Štěstíčka díl 124. - Jak se studuje mamince při mateřské dov

Rodičovství

Ahoj maminky a Štěstíčka, zdravím v novém deníčku, v jehož psaní se budeme střídat a bude vždy kam psát :o) Minulý deníček se nám krásně rozjel.....to jsem moc ráda, že se mám kde vykecat:) Já dnes napíši něco více o mém učení na gymnáziu....

Tak k té mé povinné pedagogické praxi.....já to už odkládám 3roky!!! Začala jsem si dodělávat pedagogické minimum k mé vysoké škole už v roce 2002. To jsme bydleli s manželem úplně někde jinde než nyní a nejblíže jsem to měla do Pardubic. Bylo to studium při zaměstnání na dva a půl roku. Jenže.....pak jsem otěhotněla se Šimonkem a stěhovali jsme se k manželovým rodičům do domečku. Tak jsem studium přerušila, už mi scházela jen jedna zkouška a právě odučit 10hod na nějaké střední škole. No a znáte to, narodí se miminko a už není čas a hlavně chuť sedět nad učením a jezdit do školy.
Pak jsme se přestěhovali s manželem do našeho nynějšího bytečku a to je zase do Pardubic 240km.Takže pořád nějaké výmluvy, proč tu školu nedodělat. Po roce a půl jsme chtěli další miminko a zadařilo se :o))))) Jenže......v 17tt jsme o miminko přišli, bylo to vloni v červnu…a najednou bylo prázdno a smutno a já se potřebovala na něco upnout! A šup a vrhla jsem se do vyřizování toho mého zdlouhavého studia :) Přes prázdniny se mi to podařilo domluvit a tak od září dojíždím každý patek do dalekých Pardubic. A v říjnu se nám poštěstilo otěhotnět ( jupíííí,jupíí­í,jupííí) a tak jsem si to dojíždění „pekně" zpestřila ......nevolnosti celodenní a do toho cestování vlakem a autobusem, totální vyčerpání a únava (vážně jsem si každý pátek sáhla až na dno mých fyzických sil).....ALE před Vánoci jsem si dodělala poslední zkoušku!!! Aaaaa, to byla slast:-) Pak jsem proseděla celé vánoční svátky nad psaním Závěrečné práce…no a 11.3. dělím závěrečné zkoušky a obhajoby:-)

No, ale to jsem ještě musela splnit pedagogickou praxi. Tak jsem v lednu kontaktovala některé střední školy v našem okolí a naštěstí naše místní gymnázium mi to umožnilo.Tak jsem odhodlaně vyrazila mezi studenty:o) Po 2,5letech na mateřské, s krásně se rýsujícím bříškem, jsem si odvážně vzala kozačky na podpadku, sukni a halenku, kabelku! a šla si domluvit detaily.
Učitel chemie, který mě měl na starost byl hrozně fajn!! Moc se mi ulevilo, protože představa 60leté „klasické" učitelky mi naháněla hrůzu. Ale tento pan učitel byl 45letý, velmi oblíbený, s moderním přístupem k mládeži. Hodil mě do toho jak do vody a to asi bylo nejlepší. Hned ten den sem s ním šla na náslech k druhákům a druhý den zase. Sdělil mi jakou látku budu se studenty probírat a od příštího týdne už pojedu „na ostro" :o)
Hned další týden jsem vyměnila sukni opět za kalhoty, halenky za trička, kabelku za batůžek a hlavně kozačky za pohodlné boty:-) Na studentky, s džínami bokovkami těsně nad zadek a tričkama kraťoučkýma těsně pod prsa, jsem stejně neměla :o))))) A ten 15letý věkový rozdíl mezi námi stejně nešel smazat …hehe (já naivka).
Studenti byli hrozně fajn!! Byli aktivní, snažili se, komunikovali… a když už to někoho nebavilo, tak aspoň nevyrušoval. Z mladých lidí jsem byla vážně nadšená.....některá třída byla lepší, ale obecně všechny byly fajn. Měla jsem druháky a třeťáky.
Nejhorší bylo si doma připravit výklad. Seděla jsem nad tím 5dní. Učitel mi nechal úplně volnou ruku, tak to bylo bezva. Po každé hodině mi sice ukázal jeho popsaný bloček poznámkami…ale připomínky postupně ubývaly:-)

Když to shrnu, úplně mě to nadchlo a těším se, že opravdu jednou budu učit!! Fakt! Ale byla jsem po těch 14dnech dost vyčerpaná a nervy samozřejmě pracovaly…divoké sny a žaludeční nevolnosti :o)))) Jsem ráda, že to mám za sebou.
Obdivuji všechny, co si při mateřské dodělávají školu a co chodí do práce.....Jsme holt maminky šikovné,že??!!
Všem přeji šťastné dostudování a i já se snad v polovině března zbavím toho tíživého svědomí, že bych si měla dodělat školu :)

Arka 22+1tt,Šimonek 29měsíců

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 19.02.06 16:37

Ahoj holky,

že bych byla první:)??

Arko, máš můj obdiv, že se pouštíš do učení,kor se Šimonkem a bříškem. Já jsem strašná trémistka a představa, že bych měla předstoupit před puberťáky a začít je učit, je strašná. Dobrých učitelů ubývá, tak ti držim palečky, aby jsi doděla školu a učení tě bavilo.
S těma zubama tě lituju, já mám naštěstí zuby dobrý, semtam se objeví nějakej kaz, ale jinak nic. Ani těhotenství mi je nezkazilo.

Kajko, termín jsem si spočítala podle netu na + - 23.10.06. Ale myslim, že mi to během těhotenství posunou kvůli pozdější ovulaci.

Ed, moc děkuju za gratulaci, to víš, že jsem přešťastná, ale furt tomu úplně nevěřím, už se nemůžu dočka prvního UTZ, až toho pulčíka uvidim na vlastní oči:).

Simunko, jen piš, to je jen dobře:).
Jak ses ptala na tofu - je dobrý ho nakrájet na kostičky, osmahnout na pánvi a ochutit podravkou. Ono je pak takový křupavý a hrozně nám to chutná, i Dandovi. Dá se to přidat do jakýhokoliv jídla. My to dáváme do guláše, číny, omáček na špagety, prostě do všeho. Dělaj i s příchutěma, dobrý je marinovaný tofu.

Teď vám musím napsat o našem výletě do Lipska na koncert. Vyjeli jsme ve čt v půl třetí odpol., do Lipska jsme dorazili cca v půl devátý. Ještě jsme stáli frontu na záchod a už začínali hrát Rasmus, takže jsme to stihli tiptop. Ty byli naprosto skvělý, Lauri zpíval čistě, je to profík, měli i dobrou show. Asi něco po 22:15 začali hrát HIM, ty byli taky dobrý, ale Ville zpíval občas falešně a byl statickej, což mně trochu vadilo. Jinak to bylo super. Trochu jsem měla problém s vydýchaným vzduchem v davu, málem jsem tam sebou sekla, tak jsem se musela odklidit na stranu, kde byli větráky a tam jsem proseděla zbytek koncertu HIM. Malou roli určitě hrála i únava a těhotenství, holt takovýhle koncerty už pro maminu moc nejsou, asi jsem stará:). Do Prahy jsme přijeli těsně před čtvrtou ráno. Děti to zvládly dobře, babičky taky:).

Co se týče mých těhotenských příznaků, tak se zatim cítím dobře, žádný nevolnosti, místo toho, abych trpěla nechutenstvím, tak naopak žeru a žeru, Tom se mi kvůli tomu směje:). A trochu mi chybí energie, kterou jsem před otěhotněním měla. Jinak pohodička.

Holky, běžim, musím uklidit Dandův pokoj, dneska jsme malovali, tak ať si tam může co nejdřív hrát.

Papa
Jana+Daník

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 19.02.06 21:32

Ahoj holky,
tak jsme zpět z hor.Bylo to super,fakt jsem si odpočinula,akorát mě šíleně bolí nohy.Ale relax to teda byl.
Cesta zpět se nám trochu protáhla,tak jsme jen vyzvedli Kristýnku od mamči a pádili domů,aby nám neusnula cestou.Doma jsme ji jen dali do pyžamka a během chvilky chrupala.U babičky se jí moc líbilo,dohodly se,že určitě zase přijede:)
Teď tu mám částečně vybalený tašky,šílenej bordel,ale sedim u emimina:))

Arko,moc hezký deníček.Hrozně tě obdivuju,já se k nějakému studiu pořád jen dokopávám.To je první a poslední fáze,do které jsem se dostala:(.Pořád jsem si říkala-až se mimi narodí,až trošku povyroste,až povyroste ještě víc a teď pomalu plánujeme druhé,takže zase budou dva miliony výmluv,proč ještě počkat.Ale je fakt,že každým rokem se mi do toho chce míň a míň…

Tak já jdu dovybalit a naložit se do vany.Duševně jsem sice jak znovuzrozená,ale fyzicky celkem vyřízená:)).
Papa a pište pište
 Monika

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 19.02.06 22:17

Ahoj Arko,
moc krásný deníček - zavzpomínala jsem na dobu nedávnou…:o) Jako studentce posledního ročníku Filozofické fakulty Ostravské univerzity se mi stále nedařilo dokopat se k psaní diplomové práce, takže jsem si studium prodloužila o rok. Stihla jsem pouze udělat státnice z pedagogiky a psychologie. Potom jsem otěhotněla, o nevolnostech nemá cenu psát, že jo, stejně je to v článku o porodu :o), a s mrnětem v bříšku jsem zvládla ještě státnice z českého jazyka a literatury. K posledním státnicím z hudební výchovy jsem nemohla přistoupit kvůli nenapsané diplomové práci. Pak jsem školu pro jistotu přerušila, a to rovnou dvakrát po sobě, jelikož se prostě vždycky strašně špatně odhadnu. Diplomka, to bylo něco úděsného, ale nakonec to dopadlo a já s devítiměsíční Tonkou složila loni v srpnu poslední státní zkoušku a je ze mně státem uznávaný učitel s aprobací Č-Hv. Aleluja!
Arko, maminko šikovná, naprosto chápu tvoje průběžné povzdechy, jak místo učení odpočíváš u olympiády, pereš, vaříš nebo cokoli jiného. To je totéž v bleděmodrém :o) Prostě je spousta věcí potřeba udělat a je to mnohem důležitější než učení, které přece nikam neuteče :o) Držím ti moc palce a často na tebe myslím. I kdyby to čistě čirou náhodou nevyšlo, hlavně, když budete všichni čtyři zdraví. To jsem si říkala pořád, že hlavní je, že máme Toňu a že je v pořádku. Ale přece jen. když je toho tolik zvládnuto, že jo? Věřím, že to dokážeš a že z tebe bude výborná paní učitelka. Praxe je dobrá, ale nakonec ti „vlastní“ studenti, které nebudeš učit jen pár dní, ale celé školní roky, jsou trochu něco jiného. Já učím sice jenom druhý rok, ale myslím, že to k určité zkušenosti stačí. A učím ráda :o)

Jano, závidím bohaté zážitky. Já jsem nebyla nikde dlouho. Nějak se mi od Tonči nechce a navíc to zorganizovat - kam, s kým, kdy přesně atd. Manžel akce sice pořádá, ale zase když hraje, tak nemá čas se mi věnovat, takže to by bylo na houby, jít s ním na jeho akci. Snad se dokopu a někam se dostanu.

Naše přestavba zdárně pokračuje, jen dnes byl klid, pánové si dali neděli nedělající, takže jsem byli zase jednou celý den doma. Už je vybouráno a něco dalšího postaveno (podpěry, sloupy, výklenky…), vyrovnávají se podlahy, jsou přilepené obklady v kuchyni atd. Takže našim se to pěkně rýsuje. Už tady naštěstí není takový hluk, jen občas nějaké bouchnutí, ale stejně se zase pár přístích dnů někam uklidíme. Ráno jedeme na plavání a pak asi budeme přebývat u dědy, který je u své přítelkyně va ValMezu až do pátku. Hlavně, že máme kde být, aby se mohla Tónina aspoň vyspat. Když jsem u toho spaní - momentálně je to fajn, když občas přes den spí, neboť jinak, když je vzhůru, tak se naučila strašně vysokým hlasem ječet a provozuje to celodenně s malými přestávkami. Až jí někdy nadám a manžel taky. Ale je to zlaté štěstíčko, takže doufám, že ječení ji brzy omrzí.
Docela už Toničce povyrostly vlásky (teda chmýří :o), tak jsem si říkala, že jí to vzadu přistřihnu, aby se to nepletlo do šňůrek při zavazování bryndáku a tak, ale tačalo se jí to nějak kroutit, takže nejspíš počkám, až se jí zakrouceninky dostanou níž.
Jo a taky poslední tři dny kojím jen večer (předtím i ráno), takže to snad postupně taky porušíme. Kojím ji moc ráda, jsme k sobě blizoučko, tiskneme se, ona krásně cucá, je teplounká, úplně oddaná, ručku položenou na prsu… Bude se mi stýskat, takže doufám, že se nám za nějakou dobu podaří další děťátko a budu ho zase kojit. Toninka se tím ale večer uspává a já bych chtěla, aby už dokázala usnout i sama. Věřím, že buď pochopí sama, že v postýlce se usíná, nebo prostě počkám, až bude natolik chápavá, že jí to vysvětlím a ona se podle toho zařídí.

Mějte se všechny moc krásně, těkulkám přeji mnoho zdraví, dětem na světě i dětem v bříškách, jakož i tatínkům totéž.
Pokud sem zavítá Edina, posílám hubičku žlutému (možná už ne, ale naší Toňance přetrvala žloutenka až do pátého měsíce :o(, ale jinak kouzelnému princi.

Pěkný večer a zítřejší den přeje
IvaPe+Tonička­.14.a.půl.měsí­ce

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 19.02.06 23:06

Kuk holky, že vám sem lezu, ale vězte, že jsem na stejné lodi. Dodělávám školu - smolím zoufale diplomku (právě teď jsem si odskočila na mimino, abych si „odpočinula“ od psaní) a v květnu snad zvládnu státnice. Že jsem za těhotna přerušila studïum a to přerušení protáhla, o tom ani nemluvím. A ty tisíce výmluv, špatný odhad, o jako bych četla o sobě:-)) Tak držím všem palce, ať jim jde při mateřské škola od ruky. Gyta a Barborka (skoro 10 m)

PS: Státnice z pg-psych a čj, to důvěrně znám, stejně tak i praxe ve škole:-))

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.02.06 23:12

Ahoj holky !

Tak hurá, můžu psát do nového deníčku :o)
Snad to zvládnu, mláďátko nám zatím spinká, ale je jak časovaná bomba, většinou se budí právě když usednu ke psaní emailů nebo příspěvků na Emimi a nebo když si udělám něco k snědku :o) Má třetí smysl - stejně jako holčinky, ty to dělávaly taky ;o)
Takže už 14 dní nevím jak chutná teplé jídlo a nevím o světě :o))))

Nám je dnes 14 dní !!!! DVA týdny !!! To je co??
Dnes stejně jako minulou neděli jsem vzpomínala, co bylo v kolik hodin, co se událo, kdy se Sebísek narodil… no prostě celý den myslím na to, jak je neskutečné, že jsou to dva týdny a přesto se mi zdá, že to bylo vše hrozně dávno.

Možná je to tím že se cítím velmi dobře - fyzicky se cítím, že jsem snad nerodila… nebýt Sebastiánka, nalitých prsou a 14 kg navíc, tak opravdu váhám, zda jsem kdy vůbec byla těhotná a rodila…

Psychicky je to malinko horší, hormony mě i tentokrát dostaly a vplné parádě a každý den slzím… ani kolikrát nevím proč. Jsem šťastná, tím to není, spíš mě vše tak nějak víc dostane než dřív… obzvlášť Daisy, která začla děsně zlobit.
Te´d si nechci stěžovat, protože na to ani nemám nárok - tři dětičky jsme chtěli, věděli jsme, že Daisy to možná nepřekousne, alespoň tedy než si zvykne… takže jsem to mohla čekat… snad si to jen moc beru a chtěla bych, aby bylo u nás vše ideální a když není, tak mám pocit, že něco nezvládám… ?
Prostě už to s ní nejde po dobrém ani po zlém a z mé malé princezny se stal ďábel.

Polinka je úúúplně v pohodě, v jejím chování nevidíme žádnou změnu, ale Daisy… zlobí hlavně tatínka, ze mě má přeci jen respekt a nedovolí si to co k němu. Na něho je opravdu zlá, když jí řekne ať něco udělá, tak kolem sebe začne kopat, začne ho bít… kousne ho… no prostě já nestačím zírat… s tímto jsme nikdy neměli problém… na malého je přitom hodňoučká, pořád by ho chovala a pusinkovala a hladila a je to její „kamarád“ jak mu říká :o)

Takže si tu frustraci vylévá na tatínkovi a mě to moc trápí. Je to i tím, že Bastík je hodné a velmi pohodové miminko, tudíž zatím se to vše kolem dá zvládnout a člověk by čekal, že fofr bude právě kolem něj.
Daisy si v noci začla sudnávat plínku a pak se počůrá do postele… já vím že některé děti dokonce začnou znovu úplně nosit plínky, no to se zatím nestalo :o) Ale tu pozornost si prostě vyžaduje a přitom s ní trávíme více času než dřív !!!
Guz měl dva týdny volna, zítra jde zase do práce, takže pomáhal jak mohl, holčičkám i Sebíkovi se věnoval…tak proč se Daisy cítí odstrčená? Jestli teda proto tak zlobí… jinak vážně nevidím důvod, protože jak říkám, Sebík většinou spinká a tak se jí věnujeme jak to jen jde… hmmmm

Ikdyž taky to není každý den a celý den. Dnes byla náhodou sladká a samozřejmě určitá dávka zlobení je v tomto věku normální, takže dnes i já jsem měla o poznání lepší náladu :o)

Prostě je to změna pro nás pro všechny a chápu, že se s tím musí ten človíček co byl brán 2,5 roku jako miminko vypořádat, s Daisy jsem trávila spoustu času…jen doufám, že to nebude trvat moc dlouho..

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.02.06 23:12

TAkže Daisy nám to celé zpestřuje :o)
Sebastiánek se mění ze dne na den, už se mi zdá, že porost - zítra si ho nechám převážit !
Ty nejmenší dupačky co měl už mu nejsou… ale ony mu stejně byly tak tak… takže vyřazujeme pomalu ale jistě první oblečky…
Pořád miluje vodu, nebyla to jen náhoda a v kyblíku většinou usíná na to tata :o) Včera jsme ho ponořili do velké vany a to taky bylo žůžo - koulel na nás očičkama… kouká kolem sebe opravdu krásně a otáčí se za našimi hlasy, když na něj mluvíme.

Je to malá opička, hrozně ráda se nosí a také rád spí na mamince či tatínkovi.. včera jsem spala v sedě… od holčiček totiž chytl rýmu a nejen že se mu v leže špatně dýchalo, ještě si i hodně poblinkával :o(
Ach jo - stejně jako Daisy, ta také chytla rýmu ve dvou týdnech a táhlo se to sní snad do 3 měsíců…

Pořád bych ho mucinkovala a objímala, je tak slaďoučký a úplně bezbranný…

Mlíčka mám že bych mohla rozdávat a tím že kojím kdy se malému zachce, tak se mi to různě reguluje podle potřeby a většinou mám teda přebytek a prsa jak kámen.

V noci spinká bobíšek většinou s náma v posteli ale sem tam se nechá ukecat i na košík, to se pak alespoň protáhnu, když je u nás v posteli, tak se bojím pohnout a většinou spím v jedné poloze na boku…
Budí se co 3 hodiny na mlíčko, ikdyž měl pár nocí, co jsme byli vzhůru co hodinu. Asi 2× se stalo, že mezi 4 a 5 hod ranní se chtěl koukat kolem sebe, ale jinak spinká celou noc jen s těma přestávkama na mlíčko. Super.

Zítra nám začne zase běh, Polinka totiž měla te´d týden prázdnin a zítra jde do školy, takže ranní povinné vstávání… na to jsem zvědav :o) Celý týden jsem totiž s malým dospávala i do 11 hod :o)
Z toho jak na noční buzení není mé tělo zvyklé se mi udělal opar - blééé a tělo asi musí fungovat na automatického pilota, že si ani neuvědomuju, jak moc jsem někdy unavená.

Takže i tatínek jde zítra do práce a bude to první den, co budu s Daisy a Sebíkem sama… máme naplánováno zajít nakoupit (haha) a má přijít Andrya na kontrolu.

Ve čtvrtek u nás byla doktorka zkontrolovat zde ja malý zdravý a byla s ním moooc spokojená - je to prostě čupr zdatný chlapeček … a stihl jí počůrat :o)

S tím pořád bojujem, když je bez plínky, tak je jasné, že to někdo nebo něco odskáče .o) Většinou mám něco po ruce, ale tím jak jsem zvyklá na holčičky, tak na zrádnost pindíka prostě zapomínám :o)

Stejně je to sranda, nedokázala jsem si představit, jaké to bude mít chlapečka a je to úplně stejně skvělé, jako mít holčičky :o) Spíš te´d plánujeme, jak Sebíkovi pořídíme bratříčka :o)

Tak to by bylo na rychlo od nás, ono je toho víc, mohla bych psát do alelujáh jak se máme a co děláme - náš život je te´d vážně pestrý, ale snad i to co jsem napsala vás uspokojí.
Když se to u nás zaběhne, tak se sem tam přihlásím o deníček, abych vám tak o sobě mohla dát vědět.

Jinak přispívat budu v mezích možností, prosím nedivte se a nezlobte se, když se tu třeba několik týdnů neukážu. Číst se budu snažit vše a také vám sem přihodím fotečky… ať vidíte jak nám to štěstíčko roste…

Jéééé mě je te´d nějak blaze… asi jsem se potřebovala „vykecat“ :o)

Takže shrnuto, zatím procházím něčím, co bych přirovnala k líbánkám !! :o) Jsem úúúplně totálně zaláskovaná do toho našeho nového přírůstku, život je mejhem, ale to se dalo čekat a prostě to zvládáme, protože víme, že bude líp a spánek sice chybí, ale říkám si, že až budu stará, tak se naspím ještě až moc, takže i ty probdělé noci zatím zvládám s přehledem.
Všechna ta má tři štěstíčka jsou prostě moje poklady a nikdy za nic bych neměnila…
Vy co váháte zda mít třetí dítě - tak víte co vám na to řeknu :o) Běžte do toho - nebudete litovat !!!

U nás je teď toooolik štěstí ! Všude kam se podívám se nějaké vrtí :o)
Jen aby to tak zůstalo… ale já věřím že ano. Stojí to celé na dost pevném základě - náš vztah s Guzem je s každým novým štěstíčkem silnější a krásnější… a v Sebastiánkovi se úplně vidí :o)

Holky je mi líto, že nestíhám na víc reagovat.
Snad jen

Arko - jsi šikovná,že jsi se do toho studia pustila.

Mijo - jsem ráda, že už máš 1. trimestr za sebou a vše se uklidnilo… tak přeju ať je vše v úplném pořádku až do konce…

IvoPe - pusinka žluťáskovi předána :o) žlutý je pořád ale čím dál tím míň :o)

Pokud se mě chcete některá na něco - cokoliv - zeptat, tak prosím piště na soukromé zprávy, tak mám jistotu,že vám odpovím a váš dotaz nepřehlédnu.

Mějte se moooc krásně. Mám velikou radost, že tu máme další těhulku - Jani užívej si to !
Velkou pusu pro štěstíčka
Ed xxxxx

 
Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 20.02.06 00:04

Jeee, ty jsi chodila na OSU? A na Cj-Hv? Neucila te nahodou Veronika Maresova - Sevcikova?
 L.

 
Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 20.02.06 00:36

Ed, uplne stejne reagovala Ada na me, teda kdyz jsem vratila z porodnice - a neboj, najednou jako kdyz utne. Pritom Pepi pusinkovala a mela rada od sameho zacatku, takze vydrzte!
Mozna ji oprave drazdi to, ze je tata doma, to vis zmeneny stereotyp, k tomu nove miminko… Dej ji cas, to bude dobre!
 L.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.02.06 09:03

Edi!
Jsem moc ráda,že si tak nádherně užíváš toho malého človíčka - Sebíka,z tvého psaní úplně srší štěstí a láska!!!!!!Máš na to talent,umíš krásně vyjádřit své pocity. Že Daisy zlobí.....Můžu ti říct,že Klárka se taky pěkně rozjela,ale až tak 2 měsíce,co se narodila Ája.Agresivní není,ale totálně neposlouchá,dělá naschvály,vzteká se,ufffffffff,někdy je to náročné.Od ledna chodí do školky,jen na 3 hodiny a je to lepší.Odpočineme si od sebe,evidentně těch pár hodin od sebe potřebujeme a jak příjdeme domů,krásně si hraje s hračkami a já mám čas nakrmit Áju i sebe.Řekla bych,že to opravdu začíná být trošilinku lepší.

Musím juknout k vám do albíčka,jakpak vám to nejmenší štěstí povyrostlo.

Mějte se krásně a užívej si miminečka,fakt to děsně letí,ale to ty znáš:o )

Hanka,Klárka 3 a 1/4 r a Ája 7 m

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 20.02.06 18:01

Ahoooj,

tak dnes jsem byla s Fandou na kontrole po té hnisavé angině. Byli jsme doma 14 dní tak že to byla pěkná hrůza. Čekali jsme tam 2 dvě hodiny, věttšinou teda venku, protože vevnitř bylo spousta chrchlajících dětí. Tak teď jen doufám, že tam nic nechytnul.

Arko - budu moc moc držet palce 11.3. Já si boty na podpatku beru tak 1× za rok a to pak ještě skuhrám jak mi bolí nohy. No, ale v září opět nastupuji do práce a tam je budu muset nosit, brrrr.

MaK - hory byly super, co? Nevíte někdo kdy končí dětem jarní prázdniny? Někdy v půlce března?

Simunko - gratuluji k - 1kg a pak že to nepůjde!

Ed - já myslím, že to zlobení ani nesouvisí se Sebíkem. Prostě už dospěla do té doby kdy děti opravdu moc zlobí. Fanda nás taky občas kousne nebo nás praští. Můžeme mu to vysvětlovat horem dolem, že se to nedělá a stejně je to prd platný. Přeji pevné nervy.

JanaRed - kdy jdeš vlastně na ten UTZ? Tobě budou brát TP určo podle UTZ, co?

Sonja

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 20.02.06 20:47

Ahojky,

diky za podporu v uceni muceni :)
Ivco,ty jsi sikulka s tim ucenim a je fajn,ze te to bavi…je to pak hned na tech detech znat!
S prestavbou jste pekne pohnuli,tak hlavne at nejsou zadne komplikace! My jsme strihali Simonka uz v 10mesicich a od te doby kazde dva,tri mesice :) ma jich hodne a rychle mu rostou. A kojila jsem plne do 17mesicu,pak jsem to utnula,protoze jsem chtela otehotnet a nemela jsem MS a taky Simonek si sam prestaval rikat.Vyplynulo to hezky prirozene.

Jani,koncert supeeer! jsi dobra,ze jsi to jako tehulka dobre ustala. Ja taky byla hned na zacatku tehu na koncerte,ale to byly Krystof :) a to byla pohodicka.

Soni,ja si vubec neumim predstavit.byt se Simonkem sama doma 14dni! Jezis,me by asi odvezli:) On se doma dost nudi a strasne rad chodi ven. Chodime dopo i odpo aspon na chvilku. A hlavne se navstevujeme s ostatnima detma,tak to radeji at nikdy nestoname! Tak at uz je vse ok a uzivate si zdravicka:)

Monco,hory zavidiiiim:) Krasne jste si to uzili. Uplne chapu ten psychicky relax a naopak fyzicke vycerpani:))))tak to ma byt! Mne staci,kdyz jedem na cele odpoledne do bazenu. Vecer pak nezvednu ani ruku,ale psychicky se citim skvele.
No a o vymluvach mi radeji ani nemluv.Ja se hlavne ani nepoznavam:) drive jsem si dokazala jit za svym cilem a byla jsem fakt takova uvedomela a s pevnou vuli …he he…kde ty lonske snehy jsou :o)

Ed, je moooc dobre,ze je Bastik takovy zdravy a hodny klucik. Daysinka ma urcite prechodne obdobi a bude brzicko lepe. Jsou ta nase ditka ted ve slozitem veku:) ale to si asi budeme rikat cely zivot:o) Tak pevne nervy!

dneska jsme se byli podivat s tehukurzem v porodnici. Tak jsem si pripomnela do poslednich detailu minuty porodu se Simonkem a bylo to moc hezky! Uz se tesim na dalsi porod,i kdyz to tak silene boli.
pa
 Arka

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 20.02.06 22:23

Čau holky,

tak uplne nejdřív - náš Kuba se plazí!!!!!!! Do devíti meěsíců zbývá týden, takže o 14 dní předběhl svého o trochu lenivejšího bratra Mateje :-)) Má 2 zuby a strašnou rýmu, ale už se dostane kam chce, huráááá! No, hurá - začal ted strašně „obtezovat“ mateje, který poržívá tvořivé období a pořád neco staví z lega a koleje a vláčky a vždycky se mu do toho motá ten náš lezec a začínají boje. Matej ho počád okřikuje: Pudíču (to jako kubíčku) nehraj! ale večer před spaním ho láskyplně obejme a řekne Pudíča rád a je vše odpuštěno :-))

Na horách to bylo suuuuper (Moniko :-)), mamka to zvládla přes víkend na 1, můžeme to zopakovat. 3 rok jsem nestála na lyžích, ale dalo se. Hlavne v Peci bylo strašně málo lidí, tak jsme drtili kopce a pak už jen odpočívali u Pivečka a bowlingu :-))

Jani, tedy tehotná na takovou akci… se nediv, že si se cítila unavená :-)), já bych u 2. tehu takovou akci nezvládla. Jo, to s matejem jsem v 19 tt, 14 dní po AMC šla pochod Praha Prčice (teyd jen 23 km) a pak stála hodinu v narvanym vlaku do prahy a byla jsem v pohode. Při druhym bych to nedala ani náhodou.

Ed, krásně Vám to šlape, přidávám se k názoru, že máme ted deti v náročném období a tím spíš na ně třeba dolehne víc takováhle oobr událost v rodine. Koupání v kyblíku je super i'd, ale nám tam tedy ani jedno dítko neusnulo. Jo a s tema pindourama je to težší, první 2 měcíce jsem byla pořád počůrana (i s Kubou, coby zkušená chlapeččí matka:-)), to si vychytáš :-)

Arko, ty si ale nejen studující matka, ještě těhule a jseš fakt dobrá. Máš můj obdiv.

Tak zatim pa, možná si ještě vzpomenu, co jsem chtěla napsat.

Jo, tu rýmu mají tedy kluci oba, chjo, nejsou to ani 2 mesíce co byli nemocný, se zláznim :-(()

Martina, Matěj a Kuba plazivec, zubatec :)

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 21.02.06 12:08

Ahoj Stesticka!

Arko, diky za denicek! Jses fakt suprova jak to zvladas!! Jen tak dal. Budes mit stastny rok, dodelanou skolu a hned potom druhe mimi. Moc te obdivuju. Ja sice doma pracuju, ale neni to prace na plny uvazek. Obcas beru preklady a korektury, s timhleto je to vzdycky dlouho nic a pak sup dlouhy slozity text s sibenicnim terminem :o)) Ale jsem za to rada, trenuju si tim svuj mozek a trpelivost, a jsou to penizky navic. No a pak furt koordinuju jeden projekt z byvale prace, ale ten mi bavi nejvic, protoze toho zas neni tolik a pristi setkani partneru projektu je v Atenach tedka v breznu tak Jakub s Rufusem jedou se mnou a budeme mit prvni rodinou cestu do zahranici. Uz se hrozne tesim!

Nejak se mi psani tohoto prispevku protahlo, porad od toho odbiham a doplnuju tak to skoncim a snad si brzo najdu cas na dalsi psani. Mejte se krasne!!

Caroline

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 21.02.06 20:14

Ahoj holky,

tady to zas nějak vázne, takhle ty deníčky budeme muset psát po 14 dnech:).

My teď máme vcelku klidný období, teda spíš poslední 3 dny, Daník teď neměl ani jeden hysterák, což nechápu, jak je to možný, protože předtím to byly klidně 3 za den. Je nějakej hodnej, občas se vztekne, ale to je nebe a dudy oproti těm předešlým záchvatům.

Mně je furt dobře, jen mě občas zabolí podbříšek. A taky jsem čím dál tím víc unavenější a línější:).

Ed, to je moc fajn, že je Sebastianek zdravej a hodnej klučina. S tím čůráním to znám:). Já Dandovi vždycky při přebalování dávala pod zadek hadrovou plínku a byla připřavená mu zakrýt pindika, kdyby náhodou…Jednou si počůral hlavu, mojí hlavu, mojí mámu, která stála za mnou a zeď:)
A s Daisy se to za chvíli spraví, neboj. Teď jsem o tom četla v časopise, že prostřední děti mají občas problém s příchodem dalšího sourozence do rodiny.

Sonjo, na UTZ jdu 2.3., typuju, že první termín mi spočítají podle poslední menstruace, ale v průběhu těhotenství ho budou měnit.

Arko, ani nevim, jestli jsi sem psala, jaký máte vybraný jména. Pokud jo, tak se omlouvám, že se na to ptám znova, ale nějak si na to nemůžu vzpomenout.

Marti, já se před samotným koncertem cítila naprosto v pohodě, přišlo to na mě až po hodině a půl samotnýho koncertu. Já vždycky měla problémy s nižším tlakem a ten vydýchaný vzduch a dlouhý stání tomu nepřidaly. Ale byla jsem na to připravená, ten lístek byl tak pekelně drahej, že bych tam musela jet i kdybych se úplně necítila:). A hlavně jsem se na to těšila a nechtěla si to nechat ujít. Spíš bych si netroufla jít na koncert v pokročilým stadiu těhotenství, ale v začátcích klíďo.

Musim končit, Danda mi tu tahá ruce z klávesnice:).

Mějte se krásně a pište!!
Jana+Daník

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 21.02.06 20:30

Ahojky,

ja taky zrovna dnes desne chvalila Simonka:) Je poslednich 14 dni uzasne hodnej!! Zadne zachvaty,porad usmevavy a hlavne hodne povida a vsechno se mnou dela.....je uplne zlatej.

Jmena jeste vubec netusime!! Pro holcicky se mi jich libi dost,ale vylozenou favoritku nema a pro kluka to nevim vubec.

co vy? mas nejake tipy?
Arka

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 21.02.06 20:51

ahoj stestickaaaa,

ditko mi uz spinka, totiz nespala odpoledne, tak dneska to uz zabalila v sedm..... jeee, aspon si uziju klidny vecer. Ona totiz po me vecer skace, boucha do bubinku a vubec dela docela ramus, je vubec nejak akcni :D.

My jsme byli v patek s Barunkou u zubarky. Nechtela se ani nechat povozit na kresle a uz vubec neotevrela pusinku. Dokonce odmitala si vzit prstynek (za odmenu), vyslovene si vyzadala jenom obrazek :). Ale potom jsem si nechala zuby zkontrolovat i ja, a manzel, a ona tedy se potom nechala, dokonce se pani zubarka podivala i zrcatkem. No a nasla ji jeden kaz. Objednala nas za dva mesice. Nevim, zda se tak malym detem vrtaji zuby?! Byla jsem z ni tak vyplasena, ze jsem se zapomela na to zeptat, i na to, zda nemame uzivat fluoridove tabletky? Treba moji kamaradce dceri tyhle tabletky doktorka predepsala......? Nemate s tim nektera zkusenost?

Papa Kajka a Barunka

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 21.02.06 22:12

CAu Kajko, jestli cistite zuby pastou a barca ji polyka (jako ze trochu asi jo, pry staci belikost maleho hrasku), tak tabletky netreba. Taky zalezi, jakou pouzivas vodu. jestli z kohoutku, tak to by melo byt OK, jetli balenou, tak se podivej, kolik ma fluoru. Ono je s tim treba opatrne, moc fluoru zase muze zubum dooost uskodit. Mam od ni takovou tabulku, kterou mi dala k tabletkám pro Kubu, ale Matejovi uz hje davno nedavame. Rekla jen do ty doby, nez budeme cistit pastou a jak jsem psala, taky podle vody.

martina

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 21.02.06 22:23

Lesino,
Veronika Ševčíková mě rozhodně učila, ale hlavně jsem u ní dělala tu svou zatracenou diplomku, která je naprosto děsná. Byla (a beztak ještě je) děsně naštvaná, nechtěla mi ji pustit, nakonec se to uhrálo na to, že přeci nejsem blbá a když už jsem zvládla všechno, tak kvůli tomuto mě nevyhodí. Ty V.Š. znáš? Pokud je to tvoje kamarádka, tak jsi o mně stoprocentně musela slyšet, jelikož jsem ji vytočila velmi velkou měrou.

Arko,
jména pro miminko si třeba ani nepřipravujte, ono vás jistě něco napadne, až ho uvidíte. Šimon se mi moc líbil, ale manžel ho zamítl s tím, že je to příliš „biblické“. no, uznávám, je to v Bibli, nicméně je tam i Jan nebo Jakub, a to mu, ani jiným, „biblické“ nepřijde. On chtěl Svatopluka, což ovšem zase neprošlo přese mne, neboť mi tam silně vadí ten -pluk. Podobné významy mi nesedí, i když jinak se mi Svaťa, Svatik i líbí. No, dejte třeba Matouše, Šimon a Matouš byli dobrá dvojka a jsou to velice pěkná jména. Já bych to asi zvolila. Holka mě nenapadá, i když…:o) Dejte Antonii, ať má každá holka ze Štěstíček doma Tonku :o) Lesina už to má v budoucím plánu, tak se přidej!

Ed,
taky jsem nedávno četla v časopise (jek tu někdo psal) o prostředních dětech. Přeci jen, Apolenka už zažila příchod Daisy, ale pro malou je to nové. Myslím, že se to časem poddá. Je jasné, že vás její chování mrzí, ale dejte jí čas. S vaší láskou se s tím určitě brzy srovná a nebude protivná a zlá. navíc si aspoň zvykne a až budete představovat třem dětem toho dalšího bratříčka, bude mít Daisy o jednoho mladšího sourozence náskok před Sebastiankem :o) Bude to za pár chvil jistě zkušená a ostřílená starší sestra.

Marti,
blahopřeji k lezounovi! Za chvíli budeš mít doma dva běhače! (teda, asi to ještě trochu potrvá, ale nakonec to stejně rychle uteče :o) A oslovení Pudíčo je výborné :o)

Kajko,
máte dcerku šikovnou. Některým dětem se neexistuje dostat do pusy ani v první třídě (zkušenosti kamarádky zubařky). S kazem, vrtáním a tabletkami nevím, tady zkušenosti zatím chybí (Tonka má prozatím jen 7 ks a osmý těsně před).

Jani,
už se těšíme na zprávy o ultrazvuku a bližším popisu minimimina. A podzimní miminka jsou fajn - i když teda to naše bylo už skoro zimní.

Dnes jsme byli přes den u manželových rodičů (teda střídavě tam a venku, protože tchán je hodně nemocný a potřebuje klid, často spí a tak). Jezdíme tam jen občas, tak jednou za dva týdny, někdy méně, ale s radostí všichni sledujeme, jak je Toňa zorientovaná; přestože doma bydlí s babi a dědou, ví, že manželovi rodiče jsou taky babi a děda, a říká jim tak. A není z toho zmatená. Těší nás to a jsem ráda, že máme tak chápavé děvče :o)
Stavba stále postupuje, během pár dní by to mělo být hotovo a pak už jen vnitřní zařízení (naši si nechávají renovovat kuchyňskou linku, budou dávat nové podlahy, udělají jim nové dvěře atd.). Akorát se o několik dní zpozdilo vyzdívání krbového komínu, ale to se zvládne.
V neděli, když tu nikdo nepracoval a nevířil se prach jsme vyprali asi tisíc praček, takže se jdu poprat s prádlem. Zítra vyrazíme opět k dědovi domů, kde přečkáme den, a večer, pokud neusnu dříve než brzy, sem zase nakouknu.
Mějte se hezky.

IvaPe+Tonička­.skoro.15.měsí­ců

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 21.02.06 22:30

Ähojky Ed:)
Neboj, Daisynka se srovna…holcicky dalsiho sourozenecka berou pry vetsinou hur..ale jde jen o par dni, tak vydrz…a zlobenicko? To bych mozna trosku i pripsala veku:D Ja nastesti s zarlivosti problem nemela..teda ne ja:D..Dominik:D O Eli porad pecoval, nosil mlicko,koukal ji do pliny..u nas to bylo trochu jinak…do te doby, nez zacala Eli lezt, bylo vse uplne v pohode…fakt jsm si je uzivala…ale jen co zacala lezt..a co hur..dovolila si mu brat hracky..jeho AUTA? :D:D No to byla drzost:D..V tu chvili mu doslo, ze mu tam jaksi nekdo zacal skodit…Ale vetsinou to koncilo vytrhnutim hracky z Elinciny rucicky..se slovy TO JE MOJE:D:D..Eli samozrejme zacala jecet jak sirena..a tak to chodilo parkrat za den..a me tim silene deptali a desila jsem se, ze se o hracky budou pretahovat naporad:D..Nastesti jen co Eli zacala chodit..nevim proc…ale hodne stoupla jeji cena v Domiskovych ocich:D…Takze ted je to uplne v pohode…maj se fakt radi.obcas se vodej po byte za rucicky a pusinkujou se..na to me vzdycky dostanou..nebo na jejich spolecne povidani si ve vane:D..Dneska prvne zpivali oba,kdyz jsem je vezla na kocarku..Domik slova..Eli jen LA,LA:D Fakt me rozesmali, pripadala jsem si,jako kdyz vezu matejskou pout:D.....Takze ted si je docela uzivam..ikdyz jsou okamziky..kdybych je rotrhla oba naraz:D..ale to je vsude stejny, co?

Tak se holka drz…Teda ted koukam, ze Sebikovi je uz 14 dnu? To nejak moooc rychle leti..A co 4 mimi? Neplanujes? :D:D:D

Tak pa, pa..pozdravuj holcinky a Sebika..
Bootgirl, ¨Dominik 3 roky,Eli 16 mes

 
Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 21.02.06 23:10

Veru je z meho rocniku, znam fakt dobre ji i jejiho manzela :D A vzdycky jsem tvrdila, ze bych ji za kantorku nechtela ani za nic :)
Bohuzel jsem ji ted dlouho nevidela :(
Zrovna si rikam, ze ji musim napsat.
 Lesina

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 22.02.06 08:38

Ahoj Arko,

zatim taky nic nemáme, ale řešíme to. Z klučičích u mě vede Adam. Pak se mi ještě líbí Filip, Šimon, Kryštof a Patrik. Tomovi se líbí Adrian, Damian, Denis, Alen, Eliáš, Gabriel :). No byly by to dobrý jména, kdybychom neměli příjmení Červený. K tomu se fakt třeba Adrian nebo Damian vůbec nehodí:).

Z holčičích mám taky spoustu favoritek, třeba Sylvie, Zuzana, Monika, Kateřina, Nela…

Bude to boj, už teď se dohadujeme.

Papa
Jana

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.02.06 14:35

Ahooooj holky,

tak máme za sebou prvních pár příešerně neprospaných nocí.
Teď bych měla vlastně spát, ale já nemůžu, nejde to, ikdyž Sebík konečně vytuhl a Daisy je také v pelíšku.
Včerejší noc byla vlastně zatím nejhorší - od 20.00 hod do půlnoci byl Sebík nevrlý, tak jsme chodili, nosili, houpali, koupali a kojili skoro non stop… Usnul okolo půlnoci jen aby se zase okolo 1.30 hod vzbudil… tak nastalo opěk kojo, nošení, upsávání… skoro do 3.00 hod!!! Pak si ho vzal Guz dolů a podařilo se mu malého unosit do spánku a spal s ním v sedě do 5.00 hod, kdy mi ho donesl na mlíčko a to už jsme pak skoro nespali, protože zabral okolo 7.00 hod a v 7.30 jsem vstávala vypravit Polinku do školy a DAisy do školky… Od těch 7.30 hod malý nespal až do 10.00 hod kdy teda konečně usl, ale jen na hodinku, pak zase kojo, opět nošení a teď opět spinká, ale je to jen tak těch 40 minut… co já budu dělat??? :o) Uáááá
Snad je to jen růstový spurt či tak něco… prdíky určitě nemá… tak proč najednou tak málo spinká?? Očička má úplně rudá, je vidět, že je unavený…
První dva týdny prospinkal a teď ty dva dny asi dohání :o)
Ale je to síla vám řeknu, a to prý zkušenou maminu nic nepřekvapí :o))))))))))))))))

Nejhorší je, že člověk prostě neví, co ty drobky trápí… no, alespoň víme, že další spinkací andílek nám nadělen nebyl… Daisy to byl originál a člověk si uvědomí jaké to je štěstí, když miminko samo od sebe spí až když má s čím porovnat. Ne že bych nemohla porovnat s Polinkou, ta také byla ve spaní příšerná ! :o)

Když mluvím o Daisy, děkuju vám všem za vaše názory ohledně jejího zlobení.
Máte pravdu, že na zlobení má také věk, to smíchané s tou obr událostí narození Sebíka… má na to prostě právo a já bych měla víc relaxovat a nebrat si to tak osobně.
Navíc musím říct, že co je tatínek zpět v práci, tak je opět jako vyměněná a vlastně vůůůbec nezlobí :o) Je to zase ta moje Daisy jakou znám a navíc je děsně hodná na Sebíska. Když pláče, tak by ho zulíbala a neraději by ho neustále chovala… chůvička moje malá.
Takže snad to byl jen takový nějaký výbuch a zase bude dobře.........

Jo a v pondělí jsme Sebíka hodily na váhu a má 4 280 g… takže přibírá šmudla… a roste, asi ho fakt přestanu kojit ať mi zakrsne :o)

Iva Pe - až (jestli) budeme pořizovat Sebískovi bratříčka :o) tak Daisy už sice bude ostřílená ségra, ale žárlit bude určitě Sebík :o) Holt si nevyberou že jo? Ještě že Polinka je tak pohodová a nijak ji nebere, že jí nosíme domů pořád nějaké mimina :o)))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­))))))))))))))))))
A možná jsem se už ptala, či to přehlédla, ale kdypak vy zkusíte zadělat Toničce sourozenečka???

Bootgirl - jo jo, letí to :o) V neděli budou Sebíkovy týdny tři :o) Sama tomu pořád nemůžu uvěřit… no ale co naděláme… až nám Sebík odroste, bude čas na další štěstíčko - odpověď na tvůj dotaz zda plánujeme :o) Jen teda tohle čtvrté by bylo už fakt poslední ( aneb nikdy neříkej nikdy haha) takže až by nám odrostlo i to poslední štěstíčko, tak se asi dám na únosy a budu lidem brát miminka z kočárku :o))))))))))))))
Je krásné jak si Domísek s Elinkou rozumí - úplně jako bych ta tvá dvě okatá štěstíčka viděla ! Duo v kočárku muselo být k popukání !

Kajko - dnes jsem objednala Daisy také k zubaři a teda nevím jestli bude spolupracovat, ale raději ať se jí tam mrkne.
Tady se třeba ty fluoridové tabletky nedávají vůbec , takže asi moc neporadím.
Také nevím, zda by jí v tomto věku ty zoubečky vrtali, ale myslím že ano… Kamarádka má 5 letou holčičku, ta má už 4 plomby… Ono by jí totiž mohl začít ten kaz asi bolet…?

Martanka - gratuluji k lození !! To je stejně sranda, že jsou ve vývoji kluci skoro úplně stejně ! U nás byla vždy mrštňější Daisy …to jsme zvědavá co se vyklube ze Sebíka :o)

Mějte se krááásně
Ed x

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 22.02.06 16:35

Ahojky Ed,

koukám, že máš doma perno, ale podle toho co píšeš, tak Danda byl nemlich to samý, od 3 týdnů přestal spát. Už jsem pak z toho brečela, když ještě v půl druhý v noci nespal. Ale jsi si jistá, že to nejsou prdíky, aspoň začínající? Kluci na to hodně trpí. A Daník si fakt protrpěl 3 měsíce, než se to spravilo. Nejdřív to začalo nespavostí a nevrlostí a pak už jen řval a řval. Držím palce, aby to byla jen přeháňka…

Měj se krásně.
Jana+Daník

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 22.02.06 19:45

Ahoj holčinky,
Tak se hlásíme marod. Já od pátku se silným zánětem v levém prsu, s antibiotiky a bohužel už bez kojení. Bolest byla tak velká, že se to prostě nedalo. Barča flašku půl dne bojkotovala, ale už hezky papá a hlavně - v noci spinká. Dostala jsem ještě prášky na zastavení laktace, ale prsa se ještě trochu nalejvaj. Prý nesmím odstříkávat, ale co mám dělat, když mě ty prsa bolej?
No a Matýsek se v sobotu ráno vzbudil s teplotou, takže jsme mazali na pohotovost a diagnoza zněla : začínající laryngitida. V noci v 03:00 ho chytl záchvat, který jsme ale dostali pod kontrolu, takže se to obešlo bez hospitalizace. No ale dneska jsme mazali k doktorce, neb ze včerejška na dnešek chudák celou noc děsně prokašlal a k tomu teplota 39. Takže vyfasoval antibiotika jelikož má zánět průdušek. Ach jo, chudáček. Ale nese to statečně. Teď ho zase slyším chrchlat, doufám, že léky zaberou a noc bude klidnější. Já jsem totál vyřízená, spala jsem snad dvě hoďky.
Přeju Vám všem více zdraví než je teď u nás a mějte se fajn
Lucka a děti

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 22.02.06 20:09

Ahojky Ed:)
Neboj, treba se to spinkani Sebicka urovna…Me Elinku propustili z porodnice az v jejich 3 tydnech..takze mi vlastne ukradli to, na co jsem se nejvic tesila:D..To mrnave vonave vecne spici nic a vlastne vsechno:D..Nastesti mrnava byla i pri propusteni..mela neco kolem 2,70:D..a spava byla taky..spala vlastne porad..ale zadrhel byl v tom..ze asi v 5ti tydnech si hazela probuzenicko od 23 do 3 do rana..a to trvalo skoro 2 mesice, nez jsem ji bdeni posunula..2krat sla dokonce v 5 rano..a na ty dve noci nezapomenu:D:D Sice vubec nebrecela, ale lelkovala..a usni vedle lelkujiciho miminka:D..No a samozrejme ja porad premyslela, jak to udelam, kdyz je 5 rano,ja jeste nespala a do 3hodin se ma probudit Domisek:D:D…No prezila jsem..a jak rychle to uteklo..neboj,…za chvilku na to budes jen vzpominat…Musim rict, ze ja chut na 3 mimi mam taky..uz diky dvema spinkacim detem:D:D..ale aby se mi to treti nevymstilo:D:D

Tak mala je hodna kdyz je tatinek pryc? :D..Nase deti taky nejvic zlobi, kdyz je tatinek doma…takze rada: Posilat tatinka co nejcasteji do prace:D..Tak se drz…a pozdravuj rarasky..paaa
Bootgirl

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.02.06 13:02

Ahojte maminy!

Co jsem přijela od našich, tak nějak nestíhám a nemám vůbec přečteno co a jak, jen hlásím, že kdo chtěl vidět čmeláčka Filípka, jak si užívá karnevalu a jak se mamca ta maska vůbec povedla, tak fotečky najde v galerce u Mimizemšťánků.

LUCKO: s tím kojo mě to mrzí, živě se mi vrátil ten pocit, když jsem ty pilule na zastavení laktace brala já a mám husí kůži. Já měla nějaký prášky, co byly jen dva ks a jedlo se to po půlkách po dvanácti hodinách a odstříkávala jsem normálně, bylo mi to tak i řečeno doktorem. Tak držím palce!

Pá Montička + Filípek, který začal cupitat aspoň s chodítkem:)

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 23.02.06 13:28

ahojky,

Marti,gratuluji ke Kubikovo plazeni!! Za chvilicku ho budes vsude nahanet :) je fajn,ze se pohybuje, hned objevi novy prostor k zabaveni.

Ivco,se jmenem Matous notujes s mym manzou.Mne se to jmeno taky docela libi,tak mozna to tak dopadne.Ale vylozeny favorit to neni. A Svatopluk je nahodou skvele jmeno :)))) mam na nej totiz narozeniny,tak k tomu jmenu mam cely zivot blizky vztah :)
Z holcicek se mi libi Nela,Nora,ale i dlouha jmena jako Valentyna…proste zatim vubec nevim…jeste je cas…nastesti

Caroline,ty jsi take sikulka,kdyz jeste pracujes pri materske!! Ja takove maminky fakt obdivuji. Hlavne ty,ktere pracuji a pri tom se opravdu maximalne venuji ditku.

Kajko,tady v okoli take 2,5lete holcicce uz vrtali kaz:( ale asi zalezi na ditku,jak je ochotne drzet zubarce. Simonek uz byl 2× u zubarky a v pohode.Fluoridove tabletky se davaji jen dokud nepouzivas fluoridovou pastu na zuby.

Ed,take se tesim na miminko,jak nebude vubec spat :)))) se Simonkem to totiz vuuuubec neznam.To byl odmalicka spavy medved. A doted spi kazdy den po obede a vecer taky hezky usina.
No uz mam vybrano :o) ted nas ceka certik! Jsem na to sama zvedava,ale uz se straaaasne tesim!

Lucko,marodeni je des!! Vubec nezavidim,snad vam to rychle utece a budete vsichni opet fit a do toho to krasne jaro!!!

Ja zas ted v sobotu musim do Pardubic do skoly:(((( beee,se mi strasne nechceee. Je to posledni seminar, je to od rana od 8.30h a na cely den. Nejhorsi je doprava…musim jet uz v 5hod rano z domova,deda me hodi do Prahy autem (1,5hod) a pak pojedu vlakem.Zpet vecer vlakem a autobusem. Budu zas uplne vyrizena:( a jeste cely vikend zabity. chjo chjo…uz abych to mela za sebou!! Ja uz chci polovinu brezna!

Jeste,ze je ta olympiada:) Sice nasi nic moc,ale me bavi koukat na vsechno,tak mi to hodne zveda naladu. Jinak pomalu zacinam propadat predjarni depresi.....

Tak se jdu zas ucit.
pa
Arka

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 23.02.06 13:59

Lucko, já bych trochu klidne odstříkala. Nikdy neodstíkáš tolik, že by to bylo jako kojení a řekla bych že tělo na to přijde, že toho s tím mlíkem má nechat :-)

Já když odstavovala Kubíka, tak jsem to tak dělala. Možná to pak trvá o nějaký den déle, ale bez bolesti :-))

martina

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 23.02.06 14:53

ahoj holkyyy,

Marti, dekuju za radu ohledne zoubku. Zubni pastu tedy Barunka polyka, sice klokta, ale myslim, ze i behem cisteni toho hodne spolkne. Posvitila jsem si baterkou na ten zkazeny zoubek a ma tam fakt diru. Ale ona se rozhodne neda plombovat, protoze je straspytlik, uz jenom kdyz jdeme k nasi doktorce, a kdyz vidi zdrav. sestricku, tak uz nechce vlezt ani do ordinace (bohuzel posledne jsme tam chodili jen na ockovani :(. Takze uz mam hruzu z toho, jak ji u toho zubare nedejBoze budu drzet nasilim......... to tam snad ani nepujdu..... Jsem z tech jejich zubu vubec nestastna, cistime rano, vecer a presto ma na nich takovy zluty povlak........ Chjo, co bych dala za to, aby mela ty zuby krasnejsi.......... treba bych je vymenila i za ty Barunciny nadherne vlasky..... clovek si hold nevybere, ze… :)

Ed, tak vy uz mate nocni mejdany...... Sebik je ale naaaaadherny klucik, moc vam to na fotkach slusi. Je vam hrozne podobny. Poslala jsem ti SZ, uz jsi ji nasla?

Lucko, vam ty nemoci davaji zabrat, tak preju vsem brzske uzdraveni!

Arko, at ti ta sobota rychle utece. Vem si nejakou poradnou cokosku na cestu, at mas cim obalit nervy :).

Evicko, ja jsem ti v minulem denicku zapomela odepsat. Ptala jsi se na tu tapetku kolem pokoje (border)....... Uz jsem se koukala na netu, a me se nejvice libi takove ty s temi anglickymi vilami (fairy), a vubec ty jemnounke ruzouve....... uz jsem premyslela ze zaukoluju svagrovou v Anglii, aby mi tam neco koupila...... ale nakonec jsem to zase zamitla. Neb steny jsou tam nic moc, mam pocit, ze to budeme pri dalsim malovani skrabat (stare natery), tak uz se mi nechce investovat. Mozna potom pozdeji. Me se strasne moc libil tvuj pokojicek pro Kubicka, z toho jsem byla uplne nadsena, neco takoveho bych si predstavovala i pro Baruncineho bratricka (he he, az se nekdy podari :). Jinak jak mluvite na Kubicka? Cesky i anglicky? A nedavas ho uz do nejake skolky??

Ja jsem se byla vcera zeptat tady u nas ve skolce, kdy maji zapis, protoze v rijnu mi konci materska a chtela bych od rijna dat Báju do skolky. Jeste nejsem rozhodnuta, zda nastoupim do sve byvale prace, ci nikoli, ale chci mit zadni vratka........ No a jak jsem tam vesla, tak mi to zacalo tak byt lito, ze chci „odlozit“ sve ditko do skolky, ze jsem se tam malem rozbrecela (normalne nejsem takovy cita)..... Porad tomu nemohu uverit, ze uz nam to miminko taaaak vyrostlo......

Tak ja paaaadim, papa Kajka a Barunka spinkajici po obidku

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 23.02.06 16:49

Ahoj Arko, pokud máš narozeniny na Svatopluka, tak to je máš dneska! Takže přeji všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví a štěstí.

U nás už je to nejdůležitější z přestavby hotovo, dnes zalili podlahu a teď se musí čekat, až vše vyschne, aby se mohlo položit linoleum a vymalovat zdi. Pak se bude pokračovat směle dále. Ale už to nejspíš nebude taková hrůza.

Dnes jsme opět byli u manželových rodičů, protože mamka nám předevčírem zapomněla dát s sebou sekanou, a to by přece bylo škoda, aby se jim zkazila :o) Tchyně je skvělá, udělala by první poslední. Je to kuchařka v důchodu, takže když někdo touží po nějakém jídle, je šťastná, že je užitečná a vaří a vaří. A pak je štěstím bez sebe, že nám to chutná. A chutná nám všechno, takže je šťastná vždy.

Ed,
se Sebíkem je to třeba jen náhodná neklidná noc a zas to přejde. Toňa někdy spí měsíc dobře a pak má třeba tři čtyři dny, kdy se budí kupříkladu ve tři ráno a hodinu dělá hlouposti. Pak ji to přejde.
A sourozenečka pro Toninku si moc přejeme aspoň jednoho, ale ještě nám připadá malá, chceme si to užít, když vidíme, jak rychle nám roste. Mysleli jsme, že začneme s pořizováním tak okolo Vánoc, přelomu roku, až bude mít po druhých narozeninách. Teď ale přišla manželova sestřenice, která má dvacetiměsíční dcerku, že začnou v září, a moje sestřenice, co má v březnu dvouletou dcerku, že začnou taky v září, tak abychom se prý přidali. Jim se to mluví, když mají holky o pět a osm měsíců starší, než je naše, ale uvažujeme o tom. Bylo by to fajn, kdyby se to čirou náhodou povedlo najednou. Akorát první těhotenství u nás přišlo po jedenácti měsících, a u nich po jednom a po dvou, tak snad abychom už začali :o) Třeba to příště bude jinak. Uvidíme.

Všechny zdravím z poloodtávající krajiny s doufáním v brzké jaro.

IvaPe+Toňa.sko­ro.15.měsíců

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 23.02.06 18:05

Ahojky,

tak jsem ve 14 hod. sesmolila krásný dlouhý komentář a přitom se mi vybila baterka. Uááááá

Arko - přeji Ti k dnešním narozeninám vše nejlepší, šťastnou cestu na poslední sobotní seminář, úspěšně složenou poslední zkoušku 11.3., zdraví celé Tvé rodině a nakonec to nejkrásnější čekání na mimi.

Montičko - Filípek byl krásnej čmelák. Kde jste masku pořídili? Nebo jsi se činila sama? Jak moc byl hotový ten Váš domeček, když jste ho kupovali?

Ed - tak Fanda byl nespavec a uřvánek do 15. měs. tak to Ti opravdu nepřeju. Tak pokud si pořídíme druhé mimi tak budu prosit Pána Boha, aby mi seslal úplný opak, ale jen v tom spánku, řevu a pití z prsíček jinak ne.

LaBouche - je nějaká šance, že se té laryngitiny někdy zbaví nebo ne? S tím kojením si hlavu nelam, vždyť si Barunce dala nejdůležitější půlroční základ. Alespoň jedno pozitivum to má, jak píšeš, dobře spí.

Už bohužel nevím na co jsem chtěla vše reagovat tak zase příště.

Sonja

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 23.02.06 19:49

Ahoj holky,
díky za rady. Dneska jsem jela ráno ještě do nemocnice,páč mě to prso v noci začlo zas děsně bolet. Ale naštěstí tam nic není, už je to prý na ústupu, jen mám na obou bradavkách ještě menší ragády, takže jsem vyfasovala calciovku.
Montička - ty prášky se jmenujou Misalfon a je jich 30 a berou se 2× denně jedna.
Sonja - šance na úplný vymizení laryngitidy je a to prý tak jak půjde do první třídy. Co mi říkala MUDr na ORL, její syn a vnuk tím trpěli a trpí, tak jakmile prý syn nastoupil do školy, zmizelo to. Tak snad. Volala jsem i na alergo, protože bere tu vakcínu na posílení imunity, tak nám doktorka zkrátila čas mezi jednotlivými dávkami o dva týdny s tím, že pokud by i přesto omarodil, šel by ještě na podrobnější vyšetření. Tak jsem zvědavá.
Martanka - taky si říkám, že když trošíčku odstříkám neublíží to.
Tak jo holky, přeju Vám krásný víkend, jdu zalézt, dětičky už usnuly, tak je jdu následovat.
Mějte se krásně
Lucka a děti

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 23.02.06 19:51

To jsem ještě já:
Martanko - Marti, gratuluji Kubíkovi k plazení. Naše Bája je taky lenoch líná, teprve začátkem týdne se napůl přetočila na bříško a to by už touhle dobou měla mrskat jedna báseň (včera jí bylo 7.měsíců). Tak mám dojem, že bude asi jako Váš Kubík. Nejdřív jsem byla z toho trošku frustrovaná, ale říkám si, však oni to všechno dohoní.
Tak pa Lucka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.02.06 20:02

Ahojte!

LUCKO: aha, ten jsem brala jednu dobu na úpravu OVU nebo tak něco. Ráda jsem na všechny ty preparáty zapomněla:) Tak přeji pevné nervy!

SONJO: čmeláčka jsem ušila. To hnědý je z mojí staré mikiny a černou a žlutou látku jsem koupila ve zbytkách:) Takže cena cca 80 Kč a troška práce, která byla jen a jen radost. O to větší, že se tam Filípkovi líbilo:) A domeček jsme koupili ve stavu těsně před dokončením. Dodělávali se všude podlahy, dlažba, obklady, sanitární technika, parapety, dveře, zábradlí a tak:)

EDI: přeji klidnější noci! Kdo ví, jestli Sebík není nějaký telepat, protože Filda byl od 0.35 taky vzhůru nejmíň hodinu. Ale co je hodina, že…

Mějte se krásně

pá Montička + Filípek

 
Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 23.02.06 20:16

Ahoj Lesino,
tak mě Veronika Ševčíková taky učila. Dělám si teď Učitelství pro1.st. jen tak pro zpestření mateřské - pořád přemýšlím o tom, že toho nechám, ne kvůli hudebce, ale kvůli matematice. Ta je pro mě úplně děsná.
K hudebce mám docela blízko, takže ač je Ševčíková svérázná osůbka, neměla jsem s ní zatím problém, ale některé holky od nás z ročníku jí nemohou přijít na jméno :-)
Pomněnka

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 23.02.06 20:51

Taky se přidávám ke gratulantům.
Arko,všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí, lásky, hlavně ať ti všechno vychází.

Jana+Daník

 
Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 23.02.06 21:28

Pomenko, jeee, matika :D:D:D Tu jsem vystudovala ja - ale ne na pajde, ale prirodovede, takze od vas znam jen par lidi…
Narodnice uci Votava, ze? A Kveton? Je tam jeste Simon?
Hele, urcite nekonci, matika se da zvladnout - pro me by teda byl spis sileny problem ta hudebka :D:D:D:D A uplne obzvlast u Verunky :D
 L.

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 23.02.06 22:38

Holky moje mile :-)) moooc dekuji za pranicka k narozkam! Jo jo,je to tak…cas proste leti a leti a mne uz je 30 a kousicek :o) Ale ty deticky nas krasne omlazuji,tak s enak porad citim na petadvacet.....he he…si fandim

pa

Arka

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 24.02.06 11:06

ahoj,

přejeme dnes všem Matýskům vše nejlepší k svátku.

Sonja + Fanda

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 24.02.06 13:17

MAME ZLATOOOOOO!!!! HURAAAAAAAAAAAA :))

Kata Neumannova na 30km. To byl zavod! Ja fandila a rvala o 106 :D aaaaaaaaaaa to je parada :)

Arka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 24.02.06 14:41

Teď jsem se lekla, že mi utekl hokej:))))))))))) Jé a já byla na pokec v práci. Ale stejně s Fildou moc telku sledovat nemůžu, protože máme tak malý byt, že máme hračky na jediném místě a to je u televize a Filípek, jak jí vidí puštěnou, tak se před ní stoupne a plácá do ní nebo jí vypíná a zapíná:)

Takže díky za info!:)) Taková malá olympijská zpravodajská služba:)

pá Monťle+FIlda

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 24.02.06 20:11

Ahoj holky,
dneska jsme byli v herně,tak se Kristýnka krásně vyřádila,ale po návratu domů mi připadalo,že jsem si přivedla jiný dítě:).Když jsem chtěla jít ven,tak mi pořád zdrhala,schovávala se,vztekala a pořád dokola,až do večera.
V úterý jsme objednaný na kožní,Kikča má na nožce a bříšku takovou bradavičku,jmenuje se to molusca nebo tak nějak a jedno si skoro strhla,tak to musíme nachat odstranit.

Martino,gratuluju k plazivcovi:)))

Arko,všechno nej nej nej k narozkám:))Ať se ti všechno daří a hlavně ti přeju to nejpohodovější těhu a zdravé miminko!

Ed,Sebík je fakt rozkošný,tak ať vám pěkně roste:)

Tak já letim,jdu objednat pizzu a zajíme s manžou žal nad tim děsným hokejem:)

Monika

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 24.02.06 20:16

Arko - taky jsem koukala a taky řvala jako želva. Bylo to skvělý.
Zato hokej pěkná ostuda!!!!
 Lucka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 24.02.06 21:19

ahojky,

hokej radeji ani nekomentuji…jeste smutnim…fnuk,fnu­k…skoda:(

Dneska jsem byla opet u zubarky a uz mam korunky hotove!! Ale byl to des,bes…delala mi dve korunky ctyrku a sestku vlevo dole. mam ted tu levou dolni stranu jak cihla. Rvala mi to tam pul hodiny,ale myslim,ze korunky fakt sedly a az opadne ten pocit ciziho kusu v puse,tak to myslim bude fajn :)
Jsou fakt pekne ty korunky i barevne skvele ladi.....mohu se opet poradne smat na celou pusu :D

jdu se divat na dalsi hokej…ale zitra jedem do Pardubic do skoly uz v 5.15rano a je to na cely den.tak musim jit spat!
pa
 Arka

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 25.02.06 12:53

Ahoj holky,

tak co myslíte, mám zítra poslat nový deníček nebo ještě týden počkáme?

Dneska nám přijde návštěva, tak nemám vůbec čas vám víc napsat, protože jdu vařit a uklízet,ale příště to napravím.

Zatim papa.
Jana+Daník+mimísek

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 25.02.06 14:30

Ahoj,

tak teď jsem znova koukala na záznam doběhu Katky Neumannové a zase jsem měla slzy v očích. Při přímém přenosu jsem skákala u televize hnala jí rukama do předu, kdyby jste mi viděly tak řeknete, že jsem nějaká jiná. Ten hokej byl opravdu hrůza, já jsem to pak vzdala ačučela na net. Ty Rusáci taky dostáli dobrej nářez. Snad vyjde ten bronz, i když tomu moc nevěřím.

JanaRed - já myslím, že můžeš ještě počkat ten týden, třeba se ještě stane něco moc hezkého a ty se o to budeš moci o tom s námi podělit.

Kačkač - tak co škola? Kdy máš poslední zkoušku, aby jsem na Tebe mohly myslet. A co ta dovča? Jedete do toho Egypta?

Shirin - a co Ty? Už jste se vrátili z teplíčka a kde jste vůbec byli? Bůůůů já chci taky někam.

Zase přišly ty hnusný mrazy, brrrrrrr, ještě že svítí alespoň sluníčko.

Švagrová má TP už za tři týdny. Jsem napnutá co to bude, nenechali si to říct.

Všem přeji zdravíčko a venku pěkné teplíčko.

Sonja

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 25.02.06 16:39

Ahoooj holky,

no já jsem dobrá, že takto stíhám přispívat :o) Zatím :o)
Tady je teď děsná zima :o( Brrrrr
Takže dopíšu a jdu se zahřát u ohýnku v krbu, topení totiž nestíhá a v kuchyni je pěkná kosa.

Pár novinek od nás.
Polinka je od pátku doma - je opět nemocná - zánět mandlí a má antibiotika. Má úplně oteklý krk a špatně se jí polyká, ale jinak je celkem čilá. Musela si to donést ze školy ach jo.
Daisy opět pokašlává… no dům plný marodů.

Sebík má pořád rýmečku, ale zatím se to nepřehouplo v nic horšího, tak nepřestávám doufat, že odolá.
Období nespaní a nevrlosti pokračuje, ale trochu jsem se uklidnila tím, co jsem si našla na netu. Prý okolo 3 týdne miminka mají růstový spurt a trvá to většinou týden. Prý jsou neklidná, pořád hladová a uplakanější - no prostě popis toho úplně padnul na Basťu.
Tak doufám, že to je opravdu ono a že to zase přejde. Prý to pak většino příjde ještě okolo 6 týdne.

Divné je, že si tohle nepamatuju u holčiček. Daisy určitě byla víc hladovější, to si pamatuju, ale určitě nezačla být taková nevrlá.
Sebík je prostě teď takový neklidnější a ikdyž ospalý, tak prostě ne a ne usnout.
Ikdyž - poslední dva dny, abych mu nekřivdila i to se už zlepšuje. Většinou se po napapání uklidní a zdřímne alespoň na chvilinku, ikdyž teda zaplať pán bu za babyvak - ten mám věčně s opičkou na sobě :o)
A včerejší noc se také dala zvládnout, ikdyž jsme kojili po hodině, většinou hned zabral a tak jsme jak takž dospali co se dalo.

V pátek nám ho přišla převážit health visitor - to je taková zdravotní asistentka - a navážila 4,6 kg. To se mi nějak nezdá, neb měl na sobě plínku a oblečení, a ikdyž to odečetla, tak se mi pořád nechce věřit že by přibral tolik… tak si ho nechám v pondělí převážit Andryou.
Dále mu kontrolovala sluch. Je to nějaký nový test. Do oušek dala takové sondy a na monitoru se po chvíli ukázalo, jestli mozek reaguje. Sluch máme v pořádku, ale to jsem věděla, protože sebou vždy cukne, když něco bouchne a tak…ale řeknu vám, že když byl Sebík v bříšku tak jsem někdy měla strach, zda slyší, protože to zase nereagoval na hluk vůbec - oproti princeznám. To bylo vždy rodeo, když třeba byly rachejtle a ohňostroje a tak. Ale Sebík - ten sebou ani jednou necuknul… takže se mi teď ulevilo, že slyší krásně.

Hlásím že Daisy po týdnu co je tatínek opět v práci je úplně v pohodě, takže opravdu to bylo jen nějaké období a je to zase moje malá hodná princezna. Teď ještě kdyby si jen přestala škrábat bradičku a jsem happy. Už to má 2 měsíce holky a já nevím co s tím. Začlo to jen takovým malým škrábancem, to si rozdrásala do krve víc a víc až tam měla strup velikosti 1 cm a prostě každý den si do toho dloube a tak se to nehojí. Nekecám - už to má více než 2 měsíce a vypadá hrozně. Každý se nás ptá, zda spadla a narazila si bradu, má to příšerné.
Zkoušela jsem jí to na noc i lepit, ať se k tomu nedostane, ale ona si tu náplast sundala, nebo jí to spadlo, jak se kroutila, nevím, v každém případě měla ráno polštář a prsty od krve…
Už jsem to zkusila i po zlém - plácnutí přes ručku… ale na další den ráno opět brada od krve… Bojím bojím, že jí tam zůstane jizva…
Je to nezbeda.

Kajko - SZ jsem dostala, odepíšu ti hned jak to půjde ju?

Více teď už ale nestíhám, jdu vařit večeři tak zatím pááá.
Velkou pusu pro štěstíčka vykuklená i zakuklená
Ed x

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 25.02.06 16:41

Ahoj holky!

Jsem ostuda ze nepisu, ale fakt moc nestiham, leda cist kdyz mi Rufus usne u kojeni.....

Arko, vse nej k narozkam!!!! A 30 je jen cislo. A jak krasne. Ja hrozne rada oslavuju svoje narozeniny, ale vubec neprozivam ten vek. Ja se proste porad cejtim stejne a mlada a je mi jedno kolik mam roku. Nekdy mi to dela potiz si vzpomenout kolik mi je, jestli 27 nebo 28. Jsem proste nadcasova :-) Doufam, ze oslava byla zdarila, nejvetsi darecek ti roste pod srdickem, ze? Ja jsem byla tehotna na svoje predminule narozeniny a vubec jsem nechtela zadne darky, bricho me bohate stacilo :-)

Kdyz jsme u tech darcich, tak mymu malemu tvorovi se blizi prvni narozky, tak jsme vcera s manzelem vyrazili se podivat. Zatim jsme mu koupili jenom knizky v jednom anglickem knihkupectvi. Rufus ma knizky moc rad, zatim ani moc nechce abychom mu je cetli, spis ho bavi je listovat a placat do ne, a rad se diva na tistene slovo a orazky. Jednu, co jsme mu koupili je latkova, takze ji muze proslintat ochutnat :-)

8 brezna letime na tri dny do Aten, uz se s manzelem moc tesime. Sice to neni na dlouho, ale nam to staci, alespon toho nebudeme muset tolik s sebou tahat. Stravu pro Rufuse tolik neresime. Ovoce ji syrove nastrouhane, tak mu tam koupime jabkla nebo hrusku a strouhatko vezmem s sebou. Kasicky mu taky docela jedou a delame instantni, takze ty taky berem sebou a par sklenicek do rezervy. On stejne nejradsi louda od nasich taliru a strasne moc koji, takze i kdyby tam vubec jist nechtel tak se nic nestane. Ale tomu moc neverim, papa slusne.

Jinak Ed, uvidis jak ti bude Sebik spat, jeho spaci rytmi se budou urcite menit. Jestli bude podobny pripad jako muj Rufus tak nejlip se mu spi u prsu. Ja jsem se naucila usinat kdyz ho kojim v leze a uz ani nevim kdy se odtrhne a spi takhle u me celou noc. Ale byli doby kdy v podtstate usnul sam a spal skoro 6 hodin ve sve postylce. Ono se to proste meni. Trvalo mi to chvili nez jsem si zvykla na to, ze Rufus me proste moc potrebuje, chce byt casto nosen, casto koji, je mu nejlip kdyz me ma na oci. Driv jsem to prozivala, chtela jsem mit vetsi svobodu, ale pak nastal zlom a ja jsem se nejak znovu nasla jako jeho mama. Neumim to nejak moc popsat ale uz nemam touhu ho menit, ho ted naucit byt beze me, my proste ted patrime spolu. Kazdopadne jses skvela mama a urcite s nim najedes na nejaky rytmus, urcite najdes zpusob jak ho uspat.

Mejte se vsichni moc a moc krasne!!

Caroline

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 25.02.06 16:52

Je, Ed, my jsme to poslaly stejnou dobou. To jsem rada, ze Daisy uz nebije Tatinka :o
) A je take jasne, ze Sebik spurtuje. 3 a 6 tyden a pak zacatek 3 a 6 mesice. Rufus to mel takhke uplne klasicky, vzdycky se spurtem zacal totalni zlom. Tak alespon jses pripravena do budoucnosti. A Rufus taky byl casto v satku, nosim ho tak dodnes :o))) Jsem takova gorilla mama a on je moje mlade :0))))) Mej se krasne, at jste v teplicku!!

Caroline

 
Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 25.02.06 17:05

Lesi, tak já jsem zatím zažila jen Piskláka a Novotnou. A u Novotné mi teď za zimák chybí dost podstatná zkouška… Odložila jsem si ji do LS, protože jsem v prosinci otěhotněla a celý leden jsem v podstatě proležela, měla jsem nějaké problémy špinění a tak, dr. mi předepsal Utrogestan a po něm jsem spala a spala. Teď už je to lepší ale stajně, ty definice na 2 stránky začínající slůvkem „Nechť…“ mi do hlavy nelezou a nelezou( algebraické struktury, grupy, pologrupy aj.) Nějak v tom nemůžu pořád najít smysl. Mám vystudovanou Angličtinu s apl. ekonomií v Olomouci, tam jsem taky měli matematiku, ale takovou praktickou- statistiku apod. S tím jsem problémy neměla, ale teď mi dost klesá sebevědomí a nějak mám pocit, že na to asi nemám. Kdybys něměla dvě princezny poprosila bych o doučování :-). Ale zkusím to, mám v LS 2 pokusy, a snad to vyjde. A díky za podporu.
Pa
Pomněnka + Daník(myslím tak starý jako tvoje Adletka) + mimís v bříšku

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama