Štěstíčka 57. díl ? nočníčkománie :o)

Rodičovství
  • kajka22
  • 23.10.04

Ahooooj, dlouho jsem přemýšlela o tématu dnešního deníčku a pak mě to koplo? pro některé aktuální méně či více a to: konečně přestat s plínama a naučit ty naše štěstíčka pěkně chodit na nočníček.

Moje mamka vždycky říká, že já jsem už skoro nepotřebovala plíny, když jsem měla rok a jeden měsíc :o) jo, přesně tak, vysazovala mě pravidelně na nočník a já vždycky něco nadělila :o) Byla k tomu víceméně nucena, byla v devátém měsíci těhu se ségrou, takže aby ubylo práce s plínama…

Když měla moje Barunka asi sedm měsíců a začala sedět, tak ji mamka často dávala na nočník. Hrála si s ní, ukazovala jí knížečky a hračky, a zabavovala ji, dokud se nevyčůrala. Pak ji za to náležitě chválila a Barunka byla nadšená. Doma jsem ji taky sem tam na nočník po:,–(ila, někdy to vyšlo někdy ne. Dělávala jsem a dodnes to dělám u přebalování. Asi v takových deseti měsících už téměř vždycky něco nadělila :o) Nyní, kdy jí je rok, tak je to skoro stejné. Už se tam kolikrát i vykaká, plínek je taky menší spotřeba, ale používáme je stejně pořád. Druhá babička nám koupila hrající nočníček, ? to je vám radosti, když začne hrát! Asi před týdnem se naučila říkat ?aaa?, sice to ještě nemá žádnou spojitost s chozením na nočník, ale vždycky když na něho jde, tak jí říkám, aby udělala ?aaa?, takže jsme myslím na dobré cestě? :o)

Já vííím, už slyším jak mi předhazujete tu diskuzi o nočníčku, že máme na nočník ještě dost času, jo jo taky jsem ji četla, vím každé dítko je jiné? Profesor Matějíček radí vysazovat dětičky až kolem osmnáctého měsíce života, už prý chápou co po nich chcete, ale proč to neudělat dřív?? Je to pohodlnost nebo lenivost? Ne, nechci se nikoho dotknout, je to každého věc? Jenom bych chtěla poprosit za některá miminka, aby jste jim ty počůrané pamprdy nenechávali dokud tam nebude pořádně načůráno, ale přebalovali je opravdu po každém čůrání :o) znám totiž jednu maminku, která dává jednu plínku dopoledne, dvě na odpoledne a jednu na noc :o( myslím, že je dost slušně finančně zabezpečena a takhle šetří na mimču? tohle mě mrzí.

Tak vy drobátka, hezky nadělujte do nočníčků, poslouchejte maminky a dělejte jim jenom radost :o)

Kajka a Barunka 12,5 měs.

Váš příspěvek
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.10.04 14:58

Ahoj Karolínko,

s tím nočníčkem je to individuální. Hlavně záleží na dítěti. Já ze svých zkušeností vím že jsou děti které dokáží být v roce bez plínek a jsou děti které tu plínku prostě potřebují mnohem déle.

Kristýnka byla také brzy bez plínek, Tobiáška jsem začala učit nějak ve stejném věku jako Kristýnku ale plínky i přes veškeré mé snažení nosil ještě ve třech letech.
Připadala jsem si celkem nemožně, hlavně po tom co jsem když byla Kristýnka malá nechápala jak může mít dvouleté dítě na noc plínky.
Matyáška už na nočník neučím. Žádný nemáme a plánuji nějaký koupit tak po vánocích. Myslím totiž že u Tobiáška jsem opravdu udělala velkou chybu tím, že jsem ho začala dávat na nočník někdy už v 8 měsících.
On mi zadržoval kadění, měl věčně podělané slipy, ale na velkou nešel raději třeba týden.
Teď už je to naštěstí v pořádku, ale nehodlám riskovat že by mě něco takového potkalo i s Matyáškem.

Jinak s Kristýnkou to bylo vše v pohodě. Ono se i říká že s kluky jsou v tomto směru větší problémy.

Já budu končit. Jdeme na prochajdu tak ať vyrazíme dokud je venku krásně.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.10.04 15:12

Jo ještě, jsem moc chtěla poděkovat za receptík!!!!!! Bylo to mňam!!!!!!!!!!!!

Dík, jestli máš ještě nějakou takovou dobrůdku tak ji písni. Já už totiž absolutně nevím co vařit. Jak vařím snad už 10 let tak mi poslední dobou připadá že dělám stále to samé dokola.

Pa mi už opravdu jdeme.
Simunka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 23.10.04 19:01

Ahoj,

tak se mi to nachlazení dneska nějak rozjelo, dopoledne se mi udělalo dokonce tak špatně, že jsem zvracela a měla jsem průjem, byla jsem slabá jako moucha ani jsem neuzvedla Kláru. Teď už je mi líp, ale musela ráno odvolat manžu z práce, protože mi Klára brečela před záchodem. Vůbec si nedovedu představit, jak bych to udělala, kdyby mě to drželo víc dní, jako tady psala Ed a myslím i Eva.
Odpoledne šel manža s Klárkou na houby, tak jsem dokonce neodolala a vyrazila s nima. I když jsem teď dost unavená, byla to hezká procházka.
Kajko, moc hezký deníček. Taky už jsem o tomto tématu dost přemýšlela. Párkrát jsem to s nočníkem i zkusila, ale nesetkalo se to s úspěchem, tak na to teď kašlu. Nočník máme u vany a Klára si ho akorád občas vezme do vany a blbne tam s ním. Abych pravdu řekla, tak mě to s tím nácvikem nebaví, možná jsem i pohodlná. Ale ono to prostě nikam nevede. Klára ještě sama nepozná, kdy se jí chce čůrat nebo kakat, aby mi to řekla a abych odhadovala, kdy zrovna se jí chce, na to nemám nervy. Navíc mi pak jednu dobu začala hodně stávkovat, vždycky když jsem ji chtěla po:,–(it na nočník, tak se prohnula jako luk a řvala. Tak jsem si říkala, abych náhodou ještě něco nepokazila. Říkala jsem si, že to zkusíme příští rok na jako, to bude Klárce něco přes ten rok a půl. Jinak ale myslím, že záleží na dítěti a taky na rodiči, jak se mu chce učit. Moje ségra má tři kluky, ten poslední je ještě malý, ale ty dva starší už v roce a půl neměli plíny ani na noc.
Tak zatím papa, jdu okoupat toho špinouzníka.

Kačkač

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.10.04 20:36

Ahojte holky,

KačKač, to mě mrzí že jsi nastydlá a že je ti i tak špatně.

Holky jsem opravdu tak moc pozadu!!!!!!! Já nebudu asi nic slibovat, protože mám stejěn pocit že než se vrátíme od Ed tak moc psát stejně nebudu. Já z toho mám noční můry, pořád se v noci s hrůzou budím a jsem ráno pak jak zmlácená. He he ono je to fakt na palici, ale není se čemu divit. Já totiž nikdy neletěla letadlem, nikdy jsem nikde takhle úplně sama nebyla (když člověk jede na dovču tak má průvodce a všichni v autobuse jsou češi), a jsem i dost nervózní z Ed. Vlastně nejčastější mou noční můrou je to že pro ni nemám koupený žádný dárek, nebo jako včera že jsem to zapomněla doma a tak se vracíme a letadlo nám zatím uletí.
A mám srach že jak se to blíží že se to bude stupňovat. Asi tam přijedu dokonale zničená a celou dobu tam prospím.

Ještě jsem vám chtěla napsat o tom co se nám stalo ve čtvrtek ráno. Jindřiška i Marťula tu líčily horory a já mám také jednu super příhodičku. Ale je i moc milá!!!!!

Normálně vám takhle ráno spím a najednou přiběhne Kristýnka a volá Mamíííííí víš že Matyášek spí v obýváku pod stolem!!!!!!!!
Já se vám tak šíleně lekla a letěla ho vzít. Byl promrzlý ale spokojený. V první chvíli jsem byla fakt v šoku, protože on nám tu leze po bytě a já spím. Co se vše mohlo stát tak na to jsem raději ani nemyslela. Pak jsem se ale uklidnila a vztpomněla jsem si jak brouček spinkal pod tím stolem a musela jsem se šíleně smát. On tu chudáček leze po bytě a pak si prostě lehne pod stůl a spinká!!!!!!
Když přišel manžel tak jsem se ho ptala co Matyášek dělal když šel ráno do práce. Prý jsem ho kojila, takže musel asi hned jak se najedl utéci u postele. On totiž poslední dobou ráno vstane s manželem a leze s ním do kuchyně, do koupelny a manžel ho pak dává, když odchází do práce, do postýlky.
Tak myslím že asi chudák dopil a šel hledat manžela, jenže ten už tu nebyl, a tak si asi brouček zalezl pod ten stůl a zase spinkal.

Holky ještě jsem chtěla k tomu jak se pořád divíte že jsem mladá. Mě je přeci 29 a to není žádné stáří. Já jsem přeci úplně stejně stará jako většina z vás. Jen mám prostě tři děti, ale i kdybych jich měla třeba šest tak mi pořád bude 29.

Holky já jdu do vany. Mám sice tolik novinek ale musím jít nechat si zdát šílenosti.

Jen, musím ještě napsat, Matyášek mluví!!!!!!!! A vůbec ty slova nejsou na K. Říká HAM, to začal říkat když chtěl dort. On mu fakt chutná, ale já mu ho moc nechci dávat a tak ho to nějak donutilo, stál včera u mě koukal na ten dort a řval HAM HAM HAM!!!!!!!!

Pak ještě včera když tu viděl ty balónky tak volala pořád dokola GÓL GÓL !!!!!!!!!! To asi znamená míč!!!!!!!
Já myslela jak budu smutnit a on mě včera tak překvapil že na smutnění ani nedošlo.

Tak pa pa a určitě pište. Simunka

Jo, ještě se někdo ptal na tu modrou. Tak to je krém, jen je v něm potravinářské barvivo. Ono to je pak ale takové hnusné, je toho tam asi dvoumilimetrová vrstvička a tu my nejíme. Kristýnce už ale udělám za měsíc jen srdíčko a to pěkně ozdobím kytičkama. Teď dělají na dorty různé z toho barevného papíru. Já chtěla koupit i Matyáškovi jenže na auto se to nehodí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.04 22:38

Ahoj holky,

noooo nočník, tak á to tedy jetšě ani nezkusila. Prostě si nedovedu představit, že by ten muj chlapeček pochopil, co po něm chci. Stejně jako KačKač se s tím chystám na jaro. haha, už se vidím :-)) Budu mít další miminko a učit Matěje na nočník. Asi zůstanu dloooouho u plen. Jinak Kajko, já se tedy musim přiznat, že jsem matka co dává dítěti málo plen. Ne z uspornych důvodu. Kdyz je doma tatinek, tak jich ma Matej dvojnasobek, ale ja na to proste nemam nervy. Matej strasne rve, vzteka se, kope kolem sebe a na dobrou pulhodinu s nim po prebalovani neni rec. Doufam, ze ho to nekdy prejdem ale jsou to fakt boje. Davam mu po probuzeni cistou plenku, rak kolem poledne a pak navecer dalsi a pak uz nocovku. mam nekolik druho plen a na noc davame fixisku, mne pripadaji nejlepsi, ty jsete nikdy neprokandil. No taky nejdrazssi. Pak mam doma i igelitaky, kus snad za 2 koruny a ty davam kdyz se Matej pokadi tesne pred planovanym koupanim.
No nastesti nevime co je to opruzenina, nikdy nemel pod plenou ani flicek :-) Ma odolnou kuzi po mamince. Ja se odjakziva muzu koupat v cemkoliv a jsem v pohode.

Simunko, tvoje obavy naprosto chapu, ale uvidis, ze to dobre dopadne. Urcite neco zapomenes, ale nejedes na konec sveta, ale do civilizace za taky maminkou Ed, ktera ti urcite pomuze :-)) No, to ze ti uleti letadlo - dej si proste veeelky casovy limit (Ed by mohla vypravet, ze??). No a straaasne se tes. Cesta letadlm je supr zazitek, nepoletite zas az tak dlouho, tak to zvladnete v pohode.

Kackac, tak at ti je co nejdriv lip, fuj fuj, takovyhle neprijemnosti na tehotnou maminku. Mne je zatim dobre, tedy az na ty rana, ale to zmizi coby dup.

V utery jdu s Matejem na neurologii, tak jsem zvedava co nam reknou. Urcite ze jeste nema chodit, ze ma slaby svaly. Ale to se nemusi bar, Matik je srabik. Nabytku se nepusti, krucek udela jen fakt obcas a jeste asni nedokaze vylizt tŕeba na postel. No aspon nema odkud padat.

Jo, Simunko, tedy ten Matyasek je ale brouce, on spi pod stolem. To bych se nad tim asi rozbrecela dojetim. Me dneska totalne dostalo, kdyz jsme davali Mateje vecer do postylky, tak si lehnul, vystrcil rucicku z pod perinky a udelal papa, jako ze uz mame jit a zavrel oci a usnul. Ma chudak opar na prstiku, takovej velkej, osklivej. Ty na pusince uz jsou dobry, ale ted mu to leze jinam. V pondeli s nim jdu k doktorce.

Tak holky papa a dbrou
MartinaV

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.10.04 09:27

Ahojte holky,

ještě k těm plínkám. Tak mi přebalujeme asi jak Martina. Ono nyní to již jde, ale dřív ty boje. Kolikrát člověk i prohrál!!!!!!! Ale zase ho nechávám tak 3× denně pokaždé asi půl hodinky běhat s holou prdelkou. A když se v tu chvilku zrovna vyčůrá tak vždy volám čururůůůůůůůů­ů!!!!!! To jako aby věděl že čůrá!!

Plínky ale používám už druhý měsíc levné z Tesca. Já vám nevím ale asi i tím jak mám ty starší děti a jak vím jaké plínky měli oni a tak celkově. Dřív třeba za Kristýnky byli jen igelitky a nikdo je nepoužíval. My je kupovali jen když jsme někam jeli. Za Tobiáška ta kvalita těch plínek byla také o dost horší a tak jsem Matyáškovi kupovala kvalitní plínky ale myslím že nyní už mu stačí ty obyč. A hlavně holky, já i manžel jsme oba ze tří sourozenců a nejstarší. No a oba máme pocit že jsme se měli vždy daleko hůř než sourozenci a teď to začínám chápat. Člověk opravdu těm mladší dětem dopřává víc. A to já nechci. Já vím zní to asi divně ale Kristýnka vyrostla s normálními látkovými plínkami, Tobiášek vyrostl na plínkách které byli kvalitně určitě horší než ty levné dnes a tak opravdu nevím proč by Matyáškovi také nemohli stačit. Obzvlášť teď když už je velký kluk a ta jeho kůžička je již trošku odolnější.
Samozřejmě že jako malinkému jsem mu dopřála tu nejlepší kvalitu, ale mě se ani nezdá že by ty Tesco plínky byli nějak obzvlášť horší.

Holky, dnes se mám protože jsme pozvaní na oběd!!!!

Marti, moc mě mrzí že má Matík ty opary. Nikdy jsem netušila že by mohli být i na ruce??? To je opravdu hrozné.

Pa a krásnou neděli Simunka

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 24.10.04 22:20

Ahoj holky,

tak abych pravdu řekla, s tema nocnickama jste me prekvapily!!! Ja uz si myslela, jak jsme pozadu, ze vsechny deticky uz vam chodi na nocnicky, … a tak nejak se mi zda, ze se to obratilo trochu proti me, ze ja jsem ta, co UZ trapi ditko nocnikem :o))) Puvodne jsem toho v denicku chtela napsat vice, ale mozna to znate, jak si ten clanek „pisete v hlave“, tak to vypada moc nadejne, ale sotva sednete k PC, tak muza je fuc… :o)

Pouzivam tedka pamprdy, mela jsem i ty s Tesca, byly taky dobry i cenove, akorat kdyz si spocitam na kolik by nas vysla cesta do nejblizsiho Tesca, tak mam porad levnejsi ty Pampers :o) A to ani nemluvim o tom, kolik blbosti bych tam zase nakoupila :o)

Holky, tento tyden byl vazne nejaky hororovy :o) skoro vsechny jsme tu psaly o nejakych hruzach… Martina o vytahu, Jindriska o elektrice, Simunka o spani Matyaska v pod stolem, no a ja o tom nasem poblitem koberci :o) Verim, ze ty „zle sily“ se uz vyradily a tedka nas ceka jenom blaho :o)))))

Simunko, rychle zahod ty skarede myslenky a trapenicka o ceste letadlem!!! Uvidis, ze to vsechno z tebe spadne jenom co prijedes k Ed! Moje kamaradka nedavno letela se svou skoro rocni holcickou a doktorka ji poradila dat asi pul hodinky pred odletem pulku Dithiadenu. No a kdyz letadlo zacalo startovat, tak ji zacla kojit a ona ji u toho usnula a spinkala celou cestu. A to same se delo, kdyz leteli nazpatek :o) uvidis, vsechno bude v pohode, hlavne zadne stresy :o))) jedes si prece uzivat a odpocivat :o)))) jejda, hned bych jela s tebou :o) Jsem rada, ze receptik chutnal, projdu svoje receptiky a nejaky dobry pisnu. Jestli bys mela chut, tak mi pisni ty receptiky na ty testoviny, ty mam moc rada!

Jo a abych nezapomela jeste k nocnicku… u nas je u prebalovani taky boj :o) musim ji strcit nejakou knizecku nebo aspon mobil, aby chvilku polezela, taky mi to zabere moc casu, jsem asi fakt citlivka kdyz ji nedokazu dlouho nechat s procuranou plinkou, ale kdyz si predstavim, jake to je kdyz mam MS a „je tam uz toho taky dost…“, tak ten hnusny vhlky pocit, … vsak to znate… Je fakt, ze Barca dost pije, no doktori by rekli ze malo, vypije asi pul litru cajiku nebo dzusu za den + ji jeste kojim :o) Barca ma jeste dost citlivou pokozku, kdyz ma plinu o neco dele, tak ji hned ta pokozka zcervena :o(

Tak ja letim chrupkat, papa Kajka a Barunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.10.04 22:50

Ahoj Karolínko,

nic si z toho nedělej. Jsou tu i holky které na nočník už dávno dávají jen se zatím neozvaly.

S tím přebalováním. Já moc často přebalovat nemusím protože my máme sucho. On Matyášek pije zatím jen ode mě, nic jiného do něj nedostanu, a to hlavně v noci. To znamená že nejvíce je počůraný právě přes noc a přes den pak moc nečůrá.
Já ho přebalím ráno, dopoledne většinou kaká tak po tom a pak odpoledne když se probudí a potom ještě jednou odpoledne. Ale je fakt že kolikrát má tu plínku suchou. Prostě přes den teď poslední dobou kojím tak 3× a to jsou veškeré jeho tekutiny, takže ani nemá co čůrat. Za to v noci to dohání. No a to zase nepřebaluju, takže v tom stejně je.

No já běžím spinkat. Chtěla jsem sem jen mrknou a že půjdu, a tak letím. Jo a něco na nerviky snad potřebovat ani nebudu. Já myslím že ty mé noční můry budou daleko horší než ten strach potom až dojde na věc.
Jednou se mi i zdálo jak jsem jela na letiště a když jsme jeli k letadlu tak jsem si vzpomněla že nemám Matyáška. Prostě já v těch snech nezapomínám jen věci ale i mého broučka.

Dobrou noc Simunka

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 24.10.04 22:56

No samozrejme jeste nechrupkam, ale koukam na IKEA, protoze si chci k Vanocum koupit nove potahy na kresla, tak abych vedela kolik nasetrit :o) rozhoduju se mezi bezovyma a bilyma (doma mam uz modre), ale asi vyhrajou ty bezove kvuli te nasi smudly :o)
No jeste k tem snum… me se taky casto zda, ze nekam mam jet a nemam ani sbaleno… :o) horsi ale je, kdyz se mi zda o skole, ze mam treba za tri dny zkousku a nemam dopsane ucivo :o) (v realu jsem to nikdy nejak extra nezrala, spis jsem to tak trochu flakala a mela stesti :o), takze me desi skola, i kdyz jsem z ni uz dlouuuho venku… no a jinak se mi zdaji takove ty sny s velkym S ale ty tady nebudu rozebirat… jsou to fakt sny… chi
papa, uz vazne letim :o) K.

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.10.04 08:28

Ahojte berusky

jsem zase tu…:O))) hi, hi

Kajko denicek je moc pekny…Nocnik u nas mel stesti, zaujal, ale jen na kratkou dobu…
Kazde rano Kubicek sedaval na nocnik ( trvalo to asi tyden ) a jen jednou se mu tam podarilo neco nadelit…Pak se to nevim cim zvrtlo a na nocniku sedet vubec nechtel…Vzdycky zacal plakat…Takze jsem nocnik schovala, protoze nechci aby se ho bal a myslel si ze je to neco zleho…Urcite bych tim „trenovani“ do nocniku oddalila…A to nechci…Nebudu ho nutit kdyz nechce…Jen jsem to chtela zkusit, jak bude reagovat…V knizce kterou jsem cetla bylo psano, ze je dobre dite s nocnikem „seznamit“ aby si na nej pomalu zvyklo…Ale pridavam se k nazoru, ze ti mrnousci jeste nevi co po nich vlastne chceme…Ale kazde mimi je jine…Nektere si zvykne hned a jinemu to proste trva chvili nez se to nauci…
Nocnik je u nas „vystaveny“ :O) v koupelne a kdyz Kubula projevi sam zajem, tak ho na nej po:,–(im…Kdo vi, treba se mu zase zalibi.....:O))))))

Chtela jsem se vas holky zeptat kolik stoji plenky u nas v CR ???

MartinoV chudacek maly…Opary na prstiku..to slysim poprve…Netusila jsem, ze to muzes mit i na prste.....Tak at ho to co nejrychleji prejde a preboli…:O))))

Simunko ty mas ale sny :O) ze zapomenes malyho…hi, hi Neboj vsechno dopadne dobre..Uvidis…:O))) Z letadla strach nemej..Ja uz jsem litala nekolikrat a neni to tak hrozne…:O))))
Bude skvely, ze uvidis ED…Urcite hodne fotte !!! Uz se tesim az napisete co vsechno jste spolu provadely !! :O)))))))

No u nas se taky stal mensi hororek.....V so­botu jsme zkouseli metodu vyrvani, ale dopadlo to hrozne…Dala jsem Kubulu vecer spat, ale budil se mi co 2 hodiny…Kolem pulnoci jsem to vzdala a nechala Kubicka v postylce plakat.....Vypadalo to slibne…Po 10 minutach prestal a jen co chvili pofnukoval…Mezitim jsem sla do sprchy ( ten den jsme sly spat pozde..divaly jsme se na film ) a manza vybehl se psy ven…
Kdyz jsem sla Kubulu zkontrolovat ( porad z pokojicku bylo slyset brekot ) tak jsem tam sla a dostala jsem totalni sok…Kubula lezel na zemi na zadech…Vypad z postylky!!! Vubec nechapu jak se mu podarilo se z ni dostat.....Postylka - ta horni tyc mu konci u brady.....Uplne me polilo horko a zaclo mi busit srdce…Popadla jsem ho a zacla jsem ho utisovat…Kdyz uz prestal plakat, zkontrolovala jsem jestli nema neco zlomeneho....­.Nastesti je OK, ale tim padem si narazil trochu nos..Ma mezi ocima malou modrinku.....O­pravdu holky jsem myslela, ze me slak trefi.....Nechci vubec myslet na to co vsechno se mu mohla stat…Zlomit vaz nebo si vybit dech......No hruza…Jenze ja kdyz jsem se sprchovala, nic jsem neslysela…Ale rana to musela byt, protoze to bylo celkem dost vysoko.....

Manza me sprdnul, ze jsem mohla na nej pockat, az se vrati se psy z venku…Ale kdo to moh tusit…Nikdy se Kubula o nic takoveho nepokousel a navic ta postylka je opravdu dost vysoka.....Zkouseli jsme ho tam dat znova aby jsme prisly na to jak se mu to podarilo…Ale bohuzel, zatim nic .....
Dneska vecer, kdyz usnul jsem ho dala znova do postylky, ale dvere jsem nechala do koran ( predtim jsem je nechavala jen pootevrene ) abych ho slysela jakmile se vzbudi.....No a kolem 10 se vzbudil ja si zrovna cistila zuby a manza byl dole v obyvaku a kdyz maly spustil, tak jsme oba vybehly..ja s kartackem v puse z koupelny a manza bral schody nahoru potrech…Ve dverich jsme se malem srazily..:O) Meli jsme strach, ze je zase dole..Protoze zacal strasne rvat.....Ted spi u nas v posteli a mam ho na ocich…V postylce nechce byt…Nejak se nam to obratilo…V postylce spi prerusovane a v nasi posteli spi i 5 h bez probuzeni…Ale cestovatel je to porad stejny :O))))

Budem muset prijit na to jak to udelal…Bojim se ho tam ted nechavat…Acho jo…Jeste ze to dopadlo dobre…

Dnesni den jsme stravili u nasich kamaradu.....Kou­pili si pejsanka…Ale ten je vam tak malinkatej…Je velka ( je to holka) jako moje dlan..:O)))) Kubicek byl z ni na vetvi..Pripadala mu jako nejake plysova hracka…:O))))) Byla fakt roztomila…
Samo, ze Kubickova modrina se neobesla bez povsimnuti…:O)
Jinak k tomu vsemu hlasim, ze se nam konecne prorezala stolicka…Takze mame 9 zubu..:O)))

Tak berusky ja supajdim pod perinu..:O))) Mejte se vsichni moc krasne…:O)))

papa Evca a padavec Kubicek :O)))))

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 25.10.04 20:39

Ahoj holky,

kde se všechny touláte??? My stále pokračujeme v marodění. Už jsem i uvažovala, jestli bych neměla skočit k doktorce. Klára sice nemá teploty, ale je celý den dost protivná, takže se něco děje. Rýma pořád děsná.
Ještě jsem chtěla k těm plínám. Já taky nepřebaluji při každém počůrání. Nedělám to kvůli tomu, že bych šetřila (kupuji Pampersky, ty jsou myslím nejdražší), ale prostě ji přebalím ráno, pak jdeme ven a vracíme se až k obědu, pak ji znovu přebalím a jde spát, po spaní jí dám opět novou plínu, nají se a jdeme ven, a vracíme se až k večeru. Klára má taky poměrně citlivou pokožku, ale tohle jí problémy nedělá.
Ještě jsem chtěla holky poradit, miminko má přijít na svět už za tři měsíce (vlastně přesně za tři) a tak už zvažuji, co koupit a co ne. Na Kláru jsem měla kolíbku - neosvědčila se, byla v ní snad třikrát, pak jsem ji střelila a prodělala na tom přes dva tisíce. U dalšího mimi jsem uvažovala o takovém tom lehátku - je polohovací, vypadá to podobně jako autosedačka. Stojí to od 1000-2000Kč, tak nechci zbytečně vyhazovat peníze, říkala jsem si, že byste mi mohli poradit, jestli s tím máte nějaké zkušenosti. Taky teď řeším kočárek. Mám dva, jeden je tříkombinace, super kolečka, vyjedu s ním kamkoliv, ale nemá kšíry. Takže momentálně řeším problém, jak v něm udržet Kláru, furt v něm stojí. Pak mám ještě jeden sporťák, ten má pětibodové pásy, je super - až na ty kolečka - ty jsou takové ty jako na golfáčích a já jsem z toho úplně vyřízená, jak ho tlačím přes ty výmoly. Takže oba nevyhovují. Přemýšlela jsem, že to s nima nějak doklepu do porodu a pak koupím ten tandemový. Dívala jsem se na jeden od firmy Jane a taky se mi docela líbil od Hoca. Už o tom tady myslím něco psala Jindřiška, o nějakém kočárku, že je blbý a taky myslím Martina, že má nějaký vyčíhnutý. Prosím, holky, můžete mi poradit, který. Mně se to nechce hledat ve starých komentářích. Díky moc.

Já letím trošku uklidit.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 21:13

Ahoj Kačkač,
k těm kočárům - mluvila jsem s několika dovozci kočárů a vždy mi byl doporučený Jane powertwin. Ta trojkolka. Na internetu se mi oc líbí, ale chci ho vidět v reálu, což je trochu problém, ale od středy ho budou mít v handypraha - na P4 (www.handypraha.cz), tak se tam asi pojedu podívat. Libi se mi i od Quinny, ale tem stoji kolem 20 tisic a to je pro mě moc :-( Ten Jane tedy pro mimi jedine s taskou nebo a utosedackou, ktera ma tu vyhodu, ze jde nacvaknout i na to miísto vepredu a pak mas mensi problem s najizdenim na obrubniky. Jinak ty klasicky tandemovy kocary stoji tak 7000 (ten JAne 13 :-() a muj favorit je od ABC design nebo od CAM (oboji na www.detskydum.cz). Libi se mi taky PEG PEREHO TANDEM XL, ale stoji 10000 a to bych radsi sla od toho CAM. Ale musim je videt nazivo, chci aby vazil tak do 14 kil a nektery (napr. GRACCO ktery maji vystaveny v Mothercaru) je strasne malinkej a ma nizko i rukojet. Taky je dobry vyzkouset, jak maji udelanou tu rukojet (vlastne páku), aby se dalo s trochou usili vjet i na vyssi obrubnik. No az vykoumam neco vic, zase se ozvu :-)) JA v tom ted lezim porad ahledam novinky. Mne by se lilbilo neco kam se da nacvaknout ta sedajda, proto se mi libi ten Jane. Akorat se bojim, ze me v realu necim zklame.....

LEhatko jsme meli a nam docela pomohlo. Mateje jsem v nem mela treba i na stoe, on mel vyhled a ja v klidu varila :-))

Zatim
MartinaV

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 25.10.04 21:31

Ahoj Martino,

díky za vyčerpávající přehled. Já jsem ten Jane viděla na netu a taky se mi moc líbil. Jenom se ještě zeptám, u všech jmenovaných platí, že jsou pro dvě děti? Nejde pak nějak složit nebo upravit, že je jenom pro jedno? Řeším pro případ, že už Klára nebude jezdit v kočárku, jestli pak znovu přejít na normální nebo to můžu odjezdit v tom tandemu. Nevím, jestli mám ty kočárky co mám doma prodat nebo ne. Ale zas na druhou stranu bych mohla potom přejít rovnou na golfky. Na ty ostatní kočárky ještě mrknu. Pro mě jsou fakt důležitý kola. U nás jsou ty chodníky jak tankodrom.
 Díky.

Kačkač

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.10.04 21:37

Ahojky Kačkač (a samozřejmě i ostatní)!
Já jsem měla dvojkočár Hauck (k vidění na www.spuntik.cz). Vážil okolo 14 kg, byl dobře odpružený, dobře se i skládal do auta. Nákupní koš měl obrovský, za což jsem byla vděčná. Zkoušela jsem jeden od Bebecaru, ale to byla příšerná tíha, okolo 20kg a cena okolo 30 000, což bych za takové monstrum nedala. Ten od Jane taky znám, ale paní v prodejně (ne že bych ho potřebovala, ale při shánění golfek jsem okukovala všechno) tvrdila, že pro novorozence moc vhodný není (jedině s tou autosedačkou), že je to spíš myšleno jako sporťák. Ono ale hodně záleží na tom, jak moc Klárka a Matěj chtějí chodit nebo se vozit. Já jsem kočár prodávala po půl roce, protože Sofinka (v té době 2 roky) prostě odmítala sedět na kočáru. V tom případě mi přijde dobrý ten kočár od firmy Hoco (taky na spuntiku), který vypadá jako úplně obyč kombinace, ale dá se na něj přidělat sedačka pro starší dítě a když se odmontuje, tak jde dál kočár používat jako normální buď hluboký kočár nebo sporťák. Já ho nekoupila, protože jsem si myslela, že Sofinka třeba ještě bude chtít někdy v kočárku spát (ha, ha), tak aby měla pohodlí, polohovací záda atp., pak jsem ho několikrát viděla v reálu a docela mě mrzelo, že jsem ho tehdy nekoupila. Prostě bych po půl roce strčila sedačku do komory a dál by se jezdilo sporťákem. Ale to fakt záleží na tom, jak se projevuje to které dítko, třeba Polinka od Ed se pořád ráda vozí a je o rok starší než Sofinka, tudíž jediná rada je vypozorovat pečlivěk čemu tíhne starší sourozenec.
Matýsek přidal na repertoár další slovo a to fef = lev, mají takového obrovského plyšáka a z toho on je úplně hotový. Navíc má Matík úplně nový sestřih, mašinkou nakra´toučko, trošku u toho slzel, ale strašně mu to sluší. Taky tancuje pásla ovečky, hlavně to dupy-dupy a cupy-cupy, vypadá u toho děsně legračně, ale tváří se hrozně důležitě. Je to prostě kluk šikula, tedy až na to jídlo, on se fakt ušpiní i rohlíkem. Jinak o nočník se ani nepokouším, čekám na jaro, to mu bude rok a půl, pak začneme. Sofinka se to taky naučila okolo roku a tři čtvrtě (dr. nám dokonce radila začít ji učit teprve až bude nové mimčo doma, aby na sebe nechtěla strhávat pozornost tím, že se bude snažit vrátit znovu k plenám), myslím, že tehdy už dobře věděla, co se po ní chce, a tak nám učení trvalo tak týden, na noc o trochu déle, ale počůrala se jenom dvakrát. Asi jsem lenoch, ale na takové to neustálé „odchytávání“ čůrání nějak nejsem, takže si pohodlně počkám až dítě mé příkazy pochopí (hi, hi). Taky nepřebaluji moc často (teď používám Tesco pleny, vyzkoušela jsem je už na Sofince), obě děti mají pravděpodobně plechový zadeček, někdy mám pocit, že bych je mohla balit snad vážně do igelitové folie, takže Pampersky atp. jsme vlastně už vyrušili. Přebalování je samozřejmě horor, Mates se snaží zdrhnout, takže pořád vymýšlím, čím ho zabavit.
EVA: Matýsek nám včera prakticky vyskočil z takové té sí¨ˇtové ohrádky, v podstatě se přitáhl za ruce, protože ta síť jako velká opora pro nohy neposlouží. Docela jsme zírali, jakou má takové mrně v rukách sílu. Luis myslím zlomil rekord v běhu kuchyně-ložnice, oba jsme ho zahlédli současně, ale Luis byl rychlejí a ještě ho stačil zachytit v letu. Takže myslím, že Kubíček provedl něco podobného, navíc o šprycle u postele se moh opřít o něco pohodlněji než Matýsek o tu síť.Já jsem někdy vůbec na nervy, protože Mates na všechno leze, courá po postelích, naklání se z nich dolů (slézt umí, ale jednou mu to ujede a spadne rovnou na nos), z kočáru už visel na kšírách, protože ta kolečka jsou tak zajímavá! Fakt je to někdy děs.
SIMUNKA: Neboj, doletíš v pohodě a Matyáška nezapomeneš!!!! Jinak Matyášek spící pod stolem mě tedy dostal!
MARTINAV: Ještě k těm kočárům, ten ABC Design je myslím těžší než byl ten můj Hauck, jsou to dva typy, jeden okolo 15 a druhý, ten s nafukovacími koly, myslím okolo 17 kg.
Tak jsem se nějak rozpovídala, budu končit, abych vás tu neunudila k smrti!!! Mějte se všechny krásně a pište!!!!

Jindra + šelmičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 21:48

Ten quinny jde upravit i jen pro jedno dite. Podivej se treba na www.libfin.cz

martina

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 25.10.04 22:26

Ahoj holky,
dneska jsem jenom na skok, koukam po ocku na CT2 davaji EYES WIDE SHUT, no zatim nic moc, tesila jsem se na Toma :o) a nejak me zklamal :o( no jeste uvidime…

Jejda, tady se resi kocarky… me se strasne libil ten od Ed, ale ten se tady da asi tezko sehnat. Treba by ho Simunka dovezla :o) chi chi. Kackac, ja jsem misto toho lehatka pro miminko pouzivala autosedacku, je fakt ze jsem ji musela porad nosit z auta a vecne jsem prala potah, protoze byla (a je) uplacana od jidla (krmim v ni nekdy i tedka, hlavne vecer kasi), ale kdyz to tak vezmes, tak mimco budes mit na zimu a prece ho z auta neponeses v zime bez autosedacky… ja mela i takovy nanoznik do autosedacky, hodne jsem ho vyuzila. Je fakt ze to kresilko zase prodas… zase je mozna pro mimco pohodlnejsi… no opravdu nevim… tot jen moje mala zkusenost :o)

Evi - panecku to snad neni mozne, aby takove mrne, vylezlo samo z postylky… ja jsem z toho fakt vedle… vzdycky jsem si myslela, ze to je po mamine naruci to nejbezpecnejsi misto! Tady plenky vyjdou asi na 6 Kc za kus (pampersky), jsou asi nejdrazsi, ale koupis i levnejsi, myslim, ze tak 4 Kc za kus, ale fakt si tedka nejsem moc jista, protoze uz dlouho jsem „nepotkala“ zadnou vyhodnou nabidku.

Jooo a abych nezapomela, dneska jsem objevila Barunce novy zoubek. Mam pocit, ze to je stolicka (vpravo dole), ale nenechala si sahnout do pusïnky, takze vubec neodhaduju cislo zoubku. Jinak zoubky jsme zase cistili ukazkove… po:,–(im ji na sedacku, opre se o polstar, otevre pusinku… a ja cistim… a ona cuci do blba a drzi… :o) Vcera ji babi ucila nove slovo, rikala ji KAKADU a ukazovala ji plysoveho papouska… Barca: „kaka“, pak zase „kaka“, no a nakonec to byl „tata“… u ni je hodne veci „tata“, ale tatinka pozna bezpecne… k nemu to slovo prirazuje na prvnim miste. Nedavno jsme byli venku, jela jsem s ni v kocarku do obchodu, a jel proti nam takovy skaredy stary chlap na kole a ona na neho rvala ?tata tata? :o))))))) Dneska v aute kdyz jsme jeli do obchodu, tak si tak sama povidala a najednou rika tak krasne ?mama mama? a porad dokola, no zlaticko :o) Sice rikala ?mam? i předtím, ale bylo to takove uplakane a uknourane, proste když něco chtela nebo chtela vzit na ruce?

Tak ja letim, papa Kajka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 26.10.04 13:20

Ahojky!
Kdepak všechny jste? Vždycky vidím někoho připojeného (KačKač, Simunku), ale nové komentáře nikde. Tak teď se aspoň vrátíme mezi nejnovější komentáře, ono se to nějak špatně hledá, je teprve úterý a už jsme hrozně dole na stránce. Je tu teď nějak předeníčkováno, jak jsem tak koukala tak mají svůj deníček holky, které rodí v květnu, holky, které rodí v červnu atd., no možná by e-miminu prospělo, kdyby se tahle blízká data spojila do jednoho deníčku, bylo by to tu přehlednější. Mně se právě vždycky líbilo, že my máme v deníčku přeci jen mezi dětičkami trochu rozptyl, takže na jednu stranu člověk vidí, na co se může těšit a s těmi mladšími si zase zavzpomínat, co bylo ještě před pár týdny. Ale to je fuk, však my si deníček vždycky najdeme, že jo (i když bych se v:,–(ila, že tentokrát budeme záhy na straně dvě). Tak, já se zase pustím do práce, tahle telenovela mi přijde nekonečná, jde mi to jak psovi pastva a to ještě nejsme ani v polovině. Ale musím se pochlubit, Luis včera přišel s návrhem, že abych si odpočinula, tak že pojedeme v první půlce prosince do Tuniska, už jsme si vybrali u Fishera zájezd, teď jen čekáme až se objeví jako Last Moment, přeci jenom nechci nic platit moc brzo, protože u nás člověk nikdy neví, manžela pošlou na služebku a pá, pá dovolená… Tak teď sháním Matýskovi golfky, aby se nám cestovalo pohodlněji. Chci nějaké polohovatelné (spí v nich) a lehké, takže máte-li nějaký dobrý tip, tak sem s ním!!! Pište, pište,

Jindra + šelmičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.04 14:32

ahoj holky,
tak jsem Kubíčkovi vytáhla 1.klíště a letím s ním na pohotovost ať se pro jistotu na to mrknou..Jsem vystrašená, jak pytel blech, protože Kuba není očkovanej proti klíšťové encifalitidě a tak už tuším pohromu:(..doufám, ale že je to jen planej poplach:(

Jindřiško, mám soukromý dotaz…Kdysi ses zmiňovala, žes taky uživala Exluton (antikoncepce pro kojící) a taky jsi tak dlouho čekala na 1.menstruaci od porodu?..Kubovi už bude 13.měsíců a já ještě neměla od porodu MS…

dík

vystrašená a nepřihlášená Marťula

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.10.04 18:45

Ahojte berusky

Tak Kubulovi se modrina uz hoji…Porad jeste nevime jak se z te postylky dostal…Kdyz ho tam dam a schovam se za dvere a pozoruju ho, tak se nic nestane.....Fakt se bojim, ze mi z ni zase necekane vypadne…No snad se mu to podarilo poprve a naposled…
Znova jsem mu naistalovala kameru do pokojicku, abych mela prehled co ten muj prcek dela.....Televize k tomu se da prenaset, takze pres den kdyz jsem dole v kuchyni, mam ji tam a vecer si ji beru do loznice…Sice me to rusi a nemuzu poradne spat, kdyz ji mam zapnutou ( mam ji hned u hlavy na nocnim stolku ) ale mam klid v dusi.....Kdyz byl Kubula maly, pouzivala jsem ji porad…POkazde kdyz se probudil, nestacil ani zabrecet a ja uz byla v pokojicku..:O)))) Je to fakt skvela vec…
Takze ji tam ma zase…

Kackac tak s kocarky ti moc neporadim, holky maji urcite vetsi prehled nez ja…S tim lehatkem zkusenosti mam..Kubickovi jsme ho koupily taky…Dokonce byl i s vybratorem…:O))) Kdyz byl Kubicek maly, mel ho rad..Vzdycky jsem mu zapla ten vybrator a on krasne usnul…Je to vyhoda, protoze jsem ho nemusela nijak houpat, jen se to zaplo a maly usnul jak v pohadce..:O))) Ja ho vyuzila do jeho 5 mesicu..Pak uz v nem moc nechtel byt…Ale za zacatku mi moc pomohlo…Mohla jsem ho nechat v nem a udelat si spousta veci…
Ma kamaradka mi ho nedoporucovala , protoze jeji prcek v nem spat nechtel vubec…Kazdy dite je jiny…Ale memu mrnouskovi se zalibilo..:O))))) Z vlastni zkusenosti doporucuju…

Martula - kliste, tak to je fakt nebezpecne…Ale urcite to bude dobry…Neboj…Drzim palecky..Urcite dej vedet jak jste na tom…:O)

Holky chci se vas zeptat, tak jako Martula…Meli jste menzes pravidelny ( nemyslim presne na den ) po porodu ????
Ja jsem ho mela? minuly mesic, ale tento jsem ho nedostala.....

Taky vam to takhle skakalo ob mesic ???

Tak ja bezim..Musim s hafanama ven..:O))) Mejte se vsichni krasne…:O)))

papa Evca a Kubicek :O))))

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.10.04 18:51

Jeste JIndrisko

jak vidim, tak tvuj maly je taky velmi aktivni ditko..:O)))
Je to fakt, ze jsou to nekdy nervy…Ja jsem z toho dost vyplasena, protoze jsem si myslela, ze v postylce se mu nemuze nikdy nic stat..Tak jako vas maly i nas Kubula ma hroznou silu v rukach…Protoze se musel nejak pritahnout nebo co…No vsak mi na to prijdem jak se mu to podarilo…Kameru tam uz ma, tak uvidime......

tak pa Evca :O)

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 26.10.04 20:58

Cau holky,

dneska ta nase berus usnula uz v pul devate - no zazrak! Zitra jedeme k babi na noc, at si nas taky uzije :o) takze zitra si davam malou prestavku z internetu :o) chi chi, u babi internet je sice taky, ale budu chtit odolat, at nevypadam takova zavislacka :o)

Marti - uvidis, ze to bylo obycejne kliste… zadne strachy!

Jindrisko - jejda vy se mate, ze jedete do Tunisu, to bude leto v zime :o) Ja mam golfky Inglesina Espresso a jsou fakt super, muzu jenom doporucit.
Pro: lehounke asi 8 kg, krasne skladne, velky kos na nakup, polohovaci - ale ne uplne do lehu, spis do pololehu asi jak v autosedacce, plastenka a nanoznik v cene, polohovaci rukojet a petibodove pasy.
Proti: chybi takova ta desticka pod nozicky, aby mimco bylo v lehu uplne natazene, takze nozky visi dolu; dale je to vylozene kocarek na dobre chodniky, ma male kolecka a neni moc odpruzeny.
Ja jsem s nim naprosto spokojena, fakt doporucuju :o)
Simunko - co je s tebou? Pis pis pis!
Cauky K.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 26.10.04 22:30

Ahoj holky moje,

dnes se nám podařilo dětičky nahnat do postýlek extra brzy, tak snad stihnu konečně pisnout do deníčku !
Vůbec jsem dnes byla nějak přehnaně aktivní a upekla jsem nejen buchtu (což vážně dělám jednou za uherský rok he he) a večer uvařila POPRVÉ segedinský guláš ! Mňam, to jsme se dnes měli :o) Oboji se mi povedlo (teď tu páchnu jak tchoř, když samochvála smrdí), ale fakt - já když vařím nebo peču něco, dřív nepečeného či neuvařeného, tak to spálím, zdrcnu, znechutím, no prostě zkazím - ale dnes ne !

Ikdyž musím říct, že od maminky teď sedinský guláš chutná jinak, já vařila podle receptu z kalendáře, které mi mamča každý rok pošle :o) Takže jestli máte recept jak vaříte Segedinský vy, určitě se podělte ! Ráda vyzkouším.
Já jsem takové střevo, je mi 27 let a musela jsem mamce poslat smsku, abych se jí zeptala, jestli se do Segediňáku dává hovězí či vepřové maso........ stačí vám? Jsem pako, jenže v tom kalendáři - v tom receptu psali 500 g masa a jaksi nepočítali s tím, že některé z nás smrtelníků za maso považují i kuřecí játra :o)

Abych vám taky napsala, jak se máme - teda hlavně Polinka, která na tom byla minulý týden tak špatně :o(
Vzala jsem ji v pátek k Dr. která ji poslechla plíce a nic nenašla - já teda doufám, že to nic není, protože na rentgen plic se tady jaksi neposílá ..... Vyfasovali jsme antibiotika, které jsem nejdřív váhala jí dát, ale nakonec jsem je v pondělí na:,–(ila, když se jí ten kašel nelepšil......

Ale jinak je to už lepší, kromě toho kašle je celkově v pořádku a čiperná.
Daisy ta bohužel pořád kašle taky, ale opět, kromě kašle jí nic jiného není.
Tak bojujem - je teď bohužel období nemocí, zrovna jako loni jsme celou zimu stonali, byl to jeden kašel za druhým a tak to vidím letos stejně.

Já jsem si teď vzpomněla, že se tu někdo kdysi ptal, zda dáváte svému mimí do postýlky polštář.
Tak já díky těm všem rýmám Daisy polštář dávám už asi měsíc.Sice to není nic velkého, jen takový placatý malý polštář, ale o něco málo jí to tu hlavinku vyvýší, takže se jí líp dýchá.
Pamatuju se, že i Polince jsme od roku ten polštář dávali.

Také se musím pochlubit, že Daisy už umí ukazovat „tak jsem veliká“ (budu muset dát do galerky nějaké foto) a tancuje na písničku „zajíček v své jamce“ a krásně u toho skáče :o)
A začala říkat „YEAH“ což je jako „JO“ :o) Zeptám se jí jestli chce mlíčko, tak řekne yeah .o)
A když něco naopak nechce, zavrtí hlavinkou :o)

Je teď strašně sladká, idkyž protivná - rostou nám horní stoličky ! Bobátko malé.
Jo, manža má tento týden volno, takže výletujeme a užíváme si to, příště dostane volno až o vánocích.

Tak já tohle odešlu, a ještě se k vám navrátím, ať zvýším počet příspěvků a máte zítra co číst :o)
 x

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.10.04 23:04

Ahojte berusky :O)

tak jsem zase tu..:O))) hi, hi.....

Je tu nejak mrtvo..:O) Simunko kde pak jsi ????

U nas je hrozne zima…Zase hlasi na cely tyden dest.....To ze bude skarede, pod mrakem mi nevadi, hlavne aby neprselo…Kubula je strasne rad venku, a hafani kdyz prsi nechteji jit ani ven…Pokud je vyslovene do toho deste nevytahnu, tak jsou schopni si svou potrebu udelat na nasem prahu u dveri..:O))))))) Vystrci jen prdelku a hned zase utikaji zpatky domu…:O))))
V takovem pocasi sedet doma a zabavit Kubulu je drina…

Tak dosusilo se mi flanelove povleceni na ktere jsem vcera natrefila v obchodaku…Jsem hrozne na modrou barvu..:O))) A navic tohle je se snehulakama a snehovyma vlockama…:O))) (Manza se me ptal jestli je to povleceni pro nas nebo pro Kubulu…:O))) Meli tam i povleceni bez potisku, ciste, ale to me se moc nelibi…Ve me je jeste skryte ditko, ktere ma rado veci barevne, strakate…proste vselijake…)
To se nam urcite bude krasne spinkat panecku…:O))) Je to strasne prijemny material, jemny a teply.....
Tak ja utikam povlikat…:O)

Mejte se krasne berusky a vsem brouckum posilame pohlazeni…:O)))

papa Evca a Kubicek :O)))

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.10.04 00:13

Karolínko - přímo k tématu tvého deníčku. No u nás o nějakém nočníku asi ještě dlouho nepadne ani slovo :o)
My totiž Polinku dostali z plín až (?) když měla 2 roky a 10 měsíců - na zdejší poměry v naprosto dokonalém věku.
Dřív nejevila zájem, ikdyž jsme to párkrát zkusili, nočník jsme tu měli připravený od jejich 2 let.
Možná to bude i tím, že má ten problém s dorozumíváním se a mluvením, nevím - ale definitivně to dřív nešlo a přes koleno jsme to lámat nechtěli.

Jo a naučila se chodit na záchod během týdne.
Na noc má plínku stále.

Daisy - na nočník jsem jí ještě ani nepo:,–(ila. Mě osobně příjde optimální čekat až dítě dá nějaký podnět - třeba řekne, že dělá a - a - nebo prostě vidíš, že mu je nepříjemné, že kadí či čůrá do plínky.
No a DAisy zatím žádné známky připravenosti nejeví. Myslím, že nejdřív začneme příští léto, až bude mít skoro 2 roky, dřív mi to příjde moc brzy.

Jinak používáme pampersky a přebaluju podle potřeby :o) Musím říct, že vaše Barunka toho vypije hodně !!! Teda oproti nám - půl litr čaje ??? No to si můžu nechat zdát. Já mám štěstí, když Daisy vypije skleničku ( 100 ml ) vody.
Takže podle toho i ty plínky vypadají a musím říct, že kolikrát má suchou plínu (mno, možná tam je 2× načůráno) a tudíž nemá cená přebalovat a někdy se stane, že má dopoledne taky jen jednu plínu - určitě na plínkách nešetříme, ale vyplyne to ze situace.

Je hezké, že Barunka už říká „mama“. To musí být moc sladké. Daisy zatím říká jen „ma ma ma ma“ ale i to je krásné,že má pro mě oslovení :oD

Kačkač - už ti je líp?? Je mi tě líto !! Je to trápení, když ti není dobře a musíš fungovat jako by ti nic nebylo !! Brzy se zotavte !

Ohledně tvé otázky co pořídit na spaní pro miminko. Tak kolíbku jsme měli jestli si pamatuješ taky a také velmi zklamala. Šla z domu když malé nebyly ještě ani 3 měsíce.
Nakonec jsme velmi využili košík od kamarádky. Byl vážně skvělý, protože měl i stojan, takže když Daisy usla, mohla jsem jí v tom košíku nechat buď v obýváku, nebo si jí dát sem do kuchyně a pak přenést do ložnice… Ten košík se nám hodně oplatil a na příště si ho určitě pořídím.
V tom košíku se mimi cítí bezpečně a můžeš to malé dát i v tom košíku buď mezi vás do postele nebo do postýlky.....

Ale to sedátko o kterém píšeš, to je těžko. V něm např. Apolenka nikdy spát nechtěla a vždy vřískala jak tur, když jsem jí tam dala.
Daisy naopak v tom sedátku vydržela sedět, i spinkat. To je těžké -záleží na dítěti :o)
Hodně štěstí v rozhodování.

Marti V- co vám řekli dnes na té neurologii? Vše dobrý?
A co ty opary? Je možné, aby se mu to takto rozlízalo po tělíčku?? Dokonce i na prstíkách ? Ach jo, to je kruté, snad to bude mít brzy za sebou.

Marťulo R- chudák Kubíček, když jsem si četla o jeho výpravě ve výtahu, oblelo mě horko. Ještě že to dobře dopadlo..... To je hrozné, jak stačí chvilka a něco takového se stane. Muselo ti být příšerně, ale hlavně, že je to dobrý !
A co to klíště? Co vám na pohotovosti řekli? Kde jste vůbec ke klíštěti touto dobou přišli?

Jo a ten Exluton se může brát i pokud nemáš menstruaci, jestli se nemýlím.
Tady v Anglii sice není Exluton, ale něco podobného a já to brala u Apolenky od konce šestinedělí.

Evi- to je fajn, že vám Dr. potvrdil, že Kubíček je v pořádku ! Tak to je fajn a teď už žádné operace - nikdy !
Ale nehody se vás jak vidím drží, jak mohl vylézt z postýlky?? No to je ale pěkný malý opík, to si vůbec nedokážu představit, budeš mu pod postýlku muset dát matraci :o) Ještě že je v pořádku !

Evi, já menstruaci měla u Apolenky měla ze začátku hrozně nepravidelnou. První po porodu přišla, když jí bylo 10 měsíců, pak další měsíc nic, pak měsíc na to jen špinění a až ta další menstruace byla normální. Pak to bylo pravidelné.
U Daisy zatím co jsem ms dostala jí mám pravidelnou cca co 31 dnů.

Jindřiško - to Tunisko bude super, jestli vám to výjde ! Já bych to brala hned, tady to počasí teď stojí za dvě dvěci, pořád prší a když neprší, tak prší :o( Brrrr už aby bylo jaro !!

Já musím letět, páááááá a ozvu se snad ještě než přiletí Simunka - jestli ne, tak my vám pak napíšeme spolu :o) Teda jestli jí do té doby z toho strachu z cestování neklepne pepka hi hi :o)

Vaše
Ed xxx

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 27.10.04 02:55

Ahojte berusky

Ed je skvele ze jsi zase napsala..Jak vidim marodite s kaslem…Tak at se toho otravneho kasle zbavite co nejdriv…:O))

Ja mam dny kdy taky zvladnu vsechno, s tim ze se mi to povede - uvarit a upect…Musim rict, ze ja jsem samoucitelka, vesmes pozbiram recepty z kucharek a zkousim…Nekdy se mi povede jindy zase ne..Ikdyz manza pokazde tvrdi, ze je to vyborne…No bodejt by nebylo, kdyz cely den ji tady Junk Food - ruzne hamburgery atd…tak chutna i to nepovedeny…:O)))) hi, hi Jedine a to budete nejspis prekvapene neumim dotetka je svickova - ani nevim jak na ni ( jsem ostuda) a segedinsky gulas…
Takze holky kdo mate recept na svickovou a segedinak tak sem s nim..V te me kucharce jsou, ale preci jen dam na vas zkusene…Urcite mate vse vyzkousene a vite co a jak…:O))))

TEda ED ta Daisy je sikovna..:O))) Fotecku jsem videla, jak dela jak je velika..:O)))
Ta uz toho umi..:O)

S tim menzesem jsi me celkem uklidnila…VIm, ze v tom bude jeste „neporadek“, a vezme to cas nez se mi to vrati do normalu…jen jsem necekala, ze mi uplne vynecha…Ja jsem totiz ani nespinila, proste nic.....

Tak berusky jdu varit veceri…Mejte se krasne a zatim papa Evca a Kubicek :O)))

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.10.04 09:50

Ahojte holky,

poctivě čtu ale nestíhám psát. Makám makám!!!! Fakt Jindřiško nechápu jak stíháš dvě děti, práci a ještě emimčo. Mamča po mě zase chce něco spočítat a předělat a já nestíhám nic.
Navíc Matyášek dost zlobí a chce se jen chovat.
emimčo mám ale otevřené stále protože manželovi stahuji nějaké písničky. Hi hi ona ho teď popadla stahovací mánie. Každý večer si nastaví co che stáhnout a já ráno jen zapnu počítač otevřu mu to a ono se to stahuje.
Už má stáhnuto tolik hudby že si to ani nikdy neposlechne. No, v naší rodině tedy zaručeně ne.

Tak já zase letím. Náš protiva usnul tak musím stihnout co nejvíce nebo se z toho zblázním!!!!!!!!!

Pa a pište Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 22:09

Ahoj holky,

tak jsem definitivne presvedcena, ze dr. na neurologii jsou fakt uplne mimo realitu. Proc… Tak Matej si jim zda uz v pohode, pry nejlepsi bude, kdyz co nejdyl poleze, tzn, bude chodit az tak za tri mesice. Nu dobra, on se do toho stejne nehrne, obcas veeelmi poatrne kolem nabytku. Ale… pry dite vubec nema sedet, krmit mame kdyz Matej kleci, ma porad nekde lozit. Jediny dovod posazeni ditete je A) na nocnik B) v aotosedacce na nutny prevoz kamsi. Slovo kocarek je pro pani dr. to nejhorsi co slysela, chovani ditete na kline, fuuuuj, sezeni pri jidle, taky fuuuj. Chapete to???? Ven asi mam chodit tak, ze si mateje dam na voditko a on za mnou poleze. No, bez komentare. Takze holky, posazujte deti jen na nocnik a do auta jo??? :-)) Ja to urcite splnim :-)))))HaaaaaaHa.

Martulo, tak co kliste?? Chapu tvoje obavy. MAtejovi lezlo po hlave a ja se nezmohla na nic jen hystericky jecet a odchytla ho jeste nezakously segra. ale urcite to bude v pohode, co???

Jindro, ten kocarek jak jsem si kupivala (ten petikilovy) si rozhodne nekupuj. On neni moc pohodly pro deto :-( Ja s nim jezdim jen na kratky vylety MHD, ma jen 5 kilco a nnosim si ho sama do schodu. S tim tuniskem se moc mate, ja bych si tam poridila takovy ten jednoduchy golfac s letni striskou a k nemu koupila slunecnik. Videla jsem takovy polohovaci neonato matteo :-))

Tak holky ahoj
MartinaV

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.10.04 23:39

Martino, jen malý dotaz. Když si dítě sedne samo (což asi dělají všichni naši broučkové), tak to ho mám srazit do lehu nebo co radí ta úžasná dr? Pá pá a nekaž si s ní náladu!

Jindra + šelmičky

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 28.10.04 14:07

Ahoj maminy,

Tak my s nočníčkem problémy nemáme, od začátku, kdy jsem začala Matýska vysazovat, má z toho potěšení, sedí na něm rád a pokaždé je nějaká nadílka. Ted se mu i občas povede nočník přinést ke mně s tím, že chce ?e e ? a opravdu se vyčůrá.
Jinak už se nám vyklubaly tři stoličky a čtyřka dole (ta si dala na čas) a jsme v pořádku.
Mějte se krásně, já musím letět, jedu s maminou do Tesca.
Pa a pohlazení štěstíčkům
Lucka a Matýsek

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 28.10.04 18:10

Ahojte berusky

tak jsme se pred pul hodinkou vyklubaly ja a Kuba z postylky..:O)))) Z te zimy co u nas je ( prsi tady v jednom kuse ) mam ztuhle prstiky, ani nemuzu poradne psat ..:O)) hi, hi…

Uz aby se to pocasi zlepsilo…Kubicek je celkem v pohode, ale i tak ho ( kdyz prestane trochu prset ) beru na chvilku ven…Zabehneme pro postu a zase hned zpatky…:O)
Topime v krbu uz 4 den…Alespon to vyzene vlhko z baraku.....Vcera jsem si zatopila sama…Coz manza byl ulne prekvapen..:O))) No asi zapomel ze jsem jako mala jezdila na tabory..:O)))

Kubicek se mi po te nehode nechce vratit zpatky do postylky..Je celkem tvrdy spac, ale pokazde kdyz usne a ja se ho snazim dat do postylky, probudi se a spusti hrozny rev.....A kdyz se mi ho tam prece jenom podari dat, za par minut je vzhuru a rve…
Vecer konci v nasi posteli, u nas spi v klidu …Jeste stale nevime jak se mu podarilo se z ni dostat…

Tak berusky jdu si udelat kavu, at ze sebe dostanu tu zimu a Kubulovi snidani.....Uz se tady na me tlaci a rika mnami mnami…:O)))))

Jeste MartinoV co je to za dr !!! Z te bych byla celkem na nervy.....Nekdy jsou ti doktori uplne uzasni !!! Chtela bych videt jak by ona sama prektikovala tihle veci u deti…Vubec si z toho nic nedelej…Hlavne ze je maly v poradku..:O))))

tak se mejte krasne papa Evca a Kubicek :O)))

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 28.10.04 18:14

Ahoj holky,
jejda tady to vazne… vcera jsem stejne u babi neodolala a komentare si precetla :o)

Tak co jste dneska delaly, kdyz bylo tak krasne? Simunko, co ty uz balis? To je urcite ten duvod proc se nam uz tak nevenujes :o) ze jo, prisla jsem na to!

Lucko, potesila jsi me s tim nocnikem, uz jsem myslela ze jsem tady jedina trapitelka :o) Matýsek je moc šikovný, že ti ho i sám nosí, a pak že z toho ještě nemají rozum, cha cha :o) jejda, udělala jsi mi fakt radost.

Holky, nic ja toho vazne vic nenapisu. Posledni dobou Barca dela hrozny kraval, kdyz ji neberu k PC a s ni psat proste nejde… Vecer pisnu.

Cauky Karolina

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 28.10.04 19:45

Kajkoj - já moc na rady doktorů co se takovýchto věcí týče, nedám. NEž jsem se rozhodla Matýska poprvé po:,–(it na nočník, řekla jsem si, že pokud se mu na něm nebude líbit, nebudu ho nějak trápit a mučit a zkusíme to prostě někdy příště. Při prvním posazení jsem si s ním hrála - prohlíželi jsme si knížku a teď se opravdu z toho stal rituál…nejdříve knížka, pak bedna s hračkama(ta je na kolečkách, takže si jí Matýsek přišoupne hezky k sobě, aby měl vše po ruce) a nejradši by tam seděl snad celý den. Co já vím, třeba to taky na něj příjde a bude mít období, kdy na nočník ani náhodou.No uvidíme.
MartiV - teda co je to tam za chytrou MUDr?A to máš jako své dítko tahat na zádech nebo jak??To je děs, to snad ani není možný.To Ti teda opravdu nic nezbývá, než koupit to vodítko :-))
Jo holky, tak možná se nakonec těch peněz za kočár po třech měsících dočkám. Včera mi přišla od té prima paní podnikatelky SMS, že potřebuje adresu,na kterou má ty peníze poslat.Tak jsem zvědavá.
Tak já letím, koupila jsem barvičky na okno, tak to jdu vyzkoušet.....jsem zvědavá, pak se pochlubím…
Papa a dobrou noc
Lucka a spící Matík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.04 21:33

ahojte holky,
tak u nás nočník taky není v „kurzu“..párkrát se mi na něho podařilo Kubu u:,–(it,, ale mu se tam nelíbilo a tak lítal i s nočníkem přicuclím na zadku kolem bytu a ječel:) měla jsem z toho dobrou srandu:)…ale nenutím ho..čekám prostě na impuls od něho:) Snad se do 5.let dočkám:)
Jinak k tomu klíštěti..to byl zase den.každé ráno chodím s Kubou pěšky bez kočárů (aby se utahal)do pekárny na rohlíky a asi cestou (i když je to asi 200m) na něho to klíště spadlo ze stromu. Jak jsem ho doma vyslékala tak jsem zjistila, že ho má přicuclý u ucha. Docela dobře jsem začala panikařit..protože jsem nevěděla, jestli to mám potřit olejem a vytáhnout v protisměru a nebo vyvyklat..No debil máma:)Ještě štěstí že máme ten net..hned jsem zjistila, že se to má potřít desinfekcí a vyvykláním vytáhnout..Jenže samo že mi žádnou desinfekci neměli a tak jsem vytáhla slivovicu a třela ho slivovicou, ať se ožere (klíště:)..Kuba řval jak tur. Pak jsem ještě zjistila, že můj kutil manžel nemá prostě obyčejnou pinzetu, takže klíště jsem tahala mojí pinzetou na vytrhání obočí:)..Ale byla jsem fakt dost vylekaná, tak jsem po vytáhnutí klíštěte vzala Kubu a jeli jsme na pohotovost, ať se tam na něho mrknou:) Aby toho nebylo málo, tak u auta Kuba vyšlápl psí hovno. Takže jsem přijela na pohotovost se řvoucím Kubou, kterej smrděl od vyšlápnutýho hovna a kterej byl „politej“ slivovicou:) No chudák doktorka, ta si musela o nás udělat obrázek. Divím se, že nevolala sociálku:)) Naštěstí to kousnutí zatím vypadá dobře. Klíště jsem vytáhla celé a teď mám je dávat pozor jestli tam po něm nebude nějakej „flek“ a nebo jestli Kuba nebude mít horečky…no snad to bude v pořádku..

Holky, taky vám ty batolátka tak strašně žvatlají?:) My jsme každýmu pro smích (v obchodech u doktorky atd.) protože Kuba pořád strašně žvatlá, prostě nezavře tu pusu (v tomhle je asi po mamince) a je to strašně srandovní:) Kam přijdeme, tak si z nás každej dělá srandu, že máme malýho Vietnamce (ťamana:)))

Letím do hajan, to zatmění měsíce mi nedělá dobře..Mám náladu, že bych každýho bičovala:)))))))))­))

Opatrujte se
nepřihlášená Marťula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.04 21:35

bože , tam je hrubek…Moc se omlouvám, píšu to v rychlosti :(

zabedněná Marťula

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 28.10.04 21:37

Tak uz konecne spime… dneska zase docela brzy…

Evi, libi se mi jak jsi psala, ze si jdes delat snidani… no a my uz tady mame po veceri :o) No s tim pocasim… tady to minuly tyden vypadalo, ze tech teplot kolem deseti stupnu se uz nezbavime do jara, prselo, vitr… no a cely tento tyden uplny obrat, sviti slunicko a je skoro i dvacet stupnu… takze lahoda… uvidis, k vam to jeste dojde :o) Jeste ohledne MS… ja ji mela ze zacatku po porodu taky nepravidelnou, chodila mi tak co mesic a pul… uz jsem silela a kupovala tehu-testy… :o) no a tedka ji mam pravidelnou, 28 dni a je tu zase…

MartiV - tak ta doktorka me dostala! Ona snad nema deti, nebo uz zapomela? Tady jedna znama, tedy jeji chlapecek mel potize s rustem, a dr. doporucili ho porad nosit… takze ho nosili… no ja si to nedokazu predstavit, nikoho tady nemam narozdil od zname (ma tu maminu), ze bychom se s manzou stridali, no tak to by byl zahul :o)

Ed - tak teda segedin… na ten jsem si jeste netroufla… delam ted hodne „veprove po italsku“ (veprove kosticky s rajskou a spagetama), uz to mam vypilovane, ale porad to jist nejde… takze zase se musim u maminy naucit neco noveho :o) Koukala jsem na fotky, holky jsou uzasne, nikdy mi nepripadlo, ze by si byly nejak moc podobne, ale tedka jak jsi tam dala fotku Polinky, tak na ni vypada uplne jako Daisy, nebo vlastne naopak - Daisy jako Polinka ? :o) Jo, chapu jak to myslis s tema plenkama… ja kdyz zjistim, ze tam je jenom malinko nacurano, tak taky hned neprebaluju. Davam ji tolik pit proto, ze kdyz mela pet mesicu, tak mela zanet mocovych cest, mela vysoke horecky, skoncili jsme dokonce v nemocnici a na antibiotikach. Bylo to desne, myslim, ale ze jsem se tady uz o tom zminovala. No a dr. nam ted vsichni doporucujou, aby hodne pila… Doporucuje se 100 ml na kg vahy ditete, takze kdyz ma 8 kg, tak by mela vypit 800 ml… u dospelych to je taky, ze by meli vypit dva litry denne, v lete dokonce 5 litru… kdybych to dodrzovala ja, tak sedim snad nonstop na zachode, to je myslim uplne nepredstavitelny pro normalniho cloveka, pro sportovce uz nereknu…

Jeste jsem chtela napsat Barciny nove dovednosti… manza ji naucil ukazovat nozicku, rucicku a nosik… no a taky kde je mliko… leze mi pod tricko, to teda nemusel. Vcera ji chvilku hlidala segra, kdyz jsme byli v obchode, a pak se Barca mrkla i ji pod tricko :o) Ja jsem ji naucila „hands up“ (dava rucky nahoru) a taky „side to side“ (rucky ze strany na stranu) - ale nevim jestli to spravne rikam, Ed oprav me!, nemelo by to byt „from side to side“, ale manza rika ze ne… Umi taky delat „bye bye“ ale i „papá“ (to ma z tech anglickych videokazet Teletubies… ). No a tedka na vysvetlenou… ne ze bych byla uz tak horliva, abych ji ucila anglicky, kdyz neumi ani cesky :o), ale v prosinci prijede svagrova z Anglie, tak aby se Barunka „domluvila“ se svou sestrenicí :o) Chi chi, snad se neco priucí… :o) Ale ne, Barunka se lehce neco nauci, tak proc neucit… je fakt, ze uz je toho vic, a ty nektere veci trochu zapomina, kdyz je neopakujeme, ale i tak si hodne pamatuje…

Nic berusky, letim spinkat. Vcera jsme toho moc nenaspaly, budila se nekolikrat v noci, nevim jestli to bylo zmenou prostredi nebo zoubkama - nasla jsem dalsi dve stolicky, takze mame uz jedenact zoubku…

Papa Karolina

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 29.10.04 22:52

Ahojky!
Tak se chvilinku hlásím. Jsem nějak zavalená prací a na nic mi nezbývá čas. Telenovela je teprve v polovině a už teď se modlím, aby skončila, tentokrát je to práce úplně strašlivá. Naštěstí zatím zvládáme podzim bez rýmy či kašle, takže aspoň v tomhle směru je to pohoda. Matýsek se naučil krásně tancovat Pásla ovečky a taky se strašně rád houpe v parku na nejrůznějších houpačkách. Jediné z čeho asi záhy zešedivým je to jeho lezení na křesla a na kanape, ona za ním navíc vždycky vyleze Sofinka a tak trnu hrůzou, že i když oba umí slézt, tak že do sebe navzájem strčí a spadnou oba dva. Doufám, že ne. Tak jsem vás aspoň v rychlosti poinformovala a zase se vrátím k práci nebo to nikdy nedodělám. Čau,

Jindra + šelmičky

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 30.10.04 02:39

Ahojte berusky

tak pocasi i tady se umoudrilo, neprsi a zaclo svitit i slunicko…Pres den je to taky na kratky rukav…Ale jakmile slunko zajde, je zima brrrr…:O))))

Kubicek uz zacal delat tanytany na ruzne vesmes cernoske pisnicky..:O))) Ma sve „oblibene“…jen na ty tancuje..:O))) Rika uz i koko, ale to zatim nevime k cemu to prirazuje..:O) Umi si i sam sundat ponozky a teplaky a to prosim za pochodu…Kdyz si hraje pod stolem v jidelne ( jeho zatim nejoblibenejsi misto na hrani :O) ) nez staci obejit lavici sunda si ponozky i s teplakama…:O))))

Martula se ptala jestli nase ditka porad „vykladaji“ tak u nas se vyklada a jak :O))))..Kubickova pusina se nezavre cely den…Neustale neco „brbla“…:O))))
Je to takova ta destska hatapalka…ktere rozumeji jen oni.....

Taky zacal upozornovat na veci slovickem he..:O) Kdyz najde neco zajimaveho a chce se s tebou o to podelit, prileze a „rekne“ ..he..:O))) Je to fakt kouzelne…ale za by rikal mama, tak to zatim ne…
Naucil se mi vypinat mobil…Vzdycky kdyz to udela zhasinaci znelku, ma pusinu od ucha k uchu…:O))) Zrovna ted si s nim hraje, protoze by mi jinak nedal pokoj na psani…:O))) Obcas se mu podari nekoho vytocit, nastesti to vypnu vcas.....

Derou se nam dalsi zoubky.- stolicky .Kubula snad vyslinta kybl denne..:O)) Jsou to opravdu hrozne potvurky…:O)))

Nevim jestli se tu pres vikend ukazu, ale mame ho dost nabity…
Zitra se chceme jit podivat na auto show, to pujdeme uz od rana, at tam neni tolik lidi a pak rovnou jedeme ke kamaradovi, ktery oslvavuje narozeniny…
A v nedeli se chystame zajet si k nam na hory..Uz tam napadlo pul metru snehu, tak to jedem obcihnout…Hlavne Kubula, protoze ten uvidi snich poprve…:O)))) Jsem zvedava jak bude reagovat…:O))) A o hafanech ani nemluvim…Ti se taky asi zblazdni…:O)))

No snad nam to vsechno vyjde…Pri nasi smule se vzdycky neco prihodi…a z vyletu pak sejde…

Tak se berusky mejte moc krasne…Jdu nachystat malemu neco na veceri a pak me ceka baleni nejakych veci…Musim to uz zbalit dneska, protoze jak to tak vidim, z tech narozenin prijdem domu az vecer a to se mi nic nebude chtit…Rano bych to nestihla zbalit…Je to cesta ( vylet do hor )tak na 2-3 h. autem…Jsem zvedava na hafany jak zvladnou cestovani v aute…Sice v knizce pisou, ze tohle plemeno zboznuje jizdu v aute, ale ti nasi nejakou zalibu zatim neprojevuji…:O)))) Nam cesta asi zabere vic, zalezi nejen na hafanech ale i na Kubulovi…

Tak papa Evca a Kubicek :O)))

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.10.04 18:14

Ahojte holčinky!!!!!!!!!!­!!!!

Hlásím že Matyášek se nám pomalu ale jistě stává chodcem!!!!!!!! Sice je to zatím tak půl napůl s lezením, ale chodí čím dál tím víc!!!!!!

A baští také již tak celkem pěkně. Sice nejí moc ovoce, jen hroznové víno, nejí joguty ani pečivo, ale jí hodně moc zeleniny, maso, rýži, brambory, těstoviny a miluje polívečky (nejraději má slepičí).
Já si občas lámu hlavu protože mě si říkám jaká by to byla pohoda kdyby si dal k večeři třeba nějaký chlebík, ale nic s tím nenadělám a musím prostě vařit.

Říká nyní stále ham ham. Chce nás všechny zbaštit!!!!!!!!!

Jinak já Karolínko ještě nebalím. Až tak ještě neblbnu. Balení si nechánm až na úterý. Jen jsem řešila jak to vše pobalím a kam se mi vše co si beru s sebou vejde a také jsem 2× volala na letiště kvůly tomu co si mohu vše vézt s kolik stojí třeba zavazadlo navíc.
Celý tento týden jsem zažívala celkem krizi. Když jsou všichni doma tak jsem v pohodě, ale jak tu jsem sama tak mám šílený pocit že něco musím a že to nestíhám a lítám tu jak splašená a nevím co vlastně musím. Potom také měli děti středa, čtvrtek, pátek volno a tak jsme užívali posledních teplých dnů a chodili ven.

Marťulo chudáček Kubík!!!!!! Tobiášek měl jednou klíště přisáté úplně vedle oka a nešlo mu ven. My ho nevytáhli vůbec a na pohotovosti ho potom ještě tahali 3 lidi a asi půl hodinky. Ale jinak neboj určitě z toho nic nebude.

Holky já musím jít pro Tobiáška. Chtěl jít k babičce a tak ho tam manža hodil s tím že pro něj tak o půl sedmé přijdu.

Ještě jak sectěšíte na změnu času?? My už trénujem protože u Ed bude ještě o další hodinu méně a Matyášek by tam chodil v pět spát a v pět by vstával. He he zatím žádné pokroky nejsou. Sice jsem mu již posunula chození spát o ze sedmy na půl devátou, ale bohužel vstává stále v sedm. Jen mi spí déle přes den.
Snad se mu to vstávání ještě trošku posune, protože opravdu po vstávání v pět ráno netoužím!!!

Pa Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.10.04 23:56

Ahojte holčinky!!!!!!

Tak já se fakt moc omlouvám že vás poslední dobou tak zanedbávám, ale nebojte, já to brzy nepravím!

Ještě jsem si tak vzpomněla jak jsem měla plnou hubu keců jak budu psát každý týden kdo má psát deníček. He he no tak asi né!

Minule jsem to nějak nestihla a nyní už jdu asi také s křížkem po funuse, ale Martina tenkrát psala že si to poznamenala do kalendáře tak snad nezapomněla.

Takže::

Martina 31. 10.
Marťula 7. 11.
Simunka 14. 11.
Berušinka 21. 11.
Jindřiška 28. 11.
KačKač 5. 12.
Kajka 12. 12.

Tak si to holky raději poznamenenjte do kalendářků protože člověk nikdy neví jestli bude mít čas a jestli si jeho mamča zase nevzpomene že něco urgentně potřebuje.

Pa pa já letím do hajan. Sice se mi moc nechce, já dnes ostuda vstávala v 9:30 a pak jsem šla po obýdku zase chrupkat a spala jsem další 2 hodinky, takže jsem vyspinkaná do růžova.
Ale raději stejně jdu.
Dobrou noc Simunka

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 31.10.04 21:00

Ahoj holky,

dneska porad nakukuju a denicek nikde… Martina na nas asi zapomela :o( Uz jsem si pisla „svuj termin“, diky Simunko zes to takhle dobre rozepsala.

Jeste zkouknu Pojistovnu a neco vic pisnu, zatim…
Karolina

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 31.10.04 21:31

no tak mam po serialu… posledni dobou jsem docela zavislak :o) tyhle rodinne proste muzu…

Tenhle vikend jsme se zase nastehovali k babi a dedovi na chalupu… tentkrat z nas takovou radost nemeli: Barca sla vcera spat az v pul jedenacte a oni chodi rozhodne drive… v noci stavala jenom jednou v sest na kojeni a pak se jeste chrupkalo do pul devate :o) Taky se hezky vyradila venku, nejvice ji bavilo chodit se divat na zviratka - prasatko a slepice, a taky hrabat rucickou ve hline :o) Ja jsem si taky oddechla, nemusela jsem varit, skoro jsem se nudila :o) a to se mi tady vubec nepostesti :o) Koupila jsem jí dneska sponky do vlasku a uspely… vubec si je neshazuje, narozdil od copku… chjo, me se tak nechce ji strihat… ofinku strihame to jo, ale vlasku mi je lito.. ma je uz skoro na ramena… poslu fotku, ale az pristi tyden, protoze tchyne ma pujceny fotak v Anglii a vraci se az v utery… jsem zvedava co nam priveze, chi chi :o))

Jo, zacala jsem davat Barci obden pit ACTIMEL, vubec jsem neverila, ze by to pila, protoze „cizi“ mliko proste odmita… ale mile me prekvapila. Doporucila mi to kamaradka, ktera to taky dava svoji holcicce. Co vy, mate s tim zkusenosti? Tak doufam, ze se nam nemoce vyhnou… kez by! To krasne pocasi minuleho tydne je asi ta tam, dneska je tu uz deset stupnu a leje a leje… chjo.

Nic holky letim spinkat. Papá K.

Vložit nový komentář