ŠŤĚSTÍČKA 77. díl - Jak mě změnilo mateřství

Rodičovství

Ahoj všechny maminky, dítka i bříška. Dneska je na mně řada s deníčkem a napadlo mě jako téma takové malé zamyšlení na tím, co se to vlastně za rok a půl (+ 9 měsíců těhotenství) stalo s mým životem. Život před Klárkou

S manželem jsme žili docela v pohodě, chodili jsme do práce, hodně jsme žili kulturně. Práce pro mně znamenala hodně, trávila jsem tam většinu času a myslím, že jsem byla docela úspěšná. Vypracovala jsem se, slušně jsem vydělávala a bavilo mě to. Taky jsem začala dělat vysokou a jediným mým cílem bylo udělat školu a postupovat pracovně nahoru. S manželem jsme rádi cestovali, ne sice nějaké dálky, ale snažili jsme se ty dvě dovolené ročně - v zimě do Francie na lyže a v létě většinou někam do Středomoří. Lezly mi na nervy ty mámy, co se tvářily, že mateřství je jediná správná věc na světě. V této době jsme se rozhodli, že takový život nám vyhovuje, a že si spolu vystačíme sami, tudíž, že děti mít nechceme. Tak jsme si pořídili aspoň psa. No ale občas jsem měla pocit, že po dítěti toužím, i když to byly jenom takové záchvěvy a tyto pocity jsem spíš potlačovala. Začali jsme s manžou o tom mluvit a přemýšlet čím dál víc. Pak jsem musela ze zdravotních důvodů vy:,–(it hormonální antikoncepci. S manželem jsme se domluvili, že nebudeme řešit jinou antikoncepci, a že to necháme na osudu - buď otěhotním (měla jsem kolem sebe samé lidi, co s tím měli problém, tak jsem nabyla dojmu, že to není až tak jednoduché) nebo najdeme vhodnou nemovitost ( přemýšleli jsme o koupi domečku). Obojí zároveň nepřicházelo v úvahu, protože z jednoho platu bychom neutáhli hypotéku. Ukázalo se, že otěhotnět je jednodušší než jsem myslela, protože dvě čárky na testu se objevily hned první měsíc.
Těhotenství
Měla jsem radost i strach zároveň. Celé těhotenství jsem měla střídavě pocity, že je to nejsprávnější věc na světě a nebo že jsme provedli příšernou věc, že nejsem připravená na to být matka. Nedokázala jsem si představit, že ve mně vyrůstá malý človíček. Nedokázala jsem na bříško mluvit (připadala jsem si jako blbec), prostě to pro mě bylo jenom břicho, ale ne moje dítě. Měla jsem velké obavy z toho jak to zvládnu, jak moc se mi změní život, apod. Skoro celé těhotenství jsem chodila do práce, plánovala jsem si, že chci nastoupit do práce do nejdřív po porodu. Plánovala jsem si, že mateřství nebudu nijak dramaticky „prožívat". Prostě budu mít dítě, no a co? Plánovala jsem „sparťanskou výchovu", plánovala jsem, že bude skvěle vychované, nebude se vztekat, já budu dodržovat přesné zá:,–(y, které si stanovíme a neustoupím, atd. prostě spoustou blbostí. Život po příchodu Klárky
Porod - nejzvláštnější zážitek v mém životě. Najednou tu byl malý člobrďa a já jsem byla jeho máma. Chvíli jsem byla nadšená a z toho pak vyděšená. Naneštěstí ten malý človíček všechny tyto nejistoty vycítí, potřebuje klidnou a vyrovnanou a šťastnou mámu, a to já jsem nebyla. A tak byly naše první týdny ve znamení pláče, nejenom dceřina, ale i mého. Byla jsem ze své nové role zoufalá, nezvládala jsem to. Počítala jsem každou hodinu, abych už měla za sebou šestinedělí, pak druhý měsíc, pak třetí. Když jsem potkala v lékárně známou, která se mě ptala jak to jde, tak jsem odvětila, probůh ať už je tomu dítěti osmnáct nebo se zblázním. Možná si řeknete, že si nevážím toho daru, mnoho žen nemůže mít děti nebo o své děti bojují, ale za své pocity nemůžu. To jak se člověk cítí přece nejde naprogramovat. Když mi některé maminy vyprávěly o tom prvním okamžiku, kdy uviděly svoje dítě, že pocítily obrovskou lásku, a že to byl prostě nejsilnější zážitek v jejich životě, tak mi bylo moc líto, že jsem to nezažila. Takový ten pocit, že bych pro ni třeba skočila do studny, strčila ruku do ohně, že bych pro ni udělala všechno na světě, pocit, že tohoto tvorečka miluji tak, že to nejde popsat, se u mě dostavil až později, až když jsme se spolu poznali a já si zvykla na svou novou roli, a to asi kolem toho třetího měsíce. A od té doby to bylo lepší a lepší. Být máma mi najednou připadalo být úžasné, až tak, že jsme začali s manželem mluvit o dalším dítěti. Znovu jsem si naivně myslela, že otěhotnět nebude tak jednoduché, poprvé to byla náhoda. Ale moje tělo opět nezklamalo a dvě čárky se objevili hned druhý měsíc snažení, to bylo Klárce 7 měsíců.
Druhé těhotenství
Bylo úplně jiné. Nikdy jsem neměla pocit, že se to nemělo stát. Občas jsem měla obavy, jak budu zvládat dvě malé děti, ale přesto byl Vítek každou vteřinu těhotenství chtěné dítě. Najednou mi přišlo normální si s ním povídat. Dokonce jsem měla jednou při relaxaci pocit, že jsem ho v bříšku navštívila, drželi jsme se za ruce a pak jsme se šli spolu projít. Prostě jsme spolu byli v kontaktu už v bříšku. Když se narodil, přišlo mi, že ho znám. Říkala jsem mu : neboj, už jsi u mámy a všechno bude v pořádku. Okamžitě se uklidnil, koukal na mě, jako že mě poznal a že mi věří. Porod Vítka byl pro mě nejkrásnější zážitek v mém životě.

Na dětech je ten můj postoj k těhotenství moc znát. Klárka je divoká, pořád se musí ujišťovat, že mě má, že jsem při ní. Vítek je kliďas, nemusí se přesvědčovat, jestli ho miluji, ví to. Cítil to už v bříšku a cítí to pořád. Je mi líto, že jsem Klárce předala do života tolik svojí nejistoty, ale prostě jsem to nedokázala jinak.

Ty moje trapné představy, jak budu matka, co bude zvládat dítě, práci, domácnost levou zadní, jak bude mít skvěle vychované dítě, atd. jsou ty tam. Děti jsou teď pro mě ta nejdůležitější věc na světě, důležitější než kariéra, důležitější než dodělaná vysoká, důležitější než cokoliv. Je mi jedno, že nemám naklizený byt, že mám hromadu sušenek v autě, hračky po celém bytě (i na záchodě), to podstatné, co je v mém životě teď spokojeně oddychuje vedle v pokoji v postýlkách. Nevadí mi, že se pár let nevrátím do práce a i když se vrátím tak nehodlám pracovat s tím nasazením jak předtím. Přece jsem si nepořídila děti, abych byla od rána do večera v práci a ony aby trávily skoro celý den ve školce (ve škole).

Z ženský, které lezly na nervy děti křičící v obchoďáku, se vyklubal matka - nadšenec. Dokonce bych fakt strašně ráda měla třetí dítě. Ale to mi asi nevyjde - jednak bydlíme ve 3+1, a jednak máme nějaké představy - chceme zase začít cestovat. Chtěla bych jim ukázat kus světa. Chci jim dopřát dobré vzdělání, kroužky, koníčky, atd. To všechno stojí peníze a jelikož můj manžel pracuje manuálně, naše finanční možnosti jsou omezené. Taky si myslím, že rodičovství nekončí dostudováním dítěte, takže by jsem jim pak měli pomoct, aby měli lehčí nástup do života. Třeba jim přispět na bydlení. Pořídit třeba i dva byty asi bude problém, natož tři. Uživili bychom i třetí dítě, jasně, ale za cenu toho, že bych třeba nemohla pohrdnout těma zapranýma dupačkama, co mi přinesla známá - teď jsem si mohla dovolit je vyhodit :-). Na druhou stranu si nedovedu představit, že už nikdy nezažiju těch krásných devět měsíců, kopání miminka, to jak se k sobě přitulíme po porodu a spoustu dalších věcí souvisejících s novým miminkem. Takže zatím neříkám ani ano ani ne a tajně doufám, že se třeba situace vyvine, my si pořídíme větší byt či dům a do něj ještě jedno miminko. Uvidíme, co život přinese.

Holky, původně jsem chtěla porovnat jak to člověk zvládá s jedním dítětem a pak s dvěma a vznikl mi z toho tento melancholický blábol. Asi je to tím, že je skoro půlnoc a já padám únavou. Takže to posílám a doufám, že vás neunudím k smrti, když tak čtěte mezi řádky.

Mějte se moc krásně a posílám pohlazení mimískům a bříškům.

Kačkač

PS : Přeji všechno nejlepší Editě, hodně štěstíčka a zdravíčka, hodné dítka, chápajícího manžílka a ať se ti splní všechno co si přeješ.

Hodnotilo 1 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  20.03.05 17:26

Ahoj Kačkač,
tak Tvé pocity chápu úplně stejně. Jak co se týče dvou úplně různých těhotenství ( i když u mě s odstupem 10 let ), tak co se týče názoru na zaopatření dětí i po „18“. Skoro mi to připadá, že jsi mé dvojče :-)))
Taky si vyčítám, že u prvního dítka jsem byla taková nemastná neslaná. To druhé těhotenství i porod bylo skutečně něco jiného, ale asi to prostě přišlo s určitým „vyspěním“. Třetí mimi bych taky ještě ráda měla, holčičku, ale zkrátka 20 let budeme platit hypotéku, i když už teď v myšlenkách přestavujem náš baráček na dva byty, druhému musíme taky nějak pomoct. Zkrátka ani jeden nejsme ti, co prostě dítko vykopnou v 18 z domu a starej se. Ach jo, bohužel se to točí kolem peněz, i když neustále slyším, že to tak není :-((( I teď jim chci poskytnout to, co je v mých silách a vím, že po tom touží. Asi se na mě za to bude někdo dívat skrz prsty, ale já své cítění už nezměním.
Tebe, Kačkač, přeji, ať Ti dítka krásně rostou, splní si Ti přáníčka, ale hlavně, ať jste zdraví!!!
 Tamara

 
Anonymní  20.03.05 17:52

Ahoj Kačkač,
právě čekám svoje první dítě a musím se přiznat, že jsem se našla se vším všudy - a to v tvém popisu těhotenství č. 1. Díky za tvůj deníček, vzbuzuje ve mně jakousi naději do budoucna.....
Celé tvé rodině přeji všechno nej a ať se daří.
 ReBy

 
Missorka  20.03.05 18:05

Kačkač,

moc díky za tenhle článek, je hodně upřímný, sama jsem podobný napsala. Myslím, že je důležité psát a mluvit o tom, že mateřství není věc automatická, a že většině z nás (tipuju) to chvilku trvá, než se se svoji novou rolí sžije. Zdá se, že to celá rodinka zvládáte na jedničku a tajně vás šmíruju, jako předzvěst toho co nás čeká a nemine. A nesmírně se těším - i za to ti díky… :-)

Peta, Vojta (skoro 9m) a Klíšťátko (21tt) od PSTM

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 20.03.05 19:23

Ahoj Kačkač,
taky díky za dobrý článek. Jsem těhotná podruhé s krátkým odstupem (Barunce bude 13měsíců, až se jí narodí bráška nebo sestřička). Na Barču jsem celý těhotenství mluvila jménem, četla jí pohádky (střelená jsem, vím to), dokonce se za ni dívala i na hezký pohádky, aby ze mě mohla cítit tu příjemnou náladu a to, jak se na ni strašně moc těším..........
Naštěstí to vycítila a ještě dlouho z toho žila, protože právě pocity po porodu a v období šestinedělí mě zklamaly. Byla jsem unavená, podrážděná, ubrečená, nic jsem nezvládala - chtěla jsem mít (naivka) stejně naklizený jako před tím. Všechno jsem si to namalovala, jako v té poh¨ádce z televize, ale nějak mi to pořád utíkalo mezi prsty…
Hrůzné období přešlo, Barča je asi to nejhodnější mimčo, co znám a doufám, že jí to vydrží. Já jsem se zklidnila, ale ještě teď se bojím mluvit o tom, ¨jak jsem byla „mateřstvím“ zklamaná. Ani ne tak zklamaná, jako unavená. ¨Nebyla jsem schopná někomu odpovědět, že prožívám něco krásnýho........
Teď už se těším na další mimčo, taky mám trochu obavy z toho, jak to zvládnu, ale nic jinýho mi nezbyde - jako poprvé :o)

Právě proto se snažím být v těšení se na „pidižvíka“ racionálnější, je pravda, že si s ním ještě ani nepovídám a nesoustředím se pekelně na to, co jím a piju. Prostě se snažím užít si těhu a nešílet z toho. Třeba se mi to podaří a snad mě tolik nepřekvapí poporodní nálady....... doufám.

Takže možná dělám všechno naopak, ale snad ne špatně.........

Mějte se,

Verča, Barča 6m a pidižvík *

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 20.03.05 19:37

Ahoj Kačkač,
to je opravdu hezký a milý deníček.

První dítě mě změnilo hodně. Třeba i v tom, že ze mě najednou byla samice bránící své mladé. A bylo by toho víc čím mě změnili a pořád mění.

Ed, všechno nejlepší, připojuji se ke Kačkač s gratulací.

Všem Štěstíčkům přeji krásné svátky. Stefinka

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 20.03.05 20:13

Ahoj holky,

my jsme už zdraví, ale Daník má teď vztekací období a je to s ním hrůza. Asi to částečně bude od zubů, ale řekla bych, že už i zkouší, co vydržim. Chce jíst jen sám, a když mu dám jídlo, tak se v tom půl minuty hrabe, pak zakroutí hlavou jako že ne, prohne se v zádech a spustí řev. A já pak nevim, co s nim je. Dost si taky řevem vynucuje věci, občas si už řikam, jestli nejsem hnusná matka, protože když má ty svoje hysteráčky, tak už to nevydržim s nervama a křičim na něj.

Kačkač: musim říct, že jsem se v tvým deníčku taky našla. Sice mám jen jedno mimčo, ale měla jsem hodně podobný pocity, když jsem byla těhotná. A teď se těším na druhý, tak jsem zvědavá jak se nám s manžílkem zadaří a já najdu 2 čárky na testu. Sice jsem si po narození Dana řikala, že další dítě budu chtít nejdřív za 5 let,ale mateřský touhy mi nedaly a já už zas přemejšlim,jak by to bylo krásný mít malý miminko doma:-).

Arko: co Šimonek, už je to s pindikem dobrý?

Rito: jestli budeš mít cestu do Mukařova, tak dej vědět, klidně můžem jít na procházku.

Mějte se holky, jdu se dívat na Superstar :-).
Jana+Daník

 
RitaS
Nováček 4 příspěvky 20.03.05 21:53

Dobry vecer

Kackac : Musim rict, ze jsi me moc potesila. Ted muzu doufat, ze podruhy to bude lepsi. Ja jsem na tom byla v podstate stejne jako ty. Ted planujeme dalsi a toho sestinedeli se bojim jak cert krize.

Jana: Jedem tam pristi vikend. Tak kdyz bude hezky a budete mit chut tak muzem neco spachat.

Hezkou dobrou noc
Rita + Sara

 
Anonymní  20.03.05 22:01

Ahoj Kačkač,
moc ti děkuju za skvělé povídání, čekám první dítě a mám podobné pocity, jako jsi měla ty. Stydím se za ně sama před sebou, natož abych se někomu svěřila, má kamarádka miluje děti, má dva kluky, další mít nemůže, když jsem jí řekla, že čekám mimi, tak brečela štěstím, přišlo mi hrozné, že tyto pocity nesdílím. Chci dítě, to ano, ale nevím, jak to zvládnu. Moc mě tvoje slova potěšily a povzbudily, že to zvládnu.
Přeju hodně štěstí celé Tvé rodině. Sisi

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.03.05 11:50

Ahoj KačKač,

sice jsem se zařekla že psát nebudu, ale musím ti v rychlosti moooooooooooo­oooooooooooc pochválit deníček.
Opravdu se Ti povedl.

Tak já zase končím. Chtěla bych toho šíleně moc napsat, ale já bych pak jen psala a psala a to si opravdu nemohu dovolit. Jsem totiž normální závislák a jsem ráda že mi jde odolávat.

Simunka

PS: K tomu jazyku, jak někdo psal. A jak ho vyplazuje? Tobiášek i Matyášek mají totiž jazyk také stále venku. Ale z toho si nic nedělám, to dělá spousta lidí, když se třeba soustředí. Já si například stále olizuji pusu. Vždy když něco hooooooodně zaujatě dělám, tak ji mám potom pěkně olezlou.

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 22.03.05 08:21

Ahoj holky,

Kackac moc hezky jsi to napsala.Ja tedy patrim mezi ty maminky,které se na miminko strasne tesily ještě nez ho vubec pocaly J Od prvnich chvilich jsem s briskem mluvila,hladila ho,zdrave jsem jedla,lehce sportovala hodne spala atd atd…tehotenstvi jsem si fakt uzivala.Sestinedeli taky uplne bez problemu,Simonek totiž byl nadherne klidne neplacici miminko.A dodnes je veliky klidas.Ale urcite to není jen tim mym pohodovym tehotenstvim,to mají ta miminka spise v genechJ
Před tim jsem mela dobrou praci,hodne jsme s manzelem cestovali,kulturne zili,měli spoustu pratel…ale pak najednou me to prestavalo bavit a proste citila jsem,ze něco v nasem zivote chybi.A tento pocit silil vice a vice,az uz jsem nechtela nic jineho nez mit miminko.Proste materske pudy se u me probudily v plne sile a uz se mnou nic nehloJ)Manzel,ten chtel miminko uz davno,takze byl z meho rozhodnuti nadseny.Simonek se nam zadaril hned napodruhe:o)
Stejne by se dalo to materstvi hodne odkladat.I u nas to tak bylo,takze když se maly narodil,tak manzel zrovna menil praci,prestehovali jsme se k rodicum,prerusila jsem doplnujici studium po vysoke,platili jsme leasing na auto......vlastne to nebyla idealni doba privest mimiska na svet,ale ja nikdy nezalitovala ani minutu!!!! U tchanovcu jsme nakonec bydleli rok! Pak jsme koupili svůj bytecek a od te doby uvazujem o druhem miminku. Jsem zvedava jak rychle se nam zadari ted.Ale miminko si zase rekne,kdy bude pro nej ta prava doba a nekdy se u mne v brisku urcite zabydliJ

Dneska jsme byli znova u dr kvuli tomu pindiku.Nastesti se mu to uz mnohem zlepsilo,ma to trosku potrhane,ale hezky se to hoji a jde mu to pretahnout jen trosicku.Vubec mu nechtela zpusobit takove trapeni,chtela se jen mrknout jak mu to jde,ale jak sebou cuknul,tak se stalo.Tak uz jsme zase veseli a v pohode.
Koupili jsme Simonkovi odrazedlo motorku a on se na ni za dva dny naucil pekne jezdit.Hrozne ho to bavi a skoro z ni nechce dolu.Umi si sam nasednout a sesednout a jezdi doma přes prahy jak drakJ
Mejte se maminky krasne
Pa
Arka a Simonek motorkar

 
Anonymní  22.03.05 08:29

Ahojte berusky

tak uz cely den se k vam zkousim dostat, a teprve ted o pulnoci se mi to podarilo…
To emimino me nejak zlobi…;O)))

Ted uz toho moc nenapisu, jsem unavena jako pes…Jestli se mi zitra sem podari dostat, tak napisu…:O)))

Kackac denicek se ti fakt poved…:O))))

tak ja jdu hajat…mejte se krasne pa Evca a Kubicek :O)

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 22.03.05 08:43

Ahoj Tamaro,

taky jsem teď slyšela názor, že se dítě musí postarat samo, když dospěje. Do určité míry je to pravda, když jim člověk všechno naservíruje na zlatém tácu, tak by si pak asi ničeho nevážily.
Ale nám taky rodiče pomohli, nekoupili nám sice byt, ale máma si s náma byt vyměnila - koupili jsme si malý a ona se do něj přestěhovala a tak bydlíme v tom jejím větším. Byt v kterém bydlíme se prodává za 2mil. to bychom asi těžko ušetřili, ale půl milionu na malý byteček jsme shrabali.
Takže jsme se vlastě museli snažit sami, ale zároveň nám bylo pomoženo.
Určitě se chci snažit vychovat děti tak, aby byly schopné se o sebe postarat maximálně sami (dát jim vzdělání, vychovat z nich sebevědomé lidi, kteří se nebojí se o něco prát), ale počítám i s tím, že jim na bydlení alespoň přispějeme.
I když je fakt - kdo ví, co bude za dvacet let, možná se budu usmívat, jaké jsem měla naivní přestavy.

Měj se krásně a posílám pohlazení tvým dětičkám.

Kačkač

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 22.03.05 08:46

Ahoj Sisi,

taky jsem se za svoje pocity styděla, ale člověk s tím asi nic nenadělá. Každá z nás je jiná. Dítě zvládneš určitě, myslím, že to zvládne každá máma.
Přeji ti krásné těhotensví a na jeho konci to nejkrásnější a nejhodnější miminko na světě.

Kačkač

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 22.03.05 08:52

Ahoj ReBy,

zkus třeba chodit někam mezi těhulky, kde si můžeš popovídat. Když má člověk někdy depku, tak mu to pomůže.
Přeji ti co nejhezčí těhotenství, hezký porod a krásné spokojené miminko.

Kačkač

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 22.03.05 08:53

Ahoj holky,

Kackac denicek se ti fakt moc povedl, je nadherny!!! Ja se v nem taky nasla, nejak v tehotenstvi jsem nedokazala mluvit s Barou, pripadala jsem si divne… Do materstvi jsem skocila „po hube“ a byl to pro me trosku sok, i kdyz miminko jsem nikdy nevylucovala… ale proste prislo trochu drive nez jsem cekala. Uz vim, co udelam az prijde druhe, ceho se vyvaruji a co naopak zmenim… no posoudim to az pozdeji :) jak se mi to podari…

Holky, potrebuji radu, kamaradka ma mesicniho chlapecka a mame se jit na neho mrknout a ja vubec nevim co koupit!!!! Nechci prijit s nejakou blbosti, oblecenicka ma taky spousty, protoze ma jeste starsi holcicku… PORADTE !!!!

Arko, napadlo me, z ceho muze mit Simonek tu kylu??? Barca obcas nosi bednu s Legem, ktera je dost tezka tak se trochu bojim…

Evi, jak jsem si v minulem denicku stezovala na hlidani… tak jsem se chytla za pusu a zastydela, protoze tobe pohlidat Kubicka vlastne nema vubec nikdo… Me obcas rodice pohlidaji, ale jsou taky daleko, takze nez ji k nim zavezeme, tak to trva…

Kackac, jeste k tomu nocnicku… Jste na dobre ceste, kdyz jsi Klarka prinesla nocnik a vycurala se… Barca to ze zacatku taky tak delala - sem tam - a pak to bylo cim dal tim lepsi… moje heslo: chvalit, chvalit a chvalit… !!!

Smrkat taky zkousime, predvadela jsem ji to minuly tyden casto (pri sve ryme :) tak kdyz se ji dostane do ruky kapesnik, smrka jak o zivot… :) ale nekdy se ji neco podari. Je treba to porad zkouset a predvadet.

My dneska vstavali uz v 7!!!!! Jdu neco uvarit, paa Kajka a Barca prisavka

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 22.03.05 11:53

Ahoj Peto,

já taky „tajně šmíruji“ tvoje deníčky, protože se mi strašně líbí. Píšeš skvěle, člověk má z tebe pocit, že s humorem zvládneš všechno na světě.
Ty budeš mít ty děti od sebe ještě o trošku míň, že? Myslím, že to jde zvládnout, i když je to někdy na hlavu. Ale když o tom zapřemýšlím, zdá se mi, že i kdyby mezi nima byl jakýkoliv jiný věkový rozdíl, vždycky by se našla psychicky náročná situace.

Moc pozdravuju Vojtíška a posílám pohlazení bříšku - Klíšťátku. Měj se krásně a užívej si bříško - za chvilku nebude.

Kačkač

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 22.03.05 12:00

Ahoj Verčo,

ty jo, koukám, že tady na emiminu budeš mít skoro nejmenší věkový rozdíl mezi dětma.
Vůbec nejsi střelená, je fajn, že jsi těhotenství takto skvěle prožívala a že jsi to bříško brala už v té době jako svoje dítě, pro mě to bylo prostě jenom břicho. A myslím, že to ty děti vycítí. Šestinedělí je asi náročné pro každého, ale teď už zhruba víš do čeho jdeš, tak to bude určitě lepší. Nervíky z neuklizeného bytu jsem občas měla taky, teď už jsem se s tím smířila - i když občas tady řvu jak lev na manžela, že je pořád v čudu a že mi nepomáhá s tím úklidem.
Užívej si těhotenství a přeji další krásné zdravé miminko. Měj se hezky.

Kačkač

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 22.03.05 12:12

Ahoj Stefinko,

ty už těch dětí máš povíc, že? Takže zkušeností asi hodně.
Já jsem docela zvědavá, co nás čeká a jak si budu za pár let zase říkat, jak jsem měla předtím naivní přestavy.
Ty posíláš ty deníčky s horoskopy, nebo si tě pletu? Docela mě to zajímá. Neporadila bys, kde na netu najít třeba horoskop, jak se k sobě hodí sourozenci, jaký mají vztah, ap. Našla jsem jenom partnerské horoskopy.

Měj se hezky a taky přeji krásné svátky a z dětiček jenom radost.

Kačkač

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 22.03.05 12:33

Karolinko,
tu kylu ma Simonek pry vrozenou.Taky jsem myslela,jeastli to nema z toho jak furt neco taha,ale pry ne.On rad stehuje bedny a hracky…ted napriklad furt taha tu motorku,ale tim to neni.

Ja taky ukazuji Simonkovi jak se smrka.kdyz najde nedke kapesnik,tak to hned predvadi a faktporadne frkne.Ale jakmile ma rymu,tak to neudela ani za nic.

S tim dareckem je to tezke.A co neco na koupani?osusku,na­kou veselou zinku? nebo fotoalbum na fotecky? nebo denicek pro miminko?

Jeste k tomu vyplazenemu jazyku,uz nevim kdo to tu rikal.Sima strka jazyk do koutku,kdfyz se na neco soustredi a jeste u toho funi :-)) Kamaradky chlapecek ma jazyk vylozene furt vystrceny z pusinky a nak to zatim kamoska neresila.

Holky taky vas chyta jarni uklid nebo myti oken?? Ja jdu po ulici a vsude vidim maminy v okne s hadrem:) K jaru to asi patri,ze?

Arka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 22.03.05 12:41

No Karolinko vstavani v 7 zavidiiiim:) Simonek vstava uz mesic v 6! a to nerikam jak se asi vyspi Kackac:o)

Jeste Evi s tim hlidanim deti je to opravdu stejne jestli jsi tady nebo daleko.Vubec nemas ceho litovat,Kubik o nic neprichazi.Ma skvele rodice a to je nejdulezitejsi. Jak jsme bydleli rok u tchanovcu,tak to bylo dobre v tom,ze jsem zjistila,ze nemusim litovat,ze Simonek ted ma babicku tak daleko,protoze si ho stejne poradne neuzili a rekla bych,ze ted ty vztahy jsou mnohem lepsi,nez kdyz byl s prarodici denne.
 A.

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 22.03.05 15:04

Ahoj Arko,

diky za odpoved a taky za tip na darecek- fotoalbum je skvely napad!!! Jeste jsem premyslela na Tomme Tippe hrneckem, vyuzije to sice az pozdeji, ale my ho mame a jsme s nim strasne spokojeni.

No ja uz okna mam umyte, jeste prevliknu periny a umyju koupelnu a jarni uklidek mam hotovy :)))

Evi, ted me napada, tys nam jeste nevyfotila tu vasi novou koupelnu!!!!

Jinak uz mam zalozeno fotoalbum na rodine a prihravam tam fotecky. Adresa je:

http://rodina.cz/ebigale

Je to jenom pro pratele, album neni verejne, tak mi pisnete prosim vase prezdivky, at si vas dam do seznamku pratel. Dik :)

U nas je dneska krasne, konecne aspon deset stupnu, je tu segra a vzala mi Barcu ven… Jeee to je pohodicka :o)))

Paa Kajka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.03.05 15:56

Ahoj holky!!!

Děkuju moc za blahopřání k narozeninám !!! Jste zlaté, že jste si vzpomněly na starou babku Ed :o)

Teď jsem tu jen na skok, ale dáli vůle tak večer napíšu nějaký ten komentář delší než pár řádků.
Máme toho teď tolik, že nevím kde mi hlava stojí, proto muselo jít Emimi úplně stranou, snad jsem neprošvihla nějaké novinky - nové těhulky?? :o)

Takže zatím pááááá a já večer ještě příjdu
Vaše Ed a Polinka (v sobotu 4 letá!) a Daisy (od pondělka 1,5 letá !) xxx

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 23.03.05 20:33

Ahojky,

vubec se clovek nemuze dostat na emimino.Treba 2dny jsem se sem vubec nedostala.Je mi to lito,kdyz mam chvilku volna,tak je to pro mne fajn relax.....snad to brzy bude lepsi.Uz jsem cetla v jinem denicku,ze se to Sarka snazi zlepsit.

Ed,take moc gratuluji k narozeninam! a hlavne Polince posilam obrovske blahoprani!!! je to uz velika slecna,ze?!

Kajko,tak okna uz jsem taky umyla:-))

Zitra vyrazime na dovolenou,jupi­iii!!! Je to do pondeli a je to pobyt rodin s detmi na Vysocine s plavanim.Moooc se tesim,ze vypadnem ze stereotypu.
Tak se budu hlasit az v utery po Velikonocich.

mejte krasne Velikonoce
pa
Arka a Simonek

 
RitaS
Nováček 4 příspěvky 23.03.05 20:35

Dobry vecer,

Simunka/Arka: S tim plazenim jazyka sem psala ja. Me totiz prekvapilo, ze to Dr. tak zaujalo. Ja jsem to taky neresila. Me u Sary prijde, za se snazi dosahnou jazykem na bradu. Moje mama si delala srandu, ze se ji treba nemuze vejit do pusinky. :-)

Dneska se musim konecne dokopat k zehleni. Uz se tomu tak dlouho vyhybam, ze se kupa zacala dotykat stropu.:-) Nevim jak vy, ale ja mam klasickou jarni unavu.

Dobrou noc
Rita + Sara

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 23.03.05 20:39

Ahojte berusky

tak ja vam vazne nevim co se deje, ale ja se na to emimino nemuzu vubec dostat…zkousim to uz druhy den a teprve ted se mi podarilo sem dostat…

Ani fotecky mi nejdou vkladat..:O(((( Achjo…;O(((

Holky ARKO a KAJKO
tak s tim hlidanim mate pravdu…proste je uplne jedno kde bydlis, rodice stejne by nemali tolik casu na to aby mi Kubulu pohlidaly…hlavne kdybych to potrebovala nutne…
I po telefonu mi tchyne rekla, ze by na nas nemela tolik casu…coz v prekladu znamena, ze pokud bych jim asi Kubulu doslova nevrazila, asi by nemely cas hlidat…Nemyslm tim, ze by nechteli, ale nemely by opravdu cas…Podnikaji, vlastni obchod, takze jsou od rana do vecera tam…

Kajko ty jsi jelitko moje, vubec se nestid..:O)))) ohledne toho hlidani…:O)))) Vzdyt ja to uplne chapu…Prakticky jste na tom stejne, rodice mame daleko…;O))))
Je pravda, ze tady na hlidani nikoho vubec nemam, ale me to nijak nevadi…Uz jsem si na to nase „zive stribro“…jak se u nas rika…zvykla natolik, ze by my hrozne chybel…:O)))))))
Kdyz potrebuju vezme si ho manza sebou ven…:O))))

EDIKU vse nejlepsi k tvym narozeninam…!!!:O))) Bohuzel pisu az ted, protoze jsem se sem vazne nedostala, porad me to vyhazovalo…
Takze Ti preji hooodne zdravi, stesti, spoustu lasky!!!!! a taky to dalsi mimi!!:O)))) Uz jste se pustili do snazenicka ???? :O))

Tak ja vam musim rict, ze Kubula se naucil krasne kopat do mice.....V parku si navzajenm kopeme s kopacakem a jde mu to skvele…:O)))
Ohromnou radost z toho maji i hafani, ti se ze tim balonem muzou ulitat…:O)))

Vcera hrozne prselo a byla bourka, tak do parku jdeme az dnes, ale i tak je venku zima.....

Ja jsem si konecne po 3 dennim neustalem behani koupila vybaveni na raptora…:O))))
Predstavte si, ze jsem vse nakupovala ne v zenskem ale v divci sekci…Vsechno mely na me v tom zenkem velke…Rukavice mam dokonce kupovane v Kids oddeleni…Ale nejvetsi potize jsem mela pri vyberu helmy..Ty co se mi libily tak mely jen ve velkem…ja jsem si musela zkouset helmy jen v Extra Small velikosti, protoze i S mi bylo velke.....Jenze v te me velikosti nemely zadny vyber…No ale i tak jsem si neco vybrala…:O))))

Jeste KAJKO
tu koupelnu vyfotim, ale asi se mi ji nepodari dat do galerky…me to tam nechce pustit..Uz jsem udelala a vyzkousela snad vsechno a nic…:O(((( Tak nevim , asi uz tam zadnou fotecku nevlozim…:O(((((((

tak berusinky moje letim uklizet.....jsem rada, ze jsem mohla napsat alespon neco…ted to nebudu ani kontrolovat a hned to poslu, at se mi to neztrati…:O)))

Kubicek usnul, tak mam cas na uklid a vareni…

Holky jak jste na tom s cisteni zoubku ??? Cistite ????

tak zatim papa Evca a Kubicek :O)

 
Anonymní  23.03.05 20:47

Ahoj holky,

lasim, ze jsem se od pondelka nemohla dostat na emimino. Vypada to, ze sotatni jo, tak nechapu. Jine stranky mne sly.

U nas vse v pohode, jeste jsem se neprokousala vsemi komentari, tak doufam, ze i u ostatnich je vse v pohode (tedy zaznamenala jsem nejaky problemy s pindikem, ted nevim u kteryho z nasich chlapecku :-(, ale doufam, ze se to lepsi).

Kackac, super denicek, supr tema, moc hezky si to napsala. Ja jsem ted ve fazi takovych zmatku v hlave. Nekdy si rikam, jak je vse super a jak nam vse vychazi a pak staci jeden den, kdy me Matej vytaci od rana do vecera a ja si rikam, jestli by mi bez tech deti nebylo lip. To si pak vecer rikam, ze jsem uplnej debil, protoze matysek je to NEJ co mam a hnusim se sama sobe, jak me to mohlo napadnout. Deticky jsou ty moje nej nej stesticka. A jeste tedy tatka Petka :-))

Ed, pripojuju se ke gratulacim a posilam Daisy pusinku od Mateje a ode me k roku a pul, vzpomnela jsem si na vas, ze pred 18 mesici jsme ty nase stistka pustily do sveta :-))

Zatim paaa, jdu cist a snad jeste napisu. Zotra jdu na poradnu, na UTZ, reknou mi, jak je mimi otoceny. Jsem na zacaku 32 tt, tak by mohl uz byt hlavickou dolu. No, Matej touhle dobou nebyl a pak se otocil, tak to nebudu resit…

Martinav a matik a kubik

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 23.03.05 20:53

Evi,
s tou fotogalerii to musis resit pres Sarku.Vycetla jsem to v jinych deniccich,ze nekomu to po zmene servu uz nefunguje.Musis sama napsat Sarce,ze konkretne tobe to nejde nahravat.

Simonek ted taky strasne rad kope do balonu.Rika u toho kop kop a furt honi balon:)

Arka

 
Anonymní  23.03.05 21:00

Ahojky ARKO

tak uz jsem Sarce napsala…tak doufam, ze se s tim da neco delat…MOc by me to mrzelo, kdyby mi to neslo…:O(((

Tak vyjedete na dovolenou!! :O)))
Krasne si to uzijte!!!! :O)))

A tobe a vsem ostatnim taky preju krasne velikonoce…:O)))

Radeji popreju uz ted, kdybych se sem nemohla dostat…

tak pa EVca

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 23.03.05 21:58

Ahoj holky,

tak vám řeknu, že jsem z toho, že se nemůžu dostat na emimino na nervy. Mám fakt absťák, budu se muset léčit ze závislosti :-). Když ona je to taková moje relaxace, zvlášť teď, když je manžel pryč. Takže se sem pokouším vlézt každou půlhodinu a ono nic.
Jak už jsem říkala, taťka nám odjel na týden do Gruzie. Včera jsme ho byly s Klárkou vyprovodit na letiště. Klárce se letadla moc líbila naučila se říkat : letado. Už večer se mi stýskalo. Jsem fakt prdlá, vy tady píšete, jak vám manžílci odjíždějí na měsíc ap. a já vyšiluji z týdne, ale prostě si nemůžu pomoct, nesnáším to být tu sama. Nemohla bych být svobodná matka. Psal, že to tam vypadá jak u nás po válce. Už ho seru těma sms-kama, píšu mu pořád a chci aby odpovídal a on sms nesnáší, radši volá. No ale když vás stojí volání 80 za minutu, tak si to rozmyslíte. Manža tu s náma nebude ani na velikonoce, takže ani nemám chuť něco dělat - péct a vyzdobit byt, ap. Okna mám teda umytý, a na to ostatní prdím.
Začaly jsme s Klárkou jezdit na kole, mám tam přidělanou takovou tu zadní sedačku,moc se jí to líbí, ale přijde mi to dost nestabilní, zadek je strašně těžký, prostě mi to přijde dost nebezpečný, manža mi to musí nějak dořešit.
Holky, já už jdu spinkat, ke komentářům napíšu až zítra (jestli to půjde), protože Klárce rostou zoubky, tak abych něco naspala, než začne řádit.
Zatím papa, mějte se krásně.

Kačkač

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 24.03.05 11:12

Ahojky!
KačKač, moc hezký deníček! Konečně se mi podařilo probojovat se na emimino, zrovna včas, už na mě šel absťák. U nás vše při starém, děti chodí do školky zatím stále s radostí a s nadšením. Mateo asi ještě radši než Sofinka, on je prostě takovej víc do světa. Ještě před pár měsíci jsem si vůbec nedokázala představit, že by byly s někým jiným než se mnou, ale teď jsem ráda, že jsme to zvládli, opravdu jim to prospělo, Sofinka už ty děti vyžadovala opravdu hodně, no a Mates bez ní nechce zůstávat sám doma, tak chodí oba. Musím taky říct, že se Mateo prakticky přestal vztek a taky už nekouše (hurá!). Ve školce kousl jednoho staršího chlapečka no a ten mu dal jasně najevo, že to tedy ne (trochu ho kousnul taky) a od té doby jako když utne, už dává jenom pusinky. e školce je oba nejvíc baví malování, zpívání, cvičení a chození na hřiště. Sofinku taky baví angličtina, začíná docela slušně opakovat. Matýska nebaví jenom stavění z kostiček, to prýv šechno zatvrzele boří (no, Sofinku taky kostičky nijak nebraly), ale prýs e snaží malovat (to vídá i doma u Sofinky, tak ho to víc oslovuje). Sofinka včera upekla z těsta ježečka (fakt si byl docela podobnej), jen mu musíme přilepit hrozinkové oči, pořád mu „lezou z důlků“), dneska budou dělat pomlázku a malovat vajíčka. Tak, já budu končit, musím pro ně pomalu vyrazit. Tak hezky pište a zatím ahoj,

Jindra + šelmičky

 
Anonymní  24.03.05 17:48

ahoj holky,
jsem bez pc,manza mi ho prodal. ale ctu vas a pisu z pocket pc. denicek napisu od tchanovcu.

pa kajka a barca

 
Anonymní  24.03.05 19:10

Ahojte holky,
tak já se na emimino nemůžu dostat už od neděle…stačila jsem si jen přečíst deníček od Kakač (mimochodem moc krásný)..pak mi to spadlo..a chytlo se to až dnes večer!..Byla jsem taky na nervy…zkoušela jsem to snad každou hodinu a dokonce jsem pc nechala běžet i přes celou noc a vždycky jsem jen nakoukla jestli náhodou emimino nefunguje!..No prostě stejnej závislák

Ed- opožděně všechno nejlepší k narozeninám, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a sexíčka:)))))

Kakač-ty si šikulka, když zvládáš 2 prcky bez taťky!!!

Doufám, že všichni marodi už jste zdraví!!!!!!!

Holky, já se omlouvám, že nic moc nenapíšu, ale přijela mi na měsíc švagrová z Kanady a má 14.měsíčního syna..a tak si jich užíváme společně s Kubíčkem.....a prostě snažíme se užít si každou chvilku…snad to pochopíte.....

Marťula

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 24.03.05 19:12

Ahoj holčiny,

Omlouvám se, že se ozývám po strašné době, ale měli jsme nějaké problémy, pak problémy s PC a pak jsme střídavě polehávali s chřipkou a angínou.
Nachlazení mě neopustilo a bude dlouhodobě přetrvávat dle vyšetření, které mi nechala moje gynekoložka udělat - prý za to „může" těhotenství.
Bříško už pomalu roste, ale na to, že končím pátý měsíc, moc vidět není.
Včera jsem byla na UTZ srdíčka mimča a pan doktor byl tak hodnej a snažil se zjistit, zda teda bude mít Matýsek bráchu nebo ségru. No a ona je tam holčička. Takže jsme s manželem (a nejen mi, ale celá naše rodina vč. babiček a dědečků) šťastní a na 99% to bude Barunka. Zatím těhotenství snáším dobře, jen je úplně jiné, než při Matýskovi. U něj mě netrápilo nic. Zato teď angína, těhotenská rýma, křečový žíly. Zato pohyby cítím již od 16tt a to mi MUDr. nějak nevěří, ale co, ať nevěří.Tak ještě, abych to měla rychle za sebou.
Dneska jsem byla s Matýskem na 18ti měsíční kontrole, váží 11,60 kg a má 82cm. Už ho vážili na velký váze a měřili ve stoje, jako správnýho chlapa. Jen s pindíkem máme problémy, musíme začít pravidelně přetahovat, protože jinak hrozí infekce a hnisání (je pravda, že jsem tomu moc nedala, protože Matýska nekoupu každý den kvůli té jeho suché pokožce, navíc máme tvrdou vodu. No ale teď se bude muset holt máchat denně).
Jinak jsme ok, 15 zubů (třetí špičák se dere).
Mějte se krásně, snad se brzo ukážu.
Pohlazené mimískům a bříškům
Lucka (20tt+1) a Matýsek

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.03.05 21:00

Páne Jáne,
co se to děje s Emimi? Vůbec jsem se tu včera a předevčírem nemohla už dostat, takže jdu sepisovat komentář teď a doufám, že než to dopíšu, že to zase nespadne !

Přidala jsem alespoň zatím fotku do galerky. Ty moje holky mi rostou jako houby po dešti :o)

Ed x

 
Anonymní  24.03.05 21:40

ahoj holky,

Ed, vsechno nej nej nej.....!!!

Lucko, skvela volba, Barunka je to nejkrasnejsi jmeno!!

Arko, uzijte si dovolenku, tesime se na nove zazitky!

Martulo, jee ty mas svagrovou v kanade? a je to americanka?

Novinky od nas: zitra jdu poprve do autoskoly, bojim bojim! manza se dneska oholil, a barca kdyz ho videla tak ho nepoznala a chvili na neho rikala „pa“ (pan) :o) truhlik muj ;o)

to je hruza psat na pocket pc, tenhle mini komentar pisu 10 minur!

paa kajka a barunka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.03.05 21:41

Po delší době vás všechny hrozně moc zdravíííííííím !!!!

Konečně je tu jaro !! Teda alespoň v Anglii už začlo a je to báječné. Člověk úplně pookřeje, vše je najednou krásné a nic není problém :o) Letošní zima nám dala zabrat..... já jsem o 8 kg hubenější :o)
Ne díky té zimě :o) Makám, holky, makám a má to výsledky. Vážím 68 kg a jde to dolů, ikdyž jím vše a sem tam si dopřeju sladké.
Do posilovny chodím tak 4× týdně na hodinku a půl a vypotím tam kýbl, nechám tam duši, zanadávám si jako špaček, ale cítím se líp :o)

Jééééé, já mám skoro 65 kg a to jsem měla než jsem otěhotněla. Můj cíl je mít alespoň 60 kg než otěhotním do třetice, ale nevím nevím jestli to ještě stihnu.
Od včerejška „jedeme na ostro“ he he he.
No jak se to vezme, jsem už skoro týden po ovu, takže otěhotnět teď by byl skoro zázrak. Ale praxe není nikdy dost, že jo?

Takže jsem o dvě čísla menší, už se vlezu i do všeho předtěhu oblečení a dokonce bez toho, abych si zapínala gatě vleže :o)
Okolí mě chválí, manžílek ze mě nemůže spustit oči a ruce hehe......to bude ale tím, že jsem celá taková jiná, veselejší a taky mu ty ruce už neodhazuju, jelikož se sama sobě už nehnusím !

Dodržela jsem tímto skoro všechna svá novoroční předsevzetí. Látkovky úspěšně používáme, hubnu, zdravě taky vařím a teď už jen otěhotnět :o)
Jéééé, já jsem vlastně od teď už 100 % nefalšovaná snažilka !!!!!

Daisy má rok a půl. Uteklo to viďte?Nevím kolik váží, ale rozpapala se a jí skoro vše, dlabe sama, napichuje si vše na vidličku (dokonce i jogurt), takže hádám, má tak 11 kg.
Zubů máme 16, takže chybí už jen ty 4 zadní a je po trápení.
Mluvení ji taky jde, ikdyž nebrebentí, docela slušně se domluvíme i posunkama :o)
Zvířátka už například umí všechny, v knížce ukáže které je co a taky umí vše zvukově přirovnat, nejlíp nám jde kravička :o)
Kojíme a to tak 4× denně a 1× v noci okolo 4 ranní. To noční kojení bych chtěla zrušit, no ale vysvětlete to té mé slečně ! Ona ani nepláče,vzbudí se a převaluje, natáhne mezi šprušlema ručičku a volá: " mami milk" :o) A to tak dlouho, dokud nevstanu :o)
Jé, já jí to nedokážu nedat, takže pokračujem a uvidíme..... asi fakt nakonec budu kojit tandem, ale proč ne, že jo?

Daisy má teď hrozně oblíbenou hračku - panenku. Polinka si nikdy s panenkama nehrála, takže je celkem zajímavé sledovat, jak si takový špunt dokáže hodinu hrát na maminku a natahovat plínku, dávat mlíčko… :) Říká ji NANA a nana musí všude s náma, do postele i ven. Oprášila jsem malý kočárek golfky a je do nich zamilovaná, jezdí s něma po domě od úsvitu do západu slunce :o)

Přes den ještě spinkat chodí, většinou okolo 12 - 14.00 hod. A je to paráda, protože to Polince zapnu počítač a mám chvilinku pro sebe (většinou trávenou vařením).

Jak se těšíte na velikonoce? Já letos hrozně moc, zítra budeme dělat nějaké kraslice v neděli je růrzně posázíme na zahradě i s čokoládovýma vajíčkama, holčičkám dáme košíky a necháme je hledat, kdo co nasbírá - tady je to taková tradice.
Ikdyž teda zahrada letos vypadá hrozně, tatík začal rýt, bude zasévat novou trávu, ať je to než se vrátíme z ČR. No nic, přimhouříme oči, nebo skočíme vedle přes plot k sousedům, odjeli na sever za rodinou na celý víkend :o)

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.03.05 21:43

No a v sobotu slavíme 4. narozeniny naší Apolenky. Je to fakt příšerné, že už má tolik, než se nadějem, i štěstíčka budou mít zrovna tak !
Děláme pro ni párty, bude tam skákací hrad a dotáhneme muziku. Doufám, že se to vydaří, zítra budu kuchtit a péct a snad se mi letos podaří i nějaký super dort.

Sice je to trošku smutnější, ale slíbila jsem vám napsat, až budeme trošku více vědět o tom, co s Apolenkou je. Tak ještě nemáme diagnozu, k psychologovi jsme pozváni až v květnu, když se vrátíme, ale vypadá to, že Apolenka je autista :o(
My to tak nějak tušili, spíš doufali, že to není tak vážné, ale čas prokazuje čím dál tím víc, že vážné to je a už to nejsme jen my, ale i pediatrička zbystřila a více méně nám řekla, že to na autismus opravdu vypadá.
Ono totiž nejde je o její řeč, je to hlavně její chování a pak neschopnost porozumět světu kolem sebe.

Takže teď bylo dost krušné období, pořád lítáme po špitálech a vyřizujeme i speciální pomoc do školy, kam by prý měla nastoupit letos v září, ale to my nedopustíme. Chceme pokud možno počkat až do září příštího. Tu speciální pomoc je skoro nemožné dostat, takže nám držte pěsti,a by to nebyl příliš velký boj. Někdy mi totiž dochází psychické síly a je mi ze všeho na nic.

Je to hrozně těžké, Polinka se narodila naprosto zdravá, do svých dvou let se vyvíjela normálně a pak to šlo takto z kopce :o( Někdy se mi nechce věřit, že je to jedno a to samé dítě.
Ale radost nám přináší, je to zlatíčko, jen mám strach o její budoucnost..... nemyslím jen tu opravdovou, za 15 let, ale i třeba za rok, až půjde do školy, jak to zvládne.....

Ale víte čeho jsem se po 4 letech dočkala? Polinka mi řekla, že mě má ráda…
Z ničeho nic ke mě jeden den přišla, objala mě, dala pusu a řekla" I LOVE YOU". Slzy mi tekly proudem. Nikdy před tím totiž ani náznakem neřekla nic podobného, když, tak to jen opakovala, protože jsem jí to zrovna řekla já, ale teď to bylo jiné, prostě sama od sebe mi přišla říct, že mě má ráda..... Někdo si řekne, no to je toho, 4.leté dítě říká, že má rádo maminku - jenže to by jste museli znát Apolenku. Pro mě to bylo ještě krásnější, než když mi poprvé řekla „mami“.
Nádhera…
A když už tu mou Polinku vychvaluji, tak umí napsat máma a taky se umí podepsat - sama od sebe, to jí nikdo neučil :o)

Jooo a ještě jsem vám chtěla napsat že jsme byli u Dr. zkontrolovat preventivně Daisy očička a zatím je to vše ok. Uf.

To je teda komentáro, já to rozpůlím, ať to není není useknuté.
A pak ještě píšu :o)

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.03.05 22:43

TAk a dnes ještě naposled.

Kačkač- napsala jsi to hrozně hezky - od srdce.
Vrátila jsem se myšlenkama zpět k prvnímu těhotenství a porodu a celé to bylo tak jiné než podruhé !
Sice jsem k bříšku mluvila a zpívala, očekávali jsme ji dychtivě ode dne, kdy na testu vykoukly //, ale podruhé to bylo prostě krásnější proto, že jsem věděla, do čeho jdu a co mě čeká.

Poprvé jsem si toho človíčka nedokázala v bříšku představit, bála jsem se, že nakonec nic nevyleze :o) Že se bříško vyfoukne a miminko z toho nebude, protože přece není možné, aby MĚ v bříšku něco dokonalého vyrostlo :o)
Když malou vytáhli, jako bych si oddychla - uf, uf, uf, tak joo, bylo tam, já mám fakt miminko !!! :o)

No prostě úlet.

Na třetí miminko se těším úplně nesmírně a jsem řekla bych připravená nejvíce mentálně. U Daisy to bylo celé ještě tak trošku zastřené strachem, zda nebudu muset porodit zase císařem a strachem, že mě mé tělo opět zklame, ale teď, teď jsem v totálním souladu jak se svým tělem tak duší a na dalšího človíčka se oba strašně moc těšíme.
Tak třeba už brzy.......

Vítám v deníčku dvě nové maminky, snad to napíšu správně -Ritu a JanuRed a taky jejich štěstíčka. Posilu tu holky už potřebovaly, když pár nás tu už nemůže díky nedostatku času přispívat tak často, jako dřív.

Labouche- gratuluju k holčičce a přeju krásný zbytek těhotenství.

Marti V- utíká to, už jsi za 30 tt ! Máš moc krásné bříško, obdivovala jsem ho v galerce skoro čtvrt hodiny :o)

Jinak co jsem se tak dočetla, tak Evča měla doma pěkné drama, snad už je manžílek v pořádku. Je to teda pěkný rarach, takto hazardovat se životem.

Nevíte co se stalo s Pískletem? Naposledy psal její manžílek, byla v nemocnici… snad jsou ona i mimísek v pořádku.

No a ostatní, Kajko, vypadá to, že do T asi přijedem, tak se ti pak ozvu co a jak jo?
To bude príma, vidět se a taky to tvé malé šídlo !
Přeju úspěšné zvládnutí řidičáku. Jsou to nervy, ale stojí to za to :o)

Jindřiško - dostali jste ten půdní byt?

Všem vám ještě jednou děkuju za přání k narozeninám, moc mě to potěšilo.

Nezlobte se, že nereaguji víc jednotlivě, přečetla jsem si pár deníčků zpět, ať vím jak se máte.
Byl to tady samý marod, tak snad už jsou vaše štístka v pořádku.

Snažilkám přeju brzy dvě // ať jsou pěkně modré a pěkně tlusté a snad se letos i já s párečkem tlustic pochlubím.
Plnou parou na to hupsneme po návratu z ČR, tudíž začátkem května, do té doby se nám totiž asi nepodaří trefit ovulačka :o)

Moc vás pozdravuju, posílám hubany a zase se ozvu, jen co to půjde

Vaše Ed xxx

 
Anonymní  24.03.05 23:01

Ahoj snažilko Ed :-))

Jsem moc moc rada, ze jsi se ozvala a takhle rozepsala. S tou Apolenkou me to moc mrzi. Vubec jsem neco takoveho necekala, doufam, ze v te konecne diagnoze bude neco pozitivniho a nebude to tak horke. S tim vyznanim lasky te uplne chapu a dojalo me to taky :-)

Daisy je moc sikovna, ze si takhle hezky hraje s panenkou. Mata se obcas pomazli s takovym saskem z neprijemnyho materialu, rekne sasa, mimimimi a pak ho nekam mrskne :-( Ale porad mi dava pusinky na bricho a rika Abik (oz je kubik :-))). Obcas ho mam uplne uslintany. Urcite vubec nevi, o co jde, ale porad ukazuje na pupek a rika mimi. No ten bude koukat, az ho privezeme :-)) Inspirovala jsem se u tebe a koupime mu od mimi darek - takovyho manaska krtka, on krtka miluje a ma ho jen v knizkach. Snad to zabere :-)))

Tak ahooooooj a zase se nam ukaz

MartinaV

 
Anonymní  24.03.05 23:07

Jo, jeste jednou ja. Byla jsem dneska na ty prohlidce mimise a samo ze se uvelebil dooost blbe, a to pricne. Pod pravym zebrem, skoro na boku ma hlavicku, skoro vodorovne ma hrbet a zadeckem smeruje sikmo doluk levemu boku. Dr. ho skoro nemohla zmerit a porad rikala, ze ji tedy davame, ze tohle jeste nevidela a za uvidime za 2 tydny, ze na nej jeste jukne, jestli se otocil. No jsem ve 32 tt, moc mista uz tam nema, ale snad to zvladne.....

Paaaa
MartinaV

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.03.05 23:15

Milá Ed,

jsem ráda, že se s holčičkama máte dobře. Jen mě zarazil autismus Apolenky. Třeba to nebude až tak vážné. Já znám autistů dost, ale většinou jsou to i těžce mentálně postižení lidé a děti, tak nemůžu moc porovnávat. Uvidíš, co řeknou lékaři. Já tedy z anglických lékařů nemám dobrý pocit, ale snad chodíte na nějaké hodně specializované pracoviště. Rozhodně bych se přiláněla k tomu, aby jí vyšetřilo více lékařů a psychologů. Třeba pomůže jenom jiný přístup. V Čechách je hodně specializovaných pracovišť, které se autismem zabývají. Ale Apolenka bude mít asi problém s řečí, že? Jinak bych Ti mohla zjistit, kde v blízkosti dané lokality něco je. Se školou máš pravdu, v Anglii začínají moc moc brzy.
Promiň, možná jsem to napsala dost zmateně.

Gratuluji ke zhubnutí a Apolence přejeme k jejím 4-tým narozeninám moc moc zdravíčka a štěstíčka a aby se narozeninová párty vydařila.

Psala jsem Ti před nějakým časem soukromou zprávu, dostala jsi ji?

Jana a Karolínka od Šulánka a Veroniky toho času v Čechách

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.03.05 00:18

Ahojte berusky

tak nejprve chci moc moc pozdravit ED…moc ti gratuluji k shubnuti!!!!! Jsi sikulka…taky me moc mrzi Apolincina diagnoza…taky jsem nic takoveho necekala, tak drzim pesti at je vse co nejvice v poradku!!! Zaroven ji blahoprejem ke 4 narozeninam!!!! :O)))))

A samo, ze Tobe Ediku preju taky brzicko ty dve //......:O)))))))))­)))))))))))))))))))))))

LaBouche
je fain, ze si se taky ozvala…Grauluju k holcicce :O)))) a preju pohodovy zbytek tehu!! :O)))

Kajko
tak co autoskola ???
Jak ti to jde ???

MartinaV
tak at se mimi brzo „umoudri“ a ukaze se vam v prave krase…:O)))))
A jak se citis ???

Tak berusky ja jsem vcera upekla bublaninu, ale manza ji stacil na snidani sporadat..takze jdu pect dalsi…:O)))))

Dneska u nas zase prsi…a je zima…Nejak to pocasi zase zlobi…
Kubicek se mi zrovna vztanul..takze utikam se mu venovat…

Taky me dneska jeste cekaji nakupy…hlavne teda jidla…nez vsechno objedu vezme mi to nejmene 2 hodiny…

tak se mejte krasne a papa Evca a Kubicek :O)

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 25.03.05 16:24

Čau holky,
teda to Emimino poslední dobou nějak blbne, dost často se sem vůbec nemůžu dostat.
Daník je teď pár dní docela hodnej, už tolik nevyvádí. Dneska jsem byla nakupovat v dětským secondhandu, já bych tam nejradši skoupila všechno, měli tam tolik pěknejch věcí. Ale nakonec jsem koupila jen bundu,kalhoty a body.

Ed: moc mě to s Apolenkou mrzí, my máme v rodině něco podobnýho. Můj malej nevlastní bráška má mozkovou disfunkci s prvky autismu. Původně doktoři řikali, že je autista, chodil po různých vyšetřeních. Je mu 6, do 3,5 let byl úplně normální dítě a pak jsme si začali všímat různejch věcí, který byli zvláštní. Např. pohyby rukama, vymyslel si svojí vlastní řeč, nebavil se s ostatníma dětma, vymýšlel si svoje vlastní „zákony“, které musela celá rodina dodržovat (např. nepořádek v bytě),začaly se mu hrozně kazit zuby, přestal jíst, ve finále dostával hysterický záchvaty. No žádná sranda to není, je to spousta práce, starostí a nervů v kýbli. Kdybys potřebovala nějaký informace, napiš, pokusím se ti odpovědět.

Rito: včera nám to na tom chatu nějak nevyšlo, zaseklo se mi to, a pak jsem šla spát. Každopádně mám čas v neděli, tak můžem vyrazit na procházku.

Mějte se všechny dobře.
Jana +Daník

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.03.05 16:55

Milá Ed…:)

Nejdřív moooc gratuluju ke snažilkovství, budu stejně jako ostatní nakukovat a držet palečky, aby tlustice byli co nejdřív!!!:) S hubnutím jsi prostě jednička, co dodat!!!!:)

K Polince…co napsat, jen doufám, že to nebude tak vážné, jak píšeš…je mi jí líto berušky, ale ona je zřejmě spokojené děvčátko a velká šikulka, brečela jsem u toho jejího vyznání tobě, napsalas to moc krásně a muselo to být něco nádhernýho!!!:) Holčičky, strašně držím palečky a myslím na vás!!!!

Diny nakukovatelka od Jarňátek

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.03.05 17:19

Ahoj Štěstíčka,
přeji všem krásné svátky, když nebude dost sluníčka, ať je sluníčko ve vás a kolem vás.
Kačkač konečně ti můžu odpovědět. Na netu ohledně sourozeneckých vztahů jsem nenašla nic pořádného. Akorát něco o tom starší - mladší a jak se potom staví v životě, ale nepřesvěčilo mě to a ani jsem si to nepoznačila. Mám něco podle čínského v knížce, ale to také není moc přesvědčivé. Když budeš chtít, napiš mi sem nebo zprávičku a opíšu ti to. jenom nečekej nic světoborného. Budu potřebovat data narození dětí. Děti jsou speciální problém, tak asi proto se do toho nikdo moc nehrne.
Ed tak koukám se začínáš smiřovat s realitou. Nejhorší je začátek. My už to berem jako normálku a když mi psycholožka řekla, že máme ještě tři roky (je mu 6,5) na rozvoj řeči, tak se mi dost ulevilo. Ale taky pomoc žádná. Prý intuitivně děláme správné věci, tak v tom máme pokračovat. Naštěstí už budou brzy nějaké přednášky, teď v dubnu a květnu, tak jsem se zapsala. Takže, v Čechách, taky pomoc skoro žádná, pokud člověk nebydlí ani u Prahy ani u Brna.
Mám přes net známou v Německu … to samé co prožívám já a co prožíváš ty. Taky všechno závisí na aktivitě rodičů.
Ed, zvládnete to. Nic jiného ani nezbývá, že jo. Já i ty máme štěstí v neštěstí, že naše děcka jsou mentálně normální, zvídavá a tím pádem nám šetří spoustu času a nervů. Věřím, že Pepča povede normální život, i když si to taky ještě nedovedu představit.
Jo, minulý týden tu byla kamoška s Davidem taky autistou, prvňákem (7,5). Asperger. A on se na ni koukne a povídá - „Maminko, až budeš stará, vezmu si hodnou ženu, bude se o tebe starat, vařit ti a bude tě mít ráda.“ Kluci jsou kamarádi, mají se rádi, chtějí se navštěvovat KOMUNIKUJÍ spolu normálně. Když se loučili, neohrabaně se objali a dali si pusu. No my s kamoškou polykaly slzičky. Vlastně se viděli poprvé loni v lednu v nemocnici 5 dnů a tohle bylo podruhé!
Mějte se všichni krásně. Stefinka

 
Anonymní  25.03.05 22:59

AHoj holky,

denicek je odeslany!!!!

Paa Kajka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama