Střídavá péče po česku I.

Rodičovství

Žijete s psychopatem? Utíkejte. Aneb jak to chodí při svěřování péče o děti v ČR. Snažíte se ochránit své děti, odejdete s nimi a soud 1.stupně rozhodne pro střídavou péči a dá do ruky psychopatovi zbraň, se kterou ničí nejen neposlušnou bývalou partnerku, ale i malé děti.

Jak to vše začalo? Nevím, nějak se to vše vyskytlo.

Potkala jsem muže, byla v nějaké zvláštní psychické nepohodě a i přes to, že jsem „tušila“, že je to celé nějak špatně, ve vztahu jsem i přes varovné signály zůstala 14 let a dokonce přistoupila na to mít s tím mužem dvě úžasné děti.
Mám sklony lidi omlouvat, hledat na nich jen to dobré a s tím pracovat. Také zapomínám, sakra rychle. Z hádky či problému se do druhého dne zpravidla vyspím. Pomáhám lidem, ale najednou se zdá, že je to je jednostranné.

Na začátku našeho nikterak zdravého vztahu jsem pracovala v internátní školce, kde byly často svěřené děti z důvodu, že byly ohrožené, týrané… Ti maličcí drobečci si postupně brali kousek po kousku mou pozornost, srdce a lásku.

Po 4 letech jsem zjistila, že už těch špatných věcí okolo je moc a když nastal den, kdy ty dětičky, se kterými jsme tam žily a vychovávaly je, odchází do dětského domova bez jakékoli přípravy, bez osobních věcí, jen s kufříčkem s kartáčkem a hračkou, kterou právě dostaly, jsem ztratila iluze i o systému v ČR.

Vím, že jim vždy bylo mnohem lépe s námi než v tom pekle, které doma zažívaly, ale i přes to mi lámalo srdce, že to mohlo být úplně jinak. A tak jsem odešla s nimi.

Přijala jsem místo jako učitelka na prvním stupni a vše se událo být klidné a fajn. Občasné hádky, demagogické výmysly přítele byly jen maličké problémy s porovnáním s tím, co jsem prožívala před tím. Jenže když se neposloucháte, lžete sami sobě a připouštíte si jen to dobré, je to prostě špatně…

Přítel měl problémy už přede mnou, byl gambler, prohrál neuvěřitelné množství peněz na automatech. Léčil se i v Bohnicích (pravděpodobně tam jen docházel). Nikdy v podstatě nepracoval, jen stále dostával od své matky. Ať už peníze či domy a to zpravidla utrácel dál. Rád o sobě říkal, že je rentier.

Často trávil čas v hospodách s kamarády, později i sám… když zůstal doma, vypil vždy alespoň lahev vína.

Ale, tohle všechno jsou problémy, které jsou vidět, ale to nejhorší mi postupně docházelo až po 12 letech s ním.

Je to psychopat. Učebnicový. Celý život je založený na lžích, parazituje na všem, k čemu se dostane, je surový a náš vztah každým dnem zhoršoval, hranice se posouvaly… pomalu. Tak, že ty malé krůčky k peklu vlastně ani nepostřehnete…

Proč jsem se vlastně rozhodla tento deníček napsat? To nejhorší totiž přišlo v okamžiku, kdy jsem se rozhodla odejít, definitivně a důvodem mi byly právě naše holčičky… a tím začal „boj“ o děti. Boj šílený, který mi absolutně vzal jakoukoli víru ve spravedlnost.

Postup soudkyně u soudu prvního stupně, kdy nevíte, co čekat. Máte na své straně sociální pracovnici, své okolí, ale nevíte, že i přes to, že jde o budoucnost malých dětí, může u soudu říct cokoli, může lhát a soud to vezme jako pravdivé, bez důkazů, pouze lživá slova psychopata.

Říkám si, že to, co následovalo po mém odchodu, u soudu a co nás ještě čeká, by se mohlo nějaké mamince hodit. Mně by to také pomohlo…

O tom v dalším deníčku. ♥

Hodnotilo 25 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 19.01.15 03:15

Doufám že další deníček bude brzy a s dobrým koncem

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 19.01.15 09:54

Téééda. Nevím, ale jak jste sama napsala, věděla jste z 60% jaký je, už když jste spolu „chodili“ Což nic neomlouvá, to ne… Ale s takovým člověkem bych nechtěla ani křečka, natož byt, či dítě :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.01.15 10:15

:kytka: :kytka: Doufám, že další deníček dopadne dobře pro děti a pro tebe. a že si jej třeba přečte i nějaká povolaná osoba a zamyslí se…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 19.01.15 10:45

Drzim palecky :palec: :palec: :palec:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 19.01.15 13:33

Ahoj, plně chápu, znám z vlastní zkušenosti…držím palce ať všechno dobře dopadne!

 
Vlčí.makovice
Nováček 8 příspěvků 19.01.15 14:12

Nejhorší je, že i z chlapa, který se zdá na začátku hodný a fajn, se může vyklubat magor. A střídavá péče je pak úžasný nástroj, jak se pomstít bývalé partnerce. Nikdy se jí nemůže pomstít ničím víc než přes děti. A je mi jasný, že kdejaký soudce raději dá střídavku než by si dal tu práci s odůvodňováním, proč ne…

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 19.01.15 14:42
Drzim palce

Drzim vam palce, dostala jste se do nelehke situace a pevne doufam, ze se vam podari dokazat, ze je manzel psychicky naruseny. V tom pripade byste mohla pozadat treba i, aby mel k detem zakazan pristup? To by pro vas bylo urcite nejlepsi.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 19.01.15 16:45

@Vermilion Presne tak, pokud je to magor, deti bych zakazala vidat ;) ;) :palec:

 
MagdaSara
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 19.01.15 19:16

Noooo… -drzim vam palce

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 19.01.15 19:28

Držím pěsti a snad to má dobrý konec. Já se stridavou nesouhlasila a stálo mě to deti:-(.

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 19.01.15 19:56

Přeju Vám moc moc síly a nebát se bojovat! :hug:

 
Kriski
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 19.01.15 20:33

Jsem moc zvědavá na pokračování. Bývalý partner mi právě začal střídavkou vyhrožovat, třebaže se mnou a s dcerou ve společné domácnosti nikdy nežil :zed:. Myslela jsem, že logicky nemá šanci a jak se tak rozhlížím, zjišťuju, že bohužel u našich soudů opak je pravdou… Přeju hodně štěstí :kytka:

 
aaababy
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 19.01.15 20:50

Uplne chapu mela jsem 4r rozdelene deti soudem. Mladsi ja a starsi ex. Byl to boj cele 4r a dnes mam oba. Bohuzel to co maj naucene a naockovane v nich zatim je.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 19.01.15 22:35

Hodne stesti :kytka:

 
enia
Závislačka 3381 příspěvků 20.01.15 10:26

:srdce: moc děkuji, zrovna se připravujeme na odvolací soud, který je ve čtvrtek. Naštěstí už poučená z obvodního soudu. Další deníček už píši. Pak mám hromadu otázek na to, jak to bylo u těch, koho to také potkalo :kytka:

 
radúna
Extra třída :D 11314 příspěvků 20.01.15 10:55

@enia no, jsem napnutá jak kšandy.
:kytka: :kytka:

OT: mrkla jsem na odkaz v podpisu a musím ti složit poklonu - nádhera :kytka:

Příspěvek upraven 20.01.15 v 10:58

 
daja87  22.01.15 21:14

Také mám syna s psychopatem. Utekla jsem od něj když byli malému 2 měsíce a do RL jsem ho napsat nenechala - asi jsem podvědomě tušila proč. Jsem ráda že jsem to udělala ale i tak, klepu se že jednou přijde a bude mi ho chtít vzít.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Střídavá péče po česku II


Reklama