Story aneb jiné "Story naší Kačenky"

O životě

Co jsem vyhrabala rozepsané z dávných dob. Aneb život jedné mámy a její úžasné dcery. Těžko přetěžko je tomu věřit, kdy jsem se naposledy ozývala. Ani se mi nechce věřit, že to tak moc uteklo a že je to tak dávno.

Jo, holt čas letí. Vždyť i z té mojí maličké princezny je skoro třináctiletá slečna. A slečna se vším všudy. Krásná a držkatá, jak to v tomto věku začíná. Jooo, holt nástup na gymnázium udělal své…

A kde jsme vlastně skončili? Vzpomínám si, jak jsme jedna druhou uklidňovali tehdy ještě v OPS. :) A doufám, že těch Osamělých Přesto Skvělých je čím dál míň. Teda skvělých jasně. :) To jsme všechny!

Kde navázat? Je čas venčení, doba, kdy jsem tehdy dostávala své první pusy od přítele nebo kolegy? Vlastně obojí. Veřejně jsme byli kolegové, ale jakmile jsme byli sami, jiskřilo to až hrůza. A sami jsme začínali být stále častěji. Tedy sami… Samozřejmě s mojí Kačkou a jeho čtyřnohým kamarádem, který mi tu leží u nohou a zbožně na mě kouká. Akorát dnes pusu nedostanu a možná i proto jsem se dala do psaní dalšího pokračování našeho „Story“.

Je mi divně, po dlouhé době sedím u počítače a pořádně nevím, co bych měla dělat. Je to divný… Sama. Po strašný době sama. Nikde nikdo, jen to chlupatý dítě na mě zírá se zbožňujícím pohledem… A já jsem si odvykla. Odvykla jsem si být sama v tichém naklizeném bytě, sama s puštěnou bednou, ve který stejně nic není.

Ale vraťme se zpátky. Do doby, kdy mi nyní již ex podepsal papíry k rozvodu. Žádost podána, vše šlo rychle. Rozvod jako takový byla spíš formalita. Na všem jsme se dohodli již předem u notáře, proběhl soud o Kačku, proběhl soud o rozvod. Babička v tu dobu již byla v jiném světě, bolelo to - moc. Byla jedna z mála „tchyní“, na kterou člověk vzpomíná rád.

Stála jsem v soudní síni a říkala si, že je konec. Konec dívčím snům o manželství do konce života. Zároveň konec hrůz, strachu a trápení. Oba jsme se zřekli odvolání a já si říkala, hurá, jdeme dál. Podpis byl rychlý a opuštění soudní budovy ještě rychlejší.

Telefonát našim, bráškovi.. Cestou od soudu jsem koupila chlebíčky pro kolegyně v práci a zároveň i pro chlapy z druhé firmy, která s námi sídlila v jedné budově a byla propojena tím, že majitelé byli manželé.

Přišla jsem, rozdávám chlebíčky a všichni mě mile překvapili přáním, aby bylo líp. Nikdy nezapomenu ten pohled, který přišel od přítele-kolegy. V něm bylo vše…

A nám se změnil život. Oběma. Mně i Kačce. Já byla svobodná, šťastná a Kačka jen zářila. Začala jsem nám hledat bydlení, přeci jen soužití tolika lidí v malém bytě nebylo úplně ideální. I když na tu dobu vzpomínám ráda. Když člověk přišel z práce, vždy tu byl někdo, s kým se dalo popovídat. Když bylo potřeba, vždy byl někdo, kdo mohl pohlídat Kačku, bylo tu veselo. Ale bohužel soukromí žádné, což mi časem začalo přeci jen vadit.

Koupila jsem byt, ale tak nějak se věci semlely a nakonec jsem jej obratem prodala a koupila byt našich. Oni si z peněz koupili dům a odstěhovali se i s bráškou a jeho přítelkyní.

A utekl rok. Každý večer jsem dostávala svou pusu, každý víkend jsme jezdili na krásné výlety po Čechách, prošli jsme společně spoustu krásných míst. Ale… Ale přítel-kolega stále nevěděl, zda zvládne postavit se všemu jako „Strýc? Náhradní otec? Přítel?“ a mně chvílemi docházela trpělivost.

Ano, byly chvíle krásné a báječné, romantické i fádní. Ale stále jsem nevěděla, na čem jsem a to už jsem tušila, že v tom všem lítám po uši nejen já, ale i Kačka. A tak jsem řekla, ať nám dokáže, že to s námi myslí vážně. Chvíle překvapení nastala… A překvapil, možná až moc.

Ráno přišla smska, ať se oblékáme, že nás vezme k rodičům na oběd. „Uf, až tak jsem to nemyslela,“ to jediné mi proběhlo hlavou.

Nicméně jsme se oblékly, načinčaly a vyrazily na místo, které jsme měli domluvené na půli cesty. Uf, jaké bylo překvapení, když z přítele vypadlo, že maminka má narozeniny a my neměli ani blbou kytku. Takže fofrem pro ni. A druhé uf, po otázce, zda o nás maminka ví, následovala odpověď, že asi zapomněl.

Takže jsme si nakráčeli do bytu, maminka vyběhla vstříc s úsměvem. Ten jí pohasl v momentě, kdy se zpoza chlapa vyloupla Kačka. Šok! Chudák maminka netušila, že jí přijde rozvedená ženská a ještě navíc se skoro pětiletým dítětem.

Ale dobrý, po chvíli, kterou strávila zavřená v koupelně, to rozdýchala a odpoledne nakonec proběhlo de facto v klidu. Já nervozní, maminka ještě víc, chlap dělal, že je vše v naprostém pořádku, Kačka řádila a lítala po bytě a tatínek jenom seděl, cukaly mu koutky a bylo naprosto evidentní, že se moooc baví.

Zkrátím to. Kolega se stal přítelem. Událo se pár událostí, které se završily tím, že já jsem pracovní místo opustila a začala si hledat jiné. Přítel přijal odpovědnost a časem se nastěhoval. Kačka pochopila, že to není „strejda“, ale začala ho oslovovat jménem.
A nyní?

Bože… Kdyby mi někdo před lety řekl, že já - pecivál, já knihomol… že zrovna já, zrovna já budu žít tak moc jinak. Kdyby mi někdo řekl, že si v pátek vezmu na záda batoh v plné náloži a budu přecházet celé pohoří. Že zrovna já polezu po skalách. Že zrovna já budu absolvovat treky s tahacími psy a že zrovna já se budu probouzet za štěkotu psů někde v zemi nikoho. Že já budu moje vypiplané mimino pouštět mezi tlupu štěkajících psů a budu doufat, že se dítě objeví alespoň na oběd, a pokud možno živé a zdravé. Nevěřila bych.

Ale je to tak. Život se nám otočil o 360 stupňů. Chodíme dálkové pochody, lezeme po horách, dopřáváme našemu chlupáčovi závody tahacích psů a Kačka jen kvete. Já tedy občas melu z posledního, ale je to krásné.

A hlavně… Tu pusu, co jsem dostávala při venčení, dostávám každé ráno, každé poledne, každý večer.

A vzhledem k tomu, že toto „Story“ jsem psala již před několika lety, tak ten závěr je naprosto jiný… Katuška je veliká a nás je víc… Ale to až zase jindy. :)

miselline + Kačenka 24. tt

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 20.01.16 06:18

Moc pěkné a čtivé..jj život je změna a Kačce přeji zdravé miminko..jestli jsem to teda pochopila dobře.. :lol:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 20.01.16 07:01

Pěknej deníček, já zažila a zažívám něco podobnýho :D. Držím pěsti at se Vám všem daří a Kačka at má zdravé mimčo :kytka:

 
mau-mau
Závislačka 2571 příspěvků 20.01.16 07:22

Já to tedy pochopila tak, že ta zmiňovaná Kačka se narodila kdysi ve 24.tt, dneska je to ta puberťačka, ne? :mrgreen: To by bylo na miminko brzy. ;) Navíc jak autorka zdůraznila, že to je vypiplané miminko. :palec:
Hezký a čtivý deník, těšíme se na pokračování o nárůstu členů rodiny. :palec:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 20.01.16 08:21

Snad jsem pochopila spravne, ze s pritelem jste tedy zustali? Z toho zacatku, jak sedis sama v prazdnem byte a nedostanes pusu jsem si myslela, ze jste se asi rozesli. Ale jinak hezky napsany, ctivy. Klidne pis dal, konecne zas jednou denik matky, co nepopisuje porod nebo roztomilosti kojence

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 20.01.16 08:21

@madanga @MIŠMA 22 nenenéééé Kačenka je puberťačka, mlátí to s ní ode zdi ke zdi, ale doufám, že babičkou hned tak nebudu :)
@mau-mau pochopila správně :) a děkuju :)

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 20.01.16 08:28

Kačka je snad 13letá slečna, tak asi čeká mimčo Miselline! Čtivé, pěkné ale jak je vidno, nejasné.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 20.01.16 08:37

Tomu se rika otevreny konec :lol:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 321 inzerátů 20.01.16 08:42

Pěkný deníček - těším se na pokračování… :lol:

 
Cuddy
Extra třída :D 13118 příspěvků 20.01.16 12:29

@miselline Precetla jsem se slzou v oku vsechny tve dennicky. Hodne stesti do zivota.

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 20.01.16 14:20

@Cuddy děkuji..

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 20.01.16 14:34

@miselline Taky jsem přečetla všechny Tvoje deníčky a jsou opravdu moc dojemné i krásné. A je zázrak, že je Kačenka zdravá a bez následků. A doufám, že druhé miminko se povedlo v termínu, a těším se na další deníček. A ještě bych se chtěla zeptat, co se tehdy stalo, že jsi začala rodit ve 24. týdnu? Přeji už jen všechno dobré a hodně zdraví všem. :kytka:

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 20.01.16 15:13

@Martina D.
co se stalo nevím ani já ani doktoři..prostě se stalo. Začaly mě bolet záda a to fakt pekelně..cesta do nemocnice a tam už mi bylo řečeno, že jsem na deset a fofrem kapačky..Bohužel už se nedalo dělat nic víc.
A na druhou stranu - naštěstí je Kačenka ťuky ťuky ťuk naprosto zdravá holka :)

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 20.01.16 15:16

@miselline aháááá :mrgreen: tak to by byla fakt mladá maminka a ty mladá babička :mrgreen:…tak to se omlouvám.. :kytka:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 20.01.16 15:28

@miselline Tak třeba Kačenka dobře věděla, proč už nechce zůstat u maminky. :think: Jak jsem psala, je to zázrak, že to ve zdraví přežila. Tak ať se už jen daří. :kytka:

 
bartoel1
Kecalka 106 příspěvků 20.01.16 16:13

Přečetla jsem si teď všechny tvé deníčky a chybí II, to je záměr? Byla jsem zvědavá na celou story. No, hlavně, že to dobře dopadlo s Kačenkou a vypadá to, že i nový vztah je fajn. Tak hodně štěstí i dál :hug:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 20.01.16 16:29

@bartoel1 Dej si do vyhledávače Story naší Kačenky II a deník najdeš.

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 20.01.16 20:15

Deníček o porodu Kačenky jsem četla těsně před svým porodem a v následně jsem v noci měla noční můru, že předčasně rodím :-) Nakonec jsem 2 týdny přenášela a teď je dceři 10 let.
Pamatuji si na tvé trápení s odstříkáváním mléka a krmení,…
Máš talent na psaní a tvé deníčky mi uvízly v hlavě, protože byly velice čtivé.
Jen tak dál, těším se na další deníček.

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 20.01.16 20:32

@lenka_ další deníčky budou..časem..přeci jen jsem doma, tak je konečně zase čas i na psaní :)
Jooo odstříkávání..to byl mazec. Ruční odsávačkou a nakonec mi to šlo jen tak rukou líp než s ní. A to jsem to vydržela skoro do roka…naprosto nechápu, jak jsem to zvládala.
Tentokrát jsem měla elektrickou a po několika měsících jsem to musela vzdát, fakt jsem nedělala nic jiného :(

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.01.16 20:42

Ahoj kote ;)

Krasne se mi to četlo, pozdravuj žížaly a tesim se na pokračování

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 20.01.16 20:46

@Magrata ahoj paníííí :) jsem si říkala, jestli se objevíš. Pozdravovat určitě budu :)
Tyjo věříš, že je to divný? Chybí mi ta naše stará banda :)
Pokračování bude, já za ty roky toho mám rozepsaného dost, ale nebyl čas dopsat a nesnáším, když nemám možnost to napsat najednou..bez přestávek. Ale já se s tím poperu

 
Citroška
Stálice 68 příspěvků 20.01.16 22:29

Trosku divocarna. vypada to jak kdybys mela Kacenky dve. jednu z prvniho manzelstvi a jednu s pritelem kolegou

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 20.01.16 22:39

@Citroška podle čeho tak soudíš?

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 20.01.16 23:45

Co se stalo s manželem? Prolítla jsem rychle ostatní deníky, jsou hrozně živé a poutavé, málokdy mě něco tak chytí. Pocit, jakoby Káča byla někdo mně známý a že je dneska na gymnáziu je prostě skvělé :srdce:

 
jita22
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 1 inzerát 20.01.16 23:46

@miselline taky se mi líbilo, a taky jsem zhltala předchozí denicky.Jen mi nejak uniklo (mozna jsem prehledla),proč ten rozvod. Protoze v těch prvních denickach vyznival manžel jako fajn chlap a podpora.

 
wallace
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 21.01.16 01:28

Miselline Teda, po tom, co jsem objevila tenhle tvůj deníček, jsem jedním hltem přečetla všechny předchozí. A… brečím tu jako beru na, byť si uvědomuju, že už je to vic jak 10 let od předchozích… Jsi moc silna, moc díky za sdileni vašeho příběhu

 
Citroška
Stálice 68 příspěvků 21.01.16 07:27

@miselline podle denicku :lol:

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 21.01.16 08:18

@Agnesita @jita22 co se stalo s manželem? Popravdě to nebylo všechno tak ideální, i když v době, kdy jsem psala první deníčky, tak jsem ještě hodně věcí viděla jinak..možná hormony, možná iluze, možná jenom obyčejná blbost a mládí..Možná jsme - já/on/my nezvládli situaci.
Bývalý manžel žije, jak on sám říká v „klidu, míru a pohodě“, Kačenka k němu jezdí a tím bych to asi uzavřela. Přeci jen je to hodně stará minulost a jsem ráda, že je to za mnou. Vzpomínky na manželství nejsou hezké a necháme bubáky spát. Kdysi tady holky věděly, co se dělo, ale nezlobte se, nechci se k tomu vracet

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 21.01.16 08:19

A všem moc děkuji, že se líbilo..

 
jita22
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 1 inzerát 21.01.16 09:55

@miselline díky za vysvětlení. Samozřejmě to nemusíš dal rozvadet. Pribehy jsou hlavně o Kacce. Vcera jsem jeste našla ten jak se nezobrazuje a ten je teda nejvyzivnejsi. A řekla bych ze to, ze to čteme az v době, kdy je holcicce uz 13 let a je to normální holka tomu dává uplne jiny rozměr, kdyz si člověk uvědomí ze tu nemusela byt a jake strasne boje její, doktoru, vas byly na začátku. Preju moc štěstí a zdraví do budoucna a těším se na další denicky.

 
Virgi
Stálice 68 příspěvků 28.01.16 09:23

:potlesk: krasneéé moc :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama