Štěstíčka díl 98 - Pětníček v 15 tt

Rodičovství

Nestačím zírat, další týden je v čudu :o) Ono to rychleji utíká, když je tatík doma a my jsme pořád někde na cestách a také jsme měli v úterý technickou.....

Andrya poslouchala srdíčko Pětníčka a přestože máme doppler doma a můžeme si srdíčko poslechnout kdy se nám zlíbí, tak se mi to bubnování snad nikdy neomrzí a usmívala jsem se při tom jako kdybych slyšela Pětníčkovo srdíčko poprvé.
Dále mi prohmátla bříško a děloha roste jak má, můj tlak je tip top, krevní výsledky odebrány v 8. tt také dopadly na výbornou, takže Andrya nás pochválila, jak mi to těhotnění jde a že v tom mám pokračovat :o)

Více se nevyšetřovalo, spíše jsme další hodinu debatovali o tématu, které jsem vznesla, neb o tom uvažujeme čím dál tím víc - děti přítomné u porodu.
Možná je na to ještě brzy, ale kdy jindy je lepší čas na to děti připravit, než rovnou od začátku? Kdy jindy si to v hlavě začít srovnávat, než když na to ještě mám pořád spoustu času? A s kým jiným to probírat než s Andryou, která má s dětma přítomnýma u porodu doma velikou zkušenost??

Andrya jako konec konců se vším, s čím sama souhlasí a co podporuje, byla nadšená a nic proti dětem u porodu nemá, právě naopak.
Takže mi přislíbila nějaké knihy, jak pro mě, tak pro děti.
A podělila se o své zkušenosti profesionální­........abych pravdu řekla, vlastně o tom pořád jen uvažuju, takže vše je to vlastně příprava na plán B.

Plán A - zajištěný odvoz dětí tchyní. Přislíbila účast a že se o holčičky postará, když bude třeba. Bydlí od nás pět minut autem, takže opravdu stačí jen zavolat.

Plán B- pokud by se dal porod dopředu objednat, tak si zamluvím rodit o víkendu a v noci :o))))) Jenže jak samy víme, porod je věc nevyzpitatelná a nikdo nám dopředu nezaručí, kdy TO bude - musíme být od 36. týdne připraveny na cokoliv ! A co třeba takové dva až více týdenní přenášení??? Brrrrrr :o)

Manžílek pracuje jen pár minut od domova, ten bude v pohotovosti pořád a kdykoliv připraven přijít domů.
Polinka bude tou dobou již ve škole..... prostě pokud začne porod někdy přes den, tak počkám, jak se to bude vyvíjet.
Nezačnu pakovat a připravovat děti na odvoz hned od začátku, to až když opravdu nebudu ani jednu u sebe chtít.

Když jsem byla v bolestech u porodu s Daisy, tak jsem vlastně ani manžela u sebe moc nechtěla, nepotřebovala jsem jeho doteky či slova útěchy.....stačila mi skutečnost, že je nablízku a že o narození své dcery nepříjde.
Nepotřeboval jsem jeho fyzickou přítomnost snad až do chvíle,než došlo na samotné tlačení.
Pokud to i potřetí bude podobné, tak to bude právě on, kdo by se o Polly a Daisy staral, když já budu rodit.
A samotný porod? Tak ten tentokrát také plánujeme jinak :o)
U Daisy jsem seděla o Guze opřená a tlačili jsme spolu :o) Jenže tentokrát by chtěl Pětníčka „porodit“ opravdu on sám a nebudu si miminko tentokrát chytat já, ale tatínek :o)

V takovém případě, kdyby holčičky byly přítomny snad vydrží koukat na to, jak se jim na svět dere sourozenec :o)
Za tu dobu co chodím na Emimi mě snad už znáte a znáte i má životní přesvědčení, tak vás snad nepřekvapí, že můj názor je takový, že porod k životu patří a nemyslím si, že když jsou na to děti pečlivě připraveny, že by jim to mohlo nějak psychicky ublížit.
Záleží samozřejmě na dítěti samotném, Polinka u porodu být chce. Několik jich už viděla a já prostě vím, že zrovna ona bude naprosto klidná a bude to pro ni velký zážitek.
Jenže je tu Daisy - moje malá, na mě tolik závislá Daisy, která se ode mě nehne ani na vteřinu, když je u nás Andrya, jak by to vypadalo u samotného porodu?
Co když po mě bude lozit, bude chtít dělat mazlíky mazlíky a to jaksi při mých bolestech nepůjde?
Co když můj porod nebude postupovat právě proto,že si v sobě udělám mentální blok, jelikož mě bude její přítomnost a dožadování se pozornosti příliš vyrušovat?

Tohle vše teď řešíme a samozřejmě doufáme,že do porodu je ještě pořád daleko a za tu dobu se může Daisy hodně změnit, nehledě na to, že více pochopí, o čem to celé vlastně je. Teď mi sice bříško hladí a říká, že je tam mimi, ale ví OPRAVDU o co jde? Neví. Tak jak by mohla vědět, proč maminka vydává zvuky, jaké vydává?
Takže - Polinka u porodu snad bude, ale s Daisy pořád váháme, ikdyž by mi bylo líto a jí možná taky, že zrovna jí jsme se tak nějak z toho celého procesu „vyloučili“ :o)

Jééé, to je dilema !!!!!!
Proto vidíte, proč bych nejraději rodila v noci, to bych prostě porodila a holčinky bychom vzbudili buď těsně před samotným porodem nebo těsně po.
Nemusela bych řešit kde a s kým budou, když budu v bolestech.....

V každém případě ovšem máme dvě možnosti - buď u porodu budou nebo ne a já sama jsem už teď zvědavá, jak to nakonec dopadne!!!

Miminečko moje malé Pětníčkové roste a sílí, teď již vyživováno zcela přes placentu.
Je z něj prý malý akrobat, který dokáže nejen sevřít pěstičku, ale také ohýbat ručičku v zápěstí a předloktí. Škoda jen, že tyto akrobatistické kousky zatím stále necítím !
Někdy v bříšku cítím takové malililinké jemné bublinky, ale je to BLBOST, je ještě brzy a tak to svádím jak jinak než na střevní potíže :o)
Dle chytré knížky by měl Pětníček vážit okolo 50 g a měřit okolo 10 cm.

Mě to mé bříško také roste čím dál tím více, nejzajímavější je ráno, když mám plný močový měchýř - to je pak dole pod pupíkem takový veliký srandovní hrbolek :o)
A začla mě děsně honit mlsná !!!! Takže teď nějak bojuju s tím, že nesmím jíst čokoládu denně, ale alespoň ob den :o)))
Příští týden se odvážím stoupnout na váhu, ale moc se mi do toho nechce :o)

Dodatečně vše nejlepší Klárce od Kačkač k svátečku!

Mějte se krásně a sluníčkově
Ed a princezny a Pětníček pátnactitýdenníček :o) xxxx

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 13.08.05 22:12

Ahoj Ed a ostatní mamky !!

Ed, páni, ty už řešíš porod :-)) No, já ho taky řešila a to jsem narozdíl od tebe neměla nic moc co řešit :-)) Vlastně jsem nakonec zkončila v porodnici, o které jsem vůbec neuvažovala (ted si uvědomuju, že jsem vám ještě nepopsala, jak užasně se dá taky rodit :-)))), tak já to napravím). s tou Daisy máš pravdu, že se může ještě hooodně změnit. V tomhle věku jsou ty děti každý měsíc jiný. Kamarádka má od 4 měsíce strašího chlapečka a mě připadá, že je mezi Matějem a jejím Matějem strááášný rozdíl v dovednostech. Jééé, já jem na ten tvůj porod zvědavá, už se teším :-)) až to bue tady. No času dost, zatím užívej…

Holky, já mám tak hodný chlapečky, oba usínají kolem půl osmý večer, Matěj spí v kuse cca 12 hodin a Kuba se vzbudí v jednu ráno a pak v pět a pak si ho beru do postele, občas je to boj, aby ještě usnul, ale většinou to zkončí spánkem cca do té půl osmé. S Matějovo režimem - jím každé dvě hodiny do půl roku - se to nedá srovnávat. Mates mi spí přes den ještě další 2 hodiny, tak mám času…

Takže jsem spokojená matka :-)) Dneska si vzal Matěje manža do bazénu a já s Kubíkem utrácela a nakoupila soustu vánočních dárků (nechci tady s nima předčasně strašit, ale je to tak :-)).

No, s Matějem mám několik problémků

  • nemůžu ho dostat z dětského hřiště :-)
  • má ted období slova NECHCE a je strašně negativní (i na milovaný koláč řene že nechce a pak ho sní) - občas mě to vytáčí
  • mluví takovym strašně zoufalym hlasem, tchyne to nazývá knučením a dost často se tváří strašně zoufale (třeba když se ho zeptam, jestli chde jogurt, zaknučí že nechce, zatváří se jako kdyby se dělo něco strašnýho a jogurt po chvíli stejně sní)
  • ještě nepochopil nočník - v pohode se do něj vyčůrá, ale neumí si říct a když ho nechám bez pleny, tak pořád tvrdí, že bude čůrat a pak to ze sebe tlačí. A to ho pak vysazuju každých 5 minut a na to fakt nemam.

No, jsou to prkotiny, že???? A taky mě mrzí, že je totálně nemazlivej, fakt strašně moc, skoro nikdy se dobrovolně nechce chovat, když ho pohladím, dá mi ruku dolu (s vyjímkou když se někde praští a jde si ke mně postěžovat), neobejme mě a mě to moc moc chybí :-( Pusinky, to taky nemiluje, jen Kubíká olibuje o 106. Tak nevím nevím, četla jsem, že některé děti takové porstě jsou a rodiče je nemají znásilnovat, ale je to těžký.

Kubík je takový sluníčko usměvavý, krásně nám roste, za chvíli mu budou 3 mesíce, chjjo to to letí. Od září s ním budeme taky chodit plavat. Už s těším.

Tk holky ahoooj
Martina, Matěj a Kuba

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.08.05 22:29

Kajko !
Doufám, že si tento komentář přečteš, když už je v novém deníčku.

To jsem ráda, že jste dobře dojeli a cesta byla bez problémů!
Také ráda čtu, že se vám tu líbí :o)

Smetanový krém s tvarohem, něco jako je Pribináček tady opravdu neseženeš !
Ale tvaroh ano. Jmenuje se to QUARK a prodává to buď Sainsburys, Waitrose nebo i Tesco. Ale pokud to nenajdete, zeptejte se prodavaček, je to většinou v takových nenápadných kelímkám.
No a to by jsi mohla Barči namíchat s cukrem, nebo nějakým jiným jogurtem, marmeládou, co já vím – co jí prostě chutná :o)

Pak souhlasím se Šuldou, že třeba Munch Bunch je pro děti celkem chutný, takový tvarohovější, nebo cokoliv v takových těch malinkých kelímkách.
Fromage Frais je v angličtině vše, co je takové víc tvarohovější, snad by to přeložili i jako tvaroh :o)

Tak snad jsem ti pomohla. Pokud nic neseženeš, tak do středy to už určo vydržíte :o)

Krásně si to užijte !!!
Ed x

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.08.05 22:36

Jé já popleto, to o tom Munch Bunch ti radila Janča - letadlo - tak to jen uvádím na pravou míru :o)
Mě bylo hned divné, že o jogurtech pro děti v Anglii ví Šulda tolik že zná i názvy :o))))

Ed x

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.08.05 23:04

Ahoj holčinky,

ještě jsem vám nenapsala, jak jsme dopadli na našich prohlídkách.
Tak u pediatričky vše v pořádku, bylo to spíš jen takové informační, jak jsem očekávala. Hrozně se divila, že k nám pořád nepřišla ta psycholožka kvůli Polinčenému (ne)jezení, takže slíbila, že to popožene.
Vážně doufám, že to bude už brzy, já totiž z toho už šedivím. Snažím se to brát s nadhledem a pochopením, ale nervy mi to prostě ničí :o(
Snažím se jí dávat zdravá jídla, ale vše co je podle mě „normální“ končí nesnězené, nebo vyblité :o(
Chápu averzi k bramborové kaši a všemu, co je oranžové jako např. mrkev, ale je zarážející, že ona nesní třeba i věci podle mě celkem chutné - bramborové placky např. To slíže Daisy pomalu i talířek. A nemluvím o různých omáčkách na těstoviny, většinou ty „oranžové“ vůbec nejí, bez otázek sní ty sýrové, čili bílé. Pokud by mohla, tak těstoviny jí bez čehokoliv…

Ach jo, s tím jídlem je to prostě boj. Je to jediné, s čím jsem se do dneška nesmířila.
Obzvlášť když vidím Daisy, jak dlabe :o(

Mno, takže další kontrola u pediatričky není třeba, jen jestli si ji sami vyžádáme, pokud budeme mít nějaký problém, či dotaz.

A v pátek jsme ještě šli na kontrolu očiček a dobrá zpráva je, že se očko zlepšilo natolik, že už asi více se zlepšit nemůže, tudíž pokud za dva měsíce bude nález stále stejný, přestaneme s lepícím okluzorem !!!
Huráááááá ! Teď lepíme ještě pořád každý den, ikdyž jen na 2 hodiny.
Očařka byla moc spokojená s tím, jak moc se to lenivé očko rozhýbalo, že to ani nečekali. Takže ikdyž nikdy nebude tak dokonalé jako to zdravé levé oko, tak alespoň dosáhli toho, že pokud by někdy nedej bože o to zdravé oko přišla, tak tím pravým uvidí. Kdežto, kdyby se to tenkrát nechalo, tak vizi v tom lenivém oku ztratí postupně úplně.

Marťulo R - teda ty máš fakticky smůlu :o(
Je mi to vážně líto, ještě že jsi taková věčná optimistka, protože na tebe sice i ten hajzl spadne, ale ty se otřepeš, řekneš si, že hovna znamenej štěstí a jdeš dál :o) To já na tobě prostě obdivuju !!!!!!!!! :o)

LaBouche - to je príma, že vám to spolu tak jde. Prdíky k tomu jaksi patří, ikdyž teda já už úplně zapomněla, že na nějaké Daisy trpěla. U Polinky to byla hrůza, u Daisy to trvalo snad jen pár dnů, ikdyž si to probrečela. Holt na některé věci se zapomíná, dokonce i na ty prohopsané dny na baloně, protože to byla jediná zabírací finta :o)

Evi- z vašeho Kubíčka vyroste vážně nějaký vodník :o) Mít bazén před domem a ještě i na patiu, tomu se říká hotová vodní závislost :o)

Claudie - to jsem ráda, že jsi se mi ozvala, jak se ti se Skipískem daří.
S placentou si zatím vážně nelam hlavu, záleží jak moc zakrývá děložní čípek, pokud jen malinko, tak se opravdu může tím, jak děloha roste, posunout a bude vše v pořádku.
A věřím, že AFP testy dopadnou dobře, Skipísek je určitě zdravý jako řípa !
A děkuju za chválu foteček ! Já a modelka jo ?? :o) No to si dám za rámeček :o)

Letím do hajan
Páááá
Ed x

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.08.05 23:15

Ed,

Quark je německý a já jsem ho kupovala v Tescu, ale najednou zmizel neznámo kam. Musím se zeptat prodavaček. A já ho nahrazuji italskou ricotou a v tvarohových knedlících to ani nepoznáš.

Jana a Karolínka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.08.05 23:19

Ahoj Marti,

nooo, já porod řeším snad ještě než jsem vůbec otěhotněla :o)
Samozřejmě to vše nechci MOC plánovat právě proto, že vše pak může být jinak, ale připraveným štěstí přeje že jo? Takže chci mít prostě tak trochu představu co když tamto, nebo naopak když ne tamto :oD

Prostě chci být tak nějak psychicky připravená na to, že by došlo na variantu princezen u porodu a zda to vážně chci. Proto je fajn o tom uvažovat už takto dopředu.

Na tvůj popis porodu se moc těším, tak piš piš, než zapomeneš na detaily !

To je děs běs, že má Kubík už TŘI měsíce ??? !!!!
To néééééé ! Já nechci za tebe, aby to tak utíkalo, to je nespravedlivé !

A jak krásně ti ty dětičky spinkají !
Já právě včera říkala Guzovi, jak by bylo príma mít i třetí dítě spinkací, jako byla a je Daisy - to je prostě spací anděl už do mala.
Možná je to priorita druhorozených, že spí líp než prvorozené dítka, ale co tak kolem sebe slyším, tak většinou je to podruhé se spánkem lepší.
Tak jen tak dál, vyspat se opravdu potřebuješ a vše je pak snadnější !

Kupování vánočních dárků v srpnu ti schvaluju :o)
Já se letos taky chystám vybavit brzy, ikdyž u nás to bude jednoduché.
Pro Polinku už máme vyhlídnuté autíčko na baterkový pohon, takové veliké, vleze se tam s ní i DAisy a pro Daisy zatím nevíme, ale asi houpacího koně :o)
Obě hračky budou dost drahé, takže pak už jen pár maličkostí.

Tvé problémy s Matějíčkem jaksi u nás nepoznány, takže nemohu poradit. Je mi líto, že je nemazlící a tebe to mrzí. Ale třeba ještě bude - momentálně je asi hodně zaneprázdněný světem kolem sebe!

S nočníkem to nelam přes koleno. Odlož ho a zkus znova za pár měsíců. Pak už to třeba bude samo ! Je vidět, že ještě není úplně připravený.

Tak páááá a pusu klukům !
Ed x

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.08.05 23:23

Jani,
tak zkus Sainsburys! Tam ho mají určitě. V Tescu už snad jen jak v kterých, myslím, že se totiž moc neprodává, pokud opravdu lidi neví, proč to kupují.
Nikdy by tě podle krabičky ani ve snu nenapadlo, že jde o něco jako tvaroh. Navíc tady tomu říkají soft cheese - což možná je, ale mě to mate :o)

Ricotu jsem na vaření taky používala, dokud mi kamarádka neporadila právě ten Quark a od té doby už nepoužívám nic jiného - prostě je to podle chuti úplně tvaroh a chutná úplně skvěle našlehaný s pudingem.

Zrovinka dnes jsem si jednu krabičku namíchala s cukrem a rozinkama a vylízala pak i misku - mňam :o)

Ed x

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.08.05 23:27

Ed,

já vím, ale Sainsburys máme asi 20-30 mil daleko. To je v prčicích, ale třeba ho tohle Tesco zase obnoví. Já jsem Quark taky našla náhodou, ale protože umím německy, tak jsem po něm hned šáhla. Je to úplně normální tvaroh. Já bych si ho klidně i udělala, pokud bych někde sehnala mlíko přímo od farmáře, který by mi zkyslo. To, co se prodává, to nezkysne. To už jsem zkoušela. Závěrem z toho plyne, že až pojedeme příště na výlet na Lake Distrikt, tak se stavíme v Sainsburys a nakoupíme zásobu tvarohu.

Pusinku holčičkám a pohlazení Pětníčkovi.

Jana

 
Anonymní  13.08.05 23:51

ahooooooooj,

Ed a Jani, diiiiiiiiky za rady, my uz do te stredy opravdu nejak vydrzime :) Barunka papa ty jogurtky od Nestle, ktere radila Jana, moooc ji chutnaji, rano si vylozene o jeden rekne a vecer zblajzne i dva. U nas nevidano neslychano :) Navic u Morrisons je maji v akci :)

Vice napisu z domova… paaa a jeste jednou diiiiiiiiiiiiiiiiik Kajka a Barunka

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 14.08.05 06:10

Ahoj ED!!

Tentokrate potreti:)))!!
Do minuleho denicku uz jsem ti nestihla odepsat,tak pisu az ted:)

Dekuju moc za odpovedi..!
Je moc fajn,ze nebyl problem najit special.skolu a opravdu doufam,ze se tam bude Polince libit!!

K tomu jidlu:muj Sammy ma tri roky a 4 mesice a s jidlem mame taky problemy…proto se docela divim,ze je to u vas spojeno s tim autismem.
Sammy ji testoviny pouze hole..pokud dam omacku,nesni to..ted jsme dosli k tomu,ze sni testoviny zamichane s oliv.olejem a bazalkou..predtim mu tam ta bazalka hrozne vadila..
K jogurtum..pouze bile.
Bramborovou kasi taky neji a o mase ani nemluve:(Rohlik suchy…sem tam me necha tam dat taveny syr..s tim,ze je to ten VECERNICKOVY:)
A ja teda taky netusim cim to je,ale prospiva dobre..tak snad to tolik nevadi a casem se rozji.Nesnese michani veci..takze ma rad olivy,ale kdyz mu je zamicham do spaget,tak nesni ani jedno:(musi to mit vedle na talirku.
A nove veci..podiva se na to,osklibne,ze to jist nebude a ja s nim nehnu.
A placky by taky nejedl:))

A k tem jazykum;tak to plne chapu..bylo by to na hlavu postavene,mluvit na jednu cesky a na druhou anglicky..a stejne by to asi bylo nerealizovatelne..
jak jste na tom s reci dnes-u Polinky???A ve skolce si uz hraje s detmi?

K porodu:teda to jsou plany:))Mas sve predstavy a ja verim,ze se ti splni.Ja osobne bych se deti u porodu bala..nikdy nevis,co se bude dit..aby o tebe nemely zbytecnou starost:((ale stejne mas svou hlavu,vid??:)))­I kdyz..treti porod(teda vlastne pro tebe druhy:)by mohl byt jednoduchsi:)

Jeste jeden dotaz,kam do CR a jak casto s holkama jezdite?

MEj se moc hezky,pohlazeni holcickam a petnickovi v brisku!!!
(Mas nejake to maminkovske tuseni,jestli P.rozsiri rady holcicek nebo bude chlapecek??:)

A taky pozdrav vsem maminkam a detem v denicku!!!

Shirin,sammy a sari

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.08.05 07:43

Ahoooj Ed:)

Krásný deníček, já si tak u něj sníííím:)))

Chtěla jsem k tomu porodu svůj názor:) Strašně tě obdivuju s porodem doma, já bych na to neměla psychicky ani náhodou… ale hlavně bych fakt nemohla mít u porodu svoje děti:) Já jsem asi děsná hysterka, ale mě by se teda blok určitě udělal a prcka bych tam zašpuntovala nejspíš ještě na rok:))) Dokonce si nedovedu u porodu představit ani Zuzku…natož Davču, který nedávno šílel, když jsem se bouchla o okno do ruky a byl z toho celej nešťastnej, že tak úpím, ten by určitě nesnesl vidět mě v bolestech, hlavička by mu to nebrala…

Já vím, že dřív se doma rodilo a že to k životu patří, ale přece jen rodilo se za zavřenými dveřmi, nebo ne? Porodní bába se zavřela s maminkou a přinesla početné rodině ukázat až omytého človíčka:) I toho chlapa vyhazovali:) Jen to neber, že ti nějak oponuju, třeba se pletu a ty mě krásně vyvedeš z mého omylu:) Já fakt nevím, u sebe je mi to jasné, že bych nemohla, dyk já řvala na celou porodnici, ať to zastaví, že chci domůůů:)))

Moooc ti závidím to krásné bříško a je neuvěřitelné, že Pětníček už měří 10 cm!!! To už je kus chlapíka!!! A víš co si myslím? Že ty pohyby už opravdu cítit můžeš, za a) jsi štíhlounká a za b) už jsi potřetí těhulka, víš, jak to vypadá a prostě to určitě bude ono, v 15-ti týdnech je to klidně možné!!!

Posílám pohlazení Pětníčkovi a pusinu holčičkám:)

Diny nakukovatelka

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 14.08.05 11:39

Ahoj holky,

tak si představte, že ten můj rychlík Vítek se už staví na nožky. A sedm měsíců mu bude až příští týden. Těšila jsem se, že začne lézt, protože v leže už se dost nudil, ale že dva týdny na to si bude stoupat. Trošku je mi to líto, že to bere tak hopem. Ještě jsem si nezvykla ani na to lezení. Ale je u toho tak roztomilý. Problém jenom je, že ho nemůžu pořád hlídat a tak máme hodně pádů. On je tak otrslý, stojí u postele a když na něj zavolám, tak se frajersky otočí a drží se jenom jednou rukou a vesele se šklebí. Samozřejmě, že po pár vteřinách následuje nevyhnutelný pád a to je pak pláče - je to naše cíťa, Klára ty pády snášela líp. Jo a jednou mi vypad z kočárku, naštěstí na trávu a ne na beton, ale stejně to byl šok. Je skoro nemožné ho mít u sebe v posteli,protože na beton z ní spadne. A to už jsem si manželské postele přesunuli do rohu místnosti, takže ze dvou stran jsou stěny z jedné strany přisunutá jeho postýlka a z té volné strany na zemi polštáře, ale on si vždycky skulinku najde.
Klára má teď nějaké vztekací období, občas bych ji přerazila. Snad to přejde. Věty už skládá super. Někdy to tak zkomolí, že se všichni smějeme.
Holky, chytla mě mánie - Harry Potter. Skoro se za to stydím, ale nemůžu se od těch knížek odtrhnout. To se mi mimochodem stává vždy, když je tu ségra. Čtu normálně, ale když je tu ona, tak čtu abnormálně! Minulý rok byl ve znamení Michala Viewega, přelouskali jsme od něho kdeco, tak tento rok Harry. Musím říct, že mě ta Rowlingová naštvala, ten šestý díl je děsný!
Ed - úplně tě chápu, že řešíš ten porod. Zdá se to daleko, ale není, ono to těhotenství tak rychle utíká. Taky jsem řešila, jestli Kláru jo nebo ne. Nemyslím si, že by to byl pro dítě nějaký šok. Pořád kolem sebe vidí tolik násilí - v televizi a vůbec všude kolem sebe. Tak nechápu, proč by měl být pro ně šok porod, naprosto samozřejmá a přirozená součást života. Šok by měly mít z jiných věcí, které se bohužel stávají normálními. Ono se to nějak vyvrbí. Osobně jsem byla nakonec ráda, že tam Klára nebyla, nevím, jestli bych byla schopná snést to, že chce moji pozornost, když já se chci (musím) věnovat jenom tomu, že rodím. Ale taky mi bylo líto, že ji manžel přivedl od tchýně asi až dvě nebo tři hodinky poté. Ráda bych ji tam měla okamžitě po narození. No, už to asi nezměním :-)).
Kajko - doufám, že si v Anglii užíváte!

Holky musím letět, ségra na mě řve, že pořád jenom čtu, a že je tu bordel. Tak jdu uklízet.

papa a mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára + Vít

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.08.05 11:51

Ahoj holky,

to je v pr… :o) Já píšu komentáros, a ono to najednou zmrzne a vše je ztraceno a propadeno někam mě neznámo kam, a nadávám jak špaček :o)
No zkusím to znova :o) Nějak mě ten můj počítač nemiluje, ale snad ještě chvíli vydrží, představte si, že by kaputoval někdy týden před mým porodem :o))))

No mám psavou náladičku, tak to zkusím ještě, manža zatím v pohodě hlídá tři dětičky :o)))) Ano, máme tady takový testík, jestli to zvládneme hehehe. Půjčili jsme si od kamarádky synáčka, je stejně starý jako Polinka a mají se moc rádi. My mu říkáme, že je Polinčin „boyfriend“ a ona se vám o něj tááák stará !
Byl tu totiž na noc a nejen že se spolu koupali, oni spolu i spinkali v jedné posteli. Polinka Svendovi pomáhala do pyžamka, jako správná ženuška :o)

A zatím je vše ok, myslím, že ty tři děti zvládnem, obzvlášť manža, zatím ani nevolá o pomoc :oD

Tak já jdu něco ťukat, ale kdybych to nestihla poslat ještě ted, tak později určitě, chci se vyjádřit k těm dětičkám u porodu samozřejmě :o)

Ed x

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.08.05 12:34

Takže začnu Diny)

Moje milá snažilková nakukačko Diny :o)
Já ti moc rozumím a samozřejmě chápu i záporné reakce. Neočekávám, že každý bude mít stejný názor na věc jako já, ba právě naopak, opačné názory jsou vítány, i z nich si totiž beru ponaučení a radu a neočekávám, že mě tu budete poplacávat na rameni, jak dobře jsem si vybrala :o)

Proč jsem na Emimi tak ráda, je hlavně proto, že až na pár anonymních vyjímek, což se objeví na každém serveru, se zde nachází holky co mají respekt. Respek k jinému názoru a pro někoho jako já, kdo jaksi tak trošku jde chtě nechtě „proti produdu“ to moc znamená.
Necítím se štvána jen proto, že můj názor jde většinou proti většině :o)

Takže - obdiv kvůli porodu doma vážně netřeba. Už jsme to tu probíraly a myslím, že to bylo zrovna, když doma porodila Kačkač. To je jako bych já obdivovala každou ženu, protože jde rodit - ono vůbec nejde o to, kdo kde rodí, spíš jak se k porodu staví, jak je na něj připraven. Nidky bych doma nerodila, kdybych neměla za zadkem Andryu :o) Nikdy bych za zadkem tu Andryu neměla, kdybych jí nevěřila a nevěřila, že ví a dělá co umí a dělá to dobře.
Jsem zvyklá dělas svá rozhodnutí za sebe a proto ta důvěra, kterou v Andryu vkládám, ta je moc důležitá a troufám si věřit, že oboustranná. Andrya totiž nechce rodičku, která by rodila doma za každou cenu, i za cenu ohrožení zdraví svého nebo dítěte.

To už se totiž za dobu její kariéry také stalo. Když si žena postavila svou hlavu a nééé, nikam nepojede, ona chce rodit doma !
Jenže to v našem případě opravdu nehrozí. Když se zavelí - jedeme - tak to bude bez debat !
Porod začne doma, tak doma snad i skončí, ale když ne, tak i s tím počítáme i na tohle se dopředu připravujeme.

Pro mě ten porod doma vlastně není nic „zvláštního“. Ano je to krásné, být doma, ale já se hlavně připravuji na porod svého dítěte a příjde mi naprosto přirozené, že se nikam nepoženeme a že se to malé narodí tam, kde mi zrovna bude nejlépe, třeba jako minule v rožku našeho obýváku, přede dveřmi tak, aby nikdo nemohl tam ani ven a tudíž všichni po porud letěli konečně na záchod se vyčůrat :o)))))))))))))­)))))))))

A děti u porodu… víš já ještě sama pořád nevím :o) Proto o tom uvažuju už teď, abych si to vlastně sama v hlavně uspořádala a nakonec věděla, co bude pro nás pro všechny nejlepší.
Bylo by mi líto princezen, že u mě nebudou, jsou to také mé děti, budou mi chybět, to vím.
Nechci je vystavovat porodu stůj co stůj.
Polinka sice ten Daisynčin viděla nesčetněkrát, ale rozhodně to není proto, že bych jí k tomu videu posazovala povinně každý týden a vymývala ji takto mozeček :o)
Jí porod prostě zajímá, fascinuje jí, že Daisy se narodila ze mě ! Sama si řekne, když se chce dívat a tak koukáme ..... a když je u toho Daisy, ta se kouká, ale neví která bije, většinou odejde … nebaví jí koukat, jak tam mamča vyje na měsíc :o)

Daisy je sice moje mazlítko, ale nikdy nepláče, když vidí že mě něco bolí, že jsem si ublížila, chce mi bolístku pofoukat, to ano, ale nijak jí to psychicky netrápí.
Proto si myslím, že u porodu to bude to samé.

Dovolím si tak trošku rekapitulovat můj minulý porod.
Až na prokřičené cca 2 hodiny bolestí to celé probíhalo v klidu.
Když si představím,že jsem vlastně rodit začla v 8.00 hod ale Guz i Andrya se objevili na scéně až v 18.00 hod a během kontrakcí jsem ani nepípla, jen jsem si je prodýchávala opřená tu o to, tam o tohle :o) A Polinka - ta si hrála, nevěděla o ničem.
Pak v těch 18.00 hod šlo do tuhého, to už nešlo jen prodýchávat, to začlo to hlasité ulevování při každé kontrakci a pak přijela tchyně a odvezla si ji..... Ale pár těch opravdu lahodných kontrakcí zažila, viděla, slyšela, přišla mě obejmout, dala pusku, ale zase odběhla si hrát a věnovala se hlavně „návštěvě“ a to Andryii :o)
A kdyby tenkrát zůstala?
Tak by zažila ještě hodinu mých bolestných kontrakcí, mezi kterýma jsem se stihla usmívat i si s ostatníma povídat a pak hodinu a půl tlačení, vše v přítmí, kdy skoro nikdo nemluvil a už ani já kromě hlubokého dýchání nevydávala hlásku.
Vše bylo opravdu VELMI klidné a beze strachu.

No a kuk, byla tu Daisy a mě hned napadlo, kéž by tohle viděla Polinka ! Proto jsme okamžitě (teda potom co mě odklidili od těch dveří, co jsem tak rafinovaně celý porod barikádovala hehe) šli zavolat tchyni, ať nám to naše první štěstíčko přiveze.
A jak moc mi Polinka chyběla ! Potřebovala jsem její blízkost stejně jako jsem vstřebávala novorozenou Daisy na své kůži a vše, co se událo.

Nechci děti u toho porodu držet za každou cenu, pokud budou samy chtít odejít, nebude se jim ani trošku líbit jak se maminka chová či co dělá, tak je tedy ten náš plán A. Ne nadarmo mu říkáme plán A - čili ten prvotní. Děti u porodu je až ten plán B a to prostě až podle situace, jak to celé probíhá a tak :o)

No však se za 25. týdnů dovíme, jak to nakonec celé bude !!!

Děkuju za pochvalu bříška ! A moje zlatá, nejsem hubená ani náhodou. Mám totiž 70 kg !!! :o)
A ty pohyby - no nevím čéče, ony ty bublinečky jsou jen tak 2× za den, takové opravdu mini - jak když zaštěrcháš se sodovkou :o) Nechci tu lunetikovat a prsit, že už Pětníček kope, když to můžou být zrovna tak obyčejné prdy :o)
Tak to zatím „přehlížím“. U Daisy jsem cítila pohyby na konci 16. týdne, tak už by to mohlo i tak být brzy, nejpozději do dvou týdnů !!!

Jéééé to je dlouhé, tak vám ostatním budu muset napsat až později. Půjdeme totiž za chvíli někam na obídek.

Pusu pupu pusu a prsk :o)
Ed x

 
Anonymní  14.08.05 13:19

Ed , pokud tvůj počítač nebude tak 3 týdny a méně před TP ve 100% formě, napiš a zveřejni OKAMŽITĚ číslo účtu, vyhlásíme sbírku a pořídíš si pořádný dělo.:-) Ed bez počítače, to by byl škandál, kterej emimino nemůže dovolit !!! :--)))))))))))))))
Claudie

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 14.08.05 13:30

Ahoj Ed,
myslím, že vše kolem porodu si vystihla. Alespon dle meho gusta a smysleni. Ja bych treba díte jako je nas Matej vzit k porodu nemohla. On je nestastnej i z polamanyho mravenecka z knizky, kdyz vidi, ze nekdo breci, krici, tak je strasne nestastnej, Ne ze bych tedy u prvniho porodu brcela, ale kricela, to jo :-)). Staci mu, ze citi, ze nekoho neco boli a je z toho vedle jak ta jedle.

Ale - kdybys rodila jako ja Kubika, tak by to zvládlo určitě každé dítě :-)). Takže pro představu:

Den, D, kdy jsem byla 39+6 mi bylo cely den na nic a vsechno me bolelo. Ale kolem osme vecer se mi zdalo, ze me obcas zaboli bricho, jako kdyz se vam chce na velkou. Tak me napadlo, ze si ty intervaly stopnu a hele, ono to bylo pravidelne po 10minutach. To mi bez hodinek rozhodne neprislo. Ale protoze se nedalo mluvit o bolesti (jakou jsem znala z 1. porodu), tak jsembyla v klidu a tvrdila, ze za to muze moje uporna zacpa. Kolem devate se intervaly zkratily na 5 minut, ale porad to bylo takove nic ale Petr uz me zacal presvedcovat, ze neni normalni, aby se mi chtelo pravidelne po 5 minutach na zachod. No nic, koukala jsem na telinu a premyslela, kam pojedu rodit. Podoli melo zavreno (chodila jsem tam na poradnu). Sla jsem si dat vanu, „bolesti“ neprestly, tak jsem zavolala k apolinari (chodila jsem tam na ultrazvuky a byla tam na amnio a Jindra kladne referovala :-)), jenze mi rekli, ze za Podoli neberou, ze maji plno. Ouva, volam do krce a kdyz jsem jim popsala muj strav (2 hodiny pravidelnych kontrakci, toho casu po 4 minutach a 20 mesicu od 1. porodu), tak rekli, na co jao ze cekam a at dorazim. Nastal fofr, Petr zavolal rodicum, ze rodime at dorazi pohlidat vnoucka. Prijeli hned, ale i tak jsme vyrazeli do porodnice az tesne pred jedenatcou vecerni. Peta me jeste narychlo vyfotil bricho a jelo se. Do krce jsme to zvladli za 8 minut, v aute tedy probehla jen 1, uz trochu neprijemna kontrakce. ale fakt jen neprijemna a to hlavne kvuli tomu, ze jsem sedela, nejlip mi bylo tzv. na bobku.

V podornice me zkoukli, nadiktovala jsem jim v podrepu nacionale, prohlasili, ze jsem na 3 cm a ze me preveli rovnou na porodni sal a ze to bude rychly. Neverila jsem jim ani slovo, jak rychly, kdyz me jeste nic neboli???? A to mi s Matejem tvrdili taky, haha. No na sale kontratovali otevreni na 7 a at zapomenu na klistyr - tedy mela jsem YAL - (ja jsem ho chtela, dokonce se na nej tesila, ale pry by zacal fungovat akorat pri porodu, no a to je tedy fuj…).

Dostala jsem balon a zustali jsme na sale sami. Slysela jsem, jak se vedle narodila holcicka a bylo to strasne krasny (i ten rev pri tlaceni one maminky), dojalo me to k slzam. To bylo asi půl dvanacty, kontrakce po 2 minutach, porad se to dalo zvladnout. Hlavne mi PA poradila hluboce dychat do bricha, coz mi pomahalo. Fakt lepsi nez ono propagovane psi dychani. Fakt to zabiralo na 100%. Ve srovnani s prvnim porodem mi bylo hej. Jednak hned po prichodu na sal Petr rekl asistentce, cau, je ty ses tady??? Byla to jeho kamaradka z baraku a nastala vesela naladicka, povidali jsme a ja mela dobrej pocit, ze je u me nekdo znamy(z rad odborniku, Peta tam byl samo taky). A jednak jsem si tak nejak delala vic co chci. Pri prvnim porodu mi PA poradily kratce a povrchne dychat a houpat se na balonu, tak jsem to tak udelala. Ted jsem si nasla svoji polohu, pri ktere jsem kontrakce fakt skoro necejtila (a taky trvaly jen asi 20 sekund). Fakt jsem si vubec nepripadala jako ze rodim, ale spis jako na nejaky supr navsteve.

Pul hodiny po pulnoci mi PA pustila plodovku a rekla, ze ted uz to bude fakt fofr (bylo to hodinu a půl po příjezdu). Pamatuju si, ze jsem petrovi řikala, že by bylo supr, kdyby třeba kolem 5. rano byl kubik uz na svete.

No tak mi pichly tu plodovku, prisla jedna silnejsi kontrakce, ja chtela slizt ze stolu, ze si zase ulevim v podrepu, ale PA řekla, že NECo zkusime. Pry že pri dalši kontrakci mam zatlačit. Tak to bylo silny kafe, ja fakt pořád čekala na nějakou pořádnou bolest. dobrá, budu tlačit. Pořád jsem se smála a tvrdila, že nemůžu přece ještě rodit. Každopádně jsem se do toho opřela a citila, že něco se dere na svět. Ježiš to bylo tak krásný. ale pořád pořád jsem si říkala, to přecee neni pravda, takhle se nerodí :-)). Ale PA řeka - no, moc vlasů nemá - Petr má vlasů hodně, tak mi došlo, že vidí Kubíkovu hlavičku a já si uvědomila, že jí vlastně i cejtim. Jééé, to bylo tak krásný. Pak mi bylo řečeno, že mi nebudou stříhat, že to zvládnu bez nástřihu. Cejtila jsem tak strašnej tlak a nezdálo se mi to, tak jsem trapně začala přesvědčivat asistentku, at me nastřihne, že to nezvládnu (divná rodička, touží po listýru a nástřihu :-)). čekala jsem na další kontrakci, to už u mě byla i sympatická paní doktorka a ještě jedna asistentka. Uběhlo skoro 5 minut a kontrakce nikde. Bylo mmi řečeno, že se do toho mam pořádně opřít, když na sebe dávají ty kontrakce čekat. Slíbila jsem že jo a taky JO! v Na druhou byl Kuba na světě (v 0:50, hodinu a tři čtvrtě po příjezdu do porodnice, necelých 5 hodin od první známky, že se něco děje), já se cejtila nááádherně, dyk to znáte :-)) Pamatuju si, že jsem chytře zvolala, jééé, já mám miminko!!! Petr si přestřihl pupečník a pak už to byl krásnej kolotoč kolem miminka, dali mi ho hned na břicho a za chvilku už se přisál a 20 minut byl u prsa a koukal na nás. Ani mě nemuseli šít, porod placenty taky bez problémů (opět jsem si jí řádně prohlídla).

Prostě porod byl zase krásnej zážitek a pobyt v porodnici taky a vůbec prostě všechno a ted se mi Kubík probudil, tak já ho jdu nakojit jo????

Jsem štastná maminka 2 chlapečků a hned bych těhotněla a rodila zase. Ale mé rozumné já velí ještě počkat, možná jsem si to užila naposledy, ale kdo ví.....

Paaaa

Martina, Matěj a Kubík

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 14.08.05 14:18

Ahojky,

Marti,ty jsi mela nadherny porod!!! Moc hezky jsi to napsala,jsi sikulka:o) a hlavne je super,ze z tebe porad cisi takova skvela pohoda!Mas krasne kluciky,nadherne si to uzivas a cele to materstvi je v tvem podani skvele.Fakt to utika,kdyz uz Kubikovi budou 3mesice! je to chlapik a za chvili mu porostou zoubky:) Z Matejovych drobnych risku si vubec nic nedelej.To by nebyl ani normalni ditko,kdyby se v kazdem obdobi neco neobjevilo:) vsak je jinak hodnoucky.Simonek si zacal doma rikat na nocnik taky az tento tyden.Fakt do te doby se klidne pocural 3× za den a pak najednou se to zlomilo a cura do nocniku.Venku stale do plinky a kakani taky do plinky.opet to nelamu,vsak ono mu to dojde.

Kackac,Vitek je obr sikulka!! S tim stavenim by teda mohl chvilku jeste pockat,ale on bude jeste dlouho lezt a k tomu se stavet.Je topohodar,tak co se s necim mazlil,ze?proste na to jde najednou,zadna zdrzovacka:)urco poleze jeste par tydnu nez zacne chodit.Co zoubky,tech ma kolik?? Prosim pisni mi tve ICQ,diky diky.

Ed, s tema bublinkama v brisku to vypada nadejne:-)ale ono to je jedno kdy to bude,pak kopanecky ucitis jeste hoooodne dlouho a budes is jekrasne vychutnavat a z do konce tehulkovstvi.

KAjko,je super,ze si dovcu spravne uzivate!tak to ma byt,plnymi dousky cerpej atmosferu cizi zeme:) pak dej vedet,az dorazite zpet domu naek podrobnosti.Moc ti vyletik zavidim.beeee,my sedime cele leto domaaaa,ja chci taky letadlem:o)

Dneska jdeme na vylet do cukrarny neb trochu prsi.Ale taky parada,i tato akce me naprosto uspokojuje.A manza je po sladkem jak utlucenej:o))
pa pa
Arka
pa
 Arka

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 14.08.05 17:14

Ahoj Ed!!!

Já už se zase nemůžu dočkat až budeš popisovat svůj porod s Pětníčkem. Porod s Daisy jsem hltala očima tak rychle, že i mozek byl občas pozadu.

Nějak moc rychle ten čas letí. Těšila jsi se až budeš mít po prvním trimestru a ty už jsi v 15.týdnu.

Doufám, že jste všichni zdaví. My už jsme s Fandikem zase nějaký nachcípaný. Tři dny měl teď teplotu přes 38, tak jsme byli na pohotovosti a prý zřejmě jen nějaká viróza. Dávali jsme ještě moč a ta je v pořádku jen zvýšené Ph. Musíme jí dávat při každé teplotě kvůli tomu že měl ten zánět ledvin. Ještě, že už si umí říct, že chce čůrat a nemusím za ním běhat hodinu a lízt všude možně do jeho skrýší, abych ten jeho proud neprošvihla.

Tak pa pa a mějte se všichni krááááásně.

Nepřihlášená Sonja + Fandik

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.08.05 19:48

Ahoj Soni,

jé a já se nemůžu dočkat, až budu rodit :o)
Ale máš pravdu, teď co jsem hupsla do 2. trimestru, začlo to nějak moc rychle utíkat.

Šoupla jsem do galerky vaše fotečky. Přidala jsem jen 2 kde jste krásně vidět, nevím jestli chceš abych přidala u tu kde je nevěsta ? Jestl ano, tak hulákej a já přidám - zmenšené to je.

Jo a Soni, jestli k nám budeš chodit kukat častěji, ráda bych si tě pak přidala k nám do seznámku. Už na jeho novější verzi pracuji, tak mi prosím když tak pošli pár detailů na můj email.
Datum a míry narození malého a pokud budeš chtít, tak svůj datum narození.

No a klíďo nám o sobě ještě trošku víc napiš ! Rády tě do naší štístkové bandy vezmeme.

Přeju, ať jste brzy zdraví !

Ed

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.08.05 21:14

Claudie :o) - tak to jsem se zase nasmála při představě, jak organizuješ sbírku na můj nový počítač :o))))) Ale - kdyby jsme přeci jen bouchli tak nový PC bude NUTNOST :o) Raději si už ukládám bokem :o)

Shirin - jestli je u nás to jídlo spojeno s autismem, to se vlastně neví, já doufám že ano - tak trochu mi to pomáhá si pak udržet chladnou hlavu a mám „omluvu“. Jinak vážne nevím proč by zvracela tolik jídel jen proto, že je nikdy před tím nejedla.
Autisti mají dost problémy s různými vjemy - sensory problems - někteří nemají rádi různé zvuky, některým dělá špatně dotek, je jim nepříjemný a některým dětem zase nejde jídlo - prostě jsou přecitlivělé jak moc to chutná.
Naše Polinka přecitlivěle na určité zvuky reaguje, reaguje dost na chladné či teplé a potom je tu i to jídlo.

Ale jen to jídlo není známka autismu.

Jinak Apolenka prospívá také velmi dobře - má 20 kg a podvyživená rozhodně není :o) To málo co jí, to se jí snažíme do stravy propašovat a když je to jen hrášek, který miluje, tak holt dostane hrášek ke všemu a ve všem :o)

Ale je to boj viď - to jídlo? Až koukám jak moc si jsou Polly a Sammy podobní.

S řečí je na tom Polly už o hodně líp, než byla třeba před půl rokem. Dnes se s ní dá už i mluvit a rozumí jí dokonce i cizí lidé, což dřív býval problém.
I hra s druhými dětmi se zdokonalila a dokonce si včera s kamarádem Svendem hráli „na něco“. To dřív taky moc nechápala, ale včera tu lítali s kufříkama a hráli si, že jedou na dovolenou :o)

Autistům prostě tak nějak chybí ten cit a imaginární pojem, že něco je jen jako ale Polinka zdá se i v tomto exceluje a vyjímá se.
Což nás ohromně těší !

Pokud je Polinka v kolektivu dětí, tak tam pořád ještě pokulhává a neví přesně jak se taktně do kolektivu zařadit. Většinou to dělá stylem, který je dalším dětem nepříjemný - vetře se až moc, prostě se nenechá odbýt, nechápe, že ony si třeba s ní zrovna hrát nechtějí.
Ale pokud je to jen 1 ku 1 tak si hrát dokáže hezky.

Do ČR jezdíme (jsme jezdili hihi) pokud možno 1× ročně. A pocházím ze Severní Moravy, takže tam za rodinou.
Teď to se třema dětma už půjde hůře, takže kdo ví, kdy se tam znovu podíváme. Naposledy jsme byli teď v dubnu na dva týdny a bylo to bezva !
Stihla jsem i mini Emimi srazík v Ostravské ZOO :o)

Tušení co mi roste v bříšku vůbec ale vůůůůůůbec nemám - to jsem mamina co? Takže se to dovíme až na ultrazvuku a pak si to necháme pro sebe jako tajemství :o) Ale myslím si, jen tak pro sebe, spíš je to jen můj osobní tip, že je to další princezna ! :o)

Arko- copak jste si v cukrárně dali? Já dostala takovou chuť na indiánka !!! Jenže tady nic takového není - vlastně cukrárny tu vůbec nejsou a když jsme v ČR, tak mi musí můj nejlepší kamarád, který je shodou okolností cukrář vždy udělat tisíc indiánků :o)

Kačkač - kampak ten Víteček spěchá !!!??? To je lumpík, on bude v 8. měsících běhat !!!
Já vždy koukala na tak malá miminka co už cupitali jako tele na nové vrata - jak to dokážou, když jsou tam maličtí !? Ale teda Vítek je opravdu rychlík. Teď už mít ty oči fakt všude.

Jak pokračuješ s kojením?

Marti- ten tvůj porod, to bylo něco - takže ty jsi rodila, ale vlastně jsi si myslela, že nerodíš, protože to nebolí a pak šup a Kubík byl venku :o) Kroutila jsem u toho hlavu a doufám, že to taky zažiju :o) Protože jinak neuvěřím !! :o)

Popsala jsi to moc hezky a když jsem si to dočetla, bylo mi z toho moooc příjemně na duši.
Máš doma dvě úžasné zlatíčka a těším se, až jednou ohlásíš, že i to třetí bude !!! Jako že já myslím,že jo !!! :o)

Tak já se jdu natáhnout s pupíkem k televizi a budu dumat, jestli mi tam zase jen něco bublá, nebo to je tou dobrou večeří, co mi uklohnil můj manža :o)
Mějte se mooooc kráááásně !

Ed x

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 15.08.05 03:31

Ahojte berusky

jen vas v rychlosti zdravim…;O))) Pc nestiham, mame hodne prace.....tak jen aby jste vedely, ze jsme v poradku..:O))

Ediku jako obvykle moc pekny denicek…;O))))

Kackac Vitecek je sikula, takhle se uz stavet.....za chvili bude behat..:O))))

Kajko pak napis jak jste si uzily dovolenou!! :O)))

tak se mejte krasne, vsechny ostatni moc pozdravujem…pa Evca a Kubicek :O)

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 15.08.05 05:07

Ahoj!!

Kackac:to mas teda sikulku,nase SAri ma 8 a pul mesice a ani se neplazi,natoz aby lezla ci se stavela na nozky:((mame proste lenivku..no,snad nekdy lezt zacne..

ED:jeee..ty jsi ze Severni Moravy??Ja jsem z Ostravy:))te­da,zrovna, kdyz nejsme na cestach:))tak treba se tam nekdy sejdeme:)))

K Polince:zrovna jsem cetla,jak hezky si hrala s kamosem a starala se o nej:))To je moooc fajn!!!jak to vidi doktori do budoucna…da se z toho lehkeho autismu „vyrust“?A je clovek s timto druhem autismu schopen vest „normalni“ partnersky zivot??ja vim,ze asi moooc predbiham,ale moc by me to zajimalo a ty uz o tom pravdepodobne vis mnohem vic:))

a k tomu tuseni:)))jsem vazne zvedava…kdyz si to nechate rict…proc to nechces poslat dal????:))aby bylo napinani????:)))

a preju brzke kopanecky!!!!teda zatim bublinky:)))

pa a hezky tyden!!!!

Zaneta,sammy a sari

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 15.08.05 09:12

ahojky Zanet,

vuuuubec nic si nedelej z toho,ze mala jeste neleze.....je opravdu hrozne moc miminek,ktere maji takoveto svoje tempo.Sice to maminky muze vyplasit,ale tvoje holcicka pak zacne vsechny cinnosti delat v krate dobe naraz:-) Neznepokojuj se,brzy za ni budes behat a stejne ji neuhlidas:-))))

Mimochodem,pocho­pila jsem dobre,ze zijete nyni v Cine? Jestli jo,tak to asi neni jednoduche vid? Vsude v cizine je tezke zit,a kdyz je to navic asijska zeme,tak ty rozdily v kulture jsou opravdu dvojnasobne.
pa
 Arka

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.08.05 12:33

Ahojky!
Tak jsme strávili víkend na chalupě, nevím, jak bylo v Praze, ale tam nepršelo, takže jsme si to užili. V sobotu jsme byli na pouti v Jilemnici, děti vlezly snad úplně na všechno kromě centrifugy. Sofinka mě vytáhla dokonce na Xtreme, to je taková ta sedačka pro víc lidí vedle sebe, opisuje to kruh (jako hodinové ručičky) jednou do prava a jednou do leva. Fakt, jako kdyby člověk jezdil po hodinách. No, psali tam, že dvě minuty, tak jsem ji teda vzala. Jenže tam bylo málo lidí, žádná fronta a tak to ta dobrá duše kolotočářská nechala točit snad osm minut. Sofinka ječela nadšením, já jsem tiše zelenala, dole stál Luis s Matesem a moji rodiče a všichni se dobře bavili… Když jsme konečně slezli, tak jsem musela rovnou na autodrom, já měla pocit, že to snad nepřežiju.
V neděli jsme vyrazili na kola, objeli jsme okruh Roprachtice - Vysoké nad Jizerou - Sklenařice - dál směr Kořenov - odbočili jsme na Paseky - Rokytnice - Jablonec nad Jizerou - Tříč - Vysoké - Roprachtice. Nějakých 30km a kdo to tam v Pokdrkonoší trochu zná ví, že je to neustále prudce nahoru - prudce dolů.Takže docela dřina. Cestou jsme zastavili v jedné hospůdce v Jablonci, děti se najedly, protáhly se a jelo se dál. Nejhorší bylo závěrečné stoupání z Jablonce do Vysokého, to jsme chvílemi měla chuť po:,–(it se do pangejtu a tupě zírat před sebe. Odpoledne jsme se vraceli do Prahy, no a večer jsem se podívala na VyVolené, byla jsem taková fajn unavená a na nic náročnějšího mi nezbývaly síly. Bože, bože, to je zase pitomost, a z té moderátorské čtyřky mě nepřesvědčil vůbec nikdo, na Boučka z Balírny jsem navíc téměř alergická… No, aspoň vím, co nebudu sledovat.
Tak jsem se rozepsala, teď půjdu hodit prádlo do pračky a usilovně přemýšlet, co v tom dešti budeme dělat odpoledne. No, vidím to na Človíčkov v Metropoli, co v tomhle dešti také jiného. Mějte se krásně,

Jindra + šelmičky

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.08.05 12:33

Ahojky!
Tak jsme strávili víkend na chalupě, nevím, jak bylo v Praze, ale tam nepršelo, takže jsme si to užili. V sobotu jsme byli na pouti v Jilemnici, děti vlezly snad úplně na všechno kromě centrifugy. Sofinka mě vytáhla dokonce na Xtreme, to je taková ta sedačka pro víc lidí vedle sebe, opisuje to kruh (jako hodinové ručičky) jednou do prava a jednou do leva. Fakt, jako kdyby člověk jezdil po hodinách. No, psali tam, že dvě minuty, tak jsem ji teda vzala. Jenže tam bylo málo lidí, žádná fronta a tak to ta dobrá duše kolotočářská nechala točit snad osm minut. Sofinka ječela nadšením, já jsem tiše zelenala, dole stál Luis s Matesem a moji rodiče a všichni se dobře bavili… Když jsme konečně slezli, tak jsem musela rovnou na autodrom, já měla pocit, že to snad nepřežiju.
V neděli jsme vyrazili na kola, objeli jsme okruh Roprachtice - Vysoké nad Jizerou - Sklenařice - dál směr Kořenov - odbočili jsme na Paseky - Rokytnice - Jablonec nad Jizerou - Tříč - Vysoké - Roprachtice. Nějakých 30km a kdo to tam v Pokdrkonoší trochu zná ví, že je to neustále prudce nahoru - prudce dolů.Takže docela dřina. Cestou jsme zastavili v jedné hospůdce v Jablonci, děti se najedly, protáhly se a jelo se dál. Nejhorší bylo závěrečné stoupání z Jablonce do Vysokého, to jsme chvílemi měla chuť po:,–(it se do pangejtu a tupě zírat před sebe. Odpoledne jsme se vraceli do Prahy, no a večer jsem se podívala na VyVolené, byla jsem taková fajn unavená a na nic náročnějšího mi nezbývaly síly. Bože, bože, to je zase pitomost, a z té moderátorské čtyřky mě nepřesvědčil vůbec nikdo, na Boučka z Balírny jsem navíc téměř alergická… No, aspoň vím, co nebudu sledovat.
Tak jsem se rozepsala, teď půjdu hodit prádlo do pračky a usilovně přemýšlet, co v tom dešti budeme dělat odpoledne. No, vidím to na Človíčkov v Metropoli, co v tomhle dešti také jiného. Mějte se krásně,

Jindra + šelmičky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.08.05 12:58

Milá Ed:)

Děkuju za obsáhlý konimentář (jak by řekl můj děda:)) Jsem fakticky mooc zvědavá, jak to u vás dopadne, jak to nakonec s princeznama u porodu bude:) No nejsem asi sama, kdo se na porod Pětníčka těší:)

Pohlazení pupíčku, pusinu holčičkám a díky za prskanečky, chytááám:))

Diny

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 15.08.05 13:05

Ahoj Ed a holky!!!

Ed, děkuji za ty fotečky tu třetí tam už nedávej. Na mail Ti pošlu nějaké ty údaje o nás, aby jsi nás zařadila do seznámku. Teď tedy napíšu něco o sobě, aby jste o měly nějaký obraz.

Jmenuji se Soňa (28) a bydlím na Kladně. Už to bude šest let co jsem vdaná (září 1999). Mám jedno dítě - chlapečka Fandika - 2 roky a druhé zatím nepořizujeme, i když tady čtu ty deníčky tak už ve mě něco hlodá, že už bych možná do toho druhého šla. Nevím co ještě napsat, když budete něco o mně ještě chtít vědět, tak se klíďo ptejte a doufám, že mě mezi sebe vezmete.

Jindro - v Človíčkově jsem byla minulou neděli poprvé a Fandik se tam nemohl vynařádit, tak že jsem tam byla moc spokojená.

Mějte se všichni fajn.

Soňa + Fandik

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 15.08.05 13:51

Ahojky Soni,

vitej mezi nami!! Je super,ze jsi se k nam pridala.Na fotkach to tobe i Fandikovi moc slusi. Kdy se presne fandik narodil a jaky byl porod?jestli chces,tak nam to pisni.Ja hrozne rada ctu o vsech porodech:o)

Jindro,to jste si tedy zasportovali!To te obdivuji.Dobre jste si to uzili,tak ted nabrat sily na dalsi vikend,ze? Kdy zase zacne Sofince skolka?

to pocasi me ubiji,uz jsme cele dopoledne brouzdali v kaluzich a ted se navic pridal det.To teda nevim,co odpoledne budem delat…
 Arka

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 15.08.05 14:01

Ahoj holky,

víte co je to kyša? Tak abyste věděli - je to krysa - Klára jí říká kyša. Máme ji půjčenou od známých co jsou na dovolený. Dnes večer poletí z domu-konečně. Ta krysa zkouší moje nervy. Teda spíš je zkouší Klára, ale právě kvůli té kryse. Pořád by ji chtěla tahat a hladit a krmit. Já je nechci nechat samotný, protože mám strach, že Klára ji víc zmáčne, nemá ještě ten cit a krysa ji kousne. Takže neustále řeším záchvaty vzteku, Klára chce krysu ven z klece, já nechci. Taky jsem vám ještě nepsala, jaká je to kočičí máma. Už z těch koček šílím, já je zrovna nemusím. Má koláž z koček nad postelí, jednu kočičku, kterou jsem jí udělala z papíru taky nad postelí. Pak má dvě kočičky od schleichu (takový malý figurky), pak dvě plyšový v posteli a navíc jí večer musím číst pohádku o koťátku co zapomnělo mňoukat.
S tím Víťulou, je to fakt rychlík, až mě to děsí. Myslím, že je pro děti dobré, když ten svět prouzkoumají tím lezením a procvičí ty správné svalíky. On je fakt ještě slaboučký, stojí, třepou se mu nožičky, spadne, ale neodradí ho to, zase na ty nohy leze.

Martino - ten tvůj porod je jako z pohádky, úplně z toho tvého popisu dýchá taková pohoda. Je super, že máš oba kluky spáče, to je pak hrozně znát. Nevyspalá mamina - protivná mamina a následně i protivné mimino, to stojí za prd.

Jindřiško - to je fajn, že jste si dovolenou užili. Já to tam taky znám. Jezdíme do Kořenova a párkrát jsme byli ve Vysokým. Je to tam krásný. Taky dnes přemýšlím o Metropoli, to počasí je hnus. Prádlo mi visí venku už třetí den, musela jsem kvůli tomu zapnout i topení, jinak nemám co těm mým prasátkům oblíknout.

Arko - moje ICQ je 340-147-452. Ale mám v tom dost bordel. Mám vás tam některé přiřazené, ale v těch přezdívkách se nevyznám.

Ed - kojení - ách jo - pořád pořád :-). Občas mi to leze na nervy, tak prostě řeknu Kláře ne, trošku popláče, ale dobrý, ale úplně to utnout nedovedu. Ono s to nějak vyvrbí.

Mějte se krásně i v tom hnusným počasí.

Kačkač

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 15.08.05 19:22

Ahoj holky!

Popis porodu určitě dodám až budu mít více času. To znamená až dítě brzy usne a tatínek zmizí z klukama na pivko. Budu ho muset někdy sama poslat. teď totiž pracuje z domova a tak toho času je málo.

Přeju dobrou noc dětem a rodičům klidný předvečerní odpočinek.

Sonja

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 15.08.05 22:21

Ahoj Ed,
pozeram, ze sa pekne pripravujete na porod. Neviem, ci citas rodinu [www.rodina.cz], teraz je tam na titulke clanok o porode doma s tym, ze starsi braska bol pri tom. Tak si ho pripadne mrkni ;o) aj ked vela sa tam toho o tom starsom dietati nie je, je to, ako vravim, popis porodu.
Drzim palce, nech vam to vyjde v pohode. ;o) Pusu princeznam, pohladenie bruskovi (podla mna chlapcekovi ;o))) ale aj u Missorky som bola presvedcena o Bertikovi a vidis, ako to dopadlo ;o)
Pa!
schamka + Danko

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 16.08.05 05:08

Ahoj maminky a deticky!!!!

Ted jsem uvazovala,co jsem to za barbara..i po precteni komentare Soni:)
Lezu vam sem a ani se nepredstavim…ja nejdrive myslela,ze sem napisu jen jednou Ed,ale nejak se mi u Vas zacina libit:))
Tak snad to nevadi..kdyz budu psat a cist casteji:)

Jmenuju se Zaneta,je mi 24,jsem z Ostravy(teda puvodne),ale vzala jsem si(stejne jako Ed)cizince a vetsinu casu cestujeme..i kdyz ja se snazim do Ostravy jezdit jak se to jen da:)
Mam dve deti..Sammy ma 3r.a 4m.j a Sara ma 8 a pul mesice:)A momen­talne jsme v Cine.

Arko:diky,ja vim,ze jednou zacne…je to moje kliste,co nemuze zustat minutu samo v pokoji..tak si rikam,ze az poleze,bude to jednodussi,protoze si me najde sama:)))

holky,hezky den vsem!!

Zaneta,sammy a sari.

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 16.08.05 06:42

Ahojky všem!
Tak mám pro vás velikou novinu. Ano, ty, které hádají dvě čárky tlustice na testu, hádají správně. Sice jsme s manžou mlžili, ale na začátku léta jsme se začali snažit, konkrétně v červenci, no a už se zadřilo. Je to čerstvoučké, mám teprv týden „zpoždění“ od MS, takže teprve dneska se budu objednávat k dr. Podle mých výpočtů by to měl být dubňáček či dubňačka. Takže Ed má společnost. Mějte se,

Jindra + šelmičky + Překvápko

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.08.05 07:35

Jindřiško:)

Nakukuju a co nevidím??? Takovou krásnou zprávičku:) Tak moooc držím palečky a těším se na zprávičku od dr.:) Pohodově těhulkovství přeje

Diny od Jarních miminek 2004

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 16.08.05 09:50

Jindrisko:velika gratulace!!!!!
Jak stare mas holcicky??

Ted jsem cetla o tom porodu doma na rodine..je to fajn popsane…ja dvakrat cisarova bych to tedy nepokousela,ale docela me to rozneznelo:))a taky rozesmalo…ona rodi a Honzik jezdi po obyvaku na trojkolce:))))

pa

Zaneta a cinanci:)

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 16.08.05 09:59

Jindro,

to je krásná zprávička. Moc gratulujeme!!!! Vy mě holky štvete, vždycky když čtu takovou zprávu, tak mám cukání si pořídit ještě to třetí dítě :-).

Kačkač

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 16.08.05 10:39

Ahoj Žaneto!
Díky za gratulaci. Uvedu tě do obrazu, šelmičky jsou Sofinka (3,5 roku) a Mateo (za pár dní dva roky).
Měj se,

Jindra

 
Missorka  16.08.05 10:41

Jindřiško a spol.!!!!

To mi nedělejte, právě jsem málem omdlela do klávesnice!!!!! :-)

Moc gratuluju, ať všechno probíhá tak jak má a těším se na Překvápko (a taky na to jaký krásný jméno mu vyberete… ;-)

Peta, Vojta a Valuška

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 16.08.05 10:49

Peto, díky za gratulaci! Já už předem vím, že jméno bude zase drama, my to vždycky definitivně rozhodneme až když už rodím. Tak jsem zvědavá, co tentokrát. Překvápko to ale bude, protože tentokrát si nic říct nenechám. Měj se ty i V + V,

Jindra

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 16.08.05 10:57

Ahoj Jindro,

jeee, to je ale krásná novinka. Gratuluju. To bude miminek!!!

Martina

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 16.08.05 13:29

Teda holky,

to je tak uzasna zprava od Jindrisky!!! jupiii,mam z toho hroznou radost.To je skvele,ze je na ceste dalsi miminko:o)))))))))
Moc moc blahopreji k Prekvapeni v brisku a at se mu tam dari jen a jen dobre a vse je ok a maminka at nema zadne nevolnosti a potize.......

Zanet,je fakt,ze jakmile zacne ditko lezt a samo se pohybovat,tak hned pozna dalsi rozmer zivota a samo se mnohem lepe zabavi.Vydrz,uz to bude jen par dni a u Sari to vypukne v plne sile:o)

Arka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 16.08.05 13:37

Jeste jsem se chtela zeptat, Zanet jake narodnosti je tvuj manzel?

Evi,jkatoze ta zatracena MS zase dorazila??!! No uz ji musis dat jasne najevo,ze neni vytana.Ale hlavne,ze uz nemas bolesti a visze je vse ok.Tak vydrz,brzy to klapne:o)Pozdravuj tveho vodnicka Kubicka:-)
 Arka

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 16.08.05 13:49

Cau holky,

Jindro a Sono, v jakem clovickove jste byly?? Ja vim, ze maji ve vrsovocich v edenu jeden otvirat, ale myslim, ze jeste nefunguje. az bude, tak se tam v nejake dstive odpoledne urcite vypravim. Ale do zlicina to mam moc daleko.

Zanet, nas matej zacal lezt v 11 mesicich a plazil se aso od 10. Musim rict, ze jsem si tenkrat oddychla. Prece jen takove 10 mesicni decko se na jednom miste dost nudi. Pak uz to bylo jen lepsi a lepsi. chodi od 17 mesicu (lenoch no) a od te doby co zacal chodit je to uplne hej nej :-))

Jo Jindro, na vase jmeno pro prekvapko jsem taky zvedava. Zverejnuj nam alespon prubezne predcasne navrhy :-)))

Paaa
martinav a matej a kubik

 
Anonymní  16.08.05 13:50

Jindříško, moooooooooooooc ti gratuluju..nevěřila jsem svým očím, když jsem četla o tvých // :))))))))))))))))))))))))))))))

Marťula

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 16.08.05 14:27

Ahoj holky!

Jindro moc moc gratuluji k //.

Teď Vám popíšu v krátkosti tedy ten můj, na provorodičku si myslím, docela rychlý porod, i když kamarádce trval celý porod 3,5 hod.

Tak tedy, termín jsem měla 8.8.2003. To se samozřejmě nic nedělo a tak jsme večer zašli s partičkou do baru, kde všichni šíleli co tam dělám když mám rodit. Přeci jenom jsem to v devět zapíchla a šla domů.

Druhý den 9.8. mi každý přál k narozeninám a hned při té příležitosti se zeptali, jakoby jste to neznaly, že? Tak že mě to dost otravovalo. Poslíčci ty ke mně nikdy nedorazily. Odpoledne jsme se tedy s manželem sebrali a jeli k jeho rodičům na barák. Už jsem byla odpo ale dost unavená a začalo mi bolet i bříško, tak jsem se tam natahla a už jsem se těšila zase domů.

A konečně 10.8.. Ráno samozřejmě nic, co by se jako mělo dít, když už jsem druhý den po termínu, že? :o( Manžel mi, ale udělal radost, že nemusím vařit a jdeme na oběd do místní hospůdky, na zahrádku. Dorazili jsme tam před dvanáctou a hlad jsem měla jako vlk. Tak jsem si objednala polívku, pak rostbíf s chlebíčkem, při kterém přišla první kontrakce, ale naprosto neškodná, pak přišla na řadu palačinka se zmrzlinou. Je pravda trošku jsem se ztláskala, ale co, kdy jindy na to má člověk nárok než v těhotenství a hlavně v den porodu. Po papání přišla druhá, ale zase nic moc. Dokonce jsem se tomu smála, že už by?

Vyrazili jsme domů a šupky do postýlky a vychutnat si spánek po obědě (to jsem nevěděla, že to byl opravdu na hodně dlouho poslední). Ve 14.00 vstáváme a mě už začíná bolet břuch jako při menstruaci. Manžel odjíždí k babičce s něščím pomoct, to už nevím s čím. Zůstávám ležet v posteli a čučím na telku. Od 15.00 to začíná být horší a tak píšu svýmu tátovi, který mi chtěl přijet popřát k narozeninám, aby nejezdil, že mi není dobře. Od té doby mám na očích budík, kontrakce přicházejí od 3-7 min. a v pohodě se dají prodýchat. V 16.00 žádná změna pořád stejné, jen jsem volala manželovi, že už to zřejmě začalo a jestli do bude do 17.00 hod stejný tak mu zavolám, aby dorazil domů. Nakonec volal sám ve čtvrt na šest co a jak. Tak jsem mu zahlásila, pořád stejný přijeď tak v šest. V 18.00 byl doma jak na koni. Já pořád na posteli, klečící na čtyřech a dejchám jako pejsek. Manželovi se to tak hrozný nezdálo, tak se ptal jestli opravdu už chci jet. Jen jsem mu řekla, že ano, ale ještě že se jdu osprchovat o oholit a pak vyrazíme. V 18,30 odjezd do porodnice se zastávkou u benzinky pro něco k pití a nějaké časopisy, v 18,45 přijíždíme do vrátnice, kde se ptají kam jedem (nevím proč se ptali, když jsem zrovna hekala). Na příjmu jsem zazvonila a PA otevřela a ptá se co potřebujem a já ,že jdu rodit. A ona na to, takhle s úsměvem, tak to je dobře. Pak následovalo vyšetření - otevřená na 4. Paráda půlku mám za sebou, pak sepsání příjmu a monitor. Všíchni odešli a manžel, že mi dá napít koly. Dopadlo to jak to dopadlo, kola se rozprskla po přístroji a po zemi. A teď, čím to utřít? A hele, tady jsou vložky, tak manžel vytíral vložkama podlahu. Po monitoru šup na Yal a manžel šup domů pro telefon, který se zapomněl. V půl osmý jsem šla na porodní sál, kde jsem hopsala na baloně ve sprše. Aaaach jak příjemné. V 20,30 mi přišla PA zkontrolovat a hurá už jsem byla otevřená na lem. Pochválila mi jak to jde rychle a píchly mi vodu a řekli, že kontrakce zesílí a až se mi bude chtít tlačit ať zavoláme, ale mě se tlačit nechtělo ani po hodině. Tak ve 21,20 mi prohlídl doktor a řekl, abych zkusila zatlačit, jestli branka zajde nebo ne a ono nic. Tak přivezli oxytocin a už do mě kapal. To jsem ovšem nečekala, že budu muset ležet napojená na monitor a prodýchávat stále se zesilující kontrakce. Ve 21,35 už jsem to nemohla vydržet netlačit, tak manžel běžel, že už rodim. A to původně u porodu nechtěl být. Ve 21,40 povoleno tlačit, ale nejdřív blbě do pusy, tu mi manžel mačkal a křičel na mě ne do pusy, tak jsem to dost flákala, ale na třetí kontrakci šup a byl venku. Přesně 21,50 hod 10.8.2003. To byla úleva. Když se manžel vrátil a hlásil 3800 g a 52 cm, nikdo nevěřil jak se do mě takový obřík vešel a nepochopila jak jsem ho mohla porodit. Nástřih mi byl proveden a šití vůbec nebolelo, jen to občas pálelo tou dezinfekcí.

Tak strašně jsem se bála porodu a při tom to nic hrozného nebylo. Jsem zvědavá jaký bude jednou ten druhý. Přeju se, aby byl tak pohodový jako ten první.

Sonja

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 16.08.05 14:35

Ahoj holky!

Martí, v Človíčkově jsme právě byli na tom Zličíně. Mám to nejblíž, byla jsem tam s kamarádkou, která má stejně starýho chlapečka a tomu to trvalo dýl než se rozkoukal, ale náš Fandik je živel od narození, tak ten problémy s ostychem neměl.

Vložila jsem tam ten popis mého porodu. Je za komentářem Jindřišky, kde nám prozradila své tajemství.

Pa Sonja

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 16.08.05 14:39

Ahoj:)

Marti:to jsi me teda moc nepotesila…:((cekat tak dlouho…ona se sem tam pohupuje na kolinkach..ale nic moc..a vsude se dostane pretacenim..pred­stava,ze by chodila az v 17 m.je ale hrozna:)))I kdyz vim,ze synovec zacal chodit v 16,takze nic nenormalniho:)
I tak doufam,ze se rozleze a rozchodi:)teda na to ma jeste cas:)

Arko:johnny je libanonsky american:))puvodem z Libanonu,od kluka zil a studoval a vlastne se u:,–(il v USA:)Tam taky jednou zakotvime:((

Jindri:tvoje deti maji krasna jmena!!!Sofinka byla u nas taky jedna z moznosti:)A vlas­tne do budoucna zustava…tak preju jen same dobre zpravy!!!!!!!!!!­!!!!!

zaneta a spol:)

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.08.05 10:19

Jindřiško - no já padám :o) To jsem vážně nečekala, obzvlášť co jsi psala, že si dáváte pauzu, když chceš budovat kariéru, děti jsou ještě malé…my ti to sežraly i s naviákem co? :o) Takto nás oblafnout a ani se nepřiznat ke snažení !!!

Odpouští se :o)

Gratuluju a přeju bezproblémové těhotenství s krásným dubnovým mimi na konci.

Holky, snad vám dnes napíšu ! Já mám velkou radost, že se k nám přidává Shirin, ikdyž třebas né pravidelně, ale máme tu další dušičku, a navíc zcestovalou - těším se na popis zážitků života z Číny :o))))))))

Včera mě děsně bolela hlava, ale fakt MOC, to se mi v těhu někdy stává, takže mě bolelo i sedět u PC.
Dnes je mi lépe, tak snad večer písnu.

Soni - děkuju za info do seznámku, na novém seznamu se pracuje a přidán bude do nového deníčku.

Zatím pááááááá, tady je už od pondělka krásně, tak si užíváme zbytku léta.

Ed x

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 18.08.05 08:22

Ahojte berusky

dneska nenapisu moc.....nestiham …:O((

Jen jsem chtela v rychlosti pogratulovat JIndrisce k tehu!!! :O)))))
Moc gratuluju!!! :O))))))

tak ja zkusim zitra pisnout vic......jsem totiz v jednom kole.....

zatim pa Evca a Kubicek

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 18.08.05 12:25

Ahoj baby!
kdepak jste vsechny? Ja tu nakukuji a skoro se doma nudim:)No doma teda nesedim,ale kdyz uz se tu vyskzytnu tak emimco pustim.....

karolinko,co vylet?dovolena?pre­hanej,popisuj:)Ur­cite se ti libil let tedalemi zpet do vlasti,ze? Ja taky strasne rada letam.Libi se mi to a uzivam si to…i kdyz do Australie jsme leteli 13hod a to uz zas tak bajo nebylo(hlavne davali pitome filmy:o))

Teda Zanet,to je tvuj manzel vazne jina kultura nez cesti chlapi.Jak jste se poznali covece?:-)a co ma za praci,ze jste zrovna v Cine? Ale zase kdyz pracuje z domu,tak jste tam spolu a to je dobry,ze.

Soni,porod jsi mela dobry.Nakonec kazda ta bolest za to miminko proste stoji!!Sourozenecka pro Fandika neplanujete? a kolikateho se narodil?

Holky,na vikend cekame navstevu pratel z Moravy s 3letymi dvojcatky!Do naseho pidibytecku to bude vzruso!:-))ale uz se na ne moooc tesim.Vidame se pravidelne a tohle je jejich premiera v nasem novem bytecku.Tak musim uklidit,nakou­pit,navarit…snad bude pekne pocasi cele 3dny.

pa

Arka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »