Štěstíčko má 40 týdnů čili 9 měsíců

Rodičovství

Ahoj holky, předem bych chtěla moc a moc a moc pogratulovat naší sousedce LUCIJI k VOJTÍŠKOVI !!!!! Pamatuji si totiž Lucku ještě z mého bývalého snaživého deníčku a že se na toho svého chlapečka načekali ! Takže Lucko a manžílku, přeju vám a hlavně Vojtíškovi do života jen samou radost, žádné trápení a vždy jen a jen samé štěstí ve všem co ho v životě čeká

Tak co holky moje, jak jste to tu beze mě zvládly??? :oD
Vidím, že více než skvěle a já musím ještě jednou poděkovat Simunce, že se toho deníčku za mě ujala.

Musím se přiznat, že jsem na internet opravdu moc času neměla a proto jsem si nepřečetla z vašich komentářů skoro nic a jsem proto hodně pozadu. Pokud je tu nějaká velká novinka (jako třeba nějaké nové bříško he he) tak mi prosím honem dejte vědět.
Snad jsem jen zahlédla, že Matějíček od Marti V se plazí - což je obrovský um a moc blahopřejeme a Simonka od Lmiri už chodí???? Tééééééééda - to já padám na zadek :o) Vždyť to je rychlost !

Mamča nám odjela ve středu a musím říct, že mi bylo ten den hooodně smutno. Nechutnalo mi ani jíst. Navíc si mamča odvezla sluníčko, které nám tu celé tři týdny jejího pobytu svítilo a neustálý déšť mi na mé náladě nepřidával :o/

Je to vážně škoda, že není možné se vídat častěji. Ale za to jsme si to ty tři týdny krásně užily. Chodily jsme různě na výlety a také nakupovat. Protože bylo krásně, zašly jsme i k vodě a jednou k moříčku.
Polinka sice měla problém s babičkou komunikovat, díky tomu, že mluví hlavně anglicky, ale snad to do příštího roku vypilujeme. Momentálně jí to bylo stejně jedno, ona je vděčná, když si s ní někdo hraje a na domluvě jí nezáleží. Konec konců, někdy máme problém v komunikaci i my, když po nás chce něco, co v normální mluvě prostě neexistuje :o))) Nebo že by se ta naše princezna potají učila po nocích latinsky??? :o)

Takže nejvíce si užila babí hlavně Daisynky, kterou teď viděla poprvé a pusinkami se nešetřilo ;o)

Musím se přiznat, že za celou tu dobu mi internet vůbec nechyběl a zjistila jsem, že člověk má fakt pak více času a hlavně, pořádně se vyspím!!!
Takže mě tu možná budete vídat méně často i když tu nebudu mít žádnou návštěvu. Hlavním důvodem bude také to, že manžílek přes léto bude pracovat od 8.00 ráno a tak nebudu moct dospávat do 10.00 hod jako teď a tím pádem budu muset chodit spát večer dřív.
Taky bych chtěla začít pravidelně jezdit každý den na kole a to pak budu ráda, když večer ulehnu a nechám si něco hezkého zdát.

Rozhodla jsem se, že až bude Daisy 1 rok, tak definitivně s psaním deníčků končím, tudíž se nějak holky domluvte, jak to potom bude pokračovat a kdo bude psát.
Určitě neodcházím nadobro, ale oddych od netu určitě potřebuju a bude to taková moje internetová dovolená na neurčito :o))))

A co naše pokroky??? Je jich taková spousta !! Najednou má Daisy chuť zkoušet vše nové a překonávat nepřekonané. Za dobu tří týdnů se naučila :

 • lézt všude - vyleze i naše schody (je jich asi 15)
 • dávat pusinky
 • mávat ahoj a papá
 • říkat da da da, ma ma ma, ba ba ba a taky la la la
 • přejde celý pokoj s pomocí takového tlačícího autíčka. Nevím jak se to česky jmenuje - je to takový stabilizátor s kolečkama, má to rukojeť, takže se má vlastně čeho přidržovat a to tlačí a chodí s tím po pokoji. To by mohla dělat celý den a že jí to jde !
 • stát už umí bravurně všude a u všeho
 • když slyší hudbu, začne se pohupovat a „tancuje“

Váží 8 420 g.

A holky, já myslím, že chytla Polinčeny neštovice !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!
Je víkend, takže nemám kam bych ji vzala, aby mi to někdo potvrdil, tak snad až v pondělí.
Nejsem si jistá proto, že těch pupínků má opravdu málo, ale co jiného by to mohlo být? Jsou to přesně takové ty puchýřky, po celém těle, ikdyž dohromady tak snad 15 ďobanců? Prý čím menší dítě, v menším rozsahu se ty neštůvky objeví, ale ona jich má opravdu poskrovnu. Netrénované oko by si toho ani nevšimlo :o)
No uvidíme. Čím dřív si to odbude, tím líp že jo?

Ale řeknu vám, byl to pech, když ty neštovice chytila Apolenka zrovna když tu byla babička :o))) Naštěstí to u ní taky nebylo nijak závažné, ale ďobky má po tělíčku pořád. Jeden takový veliký na bříšku určitě zanechá jizvičku.

Když mluvím o Apolence - tak měla kontrolu očiček a výrazně se jí to zlepšilo. Ale bohužel musí na další 4 týdny tu náplast nosit po celý den. Prý proto, že je tak šikovná a zvykla si na to … pak se uvidí, možná se poleví jen na 5 hodin denně.

Měla i tu jazykovou terapii a více méně nám řekli to co už dávno víme, že je zhruba rok pozadu a že to může dohnat sama. Nic víc se neděje a dít nebude alespoň až do září, kde bude mít druhý atest a pak jí podle toho zda bude nějaký pokrok či ne doporučí na nějakou skupinovou terapii...... hmm mám z toho divný pocit, jako že se nic neděje a dít nebude a že Apolenka snad nebude mluvit nikdy :o(

Já to fakt nechápu, protože paměť má to moje dítě sloní a pamatuje si věci, co se udály před rokem i více. Ale to mluvení jí prostě nejde.

Holčinky, dívala jsem se do fotogalerie a je to neuvěřitelné, jak ty děťátka rostou. Užívejte si jich a všecho co zrovna dělají jak nejvíc to jen jde. Mě je vždy nějak úzko, když Daisy udělá něco nového - nenávratně vyspělejšího než co uměla třeba před týdnem. Jak říkal manža - no co, odroste nám jedno miminko, uděláme si další he he he.

Já jsem se konečně dostala k tomu, abych si přečetla leták jak používat ten slavný vynález PERSONA a jelikož očkevám MS každým dnem, tak začínám poprvé testovat a uvidíme, zda to bude fungovat jak má. Pokud ne a otěhotním, tak snad mi PERSONA pak zaplatí roční pobyt zdarma v nějakém luxusním cvokhausu he he :o)

Tak pa moje zlatíčka a dejte ode mě všem štěstíčkům velikou pusinu
Vaše
 Ed

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.06.04 20:56

Ahoj Ed,

moc pěkný deníček. Ale je moc smutný. Vhání mi slzičky do očí. Je to asi tím že nemáš příbuzné které by jsi mohla jet jen tak, když chceš, navštívit, proto, že se tvá mamča nedomluví s Apolenkou, a proto, že chceš skončit s psaním deníčku a hlavně, proto, že nám ty děti táááááááááááááák moc rostou.

S tím psaním deníčku tě ale chápu. Vyzkoušela jsem si na chatě jaké to je bez počítače a mohu říci že to byla opravdu úleva. Měla jsem hodně času a hlavně jsem chodila brzo spát a byla jsem jako znovuzrozená. Proto to psaní do deníčku také omezím.
Ale neznamená to že bych chtěla aby deníček končil. Příjde zima, děti budou nemocné, bude tma a budem sedět doma. V takovéto dny a měsíce mě na mateřské přepadala deprese a tomu jde myslím tím počítačem zabránit. Člověk není tak sám.

Tak že holky, deníček musíme zachovat. Já ho psát budu určitě ale bylo by fain kdybychom se tak 4 nejméně střídaly. Ono se to sice nezdá ale zabere to dost času a nejhorší je že člověk ať je mu jak je mu tak něco napsat musí. Já když psala ten první tak mi bylo hrozně špatně a musela jsem se hodně překonávat abych k tomu počítači vůbec šla a něco psala.

Já letím uspat Matyáška. Dnes hrozně zlobí a jsem z něj totálně na dně.

Zatím čauky Simunka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 21:03

Ahoj Edíku a holky,

koukám, koukám letí to jak voda (tuším, že je to na emiminu docela častý povzdech). Ten tvůj dnešní deníček je pro mě obzvlášť symbolický.

Pamatuju si jako dneska když jsem na emiminu lovila zprávičky o tom, jak se to vaše štěstíčko narodilo. Strašně mě to dojímalo a zároveň jsem byla smutná, že nám to zase nevyšlo. A kdybych tenkrát tušila… :-) Daisynka se narodila 21. 9. 2003 a stejný den byla i ta moje poslední MS, ze které jsem byla moc smutná. Nikdy proto nezapomenu na narození tvojí holčičky, které má pro mě tak symbolický význam.

No, vidíš. Dneska je Daisy tak krásná a „velká“ slečna a my máme zítra termín. :-) To jsem zvědavá, jak si to Véčko v té hlavičce srovná. A v koutku duše doufám, že dokážu být tak milující a úžasná máma se smyslem pro humor jako jsi nejen ty, ale spousta dalších holek tady.

Pusu holčičkám a ať rostou do krásy (a Polinka do výřečnosti, tipuju, že se rozmluví tak, až tě z toho bude ještě hlava bolet!) :-)

Mějte se tu krásně.

Peta a Véčko

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 27.06.04 21:21

Ahojky Edi!!!!

Téééééééda, to byl maxideníček plný novinek:) Nějak rychle to uteklo i mě, protože jsem pořád myslela, že se tu ještě tak týden neukážeš a chystala jsem se ti napsat SMS:) Ale napíšu spíš malilíka. Teda nejspíš zítra, protože jsem se fotila s Barunkou a Klárkou, tak pošlu fotečky:)

Mimísek už o sobě dává myslím hezky vědět. „Šplouchá“ se mi v bříšku a je to nádhera. Zítra si mám zkusit zavolat na výsledky toho Tripl testu a strašně se bojím, takže mám pocit, že pověřím Ráďulu, protože kdyby mi řekli něco špatnýho, tak já s nima nebudu dál schopna komunikovat. A protože ségra měla špatný testy i u Klárky i u Barunky, tak se na to musím kapku připravit. Ale nejde mi to:)
Mamča měla narozky, tak jsme v sobotu zašli všichni do restaurace na obídek. Sice tam neměli dětské sedačky, ale i tak jsme to zvládli a všichni se dobře najedli:))))))

Tak já utíkám koukat na fotbálek:) Měj se moooooooooc krásně a posílám Vám spoustu pusineneček

pá Montička + mimizemšťánek 17+2

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 27.06.04 22:23

Ahoj Ed a ostatní!!

Vytratila jsem se z minulého deníčku a to proto, že nám od uterního rána nešel internet a na infolince jen suše sdělil konverzant, že o poruše vědí. No a večer jsem se rozhodla odjet k rodičům a byla jsem tam až do dneška. A naši jsou zatím bez netu. Ale bylo tam božsky, Matěj je od doby co leze chlapeček pohodář, hlavně že už není odkázanej jen na mě a doplazi si pro zakutálenou hračku. Daisy už sice leze do schodů, ale my to doženem :-))

Jinak Ed, chápu tvoje rozhodnutí skončit s aktivním psaním deníčku. A ač nerada, tak se přidám. Emimino určitě sledovat budu, pokud tenhle deníček pojede dál, tak ten určitě ze všeho nejvíc (samo že aktivně), ale on je to opravdu časožrout a já se ted taky přesvědčila, že to i bez toho internetu jde :-(((. Ale je pro mě strašně strašně smutný o tom takhle psát.

Září se blíží a já snad ten Matikův rok obrečim. 21.9. je pro mě prostě datum s velkym D. Já jsem z něj tak hotová, že se na něj několikrát v noci chodim koukat, jak spinká, přes den ho pořád beru do náruče a nejradši bych ho snědla. Je pravda, že každej ten pokrok je krásnej, ale třeba to Matikovo plazení - najednou mi to přijde takový divný (a právě až smutný), že ho nenajdu tam, kde jsem ho opustila, už jsem ho jednou dokonce i musela hledat. No ale měl na čase, chlapík můj devítiměsíční.

Zuby - ještě porád nic, teď už jsme tady určitě poslední bezzubci :-))

Jak kojíte? Já už jen jednou v noci, tak tak kolem 3. ráno, ale chystám se to odbourávat.

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 27.06.04 22:26

Ahojte babulky a babuliatka.
Ed vitame ta spat, tak si sa aspon na chvilku potesila z maminky a uzili ste si pekne chvile spolu.
Manzel so zavistou sleduje v telke vas futbal na majstrovstvach a je uplne uneseny ako perfis hrate:))
Dakujem vam vsetkym za pochvalenie Simi. Uz nadobuda istotu v chodeni a uz skoro vobec nelezi. Zistila ze chodenie je rychlejsie. Chodi ako male neiste kacatko, ale uz prejde velke vzdialenosti. Vcera sme boli kupit topanocky. Obe babicky sa chceli podielat na ich kupe, no ja som si pre:,–(ila, ze prve topanocky kupim sama.
Kočky, chcela by som sa pytat tych z vas, ktore uz nekojite, kolko mliecka umeleho vam deti vypiju za den? Rozmyslala som, kolko by mala Simi vypit mlieka. Niekde som citala, ze u deti v tomto veku by to malo byt 500ml denne. My totizto, uz vobec nepotrebujeme cez den mliecko ako potravu. Tym, ze mi pekne papa si myslim ze MM pije uz skor iba ako tekutinu, nie ako potravu. Kojim este vcelku dost a som rozhodnuta to tak ponechat cele leto, ked bude nahodou horuco.(comu sa mi uz nechce ani verit.) Kojit by som chcela min do roku, mozno aj o trosku dlhsie, takze sa vobec neponahlam s odstavovanim. Iba ma zaujima ako ste na tom s tekutinami. Mne popri kojeni., vypije este cca 250ml slabeho cajika denne. Doteraz som daval iba vodu, no zda sa mi to divne, ked nou zapijala na ranajky maslovy chlebik. Ten caj sa mi zda taky prijatelnejsi.
Koncim a idem si pozriet ako pokracuje futbal.:-))
Miriam
PS: dne sa vyklubal treti zub. tak mame dva horne a jeden dolny.

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 27.06.04 22:30

MartiV,
vidim ze mame skoro rovnaku otazku co sa tyka kojenia. Takze piste, piste, zaujima to ja mna:-) Miriam

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 27.06.04 22:38

Je, ja to poslala a nerozloučila se. Tak napravuji :-)) :

Tak ahoj a mějte se

Martina a Matěj

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 27.06.04 22:40

Ahoj Miri,

já dávam ráno Matějovi k snidani 200 ml sunaru, přes den mi vypije tak deci a půl vody a v noci ho kojim. Ještě má vlastně na večer kaši ze 15O ml mlíka a to se taky počítá :-)) Tak má celkem tak toho půl litu mlíka denně. Ale až nebudu v noci kojit, tak ubyde :-((

m

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.06.04 22:47

Ježišmarjá Montíku,

ty už jsi v 17 tt + ??? Božínku, zpomal, nebo se nestačím ani vzpamatovat a už budeš rodit :o)))))

Na zítřek budu myslí a duší s tebou, budu moc držet pěsti, aby tripl test vyšel v pořádku. Moc si přeju a věřím, že vše bude v pořádku.

A mimísek už kopká? No to je ta největší nádhera pod sluncem. Kopanečky jsou to nejlepší co může být :o) Počkej na ty silácké hmaty a karatistické výkopy tak nějak v 36 tt :o)

Na fotečky se už moc těším, tak mě nenech dlouho čekat :o)

Páááá a pusinku pro mimíze
Ed xxx

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.06.04 22:57

Ahoj Peto,

no tobě to také krásně uteklo :o) Než se naděješ, tak den D je tu a věř, že já tentokrát budu vyhlížet jakoukoliv zprávičku o tobě a Véčku a zda to vykuklování probíhá rychle, zdárně a bezbolestně :o)

Jaká budeš máma, to dopředu neřeš, určitě pro toho svého mimíska ta nejlepší, a to hlavně proto, že nikdy ho nebude nikdo milovat více než ty (a tatínek samozřejmě).
Já si nemyslím že jsem nějak skvělá máma, někdy si připadám totálně nemožná, ale snažím se - a to se počítá :o)

Užívej si těch posledních pár kulatých dnů a tfuj tfuj tfuj - ať už máš brzy Véčko v náručí.

Ed xx

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.06.04 23:02

Ahoj holky,

tak jsem chtěla napsat ještě více, ale Daisynka chytla opravdu neštovice a je dnes celkem nešťastná a pláče, tak se jdu umýt a jdu si s ní hajnout do postele. Teď jí mazlíkuje manžílek a tak se budeme v noci střídat.

Chudinka, dnes se jí ty ďobky udělaly všude a nejvíce ve vláskách a na obličeji. A protože je tak malinká, tak nevím zda jí to svědí. Teplotu zatím nemá, dnes je to cca 3 den co se pupínky objevily.

Tak pá a mějte se kráááásně
Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.06.04 23:12

Ahoj Marti,

tak ty taky dezertuješ??? :o)
Je fakt, že bychom se místo deníčku třeba mohly domluvit na chatu - 1× za 14 dní? Třeba by už ani deníček nebyl po tom roce třeba?
No to záleží na holčinách zde. Myslím, že jsme se celkem rozutekly a ne každá má čas psát pravidelně..... Pokud to opravdu užírá drahocený čas ( a ono fakt užírá!!!) tak příjde prostě čas, kdy je třeba říct bolestné sbohem.

Cítím úplně to samé co ty, když se dívám na ty moje holčičky. Rostou mi před očima, každý nový pokrok je vítán slzami štěstí i smutku. Chtěla bych zastavit čas a vychutnat si jich jak nejvíc to jen jde. Mám neustálou potřebu je mít u sebe, přivonět si k jejich vláskům, dát jen tak letmo pusinku nebo prostě jen zachytit jejich šťastný dětský úsměv.

A opravdu se nic nemění s druhým dítětem. To druhé mimi je stejně vyjímečné jako to první !!

Ptala jsi se na kojení. Tak já kojím asi ještě 4 - 5 x denně a 1× v noci.
Sem tam dám malé vodu, když je hodně horko. Spíš to vyleje, než vypije, ale nevzpouzí se.
Jí 3× denně, takže mlíčko má určitě stále jako stravu i nápoj.
Nevypadá to, že by se toho kojení chtěla vzdát, takže já bych ráda pokračovala dokud to bude možné.
Pokud to zvládneme do roku, tak budu ráda. To bych pak totiž chtěla začít opravdu hodně hubnout, takže kdybych náhotou přišla o mlíčko, už by to nebyla taková tragédie :o)

Dobrou noc
Ed xx

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.06.04 23:24

Ahoj Miriam,

hihi, to já mám pocit, že angličani hrát fotbal neumí :o) Ale je fakt, že to moc nesleduju, já jen vím, že se rok co rok snaží vyhrát, všichni tu blbnou, mají vyvěšené vlajky snad i z okna na záchodě, jak dávají najevo, že podporují Anglii (jak jinak že?) a stejně to nikam nevede. Vždycky prohrají he he.
Jsem to ale co?

Simonka je fakt šikulinka, že už chodí. Já zírám a přeju co nejméně pádů a když už, tak pěkně bezpečně na zadeček !
Určitě pak Simonku vyfoť v nových botičkách a pochlub se, jaké jsi vybrala.

Páááááá
Ed

Ps. Gratuluju k novému zoubku :o)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.06.04 00:06

Ahojte holčinky,

tak koukám že deníček nebude psát nejen Ed ale i Martina.

Achjo. Já vím je to pro vás asi dost náročné a úplně vás chápu. Achjo.
Ale myslím že je tu dost holek které do deníčku píší jen chvilku a já možná tím jak jsem začala psát také později tak možná je to hlavně tím ale z deníčkem bych se nerada rozloučila.

Takže holky, kdo z vás se přidá a bude v psaní deníčku pokračovat?
Ať nekončí!!!!!!!!

Můžem se sejít jednou za 14 na chatu ale spousta z nás by se tam asi nedostala a tak deníček může fungovat jen tak, nikdo přeci není povinen do něj psát když se mu nechce nebo nemá čas. Stačí třeba jen jednou za těch 14 dní napsat máme 12 zubů a máme se moc dobře.

Tak ale teď odjinud.

Představte si máme novou klávesnici a myš. Jsou pěkně bezdrátové takže já teď mohu psát třeba s křesala nebo a kuchyně. Jo to je pohodička.

Jinak Miriam Simonka je šikovnááááááááááá. A to že jsi chtěla první botky koupit sama chápu.
Jo jo dnes je ten deníček opravdu dosti sentimentální. Z miminek se nám stávají batolátka a nebude to trvat dlouho a půjdou s byťůžkem do školky a pak s aktovkou do školy.
Ono to tak šíííleně letí.

Marti, a ty to koukám cítíš úplně stejně. Achich ouvej. Jak já vám holky všem závidím to že máte většina první dítě a že to prožíváte poprvé a máte ještě možnost prožít to třeba 2× nebo i vícekrát. A úplně nejvíc vám závidím že ještě nevíte jak šíleně moc rychle ty děti rostou.
Já když si někdy uvědomím kolik té mé holčičce je let a jak je to nadávno kdy se narodila, tak je mi tak moc smutno. Ten okamžik kdy jsem jí poprvé spatřila ten je tu stále stejně jasný jako by to bylo včera. Na to se nedá zapomenout.

Achjo.
Já jdu raději spát. Tak se mějte a krásnou dobrou noc.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.06.04 01:07

Holčinky moje nejmilejší,

jsem z toho deníčku dnes nějak naměkko s opravdu nemohu usnout. Čtu si to stále dokola a dokola.

A tak vám musím napsat jak kojím já ať je tu trošku veseleji.

Takže Matyáškovi je již 8 měsíců. Již dlouho se snažím zavádět příkrmy ale dosud marně. Občas si něco trošku dá (hlavně kaši občas jí) ale jen občas a jen na chviličku.

Takže vám popíšu náš denní jídelníček.

Ráno 7:00, odpojím Matyáška od prsu.
9:00 1. pokus o krmení přesnídávkou.
Zá:,–(ně u toho stojím, jednou rukou ho držím a pohupuji se aby neřval. U toho mu do pusinky na 10 pokus vpravím jednu lžičku. Okamžitě nastane šílený škleb, začne se dávit, ksichtit a ošívat. Přesnídávku plyve a strká si do pusinky ruce.
Pokus vzdávám, jdu převléci jeho, sebe a umýt okolí 2 metrů od místa pokusu zavedení přesnídávky do úst máho miláčka.
9:15 kojení
11:15 začínám vařit zeleninku. Zkouším obměňovat kombinace čili nemrazím a vařím každý den něco jiného.
12:00 krmení dravé zvěře. Je to stejné jako při krmení přesnídávkou. Jdeme se všichni opět převléci. Jsem z toh zničená.
12:15 kojení.
12:50 dávám Matyáškovi rohlík. On ho žmoulá ale jak jsem kdysy psala že bude jíst rovnou normální jídlo tak jsem se pletla jelikož jsem si nevšimla že on opravdu jen žmoulá a co si užmoulá do pusinky tak okamžitě plive.
13: 15 uklízím bordel po celém bytě a převlékám Matyáška.
14:00 kojení.
16:00 pokus o krmení dravé zvěře jogurtem, banánem, čimkoliv. Vypadá to stejně jako u krmení přesnídávkou nebo zeleninou.
16:15 jdeme se převléci a uklízím pak kojení.
18:00 Kojení.
20:00 Kaše. Tak ta má někdy úspěch někdy ne. Teď momentálně nemá a tak to vypadá jak u předešlých pokusů.
20:15 kojení.
21:15-21:xxx kojení. Je to vlastně uspávání.
Pak většinou spí tak do 22:30-23:30.
Pak nastává kojení a ještě jednou ho přenáším do postýlky.
Budí se opět na kojení tak po hodince, to už zůstává u nás v posteli a přisává se k prsu. Občas se probudí aby mě upozornil že mu nic moc neteče a že bych jako měla přelézt na druhou stranu a narvat mu do pusy druhé prso které není vypité. Takže na povel přelézám a takto kojím až do těch 7:00

Pak se to opakuje stále dokola a dokola.

Takže já kojím v podstatě stále a vůbec nevypadá že někdy i přestanu.
Nechápu že mohou existovat i děti které normálně jedí. A nejvíc mě ročiluje to jak musím tancovat u těch pokusů o vpravení alespoň lžičky jídla do té jeho papulky. Já u toho fakt skáču, dělám otočky, křičím, pískám atd. atd. a výsledný efekt je jen ten že jsem já on i okolí zašvihaní jak čuňátka.

Musím už jít. Už jsem ho byla během psaní tohoto komentáře 3× kojit. Asi je již čas na noční napojení.

Tak ahojte Simunka
PS: ještě musím dodat že časy jsou jen přilbižné a že někdy kojíme každou hodinku i přes den a někdy je přestávka mezi kojením delší.

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 28.06.04 08:49

Simunka.
Neviem ci to iba tak strasidelne vyzera, alebo to mas fakt tazke.
A to ja vravim, ze Simi my spi na prse. Od 5,00-6,00 rano a som uz toho nestastna. Uz nebudem:-)
U nas je opacny problem. Simi je neuveritelna pazravka.:-) Je ako Lusinka. Psik, ktoreho ma nas dedo.Tiez musi jest s kazdym kto pride domov. Ja sa kolkokrat ledva ledva najem. Najskor sa musi naranajkovat Simi a potom sa mozem ja, s tym, ze jej davam pravidelne prideli.aby na mna hladne! a smutne nepozerala. Aj vcera sme boli u mojej mamy na navsteve. Mala tam kamosku zo Svedska a ta bola uplne soknuta. Ze to papa takto stale? Kazdy den? A co mam robit?! Ked hocikto je, nasa pazroska si pyta pridel.A ked jej nedate tak je cela bordova od jedu a trasie sa od hnevu a stoji na spickach, aby co najdalej dociahla nas tlstusik. Este som chcela nieco napisat, no zazvonil mi telefon a vsetko som zabudla.
Zelam vam pekny slnecny den.Poobliekame sa a ideme na doobednu prechadzku.
Miriam.

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.06.04 12:49

Ahoj holky!
Tak mi tenhle deníček taky přijde takový nějaký smutný, byla bych moc nerada, kdyby štěstíčka přestala na emimunu vycházet. A tak mě napadlo - což takhle ten náš týdeníček změnit od podzimu na měsíčník? Matýsek je tady myslím nejstarší, rok mu bude v srpnu, tak bych třeba mohla napsat o našich oslavách já, byl by to takový první roční deníček. Zářijoví jsou myslím Daisy a Matěj od MartinyV, tak by se mohly dohodnout ED s Martnou, o dva měsíce mladší než můj Mateo je Matyášek od Simunky, tak to by zase mohla npsat něco ona. Nejmladší je myslím „Američánek“ Kubík od Evy, tak ta by nám zase o pár měsíců později mohla připomenout, cože to takové děťátko v tom roce dělá. No a myslím, že jednou měsíčně by si vždycky některá z nás čas na napsání novinek našla (ony ty změny už stejně potom nejsou tak rychlé jako v tom prvním roce a referovat jednou měsíčně by stačilo), no a ty, které se na emimino dostanou častěji by tak dál měly svojí skupinku, kde si mezi sebou popvídat, případně se domluvit na chat a tak podobně. Nevím, co vy na to, ale budu se těšit na vaše návrhy a nápady.
Jinak my máme dneska slavnostní den. Luisovi na radnici předali listinu, kterou mu udělují české občanství, tudíž jsme doma už všichni ČEŠI. Je to fajn i proto, že Luis jako Ekvádorec potřeboval víza po celé Evropě, což komplikovalo jakékoli cestování, to teď odpadá, takže zase budeme moct vyrazit na cesty.
V sobotu jsme byli v ZOO, prochodili jsme jí úplně celou, a to i Sofinka, která už golfky opravdu definitivně odbourala (i když dneska na nich pojede, protože má rýmu a nechci, aby se moc ulítala - bude na mě mít vztek, ale co se dá dělat). Největší úspěch měli klokani, sloni, papoušci, malé lední medvídě a jindy zakazovaný párek v rohlíku. Se Sofinkou je to teď už vůbec prima, plenky nepotřebuje, kočár nepotřebuje, domluva je už poměrně souvislá (ne vždy, stále ještě se objevují výrazy, které tedy s češtinou ani se španělštinou nemají nic společného), docela bych brala, aby v tomhle věku setrvala tak tři, čtyři roky, je teď vážně strašně roztomilá. Dneska tvrdila, že radnice je dům trpaslíků. Luis jí říkal, že to ne, že je příliš velký. Aby jí to nebylo líto, řekla jsem jí, že se táta plete, že je velký, protože tam těch trpaslíků bydlí hodně. Podívala se na mě, odkývala mi to a povídá: „Ano, moc, moc, tři…“ Tak už víte, že tři je moc, moc.
Matýsek je teď nejradši ze všeho na zemi, buď se staví a za pomoci nábytku se někam přesunuje nebo studuje, jak ze Sofinčiných kostiček postavit věž stejně jako ségra. Taky jí občas napodobuje a „telefonuje“ z takového autíčka, které vypadá jako jezdicí telefon. Budu ho muset vyfotit. Jinak doufám, že brácha tenhle týden odešle fotky, které jsem mu dala, aby je poslal do galerie štěstíček.
No jo, já teď poběžím žehlit, odpoledne si musím dojet pro další dva díly, myslela jsem, že před dovolenou už nic dělat nebudu, ale materiály na NOVU dorazily včas, takže pracovat se bude. Mějte se krásně a napište, co byste říkaly na ten nápad psát štěstíčka jako měsíčník.

Ahojky,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.06.04 13:55

Ahoj Jindřiško,

ten měsíčník mě již také napadl. Myslím že by to bylo fain.
Mě také totiž mrzelo i to že se s vámi nebudu moci ani podělit o naši oslavu prvních narozenin.
Já jsem nad tím přemýšlela a stejně jsem si říkala že kdyby jste žádná nechtěla psát tak že bych ten deníček asi po tom měsíci psala sama.

Tak já jdu ven, večer dnes nenapíši protože nebudu můt čas. Tak se holky mějte mooooooooooc krááááááasně.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.06.04 14:56

Jindřiško, já jsem ale trdlo.

Já ti úplně zapomněla pogratulovat. To je supéééééééééééér že máš manžela čecha.

Tak to pořádně oslavte a moc se nám neopij.

Páááá Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.06.04 15:38

Děkuju za gratulace. Luis je nadšenej. Na Čechy nedá dopustit, strašně ho rozčiluje, že jsou tady lidi pořád s něčím nespokojený, takže dneska se fakt chystá oslavovat. Jeho rodina si sice v Ekvádoru žije velmi dobře, ale celkový stav té země je tak smutný, že prostě v rámci profese atp. vůbec nejdou srovnat šance, které dostal tady a tam. Na večer jsme koupili šampaňský, ale zítra je pracovní den, takže nějaké extra bouřlivé to nebude. Bú, chtělo by to víc času.
Jinak jsem ráda, že se ti měsíčník zdá jako dobrý nápad. Myslím, že je to časově přijatelné a třeba zase zlanaříme Ed a Martinu, aby taky sem tam napsaly, jak to u nich vypadá, že?
Ahojky,

Jindra + šelmičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.04 19:27

Ahojte berusky,

tak tenhle tyden mi nezacal dobre. Slysim jen same spatne zpravy. Vy opravdu chcete skoncit s denickem ???? Je mi z toho moc a moc smutno :-(( ale uplne to chapu. Net je opravdu pozirac casu. Musim priznat ze i ja bez nej stacim udelat vic veci a taky se lepe vyspim. Ach jo ......ale napad o tom sejit se na chatu nebo psat jednou za mesic neni spatny. Kdyz se domluvime dopredu tak se ta da zorganizovat. ja si ten cas udelam :-))))) Pri predstave ze bych s vami uz nikdy nemluvila se mi svira srdicko. Prece jenom jste mi prirostly k srci a nerada bych se s vami loucila :-((((((

Je neuveritelne jak ten cas leti. Kdyz to Ed pise po tydnech nezda se to tak moc. Ale ted kdyz to clovek vidi napsane cerne na bilem - 9 mesicu, je mi z toho smutno. Kubik sice bude mit 7 mesicu, ale vim, ze budu na tom stejne jako vy - smutna z toho jak nam ti mrnousci rostou. Vim, ze bych z toho mela mit radost, ale v hloubi duse si preji, aby mi jeste ten nejaky mesic Kubik zustal miminkem. Ach jooooooo.........

Vcera jsem se dozvedela, ze moje mamka je v nemocnici. Je po operaci „spodku“. Protoze pri kazdem menzesu zacla hrozne krvacet a museli okamzite volat zachranku, jinak by vykrvacela, tak ji odebraly celou delohu. Na jedne strane jsem rada, protoze uz bude mit klid a ja se nebudu tolik o ni bat. Ale uz aby ji propustili. Prece jenom jsem z nemocnic nervozni.....­...Zitra budu volat znova, snad uz ji pustili domu.......

V nedeli jsme se byli podivat v ZOO. Kubicek byl z tech zviratek trochu vedle, hlavne ty velke jako zirafy a sloni, na ne koukal neustale :-))))) Ale nejvic se mu libily obycejne kozy. Mohly jsme jit i dovnitr ohrady, kde byli pusteny volne a tak nas neustale ocuchavaly a Kubovi se to strasne libilo. Chteli jsme jet do Disneylandu, ale Kubik je moc maly a nic by z toho nemel, zadnou pamatku. Pockame az bude o neco vetsi. Vstupne do paku - jakehokoliv, je dost drahe, takze bude lepsi az Kuba vyroste aby mel na co vzpominat :-)) Ted by to bylo zbytecne tam jit........

Jinak horni zuby porad nikde, ma to jenom natekle. Za to jeho nalada a spani jsou mnohem lepsi. Dneska spal az do rana (7:30 ) sam v postylce. Budil se jen na kojeni. Opravdu spal pekne. Sel spat docela pozde kolem 10 a pak se vzbudil kolem 2 a rano v 6. Vstavali jsme v 8. Takove spani by se mi libilo. Ja se taky vyhajala do ruzova :-))))))
Co se tyce kojeni, tak ja kojim porad. V noci co 3-4 hodiny a pres den vydrzi dele. Ne ze bych mu nedavala, vzdycky mu prso nabidnu, ale on nechce. Celkem jsem nervozni protoze nepapa tak hodne. Jen zeleninu a kase. Ovoce mu nechutna. Zkousela jsem jabko a banan a nic. Skelbi se u toho a nechce otevrit pusu.
U nas to vypada asi tak…
rano kolem 6 - 7 kojim
vstaneme - snadane 8-9 hodin kase + zeleninka
kojeni kolem 11 usina a spi ( max. 1 h)
nabizim prso nechce - tak to zkousim do 2 hodin nakonec dostane zeleninu - ovoce odmita…
Mezi 4-5 konecne kojim ( vzdycky vypije jen 1 prs - to uz od malicka )
veceri v 7 h. opet vitezi jen zelenina
v 8 h. kojim usina a spi az do te pulnoci…

Snazim se ho kojit casteji, protoze nic jineho tekuteho nedostava. Caj doktor „zakazal“ ze je zbytecny, tak mu davam cistou vodu. Ta mu sice chutna, ale i tak vic vylije nez vypije. Takze mam strach ze do sebe nedostave vsechno to co potrebuje. Prece jenom nekdy jsou tady takova vedra, ze i ja vypiju 2 litry vody denne.

Co myslite mam uz mu zacit davat cajicek ??? V kolika jste ho zavedly vy a jaky caj a kolik jste davaly ????? Moc me to zajima. Tady mi poradne nic nereknou. A nechci toho sveho mrnouska nejak trapit. Vim ze ikdyz je maly dokaze si „rict“ o jidlo. Ale znate to v cloveku to hryze porad jestli je vsechno tak jak ma byt. Tady se ridi podle „grafu“ co a kdy ma dite jist a v jakem pomeru. Ale ja si myslim, ze nektere deti vyzaduji vic, proste je to jednotlive a davat Kubickovi jist a pit jenom podle toho „grafu“ se mi zda hloupe. Takze se nejak ridim mym „grafem“. Snazim se nejit cestu jak vsechno pekne skloubit dohromady. Kubik aby jedl zdrave a doktor aby „nenadaval“.

Jestli budete tak hodne napiste co a kdy ( v jakem mesici ) jste zavadeli jidlo a caj. At mam tak trochu predstavu, jak to delat.

ED - tak at se mala brzy tech nestovic zbavi, chudinka. Alespon uz to bude mit za sebou :-)))))) At se moc netrapi...........

Miriam - gratuluju k 3 zoubku. My jsme porad pri 2 hi, hi.....

JINDRA - gratulace k manzovu CESKEMU obcanstvi…:-)))))))
Tak vidis my jsme se taky byly podivat v ZOO. Celkem jsi me inspirovala a tak jsem ti rekla manzovi - no a jelo se na vylet :-))))))))))

Holky moje zlate nejak jsem se rozepsala :-)))) Asi to bude tim, ze mi to pripada jakobych psala naposled :-((( At uz se rozhodnete jakoliv jsem moc rada a vdecna, ze tech par mesicu co jste me vzali mezi sebe, jsem mohla stravit s vami :-)))))

Tak se mejte krasne a posilam vasim stestickum pusinku :-))))))))))))))))))

papa Eva + Kubula

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.06.04 00:13

Ahoj moje zlatíčka,

včerejší noc byla totálně neprospaná. Daisynka plakala a my se střídali v nošení. Teď jsem konečně stihla jakž takž zkulturnit naše hnízdo, jukla jsem na Emimí abych se přesvědčila že nikdo nerodí ( a ono rodí :o) ) a šupajdím spát.
Omlouvám se, že víc dnes nenapáchám, jen ještě přidám pár fotek mojí poďobkané Daisy do galerie - holky, ona dnes vypadala hrozně.

Neštovice jí vlezly do očiček a má je celé oteklé :o(((((((((

Dobrou noc
Ed xx

Ps. Jindřiško - gratuluju manžílkovi k udělení českého občanství!!!

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 29.06.04 09:07

Ahojky Ed,

preju vám at se daisy brzy uzdraví, chhudinka malá. Nestovice jsou tedy peknej prevít.

martina

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 29.06.04 10:00

Ahojte holky,

tak mám doma hubeňoura. Byli jsme dnes na 8mi měsíční prohlídce a měří 75cm a váží 8160g.

Jo jo to naše kojení. Asi by to chtělo aby trošku něco jedl.
Nejlepší bylo když mi doktorka říkala ať mu do jídla odstříkávám mlíčko. Ha ha když jsemtrvale vypitá. Takže teď budu trávit dny odstříkáváním mléčka. Nedovedu si představit jak to budu dělat. No ale myslím že by již něco měl jíst takže se budu snažit.

Ed, Daisynka je chudáček. Ono se prý i říká že když to od sebe chytnou sourozenci tak že ten druhý to má horší. Achjo!!!!!!!!!!

Evi, deníček určitě bude. A já jak se znám tak až skončí léto tak do něj budu psát jak divá. Jenže teď je tak pěkně a nebudu mít čas. Už teď nějak nestíhám a to ani nechodíme na koupálo. A já se tak těším na prázdniny až budem s dětm jezdit na výlety a mám pro ně již vymyšlené nějaké hry no a to pak když člověk příjde domů tak jen pere žehlí dělá hamku a tak. Prostě doma tráví den jen uklízením a vařením.
Jinak přeji mamce ať se brzy uzdraví a ať ji brzy pustí z nemocnice domů.

Tak já pádím něco dělat. Poslední dobou opravdu vůbec nestíhám. Navíc se Matyášek šíleně bojí vysavače takže tu máme na zemi trvale žrádlo pro 100 slepic. Včera jsem manžela s Matyáškem musela vyhodit na balkón abych tu mohla vysát. Vytáhla jsem totiž vysavač dopoledne a chtělá jsem vysát koš pod kočárkem jenže on začal tak šíleně bekat tak jsem vysavač musela hned vypnout a pochovat ho. A když jsem ho potom dala v ložnici na zem a chtěla jít na záchod tak chuděrka lezl za mnou a když vyděl ten vysavač tak tak srdcervoucně kňučel a oblézal ho nejdál jak jen to šlo. Fakt mi to rvalo srdce.
Takže jsem ho chuděrku musela vzít do náručí a šli jsem uklidit tu hnusnou potvoru aby ji neviděl.
Fakt nechápu Kristýnka ani Tobiášek se vysavače nebáli. Ale tady opět sedí má teorie že Matyášek musí být zcela jiný abych si nepřipadala jako zkušená matka 3 dětí ale jako úplné tele.

Tak se mějte a užívejte si to studené léto. Jo jo už by to chtělo aby bylo pořádné teplo na koupání.

Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.06.04 11:09

Ahoj holky,

Polinku mám ve školce a Daisy spinká, tak honem pisnu, než půjdu dělat něco užitečného.

Noc byla lepší, malinká spinkala, ale ráno má ty neštovice ještě horší, ty pod očičkama úplně zanícené a tak jí beru k doktorovi ať nám dá nějakou antibiotickou mast nebo kapky. Očička má fakt hrozné :o(

Je to vážně smůla, že to chytla teď - raději bych, kdyby to měla tak jak Polly až jí budou tři roky :o(

Ještě jsem chtěla napsat k tomu psaní našich deníčků teď co bude mít Emimi dovolenou. Myslím, že není třeba ty deníčky psát dopředu - teda můžeme samozřejmě, ale myslím, že klidně můžem nadále psát do tohohle než se Emimi zase vrátí z dovolování. Mě to nevadí, pisatelky deníčků si odpočinou a nový deníček vyjde prostě až za 14 dní ...... co vy na to??

Myslím, že to bude dobrá příprava na to, co nás čeká :o)

Holky nesmutněte !!! Deníček je sice vážně super věc, ale určitě si najdeme cestu, jak se nadále scházet. Vždyť jen proto, že nebude vycházet každý týden tak nic nekončí. Však se to nějak udělá a jestli Simunka psát bude, tak se máme na co těšit :o)))

Simunko - hubeňourek Matyášek rozhodně není, my jsme měly taky 8 kg v 8. měsících a hubení fakt nejsme :o) Náhodou je šikulka, že takto krásně roste z tvého moloka :o)

Evi - je mi to vážně líto, že tvoje maminka byla na operaci a ani nevíš jak moc na ni myslím a přeju si, aby byla úúúplně v pořádku. Takže maminko od Evika - brzo se uzdravte !!!

Holčinky musím letět - dnes to sice krásně na Emimi žije, díky tomu že Missorka má svého drobečka už taky v náručí a mohla bych tu nostalgicky vzpomínat na porod můj do alelujah, ale nádobí se pak samo neumyje a slepice co by nám to tu vyzobaly taky nemáme takže páááááádím

Ahoj !!!!!

Ed xxx

vajo
Kecalka 272 příspěvků 29.06.04 15:51

Ahoj Simunko,

dost mi to připomíná naše první dva měsíce, kdy jsem měla své prso skoro permanentně v Meličině puse a to i přes noc a tak se manžílek musel přestěhovat do druhého pokoje, abychom mohli spát s Melikou.

K tvé výkonnosti tě můžu snad jen povzbudit v tom, že kdybys byla kráva-dojnice měla bys určitě už zlatou medaili !

Moje ratolest naštěstí krásně papá (bude mít 7. měsíců) pouze s určitýma vyjímkama a zá:,–(ně pouze to co jí chutná, takže maso do ní taky nevpravím.

Přeju hodně zdaru apevné nervy !!!!!
Cítím s tebou !!

Eva + Melika

vajo
Kecalka 272 příspěvků 29.06.04 16:26

Ahoj Ed,

krásný deníček a taky jsem si trochu pobrečela, protože to opravdu táááák moc letí. Docela tě chápu jak ti asi je bez rodiny v daleké byť blízké zemi (je to velice relativní). Já byla 3 roky v Istanbulu a poprvé jsem se dostala domů až za celý rok a taky mi to přišlo dlouhý a ke konci jsem toho měla akorát tak dos. Pro tebe je to trochu jiný máš tam manžela a holky a určitě už plno kamarádů.

Je to opravdu hrozný jak to utíká a jak nám ty naše miminka rostou. Melika už začala válet sudy a tak jí taky sem tam hledám někde zakutálenou. Přijde mi teď hrozně sladká a taky bych chtěla ten čas trochu zastavit. No jak říkáš uděláme si pak další miminko oD.

Mám tvůj deníček moc ráda a vždy sem nakukuju a celé tvé těhotenství jsem vždy napjatě sledovala a tak je mi taky líto, že bude končit. Ale na druhou stranu máš můj obdiv, že jsi to vše zvládla dvě holčičky a k tomu ještě vést deníček !!! Apolence moc držím palečky, aby to vše brzy dohonila a očičko jí už nedělalo neplechu. Jak na ni doma mluvíš česky nebo anglicky ? pokud česky tak je jasné, že bude mluvit o něco později. Na to mě taky upozorňovali, protže máme doma taky víc jazyků a že je to zcela normální.

Mějte se moc krásně a dej za mě pusinku holčičkám

Eva + Melika ( v pondělí 7. měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.04 20:42

Ahoj holky,

já jenom tak narychlo, vůbec nemám čas přečíst si komentáře, jenom chci rychle napsat naše novinky. Jsem pořád u rodičů a můj táta neustále hlídá internet - už mi s tím leze na nervy, když má účet na 400,–tak nadává, to by měl vidět moje účty, chudák ségra chodí na net tajně.
Je tu pořád co dělat, mám tady spoustu příbuzných a známých, takže navštěvujeme a navštěvujeme, hlavně druhou ségru, která má teď přírůstek (už dvouměsíční). Tomáška jsem teď viděla poprvé, je to nádherné miminko. A bráchové jsou na něj strašně pyšní, pořád mi o něm něco brebentí.
Kláře pobyt tady vysloveně prospívá, protože se tady naučila dělat pápá, potom umí tak tak všelijak (nevím jestli to znáte, možná je to moravská specialitka - na otázku jak se máš dítě kroutí ručičkou a já jí k tomu říkám tak tak všelijak), potom ji děda naučil dělat indiána, ve vaně bublá do vody (to jsem ji učila celou dobu na plavání a ona se to naučila až teď kdy jsme skončii s kurzem) a má čtyři zuby. Ale největší úspěch je, že už udělala první samostatné krůčky, jenomže hned první den spadla na čumáček, takže se teď bojí. Nechci ji nutit, takže většinou spíš jde, když ji někdo pošle směrem ke mně pár kroků, ale sama se do toho nepouští.

Holky, já to fakt dočtu a pak budu snad i nějak reagovat na vaše komentáře. Jsem i docela zvědavá, co je nového, ale musím to vypnout, nebo se táta zvencne.

Mějte se moc krásně.

Kačkač + Klára (40t) + Kulihrášek (10tt.)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 29.06.04 20:50

Ahoj,
sice po dlouhé době nakukuji sem k vám jak se máte a vidím že moc dobře.
Musím tě uklidnit Simunko, moje dcera Vendulka (1 rok a 6 dní) taky nechtěla jíst a pila jen ode mě. Kila měla tak na stejno jako vy, moje doktorka řekla, že to nevadí pokud mi neřve hlady. Tak jsem prostě jen kojila a sem tam jsem zkoušela jí neco dát ( vždy snědla tak 3-4 lžičky) a nebo kousek piškotu do ruky.
Asi 2 týdny před 1. narozeninami se rozpapala sama a rovnou pevnou, nemixovanou stravu. Taky má už 11 zubů! :o)

Tak se neboj, jistě to nevadí že chce jen kojit.
Hodně uspěchů v kojení a papání!

Pa Nikol

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.04 21:15

Ahojte berusky,

jsem tady jen na skok. Kubicek je vzhuru a zrovna mi „ohryzava“ moji nohu hi, hi… a jeste mam spoustu veci co musim dneska stihnout.....

Jsem rada, ze denicku nebude „konec“ :-)))))))). Moc by jste mi chybely!!!!!!!!!!­!!!!!!!! To ze by denicek vychazel jednou za 14 dni by bylo fain. Vim, ze to musi byt narocne hlavne casove. Takze s tim uplne souhlasim. Ja se snazim psat tak co druhy den, ale kdyz mam cas tak pisu i kazdy den. Ale to se stava malo, protoze toho casu opravdu neni moc :-((((

Vcera jsem mluvila s mamkou vse vypada v poradku. Operace probehla bez komplikaci, jen po narkoze ji bylo strasne zle, ale jinak je v pohode. Z nemocnice je uz zpatky a ted odpociva doma. Ceka jen na vysledky cystologie.....Moc se mi ulevilo. Dekuji ze jste na nas myslely......mamce jsem vas vzkaz o brzkem uzdraveni vyridila :-)))))))))

Konecne mi dneska Kubicek snedl banan. Snad tomu zacina prichazet na chut a bude mi ovoce bastit. Sice se u toho sklebil a strasne „mluvil“ ( vydava jen takove zvuky hi, hi..) ale pusinku otviral. Tak snad mu zachutnalo…:-))))))

ED - chudak mala. Ty nestovice jsou hrozne. Musi ji to hodne trapit, co mrnouska maleho :-((( Tak ji preju hooodne zdravicka, at to co nejdrive prejde a posilam pusinku na vsechny jeji bolistky :-)))))))))))
Doufam ze Polinka to ocicko bude mit taky dobre............:-)))))) Je to statecna slecna :-))))))

Tak holcicky zlate paaaadim, jinak mi Kubik tu nohu ukousne :-) a zase nic nestihnu.....­...priletim za vami zas vecer az ti dva chlapi usnou :-).......

tak zatim papa Eva + Kubula

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 29.06.04 22:03

Ahojte holčinky,

¨moc vám všem děkuji za povzbuzení. Ale bohužel jsme dnes koupili sunar s tím že ho do Matyáška budem cpát horem dolem. Ono mu to mlíčko možná stačí ale jen když jí 15× denně.
Já jsem celkem v klidu ale manžel mi hrozně nadává. Nemá v sobě tu mou trpělivost a klid a hróóóózně moc mu vadí že mě Matyášek prý podle něj dočista ničí. Já si sice zničená nepřipadám ale je pravda že kdyby mi někdo ještě před rokem tvrdil že něco takového někdy snesu tak se mu vysměji. A Matyáškův váhový přírůstek je také nic moc s tím jak často ho kojím.

A pak je tu ještě jeden pro mě dost motivující důvod pro který bych to kojení chtěla také hodně omezit. A to je...........­.........

Jo, možná holky, možná budu u porodu mé sestry.
On její přítel jezdí dost po republice a je dost splašenej. A tak mě poprosila jestli kdyby to na ní přišlo a on byl někde daleko, tak že by se mu i bála volat aby se ještě někde nezabil, jestli bych s ní u toho porodu nebyla.
A já bych moc ráda byla. A tak musím to mé dítko donutit baštit i něco jiného než to moje mléčko obecné.

Já teď musím končit, chtěla jsem sice napsat hodně ale Matyášek dostal u doktorky očkováníčko a měl dnes teplotku a teď mi pláče v ložnici. Tak jdu za ním. Nevím jestli usne nebo ne čili nevím jestli se ještě ozvu nebo ne.

Takže ahojte a Ed přeji ať je Daisy už v pořádku.

Simunka

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 29.06.04 22:07

Ahoj holky,
teda mě je tak smutno z toho,jak nám ti broučkové rostou:o(.
Konečně jsme začali s úpravou našeho hnízdečka.Vestavěná skříň už je skoro hotová.Zítra jedem opět do IKEI.
A zítra je nám devět měsíců.....
Takže naše pokroky během osmého měsíce-Kity chodí v chodítku i za ruce,plazí se a koulí všude možně,má 1 zub,dělá pápá,nabízí nám jídlo a „tancuje“.

Ed,chudinka Daisy,taková malinká a má neštovice:o(.No,ale aspoň to budete mít za sebou.Hlavně ať se jí brzo uleví.
To je dobře,že se Polince ty očička zlepšily.Aspoň že to lepení má nějaký výsledek.

Marti,já jsem na tom stejně.Jsem do Kristýnky totálně „zažraná“.Pořád si ji prohlížim,jak se nám povedla:o).A první rok?Ten obrečim stoprocentně…

Miri,my už nekojíme,takže to u nás vypadá takto-mezi šestou a osmou-mlíko

 • 10.00-ovocná přesnídávka
 • 12.00-polívčička nebo zelenina
 • 15.00-křupky-to jsem objevila ve zdravé výživě a jsou jen z vody a kukuřičné krupice.Taky odtamtud máme bezlepkové piškoty
 • 17:00-ovoce
 • 19.00-kaše s banánem
 • 20:30-mlíko.
  Toho mlíka vypije tak 600ml denně.

Evi,já teda čaj dávám úplně odmalinka.Už v prvním měsíci jsem jí dávala Větrníček(proti bolení bříška,dost na to trpěla) a teď se ji snažím nalévat,co to jde,protože jen tehdy,když hodně pije,má v pořádku eání.Takže vypije i přes 200ml dětského heřmánkového čaje.

Simunko,tvůj popis snahy o přikrmování mě fakt pobavil,konečně něco veselejšího v tomto deníčku:o)

Jindřiško,gratuluji k manželovu občanství!!!!
Taky bych byla pro ten měsíčník a občasný chat.Ráda bych s vámi zůstala v kontaktu…

Mějte se kráááásně,já se jdu trošku věnovat manželovi,zas mi tu klimbá v křesle…
Papa,Monika a Kristýnka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.06.04 08:17

Ahojky!
Tak já jenom krátce - hlásím dva marody v dětském, jednoho v dospělém vydání (já). Všichni máme rýmu, Mates dokonce i trochu teplotu (neměřili jsme, neb u toho kvílel jak Viktorka u splavu, ale evidentně je to jen zvýšenka, která mu neubrala ani na náladěani na apetitu). Až na mě (rýmu upřímně nesnáším) to zbytek marodů snáší v pohodě, jenom Matýsek spal dneska u nás v posteli, resp. spíš nespal a lezl, protože ho přece jen otravoval plný nos a u nás prostě neusne, ale aspoň měl společnost. Teď jsem Sofince pustila Sněhurku, Matýsek se z postýlky dívá s ní (hrozně se mu líbí trpaslíci a čarodějnice), tak je tu chvíli klid. Ještě poreferuji o dalším vývoji, zatím ahoj,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.06.04 09:49

Ahojte holky,

tak tento smutný deníček je tak akorát načasovaný. Dnes šel Tobiášek naposledy do školky a v září bude již ten můj brouček veliký předškolák.
Kristýnka dostala vysvědčení a v září bude již čtvrťačka. Já vám nevím ale do té třetí třídy mi to ještě tak nevadilo. Příjdou mi totiž děti do té čtvrté třídy jsou ještě malé ale ta čtvrá třída to už je prostě něco jiného.
Tak si tu teskním a ještě mě do toho moc štve že Matyášek nic nejí neboť jsme Kristýnku každý rok za vysvědčení brali do Hradce Králevé do Carrefouru a tam si nejdříve mohla vybrat co chce koupit, pak jsem s ní šli do kina a cestou domů jsme se stavoali na večeři a na pohár.
Tobiáška jsem vždy dávali k babičce. On by v kině nejprve nevydržel a loni už by se zas nedohodli na tom na co jít. Holt Kristýnku již zajímá něco jiného.
No a letos to kvůly Matyáškovi nepůjde. A já tu teď marně dumám nad tím co jí za to vysvědčení koupíme.
Nemáte někdo nějaký nápad?

Mě opravdu nic nenapadá. Na hračky je již velká, oblečením ji ještě včlověk moc radosti neudělá, kolo jsme kupovali loni, kolečkové brusle a takovéto blbinky také má. Kdyby byla zima tak jí koupím lyže jenže co by s něma teď dělala.
Jo, jo je to těžké.

Tak já jdu uklízet dokud může Matyášek totiž chrupká a on má teď po tom očkování stále ty teplotky a tak je dosti protiva takže musím využít tu chvilku co spí a udělat toho co nejvíc.

Hezkou středu přeji Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.06.04 10:42

Ahojte holky,

musím vás informovat, stejně nemohu nic dělat a jen čekám až se Matyášek probudí a šupajdíme k sestře.

V neděli večer měla chudák nějaké zádové bolístky, pak jí to sice přešlo nicméně termín má až 6. srpna tak jsem jí říkala ať v pondělí raději zavolá doktorce aby nám neporodila nějak předčasně.
Takže doktorka jí řekla ať tam raději příjde a sice se neotevírá ale prý má všechny známky blížícího se porodu. Já sice tvrdím že to nikdy nikdo nemůže poznat protože každý porod je zcela jiný a někdy to vypadá že to bude pár týdnů před termínem a pak se nakonec přenáší ale ona má posledí dobou dost tlaky na konečník(nemá hemeroidy ani nic jiného), já to tedy nikdy neměla a miminko jí dost sestupuje.
Jo a teď před chviličkou mi volala že z ní něco vyteklo. Může to být nějaký výtok i jsem se jí ptala jestli si nemohla učůrnout ale člověk nikdy neví.
Takže jsem jí řekla ať si vezme vložku a když se na ní něco objeví tak s tím raději pojedem aby to nebyla plodová voda.

Tak jsem napnutá jak struna a modlím se aby to nebyla plodová voda a aby tam to mimčo ještě alespoň chviličku vydrželo.
Mohlo by aspoň ten týden, aby chuděrka nemusela jet rodit do Hradce. Tady berou do porodnice až od ukončeného 36 týdne.

Tak nám holky držte palce Ať chuděrka ještě nerodí.

Napnutá Simunka.

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.06.04 10:54

Teda Simunko, to jsou nervy! Sofinka se narodila v 38. týdnu, takže nijak moc brzy a stejně jsem byla trošku vylekaná, aby bylo všechno OK. To je ségřino první mimčo? Asi jsi to tu už psala, ale já jsem stará skleróza. V každém případě na vás moc myslím a držím palečky, aby mimčo ještě počkalo, no a kdyby ne, tak ať je všechno OK. Ahojky,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.06.04 11:17

Šmariáááá holky,

teď jsem sem přiběhla pro nějakou literaturu ona bydlí vedle ve vchodu ale kdyby jste jí vyděli!!!!!

Od včerejška jí úplně sjelo bříško.

Jo je to její první mimčo.

Tak já zas běžím k ní ať chudák nečeká.

Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.06.04 11:24

Utíkej, utíkej, ať tam není sama. Držím palce, ať je všechno v pořádku. Jestli chceš, pošlu ti číslo na mobil, kdyžtak mi pošli zprávičku, jak pokračujete, poreferuji ostatním. Posílám na mail i jako soukromou zprávu.

Jindra

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.06.04 12:45

Simunka hlásí, že je se ségrou u doktora, čekají co a jak.

Jindra

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.06.04 13:52

Poslední zpráva od Simunky je, že jde opravdu o plodovku, tak jedou do porodnice, uvidí se, jestli se porod rozběhne nebo ne, jestli bude se Simunky teta o nějaký ten týden dřív.

Jindra

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 30.06.04 15:22

Simunko
Drzime palce, aby vsetko dopadlo dobre a aj keby sa mimco narodilo skor, aby bolo vsetko v poriadku. Drzte sa.
 Miriam

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.06.04 16:18

Ahojte holky,

tak sestra je v porodnici. Kdybyjste ji chuděrku vyděly. Já vždy nadávala že přenáším a jak je to hrozné ale není to nic proti tomu rodit předčasně.

Je mi z toho špatně od žaludku.

¨Nechali si ji tam s tím že se zatím nic moc neděje té vody bylo málo ale že je to blbé a že ji budou potom muset převážet.

Já nevím já tomu nerozumím ale doktorka jí řekla že té vody je málo a že se to někdy ještě zacelý. Tak fakt nevím. Nikdy jsem to neslyšela ale dokroři snad vědí o čem mluví.

Tak já letím, musím jí ještě koupit nějaké věci ona totiž chudák nebyla ještě na nějakou porodnici připravená a když by se to narodilo tak jí budem muset vše připravit protože nemá ani nic vyprané.

pa Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.06.04 16:25

Ahoj Simunko!
Luis taky říká, že to může být jenom fisura, která se zacelí, ale zase na druhou stranu se mu nezdá, že by to byl až tak častý případ. Jestli jsem to pochopila správně, tak ségra je 35 týden, takže mimi už by asi bylo vedené jenom jako nezralec a ne jako nedonošenec (Sofinka byla vedená jako „lehký nezralec“, přišlo mi to takové srandovní, jako kdyby byla jablíčko). Tak snad bude všechno v pohodě, neváhej a informuj. Zatím pá-pá,

Jindra + 1 již zdravá a 2 lehce posmrkávající šelma

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.06.04 17:09

Ahoj Jindřiško,

já si také myslím že bude rodit. Ona totiž jak jsem k ní potom dopoledne letěla, tak neotvírala a volala ať si odemknu že je na WC. Když jsem vlezla dovnitř a ona vylezla ven tak nadávala že od rána byla již 3× na velké. No a to přeci některé těhulky než porodí tak dost potřebují.

Takže asi budu tetkou!!!!!!!!!!!!

A že se to narodí dřív také asi tak moc neva. Prý se v tom osmém měsíci vyvíjejí ty plíce a ona ho již končí. Jen je blbé že bude muset jet rodit tak daleko.

A nejhorší je jak je z toho chuděra vyplašená. On se každý bojí a ještě takto to je pak asi i horší. A taky dost plašila že nemá nic připravené a ještě cestou jsme se stavovaly kupovat podprsenky a tak.

Tak uvidíme. V každém případě děkuju.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 20:59

Holky držte se! .....a hlavně se nám potom Simunko určitě ozvi , co a jak…

Držíme pěsti!

Marťula

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 30.06.04 21:29

Ahoj holky,
tfuj tfuj tfuj,ať je všechno ok!!!!!!!
Monika a Kristýnka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.06.04 23:15

Ahojte holky,

tak Matyáška konečně odpoledne přestalo trápit to očkování a vrátilo se nám zpět náše usměvavé miminko. Hurááááá!!!!!!!

Ještě kdyby mu prorazili ty vrchní zoubky a budu opět na chviličku spokojený člověk.

Tak já jdu raději spát abych byla vyspaný spokojený člověk.

Jindřiško, vy se všichni brzy uzdravte. A ať děti ta rýma moc netrápí. To že dítko nemůže spát když dostane rýmu tak to moc dobře znám. To mi totiž dělá Tobiášek. Když dostane rýmu tak 2 noci nespíme. Jenže s ním je i kříž protože on vůbec nechce smrkat.

Jé holky já jsem tak unavená. Hledala jsem teď nějaké informace mé sestře ale jsem z toho dnešního dne dokonale zničená. Představte si že když jsme jeli do té porodnice tak mi bylo celou cestu na zvracení. Myslela jsem si že to mám z hladu ale když sestra odešla tak mě to přešlo a téměř celou cestu zpět mi bylo dobře jenže pak volala co chce ještě koupit a jak jsem s ní domluvila tak jsem opět myslela že se pozvracím. Já byla dokonale vynervovaná.
Docela obdivuji ty chlapy. Ono se to řekne no jo jim se nic neděje ale pro ně to musí být dost hrozné u toho porodu být. Vím je to siced krásné ale když člověk vidí jak se někdo trápí nervuje a jak trpí a nemůže mu pomoci tak přesto že je to pro takovou krásou věc jako je narození miminka tak to je hrozné.

Manžel třeba po narození Tobiáška o porodu nikdy nemluvil. Když jsem zavedla řeč na toto téma tak dělal že neslyší až jeho reakce po tom co jsem mu řekla že se pustíme do dalšího mimča byla taková že mi řekl že nikdy že se o mě bojí. Musela jsem ho hooooooooooodně dlouho přemlouvat aby jsme si Matyáška mohli pořídit a ani to zadělávání ho potom nějak moc nebavilo.

Tak já se zas rozepisuji a to nechci. Jdu hajat.

¨Jo holky jak nsášeli vaši manželé porod?

Ahojte a dobrou noc.

Simunka

PS: až se bude něco nového dít tak dám vědět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.04 07:25

Ahojte berusky,

tak maly uz spinka a velky hraje na play station2 hry :-))))))) Ja to moc nehraju, ale za to strasne rada povzbuzuju :-)))) Nekdy az moc. To me pak mamza zase posila pryc protoze ho tim znervoznuju he, he.....:-)))))) Ti chlapi.........:-)))))))

Dneska jsme dostaly klice od naseho noveho domecku !!!! :-))))))) Takze uz je nas :-)))) Hned jsme skocily do auta a zajely jsme se na neho podivat. V hlave se nam honi spoustu veci co a jak predelame. Hlavne teda manzovi, protoze ten ma rad kdyz si veci muze udelat podle svych predstav. Je moc sikovny. Tak se bude zase predelavat ..........

Kubicek je zlaty :-))))) Pekne papa a je hodne aktivni. Uz zacina mit silu a dokaze se pritahnout. Kazde rano me budi tim, ze zacne po me lezt a kouse…hi, hi.....Tak me napadlo jestli nehleda prso tim jak me kouse. A tak jsem zustala lezet jen jsem si nadzvedla triko a cekala. A vazne holky on dolez ke me, pritahoval se tak dlouho az se mu podarilo kleknout a prisal se na prso. Ja se tak smala a Kubicek na me koukal jako co se deje :-))))))))))) Opravdu takove chvilky jsou k nezaplaceni!!!! :-)))))))) Je zvlastni jak jsou ty deti chytre a vedi kde co najit :-)))))
V te chvili jsem se vzpomela na Simunku jak popisovala ten svuj zazitek…:-))))))
Jinak spani se nam hodne zlepsilo. Nebudi se a spinka v postylce az do 6 rana. Usne v 20:30 a spi do 1-2 , pak ve 3 a nakonec skonci u nas v posteli (v 6 h.), kde ho nakrmim a jeste chrnime ( jak kdy) az do 9 h. Chtela bych odbourat to kojeni ve 3, protoze se mi to zda zbytecne. On stejne nic nevypije jen si parkrat potahne a hotovo. Je to jakobych mu dala dudlik, proste jen aby neco cucal. Hlad nema, to by pil jak zbesily. Nevim jak na to protoze on dudlik nema rad. Nekde jsem cetla, ze staci kdyz mu dam do pusy prst.....tak to asi zkusim…:-))))))

Simunko doufam, ze vsechno s tvou sestrou dopadne dobre. Preji ji at ma porod lehky a mimi at je v poradku. Budu drzet palecky :-))))))) Hned jak budes neco vedet , napis :-))))))
To ze ti je spatne bude urcite nervozitou. Ono se to nezda, ale je to napor na nervy. Abych rekla pravdu asi muj manza byl vice nervozni nez ja kdyz jsem sla rodit. Myslim ze vetsi napor na nervy je na nasich drahych polovickach. Ja jsem nepremyslela co by se mohlo stat me, ale co se muze stat mimi. Clovek v tu chvili na sebe moc nemysli. Za to muj manza myslel i na me. Asi proto je to pro ne mnohem tezsi. Kdyz nad tim uvazuju, kdyby rodila moje sestra asi by ze me byl hotovej nervovej vrek. Proste moje nervy by pracovaly za nas obe :-)
Muj manza se bal hrozne. Nejvic pri vpichu epiduralu. Ja jsem dostala polstar k brisku -podle neho jsem se ohla - vyhrbila zada a manza mi drzel ramena abych sebou netrhla. Strasne moc se mu trasly ruce a byl nervozni. Uklidnovala jsem ho, ze je vsechno v pohode a at se neboji, ze stejne nic necitim. Nikdy jsem ho takoveho nevidela, opravdu se bal nejen o me ale i o Kubicka. Mela jsem mensi komplikace, museli do me poustet zpatky vodu, protoze Kubickovo srdicko zaclo vynechavat - mel malo „vody“. Behem porodu mi manza moc pomahal, drzel mi hlavu, kdyz jsem tlacila, proste tam byl kdyz jsem ho nejvic potrebovala. Nakonec kdyz jsem porodila a davali mi Kubicka na brisko , manza se naklonil, polibil me a podekoval za nejkrasnejsi dar ktery jsem mu mohla dat a oba dva jsme brecely. Mela jsem krasny zazitek......Kdyz jsme si potom doma pousteli video, ptala jsem se ho jak se citil a rekl, ze se bal hrozne a snazil se to nedavat najevo, aby tim me neznervoznoval . A kdyby tohle mel podstoupit v brzke dobe znova asi by to nevydrzel....­....nervy jsou previt a dokazou s clovekem pekne zamest…Kdyz u me nervy pracujou, tak mi vypovi zaludek. Nemuzu vubec nic do sebe dostat. A je mi spatne. Takze Simunko vim jake to je kdyz je cloveku spatne z nervozity. Jeste ze me to nepotkava tak casto, to by ze me byla pekna stihlice hi, hi.....:-))))))))

Tak berusky moje idu do hajan… Mejte se moc krasne .....moc na vas vsechny myslim :-))))))

papa Eva + Kubula ( za 9 dni 7 mesicu - ach jo toto leti :-(((( )

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 01.07.04 08:50

Ahojte holky,

to je tak moc krásné ráno.
Já z těch prázdnin měla srach. Jak to jako budu zvládat budu muset vařit a tak ale není nad to moci spát až do osmy a pak nikam nemuset. Je to fakt pohoda.

Navíc jsem mluvila se sestrou a řekla mi úžasnou novinku a to že se jí to opravdu asi i zacelí. Prý půjde teď ráno ještě na ultrazvuk, brali jí krev a doktor jí prý řekl že to vypadá velice dobře už jí ta voda neuniká a že jí možná když bude vše takto hezky pokračovat pustí zítra domů.
Mám z toho velkou radost a doufám že tam to mimčo ještě ten týden vydrží. Pak ať si už dělá co chce.

HA HA aby nakonec potom ještě nepřenášela.

Tak já jdu stlát a tak. Myslela jsem jak někam vyrazíme ela děti chtěli pustit pohádku asi si také užívají ten pocit že nikam nemusí. Tak asi až odpoledne pojedeme za sestrou a někde se s nima stavíme kouknout. Prý jí je tam smutno. Narodili se tam v noci 2 miminka a je z toho nějak na měkko.

Já ji zcela chápu. Jak jsme tam včera stáli tak tam zrovna jedna maminka jela ukázat mimčo a já z toho byla na měkko. Kdyby jste vyděli jak je ten náš brouček proti tomu mimču velký!!!!!!!!!!­!!!!!!!! Achjo!!!!

Ahojte a krásný prázdninový den

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 01.07.04 08:55

Ahoj Evi,

Kubíček musel být u toho kojení roztomilí. Ty dětičky jsou tak chytré.

Gratuluji k tomu domečku. Já chci takééééééééééé!!

Mohla by jsi nám ho prosím vyfotit a ukázat? Hrozně moc by mě to zajímalo. Prosííííííííí­ííím!!!!!!!!!

AHOJ Simunka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »