Štěstíčko má 44. týdnů čili 10. měsíců

Rodičovství

Ahoj holky, tak a už jen 2 měsíce a slavíme první narozeniny !!!! Brrrrrrr Už víte, co vašim štěstíčkům dáte? Možná je to předčasné téma, ale díky tomu, jak ten čas splašeně letí bych řekla, že zas až tolik času na výběr nemáme :o) Já už teda po dárečkách koukám, ale zatím mi nic suprovního do oka nepadlo. Určitě dostane nějaké hračky, o tom není pochyb, ale ať přemýšlím jak přemýšlím, tak nevím, co takové jednoroční štěstíčko udělá šťastným :o)

Pro mě to vlastně je svátek každý den - každý den strávený s našima princeznama je jako jedna velká narozeninová oslava. To, že je mám, že jsou moje, že jsou zdravé, to je pro mě ten nekrásnější dárek na světě.

Jsem dnes strašně strhaná, nejen že jsme se v pátek vrátili z campování a od té doby peru a žehlím a snažím se navrátit věci do normálu, já ještě blázen dnes ráno vstávala v 5.00 hod. Dobrovolně !!!

Tady jsou totiž teď šílené letní slevy, každý obchod je má, všechny se předhání a jooooooo to se to nakupuje a ulehčuje peněžence! Jenže dnes měl slevu můj oblíbený NEXT a ten má vždy tu slevu jen jeden den, oproti ostatním obchodům, kde slevy trvají i měsíc. A to si přece já nemůžu nechat ujít. No a protože otevírali už v 5.00 hod, tak já tam nesměla chybět, že.
Jsme o pár sto liber chudší, ale o spoustu oblečení bohatší a s holým zadkem do konce tohoto roku rozhodně chodit nebudem, jak to podal manžílek poté co jsem vybalila z tašek ty hory šatstva :o)
Musím se přiznat, že tam bylo i pár kousků těhotenských ( do zásoby hi hi). Next dělá super těhu oblečení a nekupte to, když džíny stojí ve slevě v přepočtu 500 Kč !!!!
No a tak jsem teď pěkně unavená, ale spokojená :o)

A jak dopadlo naše campovaní?? Bylo to vážně super.
Vyjeli jsme ve středu odpoledne do campu, který jsem našla přes internet a který zněl lákavě. Bylo to tam fakt prima, sprchy, záchody, pitná voda, hřiště a vše potřebné po ruce (obchod hned za rohem) a také farmička, kde měli pár zvířátek (kozy, prasátka, oslíka, slepice a poníky).
Holčičky pomáhaly při vstyčování stanu = pletly se tatínkovi pod nohama :o) No a protože jsme byli jen 10 minut procházkou od moře, tak jsme se tam po vybalení vydali a holky, to byla náááádhera. Není pláž jako pláž. Některé jsou zde takové přeplácané, plné turistických atrakcí - a tak trošku to kazí dojem z té přirozené krásy moře. Ovšem tato pláž, kde nic, tu nic, jen ohromná písešná plocha (byl zrovna odliv), všude různě roztroušené mušle, šum moře a pár baráčků a kam oko dohlédlo - buď voda, nebo krásně zeleno od trávy a svit zapadajícího slunce na modrošedé obloze.

A co bylo ještě lepší, nikde ani živáčka až na pár procházejících se lidiček. Takže jsme se krásně vydováděli, sbírali jsme mušle, hledali kraby, já pak i na pláži kojila Daisy, zatímco tatínek honil Apolenku a ta se od radosti zalykala smíchem - bylo to jako v pohádce. Takové momentky si vrývám do paměti a zůstanou tam napořád. Naprostý pocit pohody, kdy se všechny trable a stres ztratí v nedohlednu. Takový pobyt u moře, to vám je panečku terapie :o)
A ten čerstvý mořský vzdoušek není rozhodně k zahození !

Než jsme se vrátili, umyli a uložili, bylo skoro 23.00 hod. Daisy kupodivu stále čilá jako rybička ! Zde nastal veliký problém, protože ve svém spacáku být nechtěla - proč taky,když přes nás se tak krásně lozí. Zkusila jsem si jí dát k sobě do spacáku a ukojit do mrtva - ale ona měla jiné plány. Prsem nepohrdla - nakojila se a tradá - opět prchla zkoumat terén a vůbec jí nevadilo, že všude byla tma. Tohle nahánění Daisy po stanu trvalo zhruba půl hodiny, potom se mí ji podařilo přece jen uložit a usla po pár minutách, kdy jsem jí hladila po vláskách.
A spala jak dřevo - na zádíčkách, ručičky roztažené - mouchy sežerte si mě ! A ani se nehla - až do 5.00 hod, kdy se naopak zase hýbala až moc a spát už nechtěla ani omylem. Uf, takže jsme si pěkně přivstali :o)

Apolenka je po mě rodilá čundračka, ta usla během pěti minut, po uložení do spacáku. Řeknu vám, že tam bylo taky pěkně teplo, všichni jsme spali jen ve spodním prádle !

Dokud na to myslím - tady bych měla jeden tip pro čundráky novice, jako jsme byli my - pokud jdete campovat s malým dítětem, pořiďte mu spacák pro dítě, tudíž čím menší tím lepší. Nemusíte pak i přestože jste naprosto znavení kontrolovat co deset minut že se vaše dítě neztratilo v nitru spacáku, nebo neuškrtilo na různých šňůrkách, které normální dospělácké spacáky mají. Hm - příště budem moudřejší :o)
A nebo ještě líp - na příště si pořídíme cestovní postýlku !!!!! Myslím, že tím by jsme si ušetřili spoustu času stráveného naháněním 10. měsíčního dítěte po stanu a přemlouvání v 5.00 hod ráno, že když ptáčci ještě spí, tak miminka taky !
Stan máme veliký - pro 8 lidí, takže se tam ta postýlka v pohodě vleze. Momentálně jsem ve stadiu hledání nějaké z druhé ruky, přeci jen ji budem potřebovat akorát na campování.

A taky by se nám hodilo to větší auto. Narvat všechno to, co já potřeštěná nabalila na pár dní pod stan, do Forda Focuse - to je skoro na medaili !!

No a ve čtvrtek jsme se sbalili a jeli o kousek dál, stále poblíž pláže, kde bylo o něco více atrakcí a různých aktivit pro děti, takže si Apolenka přišla na své. V noci se opakovalo to, co ve středu, opět vzhůru ještě dřív než ptáčci :o) Ale přežili jsme to a k večeru začalo poprchávat, tak jsme se rozhodli, že místo tří nocí nám dvě stačí a jelo se domů.

Takže můj celkový dojem - až to vypilujem a dořešíme pár drobností jako např. cestovní postýlku, tak určitě jedem znovu - stálo to za to a je to paráda trávit celý den spolu v přírodě, bez televize apod.

Abych nezapomněla - Daisy už zase jakž takž papká a průjem se zlepšil.
Polinka měla v úterý kontrolu očka, děkuju všem za držení palečků. Zrak se jí opět zlepšil, ale náplast musí nosit nadále - na celý den :o( Další kontrolu máme za 6 týdnů. Je to prý proto, že když se jí to takto zlepšilo, tak zakrývání na celý den je to, co pomůže k tomu, aby to oko zlepšilo jak najevíc to půjde.

Holky, jdu spinkat. Chtěla jsem ještě reagovat na vaše komentáře, ale to už není v mých silách. Omlouvám se moc ! Už i tak jsem toho napsala pěkný román, jak tak koukám, a to je co říct, protože u toho psaní doslova napůl spím …

Přidávám ještě fotečku 10. měsíční Daisy a tímto se s váma loučím a přeju kráááásný nový týden.
Vaše
 Ed

Váš příspěvek
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 25.07.04 11:10

Ahojky!

Jsem prvnííííííííííí hurááááááááá:D

Koukám, že jste si krásně užili!

Vstávat v 5.00 h - poklona!:) Ale kvůli nákupům za superceny bych to asi taky udělala. Já nakupuju mooooc ráda chi chi, jen se musím krotit a když jsou slevy, můžu se krotit míň:)

My včera byli u Radkových rodičů oslavit mamčiny narozky a dneska se chystáme do kina. Jdeme na Shreka 2, to se snad bude líbit i mimizemšťánkovi:) Ten od rána čutá o sto šest, asi už se do toho kina moc těší:)

Mějte se nádherně

pá Montička + mimizemšťánek

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.07.04 13:24

Ahojky!
Tak já jsem druhá, což je taky úspěch, ne? Ed, máš můj obdiv, já spala pod stanem naposledy na puťáku, když mi bylo patnáct, Luis už si to ani nepamatuje (podezřívám ho, že nikdy) a už si tak nějak neumím představit, jak bych nás tam všechny zorganizovala.
No, my ty narozky máme ještě dřív, Matýskovi bude rok přesně za měsíc. Včera krásně ukazoval, kde je pejsek a kde je káčátko, předvádí jak je veliký, do slovníku přidal slovo tyg (překlad = tygr) - je prostě po mně, miluje kočičky, lhostejno zda velké či malé, ale máme smůlu, táta kočku nedovolí -, ale aby sám chodil nebo nedejbože sám pil z lahvičky (to jen, když ukradne Sofince tu její noční - té se Sofi nechce vzdát jinak pije ze skleničky, ale před usnutím si dá pár loků z lahvičky, zatím ji nechávám, ale asi jen do konce léta) tak to ani náhodou, máma přece může nosit, přidržovat láhev, rohlík, prostě to, co je potřeba.
Sofinčinou nejoblíbenější větou teď je „Mami, tati, prosím, prosím, pojedeme autem k vodě.“ Takže jezdíme k vodě. Jednou k Proboštským jezerům, do Hostivaře a včera jsme vyrazili do aquaparku na Kladně. Bylo to moc fajn, Sofinka se mnou dokonce sjela po takové vysokánské skluzavce, sice se trošku lekla, když jsme skončily ve vodě, ale líbilo se jí to. Matýsek je vodomil, teplá, studená, všechno jedno, hlavně když je to voda. Jinak Matea je kus, podle mě má deset kilo, možná o něco víc, všechno je mu krátký. Myslím, že teď jsme tu možná nejvyšší váhová kategorie.
Sofinka taky krásně zvládá spaní bez plínky, připočůrala se jenom jednou. Už jí nedávám ani plenku do vody, protože si bez problémů říká i tam, takže se už nebojím, že v některém z aquaparků způsobíme pohromu.
Já bych měla v pondělí začínat nový seriál, ale tajně doufám, že se to o týden zdrží a my si: 1) ještě odskočíme na chalupu a 2) už bude zpátky z dovolené dědeček, aby jezdil na bábovičky a já budu mít na práci o trošku víc času.
ED: Chtěla jsem se zeptat: 2700 liber čistého je v Británii hodně dobrý plat nebo spíš průměr? Něco takového nabízejí jednomu našemu známému (s tím, že zhruba 1000-1200 by platil za bydlení) a on si není jistý, jestli to vzít nebo ne. Manželka by asi pracovat nemohla a mají ročního chlapečka. Díky za odpověď.

Tak, to je zatím asi všechno, jdu se mrknout, jestli vojsko ještě spí nebo jestli se už bude vstávat.

Mějte se fajn,

Jindra + Sofía + Matýsek (dnes jedenáctiměsíční)

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 25.07.04 18:22

Ahojky holčiny,

Tak další týden máme opět za sebou.
My jsme zařizovali Matýskovi pokojíček. V pátek si vzal manžel dovolenou a jeli jsme koupit koberec. Chtěli jsme mu původně koupit koberec se silnicema, ale měli tam ještě indiánskej, kde místo silnic jsou koleje a místo továren a domečků jsou vigvamy, býci, koně, potůčky, westernový salony a banky. A celkově vypadá víc doopravdicky. Zítra jdeme objednat skříň a taky objednat žaluzie. Takže dneska má Matýsek premiérovou noc v novém pokojíčku. Jsem zvědavá, jak bude spinkat, možná že to bude chvíli trvat, než si zvykne. Ale naštěstí mám chůvičku, takže žádný problém.
Jinak jsme OK, šestý zub je venku.
Zítra mi přijede kamarádka z Prahy, v úterý zase kamarádka Češka z Německa, která se tam vyvdala a je teď na dovolené v Čechách, takže se přijede na nás podívat.
Mějte se všichni moc krásně, zůstaňte zdraví.
Zdraví Lucka s Matýskem (zítra 10ti měsíční)
PS: Ve čtvrtek jdeme na 10ti měsíční prohlídku, tak potom podáme reference.
 papa

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 25.07.04 19:42

Ahoj všichni,

tak jsem přežila návštěvu svých rodičů, před chvílí odjeli. Klárka měla dneska opět den blbec, ufňukaná jako blázen, nevíc čím to je, snad ty zuby.
Ed - to je super, že jste si to užili. Ten popis rodinné scény u moře mě fakt dojal. Hlavně proto, že já moře strašně miluji a můj manžel taky. Jezdili jsme spolu každý rok, ale minulý jsme nebyli, to už jsem měla strach s bříškem někde trajdat a tento rok taky nepojedeme. Autem si s Klárou netroufám a letecky by jsme na to asi neměli penízky. Teda oni se nabízejí zájezdy i třeba za 12000 letecky, ale já nechci bydlet v žádném zaplivaném hotelu, radši si připlatím, takže ještě musíme rok počkat (možná i dva kvůli druhému mimískovi).
K tomu stanování - když jsme se manželem poznali, tak jsme stanovali pořád, máme dost dobrou výbavu, ale pak nás to nějak přešlo, asi jsme zlenivěli. Ale strašně se těším, že zase stanovat začneme s dětma, protože vím, že jako dítě mě to hrozně bavilo. Takže jsem i ráda za tvoje postřehy, co se hodí a co ne, např. ten spacák pro děti.
Ještě bych se zastavila u těch narozenin, myslím si, že o nich nepřemýšlíš moc brzo. Já už o nich taky přemýšlím a mám vymyšlenou takovou horu dárků, že bych pro ně musela náklaďákem. Budu to muset proškrtat :-). Hlavním dárkem bude pro Klárku nový pokojíček. Vím, že z toho ještě nemá rozum, ale to skoro z ničeho. Kromě toho samozřejmě dostane hračky a taky jsem úplně újetá na knížky. Vždycky když vlezu v knihkupectví do dětského oddělení, tak nevím co dřív koupit. Doufám, že Klára v tomto nebude po tátovi (v životě přečetl pouze Pejska a kočičku a jednu knihu o žralocích, co jsem mu koupila já, knížky v jeho knihovně jsou opravdu zachovalé). Taky chci koupit odrážedlo. Táta už jí koupil takovou dřevěnou houpací kachnu.

Jindřiško - jaké je to v tom Kladně? Já už se tam chystám od té doby co te aquapark otevřeli. Zatím jezdíme do Slaného. Je tam takový menší, ale příjemné koupání.

LaBouche - ten koberec jsem viděla v restauraci Človíčkov, je super a hlavně není tak okoukaný, jako ten autíčkový. Jakou barvou malujete pokojíček??? Nebo necháváte bílou klasiku? Já mám totiž teď dilema. Chtěla jsem původně pestré barvy, ale pak jsem někde četla, že pokud dítě v tom pokoji spí, tak je to pro něj prý dost depresivní, dítě je neklidné a rozdrážděné. Tak jsem uvažovala o světlounce modré nebo taky o světlounce lila. Manželovi se líbí růžová, ale tu bych asi nevydýchala ani pro holčičku. Zatím jsme ve fázi vysekávání elektriky. Pořád v tom pokoji chodím a přeměřuji zdi a přemýšlím kam co dám. Nechci tam moc nábytku, hlavně prostor pro hraní, což je v omezených prostorech problém. No zkuste nacpat do prostoru 4,5×4 dvě postele nějakou tu skříň, nějakou komodu (spíš dvě, aby mělo každé dítko svoji), něco na hračky, dva psací stoly a knihovnu. Dnes jsem zrovna byla v Ikei koukat na nábytek a i když Ikeu mám moc ráda, žádný dětský nábytek mě nenadchl. Kde jste kupovali nábytek vy??? Holky, co už jste zařizovaly, poraďte prosím!!!!

Jdu se konečně navečeřet, holky, mějte se moc krásně a pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára + Kulihrášek (pořád ve hře asi 20 jmen, asi se z toho zblázním)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.04 20:15

Zdravim z Floridy:-)

Krasny denicek. Daisynka je naprosto kouzelna. Tak mne napadlo, zda nemas normalni klasickou ohradku. Myslim, ze v CR a tak snad i v UK ji vetsina rodicu ma. Prave tuto ohradku ja pouzivam jako cestovni postylku. Nic specialniho jsem nekupovala. Ta ohradka se da krasne slozit a vzit vsude sebou. My take jiz absolvovali 1. dovolenou s Annabellkou a Christianekem a byla to parada… Christianek spinkal v ohradce 13 hod v noci, on je velky spac:-)

Zdravi Julie, Annabelle 2,5 roku a Christian 4 mesice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.04 22:22

Cauky holky,
zdravím po víkendu!!!

Ed, to je super ze vam cestovani takhle vyslo, ja taky miluju ty dny kdy jsme nekde mimo, v klídku v pprirode, Matik spokojenej..... Akorat stan jsme tedy jeste neabsolvovali, nedokazu si predstavit, jak by tam s nami matej usnul. On je zvyklej spinkat sam a vzdycky kdyz jsme nekde na dovce a spime s nim v pokoji, tak se vic budi.

My byli o vikendu u mych rodicu za prahou a mamka nam hlidala od soboty odpo do nedele odpoledne mateje, pac my jsme odjeli na svatbu kamaradky a spali jsme mimo. Mata to zvladnul vzorne, bez place, bez probuzeni v noci a nechal mamu spat az do krasnych 8 hodin rano. Byla jsem poprvy bez nej takovou delsi dobu a moooc se mi styskalo.

Ty horka pusobi na Mateje tak, ze je pres den takovej nejakej uplakanejsi (nebo ze by to byly ty zuby??? ja uz uplne zapomnela ze by mu taky nekdy melo neco vyrust :-)) a vic spi. V sobotu spal 12 hodin vnoci a 2×2 hodiny pres den. Tata se mu smeje, ze jak by se mohl naucit lezt, kdyz nema kdy :-))

Tak zatim paaaa
martinav a Matej

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 25.07.04 23:33

Ahojte holky!!!!!!!!!!­!!!!!!

Ed moc krásný deníček. Nebudu ale dnes již nic psát k němu, nechám to na jindy. Něšel nám teď celou sobotu a neděli net a tak jsem nemohla psát ale určitě to brzy napravím.
Máme další nový zoubek!!!!!!!!!!!
A co víc!!!!!!!!!!!! Máme opět hodné, miloučké a usměvavé miminko.
Ale aby nebylo vše tak super, tak mám asi z toho jak jsem ho neustále nosila, nemožená záda. Kroutím se tu jak paragraf a aúúúúúúúúúúúúúúúú, to to bolí!!!!!!!
Doufám že to přejde. Jdu se z toho vyspat.
Jen jsem ještě chtěla napsat že jsem šoupla do galerie fotečky našeho rodinného miláčka.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 26.07.04 20:19

Ahojte holky,

záda mě bolí stále jak psa. Dnes jsem byla celý den na prášcích ale ani ty prášky nějak nepomáhah. Nějak se nemohu ani hnout. Buď to mám z toho tahání Matyáška, nebo jsem někde ofoukla. Opravdu nevím, ale takto hodně mě záda ještě nikdy nebolela.

Dnes v noci jsem měla hrozný šok. Matyášek poslední dobou spí tak neklidně a stále jen cestuje po posteli. Už se nám párkrát stalo že jsme se probudili a Matyášek ležel třeba manželovi na nohách, ale dnes v noci mě probudil pláč a tak hledám a Matyášek nikde. Chuděrka moje nám spadla z postele.
Naštěstí se mu nic nestalo. Namá ani modřinu ani nic jiného.

Také jsem teď večer zjistila že moje snaha o to, naučit ho slézat z postele, nebyla marná. Už to umí!!!!!!!!!!
Doleze si na kraj, koukne dolů, otočí se a pozpátku pěkně opatrně slézá. Je to moje šikulka. Předvedl nám to hned 3× za sebou.

Také jsme dnes začali trénovat chození spát večer v 8. už toho jeho pozdního usínání mám tak akorát.
Takže nyní je v postýlce a pofňukává tam. Uvidím jak budu tvrdá až začné pořádně plakat. Snad vytrvám a on si časem zvykne, protože bych byla opravdu ráda kdyby chodil spát normálně a já měla večery jakžtakž volné.
Je to už hodně zmáhající. Když si tak vzpomenu jak obě děti v jeho věku nejen že chodili spát v osm, ale spali celou noc, a nyní mám střevo které chodí spát nejdřív o půl desáté a potom se ještě 10× za noc probudí. Takže už nejen manžel ale i já začínám být dost neštvaná a jestli mě nepřestanou bolet ta záda tak snad opravdu vytrvám a nechám ho řvát.

Jo tak já letím. Půjdu ho zkusit ukojit a když to nezabere tak pomaže zpět do postýlky.
Tak se mějte a pusinky pro vaše štěstíčka
Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.04 20:25

Ahojte berusky,

nez jsem vam stacila poprat hezky vykend, je uz davno za nami :O)))
Chystala jsem se vam psat kazdy den, ale nikdy mi to nevyslo. Manzova segra odlitala domu, tak jsem si pomahala vyrizovat veci atd. Chtela byt s nami kazdy den, protoze nevi kdy se sem zase prijede a Kubicka primo zboznuje, takze se mu venovala cely vykend.....
Vcera jsme ji taky odvazely na letiste a domu se vratily az vecer. Byla jsem totalne vyrizena nejen z cesty a z toho aby jsme to stihly na letiste, ale i z Kubicka.....
Opravdu jsou to ty zuby co mu delaji takovou „neplechu“ :O)) Vcera plakal strasne moc, ne cely den, ale jen obcas, ale byl to hrozny plac.....Museji ho ty zoubky pekne trapit :O(
Rezaji se mu vsechny 4 nahore. Dvojky mu lezou jako prvni a uz je ma skoro venku. A jednicky jsou hned za nimi, jdou uz videt, ale jeste to vezme chvilenku nez vylezou uplne…Ma to pekne natekle a pritom pred dvema dny by jste nerekly ,ze se mu zuby rezaji.........
Prujem nemel cely vykend, ale dneska mu opet zacal. Neplace, je aktivni, i s jidlem je to fain zacal mi znova jist…Se spanim jsme na tom taky dobre. Spi ve sve postylce, skoro celou noc, jen nad ranem ho beru k sobe.......­.Akurat uz vztavame driv 7:30 nez predtim ( v 9 h. )…

Zrovna Kubicek za mnou do loznice prilez z jeho pokojicku!!!!! Postavil se u kresla a ted se na me sklebi a smeje :O)))))))))) Chce vam asi taky neco napsat. :O))) Pc se mu nejak zalibilo a kdykoliv tady jsem porad me „otravuje“ :O)))))))))))))­)))))))
Uz je to profik. :O) Lezeni, stani i „male chozeni“ kolem stolu zvlada v pohode..:O)))
Byly jsme mu koupit takove pojizde auto s pristreskem. Na konci je tyc, kterou drzis a tlacis to auto pred sebou. Zatim tam sedi a macka kdejake tlacitka co vydavaji ruzne zvuky…Ale az bude starsi muze ho ridit, dno se vynda a nozkama se bude odrazet .Bude to mit takove auticko na „vlastni pohon“…slapaci :O))))))))))
Vcera jsem Kubicka vzala ven i s tim autem a moc se mu v tom libilo :O))) Koukal kolem sebe a ani nemuknul…:O)))))) I ostatnim detem se to zalibilo, protoze kdyz jsme dorazily do parku, tak nas vsechny „obklicili“ :O) a nechteli nas pustit :O)))
A jeste od tety dostal takovou mluvici sekacku na travu. Je to sice pro strasi deti ktere uz chodi a muzou ji pred sebou tlacit, ale je to kouzelna hracka :O))) Mluvi, vydava zvuky jako kdyz sekas a navic si krasne odbrkuje :O))) Tomu se vzdycky smeju nejvic, protoze je to tak hlasite a zni to skutecne.....a pokazde se za to omluvi…:O)))))) No takova krasna blbinka :O)))))))))))))­)))))))))

My se odpoledne chystame zase na bazen…Jsou tady vedra a maji byt cely tyden..Kubicek se moooc zlepsil ve vode. Prestal se uplne bat. Nez stacim dojit k bazenu uz se cely trepe radosti :O))) Zacla jsem se s nim i potapet a zvlada to velice dobre…Potapim se s nim a je to supr…:O)))) Koupily jsme mu takove nafukovaci auticko do vody…tam pekne haca a hraje si…:O) Jsem moc rada, ze to zvladl tak fain a vody se neboji…Jen jsem zvedava jak to dopadne az pujdeme k oceanu.....prece jenom voda je slana a hrozne studena…no uvidime......:O))))))

SIMUNKA - na fotecky jsem koukala a ten kralicek je roztomiloucky!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! :O))))
Ja jsem taky od manzi (kdyz jsme spolu zacly chodit ) dostala kralicka - Sindinku…Byla hrozne chytra…Kdyz jsme meli jeste domecek v CR nechavala jsem ji volne behat po zahrade.....nikdy neutekla. Pres den jsem ji i s akvariem dala ven, behala si kde chtela, kdyz jsem treba vesela pradlo venku vzdycky se mi pletla pod nohy i na sve jmeno slysela. kdyz jsem ji volala. Navecer kdyz se zaclo stmivat sama si skocila do akvarka a ja ji vzala domu.....Opravdu na kralika byla chytra…
Moc jsem ji mela rada, ale nekdo nam ji ukrad…i s akvar­kem…Celkem jsem to obrecela jak jsou lidi zly. Nekdo nam preskocil plot a ukrad nam ji.....:O((((((
Musim rict, ze mas kraaaasne deti…:O))))))))))) Ja jsem jeste tebe nevidela, ale podle deti teda usuzuju, ze jsi pekna kocanda :O)))))))

LaBouche - tak jak Matysek zvladl prvni noc sam v pokojicku ????????????

Kackac - s nabytkem ti moc neporadim, protoze preci jenom, je to tady jine nez u nas v CR, ale Ikeu tady mame taky. Myslim ze v Evrope je Ikea o neco lepsi nez tady - hlavne co se tyce kvality. Jezdime tam na ruzne veci, protoze je to prece jenom evropsky obchod a tak mi domov moc pripomina…Manza tam nejradeji jezdi pro oplatky - strasne mu chutnaji :O)))) Evropske cokolady a vubec sladkosti jsou mnohem lepsi nez tady.....Vsechno tady moc preslazuji.....
My jsme nabytek vybiraly skorem cely rok, nez jsme nasly nejaky takovy co se nam libi a je za rozumnou cenu…A co se tyce toho malovani, tak mas pravdu, ze nektere barvy muzou na dite pusobit depresivne, ale pokud nebudes pouzivat vyslovene nejakou razici barvu , detem to nijak neublizi. Kubicek ma svetlounce modrou na zdech a strop jsme mu vymalovaly o neco tmavsi modrou barvou ve ktere ma udelane mraky, takze to ma jako oblohu…Vypada to moc pekne.....Vyzdobila jsem to tim, ze jsem mu tam povesila mesic a hvezdy. Strasne rad se na to kouka :O))))
Urcite vyberete nejakou peknou barvicku :O)))) A jakou vybirate ????A uz vite co to bude ??????? Ja bych to nevydrzela nevedet :O)))) Jsem hrozne zvedava na takove veci :O))))))))))))))) Kdyz se rozhodnes, ze si nechas rict co to bude, musis nam OKAMZITE napsat!!!!!! :O)))))))))) Ja bych jinak samou zvedavosti nevydrzela !!!!!!!! hi, hi.......:O)))))))

JINDRISKA - tak vy jezdite k vode :O)))) Sofinka musi byt moc rada :O). Je to sikulka, ze nepotrebuje uz zadne plinky.....:O) Kdy jsi zacala malou ucit na nocik ?????

ED - pekny denicek !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daisy je moc hezoucka, je to sikulka !!!! :O))))))))
Jsem rada, ze se vam campovani vydarilo a holcickam se mooooc vylet libil :O))))))
Polince se to ocko taky zlepsilo, to je opravdu skvele ikdyz musi porad nosit tu naplast cely den…Snad se to zlepsi natolik, ze uz i nikdy potrebovat nebude :O))))
Jsi jako ja!!!!!!!! Ja mam taky svoje oblibene obchody a kdyz jsou slevy tak jsem tam jak na koni…:O)))) Ale ne v 5 hodin rano, to nemaji jeste ani otevreno (tady se vesmes obchody otviraji v 9 nebo v 10 h. rano , driv ne ) a taky bych asi ani nevstala. To by muselo byt neco SUPER na sleve :O)))))))))))
Jinak s darkama pro nase stesticka na jeden rok je to celkem tezky…Taky premyslim, ikdyz jsme od vas jen o par mesicu pozadu…Chtela jsem mu koupit psa…Ma je strasne rad a v tom jednom roce uz snad bude chodit a uz bude mit „vetsi“ rozum :O))))))) Takze uvidime, jak dopadnem.....

Tak berusky moje koncim, protoze me ceka jeste spousta prace doma. Mam haldu veci na vyprani a musim konecne pouklizet. Hlavne vydrhnout koupelnu jinak na nas ty „bacily“ skoci :O)))) Za ten vykend jsem nic nestihla udelat.....

Tak se mejte moc hezky a zatim papa Evca + Kubula :O)))))))))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.04 20:34

Simunko,

doufam, ze zada te prestanou brzo bolet…Ja tu bolest znam taky, je to peknej previt !!!!!

Matyasek je sikula, ze uz umi sam slezt z postele…U nas se pad zatim nekonal, ale taky se to muze stat. KUbicek je totiz taky pekny cestovatel..:O)))) Hlavne ze je v poradku a bez modrin :O)))))

Tak at to tvoje stesticko brzo usne :O))))

papa Evca + Kubula :O)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.04 22:22

Ahoj holky,
tak jsem se konečně zas dokopala k připojení. Přečetla jsem tento deníček, ale bohužel ne starý, takže určitě nevím plno novinek.
Ten popis stanování mě nadchl stejně jako vás. Manžel vzal minulý týden stanovat Terezku, jen na jednu noc, a taky se jí to moc líbilo. Vybavení nemáme žádné, přece jen při našem stylu života na to není tolik času, tak jsme si půjčili vše od kamarádů, a oni také večer přišli pomoct postavit ten stan a přinesli nějaké pivko a zahráli si s manželem a s Terezkou petanque - spát šli prý až kolem 11 a ještě si povídali… Terezka byla úplně nadšená. Ale s Evičkou bych si na to asi netroufla.
Jinak Evička chodí jak profík už i v terénu. Sbírá a konzumuje veškeré přírodniny, kamení, trávu i hmyz, posledně jsem jí vyndala z pusy částečně nakousanou mandelinku bramborovou… Takže jsem přestala převařovat vodu na pití a používám normální balenou vodu, protože te'ď už je to asi fakt jedno … :) Pouze vyvařuju lahve od mlíka.
Evička je nadále velmi vzteklá, když není po jejím, ale ověřila jsem si, že spíš než nějaké chlácholení, odpoutávání pozornosti či nabízení jiného předmětu namísto toho odebraného moc nepomáhá, maximálně s tím po mě mrskne a řve dál. Takže teď už si toho nevšímám, jako správný cynik to ležící řvoucí dítě překročím a jdu si po svém a ona tak do 30 sekund přestane ječet /pláč to není, ustává to jako když otočíte vypínačem/ a přijde s úsměvem za mnou nebo se začne sama něčím zabývat. Takže snad to dělám správně. Vůbec s tím nemám zkušenost, protože Terezka byla úžasně hodné a poslušné pozitivní dítě a nikdy se nevztekala. Evička je mnohem důraznější, ale snad taky najdem způsob, jak na ni.
Teď jak byly ty vedra, tak jsme se jezdili koupat, k rybníku i ke známým do bazénu, a moc se jí to líbilo, furt utíkala k vodě a vůbec se nebála. Terezka je vydra dávno, skáče a potápí se a je skoro furt pod vodou.
Teď v pátek odjíždí s našima do Řecka na Zakynthos /nevím, jak se to správně píše/, teda letěj letadlem, ještě berou druhou vnučku, bráchovu holčičku, které je 4,5. Tak jim to moc přeju a doufám, že tam Terezka konečně po 3 měsících přestane kašlat /kašle furt, teď po těch koupacích orgiích zas trochu víc/.
S Evičkou letos dovču u moře neplánujem, zatímco bude Terezka u moře, pojedem s ní ke kamarádům na chalupu, a na podzim podle peněz a situace možná zkusíme nějaký last minute nebo to necháme až na příští rok.
Tak to by bylo ve zkratce od nás. Musím letět, políbejte miminka /jestli to ještě vůbec jsou miminka/ a mějte se krásně! Uši

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 26.07.04 22:57

Ahojte holky,

až budete mít čas tak mrkněte na emiminu do knihy návštěv co tam napsal „Vládík“!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!! Fakt pěknej pošuk, co!!!!!!!!!!!­!!!!!!!

Já jen píšu protože musím hned informovat jak proběhlo uspávání. Víc mi má záda nepovolí.
Takže: Matyášek plakal a já ho kojila a dávala zpět do postýlky a on plakal a tak jsem ho zas kojila a dávala zpět do postýlky a nakonec jsme se prokojili do třičtvrtě na deset a on pěnkě usnul. Tak zatím uspěch žádný ale to by čekal jen vůl. bude to asi chviličku trvat než si zvykne. Jestli si ovšem zvykne???
No ale snad ano a snad to ani nebude trvat tak moc dlouho. Myslím, pokud nepovolím!!!!!!!!!­!!!

Tak dobrou noc. já si jdu natáhnout svá bolavá záda a budu doufat že zítra už nebudou tak moc bolet.

Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.07.04 09:25

Ahoj holky!
Tak mám konečně chvilku volnou a zase se hlásím. Měla jsem toho teď nějak hodně, nový seriál jsem sice ještě překládat nezačala, ale předělávala jsem jeden námět pro jednu mexickou produkční firmu a docela jsem se u toho zapotila, pořád jsem nemohla vymyslet nějaký slušně dramatický, ale zase ne příliš tragický, konec. No, nakonec jsem to vymyslela, tak doufám, že se jim to bude líbit a koupí to, aniž by vyžadovali nějaké další úpravy. U nás v podstatě nic nového není, jen se mi šelmičky maličko hádají při hře s kostičkami, protože Sofinka chce tvořit a Matýsek zatím pouze bořit. Včera se sice pokusil o spolupráci na Sofinčině věži, málem se už trefil, no ale pohnul nožičkou a tu věž stejně shodil. Sofinka čím dál radši maluje, nejlepší výkon je zatím modré nebíčko, to je velká plocha, takže v podstatě může čárat jak se jí zachce.
Pokud jde o hledání domečku, tak to jsme zatím stopli, protože se zdá, že by se Luisova firma mohla stěhovat do Brna, takže než se pustím do nějaké investice v Praze, tak chci vědět, na jak dlouho by to bylo a za jakých podmínek.Holky, které znáte Brno, které čtvrti jsou tam příjemné, kdybych musela hledat nějaký pronájem (nejlíp nějaký ten domek)?????
EVA: Já jsem Sofinku začala na nočník učit až okolo dvou let. Chtěla jsem už v létě (rok a půl), ale doktorka mi říkala, že až se narodí Matýsek, budu přebalovat jeho a malá by mohla žárlit a začít se znovu počůrávat, tak ať chvíli počkám, že pak už si naopak bude připadat jako velká holka, která umí něco víc než malý brácha. Potom přišla zima, a to bylo zase nepraktické, takže jsem počkala do března (dva jí byly v únoru) a pak se to naučila hodně rychle, asi do týdne. Někdy v květnu jsem jí přestala dávat plenu na odpolední spaní, no a od začátku léta jí nepoužívá ani v noci. U Matýska uvidím, jestli začnu dřív, moc brzo se mi ale nechce, v parku znám hned několik maminek, které začaly hodně brzo, zpočátku všechno fungovalo, ale potom se dítko šprajclo, že nočník tedy ne, no a přeučovalo se někdy mezi tím rokem a půl a dvěma. Takže uvidím, Mates zatím okolo nočníku krouží, když čůrá Sofinka, ale nějaký přehnaný zájem rozhodně nejeví.
SIMUNKA: Děvče, ty se nám ukojíš k smrti! A co obyč jídlo, to Matyášek nechce? Já si tohle moc neumím představit, Matýska jsem sice kojila do deseti měsíců, ale ten poslední měsíc už to bylo jen takové sem tam a odstavil se vlastně sám, když zjistil, že existují zajímavější věci, no a se Sofinkou to bylo úplně stejné, takže já vlastně nikdy žádné „odstavování“ praktikovat nemusela.

Jo, abych nezapomněla, Matýsek nám předvedl u Proboštských jezer PRVNÍ REGULÉRNÍ ZÁCHVAT VZTEKU, když jsme ho chtěli dát do kočáru, abychom mohli odjet. Řval tak, že přehlušil i hluk motorek (měli tam sraz motorkáři), prohýbal se, kopal, modral a ječel ne, ne, ne! Docela dobré divadlo. Zpacifikoval ho táta lehkým plesknutím přes zadek, aby vůbec začal vnímat, co se děje okolo něj. To ho trochu překvapilo, chvíli na něj uraženě koukal, pak se rozeřval znovu, ale intenzita už byla snesitelnější. Fňukal ještě v autě, takže program na letošní léto je jasný, sluníčko = voda, voda, voda.

Mějte se krásně, užívejte si léta a pište!!!

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.07.04 10:34

Ahoj Jindřiško,

ty jsi mi teda tím telefonováním opět způsobila pěkný šok. Mě z vás holky snad jednou raní.
No ale bohužel mám nyní půjčený starý mobil od mamky a ten výpadek, to nebylo tím že by jsi neměla signál, ale ten prevít byl vybitý a bez varování se mi vypnul.
Zavolala bych ti zpět ale nemám kredit, takže hned jak si ho koupím tak se ozvu.
Musíme přeci pokecat, néééééé!!!!!!!!!!!­!!!

Volala jsi také do pěkného blázince. Tobiášek mi totiž od včerejšího večera stále zvrací a nějak to nestíhá na záchod takže tu stále lítám z hadrem a s čistícími prostředky a uklízím a uklízím.

S tím nočníkem jsem holky zjistila že se možná Matyášek naučí brzy. On totiž poslední dobou kajdí jen když je nahatý. Což je pěkné ale je to také děs běs.
Já ho vždy ráno chviličku nechávám nahatého aby si větrala prdelku. No a minule jsem ho takto svlékla a stlala jsem postel a on se mi vykajdil v ložnici na koberec. Tak jsem ho šla umýt a dala jsem ho dětem do pokojíčku a šla to uklidit. No a co se nestalo!!!!!!!! On se zatím znovu vykajdil v pokojíčku na koberec. Samozřejmě že to hned pěkně rozmazal.

A dnes opět mezi tím Tobiáškovím zvracením kakal ale naštěstí v obýváku a tam koberec nemáme.
A do tohohle blázince jsi mi pěkně zavolala.

Jo tak já jdu něco dělat. Záda jsou již lepší. Pomohla mi horká koupel. Snad se to už nevrátí v takové intenzitě jako včera, protože to jsem tu lezla po čtyřech a myslela si že snad umírám. Jsem pako!!!!!!!!!!!!

Simunka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 27.07.04 10:39

Ahoj holky,

tak mám novinku, Klárka pokročila v chození. Včera se držela kočárku, já ho vždycky přidržuji a ona si ho tlačí a najednou koukám, dítě nikde. Udělala otočku o 180 stupňů a vydala se za psem. Ušla asi 4 metry než jsem ji chytila. Bojím se, aby nespadla a zase nepřestala. No a doma potom taky běhala. Dřív třeba udělala tři kroky ke mně. A teď jsem napřáhla ruce a říkám jí : pojď ke mně kočičko. A ona se rozešla ke mně, a pak to otočila na chodbu, lítala po obýváku. Je to dost unavující, protože lítám za ní ohnutá, abych ji případně chytila. Kamarádka mi říkala, že dceru nechala, ať si padá, jenomže já si říkám, že doma je dost nástrah, o které by si nejenom natloukla např. koleno, ale mohla by si třeba rozbít hlavu. Nemám chrániče na rozích od stolu, a vůbec je tam tolik ostrých věcí, že by to člověk ani neřekl.
Simunko - fakt tě obdivuji, jak to zvládáš. A to se říká o dalších dětech, že už bývají hodnější. Nebo se to říká jenom o těch druhých??? Nevím. S tím uspáváním - když mi Klára dělala podobné scény, tak jsem psala dotaz psycholožce na rodině. A ona mi odepsala, že pokud špatně snáším její pláč (myslím tím, že bych ji nechala uřvat a odešla z pokoje), tak si s ní mám lehnout, mluvit na ni, být pokud možno v klidu, pokud se dítě zvedne opět ho položit a tak pořád do kolečka do zblbnutí. Kláru to nakonec přešlo samo, ale občas mi to taky udělá. S tím kojením tě chápu, taky mám problém odstavit. Klára je na prsu úplný závislák, tahá mě třeba za triko i venku. Nechci jí to odepřít úplně, takže kojím, i když přes den už málo, max. 3×, ale spíš míň. Je to kojení na uspání.

Jindřiško - myslela jsem, že jenom překládáš, a ty i něco tvoříš??? To je dobrý. Já bych naprosto nic nevymyslela. K tématu nočník. My nočník máme, koupila mi ho máma asi před měsícem. Po:,–(ím na něj Kláru většinou po spánku, pokud z něj sleze, znovu ji na něj neposazuji. Občas se vyčůrá. Kakání nám nejde. Nechodí pravidelně, takže to neodhadnu. Doufám, že nic nepokazím, ale fakt ji do ničeho nenutím. Nehody na podlaze neřeším, vezmu hadr a vytřu.

Evčo - fakt, fakt , fakt si to nenechám říct. Ani nebudu mít příležitost na UTZ jdu naposled asi v 16 tém týdnu a to myslím ještě nejde poznat. Prostě chci zkusit ten pocit, jaké to je. Díky za rady s tím pokojíkem. To je dobrý nápad s těmi mráčky. Já jsem pořád na rozpacích. Dokonce jsem i přemýšlela o architektovi, ale moje finanční prostředky jsou teď omezené.

Jdu za tou svojí kráčmerou, už mi tu rabuje v odpadkovým koši.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára (44. t) + Kulihrášek (14. tt.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.04 11:20

ahoj holky moje,
moc Vám děkuji za přání k svátku. Ozývám se až teď, protože jsme byli na dovolené…v Bes­kydech u rodiny a bylo to báječné!!!!Dělali jsme túry a Kubík si pěkně užíval v krosničce a občas tam i usnul. Ale Tom si to už tak neužíval:)..Kuba má totiž 11kg a měří 75cm, takže se pěkně pronese…Domů jsme přijeli v neděli a pak začala hrůza..Nevím jestli je to tou změnou prostředí a nebo nám rostou zuby, ale je to děs…Přes den se chce Kuba jen nosit na rukou (ale jen ode mě!)..nikoho jinýho nechce jinak řve jak tur…a Noci?…No hrůza-tak jak jste psali holky (Simunko a spol)..celou noc prsa venku a kojím a kojím a kojím. Tom je přestěhovanej do obyváka a já s Kubou okupuju manželskou postel a v noci přeskakuju ze strany na stranu, protože ten náš prďola má nějaké živé sny, pořád se budí, cestuje po celé posteli a brečí a brečí…

Omlouvám se, že jen tak krátce píšu…ale mám kolem nohy omotanýho Kubu a do toho ještě vařím, peru a žehlím…večer, pokud se mi ho podaří na chviličku uspat, tak napíšu daleko víc…

Mějte se krásně
MarťulaR

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.07.04 13:36

Ahojky!
Tak jsem se nakonec odhodlala a zavolala jsem Simunce! Bohužel jsme si moc nepopovídaly (jak píše nahoře, došla jí baterie), ale má strašně milý hlas, připomíná mi jednu mojí moc dobrou kamarádku. Tak snad jindy si popovídáme podrobněji. Dneska ráno mi Matýsek předvedl, jak umí dělat ty-ty-ty. Lez do skříňky, u které na něj vždycky tytytám jak divá, protože pravidelně vyhází všechny pokličky a mě už nebaví to uklízet, chvilku tam stál najednou zvednul prstíček, řekl ty-ty… a do skříňky se stejně vrhnul. Hlavně, že si to okomentoval.
KAČKAČ: Já teď nic moc nového nepíšu, nejnovější je knížka Irami, která mi vyšla na vltavě (internetové nakladatelství) loni v létě. Scénář (tedy zatím námět), který jsem posílala už mám hotový asi šest let, ještě z Ekvádoru, tam se to nerealizovalo, protože se nesehnaly peníze, tak jsem to teď oprášila. Nového bych asi nenapsala nic, protože na to prostě nemám čas. Takže teď v podstatě jenom překládám.

Ahojky všem,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.07.04 14:52

AHOJ JINŘIŠKO,

tvůj hlas mi také někoho hodně připomíná. Jen si můj vygumovaný (vykojený a nevyspalý) mozek nemůže vzpomenout koho.

Holky Jindřiška má také fakt příjemný hlas a je celkově hodně příjemná. Já to musím napsat, ale třeba většinu z vás já si představuji jako normální lidi, ale jí si představuji jako nějakého (Jindřiško promiň) exota. To není nic ve zlém, to jen proto co děláš, kde jsi žila, koho jsi si vzala a tak. Fakt mě šíleně překvapilo že normálně mluvíš, jako někdo koho znám.

Jo a tu tvou knížku jsem si hned objednala. Holky mrkněte na to, fakt to tam ti lidé kteří to četli vychvalují. No aby ne, že ano!

Pa Simunka

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 27.07.04 21:02

Ahojte holky,
tak jsem opět tady…Jak už jsem psala, vrátili jsme se z dovolené- byli jsme u příbuzných v Beskydech a bylo to super!Krásně nám vyšlo počasí a Kuba poprvé okusil malý dětský bazének:)…Byl z něho úplně hotovej:))))))))­))))))))Poprvé byl taky v lese…ten ho taky uchvátil:)..Tak se nám ta dovolené opravdu vydařila!..Jen jak jsme přijeli domů, tak jsme s manželem chtěli vybalovat věci, ale Kubík se nám pořád pletl pod nohama (chtěl vzít za ruky a chodit..) a tak jsem ho dala do cestovní postýlky a do ruky jsem mu vrazila krabičku s ondřejovkou ať si hraje a brousí zuby!…a klidně jsme s manželem vybalovali..dost nás udivilo, že je v postýlce klid (vždycky tam Kuba hrozně vyvádí)..a když jsem ho šla po 5 min. zkontrolovat měla jsem záchvat smíchu (narozdíl od manžela, kterej měl amok-je tak trochu cholerik:))).. Kubovi se tu krabičku podařilo otevřít a půl jí snědl a zbytek rozmazal po postýlce a sobě…a sobě si udělal takový vousy a s tak sladko-vítězným úsměvem mi mával z postýlky..No, myslíte, že se na něho můžu zlobit?
Ale ty zuby:(((((((((­((((()achichou­vej-děs

Kakač-napsalas krásnej minulej deníček…Prosím tě, co tě napadlo tahat koberce, když seš těhotná…Máš se šetřit!!!! Už prosím tě nic takovýho nedělej, ať se ti něco nestane........

Tailor- opožděně tvojemu Kevčovi přejeme k prvním narozkám, hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka…-ostatní přijde samo!!!!!

Ed- seš fakt dost dobrá, že ses vydala s princeznama tábořit…já bych neměla vůbec odvahu…Měla jsem hrůzu i z té dovolené, ale naštěstí to dopadlo dobře…

Simunko- jak tak čtu ty tvoje komentáře, tak jsme fakt s tím „nočním spaním“ na tom stejně:(…snad se to zlepší.Kdysi ses mě ptala na tu „modelku“…podle mě to byl úplnej omyl.Vybrala si mě Monika Žídková, ale fakt to nebylo nic pro mě. Modelka musí být tak trochu exibionista, a to já opravdu nejsem-spíš naopak…Byla jsem u ní na školení a docela jsem žasla. Tenkrát jsem tam byla nejstarší (asi v 19letech)…a byli tam i 13leté žaby. Co mě dost udivilo, tak já byla jediná která tam normálně jedla, jinak všichni jedli jen ovesné vločky, jáhly a tak…sladkého se vůbec nedotkli- narozdíl ode mě, protože já sladké miluju…a pak co mě teda úplně rozhodilo, bylo to, že si nás vzali do „parády“ kosmetičky a ptali se nás každé co používáme za šminky. Všichni včetně těch 13tek používali značkové řasenky, pudry a makeupy a když došla řada na mě, tak jsem jim popravdě řekla, že občas používám bezbarvou řasenku a lůj na rty (což jsou veškeré moje šminky), tak tam málem kosmetičky trefil šlak..A jak nás fotili, tak se na mě snažili vypiplat makeup a všechny ty serepetičky, takže na fotkách vypadám s prominutím jak kur..!No děs, prostě pár přehlídek jsem vyloženě „odklusala“ (vyloženě odběhala, abych je měla rychle za sebou:)…a s kariérou modelky jsem rychle sekla:)…ale zkušenost k dobru!Kromě těch šminků, mě dost štvalo, že se z těch mladých holek snažili udělat „dachau“…Byli teprve ve vývinu a už jim říkali, že musí shodit 10 kg dolů atak. Fuj-opravdu nechutný..Kdybych měla jednou dceru, tak bych se snažila, aby se do takovéto"party" fakt nedostala!

Jinak se připojuji k těm „zapomětlivým a zakrnělým“ maminám na mateřské dovolené:)..Už to došlo, tak daleko, že si všechno musím psát na lístky:(

Tak už končím, Kuba se probudil
Do fotogalerie jsem dala pár snímků…
Opatrujte se!

MarťulaR

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 27.07.04 22:01

Ahojky,

Tak jsem dneska měla holky příjemnou návštěvu.
Byla za mnou kamarádka, která byla ve stejné rodině jako já před lety jako Au-pair. Já jsem nastupovala po ní. Ona se do Čech nevrátila, provdala se tam za sousedčina syna. No a právě s nimi trávila dovolenou u nás a na zpáteční cestě se na chvilenku zastavili u nás. Já jsem je všechny neviděla šest let, takže jsem byla opravdu šťastná. Škoda jen, že se nemohli zdržet déle, ale mají před sebou ještě dlouhou cestu.
Tak jsem se dozvěděla, jak dětičky ?stárnou?. Na starosti jsem jich měla pět ? 4 holky a kluk. Nejmladší bylo tehdá 10, dnes je z ní 18ti letá slečna, a nejmladšímu byl 1,5 roku, dneska skoro 10. Opravdu na dětech se nejvíce pozná, jak ten čas letí.
Z Matýska byli totálně nadšení, chlapeček se předvedl v plné své kráse. A ani mu nevadilo, že dva ze tří mluví nějak jinak a divně, než maminka a tatínek. Takže jsme domluvili, že pokud vše dobře poklape, jeli bychom se za nima příští rok podívat.
Kačkač ? my jsme pokojíček malovali už dřív, ?dodělával? se vlastně jen kobercem a ještě musíme koupit nějakou skříň. Vlastně už jí máme objednanou. Takže je žluťoučký. A taky není nějaký ohromný, je 3,5×3,5m. A protože tam má postýlku a starou sedačku na dodělání, skříň má 180 na délku, moc místa mu tam taky nezbývá.
Dneska už spal Máťa lépe, tak snad se to bude jen zlepšovat.
Letím do hajan. Vzhledem k tomu, že teď je budíček v 6 hodin a přes den Matěj nespí déle jak 30min., nemám ani čas si odfrknout.
Tak papa
Lucka a Matýsek

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 27.07.04 22:02

Jsem to ale trdlo,
omlouvám se za překlep v komentáři. Samozřejmě, že té NEJSTARŠÍ a ne nejmladší.
 L.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.07.04 22:54

Ahoj holky,

tak hurá, mám chvilku, snad napíšu vše co mám na srdci.
Vrhnu se rovnou na vaše komentáře, jestli je něco nového u nás, to si jaksi můj mozek teď nepamatuje, tak to nechám na jindy he he.

Jindřiško - těch 2 700 liber měsíčně není špatný plat. Pokud budou platit 1 200 za bydlení, tak jim zůstane 1 500 liber na útratu, což je cca 370 liber týdně a to je celkem slušné. Ale zase - pokud bude pracovat jen jeden z nich, navíc záleží v které oblasti UK budou apod. Tak by ten plat bych takový spíš průměrný a asi by moc neušetřili.
Ovšem pokud jde jen o životní standart, tak s platem 2 700 liber měsíčně by se nemuseli mít špatně. My vyžijeme s platem 1 200 liber měsíčně :o))) Ale je fakt, že neplatíme nájem.
To že musí platit 1000 liber za nájem, to je celkem dost - to budou určitě někde blízko Londýna že? Zde se pohybuje nájem na baráčky 2 + 1 tak okolo 650 - 800 liber měsíčně.

Koukám, že Mateo začíná pěkně mluvit, to je moc sladké a už se na ty první „slovíčka“ taky moc těším. Snad se dočkáme dřív, než u Apolenky :o)

Labouche - s počtem zoubků nás pěkně doháníte :o) My máme taky šest :o) Ten nový koberec do pokojíčku zní báječně, určitě ho vyfoť, ráda to okouknu. Hodně štěstí na zítřejší prohlídce. To jsem zvědavá, kolik to vaše štěstíčko váží. Zatím to tady je vše okolo 10 kg :o)

Julie- ta ohrádka co popisuješ - není to náhodou Babydan? Jestli jo, tak máš pravdu, že je fajn, ale my bychom to tady doma neměli kam dát - rozložené myslím :o) Navíc bych se bála, že mi Daisy neusne tam, kde by si to dávala do souvislosti s hraním (playpen). Ona je zvyklá spát v postýlce a tak bych se bála, že jí tím zamotám hlavičku, když bych playpen používala jako travel cot.
Za to ta cestovní postýlka, ta bude výhradně na spaní.

Jo a když mluvíme o cestovní postýlce - už jednu mám !!!!! Koupila jsem jí z druhé ruky v neděli - stála mě 8 liber a je skoro jako nová, takže tohle dilema už máme vyřešeno. Teda - ještě musíme vyzkoušet, že v ní usne :o)))

Christianek vám teda spí suprově - na 4. měsíční mimi spát celou noc, to je výkon !

Simunko- co záda?? Neměla by jsi si raději zajít k Dr? Pokud tě to bolelo tak, že jsi nemohla chodit, to není normální !

A králíček je slaďoučký !! Takový semiškový, skoro jako hračka - fakt miloučký. Kdepak ho doma máte? Já kdysi měla králíka jako dítě - v králíkárně na balkoně a jak tam sebou mlel, tak z té králíkárny vykopával bobky a ty padali na hlavní schody lidem pod nohy - bydleli jsme v prvním patře :o)
No a tak králík (jmenoval se Ferda) musel z domu :o(
Do dnes věřím tomu, že to králičí co jsme měli pár dní na to na oběd, byl můj milovaný Ferdík - však to mám taky mámě pořád za zlé :o))

Evi- Kubíček je sice narozený pár měsíců po našich štěstíčkách, ale svými dovednostmi a umy předčí spoustu dříve narozených miminek !! Je to šikulínek !

Vidím, že i Kubíček - tak jako spousta zde dalších miminek, má rád vodu. I naše holčičky jsou snad z nějakého hastrmanského kolena, protože cáchat se v bazénu dokážou bezmála dvě hodiny. Byli jsme se koupat včera a málem jsme museli Polinku tahat z vody násilím, Diasy ta vypadala velmi naštvaně, že už z té vody jdeme pryč :o)

A ty jsi taky vlastnila králíčka?? To je smutné, že vám ji někdo ukradl. Lidi jsou fakt někdy hnusní ! My měli králíčka (Bobka) asi rok a půl - než se narodila Polinka. Bohužel pak díky nedostatku místa a hygieně (měli jsme ho v bytě v kleci) musel pryč - ale je u prima nové rodiny.
A Bobek byl taky hrozně fajn a chytrolín. Byl totiž jako by naučený kadit a čůrat v kleci ! My jsme ho to neučili - to on sám ! Večer jsme ho totiž nechávali běhat po bytě a on si sedl buď před televizi, nebo si vyskočil na sedačku a tam se rozvaloval :o) No a když se mu zachtělo kakadit, tak skočil do klece a zase vyskočil :o)

Byl hrozně fajn a králiček od Simunky mi ho trochu připomíná, měl taky ouška dolů, byl celý šedý a asi tak stejně velký jako je teď ten Simunčin. Vyrostl z něho ale celkem obr :o)

Kdybychom dali Bobka a Sindinku dohromady, tak budou mít určitě geniální dětičky králíčky :o)))

- krásně si užijte dovolenou !

KačKač- to je prima, že Klárka chytla druhý dech a zase se snaží ťapkat. Mě se hodně oplatili takové „kšíry“ co vypadají jako vodítko, obzvlášť někde ve městě - když chtěla Apolenka chodit a já jsem se bála, aby neupadla nebo se mi neztratila v davu.
Fajn je, že se nemusíš tím pádem shýbat a pokud zakopne, tak jí vlastně na tom vodítku jakoby zachytíš a nadzvedneš - vysvětluju to dobře??

Já si nedokážu představit, být těhotná a kojit tak moc, jak kojiš ty - to musí být tak vysilující !!! Už se těším až budeš popisovat, jak se kojí takové roční dítě s pupíkem :o) To si nějak neumím představit :o)

Marťulo R- vítám zpět z Beskyd a ráda čtu, že jste se měli skvěle.
Byla jsem se podívat na fotečky a Kubíček je super, opravdu moc podobný na tatínka ! Jsou to fešáci :o)

Zajímalo by mě, zda ta vaše krosnička pro malého je dělaná tak, že když ho nosíte, že se dívá opačným směrem, čili dozadu, nebo zda se dívá „po směru jízdy“.
Tady jsem se totiž dívala na krosničky (určitě by se nám nějaká bodla) a všechny jsou tak, že dítě se dívá po vašem směru „jízdy“, přitom, když by se dívali opačně, tak mají lepší rozhled…

Tak by mě moc zajímalo, zda ta vaše je jinak - podle fotky to vypadá že ano.
A tobě to taky moc sluší - jsi krásně hubená, kde na tobě bylo těch 28 kg a to obr bříško, to vážně netuším :o)))

Holčinky já jdu, ještě jsem chtěla reagovat na minulý deníček, ale to dnes nezvládám, snad příště.

Dobrou noc a pusinku pro vaše drobečky
Ed xxx

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.04 23:53

Ahojtě holky,

tak za sebou máme další konrtolu na rehabilitaci a dneska jsem tam odsud šla titálně hotová. Dostala jsem skoro vynadáno, že jsem si dovolila Matěje po:,–(it při slíkání trika, namám s ním vůbec jezdit v kočáru, když v něm nechce být na břiše, nemá sedět, má se pořád plazit. Chjo chjo, dovedete si to představit??? a já se tak snažím… a on neleze a neleze, furt se „jen“ plazí. Pak mi řekla, že je sice hezký, že si ho zabalim do hezkejch hadříků (Matěj měl na sobě sice Nexťácký, ale poděděný onošený věci!!!), ale že se bude v 18 letech hrbit a mít plochý nohy… no k tomu tam Matěj řval jako tygr. Vůbec dneska celej den plakal, tak sem byla bud venku nebo doma jsem ho musela nosit. No a večer jsem ho změřila a měl chudák horečku. Tak že by se v jeho bezzubé pusince něco vyklubalo???? Uvidíme uvidíme.....

Tak paaaaa, jsem uplně hotová, jdu spinkat

MartinaV a Matik

(Jo a od října se začínáme snažit, Matěj potřebuje bráchu jakl sůl :-))

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.07.04 07:14

Ahojky holky!
Tak já tu straším po bytě od pěti od rána, protože Matýsek se rozhodl, že se bude vstávat. Včera si hrál s dětma na písku, takže se unavil, usnul dřív no a výsledkem je, že byl čilý o hodně dřív než obvykle. Já tedy čilá nejsem vůbec, nejradši bych se zahrabala do peřin, ale smůla. Jinak další zub se zatím fláká, jen tak se tam rýsuje, ale nespěchá.
ED: Děkuju za informace, dneska to předám známému, tak uvidíme, jak se rozhodnou.
MARTINAV: Vydrž, však on se Matěj rozhodne a lézt začne. Ono ty doktorské rady je potřeba brát vždycky trošku s rezervou. Sofinka se taky poměrně dlouho jen plazila a lézt nechtěla, naše doktorka (děckařka ne neuroložka) mi potom poradila, abych jí pod pánví protáhla plenu a zvedala jí na kolínka v tomhle úvazu, že jí to bude víc motivovat k lezení. No první dny chodila po rukou, ale asi po týdnu zjistila, že zapojit i kolena bude asi lepší. Takže nakonec rada nespecialistky byla ¨ta nejúčinnější.
SIMUNKA: Tak ty sis koupila moje „dílo“? Hlavně neček, že je to něco strašně hlubokomyslného, je to psané podle jedné ekvádorské pověsti, takže je to takové spíš pro oddech a zábavu. Tak doufám, že nebudeš zklamaná.

Tak a já zase prchám za Matýskem, který se dožaduje pozornosti. Mějte se krásně,

Jindra + šelmičky

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 28.07.04 20:17

Ahoj holky,

tak jsme si dneska se ségrou (říkala jsem, že ji tady mám vždycky na prázdniny, že?) řekly, že nezapneme počítač! Ségra šla vyvenčit psa a už jsem tady. Četli jste ten článek od Moničky, mně jí bylo tak líto. Dost mě to šokovalo.

Takže naše Klárina už definitivně chodí. Dneska lítala jako čert. Doma radši použije kolínka, ale venku běhá a když ji postavím v prostoru doma, tak běhá taky. Když spadne, tak si to doleze, protože vstát v prostoru ještě sama neumí. Lítala i do kopečka, je to fakt náročný, protože ji zajímají hlavně takové nebezpečné prostory, jako patníky, kanály, nerovnosti, ap. Ale stejně z ní mám radost, je to moje šikulka

Ed - díky za rady s tím „vodítkem“. Já už jsem ho viděla u jedný maminky, ale nějak ho nemůžu sehnat. Zatím jsem koukala pouze v e-shopech, nikde jsem ho neviděla. Myslím, že je to dobrá pomůcka. Je fakt, že se za ní nehoním pořád. Dneska když byla na trávníčku, tak jsem ji nechala. Musí se holka naučit i dobře padat, ale na chodníku by se mi to moc hodilo. Můj synovec fakt vůbec neuměl padat. Ségra za ním pořád běhala, a pořád ho držela a on pak padal rovnou na čumák, neuměl před sebe dát ruce. Doufám, že vám nebudu popisovat, jak se kojí velké dítě s pupkem, ráda bych odstavila. Ne, že by mi to nějak zvlášť vadilo, ale jak jsi říkala, dost to unavuje. Ono samo to těhotenství od určitého měsíce je náročné, natož to kojení k tomu.

MartiV - nic si z toho nedělej. Já myslím, že je Matýsek prostě jenom pohodář, holt se mu nechce. Ta dr. byla dost sprostá, co je jí do toho, co má Matýsek na sobě. Já se taky snažím Kláru strojit a zvlášť k doktorovi jí dám vždycky něco hezkého, takže i když mám jenom jedny nexťácký kalhoty, tak bych jí je dala asi právě k doktorovi. S tím snažením jste mě potěšili, aspoň v tom nebudu sama.

Pak vám se hodím nějaké chodící fotky, ale musím to sehrát. Dneska jsem chtěla něco nafotit v parku, Klárka tam pobíhala se psem a smála se. Ale přišli tam dva cikáni, furt se mi snažili prodat nějaký boty a jejich vlčák napadl naši Báru. Docela mě naštvali, potkávám je dost často a Báru už ten jejich čokl napadl podruhé. Chudinka se už bojí úplně všech vlčáků.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára + Kulihrášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.04 15:31

Ahoj holky, Matik uz spi skoro dve hodiny, ja porad cekam kdy se probudi a ze pujdeme ven, tak vam pisu, kdyz je tedy ten cas .-)) On je tedy Mata na stary kolena velkej spac. Co ja se nazavidela ostatnim, kdyz prckum vylo jen par tydnu. Az me z toho ted naopak postihla docela stiha av utery jdeme na kontrolu na neurologii, tak se optam, zda to neni fakt az moc. Spi v noci tak od 8 do 7 do rána a pak 2×2 hodiny pres den, tak nevim......

Simunko, mrkla jsem na kralicka a je fakt roztomilouckej. Toho bych mozna jednou detickam dovolila :-)) Matyasek je fakt sikula s tou posteli, ze umi slejzat.

Jindro, diky za uklidneni. Jo a jeste me pobavilo tvoje JEN prekladam. Ja te tedy obdivuju, jses fakt dobra.

Kackac, tak vy uz chodite. A klarka je o 2 dny starsi nez Matej, hehe a on by uz ji nedosah z toho svyho bricha ani na kotniky :-)) S miminkem - ja se najednou dnesne nadchla a proste chci dalci mimco. Strasne moc. Uz jsem zacala pokukovat po kocarech (tedy spis nejakem tandemu), jsem blázen… Ono to pak treba bude trvat a ja se jen tak druheho nedockam. Poprvy to trvalo rok :-(

Tak ja jdu nenasilne probudit toho myho spavce, venku je tak kraaasne a ja tady hniju v paneljaku. Jeeee, uz ho slysim plakat, tak ja letim. Vola mam mam, bohuzel to neznamena nic o mame, ale HAM HAM. On je totiz desny zroutik. Nastesti to na nem neni videt :-)) Az na tech syslich tvarickach, ty on ma :-)) No letim

paaaa

MartinaV a matik

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 29.07.04 19:27

Nazdárek maminy,

Tak jsme dnes byli v poradně a hlásíme míry: 9980g a 78cm. Paní doktorka byla unešená z Matějových dlouhých řas a řekla jim smetáky. Prý by mohl dělat reklamu pro Max Factor.
Tak se mějte, letím, řvoun se vzteká v postýlce.
PS: Spaní je takový, že jednu noc to jde a na druhou se musím já nebo manžel k němu nastěhovat.
Tak papa
Lucka a Matěj

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 29.07.04 21:25

Ahojte holky,

já to tu poslední dobou nějak flákám!!!!!!!!!­!!!!!!!
Opravdu ale nemám nějak čas.

Začala jsem připravovat Tobiáška na školu. Já totiž nechci aby šel o rok později a na to aby šel do školy zatím opravdu nemá, takže se s ním učím a děláme takové ty klubíčka na uvolnění ruky, ono v podstatě nejde ani o nějaké učení, ale o to aby dokázal dávat pozor a také aby trošičku začal malovat, protože to on nerad.
Do toho se učím tu blbou angličtinu, bolí mě ještě trošku i ta záda, a válčím s Matyáškem. Začíná mu asi zase růst zub, protože byl dnes opět protivka. Já se z těch zoubků asi osypu, jenže co čekám když má 3 dole a 3 nahoře. Musí mu přeci narůst i ty další aby to měl spárované. Ale čekala jsem že bude klid trošku déle než jen těch pár dnů.
Já teda zas letím, protože pro mě má přijet mamka a odvézt mě na chviličku k sobě na drby. Snad se mi povede napsat víc zítra. Já vám všem sice už dávno v duchu odpověděla, ale vy o tom nějak nevíte a tak to budu muset udělat i písemnou formou.

Mějte se moc krásně Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.04 00:17

Ahojte berusky,

psala jsem uz vam vcera, ale ten zmetek PC se zasek a ja o svuj komentar prisla :O(
To je hrozne clovek se snazi a stejne to je na prd.....:O)

No chtela jsem se vam pochlubit, ze u nas uz se zacalo spat celou noc !!!!!!!! Kubicek po dve noci spal sam v postylce a celou noc. Ja jsem vam byla tak krasne vyspana !!!!!!!!!!:O))))) Kdyz jsem se rano probudila, citila jsem se vyspana a bodejt ne kdyz jsem poprve spala vic jak 3 hodinky, ze…:O) Kdyz jsem se podivala na budik bylo neco po 6 rano a ja si uvedomila, ze jsem nevstavala celou noc!…Uplne me polilo horko a utikala do pokojicku ( pritom jsem zhodila manzu z postele :O)) ) . Bala jsem se ze se neco stalo Kubovi. Ale on si pekne pochrupkaval…Tak jsem se na neho chvilku divala a on se probudil …Hned jsem si ho k sobe soupla do postylky…:O))))) No a on stejne jeste usnul a spal do 9.....Taaaaaaaak pekne jsem se vyhajala.....:O)) ahhhh :O)

No ale dnesni noc uz takova nebyla. Budil se, ale to delaji ty zuby…Zacal totiz strasne slintat a tak mi bylo jasne ze se dneska nevyspime…Je to takovy „znameni“, ze ty zoubky budou zlobit. Ma totiz dny kdy je vsechno naprosto v pohode, a nekdy zas dny kdy ho to boli…Dvojky uz jsou prorezany, ale ty jednicky jeste ne. Jdou uz videt, ale ma to cele natekle, chudinka…:O(
Takze nas to bude jeste nejakou dobu trapit. Ale jsem tak moc rada, ze zacal spat bez vzbuzeni.:O))) Snad uz to tak zustane a ja budu takhle hajat kazdou noc !! :O))))

Dneska jsem toho mela strasne moc. Opet jsem vezla auto do servisu, zase se stejnym problemem - vicko od nadrze…To je hrozny…:O( Nejradsi bych to auto hodila do srotu !!!!
Jeste musim jit na naovy baracek pouklizet a pocakt az nam tam prijede elektrikar natahnout snury do garaze. Takze tady litam po byte a varim, ted i zaroven kojim a pisu tento komentar..Kubicka mam na kline a je prisaty k menu prsu :O))) Cekam ze se ukoji k spanku a ja budu mit volne ruce na psani. Protoze pisu jen jednou rukou :O)))))))
Taky jsem volala doktorovi co se deje. Kdy konecne budeme vedet datum Kubickovi operace !! Musim pockat az mi zavoalji zpatky…Je to bordel opet na nas zapomeli !!! Kdyz se neupominas, tak se nic nedeje…Tak cekam az zazvoni telefon…Sem z toho nervni…spis nastvana :O( a hodne…Vsechno tady trva.....ach joo
Vypada to na pekny den, tak pujdeme zase na bazen…Ale nejprve si chci nabarvit vlasy, to odkladam dlouho…Nejak nemam cas…Kubicek moc pres den nespi, a kdyz uz usne tak na chvili ( jak kdy ) …Po bazenu vetsinou vytuhne. To ho opravdu utaha :O)) A spi i pres hodinu. Takze budu mit cas na svoje veci i na to barveni.......

Hele prcek usnul, tak snad zvladnu i komentare......

Ten Vladik co napsal do Knihy navstev je opravdu debil.....Nekdy uzvazuju cim ti chlapi premysli !!!!!!!!!!

MartinaV - nic si z toho nedelej!! :O) Doktori si mysli, ze je to jednoduche udrzet takove male ditko jen v leze ?? Prece chteji poznavat svet kolem sebe. Ja mam taky problem udrzet Kubicka v kocarku v leze. Pokazde si sedne a nejake lezeni neprichazi v uvahu :O))) Za takovou snahu by me Kubula odmenil peknym revem :O)))
( a to nejen v kocarku, ted se to tyka vseho a vsude :O) ).....
Moje sestra kdyz byla mala nosila reminky. Moje mamka ji to obcas stejne sundavala, protoze segra strasne plakala…Taky dostala sprda od doktora…Tak ji to nechavala porad a kdyz sla na kontrolu znova ( za 2 mes. ) dostala vynadano opet protoze se jeji stav nezlepsil a doktor ji rekl, ze ty reminky nesmime sundavat vubec......Tak ho mamka poslala do pr… protoze nic spatneho neudelala…Me bylo 11 a dodnes si to pamatuju jak po ni rval. Tak jsme vzali segru k jinemu doktorovi a ten nam rekl, ktery blbec doktor ji ty reminky „predepsal“ ze je naprosto v poradku....­.A moje mamka protoze byla tak strasne nastvana, vynadala tomu doktorovi predevsemi co byly v cekarne ( a byla velka, mohlo tam byt tak 30 -40 lidi ) hodila mu pred hubu ten papir od noveho dr, no a ani neceknul.....Ta mu dala kapky :O))))) Takze neber az tak doktori vazne.......
Celkem to ze se zacnete snazit o druhe mimi ti zavidim :O))) Moc me to laka taky :O)))

LaBouche - Matej je sikulka!!! :O) Pekne ti roste klucina :O)))))

USI - Jak vidim Evicce jde chozeni skvele !! Moc me pobavila „konzumace“ mandelinky bramborove !! :O)))) hi, hi…

KACKAC - tak ty si opravdu nenechas rict :O)) Teeeda to te obdivuju !! Ja bych nevydrzela hi,hi.....Tak to budete vybirat neutralni barvu co ???? My jsme si taky malovaly vsechno sami. Na architekta vydavat zbytecne penize to se nam nechtelo. Vsechno jsme si delaly sami i ty mracky......Nasly jsme katalog kde pisou jak a co se ma delat a podle toho jsme se ridily..Prakticky jsme vymalovaly ruznymi technikami cely byt.....Neni to tak hrozne, ale celkem casove narocne.....
Tak Klarka chodi uz taky !!!!! Teda ty vase stesticka rostou !!!!! :O)))))))))))

SIMUNKA - tak co zada ???? Opet jsi me rozesmala svym komentarem - Matyaskovo kadeni…Ja se tak smala, ze jsem vsechny vzbudila ( cetla jsem si to v jednu v noci :O) ) Opravdu jak to vsechno stihas a jeste se do toho ucis......Jak ti to jde s tou anglictinou ??????

JINDRISKA - teda ty jsi i spisovatelka ??? CUCIM :O)))) Ja obdivuju lidi, kteri umeji napsat jakoukoliv knihu, dat to vsechno dokupy :O)…Ja jsem mela vzdycky problem napsat ve skole blbou slohovku :O)))) Dosla jsem ke treti strance a ja nevedela co psat.....Nejak nemam vlohy na psani......Kecat to jo, to mi vzdycky slo, ale napsat na papir, to moc ne.....Melo by to mit hlavu a patu, ale ja zacla psat , vzdycky se mi podarilo zacit od prostred, konec byl fain, ale jak ho dopsala tak jsem si vzpomela na veci ktere se staly jeste predtim na zacatku, ale ty ja jsem nenapsala, takze jsem to potom vzdycky nejak tak zesmolichala…:O))) NO spisovatel by ze me nikdy nebyl.....Ja bych tu knihu nikdy nedopsala :O) hi, hi..

Berusky koncim, maly spi na kline :O) a ja nutne potrebuji na zachod :O).......Musim to dopsat protoze jakmile se pohnu je vzhuru.......

tak papa Evca + Kubula......:O)
PS: Hodila jsem nejake fotecky do galerky :O)))

Jo malem bych zapomela.....­..NECHCI TO TOTIZ PROPASNOUT :O)))))))))))

SIMUNKO VSECHNO NEJLEPSI K TVYM NAROZENINAM, hodne zdavi a stesti, spoustu lasky a pohodli, at ti delaji ty tve stesticka samou radost !!!!!!!!!!!!!! :O)
Posilame velikou pusinu :O)))))

Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 30.07.04 05:50

Ahojky holky,
Musím se moc omluvit jak to teď flákám, snažím se číst deníčky, ale vůbec si nemůžu najít čas na to abych přispívala.Moc vás mamky s více dětma obdivuju ? já si zatím neumím asi ten čas tak dobře zorganizovat. Náš barák je teď samá krabice ? za tři týdny se stěhujeme a z toho tady dva týdny nebudem takže si připadám trochu jako ve skladišti. Taky je zrovna sezóna zavařování a zahrádka zarůstá plevelem a já pro samé balení nevím kam dřív skočit. Tento týden jsem se pustila do dělání přesnídávek ? z ranných jablíček ? mňam , chutnají mě i Daníkovi. A jak se má můj chlapeček ?
Už brzy opustíme definici kojenec a začneme našemu chlapíkovi říkat batole, protože on se nám začal týden před svými jedenáctiměsíčinami batolit. Kolem nábytku a stěny chodí už dloouho a za jednu ruku asi měsíc ale pustit se to zatím nechtěl. Po pár pokusech kdy jsem se ho snažila povzbudit že už by to i sám zvládl se vždy ihned spustil do pozice jisté ? do kleku a raději lezl po čtyřech . Je dost dobrý lezec. Připadá mi jako malé medvídě. Pak ale najednou vidím jak jde kolem pohovky na které seděl manžel a nějak mu zavazel v cestě tak se Daník pustil a prostě ho pár ? asi pěti kroky obešel. Ještě ten večer jsem si ho asi půl hodiny posílali na toho asi jeden a půl metru- já a můj manžel mezi sebou nadšeně a tleskali mu za každých pár samostatných krůčků. Je skvělé pozorovat jakou z toho i to dítě má radost. Chodí sice trochu jako opilý námořník a jakákoli překážka i třeba práh mezi dveřmi je důvodem pádu, ale pomalu, pomaličku se zdokonaluje. První den max.5 kroků, a teď asi po 10 dnech už přejde kuchyň i chodbu. Velice opatrně, i když při sledování jeho vratké chůze se divím, že sebou nesekne víckrát.
Jeho slovní zásoba se skládá spíše ze slabik než nějakých slov ? mama, tata, teta, papa, baba, ka ka, ha ha - i když to vypadá jako slovíčka, zatím se mi nepodařilo zjistit nějakou souvislost mezi tím co?slova? znamenají a co Daník říká. Prostě někdy půl hodiny říká pa pa pa a pak zase ba ba ba…
Jo a včera jsem zjistila, že změnil povel ? Mami, mlíčko !?, když byl ještě úplné miminko, tak jakoby pokašlával ? takové ehm , ehm.. a teď přileze ke mně a začne mlaskat a sápat se na mě ? vypadá to hrozně legračně.
Má pořád čtyři zuby ? dva nahoře a dva dole a taky mě někdy dost kouše. Bez varování přileze a třeba se zakousne do lýtka. Nevím proč to dělá, jestli má zrovna hlad a nebo jsem tak dobré kousátko…
Přejeme Vám všem ať si užijete krásný slunečný víkend.

Pomněnka a Daník

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.04 08:12

Ahojte berusky,

tak mam chvilenecku volna nez pujdu do hajan…Sice mam jeste ctvrtek vecer a u vas uz je patek rano, tak vam popreju krasny vykend uz ted. Protoze mi to vetsinou o vykendu nevyjde se sem za vami podivat…Manza je doma, tak se snazime delat veci jako rodina - spolecne :O)))))

Jo Kubicek se naucil jak si sedat na zadecek ze stoje. Je u toho tak roztomiloucky­......Dela to velice opatrne…Snazi se byt u toho vzdycky vazny, ale me to tak rozesmiva, jak se na ten ukon propravuje, ze se zacne smat i on a pak se vubec neudrzi a sekne sebou…Takze kdyz vidim, jak si chci sednout snazim se nesmat, aby to dokazal bez padance .....:O)))))) Zacal to delat az dnes, a jde mu to pekne…Jsem si jista, ze zitra bude sedat jakoby to delal cely zivot :O))))

Pomnenka - Danik uz toho umi tolik :O)))) Jeje ten roste :O) Je to opravdovy sikulka.....Tady uz skoro vsechny „stesticka“ chodi :O)))))

Simunko mas sice naroizeniny az zitra, ale ja uz ti poprala a poslala i mejliky.....ale popreju ti dotretice....­....VSECHNO NEJLEPSI K TVYM NAROZENINAM, at je takovych skvelych holek jako ty na tom svete co nejvice :O)))))))))))))­))))))))))))))

tak ja jdu na kute :O) Preju vam krasny vykend a spoustu slunicka.....­.Posilame pusinku vsem stestickum......

PS: Kdo napise dalsi denicek ??????

tak papa Evca + Kubula :O)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.07.04 12:29

Ahojte holky,

tak snad bude teď Matyášek alespoň chviličku spát a já stihnu něco napsat. Děti zůstali u babičky a tak mám chviličku klid.

Takže nejprve se musím pochlubit jak mám starostlivého synáčka a jak na mě broučínek myslí. Dnes ráno totiž vstával nějak moc brzy a mě se ještě nechtělo vstávat a tak jsem ho (jsem pěkná potvora) poslala vzbudit Kristýnku a mě ať nechá ještě chviličku spinkat. No a děti jak jinak než že si pustili televizi a koukali tu na ty přiblblé reklamy. Oni na to vydrží čučet, fakt to nechápu. Já ty reklamy nesnáším a jak je dávají tak okamžitě vypínám televizi, ale třeba manžel, tak ten to má najeté, takže děti budou v tomto po něm.
No a pak jsem vstala a Tobiášek se mě ptá: Mami, jseš ještě trošku tlustá? Koukala jsem na něj co z něj vyleze a když jsem mu odkývla že jsem tak mi hned začal vykládat že mi koupí nějaký pás, či co, a že si to zapnu okolo bříška a potom budu hubená a budu v Ginesově knize rekordů jako největší hubeňour. Fakt je roztomilej. A ještě mi pěkně udělal přednášku o tom jak to mám nosit a jak si to budu připínat a tak.
Takže můj problém z hubnutím je vyřešen.

Ed, moc hezký deníček. Já také nevím co budem kupovat Matyáškovi k narozeninám. Je fakt že to je těm dětem ještě úplně jedno, ale člověk má radost za ně.
Jsem moc ráda že jste si kempování užili a koukám že jste měli stejný problém jako my. Nám tehda Tobiášek také nespal.
Větší auto si určitě kupte. Já si to naše, i přesto že se mi moc nelíbí, nemohu vynachválit. Sedí se v tom nádherně. Když si teď sednem do toho našeho starého, tak nechápu jak jsem si mohla myslet že má pohodlné sedačky. Ono přeci jen jak je to vysoko, tak v tom člověk není tak skrčený.
Děti mají vzadu toooolik moc místa. A ani na sebe moc nedosáhnou a nemohou se šťouchat.
A další veliká výhoda je v tom že nemusíme skládat kočárek a vpohodě se tam vejde ještě molión jiných věcí.
V neděli jsem jeli na chalupu a protože měla Kristýnka v sobotu svátek, tak jsme pozvali všechny babičky, sourozence a rodiče, že s nimi oslavíme rovnou i ty mé narozeniny.
Takže jsme tam grilovali, udělala jsem 4 táci chlebíčků, dort a zákusky a hromadu jídla.
Když jsem řešila jak to tam vše převezeme a tvrdila jsem manželovi že budu muset dát něco sestře do auta, protože se to tam nevejde, tak se mi smál a prý ať to nechám na něm.
No a opravdu jsem čuměla. On tam postavil nesložený kočárek, a pěkně tam rozložil ty táci s chlebíčkama, dotr a vše úplně v pohodě.
Je tam takového místa. Už se moc těším až pojedem příští rok na dovču, protože budu moci vzít úplně vše, na co si jen vzpomenu a nebudu muset přemýšlet nad tím jestli tyhle boty budem opravdu potřebovat a jestli se nám tam vejdou.
Ono přeci jen jak je nás hodně a když každému zabalím třeba 4 páry bot (vymásob to 5), kupu oblečení a mnoho dalších blbostí třeba pro děti na hraní, tak je to auto potřeba.

KačKač, ten pokojíček já také řeším a zatím opravdu nevím co budem dělat.
Když byla Krisrýnka maličká, tak měla rozkošný pokojíček. Nebylo to přeplácané. Nejprve měla bílé zdi a modrý nábytek. Namalovala jsem jí Bambiho s králíčkem a takového tchoře na jednu zeď. Fakt se mi to povedlo ani nevím jak. Vypadalo to kráááásně.
Pak ale zdi dost pomalovala a tak jsme museli vymalovat a (pokojíček vždy maluji já), namalovala jsem jí světle modře strop, na něj hvězdičky a světle žlutě zdi na kterých byli mráčky. To také bylo moc pěkné. Je to celkem jednoduché. Pokojíček normálně vymaluješ a pak jsem si udělala vystříhala takové šablony, které jsem vždy přiložila na zeď (nebo na strop a vymalovala je.
Ty mráčky jsem dělal až když byl v pokoji nábytek a dělal jsem je kolem toho nábytku.
No ale co jsou dva a ještě holky s klukem tak to tam mají takové splácané.
Teď bychom už potřebovali ještě jeden pokojíček. Nevím co budem dělat. Ten dům zatím nevypadá nadějně a tak si tu lámem hlavu zdali máme koupit ještě jednu místnost nebo ne.
Bydlíme totiž v přízemí v prostředním vchodě a nad námi jsou byty vždy tři. 2+1, 1+1 a 3+1, jen zde jsou 2× 3+1 a místnost kterou se dalo dříve projít za barák. Jenže jak se ten barák loni opravoval tak se schody zbourali a místnost je na prodej. On to nikdo nechce. My to tenkrát chtěli, ale když nám řekli kolik by to stálo, tak jsme řekli že né. Přeci jen tu nechcem zůstat a tak se nám to zdá zbytečně drahé. Ono totiž co jsem si tak spočítala a zjišťovala za kolik se prodávají byty 4+1, tak bychom asi dost prodělali , až bychom ten byt prodávali. Lidi nemaj peníze a každý spíš shání něco menšího.
Stále nad tím ale uvažujeme, protože děti nemohou být všechny v jednom pokoji.
Kristýnka potřebuje klid a za chvilku bude potřebovat klid i Tobiášek až začne chodit do školy, takž alespoň ty dva pokojíčky bychom potřebovali.
Zatím to necháváme ono se uvidí. A my měli teké 3+1 a byli jsme 3 a nějak jsme vyrostli. Nad námi jsou ty byty 2+1 a lidé tam měli většinou 2 děti, měli jednu místnost rozdělenou a měli z ní ložnici a pokoj pro 2 děti a také děti bez následků vyrostli. Tak uvidíme.

Holky já to pošlu, půjdu se napapkat. Mám toho ještě kupu na srdci ale nevím jestli bude Matyášek ještě spinkat.
Tak zatím ahojte Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.07.04 12:58

Ahojte holky,

to jsem opět já!!!!!!!!!!!
Matyášek se překonává a stále chrupčí, tak uvidím co stihnu. Prosím ale nekoukejte na ty překlepy protože fakt spěchám a nebudu mít čas si to po sobě číst.

tak co si pamatuji, bohužel nemám poznámky a i tak bych stejně všechno nestíhala napsat.

Takže děkuji vám za starost s mími zády. Už moc nebolí a bylo to asi tím že jsem blbá. já totiž jak byla ta tepla tak jsem otvírala ventilačky všude v bytě, tudíž tu byl v noci asi dost průvan, a spala jsem v noční košili a jak tak stále spím s prsem v Matyxáškově pusině tak jsme vlastně úplně nahá. No a asi i odkrytá.
Manžel za mě má už srandu, protože prý se mu vždy ráno, když mě vidí nechce ani do práce a nejraději by prý na mě skočil.
Dokonce jsem prý i minulý týden když šel do práce spala tak, že jsem ležela na zádech, košili vyhrnutou pod krkem, nohy pokrčené a roztažené. Prý jsem vypadala jak kdybych pózovala pro nějaký erotický časopis. HI, HI prý mu dalo dost přemáhání aby na mě nehupsnul.
No a také mi tvrdil že je tu ráno dost zima. Takže když takto spím, tak se ani nemohu divit že mě ta záda tak bolela. Už jsem ale přešla na pižamo a neotvírám okna proti sobě.
Takže záda, né že by byla naprosto v pořádku, ale už moc nebolí.

Tak teď mám okno a vůbec nevím co jsem ještě chtěla napsat.

Jo, Marti, nic si z té doktorky nedělej. Je asi blbá!!!!!!!!!!!! já také děti k doktorům oblékám co nejlépe a to oni ani nic moc obnošeného nemají. Neměli jsme po kom dědit a tak se nové věci kupovali Kristýnce a pak i Tobiáškovi protože šatičky on nosit nemohl a na Kristýnku jsem měla vše v růžové, navíc jsem si dala věci po kristýnce do sklepa a tam se mi do toho pustili myšky, až Matyášek má trošku věci po Tobiáškovi ale také nic moc, protože Tobiášek dost slintal a měl hodně oblečení u krku takové zaprané, takže jsem to vyházela.
Ještě k té doktorce. Já jsem vždy tvrdila že bych některým doktorům a porodním asistentkám, které se v porodnici chovali hnusně, nakázala každých 5 let pěkně hnusný porod, aby se trošku krotili.
To samé bych přála i té doktorce. Nějaké takové dítě, které by nesměla posazovat a nic. ono by jí potom to nadávání přešlo a držela by pusu, protože se to sice všechno pěkně říká, ale hůře dělá.

Tak už je vzhůru, takže musím jít. Snad se večer dostanu k tomu abych to vše, co chci, napsala.

Páááááááááá Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.07.04 13:06

Jo hloky, ještě musím dodat, já jak tak spěchám, tak to píšu tak polovičatě, že to že mě záda bolely z průvanu jsem vydedukovala z toho, že se mi k tomu přidala i pěkná bolest průdušek a i když jsem neměla teploty, tak jsem pokašlávala a byla jsem i dost zahleněná.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.04 13:40

Čusky holky,
protože miminko taky chrupká, jako Simunce, tak se ještě hlásím. Za chvíli odjíždíme na víkend pryč, tentokráte jsem měla zabaleno asi za 10 minut. Zjišťuju, že toho sebou vozím čím dál míň. No, on člověk teprve musí přijít na to, co je zybtečný. A taky je fakt, že předpokládám tplo, tak to nemusim přehánět. A beru jen 1 boty :-))

Simunko, ten tvuj Tobiášek je tedy hoooodnej. To mojí kamarádce řekl 3 letý synek, po té, co u vyvetlovala proč chodí každou neděli cvičit - mami, to bud radsi tustoska a bud doma. No je fakt že tebe by Tobísek měl s pásem doma :-)))

Tak holky paaaaa, z doktorky si už nic nedělám /díky vám/, ale v pondělí se mi z toho chtělo brečet. Už aby ten muj chlapik lezl a bude pokoj. Taky už mě neba tolik vytírat :-)) Až teď, co se mi pořád plazí po podlaze vidím, jakou tu mám špínu. Možná mi hrábne, občas vytírám i 2× denně. To když má matej bili triko :-)) Tak jsem si oblíbila tmavě modrou. Ta je dobrá :-)))

Mějte se
Martina a MAtěj (je na mě řada s deníčem, počítám s tím a napíšu)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.07.04 18:05

Ahoj Ed,

SMS dorazila, ale já jsem naprosto neschopná koupit si kredit a tak doufám že si to zde přečteš.

Na chat snad čas bude. Když mi to výjde tak tam budu po deváté večer čekat.

Tak zatím pááááááááááááá Simunka

PS: Prosím, prosím koukni se sem.

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.07.04 21:43

Ahojte holky,

Evi, moc ti děkuji za gratulaci. Je to od tebe moc milé!!

Angličtina mi nejde. Já nevím ale nějak už se neumím učit. Snad se do toho časem dostanu, protože jinak nevím jak se to naučím.

To se opravdu těm lékařům musíš takto připomínat? To by mě asi také štvalo.
Jinak promiň ale kamarádky jsem se zatím neptala. Ona tu opravdu není. Možná jela k rodičům, protože na dovolenou asi nemohla jet, když ten její přítel dělá v tom táboře.

Moc, úplně nejvíc ti závidím ty 2 prospané noci.
Já se tu chtěla včera pochlubit jak krásně Matyášek nespal, mimochodem také jen 2 noci, ale když jsem četla jak spal Kubíček, tak opravdu nevím jestli se mám vlastně čím chlubit. Oni se stejně asi holkám postaví hrůzou chlupy, ale já jsem nadšená.
Takže v úterý Matyášek usnul(mimichodem dávání spát v 8 zabralo, hned druhý den usnul ve 8:45 a dnes dokonce 8:25) v 8:45 a probudil se až nějak po dvanácté. Úspěch nejlepší!!!!!!!!!!­!! No a pak jsem ho kojilo-uspávala a jak mi předtím spadl z té postele, tak ho nyní poctivě přenáším do postýlky a on se u toho stále budí a tak uspáváme, přenášíme, uspáváme, přenášíme a to dokola dokud se mi nepovede přenos bez probuzení. Takže se mi to tentokrát povedlo asi o půl druhé a potom se stalo něco nááááááááádherného. Ráno když šel manžel do práce tak chtěl Matyáška přikrýt a tím ho vzbudil-to znamená že jsem spala téměř 4 hodiny v kuse!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Možná vám to holky příjde jako nesmysl, že z toho mám takovou radost, ale věřte že byjste měli také.
Druhá noc už byla trošku horší, ale spala jsem tak 3 hodinky v kuse, což je také úspěch. Ale včera se to pokazilo. Začali mu opět růst ty zuby a tak opět nespí.
No neva snad jednou vyrostou a bude zase trošku lépe.

Ještě jsem se chtěla zeptat, už se Kubíček zdokonalil v tom sedání si. Je stejně šikovný!!!!!!!!!!!

Koukala jsem také na fotečky baráčku (i Kubíčka) a mě se náhodou líbí (baráček) Kdyby se něco podobného prodávalo zde.
A že Kubíčkovi moc děkuji za přání k narozeninám. Je brouček.

Jindřiško, kojím a kojím, ale opět to začíná vypadat nadějně. Matyášek nyní poslední dobou i něco málo trošku začíná ochutnávat. Včera snědl půl švestky. Dnes tak 4 lžičky bramborové kaše s kuřátkem. A začal mi opět trošku baštit kaši. Je to ale zatím jen takové ochutnávání. Zatím se mi za 3,5 měsíce nepodařilo nahradit ani jedno kojení jídlem. A asi se mi to jen tak nepodaří.
On odmítá i cokoliv jiného pít. Jediné co si ještě dá je tak 5 lžiček šťávy z melounu. To znamená že když ani nic nepije, tak bych ho stejně asi musela kojit i kdyby něco začal jíst.

To vztekání ti opravdu nezávidím. Doufám že to Matyáška mine stejně jako Tobiáška, nebo že to nebude tak intenzivní jako u Kristýnky, protože to jsem byla opravdu párkrát zralá na mašli.
Tak doufám že Mateo to také jen tak zkoušel a nebude v tom pokračovat. Ono totiž asi není nic horšího.
Mě vždycky šíleně vadilo jak na mě všichni čučeli. Občas nějaká chytrá paní pronesla poznámku typu, že toto teda její děti nedělali a já si připadala jak naprosto neschopná. Ale to jsem byla mláďátko, teď už bych si asi nic nenechal líbit a bylo by mi i jedno co si myslí nějaká baba od vedle.

Marti, tak vy se začnete snažit?
Tak to doufám že vám to výjde a že budeš brzy hlásit 2 čárečky.
Jen, psala jsi že Matěj potřebuje bráchu? A to nechceš holčičku? Nebo spíš, co když bude mít ségru?

Jinak dřív jsem také vystačila s jedním párem bot. Jenže jak děti rostou, tak člověk zjistí že tu vběhnou do mokré trávy, támhle vlezou do kaluže a najednou těch bot potřebuješ nějak moc.
Ono totiž kdybychom Matyáškovi netahali kočárek, tak má úplně nejméně věcí.
A nebo jsem možná blázen, protože my když jen jedem na 3 hodinky kouknout na chalupu, tak s sebou táhnu: dětem bačkory, sobě pantofle a manžel si vozí 1 boty, protože on má spešl boty do auta. Prý se mu v nich hrozně dobře řídí ale špatně chodí.

Jo holky já už nevím co jsem chtěla, jistě až to pošlu tak si vzpomenu na dalších milión věcí. Jenže Ed asi na emimčo nekoukla a tak asi půjdu brzy spát.

Dobrou noc a krásné sny. Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 31.07.04 11:54

Ahoj holky,

tak jen rychlovka rychlá, protože jdu s princeznama ven a nebudu doma celý den. Jů to se rýmuje, já jsem ale básník :o)

Jestli máte někdo chuť a zájem, tak napište prosím nový deníček. Jestli ne, tak budem psát do tohohle, to neva. Pak třeba příští neděli napíše Marti V??

Mám spoustu novinek a tak vám dnes večer napíšu veeeeeeeeeliiiiiiký komentář ju?

**Simunko je mi líto, že jsme se minuly, mě nenapadlo, že nemáš kredit, myslela jsem si, že nemáš čas, tak jsem šla včera brzy spát a tvůj komentář i smsku jsem si přečetla až dnes ráno. Promiň !!!!

Přeju ti k dnešním narozeninám všeeeeeeeeeee­eeeeeeechno nejlepší a ať se to naše inetové přátelství jednou zvěční tím, že se uvidíme !!! Naplánované to máme, tak teď to jen příští rok uskutečnit :o)

HAPPY BIRTHDAY SIMUNKO !!!! - pozdrav od holčiček :o)**

Tak já pádím, fakt se ozvu večer, slibuju na holý pupek :o)

Ed xxxxxxxxxx

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 31.07.04 11:56

Ahoj to jsem ještě já, tak mě napadlo, že když se vám tu budu smolit s mega komentářem, tak to rovnou z toho můžu udělat nový deníček :oP

Tudíž já ten můj komentář odešlu jako deníček jo??

Hi hi
Ed

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 31.07.04 20:09

Ahoj holčiny,

tak jak se máte.Mám pocit, že se všichni letníte, moc to tu nežije. Já se teď střídám v hlídání Kláry se ségrou, takže času mám docela dost. Řeknu vám, že je to báječný. Ráno si ji vezme ven Blanka a vracejí se až k obědu, takže uklidím a navařím v klidu, nebo si ji naopak vezmu já a ona navaří. A odpoledne si to otočíme, nebo někam spolu jedeme do Prahy. Prostřídáme se v nošení, takže se tam nenadřu s tím 11-ti kilákem.

Dneska máme opět problém se spaním. Klára odmítla jít spát, a tak ji ségra nabalila do kočáru, že ji uspí venku. To jsem na ni zvědavá. Ale jsem jí vděčná, protože mě už od toho „uspávání“ bolí prsa. Manža se za chvíli vrátí z práce, takže jestli neuspěje ségra, tak jsem se rozhodla, že to nechám na něm a odejdu ven (protože já bych ten řev psychicky nezvládla, vlítla bych tam za nima po 5-ti minutách). Musím ji naučit, že jde usnout i bez maminčina prsa. Třeba s tátou u pohádky. Protože až se narodí druhý brouček, tak nevím jak bych to s tím kojením dělala :-))). Asi bych měla u každého prsa jedno dítě.

Jdu aspoň opláchnout nádobí, když už jsem tu sama, ať ten čas využiji plodně.

Abych nezapoměla - Simunko, přeji ti všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví, nejhodnější a nejzdravější děti na světě, a vůbec všechno, po čem tvoje srdce touží.

Posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára (45t.) + Kulihrášek (15tt.- to je fofr, už čtvrtý měsíc, strašně to letí)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 31.07.04 21:55

Ahojte holky,

Konečně odešla návštěva a mám trošku čas vám napsat.

Moc vám všem děkuji za gratulace.

Evi ještě jednou dík. Dostala jsem od tebe i toho mailíka(myslím toho druhého). Ty jsi takový blázínek!!!!!!!!!­!!!!! Ale je to od tebe moc moc milé. Dnes mi to mi to tu hrálo alespoň hodinu ale potom mi to prevíti vypli.

Ed tobě také dík a SMS jsem dostala. Ale opět jsem si dnes nějak nestihla koupit kredit, takže nemůžu ani odepsat. On ten den nějak zmateně utekl a já si ani nevšimla že mi nějaká SMSka přišla, takže jsem to četla až teď večer. No, já si to s tebou ještě vyřídím, ale mrkni, psala jsem ti soukromou zprávu a nevím zdali sji ji již četla.

KačKač dík též!!!!!!!!! Jsi hodná!!!!!! A máš s Klárkou takové trápení. Doufám že se rychle naučí sama usínat a nebude to pro tebe moc stresující. Kolik máš sester? A z kolika jsi dětí? Předpokládám že ta sestra co má ty 3 děti (doufám že je to ta tvoje) tak ta ti takto s Klárkou asi těžko pomáhá.

Tak mi za rok bude už 30. Béééééééé­éééé!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!! Ale jak tak stárnu tak tak posouvám tu hranici kdy je podle mě člověk starý. V 16 pro mě byli staří 18tiletí a lidé přes 20 pro mě představovali takové důchodce. Pak mi bylo 20 a říkala jsem si do 25 je to dobrý. No pak jsem to posunula na 30 a nyní si už zase začínám říkat a hlavně myslet že do 40 je člověk ještě v pohodě. Nevím, někdy mě tak napadá že bych měla být spíš ráda že jsem se toho věku ve zdraví dožila. A dost často když tak koukám na babičku tak jí tak trošku závidím že žije tak dlouho a je celkem zdravá, kéž bych i já měla takové štěstí. Achjo, jsem trošku opilá. Dala jsem si jednu dvanáctku a vlezlo mi to do hlavy. Tak raději končím a jdu spinkat.

Mějte se moc kráááááááááásně, hodné dětičky vám přeji a hlavně zdravíčko.

Simunka

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 01.08.04 08:12

Simunko, taky se připojuji k přání všeho nejlepšího, hlavně to zdravíčko a pohodu a aby tomu tvému malému prďolovi rychle vyrostli všechny zoubky, ať nemusí pořád „ožužlávat“ to tvoje prso:)))))))))))))

MarťulaR

PS: a teda můžu ti říct, že na 29let vůbec nevypadáš…tipla bych tak 20!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.04 09:35

Ahojte berusky,

uz jsem chtela jit spat, ale nemuzu usnout. Porad se nejak prevaluju :O)…Jsem totiz doma sama. Romca jel do L.A. pracovne a zustal tam i pres noc. Tak jsem doma sama, teda s Kubickem :O)
Ale mam z toho nejaky divny pocit a nemuzu spat. Bude to tim, ze mi manza tady chybi :O) Citim se vic bezpecne, kdyz je s nami doma.
Abych na to tak nemyslela a postel vedle me nebyla prazdna , soupla jsem si tam Kubicka :O) Chlap jako chlap, ze :O) At je malej nebo velkej, porad je to „chlap“ hi, hi.....:O))))))

Chtela jsem se divat na televizi, protoze to me vetsinou unavi a uspi, ale dneska tam davaji jen same drastarny a zabijeni. A na to ja se divat sama nebudu…Dokonce tu bezi horor, ale i presto ze se na ne rada divam ( ikdyz jen na jedno oko :O) ) divat se nebudu......To bych se cumela do stropu celou noc, vubec bych neusla..:O))) Vzdycky mi to „podrazdi“ nervy…:O) Manza nechape proc se na ty horory divam, kdyz mi to tak „dela zle“. Ale jsem hrozne zvedavy clovek, a nevydrzim se nekoukat :O)))) I kdyz vim ze se budu bat, stejne na to musim cumet, proste mi to neda.....:O)))))))))

Pred hodinou odjela ma kamaradka, ktera bydli v L.A. Mela u me spat, ale neco ji do toho prislo a tak musela jet domu.....Predev­cirem se vratila z Ceska, byla tam na dovolene za rodici.....Tak jsme pekne poklabosily co a jak je u nas v CR noveho.....

Prijela hlavne kvuli Kubickovi. Pujdemu za kmotru. Jeste musim sehnat informace na ceskeho kneze tady u nas. Doufam, ze nam to vyjde do konce tohoto roku Kubicka pokrtit.
Jeste porad nevim kdy tu operaci bude mit. Nemuzu nic planovat dopredu az jak nam reknou datum operace…Je to hrozne ale opet na nas zapomeli. Jak jsem uz psala, ze cekam na telefon, tak mi nevolali…Musela jsem volat na druhy den znova. Zase jsme jim „vypadly“ z hlavy…Tak jsem je pekne zprdla…Moc se omlouvali a rekly mi, ze se mi nekdo ozve v utery nebo ve stredu. Takze dalsi cekani co a jak…To je opravdu na palici !!!!! Bylo by nejlespi, kdyby jsme si to mohli zarizovat sami. Stejne se starat tak jakotak musis. Myslim, ze bych to mela vyrizene rychleji.....Na ne neni zadne spolehnuti..Jeste ze to Kubicek nema nejakou vaznejsi operaci…To bych byla s nervami v pr…:O))))

Musim rict, ze Kubicek je opravdovy sikulka. Sedani ze stoje mu jde skvele. Je u toho hrozne roztomily…:O))) Kdyz si chce sednout tak tu prcinku vystrci a jde do pokleku,v polovine se zastavi, pusti ruce a dopadne na zadecek :O)))))))) Je u toho strasne legracni :O))))
Dneska jsem se divala na fotky jak byl maly i na video - na porod..Je to neskutecne jak byl maly :O) A ted uz mu bude 8 mesicu…Ach jooo. Chtela bych jeste par mesicu navic nez zacne chodit, abych si ho jako miminko jeste uzila. Uci se kazdy den neco noveho…Az zacne chodit, tak tomu „miminkovskemu“ obdobi je konec :O( To uz bude „velky“ klucina…Mam radost, jak mu veci jdou, ale na druhou stranu je mi z toho smutno …
Myslim, ze chodit bude tak za mesic…mozna. Kolem stolu to smatlani zvlada celkem dobre :O))) Uz jsem mu koupila nove sandalky, protoze ty stare mel male :O))) Moc je sice nenosil, ale stejne jsem prekvapena jak rychle z nich vyrost. Kupuju mu boty vzdycky o cislo vetsi, tak jsem si myslela, ze mu jeste nejakou dobu vydrzi, ale ouhla nevydrzely…:O))))) Bude mit nohy po me - plochy hi,hi…:O))))
S jidlem jsme na tom dobre. Ji skoro vsechno to co ma, akurat maso moc nemuzu do neho dostat. Nechutna mu. Kure to mi sni, ale hovezi ne. Ale urcite tomu casem prijde na chut…Pije zatim vodu, caj jeste „nesmime“.
Kojim porad, ale ne tak casto. Pres den tak asi 3× sem tam 4× ( kdyz jsou vedra ).
V noci pokud nespi celou noc kojim asi tak 1×. Ale to zalezi na tom jak nas trapi zoubky. Kdyz ho to trapi hodne, kojim i vickrat…Ale noce se zlepsuji. Az nas ta „vlna zoubku“ prejde, snad se dockam tech prospanych noci porad :O))

Martino tak vy zase vyletujete :O)))) Vy se ale mate :O) Kde jste jely ????

Kackac - ty uz jsi ve ctvrtem mesici !!!!!! Toto leti panecku…:O) Tak davaj na sebe pozor i na mimiska :O))))))

Simunko jsem rada, ze se ti prani k narozeninam libilo :O) Ja jsem to nasla nahodou, a proste mi to nedalo abych ti to neposlala..:O)
Pekne to hraje, ze ???!! :O))))
To ze mas na krku 30, s tim se netrap. Ja jsem s tim co jsi psala o tom veku byla stejna :O)))) Porad si rikam pokud mi jeste neni 40, tak je to dobre!! :O)))))))
No ale ceka nas to vsechny. At chcem nebo ne, jednou se k tomu cislu doplazime…:O) Ja jsem jen zvedava, jak budu vypadat!!!! Neumim si sama sebe predstavit :O))))))

Tak ja jdu do hajan…Kubicek si tady u me pekne odfukuje :O) a me uz se klizi taky oci..Bodejt ne kdyz tady pisu po tme..:O)))

Mejte se moc hezky a krasnou nedeli vam preju :O)))) Pohladte vase stesticka :O)

papa Evca + Kubula ( za 9 dni 8 mesicu!!!! ) :O)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.08.04 11:22

Ahoj holky,

včera v noci jsem odeslala ten deníček ok?

Eviku, to je fakt příšerné, že na tebe doktoři „zapomínají“ a navíc když jde o malé dítě, tak přece by měli chápat, že máš o něj veliký strach :o(

Tak pá v novém deníčku
Ed xxx

Vložit nový komentář