Štěstíčko má 12. týdnů + jak slavíme Vánoce v Anglii

Rodičovství

Ahojky, omlouvám se, že jsem vůbec tento týden nepřispívala do deníčku, ale jak už jsem psala, Daisy postihlo nějaké bolení a tak jsme si jí předávali z náruče do náruče, abychom ji alespoň trošku od toho boleníčka ulevili. Došly jsme k závěru, že to musí být kolika a už druhý den jsme neměli žlutou plínku takže až to na ní příjde, tak budeme mít vymalováno :o) Měla jsem koupenou preventivně medicínku na prdíky, ale až do teď jí nebylo potřeba. Ovšem po dvou proplakaných dnech jsem se rozhodla jí zkusit a myslím, že to Daisy hodně pomáhá. Jmenuje se to Infacol (znáte?) a má to pomerančovou příchuť. Panečku jak jí to chutná!!!! Mlaská a olizuje se až za ušima :o)

Já jsem to okoštovala ale FUJ tajbl, nechápu co jí na tom tak chutná. Koštnul to i manžel a tomu to pro změnu chutnalo, kdybych ho nezadržela, tak zblajznul celou lahvičku - no jo, jaký otec, taková dcera !!! :oD
No a tak už je alespoň Daisy o hodně líp a nepláče celý den, jen k večeru a došlo i na fénování bříška, které zdá se také pomáhá. Teda, že si ty prdíky ale daly na čas, já myslela, že se nám kolika tentokrát vyhla ......... :o(

Šikulinka naše malá už hravě ovládá držení štěrchátek a vůbec zjistila, že ty dvě zmítající se ručičky jsou součástí její osoby a tak si je zvědavě a strašně důležitě prohlíží a okusuje :o)
Ona by si tak ráda strčila do pusinky paleček, ale nejde jí to, nejde. Většinou to skončí tak, že si jednou ručkou přidržuje tu druhou a rve si do pusinky s palečkem ještě i celou pěst…a pak se rozčiluje, že to nééééééé, ona chce jen ten paleček :o) !!!!

Také začíná krásně držet hlavičku, ovšem ne na bříšku. Koníčky nepaseme, na bříško jí skoro vůbec nedávám, ale když jí držím, tak kolem sebe kouká a hlavinku drží krásně vzpřímeně.

A jak jsem slíbila, teď vám napíšu něco o anglických vánočních tradicích:

Štědrý den (Christmas day) je v Anglii až 25. prosince, protože podle Angličanů se Ježíš narodil právě až 25.12. a dárečky dostávají děti ráno.
Večer před Štědrým dnem nechávají děti buď ve svém pokojíčku, nebo v obýváku punčochy, které ráno najdou naplněny drobnými dárky a sladkostmi. Punčochy „prý“ naplňuje Santa Claus, který je zde také znám pod jménem „Father Christmas“.
Večer před Štědrým dnem se také pro Santu tradičně nechává nad krbem nebo na okně sklenička Cherry nebo mléka a cukroví, které se jmenuje „Mince pie“. Má to být pohoštění za tu jeho námahu, při doručování darečků :o) (Rodiče se postarají o to, aby sklenička Cherry byla do rána vypita a cukroví snězeno :o).
Pro Mince pie jsem ve slovníku našla přirovnání Biskupský chlebíček, ale myslím, že takto Biskupský chlebíček nechutná ani nevypadá. Vypadá to jako taková malá bábovička naplněná sekaným kandidovaným ovocem, naloženým v rumu. Mě osobně to chutná moc, manžílkovi vůbec, takže to papkám u nás jen já. Apolenka se také potatila a nechutná jí to :o)

Na talíři se k Mince pie jako ozdoba používá „Holly“ což je botanicky Cesmína. Nám to roste kolem dokola zahrady, tak daleko chodit nemusíme :o) Holly podle tradice symbolizuje svými pichlavými listy ostrou drátěnou korunu, kterou měl Ježíš na hlavě a její červené bobule symbolizují kapky Ježíšovi prolité krve.

Jako Štědrovečerní večeře se podává pečený krocan/krůta, pečené brambory, pečená zelenina (mrkev, petržel) a růžičková kapusta. Vše zalito „gravy“ - což je omáčka udělaná ze šťávy pečeného masa.
Jako zákusek se tradičně podává „Christmas pudding“ dělaný opět z kandidovaného ovoce a oříšků a před podáním se zaleje teplou Brandy a zapálí se, takže to krásně hoří do modra :o) Podává se to ze smetanou. Tento pudding se nepeče ale „vaří v páře“ a pokud někdo umíte anglicky a máte zájem o recept, tak tady je odkaz : http://www.hampstead.com.au/xmas
K tomuto puddingu se váže tradice, že se při zadělávání těsta do něj přidá „šestipence“ která už jako měna neexistuje, tak se většinou dá mince - 50 pencí. No a ten kdo bude tuto minci při servírování mít ve své porci, na toho se usměje v následujícím roce štěstí :o)
Také při vaření pudingu by měl každý člen rodiny zamíchat směsí ve směru hodinových ručiček a v duchu si něco přát.

Na stůl se pro každého člena rodiny dává „Christmas cracker“ což je z papíru udělaná taková trubička a když se zatáhne za oba konce, tak to praskne a vevnitř se skrývá malé překvapení v podobě přívěšku apod + papírová koruna na hlavu + motto nebo vtípek.
Christmas cracker je evropská tradice, která začala tak, že na Vánoce se začaly prodávat z papíru udělané trubičky a v nich pocukrované mandle + motto.

Nad dveře hlavního vchodu se věší jmelí které podle báje spadlo z nebe a strom na kterém vyrostlo reprezentuje spojení nebe se zemí tudíž „usmíření“ Boha s lidstvem. Polibek pod jmelím symbolizuje mír a toleranci.

Na vršek stromečku se zde dává buď hvězda nebo „Fairy“ - víla a na samotný stromeček se kromě baněk věší „candy cane“ což je sladké dřívko (lízátko) ve tvaru J (jako Ježíš - Jesus) a je vyrobeno z červeno bílé barvy. Červená barva reprezentuje krev a bílá nevinnost.

Samozřejmě že ke Štědrému dni patří zpívání koled a půlnoční mše. U nás ještě rozkrajujeme jablíčka do hvězdičky a pouštíme po vodě lodičky z oříšků, abycho se dozvěděli, zda zůstaneme doma nebo půjdeme do světa - ale tuhle tradici jsem si dovezla z čech :o)

26. 12. se zde nazývá „Boxing day“ nebo znám také jako den Svatého Stephena (Saint Stephen day) odvozeno od toho, že v tento den se otevíraly pokladničky v kostelech, kde se sbíraly peníze po celý rok a potom se tyto peníze šly na různé potřebné účely.
Boxing day je státním svátkem v Anglii, Irsku a Austrálii. Svatý Stephan byl mučedník ukamenovaný k smrti po Kristově krucifikaci.

No a to by bylo ode mě vše. Snad jsem ukojila vaši zvědavost :o) Teď jdu pro změnu kojit moji princeznu :o)
Přeju krásnou neděli a příjemný týden. Ať se vám ten předvánoční shon vyhne ! Já letos nepeču, jen koupím krabici sušenek, u nás to cukroví stejně nikdo nejí - nebo to je tím, že nejsem rozená pekařka vánočního cukroví a většina toho co upeču není k jídlu??? :o)
Dárečky já mám už dávno nakoupené, takže teď už jen pouštím každý den koledy, popíjím čajík u stromečku, který se ve tmě tak krááásně leskne a už se moc těším na den, kdy budeme moct předat všechny ty dárečky našim největším dvoum dárečkům - Apolence a Daisy !

Ahoj
Ed

Váš příspěvek
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 14.12.03 19:58

Ahojky Ed,
nejdříve musím pochválit Daisy, jak jí to na té fotce v šátečku mooooc sluší, je to velká parádnice.
Jinak u nás nová věc ? Matýsek objevil prstíky na ručičce a neustále a s velkým zájmem si je strká do pusinky. Asi se mu to moc líbí, protože je tam má skoro celý den. Já bych nemusela celý den dělat nic jiného, než mu je z té pusinky zase vyndavat. Už se taky pěkně rozpovídal a huláká na celej barák. Je to prostě smíšek. V noci spinká stále dobře, i když někdy se budí co dvě hodinky, ale to jsou tak dvě noci za týden.
Ve čtvrtek jdeme do poradny se zvážit, tak potom se pochlubíme. Ve velký vaně jsme se ještě nekoupali, protože nebyla možnost půjčit si digi.foťák, tak snad tento víkend.
Mějte se moc hezky, zdraví
Lucka s Matýskem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.03 21:49

Ahoj všichni,

Ed, snad se Daisynce brzo uleví. O prdíkách já něco vím - je to hrůza, když má prcek bolení. My jsme nakonec došli tak daleko, že jsme museli zakoupit rektální trubičku. Když je nejhůř, tak se jí tím krásně uleví. Už máme dokonce jednu příhodu s touto trubičkou (musím si to zapamatovat a pak to Klárce vyprávět). Vždycky po úkonu nechám trubičku na plíně a jdu umýt malou a manžel vyčistí trubičku a vyhodí plínu. Jenže asi před třemi týdny tu trubičku vyhodil i s tou plínou a zrovna byla sobota. A večer samozřejmě strááášný řev, nic nepomáhalo. Hledali jsme hledali a pak nás napadlo, že je asi v té plíně. Vidět manžela, jak venku přebírá popelnici a prohlíží jednu posranou plínu po druhý je fakt zážitek na celý život. V které plíně myslíte, že ji našel - samozřejmě, že v té poslední.
Jinak ses mě myslím že už předminule ptala, po kom má Klárka ten ďolíček na bradě. Tak po manželovi, a nejenom ďolíček, ona je totiž celý táta. Manželův šéf si dělá legraci a říká, že je to Fanda s pindou. (Fanda se jmenuje můj manžel, to jsi asi pochopila).
Koukám, že máš krásně zmapované všechny zvyky. Je fajn, že dodržuješ i některé české, aspoň to budou mít holky o to pestřejší. Já mám vánoční zvyky strašně ráda a snažím se je dodržovat (ale ne všechny, třeba lít olovo bych asi nezvládla). Nutím do nich i manžela (ale postit se o Štědrém dnu ho asi nikdy nedonutím :-)). Už se těším jak se bude líbit rozsvícený stromek Kláře.
Lucko - my ve velké vaně koupem každý den. Nejdřív jsem to chtěla jenom zkusit, ale Kláře se to tak strašně líbí, že jí to nechci upřít. Navíc se při tom plaváníčku krásně unaví, takže pak hezky spinká. Jenom se děsím účtu za vodu. My máme docela obrovskou vanu, koupili jsme ji s manželem schválně, aby jsme se tam vešli pohodlně oba. Takže když chci Kláře napustit nějakou výšku vody, tak padne tak 100l. Ale co bych kulíškovi nedopřála.
Když už jsem se zmínila o tom spaní, tak Klárka spí většinou hezky, zvládne to až do rána - spí od 9:00 zhruba do 5:00-6:00, pak se napapá a pokračuje asi do osmi. Jenom včera mě nějak pozlobila, použila mě jako dudlíka. Kojila jsem ji celou noc a to doslova, jak jsem jí ten cucek utrhla od pusy tak řev. Doufám, že se to dneska nebude opakovat.
Běžím ještě něco udělat, přes den nestíhám.
Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům

Kačkač + Klára (12 týdnů + 2 dny)
PS : my jsme měli 12 týdnů v pátek a to bylo 12.12., to nám to hezky vyšlo, co?

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.12.03 23:21

Ahoj Ed

Moc děkuju. A já vždycky přemýšlela proč jsou na těch stromečkách ty lízátka.

Daisy to na fotkách moc sluší má super ohoz. Miminka oblečený jak větší děti jsou nádherný. To já se pokoušela sehnat nějaké kalhoty, na Výtání občanků, u nás ,ale bohužel, prodavačky mi ukazovaly jen samé flaušové tepláčky.

Dneska jsme byli kupovat vánoční stromeček a krásně nám provoněl auto. Už se těším až ho ustrojíme a bude nám vonět doma. Dárečky ještě nemám dokoupené, tak snad to stihnu.

Kdypak se Diasy začala usmívat? Já z toho našeho šmudlika vážnýho nevytáhnu víc jak 1-2 úsměvy za den.

Tak se měj krásně, těš se ze stromečku a Daisy ať už bříško nezlobí.
Ahoj Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 15.12.03 01:56

Ahoj maminy,

tak snad se mi podaří něco dnes sepisat k minulému deníčku.

V prvé řadě moc vítám zpět „ztracenou“ Emcacu!!!!!!!!! Blanko jsem moc ráda, že jsi se přišla ukázat a ke Kristýnce dodatečně strašně moc gratuluju!!!! Připisuji si tě do seznámku!!!! Jen mi prosím ještě napiš přesné datum porodu. Psala jsi, že na svět vykoukla malá dva dny po Daisy, tak ale teď si nejsem jistá, zda jsi myslela 23. nebo 24.9 ? :o)
Kristýnka měla krásné míry a vůbec když se koukám na její vánoční fotečku, tak musím říct, že je neskonale nádherná holčička !!!! Takový malinký slaďoučký skřítek.
Jsem taky moc ráda, že porod proběhl v pořádku a máš na něj hezké vzpomínky.

Psala ji, že Kristýnka začala plešatět, tak plešatí snad všechny miminka. Některé víc a některé míň. Polince se udělalo taky kolečko vzadu, kde ležela a Daisy to nejdříve vypadlo celé nahoře, takže měla fakt plešku jako chlap a teď když jí to dorostlo nahoře, tak má pro změnu kolečko vzadu :o)))) Kolik jí toho vypadlo je nejvíce poznat podle prostěradla, kde má hlavičku, tak je tam spousta vypadaných vlásků.....

Jak to vypadá s průjmem??
Jak už jsem psala, my máme opačný problém, Daisy ne a ne jít na velkou a už to v sobě drží třetí den, takže se už teď těším na to nadělení.
Naštěstí vím, že nekadit je naprosto normální a Polinka si tím prošla taky. Ta dokonce nešla myslím 5 dní a pak - he he, hotová kadi bomba.
Prý je naprosto normální, když se mimi nevykadí i 2 týdny!!! Ale to nadělení potom asi stojí za to :o))

No ale zpět k tomu průjmu. Ptala jsi se na fígl, jak do malé dostat rýžový odvar. Mě napadá snad jen zkusit jí to dát ve stříkačce a když kojíš, tak jí pomalu k tomu vstřikovat i ten odvar, koutkem do pusinky, takže bude polykat tvé mlíčko i ovar zároveň?? Nevím jestli to jde v praxi, nic takového jsem nezkoušela, ale myslím, že jinak to do ní půjde dostat opravdu těžko, vždyť na takovou chuť nejsou ta miminka ještě zvyklá a je jasné, že bude protestovat :o(
No v každém případě držím palce, ať jí ten průjem brzy přejde.

A koníčky - my taky nepaseme, ani to nezkoušíme a když, tak malá tu hlavičku má zabořenou do podložky a nezvedne a nezvedne, za to když je v náručí, tak krček natahuje a hlavičku drží krásně, tak neboj, Kristýnka je určo naprosto v pohodě!!!!!! Do pasení ji nenuť, nic tím nepokazíš.

Marti V - musím pochválit statečného Matýska a šikovnou maminku :o) Tak hezky nápaditě jsi mu tu hrazdičku upravila, že jsi mě inspirovala a já jsem teď malé vyměnila medvídky za různé plyšové hračky a štěrchátka, a strašně se jí to líbí. Alespoň je to pro ni změna a nekouká na ty jedny a ty samé medvídky !

Ptala jsi se, jak nám spinkají miminka přes den. Tak u nás to je tak, že Daisy většinou spinká dopoledne tak na hodinku a a pak kolem 12.00 hod na hodinku až dvě a pak dříme odpoledne sem tam po půl hodině. Rozhodně se to nedá odhadnout, kromě toho dopoledního spánku kolem 10.00 hod, to usíná pravidelně.

A gratulujeme k vypití mlíčka z lahvičky, to je moc veliký pokrok a určitě prima, že víš, že ti nebude plakat hlady, když budeš muset někam odběhnout bez něj :o)

Kač Kač - blahopřeji k úspěšně zvládnutým křtinám.
Psala jsi o rektální trubičce - mohla by jsi mi vysvětlit jak to vypadá a jak se s tím manipuluje a kdy se to má používat? Tady v Anglii nic takového neexistuje a zajímalo by mě, jak moc je to rozšířené v ČR a jestli se to dá volně koupit v lékárně. Jak ta trubička vlastně pomáhá ? Myslím princip :o)
Ta příhoda vyhozené trubičky a následně hrabání se manžílka v odpadcích mi připoměla podobný případ u nás, akorát u nás se nehledala trubička, ale účtenka :o)

La Bouche - těším se na fotečky Matýska ve vaně!!

Simunko- já malou také hrozně ráda oblíkám do „normálního“ oblečení, ale dělám tak jen když má náladu :o) Někdy u oblékání dělá pěkné caviky a kolikrát je problém přetáhnout přes hlavišku bodýčko - ručičkama kolem sebe hází a rozčiluje se. Nejlepší je oblékat jí hned ráno po probuzení, to má nejlepší náladu a spolupracuje :o)

My máme umělý stromeček, ale jak píšeš, že vám ten váš pěkně zavoněl auto, tak je mi trošku líto, že ten náš nevoní :o) Asi by to udělalo tu atmosféru ještě vánocovatější :o)

Polinka se mimochodem začala usmívat kolem 5. týdne. Ale důležité jé, že se váš drobek směje a ne jak často, tak mu dej ještě chvilku čas, však on se rozchechtá :o)

Mohla by jsi mi ještě napsat přesně kdy se malý narodil a jaké měl míry?? koukala jsem, že tě nemám v seznámku. Mohla by jsi mi napsat i datumy narození Kristýnky a Tobiáška + míry, ať to tam můžu taky přidat - děkuju!

Tak holky letím do hajan, tatík jde po týdnu volna zítra do práce a na ranní, tak si nemůžu ráno přispat.

Mějte se moc krásně
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 06:07

Ed,
nevím, jaký máš důvod pro to, že nedáváš Daisy vůbec na bříško, ale nám v nemocnici říkali, že děti se na bříško mají dávat. Ne na spaní, protože tam hrozí, že by se mohly udusit, ale každý den potřebují chvilku na to, aby procvičovaly svaly na zádech, na krku a na ručičkách. Prý děti, které nejsou na bříšku nejsou vůbec, mají potom problém naučit se lézt…

O Boxing Day jsem slyšela, že je to proto, že služebnictvo mívalo volno a dostávalo „vánoční dárky“ - tj. krabičky s nějakou drobností. Ale to tvoje vysvětlení je asi pravděpodobnější.
 sally

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 15.12.03 10:47

Ahoj Sally,

jak se ti s Tomáškem daří?

K tomu dávání na bříško. Hlavním důvodem proč jí na bříško nedávám je, že se mi to zdá zbytečné. Zastávám stanovisko - do it when you are ready - tudíž až se sama přetočí na bříško, což už teď začíná zkoušet, tak myslím, že bude mít nacvičování ležení na bříšku a tím pádem posilování svalů na zádech až až.

To samé se sezením, miminko by se nemělo dávat sedět, pokud to samo ještě nemumí.

Mě to opravdu příjde zbytečné (navíc v Anglii se to opravdu nedělá) a Polinka je pro mě celkem důkaz, že to vývoj dítěte nezpomalí.
Ototičila se ve 4. měsíci, seděla v 6. měsíci, lozila v 7. měsíci a chodit začala dva týdny po prvních narozeninách.

Já to beru prostě tak, že dokud se to mimčo samo neumí přetočit, tak je to „proti přírodě“ jej nutit ležet na bříšku. Nevím jestli existuje nějaký důkaz, že děti neležící na bříšku se učí později lézt, ale když v Anglii se to nedělá, a děti tu nejsou nijak s vývojem pozadu… to by mohl být dostatečný důkaz??? :o)

Boxing day - o tom služebnictvu jsem taky četla, ale když jsem se poptávala kolem sebe, tak mi lidi vysvětlovali Boxing day právě s těma pokladničkama, takže důvod je asi nejistý a každý možná si to odůvodňuje jinak :o)

Měj se fajn
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 10:53

Ahoj Ed a všichni ostatní!

Tak moje první delší zběhnutí od miminka dopadlo dobře, brouček usnul v 8, v jednu ho taťka „nakojil“ (já už sice byla doma, ale on moc chtěl .-)) a chlapeček pak spinkal až do 6 do rána. Což tedy jindy nedělá, takže se asi chtěl ukázat, jaký umí být vzorńák. Normálně totiž sice usáná taky v 8 večer, ale pak následuje buzení kolem 12., pak kolem 3 a pak kolem 6. No, ale jde to.

Ed, já taky Matěje vůbec nedávám na bříško. ono se mu to strašně moc nelíbí a vždycky pláče, tak ho netrápim. Hlavičku držet umí, doktorka je s tím co jí předvede když ho na břicho položí spokojená, takže to neřešim. Vánoční shon se mi vyhne zcela jistě, nic neřešim, dárky snad dorazí poštou. Akorát nemam skoro vůbec vánoční náladu. Budu muset taky vyštrachat nějaký koledy, zapálit svíčku a snad vánoce dorazí i k nám. Mimochodem, Máťovi se děsně líbí Nesem vám noviny v podání svojí mamky. Huráá, už nepláče když zpívám.

Kačkač, chodíte ještě na jogu? Mně se to přestěhování A centra docela hodí, tak o tom uvažuju. Myslím, že si psala že je to dobrý a že doporučuješ…

Jinak jak jsem byla na té firemní vánoční párty, tak tam přibyla spousta dalších těhulek, to bude miminek. Já jen když to vidím tady u nás na „jižňáku“, to je samá mamka s kočárem. Ale díky tomu jsou tady všichni na kočáry zvyklí, což se hodí v obchodech.

Tak zatím paaaa
Martinav a Matěj (už má na hrazdičce jedno originál chrastítko a bojuje :-))

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.12.03 15:56

Ahojky holky i mimča!
Podle vašich příspěvků vidím, že se máte dobře, což je fajn. S tím ležením na bříšku je to asi opravdu strašně individuální, Sofinka vždycky řvala jako tur, takže jsem jí s tím nijak zvlášť netýrala, Mateo naopak leží na bříšku moc rád a doslova si to umí „vydupat“. Z bříška na záda už se otáčí strašně snadno, ze zad na bříško jsou to tvrdé boje, strašně se vzteká, že mu to ještě nejde, ale myslím, že ten poslední kousíček už za pár dní dotočí sám.
ADUNA: Asi je to ten samý kožíšek, takový krémový a jsou na něm fialové kytičky. LaHalle je nebezpečný krám, vždycky s něčím odejdu. Jinak překládám většinou v poledne a večer, protože se mi podařilo ty moje šelmičky sesynchronizovat, takže oba usínají po obědě i večer ve stejnou dobu.
EDINA: Jak se ti jezdí s tím dvojkočárem? Mně se zdá strašně těžký, nevím, jestli je to tím, že Sofinka jezdí vepředu (sedadlo pro staršího) a je to jako bych si tam dala obrovské závaží a každá obrubník je doslova posilování bicepsů. Ona chce stejně nejvíc chodit, takže uvažuju, že si asi pro Matýska koupím nějaký sporťák a ona bude cupitat vedle a dvojkočár budu brát jen na dlouhé procházky, kdy jde i manžel a bylo by zbytečné tahat sporťák a ještě golfky.
No to je asi všechno, moc vás zdravím a těším se, že budu zase zítra pročítat další příspěvky o tom, jak se naše mimča činí.
 Jindra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 20:40

Ed,
Tomášek je skvělý, vlastně dneska by se měl narodit!!!! :-)) Ale už asi dva týdny je to na něm vidět - hodně se změnil, z takového toho spícího nedonošeňátka na malého draka. Už má období, kdy je delší dobu bdělý, začal se zajímat o různé objekty kolem sebe (myslím, že teprve před těmi dvěma týdny začal pořádně ostřit očičkama) a taky se začal pořád ně živit. Napřed jsem propadla panice, když se mi v noci třeba pět hodin nevzbudil na krmení, ale doktorka se smála a říkala, ať jsem ráda, že se pořádně vyspím. Takže teď nám funguje co tu už někdo popisoval - cca od deseti, jedenácti do tří čtyř ráno Tom krásně spinká, potom ovšem v té další fázi už je neklidnější.

No a tady se dostáváme zpět ke spaní na bříšku. S tím sezením to chápu, že se děti nemají „nutit“ nebo posazovat, dokud na to nemají svaly, ale s ležením na bříšku - nevím - TOm občas ze spaní fňuká a často pomůže prostě ho převrátit. A v tom ranním období, kdy je neklidný, tka ho spolehlivě uspím tím, že si ho dám k sobě na břicho (bříškem) a hladím ho po zádech. To zabírá i na prdíky atd… On se vlastně sám točí bříškem za teplem - když si večer někdy pouštíme televizi (nemáme jí zapojenou, tkaže vlastně používáme jen video, nikoliv vysílání), bereme si Toma sebou - a když ho člověk má delší dobu na klíně, tak prďolka stejně skončí téměř na bříšku, úplně se protočí, aby měl bříško k našemu bříšku. Jo a taky hrozně rád spí přehozenej přes polštár - nožičky mu visí dolů, a on leží tělíčkem a hlavičkou na takovém pevnějším polštáři na bříšku.
Zato spí velmi málo na zádech - takže asi je to individuální, co se kterému prckovi líbí.

No nic, teď mi konečně usnul, musím zlikvidovat hromadu prádla - v noci se mu podařilo napřed nablejt mi za výstřih (trefil se, potvora, úplně přesně do toho žlábku mezi prsama, takže chuťovka - musela jsem se komplet převlíct) a o dvě hodiny později si pročůral plínu, tkaže ještě komplet jeho oblečení a jeho postýlka…

Tak vám přeju krásné vánoce, spoustu pohody a romantiky… Jo, cukroví letos tkay asi nebudu péct - nějak si to nedovedu představit - jak vysvětluju Tomovi, že mlíkárna je zavřená, protože má ruce až po lokty v těstě… :-)) Možná o víkendu, jestli si ho vezme na chvíli muž (ve všední dny chodí domů hrozně pozdě) - udělala bych naše oblíbené marokánky a kokosky. Pár ostatních kousků mám slíbených od kamarádky - takže na ozdobu na stůl něco bude. A z mojí loňské zkušenosti - vánoce budou a je jim jedno, že nejsou umytá okna a na stole třicet kilo cukroví :-))) Důležité je, jetsli je fajn atmosféra…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 20:40

Ahoj maminky!
Tak jsem po dlouhé odmlce zase tady:-)

Ed-chudák Daisinka, koliky jsou děsný, nás přestaly otravovat až ve 4měsících. Taky jsme dávali medicínu, ale tu tvoji neznám. Tady se to jmenuje Sabsimplex-asi to bude něco podobného. Pak jsme cvičili a masírovali, což docela pomáhalo…Vánoce u vás musí být nádherný, zejména mě nadchnul ten pudink, to já bych byla celá nervní, jestli tam budu mít penízek:-)) Ale já bych ho přála všem a pak by mi to přislo líto, že ho nemá třeba Matýsek:-)) My si penízky dáváme pod talíře u štědrovečerní večeře, aby se nás držely:-) Jinak krájíme jablíčka, zpíváme koledy, manžílek nám hraje a jeho rodina se postí, takže když slavíme vánočky u nich, tak umírám do večeře hlady:-))
Cukroví teda taky nepeču, jen se ségrama a mamkou dohromady, u toho je aspoň sranda. Samotnou mě to neba.

MartiV-to je paráda, že to kluci zvládli!:-) Těším se ve středu na novinky! Napíšu smskou čas. Zpívám taky ostošest, ale teda tvrdě potřebuju zpěvník, nějak mám mezery. Ale do vánoc to všechno našprtám:-) Já ty písničky znám, ale jen na půl či třičtvrtě a Kuba to nemá rád, když to kazim, tak před ním musím se zpěvníkem:-)) Matýskovi je to jedno-hlavně, že se zpívá…

My jsme se vrátili z Vídně a bylo to tam naprosto, ale naprosto úúúžasnýýý!!! Mamka nám posílala každý den smsky, jak se Matýskovi daří, tak jsem byla v klidu, že je vše v pořádku. Musím říct, že jsem si dost odpočinula a v neděli jsem přijela plná energie…A co Matýsek? Byl krásnej, veselej, usměvavej a upřednostnil babičku, když se rozhodoval, kdo ho vezme do náruče-málem mě to položilo-takhle mě vyměnit! Bylo aspoň vidět, že se tam měl báječně a že nijak nestrádal:-) Za ty 4dny strašně vyrostl a zdokonalil se!:-) Leze jak čertík, stoupá si levou zadní, v postýlce už s přidržením popochází. Jen jsem zírala:-)

Už se moooc těším na vánoce, voní nám tady jedlové větvičky, manžílek hraje koledy a já sním o vánocích bílých!!!:-)

Mějte se všechny krááásně!
Pá Lucka a Máťa

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.12.03 00:08

Ahoj Ed,

tak jsem došla k závěru, že když si tady na Matyáška postěžuju, tak je pak pravý opak. Dneska totiž byl usměvavý den. A děti jakou měli radost, když se na ně Matyášek pořád usmíval. Takže pokračuji ve stěžování. Vy tady všichni píšete jak vám miminka spinkaj a já jen tiše závidím. Matyášek zatím usnul 3×okolo 8,30 a 3×okolo 10,30 jinak chodíme spát mezi půl jednou až třetí hodinou. Když už usne tak se budí tak po 2,5hodinách k ránu snad po hodině. Já už u kojení spím tak nevím přesně. Přes den zase spí. Už jsme zkušeli koupat ráno i po obědě, jestli se mu to třeba neposune. Nezabralo. Jednou jsem ho dokonce célé odpoledne po půl hodince spánku budila, ale bylo to ještě horší. Mě to zas tak nevadí, když si lehnu přes den tak to dospím a jednou se mu to taky srovná, ale minule jsem byla trošku v šoku. Zase nechtěl vůbec usnout, byly už dvě ráno a mě hrozně pálily oči, tak jsem ho položila do košíčku ať si trošku pobrečí, někdy to zabere 10minut pláče a spí jak dudek, teď ale ne, já si lehla a zavřela ty moje bolavá očiska a usla. Když jsem se vzbudila tak byly 3 hodiny a on stále řval jak tur. Spocený byl, naskákaly mu potničky no hrůza. A celá rodinka hluchá. No manžel byl zrovna na splnění, takže posilněn alkoholem asi ani slyšet nemohl. To jeho nespaní je taky dobrá antikoncepce. Manžel usne dřív než Matyáš takže zatím nic. A já se na to tak těšila. Ale teď, když jsem to na něj řekla, tak už bude konečně usínat v normální dobu.

Děti se narodili: Kristýnka 24. 11. 1994, 48 cm, 3,25kg; Tobiášek 13. 5. 1999, 55cm, 4,3kg; Matyášek 22. 10. 2003, 54cm, 3,95kg. Jsou zhruba po 4,5 roku. Je to celkem fajn. Oba starší si celkem dost rozuměj. Vyváděj hrozný lumpárny. A vždycky jsem měla na miminko celkem dost času, nemusela jsem je oblékat, dělat pití, prostě už jsou v tomhle věku celkem soběstačný a taky hodně pomůžou. Sestra minule říkala, že až se jí to narodí, tak si je bude půjčovat, protože jsme šli koupat a oni mi vše připravili pak miminko namydlili. Já prostě jen dohlížím. Ze začátku se dokonce předháněli a dohadovaly kdo co bude dělat. Teď už je to pomalu pouští, ale s každým pokrokem se můžou zase přetrhnout. Dneska, jak se na ně řehnil, by ho snad samou láskou snědli.

K tomu stromečku. Já po každých vánocích kupovala umělý. Ono třikrát denně vysávat jehličí není žádná slast. Do vánoc mě to ale vždycky přešlo a minulý rok jsme to vyřešili, kupujeme jedličku. Nepíchá a téměř neopadává. Sice je trošku dražší a jezdíme pro ni asi 40km do takové vesničky, kde mají snad tisíce stromků, ale je vždy krásně souměrná a prostě to stojí za ty peníze.
Dneska nám taky nachumelilo, tak snad to vydrží a ještě něco připadne, ať nemáme vánoce na blátě.

Ležet na bříško jsem Kristýnku taky nedávala. Ona vůbec nelezla zato začala chodit hned po skončení 10 měsíců. Tobiášek na bříšku taky nebyl a lezl normálně v 7 měsících a Matyáška na bříško taky nedávám a ani se mu to nelíbí. Já si totiž přečetla v porodnici, když se Kíťa narodila, že se miminka nemají dávat spát na bříško, že hrozí syndrom náhlého úmrtí, tak jsem je tak nedávala ani když byli vzhůru. Pro jistotu. A třeba mě, mamka nechávala pást koníčky a taky jsem vůbec nelezla rovnou jsem začala chodit. Ono každé dítě je jiné. A je pravda, že když příjde čas, tak začne dělat to na co je fyzicky zralé samo.

Tak já už pošupajdím spát. Zítra jedeme na kontrolu kyčlí, bude to asi jízda smrti, protože našemu autíčku dneska upadla guma ze stěrače, tak jedu se sestřiným zimním autem. Je to šílená stovka za 2000Kč. On ten její je blázen do tuningu ,nevím jak se to píše, prostě maj na autě šíleně tlustý gumy a je hrozně nízko, tak ho zazimovali a koupili si na zimu tu stovku, tak jedeme. Doufám, že to přežijeme. Ale autobusem nechci jet. Někde stát v té zimě a čekat jestli mi někdo pomůže s kočárkem nebo ne to se mi nechce.

Tak dobrou noc Simunka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 16.12.03 21:33

Ahoj Ed,

ta trubička se prodává většinou ve zdravotnických potřebách, ale u nás ji mají i v lékarně. Je to asi 15 cm dlouhá, tenká trubička z umělé hmoty (nebo spíš pevnější gumy - je ohebná). Myslím, že mají různé tloušťky, takže jsem se poradila s lékárnicí, která je vhodná. Zavádí se do konečníku. Je lepší ji předtím namočit do olejíčku nebo nějaké vazelínky, aby to nedrhlo. Zavádí se 1-2 cm a pohybuje se s ní. V podstatě podráždí svěrač, a o zbytek se už postará mimísek sám. Odejde jak vzduch, tak i stolice. Někdy to chvilku trvá, tak musí být člověk trpělivý. Klára u toho nikdy nebrečí, naopak - spokojeně si pobrumlává, takže to určitě nebolí. Slyšela jsem ale, že to lékaři neradi vidí, když se používá často. Prý si miminko zvykne, že to pro něj není tolik práce a pak si odvykne tlačit. Připadá mi to jako blbost, protože Klára tlačí ostošest i přes trubičku - někdy mi ji i vystřelí :-). Když má bolení tak ji prostě použiju, nenechám ji trápit.
S tím ležením na bříšku. Pokud to miminko nemá rádo, tak bych ho tím opravdu netrápila. Ale nemyslím si, že by to bylo proti přírodě. Každé miminko se narodí bez schopnosti se pohybovat a ovládat svoje tělo, takže poloha ve které je záleží na nás, aspoň ze začátku. Pak už poznáme podle toho jak se mimísek vyjadřuje jestli se mu líbí víc ta či ta poloha. Zrovna tak bych totiž mohla říct, že je proti přírodě dávat děti na záda, protože se na ně neumí otočit z bříška. Myslím, že poloha na bříšku je opravdu pro posilování zádových svalů příznivá, což ale neznamená, že by jsme do ní měli miminka nutit. Ale souhlasím s tebou, že by se vývoj dítěte měl nechat hlavně na něm samotném. Tzn. v žádném případě neposazovat, netahat za ruce aby jsme ho naučili dřív chodit apod.

Měj se

Kačkač

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.03 23:15

Holky,
poslední dva dny jsou u nás o nervy - buď se mladej rozhodl hrozně rychle vyrůst a nebo mě naopak dochází mlíko. Zatím řeším řev tím, že kojím co můžu a když už nemůžu, tak dokrmím (mám na mrazáku svoje mlíko), ale mlíko dojde, do umělého se mi nechce. Chtěla bych ještě kojit. Máte někdo nějakou chytrou radu?
sally (Tom 8 týdnů, TP 17.12.)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.12.03 03:10

Sally,

nemá mladej náhodou růstový spurt???
To co popisuješe tomu nasvědčuje a nedávno jsme si tím prošly s Daisy taky. Sotva oči otevřela, tak byla hladová a chtěla kojit co hodinu celý den. Samozřejmě že na takovou poptávku nebyla moje prsa zvyklá a tak jí nestačilo to co vycucla a pěkně se rozčilovala…

No ale kromě toho, že jsem zvýšila příjem tekutin a přikládala jí ikdyž už nic neteklo se nedá dělat nic jiného, než počkat, až mozek pošle tělu rozkaz produkovat více mlíčka a to může trvat až 3 dny…

Pokud Tomášek přibírá, nebo alespoň neshazuje, tak se zatím neboj. Já bych mu možná nedávala to zmražené mlíčko, protože čím více bude sát, tím víc se ti bude mlíčka tvořit… ikdyž já už po mraženém málem taky sahala, když řvala jak tur, že nic neteče :o)
A přežily jsme to obě - herečka jedna.

Pokud jsi do teď kojila bez problémů, neprošla jsi si žádnou šílenou infekcí či podobně, tak bych se divila, že ti odchází mlíčko… problém bude určitě „na druhé straně“ :o)

Nu snad jsem trošku poradila… on důvod proč malý pláče může být i jinde, ale být tebou, tak tomu dám ještě týden a pak možná nezbude nic jiného než příkrm, ale já myslím, že kojit budeš nadále v pohodě.

Držte se
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.03 05:11

Ed,
tak díky za povzbuzení, já jsem si něco takového říkala - přijde mi divný, že by najednou ze dne na den mlíko nestačilo. Ale před pár dny se mi stalo, že jsem ho zkoušela kojit v leže a nějak se nám to nedařilo, měla jsem pak bradavku celou bolavou - ale z toho prsa jsem kojila pořád. Tak nevím…
Zkusíme to tedy vydržet a uvidíme. Kojím ho teď z obou prsou (napřed jedno a pak druhý), sice to trvá, ale zdá se, že se přeci jen trochu nají.
S tím přikrmem je to u nás složitější - má předepsáno 15 ml mateřského mléka s trochou umělého, aby měl dost kalorií. Už jsem se těšila, že to odbouráme, ale možná to ještě chvíli nechám. On se totiž nechtěl krmit po hodině, on se chtěl krmit POŘÁD :-)) a to já z toho bolavého prsa nedokázala…

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.12.03 11:41

To co popisuješ Sally, mě čím dál tím více usvědčuje v přesvědčení, že procházíte růstovým spurtem…
Já normálně také kojím co kojení - to jeden prs, ale když měla ten spurt, tak jsem musela každé kojení nabízet oba prsy a někdy dokonce na střídačku i 4× !

Jinak ještě ke kojení v leže - to nám taky moc nejde, nejraději kojím obložená polštářema a dokonce i v autě mám polštář, když jedeme někam dál, abych to měla při kojení co nejpohodlnější.
Bohužel mi nejde kojit diskrétně, jako některé maminy, vidíš jak sedí v kavárně, popíjí cappucino a u prsu dlabajícího prcka - a nejde to skoro poznat - tak to já když kojím, tak triku vyhrnuté až u krku, prso si musím přidržovat a tak se raději kojit na veřejnosti nepokouším a vždy uteču někam do ústraní, když to na malou příjde :o))))

Ale když j jsem někde kde jsou jen maminy, tak to mi samozřejmě neva, myslím, že je oslnit mým poprsím nemůžu :o)

Já bych ti Sally opravdu momentálně radila - vydrž a koj - ikdyž je to boj :o) Určitě to je jen chvilkové období a přejde to. Spurt u nás trval necelý týden a pak se zase najelo na 3 hodinové intervaly.

Když píšeš že máš bolavé prso - tím myslíš bradavku? Možná by na chvilku, než se to zahojí nebylo na škodu používat klobouček? Ptala jsi se na to u Dr? Určitě zavolej nějaké laktační poradkyni, bylo by škoda přestat kojit, když to vypadá, že mlíčko máš a navíc když chceš !

Pa

Ed

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 17.12.03 18:14

Ahoj Sally,

já jsem jednu dobu pila čajík pro kojící matky od Hippu - granulovaný a musela jsem se tak třikrát denně převlíknout, jak mi teklo mlíko. Takže jsem ho vyřadila. Ale možná by ti to pomohlo.

Měj se

Kačkač

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 17.12.03 19:30

Ahoj!
Já piju také ten čaj od Hippu (někdy ho prostřídám s čajem od Leros), protože Mateo baští opravdu vydatně a určitě mi to pomohlo, protože měl také pár dnů, kdy řval a chtěl jíst každou hodinu, ale jen jsem začla s tím čajem, tak jsme se dostali zpátky na ty jho obvyklé zhruba čtyřhodinové pauzy. Možná bys to měla zkusit, pomáhá to.
 Jindra

aduna
Povídálka 37 příspěvků 17.12.03 21:33

Ahoj Sally,

jejda - to se občas stává, Editka měla pravdu - jde určitě o růstový spurt. A rad je několik, snad zaberou: určitě neuškodí kojící čaje (co psaly holky, někdy stačí jen nálev z fenyklu a anýzu), při kojení střídat obě prsa, a třeba několikrát během kojení, klidně i šestkrát. Častější přikládání si Tom určitě vynutí sám, pokud to sneseš, je lepší přikládat častěji hlavně v noci. Hlavně věř svému tělu, že dostatek mlíčka dokáže vyprodukovat. Takové kojící krize určitě ještě příjdou, ale hlavu vzhůru, není to nic nenormálního a zhruba po třech - čtyřech dnech se produkce mlíčka zase zvedne. Krmení z mražáku je taky príma věc. Nedělej si starosti, zůstaň klidná a koj, pro Tomáška je to to nejlepší :-).

Aduna

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 17.12.03 22:54

Ahoj Ed

Nožičky jsou v pořádku. Měla jsem trošku strach, protože když je malý delší dobu protahoval tak se mu klepaly. Myslela jsem si že má ještě slabé svaly, jenže se to nelepšilo, ale je to prý jen z nedostatku hořčíku.
Taky jsem se poprvé v životě projela Škodou 100 a asi naposledy, protože si budou kupovat něco lepšího. Ségra se v tom stydí jezdit. No ani se jí nedivím já se taky styděla. Nadruhou stranu mi to ale připomělo poslední rok ve škole kdy už jsme měli řidičák, ale penízky žádný. Tehdy si kluci koupili takovou plechovku a jezdili jsme s ní. To je hrůza, jak ten čas utíká!!!!!!!

Potřebuju poradit co mám koupit Kytušce pod stromeček. S ní je to totiž složitější, hračky ji už moc neberou a oblečení dostala kupu před třemi týdny k narozeninám. Ona by chtěla mobil, jenže já jí ho nechci ještě kupovat. Zdá se mi to brzo.

SALLY, pokud chceš kojit, tak hlavně nezačni přikrmovat, miminko se většinou odstaví. Já si takhle odstavila první dítě ve dvou měsících. Přitom stačilo jen kojit, kojit, kojit. Podruhé už jsem některé dny prostě prokojila, bradavky bolely, mlíčko se ale udělalo. Vyplatilo se to, kojila jsem 2 roky.

Mějte se Simunka
Abych nezapoměla: napadla nám kupa sněhu, postavili jsme sněhuláka a sáňkovali jsme. No konečně!!!!!

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 17.12.03 23:21

Ahoj holky,

chápu, že to možná vypadá, že jsem se zas ztratila, ale není tomu tak. Akorát jsem byla trochu zacyklená v pokaděných plínkách a jako matka nezkušená jsem se trochu i bála. Ale všechno je vyřešený, byly jsme dnes s Týnkou zas na pohotovosti a ono je to prý normální. Sice mě pokadila od hlavy k patě, ale když je to normální, tak mám skvělou náladu ;-))

Takže děkuju Ed za milý přivítání a nedá mi to a musím reagovat na Tvé konstatování stran kojení na veřejnosti. I já jsem na tom podobně a moc mi nejde do hlavy, jak ty ostatní mamky kojí a nic není vidět. Mám tudíž pouze jedinej zážitek s kojením venku, protože se jinak snažím dorazit domů nebo aspoň k našim… Ale předminulej týden jsme se vypravili do Carrefouru na vánoční nákupy, protože jsem zjistila, že nemáme žádné vánoční dárky…Tak nám trvalo, než jsme se vyprdelili, že jakmile jsme dorazili, miminko se probudilo a začalo se dožadovat svých práv - to bylo akorát když jsme byli v knihkupectví, já na kočáře naložený deset kilo knížek a Kristýnka začala řvát. Tak jsem honem doběhla do dětskýho koutku, jestli si tam můžu nakojit. No měly byste to vidět!! Seděla jsem na dvaceticentimetrové židličce, Tom se díval na dětské obrazovce na Toma a Jerryho a strašně nahlas se smál a okolo nás se ochomejtala tlustá čtyřletá holčička Marcelka, která co nevěděla, nepověděla. Napřed jsem měla trochu strach, když se bez jakýchkoliv okolků vrhla na Kristýnu a začala ji hladit po hlavičce, ale bylo to v pohodě. Akorát naše princezna teď jí zas dýl než dřív (asi zas nějakej růstovej spurt nebo co), takže jsem na té židličce ztvrdla třičtvrtě hodiny.. no žůžo. Představte si obtloustlou třicítku, to veliký prso vytažený (přitom mi vytekla i pneumatika, ale bylo mi to jedno), okolo mě pobíhají malí chlapečkové a strašlivě řvou (to jsme se tam uchýlili původně taky proto, že tam bylo dětí jenom pár a byl tam z celýho obchoďáku největší klid) a vedle mě sedí na stejné malé židličce můj plešatý šedivějící muž a nablble se pochechtává. Jo, musel to být pohled pro bohy!!! A do toho mi pořád něco vyprávěla ta malá Marcelka a trvala na tom, že s ní naše holčička musí jít na skluzavku. Vzala jsem si z toho ponaučení a od té doby jsem na veřejnosti nekojila…

Jinak moc děkuju za uklidnění ohledně pasení koníků, malá už si pase svoji žirafku, takže ambiciózzní matka uklidněna :-)). Ale na břicho ji stejně dávám málo, jen když to vyloženě vyžaduje. Na rameni taky drží kebulku vzorově. Ne, já opravdu nehodlám pořádat nějaký „kočárkový závody“, jen jsem prvomamka ve zralým věku, takže jsem si nebyla jistá. Ale fakt díky, že tu jste :-)

Co se týče toho průjmu, tak jsem vy:,–(ila tu hnusotu kyselou a malé je hned líp. Rýžový odvar dávám smíchanej s mlíkem půl napůl z lahvičky a je to v pohodě.

Jinak dotaz: máte taky pocit, že začíná další růstový spurt? Malá se narodila 23.září a tak jsem to čekala až po Vánocích, ale asi je to už tady. Taky mi vysvětlila doktorka, že z toho může mít ten průjem -ačkoliv nám jiná paní doktorka označila za průjem obyčejný kakání čtyřikrát denně (pak se v tom má někdo vyznat!!) a průjem měla opravdu jen jednou dneska.

No nic budu asi končit, aby se mi ten komentář zobrazil celej, ale brzo se ozvu. Musím ještě pochválit Daisince její skvělý dospělácký obleček a rozkošnou papulku a Matýskovi od LaBouche krásný kukadla. Omlouvám se, jestli jsem třeba někoho přehlídla (určitě jsem třeba neviděla Matea od Jindry a Tomáška od sally, co mě napadá), ale nějak nestíhám. Dlouho se už taky neozvala Karolínka s Terezkou a Gábi z Austrálie, nevíte někdo co je s nimi?

Holky, to je tak hrozně hezký být maminka, že? A taky tak rády vzpomínáte na porod? Mně je skoro líto, že už si to tak málo pamatuju a jsem ráda, že jsem si aspoň něco k tomu napsala… Mějte se hezky a dobrou noc!!

Blanka s Kristýnou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.03 02:14

tak se hlásím po dalším dni - vypadá to, že krize přešla. Tom se dneska krmil normálně, žádný zoufalý jekot, akorát baští trochu častěji (třeba 2,5 hodiny místo tří). Tak to snad už bude dobrý, i když teď večer je trochu rozmrzelejší, ale to býval i před tím. Čaj z fenyklu a anýzu jsem si udělala, uvidíme. Hipp i Leros jsou mi tady poněkud nedosažitelní :-)), ale i tak děkuju za rady. Uvidíme, jak to bude s naším Otesánkem dál :-))

Asi vás budu navštěvovat častěji, pokud mě vezmete do party… sice bychom teoreticky patřili spíš mezi Brusinčata (Tom se měl teď teprve narodit), ale přitom už řešíme „pokročilejší“ problémy… Stejně si vás očítám už od začátku, kdy jsem vám tiše „záviděla“ pozitivní testíky…
 sally

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.03 02:18

Ed,
tak to jsi mě potěšila, že i ty, zkušená matka neumíš kojit „diskrétně“. My máme oblíbené polohy, v kterých nám kojení funguje (v nemocnici mě napřed strašili, že asi nebudu moct kojit jinak než s kloboučkama, pak jsme to s jednou sestrou postupně všechno vyzkoušely a našly jsme polohy, které pro prcka fungují), ale na tu diskrétnost jsem ještě nepřišla.
Na veřejnosti jsem zatím nekojila (když nepočítám ordinaci u doktorky - ale tam jsou na to zvyklí). Vlastně jednou - ráno sedím v křesle, kojím, muž se sprchuje a do toho někdo zvoní u dveří… přišel nám balík fedexem. Chvíli jsme na sebe pokřikovali „běž otevřít ty, já nemůžu“ a nakonec jsme se u těch dveří seběhli oba… já v županu, s dítětem visícím od prsu, můj muž mokrej a jen v trenýrkách… to musel bejt pohled!!! kurýrka se děsně smála a říkala „se zdá, že jsem nepřišla úplně vhod“ :-))

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 18.12.03 18:43

Zdravím všechny maminky a miminka,

tak jsme byli dneska s Matýskem v poradně. Vážíme 5460g a měříme 61cm.Někdo říká, že jsme mrňousci, někdo říká, že jsme velký kluci. Paní doktorka Matěje pochválila a pochválila i to, jak krásně pase koníčky.A jak on přitom roztomile špulí zadeček. V úterý jdeme na kyčle a na 29.12. nás paní doktorka objednala na očkování. Tak už se ?nemůžu? dočkat.Doufám, že ho přežijeme bez nějakých větších následků.
Dneska jsem mu koupila do košíčku chrastítko na šňůrce, určitě si na něj maminky vzpomenete, když jsme byly miminčata, na kočárku ho mělo snad každé malé dítko. A naše zlatíčko do něj bouchá a řechtá se a píská,určitě se mu líbí.
O víkendu se snad pustím ještě do nějakého cukroví a budu muset poklidit. Taťka s manželem zateplují půdu, takže mám v kuchyni hezky naprášíno.
Vám všem přeju pohodový předježíškovský víkend a krásné, veselé a ničím nerušené Vánoce.
Lucka + Matýsek 11t

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 18.12.03 20:24

Ještě jsem zapomněla vzkázat všem maminkám, které chválí Matýska, že děkujeme. Bohužel jsem ještě neměla čas zhlédnout Vaše miminka. Jakmile je budu mít okouknutá, podám komentář.
Pa a dobrou noc.
 Lucka

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 18.12.03 20:40

AHoj holky,
jak tak čtu, tak všechny kojíte v intervalech 2-3hod, jen ten náš čumáček chce každou hodinu. JE teda fakt, že teď se snažím, když začne po hodince broukat, se mu nějak věnovat, že to zapomene a baštíme až po dvou hoďkách, ale je mi to divný.Moje kamarádka je na tom stejně. Obě jsme si řekly, že nám to teď nevadí a že se to určitě zlepší. CO myslíte?
díky Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.03 21:25

Nazdárek,
tak náš žroutek baští po 2 hoďkách, kromě doby, když jsme na procházce, to vydrží mnooohem víc. připojím se k tématu kojení na veřejnosti - mně to ze začátku docela šlo, když jsme byli na té šumavě, tak jsem tam zvesela kojila u stolu plného lidí a v pohodě jsem k tomu popíjela matonku. Teď je to horší, neb náš chlapeček u kojení strašně blbne, pouští se prsa, občas si vybírá, že z tohodle teď ne, tak nevim nevim, jak to pujde dál. Tedy ono by to šlo, ale už ne tak nenápadně. Taky jsem raději v klidu a obložená polštářema. Dneska jsem dokopila poslední dárky, měla jsem za to, že to bude pár drobností a zase jsem utratila na mé poměry majlant. No, dokud beru těch 69 (nebo kolik) % platu.......

Matýsek má od včerejšího večera uplakanou a chovací náladu, už mě pěkně bolí ruce a záda. Ale na prdíky to nevypadá. nevim tedy jak se to pozná, ale nijak se nekroutí, nohama nekope a nic z něj nelítá… jen se chce chovat a chovat. Tak chovám a chovám.

Tak ahojte
Martinav a Matěj

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 18.12.03 22:56

Ahojky Ed,

tak jsem si dneska prohlížela fotečky a je to hrůza jak se ten náš šmudlik za tak krátkou dobu hrozně změnil. Takhle to člověku vůbec nepříjde, ale když má ty fotky vedle sebe tak se nestačí divit. Přidala jsem 3 fotečky do alba, ať se můžete taky kouknout. Dokonce i jednu šilhavou on totiž hrozně šilhal. Taky jsem viděla Daisy. To je kočička. A má nádherný očička. Moc jí to sluší.

Ahoj Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.12.03 02:22

Ahojky,

tak se mi dnes podařilo „uklidit“ obě mé drobinky v 21.00 hod a mám spouuuuuuuuuuuustu času, že ani nevím co s ním.
No to zase ne, odskakuju si od psaní umývat nádobí a přemýšlím nad tím, že koupelna už by taky potřebovala vyčistit.......

Jak se máte?

My zítra s manžílkem oslavíme 5ti leté výročí svatby :o) Kdyby nebylo dětiček, tak jsme to šli oslavit někde do restaurace, ale takto si necháme nějaký žvanec dovézt (asi kari - to prostě oba milujem) a otevřeme si lahvinku červeného…na čež se těší manžel, protože já když se trochu opiju, tak je prý se mnou strašná sranda - co tím asi myslí?? :o)))
Celkem mě pobavil včera, když tak ležíme, díváme se na televizi a on my hladí bříško a říká : "už to nebude dlouho trvat a zase si tam necháme vyrůst mimíska " .o)
No nevím, já se na to těším, ale zase tak brzo to nebude he he. Já chci nejméně ty 3 roky pohov!!! Ale pak! Hurá na to :o)
Dokonce jsme se už shodli na jménu pro holčičku - kterou vím, že mít budeme - já si totiž myslím, že budeme mít jen a jen holčičky - což si myslím je super :o)

Kolika dnes trošku polevila, tak se Daisynka tolik nekroutila a hned bylo všem veseleji. Je to příšerné vidět, jak se trápí. Tak uvidíme, co se bude dít dál.
Dnes jsem zrušila to druhé očkování a počkám ještě 4 týdny, než ji znova objednám. Po té první šílené reakci mi přišlo líto jí tam brát tak brzy a když bude o měsíc starší, tak to snad ponese statečněji.

Taky jsme Polince objednali postýlku, která je o hodně větší než normální postýlka a později se z ní dá udělat postel. Rozhodli jsme se tak proto, že její postýlku je třeba předat Daisy, která přerůstá kolíbku (mlátí do stran ručkama) a pro postel je ještě brzo, protože jsme rádi, že se vyspíme a kdyby byla v posteli, tak by bylo spaní až do 8.30 hod asi konec.
Takže jí chceme udržet „za mřížemi“ jak nejdéle to jen půjde a je to o to lehčí, že jí se v postýlce moc líbí, jen jí opravdu začíná být těsná a tato nová postýlka bude mít místa habaděj. Prý jí nám dovezou nejpozději v pondělí, tak to jsem zvědavá.

Daisy se sem tam budí za noc 2×, ale to je tak 1× za týden jinak nadále spinká celou noc a budí se 1× kolem 4.00 hod na kojení.

Kačkač - děkuju za vysvětlení ohledně té rektální trubičky. Snad jí u nás už nebude potřeba, po pěti dnech to konečně přišlo a podle předpokladu, bylo to všude :o)
Pak na další den další várka a dnes opět nic :o)
Ale alespoň vím, že jí „bříško funguje“ a vlastně kopíruje svoji ségru, Polinka si prošla něčím naprosto stejným. Je opravdu fajn, si všecho zapisovat, teď si prohlížím a srovnávám co dělala Polly touhle dobou a je až překvapující, kolik toho mají společného - a nejen tu podobu :o)

Marti V - takže Matýsek si před tatínkem hraje na vzorné miminko jo? No jo, chtěl taťkovi ukázat, že vydrží spinkat i celou noc, když se zachce.

JIndříško - s dvojkočárkem se mi jezdí moc dobře. Ale používám jej jenom do terénu. Do města používám klokanku a Polinka se veze v golfkách nebo ťape po svých.
Dvojkočár je sice těžký, opravdu se to proveze, ale ještě pořád se to dá. Nevím jaké to je tlačit ten kočárek co máš ty, tudíž dětičky sedí za sebou, ale ten můj, kde sedí vedle sebe je vážně prima a navíc má to předi kolečko pohyblivé, takže se s ním krásně zatáčí.

Sally - ještě k tomu ležení na bříšku. Tak to, že si dám malou bříškem na sebe, když má prdíky, nebo prostě jen tak na uklidnění, tak to dělám taky, já myslela, že se bavíme o dávání miminka na bříško, aby „cvičilo“. To nedělám vůbec. Na bříško jde Daisy jen když jí něco bolí a vidím, že jí to od bolesti ulevuje.
Když se Polinka začala sama otáčet ze zad na bříško, tak to byla její nejoblíbenější poloha na spaní a v noci se prostě pokaždé na to bříško obrátila, nehledě na to, kolikrát jsem jí povalila zase na záda. Po pár dnech takovéhoto „přetahování“ jsme to vzdala a od svých cca 5 měsíců spala jak chtěla, což bylo opravdu většinou na bříšku a to se jí líbí dodnes.
Já mmch také strašně ráda spím na břichu, ale teď to pořád kvůli plným prsům nejde :o)

Musí to být strašně zvláštní mít Tomáška doma a koukat do diáře, kde máš napsáno - mimi termín :o) a přitom má už 8 týdnů.
Jsem ráda, že se to s kojením nakonec ustálilo, určitě takové chvilkové spurty očekávej častěji a neboj, pokud budeš kojit pravidelně, tak mlíčko pro něj budeš mít pořád.

Moc ráda tě v našem deníčku vidím a proto říkám jasně, klidně se mezi nás zařaď, tvé příspěvky jsou vždy vítány a my jsme tu taková „všehochuť“ co se věku miminek týče, tak neboj, že budeš „mimo“ :o) Napiš mi prosím přesné datum narození Tomíka a míry, ať si tě můžu připsat do seznamu.

Luci s Matýskem - tak teda koukám, že jste si to ve Vídni užili jak se patří!!!!! Copak jste vše dělali - jestli to není tajné?? :o) Jsi statečná, že jsi to bez Matýska vydržela a on zase zaslouží pochvalu, že byl pro babičku hodný chlapeček.

Ještě k těm vánočním zvykům - my si dávali vždy do peněženky rybí šupinku, pro štěstí a hlavně, aby se podařilo konečně vyhrát sportku :o)
Postila jsem se jen jednou v životě a stejně jsem to zlaté prasátko neviděla hi hi.

Simunko - jak to zvládáš se třema dětma, když se v noci tak málo díky Matyáškovi vyspíš?? Já děkuju za to, že je Daisy tak super spáč, jinak bych na tom byla asi dost špatně ! Snad se to trochu u vás zlepší, teď, co jsi si na něj veřejně postěžovala :o)

Co poradit za dáreček pro Kristýnku? Hmm, na mobil se mi zdá taky být dost brzy. Mě v tomhle jejím věku strašně bavilo si hrát na „něco“ - jako třeba s dětskou poštou, kde jsou razítka, obálky apod. Nebo si hrát na obchod, tak třeba nějaká dětská kasa…
Já vím, že je jiná doba, ale děti teď na můj vkus tráví až moc času u počítače, televize apod. Takže já bych třeba koupila i nějaký kruh na vyšívání a třeba jí začít učit pomalu vyšívat??? Šlo by k tomu třeba koupit nějaký zvláštní oblíbený námět (jestli má oblíbenou postavičku z pohádek) ? Já nevím, mě to jako dítě dost bavilo, ale jak říkám, je jiná doba, když uvažuješ o mobilu, tak nějaký kruh na vyšívání se ti bude zdát asi jako pěkná prdlost :o)
Třeba jí můžeš koupit nějaký deník se zámkem… nevím jestli jde něco takového v ČR sehnat. Jako že by si tam mohla psát své tajnosti a nikdo by jí to nemohl přečíst, má to většinou takový normální zámek s klíčkama :o) Zkus jí dát něco, co jí prostě zabaví na více než jeden den, určitě na něco příjdeš !!!! Já neznám její povahu, takže se dost těžko radí.

Závidím vám ten sníh. Tady už je třetí den po ránu vždy silná jinovatka a Polinka když to z okna vidí, tak volá „sníh sníh“ ale chuděrka z toho by asi sněhuláka nepostavila :o))))

Emcaca - vy se taky koukám válíte v pokaděných plínkách :o)
Daisy se klasicky po… od hlavy až k patě včera v supermarketu a teklo jí to až za ušima. Tak šup přebalit, což mi trvalo skoro čtvrt hodiny (už mi pak nezbyly ani vlhké ubrousky) a když jsem jí dávala novou plenku, tak se stihla počůrat tak, že si počůrala dupajdy i bodýčko a já jsem děkovala Bohu, že jsem si ten den dala do tašky náhradní!

Celkem jsem se nasmála u tvého vyprávění na téma „kojení na veřejnosti“ :o))) Vítej do klubu těch, co jim to diskrétně prostě nejde a nejde !!!

Růstový spurt - my jsme si jím prošly myslím minulý týden, alespoň to tak vypadalo, ale abych pravdu řekla, ani to nějak podle tabulek neočekávám, protože pak se akorát stresuju, jestli na to není příliš brzy nebo pozdě a tak dělěj to samé.
Pokud se budí častěji než je zvykem, tak asi spurt máte a určitě to brzy přejde, tak vydržať.

Bohužel také nevím, co je s Gabi nebo Karolínkou, tak jako bych strašně ráda věděla, co se stalo s některýma těhulkama, co se k nám přidaly v počátku :o( Ale snad se nám brzy ozvou, alespoň krátce.

A jestli ráda vzpomínám na porod?? No jéje :o) Aby ne, vždyť je to tak krásné konečně vidět a cítit ten malý uzlík co v bříšku tak dlouho roste. Já jsem taky strašně ráda, že jsem maminkou a myslím, že je to naprosto nejbáječnější věc co se mi mohla stát. Jen bych někdy ráda zastavila čas, letí to moc rychle …

LaBouche - kojení po hodině - pokud ti to nevadí, tak samozřejmě pokračuj a malého do delších intervalů nenuť. Nevím, jestli se to spraví časem, s tímhle zkušenost nemám, snad jen, že by jsi jej mohla zkusit při každém kojení zaplnit na maximum - protože některé miminka si jen cucnou a pak je přirozené, že jim to vystačí tak na tu hoďku a pak chtějí papat znova a znova atd atd.

Matýsek vám krásně roste, myslím, že 5460 g v 11. týdnech je naprosto super váha a podle fotek vypadá více než zdravě.

Tak jsem to vše konečně dopsala, no je zase hodin jak na kostele, takže poslat, osprchovat a spát.

Mějte se krásně předvánočně a pusinky pro mimísky
od Ed xxx

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.03 04:00

Ed, ty jsi teda sepsala příspěvěk!!! Hotovej román, hihi…
Tak u nás už druhý den je o něco klidněji, zato ta noc!!! Ed, jak udržíš Daisy v postýlce??? Tom minulou noc vydržel v postýlce tak půl hodiny - pak začal chrochtat, pofňukávat, hudrovat, krkat - a skončil u nás v posteli. Jenomže u nás v posteli ON krásně spinká, ale já se nevyspím… chjo…

No a jinak mám dneska zase dobrou kojící historku. V těhotenství mi zubař nemohl dodělat rozdělaný zub, takže teď si užívám. A do toho se mi zkazil další tak, že je to na korunku… prostě jsem dneska v křesle strávila dvě hodiny - a část procedur mi dělali během té doby, kdy jsem kojila :-)) Nabízeli mi, že počkají, ale protože to byly nehlučné věci (braní otisků atd.), tak jsem zvolila variantu při kojení - kojím teď dost dlouho a představa, že budu půl hodiny kojit a tím pádem tam budu ještě o další půl hodinu déle… uf… chtěla jsem domů… Takže - kvalifikuje se to jako kojení na veřejenosti??? A schválně, kolik z vás kojilo u zubaře??? :-)))) Hehe…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.03 04:02

Tomášek se narodil 24.10. v 14:16, vážil 2079g a měřil 44cm. Narodil se v 33. týdnu (32+4), TP jsme měli 15. - 17. 12.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.03 09:01

Ahojtě,
tak jsem se dívala na nový fotečky! Ed, ty nový dvě Daisy jsou kouuuuzelný. Takovou čapku jsem ještě na žádnym miminku neviděla, jen s medvědíma ouškama. A ty očka má Daisy fakt nádherný. Simunko, šilhající Matyášek je taky krýýýsnej, náš Máťa si takhle občas zašilhá ještě dneska, jen se nám to nepodařilo vyfotit. A na té další je to fakt kus chlapa.

Na Gábi s Karolinkou jsme zrovna včera myslela. A taky třeba na Pískle, ale ta psala, že nebude mít doma net, že?

Jinak se taky chystam k zubaři (taky mi jen nějak provizorně opravili v těhotenství zub), tak mě to kojení u zubáka možná čeká. Přes den mi totiž nemá kdo pohlídat. Holky, jsem hříšnice s prohlídkou na gyndě po šestinedělí. Já ještě nebyla :-( hehe a to už mam to šestinedělí za sebou víc než 2×. No, mám závazek na nový rok :-))

Tak se mějte
Martinav

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 19.12.03 19:37

MATEO SE DNESKA SÁM OTOČIL NA BŘÍŠKO! UŽ JE TO FAKT VELIKEJ KLUK!
 JINDRA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.03 20:14

Ahoj holky!!!

Dneska jsem tady asi naposledy před Vánocema. V neděli odjíždíme do hor k babičkám a já se děsně těším:-)

Nejdřív vám musím pochválit miminka, koukala jsem do galérky. Jsou fakt všechny moc krááásnýýý!!!!!!!!! Vždycky počítám ty vykřičníky a pak si řeknu, že by jich nebylo nikdy dost:-))

Ed-co jsme ve Vídni dělali:-)-Procházeli se, užívali vánoční atmosféry, nakupovali dárečky, bydleli v krásným hotelu s ložnicí v patře, popíjeli šampáňo, pojídali dobré jídlo, sladili si život Sachr dorty, poslouchali báječnou hudbu-byli jsme na koncertě a hrál nám symfonický orchestr Bournemouth z jižního pobřeží Anglie!-a byli naprosto skvělí:-) …a po večerech či volných chvilkách;-)?…to stejné co vy, když se trochu připiješ:-))))) Myslím, že jsme si to vááážně dost užili! Vídeň je prostě krásná!:-)

MartiV-přeju, ať Matýska brzy přestane trápit to „něco“a je zase hodnej chlapeček a ty si chvilku odpočineš. Doma jsem Kubovi vyprávěla, jak mi přišel ten váš Máťa velikej:-)) A jaký má krásný tmavý očička-musela jsem ukazovat foto, ža je má opravdu tmavý:-))

Přejeme vám všem krásné Vánoce a hlavně celý nový rok!!!:-)

Lucka a Máťa 33týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.03 20:52

Ahoj Ed a osatní maminky. Zdraví Lenka z východních Čech. Přispívala jsem k Ed do těhulkovského deníčku jako LENUS hned od začátku, vlastně jsem otěhotněla chvilku po Ed a ze snažilkovskýho jsem se přesunulo k Ed Vám ostatním. Připojovala jsem se z práce, takže když jsem šla na neschopenku a pak mateřskou musela jsem emimino opustit. Moc mě to chybělo. Teď jsme si s manžílkem pořídili počítač domů a tak jsem Vás po krátkém patrání znovu našla.
Blahopřeji Ed i ostatním maminkám k miminkům a píšu něco o nás. Že čekáme holčičku jsme věděli z UTZ a tak se nám taky nakonec 8.10.2003 ve 13.25 h narodila Andulka. Bylo to ve 41+3 tt a už jsem si myslela, že budu těhotná snad jak slon 2 roky. Anička vážila 3900g a měla 56 cm, což nás ohromě překvapilo. Porod byl docela fuška a od prvních bolestí to celé trvalo asi 14 hodin.
Teď po 2 měsících a něco je Andulka zlatíčko, sice jsme i přes kojení moc nepřibíraly (už v porodnici jsme zhubly na 3540) pak jsme se dostaly přes 4 kg, ale pak zase hup pod porodní váhu, takže už přikrmujeme a citím, že zachvílu už mlíčko nebude žádný. Sice je mi to líto, ale Andulka je teď mnohem víc spokojená, nasmívá se a to je to hlavní. Vytahujeme se do délky už máme přes 60 cm. Starosti i radosti máme jako většina z vás, ale musím říct, že máme pohodové miminko.
Koukám, že jsem se do toho psaní nějak pustila, takže si nechám něco i na příště. A až rozluštím jak poslat fotečku tak se pochlubím i obrázkem toho našeho štěstíčka. Mějte se moc fajn. Lenka a Andulka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 19.12.03 23:13

Ahojda,

tak jsem sem opět zaběhla na skok, přestože bych měla jít radši spát. Náš miláček mně rád dělá naschvály - když jdu spát s ní v devět tak vydrží do sedmi spát, když jdu v půlnoci tak vstává ve tři.
Emcaco, při tvém popisu kojení v Carrefouru jsem se fakt nasmála, já myslela že je tam pro to určená nějaká místnost. Tak asi ne. Já jsem zatím kojila na veřejnosti jenom dvakrát, z toho jednou u kadeřnice (pouze dva lidi, to se skoro nepočítá) a potom jednou v restauraci - malou jsem měla v šátku a docela mi to šlo. Myslím, že si toho skoro nikdo nevšiml, ale nebylo to moc pohodlné. Je fakt, že teď už je Klárka pohyblivější a dělá u toho kojení blbosti, takže by to šlo hůř. Škoda, že je zrovna taková zima, člověk nemůže nakojit kdekoliv. Kolikrát uvažuji, že s ní vyrazím na špacír do města a pak si řeknu, že se mi nechce někde hledat místo na kojení. V létě by to šlo i v parku. Kojení u zubaře je ale fakt originální zážitek :-).
Ed, nechce náhodou manžel to třetí miminko právě kvůli tomu klukovi??? Někteří chlapi po něm strašně touží, vlastně mi připadá že většina. Můj táta chtěl vždycky strašně kluka a má tři holky, navíc jsme měli i fenu. Pak mu to vynahradila ségra, má dva kluky a teď čeká třetí. Strašně si přeje holčičku, ale já tuším, že to bude zase kluk. U nás to bylo tak, že mně to bylo jedno, ale manžel strašně toužil po holčičce, což mu vyšlo. Ještě je teď v jiném stavu moje kamarádka a její manžel i táta by si přáli kluka (její brácha už má doma tři holky, tak by chtěl děda taky vnuka) a dneska jim řekli na UTZ, že nespíš holka, ale není to jisté. Ono je to stejně táááák strašně jedno, hlavně, že je ten mimísek zdravý a má správný počet končetin.
Letím už radši spát.

Mějte se
Kačkač + Klárka (dneska přesně tříměsíčňák)

aduna
Povídálka 37 příspěvků 20.12.03 12:56

Ahoj,

tak za chvíli budou Vánoce, a tedy je tak ošklivě (a) přelidněno!!

Lucko - taky se divím, že si maminky dělají hlavu z růstového spurtu. My jsme spurtovali po hodině asi čtyři měsíce, Pak jsem to už ani nesledovala, když chtěl nacucat, tak si cucl. Spokojený, klidný a naducaný dítě a totálně bez nějakých pravidelností. Snad jedinou pravidelností bylo to, že mě u přebalování ostřelil hovňouskem :-).

Kojení na veřejnosti - mně se to strašně líbí. Hlavně takové ty tiché maminky sedící v Ikea nebo v nekuřáckých kavárnách, u kterých se pozná, že kojí jen podle toho zasněnýho výrazu. Mně to takto nikdy nešlo. Kojila jsem většinou v autě, jen párkrát jsem zašla na přebalovací místnosti v obchodních centrech. Vůbec se mi nedařilo vytáhnout prso tak, aby si toho nevšimli téměř všichni v okolí asi 10 km. Navíc si Peťa vymýšlel, jestli chce být kojený ze spodu či z vrchu, z pravé nebo z levé strany..:-)). Později vykřikoval mňam mňam a tlapenkou lovil ve výstřihu, teď má milý zvyk, že z jedné strany pije a druhou stranu si „hlídá“. Největší strachy jsem měla z toho, abych při otevírání dveří nebo vystupování z auta měla všechno tam, kde to má být. Noční můrou pro mělo bylo to, že jsem otevřela napůl nahá s prsem venku. Pár týdnů jsem takhle indiánsky chodila po bytě, protože to ocucávání nebralo konce. A u zubaře jsem kojila taky. Andílek měl takový strach, aby mi paní doktorka nic neudělala, že mě šel bránit. Potom si asi řekl, že stačí zachránit mlíčko a cucal a cucal.

Pro všechny maminky, jejichž miminka se chovají „nestandardně“ - u nás se k tomu vžil výraz „takové období“. Uklidňuje to tím výrazem období - jednou to skončí. A taky opravdu skončilo ať už kojení po hodině, kousání, časté pobekávání…všechno se zlepšilo.

Editko - Já si myslím, že tě ten chlapeček nemine - čistě statisticky :-)). A Guz je rozkošněj, to mně Peťa nabídl, že mi koupí jakousi panenku, která pláček, brká, čurá a při pití pohybuje pusinkou…-)). Dokonce ji okukoval v hračkárně. Holt před Vánocema riskuje, Ježíšek k zlobivým nechodí..

Lenko - konečně jedna z maminek, na které myslívám!!

Koukala jsem na fotečky a byla jsem z toho rozněžnělá ještě pár hodin. Děti jsou krááásný.


Aduna

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 20.12.03 22:43

Ahojte,

naši kluci taky pravidelně nejedli a nejedí ani jeden. Papkali a papkají si nepravidelně. Oni děti, i ty starší mají asi taky nějaké ty růstové spurty, protože občas na ně příjde období kdy mají pořád hlad a někdy zas moc nejedí. Jako miminko mi jenom Kristýnka jedla pravidelně po 2-3-4 hodinách, jak rostla tak se iterval prodlužoval, mohli jsme si podle ní řídit hodinky jak byla přesná. Některé děti jsou holt asi hladovější.

Ed děkuju za radu, koupím ten deníček a vyšívání. Já taky nemám ráda, když děti vysedávají u televize a u počítače. Kytuška na to naštěstí moc není, horší to bude s Tobiáškem. Ona chodí na spousty kroužků takže moc není doma a když je tak si ráda kreslí si nebo něco píše. S Tobiáškem si hrajou často na školu učí ho písmenka a počítat. Se školou zatím žádné problémy nejsou, učit se nemusíme tak ji v těch kroužkách neomezuju. UmělA ČÍST A PSÁT JEŠTĚ NEŽ TAM ZAČALA CHODIT, TAKŽE V PODSTATĚ NEVÍM CO TO JE UČIT SE S DÍTĚTEM. SPÍŠ MÁM STRACH Z JEJÍCH RAEKCÍ NA HORŠÍ ZNAMKU, ASI PŘED 14 DNY DOSTALA PRVNÍ 2KU DO ŽÁKOVSKÉ A BYLA Z TOHO HROZNĚ NEŠŤASTNÁ.
NO JE ZATÍM VE TŘETÍ TŘÍDĚ, ČASEM SNAD zJISTÍ ŽE JEDNA HORŠÍ ZNÁMKA JI TO NEPOKAZÍ, Anebo dopadne jak sestřeníce , jedničkářka, teď je jí 13let a propadá. Tetka je na nervi a doufá že ji to brzy pustí, protože hloupá holka není, jen moc nezvládá pubertu.
Já hlavně nevěděla co koupit, potože naše mamka, tchýně a moje sestřička se vždycky raděj co koupit, tak jim poradím a na mě pak nic nezbyde. Tchýně koupila pokladnu, a mamče jsem poradila něco na kreslení, tak dostane malováni na textil a dalši na porcelán, to se pomaluje hrníček a dá se do trouby vypálit, už se těším jak budeme mít celá rodinka originál hrníčky a oblečení, u toho se barva jen zažehlí a mělo by to držet.

Šmudliček mi mění písmo. Veřejné postěžování totiž nezabralo tak píše se mnou.
A já nevyspání nezvládám, proto dávám Tobču dopoledne školky a spím. Ráno v 8 jdeme do školky, máme ji 100 metrů, lehnu jak se vrátím, a spíme do 12h, pak miminko nakrmím a jdem zase do školky. Akorát jsem díky tomu celkem izolovaná, tak občas neodolám a jdu někam podrbat, nebo někdo příjde, a to je pak hrůza, když třeba 2-3 noci spinkám tak 3-4-5 hodinek a ještě s nějakou tou přestávkou.
Dvakrát se mi už stalo, že jsem ve 2hodiny ráno brečela a prosila šmudlička, ať už konečně spinká. To ale bylo ještě v šestinedělí. A měl stejně štěstí, že se ješte nesmál, protože usmát se na mě v ten moment, tak jedu do blázince a je bez mamky.

Jindro gratuluju k otočení Matea, je to šikulka.

Tak se mějte krásně předvánočně a opatrujte svoje krásný miminečka
Simunka

Vložit nový komentář