Stojím na startovní čáře !

Těhotenství

Přeji všem krásný den. Musím vám napsat, co se mi přihodilo. Když jsem se dnes ráno probudila, měla jsem zvláštní pocit. Mám totiž zpožděné měsíčky. Ne nějak dlouho. Řekla bych tak dva, tři dny. Sice to u mě nebývá často, ale nakonec v mém trochu pokročilém věku už mám na nějakou tu hormonální poruchu celkem nárok. Jak jsem ale otevřela oči, najednou jsem měla dojem, že už na ně nemám čekat. Měla jsem pocit, že už prostě nepřijdou. Alespoň pro příštích několik měsíců.  No to snad ne, povídám si a v duchu si představuji, co všechno bude následovat a že na něco takového nejsem vůbec připravená. V hlavě mi to pracuje, bilancuji pro a proti a za chvíli už sedám do auta. Vyrážím směr nákupní centrum, kde mají  lékárnu a já doufám, že budou mít otevřeno, protože je neděle a  do pondělka bych to určitě nevydržela. Jsem šťastná, že otevřeno opravdu je a věřím, že se  mi jistě dostane útěchy.

Za malou chvíli už doma čůrám do čisté skleničky a zase mám ten zvláštní pocit, který mi říká - holka, je zbytečný dělat si test. Sama víš, že jsi těhotná. Hned ten vnitřní hlas zaplaším a už namáčím papírek do tekutiny. Jedna, dva, tři ........... odpočítám šest sekund a šup s ním na rovnou suchou podložku. Pozoruji, jak se tekutina nasává do testovacího pole a přemýšlím, proč to vlastně dělám, když je mi to úplně jasné. Trochu se mi zdá, že se hned na začátku moč trochu zhlukla ale pokračuje dá. Začíná se tvořit testovací fialový proužek. Na pár vteřinek zavírám oči a snažím se nemyslet vůbec na nic. Za chvilinku pootvírám opatrně nejdříve jedno oko a s obavou mžourám na papírek před sebou. V tu ránu mám obě oči pořádně dokořán a vykulené, protože to co vidím mi stejně vyráží dech. Mám před sebou dvě naprosto krásně do fialova vybarvené čárky.

Tak a je to tady. Já to tušila. Jsem těhotná. Najednou se mě zmocní pocit neskutečného štěstí a jakéhosi požehnání a já se sama pro sebe v koupelně usmívám jako tichý blázen. Vzápětí je však krásný pocit vystřídán pocitem zaskočení a bezradnosti a už se mi po tvářích koulí slzičky dojetí. A tak si tam bulím a poslouchám cvrkot naší domácnosti, který ke mě proniká skrz dveře. Poslouchám, jak moje čtyřletá dceruška „zpívá“ do mikrofonu a tahá to do neskutečných a hlasitých výšek a jak můj manžel se nic netušíc balí na fotbal a jako vždy remcá a brblá, že nemůže najít to či ono. A také jak můj osmnáctiletý syn, který má před maturitou a místo aby se učil „paří“ hru na kompu takovým způsobem, že z jeho repráků duní celý byt. A také přemýšlím, co asi dělá moje dvacetiletá dcera, která je v Praze a jestlipak by chtěla malého sourozenečka ?? Mám sto chutí vyrazit z koupelny a volat všichni sem, budeme mít MIMINKO !!!

Jenomže to neudělám. Místo toho otřu slzy, upravím se a vycházím ven jakoby nic. Tak. Zatím to vím jenom já. Přece jim to „jen tak“ nemohu říct. Chce to nějakou zvláštní chvilku. Nebo to nemám zatím říkat vůbec? Co když to neklapne? Prostě co když to nebude dobré? Ale ne, ani nachvilku mě nenapadá, že bych to miminko nechtěla. Spíš jsem z toho celá pryč. Bude zdravé? A co já? Zvládnu to vůbec ještě? Páni, vždyť je mi už čtyřicet.....­............

Ale co, čtyřicet sem, čtyřicet tam, já do toho prostě JDU. Stejně mám všechny mimi věcičky komplet zabalený ve skříni a v komoře dokonce i golfky. Jenom nevím jak to všem řeknu. Copak tatínek, ten bude rád. On si to totiž tajně přál. Horší to bude s „týnejdžrama“ a o kolegyních, babičkách a kamarádkách ani nemluvě.
Takže milá děvčata, stojím na úplně samém začátku a pokud vše dobře dopadne, měla bych se někdy v červenci radovat z děťátka. Budu si tedy držet moc a moc palečky a jestli se mezi vámi najde těhulka, která stejně jako já stojí na startovní čáře a ještě k tomu je už trochu „zasloužilá“ maminka, budu ráda, když společně vytvoříme nový deníček.

P.S. A nebojte, pro dnešní večer si pro manžílka schovávám jedno moc sladké tajemství

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xyz
Závislačka 3294 příspěvků 02.11.08 18:18

Super!!! Gratuluji a držím palečky!
Zorka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 02.11.08 18:50

Gratuluji k tak krásné údálosti, jsem taky mamina -3 cácorek(10,8,3), sice menších než je tvůj týnejdžr, ale vím že u nás by to uvítaly.
Gratuluji a přeji at vše dobře vyjde
Barča z Křestanských jesliček

 
veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 02.11.08 21:08

Blahopreju, je to super, ja sama uz bych moc chtela miminko, zatim s manzelem zadne nemame a kvuli memu zamestnani to zatim jeste nejde, ale uz i me svita jiskricka nadeje, ze se za necely rok muzeme zacit snazit...... moc se tesim az budu stat na startovni care jako ty… preju hodne sil a pochopeni rodiny a okoli

 
pehot
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 03.11.08 09:50

Moc gratuluju a držím pěsti,ať máš pohodové těhotenství a všichni ve Tvém okolí přijmou tu zprávu o mrňousovi s nadšením.
Tvůj deníček mě děsně dojal - moc hezky napsané .

 
Sammmy
Závislačka 4140 příspěvků 06.11.08 08:28

Ladeno, moc krásně napsaný deníček. Až mi ukápla slza a zavzpomínala si na 9. červen, kdy i já jsem našla na testu tak vytoužené // :-).
Moc gratuluju a přeji pohodové a bezproblémové těhotenství a samozřejmě spoustu pochopení od rodiny a okolí ;-) .
Sammmy a Sabinka v bříšku (26tt)

 
Monika1980
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 30.12.08 19:47

Jé, to je hezký :-) Já taky stojím na startovní čáře - poprvé :-) Tak hodně štěstí!!

 
Opitchka
Nováček 1 příspěvek 09.01.09 17:30

Ahojí … myslím,že Tvůj věk nehraje roli … sice nejsem na startovní čáře ,ale mám stejnou dálku za sebou i před sebou … mě je například 20 let jsem stejně stará jako Tvoje dcera … A ta dalšího sourozence jistě moc ráda přivítá a synáček ? Ten brzy taky ze začátku se bude asík maličko cukat,ale přejde ho to … Hodně štěstíčka a zdravička Vám oboum a užívej si to i když je to už po čtvrté :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama