osm zoubků a jelikož na pověry nevěřím, tak jsem jí ještě před narozeninama ostříhala vlásky a to tak,že strojkem na jedničku a musím říct, že jí to moc sluší.Na roční prohlídce jsme vážili 10,8 kg a měřili 78cm.Stále se zdárně plazí a vypadá to,že do chození se jí ještě nějaký ten pátek ani chtít nebude,neboť si všechno obleze svojí turborychlostí.Je to moc hodná kočička,ale zlobit umí taky a né málo.Byli jsme teď na dovolené na Sázavě a každého si tam hned získala tím svým kukučem.Každý hned říkal,jak je sladká a hodná a my všem museli vyvracet,že zdání někdy klame a že i tahle kukačka umí pěkně pozlobit a pěkně si dupnout.Byli jsme s jednou agenturou,která pořádá dovolené pro rodinky s dětmi a bylo to moc super a příští rok určo vyrážíme znovu. Denísek i Neliska si to moc užívali a i my koneckonců taky.Já měla dopo i odpo cvičení a dětičky měly vždycky dopo i odpo hlídání s hlídacími tetami.Denis se do nich hned zamiloval.Program pro děti byl  super a moooc dobře vařili.Jinak Denísek, brouček můj malej nastupuje už za tři týdny do školky a já jsem moc zvědavá, jak se na to bude tvářit. Zatím máme dny, kdy od rána chce do školky a naopak dny, kdy zá:,–(ně odmítá. Každopádně na té dovče to byla taková malá zkouška, zda se mu bude líbit ve větším kolektivu dětí a nebude mu vadit, když ho někam odvedu a nechám ho tam. Pochopil, že se pro něj zase vrátím a byl úplně spokojenej.Mluvit už umí úplně všechno, písniček zpívá asi deset, barvičky už taky umíme…no prostě je to můj úplně hodnej samostatnej brouček i když někdy i on pořádně zlobí. S Neliskou si začínají pomalu hrát, ale on těžce rozdýchává,když mu ona bere jeho hračky,tak je někdy boj,ale věřím, že to časem přejde.  

Jinak co u nás nového.Jedna zá:,–(ní věc a to, že prodáváme náš stávající byteček ve kterém jsme si zadělali na naše malý pokládky a kupujeme větší.Je to už opravdu velký byteček a já se těším,že každý dítko bude mít svůj pokojík a my svojí ložnici. I když teď máme taky dost velký byt (90m),tak je ale hloupě řešený a my musíme mít postel v obýváku a děti mají sice velikánský,ale jeden pokoj. Tenhle byteček je už 4+1 a má 140m.My z něho tedy uděláme 4kk,aby byl pokoj spojený s kuchyní.Už se na to moc těším.K nastěhování by měl být někdy v listopadu,tak snad do vánoc budeme v novém. Poohlíželi jsme se i po domku,ale nakonec jsme zvolili tak trochu vyčůranou variantu a koupili obr byt a zahradu máme u našich na baráku, která je pět minut odsud.Při představě starání se o zahradu a všeho kolem baráku, jsme si to totiž hodně rychle rozmysleli.
Taky musím napsat, že jsem tento měsíc měla malé zpoždění a měla jsem docela nahnáno.Představa tří dětiček mi docela nahnala do bot. Né, že by se o třetím mimču neuvažovalo, to né, ale určitě ještě až za nějaký čas.No nakonec to dobře dopadlo, protože jinak nevím, nevím, jak bychom to řešili.  

No a to je od nás asi tak vše.
Mějte se všichni krásně a my se určo brzko ozveme.Monti, ty mi prosím nezapomeň písnout o těch kresbičkách.  

Arko, ještě jsem chtěla napsat, že Vojtíšek je slaďoučkej.Moc se vám povedl.  

Papapapa, posíláme pusu všem štěstíčkům
Pískle+Denis+Nella
přidám do galerky nějaký fotečky  

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 09.08.06 21:52

Ahojda všichni, tak pokračuji s naším příběhem.
Jindřiško, díky za pochopení, taky z toho všeho asi brzo vyrostu. Přeji brzký pátek :o)  

Dne jsem teda jela pro auto do servisu a vezla ho za likvidátorem. Naštěstí tam nikdo jiný nebyl, takže to bylo vyřízeno hned. Nejdřív opsal nějaké údaje a pak šel se mnou ven prohlédnout a nafotit naše auto. Koukal, fotil a sepisoval docela poctivě, dokonce odhalil deformaci vzadu v kufru, na kterou jsme do té doby nepřišli. Říkal, že to vůbec nevypadá dobře, že poškození je značné (no bodejť, když jsem se dostala mezi dvě auta a z obou stran byl náraz :o( ). Ten svůj popis s fotografiemi pošle na pojišťovnu a ona to zhodnotí, ale vypadá to, že bych mohla dostat největší možnou částku. Jenomže toho prý je hodně, takže celkové vyřízení bude trvat dle jeho odhadu zhruba tři týdny! Do té doby si klidně můžeme auto opravit, ale nevíme, kolik dostaneme, takže kdyby se to přešvihlo, budeme muset doplatit sami. No a kdyby se čekalo až na vyrozumění z pojišťovny, budeme minimálně měsíc bez auta. Což se dá pochopitelně vydržet, ale je to složitější. Smutné je ovšem to, že vyplacení pojistného nesmí být vyšší než cena vozidla, což bude asi problém. Náš Favorit je z roku 1990, takže už docela starý. Bere se v úvahu momentální prodejní cena. No a pán v servisu toho shledal k opravě docela dost, mj. i poškození spodní nápravy, které by měl klempíř vyrovnat, aby se to nějak neposunovalo a následně nepoškozovalo pneumatiky atd. Zítra tam jedu s taťkou, automechanik mu volal, že by ty technické věci probral raději s ním, jelikož já tomu opravdu zrovna nerozumím. Takže uvidíme, co řekne, jak to odhadne a co nám doporučí.  

Ještě jsme řešili, že auto se opravit musí jednoznačně. To je nesporné. Ale když oprava bude stát víc, než dostaneme, budeme to nejspíš platit sami. Kdyžtak bych snad zkusila zavolat tomu bouracímu mladíkovi, aby mi taky něco doplatil, když naboural, poškodil cizí a jeho autu skoro nic není. Taťka sice říkal, že to s ním nemůžu řešit, že od toho je pojišťovnický systém, aby to platil i za viníky. No ale když bych od slavného pojišťovnického systému dostala málo, byla nabouraná, nějakou dobu nepojízdná, měla s tím všelijaké vyřizování a ještě bych měla nějaké tisíce doplatit, tak je to teda dost nedomyšlený systém. Sice, popravdě, vůbec nevěřím, že kdybych chtěla, že by mi bourací pán cokoli dal, ale zkusit by se mělo všechno, že jo.
Stejně stále doufám, že se to nějak srovná, ty peníze a že to bude stačit. Opravdu momentálně nemám peníze na mnou nezpůsobené výdaje, mnohem více je toho okolo stavby.   Ňo, tak se nezlobte, že to tu pořád vypisuju, ale jsem vzteklá a potřebuji to nějak ventilovat.  

Pozdravujte děťulata a mějte se hezky. Tady už od včerejška svítí sluníčko, tak snad bude líp, alespoň na čas. Kamarádce se dnes narodil Andrej - jsou hezké věci na světě :o)))
Ahoj.  

IvaPe+Toňula.20­.měsíců

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama