Štěstíčko má 1 rok aneb Óda na mateřství

Rodičovství

Je tomu přesně 1 rok, co se nám narodilo naše druhé štěstí. Je tomu přesně 12 měsíců, co mi bylo znovu dopřáno zažít okamžik, kdy poprvé spatřím své děťátko, kdy se můžu poprvé dotknout jeho nové a tak hebké kůžičky. Kdy si jej mohu přitisknout k tělu a zahřívat jej svým vlastním teplem. Kdy mu můžu zašeptat do ouška, že jej na tomto světě vítám a že ho budu navždy ochrańovat a milovat dokud budu živa. Je tomu přesně 52 týdnů, kdy se naše malá Daisy poprvé nadechla, poprvé zaplakala a svým narozením obohatila nejen naši rodinu, ale celý svět. 365 dní ode dne kdy jsem poznala jaké to je cítit bolest, která přináší radost. 8 760 hodin od chvíle, co se naše srdce zalila pocitem lásky, něhy, štěstí a pýchy. 525 600 minut od chvíle, kdy můj život nabral další smysl. 31 536 000 sekund od chvíle, kdy jsem si uvědomila, že není světě důležitějšího poslání, než být maminkou !

Když se Daisy narodila, najednou přešla všechna bolest a já jsem se snažila zapamatovat každičký kousínek toho, co se právě událo a děje. Myslím, že se mi to podařilo. Den jejího zrození si pamatuji jako by se to stalo včera, pamatuji si jak byla krásně malinká a měkoučká a voňavoučká. Přišlo mi tenkrát, že je to to nejkrásnější miminko na světě.

A jak je to dnes? Po roce?

Daisy je naše srdíčko. A nadále je (samozřejmě) to nejkrásnější a nejsladší stvoření na světě. Má dlouhatánské řasy a krásná modrá kukadla. Kulatou papulku a růžové rtíčky. Malinkatá ouška pokrytá jemnými chloupky a na hlavičce sametovou pokrývku vlásků.
Je jeden faldíček za druhým a když je nahatá, tak se jí při chůzi na prdelce dělají dolíčky :o)

A úplně nejlepší jsou její nožičky - to je moje nejoblíbenější místečko, protože jsou tak mrňavoučké a slaďoučké a když se soustředí, tak vždy tak srandovně zkroutí palečky a já si pokaždé se smíchem vzpomenu na dobu, kdy Guz, zhruba týden po jejím narození povídá : a bude ona vůbec moct na těch svých zahnutých nožičkách chodit :o)?
Blázínek. Jenže jaké by ty miminka asi měly mít nožičky, když několik měsíců musí trávit v bříšku „na turka“?? :o) No jo - chlapi.
A nejen že krásně chodí už více než měsíc, od středy se pyšní svým úplně prvním párem bot !!!! :o)
Z toho malého nemohoucího, ručičkama rozhazujícího a zmítajícího uzlíčku je dnes samostatně myslící a za svým cílem jdoucí malá osůbka, která nás každý den překvapí něčím novým, nikdy před tím neuskutečněným a pro nás důležitým.
Z malého miminka je trpaslík, co má 8 zoubků, „luxuje“ nám podlahy a sní co jí příjde na toulkách po domě do cesty, ukazuje prstíkem na vše co si umanula že chce a to zahrnuje cokoliv, obzvláště to, co má zrovna v ruce Apolenka :o)
Je to šibalka, co zdrhá sotva uvidí papírový kapesník jen aby si stihla rozetřít soplík pěkně od ucha k uchu a zubí se na mě protože ví, že mě přechytračila a utírat už není co :o)

Je pravda, že mateřství je také o strachu, obětavosti a sebezapření. Strach, zda to naše miminko bude v pořádku když stůně je ochromující. Pocit bezmoci, když se naše dítě zmítá v horečkách či bolesti je pro každou mámu srdcervoucí.
Dále je zde strach, zda vždy budu pro své dítě tou správnou oporou a zda z něj dokážu vychovat vyrovnaného, spokojeného a šťastného člověka. Strach, zda zvládnu tu obrovskou zodpovědnost, kterou na sebe beru v momentě kdy se rozhodnu, že bych chtěla mít dítě.

Také je pravda, že ikdyž ty své děti milujem, tak ne vždy je vše růžové a ideální a za ruce se procházíme při západu slunce..... jsou období, kdy brečím kvůli maličkostem, jsou obdodí, kdy si říkám, že totálně nezvládám a chtěla bych si odpočinout.
Jsou období, kdy zatínám ruce a řvu do polštáře, protože je toho na mě moc a připadám si nemožná.
Jsou období, kdy udělám něco, co jsem se zařekla, že nidky neudělám a když to má trpělivost nevydrží potom lituju a užírám se tím.
Ale to vše k tomu patří. Ideální a perfektní matkou rozhodně nejsem, to vím, ale snažím se !

Zatím jsou mé dcery malé a našim domem se většinou rozléhá dětský smích, slzičky jen když se nestihneme vyhnout zavřeným dveřím, nebo nestihneme odhadnout výšku sedačky a řítíme se na zem hlavičkou napřed, nebo když dostaneme sprda za něco, co nám bylo 100 x řečeno, že nemáme dělat :o)
Já jen doufám, že ještě spoustu let se tento smích rozléhat bude a dlouho nepřestane - budeme si to muset pojistit spoustou dětiček, které si oba tak moc přejeme :o)

Tímto bych se také ráda vyjadřila k tématu, které potká skoro každou z nás : Budu milovat své druhé dítě tak moc jako to první? Nebudu o tu lásku své prvorozené dítě ochuzovat?
Když jsem byla těhotná, jedna maminka mi na to odpověděla krásně a dnes už můžu říct z vlastní zkušenosti, že pravdivě a to takto:
Mateřskou lásku netřeba dělit. Při narození dalšího dítěte v sobě prostě najdeš ještě víc !

V momentě co se narodila mi bylo jasné, že té lásky se najde dost pro obě a už nemám strach, že bych v sobě nenašla víc pro případné třetí miminko :o) Vím, že ikdyž tu ochromující lásku necítím hned po jejím narození, tak to ještě neznamená, že jí nemám ráda a nedala bych za ni život !

No a tímto se s psaním deníčku našeho Štěstíčka loučím. Byly to opravdu dojemné 2 roky, kdy jsem se stala na Emimi doslova závislá a mohla se s váma dělit o vše, o co se veřejně podělit šlo. Navždy neodcházím, samozřejmě budu nahlížet do všech deníčků, kde mi to čas dovolí. Nemůžu si přece nechat ujít dobu, kdy nám bude rodit Montička, nebo slavit roční narozeniny Brusinčátka a Jarní miminka.
Nemůžu si nechat ujít zprávičku, že další ze snažilek se konečně dočkala dvou // !
Samozřejmě chci nadále vědět, jak se mají holky a dětičky od Veroniky a Adámka.
Nemůžu si také nechat ujít deníčky od Missorky, které svou poutavostí a humorností obohatily stránky Emimina a na které se vždy moc těším, protože se u nich od srdce zasměju nebo nad sebou zamyslím :o)
Pokud se vždy najde někdo, kdo Štěstíčkový deníček napíše, ráda se podělím i o naše novinky a pokroky a dokud bude existovat Emimino, budu mu i já závislou, věrnou čitatelkou a pisatelkou.

Ráda bych ještě touto cestou poblahopřála Klárce od Kačkač a Matějíčkovi od MartiV všechno nejlepší k narozeninám, spoustu dárečků, spoustu lásky, štěstí a zdravíčka a ať vás noví sourozenečci moc nezlobí :o) Krásně to oslavte a nechte se obskakovat - 1. rok vám je jen jednou za život :o)

Vaše
Ed a roční Štěstíčko xx

Ps. na fotce kterou přikládám je Daisy přesně tam, co se před rokem narodila :o)

.(){border:0} *]

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 19.09.04 12:55

Ahoj,
děkuji za moc krásný deníček,opravdu nádherně jsi to napsala..Mám to sice všechno teprve před sebou(38+2),ale díky příspěvkům jako je tvůj,se na porod těším víc a víc..děkuji,dě­kuji,děkuji a přeji malé i tobě mnoho štěstí,zdraví a spokojenosti..

Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 19.09.04 13:38

Ahoj,
Ed moc krásný deníček, je to pravá óda na mateřství :o) Daysinka je moc krásná a moc moc ji blahopřejeme k úterním narozeninkám a přejeme hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky… prostě všechno nej nej nej!!!
Máme noooviiinuuu… Barunka udělala první samostatné krůčky! Sice se nám podaří jenom jeden nebo dva, i tak to je pro nás velikánský úspěch (a to jsem ještě v minulém deníčku psala, že nám chození vůbec nehrozí :o). Je odvážnější a už se i pustí od nábytku a dělá ťapy ťap směrem k nám… Byli jsme taky trochu nemocní - ve čtvrtek a pátek měla teplotku 37 st., ale v pátek večer už bylo dobře bez teplotky a večer jsme šli spinkat až v půl jedenácté..!! Myslím, že to bylo nejspíš zoubkama (hodně jí vyrostl ten 8.zoubek).
Taky moc blahopřeju MartiV a Kačkač ke dvou čárkám.. !!! Když si někdy prohlížímf Barunčiny fotky od narození, tak mě vždycky přepadne taková chuť zase mít takového drobečka, ale pak když si vzpomenu kolik to dá práce… tak si říkám, že ještě chvilku s tím sourozenečkem počkáme…
Pa, mějte se moc krásně a užívejte si dnešního sluníčka…
Karolina a Barunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.04 13:49

ahoj Ed a stesticka :-))

je to neuveritelne,jak ten rok rychle utekl,vzdyt nedavno jsem cetla denicek o narozeni Daisy a hladila svoje brisko,ve kterem si plaval delfinek

preji krasnou rodinnou oslavu narozenin, posilame spoustu pusinek a tesime se,az zase zavitas mezi nas

pa magrat a delfinek z jarnatek

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.09.04 13:50

Milá Ed…

brečím tu jak před rokem, když jsem četla krásný popis porodu Daisinky…nemohla jsi to napsat líp, mám pocit, že všechny to tak nějak cítíme jako ty, ale napsat a vypsat se z citů a pocitů…z kterých se tlačí slzy do hrdla, to umíš jako jedna z mála ty, děkuju:)

Nějak mě to přemohlo, tak se nebudu moc rozepisovat, přeju celé vaší rodince, aby se smích rozléhal po vašem bytečku co nejvíc a Daisince posílám velkou pusu k 1. narozeninám, nemůžu nějak věřit, že už je to rok…je mi i trošku smutno, jak ten čas ukrajuje, vždyť když se Daisinka narodila, byla jsem v 7 tt a dneska mám doma čtyřměsíčního uřehtanýho klučinu a s manžílkem pracujeme na dalším miminku…je mi tak smutno a tak krásně, díky tobě a tvému krásnému deníčku…:)

Diny od Jarňátek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.04 14:20

Ahoj Ed!
Plne souhlasim s Diny a brecim tu taky jak silena… presne tak sem taky cetla se slzama v ocich tvuj denicek o tom jak se malinka narodila a uplne stejne tak ctu i ten dnesni, kdyz je tomu malilinkatymu miminku uz jeden rok.
Napsala si to moc pekne a pravdive. KAzda mama si vzdy bude branit to svoje ditko a milovat ho jak jen to pujde. A kdyz bude dalsi a dalsi miminko, tak verim tomu, ze to nase srdicko je tak veliky, ze se v nem najde spousty lasky i pro dalsi deticky.

Ja i Michalka prejem malinky princeznicce Daisy ty nejkrasnejsi a nejlepsi narozeninky, hodne zdravicka a lasky, spoustu darecku a hlavne hodnou sestricku! MAminku hodnou uz ma a tatinka samozdrejme taky!

Takze vzhuru do veseleni se a doufam, ze nas zas nekdy budes bavit svymi tehu problemky a pak dalsim rokem maleho miminka!

Papa Darka a Misutka 8m od Brusincatek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.04 14:40

Ahoj Ed a ostatní maminky štěstíček!!!

Moc krásně si to napsala, já zamačkávám slzu v oku. On je to už fakt rok, co mi Petr posílal SMS (měl za úkol sledovat emimino) do porodnice, že už si taky porodila a že je to holčička.

No a my jsme si k tomu Matějovu roku ještě darovali zatím jen // , ale doufám, že na konci května z toho bude další zdravé štěstíčko.

Já ted cekám na hosty a budeme slavit a slavit a slavit. Ale o svém těhu zatím nikomu neříkám.

Holky, děkuju všem za gratulace k těhu z minulého deníčku, bylo to moc milé. Jojo, mamce se nesvěřim, ale na emiminu jo.

Jééé, hosti jdou, tak já končím
paaaaaa, mám vás ráda :-))

MartinaV a MAtěj

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 19.09.04 15:29

**Ahoj Ed,
dekuji Ti jmenem celeho eMIMINA za krasne denicky - snazilkovske, tehulkovske i miminkovske a pjeti Tobe i Tvym stestickum jen dny plne slunicka a smichu.
za eMIMINO
Sarka **

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.04 16:10

Ahojky Ed,
krásný to deníček…až jsem si u něho pobrečela…
Daisynce (od Ed), Klárince(od Kakač) i Matějovi (od MartiV) přejeme k prvním narozeninám hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky, a aby dělali rodičům jen a jen samé radosti !!!!!!!!

Utíká to utíká…(bééééé­ééééééééééééé­é)

přeje Marťula s Kubíkem

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.09.04 16:12

Milá Ed,

nejprve jsem si po přečtení deníčku říkala že ten smutek snad ani nepřekonám a nic nenapíši. Celé dnešní odpoledne, na procházce, u kojení, při mytí nádobí, všude na mě padá takový smutek a vhání mi slzy do očí.
Je pravda že deníčky i když je budem dále psát už nikdy nebudou jako ty od tebe, protože ty jediná dokážeš napsat něco tak citlivého tak srdcervoucího tak krááásného.
Vrátila jsem se dnes k popisu tvého porodu, i když jsem si ho chtěla přečíst až v den narozenin Daisy a možná to mi dodalo odvahu něco sem napsat.
Je tak vzláštní jak ten čas zběsile utíká a jak se nám události z doby před rokem zdají jako by se udály minulý týden a né tak moc dávno.
Rozhodla jsi se s psaním deníčků přestat, asi je to v podstatě v pořádku, přeci jen píšeme na emimino a ne na ebatole a batolátka se z většiny děti již stali nebo stávají. Věř ale že já, a myslím že určitě nejsem sama, budu netrpělivě očekávat tvé další těhotenství a budu se těšit až se opět jednoho dne objeví na emiminu deníček psaný z tvé klávesnice, tvou rukou.

Ed, přeji vám jen samé štěstí aby se holčičky měly čím dál více rády, aby z nich jednou byli ty nejlepší kamarádky, aby byly jen a jen zdravé, prostě přeji tobě a tvé rodině život plný lásky a ať se vám vše daří přesně tak jak vy si přejete.

Simunka + Matyášek + 2 raubířci

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 19.09.04 19:46

Ahojky Edi!

Teda tohle mi nedělej:) Bulím tu jak želva:) A tak dlouho jsem se snažila se „udržet“. No nešlo to:) Doufám, že to mimizemšťánka moc „nerozházelo“. Vysvětluju mu teď, že se mi nic nepřihodilo, že mi nikdo neublížil, že jsem jen praštěná hormonem chi chi a že vlastně za všechno to mrazení po těle může teta Ed:)))))))) Přece to nebudu házet na sebe, že ano:)

Ještě jednou blahopřeji Daisince k narozeninkám a Tobě k tomu, jaká jsi obou zlatíčkům máma! Jsem mooooc ráda, že se mi tady na Emimču podařilo najít někoho, jako jsi Ty. A nechci Tě strašit, ale už se mě asi jen tak nezbavíš:))))))

Ráďulu už jsem poučila, že až to na nás s mimizemšťánkem „příjde“, jsi hlavní informátorkou dění TY:)

Edi, děkuji za všechny Tvé deníčky, za všechna Tvá slova, radost, smutek, povzbuzení - a že ho bylo a ještě bude hodně potřeba!

Pá Tvá Montička + mimizemšťánek 29+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.04 20:37

Milá Ed,
napsala jsi to krásně.
Běhá mi z toho mráz po zádech a je mi strašně příjemně u srdíčka!

Obrovská gratulace Daysince k 1.narozeniná­áááám:-)))Je to náramně spokojené a šťastné miminko a to znamená,že má i spokojenou a šťastnou maminku.Tak to má být a tak to určitě zůstane:o)

Šimonek oslaví 1narozeniny 30.9.,tak mě z toho neustále přepadávají smíšené pocity - obrovskou radost střídá smutek jak ten čas letííííí…

pa

všechny štěstíčka zdraví nepřihlášená Arka(stále bez internetu)

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 19.09.04 21:15

Ahoj holky,

Ed, tento deníček se ti teda opravdu povedl. Nejsem typ, který brečí u kdečeho, ale u tohoto deníčku mi slza ukápla. A možná je to i tím, že jsem na měkko celý den. Dneska má přece Klárka přesně jeden rok, koukám zrovna na hodiny a do jejího narození zbývá ještě 10 minut. Celý den vzpomínám na ten den přesně před rokem a říkám si, teď jsem se rochnila ve vaně s horkou vodou, teď jsme jeli do porodnice, teď jsem byla na příjmu, teď na porodním sále, .....
Píšu ale hlavně proto, abych vám vylíčila naši dnešní oslavu. Před chvílí jsem domyla nádobí, sedla si k počítači a jsem ráda, že to máme za sebou - uff - ty přípravy byly náročný. A kdyby jenom přípravy, před oslavou se nám staly dvě nepříjemnosti. Za prvé - užili jsme si super přednarozeninovou noc. Manžel zapomněl v garáži zavřít nějaký ventil a vytopil během pár hodin celý barák, sklepy a garáže, všechno plavalo. Takže jsme v noci dvě hodiny kýblovali vodu. No a za druhé se dopoledne pohádali naši (měla jsem je tu na narozeniny - to jsem asi psala), měla jsem sto chutí je vyhodit, bulela jsem, že mi kazí den, ale nakonec se to urovnalo, ustála jsem to a oslava byla nádherná!!!!!
Slavili jsme jenom s rodinou - babičky, dědečci, no a naši sourozenci, ale stejně nás tu bylo 12. Nejdřív jsem Klárce přinesla dort (o ten se postarala babička - nádherný třípatrový dort) a nechala jsem ji ať si ho „omaká“. Nejdřív do něj strkala prstíček a pak do něj ponořila celý obličej - byla u toho tak roztomilá a strašně se divila, že se všichni tak smějeme. Pak jsem ji po:,–(ila mezi hromadu dárků a nechala ji, aby je plenila. Od nás dostala ten pokojíček a drobnosti, co už jsem psala, od jednoho dědy dostala motorku - odrážedlo, od babičky plyšáky a oblečení, od druhého dědy obrovskou krabici dřevěných kostek (vlastnoručně vyrobených) a od druhé babičky velkou panenku a dřevěný vláček. Od mojí ségry prošívanou vestu a od druhé ségry hromadu oblečení. No a ještě od manželova bráchy takovou berušku, jak se zavěsí ke stropu nebo pod lustr a tahá se za šňůrku a ona mává křídly. Jéééé, teď jsem koukla na hodiny a Klárka už je čtyři minuty na světě!!!!!!!! A představte si, že tchán přinesl dárek i mně, prý za to, že jsem mu porodila tak krásnou vnučku. Fakt mě dojal. Kecali jsem tady několik hodin a všichni byli super, naši se uklidnili a byli bezvadní a manželovi rodiče se taky chovali fajn (občas máme strach z problémů, jsou rozvedení). Klárka byla super naladěná a nadšená, že má tolik pozornosti. Trošku jsme to přehnali s jídlem. Člověk má strach, aby bylo všeho dost a nakonec to dopadlo tak, že jsme dělali výslužky, jako na svatbě, protože by jsme to s manžou jedli ještě 14 dní.
Holky, vůbec jsem ani nestihla reagovat na vaše komentáře z minulého deníčku, ale určitě to teď doženu.
Do fotogalerie vložím pár foteček.
Mějte se moc krásně a posílám pohlazení všem mimískům (i těm nenarozeným).

Kačkač + jednoletá slečna Klára + její sestřička v bříšku

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.09.04 21:34

**KačKač

Tvé berušce je již rok, už celý rok vám dělá radost a my jí přejeme jen to nejlepší, hodně moc zdravíčka, štěstíčka, lásky a ať ti roste jako z vody.

Simunka + děti**

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 19.09.04 21:37

Já a Klárka a bříško přejeme vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví, lásky a vůbec všeho, co patří k nádhernému dětství Matýskovi od Martiny a Daisynce od Ed.
Posíláme narozeninovou pusu.

Kačkač

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 19.09.04 21:53

Ahoj Ed!

Je to fakt možný, že už je to rok?! Moc gratulujeme - Daisy k narozeninám a k takové mamince a Tobě k zdařilému maminkovství a k takové dceři!! :o)

Víš Ty vůbec, že závislačku jsi ze mě udělala Ty?! Ten první deníček jsem si se zájmem přečetla, do druhého napsala krátkou reakci, ale nepočítala jsem s tím, že bych přispívala pravidelně. Ale Ty jsi mě tak hezky uvítala, že už jsem tam zůstala… Sice mi bylo od počátku jasné, že těhulkování s Tebou už asi nestihnu, ale nakonec jsem stihla ten poslední měsíc - Ty už s pořádným pupíkem a já teprve s ranní nevolností… :o) Teď má Kubíček čtyři měsíce a fous a Daisy už je slečna!! :o)

V poslední době jsem nestíhala pročítat jiné deníčky, byla jsem ráda, když se mi podařilo sesmolit příspěvek do toho našeho. Ale rozumím tomu, že chceš s deníčkem skončit. Vždycky o Tobě ráda uslyším a doufám, že se občas potkáme na chatu. Nebo jak psaly holky - že si počtu o dalších dvou čárečkách… :o)

Držte se a užívejte si své rodinné pohody!!

Alice + Verunka + Kubíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 02:21

Ahoj holky, ahoj Emimiňačky !

Jéééé vy mi dáváte. Tolik krásných komentářů, připadá mi to zase jako o rok zpět, kdy jsem bulela u každého nového blahopřání k narození Daisy !!!! To se tak krásně čte, vždy si říkám, čím jsem si to zasloužila, že jste táááák hodné a milé !!! Asi bych měla rodit častěji, už jen kvůli těm vašim komentářům hi hi :oD

Kokhinko - jů, máš to za pár, takže držíme palečky, ať to dobře dopadne a hlavně ať máš brzy zdravého mimíska v náručí ! A těš se, máš na co, protože to fakt stojí za to. Obzvlášť u prvního miminka - nějak si to člověk nedokáže představit a ten pocit předčí očekávání. Za pár dní to sama zažiješ a budeš ódovat na mateřství :o)

Kajko - děkujeme za přání Daisy k narozeninám a gratulujeme Barunce k prvním krůčkům !!!! Hlavně teď dávat vycpávky na zadeček, ať to padání tolik nebolí :o) Dostala jsi ten seznam? Ještě ti pak musím poslat to město kde bydlím - neboj, nezapomněla jsem !

Magratko - pozdravuj delfínka a moc děkujeme za gratulace !

Diny !!!!!! Mamčo, nedávno těhulko a teď už zase snažilko !!! Moc děkuju, tvůj komentář mě dojal.
Já teda koukám jak sůva z nudlí, protože mi uníklo, že se snažíte Davídkovi udělat konkurenci :o) Tak hele, snažte se pilně, ať je ten váš dům také plný dětiček až po okraj !!Tfuj tfuj tfůůůůj !!

Drosero- to se ještě chci vyjádřit k minulému deníčku, také děkuju za krásné slovíčka, já to zvážila, ale vážně potřebuju pauzu, takže tento deníček je (zatím) poslední. Jsem ráda, že se ti mé deníčky líbily.

Darko - děkujem tobě i Mišutce za přání. O tom psaní deníčku, až se nám objeví další // budu vážně přemýšlet :o)))

Marti V- ještě jednou vše nejlepší malému broučkovi k narozeninám. Také si pamatuji a vlastně jsem si to před pár dny četla, co se tenkrát v deníčku dělo. Byla to velmi plodná neděle a já jsem byla z té zprávy od Petra, že ti odtekla plodovka úplně nervozní :o) Pořád jsem na tebe musela myslet a skoro jsem zapomínala na to, že mám sama bolesti hi hi.
Rozhodně jsem se tenkrát ani nenadála, že to bude den, kdy porodím i já :o)

Kdy to své druhé těhotenství vlastně chceš oznámit okolí a kdy jdeš k Dr.?

MarťuloR - došly ti ta homeopatika?
Jinak já si pamatuju jak jsme si tu před nedávnem porovnávaly pupíky (stejně jsem měla o pár cm víc hi hi) a teď už slavíme - joooo jo.

Simunko - ty jedno smutnidlo. Vždyť přece zase až tak neodcházím - jen si dávám pauzu !!! To víš, že se sem vetřu s dalším deníčkem, až budem očekávat nového tvora :o) Dokonce už i vím, jak se bude jmenovat he he he.
Děkuju moc za přání, vše vyřídím!!!

Montičko - hurá, tak jsem to místo informátora fakt dostala !!!! No já se mám ! už se těším na zprávy !!! Pěkně Ráďulovi řekni, že mi musí psát všechno co se děje :o) Musím vědět o každé kontrakci :o)

Jsem ráda,že jsem tě tu na Emimi poznala !

Arko - děkujeme za přání.
Brzy i Šimonek oslaví ty své první a já si pamatuju, že ty jsem kdysi s Polinkou taky oslzela. Nevím, jestli to je výhrada prvorozených dětiček, ale teď je mi smutno tak trochu jinak :o) Tak hezky :o)

Kačkač - krásně jste to až na těch pár zakopnutí oslavili a těch hraček ! No má se Klárka má ! Ještě jednou Klárinko vše nejlepší !!!! Už jsi tu s náma na světě rok a něco :o)

Vidím, že se sestřičkou už počítáte, tak co to jméno? Přemluvila jsi manžu na Agátku?? :o)

Alice- no ještě že jsi se tenkrát zapojila - Emimino už by bez tvých poučných deníčků nebylo ono !!! Tolik práce a pečlivosti do nich vkládáš a takový přehled o různých odkazech, to máš tady snad jen ty :o)

A i když nám nevyšlo to druhé těhotenství, třeba to třetí nám výjde, co ty na to? :o)

Kubíčka je pěkný kus - když jsem si četla kolik váží, tak za měsíc dožene Daisy s nadhledem !!! Co mu do toho mlíčka dáváš ? :o)

Holčinky všem vám moc děkuju, všechna přáníčka vyřídím, předám a pusinky taky.

Jste všechny moc prima, a můj manža taky - protože vydělává těžce korunky a za ty korunky se koupil počítač a z těch korunek se platí připojení na net a bez toho by neblyo Emimi - takže mu vlastně patří největší dík :o) Budu na něj muset být extra hodná :o)

Tak pááááá a já se ozvu po naší oslavě
Vaše
 Ed

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 20.09.04 07:44

Ahoj Ed!

Ještě jsem k Tobě do deníčku nikdy nepsala,tak to napravím alespoň teď,v tom posledním.Nejsem na eMiminu dlouho,ale Tvoje deníčky jsem si přečetla všechny i dozadu.I teď,co mám Radimka se občas mrknu,jak se měla Daisy v tom kterém týdnu.Moc se mi Tvé psaní líbí a děkuju Ti za ně.Chápu ,že to je časově náročné.
Přeju Štěstíčkům,aby deníček nezanikl a budu se těšit na Tvé komentáře.

Daisynce všechno nejlepší k prvním narozeninám a celé rodince hodně zdraví,lásky a brzy ještě nějaké to miminko.

Almerka & Radimek(18 týdnů),z Jarňátek

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 20.09.04 09:18

Ahojky, Ed!
Obrovská gratulácia Daisynke k narodeninám, je to až neuveriteľné, ako to všetko letí… TY si príčinou mojej závislosti na emimine, všetky Tvoje denníčky som hltala jedným dychom, dala si mi tak veľa, toľko nádherných pocitov…vtedy som ešte ani netušila, kedy sa začneme snažiť, a teraz nám tu začína cupitať 8-mesačné žieňa :-))) a"riešime" ďalšie ;-).
Bude mi tiež veľmi smutno, ale zároveň ťa úprimne obdivujem, že si zvládala písať denníčky až doteraz, klobúk dolu!!! Tvoje slová boli vždy pohladením po dušičke.

Prajem celej Vašej rodinke kopu lásky a šťastia, ale hlavne galón zdravíčka!!!! A na Tvoje ďalšie // si tu počkám! :-))))
Daisynke posielam pusu a Noemka tlieska :-)
Vďaka, Ed.
Lulu + Noemi 8 mesiacov

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 09:40

Ahoj,

tak jsem vcera tu novinu rekla doma Petrovi, tak mam doma jeste stastnejsiho tatku :-)) Dneska jsem volala doktorce, tak jdu za tyden na ultrazvuk. No holky, musim vam rict, ze tim, jak ted jsem vic na internetu nez pri prvnim tehu, tak vim, co se vsechno muze stat (predtim jsem byla takova happy lehkovazna tehule, tedy az do doby, nez me delali AMC) a uz me napadaji vselijake hruzy jako mimodelozni tehotenstvi a tak. Takze uz se tesim, az se za tyden dozvim, ze je mimco uhnzeny tak jak ma. No jsem trosku na hlavu :-))

TAk zatim paaaa

MArtina

Jo, Simunko, tvoje navsteva Anglie je bomba! Ty ses tedy akcni. To budete mit holky supeeer.

Peg
Kecalka 196 příspěvků 20.09.04 11:44

Ahoj Ed,

no tak to fakt není možné, ikdyž asi jo :-) prostě ten čas letí :-)

Jak dneska si pamatuji jak jsi ve svém snažilkovském deníčku hlásila hned napoprvé II a jak jsem ti záviděla(samo že v dobrém) a jak jsi rodila a já ti znovu záviděla, a dneska už má Dasy rok a já mám doma Anetku a už vím že bylo co, moc hezky jsi to napslala. Přeji Tobě i Tvým holkám aby jste měly ten nejkrásnější vztah a vždy si k sobě našly cestu, nebo spíš aby jste jí nikdy neztratily.

Peg a Anetka 4 měsíce

kostka
Kecalka 405 příspěvků 20.09.04 12:17

Milá Ed a všechna štěstíčka,

díky za krásný, dojemný deníček. I my posíláme velkou gratulaci Daisy a dalším štěstíčkům k prvním narozeninám.

Hana a Pavlík (10m) z Brusinčat

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.09.04 13:13

Ed moje milá,

nádherná slova, ještě, že jsem v kanceláři sama, protože jsem slzavé údolí.....

Přesně si pamatuji Tvůj popis porodu doma a nemůžu uvěřit, že je to ROK!!!!!!!!!!!!!!! Neskutečně to letí, což je můj oblíbený výraz. A to, že je Daisy focená po roce v místě, kde se narodila......no brečím, brečím, brečím.....

S tou láskou obou dětí jsi mě dostala, neboť to taky řeším, určitě zcela zbytečně a když jsem to vyslovila před mámou, říkala, že to samo přijde. Jsem na to moc zvědavá, protože Adámek je sluníčko, které nám nesmírně obohatilo život a zrovna když jsem ho dnes ráno vezla k ségře, tak jsem si říkala, co by byl svět bez něho, bez mého nádherného a milého chlapečka.....no a zase slzím.

Děkuji Ti za Tvůj deníček, byl nádherný a snad o Tobě ještě uslyšíme… máš pravdu. Bez dětí by svět nebyl světem.

papa Veronika Adámek a Tečka

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 20.09.04 14:36

I Ty lichotnice! Ještě, že nevidíš tu spoušť u nás doma… Někdy sice stihnu deníček, ale zase nestíhám gruntovat… :o)

O.K. to třetí těhotenství beru, plánuju to někdy na léto 2006 - vyhovuje? Piš si do kalendáře!! :o)

Co bych dávala do mlíka, olovo přece, ne?! :o)

Jo, Kuba už se točí od čtvrtka na bříško, palečky do pusy nacpal o pár dní dříve… Vychutnávám si, jaké to je, mít donošené miminko, se kterým nemusím běhat po rehabilitacích… :o)

Mějte se krásně!!

Alice

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 20.09.04 20:18

Ahojte holky,

tak nám zbývá už jen měsíc a dva dny a máme také roční miminko. Achjo, to to letí!!!!
Přidala jsem do galerie nějaké fotečky našeho andílka. On nyní tak šíleně slintá, schválně si všimněte pokud na to budete koukat jak má na jedné fotce mokré tričko, že když nemá 10 minutek bryndák, tak mu mohu ždímat oblečení. Chuděrka má milovaná!!!!
Poslední dobou se také trošku vzteká, ale já myslím že to bude jen těmi zoubky. Prostě ho to asi bolí a tak nemá zrovna nejlepší náladu. Doufám!!!!!!!!!!

KačKač jsem ráda že se oslava vydařila, hned jsem skoukla fotečky a měli jste to moc príma. Klárka musela být jak v ráji i když v ráji bude asi už stále, takový krásný pokojíček má.

Marti, tak manžílek už ví že bude šťastný dvojnásobný tatínek!! No to je krása!!!! To musel mít určitě radost když vám to poprvé tak trvalo.
S tím strachem máš pravdu, já to také tak cítila. A bohužel co další těhotenství, to více a více informací a větší a větší strach. Ale neboj určitě bude vše v pořádku a vám se za (kolik?) týdnů narodí krásné(á) a zdravé(á) (holčička) miminko. Hi hi hi!!! Držíme moc palečky!!!

Ed, když tak koukám na tu tvou fotečky Daisy, tak si říkám že kdybych rodila doma a měla tam místečko kde přišlo na svět mé děťátko, tak bych v tom domě asi zůstala do smrti smrťoucí. Ta fotečka je tak krásná!!!! Búúúúúú já budu snad zase bulit!!!!!!!!!!

KačKač, jsem si vzpomněla, ještě stále chceš rodit doma? Jestli ano a jestli ti to vyjde tak já ti opravdu moc závidím.

Holky já mažu žehlit nebo mi už děti nebudou mít v čem chodit.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 21:23

ahojky Ed,
doufám, že si najdeš chvilenku, a mrkneš se do deníčku.Je mi od včerejška jaksi „těsno“ na duši, když jsem si četla ten tvůj „poslední deníček“…ale v koutku duše pořád doufám, že poslední nebude:)))) Přece bys nás nenechala ve „štychu“!..Určitě se podělíš o to jak jste oslavovali Daisynky první narozeniny a pak už pomalu budou vánoce, a budeme si tu radit s dárky a pak se jiště další témata najdou......(nej­lépe děti, nebo těhotenství :)
Chtěla jsem ti poděkovat za ty homeopatika.Dnes konečně dorazila, a hned jsme je Kubíčkovi dali na noc, a teď čekáme co bude:))) Ale i kdyby nezabrali, jsem ti mooooooc vděčná! Ani to nemůžu popsat..prostě tak vděčná, jak jen mamina může být za radu či věc, která by odstranila bolest kterou má její mimčo (no spíš už batolata,co?:))

Už moc kecám..zítra se ozvu, co ty homeopatika způsobili:))))

ještě jednou díky
Marťula

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 20.09.04 23:02

Ahojte berusky,

ED opravdu krasny denicek, i ja uronila slzicku…Je mi z toho vseho nejak moc smutno, hrozne smutno…stesticka nam tak rychle rostou a ty odchazis.....

Budes nam tady a to se neda popsat slovy - hrozne chybet.....:O( fnuk, fnuk......

Ja si totiz denicek bez tebe nedokazu predstavit…Vzdycky jsi byla ta nase „vudkyne“…:O)))))) , ktera to tak drzela pokupe..:O))))

Ale chapu te, naprosto.....Clovek musi nekdy ustoupit a udelat to co je nejen pro nej, ale pro vsechny kolem nejlepsi..Je pravda, ze net je hroznej pozirac casu a i ja to poznavam…snazim se misto vysedavani u PC travit ten drahoceny cas se svym Kubickem…Muzu rict, ze ted vidim jak hodne ten PC toho casu ubira …Ale i tak mi to neda abych se sem za vami neprisla podivat..Me strasne moc zajima co noveho se u vsech stesticek deje..:O))) Prilnuly jste my vsechny k srdci…:O))))))

Ja jen doufam, ze se obcas za nami tady zastavis a napises, jak se mas a jak se dari tvym krasnym stestickum…:O)))))

Chci porat tve Daisynce vsechno nej nej k prvnim narozeninam !!!!!!!!! :O))))))))
Hodne stesti, zdravi, spoustu lasky , hromadu krasnych zazitku , proste at ji v zivote potka jen to nejlepsi !!! :O)))))
Posilame obrovskou pusinku !!!!! :O)))))

Mejte se vsichni krasne :O)))))

papa Evca a Kubicek :O)))

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.09.04 08:04

Ahojte holky,

tak už je to tady. Srdce mi svírá žal, radost, láska, stesk a štěstí protože dnes slaví své první narozeniny Daisy a Matěj. 2 krásné děti z našeho deníčku, děti které jsem viděla na fotkách růst, vyvíjet se, děti se kterými jsem díky emiminu prožila krásný jeden rok, děti které mi za tu dobu přirostli k srdci. Vím jak se narodili, kdy začali sedět, lézt, kdy se poprvé usmáli, kdy jim vyrostl první zoubek, vím o nich tolik. Nevím sice jestli si i za 40 let na ně v tento den vzpomenu, ale vím jistě že bude trvat mnoho let po které budu vzpomínat i když již asi nebudeme v kontaktu.

Svým dětem chodím pravidelně gratulovat přesně ve chvíli kdy vykoukli na tento svět a díky vašim maminkám Daisy a Matěji vím kdy jste světlo světa poprvé spatřili i vy. Chtěla bych vám také popřát přesně v tu chvíli, snad se mi to podaří.

Přeji vám zatím do dnešního dne krásnou oslavu, moc dárků a hodně lásky.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.09.04 10:28

Ahojte Marti a Ed,

Matyášek spinká a já před chviličkou dočetla porody vašich broučků. Bulím tu a je mi tak krásně u srdce. Jsem asi máklá ale nemohu jinak. Bůůůůůů!!!!!!!!!!

Jo ještě jsem vám chtěla napsat že si na vás určitě vzpomenu i za těch 40 let pokud budu živa, protože on má dnes narozeniny i můj bráška. Je mu dnes 20 let a já si ho živě pamatuji jako malinké miminko. Bůůůůůůůů to to utíká!!

Tak pá Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.09.04 10:51

Simunko, Simunko, nesmutni tolik, vždyť ona Ed určitě nezmizí tak docela (jak tu někdo psal, tak bude Mikuláš a Vánoce a další svátky a o to se nejde nepodělit, že Ed) a spojenými silami snad deníček ještě nějakou dobu udržíme, no ne?! Já už budu taky pracovitější, od půlky října už bych měla mít jen jeden seriál, tak budu poctivě psát a přispívat. Čestný pionýrský!!! Samozřejmě Daisince a Matějovi přejeme všechno nejlepší, ať krásně rostou a mají se jen a jen nádherně!!!
U nás je všechno OK, Matýsek běhá jako ďas, Sofinka je tím nadšená a zapojuje ho do všech svých her. V sobotu jsme jeli do Mělníka na vinobraní, byla tam pouť, takže Sofinka absolvovala nejrůznější atrakce jako skákací hrad, lochnesku, labˇutě atd. Domů se jí moc nechtělo, klidně by se vozila ještě dneska, ale druhý den jsme šli plavat, tam se vyřádil i Mates - snažil se lézt na klouzačku po té klouzací straně a děsně ho bavilo, že mu to vždycky podjede a sjede zase zpátky do vody - takže myslím, že s víkendem byli spokojení oba. Teď poběžím, protože nám mění ventily u topení a tak musím dohlížet nejen na děti, ale i na řemeslníky a ti zrovna zvoní. Tak zatím pá pá, mějte se krásně a pilně přispívejte!

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.09.04 12:04

Jindřiško,

já ale nějak nemohu přestat. Začalo to v neděli a nejde mi se nějak odreagovat a přestat na to myslet. Já vím že Ed nezmizí. No, hi hi já ji ani zmizet nenachám, ale přeci jen ten deníček byl její, tak jsem ji poznala a je mi smutno z toho že to tak šíleně uteklo. Ono se to nezdá ale věřte že ty děti se brzy začnou osamostatňovat, budou chtít trávit čas s někým úplně jiným než s námi maminkami a toto krásné období bude definitivně pryč. Bééééé!!!!!!! Já to vidím na Kristýnce, kdeže jsou ty časy kdy jsem pro ni byla středem vesmíru. Nyní zbožňuje a obdivuje učitelku, ptá se mě jestli může chodit s jedním klukem který ji miluje už od první třídy, je to prostě již úplně jiné. A tak rychle to vše uteklo. Člověk ví že je to normální vývoj, že děti musí nechat jít si svou cestou a žít si svůj vlastní život, ale je to tak těžké. Proto asi tak trpím když vidím jak mi Matyášek nezadržitelně roste.
Ono je toto nejkrásnější období v životě asi většiny žen.

Jo, Ed mi říkala ať si deníček přejmenujeme. Já blábolila něco o Bééééé ona nám odešla 1, Bééééé ona nám odešla 2 atd. Hi hi ale nevím holky jak myslíte já bych to nechala nebo max. změnila na Deníček pozůstalých štěstíček? Hi hi né. Tak třeba Deníček štěstíček, nebo prostě jen Štěstíčka, nebo Už roční štěstíčka? Sem s návrhy. Každopádně ta štěstíčka tam podle mě musí zůstat.

Pá Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 13:06

ahoj ed,
přeju celé vaší rodince at jste porad tak stastny jako ted a clovickove at jeste nejaky pribudou.
vzdycky jsem cetla rada tvoje denicky, vyzaruje z ich optimismus ahlavne hrozne moc lasky. holcicky maji stesti, ze maj takovou mamku.
rea a tomasek 5týdnů z letnatek

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.09.04 13:42

Ahojte holky,

jsem v mírně řečeno pr.....
Já mám fakt smůlu. Mé šetření je v tahu. Představte si že se mi opět rozbil i ten starý mobil!
A to jsem manžela ukecala že ho nebudem teď kupovat že by mi ho mohl přinést až Ježíšek.
No, fakt mě to štve. Chci jet za tou Ed, mamča slaví za týden padesátku, chceme ji se ségrou poslat do lázní na takový ten pobyt s kosmetickou péčí s masážema s kadeřníkem a tak, navíc jsme se dohodli že si manžel zítra vezme dovolenou a pojedem si koupit nový stůl a židle. Štve mě to teda úplně šíleně.
A to mi ani nespadl, ani jsem ho nenamočila. Prostě se mi zasekl, já z něj vytáhla baterku a když jsem ji dala zpět tak už nešel zapnout.

No, tak já ho jdu zkoušet zapínat a jestli se nerozchodí tak ho fakt nesnáším.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.09.04 14:36

Ahojte holky,

tak už ho snáším.

Já ho tu zkoušela zapínat a on stále nic tak jsem ho dala do nabíječky a zapnout on tak sice šel ale absolutně nic nedělal.

Pěkně ma naštval a dala jsem ho Matyáškovi hezky na hraní. Matyášek s ním párkrát praštil, pěkně ho ocumlal a nic. Tak jsem ho mrzáka celého rozebrala, potom složila zpět a vida on jde. Zkoušela jsem hned volat manželovi a v pohodě. Hi hi nechápala jsem co se stalo a pak jsem si všimla že mi na stole zbyla jakási gumička. Tak ta tam asi ty roky byla navíc a proto on mrzák nešel, chtěl se jí zbavit. Hi hi teď to nechám ale večer ho pěkně svěřím manžílkovi aby tu gumičku někam nacpal, protože já vůbec nevím odkud se vzala.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.09.04 15:51

Milý Matějíčku,

je tomu přesně rok co se ti povedlo udělat šťastnými spoustu lidí a hlavně mamku s taťkou.
Dnes je ti již 1 rok a radost svému okolí a především svým rodičům děláš denně.
Přejeme ti proto aby jsi byl stále jak sluníčko, aby se ti v životě vše dařilo, aby jsi byl zdravý, aby jsi brzy začal běhat po vlastních nožkách, aby tě růst zoubků moc netrápil. Prostě ti přejeme do dalších tvých let vše nejlepší!!!!

Simunka + Matyášek + Tobiášek + Kristýnka

PS: Chtěla jsem ti moc popřát v čas tvého narození, ale bohužel musíme jet blahopřát i někam jinam, tak to máš trošičku dříve. Mamku chuděrku teď ještě trápili bolístky ale ty jsi pospíchal na svět co to šlo.

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.09.04 16:46

Ahoj Grantici! ;o)

Zelame vsetko najlepsie Daisy k jej prvym narodeninam. Vela zdravicka, stastim rozziarene ocka a kopec lasky!!!

Tebe, Ed, dakujem za tvoje dennicky. Vzdy sa dobre citali, vzdy v nich bolo citit dobru dusu a srdiecko. Budu mi velmi chybat. Ale dufam, ze sem-tam ta tie tvoje smejuce sa stasticka pustia na skok na emimino a podas nam o vas spravicky, ako sa vam vodi a ako sa mate. Ako tu tak citam komentare, nebudem sama, kto ich bude netrpezlivo vyckavat. ;o)

Zelam celej rodinke vsetko dobre a najma vela neutichajuceho stastneho smiechu v dome. Posielam vam velku pusu a Danko svoje sladke „Heee!“

schamka a jej stasticko Danko (8 tyzdnov) z Letnych miminiek

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 21.09.04 18:25

Ahojte berusky,

jsem hrozne nervozni…

Manza uz mi druhy den a noc lezi ve vysokych teplotach, ma strasne bolestive krece v podbrisku, prujem a porad se mi otrepava zimnici.....

Tahne se to od nedele..Nejprve jsme si rikaly, ze to bude mit nejspis otravu jidlem, ale to vetsinou po jednom dni zmizi…ale toto trva uz dlouho a nabira na intenzite…
A nejhorsi teda je, ze to zdrejme chytlo i Kubulu…Nema teploty, ale ma hrozny prujem..dokonce se mi budi parkrat za noc na kadeni a to nikdy nedelal…Ja jen doufam, ze nekde venku nic nechytli…

Tak jsem opravdu na nervy..Navic manza brzo rano nekam odjel a nerekl mi a ja ted nevim kde je..Mobil mu nefunguje, tak chodim po byte jak zbesila…

Rikala jsem si po tom co jsem si cetla Ed denicek, ze k vam budu nakukuvat co druhy den a prispivat kratkymi komentari…Urcila jsem si na to casovy limit..:O)) Tak uvidim jak mi to pujde…
Ted kdyz mam doma maroda, tak nevim..Vcera jsem musela zvladnout hlavne vecer byl celkem narocny…Postarat se o manzu..mezitim kojit a venovat se Kubulovi a jeste supajdit i s Kubulou se psy ven.....Tak to mi dalo zabrat..:O)))))

Jinak musim hlasit, ze mame dalsi zub…dole..Celkem jich teda mame 7..:O)))))

Simunko vis ze ja mam ten stejny pocit a nemuzu se z neho otrepat !! :O))) Tak nejak mi to pripada, ze je vsemu tady konec…A to bych moc nerada…:O)

JIndrisko urcite v nazvu Stesticka zustanou..Me se docela libi jen nazev Stesticka…a vam ???? :O)))

Holky utikam, zkusim prozvonit manzu…Mozna sedi u dr. a tam mobil nesmi mit zapnuty…

Mejte se moc krasne a nesmutneme :O)))

papa Evca a Kubicek :O)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.09.04 21:36

**Milá Daisy,

píšu ti přáníčko k tvým prvním narozeninám a přitom na tebe koukám. Sedíš si tu nahoře vyfocená přesně tam kde jsi se loni 21. 9. 2003 narodila. Vyrostla z tebe za ten rok krásná slečna s kouzelným úsměvem, s kouzelným hláskem, celá jsi kouzelná.
Naučila jsi se za tu dobu tolik věcí, v životě již nikdy tolik pokroků za tak krátkou dobu nezvládneš.

Milovaná Daisy, maminka ti to jistě od nás vše vzkáže, přejeme ti hodně moc štěstí, ať tě provází celým tvým životem, hodnou sestřičku, hoooodně moc zdravíčka, ty nejlepší rodiče pod sluncem (ale ty ty máš), co nejdříve dalšího sourozenečka, přejeme ti z celého srdce jen to nej nej nejlepšíííí.

Simunka + Matyášek + Tobiášek + Kristýnka**

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.09.04 21:38

PS: Nějak jsem nevěděla v kolik to poslat jestli podle vašeho nebo podle našeho času. No, nic, příště se už snad časově strefím lépe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 21:46

Ahoj holky,

Simunko, moc moc to dekujeme s MAtejem za prani, umis to tak krasne vyjadrit…

Taky preju Daisy k jejim narozkam vse nej nej nej, je to proste nadhera, uz je to rok :-))

Opozdene taky Klarce od Kackac, kterazto si to uzivala ve stejne porodnici jako ja, jen o 2 dny drive :-))

Dostala jsem od PEtra k vyroci svatby krasnou kytku a privesek na krk, ktery jsem kdysi ztratila a nerekla to Petovi a on mi pak k nemu dokoupi nausnice :-( No, tak mam konecne :,-(:-))

Tak paaaaa, ja uz se tak tesim na pondeli, az mi najdou na ultrazvuku htu tecku :-) Zatim tomu fakt neverim.

Jinak holky, ja budu do denicku Stesticek pokud bude pokracovat psat urcite dal, muzu ho i obcas vyplodit :-)) Nejak me to zase chytlo, hehe.

Martinav a Matik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 22:34

Ahoj holky,
vše nejlepší novým ročňátkům!
to je ale krásný deníček! Tak jsem si říkala že se sem jen mrknu a to je zase hodin… :)
Stejně jako vy jsem Eviččiny narozeniny /a před lety Terezčiny/ prožívala minutu po minutě, vzpomínala, jak to před tím rokem bylo, jak mi bylo, co jsme dělali atd.
No, my už to máme dva týdny za sebou, Evička se nám „rozmluvila“, ukazuje na lidi a na obrázky a říká krásně a tak hrozně roztomile „tady“. Např. „Kde je pejsek?“ „Tady.“ Je sladká. Taky ví, jak dělají zvířátka, když se jí teda chce. Momentálně má velkou rýmu, a leze jí 9. zub, takže na dnešek v noci zas horečka a průjem…
A dává nádherný uslintaný pusinky otevřenou pusinkou a dnes po koupání mi jednu takovou dala a přitom mě poprvé chytila ručičkama kolem krku a tak krásně voněla a byla taková maličká a měkoučká, že bych ji snad na místě snědla. Máme veliký dar, víte to?
No, abych to odlehčila, právě jsem dočetla FANTASTICKOU knížku, napsala to Britka jménem Allison Pearson a jmenuje se to Nechápu, jak to dokáže, anglicky to bylo I don´t know how she does it. Je to úžasná vtipná knížka o mateřství, lásce, pocitech viny, snaze být dobrá máma a vůbec o tom všem, co tak dobře všechny známe, dost se zasmějete, ale možná vám ukápne i slza, mě teda ukápla.
Vřele doporučuju, dlouho jsem tak bezva knížku nečetla.
Tak já už jdu fakt spát, jo? :)))))
 Uši

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 22.09.04 01:50

Ahojte berusky :O)

vratila jsem se z prochazky…Byla jsem vyvencit hafany i Kubulu :O)))

Ted chvilku vsichni spi i manza…Rano jak jsem prepokladala byl u doktora…

CHteli si ho nechat v nemocnici, protoze jim tam omdlel..Musel 45 minut cekat - na prikaz dr. Bali se aby jim nekde cestou domu neomdlel za volantem…Co presne ma to nevi, ale vypada to na silnou vnitrni infekci, ve stolici mu nasly velke mnozstvi krve a jeho teplota byla 39…a to je porad…
Dostal nejake antibiotikum a jeste nekolik jinych leku a ceka co to s nim udela..Pokud nezaberou bude muset jit k doktorovi znova a budou mu delat blizsi vysetreni strev sondou.....

Bylo mi ho chudaka lito…Ty jeho bolesti v podbrisku mi silne pripominaly priznaky bliziciho se menzesu.....A to jsem ho vcera jeste chudacka trapila ruznymi pripominkami :O))) Pry ted uz vi jake to je mit menzes..:O)))) Hrozna bolest..:O)))

Snad mu antibiotika zaberou a bude zase v poradku…Uz mu volaly z prace , kdy nastoupi zpatky do prace a to tam nebyl jen 2 dny…

Kubicek jak to vypada, to nedostal…Pricitam jeho prujem k rostoucim zoubkum.....Protoze bolesti ani teplotu nema, coz jsem rada…:O)
Jak jsem psala 7 zoubek je venku :O)))) Dneska v parku poprve smajdal v botach…Chodil celkem dobre..Obcas se mu nozky zamotaly :O), ale jinak mu to jde…teda zatim chodime za obe dve ruce…Jsem fakt zvedava, kdy zacne smajdat sam…:O))))
Vcera jsem koupila kit na vytvoreni sandrove plakety - otisky rukou a nozek…Shanela jsem to uz driv, ale nesehnala..Chtela jsem to udelat hned jak se Kubicek narodil, abych mela pamatku jak ty jeho rucky a nozky vypadaly :O)))
A vcera jsem konecne tenhle kit objevila v obchode…Puvodne jsem Kubickovi obtisky chtela delat az na jeho prvni narozeniny..Ale to by se mi vsechno na tu plaketu neveslo…Jsou k tomu ruzne krasne ozdubky, ktere (i tu plaketu) si muzes namalovat jak chces…proste je to kouzelne.....:O)))
Tak jsem experimentovaly, a obtisky jsme udelaly uz ted :O)))) Ono by se vsechno vlezlo, ale to by Kubula musel mit tu nozicku opravdu tak malou jako pri narozeni.....­..S manzou jsme si rikaly, ze to udelame jeste 2× a poslem nasim a jeho rodicum…At si taky muzou alespon trochu sahnout..:O)))))

Divala jsem se na fotecky a vase deticky jsou nadherny !!!! :O)))))

Kackac tvuj komentar jsem nejak prehledla..Rano jsem to totiz proletela velmi rychle:O))) Oslava dopadla skvele jak vidim a Klarin pokojicek nema chybu :O))) Je nadherny..:O))))
Klarka se v nem uz urcite zabydlela, ze ???

Tak berusky letim, Kubicek se vzbudil…:O)

Mejte se krasne :O) papa Evca a Kubicek :O)))

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 22.09.04 02:09

Malem bych zapomela :O))

MartinaV - prejeme tvemu Matyskovi vsechno nej a nej a nej k jeho prvnim narozeninkam !!!! :O)))))
Hodne zdravicka a stesticka, more lasky.....:O)))a spoustu radosti v zivote…:O)))))

preje Evca a Kubicek :O))))

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 22.09.04 08:14

Ahoj Ed,

přeji všechno nejlepší Daisy k narozeninkám :-) ať Vám dělá dál jen samou radost.

Děkuji za informace ohledně tvrdnutí, dostali jsme magnezium a jsme v pohodičce :-)

Napsala jsi to moc krásně a já už se strašně těším až budu mít svůj uzlíček štěstí také v náručí.

Mějte se krásně

Ahoj Petra + brouček 15+3

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 22.09.04 20:22

Ahoj holky,

tak už mám trošku víc času, poctivě čtu deníček, ale zatím jsem nestihla napsat, protože vždycky, když dočtu, tak se vzbudí Klára a musím kmitat.
Dnes jsme byly u doktorky na roční prohlídce. Takže vážíme 10,25kg, měříme 75 cm. Byla jsem dost překvapená, protože ten náš prcek vyrostl za tři měsíce o 6 cm, ale přibrala pouze 0,05 kg. Doktorka říkala, že je to v pořádku, že je to tím jak začala běhat. Volala jsem to manželovi a říkala jsem mu - hádej, kolik Klára váží? A on typoval 13-14 kg. No a bylo nám doporučeno chodit plavat, protože prý má trošičku propadlý hrudníček. Tak jsem se hned přihlásila od příštího týdne na kurz.
Jinak se nám teď po té angíně dost zkazilo spaní. Usíná v pohodě, ale často se v noci budí a nemůžu ji dát do postýlky, hned se vzbudí a brečí. Takže ji mám v posteli celou noc a psa taky. Manža se strašně vrtí, takže s ním nechce spát ani Klára ani pes, a tak je mám v posteli obě já. Ráno jsem pěkně rozlámaná.
Holky, já jsem byla tak celá ponořená do těch Klářiných narozenin, že jsem si ani pořádně neuvědomila, že se s náma Ed loučí. Tak mi z toho bylo dodatečně trošku smutno. Ale pevně doufám, že i když, Ed, nechceš psát deníčky, že budeš aspoň občas psát nějaké komentáře, aby jsme aspoň věděli co u vás nového. A k tomu Štěstíčkovskému deníčku - hlasovala bych taky pro jednoduchý název Štěstíčka, a přestože nejsem psavý typ, tak kvůli zachování deníčku jsem ochotná občas nějaký napsat. To slibuji aspoň do doby než se narodí nové mimi, pak nevím jak na tom budu. Možná by nebylo špatné, kdyby jste holky vymyslely nějaký systém. I když to není zas tak důležité.
Takže bych tímto chtěla také Ed poděkovat, za všechna milá slova, co napsala, za rady, útěchy a povzbuzení. Její deníčky budou určitě chybět! Díky Ed.
Evi - ty jo, to je dost šílený, co si užívá tvůj manžel. Toho mýho musím odvézt na pohotovost i když ho píchne v uchu, všechno děsně prožívá. Ale to co popisuješ vypadá dost vážně, aspoň teda ta krev ve stolici bývá vždycky vážný problém. Nevím přesně proč. Doufám, že se ti manžílek brzo uzdraví.
MartiV - určitě napiš, jaký byl ten první UTZ. Abych pravdu řekla, já to těhotenství začala pořádně prožívat až nedávno, když mi začalo růst bříško a poprvé cítila pohyby. Jsem asi flink nezodpovědný, ale mě tyto věci fakt nechávají chladnou (myslím starosti o mimi). Čtu taky, jak máte strach, aby bylo mimi v pořádku a mám trošku špatné svědomí. Já prostě předpokládám automaticky, že v pořádku bude. Manža ze mě někdy šílí - Už jsi volala kvůli těm genetickým výsledkům??? Já na to : ne, proč, snad by zavolali sami. Matěj musel mít fakt hezký dárek k narozeninám - a originální, no kdo se může pochlubit, že ke svým prvním narozeninám, dostal sourozence - i když zatím jenom v bříšku.
Holky, jdu opláchnout nádobí, kouknu na Přátele a pak do hajan. To počasí mě nějak zmáhá, jsem furt na spaní.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára (rok+3 dny)+ asi sestřička zatím bez jména (22 tt.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 21:29

Ahoj holky,

tak mame taky za sebou rocni prohlidku a nhlasime vahu 9200 gramiku a 77 cm.

Simunko, k tomu nazvu bych taky byla pro Stesticka. Ono kazdemu stesticku je olus minus nejaky ten mesic, ale vsechno to jsou stesticka, ne?

Kackac, ten klid ti tedy zavidim. Ja budu zase totalne vystihovana ze vseho moznyho. Uz ve 13 tt me zase cekaji 1. krevni testy a mereno NT a kdesi cosi. Chjo chjo, ale ja jsem zase ten typ cloveka, co se da otestovat krizem krazem.

Tak paaa, mne je ted porad takova zima, uz aby zacali topit.

Martina a Matej, rok a den :-))

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 23.09.04 14:27

Ahojky všem!
Tak jsem trošku naštvaná, protože jsem se štvala jak blázen, abych zítra odevzdala práci, už mi chybí jen zkontrolovat kus překladu podle kazety… no a teď najednou telefon a volají mi z NOVY, že úplně stačí, když to odevzdám až příští pátek, protože Argentinci neposlali další díly, a tak není kam spěchat. No, mohli mi to říct už včera, bývala bych si to rozložila a včera jsem nemusela strašit u počítače až do jedné v noci. Ale zase na druhou stranu mám před sebou týden volna, což rozhodně není k zahození.
Z Matýska už je úžasný chodec, poslední dny vždycky brečí, když má jít do kočárku, všude by ťapkal, jenže když nakupuju třeba v Delvitě, tak mi bohatě stačí pobíhající Sofinka, takže má mladík smůlu, na kočár prostě musí. Včera jsme i přes vítr byli v parku, tam běhal za Sofinkou a za jedním jejím kamarádem, předvedl nám, jak si sám umí sednout na houpačku… no a když jsem se otočila po Sofince, tak také předvedl, jak umí sám vylézt až na třetí příčku na žebříku u klouzačky. To ve mně pořádně hrklo, protože jsem si myslela, že to neumí. Měl z toho strašnou legraci, já tedy už menší. Doma také leze úplně na všechno, naštěstí se už naučil slézat z postele, takže se nevrhá střemhlav. Jo, jo, na takovýhle koniny ho užije, ale aby snaživě ukazoval obrázky zvířátek v knížkách jako jedna holčička tady na písku, to tedy ani omylem (ale ona je taky skoro o čtvrt roku starší a mně se zdá, že její maminka už to trochu přehání, protože ji nedá ani chvilku klid, aby si mohla v klidu hrát s ostatníma děckama, ale pořád jí pronásleduje a ukaž kočičku, a jak dělá pejsek atd. atd. Ta už je tím v parku pověstná. Někdy se až divím, že to tu malou pořád baví, Sofinka ta vždycky odpověděla dvakrát, třikrát, po čtvrté už z donucení a po páté už na mě jen koukla jako kdyby říkala, tak už jsem ti to řekla, tak mi s tím dej pokoj).
Matýsek je úplně nadšený z plavání, strašně ho to baví, úplně nejradši splývá po proudu. Sofinka mě letos taky překvapila, úplně se přestala bát, dokonce i plave na zádech.
Kačkač: Kde jste sehnali ten nádherný koberec? Já pořád sháním něco, na čem by nebyly takové ty silnice, ale nějak jsem na nic nenarazila. Jinak chápu tvůj stoický klid a přesvědčení, že s mimčem bude všechno v pořádku, já jsem taky taková, tudíž jsem byla obě těhotenství naprosto v pohodě. Některé moje kamarádky (mladší než já) chodily dobrovolně na amnio a když se mě ptaly, jestli půjdu taky, tak je šokovalo, když jsem říkala, že ne, že když mě tam nikdo neposílá, tak co bych tam běhala…
SIMUNKA: Tak co? Už jsi veselejší?
MARTINAV: Neboj, všechno bude OK, užívej si těhotenství a nezapomínej podrobně informovat!

No, Matýsek se vzbudil, takže oblečeme pláštěnky a vyrazíme ven, jdeme vrátit videokazety, šelmičky se aspoň trošku projdou a budou se míň nudit. Zatím všem ahoj,

Jindra + šelmičky

berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 23.09.04 20:16

Ahojte berusky

tak vam nevim co jsme to chytli za bacila - ja a manza.....
Manzovi uz je lip, bolesti prestali, teplotu ma porad mirne pod 38, ale krev se mu objevila i v moci…
Stale do sebe laduje antibiotika…volaly jsem dr znova, protoze krev v moci neni dobre znameni a ma pockat az dobere vsechny prasky..Kdyz se to nezlepsi, tak ma v pondeli prijit znova…Dneska uz sel do prace, ale jen na chvili, protoze potrebuje vyridit nejake papirovani..Ale i tak by podle dr nemel ridit…Ty prasky jsou pekne silne a zpusobuji motanici v hlave…

Ja jsem za vcerejsi noc byla snad na zachode alespon 7×…dostala jsem hrozny prujem.....a dnes rano jsem se vzbudila s krvavym polstarem…tekla mi krev z nosu…Vubec nevim co se to deje.....Problemy s krvacenim jsem nidky nemela…to spis muj manza na tohle trpiva, kdyz je venku hrozne vedro - znema tlaku…zacne krvacet z nosu…Jen nemam takove silene bolesti jako mel mazna..Takze si myslim, ze je to klasicky prujem..:O)))
Porad pidime z ceho by to mohlo byt…ale nic me nenapada…Z jidla ne, protoze jsem se tady naucila vsechno davat do lednicky i chleba…v tech vedrech ktere tady jsou, se vsechno rychleji kazi…Dokonce jsem si myslely, ze to muzem mit i nejakou infekci od nasich hafanu, ale ty jsme vcera vzaly na vet a vsechno bylo OK..Dostli ockovani a udelaly jim celkovou prohlidku, testovaly jestli maji nejakou tu infekci, ale vsechny testy vysly negativni…

Jedine co nas napada je, ze je to tzv. Santa
Ana.....vitr z dezertu, ktery prinasi ruzne bacily..V tomto obdobi je tady nejvic nemocnych lidi…Takze jsme chytli asi neprijemneho bacila ze vzduchu..

Ja jen doufam, ze to nechytne Kubula..Ten zatim vypada v poradku…
Uz jsme spotrebavaly za ty dny nekolik velkych lahvicek s tekutym mydlem…porad a pokazde si umyvame ruce..:O)))) Kubula z toho ma srandu, protoze on ma vodu strasne rad, takze se pokazde u toho rechta..:O))))))

Planovaly jsme tento vykend, ze pojedeme na vylet k jezeru u Las Vegas…Kamaradi maji lod a tak nas pozvaly na projizdku..:O)) Ale bohuzel, kdyz jsme oba „nemocni“, tak z vyletu seslo…Tolik jsem se tesila, ze vypadne nekam do prirody.....i ha­fani by si to uzily..:O))))))

Jinak Kubula je teda poradny chlap…:O)) Mam jednu podprsenku, kterou si nesmirne oblibil…Podklad je cerny a na nem jsou ruzne barevne kolecka…Kdyz ji mam na sobe, a on to zjisti u kojeni, neustale se smeje a saha a hraje si s ni…Nekdy kdyz mam opravdu neco duleziteho, tak mu ji dam a on je jak „v nebi“..:O)))) hi, hi…Nejakym zahadnym zpusobem ho fascinuje…:O)))) Zrovna ted jsem vytahla pradlo, ze susicky a ta podprda tam je…Jakmile ji zmercil, zacal ji vytahovat ven.....Ja ji schvalne schvovala az naspod pradla, co jako udela…Ale nedal se a poctive to pradlo rozhazoval na strany..:O)) az se dopidil k ni..:O) hi, hi…Je s temi nasimi mrnouski sranda…:O))))

Berusky mejte se krasne, ja sem jeste juknu vecer..:O)

papa Evca a Kubicek :O))

PS : Simunko kde jsi , berusko ???? :O)))

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 23.09.04 20:26

Ahojky holky,
v rychlosti hlásíme míry a váhy z roční prohlídky:
10,26 kg a 78cm.
Vše je v pořádku, Máťa je pořádnej kus chlapa.
Tak papa, letím, mám ještě moc práce
Lucka a Matík (za 3 dny roční)

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 23.09.04 20:46

Simunko, Simunko, já tě vidím přihlášenou, ale nikde nic, ždáný komentářík. Je u vás všechno v pořádku, že se neozýváš?

Jindra

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.09.04 21:31

Ahoj Jindřiško,

u nás vše tak nějak v pohodě, akorát včera jsem vůbec nebyli doma a dnes jsem tu byla s Matyáškem a s Tobiáškem sama, protože manža jel na veletrh a Kristýnka na výlet se školou do Prahy. Hi hi třeba jste některá z vás co tam bydlíte dnes potkali tu mou kóču. No, asi né!

A Matyášek je fakt poslední dobou vzteklina protivná. Dnes jsem z něj byla již večer dosti vyřízená, protože jsem si naplánovala co vše neudělám a fakt jsem to neudělala.
Dopoledne mi vůbec neusnul a to normáně tak 1 - 1,5 spinká, odpoledne teda usnul ale asi jen na půl hodinky a to byl dnes všechen jeho spánek.
Celý den ho tu vláčím a nejhorší je že se fakt pěkně vzteká. Já si s ním třeba chci hrát a ono se mu to nelíbí a začne řvát jak tur.
Lezou mu ty blbé stoličky, hnusky, fakt já bych je...... Nejhorší je že když mu kouknu do papulky, což on si nenechá, tak tam nic moc nevidím. Rozhodně teda nevím nevím že by mu měli v brzké době prorazit.
Na noc mu dávám ta homeopatika od Ed, takže to je v pohodě ale ty dny.
Né že by to bylo každý den, třeba včera byl zlatíčko, vlastně je takový vzteklý jako byl dnes podruhé, poprvé myslím v sobotu.
Jinak občas trošku prudí ale to co předvádí teď fuj fuj. Ono to bude asi pak už i tím že je nevyspalý a tak řve, nemůže usnout a tak dokola.

Tak já jdu spinkat. Jsem dnes totálně na dně, ani jsem si nepopovídala s Kristýnkou, protože přijela v sedm, musela se koupat, najíst, připravit do školy a do postele. Když jsem si k ní chtěla vlézt do pelíšku že si popovídáme, tak už chrupkala, tak ani nevím jak bylo.

Pa a dobrou noc Simunka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »