ŠTÍHLENÍ 1. Moje teorie aneb opravte mě, jestli se mýlím

Cvičení a hubnutí

Člověk je tvor od přírody líný. Paradoxem ovšem je, že nás Matička Příroda rovněž hojně vybavila do těžké nepohody. Tak třeba naše tělo je uzpůsobené na dny hladovění a hojnosti. Pečlivě ukládá tuk na horší časy. Průšvih dnešní doby je, že horší časy nikdy nepřijdou, přichází jen a jen lepší časy, které nabízejí víc povalovaní u DVD, videa, televize, internetu a stále víc zajímavých pochutin, které u této sedavělehavé činnosti můžeme po hrstech házet přímo do chřtánu.... Začátek nabírání nadbytečných tukových zásob odhaduji právě tady.

Znám jen málo žen, které nemají s nadbytečnými kily a různými převisy na těle žádné problémy. Nebo jinak řečeno - ty které je nemají ani po čtyřicítce při plném zdraví jsou tak ojedinělé, že by mohly být vyhlášeny za vzácný vymírající živočišný druh.

Patřím do té osudové většiny s tukovými převisy a náběhem k celulitidě. Pravda, mám na to věk, čtyřicítka za mnou, přechod na dohled… Nabízí se otázka - dá se s tím přesto něco dělat?

Patřím k pohodlné části lidstva, co si raději lehne než sedne. A když už tak pěkně ležím, co si k tomu něco nezobnout?! Jít na procházku ano, ale vypravit obě děti, vytáhnout kočárek a brodit se městskou čvachtou nebo po zledovatělém pročůraném sněhu, když je venku -10°C a kuřáci chodí venčit psíky, když právě začíná zajímavá detektivka nebo za půl hodiny bude Kouzelná školka a za hodinu stejně tma… K tomu nějaká ta choroba… Nákup v lednici, motivace žádná… Důvodů proč nejít se najde vždycky dost.

Na druhou stranu má ta lenost něco do sebe - třeba spoustu zajímavých vynálezů jako je pračka, myčka, mobilní telefon a dálkový ovladač. Abychom už vůbec nemuseli vstávat… :o) A jak tak lenošíme, lenoší i naše střeva, přestávají pracovat, jak mají.

A jde to ještě díl - jsem líní i vařit a vymýšlet si jídelníčky. Na každém rohu ulice si za patřičný peníz můžeme koupit nějaký ten žvanec. Průvan v peněžence a kila navíc jsou výsledkem.

Přitom jsme sestrojení do nepohody!! Od tohoto bodu bych se odpíchla - vraťme tělo do normálu!! Nebojme se ho plně zapojit!! Přestaňme si vybírat tu lehčí cestu!! Rozhýbejme opět celé tělo, svaly, klouby, střeva… Nebojme se mírné nepohody!!

Jak začít je celkem jednoduché - za každým deníček najdete pár lehkých úkolů. Některé budou k úvaze, jiné třeba na psaní, k tomu pár cviků a receptů.

Tak co, jdeme do toho??!

Pokud ano, stačí založit si nějaký deníček nebo soubor, zvážit se a změřit, kdo může i vyfotit. Nic nepodpoří hubnutí, jako viditelné výsledky a ty budou!! Kdo chce, může své rozměry napsat veřejně sem, je to dobrovolné. Nemusíte se bát, nepůjde o žádnou dietu ani jiné vylomeniny! Každý si vybere, co mu vyhovuje, myšlenky zde nadhozené jsou jen k úvaze, řídit se podle nich nemusíte.

K zamyšlení:

Jak dlouho máme něco navíc? (Většinou platí, že jak dlouho se kila nabírala, trvá stejnou dobu, než se podaří je zdravě shodit) Připravte se - bude to běh na dlouhou trať!)

Kolik chceme shodit? (vycházejte z váhy, kterou už jste měly, nehledejte ideální míry v tabulkách, většinou jsou dělané pro modelky a my si přece chceme zachovat své krásné zaoblené slovanské tvary, ne?! Uvažujete spíš reálně.)

Cvičení:

Začneme správným dýcháním a zatahováním bříška. Zároveň si pocvičíme pánevní dno. Cvičit mohou i maminky krátce po porodu.

Lehneme si na záda, nohy v kolenou pokrčíme, chodidla se opírají o zem, bedra jsou přitisknutá k podlaze, ruce dáme na břicho. Napřed několikrát zhluboka nadýchneme a vydýchneme. Pak nadechneme a při výdechu postupně stahujeme pánevní dno, spodní břicho a horní břicho. Snažíme se úplně vcucnout bříško, chvíli vydržet a při výdechu zase postupně povolíme. Dávejte si pozor na správné provedené cviku, je důležitější než délka cvičení!! Ideální délka by se měla pohybovat kolem 10 minut.

Tímto cvičením relaxujeme, dodáváme tělu kyslík a zároveň stimulujeme i líná střeva!

Jídelníček:

Pro začátek bude stačit, když si upravíme pitný režim. Vypijete nejméně 2 litry za den? Radí se 2,5 až 3 litry během 24 hodin, ale u každého je to trochu jiné. Když kojíte, mělo by to být i víc. Promyslete si, co přes den děláte a rozplánujte t tak, abyste do oběda vypily nejméně litr, druhý litr odpoledne, něco se dá dohnat večer. Pozor - kafe se nepočítá to odvodňuje!
Finty: Postavte si na stůl dvoulitrovou láhev nějaké dobré vody (třeba té Dobré…) a popíjejte. Kolem poledne by tam měla být už jen půlka!! Nebo si změřte obsah oblíbeného hrníčku a dělejte si čárky, kolik jich přes den vypijete.

Tak s chutí do toho!

Alice

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 19.02.06 23:57

No - já do toho jdu!
Před těhotenstvím jsem při 170 cm vážila od 59 do cca 65 kg, v těhotenství jsem přibrala 24 kilo, po porodu (04/2004) jsem se za pár měsíců dostala (ne vlastní vinou:))) na 65 …Ale dnes jsem stouple na váhu a mám 72!!!!
Je fakt, že žeru a žeru a žeru …což jsem dělala vždycky - a vždycky budu, mám ráda jídlo a poslední dobou mám hodně ráda hodně jídla:)
Spíš jsem z těch, které to radši vysportují než by se nějak zá:,–(ně omezily v jídle.
Vždycky jsem cvičila - gymnastika, plavání, závodně volejbal, aerobik, kalanetika, jízda na kole, občas posilovna. Pak jsem přestala (zdravotní důvody), navíc jsem chodila na noční do pekárny, celé noci jsem se cpala koblihami (byly zadarmo:))) - a během roku jsem přibrala skoro 10 kilo, kterých jsem se už nikdy nezbavila.
Tedy - ne, že bych se o to pokoušela…

No zkrátka: Svou váhu ani tvary jsem nikdy neřešila, páč to nebylo myslím třeba. Ovšem poslední dobou si sama uvědomuju, že pomalu ale jistě TLOUSTNU! A jelikož se znám, tak vím, že je lepší utnout to v zárodku, dokud mám aspoň trochu pocit, že to za to stojí:)))

Kdybych si měla stanovit nějaký REÁLNÝ cí, tak by to bylo:
a/ zpevnit svalstvo
b/ dostat se na 65 - 63 kilo

Tož tak,

dobrou noc:)

Baghira

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 20.02.06 10:45

Vítám první valštovku!

Já jsem nikdy neměla akorát, spíš to vždycky bylo něco málo navrh. Hlavní boj s kily začal až po porodu.

Teď mám výchozí váhu 64,7 kg na 165 cm.

vytoužený cíl:
60 kg
78 cm v pase

Zvolila jsem strategii mírného omezení jídla, prodloužení intervalu mezi jídly na 3-4 hodiny a cvičení. Zatím to funguje. Doufám, že s jarem přijde víc přirozeného pohybu.

Alice

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 20.02.06 11:56

Ahoj,
Alice,ty jsi sebou tedy hodila a moc se Ti to povedlo!!!A jak je to se mnou?J9m ráda,nebudu říkat,že ne.Hubená jsem nebyla nikdy.Jsem sice váhově tam,kde před těhu,ale ty proporce…Hrůza.Na svých 172cm mám 75kg a reálný cíl a naprostou spokojenost bych měla někde kolem 65kg…A pevnější břicho…A piju málo a buď přímo žeru nebo nejím vůbec,mojí vědomou slabinou je nepravidelná strava…Tak společně hurá do toho!!!
 Luka

 
dufca1
Nováček 7 příspěvků 20.02.06 12:00

Já se zkusím přidat.
Dokonce jsem se kvůli tomuto kroku zaregistrovala, ač e-mimino navštěvuji pasivně už celé 2 roky.
Mládě už má rok a půl a já se stále ne a ne dostat na předtěho váhu, tak to zkusím takto veřejně :-).
Výchozí stav 164 cm, 66 kg, cílem je dostat se pod 60 kg a výrazně zpevnit (teda je fakt, že tak ideální to nebylo ani před těhotenstvím, to jsem měla tak 61-62 kg).
tak šťastné štíhlení všem :-)

 
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 20.02.06 13:08

aHOJ HOlky,
váhu doma nemám, tak budu jen zapisovat míry obvod břicha zatím…

Anni - neozvala ses jak s tím úterkem a plaváním, tak asi ti to nevyjde, že? Tak to necháme na některý další týden, až ti to vyjde…

tak pa a Hubnutí zdar!
Rachel

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 20.02.06 13:43

Ahojky Alice,

super nápad, beru všema deseti a jdu do toho.

S jídlem jsem na tom asi stejně jako Baghira…prostě jídlo miluji a jím čím dál víc…alespoň mám ten pocit, a taky abych nezapomněla jím hrozně nezdravě..:o((

Takže mám 170cm a 68 kg, před oběma těhu jsem měla 56 kg..kdeže jsou ty časy a navíc potřebuji i zpevnit…takže ještě musím změřit kolik mám v pase a přes boky a toho se chci taky zbavit…

Můj cíl:

  • zpevnit svaly…VŠUDE!!!
  • zhubnout alespoň na 60 kg…

Evásek a dětičky

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 20.02.06 14:44

To je nám to krásně rozrůstá!!

Vítej Luko , čekala jsem, kdy se objevíš. Uvidíš sama, jestli se Ti podaří spolu s námi ustálit trochu stravu. Záleží na každé z nás jakou strategii zvolí.

Dufco toho si považujem, že ses kvůli nám zarezistrovala!! :o) To máme děti jen o fous, můj Kubíček má rok a třičtvrtě.

Rachel zapisuj, jak Ti to vyhovuje, tohle je vloné povídání, povzbuzování, můžeme třeba měnit recepty nebo si jen tak splknout.

Evásku trojnásobná mamino, tož vítaj!!

Jinak připomínám, že v tuto dobu, bychom měly mít vypité něco přes litr a půl!! Jdu si pro čaj!!

Kdo už dneska cvičil? Hlásím 8 minut s ČT a zatahování bříška.

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 20.02.06 14:52

20.2. 2006

Baghira 170/72 cíl 63-65 kg
Luka 172/75 kg cíl
Dufca 164/66 kg, cíl pod 60 kg
Alice 165/65 kg, cíl 60 kg a kolem 80 cm v pase
Evásek 170/68 kg, cíl 60 kg

 
minonka01
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 20.02.06 15:02

Holky, proč se řeší dvě stejné věci ve dvou deníčcích??
Minulý týden vzniknul deníček - Problémy s nadváhou!! Řešíme úplně to stejné, i když nejde přímo o nadváhu, ale o shození pár kileček, zpevnění postavy a taky o tom pokecání!!
Nemůžeme to všechny řešit tak nejak pohromadě???
Holky mrkněte na to!

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 20.02.06 15:16

Já jsem se dívala a psala zakladatelce, navrhovala jsem střídání, ale neozvala se mi.

Myslím si, že dva deníčky nevadí, je tady přece spousta těhu a jiných deníčků, my jsme převážně ze stejného, známe se a chceme hubnout společně. Na rozdíl od toho vašeho jsem chtěla navrhnout nějakou koncepci, posílat cviky, recepty. Už to holkám slibuju dlouho, ale čekala jsem s tím, až stihnu napsat aspoň pět deníčků, jinak bych to nestíhala.

U nás je akcent právě na to štíhlení, protože nadváhou přímo netrpíme, spíš povadlým svalstvem…! :o)

Však kdo chce, může nakouknout i k nám.

Alice

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 20.02.06 15:20

Miňonko (hezkej „hubnoucí“ nick:)))))
Co říkáš je pravda.
Já to s tím hubnutím moc vážně nemyslím - zveřejňovat svoje míry každý týden nehodlám, spíš se chci nějak nakopnout a ubrat ve žraní…

Jinak - já na váš deníček koukala a uvažovala jsem, jestli se můžu zapojit. Pak už mi to nějak uteklo …a už jsem se nechtěla vtírat:))

Baghira

 
silvie02
Kecalka 122 příspěvků 20.02.06 15:27

Ahoj Alice,
ja ti ale odepisovala :), zkus se podivat do naseho prvniho denicku, najdes tam moji odpoved ve smyslu, ze budeme rady, kdyz se k nam pridas a pisnes nejake tipy a rady …

Jinak myslim, ze dva denicky vadit nebudou, kazdy bude asi trosku o necem jinem - vidim, ze jsi to pojala jako prakticke tipy a rady, takze urcite budem rady nakukovat i k vam a cerpat navzajem inspiraci …

Tak vsem (ze vsech hubnoucich denicku sveta) hubnuti zdar !

--

Silva

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 20.02.06 15:35

Silvo,

já jsem Ti tam odpovídala, že se chci domluvit mailem. Už jsem měla deníčky napsané, jen jsem dolaďovala. Nešlo mi o to se k vám přidat, zdálo se mi, že jste uzavřená parta, všechny se znáte a je vás tam hodně. Já to slíbila holkám z našeho deníčku, u vás nikoho neznám.

Ale můžeme se domluvit, kdy budou deníčky vycházet, já na pondělku netrvám.

Alice

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 20.02.06 18:31

Ahoj,
Alice-reálný cíl vidím 65kg…a čekala jsi správně,že se ozvu,hihi.Dnešní pitný režim opět hrůza,ale na návštěvě jsem zvládla vaječňák!

Baghiro-jo,já taky potřebuju nakopnout a přestat tolik žrát!

Evásku-jé,já mít tvoje kila…

Ostatní zdravím!

Musím letět..
Luka

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 20.02.06 19:27

RACHEL

nějak jsi nám zbloudila do jiného deníčku:-)))
Posílala jsem ti soukromou zprávu s tel. číslem. Plavat bych zítra určitě šla. Tak se ozvi.
 Andrea

PS sorry holky že si z toho dělám vzkazník:-)) Hubnutí zdar. taky statečně bojuju:-))

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 20.02.06 20:21

ahoj holky, tak já bych se k vám chtěla taky přidat :) chtěla jsem se přidat už před týdnem do souběžného deníčku, ale odradilo mě právě to, že se mi zdálo, že se všichni znají a že já taky vlastně až tak nebojuju s nadváhou, ale spíš potřebuju trochu nějakou rozumnou životosprávu. nepiju /přesto, že kojím, jsem hrozná ach joooo :(/ a sladké doslova žeru, jsem snad závislá, taky ach joooo :( jinak jím celkem pravidelně s malým a celkem i zdravě, to, co vařím jemu. cvičit se nedokážu vůbec donutit, přesto, že bych to svému tělu opravdu měla dopřát. mám špatnou kyčel, tak špatně chodím, záda trpí, kolena trpí, ostatní klouby se snaží zastupovat ten špatný a jsem celá křivá a vůbec… nošení mimina tomu taky moc nepřispěje. takže tak. a snížení váhy jako produkt zlepšení životosprávy samozdřejmě uvítám. po porodu mám pořád 5 kg nahoře. takže uvádím míry.
168 cm, poslední vážení minulou středu /doma váhu nemáme/ 65 kg a ideál 60 kg.

Takže pro začátek začínám zlepšovat pitný režim. při kojení prvního dítka jsem si to hlídala aspon tak, že jsem ráno navařila do hrnečkú různé čaje kojící, fenyklový, ovocný a tak a během dne je vypila, měla jsem přehled a pila. Ted na to nějak prdím a je to špatně. Takže dělám první krok a od zítřka se snažím pít :)

Všechny zdravím Chillie+Vítek+Fi­lípek

 
silvie02
Kecalka 122 příspěvků 20.02.06 20:48

Alice, … tak to jsme se asi nepochopily, to me mrzi (ja jsem cekala na nejakou SZ nebo mail :).

Jinak uzavrena parta urcite nejsme, par holek jsem (aspon ja) poznala asi dva dny pred prvnim denickem v diskuzi na podobne tema a zbytek se pridaval v prubehu … ale mozna zbytek se zna lip … to nevim :).

Myslim, ze hubnuti je ale tak vdecne tema (aspon pro nas zenske), ze se urcite uzivi i vic nez dva soubezne denicky … my ted navic uvazujeme o presunu vydavani na utery (v po dame dokupy nase miry a v ut je zverejnime) …

--

Silva

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 20.02.06 21:07

Jasně Silvi, já to neberu jako tragedii, však kdo má zajem nakoukne.

Tak mi pak napiš, já můžu zůstat u pondělku nebo to přesunout o kousek dál třeba na čtvrtek. Aspoň bude co číst.

Alice

 
minonka01
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 20.02.06 21:18

To je škoda holky, že to vypadá, že se v tom druhém deníčku všechny známe. Protože zrovna já neznám nikoho, ale společný problém vždy sbližuje!!

Přesně z tohohle pocitu jsem se tak před rokem nepřidala do deníčku Jarních miminek 2004. Měla jsem pocit, že se tam všechny holčiny znají už od těhu a že bych se vtírala.

Myslím, že by jsme si neměly hrát na to, kdo se zná a nezná. A proto hlásím heslo dnešního dne - KOHO NEZNÁME, TOHO POZNÁME!!!!

Jinak se taky těším na další vaše deníčky, alespoň má člověk více inspirace!!!

minonka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 20.02.06 21:18

Chillie další známá tvář, vítej! Jak se mají kluci? Kolem 10.3. bychom měli být ve Zlíně, tak Ti zavolám.
Víš, jak jsem si hlídala tekutiny při kojení? Během kojení jsem si nalila plný hrnek a ten jsem vypila. Podle počtu kojení a hrnků jsem si spočítala celodenní příjem, když se mi to zdálo málo, doplnila jsem to večer. Pila jsem takhle i v noci. Právě pití je i můj problém, Teď už kojím méně, ale pořád ještě, mám co dělat abych vypila aspoň 2 litry za den… Takže se můžeme podporvat navzájem…

Cviky vzkoušej takové, které Ti vyhovují, myslím si, že to co tu popisuju je celé na zádech a nemělo by Ti to dělat problémy. Ty další se budu snažit uzpůsobit, abys mohla cvičit s námi.

Alice

Baghira 170/72 cíl 63-65 kg
Luka 172/75 kg cíl
Dufca 164/66 kg, cíl pod 60 kg
Alice 165/65 kg, cíl 60 kg a kolem 80 cm v pase
Evásek 170/68 kg, cíl 60 kg
Chillie 168/ 65 kg, cíl 60 kg

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 20.02.06 21:27

Minonko,

Do našeho deníčku chodí stále nové holky, dokonce i ty, které nemají jarní, ale letní miminka. Nikoho jsme nikdy nevyhodily, každého přivítáme a může se klidně zapojit. Naopak maminky z těhotenství už třeba nechodí, protože nemají doma internet nebo nestíhají, některé jen občas nakouknou. Určitě se nevtíráš, jestli máš zájem, stačí jen napsat.

Problém rozběhnutých diskuzí znám spíš z rodiny, tam je někdy těžké zapadnout, když nechodíš pravidelně a často. U nás to fakt problém není.

Tyhle deníčky jsou pro všechny, někdo si třeba vyhledá odkazy nebo opíše recept, někdo si zacvičí, nemusí přispívat, když nebude chtít. Také nevidím problém v navštěvování obou deníčků současně, takže klidně čti, piš, jestli budeš chtít připíšu Tě do seznámku.

Nemám nic ani proti případnému sloučení, jen si myslím, že v míň lidech je to přehlednější.

Alice

 
minonka01
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 20.02.06 21:31

Alice, já vím, že by jste nikoho nevyhodily. Ale měla jsem pocit, že bych už nezapadla!!!

Tak vám všem přeji hodně štěstí v hubnutí, žádné mlsné chutě!!

minonka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 20.02.06 22:06

Tak se taky přidávám, i když už se snažím hubnout asi pět týdnů. Dala jsem si závazek 0,5kg týdně a zatím se mi daří. Změnila jsem to, že chodím 2× týdně cvičit a po tom cvičení už jím jen jogurt nebo jablko. Dnes jsem byla zase :-))). Ale jinak sladké jím každý den, kdybych se ho vzdala, tak bych měla pocit, že se moc omezuji a byla bych z toho nervozní a naopak bych víc jedla a i víc sladkého. A taky se vážím jen jednou za týden v sobotu ráno. Protože vždy když jsem se vážila, tak jsem se „za odměnu“ nacpala sladkým :-))).

Data: 170cm, nyní 69,5kg a cíl je 65kg. Aspoň do jara, myslím, že víc to asi moc nepůjde, jsem realista :-))).

Julda

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 20.02.06 22:32

Minonko-Alice Ti to napsala moc hezky,já sama začala do Jarních mimin 2004 chodit loni v únoru a moje Kačenka je spíš letní-je tam třetí nejmladší!!!A nový holky se opravdu objevují pořád a přijde mi,že jsme tam fakt dobrá parta a je úplně jedno jak dlouho tam která jsme!

Juldo-Ty taky,hihi.Obdivuju Tvojí pevnou vůli s tím cvičením…Tu já tedy nemám.

A od zítřka se pokusím vypít aspoň 2l každý den.Já vypiju i přes kojení jen něco kolem litru a před těhu to bylo ještě míň…Já vím.
 Luka

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 21.02.06 05:46

Ahoj Ali,

tiez uz s touto myslienkou bojujem dlho a zatial ziadny poriadny a viditelny vysledok a chyba mi vytrvalost a pevna vola ( mozno ten byčik a kontrola). Tak diky ze si sa toho ujala, mozno to skor dotiahnem do konca.

Ja som bola vzdy skor chuda ( hubena). No Chuda som uz na papieri asi 3,5 roku ale chuda (hubena) uz aspon 2,5 roku nie som.
S vahou som skor nikdy problem nemala a ked sa na to spatne pozriem tak uz chapem aj preco.
V prvom rade do 30-ky som mohla „zozrat "vsetko a ziadny efekt. Mala som vtedy nieco okolo 50 kg a 172 cm. Mala som energie na rozdavanie a narocnu pracu, nebol cas najest sa nejake tie problemy doma a v okoli a k tomu ten vyborny metabolizmus. No proste skoro manekynka.
Ked som mala 30 prestahovala som sa do Prahy, trochu zmenila pracu a stala sa zo mna "kancelarska krysa“ k tomu tie vyborne vecere a pohodovy zivot a slo to pomaly, ale iste hore.
Ked som otehotnela mala som 55 kg. Pribrala som cca 18 kg. Lukasko a plodova voda nieco z vahy zhodili, ale odkedy som na:,–(ila antikoncepciu tak nie a nie s tym pohnut. Jednak som doma dost zlenivela, chladnicka stale plna a vzdy sa tam da nieco najst, mozno zadrziavam viac vody..... Potom ta pravidelna strava 5-6krat denne a pohyb skoro minimalny…

Koncom Januara som zacala cvicit cca 50-70 brusakov denne. Vydrzalo mi to vsak len asi 10 dni. Potom som ochorela a musela som to vypustit.
No za mesiac ideme k moru tak zhodit musim, inak sa muz so mnou mozno rozvedie a ja sa prepadnem od hanby, lebo sa nedostanem do plaviek.
Nohy a ruky mam stale hubene, take som ich vzdy aj mala, ale vsetko co mi zostalo mam od pasa cez zadok a pekne ovisnute pneumatiky.
No zvazim sa rano a podam spravu ( vzdy som sa vazila rano, vypada to lepsie ).

CIEL do leta 56 kg

A idem si dat prvu davku aspon 30 brusakov a pohar vody.

Chudnutiu zdar
Slniecko

PS: ak sa nebudem ozyvat pravidelne tak nestiham (uz obcas zanedbavam aj Jarne mimi), ale priebezne snad budem podavat spravy :o))

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 21.02.06 08:38

Dobré ranko!

Doufám, že jste vyspané do růžova, v dobré náladě, jdeme na to!! Už bumbáte? Nezapomeňte pít!!

Kdo včera cvičil bříško? Já jsem to zkoušela, ale o trochu míň než předevčírem. Moc mi to nešlo, ale kupodivu je to cítit. Tak aspoň něco.

Minonko však choď, kde se Ti to líbí, třeba sem!! :o)

Vítám Juldu jsi šikulka šikovná, takhle nějak by to mělo vypadat - cvičit, ale moc neneomezovat, aby byl človíček v pohodě! Míry i cíl si píšu.

Slniecko zdravím do Ameriky!! Prozraď nám prosím, jak se cvičí 50 brusakov? Netuším co to je… :o) Máš krásné předsevzetí, píšu si! Když nebudeš stíhat psát, stíhej se aspoň vážit a poctivě zapisuj, dodáš později.

Takže druhý den tu máme:

Baghira 170/72 cíl 63-65 kg
Luka 172/75 kg cíl 65 kg
Dufca 164/66 kg, cíl pod 60 kg
Alice 165/65 kg, cíl 60 kg a kolem 80 cm v pase
Evásek 170/68 kg, cíl 60 kg
Chillie 168/ 65 kg, cíl 60 kg
Julda 170/69,5 kg cíl 65 kg
Slniecko 172/?? kg cíl 56 kg do léta

Jdu si dát půl litru čaje!

Co vaříte k obědu?

Alice

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 21.02.06 08:54

Ahoj,
po dlouhé době mám snídani na stole!!!K obědu jsou šunkofleky,ty já nerada tak budu mít polopůst,hihi­.Vlezla na mě chřipka,cvičení tedy nehrozí,přiznávám.
 Luka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 21.02.06 09:02

2.den Pokračujeme se zatahováním bříška.

Poloha je stejná jako u prvního cviku:
Lehneme si na záda, nohy v kolenou pokrčíme, chodidla se opírají o zem, bedra jsou přitisknutá k podlaze, ruce dáme na břicho. Napřed několikrát zhluboka nadýchneme a vydýchneme. Pak nadechneme a při výdechu postupně stahujeme pánevní dno, spodní břicho a horní břicho. Snažíme se úplně vcucnout bříško, chvíli vydržet. POZOR přichází změna - při nádechu necháme bříško zatažené, dlaněmi kontrolujeme. Nadechujeme se do žeber, bříško zůstává celou dobu zatažené. Cvičíme opět kolem 10 minut.
Po cvičení bychom měly bříško cítit, je to známka, že jsme cvičily správně.

Při cvičení relaxujte!! Udělejte si pohodlí, abyste se cítili příjemně. Cvičte raději ráno, když se k tomu během dne nedostanete, večer se vám nebude chtít. NAvíc budete mít celý den dobrý pocit, že jste už něco dokázaly. A kdyby byl náhodou čas večer, můžete to to vzít ještě jednou od začátku!

Sportu zdar!!

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 21.02.06 09:04

Luko, potěším Tě - zatahování bříška lze cvičit i při chorobě…! :o) :o:o)

A.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 21.02.06 14:56

ahoj všem, tak hlásím, že díky vám /Alici :)/ jsem konečně začala s tím pitím. Ríkám si, že musím pí už aspon rok :) Tak dnes už mám v sobě asi litr a půl čaje /ruského, kojícího, ovocného/ + talíř polévky a ted mě tam čeká další půllitr :)
Jen nevím, jak to vydržím. Ty čaje mi zoufale nechutnají., zvlášť když je nevypiju hned teplé, pak je to humusek :) vodu pít nemůžu, mám po ní žaby v břichu a je mi z toho zle. tak nevim, co mám pít.
jinak dnes jdu snad i cvičit. nějaké cvičení pro ženy na záda s rehabilitační sestrou, snad Radim zvládne večer kluky, je to od osmi, to už by mohli spát.
Alice, jinak dík za přivítání. Kluci se mají dobře, tad dokonce OBA NAJEDNOU!!! spi. Zázrak. .............
Hmmmm, tžak už ne :) Filipa probudily prdy. Ach joooo.
Tak jsem se těšila na klidny posez u PC.
Jo, až budete v tom Zlíně, určitě se ozvi.

Všechny se mějte, pijte, cvičte a nemlsejte :) Chillie+Vitek+Fi­lipek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 21.02.06 15:01

Je to bída tři odpoledne a já mám vypitého jenom půl litru… Jsem plná oběda. Z cvičení jsem si dala jen 8 minut s ČT, ale děti mě moc nenechaly, ještě si přidám, až mi slehne bříško!

Tak kde jste, hlaste se jak pijete a cvičíte, ať v tom nejedu sama… :o)

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 21.02.06 15:11

Co třeba melta s mlíkem? Ta mi chutná teplá i studená. V poslední době piju často kefír, máme doma kefírové houby, tak ho každý den dělám.

Čaje mám ráda, ale jen teplé nebo spíš vřelé. Voda mi nevadí, aje v těhu jsem s tím problémy měla. Co džusy? lepší slazený nápoj než žádný…

A.

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 21.02.06 17:42

Alice-pít se snažím,cvičit ne,je mi bídně…a ještě jsem mimo snídaně nejedla,jdu to napravit nebo se naláduju večer a po sedmé už nechci jíst.takhle jsem od léta zhubla už 10kg.
 Luka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 21.02.06 18:20

No já jsem pití dotáhla na litr, furt se cítím plná! A to jsem měla ke snídani kefír - neurčité množství
půl litru čaje během dopoledne
oběd kuře v mléce 2 kusy + brokolici v páře
odpoledne půl litru čaje a před chvlílí kapučíno a jogurt

Peču koláč. Naštěstí ho skrz rýmu moc necítím a nemám na něj ani přehnaně chuť…

Alice

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 21.02.06 19:49

Včera jsem byla na cvičení a pak už měla jen jedno jablko a pěkný hlad celou noc. Hoši se budili všichni tři několikrát za noc, tak to bylo kruté :-(. Ale myslím, že tento týden bude zase půl kilka dole :-).

Pití - od včera jsem si natočila do lahve od matonky vodu a do ní vymačkala půlku citronu a k tomu ještě čaj nebo něco, takže jsem aspoň na dvou litrech. Taky jinak málo piju a to kojím, takže bych fakt měla přidat. Jenže on nějak není čas, hlavně 2× denně chodíme ven a teď v zimě venku nepiju, tak to musím pak doma dohánět a jde to blbě :-))).

A taky na mě něco leze, tak nějaké cvičení doma nehrozí, ale venku s dvojkočárem v té břečce - to je super posilovna :-))).

Julda

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 21.02.06 20:59

ahoj holky, tak dnes jsem ten pitný režim jakž takz zvládla, dala jsem asi těch 2,5l. Ale to je tak všechno za co se můžu pochválit. ale zase, víc jsem po sobě zatím nežádala :)NA tom cvičení jsem nebyla, dnes jsme dopoledne museli nakoupit a odpoledne byli s Filipkem plavat, Vitka samozdřejmě s sebou, a večer mě taaaaaaaak strašně boleli kolena, že jsem už neměla sílu znova vyrážet večer z domu. Tak snad příští týden.
Holky, vy jste všechny z Jarních mimin??? Nebo jak staré máte mimi? Kromě Alice nikoho neznám. Já mám Vítka /v dubnu tři/ a Filípka /5 měsíců/.
TAk jdu ještě něco popít, zahnat chutˇ na sladké či něco „malého“ a mizím pod peřinou. jsem nějaká úplně hotová. Mějte se Ch.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 21.02.06 22:28

Hlásím 4 hrnek čaje!! Takže minimum mám taky splněno. Během dne byla i nějká voda a ten kefír, takže to bude lehce přes dva litry. Třeba se zítra poleším.

Z cvičení moc nebylo, děti se mi pletly pod nohy, ale snaha byla. Teď si dám ještě nějaké to manželské dovádění, u toho se taky něco spálí, ne?! :o)

Chillie, kromě Dufci a Minonky jsou tu jarní maminky.

Holky dobrou a zítra zase do toho!!

Tak přemýšlím, jestli mám vůbec dávat nový cvik, když to cvičení tak bojkotujete!! :o)

Alice

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 21.02.06 23:00

Ahoj holky,

tak se konečně taky ozývám. Ale přiznám se, že včera jsem chvilku cvičila ten první cvik. A s tím pitným režimem je to u mě taky bídné, zkusím se polepšit.
A předsevzetí si radši nedávám, protože to určitě zase nesplním.
Ale i tak to zkouším s váma.

Ahoj.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 21.02.06 23:01

Alice a ostatní - taky vás při tom cvičení bolely záda? Já je docela cítila.

Miroušek

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 21.02.06 23:24

Chillie, na začátku posledního deníčku jarních miminek 2004 je seznámek, tam si nás najdeš :-)). Já tam teda nemám všechny děti, takže: Tomáš skoro 11 let, Martin dnes 21 měsíců a Petr včera 5 měsíců.

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 21.02.06 23:28

Alice,

přiznám se, že já jsem ty cviky taky ještě nezačala. Možná by bylo lepší tolik nespěchat s dalšími, aby jsme si je dobře osvojily a pak přidávat další. Radši dělat každý den jeden cvik pořádně, než dělat hodně cviků špatně a jen jednou za týden, ne? :-)))).

Julda

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 22.02.06 08:11

Ahoj holky!

Cviky mám rozepsané, spěchat nebudu, nemá cenu to tu zahltit. Já jsem včera cvičila až večer, jak je toho na tom břiše hodně, jde to hůř než loni na jaře. Tehdy mi to taky pár dní trvalo, než jsem se do toho dostala a to jsem cvičilo hodinu denně.

Miroušku záda by bolet neměla, nemůže to být z jiné činnosti?

Jdu se zvážit a udělám si kotel čaje!! A pro jistotu i zacvičit, ať mi to zas nezbude na večer…

Musím se pochlubit, včera jsem upekla tvarohový koláč a ochutnala jsem jenom malý čtvereček!!

Co chystáte k obědu? Mě nic nezbylo, asi udělám mrkvovou polívku.

Alice

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 22.02.06 09:48

ahoj, tak já teda s cvičením taky ještě nezačínám. zatím si teda neumím vyšetřit tu chvilku na to. ale už jen když si lehnu na záda a snažím se správně dýchat, tak mě záda bolí jak sviňa… mám je fakt totálně zdeformované. ach jooo… začínám mít strach, jak to bude vypadat, když mě bude víc a víc…
zatím teda jedu jen to pití… dnes teda zatím jen půl litru, teď jdem k mudr. filip na očkování, tak do sebe rychle ještě něco naleju a do oběda nebude nic. tak budu pak dohánět. na oběd budem mít polévku s krůtího krku a další něco rychlého asi se žampionama a brokolicí, asi těstoviny, jěště cestou promyslím.
Juldo, tak to máme kluky stejně. Chodíš i na zařijovou diskusi? Já se tam nějak necytám. Píšou strašně moc a já nestíhám :)

Mějte se. Ch.

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 22.02.06 10:28

Chillie, do diskuze jsem chodila hodně před porodem, pak už jen málokdy. Nedá se to stíhat, jsem ráda, že stíhám jarní miminka. Do nich jsem začala přispívat asi před rokem a myslím, že jsem dobře zapadla :-). A v jarních miminkách nás je 5 maminek, co máme další dítě na podzim 2005 :-))).

Julda

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 22.02.06 12:02

Ahoj štíhlule!!

Hlásím vypitý litr čaje a uvařený oběd. Dneska mi to jde strašně pomalu, deníček jarních maminek se mi od zapnutí počítače ani nenačetl do konce… Je to od včerejška, manžel tam volal, snad to během dne opraví.

Chillie tak to je síla, když Tě bolí už jen ležení na zádech. Co na to orpotedi? Těším se, až uvidím kluky, vlastně jsem zatím viděla každého jen jednou. Kuba už není takový stydlík, teď se spíš bojím, aby mi neodešel s někým cizím, co se na něj na ulici usměje… :o)

Juldo na jaké svičení chodíš? Já musím cvičit ráno na lačno, jak vypiju ten svůj půllitr, je se cvičením konec… Dneska jsem to zase prošvihla.

Miroušku jak jdou cviky? Až budete chttí další, napište si.

Jdeme obědvat!

Alice

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.02.06 13:03

Ahoj holky,

Alice - já to bolení zad budu mít asi od páteře. Musím si domluvit rehabku, mluvila jsem o tom i s alergoložkou a tak mi to potvrdila a vlastně tu rehabilitaci navrhla.

Jinak ráno jsem vypila 0,4 l čaje a trochu minerálky, ale taky kafe, takže opět slabota. A k obědu máme pečené kuře a rýži.

Zatím papa

Miroušek

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 22.02.06 20:03

Tak dnes doecla dobrý, cvičení teda žádné, ale 2 litry vody mám v sobě a ještě asi něco vypiju.

Alice chodím cvičit v naší vísce, takový slabší aerobic a posilování. Radši bych jezdila do města na powerjogu, ta je super, ale nemám hlídání. Na toto cvičení mi hlídá kluky po uspání Tomáš a nebo tchánovci. Manža je většinou v práci :-(.

Julda

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 22.02.06 21:20

ahoo, tak zdravím zase při večeru zbilancovat den. Takže pití, šlo to, ale hůř než včera. Něco přes dva litry to bylo + polévka. Sladké… aaauuu,ani nemluvím, dvě tatranky+ jakási tyčinka+ dělali jsme s Vítkem jakysi dortík z Médi Pusíka, sice absolutně nevhodný pro malé děti, ale chutnal nám :) Cvičení nic.
Alice, obdivuju tvoji vůli, když pečeš buchtu, že jí sníš jen malý kousek. V pondělí jsem pekla tvarohovou bábovku a kdo myslíte, že ji skoro celou snědl :). Až já se zbavím své závislosti na sladkém, tak budu tak hubená, že mě vítr odnese :D:D
Ortopedi na záda nic, já jsem tele, moc si nestěžuju a oni sami nic neřeší, navíc tam teď moc nechodím. Ale musím zajet. Chodím ke Sv. Anně do Brna. Jsem už objednaná na endoprotézu, ale asi to ještě zase odložím. Ale s těma zádama musím fakt něco dělat.

JULDO, týýý jo, teď má tolik mamin děti takhle krátce po sobě. To emimino teda silně zvyšuje porodnost :)

Mějte se Chillie

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 22.02.06 22:04

U nás nezapracovalo E-mimino, ale můj už vyšší věk - nyní 34 let :-)))).

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 23.02.06 10:57

Ahoj holky!

Dneska je to slabší 64,6 kg a top jsem si sundala brýle i ponožky… :o) Včera jsem si už koláček dala, sice umírněné, ale ten poslední byl i trochu pozdě. Jak je vidět, i menší prohřešky se hned objeví…

Zato s pitím a cvičení to bylo dobré, poslední čaj jsem si udělala kolem deváté, takže 2,5 litru jsem měla stoprocentně + polívka a něco během dne. Cvičeníčko jn 8 minut s ČT, ale je fakt, že Vašek držel hodně rychlé tempo a pak Pilates dle rozpisu. Přes den se hodně snažím stahovat bříško při sezení, už mi to jde o dost líp, tak nějak se cítím štíhleji!! :o) Hlavní je, že když zatáhnu pupek, pomalu ze mě padají kalhoty…!

Dneska byl ke snídani čaj, druhý už mám vařený, taky byl koláček, ale víc ho nebude, protože už není…! Oběd bude dietní, odpoledne si dám ovoce.

Chillie, Ty to zatím nemůžeš přehánět, máš přece poměrně malé mimi a kojíš. Hlavně si hlídej pití, aby bylo dost pro oba. A hlas se na tu ortopedii, popiš jim svoje problémy!! Je to Tvoje tělo, musíš si to pohlídat, dokotři se musí uhánět, sami od sebe se starat nezačnou.

Juldo, to máš bezva cvičení. Mě právě powerjoga moc nechytá, ale brala bych úplně cokoliv. Jenže v současnosti bych toho asi moc nevydržela, přece jen nejsem ještě úplně v cajku.

Jdu vařit!

Alice

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »