Štěstíčka 70. díl - Jak se nám narodil Vítek

Rodičovství

Ahoj, tak mám teď chvilku čas, Klárka je s tátou na vycházce a Vítek spinká ? jako obvykle. Pokusím se teda popsat, jak jsme rodili, doufám, že to nebude moc zmatené, mám v hlavě tolik myšlenek a dojmů, že bude asi těžké si je srovnat. Předem se Vám omlouvám, že si tento deníček takto ?přivlastňuji? jenom pro sebe. Kdyžtak to berte prostě jako prostor pro své komentáře. Snad deníček vyjde ještě před odstávkou emimina.

To, že se začíná něco dít, jsem poprvé pocítila v pátek nad ránem. Měla jsem slabší kontrakce, ale byly naprosto nepravidelné. Navíc mi průběžně odcházela hlenová zátka s krví. Docela jsem se těšila. Byla jsem ale i dost nervózní, jednak obavy z toho, jak to zvládnu a jednak jsme řešili co s Klárou (kdo ji pohlídá a tak). Během dopoledne kontrakce úplně zmizely. Další kontrakce (vlastně to byli jen poslíčci) začaly večer. Čekala jsem asi do jedenácti, jestli se to rozjede, ale stále byly slabé a nepravidelné. Tak jsem se rozhodla jít spát. Sotva jsem však vlezla do postele, tak jsem cítila proud vody. Praskla mi plodová voda ? už je to tu! Volali jsme s manžou naší porodní asistentce. Přijela někdy kolem jedné v noci a prohlídla mne. Byla jsem otevřená asi na 3 cm, všechno bylo připravené, jenom ty kontrakce chyběly. Čekali jsme asi do půl třetí a PA pak řekla, že nás nechá vyspat, a že máme zavolat až se dostaví ty kontrakce a jela domů. Šli jsme si lehnout a spali až do rána.

Ráno mi začali opět kontrakce, a to dokonce po třech minutách. Tak jsme hned volali SOS porodní asistentce. Zabalila jsem Klárce pár oblíbených hraček a poslala ji k babičce. PA přijela v osm ráno a mně pak za chvíli opět přestaly kontrakce, měla jsem jenom sem tam nějakou, a to v podstatě celé dopoledne.

Byla jsem nervózní jako pes, kdy už se začne něco dít. Chtěla jsem do sebe cpát nějaké homeopatika na urychlení otvírání, ale PA mi řekla, že tomu mám nechat volný průběh, a že si to mimi odstartuje až bude chtít. Abych tu nervozitu překonala, tak jsem uklízela, věšela prádlo, skládala suché prádlo, myla nádobí ? docela jsem si za to dopoledne vygruntovala :-). Manžel zatím koukal s PA na Snowborďáky a kecali.

Někdy kolem půl dvanácté začaly kontrakce sílit a být častější, ale ani jsem to nevnímala, protože jsme zrovna měli rozkecáno :-). Každou chvíli to ale bylo horší a horší, ale já jsem byla ráda, protože jsem věděla, že pořádné kontrakce znamenají kratší cestu k miminku. Občas jsem lítala do sprchy, ale moc mi to nepomáhalo, zkoušela jsem balon, ale taky nepomáhal. Jediná poloha, ve které jsem byla jakž takž schopná se uvolnit, byla ve stoje, opřená rukama o cokoliv.

Asi ve čtvrt na dvě jsem si vlezla do vany a napustila ji, chtěla jsem tam porodit. Vyfuněla jsem tam pár kontrakcí, ale naprosto jsem tam nedokázala najít vhodnou polohu. Takže jsem vylezla a ve stoje se zavěsila do manžela. Pak už to šlo všechno ráz na ráz. Strašně se mi chtělo tlačit. Moc jsem ani nevnímala. Jednu chvíli si vzpomínám, že jsem se do manžela zavěsila a zvedla obě nohy ze země, takže celých těch mých 75 kg musel držet ve vzduchu. PA pode mne v rychlosti dala pár kousků igelitu. Po kontrakci jsem už cítila hlavičku, čekala jsem na další kontrakci, na jedno zatlačení pak vylítla hlavička a na druhé i tělíčko. PA pode mnou Vítka chytila, já se sehnula a hned si ho vzala do náruče. Pak pode mne dala porodní stoličku, abych si sedla a čekali jsme ještě až vyjde placenta. Malého jsem jenom přikryla plenou, dala jsem si ho na holé tělo a pořád na něj mluvila tím udýchaným hlasem (nevím jak ten hlas popsat, ale když jsem se pak slyšela na kameře, tak jsem si připadala jako debil, strašně jsem jakoby výskala a funěla).

Prcek mi připadal neuvěřitelně maličký, chvilku se pokoušel pobrekávat, ale brzy přestal. Říkala jsem mu, že už bude dobře po tom ošklivém porodu (aspoň si myslím, že to musí být pro mimi šílený zážitek). Manžel nás chvilku natáčel na kameru. Jakmile dotepal pupečník PA zasvorkovala pupeční šňůru a manža ji přestřihl. Za chvíli pak vyšla i placenta.

Dala jsem malého manželovi na holé tělo, aby cítil teplíčko. PA mě musela trošku zašít, protože jsem se natrhla, ale jenom dva stehy. Pořád jsem byla strašně rozklepaná a omlouvala jsem se, že se pořád hýbám a ucukávám při tom šití (přestože to nějak moc nebolelo, jenom to bylo citlivý). Byla moc hodná,prý se nemám omlouvat, protože ona je tu kvůli mně a ne já kvůli ní.

Potom jsme si s Vítkem zalezli do postýlky a zkoušeli nacvičovat kojení. Za chvíli usnul, já šla do sprchy a pak jsem si k němu zalezla do postýlky, ale spát jsem vůbec nemohla. PA šla pak po chvíli domů, manža odešel pro Klárku a já jsem se tulila s Vítkem a bylo mi krásně.

Když si to tak vezmu zpětně, byl to rychlý a pohodový porod. Celou dobu jsem všem, co to věděli, tvrdila, že nevím jistě, jestli porodím doma. Čekala jsem, že budu mít nějaký pocit, třeba že dostanu strach nebo něco. Ale během celého porodu (ani těsně předtím) mě vůbec nenapadlo, že by jsme dělali nebo prožívali něco mimořádného. Přišlo mi, že je to ta nejsamozřejmější věc na celém světě. Ani na vteřinu jsem nepocítila strach, že by se mohlo něco stát. Nechci ty dva porody porovnávat, asi to ani nejde. Ale jinak bych rodit nechtěla než doma. Byla jsem uvolněná a v pohodě. Pohybovala jsem se jak jsem chtěla, dělala jsem co jsem chtěla, a neměla jsem žádné zábrany (třeba s Klárkou jsem při tlačení nekřičela, s Vítkem ano ? hrozně mě to uvolnilo a pomohlo mi to).

Klárka byla z brášky nadšená, smála se na něj a pořád říkala mimi. Teď už je to trošku horší ? přece jenom je to takový můj mazlík a tak to v některých chvílích nese těžce ? hlavně když kojím. Pokud to jde a umožňuje to moje pozice při kojení, tak kojím double. Zkouší teď na nás různé vztekání, mám strach, abych něco nezkazila, tak se ji snažím trestat a zakazovat jí různé věci minimálně. Snad to zvládneme a ona si brzo zvykne, že má bráchu. Jinak ho strašně ráda chová (pod mým dohledem samozřejmě), umí ho krásně hladit. Občas přijde sama od sebe, pohladí ho po hlavičce a řekne malá. No a pak z toho na něj dělá útoky.

Po šesti dnech, co je Vítek na světě, už jsme úplně v pohodě. Mně už nic nebolí, stehy už vypadly, trošku mám horší kondičku, dneska jsme byli prvně venku a dost jsem se zadýchala. Vítek je zlatíčko, v noci víc vstávám kvůli Kláře než kvůli němu. Plakat jsem ho slyšela poprvé dnes ? byli jsme u paní doktorky na takovém tom screeningu ? bere se krev z patičky. Jinak je to zlatíčko zlaté, budí se jenom na papání a nebo si spolu jen tak povídáme, nebo je vzhůru u masáže ? to je jeho zvlášť oblíbená činnost.

Jéje, dvě stránky, to jsem se rozkecala. Takže končím, mějte se fajn a posílám pohlazení všem Štěstíčkům a bříškům.

Kačkač + Klára (16 měcíců) + Vítek (6 dní)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
babule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.05 21:36

Ahojky Kačkač. Popis Tvého porodu je naprosto neskutečný a skládám Ti svůj obdiv. Také chválím výběr jména. Mám totiž také Vítečka a v neděli mu bude rok. Přeji Tobě i Tvým dětem hodně moc štěstíčka a hlavně hodně sil. Své první dvě děti jsem měla po 18-ti měsících a byla to docela fuška. Pa. Babule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.05 21:41

Kakač, krásný deníček..brečím dojetím…!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!

Jsi prostě super žena!…1 batole+ 6denní kojeneček a pár dní po porodu a ještě píšeš deníček…:)…tož to je teda úctihodný výkon!

Fakt, moc tě obdivuju, jak si krásně všechno zvládla a zvládáš!!!

Opatruj se!

nepřihlášená Marťula

PS:chtěla jsem na chatu všem oznámit, žes poslala už deníček, ale bohužel tam nikdo nebyl:((((((

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.01.05 22:05

Ahoj KačKač,

mooooooooooooooc pěkné!!!!!!!
Koukám že rodit doma musí být opravdu pohoda. Nemyslím pohoda jako že to nebolí ale pohoda jako že je člověk vyrovnanější.
Hlavně vám co rodíte doma šíleně závidím že máte miminko hned po porodu jen pro sebe, nikam vám ho nenosí, nikdo vám ho nebere. Můžete si ho mazlit, pusinkovat a hned je s ním stále i tatínek.

Ještě jednou bych chtěla Vítkovi z celého srdce popřát do celého života jen to nejlepší a hodně zdravíčka.

Koukám že je moc hodňoučký, což jak si pamatuji, Klárka chuděrka spíš ty první měsíce proplaka, tak doufám že vám to tak zůstane i nadále. A že si také užiješ klidné pohodové miminko.
Zasloužíš si to!

Simunka

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 21.01.05 22:18

Ahoj holky,

Kačkač, naaadherny popis porodu, vsechno na me pusobi strasne prirozene a hlavne klidne, uz i ten zpusob jakym to pises, vyzaruje klid a spokojenost!! Musim ti slozit obrovskou poklonu, jak krasne to zvladas, ze napises i denicek. Vitecek musi byt zlate miminko. A byla u vas po porodu doktorka, prohlidnout Vitka?? Vim, ze jsi predtim psala, ze ti ta doktorka odmitla - sehnali jste jinou??

Arko, tak te skolila angina, potvora jedna. Zrovna dneska mi volala mamina, ze moji segru taky… Tak se kuryruj, at jsi brzo fit, a hlavne aby to nedostal Simonek. Bobecek, jak se zlobil kdyz jsi odesla, jo jsou to nasi zavislacci, ale my jsme byli asi stejni…

Simunko, ja nekde cetla, ze deti myslim do tri (nebo ctyr?) let neumi skakat na jedne noze! A moje neter se to taky ucili ve skolce taky, ta se mohla uskakat :o) Zkusila jsi tu mast, co jsem ti radila na chatu? Ja vim, asi jich mas hodne, ale znas ji - jmenuje se to Betadine, a mazali mi s tim jizvu po cisari. Krasne se to zahojilo a uz i belne… Nevim ale jestli neni nahodou na predpis :o(
Jooo, jak jsi napsala „zatím nikdo koho jsem na emiminu poznala nevypadá vůbec tak jak jsem si ho představovala“, tak uplne souhlasim!! Treba tebe jsem si predstavovala jako blondynu :o) No a co pak az se potkame se vsema osobne na chalupe, to tepr budu kulit oci :o))) Je to rozhodne neco jineho si takhle psat a pak dat rec :o))))

Jindrisko, fotecky jsou uzasne! Moc vam to slusi, a koukam ze Matysek se bez cumliku nehne - ale porad lepsi dudlik, nez prso-zavislacek :o) A jak jsi psala, jak mluvi… !!! No ja koukam, proste sikulka!!! Sofinka ma moc krasny kocarek.

Jak jsem psala vcera, tak jsem dneska byla na te Tupperware party… Sla jsem tam s tim, ze ROZHODNE NIC NEKOUPIM a ze se nenecham zlakat a ukecat! Jeste kdyz ta pani mluvila a predstavovala ty vyrobky, tak jsem si rikala, fuj to je blbost, taky blbost, fuj to je drahe, a pak po chvili, se to zaclo otacet, a ja si rikala, jee to by mohlo hodit, to je dobre, jee ta cena by se i dala… Mno nakonec jsem odesla s objednavkou… Vybrala jsem si box do lednicky na uchovavani potravin dele cerstvych, hlavne ovoce a zeleniny… to se nam sikne… Aspon manza nebude porad prehrabavat lednicku a hledat stare veci s tim, „co to tu zas pestuju za plisne“… Takhle bude vsechno pekne uklizene v boxu… Mate vy nejake zkusenosti s Tupperware????

Mejte se moc krasne
ahoj Karolina a Barunka

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 21.01.05 22:53

Kackac,

mas muj obdiv!!! Diky za denicek.Hezky jsi to napsala a hlavne jsi to prozila! Ja bych rodit doma odvahu nemela.Ale jsem uprimne rada,ze ty jsi si to tak hezky mohla prozit.Manzel je taky fajn,ze pomahal a krasny bylo,jak si mohl i on dat cerstve narozeneho Vitka na sve telo.
Preji mnoho krasnych chvil s Klarkou a Vitkem a jsem si jista,ze si Klarka na brasku za chvilku zvykne a bude ho branit pred ostatnima :)
Ty noci budou asi trosku narocnejsi,tak nez se to ustali, tak trosku odpocivej pres den:)Myslim na tebe.
 pa

Arka a Šimonek(15měsíců a 3týdny)

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 22.01.05 08:30

Ahoj Kačkač,
gratuluji k Vítečkovi a máš můj obdiv…Jsem asi srábek,ale doma bych prostě nerodila…ale tvůj popis porodu je velmi velmi poučný…tak papa a díky

Kokhi a Venoušek 15t2d

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.01.05 09:11

Ahoj Kačkač,

teeeda, to je odvaha, opravdu smekám, že jsi se odhodlala a pak to i zvládla. Gratuluju, jsi dobrá a Vítek taktéž.

Potkaly jsme se v Áčku na józe, tak jsem si myslela, že jsi to Ty.

Opatrujte se. papa Veronika Adámek a Tečka

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 22.01.05 10:42

Ahojte berusky

Kackac nadhera!!!! :O)))))Ten tvuj porod jsem precetla jednim dechem!!! Opravdu jsi statecna…Ja osobne nevim nevim jestli bych rodila doma…ale tvuj porod jak jsi ho popsala probehl v klidu a pohode…
Jsi fakt sikulka ze to vsechno takhle krasne zvladas…A co Klarka ?? Zarli ??

Berusky vy jste se mi tady zacly marodit - Arko, Jindrisko, ED jak se citite ??? A Simunko co ta tvoje jizvicka, hoji se ???

Tak vam vsem marodum preji brzke uzdraveni !!!!!! :O))))

Uz budou 3 rano a ja mam jeste tolik veci co chci stihnout..Za tento tyden jsem k PC poradne nesedla…Vcera odjela pritelkyne od sefa…Te jsem se venovala poslednich par dni…jezdily na nakupy a tak…Na nic jineho jsem nemela cas…Ted to vsechno dohanim…

Holky pocasicko nam preje..Venku je 30 stupnu, vedro, uz jsem vytahla malymu veci na leto…Dneska jsem mu dokonce vyrazila nakoupit nejake nove…Z vetsiny uz vyrost…Vsude ted maji takove slevy na zimni veci, ze jsem mu nakoupila i veci na pristi zimu…

Ja vam nevim ,ale Kubula ma nejake urazova obdobi..Pusina se mu jeste poradne nezahojila a uz ji ma zase rozbitou…Spadl z postele a prekousl si ret..Ma to natekly jak papuc…A aby toho nebylo malo, tak jsem si dneska pri koupani vsimla jak ma same modriny po nohou…Fakt nevim kde k nim prisel…On porad vymejsli nejake lumparny..:O))))

Nas bytecek je opet rozkopany…Manza protoze to ma ted s praci volnejsi nez odjede na tu Hawai se rozhod, ze predela i tu nasi 3 koupelnu…Takze to mam tady nahore rozkopany, vsude se mi vali najeky veci…no des…Pro Kubicka raj, protoze do vseho snupe a zjistuje k cemu to slouzi…Uz jsem prisla o slunecni bryle a pudr..:O)))) hi, hi…
Vse potrebne uz mame nakoupene, tak snad to nebude trvat dlouho..Manza mi slibuje jen par dni a je to..No jsem zvedava…

Tak bererusky letim do hajan…:O))) Ted uz se za vami snad dostanu kazdy den, alespon nakouknout..:O)))

tak papa Evca a Kubicek

PS : Chtela jsem se zeptat..co se to bude dit s emiminem, proc ho chteji odstavit ???

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.01.05 10:45

Ahoj Kačkač,

prvně se omlouvám, že vám lezu do deníčku, ale nedá mi to nezareagovat.
Všechno nejlepší tobě i Vítečkovi, hlavně hoooodně zdravíčka a štěstíčka. A Kačkač seš teda dobrá, že jste porod zvládli doma. Na jednu stranu by mě to taky lákalo, ale na druhou bych měla strach, co kdyby se něco stalo. Ale v té chvíli nad tím asi nikdo nepřemýšlí.
Tak ještě jednou všechno nejlepší.

Miroušek a Pepča 7,5m.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.05 11:08

Ahoj Kačkač,

to je suprrrrrrr, že popis porodu je tu !!! Četla jsem to jedním dechem a celé to prožívala s tebou a přesně jako bych věděla, jak jsi se cítila, co ti zrovna probíhalo (či neprobíhalo) hlavou :o)

Myslím, že zcela pochopit tě může žena, která také doma rodila, protože tohle se opravdu musí zažít a ikdyž se to čte krásně, skutečný porod doma je ze všech ten nejúžasnější zážitek,že jo?? Myslím, že porod doma se nedá ani srovnat s tím nejintimějším prostředím nemocnice - prostě DOMA je DOMA :o) A navíc je to návykové, já už bych nikde jinde porod ani neplánovala, jsem přímo natěšená na naše další rození :o)

Taky jsi hezky vysvětlila ten tvůj pocit pohody, kdy ti nepřišlo, že rodíš a děje se něco mimořádného. Tak opravdu jsi to vystihla přesně tak, jak jsem to cítila i já.
Ještě tak během toho posledního týdne jsem někdy zaváhala a říkala si, že třeba od strachu, že to nezvládnu nakonec doma neporodím, ale sotva přišly kontrakce - bylo po zmatku, jediné z čeho jsem strach měla, že to je planý poplach, už jsem to celé chtěla mít za sebou.
Během samotného porodu mě nepřepadl ani jednou strach, že by se mohlo něco stát, úplně jsem se oddala tomu rození, soustředila jsem se na bolest a na to, že za chvilinku bude Daisy mezi náma.
Přišlo to stejně přirozeně, jako to celé začalo. Malou jsme počali u nás doma :o) Těhotenství jsem taky trávila doma a to zakončení - prostě mi připadlo naprosto přirozené, že se doma taky narodí a ten přechod mezi bříškem a držením malé v náručí jsem nebýt bolesti skoro nepstřehla :o) Život šel dál, teď už ovšem obohacen dalším děťátkem a prostě to byl nepopsatelný zážitek.

No a samozřejmě z velké části tomu pocitu bezpečí vděčím Andryi, naší PA. Celé těhotenství a porod byla naprosto špičková - profesionální ale přesto kamarádka a na miminko běhěm celého porodu vlastně ani jednou nesáhla - nechala nám ten porod prožít tak, jako by to byla jen naše záležitost a snažila se nenabourat křehkost našeho soukromí, což se jí podařilo a já doufám, že při příštím porodu budeme mít zase ji.

Víš co ale závidím Guzovi (on mě že jsemt o celé prožila hi hi) a já jemu, že to viděl z pocize někoho, kdo není „oblblý“ bolestma a přitom z pozice člověka, kterému se děje neco naprosto jedinečného - na svět přichází jeho dítě. Prostě bych chtěla vidět svůj porod tak jak ho viděl on :o) Vidět ten proces, zažít těšení se a napětí, radost z každého nového centimetru, kdy se prořezává hlavička :o) Já si to sice pamatuju, ale taky jsem z půlky byla úplně mimo, nepostřehla jsem pak už ani hlasy, vše jsem soustředila jen na jediné - ať už to je za mnou a malou držím v náručí. Víš co myslím? A ikdyž to máme na videu, tak to není ono, myslím ten „jeho pocit když se to celé dělo“ ten bych chtěla zažít :o)

K porodu doma není zapotřebí ani tak odvaha, jako informovanost a o té odvaze píše hodně holek. Jenže - odvážným sice štěstí přeje, ovšem informovaným ještě víc :o) Porod doma není o tom, kdo si troufne na víc, ale o tom, jak se na to maminka připraví a také jak moc si přeje porodit dítě tam, kde ví a cítí, že je to správné.

Myslím, že je to celé zakodované někde hluboko v nás a jediné co můžu říct, když jsem rodila doma, cítila jsem, že tak to má prostě být :o)
Hrozně moc ti to celé přeju a sdílím s tebou tu velikánskou radost !!!!

Hodně štěstí celé tvé rodince a co nejméně žárlivých scén. Však ona si Klárka brzyčko zvykne :o)

Ed xxx

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.05 11:19

Ahoj to jsem ještě já a jen jsem chtěla napsat Kajce - Karolínko, my letíme s EasyJet. Mají nejlevnější letenky a tak jestli plánujete někdy cestu do Anglie tak mrkněte na www.easyjet.com

Evi - mě v krku bohužel bolí pořád a pořád se cítím dost mizerně, ale snad to nejhorší už máme za sebou.

Holčinky Daisy má už nožičku č. 4 :o) Tedy konečně jí porostla o číslo !!! :o) Včera jsem byla vybírat botičky, ale neměly žádné v jejím čísle co by se nám líbily, takže nakonec jsem si přinesla nové botičky - ale pro sebe :o)

Musím pádit, mládež volá maminku
Ed xxxx

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.01.05 19:24

Ahojte holky,

mám blbou zprávu.
Prý má na chalupu šestého února přijet nějaký našich známý. Ona mu nedávno umřela žena a naši mají velkou radost že chce příjet takže..
Jo, ještě zjistí jestli chce přijet dopoledne nebo odpoledne. Kdyby přijeli odpolende tak to neva, to bychom prostě po obědě zbalili a odjeli, ale jestli už dopoledne tak to budem muset posunout.
Kdyby mi ten pupík nehnisal tak navrhnu klidně příští týden, ale takto budeme muset počkat až se to zahojí.
Já chodím s pupkem venku, když to zapnu na pár hodin do kalhot tak to prostě bolí, takže já fakt nemůžu.

Karolínko kdy má přijet ta manželova sestra?

Mě to fakt štve, už jsem to měla tak pěkně naplánované, sněhu je tam kupa a ono asi nic.
Budu doufat aby přijeli až odpoledne ale moc tomu nevěřím.
Takže až to naši zjistí tak hned napíšu a kdyžtak zatím navrhujte jak kdo můžete.
Hlavně aby nám ten sníh neroztál.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.01.05 20:22

Ahojte holky,

já se dnes nějak nudím. Vím sice že je sobota a to sem nikdo moc nechodí. ale jestli sem kouknete a máte někdo chvilku tak jsem na chatu.

Simunka

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 22.01.05 23:23

Ahoj holky,

dneska jsem se vam cinila. Misto sezeni na internetu jsem vyuklizela kumbal a pred chvili jsem dokoncila kuchyn… ufff, ale je hotovo! Zase mam na chvilku vystarano.

Taky jsem se dneska snazila cvicit, hlavne posilovat brisni svaly, ale ta nase breberka me nenechala… porad mi chtela sedet na brise a kdyz jsem delala sklapovacky, tak se mi motala pod rukama… budu to muset nechavat na dobu, az usne… Me hlavne pohani v cviceni to, kdyz vidim v televizi ty krasne ploche briska a tricka nad pupik… takovych mam spoustu, protoze jeste pred tehu jsem chodila jenom v takovych uplejsich, byla jsem stihlounka… beee, kde jsou ty casy… :o))) Takze mam zavazek, ze do leto budu mit to svoje krasne brisko zpatky…!!! (uvidime :o)) → a to zrovna dneska tchyne napekla uzaaasne kolace, sezrala jsem jich pet, a pokracovala bych jeste… neee, nesmim, nesmim, …

Ed, diky za ochotu. Tak tuhle spolecnost fakt neznam, koukala jsem se tam a vazne to neni tak drahe. Jeste to ale musim omrknout poradne, abyychom mohli v lete letet… :o)

Simunko, tak to je pech… Ale chapu, ze musime ustoupit Svagrova prileti 15. unora, takze pro nas by myslim nebyl problem pousunout termin o tyden pozdeji.

Paa Karolina

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.01.05 11:55

Ahojte holky,

tak vám musím mooooc poděkovat, že jste mě na včerejším chatu poslaly k doktoroj.
Já bych tu totiž asi seděla, koukala na to, bylo by mi z toho na blití, ale pořád bych si říkala že to určitě nic není, že se to zahojí samo.

I když asi bych to dlouho nevydržela, protože mě ten pupík celou noc šíleně štípal ani jsem se pořádně nevyspala.

Ráno jsem teda vyjeli na chirurgii a představte si já to měla plné nějaké tekutiny. Doktor mi ji z toho vysál 3 ml. Pořádně mi to ošetřil a zítra zase musím na převaz, prý už by to ale mělo být kooooooooonečně dobré.
Už by bylo na časem je to skoro 2 týdny a pořád to vůbec není ono.

Jdu teď dospávat tu noc.

Pa Simunka

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 23.01.05 15:18

Ahojte holky,

Simunko- to jsem moc ráda, že to dopadlo dobře, a nemuseli ti to znovu sešívat!Chtěla jsem ti toho tóóóĺik napsat, ale jsem trdlo a neudělala jsem si poznámky, takže vím h…:)Jinak ta chata mě mrzí- my zas nemůžeme 12.února , protože jdeme na ples (lístky už máme koupený:(

Arko-my z Moravy používáme skoro na všechny nemoci slivovici. I když jsem kojila a buď mě bolelo v krku, nebo jsem měla chřipku, nebo od žaludku nevolno..tak jsem nechtěla brát žádné patáky (prášky) a dělala jsem si 3l konvici čaje s medem a do toho panáka slivovice:)..Volala jsem porodní asistentce, jestli vůbec tu slivku můžu, když kojím (teď už nekojím) a řekla mi, že v pohodě, že to malému v takovém množství (a ještě rozpuštěné v čaji) nevadí! A můžu ti říct, že mi to vždycky zabralo!..I při rýmě, nebo jiných dýchací potížích..Jsem to ale baba kořenářka, viď:)

MartiV-mám velikou prosbu.Mohla bys prosím prosím ještě jednou napsat recept na ty jáhly, co vaříš Matějovi?..Jinak s tím čištětím zubů, jsme na tom stejně. Kuba se u toho vzteká (vzteká se teda i při přebalování a oblíkání)..takže mu dám vždycky na kartáček trochu pasty a on si tam sám šmrdolí:)..Jo, pastu máme od Lacalut (dětskou) je s vitamínem a krásně voní po malinách. A sní a polykat ji klidně může..Je neškodná..ale byla dost drahá , tuším něco kolem 60 kč!

Holky, já se s vama bohužel loučím až do středy:(..Nevím jak to přežiju, jsem strašnej závislák..sice přispívám málo, ale čtu furt:)))))
Zítra nám přijdou dělat do děcáku plovoucí podlahu,takže musíme vystěhovat všechen nábytek, což obnáší i rozšroubování stolu a rozdělání počítače!Bééé­éééééééééééé.­.Snad ve středu už by to mělo být hotové

Moc se všichni opatrujte, a co jste marodi nemocní tak se rychle uzdravte!!!

Marťula

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 23.01.05 18:24

Ahojky holky,

tak nam tu napadlo hooodne snehu a je to nadherny! Svitilo slunicko,modra obloha a vse bylo tak ciste a pekne:) Akorat Sima odmitl ve snehu chodit!Proste mu vadi,ze ma na botickach snih a tak stoji jak tvrde Y :)) Je to takova nase baletka.Jine deti radili ve snehu,behali a nadsene se do neho vrhali a nas Sima stal a stal a jen to pozoroval:)

Uz je mi lepe.Diky za podporu.Ja se Martulo prave taky snazim vse lecit „panackem“ a cajem, medem a citronem…ale ted uz to vazne nezabralo.A asi jsem to prepiskla a mela jsem jit k doktorovi drive.Ted se z toho nemohu dostat.ATB zabrali na krk,ale stejne mam chycene prudusky a furt kaslu.
Ta odstavka tveho PC bude kratkodoba,takze ta krasna podlaha za to stoji:o)

Simunko,jsem rada,ze jsi k doktorovi sla.Vzdyt jsi proste po operaci,tak to je vazny stav.Hlavne,kdyz se ti to ted zlepsi.

Karolinko,teda s tim cvicenim jsi se do toho pustila:)Ja musim kazdy den aspon par cviku udelat,protoze me jinak hrozne boli zada.Ale je to taaak tezke se prinutit a kdyz na me pak jeste zacne lezt Sima a furt si mi seda na bricho,tak je to opravdu slozite.

Evi,teda mit novou koupelku,to budes mit supeeer.Tak pak to vyfot a posli na fotecku,art se mrknem jak tomanzilek udelal.To je teda sikovny,ze se do toho pusti sam!

mejte se krasne,jdem Simonka koupat
Arka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 23.01.05 20:30

Ahoj holky,

to se nám udělalo krásné počasíčko, co? Dneska jsme byli s Vítkem zase venku, ale chodím jenom tak na půl hodinky a beru si ho do šátku. Mám pocit, že mu tam musí být líp než v kočárku, když přijdeme domů a vytahuji ho z pod bundy, tak je krásně teploučký - ani nos nemá studený. Jenom nevím, jestli s ním budu moct chodit teď, na příští týden jsou hlášeny dost nízké teploty a prý se s miminkem nemá chodit ven, když je pod nulou, ale já si zase říkám, že mu to prospěje - nadýchat se čerstvého vzduchu. No a navíc ho mám pod bundou, takže přímo ten ostrý vzduch se k němu nedostane.
Ed - mluvíš mi přímo z duše. Taky si myslím, že porodit doma není o odvaze. Když mě poprvé, že bych mohla porodit doma, tak mi to připadalo dost šílené a neuskutečnitelné, ale ne kvůli strachu z rizika, že by se mohlo něco stát, ale spíš jsem měla strach, že to nezvládnu „zorganizovat“, že neseženu PA, atd. No, pustila jsem se do toho a kupodivu to šlo docela hladce. PA jsme zvolili úžasnou, mluvím o ní pouze v superlativech - je to skvělý člověk, který nás oba dokázal uklidnit, když bylo potřeba a povzbudit, když bylo potřeba. Nevím, jestli budeme mít někdy třetí dítě, neplánujeme ho (do bytu 3+1 mi to přijde moc a jiné bytové vyhlídky zatím nemáme), ale pokud ano, určitě bych ho chtěla porodit doma. Někteří lidi se na to tváří, jako bych si doma odoperovala slepáka kuchyňským nožem, ale nevytáčí mě to, spíš mi to už teď připadá úsměvné. Abych to ukončila, ráda bych ti poděkovala za pochopení.
Simunko - ty jo, tobě se to teda po té operaci komplikuje. Doufám, že už teď budeš ready.
Marťulo - to léčení slivovicí je taky moje oblíbené, i když během těhotenství a kojení jsem si netroufla. Můj táta má dokonce speciální recept - panáka slivovice, do toho šťávu z jedné cibule a lžičku medu, vše rozmíchat a hodit to do sebe - je to prý šílený, ale zabírá stoprocentně.

Už se mi tu vrní uzlíček, tak jdu za ním. Holky, to je tak hodný brouček. Zato s Klárkou si teď užíváme, noci jsou drsné, začala asi žárlit a v noci mě chce výhradně pro sebe.

Kačkač + Klára + Vítek (už osmidenní)

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 23.01.05 22:51

Ahoj holky,

u nas dneska cely den chumelilo, a je vam tu snehu!! Kdyz to trochu ustalo, sly jsme s Barou ven, moc se ji ve snehu chodit nechtelo, stala a koukala, a strasne se smala tomu, kdyz jsem ji koulovala :o) Snazila jsem se postavit i snehulaka, ale moc to neslo, ten snih je letos nejaky divny :o)

Tak koukam ze se nam to s chalupou trochu komplikuje… Nejdrive odpadla Arka, a tedka to vypada i na Martulu… No a me dneska manzel rekl, ze jestli bude pocasi jako dneska, tak rozhodne nikam nejede :o((((( Tak premyslim, jestli radeji neudelat nejaky LETNI srazik, a na ten bychom dojeli stoprocentne… Bohuzel u tohoto „zimniho“ to rict nemohu :o(((( Manza je sice totalne ukecany a presvedceny, ale kdyz vidim, co se deje venku… a jak dlouhou cestu to budeme mit… nedokazu odhadnout, jak dlouho bychom asi v takovemhle snezeni jeli… Ale snad se pocasi jeste umoudri!!!

Me to taaaak mrzi, ze jsem vas vcera nezastihla na chatu!! Domluvime se zase na nejakem terminu predem??? Sup sem s navrhy!!

Cauky Karolina

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.01.05 12:06

Ahojte holky,

tak jsem byla na převazu a poptala jsem se z čeho to vlastně mám.
Takže prý mi tam někde při šití zůstala dotinka s krví a ta krev se proměnila na tu tekutinu. Já teď přesně nevím jak se to jmenuje, papír mám v ložnici a tam chrupká Matyášek, ale prý se to občas stává.

Jo a myslím, ale neptala jsem se, že mi tam nějaké stehy určitě pak budou muset dát.
Já tam měla opravdu díru. V pátek tak půl cenťáku a v sobotu už tak 1,5 cm. Bylo to hnusný a jsem ráda že to mám zalepené a nevydím to.
Stačí mi jen přečíst si ten papír, kde je napsáno, že rána v místě (nevím jak se to nazývá) zeje a je mi blbivno ani to nemusím vidět.

Ve středu mám opět přijet. Už mě to fakt štve. Zabere to celé odpoledne a to už jsem mohla být touto dobou v pohodě.

Tak pá Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.01.05 21:28

Ahojte holčinky,

KačKač, jsem ráda že je Vítek tak hodné miminko. Doufám že mu to zůstane. Klárka snad brzo přestane tak žárlit. Časem si jistě zvykne.

Jinak to co psala Ed je naprostá pravda. Nikdo z nás se do vašich pocitů nedokáže vcítit. Nikdo to nemůže pochopit. Já doma nerodila a nikdy nebudu takže je to pro mě tabu. Jenže já ani netuším jaké to je když člověk začne rodit sám od sebe, když mu porod nemusí vyvolávat.
Jsem ráda holky že jste s rozením doma tak spokojené. Musí to být určitě moc pěkné.

Marťulo, jé nová podlahá se u vás dělá!!!! To je jasné že to se musí počítač omezit. Tak ve středu už se těším až se ukážeš.

Arko, tak konečně máte sníh!!!! To je paráda!!! On se Šíma jistě brzo rozkouká a nebudou mu vadit botky od sněhu.

Karolínko, také blahopřeji ke spoustě sněhu!!!! Tak ať si ho s Barunkou mooooooooooooc užíváte.
Ten chat, já nevím mě je nějak špatně. Já tam tak průběžně občas koukám tak až tam někdo bude a já budu mít čas tak se jistě přidám.

Tak a teď k té chalupě. Koukám že se to už nějak nikomu nehodí. No, kdyby mi bylo dobře tak vám tu vynadám, ale poslední dobou mám pocit že se s tou jizvou po kýle budu trápit snad do smrti. Normálně bych totou dobou musela být už úplně v pořádku a zatím jsem jak lazar, lítám po dokrotech a po pohotovostech.
Takže i kdyby do toho nic nepřišlo tak na mě je ten začátek února stejně moc brzo.
Tak to holky necháme, a můžeme se pak domluvit na jindy.
Můžeme to nechat třeba na jaro nebo tak nějak…

Holky, jdu ještě uklidit kuchyň, máme tam bordel, celé odpoledne jsem totiž ležela, bylo mi nějak špatně, a tak to tu zřídili.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.01.05 21:31

Jo, ještě vám tu musím vynadat!!!!! Jakto že nikdo nic nepíšete?
Za celý dnešek jsem zatím napsala jen já 2 komentáře, jinak nikdo jiný.

No, tento je již třetí, jenže to není komnetář, ale nadávačka.

Dobrou noc Simunka

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 24.01.05 22:43

Ahoooj holky,

tak ja jenom kratce, mam malo baterky v mobilu, a jsem pripojena pres nej :o(((

Simunko, me taaaak mrzi, ze to s tou chalupou nedopada… A ja se tak tesila, dokonce jsem si psala uz skoro seznamek, co je treba vzit a znam i tu cestu k vam :o))) A mas pravdu. Dohodneme se na jindy, nechame to treba na leto… opeceme burty venku a deti budou taky uz vetsi, a tak se snaze sami zabavi a my si aspon poradne pokecame :o))) Ja bych vas chtela vsechny moc poznat.
Ty jooo, tak ty jsi tam mela nejakou tekutinu… preju aby se to uz jenom lepsilo!! A jak vypada ta jizva - tedy myslim, jak je velka?? Ja uz mam jednu po slepaku, pak tu po cisari, … no a kdyz tak premyslim, kdybych sla na cisare podruhe a mela nedej Boze kylu, tak bych uz byla vyslovene porezana… Fuj, radsi na to ani nemyslet. Jee, zrovna me napadlo, ze jsem jeste nikde nenarazila na popis tvuj porodu, psala jsi ho tady nekdy??? Dej mi nejakou indicii… jak ho najit… diky!!! (podpis: zvedavka zvedava :o))

Jinak dala jsem se na to hubnuti poradne… zeru malo, jenom snidane, obed a vecere… sem tam slupnu nejaky zbytek po Barci a cvicim na bricho… az me to boli… Tak snad se mi podari neco shodit… (Ja vim, ze o tom porad pisu - ale drzim se takhle psychicky - kdyz uz jsem to na sebe praskla, tak to musim dodrzovat!!!)

Zitra dopoledne se jdeme poprve podivat do materskeho centra, tak jsem moc zvedava, jake to tam bude. Tak pak poreferuju…

Jinak mam na KAZDOU z vas otazku - at je tady zitra vice komentaru, a vsechny MUSITE odpovedet, jinak bude ty ty ty…

  1. Jak cistite kojenecke lahve?????? Ja to drhnu jarem, taky stetkou, ale usazenina z caje nechce pustit. Mate na to nejaky osvedceny trik????

Mam plastove lahve, ty slzicky a ty se specielne blbe cisti.

Tak ja miziiim, nez mi dojte baterka :o)))

Mejte se moc krasne, papááá Kajka a Barunka 15 a pul mesice

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.01.05 09:21

Ahojte berusky

tak jak se vsechny mate ???

Simunko teda tfuj tfuj at je vsechno v poradku!!!! Jeste ze sis k tomu dr zasla!!! Tak at se ti to rychle zahoji!!! :O))))

Kajko s temi lahvemi ti asi moc neporadim..Ja vubec je nepouzivam…Vsechny je mam zabaleny a jsou novy..:O))) Kubula se naucil pit rovnou z capu..
Urcite na to neco bude, jak je poradne vycistit..:O))

Opet je pulnoc a ja cucim do PC…V posledni dobe jsem se sem vubec nedostala..Manza si koupil nejaky program, na kterem se uci litat s helikopterou..Ma na PC napojenou vysilacku a lita jak zbesily…Pod stromek ode me dostal helikopteru…Tak nez aby ji venku rozbil, tak trenuje letani tady na PC…No a ja chudinka se k vam nemuzu ani dostat…

Navic jsme prestehovaly nase hafany k nam do loznice..Maji svoje pelechy, ale znate to…Jak je muzem udrzet na jednom miste..Porad neco cuchaj a smejdi, no a ja nemuzu usnout..:O)))))
Uz se trochu prizpusobily, tak snad za nejaky cas si zvyknout a budou i spat..:O))))

Jinak u nas porad pokracuje urazove obdobi..Kuba se dnes do te hlavy prastil snad 20×…:O)))) Vsude leze a pak to takhle dopada…

Prestavba koupelny neustale probiha..:O))) Manza mi slibuje ze to bude hotovy tento tyden…NO uz pridal par dni..:O)) Predtim rekl, ze to vezme jen 3 dny a ted je z toho tyden..:O)))
Arko fotecky poslu…Sama jsem zvedava cim me prekvapi..Ja to nechavam na nem..Jeste ze mame dodelanou tu druhou koupelnu, ale ta ma jen sprchovaci kout…Kubula ma z nej hroznou hruzu a pokazde kdyz jde pod sprchu strasne knoura…:O) Boji se prdola..:O)

tak berusky letim…

papa Evca a Kubicek

PS : Holky kolik vazily vase deticky ve 13 mesicich ???

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 25.01.05 11:53

Ahojky holky,

tak je nas denicek zase uz uuuplne vzadu.Tady je takovych denicku,ze se ten nas velmi rychle pousouva,ze?
Venku je takove horske pocasi.Je plno snehu,modra obloha s bilymi mracky,slunic­ko.....pracne Simu i sebe navlecu,vyjdeme ven…fujavice,chu­meli,vitr,sedi­vo…jsme venku pulhodky a uz jdeme zase domu.Sima ma mokre rukavice,zm,rzle prstiky,nechodi jen stoji…doma se svleceme,prezujem do backurek…venku v tu ranu sviti slunicko,je modra obloha…:o)

Simunko tvoje leceni je teda strasne.Jedna blba kyla a nadela tolik neplechy.Ja jsem desna citlivka na jakykoliv zasah do tela a nenesu dobre,kdyz nekomu neco je.tak se prosim te dej co nejdrive do kupy a at je ti uz dobre!!

Ja jsem se snad konecne z nemoci dostala.A musim napsat,ze kvuli tem antibiotikum jsem se rozhodla Simu nekojit.Ja ho kojila jen 1-2× v noci a tak jsem vynechal i toto kojeni a uz se k tomu nevratim.necham si to pro dalsi mimi:) Prvni noc Sima dooost plakal a usnul az u nas v posteli.Dalsi dve noci plakal uz jen chvilku a dnes spal CELOU NOC!!! Jsem zvedava jak to bude pokracovat.Tajne doufam,ze uz ted bude spat porad celou noc:o) Musela jsem odstrikavat,tak 3×denne 20ml,aby mi mlicko nezatvrdlo.Jsem zvedava jak dlouho se mi mlicko jeste bude delat,kdyz uz nekojim.

Evi,manza je takovy nadsenec do helikopter?A to se ji chce naucit ridit i doopravdy? Na s jeden kamarad s edo nich hrozne zblaznil a udelal si i kurz a dokonce si i koupil opravdovy vrtulnik.

Karolinko s lahvickama taky neporadim.Sima pije rovnou z hrnecku a ty umyvam normalne v mycce.

ahojky
Arka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.01.05 12:29

Ahojky všem!
Já sice pilně čtu, ale beru antibiotika a mám teplotu, takže jsem na psaní nějaká líná. Pokud jde o srazík, tak bych byla taky pro nějaké jarnější datum, 12.2.slavíme Sofinčiny narozeniny a potom nevím, jak na tom bude s časem Luis, to je ještě daleko. Jinak Matýsek pije z lahvičky jenom večerní mlíko (a to i Sofinka, protože chce „stejně jako Mates“), jsou to lahvičky Avent a do myčky smí i dudlík, takže je pak ráno vrznu do myčky a hotovo. Jinak ve třinácti měsících Matýsek vážil okolo 11 kilo a Sofinka tak deset, možná o trošičku míň. Tak, to je zatím asi všechno, mám tu svého tátu, tak toho jdu využít a zalezeu do pelíšku. Ahojky,

Jindra + šelmičky

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.01.05 19:39

Ahojte berusky

tak tady je nejak mrtvo :O)))))

Jindrisko teda brzo se uzdrav!!! Jo a dik za odpoved…Ja jsem se bala, ze Kubula je moc hubenej..Hned dneska ho pujdu zvazit ( a to az najdu vahu :O) ) Ve 12 mesicich vazil 9 kilo, coz se mi zda malo, ne ??

Arko no muj manza je blazen uplne do vseho…Vsechno co ma pohon na benzim :O)))) Jednu dobu ho hrozne drzely motorky ( to asi kazdeho chlapa :O) ) a ted uz je to od vseho neco…Momentalne zakotvil u vrtulniku…Na vysilacku ma uz lod, auto a ted toho vrtulnika…:O)) On je proste takovy blazinek :O)))))
No a jestli chce litat doopravdy ve vrtulniku, tak to nevim, ani se ho neptam, radeji to nechci vedet…:O))))))))

Kubickovi se opet rezou zuby, slintame hrozne…:O)))

Mame tady hrozne krasne pocasi poslednich par dnu…Venku slunecno, 30 stupnu…Dokonce zacly cistit venkovni bazeny..Pres tu zimu to nechaly tak, a vcera jsem je videla jak uklizeji a cerpaji…Asi ti vypada, pokud toto pocasi vydrzi, skocime v jednom z nich…Jeden bazen je vyhrivany…:O))

Tak ja opet pelasim…Je pul jedenacte dopoledne a ja sedim jeste v pyzamu :O)))) a nemam nic hotoveho…
Utikam chystat obed…

Jo ve ctvrtek v noci jedeme na hory na cely vikend…Mame jet lyzovat, ale nevim nevim jestli pri takovem pocasi tam nejaky snih bude…No kez by…At si snehu jeste letos alepson trochu uzijem…:O)

tak pa Evca a Kubula

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.01.05 20:45

Ahojky Evo!
Já myslím, že Kubíček je OK. Teď jsem se dívala do očkováku a Sofinka měla v roce 8,68 kg, takže Kubula vede. Matýsek je proti Sofince vážně obřík, ale teď už nabírá podstatně pomaleji. Ono se to potom vyrovnává, většina dětí v Sofinčině věku, které znám váží něco mezi 13,5 a 15 kg. Sofinka je v té muší váze, Mates bude asi spíš k těm patnácti, ale kdo ví. Takže pokud Kuba vypadá spokojeně, slušně jí, tak si s tím nedělej hlavu, naše dr. tvrdí, že radši dítě hubenější než tlusťouška, protože to se potom musí shazovat a zkus přesvědčit třeba pětileté dítě o tom, že má držet nějakou dietu. Tak já zase běžím vyspávat se z chřipky, dělá mi to dobře (navíc se mi už dlouho nestalo takhle spát a spát a spát). Ahoj,

Jindra

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 25.01.05 20:59

Ahojky holky

Evi,Simunek mel ve 13 mesicich 9.2kg a ted v 16mesicich vazi 9.8kg.Takze taky tezka vaha neni.Ale kdyz jsou deti spokojene a vesele,tak urcite neni co resit:)

Jindrisko,brzy se uzdrav.At ti je co nejdrive lepe.ALe je fajn si takhle odpocinout,vid?Tak odpocivej a nabirej sily! Cetla jsem tvuj prispevek k tehotenstvi.Vubec jsem netusila,ze jsi brala leky,aby se miminko udrzelo.Je pak opravdu nadherne,ze mas takove 2 krasne raubire:o)) Co nakonec porizujes Sofince k tem narozkam?

pa

Arka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.05 04:13

Ahojte berusky

tak to jsem rada, ze Kubula vazi tak stejne jako vase deticky..
Vazne jsem se zacinala bat, ze je chudy…Lide mi rikaji jak je droboucky na svuj vek..Dokonce mu typovaly tak na 9 - 10 mesicu…Je fakt, ze on porad oblekne veci na 9 mesicni mimi…Nektere kalhoty jsou mu jeste porad dobre…
No snad se vytahne…

tak ja zase padim…Slibila jsem manzovi, ze upecu strudl…Tak jdu na nej..

papa Evca a Kubula

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.01.05 17:39

Berusky moje kdepak jste ?? O)))

Jsem opet v pyzamu, vubec nic se mi nechce delat, protoze venku prsi…ach joooo

Kubicek se naucil jak roznout svetlo, takze u nas svetla neustale blikaj :O)))) , ten prcek uz dosahne na vypinace!! :O))))

Vcera to zaclo a dneska to pokracuje…:O))))

Nevim co se v noci delo, ale Kubula se ve 3 rano probudil a nechtel spat…To se mi stalo poprve…Neustale „brblal“ , sapal se po tatovi ( ne po me ) a kricel na cele kolo tata…Musela jsem se smat, i kdyz manzovi do smichu moc nebylo, protoze vztaval neco po 5…
Asi to bude tim kafem ktere mi udelal vecer manza…Ono jsme zkouseli novy druh ( ja piju dikef ) - normalni a asi to malemu dodalo taky sily jako me…Ja totiz nemohla vecer usnout :O))))))

no tot trochu od nas…Ted valim udelat snidani a upect ten strudl..Ja lenoch lina jsem se na to vcera vyprdla :O)))

Jeste me ceka baleni veci na hory..Minule jsem jich par zapomela…:O)

tak zatim papa berusky Evca a Kubicek :O)

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 26.01.05 17:45

Ahoj holky,

hlasi se marod. Od vcerejska mam desny prujem a je mi zle, vecer jsem dokonce zvracela. Dneska to neni o nic lepsi, prujem je slabsi, beru Endiaron (schvalil mi ho gynekolog), ale je mi stejne blujno… Premyslim, co jsem mohla divneho sezrat, ale nic me nenapada, vetsinu veci jedl manza i Barunka…

Evi, vim, ze jsi se trapkala s necim podobnym, za jak dlouho to preslo???? Dneska jsem snedla snad jenom pul rohliku a piju cerny caj… Nejsem schopna nic delat, jenom lezim, delam fakt jenom to nejnutnejsi. Teplotu snad nemam. Snad me to brzo prejde.

Mejte se moc krasne, a zadne nemoci!!

Ahoj Karolina

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.01.05 17:52

Ahojky Kajko

tak to me mrzi, ze te potkalo to stejny…:O((((((

U me to trvalo necele 2 dny…Fuj..ani nechci vzpominat…Mas dobry, ze muzes neco pit..Ja do sebe nedostala absolutne nic..Vsechno slo hned ven…

Hodne odpocivej a spi pokud to pujde!!!

Preju brzke uzdraveni!!!!!!!!!!­!! :O))))

pa Evca

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.01.05 20:06

Berusky

to jsem opet ja..:O))))

Simunko je vsechno v poradku ???? Doufam, ze te ten pupik netrapi ??!!!

No vazne je mi po vas smutno..:O( :O))) Vzdycky tady bylo tolik komentaru ze jsem nestihala psat, jen cist.....

No ale asi mate vsechny moc prace..Ja ji mam sice taky ( jeste jsem neupekla ten zatracenej strudl a navic jsem se rozhodla, ze navarim na cely vikend, jen to zmrazim a vezmu na chatu, takze me cekaji plnene papriky a veprovy gulas s paprikou - po nem se muze manza utlouct :O)) ) ale nejak se mi nechce..To bude asi tim pocasim…Vsichni i hafani jsme najak shnily..:O))))) hi, hi…

no tak ja jdu neco delat.....mejte se krasne papa Evca

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 26.01.05 20:15

Ahoj holky,

Tak dneska jsem byla v poradně, už mám těhu průkazku. Příští pátek jdu na UTZ, nechám si mímo vyfotit.
Jinak Matýsek má zánět spojivek, včera jsme sáňkovali a jak sněžilo, asi mu nafoukalo do očíčka. Takže tři dny musíme být doma, vadí mu na to ostré světlo a vítr. Ale zítra musím do města, páč musím k mému zaměstnavateli a na krev, tak to musí prďola vydržet. Jinak už tu konečně nasněžilo, je tu jako v pohádce. Pošta ani popeláři se sem nedostanou, ale my jsme v pohodě, máme auto s náhonem na všechny čtyři kola.
Tak se mějte krásně, já letím do vany.
Všechny zdravíme a posíláme pohlazení.
Lucka (12+2tt) a Matýsek

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 26.01.05 20:18

To jsem ještě já,
teď tady čtu,kolik vážej vaše dětičky…náš Matěj váží v 16 měsících 12 kg, ale je prý akorát. Je to fakt, že je vážně nenapapanej, furt v tý papuli musí něco mít. Asi bude mít těžký kosti po mě.
Tak pa
 Lucka

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 26.01.05 20:24

ahojte holky a marodi,
tak se jsem tu!..Holky já měla po vás strašnej absťák bez toho netu a emimina!…

Tak podlahu máme už položenou..Byla to sranda!Kuba řval jak o dušu, když začali dělníci vrtat, takže si pro něho nakonec přišla tchýně..Dělníci byli celkem rychle hotovi..začali v 9 h ráno a skončili něco po 12h..a já pak až do večera všechno uklízela. Nejhorší bylo, že jsem tu novou podlahu nemohla ani vytřít a den se po ní nesmělo šlapat a dávat tam zpět nábytek…Takže jsme se s manžou těšili, jak v úterý odpoledne začnem stěhovat a jako první jsme sestavili stůl a na něm počítač!No, a co se nestalo..Prostě nešel nám net:(..fakt jsem byla zoufalá..manžel taky, a tak jsme volali na kabelovku, jestli není chyba tam. Nebyla…No tak manža, si pak domyslel, že ty podlaháři nám dávali kabel od netu do lišt, a že ten kabel určitě někde nalomili atd…Je hroznej cholerik, takže na dělníky, tady padali i sprosté slova. Já byla smutná, že vás „neuvidím“. Tak dneska manža koupil nový kabel ( s tím, že ho nechá proplatit těm dělníkům, protože si pořád myslel, že nám ten net, prostě zadrbali oni:)…no a tak kabel přinesl domů…holky a co se nestalo?..No net, nešel i s novým káblem:(..a víte proč?..Ten můj manža je pěknej popleta. Totiž dělníci, jak dělali tu podlahu, tak nám z té dířky ten kabel vytáhli a manža ho tam pak strčil zpět, ale do jiné zásuvky!..která samozřejmě nebyla na net:))))měla jsem tady asi hodinu záchvat smíchu…Takže máme všechno spravené a ještě nám zůstal nový kabel:)..Hlavně že nám už jede net!Já bez něho byla jak „bez ruky“! Zlášť dneska..Byla jsem s kubíkem jen na chvilinku ráno venku a pak už jsme nevystrčili ani nos!U nás v olomouckém kraji, je vyhlášená kalamita..venku padá sníh a je příšernej větr. Kuba byl celej den protivnej, nebavili ho hračky, prostě nic..No nazbláznění!.. a zítra to tu bude prý znovu:(..ach jo:)..Holky, a jaké je počasíčko u vás?

Evi- ty ses bála, že je Kubíček hubený?..Tak jestli ti to pomůže , tak mám kámošku, která má ZDRAVOU holčičku a ta jí v roce vážila 6,5kg!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Simunko- ta chata mě moc mrzí..ale hlavní je aby ses uzdravila!..Máš pravdu, že se můžeme domluvit třeba na jaro…hlavně se vykurýruj!!!

Kajko-šmankote, nemáš nějakou virozu?..U nás v Přerově je teď taky „populární“..a léčí se suchým rohlíkem a slivovicí:)))…Brzo se uzdrav!!!

Arko-jsem ráda, že už jsi fit!:)..

doufám, že se brzo všichni slezem aspoň na chatu:)

Holky, ten náš Kubík úplně bojkotuje nočník!ani se na něj nenechá po:,–(it:(..Myslela jsem si , že už mu prostě začne vadit, že má v plínce hovínko, ale mu je to absolutně fuk, usmívá se jak měsíček na hnoji…a dokonce se nechce ani nechat přebalit..Takže ho se strašným řevem odchytávám po bytě:(..bojím se, aby na mě sousedi neposlali sociálku:))))

Brzo se Uzdravte!

Marťula

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 26.01.05 20:26

Tak to jsem ještě já!Tak náš Kuba asi vede ve váze, protože má určitě přes 14kg!:))
Máme jen obyčejnou váhu a tam měl 14,5kg:)..Takže největšího cvaldu mám já!:)

Marťula

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.01.05 20:59

Ahojte berusky

to jsem opet a zase ja…:O))))

Nejak se mi nechce od toho PC odtrhnout..:O)))

LaBouche - chudacek Matysek, at se mu ocicka brzo zahoji!!!!
Tak tehu prukazku uz mas, a jak se citis ??? Az budes mit fotecky z UTZ dej je do galerky at se taky pokochame!! :O))))

Holky moje ja uz se tesim na dalsi stesticka az se narodi.....:O)))) Vy moje tehulinky davejte na sebe pozor!!!!!!!!!­!!!!!!!!! :O)))))))))

Vazne jste me uklidnili s tou vahou..Zacinala jsem byt celkem nervozni..Je fakt, ze Kubula ji jak vrabec, ale jinak je ciperny a zda se ze mu nic nechybi…

Martulo tak podlahu uz mas hotovou !! To je skvele!! Ja se taky tesim az tu koupelnu budu mit dodelanou…
Predevcirem jsem vesela nejake obrazy k nam do loznice..Samo, ze jsem si vsechno vrtala sama.....Manza me nejprve sprdnul, ze zase delam diry do zdi :O) ( jsem hrozna, porad neco predelavam ) a pak me pochvalil jak pekne jsem to udelala - mam je vsechny ve stejne rovine …No bodejt ne..Uz jsem si povesila tolik veci, ze jsem ziskala nejakou tu praxi..hi, hi :O)))))

Zrovna jsem nasla vahu, ale Kubula usnul..Zvazim ho az se probudi…Porad mi to trochu strasi v hlave, ale jsem o neco klidnejsi…

no nevim jestli se tu jeste ukazu.....jak to tak vypada, pokud neprestane prset, tak urcite :O)))) hi, hi

pa Evca a Kubula

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 26.01.05 21:49

Ahojte marodi i nemarodi!!!!!!!!!!!

Zdravím z lazaretu!!!!!!!!

Koukám že se sněhem přišlo hotové utrpení. Místo abychom po té zatím bezsněhé zimě trávili dny na kopcích, tak tu marodíme.
To je samá chřipka, angína, viróza (to si myslím že máš ty Karolínko, podle mě to určitě není z jídla), reakce na očkování (Matyášek) a o sobě psát ani nebudu.

Jo tak abych náhodou nenapsala něco pozitivního, tak Matyášek má od rána teplotu, vstával už před půl šestou a je celý den ufňukaný. Nic jiného, krom toho že mu lezou zuby, na něm není. Snad to bude z toho očkování. Dnes je to devátý den tak si to myslím.

Ráno jsem pěkně dostala menstruaci a na převazu to bolelo jak svině. Já jsem čím dál větší citlivka.
Já už prostě nééééééchci. Nevím ani čím to je ale čím déle mi to mačkají tím více to bolí.
Já tam vždy přijedu, čekárna plná lidí, vystojím asi dvouhodinovou frontu, protože je mi blbé si sedat když to tam je samý důchodce se zalepenou hlavou, pak vejdu dovnitř, lehnu, doktor mi to pořádně vymačká, vydezinfikuje, zalepí a jdu. Šít mi to asi budou v pátek, sice nechápu jak to jako sroste, když už to musí být po těch skoro 3 týdnech zahojené, ale co, to je jejich věc a sestřička říkala že v pátek dáme stehy. Já už bych to chtěla hlavně odlepit abych se mohla normálně celá osprchovat!!!!!!!!!­!!
Když to tak vezmu po operaci jsme se mohla hned druhý den sprchovat a nyní, už od neděle, nemohu.

Karolínko, lahvičky bohužel také nemáme. Matyášek pije z normální skleničky nebo z takových těch PETlahviček s pitítkem. Těch tu máme zásobu, do toho dávám dětem čaj i třeba do školy na plavání a tak.
Děti je ale měli a vím že od čaje se dost špinily. Já bych ti poradila hlavně nekupovat právě ty slzičky. To opravdu nejde vyčistit. Já dětem dávala normální s oušky. To pak totiž jde normálně krásně držet a i vydrbat štětkou. Jednou za čas se dá použít nějaký prášek na nádobí. Pak ale lahvičku pořádně vyvařit.
On by se správně neměl používat ani jar nic. Jenže jak asi umyji Matyáškovi umaštěný talířek bez jaru?

Jinak doufám že ti bude brzy dobře. Moc mě mrzí že je ti takto špatně, není to nic příjemného.

Jizva není nijak velká. Mám tam 4 stehy. Já ji pak, až se na ní budu moci kouknout, změřím. Ale ono i tím, že mám takový ten hluboký pupík a po tomto posledním těhotenství je už i takový podivně tvarovaný, tak je to takové zkroucené do obloučku. To se časem ztratí.
Já mám jizvu po slepáku (z roku 1981, 7 stehů), na to mi hned navazuje jizva po císaři (z roku 1994 už fakt nevím kolik stehů to bylo) a obě nejsou již dávno vůbec vidět. Mám je zcela dole, jsou z části zarostlé chlupama a úplně vybledly.

Jinak nějaké extra popisy porodů asi nemám. Psala jsem jen něco asi obecného do deníčku Ed. Já už si to vůbec nepamatuji. Je to už táááák dávno a já jsem trojitá, dokonale vykojená matka. He he i když už ani nevím jestli jsem si dřív vůbec něco pamatovala. To by byla tragédie kdybych si myslela že jsem někdy byla i celkem chytrý člověk s pamětí a ona to nebyla pravda. Třeba jsem tak vygumovaná od narození??

Tak stručně, všechny porody jsem měla vyvolané. Ani jednou jsem prostě rodit nezačala. Jsem prostě poleno a ani porodit neumím. První porod byl děsběs. Táhlo se to táááááák dlouho a pak už jsem měla horečku a udělali mi císaře pro nepostupující porod.
Druhý porod, nejkráááásnější horor. Krásné to bylo úplně nejvíc na světě. Nic tak krásného a hrozného jsem v životě nezažila.
Ráno jsem dostala tabletu, po té jsem měla bolesti ale nikdo mě neprohlížel, jen se mě doktor zeptal jestli mám bolesti a když jsem mu to odkývala tak mi řekl že to asi tak hrozné nebude a odešel. Já po tom prvním neplašila ani jsem nečekal že to bude rychle. Večer chodila sestřička měřit teploty a když zjistila že mám teplotu tak zavolala doktorku, ta mě prohlédla a říkala že budu rodit. Jenže sestřička jí na to řekla že prý pan doktor řekl, že rodit nebudu že mi zítra dají další tabletu. Byla to celkem sranda, jak tam stály a ta doktorka na ní koukala.
Pak jsem dotala klistýr, oholily mě, zavolaly manžela a mělo se něco dít jenže ono nic. Porod se zastavil v úplně té poslední fázy, kdy jsem již tááák potřebovala tlačit, ale ještě jsem neměla zašlou branku. Byl to fakt horor. Byla jsem v úplném tranzu. Málem jsem tam vykrvácela. Jak jsem skákala na balónu a snažila jsem netlačit, tak jsem si nějak vytáhla z jehli hadičku a krev mi pěkně kapala na zem. Manžel si toho všiml a hnal zavolat sestřičku. Pode mnou už byla úplná kaluž krve. Po pár hodinách nutkání už jsem prostě tlačila a tlačila. Nešlo to prostě netlačit. Z toho tlačení jsem byla uvnitř prý úplně nateklá. No, tlačit jsem chtěla a nemohla skoro 7 hodin.
Už mi chtěly opět dělat císaře ale nakonec i ta branka zašla a šlo se, za asistence snad 5 doktorů a pár sester tlačit. To mi ale pak zase nešlo. Nakonec mi primář skáknul na břicho a já porodilá!!!!!! Nedovedu popsat jak to bylo krásné!!!!!!!
Na sále jsem pak ležela asi 4 hodiny. Dávali mi kapačky a ani další den mi Tobiáška nedali, protože jsem byla vykrvácená a stále mi dávali kapačky.

Poslední porod už byl krásný a rychlý. Trvalo to jen 4 hodinky a pak jsem 3× zatlačila a Matyášek byl venku. Musím se ale přiznat že jsem byla šíleně hysterická a vůbec jsem jim nevěřila že už můžu tlačit. Po těch dvou předchozích porodech jsem se šáleně bála a přišlo mi nakonec nespravedlivé že to bylo tak rychle a že jsem si ani neužila ten pocit že rodím.

Evi, Matyáška jsem vážila sice jen na naší normální váze ale má, v 15 měsících, asi tak 10 kilo. V roce měl 9,16. Přibral celkem dost a je to vidět na první pohled. Jenže on se až po tom roce opravdu poooooořádně rozjedl.
Jinak jsme hlavně kojili, kojili a za celý den k tomu mýval třeba 2 lžičky jogurtu, 2× si kousnul do rohlíku a pak si dával oběd. Ten jediný celkme baštil. Jenže to byla také jen zelenina a nic.

Jsem zvědavá jaká bude koupelna. He he kdyby můj manžel měl něco takového dělat tak se nedočkám ani v osmdesáti letech. Ale abych jen nepomlouvala, v kuchyni vykachličkoval a sjelo mu to celé jen jednou.

Jinak si to mooooooooooc užijte na horách!!!!!!!! Snad tam ještěn ějaký sníh bude.

Arko, jak pokračuje nekojení?
Jsem ráda že už ti je lépe. Hlavně se ale koukej ještě šetřit. Né aby jsi byla blbá jako já a hned si hrála na zdravou a lítala celé dny po venku.
Přeji také aby Šimonek brzo objevil kouzlo sněhu a mohl si ho užívat.

Jindřiško, to se máš že ti někdo pohlídá děti a můžeš si v klidu marodit.
Tak spi spi a spi. Ach, to zní táááááááák sladce.

Holky, asi končím. Béééé chci se tak moooooooooc celá naložit do vany s kupou pěny. To jsem dělala naposledy někdy hodně dááávno. Tak si jen tak lehnu na guač, hodní na sebe deku a budu koukat na televizi.

Simunka

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.01.05 22:17

Ahojte berusky

je to mozne, zase ja :O))))) hi, hi

Ja se fakt nejak nemuzu odlepit…Manza uz volal jestli mam zbaleno ( nemam :O) ) jak pokracuju s varenim ( jeste jsem nezacla hi, hi :O)) ) jen jsem mu rekla ze jsem na zacatku, abych ho uklidnila :O))))

Simunko mas to holka trapeni s tim pupikem…To je hruza ze musis cekat v cekarne tak dlouho, jen na vycisteni a prevaz…Fakt des…

NO s tou koupelnou jsem sama zvedava..On ten muj manza porad neco vymysli…Uz mi nakreslil jak ty kachlicky polozi, ale zase to zmenil - to pocitam jeste zmeni nekolikrat :O))) Poslu fotecku toho naseho slavneho dila!!! hi, hi :O))

No jedna odpoledne…To fakt vsechno nestihnu udelat nez se vrati manza z prace..Asi me zabije..:O)))) ze jsem misto delani vysedavala na PC :O)))

tak se mejte krasne - uz opravdu naposledy :O)

jdu to vsehno nachystat.....

papa lenucha lina Evca :O))))

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 26.01.05 22:19

Ahojte holky,

tak já musím ještě něco napsat. Zatím co jsem psala tak toho tu přibilo!!!!!!!!!!

Evi, já jsem také nějak smutná. Je to tu poslední dobou takové mrtvé. Dokonce jsem dnes uvažovala jestli není čas s deníčkem skončit. Já totiž nějak kolikrát napsat chci ale u nás nic nového a tak nevím o čem mám vlastně psát. Cucám si to z prstu a to mě štve.
Jenže nerada bych o vás již neslyšela, nečetla a i když není o čem psát, tak jsem moc ráda že tu jste a že jsem vás všechny poznala. Nechci aby deníček někdy zanikl.
Alespoň né dokud budu doma. A to asi budu ješt+ě pěkně dlouho. Nechci jít do práce za každou cenu. Chci si užívat děti a být s nima doma co to půjde. V žádném případě bych je nedala do školek družin a pak je viděla ve stresu aby se vše stihlo třeba jen 3 hodinky odpoledne.
Na to jsem si je nepořizovala. Chci se jim prostě věnovat. Ona ta práce počká a dělat pak klidně mohu ještě dalších 30 let.

Takže i když já chci emimino fakt omezit, chci sem opravdu chodit tak ob 2 dny, neznamená to ale že chci aby deníček nebyl.

Takže holky píííííííííšté­éééééé!!!!!!! A ty Evi také.

Lucko, to se máš že už máš průkazku! Závidím!!!

Marťulo, vííííííííííítej­jjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!!!­!! Jsem ráda že jsi zpět a že máte podlahu položenou. Mohla by jsi mi prosím napsat jak je ta místnost veliká a nakolik vás to podlaha vyšla. Já o plovoucí podlaze také uvažuji ale stále to odkládáme že tu bydlet nechceme. Jenže bydlet tu nechceme už nějak dlouho a pořád tu bydlíme.

Holky už opravdu jdu.

Mějte se krásně a dobrou noc Simunka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 26.01.05 22:26

Ahoj KAckac a ostatni,
tak se taky konecne hlasim do noveho denicku. Ctu poctívo, jen vzdycky nez se prokousu vsemi komentari, tak mi nezbyde cas na ten muj.

Kacko, jeste jednou ti gratuluju k Vitkovi, ten popis porodu na me pusobil tak pohodove, ze jsem se zavala tesit :-) I kdyz ja si to odrodim asi zase v Podoli.

HOlky, resily jste vahu miminek, ja mam kamaradku, jejiz syn je stejne jak Matej, tedy 16 a porad pouziva plenky MIDI, tedy 4-9 kg. Jeji chlapik ma v tech 16 m. 8 a pul kilo, je to takovy skritecek, porad papa, ale je malinkej. Matej mel 9 kilo v roce a ted ma 10 a pul. Porad neco ji a tvaricky ma jako sysel. V zimni bunde vypada jako totalni tlustoch, ty tvare ma fakt naducany. Ale telicko hubeny, lezou mu zebirka pri kazdym pohybu. Taky je strasne dulezity, jak je mimis velikej, ta vaha nei vse. Ted uz muzou bejt mezi detma rozdily i 10 cm (to je prave ten kamosky chlapecek) a to pak preci nemuzou vazit stejne :-))

JInak u nas vse OK, Matej obcas byva peknej vztekloun, az z toho mivam depky, jak to budu zvladat :-(( Nejvic zle je, kdyz vidi nekoho jist nebo si najde boty a chce je dat na nohy. To dokaze udelat scenu jako hrom. Miminko me strasne moc kope, uz jsem si vubec nepamatovala, ze takhle ve 23 tt je to porad citit. Uz se na nej strasne tesim, termin mam uz za 4 mesice :-) Zanedbavam ted trochu emimino, protoze porad smejdim na netu po kocarech. Potrebuju ten tandem jako sul.

Matej udela obcas par krucku, ale je hroznej srabek a radsi leze nebo chodi po kolenou. Pristi tyden jdeme na neurologii, tak jsem zvedava, co mi zase reknou.

Martulo, ty jaly jsem uvarila ve vode se zeleninou (mrkev, hrasek, brokolice) a smichala se zeleninou. Nebo uvarila ve vode s jablkama a dala par lzicek sunaru a trochu skorice.

Tak paaa, ja se zase ozvu

MArtina, Matej a schovanej Kubik

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 26.01.05 22:28

Ahojky holky,
chce se mi hrozne spat,ale neda mi to a jeste neco pisnu,protoze mam fakt velkou radost,ze jste se tak rozepsaly:))jen tak dal,piste piste…
Martulo,podlaj¨ha polozena a jak se ti libi??My ji meli v drivejsim bydleni a moc s emi libila,akorat kdyz zacal sima hazet hrackama,tak to teda byly poradne rany.

Lucko,moc moc se tesim na obrazek z UTZ.Urcite ho sem dej,at se taky pokocham malilinkatym miminkem v brisku.

Simunko,teda ty jsi si paradne prozila porod Kristynky a Tobiaska.Ja to cetla dvakrat a nevim,jestli si to me dalsi tehotenstvi nerozmyslim :)) Ale Matyasek se na svet tesil,tak asi do toho pujdu znova :o) Taky pri Matyaskovi uz byl pristup v porodnici jiny a spousta informaci k dispozici,vid?
Koukej se poradne dolecit,at te ta rana uz vubec neboli.A nakonec teda musis jit na nove siti??????Ja si to neumim predstavit,ze se da jizva znova sesit.

Evi,s vesenimo­brazku jsi me naladila.My co jsme s epristehovali do noveho bytecku,tak zatim vsechny obrazky mam ve skrini,protoze je mi hrozne lito busit do tech novych vymalovanych sten a hlavne nevim,kde bude stat nabytek(az si nakej koupime).Ale takhle bez obrazu je to jakysi nedodelany a tak se na to asi taky vrhnu.Mozna az manzel oledti do Japonska,aby mel pekne prekvapeni az se vrati:)

Jinak Simonek teda absolutne snih bojkotuje.On proste venku jen stoji a nechce udelat dva kroky.Na bobech sedi tak 20vterin a uz vystupuje.Vadi mu ten vetrik pri jizde do ocicek a vadi mu snizek na rukavicicich a ze snih klouze.....ovsečm v kocarku taky nechce sedet dele jak 15minut.Takze je to ted radost chodit s nim ven:)))
Ale zase ho musim pochvalit,ze uz druhou noc spal bez probuzeni!!!!Spal od 20 do 7.30hod a to jsem cela pomatena myslela,ze je jeste noc a ze ho budu muset pracne uspavat…a ono uz bylo rano! Tak jsem zvedava co dnes v noci.
pa
jdu do hajan
 Arka

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.01.05 22:32

Simunko

no jeste mi to nedalo, abych nenapsala…:O))

Presne to same se stava i me..Ja teda pravidelne ctu, ale nekdy nemam vazne o cem psat…
U nas je vesmes ten stejny kolotoc a nejakymi priblblymi historkami co se mi stalo vas nechci obtezovat…
No a nekdy na vsechno i zapomenu…Stava se ze me sklerotik :O)))))

Ale bylo by mi moc lito, kdyby denicek zanikl.....:O((((((

Snazim se net omezit tak vseobecne…Ale kdyz uz manza zapne pocitac, tak se skocim podivat co je u nas v denicku noveho a pokud me pak pusti na PC :O))) tak i napisu…Ja se tada snazim psat kdyz je v praci…To mam ten PC jenom sama pro sebe…:O))))

Hele ja to budu muset vazne vypnout hned jak to dopisu…JInak budu kontrolovat jestli nekdo zase nenapsal..hi,hi…

No tak se vam vsem omlouvam, ze porad pisu ze odchazim a porad tady jsem he,he…:O))))

jdu balit pa Evca

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 27.01.05 07:45

Ahojte holky,
tak my jsme prožili děsnou noc:(..Né, že by Kubík nespal, ale máme tu pořád pořádnou vichřici i s meluzínou,takže nás to dost budilo a Kuba se toho i bál..Vstávali jsme v 4,30h:)..No jsem zvědavá kdy odpadnem:)))

Dnes asi zas nepůjdem ven, protože je tam pořád ta kalamita a vůbec nevypadá, že by se to chtělo zlepšit..Kromě větru a sněhu , tu padají i větve stromů a i samotné stromy:(..takže vyjít ven z domu, je opravdu risk:(..Kuba už je pěkně otravnej a unuděnej, už nevím co pro něj vymyslet za zábavu…tancujem, zpíváme, kreslíme, stavíme no prostě, vše co jde dělat s batoletem:)..a to je teprve 7,30h

Jinak my máme po celém bytě plovoucí podlahy, a chyběl nám jen ten „děcák“, tak jsme se půjčili penízky a dali ho udělat..Musím říci, že jsem s těma podlahama spokojená..Vydrží i dokonce vzteklouna Kubu, který hází na podlahu nejen hračky, ale třeba i plný hrnek pití (to jsou pak rany)..a hlavně je to prima na údržbu..zvlášť když máte takové prasátko doma, jako já Kubíka:)..Kuba je z děcáku hotovej, nejenom že je tady nová podlaha, ale kromě stolu s počítačem tady nic jiného není, a tak je tu pěkná ozvěna:)..což se Kuboi samozřejmě moc líbí!!!!

SImunko, ta podlaha je tuším 14m2 a celkem i s lištama jsme platili 6300Kč..ale normálně by to bylo asi o necelou 1000 dražší ale měli jsme slevu protože už nám tu podlahu dělali ve 3 pokojích…

Holky za chvíli zase napíšu

Marťula

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.01.05 12:25

Ahojky všem!
Evi, Simunko, nebojte, já myslím, že tenhle týden byl slabší i kvůli těm různým chřipkám, co nás napadly, ale já jsem četla pořád (i když jsem byla líná psát)! Co bych si bez deníčku počala? Já už jsem v pořádku, ale měla jsem docela hodně práce (kromě toho spaní, ale ono toho zase tak moc nebylo, dědeček tak často nechodí). Pro TV teď sice nepřekládám, protože se něco zadrhlo v Argentině a zatím nepřišly další díly, ale psala jsem vlastní věci. Jedna agentura ve Španělsku mi už před nějakým časem napsala, že by na základě jednoho námětu, co jsem jim poslala, měli zájem mě zastupovat, ale chtěli jeden kompletní scénář a tři náměty. Scénář jsem musela upravit a tři náměty vymyslet, takže chvílema mi bylo docela do breku. Ale už to mám hotové a odeslané. Ale teď zase dělám jednu věc v češtině, takže se stejně nenudím.
Matýsek se naučil dělat „meleme, meleme kávu“ a teď za mnou pořád běhá, chytá mě za ruku a říká mele, mele. Je to strašně roztomilý. Taky nás upozorňuje, když udělá něco, co považuje za legraci, a to tak, že něco udělá - postaví se - ukáže na to a řekne, HA-HA-HA. Já jsem vždycky úplně hotová.
Sofinka má taky novou módu a to tu, že odmítá pořádně jíst. Prostě do všeho nípne a dost. Třeba jogurty, banány a scuhé rohlíky, to sní krásně, ale cokoli jiného je drama. Možná je to i tím, že nechodí tolik ven a tak nevydá tolik energie. Simunko, dělalo ti někdy tohle některé z dětí? Jinak všechno opakuje a z vět, které začínají - ať už česky nebo španělsky - Táta/máma žíkal/a… mi vstávají vlasy hrůzou, protože samozřejmě komukoli poví cokoli, tudíž si musíme dávat pěkně dobrý pozor na to, co před ní říkáme.
Tak, já teď poběžím nacpat prádlo do pračky - jo, jo, už mě nikdo nešetří - a vy pěkně pište, ať tu mám večer zase co číst! Mějte se,

Jindra + šelmičky

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 27.01.05 17:35

Ahojky berusky moje!!!

jsem opet tu!!!!! he he.. :O))))

Oci mam stale zalepene, ale PC uz je pekne nastartovany…:O)))

My jsem si prodelali pekny vecer…Kubula - jelikoz brecel za tatou, on totiz sel s hafanami ven a to vetsinou delaji spolu, tak brecel takovy zpusobem, spis se vztekal, ze zustal doma ( bylo uz 10 h. vecer ) , az se mi z toho pozvracel…a opet nasi postel..:O) Nastesti jsem byla pohotova, tak to odneslo povleceni a moje malickost…:O)))))
Stava nebo stalo se vam to taky, ze by se deti pozvracely z breku ??? VIm, ze spatne mu nebylo, jen si myslim, ze z tech hlenu ho natahovalo.....
Takze misto vysedavani u PC, jsem prala a uklizela..:O))))

Martina tak mimi tak krasne kope, jeeeeeee :O))))) Opravdu to leti strasne rychle…A co brisko uz mas velke ???

Arko jestli jsem te navnadila na veseni obrazku, tak do toho!! :O)))))) Tobe maznel jede do Japonska ??? Kdy odjizdi ???

MartulaR teda vazne ta vichrice je neco…To pocasi je kazdym rokem divnejsi a divnejsi…Tady taky bylo nadherne, 30 stupnu a dnes je sice slunecno, ale hrozna kosa…
Vcera prselo tak na horach snezilo, coz je super..Vypada to, ze nejaky ten snizek tam bude…

Jindrisko teda ty jsi fakt sikulka…!!!! Takova spisovatelka!!!! :O))))) Ja mam problem tady spichnout v rychlosti jeden komentarek a to mam jen jednoho raubire…Ty mas 2 deti a jeste dokazes takhle psat…Me kdyz jsem uprosted psani a manza se me ( to on skoro porad :O)) ) na neco zepta..Musim zacit zase od znova, precist a premyslet o cem jsem vlastne chtela napsat :O))) hi, hi..

Tak vcera jsem nebalila ani jesm neupekla strudl!!!! Jsem desna!! :O)))) Ale za to jsem navarila na tri dny…Gulas a plnene papriky…Uz to mam na mrazaku…Takze dnes MUSIM udelat ten strudl a sbalit ty vecicky…Neco malo jsem pobalila, ale jsem teprve na zacatku..:O)

Kubula mi tady nosi samy vonavky..Smrdi jak nejaka s prominutim kurvicka :O))) Vsechny veci z koupelny mam v loznici naukladany na zemi, a Kubula se v tom uplne vyziva..:O)))) To je proste neco pro nej..:O))) hi, hi

I kdyz ho hlidam, stejne se mu podari neco „ukrast“ :O)))

tak ja letim delat snidani a kafe…Mejte se krasne , urcite se tu jeste ukazu…:O))

papa Evca a smrdici - vonici Kubicek :O)

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 27.01.05 20:08

Ahojky berusky

uz vam musi byt spatne z tech mych komentaru.:O))))))))) hi, hi, ze ?!!
Nebojte vsak ja jedu na ty hory tak si odpocinete..:O))))) hi ,hi …:O))))

Tak po umyti sebe a Kubicka a naleti se konvice kafe, jsem opet funkci…Dole mam uz uklizeno, jen tady nahore mam hotovou pohromu …:O)))

Uz se mi v hlave honi co balit ( mate pravdu ja s tim jeste nezacla :O)) ) tak rychle vsechno prehazuju, ukladam na bok…Peru jeste ze pracka tady trva jen 15 minut, tak vse potrebne veci muzu vyprat, vysusit a sbalit sebou…Dobry tot vynalez!!! :O))

Kubicek ted po me vynucuje prso - ucucanek jeden…takze jdu kojit…

zatim pa Evca :O)

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 27.01.05 21:35

aHOJ HOLKY,
musím si u vás vylít srdíčko..Řeším takové pro někoho banální, rozhodnutí..

Jak už jsem říkala, tak bysme chtěli mít 2 děti..Kubíček má za 2 dny 16 měsíců a mysleli jsme s manželem , že je asi čas „zkoušet“ zadělávat na druhém…

Na Kubu jsme čekali něco přes 1,5 roku . a teď to dilema..já bych na jedné straně chtěla stráááášně moc další dítko…ale při představě, že by se nám zadařilo hned na poprvé (což téměř 99% vylučuji), tak mě zároveň běhá mráz po zádech, že bych to asi nerozchodila, protože Kuba by měl 2 roky, a já si nejsem jista, že bych zvládla mimino a ještě 2letého prcka. Kuba je opravdu šíleně živej a zvídavej, takže opravdu denně téměř omdlévám únavou:)…a zas na té druhé straně se bojím, že budeme čekat až Kubíček trošku vyroste (třeba až bude mít 3roky) a že se pak už nemusí zadařit vůbec:(

Fakt nevím..na jedné straně bych stráááášně chtěla ještě jednoho mrňuska a na té druhé jsem si jista, že bych to asi momentálně nezvládla..

Já vím, že mi neporadíte, ale potřebovala jsem se trochu vyzpovídat jsem to s manželem a ten by do toho „šel“ hned…jenže ono se to těm chlapům lehce řekne…Chodí si z práce až večer a Kubíka většinou vidí skoro až v postýlce…už o tom přemýšlím dost dlouho..v úterý jsem objednaná na gyndu a doufám, že mi řekne jak jsem na tom po zdravotní stránce (myslím jako plodnosti-protože jsem měla moc velké problémy otěhotnět…))

Holčiny, moc se opatrujte , já se pro dnešek loučím..ale zítra ráno zase v 7h zapínám net…

Papa

Marťula

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »