ŠTÍHLENÍ 2. Nabídka a poptávka aneb jak funguje naše tělo!

Cvičení a hubnutí

V prvním deníčku jsem přemýšlely, kde se berou nadbytečná kila, dneska si řekneme, co nás vlastně čeká. Nebudeme se zabývat dietami nebo prostředky na hubnutí. Jde o celkem jednoduchý princip výdej a příjem by měl být v rovnováze. Pokud nabíráme, je někde chyba. Asi jíme víc, než stačíme spálit. Chce to jednoho ubrat, druhého přidat. Možná jíme dříve, než jsme stihly vytrávit! Pokusíme se uvést naše tělo do rovnováhy. Právě tohle může být dosti ošidné, musíme na to jít pomalu, ale vytrvale.

Moudré knihy a servry radí jíst po čtyřech hodinách. Ale - třeba takové jablko strávíte asi za půl hodiny. Komu dělá odstup 4 hodin problém, může si dát v mezičase nějaký teplý nápoj, když nepomůže třeba trojúhelníček sýru nebo jablíčko. Na začátku budete jíst možná po třech hodinách, možná u toho zůstanete, možná se interval prodlouží na čtyři hodiny. Rozhodně by vám to mělo vyhovovat, neměly byste cítit sžíravý hlad ani usínat s pocitem hladu. Jíst můžete zatím všechno co jíte běžně, časem samy uvážíte, jestli chcete změnu nebo zůstanete při starém. Co by se ale mělo změnit, jsou porce. Nenakládejte si na talíř příliš mnoho. Jezte jen do příjemného nasycení, i kdybyste měli nechte na talíři poslední sousto. Hladu se bát nemusíte, další jídlo už je na dohled! A v záloze máte nějaký kousek ovoce nebo teplý čajík, kapučíno, kafíčko… Pocit nasycení „dorazí" do mozkového centra za 20 minut, dopřejte mu tuto cestu a nedojídejte se.

A jedna hodně pozitivní zpráva - nemusíte se zříkat mlsání! Je fakt, že pokud má jít váha dolů, nedá se mlsat neomezeně, ale nemá cenu si odpírat, co máte rady! Nemusíte čekat s hubnutím až dojíte všechny zásoby ve špajzu, nemusíte si dávat předsevzetí, že už si nikdy žádné nekoupíte!! Jenom by vás to omezovala a svádělo. Klidně si nechte mlsky doma! Stačí, když budete mlsat přiměřeně, větší mlsání se dá vykoupit pohybem. Brzo zjistíte, co si můžete dopřát, ani by vám to váha druhý den vyčetla.

Tímto se dostáváme k pohybu. Abychom naše líné tělo uvedli do pohybu, je třeba ho rozhýbat. Nemusíte se bát, že vás poženu do posilovny nebo na aerobic. Pokud to máte rády, proč ne, ale nutit se do ničeho nemusíte. Vyberte si takový pohyb, který vám vyhovuje. Najděte si možnosti, jak se hýbat denně, aniž by vás to stálo mnoho času. Jezdíte výtahem? Začněte chodit pěšky!! Schody bezvadně spalují kalorie. Jezdíte nakupovat MHD i když to máte za humny? Vytáhnete auto, i když je obchod na druhé straně vesnice? Objevte krásu chůze, obzvláště, když si můžete vybrat hezké prostředí a čistý vzduch. Ujel vám autobus? Můžete si zacvičit na zastávce aniž by si toho kdokoliv všimnul nebo můžete jít jednu zastávku pěšky. Na spalování stačí, když si zařadíte 3× do týdne kolem 30-40 minut pohybu, v ostatních dnech desetiminutovku podle cviků zde uvedených. To se dá zkousnout, ne? Velice dobré cvičení je Buď fit s ČT, dávají ho od pondělí do čtvrtka na ČT 1 13:30 po Sama doma a 19:45 (někdy 19:50) na ČT 2 opakování. Kdo nestíhá, stačí si to každý den nahrát. Když si dáte 3-4 po sobě, máte krásnou půlhodinku za sebou! Je tam aerobic, jóga i posilování.

Špatná zpráva - nikdy nezhubnete samy, musíte proto něco udělat! Dobrá zpráva - jde to!! Nestojí to ani moc času ani moc peněz, jen trochu úsilí! Dokonce jen takovou trochu, že s tím můžete začít i vy!!

NEJEZTE VÍC NEŽ MUSÍTE! OBJEVTE RADOST Z POHYBU!

Na závěr - pro začátek stačí, když si rozdělíte jídlo na malé porce asi po 3-4 hodinách, vypijete za den kolem 2,5 litrů tekutiny a během dne si zacvičíte. Buďte dobré mysli, štíhlý pas už je na dohled!! :o)

Nezapomeňte na úpitný režim!!

Z zamyšlení: Kolik pohybu denně mám? Jím do zasycení nebo si ráda přidám? Vydržím s mlsáním 3 hodiny po obědě nebo to musím mít HNED? Tip: Zkuste po jídle napřed vytrávit než si dáte něco dalšího. Když dostanete hlad, zkuste napřed teplý nápoj, hlad je často převlečená žízeň.

Cvičení:

Pokračujeme se zatahováním bříška.

Tento týden budeme zatahovat bříško ve stoje. Postavíme se rovně před zrcadlo, lopatky mírně dozadu a stlačíme dolů, hlavu vytáhneme z krku nahoru, pod:,–(íme pánev, nepatrně pokrčíme nohy. Nadechneme se a při výdechu zatáhneme bříško stejně, jako jsme to dělali při lehu na zádech. Napřed vtáhneme pánevní dno, pak zatáhneme spodní bříško a nakonec ho vcucneme celé. Stále držíme rovná záda!! Nadechneme se do hrudníku, bříško je stále stažené!! Při výdechu zkusíme bříško přitáhnout, protože při nádech vždycky trochu povolí. Komu se to nedaří, může se prodýchat a zkusit to znovu nebo vždy po dvou cvicích bříško při nádechu zcela povolit.

Tip pro hujery: zkuste to 2× denně!

Jídelníček - Zkuste jíst po 3-4 hodinách! Začněte normální porcí, když budete pozorovat, že jste nasycené, nejezte dál! Nezapomeňte dodržovat správný pitný režim! Pijete neslazené nápoje? Zkuste to!

Alice

Baghira 170/72 cíl 63-65 kg
Luka 172/75 kg cíl 65 kg
Dufca 164/66 kg, cíl pod 60 kg
Alice 165/65 kg, cíl 60 kg a kolem 80 cm v pase
Evásek 170/68 kg, cíl 60 kg
Chillie 168/65 kg, cíl 60 kg
Julda 170/69,5 kg cíl 65 kg
Slniecko 172/62,5 kg cíl 56 kg do léta
Pepi 173/78 kg cíl 65 kg

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 28.02.06 23:12

JEEEEJ ja som prvaaaa!!

Slniecko

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 28.02.06 23:23

Ahoj spolubojovnicky,

tak za sebou mam liter vody a Juice ( nesladeny!! aspon dufam) a pred sebou este to cvicenie a dalsie pitie.

Luckymu klesla teplota obavy a stres tiez pominuli, len toho pohybu doma je malo :o((. Tak uvidime co zajtra ukaze vaha.

Krasne snicky vsetkym tam daleko

Slniecko

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 01.03.06 08:49

Ahoj,
já mám za sebou každý den návštěvu,která něco dobrého přinese.Za poslední měsíc mám kilo nahoře!jediný pozitivní je,že váha teď zarputile stojí a nehýbe se ani nahoru.Mám pocit,že piju o něco víc než jsem pila,dělám si čaje do půllitrovýho hrnku a dokonce jsem si koupila zelený čaj a už ho párkrát měla.
 Luka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 01.03.06 11:24

Ahojky,

tak včera mě skolila pořádná chřipka, takže dnes jen ležím. Naštěstí nemám ani moc chuť k jídlu, tak se nemoc snad neprojeví na váze směrem nahoru :-))).

A zatahování bříška dělám každý den, i když popravdě řečeno mě to až tak zase nebaví :-(.

Alice jestli to nevadí, tak já se budu vážit tak jak už jsem v lednu začala, každou sobotu ráno (po pátečním cvičení a nevečeření :-))) ).

Julda

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 01.03.06 17:42

Ahoj holky!!

Po týdení stagnaci a mírném nárůstu se váha opět hnula mírně dolů - na 64,7 kg, čili to stejné, co jsem měla před týdnem.! Ale pozitivní je, že jsem zhubla na objem, sice ne o moc, ale přece. Cvičení se projevilo.

Co se vážení týče - klidně se můžeme vážit každá sólo a dát sem nové míry a váhy klidně za měsíc. Je to jen na vás. Mě se osvědčilo vážit se denně, měřím se jednou za měsíc vždycky prvního. Hubneme s holkama na rodině, vkládáme do alba i takové ty hambaté fotečky v plavkách… :o) To kdyby se chtěl někdo připojit, kldině můžete. Všechno je dobrovolné, pokud tu někdo najde inspiraci nebo psychickou podporu, je to skvělé.

Já jsem se konečně namíchla a vyhodila své staré ošpupané kalhoty (kupované v listopadu 2004 za první Kubíčkův zoubek…) a svoje vytahaný trika, co jsem v nich doma dělala ostudu. Nakoupila jsem si troje gaťata, elastické rifle a jedny vínové, též elastické. Ty třetí jsou spíš takové do lesa, jsou hodně tmavé, kapsaté, ale byly v akci za 150,– a hlavně jsem se do nich vešla… Pokud se budou líbit chlapovi, nechám mu je, jinak v nich budu strašit veverky na chatě. Jsem nadmíru spokojená a cítím se o fous hubeněji!! :) Nějak si člověk pomoct musí, že?!

Ráno mě chlap fotil v plavkách a utrousil cosi, jestli jde o reklamu na špeky. Myslím, že bude dneska bez večeře. Pro jistotu jsem ho blejskla taky, srovnám to s fotkou, když jsme se seznámili - ať se nevytahuje, on dvakrát netěhotněl a nerodil.

Jdu dohnat pitný režim…

Alice

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 01.03.06 18:51

Ahoj všichni!

Tak já hlásím váhu 77kg a v pase 87cm.No, nic moc, ale zatím jsem se nijak moc výrazně nepřičinila.Piju dost - hlavně čaje - fenyklový a pro koj.matky :)).
Cvičila jsem v PO, včera ne a dnes ještě nevím - měla bych, záda mě bolí ukrutně, chtělo by to rozhýbat.Uvidíme , třeba na to ještě dojde, až umyju obě děti, přečtu pohádku v posteli a to menší snad nebude brečet, tak se na to vrhnu.Táta dělá v práci papíry, před chvílí volal, že když to půjde dobře, přijde domů o půl noci, takže jsme zase sami.

Alice - nové hadříky závidím!!! Jak já se těším až zhubnu a nakoupím si něco na sebe!!!

Ještě jsem si ode dneška zavedla že po 17 hod už nebudu jíst, snad jen tu svoji mrkev .Tak uvidíme jak to vydržím.

Petra

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 01.03.06 22:00

ahoj holky, nestíhám, jen vás zdravím a hlásím, že necvičím, vesele se cpu, a pití doháním teď večer, celé odpoledne jsme byli pryč, ale 2l jsem snad dala, tak aspoň něco. s tím jíslem a sladkým nevím nevím, jak to se mnou dopadne :( mějte se Chillie

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 02.03.06 08:46

Ahoj holky!

Je to tam!! Dneska mi byla váha milostivě, ukázala 63,9 kg!! Tak jsem se těšila, že budu mít konečně 64 a váha se pořád držela na 65!! Tak teď si to budu hýčkat, aby se špeky rychle nevrátily!!

Možná se zalekly nových kalhot, zkuste to taky!! :o)

Pepi, problémy s pasem po těhotenstvích jsou normální, kamarádka mě strašila, že už to tak zůstane. Ale to já nechci, proto bojuju. Na ztenšení to chce jak hhubnout na kila, tak i cvičit, bez toho se to nehne.

Chillie, tak aspoň bumbej, to ostatní se snad srovná časem, ale tekutina je pro Tebe základ. Aby tílko dobře fungovalo a Tys byla v pohodě… :o)

Já si denně počítám příjem jídla na www.flora.cz. Je to bezva, večer si vzpomenu, co to přes den bylo, hodím to tam a chytrá kalkulačka to za mě spočítá. Brzo nastane den, kdy si to budu plánovat dopředu. Třeba jsem zjistila, že s tuky a cukry jsem na tom dobře, ale mám málo bíkovin. Fakt super udělátko.

Co cvičeníčko? Posilujete? :o)

Alice

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 02.03.06 13:11

Ahojky holky,

můžu se přidat?
Již pár dní zvažuji, jestli se přidat nebo jen pasivně navštěvovat deníček a vstřebávat užitečné rady.. Ale dospěla jsem k názoru, že když se zapojím, bude se mi snadněji vše dodržovat.. Libí se mi, že Alice to vzala fakt odborně, nenásilně, prima terorizuje s pitným režimem,který je též mojí velkou slabinou… :-)

Ke mně - měla jsem poslední roky 64kg, před těhu jsem na pár měsíců nenásilně novým stylem hubnutí dospěla k 62 kg, při kterých jsem se cítila skvěle.. Jenže nyní, rok a půl po těhu mám 9kg stále navíc…
Když jsem zkusila ten styl hubnutí, který mi zafungoval před těhu, tak světě div se.. po 8 týdnech snažení jsem se nehnula ani o půl kila! A to jsem vy:,–(ila sladké /jen jednou v týdnu - na ten den se mohu těšit.. není to jako že už NIKDY nemůžu sladké/ + 3× týdně ráno nalažno běhat hodinu.. a nic.. k tomu jsem lítala pár hodin rychlou chůzí za kočárem.. a nic…
Tak jsem se na to po těch cca 8 týdnech vybodla a začala zas baštit cokoliv kdykoliv a váha zůstávala dál na stejné váze 69kg…
Jak pak má být člověk motivován.. makám, nejím, salátuji, pijí vodu.. nic..
baštím cokoliv, večer s manželem večeřím (22h), jím čokolády.. a nic…

Mno, ale pak mi začalo zkouškové období, já začala vstávat ve 4 ráno abych se stíhala učit.. mno a k tomu, abych neusnula a neměla nervy jako hrom.. tak jsem k tobu baštila pravidelně jednu čokoládu denně.. někdy i dvě.. takže váha se přeci jen po roce a půl zahýbala.. a skočila na 72.. hm…
Takže jsem si na konci února po zkouškách naplánovala opět začít hubnout.. už asi 14 dní se snažím nejíst sladké jindy než jednou v týdnu + v době, kdy se to dá ještě spálit… snažím se večeřet nejpozději v 18h.. oprášila jsem ministepper, ale nutno říct, že jsem na něm makala zatím jen 3×, nyní týden nic… s dcerou chodím tak 2-3× týdně na cvičeníčka, takže se tam s ní docela natahám a zacvičím, lítám za kočárem, ale je to málo..
Musím zlepšit to pití, zmenšit porce, zařadit jídlo častěji (ještě stále někdy jím až když mám děsný hlad a to je fakt chyba)… je toho prostě dost… Ale člověk se z režimu obžerství do režimu zdravého stravování dostává pomalu.. nejde ty návyky asi skokově zvládnout všechny, takže jsem spokojená s tím, že hladina cukru se docela ustálila, už se mi neklepou ruce v rámci „absťáku“ po cukrech.. a nějak se prostě stabilizuje ten přechod k lepšímu…
I jsem za těch 14 dní již trochu váhu zlepšila, je práv+ na 70kg, ale moc se tou změnou o 2 kg neopájím, myslím, že je to spíš odvodnění organismu = nešly dolu tuky, ale voda.. tak rychle to prostě jít najednou nemůže..

Díky vašemu deníčku, cvičení, tipům a udržování motivace věřím, že brzy se zbavím těch faldíků a nebudu tak snadno zadýchaná, jako nyní s 10 zbytečnými kily na těle…

Mé míry: 180/70 - cíl: 62, hlavně ale zpevnit, odstranit faldy, váha není vším.. (svaly jsou těžší než tuky,takže ten vzhled je důležitější než to, co ukáže váha)

Tak držím palce, ať všechny dosáhneme brzy vzhledu, který si přejeme.. a hlavně žádné drastické diety! Ty stejně nikdo nevydrží donekonečna…

Efina

PS: Musím si zpětně stáhnout již doporučované cviky na zpevnění, to břicho je největší trablík! A bolavá záda k tomu, ale to je na nový deníček - „Co s problematickými zády“? Mohla bych tam psát povídky typu: Jak se leze z postele, když záda nefungují.. Jak si obléknout ponožky ve stoje bez ohnutí… Jak se rozhýbat po cvičení s dcerou, když plotýnka vám to dává sežrat… :-) Manžel si už za těch pár let problémů zvykl, jen mi občas říká, když mne vidí ohnutou, jak se nemůžu narovnat, něco povzbudivého a romantického na téma" Nazdar babi" :-)

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 02.03.06 18:07

Ahoj Efi, vítej do klubu!! :o)

Díky za reakci, nechci aby to vypadalo, že tu kecám do všeho, ale myslím si, že u hubnutí je nejdůležitější psychika a mít nějaké to zázemí, partičku, co pomůže vyhecovat se. Já jsem musela nakynout až na 67 kilíček, abych do toho konečně pořádně praštlila.

Míry i cíl jsem si napsala, ale nepostřehla jsem, jak máš velké dítko, prozradíš?

Myslím si, že to děláš dobře. Někdy se tělíčko zašprajcuje a nehubne, ale většinou je to nějakou dobu po počátečních úspěších. Ale zdá se mi, že víš co chceš a je to jen otázka času, až si vytvoříš správný rytmus, který Ti bude vyhovovat.

Se zády mám také problémy, vím, že v akutním stádiu nepomáhá ani cvičení. Mě pomohlo, když jsem si odvykla sedět zkroucená, nohu přes nohu… Prostě se snažím držet si celý den rovná záda. Upravila jsem si i monitor a všechno tak, abych neseděla ohnutá, nekojím na sedačce, ale v křesle, občas se natáhnu na zem a srovám si záda. Dobré je třeba vyměnit židli za balón, to se rovnáš automaticky, nebo si stočit ručník na hlavu a dát si tam knihu. Je to dobrá kontrola, jestli jsi opravdu narovnaná. Až si zvykeš na ten pocit, už nepotřebuješ žádné pomůcky. Ale chce to takových 14 dní, než se to vžije.

Pak samozřejmě zabírá posilování zad. Nějaké cviky taky mám, asi je budeš znát, klidně Ti je pošlu.

Píšeš moc hezky, nechceš se střádat v psaní deníčků? Budu moc ráda.

Alice

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 02.03.06 19:18

Ahojte!!!

Tak napito mám dnes asi dost ale musím se přiznat, že jsem zbodla i nějaký doping v podobě sladkostí :(((! No, bohužel to bez nich asi nezvládnu, proto se musím víc a pravidelně hýbat!!

dobrá zpráva - včera jsem fakt ještě cvičila - a pak mi bylo TÁK dobře.
Dnes jsem na tom stejně jako včera utahaná až hrůza , děti ještě neumyté a taťka opět v pr … (v práci).
V sobotu jedeme na týden na hory (snad budu i lyžovat..) tak to taťka musí všechno nahnat a doma ho vůbec nevidíme.
Takže doufám, že děti nějak zpacifikuju a cvičení opět proběhne!

Bolavá záda - to je kapitola!!Přidávám se do klubu, dnes bolestí skoro brečím, mám zablokovanou bederní i krční páteř.Odpoledne jsem lítala po městě a nosila malou v autosedačce - to mi moc nepřidalo.Jak já bych šla na masáž!!!!!!!
Nejhorší na tom je skutečnost, že manžel - lékař se zabývá dost zádama a lidem pomáhá a já - kovářova kobyla doma trpím, protože se nevidíme akdyž, tak jsem hotová a okamžitě usínám.Občas mě napraví, ale chce to hlavně CVIČIT!!

petra

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 02.03.06 19:23

Ahojky,

dcerce bude za chvíli 20 měsíců.
Co se týká psaní, tak já jen chrlím velmi rychle spoustu nesmyslů, které by si určitě nezasloužily býti prezentovány jako téma deníčku. Plus zítra a v sobotu mám zase školu = začne další denodenní učení matiky, protože když neudělám zkoušku z ní, tak končím. Cokoliv jiného není takové drámo jako matika… Takže tu fakt po kouskách dělám celý semestr prakticky každý den. Vstávám i aspoň 2× týdně ve 4 ráno, abych se něco naučila. Věz že 800 stránek matiky jsem za celý zimní semestr nestihla projít.. protože pak se člověk učil i jiné libové předměty… Takže ani nevím, jak moc budu přispívat do deníčku.. Spíš bych byla dál ten mírně pasivní tvor, který se dle času a depky z učení vykecá v deníčku, ale abych pravidelně musela vyjíždět s nějakým tématem.. to by se rychle svezlo k tématu škola a dítě versus jak dlouho vydržím spát tak dlouho?
Obávámse i toho, abych vydržela ta další rána, kdy se tělo bude bránit a bude chtít spát, bez čokolády…

Nicméně mám něco v hlavě z knížky Zhubněte, natrvalo, díky které jsem zhubla před těhu na váhu, kam jsem se nemohla dostat pár let, ale to tu knížku musím nejdřív najít a zas to pročíst :-) Tak já se případně připomenu, až to budu mít, že bych z toho něco zkusila sesmolit, ale na pravidelnou výměnu to asi fakt nebude.. neva?

E.

PS: Dle CT mám rozpadající se plotýnku a narušený ten prstenec kolem ní, takže někdy se hýbu, někdy ne. Cvičením ten stav moc neolivním, ale určitě správným chozením, sezením a manipulací s těžkými věcmi si to člověk aspoň nezhoršuje.
Nejhorší jsou ta cvičení a kroužky s dcerou, kdy prostě dost často s 13kg dítětem manipuluji ve všech možných i nemožných polohách.. Ale co, za chvilku se mi po tom, kdy jsem ji mohla takto tahat, hodně stýskat, takže si nestěžuji, i když díky tomu pak lezu málem po čtyřech.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 02.03.06 19:41

Efi, i občasné vystřídání je super. Můžeme se domluvit třeba na tématu, až to budeš mít v nějaké odeslatelné podobě, tak mi hodíš zprávičku. Zatím mám napsané 3 deníčky dopředu, jinak bych s tím ani nazačala, ale jak se oteplí, bude víc běhání po venku a nebudu stíhat.

Jo - Kuba je narozený 6.5.2004

A.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 02.03.06 20:41

Peťo, to je fajn že cvičíš. Já se napřed musím hodně nutit, ale dkyž už se jednou rozhýbu, tak cvičím ráda a jde to samo.

O kovářově kobyle bych mohla povídat, mám doma maséra a hádej, jak často dostanu nějakou tu masáž?!

A.

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 02.03.06 22:24

Ahoj Holky,

tak dnesna vaha 61,6 a strasna chut do jedla. Zada bolia, tak neviem ci z cvicenia alebo z pocasia, alebo je to len tym vekom…
Cviceniu moc nedavam vcera bolo len 60 brusakov.
Pitie vcera splneny limit 2,5 litra a dnes sa tiez vynasnazim!!

Chudnutiu Zdar

Slniecko

PS: po piatich mesiacoch som si konecne kupila pekac a vcera som upiekla pernik. No viem aj lepsi, ale jest sa da aj tento a to je nebezpecne!! Povodne som si myslela, ze to je pre Luckyho, ale asi to pecenie vzdam, lebo aj tak vacsinu zjem ja!!

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 03.03.06 10:24

Tak dneska zase 64,5 kg. Já tušila, že to včera nebylo natrvalo.

Jdeme plavat, ozvu se až odpoledne nebo večer.

Bumbejte, cvičte!! :o)

Hubnutí zdar!

Alice

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 03.03.06 10:40

Ahoj všichni!

jdu vás jen pozdravit, zítra odjíždíme na týden do Jeseníků a dnes mám spoustu lítání, tak už se sem nejspíš nedostanu!

Doufám, že na těch horách něco schodím, na sjezdovce nejspíš jo, jenže se obávám těch večerů - jedeme 3 rodiny, takže večer sedánek, něco dobrého k pití a k jídlu.
No. uvidíme, kolik budu hlásit za týden.

Mějte se všichni moc krásně a hubnutí zdar!

Petra

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 03.03.06 19:12

Holky, já tu taky příští týden nebudu, kdo převezme žezlo? Deníček mám napsaný, ale nebudu stíhat reagovat. Luka je tu asi nečastěji - že sem vždycky mrkneš a napíšeš? Hlavně hlídej, ať holky hzeky pijou, cvičí a moc se nerozjídají!! :o)

Eváska nebo Chillii prosím, ať mi občas pošlou SMSku přes net (tam je to zadara) ať vím, co se tu děje.

Alice

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 03.03.06 21:03

Ahoj holky,

tak jak se vám jde nebaštění a pohyb?
Včera večer jsem se ještě dokopala na 40 min šlapat na schůdkách.. ale dnes si mohu zapsat jen běh na metro (nestihla bych vlak) a pak zas zpět (pěkně sněžilo/pršelo, tak abych byla doma co nejdřív).
Celý den jsem jen seděla a poslouchala přednášky.. brr…

Už aby byla neděle… to si dám ministepper.. proběhnu se s dcerkou venku, zacvičíme si spolu..

Musím říci, že se začínám cítit lépe. Nepřejídaná, neucpaná spoustou čokolády… fakt je to lepší… jen co něco ještě shodím, tak se bude člověk cítit ještě lépe.. Na váhu radši nelezu, zas až za pár dní, jestli se něco změnilo…

Tak ať hezky ustojíte víkend bez obžerstvíček.. nějaké to posílení bříška se snad taky najde… a určitě bude brzy líp! :-)

E.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 03.03.06 21:04

Pepi, Alice,

užijte si hory!!!!!!!!!! :-)

E.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 03.03.06 21:32

Alice, jj, já ti kdyžtak zkusím napsat, já tu nakukuju, jen moc nepíšu bo nic nedělám pro to hubnutí, jen piju a to bych se opakovala :) Chillie

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 03.03.06 21:41

Díky, vynasnažím se! Už pomalu balím…

Alice

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 04.03.06 19:16

Ahojda,

tak já jsem dnes v noci nemohla dvě hodiny spát kvůli zahleněné hlavě a tak jsem se zvážila už v noci a byla jsem trochu zklamaná, že mám stejně jako minulý týden. Ale pak jsem se ještě zvážila ráno, jako se vážím jindy a myslím, že další 0,5kg jsou přece jenom dole, při mé „přesné váze“ :-))). Takže dnes bylo na váze 68,5kg !!!.

Jsem ráda, že jsem přežila čtyři dny, kdy jsem snídala vždy dvě koblihy donesené mou tchýní. Je moc hodná, že nám nosila ráno čerstvé pečivo, když jsme nemocní, ale trvat to dýl, tak jsem jako sud :-))). A taky zase šidím pití, protože mi už leze krkem čaj s medem a citronem.

Už se těším, až budu zase fit a budu moci hodně pít a hlavně chodit cvičit.

Alice a Pepi, užijte si hory a vraťte se o něco lehčí a svalnatější, ale hlavně odpočaté :-))).

Julda

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 05.03.06 15:32

Ahojky,
tak nějak nepíšete, jak se daří přemáhat obžerství a bojovat s „držáčky“…
Já se radši nevážím, včera žádné cvičení, stěží 2 litry pití, manžel udělal překvápko - palačinky = povinné 4 jsem snědla..ach jo…
Naštěstí jeden den v týdnu smím mlsat, tak jsem to brala tak.. akorát je lepší si to mlsání odbýt ráno a mít šanci to ještě spálit, než večer v 18h jako já…
Dnes se chystám opět šlapat na schůdkách, manžel přijde pozdě = nebudu ho vrzáním rušit…
Je to divné, někdy se tak těším na cvičení / ministepper.. jindy je lenora naprosto šílená a rozhodně vítězící nad mým přesvědčením…
Váhu zkusím asi až zítra… :-)
Jdu pít, ať tělíčko nevysílá signály o hladu, když chce třeba jen pít :-)

E.

PS: Doufám, že na stejné váze nebudu zase třeba 8 týdnů, to bych to zas měla chuť vzdát… kdybych hubla třeba jen půl kila/dva týdny, bohatě by mi to stačilo.l.. bylo by vidět, že se něco děje… něco trvalého.. mno, uvidíme…

Baghiro,Luko,Duf­co,Evásku,Chi­llie, Slniecko, jak jste na tom s motivaci?
Julda jedina pisnula / Pepi s Alici maji horskou omluvenku :-)

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 05.03.06 20:04

Ahojky,

tak jak je u vás? Že všechny hřešíte a tak se stydíte psát :-)))). Já chci někoho pochválit, tak mi napište na mail nebo sem do deníčku vaše aktuální hmotnosti, mám od Alice připravený deníček a tak bych ho asi tak ve čtvrtek poslala. A do něj bych dala ty vaše nové míry.

Jinak já jsem stále ve stavu nemocných, takže piju čaj se medem, vypiju ho docela málo a moc se nehýbu. Jen občas zatahuji bříško. No aspoň něco :-))).

Zítra už mi marodění končí, protože manža jede do práce, takže mi začne obvyklá starost o děti a domácnost, bohužel do cvičení zítra ještě určitě nepůjdu, takže snad až v pátek :-((.

Julda

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 05.03.06 20:44

Já stále 70… :-(
Takže na začátku před třemi týdny to bylo 72, spadlo to na 70, a na tom stojím už zase přes týden… to mi ta Alice měla asi zapsat do vstupních dat těch původních 72, aby to vypadalo, že jsem už něco zhubla…
Obávám se, že na 70 budu stát hoodně dlouho, než se to zase hne…

Holt musí být ten výdaj energie ještě větší, aby tělo něco „pustilo“… :-(

E.

 
dufca1
Nováček 7 příspěvků 05.03.06 21:58

Ahojte holčiny,
poslušně a posmutněle hlásím, že jsem zpátky na svých oblíbených 66 kg, neb se již 10 dní potýkám s chorobou, tudíž jsem zavřená doma, pohyb veškerý žádný, lednička a špajz příliš po ruce a poté, co mi zabraly antibiotika mi už není tak blbě, aby mě mlsná nepřemohla :-), potvora jedna zákeřná. Navíc tchýňka poslala výborný buchty a moje máti, když si chodila pro Matýska, nosila čerstvé rohlíčky a koblížky - jakože pro Matýska, ale vždycky zbylo i na mě :-).
V úterý si nechám ukončit neschopenku a mám domluvenej squash, tak i když to bude ve stylu: „prosím paní radová, playete“, tak nějakej pohyb to snad bude a pak už může být jenom líp :-).
Do práce si nosím jenom zdravé poživatiny a když stihnu cestou z práce nějaké cvičení, tak už to pak obvykle nějak překlepu a moc nehřeším :-). A když je cvičení večer, tak mám otestované, že já teda fakt nemůžu tak 2,5 hoďky před cvičením nic moc sníst, páč pak mi to nejde :-) a připadám si jako ještě větší poleno, než obvykle :-).
Ještě nějaké podrobnější údaje o mě, když už se tu tak zviditelňuju: mám jedno nejoblíbenější mláďátko Matěje (22.8.04) a jednoho oblíbeného manžela Ludvíka. Pracuju na půl úvazku (pro jednu velmi vstřícnou firmu, kde se dá rozumně domluvit). Zatímco pracuju hlídá babička (moje máti) a mládě je tudíž poměrně rozmazlené :-), ale šťastné. Bude mi 35 a bydlím v Brně. No to by tak asi stačilo :-), už tak je to dost písmenek zaráz :-).
Přeji všem spoluštíhlenkám pevného ducha, houževnatost a odvážné srdce v boji s leností a mlsnou :-).
 Dufča

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 05.03.06 22:12

Efino, neblázni.
Přece by jsi nechtěla zhubnout rychle a zase to rychle nabrat. Já jak jsem začala hubnout v lednu, tak mi to první dva týdny taky šlo a pak jeden týden nic. Ale nějak jsem se tím netrápila a další týden to zase šlo. Možná, že tento týden zase nezhubnu nic, ale věřím, že další týden to zase půjde.

A hlavně já si myslím, že hubnout 1 kg za týden je strašně moc. Představ si ten 1kg tuku z tvého těla, že se má za 7 dní nějak vypařit :-)))).

Julda

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 06.03.06 14:33

Juldo,

já nechci hubnou kilo týdně… já jen vím, že jsem se ještě za ty 3 týdny nepohnula o nic.. protože ta dvě kila, co šla dolu během pár dní byla na 99% jen voda. Šlo to děsně rychle.. a jelikož ve stejnou dobu jsem vysahila anti-baby pilulky a taky začala hubnout, tak to přičítám těm vysazeným hormonům (tělo zadržovalo asi kvůli nim vodu.. protože vždy když je začnu brát, tak skokově naberu, nyní jsem skokově shodila).
Takže výsledek snažení posledních 3 týdnů se rovná nule.. a to je pak s tou motivací těžké… Nicméně dnes si dám opět ministepper… včera jsem na něm šlapala hodinu při koukání na TV.. dnes to udělám obdobně, manžel má zase do půlnoci službu = nebudu nikoho rušit…

Někde v dřívějších příspěvcích jsem to psala.. před rokem jsem se po 8 týdnech snažení (cvičení, bějhání, nepřejídání, nejedení sladkého) nedostala dolu ani o Ň = zase jsem se na to vybodla a začala zas jíst čokolády apod.. protože jsems tála na stejné váze dál.. to je pak sakra těžká motivace cvičit a jíst.. ale dospěla jsem k tomu, že to NESMÍM vzdát po 8 týdnech… že se to začně hýbat třeba po 12 týdnech.. jen musím vydržet… bude to těžké se na to nevyfláknout… takže jsem ráda, že se o tom můžu s někým pobavit…

Zdravé hubnutí je 0,5 kg týdně - co bych za to dala! :-)

Tak já jdu pít, dneska mám v sobvě zatím jen litr… a musím si naplánovat poslední jídlo, abych na tom ministrepperu byla fakt již nalačno - tak se nejlépe spalují tuky…

Jo a dnes jsem si natočila první díl Buď fit s TV, tak to večer taky zkusím. Když tady mám dceru, tak to nešlo, jen jsem to natočila… :-)

Tak pa,

E.

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 06.03.06 14:38

Juldíku:)

Tak si napiš mě - 68 kilčo:) Ale to není zásluha hubnutí, bohužel svoje návyky jsem nezměnila. Těch 72 kilo, které jsem uvedla jako startovní, se ještě vyšplhalo na 75 (!!!), bylo to před MS a to se moje tělo chová jako houba- zadržuje vodu. Po začátku MS to jde dolů - a teď jsem na těch 68.
Taky je to možná tím, že jsem poslední dobou unavená a měla jsem nějakou virozku …a tak místo, abych žrala do dvou v noci jako jindy, jsem většinou usnula u televize - a tím pádem nejedla:)))

Jo - a od včerejška začínám balzamovat kůžičku zpevňujícím mlékem, tak uvidíme:)

Pa, a odežeň bacily!!!

Baghira

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 06.03.06 21:55

Efino,

já jsem si taky natáčela Buď fit, mám natočené asi tři hodiny cvičení. Ze začátku jsem s nima i cvičila, někdy v poledne i večer a ještě jsem si pak pouštěla starší díly, abych cvičila třeba půl hodiny.
Jenže mi to nevydrželo dlouho. Co vím, že mi vydrží je chodit cvičit mezi lidi. To se donutím vypadnout z baráku :-). Takže v pátek mi už doufám bude líp a poběžím na cvíčo, už se fakt těším.

Já myslím, že když se ti nehýbe váha, tak se zaměř na to, že se ti mění tuky ve svaly, když cvičíš. Možná, že by jsi se měla měřit a tam by jsi nějaké výsledky viděla. A časem přijde i váhový úbytek.

Budu ti držet palce, aby jsi tentokrát vydržela přes 8 týdnů :-).

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 06.03.06 22:01

Dufčo,

musím se smát, jak jsme na tom teď byly stejně. Taky jsem byla nemocná, taky ATB a taky mi - nám pro změnu moje tchýně nosila každé ráno rohlíky a koblížky. Koblížky jako pro syna, ale vlastně je chce dopřát hlavně mě. Je mi asi vděčná, že její syn - můj manža má rodinu a nechodí po putykách jako kdysi :-))). Jenže já jsem jí už v sobotu skoro vynadala, že nechci po těch koblihách vypadat jako bečka :-)).

Chudák tchýně, jsem nevděčná snacha :-)))).

Julda

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 07.03.06 08:09

Ahoj Holky,

tak Alice je na horach a nas nema kto nahanat ???

Ja sa snazim civicit ( i ked dnes som tomu este moc nedala). Pitny rezim je tak striedavo oblacno ( jeden den dobry, druhy den som rozlietana a nestiham pit. Vcera sme boli na vybornej veceri u jednych znamych Cechov ( Kura dusene na brendy a cibulke, trochu viac brendy 0,8 litru) takze ziadne zazraky sa zatial nedeju a domov sme isli v dobrej nalade.

Dnes rano som si namerala 61,2 takze velmi pomaly, ale zatial aspon po krockoch idem dolu. Inak to na sebe zatial vobec nevidim. Momentalne zhanam plavky, takze ked si nejake v obchode skusam, vzdy sa zhrozim a znechutim.
Jedina motivacia je asi moj manzel, ktory zacal cvicit so mnou, takze sa navzajom podpichujeme. No mozno to pomoze aspon na moju slabu volu a vydrzime spolu dlhsie cvicit. Ja som inak strasne leniva.
Co je asi najlepsi liek na prejedanie, zamestnat sa niecim inym a pri tom zabudnete na to jedlo. Ked som doma a chladnicka je na dosah, tak to moc nejde, ale ked cely den niekde lietame tak nie je cas prejedat sa . Tak nech je uz krasne a sme stale vonku. Uvidim, ci to bude mat nejaky ucinok.

Majte sa krasne a hlavne sa majte radi!!!
Slniecko

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 07.03.06 08:46

Slniečko, jsi šikulka, zase malý úbytek :-))).

Já jsem tady dozor místo Alice tento týden :-))).

Julda

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 07.03.06 22:35

Tak Holky, co je s Vami???
Kolko ste toho dnes vypili ???
Ja skoro nic, tak to idem dohnat.

Kde mate tu pozitivnu energiu a chut do stihlenia ??? Nenechavajte ma v tom samu, potom to vzdam aj ja !!! to by ste mi neurobili :::::

Piste, piste co robite a ako hresite ( ja som si vcera urobila zapekany karfiol so smotanou a syrom, tak dnes bola na obed len kuracia polievka - som zvedava ako dlho mi to vydrzi).

Ciao Slniecko

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 08.03.06 12:56

Hlásím dnešní zhřešení!
Půllitr kakaa… slabého, ale byl to čistý půllitr… Malá měla v noci horečky = ráno jsem se nevyspáním klepala jak ratlík a tohle bylo to, co jsem potřebovala…

Jinak na váhu zase pár dní nepolezu, dnes vypit již litr… nebo zatím jen litr? Jdu se zas napít.. ach jo, můj močový měchíř mne nemá rád… běžně jsem pila tak půl litru max. litr denně a nyní se snažím o ty 2 litry… a připadá mi, že chodím stále na záchod…
Za chvíli si půjdu trochu zacvičit, malá šla spát, tak snad něco spálím… Večer stepper nebude bo je doma manža… až zase zítra, abych si tu vrzala jen sama pro sebe :-) Už aby bylo teplo… začala bych chodit občas běhat (vyklusávat), to je docela fajn.. jen abych to do toho tepla s tím ovládáním vydržela…

Tak holky, žádné vzdávání, budem krasavice, akorát to už nejde tak snadno jako dřív… musíme to holt vydržet pár měsíců, než to tělo pochopí, že to fakt myslíme vážně a že ty faldíky má fakt pustit na svobodu… :-)

(Někdo to vydrží celoživotně jako nový životní styl… ale já se určitě dobrého jídla asladkého vzdát nehodlám… akorát až se dostanu do té dobré figury, tak mi bude líto to zkazit nepřiměřeným obžerstvím, ale jen si to prostě občas dopřát…) Nyní, jak jsem věděla, že vypadám hrozně a neměla vůli s tím opět něco zkoušet dělat, tak jsem si dávala tuplem do nosu.. hlavně tu čokoládu… abyh si to období užila.. protože jsem věděla, že brzy skončí a budu s tím fakt muset něco udělat… na palici, co? :-)
Tak se držte, jdu cvičit..

E.

Vložit nový komentář